Wojna domowa na Ukrainie 12.01.2015r- 128 dzień rozejmu.


Donieck po świątecznym ostrzale ukraińskiej artylerii.

„Zauważyliśmy, że na terytorium wschodniej Ukrainy wciąż znajduje się rosyjski personel wojskowy, który wspiera separatystów. Jednak zaobserwowaliśmy również ostatnio mniejszą liczbę starć. Walki trwają w niektórych rejonach, ale są oznaki niewielkiej poprawy– powiedział w wywiadzie udzielonym niemieckiej gazecie „Die Welt”, sekretarz generalny NATO, Jens Stoltenberg.

Ten prowokacyjny wywiad ukazał się w dniu, w którym ma się odbyć kolejna tura rozmów pokojowych w Berlinie, tym razem na szczeblu ministrów spraw zagranicznych: Niemiec, Francji, Rosji i Ukrainy.

Ciekawe jaki cel przyświeca szefowi NATO, gdy głosi takie wyssane z palca dyrdymały?

Czy może chodzi o to, aby w ten sposób storpedować możliwość uzyskania jakiegoś wspólnego porozumienia a sprawie rozejmu i znalezienia rozwiązania konfliktu ukraińskiego na drodze pokojowej?

Jak sądzę, ostatnia bardzo duża aktywność ukraińskiego premiera w Niemczech, i wypowiedziane tam słowa, że jakoby Ukraina i Niemcy stali się ofiarą agresji rosyjskiej pod koniec II Wojny Światowej, nie jest przypadkowa i właśnie skorelowana z prowadzonymi obecnie pertraktacjami na temat rozwiązania kryzysu w Donbasie na drodze pokojowej.

Tym bardziej teza ta jest prawdopodobna, bo pochodzący z Niemiec sekretarz NATO, oskarżając pośrednio Rosję o pomoc powstańcom nie przedstawił jak zwykle na to żadnych dowodów.

Jednocześnie w tym samym wywiadzie, oczywiście poruszył problemy tragicznej sytuacji humanitarnej ludności cywilnej Donbasu oraz odniósł się do liczby zabitych cywilów, ale nie podał jednocześnie kto jest bezpośrednim sprawcą tych nieszczęść. Zapewne to wielce znaczące niedomówienie, w sytuacji gdy na temat wojny domowej w Donbasie wiodące media podają nieprawdziwe informacje obciążając za wszystko to co się tam dzieje Rosję i jej prezydenta Władymira Putina, opinia publiczna ma wyciągnąć z tych jego słów wniosek, że za tak dużą liczbę ofiar wśród ludności cywilnej oraz za jej tragiczne położenie humanitarne odpowiada właśnie Rosja.

Taki propagandowy cel staje się jeszcze bardziej oczywisty jeśli weźmiemy pod uwagę fakt świadomego przemilczania przez wiodące zachodnie media prawdziwego przebiegu walk, a więc; kto jest tam stroną aktywną, i kto ostrzeliwuje dzień po dniu, już od wielu miesięcy ciężką artylerią- często również pociskami zakazanymi przez międzynarodowe konwencje- cele cywilne jednocześnie z premedytacją niszcząc infrastrukturę socjalno-bytową miast oraz nie informując o bardzo znacznej pomocy humanitarnej (i zresztą jedynej) jaką rosyjskie władze dużym kosztem udzieliły ludności cywilnej terroryzowanej przez centralne władze z Kijowa.

Tak więc w wyniku takiej propagandy wiodących zachodnich mediów popartej wypowiedziami „autorytetów” oraz liderów politycznych krajów NATO, opinia publiczna tych krajów ma przedstawiany fałszywy obraz tego co się obecnie dzieje na Ukrainie, wypaczający całkowicie rzeczywistość.

Oczywiście zachodnia opinia publiczna nie jest informowana również o najistotniejszym fakcie jakim jest to jakie siły polityczne przejęły w ubiegłym roku władzę na Ukrainie, natomiast zamiast tego jest bombardowana propagandową tezą o ich rzekomym i niekwestionowanym demokratycznym wizerunku. Czyli, że do władzy na Ukrainie po obaleniu poprzedniego prezydenta doszły siły prounijne i pronatowskie. I to ma się tylko zapisać w świadomości tych, do których adresowana jest ta zakłamująca rzeczywistość propaganda.

Jednocześnie cel takiej propagandy jest bardzo przejrzysty i czytelny, jeśli się ma prawdziwą wiedzę na temat tego co się obecnie dzieje na Ukrainie. Natomiast w przypadku takim, gdy bazuje się wyłącznie na narracji propagandowej zachodnich mediów i liderów politycznych wspieranych czynnie przez usłużne „autorytety”, to sytuacja tam staje się niezrozumiała i zaczynają wyłącznie rządzić jej odbiorcą emocje, bo właśnie w celu wywołania takich bezrefleksyjnych emocji jest ona zaprojetkowana.

A więc w tak ustawionym celowo fałszywym obrazie sytuacji na Ukrainie, odmraża się tkwiący w podświadomości ludzi Zachodu wywołany tam jeszcze w czasach Zimnej Wojny, obraz Rosji jako nieobliczalnego agresora, który tylko czyha aby napaść na pokojowe, żyjące w dobrobycie, społeczeństwa zachodniego świata demokracji.

I tak właśnie ustawiony przekaz ma dominować przygotowując społeczeństwa zachodnie do wojny „obronnej”, będącej w swej istocie- w ten właśnie sposób ukrytej przez odpowiednio sterowaną propagandę- agresją państw sojuszu NATO wobec Rosji.

Ostatecznym celem jaki przyświeca globalistom jest takie osłabienie różnymi działaniami Rosji aby przestała stać na drodze tworzenia nowego ładu światowego, w którym przewodnią rolę odgrywać będą Stany Zjednoczone, zaś za pomocą ich siły militarnej, sprawować będzie kontrolę nad światem bezpaństwowa finansjera.

Tak to zostało zaplanowane i tak też krok, po kroku plan ten jest wcielany w życie nie licząc się z niczym, a często pozostawiając na swej drodze miliony ofiar i zgliszcza.

Co zresztą obecnie również doświadcza walcząca o swoje niezbywalne prawa ludność cywilna ukraińskiego Donbasu o czym sekretarz NATO oczywiście „zapomniał” dodać w swoim wywiadzie udzielonym gazecie „Die Welt”.

W dniu wczorajszym trwał nadal intensywny ostrzał Doniecka i Gorłowki przez ukraińską artylerię ciężką- również przy użyciu rakiet „Smiercz”, „Tornado”  i „Huragan”.

Ilość strat spowodowanych tym ukraińskim obstrzałem jest tak wielka, że trzeba by było zamieścić oddzielny tekst poświęcony ich wyliczeniem. Ogólnie rzecz biorąc intensywność ostrzału ukraińskiej artylerii zaczyna być porównywalna do tego, który miał miejsce w czasie maksymalnego natężenia walk w trakcie drugiej fazy tzw. operacji antyterrorystycznej w lipcu ubiegłego roku. Aktualny bilans strat i ofiar wśród ludności cywilnej jest obecnie sporządzany. Dodam, że są ofiary śmiertelne i wielu rannych nie licząc znacznych uszkodzeń domów mieszkalnych i w infrastrukturze miejskiej. W wyniku wczorajszego ostrzały po uszkodzeniu jednej z stacji transformatorowych, która zasila w energię elektryczną kopalnię „Zasiadko” pod ziemią zostało uwięzionych około 400 górników, a więc cała zmiana. Trwa w tej chwili operacja ewakuacji górników w warunkach awaryjnych.

Tak więc, formalnie rzecz biorąc ukraińskie władze zerwały podpisane przez siebie Memorandum Mińskie (którego nota bene nigdy nie przestrzegały) o warunkach zawieszenia broni rozpoczynając po raz kolejny aktywną fazę wojny:

A oto wczorajszy obraz sytuacji w rejonie Doniecka i Gorłówki:

Stanowiska ogniowe ukraińskiej artylerii rozlokowane w rejonie miejscowości Piaski i Opytnoje, z których ostrzeliwane były północne dzielnice i centrum Doniecka, zostały zaatakowane ogniem powstańczej artylerii z rejonu miejscowości Spartak:

Z rejonu miejscowości Awdieiewka ukraińska artyleria ostrzeliwała okolice Makiejewki, gdzie pociski trafiały w liczne cele cywilne i na pozycje obronne żołnierzy sił powstańczych:

Nadal ukraińska artyleria ostrzeliwuje z rejonu miejscowości Wołnowacha cele cywilne w Dokuczajewsku i Starobelszewie.

Z rejonu miejscowości Granitnoje ukraińska artyleria ostrzeliwała cele cywilne w Telemanowie. Tam też siły wojsk powstańczych zaatakowały ukraiński punkt kontrolny znajdujący się koło Granitnoje. Podczas ostrzału stanowisk ukraińskich nastąpił wybuch magazynu z amunicją, raniąc i zabijając wielu żołnierzy z tego punktu kontrolnego.

Na północ od Ługańska w wyniku ostrzelania przez ukraińską artylerię miejscowości Kriakowki zostały zabite dwie kobiety i 14-letnia dziewczynka. Wszystkie należały do tej samej rodziny: a więc zginęła babcia, matka i jej córka:

Trwały walki w rejonie Sławianoserbska na północny zachód od Ługańska, głównie polegały one na wymianie ognia z broni ciężkiej.

Podobnie sytuacja wyglądała w okolicach Stanicy Ługańskiej na wschód od Ługańska.

Jak widać z powyższego przebiegu wczorajszych (jak i również z ostatnich kilku dni) działań zbrojnych prowadzonych przez ukraińskie wojsko w ramach tzw. operacji antyterrorystycznej, sytuacja uległa radykalnemu zaostrzeniu i obecnie siły ukraińskie prowadzą regularne i bardzo intensywne działania wojenne na praktycznie wszystkich kierunkach frontu. Ostrzeliwując również masowo cele cywilne niszcząc infrastrukturę socjalno-bytową i zabijając kolejnych cywilów. Tylko zdecydowana postawa żołnierzy sił powstańczych uniemożliwia obecnie przeprowadzenie przez ukraińskie wojska  skutecznego ataku, który jest już na pozycjach wyjściowych udaremniany. Można powiedzieć, że obecna sytuacja dowodzi, iż ukraińskie wojska szykują się do przeprowadzenia kolejnej ofensywy, zaś to co obecnie obserwujemy jest jej pierwszą fazą polegającą na rozpoznaniu sił przeciwnika i jego stanowisk obronnych w walce.

Wczoraj poza spaleniem w Kijowie samochodu terenowego należącego do organizacji „Samoobrona Zaporoża” miał miejsce jeszcze inny incydent, gdzie w dzielnicy Szewczenki nieznani,zamaskowani sprawcy podpalili lokal, w którym mieściły się biura redakcji „Słowianka”. W wyniku tego biura uległy całkowitemu zniszczeniu:

http://mykharkov.info/wp-content/uploads/2015/01/gazeta-gorit-03.jpg?639fd4

Na koniec kilka zdjęć:

Na powyższych zdjęciach widzimy skutki wczorajszego ostrzału przez ukraińską artylerię prywatnego domu w miejscowości Kriakowka, gdzie zgięły dwie kobiety i 14-letnia dziewczynka.

Na koniec kilka aktualnych filmów:

Pozdrawiam.

271 uwag do wpisu “Wojna domowa na Ukrainie 12.01.2015r- 128 dzień rozejmu.

 1. http://cdn.zoba.to/?t=u&url=http%3A%2F%2Fzoba.to%2Fimage%2F2d8f02e572ddd4d973ddb412067edb7a_48e8332f869f91c673ea27b6d63ff6dc.jpg&p=scaleToWidthIf&w=666
  http://zoba.to/-/bolek-i-lolek-polacy-na-wojnie-w-donbasie/
  Polak służący w 24 Samodzielnym Szturmowym Batalionie “Ajdar” o pseudonimie „Lolek”
  cytat z podanego powyżej źródła:…”Jest. Jest dobrze przygotowany. Zaprowadza mnie na ajdarowy parking. Podchodzimy pod czerwone, terenowe suzuki. W oczy rzuca się z jednej strony polska rejestracja, z drugiej ajdarowa naklejka i wystający spod niej napis “uśmiechnij się”..”
  i kolejny cytat:
  „W bagażniku znajduje się mała skrzyneczka. Tam co? Granaty, magazynki, konserwy, białko, witaminy, jakiś energetyk. Wszystko co potrzebne aby przeżyć dwa dni i uciec. Załatwił sobie, chwali się, że jest (znowu) od dwóch dni w bazie i ma już wszystko co potrzebne. W ogóle Lolek to człowiek, który dużo sobie załatwia….”
  Jeśli ktoś chce więcej może przeczytać

  Polubione przez 7 ludzi

 2. Pomijam bełkot w pierwszych minutach ale od 8:8 to już szczyt wszystkiego. Skąd on się wziął? Gdzie i w jakim sz….bie go wykopali?
  Dobranoc Państwu

  Polubione przez 5 ludzi

   • Gdzie jest prokuratura!!!!!!!!!!!!!!!! Gdzie Żandarmeria Wojskowa?????
    Ten facio uczy się w jakiejś szkole wojskowej w Dęblinie. Brat – gaciowy pod Poznaniem w kednostce wojskowej – skąd prawdopodobnie ma zaopatrzenie. Tatus – pułkownik WP. Ten idiota zamieszczał na swojej stronie zdjęcia Tatusia na tajnych naradach NATO! Teraz to wykasował – żałuję że nie skopiowałem jako dowód!

    Polubione przez 4 ludzi

  • Trudno to było obejrzeć. Było ciężko ale ostatecznie dałem radę. I teraz tak: Nie chodzi o to czy on ma rację czy racji nie ma, chodzi o to że rozumowanie tego chłopca jest pełne uproszczeń i przekłamań. Tu chodzi o schemat myślenia którym on się posługuje. Ten chłopak żyje w świecie wyobrażeń które stworzył jego umysł. Wystarczy zauwazyć jak często używa on trybu warunkowego. Za głupotę w życiu się płaci i za nieznajomość historii też. Przyjaciele banderowcy będą tak długo mili dla tego chłopca, jak długo ten chłopiec będzie użyteczny. Jeśli on nie jest w stanie odróżnić prawdy od fikcji w tej chwili, tak samo nie będzie w stanie odróżnic prawdy od fikcji kiedy w końcu znajdzie swoja pierwszą pracę w supermarkecie. No chyba że do polityki trafi….

   Polubione przez 3 ludzi

  • No dobra, to po prostu typowy produkt Instytutu Pogardy Narodowej. Wspiera jedną stronę bo to ukraińscy patrioci, zawozi im wyposażenie wojskowe w jako pomoc humanitarną ponieważ ci patrioci walczą przeciw innym patriotom (wspieranym dyplomatycznie przez Rosję), co dla naszego „bohatyra” jest dowodem na to że separatyści są zdrajcami (w jego opinii). Walczył u boku batalionu Dnipro i prawosektorowców co dla naszej abwery i naszych kominiarzy jakoś nie stanowi problemu.
   Jego geopolityka jest totalnie porąbana, gdyż każda próba podpalania pogranicza, zwłaszcza Kaukazu, Rosja odbierze jako celowy atak, a nie obronę. Przez ostatnie 25 lat Rosja interweniowała w granicach byłego ZSRR a konkretnie w republikach kaukaskich, tylko w celu zakończenia działań zbrojnych i zazwyczaj robiła to w sposób zdecydowany.
   Gdyby aktualne władze Ukrainy nie miały ust pełnych banderowskiej retoryki, gdyby. Gdyby udało się eurolandowi przechwycić Białoruś i Ukrainę w pełni pokojowo, pewnie bym to poparł, ale się nie udało. Gdyby nasi politycy przyznali że starali się przekierować ten majdanowski wybuch nienawiści z Polaków na inne narodowości, mógł bym zrozumieć takie intencje. Ale nie oni popierali ich żeby zdobyć głosy w oparciu o podsycaną przez siebie rusofobię.

   Polubione przez 2 ludzi

 3. Wiadomośc z ostatniej chwili, nie dojdzie do zapowiadanego na 15 stycznia spotkania Rosji, Ukrainy, Francji i Niemiec w Astanie. Termin możliwego spotkania przesunięto na okres „kilku tygodni”. USA działa, Wczesniej Poroszenka blubrał że w spotkaniu powinien wziąść udział „laureta pokojowego nobla” Bombama, a teraz w Kijowie pojawił sie sam Darth Soros, zapewne ze słowami otuchy „The dark side is stronger”;
  http://colonelcassad.livejournal.com/1985691.html

  Polubione przez 7 ludzi

 4. Nie wiem czy ktoś już tą kanalię tu przedstawiał. To kolejny ajdarowiec do kolekcji sprzedawczyków

  Jakieś zawiadomienie o przestępstwie do prokuratury może należy sporządzić?

  Polubione przez 3 ludzi

Możliwość komentowania jest wyłączona.