Wojna domowa na Ukrainie 24.03.2015r- 36 dzień od nowego rozejmu.


„Saxony” jadą na front.

Izba Reprezentantów  amerykańskiego Kongresu przegłosowała zdecydowaną większością głosów (348 do 48) rezolucję wzywającą prezydenta do wysłania broni śmiercionośnej na Ukrainę.

Za dozbrojeniem prorządowych sił zbrojnych głosowali zgodnie reprezentanci dwóch głównych sił politycznych w kraju, zasiadający w izbie niższej amerykańskiego Kongresu, bo na ogólną liczbę 435 reprezentantów, za wysłaniem broni na Ukrainę opowiedziało się 348, a przeciwnych jej było tylko 48 kongresmenów.

Mimo takiego wyniku głosowania za rezolucją wzywającego amerykańskiego prezydenta do podjęcia decyzji o wysłaniu broni na Ukrainę przedstawiciel Departamentu Stanu powiedział agencji informacyjnej „Associated Press”, że administracja prezydenta Obamy cały czas rozważa taką możliwość, ale przed podjęciem ostatecznej decyzji Biały Dom chce sprawdzić, czy strony konfliktu respektują porozumienie pokojowe z Mińska.

Tym sposobem Izba Reprezentantów amerykańskiego Kongresu uczyniła drugi poważny krok w kierunku eskalacji działań militarnych na Ukrainie, przybliżając konsekwentnie świat do krawędzi wybuchu kolejnej wojny o zasięgu międzynarodowym, w której stroną dzięki postawie naszych liderów politycznych może stać się również Polska.

Przypomnę, że poza obecnie przyjętą rezolucją, już na początku grudnia ubiegłego roku Izba Reprezentantów przegłosowała rezolucję nr. 758 zatytułowaną „Zdecydowane potępienie akcji Federacji Rosyjskiej pod rządami prezydenta Władymira Putina, który prowadzi politykę agresji przeciwko sąsiednim krajom, mając na celu dominację polityczną oraz gospodarczą”.
Tak więc jeśli rezolucja nr. 758 była wypowiedzeniem przez amerykańską Izbę Reprezentantów nowej „zimnej wojny” z Rosją, to ta obecna jest kolejnym krokiem polegającym na fizycznym zaangażowaniu się w nią przez Stany Zjednoczone.
Na temat rezolucji nr. 758 przegłosowanej przez kongresmenów z amerykańskiej Izby Reprezentantów w dniu 4 grudnia ubiegłego roku głos zabrał Ron Paul, który w opublikowanym przez siebie tekście nie pozostawił na niej suchej nitki:
Zaledwie dziesięciu prawodawców przejmuje się stosowaniem ewidentnej propagandy i fałszerstw celem przepchnięcia tak lekkomyślnego pokazu wymachiwania szabelką przed Rosją (….) W rzeczy samej, ta uchwała to 16 stron wojennej propagandy, która wprawiłaby w zakłopotanie nawet neokonów*, o ile byliby oni zdolni do czegoś takiego (….)Dlatego aż trudno mi uwierzyć, że znowu dopuszczają się czegoś takiego, a tym razem stawka jest znacznie większa: sprowokowanie wojny z Rosją, która może skutkować całkowitą destrukcją! 

Jeśli ktokolwiek uważa, że przesadzam co do tego, jak bardzo zła w rzeczywistości jest ta rezolucja, to pozwolę sobie przytoczyć kilka przykładów z przedmiotowego aktu legislacyjnego:

Rezolucja (ustęp 3) oskarża Rosję o dokonanie inwazji na Ukrainie oraz potępia naruszenie przez Rosję ukraińskiej suwerenności. Stwierdzeniu temu nie towarzyszy jakikolwiek dowód. Z pewnością – przy tych wszystkich naszych zaawansowanych satelitach, z pomocą których można z kosmosu odczytać tablice rejestracyjne – powinniśmy posiadać nagrania wideo oraz zdjęcia tej rosyjskiej inwazji. Nic takiego nie zostało przedstawione. A co do rosyjskiego pogwałcenia ukraińskiej niezależności, to dlaczego nie jest naruszeniem ukraińskiej suwerenności to, kiedy Stany uczestniczą w obaleniu wybranego w tym kraju rządu, tak jak to miało miejsce w lutym? Wszyscy słuchaliśmy taśm, na których przedstawiciele Departamentu Stanu wraz z ambasadorem USA na Ukrainie knuli obalenie tamtego rządu. Słyszeliśmy, jak podsekretarz stanu, Victoria Nuland, przechwalała się, że Stany wydały 5 miliardów dolarów na zmianę reżimu na Ukrainie. Dlaczego to jest OK?

Rezolucja (ustęp 11) oskarża ludzi ze wschodniej Ukrainy o przeprowadzenie „oszukańczych i nielegalnych wyborów” w listopadzie. Dlaczego jest tak, że za każdym razem gdy wybory nie przynoszą rezultatów pożądanych przez rząd Stanów Zjednoczonych, są one nazywane „nielegalnymi” i „oszukańczymi”? Czy ludziom ze wschodniej Ukrainy nie wolno samostanowić? Czy nie jest to podstawowe prawo człowieka?

Rezolucja (ustęp 13) domaga się wycofania sił rosyjskich z Ukrainy, pomimo iż rząd Stanów nie dostarczył żadnych dowodów na to, że rosyjska armia była kiedykolwiek na Ukrainie. Ustęp ten również nalega na rząd w Kijowie, aby wznowił operacje militarne wobec wschodnich regionów, które szukają niezależności.

Rezolucja (ustęp 14) oznajmia z całą pewnością, że lot Malaysia Airlines 17, który rozbił się na Ukrainie, został zestrzelony rakietą „odpaloną przez wspieranych przez Rosję separatystów na wschodniej Ukrainie.” To stwierdzenie jest zwyczajnie nieprawidłowe, gdyż końcowy raport ze śledztwa w sprawie tej tragedii nie zostanie nawet przedstawiony przed przyszłym rokiem, a raport wstępny nie stwierdza, że to rakieta strąciła samolot. Ponadto raport wstępny – opracowany przy udziale wszystkich zaangażowanych państw – nie przypisuje winy którejkolwiek ze stron.

Ustęp 16 rezolucji potępia Rosję za sprzedaż broni rządowi Asada w Syrii. Nie wspomina on oczywiście, że broń ta zostanie wykorzystana do walki z ISIS, które – jak twierdzimy – jest naszym wrogiem, podczas gdy amerykańska broń, dostarczona rebeliantom w Syrii, w rzeczywistości zdołała trafić w ręce ISIS!

Ustęp 17 rezolucji potępia Rosję za to, co – jak twierdzą Stany – jest sankcjami gospodarczymi wobec Ukrainy („wymuszające środki ekonomiczne”). I ma to miejsce pomimo tego, że Stany wielokrotnie uderzały w Rosję sankcjami gospodarczymi i nawet rozważają kolejne!

Rezolucja (ustęp 22) stanowi, że Rosja dokonała inwazji na Gruzję w 2008 roku. Jest to po prostu nieprawda. Nawet Unia Europejska, która przecież nie jest żadnym przyjacielem Rosji, wywnioskowała ze swojego dochodzenia w sprawie wydarzeń z 2008 roku, że to Gruzja „rozpoczęła nieuzasadnioną wojnę” przeciwko Rosji, a nie odwrotnie! Jak mogą przechodzić w Kongresie tak ewidentne fałszerstwa? Czy członkowie Izby nawet nie zadają sobie trudu, aby przeczytać te rezolucje przed głosowaniem?

Wraz z ustępem 34 rezolucja zaczyna nawet stawać się komiczną, potępiając Rosjan za to, co nazywa atakami na sieci komputerowe w Stanach Zjednoczonych oraz „pokątnym uzyskiwaniem informacji” o rządzie USA. Czy w obliczu następstw ujawnienia przez Snowdena skali szpiegowania reszty świata Stany mogą być autorytetem moralnym i potępiać innych za takie działania?

W sposób wywołujący dreszcze rezolucja wymienia i wskazuje do atakowania finansowane przez rząd rosyjski media, twierdząc, że „wypaczają opinię publiczną”. Rząd Stanów – oczywiście – wydaje miliardy dolarów w skali świata na finansowanie i sponsoring mediów, wliczając w to Głos Ameryki oraz Radio Wolna Europa / Radio Swoboda (RFE/RL), tak samo jak subsydiuje „niezależne” media w niezliczonej ilości krajów zagranicą. Ile minie czasu zanim alternatywne źródła informacji jak RT zostaną zakazane w Stanach Zjednoczonych? Ten akt przybliża nas do owego nieszczęsnego dnia, kiedy to rząd będzie decydował o tym, jakiego rodzaju programy będziemy mogli konsumować, a jakiego nie – i takie pogwałcenie nazywa jeszcze „wolnością”.

Rezolucja daje zielone światło (ustęp 45) ukraińskiemu prezydentowi Poroszence na wznowienie akcji militarnej w szukających niepodległości wschodnich prowincjach, nawołując do „rozbrojenia separatystów i paramilitarnych sił na wschodniej Ukrainie.” Takie posunięcie będzie oznaczało wiele tysięcy więcej zabitych cywilów.

Aby osiągnąć powyższy cel, rezolucja angażuje bezpośrednio w konflikt rząd amerykański poprzez wezwanie prezydenta do „dostarczenia rządowi ukraińskiemu śmiercionośnych i nieśmiercionośnych (obronnych) wyrobów, usług oraz szkoleń, potrzebnych do skutecznej obrony jego terytorium oraz suwerenności.” To oznacza amerykańską broń w rękach wyszkolonych przez Amerykanów wojsk, biorących udział w gorącej wojnie na granicy z Rosją. Czy to w ogóle brzmi jak dobry pomysł?

W tym akcie jest zbyt wiele więcej niedorzecznych i przerażających stwierdzeń, aby móc je całkowicie omówić. Jednakże prawdopodobnie najbardziej problematyczną częścią tej rezolucji jest stwierdzenie, że „interwencja militarna” Federacji Rosyjskiej na Ukrainie „stanowi zagrożenie dla międzynarodowego pokoju i bezpieczeństwa.” Tego rodzaju terminologia nie jest przypadkowa: to wyrażenie jest wetkniętą w ten akt pigułką z trucizną, z której wyłonią się przyszłe, bardziej agresywne rezolucje. Bo przecież – jeśli zgodzimy się z tym, że Rosja stanowi „zagrożenie” dla międzynarodowego pokoju – to jak takie coś może zostać zignorowane? To są właśnie te strome ścieżki, które niechybnie prowadzą do wojny.”
*neokoni (ang. neocons)celowe zdrobnienie pojęcia „neokonserwatyści” (ang. neoconservatives), zawierające grę słów neo-cons, gdzie samo słowo „cons” można tłumaczyć jako „skazańcy, więźniowie”, bądź „przekręty, oszustwa”.

http://www.ronpaul.pl/index.php/przeklady/46-felietony/311-lekkomyslny-kongres-wypowiada-wojne-rosji

Proszę zwrócić uwagę w powyżej zacytowanym tekście amerykańskiego polityka i kandydata na urząd prezydenta USA, Rona Paula, który już w grudniu ubiegłego roku przewidział następstwa rezolucji nr. 758, pisząc, że:

„Jednakże prawdopodobnie najbardziej problematyczną częścią tej rezolucji jest stwierdzenie, że „interwencja militarna” Federacji Rosyjskiej na Ukrainie „stanowi zagrożenie dla międzynarodowego pokoju i bezpieczeństwa.” Tego rodzaju terminologia nie jest przypadkowa: to wyrażenie jest wetkniętą w ten akt pigułką z trucizną, z której wyłonią się przyszłe, bardziej agresywne rezolucje. Bo przecież – jeśli zgodzimy się z tym, że Rosja stanowi „zagrożenie” dla międzynarodowego pokoju – to jak takie coś może zostać zignorowane? To są właśnie te strome ścieżki, które niechybnie prowadzą do wojny.”

I w świetle powyższego kolejna rezolucja Izby Reprezentantów amerykańskiego Kongresu, o wysłaniu broni śmiercionośnej na Ukrainę, już jest tym kolejnym krokiem na „stromej ścieżce, która niechybnie prowadzi do wojny”.

Jeśli więc my, jako Polacy- naród doświadczony tragicznymi następstwami wojen, chcemy kolejnej wojny, której będziemy ofiarą i uczestnikiem, to wybierajmy takich polityków i partie, które nam to zapewnią.

Jeśli zaś nie, to prawem demokratycznego wyboru decydującego o losach swej Ojczyzny i rodzin, wybierzmy takich polityków, którzy nam zagwarantują życie w pokoju i owocnej dla nas i kraju współpracy ze wszystkimi naszymi sąsiadami.

Obecnie w świetle powyższego są tylko takie dwie drogi i nie ma innych alternatyw.

A więc dziś sytuacja jest o niebo korzystniejsza, niż ta w jaką wepchnęli nasz kraj międzynarodowi geszefciarze, bo w 1939 roku już nie było żadnego wyboru, a obecnie jeszcze jest.

A do czego prowadzi zły wybór, iluzoryczna wygoda i gnuśność umysłowa, możemy już dziś przekonać się śledząc sytuację ludzi poddanych opresji wojennej w walczącym o swoje prawa suwerennego bytu Donbasie.

A teraz przechodzę do relacji z kolejnego dnia wojny domowej na południowo-wschodniej Ukrainie.

Na początek w związku z tym, że sytuacja militarna w Donbasie zaostrza się, zamieszczę aktualną mapę  działań wojennych na południowo-wschodnich rubieżach Ukrainy:

http://voicesevas.cdnvideo.ru/img/6e16339b2b5f8eec2dca7f4c530c5eaf.jpg

Jak widać na powyższej mapie zaznaczono na niej trzy rejony, gdzie ukraińskie wojsko ostatnio uaktywniło swoje działania militarne.

Pierwszym rejonem, gdzie praktycznie potyczki zbrojne trwają bez przerwy mimo obowiązującego od 12 lutego br. podpisanego w Mińsku zawieszenia broni są okolice Mariupola. W rejonie tym ukraińscy żołnierze pułku „Azow” codziennie próbują wyprzeć siły powstańcze z miejscowości Szirokino. Wynika to z tego, że miejscowość ta ma bardzo istotne położenie strategiczne, znajdując się w odległości około 5 kilometrów od największego miasta przed granicą państwową Nowoazowska. Tak więc opanowanie przez wojsko ukraińskie miejscowości Szirokino i przyległych wzgórz umożliwiłoby prowadzenie bezkarnego ostrzału artyleryjskiego z bezpiecznej odległości, celów cywilnych w Nowoazowsku. Warto przy tym zwrócić uwagę na fakt, że rejon miejscowości Mariupola, jest jednym z tych miejsc na linii frontu, z którego ukraińskie siły zbrojne nie wycofały broni ciężkiej i artylerii na odległości ustalone w porozumieniu pokojowym podpisanym w Mińsku.

Taka postawa ukraińskiego dowództwa tzw. operacji antyterrorystycznej jasno wskazuje na jego intencje, którymi są dalsze kontynuowanie działań militarnych na tym odcinku frontu pomimo podpisanego rozejmu.

Oczywiście za eskalację konfliktu w tym rejonie zawsze można oskarżyć „separatystów”, co pozwoli uzasadnić propagandowo dalszą akcję pacyfikacyjną przez ukraińskie siły zbrojne.

Podobnie sytuacja przedstawia się w rejonie aglomeracji donieckiej, gdzie również pomimo zawieszenia broni, walki i ostrzał pozycji obronnych rozlokowanych tam wojsk powstańczych trwają bez ustanku, nawet w czasie wizytujących linię frontu obserwatorów misji OBWE.

W rejonie Doniecka miejscami szczególnego natężenia walk i prowokacji zbrojnych z udziałem ukraińskiego wojska, są jego północne i północno-zachodnie przedmieścia oraz miejscowości na tym kierunku frontu.

Nie ustają również potyczki w rejonie na północ i północny-zachód od miejscowości Gorłówka, gdzie ukraińska artyleria niemalże codziennie z różnym natężeniem ostrzeliwuje pozycje obronne sił powstańczych. W tym rejonie podejmowane są również próby bezpośredniego ataku ukraińskiej piechoty wspomaganej jednostkami pancernymi, mające na celu wyparcie powstańców z zajmowanego przez nich terenu.

Czwartym rejonem frontu, który nie został oznaczony jako rejon walk, bo występują one tam bardzo sporadycznie, jest teren na północ i północny-wschód od Ługańska. Rejon ten jest o tyle obecnie istotny, bo mimo sporadyczności walk, następuje tam bardzo duża koncentracja wojsk ukraińskich szacowana obecnie łącznie na tym odcinku frontu na koło 30 tys. żołnierzy. Tak więc sporadycznie prowokowana tam przez ukraińskich żołnierzy wymiana ognia ma na celu rozpoznanie sił i rozmieszczenia stanowisk obronnych i ogniowych wojsk powstańczych przed rozpoczęciem spodziewanej tam ofensywy.

Jak widać z powyższego stan obecnego zawieszenia broni jest tylko wybiegiem taktycznym, który ma ukraińskiemu dowództwu wojskowemu tzw. operacji antyterrorystycznej dać czas do przygotowania planów kolejnej ofensywy, odpowiednim przegrupowaniem dla ich zrealizowania wojsk oraz uzupełnieniem zapasów, w tym również o broń ze spodziewanej niebawem pomocy wojskowej państw NATO.

Jeśli chodzi o wczorajszy dzień, to największe nasilenie walk miało miejsce w rejonie na zachód od Szirokino, gdzie ukraińskie wojska- wg. informacji przekazanych przez rzecznika prasowego sił ukraińskich- miały zostać ostrzelane 15 razy przez powstańców. W wyniku tego domniemanego ostrzału został ranny jeden z ukraińskich żołnierzy:

Po wczorajszym ostrzale przez ukraińską artylerię w rejonie dzielnicy Piotrowskiej w Doniecku  zginęła 10-letnia dziewczynka, a rannych zostało pięciu powstańców, zaś po ostrzale Gorłówki zginął 14-letni chłopiec.

Dzisiejszej nocy w obszarze zamieszkałym przez ludność cywilną obyło się bez dalszych incydentów zbrojnych i upłynęła w miarę spokojnie. Natomiast w strefie frontowej ukraińskie wojsko naruszyło w nocy 8-razy warunki zawieszenia broni ostrzeliwując pozycje obronne wojsk powstańczych.

Nadal służby sanitarne zbuntowanych republik poszukują i usuwają zwłoki poległych ukraińskich żołnierzy:

Prowadzone jest również przez oddziały saperów powstańczych sił zbrojnych rozminowanie pół uprawnych co jest bardzo istotne przed rozpoczynającym się już niebawem sezonem rolnym:

Prezydent Ukrainy Petro Poroszenko odznaczył tytułem „Bohatera Ukrainy”, czterech wyższych dowódców ukraińskich sił zbrojnych oraz ośmiu innych awansował na wyższe stanowiska dowodzenia:

Wczoraj miała miejsce oficjalna wizyta na zaproszenie ukraińskich władz w Kijowie przedstawiciela ONZ, zastępcy sekretarza generalnego tej organizacji i szefa Programu Rozwoju ONZ, Helen Clark. Podczas tego spotkania omówiono szereg aktualnych problemów, a wśród nich sytuację Donbasu. Ukraiński prezydent podczas tego spotkania domagał się zintensyfikowania wysiłków na rzecz wysłania misji pokojowej pod auspicjami ONZ-u na Ukrainę.

Na koniec kilka zdjęć:

Powstańcza brygada „Prizrak” ze zdobyczną ukraińską „techniką”.

I filmów:

Pozdrawiam.

113 uwag do wpisu “Wojna domowa na Ukrainie 24.03.2015r- 36 dzień od nowego rozejmu.

   • Czemu w Polsce nie wpadną na pomysł produkowania paliwa z węgla, przecież można. Jak nie chcą palić w piecach , to zawsze można lać do baków.
    Durczok niedługo zostanie członkiem PO, coś czuje.

    Polubione przez 2 ludzi

     • Pracowała jedna instalacja wykonana w czasie wojny przez Niemców. Były takie plany i o ile wiem Pan Buzek – znany nam jako kiepski polityk jest chyba specjalistą wysokiej klasy w tej dziedzinie. Były plany budowy bardzo dużej fabryki ale potem temat został wyciszony a Buzka „wykopało” do polityki. Z kolei moi znajomi pracowali w RPA na bardzo dużych instalacjach przetwarzających na wielką skalę benzynę z węgla… Jedna strona to koszty a druga strona to BARDZO SILNE naftowe lobby które jest przeciwko węglowi!

      Polubione przez 5 ludzi

     • Ale istnieje pomysł, aby było ekonomicznie opłacalne. rafinacja węgla, sztuczne fabryki benzyny były już na masowa skale wykorzystywane w III Rzeszy. To żadna nowa technologia, prawda nawet wtedy nie były opłacalne, ale trwała wojna i Niemcy potrzebowały paliwa. Teraz RÓWNIEŻ mogą takie fabryki powstać w ramach projektów unijnych np. horyzonty2020. Unia w latach 2014-2020 wyda 80 mld euro na projekty mające ulepszać unowocześniać technologie , promować innowacyjność. Wystarczyłoby, aby rząd polski postanowił wybudować fabrykę na terenie likwidowanej kopalni, która zajmowałaby się …pozyskiwaniem węgla z atmosfery i zamianę na paliwo (technologia jest). Oczywiście tak samo jak z wiatrakami w Niemczech od czasu do czasu trzeba byłoby zebrać trochę węgla składowanego i to przerobić na paliwo (jak ktoś słyszał o polityce energetycznej Unii to wie jakie tam są przewały 😀 ) . Tym sposobem wybudowana zostałaby na terenie polski fabryka (nikomu nie potrzebna, ale chroniąca byłych górników przed zwolnieniem), która produkowałaby „zielona energię” ,za która są znacznie wyższe dopłaty z Unii. Pod wglądem ekonomicznym, gdyby to było prywatne przedsiębiorstwo, to musiałoby upaść, niemniej dzięki dotacjom unijnym mogłoby trwać i trwać ,aż do upadku tego tworu ;p
      Pozdrawiam Jan

      Polubione przez 5 ludzi

 1. Non possumus http://www.mysl-polska.pl/node/408
  Wspomnienia o Janie Niewińskim http://www.mysl-polska.pl/node/409
  Kim jest Igor Striełkow? http://www.mysl-polska.pl/node/410
  Zmiana wystąp! (2) – rozmowa z dr. Mateuszem Piskorskim http://www.mysl-polska.pl/node/411
  Kamień Jarosława Iwaszkiewicza,Syzyfa Literatury polskiej http://www.mysl-polska.pl/node/412
  Co kto lubi, jednak zachęcam do uważnego przeglądania „Myśli Polskiej”. Warto.

  Polubione przez 5 ludzi

 2. WItam z wieczora…
  Z przyczyn techniczno-rodzinnych linków nocnych nie dam rady zrobić ale spróbuje podesłać teraz różne informacje…

  Już linkowałem że prokurator rzucił się pod pociąg… FILM .https://youtu.be/RcvxxavJA0A

  .https://youtu.be/Se7uvArUYaY
  Jeszcze raz o zamachu na Giwi. Wywiad

  .https://youtu.be/RcLUxTB6-LA
  O naruszaniu mińskiej umowy ze strony banderowców

  .https://youtu.be/bVHfETTziVo
  Chyba mogłem juz linkować info od „charkowskich partizanów” o tym że junta przygotowuje się do bombardowania Charkowa

  I taka interesująca grafika a szczególnie tekst o mozliwej wielkiej prowokacji

  Polubione przez 7 ludzi

 3. .https://youtu.be/uT-kqM1DM4A
  Ostrzał lotniskowca FILM

  .http://vegchel.ru/index.php?newsid=5050
  Pan Zacharczenko radzi Panu Beni stworzenie Dniepropietrowskiej Republiki

  .https://www.youtube.com/watch?v=1xj3xbAvIfI
  Najnowszy Szarij: Полки донецких магазинов – czyli o zaopatrzeniu w Doniecku

  Humoru ciąg dalszy: .https://youtu.be/29WSbsUQZPE
  Pan Poroszenka zwrócił się do mieszkańców Krymu w dwóch językach! 🙂

  Życzenia by tak się spełniło od tych co tak teraz mają!

  Polubione przez 9 ludzi

 4. .https://youtu.be/2b9Oaqp6JD8
  FIlm od Watnika учебно – методические занятия ПТДн – czyli ćwiczenia, ćwiczenia, ćwiczenia…

  .https://youtu.be/dYeqw3DUDXM
  Film z walk w Piaskach

  .https://youtu.be/TOJssBjy4Dw
  Druga cześć filmu Grahama o fermie kurzej (Graham Phillips
  Я надеюсь, что вы все видели часть 2 моего любимого птицефабрики документальный фильм. Часть 3 скоро!)

  .https://youtu.be/eDrn8d9U9mE
  Kolejny film o protestach – tym razem młodzieży

  .https://youtu.be/11JYVK5W7Vo
  Belgrad obchodzi rocznice bombardowań „pokojowych” prowadzonych przez NATO w 1999 roku

  .https://youtu.be/HXWkbeewncs
  Trochę reportaz troche klip…

  .https://youtu.be/3vbyy0gACpY
  Jeszcze jeden film z linkowanej wcześniej bójki pomiędzy ochroną budowy a parszywosektorowcami

  Polubione przez 4 ludzi

 5. .http://colonelcassad.livejournal.com/2107130.html
  Trzecia i ostatnia część opisu Colonela bitwy o Debalczewo

  .https://youtu.be/-Eqvf_04tPI
  Film o uruchomionej poczcie na Donbasie oraz planach rozwoju Noworosji

  .https://youtu.be/ALy_rQAYLGM
  Opołczeńcy zwracają się do Pana Putina!

  .https://youtu.be/WYBVbyhH4M8
  Walki w Piaskach. Film od ukropów

  „Pieriemirie” po banderowsku. Oprócz cywili giną też Powstańcy…
  https://vk.com/feed?w=wall-77630663_6984

  .https://youtu.be/ACTkbuJHfPI
  Prawda okopów część 47

  .https://www.youtube.com/watch?v=dbM4SWJi28k
  Klip

  Polubione przez 4 ludzi

 6. Wierszyk na dobranoc, tylko nie chichrać mi się w nocy!

  O większego trudno zucha,
  Jak był poseł Ciepłaklucha.
  Ja nikogo się nie boję!
  „Wschodni niedźwiedź”… to dostoję!
  Ruscy?… Ja ich całą zgraję
  Pozabijam i pokraję!
  Te ich Grady, te Katiusze
  To podeszwą swą zaduszę.
  To są dla mnie czyste żarty!
  Ruskie wojsko to bękarty.
  Wnet pogonię Bolszewika
  Że już więcej nie przyfika.
  Jak Piłsudski nasz marszałek
  Też przysporzę Polsce chwałę.
  Putin! Cóż jest Putin?! Chojrak duży!
  Naczytałem się podróży!
  I znam takich jegomości,
  Którzy tylko mocnie w gębie.
  Jak szabelką mu przybębnię
  To zaskomli niczym psina
  I nie będzie już zaczynał!
  Komu zechcę, to dam radę!
  Biorę szablę, na front jadę
  I nie będę posłem chyba,
  Jak mi zwieje gruba ryba!
  I tak przez rok boży cały
  Chwat nasz trąbi swe pochwały.
  Usnął kiedyś na sejmowej ławie…
  Czy to dzieje się na jawie?!
  Widzi, jak tu jakieś zwierzę
  Do śniadania mu się bierze.
  Jak nie zerwie się na nogi,
  Jak nie wrzaśnie z wielkiej trwogi!
  Pędzi jakby chart ze smyczy…
  – Tygrys, Tygrys! – gromko krzyczy.
  – Tygrys? – inny poseł się zapyta.
  – Ach, lew może!… Miał kopyta
  Straszne! Trzy czy cztery nogi,
  Paszczę taką! Przy tym rogi…
  – Może skrzydła jeszcze miało?
  – I głów kilka, ogniem ziało!
  Idą sprawdzić, orszak wielki
  Patrzą, a tu ptaszek mały
  Dziobie szczaw i mirabelki.

  Polubione przez 7 ludzi

 7. Witam Państwa z rana – zamiast kawy najlepszy jest Maciejczuk! Tym razem to banderowskie ścierwo w polskiej skórze daje popisy na VK http://vk.com/feed?w=wall-72211025_11084
  http://vk.com/tomekpl

  Aby Państwu humor poprawić z rana najnowszy Szarij (Просрать через 70 лет) .https://www.youtube.com/watch?v=5Lkd5kewnIk

  Komentarz na Antymajdanie Antymajdan Polska | Антимайдан Польша
  today at 6:18 am
  Нацисты все неуймутся. Можете прочитать комментарии животных под фото,стремящихся к европейским ценностям

  Dziś z rana Pan Poroszenka zwany Rzeźnikiem Krainy na U w Likwidacji zwolnił Pana Benię Kołomojskiego z szefa Dniepropietrowska i okolic, zgodnie z ukazem nr 173/2015. Na miejsce Beni ma być wyznaczona Pani Walentyna Razniczenko…
  http://vk.com/feed?w=wall-74462515_9904

  O Beni pisze też z rana Cassad http://colonelcassad.livejournal.com/2107265.html

  Tymczasem Kanada która popierała majdaniarstwo na Krainie w Likwidacji u siebie nie chce tego samego! http://www.rg.ru/2015/03/25/kanada-anons.html

  Tymczasem robimy skok do naszej krajowej „Polityki”: http://www.polityka.pl/tygodnikpolityka/swiat/1611611,1,polsko-rosyjski-sojusz-na-litwie.read

  Polubione przez 6 ludzi

 8. Trochę map?

  .https://www.youtube.com/watch?feature=player_embedded&v=YNn9WoGHAao
  Lwów chce wyjść z U=Krainy i ogłosić niezależność?

  .https://www.youtube.com/watch?feature=player_embedded&v=EJupCbwR_I0
  Pan Benia opowiada że odwoła swoich ze strefy wojny…itd…

  .https://www.youtube.com/watch?feature=player_embedded&v=zRY6yjf4xiY
  Niemcy protestują przeciwko amerykanizacji Europy

  .https://www.youtube.com/watch?feature=player_embedded&v=MWHUwQ52LHg
  Film z Panią Sarą (kolejny) – może ona pojedzie na paradę 9 maja zamiast Frau Makreli?

  The Guardian dziwuje się tajemniczemu samobójcy który grasuje na UPAdlinie http://ria.ru/world/20150324/1054280268.html

  Polubione przez 6 ludzi

 9. Od Pana Dawida – który włączył się w akcję pomocy rannemu dowódcy o pseudonimie „Senia” http://vk.com/feed?w=wall267213400_643
  .https://www.youtube.com/watch?v=K9MZM5B0FLc
  Na tym filmie występuje Senia

  Wracając do prasówki – Amerykanie tak naprawdę uważają mieszkańców Krainy na U za dzicz i niemal małpy… http://www.politnavigator.net/ssha-schitayut-naselenie-ukrainy-obezyanami-i-dikaryami-kievskijj-zhurnal.html

  Muszę dodać z dziennikarskiego obowiązku że pojawiają się coraz częściej materiały dyskredytujące Striełkowa – takie jak ten http://vk.com/feed?w=wall8857710_6994

  .https://www.youtube.com/watch?feature=player_embedded&v=J0JgmdFf3tY
  Film 20 minut o tym jak bojcy ATO opowiadają jak ich Kijów porzucił i sprzedał (+18)

  .https://www.youtube.com/watch?feature=player_embedded&v=bMBxI8_1OfE
  Jeszcze dłuższy film – dyskusja polityczna Dieliagina i Kałasznikowa…

  .https://www.youtube.com/watch?feature=player_embedded&v=JmX8cRBYlTA
  Krótki komentarz Michała Leontiewa o tym że pokój dla Poroszenki to klęska…

  Polubione przez 4 ludzi

 10. Humor poranny: .https://www.youtube.com/watch?feature=player_embedded&v=v1h8NnJVbf4
  Pan Rogozin parodiuje Saakaszwilego – ale nie tego z czterech pancernych! 🙂
  A poniżej aktualna fotka tego wyśmiewanego który na powaznie pozuje do zdjęcia z książką czytaną do góry nogami! 🙂 .http://cs622224.vk.me/v622224178/261a8/3DSHFan-75I.jpg

  Teraz poważne informacje: zaczęło sie rozminowywanie cmentarzy http://dnr24.com/main/7426-opolchency-pristupili-k-razminirovaniyu-kladbisch-v-luganske.html

  Pan Moskal wzywa ludnośc terenów okupowanych do powstania przeciwko DNR i LNR i obiecuje „pomoc Kijowa”… Co oni tam terza ćpają nowego? http://nahnews.com.ua/188205-moskal-provociruet-novyj-konflikt-v-luganskoj-oblasti/

  Prawdopodobieństwo bankructwa Krainy na U w Likwidacji jest 100%. Nie jest to żadna nowina dla nas – ale to że zaczynaja o tym mówić „tam” to jest ciekawe! Niektórzy odstawili prochy i zobaczyli rzeczywistość? http://dnr24.com/main/7428-veroyatnost-defolta-ukrainy-100-mezhdunarodnoe-reytingovoe-agentstvo-moodys.html

  Ta grafika też jest niezła: .http://cs621522.vk.me/v621522658/1747e/dlupHaW7q5E.jpg

  Polecam Państwu bardzo długi film „Ziarna i plewy” o mało znanych a niezwykle ważnych procesach jakie zachodzą na światowym rynku produktów spożywczych! .https://www.youtube.com/watch?feature=player_embedded&v=HLuHTGdiTmA

  Polubione przez 6 ludzi

 11. Grupa rozpoznawczo-dywersyjna Powstamnców zlikwidowała ukropską stację radiolokacyjną http://pravdanews.info/drg-opolcheniya-unichtozhili-ukrainskuyu-radiolokatsionnuyu-stantsiyu.html

  .https://www.youtube.com/watch?feature=player_embedded&v=lgSNDXKt43E
  Oficjalnie zaczyna się mówić że spadek PKB na UPAdlinie będzie w wysokości 50%

  .https://www.youtube.com/watch?feature=player_embedded&v=DD5zGtzw8LA
  Fajny film o Noworosji

  .https://www.youtube.com/watch?feature=player_embedded&v=nCPvh3fzK0w
  Film o 31-szym blok poscie który ochrania „Prizrak”

  http://vk.com/feed?w=wall-3108310_134429
  Według francuskiego dziennikarza który na Twitterze umieścił informacje – Pan Benia nie wyklucza powstania w Dniepropietrowsku i stworzenia własnej republiki a może księstwa?

  A na Wołyniu, jak to na Wołyniu – dobrowolec co przyjechał z ATO postrzelał sobie do busa z AK. Nikt nie ucierpiał… http://www.novorosinform.org/news/id/25674

  Polubione przez 5 ludzi

 12. .https://www.youtube.com/watch?feature=player_embedded&v=XSRpawWpV_A
  Resztki mostu Putiłowskiego Film część 2

  .http://cs621830.vk.me/v621830106/1a9a6/j7ZbW0Xz0Lc.jpg Zdjęcie pokazuje gdzie mają bazę ukry w Mariupolu – na terenie obozu wypoczynkowego dla dzieci i młodzieży. Można sobie wyobrazić ten chlew jaki tam po nich zostanie…

  Informacja sprzed chwili ale nie sprawdzona i nie potwierdzona w innych miejscach o tym że Poroszenko nacjonalizuje „strategiczne przesiębiorstwa” http://vk.com/feed?w=wall-35276355_899411

  Polubione przez 4 ludzi

Możliwość komentowania jest wyłączona.