Wojna domowa na Ukrainie 30.04.2015r.- 70 dzień od nowego rozejmu.


W obliczu spodziewanego rozpoczęcia dalszego etapu wojny domowej, czego dowodem jest ostatnio wzmożona aktywność ukraińskich wojsk, mieszkańcy Gorłówki masowo rozpoczęli ewakuację z tego miasta i jego okolic.

Zachodnie sankcje wobec Rosji powinny obowiązywać do całkowitego przywrócenia przez Ukrainę kontroli nad własną granicą” – oświadczył wiceprezydent Stanów Zjednoczonych Joe Biden.

„Sankcje, które dziś stosujemy, powinny być kontynuowane po to, by Rosja zrealizowała wszystkie swoje zobowiązania wynikające z mińskich porozumień i zwróciła granice Ukrainy (….)  Kreml obawia się przede wszystkim rozwijającej się, niepodległej i zorientowanej na reformy Ukrainy…. „ – podkreślił Biden w nagraniu wideo wyemitowanym we wtorek podczas odbywających się w Kijowie obrad Międzynarodowej Konferencja Na Rzecz Wsparcia Ukrainy.

Jednocześnie Biden powiedział, że amerykańskie władze oczekują przede wszystkim od Ukrainy przeprowadzenia skutecznie reform, szczególnie umożliwiających walkę z korupcją i dotyczących decentralizacji władzy.

Celem zwołania tej konferencji, którą zorganizowały kijowskie władze, było poinformowanie swoich partnerów zagranicznych o stanie realizowanych reform i efektach walki z korupcją. Jednocześnie premier Arsenij Jaceniuk zapoznawał uczestników konferencji ze zmianami jakie zaszły w ciągu ostatniego roku w ukraińskiej gospodarce oraz zachęcał do inwestowania w tym kraju.

Wśród uczestników konferencji byli: szef Komisji Europejskiej Jean-Claude Juncker, ukraiński prezydent Petro Poroszenko , ze strony amerykańskiej brał w niej udział za pośrednictwem nagranego wcześniej materiału filmowego wiceprezydent USA Joe Biden, zaś ze strony polskiej dwóch przedstawicieli w randze wiceministrów.

Ze swej strony ukraiński prezydent odniósł się przede wszystkim do problemu wojny domowej, która wg. niego może rozpocząć się na nowo w każdej chwili.

Podczas mającego dzień wcześniej spotkania szczytu Ukraina-UE, biorący w niej udział szef Rady Europejskiej Donald Tusk pozbawił ukraińską stronę co do możliwości wysłania na Ukrainę misji pokojowej wojsk państw członkowskich UE:

„Nasze dyskusja nad prawdopodobnym wysłaniem misji pokojowej była bardzo realistyczna. Wiemy, jakie są ukraińskie oczekiwania, dzisiaj wysłanie misji wojskowej jest niemożliwe, w Europie nie omawialiśmy tego projektu. Obecnie możemy mówić tylko o misji cywilnej, a nie militarnej”

Jak widać dużym zainteresowaniem kijowska konferencja nie cieszyła się, choć ukraińskie władze przywiązują do jej znaczenia dużą wagę. Wyraźnie widać już spadek emocji w odniesieniu do kwestii ukraińskich wśród zagranicznych jej partnerów i objawy słabnących wyrazów poparcia dla dokonań kijowskiego reżymu. Wynika to z tego, że nie spełnił on pokładanych w nim nadziei, natomiast przez styl uprawiania swojej polityki pogłębiły się jeszcze bardziej wewnętrzne problemy kraju, destabilizując jednocześnie bardzo wyraźnie sytuację międzynarodową.

Natomiast zaproponowana w jej trakcie pomoc gospodarcza i finansowa, nijak się ma do wyzwań jakie stoją przed władzami tego kraju i w żaden sposób nie pozwolą rozwiązać problemów społecznych tego kraju grożąc dalszym pogłębieniem się kryzysu wewnętrznego.

Kończąc ten wątek przechodzę do relacji z kolejnego dnia wojny domowej na południowo-wschodniej Ukrainie.

Trwały walki i ostrzał przez ukraińską artylerię w rejonie donieckiego lotniska, koncentrując się w rejonie miejscowości Piaski, na południe od Opytnoje oraz w części Doniecka okalającego od południa teren lotniska. Ostrzelane zostały również dzielnice donieckie: Kijowska i Kujbyszewska, gdzie w wyniku wybuchu pocisku moździerzowego na ulicy Lusina nr. 1 zginął jeden cywil, 59-letni mężczyzna. Ostrzał w wyniku, którego zginął mieszkaniec donieckiej dzielnicy Kujbyszewskiej prowadzony był z pozycji zajmowanych w miejscowości Piaski przez ukraińskich żołnierzy z 93 brygady zmechanizowanej.

W Gorłówce sytuacja uspokoiła się, ale nadal trwają tam wali i ostrzał przez ukraińską artylerię obrzeży tego miasta szczególnie na zachodnich i północnych przedmieściach.

Najpoważniejsza zaś sytuacja miała miejsce wczoraj w późnych godzinach nocnych w miejscowości Nabiereżnoje, gdzie około 23:30 ukraińska artyleria ciężka dokonała intensywnego ostrzału celów cywilnych. Uszkodzonych i zniszczonych zostało tam około 20 domów prywatnych, z tego około 10 bardzo poważnie, w tym jeden z nich został pozbawiony całkowicie dachu, gdzie pocisk trafił w sypialnię. W miejscowości tej, gdzie żyje 150 ludzi, w tym 34 dzieci, na szczęście nikt nie ucierpiał, bo wcześniej ludność ukryła się w piwnicach:

Ministerstwo Obrony DRL podało, że w ciągu wczorajszego dnia ukraińskie wojsko 34 razy naruszyło warunki zawieszenia broni ostrzeliwując pozycje obronne powstańczych sił zbrojnych oraz cele cywilne. I tak cele cywilne zostały wczoraj ostrzelane przez ukraińską artylerię trzy razy, zaś pozycje sił powstańczych: jeden raz z czołgów, 16 razy z ciężkiej broni artyleryjskiej, jeden raz rakietami i 12 razy z broni ręcznej i granatników. W wyniku tego ostrzału zginął jeden cywil w Doniecku i jeden żołnierz sił zbrojnych DRL. Natomiast podczas ostrzału prowadzonego przez ukraińską artylerię na miejscowość Szirokino został bardzo ciężko ranny  45-letni cywil, który podczas reanimacji zmarł.

Natomiast według raportu przekazanego przez biuro prasowe ukraińskiego dowództwa tzw. operacji antyterrorystycznej, w dniu wczorajszym nadal dochodziło do naruszania przez powstańców warunków zawieszenia broni.

I tak w godzinach pomiędzy 00:00, a 18:00 dnia wczorajszego ukraińskie pozycje miały zostać ostrzelane 24 razy, w tym 5 razy za pomocą moździerzy kaliber 120 mm, do czego doszło w pobliżu miejscowości: Piaski, Opytnoje, Awdiejewka i Szirokino.

W rejonie miejscowości Artiemowo w wyniku ostrzału przez artylerię powstańców przy użyciu moździerzy kaliber 120 mm miało zostać zniszczonych 11 prywatnych domów.

W rejonie Ługańska, powstańcy przy użyciu automatycznych granatników, ręcznych wyrzutni rakiet przeciwpancernych oraz broni snajperskiej mieli ostrzeliwać pozycje ukraińskich wojsk rozlokowanych w pobliżu miejscowości Trehizbienki i Sokolniki.

Natomiast w godzinach 18:00-00:00 miało dojść do kolejnych naruszeń warunków zawieszenia broni, łącznie 24 razy.

W okresie tym 5 razy prowadzony był ostrzał z moździerzy kaliber 120 mm i kaliber 82 mm na pozycje ukraińskich wojsk w rejonie miejscowości: Piaski, Awdiejewka, Zajcewo i Szirokino oraz od północy w pobliżu miejscowości Zajcewo, gdzie doszło też do walki z niezidentyfikowaną grupą zbrojną.

Ponadto w rejonie Ługańska, ostrzelane zostały z moździerzy kaliber 82 mm, pozycje ukraińskie rozlokowane w pobliżu miejscowości Szczastie, zaś w rejonie Stanicy Ługańskiej i miejscowości Łozowoje przy użyciu działek przeciwlotniczych, automatycznych wyrzutni granatów i z ręcznej broni maszynowej.

Według tego samego źródła, w dniu dzisiejszym od rana trwa ostrzał moździerzowy na pozycje ukraińskich wojsk rozlokowanych w rejonie miejscowości Szirokino.

Jak poinformował szef administracji regionalnej- z ramienia rządu w Kijowie- obwodu ługańskiego Giennadij Moskal w dniu wczorajszym w rejonie miejscowości Zołotoje znajdującej się pod kontrolą ukraińskich wojsk podczas próby zatrzymania w pobliżu jednego z punktów kontrolnych został ciężko ranny 38- letni mężczyzna, który zdetonował granat, odnosząc przy tym bardzo poważne obrażenia nóg i tułowia.

Ministerstwo Bezpieczeństwa Państwowego DRL podjęło decyzję o wydaleniu z terytorium będącego pod kontrolą powstańczych władz, siedmiu członków The International Rescue Committee (IRC- Międzynarodowy Komitet Ratunkowy) obywateli USA. Powodem wydalenia członków IRC było podejrzenie o prowadzenie przez nich działalności wywiadowczej. która miała polegać na zbieraniu informacji o liczbie żołnierzy DRL, ich rozlokowaniu w strefie przyfrontowej, uzbrojeniu i na temat ich przemieszczania się:

http://www.bbc.com/news/world-europe-32526595

http://www.rescue.org/

Konflikt wokół bazy „Prawego Sektora” w Dniepropietrowsku trwa nadal. W sprawie tej wczoraj głos zabrał lider tej organizacji Dmitrij Jarosz, który na swoim profilu na Facebooku napisał, że jedyną realną opcją dla „Prawego Sektora” jest przyjęcie przez ukraiński parlament ustawy o siłach ochotniczych, zaś każda inna opcja działa na korzyść wrogów Ukrainy:

Wczoraj też w rejonie Pokrowska w obwodzie dniepropietrowskim zablokowano również bazę batalionu „Kriwbass”, który wchodzi obecnie w skład  jednostek specjalnych ukraińskiego MSW. Bazę tą blokują oddziały 25 i 95 brygady wojsk powietrznodesantowych. Powody z jakich zablokowano bazę tego batalionu nie są znane, a sytuacja jest o tyle niejasna, że podporządkował on się już wcześniej dowództwu MSW:

Dziś o godzinie pierwszej w nocy we Lwowie nieznani sprawcy wrzucili butelkę z cieczą łatwopalną do budynku mieszczącego się przy ulicy Jeroszenki, w którym znajdują się pomieszczenia posterunku milicji. Straty: wybita szyba w oknie i zniszczone jedno pomieszczenie biurowe:

W Ługańsku ukonstytuował się ruch społeczny pod nazwą „Ługański Świat” („Lugansk World”), który prowadzić będzie projekt „Nie zapomnimy, nie wybaczymy”. W ramach tego projektu będą zbierane wszelkie materiały dokumentujące zbrodnie popełnione wobec ludności cywilnej przez ukraińskie władze i siły zbrojne tego kraju podczas walk w Donbasie, zaś wszelkie informacje i dokumenty na ten temat kierować można do biura „Ługańskiego Świata”, które się mieści w Ługańsku ulica Karola Marksa nr. 7, lub na adres mailowy lnr.memory@mail.ru.

Docelowo organizacja „Ługański Świat” ma zamiar powołać nowy trybunał karny ds. popełnionych zbrodni wojennych- Międzynarodowy Trybunał Karny dla Donbasu.

Prace nad budową ukraińskich linii umocnień idą pełną parą:

Na koniec kilka zdjęć:

Posterunki ukraińskiego wojska wokół bazy „Prawego Sektora” w Dniepropietrowsku.

Amerykańska „technika” w służbie ukraińskiej Służby Bezpieczeństwa w Odessie podczas prowadzonej tam akcji antyterrorystycznej przed obchodami rocznicy tragedii do jakiej doszło w dniu 2 maja w Domu Związków Zawodowych.

I filmów:

Pozdrawiam.

Advertisements

125 uwag do wpisu “Wojna domowa na Ukrainie 30.04.2015r.- 70 dzień od nowego rozejmu.

  1. Military Maps wskazuje na tą chwilę ostrzał przedmieść Gorłówki i okolic donieckiego lotniska. Na reszcie frontu spokój.
    Życzę udanego długiego weekendu ( mój trwa aż 6 dni, hi) , oby tylko słońca było dużo.
    Dobranoc państwu.

    Liked by 5 people

  2. witam serdecznie od dłuższego czasu śledzę stronke wpisy i opis rzeczywistej sytuacji jestem pod wrażeniem tak naprawdę tu można przeczytać prawdę o sytuacji na upadlinie mieszkałem tam trochę czasu znam dobrze jezyk ludzi i j powtarzam wszystkim żaden ukrop nie jest człowiekiem to są barbarzyncy mordercy to co zrobili i teraz jewrosujuz im pomaga zakrawa o pomste nie dziwie się powstańcom z DONBASU czy ŁUGAŃSKA ich wybili by jak świnie ci ludzie walczą o godnośc i swoja ziemie gdzie nigdy tam nie było banderlandi tam zawsze mówiono po rosyjsku szkoda że nasi zapomnieli i tak łatwo sprzedają historie teraz przesyłam miejsca gdzie ścierwa upadlinskie wymordowali POLAKOW Ludobójstwo dokonane przez nacjonalistów ukraińskich na ludności polskiej Wołynia: 1939-1945. Miejsca kaźni. Pamiętamy ! POWIAT DUBNO Adamówka † Aleksandrówka † Arszyczyn † Baranie † Białogródka † Bilcze † Birki † Bogusze † Bojarka † Bokujma † Bondary † Borbin † Boremel † Bortnica † Borysy † Borzemiec † Bożkiewicze † Brzezina † Buderaż † Budy † Cerkwisko Chiczawka † Chorupań † Chrobrowicze † Chryniki † Cybuchów † Czarna Łoza † Czerwona Góra † Dąbrowa † Detynicze † Dębiny † Długiepole † Dłużek † Dobratyńskie Nowiny † Dorohostaje Wielkie † Drańcza Polska † Dublany † Dubno † Edwardówka † Gaje Lewiatyńskie † Górniki † Honczarycha † Horodnica Mała † Hradki † Iłowica † Iwanie † Iwankowce † Iwanówka † Jałowicze † Janówka † Jarosławicze † Jastrzębica † Julianówka † Kalinowiec † Kalinówka † Kamieniarnia † Kamienna Werba † Karolinka † Kiryłówka † Klin † Kluki † Kniahinin † Koblin † Kochanówka † Korabliszcze † Korytno † Kosarewo † Kozin † Krasilno † Kraśnica † Krupiec † Krzaki Wołkowyjskie † Krzywucha † Kundziwola † Kurdybań Warkowicki † 5 Kwartał † Ledochówka † Libanówka † Lipkowiec † Lipnik † Lisznia † Lubomirka † Łabędzianka † Łagodówka † Łopawsze † Łysin † Malin † Malowana † Malów † Maruszyn † Maślanka † Mieczysławówka † Michałówka † Mikołajówka Nowa † Mikołajówka Stara † Milcza Duża † Młynów † Moszków † Murawica † Mykitycze † Mytnica † Niwy Złoczowskie † Narutówka † Niemirówka † Nosowica Nowa † Nosowica Stara † Nowe Dębiny † Nowiny Czeskie † Nowiny Dobratyńskie † Nowosiółki † Nowy Raczyn † Nowy Tok † Obhów † Oparypsy † Ostrów † Pańska Dolina † Paszczycha † Paszowa † Pełcza † Perczyn † Peremiłówka † Pererośle † Pianie † Piratyn † Plaszowa Królewska † Płoska † Poczajów † Podhajce † Podłożce † Podłuże † Podwysokie † Podzamcze † Polanówka † Poniatówka † Ptycza † Raczyn † Radów † Radziwiłłów † Reczyszcze † Rejtanów † Rogoźno † Rożek † Rudka † Rudlew † Rudnia Poczajowska † Rusinowe Beresteczko † Rydków † Sady Duże † Sady Małe † Satyjów † Semiduby † Siestratyn † Sitary † Smolarnia † Smolary † Smordwa † Smyga † Smyków † Srybno † Stołbiec † Stomorgi † Sudobicze † Szczęśliwa † Świdowiec † Świszczów † Tarakanów † Targowica † Tartak † Tesłuhów † Tołpyżyn † Tomaszówka † Topóle † Turecka Góra † Tuszebin † Ujeźdźce † Użyniec † Wacławin † Werba † Werbeń † Wielkopolanka † Wilmazów † Witosówka † Władysławówka † Wola Piłsudskiego † Wołkowyje † Worsuń † Wygoda † Zagaje-Dąbrowa † Zahorce Wielkie † Zamczysko † Zamościska † Zarudzie † Zawale † Zborów † Zgliniec † Złoczowiecka Kolonia † Złoczówka † Zniesienie † Zofiówka † Żabokrzyki Wielkie POWIAT HOROCHÓW Aleksandrówka † Antonówka † Apanowszczyzna † Augustów † Bakonówka † Batorówka † Beresk † Beresteczko † Bermeszów † Biały Ług † Błudów † Bodiaczów † Boroczyce † Bożów † Brany † Buniawa † Bużany † Cechów † Cewelicze Dolne † Cewelicze Górne † Chołoniów † Chołopecze † Chorochoryń † Czerwona † Czesnówka † Dąbrowa † Dmitrówka † Doroginicze † Drużkopol † Dunaj † Fusów † Granatów † Haliczany † Helenów † Holatyn Dolny Horochów † Horochówka † Hubin † Jachimówka † Jamne † Janin † Janina † Janowiec † Janów † Janówka † Jasiniec † Jasionówka † Jeziorki † Jungówka † Kisielin † Kisielówka † Kołmaczówka † Koniuchy † Korytnica † Kowbań † Koziatyn † Kozaczyszczyzna † Kozłów † Krzemieniec † Kurant † Kupowalce † Kutrów † Kwasów † Laszki † Ledachów † Leonówka † Liniów † Lipa † Lipnik † Lipska † Lipszczyzna † Listopadówka † Lulówka Węgierszczyzna † Łobaczówka † Łokacze † Łuków † Maków † Mańków † Markowicze † Marynków † Michałówka † Mirków † Naręczyn † Nowe Gniezno † Nowosiółki Ruskie † Nowostaw † Oryszcze † Oszczów † Oździutycze † Peremyl † Piatykory † Pieczychwosty † Piłsudczyzna † Podberezie † Poluchno † Porwańcze † Pułhany † Pustomyty † Radostaw † Reymontowicze † Rogowicze † Rudka † Rudnia † Serniczki † Sienkiewicze † Skobełka † Smolawa † Starystaw † Strzelcze † Studynie † Szelwów † Szeroka † Szpikołosy † Świniuchy † Teklówka † Trystak † Tuliczów † Tumin † Twerdynie † Warszawka † Watyniec † Wojnin † Wolica † Woronczyn † Woronczyn-Kielecka † Wólka Sadowska † Wujkowicze † Wysoka † Zabara † Zagaje † Zahajce † Zahorów Nowy † Zahorów Stary † Zajęczyce † Zamlicze † Zapust Kisieliński † Zastawie † Zaturce † Zawały Las † Zboryszów Nowy † Zboryszów Stary † Zielona † Zwiniacze † Zygmuntów † Żurawiec POWIAT KOSTOPOL Adamówka † Aleksandrówka † Alfredówka † Anielówka † Annowal † Antolin † Antonówka † Astrachanka † Berestowiec † Berestowiec Stary † Berezne † Berezówka † Berezyna † Bereżniaki † Białaszówka † Białka † Biały Brzeg † Biczal † Bielczakowska Kolonia † Bogusze † Bołdyń † Borek † Borek-Kuty † Borówka † Borsuki † Borszczówka † Budki Kudrańskie † Budki Ujściańskie † Butejki † Bystrzyce † Chmielówka † Chołopy † Chotyń † Chwojanka † Czapelka † Czudwy † Danczymost † Dąbrówka † Debryca Mała † Debryca Wielka † Derażne † Dermanka † Diuksyn † Dolina Dąbrowa † Druchowa † Dworzec † Frankopol † Gliniszcze † Głęboczek † Głuboczanka † Głuboczek † Górna † Granne † Grudy † Hipolitówka † Hołubne † Horodyszcze † Hrada † Hruszówka † Hubków † Hurby † Huta Bystrzycka † Huta Mydzka † Huta Stara † Huta Stepańska † Hutwin † Ilnik Duży † Ilnik Mały † Ilniki † Jackowicze † Jaminiec † Jankiewicze † Janowa Dolina † Janówka † Japołoć † Jarynówka † Jasnobór † Jezierce † Józefin † Józefówka † Kadobyszcze † Kamionka † Kamionka Nowa † Kamionka Stara † Karaczun † Kazimierka † Klin Stawiecki † Kniaźsioło † Konotopy † Korczyn † Kostopol † Kotowszczyzna † Kościelny Futor † Koziarnik Chołopski † Koziarnik Chotyński † Kryczylsk † Krzeszów † Kudranka † Kupla Mała † Kurhany † Lady † Ledne † Lipniki † Ludwipol † Majdan Mokwiński † Małe Siedliszcze † Małuszka † Małyńsk † Marcelówka † Marianówka † Maszkopol † Medwedówka † Michałówka † Mielnica Duża † Mielnica Mała † Mielnikowo † Młodzianówka † Moczulanka † Mokre † Mokwin † Mutwica † Mały Mydzk † Mydzk Wielki † Mydzka Kolonia † Myszakówka † Nakazów † Natalia † Nieklukwin † Niemilia † Niemowicze † Nowa Polanówka † Nowina † Nowiny † Olchówka † Omelanka † Osówka † Ostyże † Ożgowo † Pasieka † Pendyki † Perełysianka † Perespa † Pępków † Pieczałówka † Pieńki Diuksyńskie † Pieńki Pendyckie † Płoteczno † Podłużne † Podrałówka † Podsielecze † Polanówka † Polany † Police † Półbieda † Pypło † Radomianka † Romaszkowo † Rudeński Majdan † Rudnia † Rudnia Bobrowska † Rudnia Łęczyńska † Rudnia Pogorełowska † Rudnia Potasznia † Rudnia Stryj † Siedlisko † Siniakówka † Siedlisko † Siwki † Siniakówka † Smolijów † Spalony Młynek † Stepań † Stydyń Wielki † Szopy † Tchory † Teklówka † Temne Stepańskie † Tomaszów † Trubica † Trubińskich † Trudy † Werba † Werbcze Duże † Werbcze Małe † Wereczówka † Wielka Lubasza † Wielkiepole † Wilia † Witkowicze † Wołosza † Worobiówka † Woronówka † Wyczymir † Wyrka † Zakuście † Zamostyszcze † Zarzeczka † Zastawie † Zofijówka † Ziwka Stara † Złaźne † Zofiówka POWIAT KOWEL Adamówka † Aleksandrówka † Aleksandrówka-Holendry † Antonówka † Batyń † Berestowa † Białaszów † Bielin † Bobły † Brzuchowicze † Budki † Budy Ossowskie † Budyszcze † Byteń † Cegielnia † Chobut † Choromce † Chotywel † Czeremszanka † Czerewacha † Czernijów † Dażwa † Dąbrowa † Dembówka † Dementjanówka † Dobrowica † Dobrzyńsk † Dołgonosy † Dorotyszcze † Doszno † Dubniki † Duży Porsk † Gaj † Gończy Bród † Górno † Grabów † Gruszówka † Hirki † Hołoby † Hulewicze † Hrywiatki † Huszyn † Iwanówka † Janówka † Julianów † Kajetanówka † Kalinownik † Karasin † Kleczkowicze † Klusk † Koleszów † Kołodeżno † Korsynie † Kowalówka † Kowel † Koźlenicze † Krymno † Krzeczewicze † Kuchary † Kupiczów † Kustycze † Laski † Leżachów † Lityn † Lubitów † Lublatyn † Lubliniec † Łosze † Łowiszcze † Łuczyce † Łukówka † Maciejów † Majdan † Makowicze † Makowiszcze † Mały Porsk † Maniewicze † Marianówka † Michałówka † Miedzików † Mielnica † Miryn † Moczułki † Myślina † Myzowo † Nowa Dąbrowa † Nowy Dwór † Nyry † Obeniże † Okońsk † Olszanka † Osiecznik † Ossa † Ozierany † Pasieka † Peresieka † Piaseczno † Pieńkówka † Piórkowicze † Podiwanówka † Podlisy † Podryże † Popielówka † Popowicze † Powursk † Radomle † Radoszyn † Radowicze † Rewuszki † Ratno † Rokitnica † Różyn † Rudka Miryńska † Rudniki † Sekoń † Serechowicze † Sielce † Sieniawka † Siomaki † Sitowicze † Skalenica † Skulin † Smidyń † Smolna † Sołowicze † Stachów † Stanisławówka † Stawek † Steble † Sucha Łoza † Suszybaba † Swinarzyn † Syczycha † Synowo † Szczytniki † Świdniki † Tarasówka † Truskoty † Turzysk † Wielick † Wielimcze † Wierzbiczno † Wiktorówka † Wolańszczyzna † Wołosówka † Wołoszki † Woronna † Wólka Porska † Wólka Wierbiczańska † Zabłocie † Zaczernecze † Zadyby † Zahattie † Zamszany † Zasmyki † Zielona † Żmudcze POWIAT KRZEMIENIEC Androszówka † Antonowce † Babie † Baszkowce † Bereżce † Białokrynica † Białozórka † Bodaki † Bolizuby † Bołożówka † Borki † Boroczyk † Bryków † Budki † Butyń † Bykowce † Cecyniówka † Chodaki † Chotówka † Czajczyńce † Daniłówka † Dederkały Małe † Dederkały Wielkie † Dębina † Domaninka Duża † Drygany † Dubrowa † Folwarki Duże † Glińczuki † Grabówka † Horynka † Hucisko Garnarskie † Hucisko Horodyskie † Hucisko Piaseczne † Hucisko Pikulskie † Hucisko Stożeckie † Huta Antonowiecka † Huta Stara † Iłowica Mała † Iserna † Jankowce † Janowe Hucisko † Kąty † Kinachowce † Kochanówka † Kokorów Nowy † Kołodno † Komarówka † Komnatka † Kordyszów † Kotiaczyn † Kozaczki † Królewski Most † Laszówka † Leduchów † Litowiszcze † Ludwiszcze † Łanowce † Majdan † Malinów † Maniów † Martyszkowce † Matwiejowce † Medwedówka † Michałówka † Mickiewicze † Młynowce † Moczanówka † Moczary † Mołotków † Mosty † Musurowce † Myszkowce † Obory † Obycze † Okniny Duże † Oleksiniec Stary † Onyszkowce † Oryszkowce † Piaseczna Huta † Piszczatyńce † Poczajów Nowy † Podolany † Polany † Potutorów † Pózichowskiego Futor † Przemorówka † Radoszówka † Rostoki † Rudnia † Rybcza † Rydoml † Rzeszniówka † Sadki † Sadki Małe † Sienkiewicze † Siniowce † Sosnówka † Stożek † Suraż † Stadarnia † Swinodebry † Szkrobotówka † Szpikołosy † Szumbar † Szumsk † Szyły † Szymkowce † Taraż Nowy † Tetylkowce † Trzy Kopce † Uhorsk † Usteczko † Wanżułów † Waśkowce † Wesołówka † Wierzbowiec † Wilia † Wiśniowiec Nowy † Wiśniowiec Stary † Witkowce † Wołkowce † Wyszogródek † Zabara † Zahajce Wielkie † Zahorce † Zaleśce † Załuże † Zarudzie † Żołobki † Żołoby POWIAT LUBOML Bereżce † Binduga † Borki † Czmykos † Grabowo † Hołowno † Horodno † Jankowce † Kaznopol † Kąty † Klimowsk † Kupracze † Leśniaki † Luboml † Łany † Maszów † Nowy Jagodzin † Opalin † Ostrowy (k. Rymacz) † Ostrówki † Piotrówka † Piszcz † Poczapy † Podhorodno † Połapy † Przekurka † Pulemiec † Pulmo † Radziechów † Rakowiec † Równo † Rymacze † Sawosze † Sokół † Szack † Terebejki † Wilczy Przewóz † Wiszniów † Wola Ostrowiecka † Wólka Chrypska † Wólka Uhruska † Wysock † Zamłynie † Zamostecze † Zapole POWIAT ŁUCK Adamów † Adamówka † Aleksandria † Aleksandrówka † Anatolia † Andrzejówka † Antonówka † Apolonia † Babie † Bajów † Bakowce † Balarka † Banasówka † Baszowa † Bereściany † Berezołupy Małe † Białostok † Biskupicze † Bodiaczów † Boholuby † Boratyn † Boratyn Czeski † Boratyn Duży † Boratyn Mały † Borowa † Borowicze † Boruchów † Botyń † Bryszcze † Brzezina † Brzozowy Gród † Budki † Cecylówka † Cegielnia † Ceperów † Cezaryn † Chaitówka † Chmielnik † Chmielówka † Chołoniewicze † Chołopiny † Chorłupy † Chrobrów † Chromiaków † Cumań † Czarne Łozy † Czarny Las † Czartorysk † Czaruków † Czernyż † Czetwertnia † Czetyń † Czołnica Nowa † Dąbrowa † Derno † Dermanka † Dębowa Karczma † Dębowy Ostrów † Didycze † Dmitrówka † Dobra † Domaszów † Dubiszcze Nowe † Duchcze † Dworzec † Dziadowiec † Glinne † Głęboczek † Głęboka † Gnilak † Górka Olszańska † Górka Połonka † Grabina † Grabowiec † Grada † Gradje † Gregorowicze † Grobelki † Gruziatyn † Gruszwica † Halinówka † Harajmówka † Hat † Hawczyce † Helenów † Helenówka † Hermanówka † Holeszów † Hołodnica † Honczarka † Horodyczyn † Horodyńskie Budki † Horodyszcze † Hubin † Hubińskie Budki † Huszcza † Iwańczyce Nowe † Iwańczyce Stare † Jabłonka Duża † Jagiellonów † Jamki † Jamskie † Janówka † Jaromel † Jaromelskie Budki † Jaźwiny † Jeziorany Czeskie † Jeziorany Polskie † Jeziorany Szlacheckie † Jezioro † Joanów † Józefin † Jurydyka † Kadyszcze † Kalinowiec † Kamieniucha † Karczówka † Karolówka † Katerynówka † Kijaż † Kiwerce † Klepaczów † Kłobuczyn † Kniahininek † Kołki † Kołodeskie Budki † Kołodeże † Kopaczówka † Kopcze † Kopytów † Korszowiec † Korszów † Koszów † Koszyszcze † Kościuszków † Koźle † Kresówka † Krowatka † Kuczkarówka † Kulikowicze † Kurhan † Kurhany † Leonówka † Lipno † Ludwiszyn † Ładesa † Łamane † Ławrów † Łąka † Łopateń † Łuck † Łyczki † Łysa Góra † Łyszcze † Maczkowce † Majdan Jezierski † Majdan Komarowski † Maniowo † Marianówka † Marusia † Mataszówka † Matyldów † Metelno † Michalin † Michałówka † Mikołajówka † Milaszów † Mirosławka † Młynek † Mosty † Moszczenica † Mstyszyn † Mychlin † Myków † Mysin Kość † Nawóz † Nierucze † Nieświcz † Nowa Liniówka † Nowa Ziemia † Nowostaw † Ochocin † Okorsk † Olganówka † Olgin † Olszyszcze † Ołyczka † Ołyka † Omelno † Ostrowy † Ostrów † Ośnica Duża † Ozdów † Ozerce † Ożdżary † Palcze † Paniów † Perespa † Peretoki † Pieńki † Płoszcza Łomanowska † Poddębce † Połonka † Poznanka † Pożarki † Przebraże † Przeparów † Puhaczówka † Pułhanów † Radomyśl † Rafałówka † Rakowa Góra † Ratniów † Retowo † Rokinie Nowe † Romanów † Romanówka † Romaszkówka † Rowańce † Rożyszcze † Rudnia † Rudniki † Sadów † Siekierzyce † Sielisko † Sieliszcze † Sienkiewiczówka † Silno † Sitarówka † Skurcze † Sławatycze † Słobodarka † Smerdyń † Sokól † Sosnowiec † Stanisławówka † Suchowola † Swóz † Sytnica † Szczurzyn † Szepel † Szkliń † Szklińskie Budki † Taraż † Tarnowola † Tartak † Teremno † Terntki † Tomaszówka Poddębiecka † Topólno † Torczyn † Trościaniec † Trościanka † Turczyn † Tworymierz † Uhrynów † Ulaniki † Usickie Budki † Usicze † Walerianówka † Wasylówka † Watyn † Wełnianka † Werchy Stare † Wertepy † Wiczynie † Wielki Las † Wierbajew † Wigurzyce † Wiktorany † Wilcze † Zaborol † Zacisze † Zagaje † Zagajnik † Zalisce † Zalesie † Zamogile † Zamoście † Wincentówka † Witonież † Wólka Kotowska Wsiewołodówka † Wydumka † Wygadanka † Zaugolce † Zaułek † Znamiarówka † Zofiówka † Zwierów † Żabcze † Żabecznik † Żeleźnica † Żorniszcze † Żukowie POWIAT RÓWNE Andrusijów † Aleksandria † Aleksandrówka † Amelin † Andrzejówka † Antonówka † Antopol † Babin † Barmaki † Basowy Kąt † Baszyna † Beheń † Borszczówka † Braniów † Buda † Buhryń † Cecylówka † Charaług † Charucza Wielka † Chocin † Chodosy † Czarne Łozy † Czerepasznik † Czerteż † Czudnica † Daniczów † Diatkowicze † Dobrowolka † Dworzec † Dyweń † Frankówka † Glinki † Glińsk Włościański † Grabów † Graniczna † Gródek † Hallerowo † Hallerówka † Hłuboczek † Hołownica † Horyńgród † Humienniki † Hwozdów † Jadwipol † Jasieniewicze † Józefówka † Kamienna Góra † Karczemka † Klecka Mała † Klewań † Kobylja † Kołodenka † Kołowerta † Konstantynów † Kopytów † Korościatyn † Korzec † Korzyść † Kozak † Koźlin † Kraśnica † Kryłów † Kryniczka † Krzywicze † Leonówka † Lidawka † Lubomirka Nowa † Lubomirka Stara † Majków † Makoterty † Malatyn † Marianówka † Michałówka † Międzyrzec † Mikołajówka † Mikulin † Moczułki † Myczów † Natalia † Niewirków † Nowożuków † Nowy Dwór † Nowy Korzec † Nowy Pruszyn † Obarów † Omelana † Orżew † Pawłówka Nowa † Piotrowica † Płoska † Podliski † Pokosy † Polesie † Pólko † Puchawa † Pustomyty † Puzyrewo † Radochówka † Raśniki † Równe † Ruda Krasna † Rusywel † Ryświanka † Rzadkówka † Rzeczeczyna † Rzeczki † Samostrzały † Semigrany † Sergiejówka † Serniawa † Starokorzeckie Futory † Stawki † Suchy Róg † Susk † Swiatje † Symonów † Szczekiczyn † Szlachecki Futor † Szpanów † Szubków † Szwoleżerów † Szytnia † Tiutkiewicze † Tomachów † Topcza † Tuczyn † Tynne † Uholce † Urszulin † Wacławka † Wierzyca † Lipki † Wilhor † Witków † Wodnik † Wołkoszów † Worobiówka † Woronucha † Woskodawy † Zabara † Zalanka † Zawodnia † Żawrów † Żeleźnica † Żytyń † Żytyń Wielki POWIAT SARNY Albin † Aleksandrówka † Antonówka † Berducha † Bereżnica † Bielska Wola † Biełasze † Biesiadka † Borowe † Borowina † Brzezina † Budki Borowskie † Budki Snowidowskie † Burki † Cepcewicze Małe † Cepcewicze Wielkie † Chinocze † Chwoszczowata † Czabel † Czajków † Czudel † Czudla † Dąbrowa † Dąbrowica † Derć † Dębowa Góra † Dołhań † Dołhe † Dubina † Dubówka † Folwark † Giedrojciówka † Górne † Grabina † Graby † Halica † Hały † Horochów † Horodziec † Horodziec Podłuże † Horodziec Zarzecze † Hranie † Hrycki † Huta † Huta Perejma † Janówka † Jarynówka † Jaźwinki † Jezioro † Kamienne † Karczemka † Karpiłówka † Katarzynówka † Kisorycze † Klesów † Kołbanie † Konińsk † Konstantynówka † Kopaczówka † Kopyszcze † Krasna Górka † Kręta Słoboda † Krupowie † Kruszewo † Krzywica † Lado † Lipniki † Lubikowicze † Łóżki † Łuka † Mały Radzież † Masiewicze † Moczuliszcze † Mosty † Netreba † Niemowicze † Niweck † Nowaki † Okopy † Olszanica † Omelno † Optowa † Orłówka † Osowik † Ostki † Ostry Róg † Osty † Osy Bród † Ośnick † Parośla I † Parośla II † Perespa † Perestaniec † Piłsudy † Podkruh † Police † Podrudzie † Połonne † Pracuki † Prurwa † Puchacz † Purbejówka † Radzież † Rafałówka † Rafałówka Stara † Rokitno † Romanówka † Romejki † Rudnia † Rudnia Lwa † Sakłów † Sarny † Serchów † Sernikowa Niwa † Setkówka † Siedliszcze Małe † Sarny † Sochy † Soszniki † Stachówka † Staryki † Stepangród † Struga † Sunia † Szyczewo † Szymonisko † Tatynne † Teodorówka † Terebunia † Tomaszgród † Trauguttówka † Tryputnie † Tur † Toptyn † Tutowicze † Tynne † Użanie † Wilcza Górka † Ubereż † Ułanówka † Włodzimierzec † Worobin † Wólka Klesowska † Wydymer † Wyrobki † Zadąbrowie † Zakruh † Zaleszany † Załawie † Załawiszcze † Zarzeczyca † Zełuck Duży † Zełuck Mały † Zhoszcz † Znosicze POWIAT WŁODZIMIERZ WOŁYŃSKI Ambuków † Andresówka † Antonówka Borek † Antonówka † Anusin Dubnicki † Anusin Rudeński † Barbarówka † Beheta † Berezowicze † Biała Krynica † Bielin † Biskupicze Górne † Biskupicze Małe † Biskupicze Szlacheckie † Błażenik † Bolesławówka † Boża Wola † Brzezina † Bubnów † Budiatycze † Bużanka † Bystraki † Chmielów † Chobułtowa † Chorostów † Chrynów † Chwałka † Czerniaków † Czerniawka † Czestny Krest † Dereczyn † Dolinka † Dominopol † Dubniki † Duliby † Dziegciów † Edwardpole † Elizawetpol † Ewin † Falemicze † Fiodorpol † Franopol † Fundum † Głęboczyca † Gnojno † Grabina † Grada Mosurska † Grzybowica † Gruszów † Gucin † Gurów † Hajki † Helenówka Gnojeńska † Helenówka Werbska † Holendernia † Horyczów † Iszów † Iwanicze Nowe † Iwanicze Stare † Izów † Jadwigów † Jagodno † Jakowicze † Janin Bór † Janiewicze † Jasienówka † Jaworówka † Jerzyn † Jesionówka † Józefin † Kalinówka † Kamilówka † Karczunek † Kładniów † Kłopoczyn † Kociór † Kohylno † Kołonna † Korczunek † Korytnica † Krać † Krasna Góra † Kropiwszczyzna † Krzeczów † Kuczków † Kupowiatiec † Lachów † Liski † Lisznia Nowa † Litowież † Ludmiłpol † Łudzin † Łysa Góra † Marcelówka † Maria Wola † Marianówka Werbska † Marianpol † Markostaw † Marysin † Męczyce † Michałówka † Mikołajówka † Mikołajpol † Mikulicze † Milatyn † Mohylno † Mokrzec † Mosur † Myszno † Myszów † Niebrzydów † Nikitycze † Niskienicze † Nowiny † Nowojanka † Nowosiółki † Ochnówka † Ochotniki † Oktawin † Olesk † Oranie † Orlęta † Orzeszyn † Oseredek Nowy † Ostrówek † Owadno † Pawłówka † Pelagin † Piatydnie † Piński Most † Piotrówka † Pisarzowa Wola † Pniaki † Połomiane † Popówka † Poryck † Poryck Stary † Przesławicze † Przewały † Puzów † Radowicze † Rogóźno † Romanówka † Rusnów † Rusów † Sądowa † Siedmiarki † Sielec † Słowikówka † Smolarnia † Smolarze † Smołowa † Sokołówka † Somin † Soroczyn † Stanisławów † Stanisławówka † Stasin † Staweczki † Stawki † Stefanówka † Stężarzyce † Strzelecka † Suchodoły † Swojczów † Swojczówka † Szczeniutyn Duży † Szczeniutyn Mały † Szury † Święte Jezioro † Świętocin † Teresin † Topieliszcze † Turia † Turopin † Turówka † Turyczany † Uściług † Wandówka † Wandywola † Werba † Werchnów † Wielkie † Wiktorów † Wiktorówka † Wilcze Brody † Witoldów † Władynopol † Władysławówka † Włodzimierz Woł. † Włodzimierzówka † Wolica † Wołczak † Worczyn † Woszczatyn † Wólka Swojczowska † Wydranka † Wydżgów † Wygranka † Zabłocie † Zabłoćce † Zabrody † Zahatka † Załuże † Zamosty † Zarudle † Zaszkiewicze Nowe † Zaszkiewicze Stare † Zawidów † Zielona † Ziemlica † Zimno † Zofiówka † Zygmuntówka † Żdżary Duże POWIAT ZDOŁBUNÓW Badówka † Balarnia † Basikówka † Bielmaż † Biełaszów † Bór † Brodowskie Futory † Bucharów † Buderaż † Budki † Buszcza † Chiniówka † Chorów † Chrenów † Czerniawa † Czeski Haj † Daniłówka † Derewiańcze Małe † Derewiańcze Duże † Dermań † Eliaszówka † Grabowiec † Gremiackie Futory † Horodnie † Hulcza † Hulcza Czeska † Hulcza Włościańska † Hurby † Józefówka † Kamienna Góra † Kamyki † Karczunek Grozowski † Kopytków † Kuraż † Kurhany † Lachów † Majdan † Majdańska Huta † Marianówka † Milatyn † Mizocz † Mosty † Moszczanica Nowa † Moszczanica Stara † Nowomalin † Noworodczyce † Nowosiółki † Ostróg nad Horyniem † Ożenin † Pieszczanka † Piwcze † Podczapki † Possywa † Pruski † Rozważ † Sijańce † Spasów † Sporny Kąt † Stepanówka † Stójło † Sujmy † Swiatje † Teremne † Tajkury † Tesów † Wierzchów † Wilia † Witoldówka † Zamłynie † Zakoty † Zastawie † Zdołbica † Zdołbunów † Zielony Dąb ale czy to wystarczy naszym banderowskim władzom w RP przejrzyć na oczy czy trzeba tam dopisać jeszcze więcej miejscowości chociaż brzmiących inaczej SAMI OCEŃCIE

    Liked by 14 people

Skomentuj

Please log in using one of these methods to post your comment:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Log Out / Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Log Out / Zmień )

Facebook photo

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Log Out / Zmień )

Google+ photo

Komentujesz korzystając z konta Google+. Log Out / Zmień )

Connecting to %s