Wojna domowa na Ukrainie 25.12.2014r- 110 dzień rozejmu.


Stanowisko obronne ukraińskiego 18 batalionu 28 brygady zmechanizowanej pod Mariupolem.

Jak było do przewidzenia już wcześniej; pierwsza tura pertraktacji pokojowych w Mińsku, zakończyła się fiaskiem.

Na pół godziny przed północą zakończyła się wczoraj w Mińsku pierwsza tura pertraktacji pokojowych grupy kontaktowej ds. Ukrainy.

W rozmowach, które trwały ponad pięć godzin brali udział przedstawiciele Donieckiej Republiki Ludowej (DRL) w osobie Denisa Puszlina, Ługańskiej Republiki Ludowej (ŁRL), którą reprezentował Władysław Dejny i przedstawiciel reprezentujący stronę ukraińską, były prezydent tego kraju Leonid Kuczma.

Rozmowy toczyły się przy udziale szefowej OBWE, Heidi Taglivini i przedstawiciela strony rosyjskiej, ambasadora Rosji w Kijowie, Michaiła Zurabowa.

Celem wczoraj rozpoczętych rozmów miało być uzgodnienie szczegółów dotyczących uregulowania podpisanego podczas poprzednich pertraktacji we wrześniu br. tzw. Memorandum Mińskiego, które generalnie nie było przestrzegane.

Dlatego też przedstawiciele władz DRL i ŁRL, domagali się podczas obecnie toczącej się tury rozmów, aby strona kijowska zaczęła przestrzegać podpisanego przez siebie wcześniejszego porozumienia szczególnie w kwestii wycofania broni ciężkiej poza linię rozgraniczenia i tym samym zaprzestała ostrzału celów cywilnych oraz o faktyczne przeprowadzenie wymiany jeńców.

Sądząc po zdawkowych odpowiedziach przedstawicieli władz zbuntowanego Donbasu, można przyjąć, że obecna tura rozmów zakończyła się tym razem fiaskiem. Dowodem na to może być fakt, że strony nie uzgodniły terminu następnego spotkania, pomimo że sam ukraiński prezydent Petro Poroszenko podał w przeddzień mińskiego spotkania na swoim profilu na Twitterze informację, że kolejnym dniem pertraktacji pokojowych miał być piątek 26 grudnia.

Tak więc prawdziwą odpowiedź na to jaki jest stosunek kijowskiego rządu do obecnie prowadzonej tury rozmów uzyskamy już jutro, na podstawie tego czy takie spotkanie się odbędzie, czy też nie.

Mimo to, już dziś wynika jasno ze słów przekazanych dziennikarzom przez uczestniczącego w mińskich pertraktacjach szefa delegacji ze strony DRL, Denisa Puszlina, że nie uzgodniono terminu kolejnego spotkania.

A więc wczorajsze spotkanie w Mińsku zakończyło się jak na razie fiaskiem.

Jednocześnie o faktycznych intencjach ukraińskich władz może świadczyć postawa prokijowskich batalionów gwardii narodowej rozlokowanych w strefie rozgraniczenia w Donbasie, które nie dość, że nie przestrzegają podejmowanych po raz kolejny decyzji o zawieszeniu broni ale dodatkowo ostatnio zaczęły blokować napływającą od strony Ukrainy (czyli kontrolowanej przez kijowskie siły zbrojne) konwoje z pomocą humanitarną dla mieszkańców objętych wojną domową terenów.

Jak podaje w swoim ostatnim raporcie Amnesty International:

„Prokijowskie bataliony ochotników coraz częściej blokują konwoje z pomocą humanitarną dla ludności cywilnej na wschodniej Ukrainie kontrolowanej przez separatystów(….) Ukraińskie bataliony często działają na własną rękę, jak gangi rządzące się własnymi prawami. Należy je podporządkować. Odmawianie dostaw żywności ludności cywilnej poszkodowanej przez konflikt zbrojny jest sprzeczne z międzynarodowym prawem, a winni muszą być pociągnięci do odpowiedzialności prawnej”

Chodzi tu o to, że ukraińskie bataliony gwardii narodowej „Dniepr-1”, „Ajdar”, „Donbass”  i oddziały bojówek organizacji „Prawego Sektora” rozpoczęły blokadę jedenastu dróg od strony Ukrainy, które prowadzą do rejonu opanowanego przez siły powstańcze. Tym samym uniemożliwiają dostarczenie tam niezbędnej do przetrwania ludności cywilnej pomocy humanitarnej.
Jak uzasadnia tą bezprawną akcję jeden z dowódców ukraińskiego batalionu gwardii narodowej „Dniepr-1”, Władimir Manko:
„Nie mamy kontroli nad drugą strona (tj. opanowaną przez powstańców- dopisek mój). Jesteśmy z nią w wojnie i przelewamy naszą krew, równocześnie ich karmiąc”
Jak sadzę, te słowa tłumaczą wszystko, a szczególnie mentalność i sposób podejścia do sprawy oraz rzeczywiste pobudki jakie kierują postępowaniem tych, którzy dziś reprezentują obecne władze na Ukrainie.
Dlatego też dowodzi to również, że w dobie rozbudzonego skrajnego nacjonalizmu i nienawiści etnicznej oraz kulturowej przez ukraińskie władze po przeprowadzonym tam przewrocie rządowym na początku bieżącego roku, wszelkie inicjatywy pokojowe są z ich strony zwykłym wybiegiem taktycznym robionym pod przymusem międzynarodowej opinii publicznej.
Nie wróży to więc w przyszłości aby te władze były w jakikolwiek sposób zainteresowane w rozwiązaniu przy pomocy dialogu i kompromisu na drodze pokojowej sprowokowanego przez siebie konfliktu wewnętrznego.
Przy okazji warto porównać jak wyglądał Donieck przed rozpoczęciem się tam wojny domowej, a jak wygląda obecnie:

Oglądając te filmy i widząc tam skalę zniszczeń, nieszczęść ludzkich i postawę ukraińskich władz wobec tego, można zadać sobie pytanie:
Czy dziś możliwe jest na drodze pokojowej rozwiązanie tego konfliktu?
A teraz przejdę do relacji z kolejnego dnia wojny domowej toczącej się na południowo-wschodniej Ukrainie.
W dniu wczorajszym mimo trwających w Mińsku rozmów pokojowych nadal dochodziło na styku frontu do licznych incydentów zbrojnych.
I tak w rejonie lotniska donieckiego od strony miejscowości Piaski trwał sporadyczny ostrzał pozycji sił powstańczych prowadzony z ręcznej broni maszynowej przez stacjonujące w niej oddziały ukraińskiego wojska.
W rejonie miejscowości Gorłowka ukraińskie wojsko rozlokowane w okolicach Majorska przy użyciu różnych rodzajów broni ostrzeliwały stanowiska obronne sił powstańczych oraz teren kopalń nr. 6 i 7.
W tym samym rejonie ale z kierunku miejscowości Dzierżyńska ukraińskie wojsko ostrzeliwało północne przedmieścia Gorłówki. Liczba ofiar i straty nie są znane.

Nasiliły się walki w rejonie miejscowości: Grigoriewka, Nowomariewka, Sokolniki i Wiesołaja Gora, gdzie ukraińska artyleria ostrzeliwała pozycje sił powstańczych.
Słychać było strzały w okolicach miejscowości Jenakijewo.
W strefie frontu ługańskiego, na północny-zachód od Ługańska, ukraińska artyleria ostrzeliwała z rejonu miejscowości Sławianoserbska i Szczastie rozlokowane w okolicach Krimskoje, Prisziba i Smiełoje  stanowiska obrony sił powstańczych .
Tam też, ale na północny-wschód od Ługańska, w rejonie Stanicy Ługańskiej toczyły się intensywne walki- przy użyciu ciężkiej broni maszynowej i moździerzy- o most kolejowy na rzece Siewierskij Donieck:

Przedwczoraj na punkcie kontrolnym nr. 31 mieszczącym się przy drodze T1303 zajmowanym przez ukraińskie wojska doszło do wybuchu w wyniku którego zginęło sześciu ukraińskich żołnierzy. Prawdopodobnie eksplodował magazyn z amunicją w wyniku nieostrożnego obchodzenia się z bronią:

Wczoraj rano na stacji kolejowej „Zastawa-1” w Odessie nastąpiła silna eksplozja, której przyczyny oraz skutki do chwili obecnej nie są znane:

W nocy z środy na czwartek oszło do zamachu w centrum Charkowa w pobliżu sklepu z meblami przy ulicy Rimarskiej 5. Właścicielem sklepu jest osoba aktywnie wspierająca działania podejmowane przez ukraińskie siły zbrojne w ramach tzw. operacji antyterrorystycznej:
Do innego incydentu doszło wczoraj w Kijowie gdzie nieznany młody mężczyzna wrzucił granat ręczny do budynku Wierchownej Rady. Po tym incydencie zamachowiec zbiegł raniąc poważnie w trakcie ucieczki dwóch ścigających go funkcjonariuszy milicji:

Na koniec przypomnę sprawę z lipca tego roku gdy podczas wywiadu telewizyjnego przeprowadzonego w obozie dla uchodźców z Donbasu, uciekinierka ze Sławiańska, Galina Piszniak opowiedziała o tym, że była świadkiem ukrzyżowania przez ukraińskich żołnierzy kilkuletniego dziecka.

Jak na razie historia ta nie została w żaden sposób udowodniona i potwierdzona, bo jak wiemy Sławiańsk znajduje się nadal w rękach ukraińskich wojsk, które nie są zainteresowane w wyjaśnieniu tej sprawy, ale jednocześnie pomija się to co jest bardzo dobrze udokumentowane i jest niekwestionowanym faktem, a więc śmierć wielu dzieci zabitych podczas artyleryjskiego ostrzału, bombardowań, w wyniku wejścia na miny czy też podczas prób ucieczki.

O tych faktach nikt nie przypomina i nikt nie chce wiedzieć. Świat zachodni, który ciągle i uparcie dopomina się o poszanowanie praw i sprawiedliwość w tym przypadku nabrał wody w usta udając, że nic złego się nie dzieje.

Dlatego też przypomnę kilka faktów, które są szczelnie przykryte zasłoną milczenia.

Reportaż dokumentalny „O dziecku ze Sławiańska”:

Pozdrawiam.

241 uwag do wpisu “Wojna domowa na Ukrainie 25.12.2014r- 110 dzień rozejmu.

 1. Ukraińcy nie chcą odpuścić Donbasu i będą eskalować konflikt. Tyle że nie chcą odpuścić bo jest to na rękę USA. Donbas to pretekst. Gdyby nie Donbas, byłby Krym. To jest system naczyń połączonych, im bardziej UE i Rosja będą się wykrwawiać na Ukrainie, tym tym więcej zyskuje na tym USA, Wielka Brytania i Chiny. Na tym zaczyna tracić Polska. Złotówka od ubiegłego roku straciła ponad 15% wobec dolara, znaczy to że Polskie społeczeństwo, każdy Polak, stał się o 15% uboższy nie tylko wobec Amerykanina czy Niemca, ale też wobec Czecha. Osłabienie złotówki np wobec korony czeskiej, oznacza że Polska jest bardziej zaangażowana na Ukrainie niż się wydawało. Obawiam się że to może być dopiero początek prawdziwych kłopotów. Wcześniej liczyłem się z tym że Rosja będzie zainteresowana destabilizacją na Ukrainie i zazbrojeniem Ukrainy na śmierć, ale nie myślałem że Polska jest w to wszystko aż tak bardzo zaangażowana. Przecież w ciągu ostatnich dni złotówka traci już nawet do hrywny! Na 36 średnich kursów NBP złotówka traci wobec 34 walut i są to straty w okolicy 1% i to w ciągu jednego dnia!

  Polubione przez 7 ludzi

  • Złotówka traci ws hrywny – może pora poprosić Ukrainę o wsparcie dla naszej gospodarki? Byleby nie takie, jak chińska „pomoc” dla Rosji, polegająca na cichym wspieraniu sankcji, destrukcji Unii Euroazjatyckiej i niszczeniu rubla.

   Polubione przez 4 ludzi

 2. Z ostatniej chwili cytuję

  Magia 25 Grudzień 2014 o 13:43 Edytuj

  Dzień Dobry Wszystkim!
  I dobra wiadomość: RT informuje, że Komitet Śledczy Rosji uznał za wiarygodne zeznania ukraińskiego świadka, który twierdzi, że z lotniska pod Dniepropietrowskiem wyekspediowano ukraińskiego SU-25, uzbrojonego z rakiety powietrze-powietrze w dniu nieszczęsnego lotu MH17.
  Przesłuchanie odbyło się wraz z badaniem wariografem. Śledczy nie stwierdzili żadnych oznak kłamstwa. „Świadek opowiadał o faktach w sposób jasny i bez żadnych niezgodności. Badanie wariografem również to potwierdziło”.
  Mężczyzna zostanie prawdopodobnie objęty programem ochrony świadków w Rosji.
  A… i jeszcze jedno. Strona ukraińska potwierdziła istnienie i jednostkę kapitana Wołoszyna, o którym opowiada świadek. Zaprzeczają jedynie, że w tym dniu gdziekolwiek latał.

  http://www.sott.net/article/290541-Ukraine-shot-down-MH17-Ukrainian-pilot-passes-lie-detector-test

  Polubione przez 5 ludzi

  • Pewna rzecz się jednak ewidentnie nie zgadza – jeżeli prawdą jest, że MH17 leciał na wysokości 10 km, to samolot taki jak Su-25 nie byłby w stanie fizycznie go dogonić (co innego Su-27).

   Polubione przez 2 ludzi

   • Su 25 w większości nowszych wersji ma możliwość KRÓTKOTRWAŁEGO wejścia na 10 000. Do odpalenia rakiet to wystarcza
    Inna sprawa, że dowód z zeznań ma małą wartość i nie wpłynie na śledztwo – tym bardziej to śledztwo, które jest czysto polityczne

    Polubione przez 2 ludzi

    • „Do odpalenia rakiet to wystarcza”
     NIEWYSTARCZA
     – Su-25 na wysokości 10 000 m leci z prędkością max 650 km/h (Boeing 777 – ok 800 – 900 km/h), ale wcześniej potrzebuje kilku minut, żeby się na tą wysokość wdrapać, wykonanie jakiegokolwiek manewru jest dla Su-25 na tej wysokości mocno utrudnione – o użyciu działka nie ma więc w ogóle mowy. Su-25 byłby w stanie zestrzelić MH-17 tylko wtedy gdyby już znajdował się w określonym miejscu i to do tego miejsca musiałby być skierowany Boeing 777, wymagałoby to odpowiedniej synchronizacji w czasie, W PRAKTYCE JEST TO NIEMOŻLIWE.

     Polubione przez 2 ludzi

     • Nie znam się na lotnictwie, a wojskowym w szczególności, ale z wywiadu z tym świadkiem wynikało, że Su-25 nie musi wchodzić na 10000 m, może odpalić rakietę do góry będąc na mniejszej wysokości. Rakieta ma podobno zasięg do 10 km i wsio jej ryba, czy leci w poziomie, czy w pionie. Tak mi wynikło z tekstu.

      Polubione przez 2 ludzi

     • @Shaolin
      W praktyce, to ty jesteś niedouczony. Ileż razy można linkować tę informację?!
      Ukraińcy w swojej fabryce w Zaporożu modernizowali SU-25 od lat.
      W ten oto sposób… wersja SU-25M1 może spokojnie latać na wysokości 10 KM, ino z nieco mniejszą prędkością!
      http://www.redstar.gr/Foto_red/Eng/Aircraft/Su_25M1.html
      To wstyd, żeby facet bazował na informacjach z Wiki, na dodatek bez sprawdzania KIEDY MODYFIKOWANO strony dotyczące osiągów tych samolotów.
      Nie mówiąc już o tym, że podczas słynnej konferencji przedstawicieli rosyjskiego ministerstwa obrony, która miała miejsce kilka dni po katastrofie, też o tym mówiono.
      I to piszę ja, baba, kompletny nieumiejec w zakresie śmiercionośnych zabawek!
      Wstyd, po prostu wstyd!

      ps. To był wyjątek od reguły. Proszę sobie nie wyobrażać, że zaczęłam znowu komentować. Ot, po prostu chwilowe wkurzenie i reakcja na nie. Nic więcej.

      Polubione przez 5 ludzi

   • Dla mnie dowodem jest to, że gdyby to Noworosjanie zestrzelili ten samolot, to wrzask byłby na całą Galaktykę, Putin postawiony przed dowolnym trybunałem, choćby i w Burkina Faso, bo nasi sojusznicy twórczo rozwinęli myśl naszego wielkiego rodaka i paragraf by się znalazł, a Rosja zostałaby rozebrana na śrubki.

    Polubione przez 5 ludzi

  • Cała ta historia z Su-25 powstała najprawdopodobniej w wyniku konferencji ministra ON FR Sergieja Szojgu.
   http://www.tvn24.pl/wiadomosci-ze-swiata,2/rosjanie-majstruja-w-wikipedii-podrasowali-dane-su-25-zeby-mogl-zestrzelic-boeinga,452564.html
   Ja nie znam rosyjskiego ale podobno na tej konferencji Szojgu powiedział, że to Su-25 mógł zestrzelić MH-17. Niestety Szojgu pomimo, że minister ON to z wojskiem niewiele ma wspólnego bo wykształcenie ma zupełnie inne i na konferencji mógł po prostu „chlapnąć” Su-25 podczas gdy na myśli mógł mieć Su-27. SĄ TO DWA ZUPEŁNIE RÓŻNE SAMOLOTY, CHOCIAŻ NAZWA PODOBNA. Ukraińcy posiadają kilkanaście sprawnych do lotu Su-27 – ten samolot może w krótkim czasie zestrzelić kilka Boeingów 777, które mogą lecieć w dużych odległościach od siebie. Gdyby to ukraińskie lotnictwo zestrzeliło MH-17 to mógłby to zrobić ewentualnie Su-27 – SŁOWNIE SUCHOJ DWADZIEŚCIA SIEDEM NIE DWADZIEŚCIA PIĘĆ !
   .http://upload.wikimedia.org/wikipedia/commons/5/5f/Ukrainian_Su-27.JPG
   Drugim typem samolotu jaki posiada ukraińskie lotnictwo i jaki byłby w stanie zestrzelić MH-17 to podobny do Su-27 tylko mniejszy od niego MiG-29.
   .http://cdn-www.airliners.net/aviation-photos/photos/2/0/1/1590102.jpg

   Polubione przez 1 osoba

   • Na pierwszej konferencji o zestrzeleniu MH17. wtedy kiedy przedstawiciele rosyjskiego MON-u przedstawiali dane radarowe wskazujące na SU-25, nie było Szojgu!

    Strony w wIki zostały zmodyfikowane pod kątem niemożliwości latania na pułapie 10 km przez żadną z wersji SU_25.
    TVN łże, a ty za nimi powtarzasz, jak za panią matką.

    Polubione przez 2 ludzi

    • Poziom merytoryczny Twojej wypowiedzi niestety nie nadaje się do tego aby to w jakikolwiek sposób komentować. Możesz sobie wierzyć w co tylko zechcesz, bo mnie to niewiele obchodzi. Ale ja znam się akurat na tych sprawach (lotnictwa wojskowego) trochę lepiej niż „przeciętny Kowalski” i mi nikt nie wmówi że Su-25 samolot do bliskiego wsparcia oddziałów lądowych został skutecznie wykorzystany do zestrzelenia samolotu lecącego na wysokości 10 km. Magia trafia na moją listę nicków, które jak widzę to scroluje myszą na dół strony i nie czytam posta, tak więc nie ma sensu abyś mi odpowiadała bo i tak tego nie przeczytam. Żyj sobie spokojnie. Bez odbioru.

     Polubienie

     • @Shaolin
      Za to twój poziom merytoryczny jest podobny do poziomu twoich źródełl, czyli TeFałeNu.
      Naści pełen zapis video z rzeczonej konferencji i:
      1) wskaż bywalcom tego bloga, gdzie widzisz na niej ministra Szojgu
      2) udowodnij, że Rosjanie wiedzą mniej o możliwościach SU-25 niż ty
      (fragment poświęcony SU-25 zaczyna się od 11:17 minuty zapisu)

      Czuję się zaszczycona włączeniem na listę osób, które nie zgadzają się ze ściekowiskiem.
      EOT

      Polubione przez 1 osoba

     • Szojgu w ogóle nie występował na konferencji prasowej, kiedy Rosjanie przedstawiali swoje informacje o tej katastrofie. Na tej konferencji nikt nie powiedział, że to ukraiński samolot zestrzelił MH17, powiedziano jedynie, że gdy samolot malezyjski zwolnił, to blisko niego pojawił się jakiś samolot bez transpordera i był to prawdopodobnie Su-25. Potem MH17 zniknął z radarów kontroli lotów w Rostowie. Zdaniem generała, który to relacjonował, Su25 ma możliwość wejścia na 10 km na krótki okres czasu.Tyle o tej konferencji.

      Jezeli Shaolin zna się na lotnictwie, to doskonale wie, że Su25 mają możliwość wejścia na 10 km i z tej wysokości dokonać ataku na inny samolot. Niech idzie kłamać w TVN, tu jego kłamstwa nie przejdą.

      Polubione przez 2 ludzi

   • Trzeciego sierpnia i więcej w innych postach, końcowy czeka na wolną chwilę. Cytat z samego siebie „…Jedyne i słuszne media tak mnie zakręciły i myślę, że nie tylko mnie. Informując autorytarnie, że SU-? to tylko do 7000 m pułapu operuje, a jak się SU-25 wysili to i może z ledwością do 10000 m doleci, a potem to już mu powietrza zabraknie.”…
    https://re1truth2.wordpress.com/2014/08/03/mh17-od-chwili-wylotu-z-lotniska-przeznaczenie-smierci-dla-wszystkich-pasazerow-i-zalogi-premedytacja-i-zimny-wyrachowany-plan/

    Polubione przez 4 ludzi

    • @re1truth2
     Nie uwierzysz, ale Twój blog poświęcony MH17 znalazłam „chwilę” po tym tragicznym dniu. Nie jest żadną tajemnicą, że jestem jakoś tam związana z ludźmi z portalu SOTT. Tam też, od pierwszego dnia snuto przypuszczenia. Byłam pierwsza, która powołując się na Twoje hipotezy, pokłóciłam się tam z miejscowym specjalistą od samolotów wojskowych (takim samym, jak Shaolin). Tłumaczyłam wtedy fragmenty Twoich ustaleń.
     Różnica między specjalistą z SOTT a specjalistą z tego bloga polegała na tym, że tamten rzucił się do weryfikacji i sprawdzania informacji, zamiast wpisać mnie na listę „nie rozmawiam”. Po kilku dniach mnie (i Ciebie przy okazji, ale zaocznie) publicznie przeprosił.

     W tym miejscu, dziękuję Ci za ogrom pracy, jaki włożyłeś w przedstawienie okoliczności tej tragedii i zbrodni wojennej w jednym. Naprawdę – czapki z głów!

     Polubione przez 3 ludzi

    • @re1truth2
     I na koniec ciekawostka przyrodnicza, która dopiero teraz, po zeznaniach świadka, który twierdzi, że pilot Wołoszyn wystartował feralnego dnia na SU-25 z rakietami powietrze-powietrze i wrócił bez nich, nabiera sensu.

     Oto bowiem, okazuje się, że prezydent Poroszenko nagrodził rzeczonego pilota Wołoszyna medalem trzeciej klasy „Za Odwagę” ledwie 2 dni po zestrzeleniu MH17.
     http://www.president.gov.ua/documents/17903.html?PrintVersion

     Ups, to pewnie kolejny „zbieg okoliczności”!

     Polubione przez 4 ludzi

 3. 29 grudnia ma nastąpić ewakuacja Polaków z Donbasu. Czyżby „nsze” MSZ znało jakieś terminy?
  Drugie pytanie: czy coraz bardziej możliwa ofensywa na Donbas pójdzie równolegle z wejściem ukraińskich wojsk na teren pólnocnego Krymu? Zastanawiam się na tym, bo samo „wyzwolenie” Donbasu osłabiłoby pozycję przetargową Ukrainy ws UE „Macie Donbas a teraz róbcie roformy”
  Ukrom potrzebny jest sukces (Donbas) ale jeszcze bardziej ognisko zapalne do zwierania szeregów i szantażu na Europie

  Polubione przez 3 ludzi

  • Idę załamać łapki.
   Czy wy, ludzie, nie możecie się wreszcie nauczyć, że każdy atak zimą na Rosję jest skazany na niepowodzenie? I że w ogóle zaczynanie wojny zimą to głupi pomysł, weźmy wasze jesienno-zimowe powstania chociażby, błoto, słota, plucha, śnieg i mróz, a oni dalej na Moskwę i na Moskwę, Napoleon się przejechał, Hitler się przejechał, tarbagany są mądrzejsze i zimą ŚPIĄ.

   Polubione przez 6 ludzi

   • nikt oprócz Ukrów fizycznie na terytorium FR się nie wybiera ale bombce-atomówce wsio ryba jaka pora roku.
    Słyszałeś o amerykańskiej doktrynie „uderzenia obezwładniającego”? właśnie to ćwiczą m.inn polscy piloci

    Polubione przez 3 ludzi

 4. oczywiście Rosjanie w 5 minut roznieśliby agresorów na Krymie ale wtedy to już byłby dla jankesów bezpośredni atak FR na Ukrainę (a nie jacyś tam „separatyści”) Wg Zachodu Krym to Ukraina i wejście tam ukrainskich wojsk byłoby legalne
  Putin to wie i ma zagwozdkę

  Polubione przez 1 osoba

  • Co mnie obchodzą jankesi? Lud Krymu legalnie wyszedł z Ukrainy i legalnie, na swoją prośbę, wszedł w skład FR. Od tej pory jest to teren FR i ewentualna agresja Ukraińców na Krym spowoduje odpowiednią reakcję FR.

   Jankesom nic do tego, chyba, że chcą dostać po łapach razem z Ukraińcami.

   Polubione przez 7 ludzi

 5. Niezadowolenie z poziomu życia w kraju osiągnęło rekordowo wysoki poziom w ciągu ostatnich 9 lat. Świadczą o tym dane przedstawione przez międzynarodowych ośrodek badawczy Gallup.

  Zgodnie z wynikami badania, mieszkańcy Ukrainy nie wierzą we własną przyszłość i w przyszłość własnego kraju. 66% respondentów uważa, że poziom życia na Ukrainie znacznie się pogorszył. Jednocześnie ludzie widzą możliwość poprawy sytuacji w ciągu najbliższych 5 lat. Ponadto, według sondażu, w tym roku znacznie pogłębiła się przepaść między biednymi i bogatymi.
  Czytaj dalej: http://polish.ruvr.ru/news/2014_12_25/Gallup-poziom-zycia-na-Ukrainie-obnizyl-sie-drastycznie-2479/

  Polubione przez 1 osoba

 6. Aleksander Zacharczenko twierdzi, że w momencie katastrofy były dwa samoloty, które następnie odleciały, i Boeing, który spadł. Lider DRL poinformował, że są dziesiątki świadków tego, iż malezyjski Boeing został zestrzelony przez ukraińskie samoloty.

  „Widziałem, jak to się stało. Były dwa samoloty i Boeing. Potem dwa samoloty odleciały, a Boing spadł. DRL nie zestrzeliła go z dwóch powodów. Po pierwsze – jesteśmy ludźmi, a nie zwierzętami, po drugie – nie posiadamy środków technicznych. Nie mamy lotnictwa”, – powiedział.

  W tym tygodniu rosyjscy śledczy zdobyli dowody, że ukraiński myśliwiec Su-25 ma związek z katastrofą. Świadek zdarzenia, ukraiński żołnierz powiedział, że Boeing mógł zostać zestrzelony przez samolot wojskowy, za którego sterami siedział kapitan Sił Powietrznych Ukrainy Wołoszyn.
  Czytaj dalej: http://polish.ruvr.ru/news/2014_12_25/Przywodca-DRL-o-katastrofie-MH17-Widzialem-jak-to-sie-stalo-9929/

  Polubione przez 3 ludzi

 7. W czwartek przed budynkiem Rady Najwyższej Ukrainy odbywa się jednocześnie kilka mitingów, na które przyszło kilkaset osób – poinformowała ukraińska agencja informacyjna UNN.

  „Pod budynek Rady przyszli aktywiści, którzy domagają się lustracji pierwszego zastępcy szefa administracji fiskalnej Władimira Homenki i zaprzestania nagonki na kierownictwo przedsiębiorstwa państwowego Ukrspirt. Tradycyjnie pod parlament przyszli także deponenci i kredytodawcy, którzy żądają uregulowania kwestii wypłacania kredytów walutowych”, – poinformowała agencja. W innych dzielnicach ukraińskiej stolicy również odbywają się mitingi.

  Na czwartek w Radzie zaplanowano posiedzenie plenarne. Deputowani zamierzają rozpatrzeć szereg ważnych projektów ustaw.
  Czytaj dalej: http://polish.ruvr.ru/news/2014_12_25/Mieszkancy-Ukrainy-protestuja-przed-Rada-Najwyzsza-8963/

  Polubione przez 2 ludzi

 8. Według rosyjskiego Lifenews władze „samostijnej” posiadają plany wprowadzenia „operacji ATO” w Kijowie. Takie „pomysły” mialy pojawic się na posiedzeniu Rady Miejskiej Kijowa w dniu 25 grudnia. Przygotowania maja obejmowac między innymi weryfikację sprawności schronów bojowych na terenie metropolii, a także wzmocnienie sprawności jednostek obrony cywilnej oraz przygotowanie ludności na wypadek działań wojennych;
  http://lifenews.ru/news/147688

  Polubione przez 3 ludzi

 9. To już 110 dni rozejmu i wreszcie Ukraina zdecydowała, że zgodnie z porozumieniem sprzed podpisanym ponad trzy miesiące temu łaskawie może wycofa swoją artylerię tam, gdzie deklarowali, że wycofają.
  http://wiadomosci.onet.pl/swiat/ukraina-gotowa-do-wycofania-artylerii-z-donbasu/v5ntr
  Dla mnie stało się zrozumiałe, dlaczego Armie Nomorosji nie dawno wycofali swoją artylerie. Wczoraj był szczyt w Mińsku. Wytrącili jeden z argumentów Kijowowi, a przybył kolejny argument Noworosji.

  I oczywiście komentarze:

  ~mamnadziejezetokresbanderowcowkijowdkich : PRZECIEZ BANDEROWSK JUNTA KIJOWSKA NIE UZYWALA ALLTYRELI PRZRCIWKO LUDNOSCI CYWILNEJ ,TAK INFORMOWALA PROPAGANDA OKUPANTA KLEROFASZYSTOWSKIEGO POLSKI
  .LUDNOSC DONBASU SAMA DO SIEBIE STRZELALA.

  ~nauczyciel z Wołynia : Lekcja języka ukraińskiego dla pierwszoklasistów:
  „Smert’ Lachom, Żydom i Moskwiczam”
  „Sława Ukraini”, „Herojam sława”
  „Sława Ukraini, Herojam sława, Lacham smert!”
  „Sława nacji! Smert woroham!”
  „Lachiw budut rizaty i wiszaty”
  „Hajże na lachiw, bydem ich rizaty”
  „Lachiw wyriżem, Żydiw wydusym, A Ukrainu stworyty musym”
  „Budemo rizaty Lachiw”
  „Żydy, Lachy to twoi worohi, nyszcz ich”
  „Smert Lachom – Sława Ukrainie”
  „Lachy za San”
  „Riazy Lachiw”
  „Ukraina bez Lacha”
  „My ne budemo mały Ukrainy, ale i Lachy tu ne bude”
  „Naj czort tu prijde, szczoby tylko ne proklati Lachy”
  Uczcie się, polskie dzieci, bo mogą to być ostatnie słowa, jakie usłyszycie…………. zwiń

  ~Polak : nie mam nic do normalnych Ukraińców ,ale tych spod znaku wideł i siekiery powinno się wyciąć w pień, gdyby putin miał jaja to by dawno to zrobił, szkoda że ja nie mam takiej władzy.

  Polubione przez 3 ludzi

  • Niestety, ale ta symulacja jest taka, jaką można zrobić np w grze Flight Simulator. To jest takie coś jak to, co pokazał Pan Binienda.
   Nie twierdzę, że SU-25 nie zestrzelił B777, ale na pewno nie odbyło się to tak.

   Polubienie

     • Dinozaurze, to tylko symulacja i przypuszczenia! Być moze prawda nigdy nie ujrzy światla dziennego, inaczej dawno podaliby odczyty czarnych skrzynek!!! Tymczasem panuje zmowa milczenia, a przeciez jankesi mieli odczytac. To zaniechanie wskazuje na dzlalaność banderowców rowniez w GB, nie od dziś wiadomo, ze jest tam dosć silna diaspora, dokladnie tak jak i u nas!!!

      Polubione przez 1 osoba

  • Wiesz dlaczego ten film ma takie oceny ?
   http://postimg.org/image/xk7i8nix1/full/
   Ta gra na filmiku to „Lock on – Faming Cliffs”. Zainstaluj sobie tą grę i spróbuj zrobić to co jest na tym filmiku. Nie odpowiadaj mi bo ja wiem czy jest to możliwe czy nie, odpowiedz sobie. Filmik jest zmanipulowany, ponieważ nawet w tej grze zestrzelenie samolotu lecącego na wysokości 10 km przez Su-25 jest praktycznie niemożliwe.

   Polubione przez 1 osoba

 10. Kijów pcha co sie da na Donbas. „Najnowszym” nabytkiem sił prokijowskich w „strefie ATO” są transportery opancerzone BTR-152, produkowane w ZSRR w latach 1950-1962;
  http://dnr-news.com/dnr/10843-ukrainskie-siloviki-mobilizovali-raritetnyy-stalinskiy-btr-152.html
  http://pl.wikipedia.org/wiki/BTR-152
  Ps. Kiedyś zgryźliwie pisałem że jak tak dalej pójdzie to do akcji po stronie sił prokijowskich wejdą Po-2, czyli osławione „Kukuryźniki”, jak widać ich czas się zbliża…
  http://pl.wikipedia.org/wiki/Po-2

  Polubione przez 5 ludzi

 11. Dajcie spokój dyskusjom, trzeba analizować informacje, na zimno i spokojnie. To była zbrodnia zestrzelenie MH17 i mogła spotkać kogoś z naszych rodzin.
  SU-27 baza macierzysta 831 brygady lotniczej Myrhorod, część SU-27 przerzucono do „299-й авиабригады” Kulbakino http://www.mil.in.ua/forum/viewtopic.php?f=15&t=627&start=120 na forum w tym link macie zdjęcia i informacje z Ukrainy.
  Stanisław Wołoszyn stacjonował na tym lotnisku w Kulbakino w link http://for-ua.info/viewtopic.php?f=2&t=1795 macie informacje o tych orderach, kto dostał w ukazie patroszenki – pooglądać i po kojarzyć fakty i zdjęcia sprzętu w tle (obydwa linki).
  Mały dodatek http://wikimapia.org/29933052/pl/831-BLT.
  Na neonie jest też jeden mój wpis o bazie macierzystej, tylko że grafiki na tamtym portalu są poucinane

  Polubione przez 4 ludzi

  • @re1truth2
   Kulbakino jest pod Odessą!! Ukry potwierdziły tożsamość Wołoszyna i jednostkę w Aviatorskoje.
   Tu masz fragment transkryptu z rozmowy ze świadkiem. Czytaj:
   Where were you on July 17, 2014, the day Malaysian Boeing was shot down?

   – I was on the territory of Ukraine, in the city of Dnepropetrovsk, the village Aviatorskoye. It is a regular airport. There at this time were based fighter jets and helicopters. Planes regularly flew on bombing missions, Su-25 attack aircraft bombed Donetsk, Lugansk. This lasted a long time.

   – The aircraft flew every day?

   – Daily.

   – Why did you assume that these airplanes could be related to the downing of the „Boeing”?

   – A few reasons. Out of the eight airplanes, which were based there, only two had „air-to-air” missiles. They were suspended.

   – Why? Were there any aircraft battles in the air?

   – No, the aircraft was fitted with missiles to cover themselves in the air. Just in case. Mostly they had air-to-ground ammunition. NURS, bombs.

   -Tell us about July 17.

   – Airplanes flew regularly. All day since the morning. In the afternoon, about an hour before the downing of the „Boeing”, three attack fighters were raised into the air. I don’t remember the exact time. One of the airplanes was equipped with such missiles. It was a Su-25.

   http://www.sott.net/article/290529-Could-this-be-Meet-the-pilot-who-shot-down-Malaysian-Boeing-MH-17

   Zapis video po rosyjsku:

   Polubione przez 3 ludzi

 12. Nie sprawdziłem, czy te filmiki już tu były linkowane (w końcu Święta i obowiązki 🙂 )
  Dotyczą zamachu w Charkowie.

  Jeśli było to w związku z działalnością tego Pana, to nie ma się co dziwić. W Polsce w czasie Okupacji też nikt nie kochał volksdeutscha.

  Polubione przez 4 ludzi

    • Bo tez to nie był żaden „zamach”, a raczej porachunki pomiedzy poplecznikami różnych band neobanderowskich lub kryminalistów. Ponieważ ten „ukrainski ultrapatriota”, właściciel sklepu podobno bardzo lubił pozyczać pieniądze, ale ciężko sie było doprosić by je oddał…

     Polubione przez 3 ludzi

     • Prawdopodobnie były to jakieś porachunki, lecz możliwe, że nie. Na razie nic nie wiemy i niestety przypuszczam, że wiele się nie dowiemy. W każdym razie jak zwał tak zwał, ale był to zamach na dobro Pana Dudy (albo zrobili to konkurenci, albo dłużnicy, albo – mniej prawdopodobne z powodu sposobu przeprowadzenia – partyzanci)
      Ja tylko linkuję to co wyczytałem u źródeł (wersja oryginalna – nie mam dzisiaj siły tłumaczyć) jako komentarz do Onetu i Pana dzisiejszego porannego niusa

      В Харькове в ночь на 25 декабря взорвали магазин волонтера евро-майдановца

      25.12.14. Сообщение от журналистов.

      В центре Харькова в ночь с 24 на 25 декабря произошел взрыв рядом с мебельным магазином, который принадлежит волонтеру, помогающему участникам силовой операции в Донбассе. Взрыв произошел в районе магазина “Ажур” по улице Рымарская, 5. Взрывом выбиты окна и повреждена одна из стен здания.

      Как сообщает пресс-служба главы местного МВД, по предварительным данным, никто не пострадал. Также уточняется, что на месте взрыва работает оперативно-следственная группа.

      Polubione przez 5 ludzi

Możliwość komentowania jest wyłączona.