Wojna domowa na Ukrainie 1.01.2015r- 117 dzień rozejmu.


Impreza wigilijna zorganizowana dla uczniów w wyremontowanej niedawno szkole podstawowej w miejscowości Grabskoje.

„Dobiegający końca 2014 rok był bardzo treściwy w zakresie umacniania dwustronnych stosunków rosyjsko-indyjskich (…) Indyjsko-rosyjski związek, który nakreślił się po zawartych pod koniec tego roku porozumieniach, staje się jednym z kamieni węgielnych, na których opiera się nowy system ładu światowego, rzucający wyzwanie wszystkim próbom zachowania świata jednobiegunowego– te słowa napisał w swoim artykule w piśmie „Russia&India Report” indyjski naukowiec Debidetta Orobinda.

Tak więc odradza się ponownie świat dwubiegunowy, tylko czy takie rozwiązanie jest na rękę tym ukrytym siłom, które chciały posiąść nad nim swą władzę stając na czele rządu światowego?

Jak sądzę atak na Rosję przy pomocy ukraińskiej rewolty był ostatnią- i bardzo niebezpieczną- próbą odwrócenia procesu jaki już jakiś czas temu się rozpoczął i nadal nieprzerwanie trwa.

Dlatego też, filmy dokumentalne nad jakimi obecnie pracuje amerykański reżyser Oliver Stone poruszające temat sławnego uciekiniera ze Stanów Zjednoczonych, Edwardzie Snowdenie oraz film przedstawiający prawdziwe przyczyny ukraińskiej rewolty ujawnią wreszcie to co dotychczas pod szumem agresywnej propagandy wiodących mediów zachodnich było szczelnie ukrywane, gdzie o historii ukraińskiego zamachu stanu wypowiedział taką oto swoją opinię:

„To na wskroś brudna historia, ale w tragicznym następstwie tego przewrotu Zachód utrzymał dominującą narrację o ,Rosji na Krymie’, podczas gdy faktycznie powinno się mówić o ,USA na Ukrainie’. Na Zachodzie nie ujawnia się prawdy”

Jednocześnie Oliwer Stone jest pewny, że „prawda w końcu wyjdzie na jaw”, i że „będzie to w porę, by powstrzymać dalsze szaleństwa”.

Miejmy nadzieję, rozpoczynając ten nowy 2015 rok, że tak właśnie się stanie jako to ujął Oliwer Stone, bo obecnie do przekroczenia „cienkiej, czerwonej linii” pozostał już tylko jeden niewielki krok, po zrobieniu którego nie będzie już odwrotu, a świat pogrąży się w piekle samozagłady.

Jednocześnie na samej Ukrainie trwa nadal szaleństwo pseudo patriotycznego gloryfikowania nazizmu. I tak mer Lwowa (będący jednocześnie twórcą i liderem współrządzącej partii „Samopomoc”), Andrij Sadowyj domaga się aby ukraiński parlament uznał Ukraińską Powstańczą Armię za formację zbrojną będącą stroną walczącą podczas II Wojny Światowej:

„My pamiętamy o bohaterach. Każdego miesiąca miasto  dopłaca weteranom UPA z budżetu (Lwowa- dopisek mój) do emerytury po tysiąc hrywien i nadal będziemy to robić. Musimy pamiętać o naszych bohaterach – o współczesnych oraz o tych, którzy walczyli o nasze państwo w poprzednim wieku”.

Mer Lwowa zapomniał tylko dodać po jakiej to stronie walczyli członkowie UPA i jakimi dokonaniami mogą się pochwalić z czasów II Wojny Światowej i po jej zakończeniu.

Dla przypomnienia panu Andierjowi Sadowemu oraz tym, którzy nie znają historii Polski oraz historii II Wojny Światowej załączę kilka linków na ten temat:

1.   http://pl.wikipedia.org/wiki/Rze%C5%BA_wo%C5%82y%C5%84ska

2.   http://dziennik.artystyczny-margines.pl/zbrodnia-ss-galizien-w-chodaczkowie-wielkim-16-04-1944/

3.   http://www.prawy.pl/historia/3456-bogdan-melcer-swiadek-zbrodni-upa-zywcem-wrzucili-dzieci-za-nogi-do-ognia

itd….

To było tylko kilka dokumentów na temat „bohaterskich dokonań” bojowców z UPA, o których lwowski mer zapomniał również dodać, że Zachód od czasów zakończenia II WŚ. jednoznacznie potępił faszystowski zbrodniczy system, odciął się od niego, zbrodniarzy ukarał, zaś gloryfikację zbrodniarzy i symboli faszyzmu zakazał pod karą więzienia.

Niestety ale taka postawa mera jak i najwyższych ukraińskich władz nie jest odosobniona, zaś sam Zachód, który odciął się wcześniej od ideologii głoszącej faszyzm i będącej jego wynikiem zbrodni ludobójstwa, w przypadku tego co się obecnie dzieje na Ukrainie nagle zaniemówił nabierając wody w usta.

Ta właśnie postawa Zachodu powoduje, że odradza się ideologia nazistowska na Ukrainie, z którą niebawem będą bardzo poważne problemy, ale jak sądzą ci politycy zachodni, którzy przez zaniechanie jej przyzwalają; nie będzie to problem dotyczący samego Zachodu, tylko ewentualnie krajów sąsiadujących z Ukrainą, a ten problem oni mają w głębokim poważaniu.

Tak zresztą samo jak to co się obecnie dzieje na południowo-wschodnich rubieżach Ukrainy, gdzie zachodni bojowcy walki o prawa człowieka, zapobiegania zbrodni wojennych i przestrzegania standardów demokratycznych, nagle udają, że nic się złego nie dzieje, że nie ma żadnego problemu.

Dla równowagi proszę sobie przypomnieć jaki rejwach przetacza się przez prasę zachodnią w momencie gdy w Polsce odbywają się Marsze Niepodległości, nazywając je odradzaniem się faszyzmu polskiego.

To jest właśnie miara obłudy zachodnich polityków i ich medialnych tub propagandowych, gdy ostro krytykując odradzanie się autentycznego patriotyzmu w Polsce nazywając go skrajnym nacjonalizmem lub też nawet faszyzmem, a tego co jest autentycznym gloryfikowaniem i odwoływaniem się do skrajnego nazizmu jakie obecnie ma miejsce na Ukrainie oraz do zbrodni wojennych tam popełnianych i łamaniu podstawowych praw obywatelskich i zasad demokracji po prostu nie dostrzegają.

Tym właśnie sposobem politycy zachodni obnażyli swoje prawdziwe oblicze, które za maską walki o dobro człowieka i jego prawa ukryli swój oręż służący im do prowadzenia agresywnej ekspansji ekonomicznej i militarnej.

A w tym samym czasie ostatniego dnia mijającego wczoraj 2014 roku ukraińska artyleria ostrzelała po raz kolejny cele cywilne w Doniecku.

Pociski spadły na południowym skraju miasta niszcząc garaże na terenie firmy „Tekstilczik”. Ostrzelana również została szkoła oraz dzielnica Leninska, zaś na teren kopalni „Oktriabskiej” ukraińska artyleria ponownie zaczęła używać pocisków zapalających, które wywołały pożary na zgromadzonych tam hałdach.

Na terenie donieckiego lotniska ukraińscy snajperzy ostrzeliwują pozycje wojsk powstańczych.

Powstańcy nie odpowiadali na ten prowokacyjny ostrzał swoich pozycji świętując zakończenie starego roku:

Z rozlokowanych na północ od Gorłówki ukraińskich stanowisk ciężkiej  artylerii w miejscowościach: Dzierżyńsk, Szum, Artemowsk, Kurdiumowka i Kodema prowadzono od godziny 20:00 przez ponad trzy godziny ostrzał przedmieść Gorłówki. Następnie ostrzał był kontynuowany od godziny pierwszej w nocy i kolejny tuż nad ranem około godziny piątej czasu lokalnego. W wyniku tego incydentu są ranni po stronie cywilów. Dokładna ilość ofiar jest obecnie w trakcie ustalania.

Około czwartej rano pierwszego dnia nowego roku ukraińskie wojsko usiłowało zdobyć pozycje obronne zajmowane przez powstańcze siły zbrojne w rejonie miejscowości Nikiszino. Po trwającej godzinę walkach- przy dużych stratach własnych- ukraińskie wojsko wycofało się na swoje pozycje. Przez radio będący pod wpływem alkoholu  jeden z tamtejszych ukraińskich dowódców zagroził ostrzałem artyleryjskim pozycji sił powstańczych. W wyniku czego na pozycjach powstańczych ogłoszono alarm bojowy. Po stronie powstańców nie odnotowano żadnych strat.

W rejonie Ługańska było wczoraj spokojnie ale ukraińskie wojsko zaczęło ściągać tam samobieżne armaty 2S7 „Piwonia”, którymi można razić bezkarnie cele cywilne pociskami o masie ładunku wybuchowego ponad 100 kg na odległości około 40 km:

Tak więc w najbliższym czasie po chwilach spokoju można się spodziewać, że Ługańsk i jego okolice ponownie znajdą się pod ogniem ukraińskiej artylerii ciężkiej.

Tym bardziej sytuacja tam jest niedobra, bo mimo intensywnie prowadzonych prac remontowo-naprawczych infrastruktury miejskiej przy obecnie panującej tam bardzo niskiej temperaturze dochodzącej nawet do -16 st. C, nadal nie udało się naprawić ponad 70 kotłowni centralnego ogrzewania i w pełni wyremontować 10 szpitali. Obecnie całe miasto zasila w ciepłą wodę oraz CO tylko 55 kotłowni, zaś  w pełni pracują zaledwie  cztery placówki medyczne.

Wczoraj władze miasta zmuszone były do wyłączenia dopływu energii elektrycznej od godziny 17:15 czasu lokalnego na znacznym obszarze Ługańska w tym oświetlenie ulic.

Stacje benzynowe pracować mogą bo podłączone zostały do spalinowych generatorów elektrycznych  dzięki czemu może funkcjonować nadal komunikacja miejska mimo, że wobec wprowadzonej tam godziny policyjnej jest bardzo mała ilość pasażerów. Ale za to pracownicy służby zdrowia i zakładów komunalnych mogą dojechać o każdej porze do pracy, co umożliwia nadal w miarę normalne- jak na te warunki- funkcjonowanie infrastruktury miejskiej.

Mieszkańcy Ługańska, którzy zdecydowali się wczoraj świętować powitanie nowego roku zmuszeni byli oświetlać swoje mieszkania świecami i lampami naftowymi., co dodało swoistego klimatu i romantyzmu tym ostatnim godzinom starego roku.

Z uwagi na przerwy w dostawach energii elektrycznej nie działała również telefonia komórkowa.

Na koniec kilka aktualnych zdjęć i relacji filmowych:

Pozdrawiam:

164 uwagi do wpisu “Wojna domowa na Ukrainie 1.01.2015r- 117 dzień rozejmu.

 1. Co to jest Ukraina na konkretnym przykładzie:
  Mam kolegę, co robi grube interesy z Niemcami, ostatnio wchodzą w jakąś tam nanotechnologię. Okazuje się, że tylko Ukraińcy, jako jedyni na świecie mają odpowiednie nano-młyny. Kolega był tam – koncern czysto ukraiński, bogaty jak szejkanat, ultranowoczesny ale wg podatków są od lat bankrutem i dostają państwowe dotacje. Takich szejkanatów na U są tysiące – łącznie biją na głowę całą polską gospodarkę. Ale oficjalnie to bieda z nędzą, złe maszyny, duże koszty itd.(prawdziwego dziadostwa też jest sporo ale to inna sprawa – na to my damy im kasę)

  Polubione przez 5 ludzi

 2. Troche linków porannych…

  „Sprawa Batmana”
  Sytuacja związana z Batmanem dalej jest niejasna. Partyzanci podnoszą flagę w miejscu gdzie zostali zabici https://www.youtube.com/watch?v=-3nQAe_ApRA

  SBU przechwyciła rozmowy „separatystów” FILM https://www.youtube.com/watch?v=kRISHlRhp74

  Sytuacja na rano według Rożina jest taka: „На утро ситуация вырисовывается такая. Кортеж „Бэтмена” был обстрелян на повороте на Лутугино. Обстрел велся из автоматов и ручных гранатометов. Погибло по одним данным 6, по другим 7 человек, среди них и Александр Беднов. Очевидно, что это была не попытка ареста, а целенаправленное убийство.

  Так же стоит отметить, что де-факто, на месте засады были убиты граждане Российской Федерации.”

  I drugi link – cytuję: „Погибшие при покушении на Александра Беднова(Бэтмен) ополченцы Бритва и Кот (это оказался другой человек, ранее мы все подумали про военкора Юрия Беляева, у которого тот же позывной – прим. ред.). Это честные люди, которые в трудную минуту не побоялись и поддержали восставший народ, которые, несмотря на ранения, возвращались в строй и готовы были идти в атаку снова и снова, однако судьба приготовила их жизням иную развязку – предательский расстрел в спину – подлый, размеренный и ранее продуманный. Не забудем „поблагодарить” Игоря Венедиктовича Плотницкого, уготовившего Вам такую расправу. Вечная память героям!”

  Więcej informacji tutaj http://colonelcassad.livejournal.com/1971455.html

  Dziś ma się odbyć konferencja Pana Driemowa odnoście całej sytuacji!

  «Около Лутугино сожгли броневик и машину сопровождения. По информации из ОГА, Сан Саныч убит. Еще погибли — снайпер ДШРГ Русич с позывным Бритва (Луганск), Золотой (Россия), Витязь (?)», — позже сообщил командир ДШРГ. «Сегодня утром в Луганске убит командир ополчения Александр Беднов (Бэтмен). Александр Александрович Беднов начал свой боевой путь всего с 20 бойцами. Создал батальон. Сегодня утром его подло застрелили. Царствие Небесное», — заявил известный военкор и редактор агентства АННА-НЬЮС Марат Мусин. «Классическая засада на дороге: лежки, кинжальный огонь в упор, гранатомет по машине», — позже добавил Мусин. В окружении Александра Александровича Беднова «Русской Весне» подтвердили информацию о его гибели, сказав лишь, что тело командира не видели……

  http://novorospolk.ru

  Prasa faszystów pisze: «Народная милиция (ЛНР) арестовала Беднова Александра, его жену, ополченцев с позывным Фобус, Маньяк и Омега и еще несколько человек. Убили 6 охранников Бэтмена, в том числе добровольца из РФ с позывным «Кот» (об остальных информация не пришла). Произошло перед поселком Георгиевка. Сожгли 2 машины (броневик и машину сопровождения). Приходит информация об аресте еще командиров, но пока она не подтверждена, не выкладываю», — сообщил командир ДШРГ «Русич».
  Под Луганском убили террориста Александра Беднова «Бэтмен»
  02.01.2015 / Происшествие / Просмотры: 657

  «Народная милиция (ЛНР) арестовала Беднова Александра, его жену, ополченцев с позывным Фобус, Маньяк и Омега и еще несколько человек. Убили 6 охранников Бэтмена, в том числе добровольца из РФ с позывным «Кот» (об остальных информация не пришла). Произошло перед поселком Георгиевка. Сожгли 2 машины (броневик и машину сопровождения). Приходит информация об аресте еще командиров, но пока она не подтверждена, не выкладываю», — сообщил командир ДШРГ «Русич».
  «Около Лутугино сожгли броневик и машину сопровождения. По информации из ОГА, Сан Саныч убит.
  Еще погибли — снайпер ДШРГ Русич с позывным Бритва (Луганск), Золотой (Россия), Витязь (?)», — позже добавил командир ДШРГ.
  «Сегодня утром в Луганске убит командир ополчения Александр Беднов (Бэтмен). Александр Александрович Беднов начал свой боевой путь всего с 20 бойцами. Создал батальон. Сегодня утром его подло застрелили. Царствие Небесное», — сообщил известный военный корреспондент и редактор агентства АННА-НЬЮС Марат Мусин.
  «Классическая засада на дороге: лежки, кинжальный огонь в упор, гранатомет по машине», — позже добавил Мусин.
  В окружении Александра Александровича Беднова «Русской Весне» подтвердили информацию о том, что расстреляна «Канарейка» — «Тойота» сопровождения (см. фото) и броневик «Фольксваген Транспортер» Т-4, сказав лишь, что тело командира не видели…
  http://www.top.lg.ua/news/Pod-Luganskom-ubili-terrorista-Aleksandra-Bednova-Betmen–36068

  Siostra Batmana potwierdzała że jej brat zyje:
  В тоже время сестра „Сан Саныча” Алла после 8 часов вечера заявила, что ее брат жив:

  „Мой брат Александр Беднов жив! Я отвечаю за свои слова. Без комментариев”.

  Соратники ГБРовцев сообщили, что погиб позывной Бритва (см. фото вверху) и с ним 5 бойцов, а Бэтмен вероятно арестован Плотницким.

  Также информацию о гибели командира „Бэтмена” подтвердили iСorpus и News-Front, им сообщили источники из окружения А. Беднова. Информация опубликована на соответствующих сайтах.

  Подробности уточняются…

  Pan Striełkow mówi że nie posiada potwierdzonych informacji na temat Batmana http://www.novorosinform.org/news/id/18944

  Inna wypowiedź o „sytuacji z Batmanem” http://www.novorosinform.org/comments/id/265

  Polubione przez 1 osoba

  • Oficjalny komunikat Prokuratury Generalnej Republiki Ługańskiej o całej sytuacji. 30 grudnia Prokuratura zleciła siłom bezpieczeństwa zatrzymanie członków Grupy „Batman” i doprowadzenie ich na przesłuchanie. 1 stycznia 2015 roku pod Ługańskiem zostali zatrzymani członkowie Grupy Specjalnej ‚Batman”, ich lider ‚Batman” stawił opór i został zabity podczas próby aresztowania;
   https://vk.com/strelkov_info?w=wall-57424472_37393
   Jak widać „strzelają się między sobą” nie tylko „prokijowscy”, ale zaczęłi także „opołczeńcy”…

   Polubione przez 2 ludzi

 3. Reszta informacji

  Według faszystowskich władz z Kijowa w „Dzień Bandery” nie zaobserwowano żadnych niepokojących przypadków… Ślepi, głusi, głupi… Po prostu – banderowcy! http://rusvesna.su/news/1420192578

  W miniona dobę okupacyjne wojska faszystów ostrzeliwały miasta i wsie Noworosji nie mniej niż 20 razy http://rusvesna.su/news/1420190620

  Filmy z Piasków. Pozycje wojsk okupacyjnych. http://rusvesna.su/news/1420180631

  O dzieciach-sierotach. Film. http://rusvesna.su/news/1420160852

  W Mariupolu ktoś policzył jak podrożały święta – średnio o 30% http://rusvesna.su/news/1420156046

  Do Artiomowska przybyli bandysi z „Prawego Sektora” w celu znalezienia „partyzantów i separatystów”. W nieznanym kierunku wywieziono ponad 10 osób http://www.novorosinform.org/news/id/18945

  Na Zakarpaciu będą uczyć Rusińskiego języka! http://www.novorosinform.org/news/id/18910

  Polubione przez 2 ludzi

   • Czy wysłuchałeś dokładnie całego wywiadu? Ani Borodaj , ani Bezler nie mówią nic nowego a w szczególności nie „wylewają żalów” . Są oni w tej chwili w takiej pozycji (brak pozycji politycznej czy wojskowej), że mogą zupełnie spokojnie mówić prawie całkiem szczerze. Faktem jest , że obecne określenie „Noworosja” dla zbuntowanych republik jest grubo na wyrost , czy jak to określił Borodaj „jest takim marzeniem”. Faktem jest , że teren ATO jest terenem bitwy między Rosją i USA. Faktem jest wreszcie, że wojna będzie kontynuowana bo żywotnie zainteresowany jest w tym główny jej sponsor czyli USA. Jestem pewny , że o tych panach jeszcze usłyszymy w kontekście Noworosji – w ich branży nie odchodzi się tak naprawdę na emeryturę

    Polubione przez 1 osoba

 4. Сводки Новороссии ‏@myrevolutionrus 7 min.7 minut temu

  Одновременно с Александром Бедновым было убито до 6 ополченцев.

  Z Batmanem zginęło 6 innych Opołczenców:

  Сводки Новороссии ‏@myrevolutionrus 7 min.7 minut temu

  ps, info z Twittera

  Polubione przez 1 osoba

Możliwość komentowania jest wyłączona.