Wojna domowa na Ukrainie 18.02.2015r- czwarty dzień od nowego rozejmu.


Ukraińscy żołnierze wzięci wczoraj do niewoli pod Debalczewem.

„Wzywamy Rosję i separatystów, których ona wspiera, do natychmiastowego zaprzestania wszelkich ataków, do pertraktacji z OBWE w celu ułatwienia zawieszenia broni i, zgodnie z pakietem uzgodnień z 12 lutego, do pełnego wdrożenia mińskich zobowiązań z 5 i 19 września”

„Agresywne działania i oświadczenia wspieranych przez Rosję separatystów godzą ostatniemu rozejmowi i zagrażają planowanemu wycofaniu ciężkiej broni” – takie pełne troski oświadczenie o zachowanie pokoju na Ukrainie wyszło z amerykańskiego Departamentu Stanu.

Jednocześnie powyższy dokument jest jednoznacznym dowodem na brak obiektywizmu amerykańskiej administracji jak i protekcjonizmu wobec obecnych władz w Kijowie, gdyż a priori przyznały, że strona ukraińska nie łamie postanowień podpisanego w zeszłym tygodniu porozumienia w Mińsku, a tylko to robią powstańcy.

Tak więc w obliczu kolejnej skandalicznej klęski ukraińskich wojsk, wynikających przede wszystkim z bardzo niskiego morale żołnierzy wziętych pod przymusem do wojska i kardynalnych  błędów na poziomie dowodzenia, Stany Zjednoczone domagają się nagle przestrzegania rozejmu od Rosji i powstańców nie zauważając przy tym , że główną przyczyną jego nieprzestrzegania jest agresywna postawa ukraińskich wojsk biorących udział w tzw. operacji antyterrorystycznej na południowym-wschodzie Ukrainy, które otoczone w kotle debalczewskim nie chcą złożyć broni i się z niego wycofać.

Bardzo charakterystyczne jest to, że amerykańska administracja po raz pierwszy zabrała oficjalnie głos w sprawie przestrzegania porozumień pokojowych przez strony ukraińskiego konfliktu, bo jak dotychczas- a więc po poprzednim porozumieniu podpisanym w Mińsku we wrześniu ubiegłego roku- amerykańską administrację nie obchodził problem przestrzegania tego dokumentu mimo, że w czasie jego trwania masowo była zabijana przez ukraińską artylerię ludność cywilna Donbasu.

Wtedy to ukraińskie wojsko łamało postanowienia Mińskiego Memorandum każdego dnia prowadząc regularne działania zbrojne i ostrzeliwując w czasie jego obowiązywania cele cywilne. To przyzwolenie amerykańskie doprowadziło do śmierci kolejnych, ponad dwóch tysięcy cywilów, zniszczenia infrastruktury bytowej i domów, zaś ludność zbuntowanego rejonu w warunkach zimowych doprowadziło do katastrofy humanitarnej.

I tu właśnie władze Stanów Zjednoczonych wykazały się absolutną obłudą, obnażając przy tym swoje rzeczywiste intencje ukryte pod propagandową narracją; walki o dobro człowieka i jego prawa.

Widocznie w ramach globalnej strategi światowego hegemona, uznano że ludność cywilna w Donbasie nie ma żadnych praw, zaś kijowski reżym może bezkarnie popełniać wobec niej wszelki możliwe zbrodnie?

Tym sposobem nastąpiło na oczach świata, przy odsłoniętej kurtynie, obnażenie i kompromitacja sił mianujących się strażnikiem wolności, poszanowania prawa jednostek oraz wysokich standardów  demokracji.

Po wojnie w Donbasie świat już nie będzie taki sam, bo okazało się, że szczytne idee jakimi w swej retoryce wojennej posługują się obrońcy wolności i praw jednostki, są wyłącznie chwytem propagandowym służącym jako pretekst do prowadzenia globalnej ekspansji politycznej, militarnej, gospodarczej i finansowej.

Po takim obnażeniu się sił sterujących poczynaniami amerykańskich władz, dalszy los tego kraju został tym sposobem przesądzony, bo jego wiarygodność obecnie sięgnęła dna. I nikt świadomy tego co się wokół niego dzieje nie będzie brał na poważnie retoryki propagandowej Waszyngtonu i się w nią świadomie i dobrowolnie angażował.

Takim sposobem rzeczywistość w końcu zweryfikowała prawdziwe intencje jakie przyświecały szermierzom wolności, demokracji i praw jednostki. A jak się okazuje były one zgoła odmienne od tych jakie deklarowano od dziesiątków lat.

Bo czyż można domagać się, od walczących o swoje życie powstańców, tego aby złożyli broń a jednocześnie nie dostrzega się realnych zbrodni popełnianych przez kijowskiego agresora wobec nich?

Czy amerykańskie władze nie chcą dostrzec tego, co jest oczywiste, i wyartykułował publicznie jeden z liderów ukraińskiej partii Frontu Narodowego, deputowany z jej ramienia w Wierchownej Radzie Jurij Bereza publicznie w programie telewizyjnym, powiedział że:

„Pójdziemy na Krym z bronią i okupant go opuści. Teraz armia już nie taka. Użyjemy broni i nie przekonacie nas, żebyśmy wyzwalali Krym jakoś kulturalnie. Jeśli trzeba będzie – spalimy wszystkich”

A więc chcą „spalić wszystkich”, podobnie jak to miało najpierw miejsce w Odessie na początku maja ubiegłego roku, i jak to ma miejsce w Donbasie od początku prowadzenia tam tzw. operacji antyterrorystycznej , gdzie ukraińskie wojsko pozostawia po sobie ruiny i zgliszcza oraz zalegające na polach tysiące trupów własnych żołnierzy. I do tego problemu szermierze sprawiedliwości i wolności za oceanu nigdy się nie odniosą podobnie jak będące pod ich wpływami wiodące światowe media oraz polityczne marionetki osadzone w sojuszniczych krajach. Ale międzynarodowa opinia publiczna to widzi i wyciąga właściwe wnioski.

A teraz przechodzę do relacji z kolejnego dnia wojny domowej na południowo-wschodniej Ukrainie.

Mimo wejścia w życie od poniedziałku porozumień pokojowych zawartych w Mińsku, władze zbuntowanych republik oceniają sytuację bardzo trzeźwo i już dziś przygotowują się na najgorszy scenariusz:

„Ukraińskie dowództwo tzw. operacji antyterrorystycznej odmówiło wczoraj wycofania ciężkiego uzbrojenia o czym oświadczył  Klimkin (szef ukraińskiej dyplomacji- dopisek mój). I jest to sprzeczne z przyjętymi umowami w Mińsku (…) Dlatego też DRL nie zaprzestaje mobilizacji i przygotowuje się na najgorsze”– powiedział wczoraj Przewodniczący Krajowej Rady DRL.

Jak widać w Donbasie, mimo deklarowanego przez kijowskie władze rozwiązania konfliktu na drodze pokojowej, sytuacja jest bardzo napięta i w każdej chwili może dojść do zerwania mińskiego rozejmu.

Na wstępie zamieszczę aktualną mapę sytuacji militarnej w Donbasie:

http://voicesevas.cdnvideo.ru/img/408f5ea16397029242c84179a73a0f9c.jpg

Nadal ukraińska artyleria ostrzeliwuje Donieck z rejonu miejscowości Awdieiewka i Opytnoje , gdzie pociski głównie spadały na teren lotniska i dzielnicę Oktriabską i Putiłowską. Nad dzielnicami Kujbyszewską, Piotrowską i Kirowską zauważono wzmożoną aktywność szpiegowskich dronów ukraińskich wojsk. Nadal w mieście dają o sobie znać ukraińskie grupy dywersyjno-sabotażowe, z których kolejna została wczoraj zlikwidowana w dzielnicy Kujbyszewskiej:

Poza Donieckiem ukraińska artyleria sporadycznie ostrzeliwała Jenakijewo i Gorłówkę.

Ogólnie można przyjąć, że ostrzał obecnie jest sporadyczny i nie razi celów cywilnych oraz nie powoduje ofiar wśród mieszkańców ostrzeliwanych miast.

Ukraińskie wojsko nadal usiłuje zająć teren donieckiego lotniska, co kończy się jak zwykle, czyli klęską:

Nadal napięta sytuacja utrzymuje się w rejonie na północ i zachód od donieckiego lotniska, w rejonie frontu ługańskiego szczególnie w okolicach punktu kontrolnego nr. 29 leżącego przy drodze T1303 oraz na froncie południowym na zachód od Mariupola. Mimo tego sytuacja tam jest pod całkowitą kontrolą sił powstańczych:

Obecnie główny ciężar walk  koncentruje się w rejonie kotła debalczewskiego, gdzie ukraińskie wojska z obu kierunków, tj. od północy i południa usiłują atakować jego pokrywkę, a więc rejon miejscowości Łogwinowo.

Doszło tam wczoraj do bardzo poważnej bitwy, gdzie liczący około 150 żołnierzy ukraiński oddział wspomagany czołgami i wozami opancerzonymi, zaatakował pozycje obronne sił powstańczych w Łogwinowie. Po utracie około 30 żołnierzy i dwóch czołgów ukraiński atak załamał się. W czasie tych walk zostało zabitych również dwóch przypadkowych cywilów.

Obecnie droga w okolicy Łogwinowa usiana jest porzuconymi zwłokami ukraińskich żołnierzy i całą masą ciężkiego sprzętu wojskowego:

W miejscowości Czernuchino otoczono ukraiński oddział batalionu im. „Dudajewa”, trwa jego likwidacja.

W samym Debalczewie i jego okolicach trwa zacieśnianie kotła co powoduje, że ukraińskie wojska zmuszone są bronić się na coraz bardziej ograniczonym obszarze. Taka sytuacja pozwala powstańczej artylerii bardziej skuteczny ostrzał pozycji obronnych ukraińskich wojsk.

W rejonie miasta powstańcy zajmują obecnie pozycje w jego centrum, zaś linią rozgraniczenia walczących stron są tory kolejowe, gdzie południową ich stronę zajmują siły powstańcze, a północną i główną część centrum, zajmują wojska prokijowskie. Według najnowszych informacji docierających z Debalczewa około 80% miasta znajduje się już pod kontrolą sił powstańczych. Mimo to są grupy ukraińskich wojsk, które próbują bronić się nadal w mocno ufortyfikowanych budynkach wspieranych ogniem przez snajperów. Najbardziej aktywny jest tu ukraiński batalion gwardii narodowej „Kriwbas”:

A tak linia frontu w Debalczewie wyglądała jeszcze w dniu wczorajszym:

Z obszaru Debalczewa będącego pod kontrolą powstańców w dniu wczorajszym ewakuowano kolejną grupę mieszkańców.

W wyniku postępu walk coraz większa liczba ukraińskich żołnierzy zaczęło się poddawać. Jak do tej pory wzięto do niewoli około 350 ukraińskich żołnierzy:

Łączne straty ukraińskich wojsk poniesione we wczorajszych walkach w kotle debalczewskim wynoszą:

–   2 szt czołgów,

–   10 szt. opancerzonych wozów bojowych,

–    5 szt samochodów ciężarowych,

–    12 szt jednostek artylerii, w tym zestawów wyrzutni rakiet „Grad”,

–    94 zabitych żołnierzy,

–    nieokreślona liczba rannych ukraińskich żołnierzy szacowana na 200-300 osób.

Ukraińskie dowództwo wojskowe przysłało w rejon frontu dla żołnierzy 79 i 22 powietrzno-desantowych brygad przenośne piece do ogrzewania. Z dala od domu, ale chociaż będą mieli ciepło:

W Odessie miał miejsce kolejny zamach bombowy, którego celem był budynek mieszczący się przy ulicy Bolszoj Arnautskiej nr. 85. Nieruchomość ta należy do lidera odeskiego automajdanu Ewgienija Rezwuszkina:

Wczoraj też rodziny i bliscy żołnierzy walczących w rejonie Debalczewa zablokowali drogę Kijów-Równo domagając się wycofania z debalczewskiego kotła ukraińskich wojsk. Protest ten nadal trwa:

Na koniec kilka zdjęć:

Ukraińska „technika” w kotle debalczewskim- czołg „Bułat” zniszczony pod Czernuchinem.

I filmów:

Pozdrawiam.

Ps.

Czy ktoś może wie po czym ma się takie odloty?

http://fakty.interia.pl/raport-zamieszki-na-ukrainie/aktualnosci/news-poroszenko-debalcewe-nie-bylo-okrazone-to-bylo-w-planach,nId,1673891

Może on po prostu żyje w alternatywnej rzeczywistości?

A tymczasem mimo majaczeń na jawie w/w Debalczewo zostało już wyzwolone!!!!!!!!

365 uwag do wpisu “Wojna domowa na Ukrainie 18.02.2015r- czwarty dzień od nowego rozejmu.

 1. Порошенко едет на фронт на встречу с силовиками
  A ja nie mogę się doczekać filmowych relacji z tego spotkania. Ciekawe co usłyszy….

  Polubione przez 7 ludzi

 2. Jak na razie moje przypuszczenia względem Ukrainy się sprawdzają w 100%, teraz przedstawie parę swoich „proroctw”

  1.Wydaje się ,że żołnierze z kotła zostali „poświęceni”/wymienieni. Najprawdopodobniej UA i rząd wezwą Zachód do nałożenia nowych sankcji na Rosję za złamanie ustaleń Mińsk -2.
  2. Do końca tygodnia zapanuje względny spokój na froncie- żołnierze ukraińscy są wyczerpani, brakuje im amunicji, sprzętu. Morale są niskie, a nowy zaciąg nie jest gotowy do dalszej walki- Ukraina wykorzysta ustalenia Mińsk-2 (zawieszenie broni), aby odbudować jako tako swój potencjał zbrojny.
  2.Przewiduje ,że w ramach restrukturyzacji długu Ukrainy Rosja straci 3 mld $ zainwestowanych swoim czasem. W ramach „spłaty” zadłużenia Ukraina „łaskawie” odstąpi od roszczeń przeciw Gazpromowi i za zajęte zakłady na Krymie.
  3. Rosja zażąda opłat za gaz – Ukraina nie przeleje środków (bo raz ,że nie ma ,dwa nawet gdyby miała to chciałaby dopiec ruskim, trzy kradzież z rurociągów gazu spowoduje, że UE będzie hojniejsza w kredytach :D).
  4. Hrywna spadnie do śmieciowego poziomu 1dolar = 50 hrywien 1 hrywna mniej niż 10 gr
  5. załamie się WIG-Ukraina notowany na giełdzie warszawskiej (tak kurde -MY też stracimy :/ ), dopiero po tym czasie Ukraina wypłaci zaległe emerytury na Donbas (oszczędności)
  6. W wyniku złamania się kursu spółek ukraińskich nastąpi ich przejecie za bezcen i tak jak linkowałem w sprawie bilonu ukraińskiego (że bardziej się opłaca pójść z nim na skup złomu niż do sklepu) będzie z przemysłem Ukraińskim-sprzedany zostanie po cenie złomu i na złom trafi.
  7. Spółkom z UE i USA nie zależy na posiadaniu przedsiębiorstw Ukraińskich, ONI potrzebują taniej siły roboczej i miejsca zbytu na swoje towary nie chcą też by te spółki produkowały dla Rosji.
  8. przemysł na Ukrainie upadnie, bo był na kierunkowany na współprace z Rosja (obopólne korzyści) i spowoduje problemy dla rosyjskiej gospodarki (dopóki nie znajdzie się nowych dostawców, Rosja sama nie założy nowej linii produkcyjnej)
  9. Ukraina poprosi o sprzęt wojskowy- brakuje już „techniki” ,a to co zostało na „Śmietnikach” nie nadaje się nawet jako części zapasowe.
  10. Zostanie wprowadzony stan wojenny, wszystkie manifestacje, strajki zostaną zakazane, będzie wielu aresztowanych, będą też zabici i ranni.
  11. Poważne zamieszki rozpoczną się po 8 Marca

  Polubione przez 12 ludzi

  • Skoro już jesteśmy przy proroctwach, to czytałem na jakieś ukraińskiej stronie ich wróża który twierdził, że do Sierpnia nic się nie wyjaśni, nie podał co będzie dalej, ale, że nie będzie lekko 🙂
   Myślę, że my także powinniśmy już zacząć się zastanawiać w Polsce co zrobimy po ewidentnie sfałszowanych wyborach prezydenckich i przed wyborami parlamentarnymi…
   świat się zmienia, czy Polacy zaakceptują zbrojne bataliony naszych oligarchów pacyfikujące nastroje na ulicach???

   Polubione przez 7 ludzi

  • Co do punktu 9.Szacuje się,że Ukraina do tej pory straciła około 10% techniki wojskowej.Jest to liczone od liczby uzbrojenia,które zostało po ZSRR,a było tego kilkanaście tysięcy sztuk(wozy bojowe,artyleria,samoloty,helikoptery itp) i większości znajduje się na „stanie” armii.Oczywiście rzeczywistość jest zgoła inna,to co zostało po sprzedaży części z tych zasobów za granicę przedstawia wartość iście złomową,co widać po zdjęciach z magazynów armii Ukrainy.Pojazdy,które tam się znajdują,nie nadadzą się do użytku bez przeprowadzonych generalnych remontów i dalej będzie to broń starych generacji.Ma materiałach filmowych widać,jak zmieniła się jakość sprzętu w przeciągu prawie roku trwania konfliktu.Stare BWP-1,BRDM,BTR-60,MTLB,czołgi ściągnięte ze szkół bez dodatkowych pancerzy jak T-64B.Ogólnie nazwał bym to bronią „jednostrzałową”.Tak jak piszesz powyżej,Ukraina na dzień dzisiejszy nie posiada żadnych możliwości ofensywnych,a możliwości obronne też stawiałbym pod dużym znakiem zapytania. 🙂

   Polubione przez 8 ludzi

  • ad. 7 punkt Część tej taniej siły roboczej wyląduje na Zachodzie wypierająć siłę nieco już droższą tj. Polaków. To się chyba nawet już dzieje.

   Polubione przez 5 ludzi

   • Tak to prawda zgodnie z tym co sie obserwuje o 100% zwiekszyła sie liczba Ukraińcow chcących pracowac w Polsce, wielu z nich szuka jakichkolwiek dokumentów, które mogłyby świadczyć ,ze mają polskie korzenie (karta Polaka), dla większości jednak Polska nadal jest krajem tranzytowym- lepsze płace są nadal w Krajach starej UE
    P.S w Angorze z tego tygodnia jest artykuł o procederze przerzucania Ukraińców przez polską granice. Sama gazetę nie polecam ,niemniej i w niej znajdzie się czasem „perełkę” 😀

    Polubione przez 4 ludzi

   • cytat „Wszyscy Europejczycy i Amerykanie muszą teraz wspierać Syrizę. Nie tylko jest ona jedyną nadzieją dla Grecji, ale jest nadzieją dla całej UE. Syriza przełamuje utarte schematy. W tej chwili Grecy byliby strasznie głupi, wybierając swoje pieniądze z kont bankowych i tym samym inicjując panikę bankową. Tego właśnie chce od społeczeństwa Unia Europejska – wywołania chaosu i zdyskredytowania młodego pokolenia, które w tym tygodniu przejęło władzę.

    To będzie zacięta walka. Zakorzeniona, skorumpowana władza bez wątpienia nie podda się bez rozlewu krwi. Syriza oznacza odrzucenie modelu, a nie tylko rządu. Większość dzisiejszej Europy jest w rękach technokratów i im podobnych. I nie chodzi tylko o to, ale także o to, że neoliberalna banda z Brukseli używa Aten do testów, w taki sam sposób, jak Milton Friedman i jego Szkoła Chicagowska używała takich typów jak Videl i Pinochet, żeby postawić na swoim i wprowadzić swoją radykalną politykę ekonomiczną, w wyniku czego zostały po drodze zamordowane dziesiątki tysięcy ludzi.

    Jest ważne, żebyśmy my wszyscy – Europejczycy i nie Europejczycy – zrozumieli, jak bardzo pozbawiony moralności stał się ten cały system panujący na Zachodzie, z UE włącznie. Widać to na wschodniej Ukrainie, gdzie czysta propaganda kształtuje opinię od co najmniej pełnego roku. Nie chodzi o to, co jest prawdziwe, ale o to, w co według „przywódców” masz myśleć i w co wierzyć. I ta sama niemoralność podbiła też Grecję; może nie używa się tam broni, ale jest wiele ofiar.

    UE jest hańbą, drapieżną bestią, wypuszczoną na wszystkie zakątki Europy, które opierają się scentralizowanej kontroli i – powiedzmy to wyraźnie – niewolnictwu kredytowemu, jeśli żyje się po niewłaściwej stronie torów.”
    https://pracownia4.wordpress.com/2015/02/17/to-nie-grecy-spartolili-to-wina-drapieznej-ue/#more-8722

    Polubione przez 6 ludzi

    • @re1truth2
     To bardzo dobry tekst. Dla niektórych może zbyt emocjonalny, bo przecież „pokazywanie emocji nie uchodzi”… szczególnie w gronie psychopatów, u których niektóre emocje w ogóle nie występują.
     Jest to jeden z wielu tekstów, które powinni w skupieniu przeczytać wszyscy „podręcznikowi ekonomiści”. Ci, którzy uparcie wierzą we wpajane im „zasady ekonomii”, działanie „niewidzialnej ręki rynku” oraz perpetum mobile w postaci wzrostu PKB (korygowane „naturalnymi kryzysami”).
     Cały banksterski świat straszliwie obawia się „syndromu Syrizy”. Dlatego już w dniu zaprzysiężenia nowego rządu greckiego pojawiły się paszkwile mówiące o tym, że Grecja ma powiązania… z Al-Kaidą i „Państwem Islamskim”, czyli jest „wschodzącą przystanią i punktem przerzutowym” dla terrorystów islamskich.
     http://21stcenturywire.com/2015/01/27/anti-syriza-propaganda-begins-greece-is-emerging-hub-for-terrorists/
     Co więcej, sama „wielka” UE obawia się rozprzestrzeniania się „wirusa Syrizy”, bo akcje solidaryzujące się z postulatami nowego rządu greckiego mnożą się niczym grzyby po deszczu. Ale nie u nas, „wielkim” kraju „podręcznikowych ekonomistów”.

     http://www.zerohedge.com/news/2015-02-16/eu-leaders-are-afraid-syriza-virus-will-spread-across-europe

     Polubione przez 4 ludzi

  • Moim zdaniem nie będzie zamieszek. Zamieszki muszą mieć sponsora, siłe sprawczą która poniesie falę a chętnych do tego nie ma. To co do sprzedania to jest już tylko ziemia. UKR stanie się spichlerzem i producentem żywności. Przemysł UKR jest w posiadaniu Oligarchów. Oligarchowie bedą do końca bronić się przed kapitałem zagranicznym i przed importem z USA czy UE. Cła imporotowe będą utrzymywane tak długo jak długo bedzie to możliwe. W chwili obecnej UKR to eldorado dla Oligarchów – dlaczego mieliby zmieniać ten stan rzeczy? Rozwiązaniem dla UKR jest bankructwo Oligarchow – czyli bankructwo przemysłu i nowy początek. Bez Bandery i bez Oligarchów. Podział UKR przeprowadzony w sposób bardziej czy mniej formalny. Podział będzie sie odbywał na linii wpływów finansowych. Pomiędzy Rosję, UE, Chiny, USA. Zwyczajnie, Rosja kupi sobie kilka tysięcy ha ziemi na UKR, kolejne kilka tysięcy kupią sobie Chiny, UE i kto tam jeszcze….

   Polubione przez 4 ludzi

 3. Szkoda mi tylko ukraińskich dziewczyn, bo będą musiały dawać d..y „wielmożnym panom” z krajów UE za bezcen. Szkoda, że nie dołączą do nich jankeskie ździry typu Psaki, ale domyślam się, że żaden szanujący się pan nie chciałby zamoczyć w niej nawet kija od mopa.

  Polubione przez 9 ludzi

   • Prostytutki dzielą się na grupy:
    1) nimfomanki łączące przyjemne z pożytecznym
    2) zachłanne na kasę. Bo to jednak zarobek dużo lepszy niż np. na kasie
    3) niewolnice, tzw. żywy towar
    4) prostytucja z głodu, aby utrzymać dzieci itd.

    W Polsce występują typy 1 i 2, marginalnie 4. Chyba każdy normalny człowiek (w tym libertyn) zgodzi się, że powód nr. 3 i 4 to patologia. Nędza na Ukrainie zaowocuje powodem nr. 4, bandytyzm i półanarchia powodem nr. 3.

    Polubione przez 4 ludzi

    • @sceptycznynemo
     Skąd masz wiadomości, że w Polsce występują typy 1 i 2 wg twojej własnej klasyfikacji?
     @R.C.
     Z taką samą łatwością przychodzi ci przeliczanie z hrywien na dolce ceny gazu czy ziemniaków?
     Czy obaj słyszeliście o kiedykolwiek o sutenerstwie i stręczycielstwie? Wam naprawdę wydaje się, że kobiety en masse „to” lubią?

     A w ogóle, to Panowie, z przeproszeniem, g**** wiecie o nie tylko o zjawisku prostytucji ale i powiązanej z nią ściśle pornografii.
     Wasze komentarze odnośnie kobiet (niech będzie, że ukraińskich) są momentami po prostu obrzydliwe.Nie są one pierwsze, dlatego przepraszam, że w nagłówku pominęłam innych męskoosobowych komentatorów tego bloga, którzy już wcześniej wpisywali się w ten pogardliwy ton.
     Tu macie tekst napisany przez jednego z ostatnich dziennikarskich muszkieterów, Chrisa Hedgesa. Tekst nieocenzurowany i napisany przez mężczyznę. Mężczyznę, a nie fafluna w krótkich porciętach. Poczytajcie i pomyślcie, zanim palniecie kolejną głupotę.
     http://www.truthdig.com/report/item/pornography_is_what_the_end_of_the_world_looks_like_20150215

     Polubione przez 5 ludzi

     • Witam i dziękuję za ten bardzo zwięzłą i treściwą odpowiedź oraz link.

      Ciekaw jestem wzt. jaka jest Pani opinia na temat tego żeby powoływać do wojska, a następnie wysyłać na front kobiety?

      Pozdrawiam.

      Polubienie

     • @AdNovum
      Jestem przeciwna służbie wojskowej kobiet, za wyjątkiem np. sanitarki. Zupełnie nie bawią mnie klipy z „dowódczynią baterii GRADów”, a „osiągnięcia na polu walki heroiny” Sawczenko napełniają mnie odrazą. Tak więc, jeśli ktoś sobie o mnie pomyślał jako o „wścieklej feministce”, to – przepraszam uprzejmie – rozczaruje się.

      Polubienie

     • Chodziło mi o to, że pierwsza informacja podana w komentarzu dotyczyła mobilizacji kobiet do wojska w związku z obecnie prowadzoną w Donbasie przez kijowskie władze tzw. operacji antyterrorystycznej.

      Jak sądzę, miejsce kobiet jest gdzie indziej, a nie na linii frontu i walka z bronią w ręku i nie chodzi tu tylko o jakieś morały typu, że się nie nadają itd.

      Chodzi w tym problemie o to, że udział w działaniach zbrojnych, a szczególnie gdy jest on wbrew woli kobiety- a więc pod przymusem- niszczy jej przyrodzone uczucia macierzyńskie i je wypacza. A więc z punktu widzenia macierzyństwa przymuszanie kobiet do udziału w walce na froncie jest jakąś kolejną odmianą polityki gender czyli nie odróżniania czynnika kobiecego od męskiego, a więc ich zrównania.

      Jak wiemy ostatnio na Ukrainie obalono wiele barier, zaś ta kolejna (jeśli uda się ją wcielić) będzie tylko języczkiem u wagi całkowitego upadku moralnego tego społeczeństwa.

      Dlatego też zadaję sobie pytanie:

      Czy tym co zaczęli tą hucpę majdaniarską nie mieli właśnie m.in. takiego celu?

      Pozdrawiam.

      Polubione przez 2 ludzi

     • @AdNovum
      „A więc z punktu widzenia macierzyństwa przymuszanie kobiet do udziału w walce na froncie jest jakąś kolejną odmianą polityki gender czyli nie odróżniania czynnika kobiecego od męskiego, a więc ich zrównania.

      Jak wiemy ostatnio na Ukrainie obalono wiele barier, zaś ta kolejna (jeśli uda się ją wcielić) będzie tylko języczkiem u wagi całkowitego upadku moralnego tego społeczeństwa.

      Dlatego też zadaję sobie pytanie:

      Czy tym co zaczęli tą hucpę majdaniarską nie mieli właśnie m.in. takiego celu?

      Nie wiem, ale wykluczyć takiej opcji nie sposób. „Gender” jest absolutną karykaturą nauki, dlatego jest nazywana po prostu (i słusznie) polityką.
      Poczynania kijowskiej kliki odnośnie mobilizacji kobiet do walki „na froncie wschodnim” stanowią przykład desperacji i kompletnego zidiocenia. Mogą temu przyklaskiwać jedynie kretyni, cierpiący na nieuleczalną postać rusofobii i pozbawione rozumu feministki.
      Inną sprawą jest to, że zdesperowane kobiety, które być może straciły już wcześniej zmobilizowanych „żywicieli rodziny” i pozbawione zostały jakichkolwiek (poza prostytucją) możliwości dochodu postanowią się zaciągnąć, mając nadzieję na jakiś „żołd”.
      Niestety, ale tego nikt im nie powie, największa liczba gwałtów w przeliczeniu na „pogłowie kobiet” ma miejsce w wojsku. W „demokratycznej” armii US to 1:3 (przy umiarkowanych założeniach).

      Polubione przez 1 osoba

     • „Niestety, ale tego nikt im nie powie, największa liczba gwałtów w przeliczeniu na „pogłowie kobiet” ma miejsce w wojsku. W „demokratycznej” armii US to 1:3 (przy umiarkowanych założeniach).”- no i tym sposobem powróciliśmy do mojego punktu wyjścia, czyli pierwszego komentarza na ten temat.

      Pozdrawiam.

      Polubione przez 1 osoba

     • @AdNovum
      Pierwszym komentarzem, raczej nie podpiętym do żadnego innego, było zagajenie kogoś o pseudonimie „Amira”, rozpoczynające się od słów:
      „Szkoda mi tylko ukraińskich dziewczyn, bo będą musiały dawać d..y „wielmożnym panom” z krajów UE za bezcen.”
      Mogę się mylić, ale nie znajduję w nim niczego o mobilizacji kobiet, a co za tym idzie powrotu do Twojego „punktu wyjścia, czyli pierwszego komentarza na ten temat.”
      Coś mi umknęło? Jeśli tak, to proszę o korektę.

      Polubienie

     • Pierwszym moim komentarzem w tym temacie była odpowiedź na informację, że na Ukrainie wprowadzi się mobilizację dla kobiet, na co ja odpowiedziałem, że teraz ukraińscy żołnierze będą mięli co robić, a nie tylko pić alkohol i narkotyzować się.

      Pozdrawiam.

      Polubione przez 1 osoba

    • I jeszcze jedno. Zwrócę się teraz do żeńskoosobowych komentatorów tego bloga, którym spodobały się pogardliwe wypowiedzi ich męskoosobowych odpowiedników.
     Ogólnie mówiąc: badania pokazują, że najwięksi „moralizatorzy” najchętniej „dają d***, przy byle okazji”. To raz.
     Dwa: niezwykle łatwo jest oceniać (szczególnie negatywnie) kiedy siedzi się w domciu, ciepłych kapciach i z kotem na kolanach. Gwarantuję wam, Szanowne Panie, że będąc w ekstremalnej sytuacji oraz w wieku nadającym się do (proszę wybaczyć słowo) „przelecenia” każda z was wybrałaby tę opcję dla ratowania siebie lub kogoś bliskiego. I nie chodzi tu o ekstremum w postaci możliwości utraty życia. Wystarczy groźba wylądowania pod przysłowiowym mostem lub braku środków na leczenie dziecka.

     Polubienie

     • Problem który zechciała się Pani zająć, został wyciągnięty na tapetę przez Amirę. Niestety tak jest, że kiedy pojawia się problem słabej waluty i zubożenia społeczeństwa, to panny które są skłonne i mogą oddać swoje wdzięki za określoną sumę, nie są w najgorszej sytuacji właśnie dlatego ze mogą ustalac stawki w walutach obcych. Tak jest i tyle. Dzisiaj za noc z dewizowcem to można przeżyć przez trzy dni? w latach 80 za noc z dewizowcem można było żyć przez miesiąc.
      To taki wątek off topic…. ale skoro się pojawił…

      Polubienie

 4. Углегорск Точка У перемирие

  Прогулка по пустому Углегорску

  A w międzyczasie w Kijowie – niejaki Saakaszwoli / bynajmniej nie z 4-ech pancernych ani pies Szarik – postanowił że zwiększy pensje urzędnikom / tym co nie zostana wyrzuceni na bruk/ do „wielu tysięcy dolarów”…

  A wszystko dlatego że…

  Jak dzwonią ludzie z Gruzji to mówią że tam strach! Bo łapią ludzi na ulicach i wysyłaja do pracy w rządzie na UPAdlinie…

  Polubione przez 7 ludzi

 5. http://vk.com/feed?w=wall-67359347_2373967
  Вежливые Люди
  today at 12:50 pm
  Сообщение от Эдуарда Басурина:
  „Ночью противник понес потери в живой силе 10 человек ранеными, в технике один БМП, три гаубицы Д-30, два автомобиля. Блокаду в Дебальцево, которую так долго не признавал Киев, уже невозможно скрыть. О ней окруженные и брошенные властью на произвол судьбы украинские бойцы сообщают по мобильной связи и всеми возможными способами своим родным. Об этом, наконец, заговорили даже украинские СМИ. ВСУ уже пытались прорвать „котел” у села Логвиново, однако штурм не удался: 30 солдат погибли, уничтожены два танка. Дебальцевский котел крепкий, и украинским военным не удастся его прорвать. Любые попытки прорыва будут бесполезны и приведут только к массовой гибели украинских военных. В плен ополченцам сдались сотни украинских бойцов. Всем им на месте оказывается медицинская помощь, а также предоставляется пища, поскольку многие из них не ели уже несколько суток. Все добровольно сдавшиеся в плен солдаты ВСУ не будут участвовать в обмене пленными, поскольку их передадут на руки их родственникам. Имена плененных в Дебальцево военнослужащих не будут оглашены, поскольку существует риск их преследования спецслужбами Украины.”

  Oświadczenie Edwarda Basurina
  W nocy przeciwnik stracił 10 rannych, 1xBMP, 3x haubica D30, dwa samochody. Blokady Debalcewa którą tak długo ukrywa Kijów nie mozna już dłużej skrywać. O tym co się tam dzieje na wszelkie sposoby informują swoje rodziny zamknięci w kotle. Już nawet zaczynają mówic o tym kijowskie media. Ukry już próbowali otworzyć kocioł koło Łogwinowa ale szturm nie wyszedł. Zgineło 30 żołnierzy kijowskich, zniszczono 2 czołgi.
  Kocioł jest mocny i wojskom ukraiskim nie uda sie wyrwać. Każda próba przerwania kotła spowoduje jedynie masową śmierć żołnierzy ukraińskich. Do niewoli oddało się już setki zołnierzey. Wszystkim udzielamy pomocy medycznej, a także dajemy jedzenie bo wielu nie jadło od kilku dni.
  Wszyscy którzy oddadzą się dobrowolnie /podkreślenie że ŻÓŁNIERZE sił zbrojnych Ukrainy/ nie będą wymieniani jako jeńcy wojenni! Zostana oddani swoim krewnym i rodzinom. Z uwagi na ryzyko działania specłużb kijowian – nazwiska tych którzy oddali się do niewoli / a będą oddawani rodzinom/ nie zostaną ogłoszone!

  Polubione przez 11 ludzi

  • Ta amunicja z czasów II wojny dowodzi tego, że składy nowej amunicji i broni zostały nielegalnie spieniężone, a działania wojenne to najlepszy sposób na pozbycie się problemu, stąd na froncie amunicja której tam nie powinno być, wysłano ją tylko po to, aby udawała nową.

   Polubione przez 3 ludzi

 6. http://vk.com/feed?w=wall146503178_61897
  Красный комиссар
  Today at 2:01 pm on the post
  Ну и остальное:
  – спикер АТО Лысенко заявил, что технику воены таки уничтожают
  – сбежавший вышедший с плацдарма батальЁн „Кривбасс” записали в зрадныки
  – Сэмэн требует что-то там выровнять
  – не только лишь все укроюзвери смогли переварить столь знатную брехню своего перзидента
  – сволонтёры умаялись вывозить из-под Дебальцева 200-х и 300-х

  „Перемоги” не слезут с тебя, Петруччо, победитель Дебальцево языком

  Łysenko rzecze że „technika jest niszczona”, wychodzący z kotła Kriwbass to zdrajcy, Semenowi coś dolega dlaej nie bardzo pojmuję…

  Polubione przez 3 ludzi

  • Niezupełnie kocioł Debalcewski to nie tylko samo miasto o tej nazwie- w mieście było/jest 2000 żołnierzy w całym kotle około 5000. Na początku powstawania kotła na tym obszarez było prawdopodobnie 8 000 ale część się wycofała, a część się „zużyła”.

   Polubione przez 7 ludzi

   • Wywiad DNR w momencie ostatecznego domkniecia kotła szacował siły kijowskie na 4 500-5 000 żołnierzy,40 czołgów,kilkadzisiąt sztuk transporterów opancerzonych.

    Polubione przez 3 ludzi

 7. Oraz to znalezione na Ukraine reporter, ludzie patrzcie na to bo nie wierze, żołnierze UA, którzy się „przebili” wg mediów pro-kijowskich, na zdjęciu cześć nawet bez broni osobistej, czyżby pierwsza grupa wypuszczona z kotła?

  Polubione przez 5 ludzi

 8. http://vk.com/feed?w=wall-57424472_47371
  Сводки от ополчения Новороссии
  today at 2:15 pm
  18.02.15. Сообщение от Стрелкова Игоря Ивановича.

  „Сплошного фронта там нет – на это не хватает сил ни у одной, ни у другой стороны. Так что, наверняка, кто-то смог прорваться, просто объехав позиции ополчения по полевым дорогам. КОТЛА УЖЕ НЕТ. Он фактически ликвидирован силами ополчения. Остатки добивают.”

  Сообщение от военкоров.

  „Отряды Нацгвардии и украинских силовиков отступили из Малоорловки, Камышатки и Булавинского. Перед этим они обстреляли из артиллерии Енакиево, а при отступлении взорвали мост в Камышатке. В 128-й большие потери, и в плену, действительно, есть бойцы. Каратели, которые хотели выйти из окружения, лежат убитыми – кто в машинах, кто просто вдоль дороги. Украинская сторона сообщает, что при выходе из района Дебальцево у ВСУ много потерь в личном составе.”


  Striełkow o Debalcewie:
  Jednolitego frontu nie ma – na to brakuje sił obu stronom. Kto mógł się wyrwać to objechał pozycje Powstańców i zwiał polnymi drogami. Kotła JUŻ NIE MA! Resztki sa dobijane!

  Od korespondentów
  Oddziału wojska i nacgwardii odeszy z Małoorłówki, Kamyszatki i Bulawińskiego. Uprzednio ostrzelali artylerią Jenakijewo a potem wysadzili most w Kamyszatce. W 128-mym baonie same straty a w niewoli oczywiście też są. Ci którzy chcieli wyjśc z okrążenia / bez oddania broni/ zostali zabici, jedni w maszynach lub wzdłuż drogi. Ukry potwierdzaja ogromne straty

  Polubione przez 6 ludzi

 9. Pojawiła się informacja,jakoby Powstańcy nie będą brać do niewoli ukrów w okrążonym Czernuchinie.Dlaczego? „В Чернухине пленных наверно брать не будут,были рассказы как привязывали мирняк на улице что бы артой не накрывали,колодцы соляркой травили,а вчера ещё согласились сдаться но когда к ним подошли открыли огонь из за которого Всн понес потери”.
  ~W Czernuchinie jeńców nie będą brać,przywiązywali ludzi na ulicach(ukry) by artyleria ich nie ostrzeliwała,wczoraj postanowili się poddać,gdy Powstańcy podeszli,otworzyli do nich ogień,powodując duże straty.Noże tam są najemnicy? 🙂
  Bo jak na razie nikogo „obcego” nie złapano.

  Polubione przez 8 ludzi

 10. „Po wojnie w Donbasie świat już nie będzie taki sam, bo okazało się, że szczytne idee jakimi w swej retoryce wojennej posługują się obrońcy wolności i praw jednostki, są wyłącznie chwytem propagandowym służącym jako pretekst do prowadzenia globalnej ekspansji politycznej, militarnej, gospodarczej i finansowej.”

  Małe uściślenie. Schemat cynicznej bezczelności „demokratów” znany jest od praktycznie zawsze. W każdym dziesięcioleciu Ameryka mordowała, paliła i grabiła jakiś kraj a jako oficjalny powód podawano dęty altruizm. Żeby się nie rozpisywać, ale nie pozostać gołosłownym podam niedawny przykład: Libia. Zakłamane kanalie wspierały tzw. „opozycję demokratyczną” dobrze wiedząc, że są to zboczeńcy i fanatycy z al-kaidy. Najbogatszy kraj Afryki przypomina teraz Somalię. Francuzi ukradli ropę, Amerykanie złoto. W polskiej TV była histeria na temat „uciskanego” przez Kadafiego ludu. To był taki ucisk, że mieszkania były za darmo, edukacja za darmo, nawadnianie za damo. Teraz jest głód i przemoc. Gdzie są teraz kanalie które solidaryzowały się z Libijczykami? Nagle o Libii cicho. Gdzie ci wszyscy dziennikarze, nagle stracili zainteresowanie? A podniecona hołota sprzed telewizorów. Już nie pamiętają? Już „pomogli” Libijczykom, Irakijczykom, już się biorą za pomaganie Ukrainie. Psychole.

  Polubione przez 16 ludzi

  • Te „kanalie” jak ich nazywasz, z czym się zasadniczo zgadzam chcą teraz ponownej interwencji w Libii. Tylko nie wiadomo kto miałby teraz tam interweniować gdyż za bardzo nie ma chętnych i też nie jest jasne przeciwko komu miałaby być skierowana ta interwencja. Przecież Libia jest państwem plemienno-klanowym podzielonym historycznie na kilka części z prężnie obecnie rozwijającą się strukturą państwa islamskiego. To, że udało się za czasów Kaddafiego spiąć to do kupy, dzięki w znacznej mierze bardzo rozwiniętej polityce pro-społecznej było godne szacunku. Ale to nie wystarczyło żeby z miesiąca na miesiąc Kaddafi nie ewoluował w oczach zachodnich „demokratów” z celebryty, któremu królowo Elżbieta II pozwoliła rozbić namiot w ogrodach pałacu Buckingham w złoczyńcę i mordercę własnego społeczeństwa.

   Polubione przez 6 ludzi

   • Bo to było tak, UKR skoncentrowały w Artimowsku określone siły które niby to miały przebijać się do Debalcewa – była o tym mowa dzisiaj rano. Potem te siły zrobiły w tył zwrot i zostały przedstawione jako oddziały które się wycofały. Genialne w swej prostocie…

    Polubione przez 8 ludzi

   • Film pokazuje, że „troszku” UA się przebiło- a dokładnie niewielkie grupki poruszajace się bocznymi drogami-których artyleria powstańców po prostu nie zauważyła. Niemniej udało im się ta sztuka – wyszli z bronią i sprzętem. Ogólnie to kilka wozów opancerzonych, dwa (?) czołgi i kilka ciężarówek (zapchanych ponad miarę) łącznie siły szacuje na około wzmocnioną kompanię
    . Nie można jednak mówić tutaj o sukcesie, ze słów prezydenta Ukrainy wynika ,że przebić się miało około 4000 żołnierzy ( cztery tysiące!), tymczasem najprawdopodobniej z bronią udało się wyjść od 100-200 żołnierzy.
    Chyba ,że film pokazuje ( to tez możliwe) ten oddział który miał atakować pozycje separatystów dzisiaj w celu utworzenia przejścia, a który stracił dwa czołgi i 30 zabitych.

    Polubione przez 5 ludzi

    • „Chyba ,że film pokazuje ( to tez możliwe) ten oddział który miał atakować pozycje separatystów dzisiaj w celu utworzenia przejścia, a który stracił dwa czołgi i 30 zabitych.”- ten film właśnie to dokładnie pokazuje, a więc resztki tego co pozostało po próbie odblokowania kotła.

     Pozdrawiam.

     Polubione przez 7 ludzi

 11. Witam wszystkich! 🙂
  Polecam film szwedzkiego dziennikarza Torbjörn Sassersson nakrecony w Donbasie. Film ukazuje rzeczywistosc jaka jest, a nie propagande zachodnia. Do glosu dochodza zwykli ludzie na tle ich zniszczonego dorobku zycia i mowia co mysla o Czekoladczence, UE czy USA.
  Ich wypowiedzi powoduja ciarki, ale tez budza ogromne wspolczucie wobec ich cierpienia. Film jest tez oskarzeniem mainstream gazet i telewizji w Szwecji, ktore przedstawiaja jedynie wersje wydarzen wielkiego imperatora.
  Artykul z filmem (52 min.) opublikowany zostal na NEWSVOICE (rosyjski z ang. napisami)
  http://newsvoice.se/2015/02/17/manniskor-i-ostra-ukraina-talar-fritt-om-vad-de-anser-om-kiev-regimen-som-stods-av-eu-sverige-och-usa/

  Polubione przez 8 ludzi

Możliwość komentowania jest wyłączona.