Wojna domowa na Ukrainie 3.05.2015r.- 73 dzień od nowego rozejmu.


„Nie pozwólmy, aby ktokolwiek naszą prawdę historyczną deformował lub ją zmieniał. To trzeba naszym dzieciom, naszym wnukom, od najmłodszych lat przekazywać – jako element wychowania, ale także element budowania miłości do swojego kraju” powiedziała premier  Ewa Kopacz podczas obchodów Dnia Flagi w Radomiu.

Pani premier polskiego rządu apelując wczoraj w Radomiu o to „aby ktokolwiek naszą prawdę historyczną deformował lub ją zmieniał”, powiedziała rzecz oczywistą dla przeciętnego Polaka, tylko że jednocześnie nie kto inny jak właśnie rząd III RP jak i inne organa władzy państwowej tą prawdę historyczną wypaczają. Bo czyż liczne białe plamy jakie jeszcze pozostały, lub obecnie są tworzone, w odniesieniu do problemów naszej historii nie deformują „prawdę historyczną”?

Jak sądzę problem polega na tym, że jak przyznała pani Ewa Kopacz, dodając w swoim przemówieniu na temat prawdy historycznej jedno słowo: „naszą”.

„Naszą”– to znaczy czyją?Chciałoby się przy jej okazji zapytać.

Może rządu, może elit politycznych obecnie sprawujących władzę, a może też chodzi o taką wizję jakiej sobie życzą władze UE?

Nie ma czegoś takiego jak „nasza prawda historyczna”, bo prawda historyczna- tak jak i wszelkie inne prawdy- jest tylko jedna i obiektywna, gdyż w innym przypadku staje się ona wyłącznie narzędziem propagandowym służącym do jej odpowiedniego podretuszowania, zakłamania  i zmanipulowania w celu osiągnięcia oczekiwanych efektów politycznych. Dowodem na to może być przemilczana i wypaczana kwestia zbrodni popełnionych na polskiej ludności Kresów Wschodnich przez ukraińskich nacjonalistów i ich sympatyków w czasie II Wojny Światowej i po jej zakończeniu.

Więc o jaką tu więc „prawdę historyczną” wg. premier naszego rządu chodzi?

Na to pytanie każdy musi znaleźć odpowiedź we własnym sumieniu posiłkując się obiektywną prawdą historyczną.

A teraz przechodzę do relacji z kolejnego dnia wojny domowej na południowo-wschodniej Ukrainie.

W dniu wczorajszym ukraińska artyleria prowadziła bardzo intensywny ostrzał z broni ciężkiej celów cywilnych w Doniecku. Ogień prowadzono z dużą częstotliwością: pociskami kaliber 203 mm co dwie minuty i z armat kaliber 122 mm i 152 mm co 2/3 sekundy. Ostrzał prowadzony jest również za pomocą rakiet „Grad”, które spadały w rejonie dzielnicy Kijowskiej. Celem ukraińskiej artylerii były dzielnice mieszkaniowe i przemysłowe: Priwokzalna, Azotnaja, Kijowska, Kijowska, Piotrowska, Oktriabskaja, rejon mostu Putiłowskiego, okolice lotniska i zachodnie przedmieścia w rejonie miejscowości Marinka. Obstrzał Doniecka wczoraj w nocy:

Jednocześnie z tym bardzo intensywnym ostrzałem prowadzonym przez ukraińską ciężką artylerię, rozpoczął się atak piechoty wspomaganej bronią pancerną na stanowiska obronne sił powstańczych w rejonie miejscowości Marinka, Piaski, Spartakusa oraz z Awdiejewki na północne obrzeża Doniecka.

Tak więc ukraińskie wojsko prowadzi obecnie ofensywę na Donieck z trzech kierunków: z zachodu, z północnego-zachodu i północy. Siły powstańcze odpierają te ataki i jak na razie utrzymują linię pozycji obronnych. Najgorsza sytuacja panuje w mieście, gdzie pod silnym ogniem ciężkiej artylerii doszło do bardzo dużych zniszczeń i był to jednocześnie najbardziej intensywny jak do tej pory ostrzał Doniecka od wejścia w życie ostatniego zawieszenia broni w dniu 15 lutego br.. Na razie liczba ofiar tego ostrzału nie jest znana, nadal trwa szacowanie strat i zniszczeń.

Dziś od godzin rannych słychać na północnych obrzeżach  Doniecka ostrzał  ciężkich karabinów maszynowych oraz trwa nadal ostrzał okolic miejscowości Andriejwki.

Według informacji przekazanych dziś rano przez przedstawiciela Ministerstwa Obrony DRL Edwarda Barusina, w dniu wczorajszym ukraińskie wojsko 36 razy naruszyło warunki zawieszenia broni: 5 razy za pomocą ostrzału ciężką artylerią, 16 razy przy użyciu moździerzy kaliber 82 mm, 3 razy przez opancerzone wozy bojowe, 6 razy z czołgów, 5 razy z ciężkich karabinów maszynowych i automatycznych wyrzutni granatów oraz jeden raz za pomocą działek przeciwlotniczych. Pod obstrzałem ukraińskiej ciężkiej artylerii znalazło się dziewięć dzielnic i osiedli w Doniecku oraz następujące miejscowości: Spartakus, Piaski, Gorłówka, Jasinowataja, Nowomarjewka, Nikołajewka, Sachanka, Grigorowka i Szirokino.

Ministerstwo Obrony DRL miało z przedstawicielami ukraińskich władz wojskowych uzgodnić przerwanie ognia o godzinie 00:00, ale nadal strona ukraińska prowadziła ostrzał na pozycje sił powstańczych. Od dzisiejszego rana intensywność ostrzału spadła.

Nie wiadomo tylko na jak długo?

Wczoraj również kolumna samochodów obserwatorów misji OBWE znalazła się pod obstrzałem ukraińskiego wojska:

W rejonie frontu południowego w dniu wczorajszym dowództwo ukraińskiego pułku „Azow” mimo protestów ze strony przedstawicieli misji OBWE, odmówiło wycofania swoich oddziałów rozlokowanych 4 km na północny-zachód od miejscowości Szirokino skąd prowadzony jest obecnie ostrzał tego miasta.

W wyniku wczorajszego ostrzału przez ukraińską artylerię pozycji obronnych i stanowisk zajmowanych przez żołnierzy powstańczych sił zbrojnych zginął jeden powstaniec, a kolejny został poważnie ranny.

Wczoraj w Kijowie odbyła się demonstracja, w której wzięło udział ponad pięć tysięcy osób, upamiętniającej ofiary zbrodni dokonanej rok temu przez ukraińskich nazistów i ich zwolenników w Domu Związków Zawodowych w Odessie, w którym zostali zabici protestujący przeciwko polityce narodowościowej kijowskich władz wyłonionych po zamachu stanu.

Uczestnicy wczorajszego marszu w Kijowie zachęcali innych mieszkańców do wzięcia udziału w proteście:

„Nie bójcie się! Niech junata boi się nas!”

A co mają do powiedzenia liderzy ukraińskich nazistów na temat mijającej wczoraj rocznicy tragicznych zdarzeń w Domu Związków Zawodowych w Odessie?

Jeden z nich, obecny deputowany ukraińskiego parlamentu, Igor Mosiczuk zamieścił wczoraj taki oto tekst na swoim profilu na Facebooku:

Tłumaczenie powyższego tekstu: „2 maja jest znaczącym dniem szczególnie dla Odessy w  i ogólnie dla Ukrainy. 2 maja minionego roku ukraińscy patrioci obronili Odessę przed okupacją najeźdźców i ich pomocników. Narażając własne życie i zdrowie patrioci potwierdzili, mimo intryg złych sił, przynależność naszej Odessy jako ukraińskiej południowej placówki nad Morzem Czarnym. Później była wojna z separatystami i okupantami w Donbasie. Były zwycięstwa i porażki. Było dużo bohaterstwa i zwycięstwo. Ale pierwszym zwycięstwem odniesionym dla Ukrainy, był wygrany bój odeskich patriotów, którzy ochronili miasto przed wrogiem. Ja pamiętam! Jestem dumny! Gratulacje, panowie!” 

http://voicesevas.cdnvideo.ru/img/b567dc8e35f868768b43b81f7644f44a.jpg https://www.facebook.com/photo.php?fbid=818979064845529&set=a.537088073034631.1073741826.100002003280271&type=1&comment_tracking={%22tn%22%3A%22O%22}&pnref=story

W sprawie rocznicy odeskiej zbrodni wypowiedział się również wczoraj  dowódca powstańczego batalionu „Somalia” ps. „Giwi”:

Brytyjczyk Richard Bronson, właściciel znanej firmy Virgin Group Corporation również jest  gorącym sympatykiem demokratycznej Ukrainy. Tak bardzo pokochał ten kraj, że ostatnio podczas wykładu jaki poprowadził w Akademii Kijowsko-Mogiliańskiej zaproponował zalegalizowanie na Ukrainie narkotyków. Ciekawe czy na jego wykładzie obecny był lider organizacji „Prawy Sektor” Dmitrij Jarosz?

Francuskie pismo satyryczne „Charlie Hebdo” pomimo ostatniego zamachu na jego redakcję ma się dobrze i nadal publikuje swoje teksty i karykatury. Pojawiły się też informacje, że pismo to ma zamiar wydawać na Ukrainie swoją ukraińsko-języczną wersję. Poniżej próbka pierwszego numeru tego pisma w języku ukraińskim:

Na widocznej powyżej tytułowej karykaturze widzimy panów bardzo lubiących firmę ‚Ukranafta”: Igora Kołomojskiego, Mustafę Najema i Petra Poroszenką siedzących jeden za drugim na rurze przesyłowej ropę naftową, nad którymi znajduje się napis: „Głęboka prywatyzacja po ukraińsku” Na koniec kilka zdjęć:

Ostrzeliwany dzisiejszej nocy przez ukraińską artylerię Donieck.

I filmów:

Pozdrawiam.

131 uwag do wpisu “Wojna domowa na Ukrainie 3.05.2015r.- 73 dzień od nowego rozejmu.

 1. Stanisławów – dzień dzisiejszy… https://vk.com/feed?w=wall-62358666_477544

  Zdjęcia:
  .https://pp.vk.me/c625623/v625623710/2e7f3/VClyS8Kc86c.jpg
  .https://pp.vk.me/c625623/v625623710/2e7fd/NDLpzFCGYY8.jpg
  .https://pp.vk.me/c625623/v625623710/2e807/dSHj5zvLMB4.jpg
  .https://pp.vk.me/c625623/v625623710/2e811/-7WOzt1vdUg.jpg
  .https://pp.vk.me/c625623/v625623710/2e81b/uCNz47Rj8pY.jpg
  .https://pp.vk.me/c625623/v625623710/2e82d/kunj6mINa0w.jpg
  Это Ивано-Франковск сегодня.
  Вроде как эти придурки на майдане скакали? Вроде власть свою привели! Вроде все у них должно быть класс…. Вроде ЗАПАД говорит, что власть шик.. реформы делает! Пиндосы довольны, говорят что укры типо шикарно жить начали!
  А как оказалось ИХ власть им еще больше устроила нищету, а по ТВ в паривает, что это Путин виноват)))ахаххахахаха
  А запад их кинул, как лохов!!!
  Че они на майдан не едут??? Че не штурмуют администрации??
  А тягнибок эо вечный п..здун. как и его нацистская сволота!

  Polubione przez 10 ludzi

 2. Gdyby to zależało ode mnie to bym jeszcze na Paradzie 9-go Maja przejechał niskopodwoziową platformą z zapalonymi zniczami !
  Jeden znicz- jedna bezsensowna śmierć z rąk tych banderowsko-kijowskich ścierw !
  Może to okrutne, ale nic tak nie wpływa na świadomość ludzi jak pokazanie tej zbrodni w jednym miejscu w sposób zapadający w pamięć. Pojedyńcze komunikaty,relacje zawsze gdzieś giną w świecie…jedna konkretna , już nie. A będzie tam przeciez wiele telewizji,fotoreporterów,dziennikarzy…

  Polubione przez 9 ludzi

 3. DOS-KO-NA-ŁE! 🙂
  .https://cs7063.vk.me/c625217/v625217793/2f313/MAdTUUfeUM0.jpg
  Картина эпохи Золотого батона

  Podobno niejaki Szeriemietiew twierdzi że kolejnego przezydenta „Polszy” wybierze Kreml. I takie brednie w gadzinówce http://wpolityce.pl/ czytają i komentują „ruscy” no szlag mnie trafia! https://vk.com/feed?w=wall-3108310_171826

  Nie wiem czy to było? .https://youtu.be/rnW0pGOC94k Отец известного реконструктора рассказал как 2 мая убили его сына.

  Polubione przez 7 ludzi

 4. Z cyklu: „dlaczego mnie to wcale nie dziwi”
  Порнозвезду наняли воспитывать украинских детей

  Известную порномодель Евгению Павленко, известную под ником Jackie D наняли воспитывать украинских детей. Девушка приедет с мастер-классами в оздоровительный лагерь «Империя детства», который находится под Киевом.

  Уроки пройдут в рамках программы OPEN ART STUDIO, в которой примут участие модели, работающие в рекламе и на подиуме.

  Остается только догадываться, почему дирекция лагеря пригласила Евгению учить детей и какие знания она может им дать.
  .https://www.youtube.com/watch?v=rtJhvuu3LAM

  Krótko mówiac na obóz dla dzieciaków zaproszono jako „nauczycielke” porno gwiazdę..

  Polubione przez 7 ludzi

 5. Ciekawostka… https://vk.com/feed?w=wall-67359347_2691508
  Fragment L’Humanitу признает: „Большая тройка” сбросила Украину в бедность, будет бунт

  Известное европейское издание L’Humanité вынуждено признать, что МВФ, Всемирный банк и Евросоюз вынудил Украину уничтожить нормальную жизнь 90% домохозяйств, обратив их в безнадежную нищету. Это, по данным евроСМИ, может привести к скорому социальному взрыву – когда обедневшие украинцы поднимут власть „на ножи и вилы”.

  Мало того, европейская пресса откровенно признает – после выполнения условий „большой тройки” для предоставления кредитов „население страны находится в настолько тяжелой экономической ситуации, что рискует погибнуть”. А кредиты-то, как мы уже знаем, продолжают разворовываться…

  Może ktos potłumaczy – jakiś skrót / ja nie dam rady/
  .https://pp.vk.me/c543108/v543108053/35fc/AFPVuj416d8.jpg

  Oryginalny tekst http://www.humanite.fr/ukraine-le-dernier-1er-mai-avant-linterdiction-572944

  Polubione przez 4 ludzi

 6. Bez komentarza bo jest całkowicie zbędny!
  .https://pp.vk.me/c625221/v625221166/3567f/_osk2eV1sa0.jpg

  Farby za dużo, oleju we łbach za mało! Ot, co! .https://youtu.be/kV3BD2lQK9c

  Słuchaj Izraelu! Mówi Moskwa! Nowości z Chazarskiego Kaganatu podaje Edward Chodos! odcinek 14 .https://www.youtube.com/watch?v=j7QkOQdEi-w

  Tymczasem Nocne Wilki wjechały do Niemiec z Austrii http://vegchel.ru/index.php?newsid=7411

  Film Andrieja Fiłatowa. .https://www.youtube.com/watch?v=i0fHFZOhjxA Джибуньки. Минирование подходов. (Czyzby wyszedł juz ze szpitala?)

  .https://www.youtube.com/watch?v=vtm2eNKLuQE Sachanka. Tak zwane „pieriemirie”

  Juz linkowałem ale warto! .https://www.youtube.com/watch?v=Wn6DLfz_FzU Этот фильм – смертный приговор для военных преступников Порошенко, Турчинова и д

  Jedni mówią że Sudowie wprowadzili wojska lądowe do Adenu http://nahnews.org/220788-saudovskaya-araviya-vvela-suxoputnye-vojska-v-jemen/?utm_source=VK&utm_medium=nova&utm_campaign=VV

  Arabia Saudyjska zaprzecza jakoby jej siły lądowe dokonały desantu w Adenie .https://www.youtube.com/watch?v=3oIdsnydqjs

  Ciekawy tekst o „ruskim szpionie” http://www.russiapost.su/archives/47681

  A Ukry ćpaja dalej niezydentyfikowane prochy. Teraz twierdzą że DNR otwiera jakies „sklepy” z kontrabandową bronia na granicy z FR http://nahnews.org/220851-snbo-preduprezhdaet-dnr-otkroet-kontrabandnye-rynki-oruzhiya-na-granice-s-rf/?utm_source=VK&utm_medium=nova&utm_campaign=VV

  Polubione przez 8 ludzi

 7. cytat „A na Zachodzie tym razem piszą, iż Ukraińcy budują Europę w swoim kraju, a Rosja w tym szlachetnym celu przeszkadza. A władza chazarsko-banderowska w tym czasie kradnie coraz to więcej pod susem wojny i reform. A stopa życiowa tym czasem na Ukrainie upada do poziomu afrykańskiego.
  A cyniczna Bruksela tym czasem oklaskuje swoich żydków w wyszywankach ukraińskich a la Poroszenko.”
  http://www.kronikanarodowa.pl/index.php?option=com_content&view=article&id=2536:wieci-z-kijowa-wicepremier-ukrainy-z-usa-skazuje-kraj-na-degradacje

  Polubione przez 9 ludzi

 8. A propo prawdy historycznej, jutro w Tygodniku Przeglądu będzie wart uwagi artykuł jak prawda historyczna przegrywa z polityką. Pozdrawiam.

  „W polskiej debacie postawiono znak równości między okupacją hitlerowską a Polską Ludową. Zgodnie z dominującym przekazem w 1945 r. zmienił się jedynie okupant. Politycy, historycy i publicyści każą nam się czuć nie zwycięzcami, lecz pokonanymi w tej wojnie.

  Maj 1945 r. odarto z radości z likwidacji hitlerowskich Niemiec, a przede wszystkim z ocalenia. Nazistowskie Niemcy dążyły do zniszczenia nie tylko państwa, ale i narodu polskiego. Generalny Plan Wschód przewidywał eksterminację lub wysiedlenie 85% ludności polskiej.

  Gdyby nie zwycięstwa Armii Czerwonej, po zgładzeniu żydowskiej części narodu polskiego przyszłaby pora na realizację zapowiedzi Himmlera: „Wszyscy Polacy znikną ze świata”. I Brytyjczycy, i Amerykanie pomijają dzisiaj fakt, że przełomowe znaczenie dla rezultatów wojny miał front wschodni. Drugi front na Zachodzie został utworzony dopiero w czerwcu 1944 r., już po klęskach Wehrmachtu pod Stalingradem i na Łuku Kurskim. Związek Radziecki wiązał niemal 80% wszystkich niemieckich sił lądowych.

  W zimowej ofensywie trzech radzieckich frontów w 1945 r. na ziemiach Polski walczyło ponad 2,5 mln żołnierzy, poległo ok. 600 tys. żołnierzy radzieckich. W szeregach wielonarodowej Armii Czerwonej było m.in. około ćwierć miliona Polaków.

  U boku Armii Czerwonej walczyły 1. i 2. Armia Wojska Polskiego, ich żołnierze forsowali Wisłę, Odrę i Nysę, przełamywali Wał Pomorski, bili się o Kołobrzeg, zatknęli biało-czerwoną flagę na Kolumnie Zwycięstwa – symbolu pruskiego militaryzmu – w Berlinie. Dziś o ich heroizmie i poświęceniu się zapomina.”

  https://historiamniejznanaizapomniana.wordpress.com/2015/05/03/prawda-historyczna-przegrywa-z-polityka/

  Polubione przez 16 ludzi

  • „- Ubolewamy, że tak ważne uroczystości nie spotkały się z zainteresowaniem władz regionu, proporcjonalnym do ich rangi. Przypominamy, że forsowanie Odry w 1945 roku, było jedną z najważniejszych operacji drugiej wojny światowej, która kosztowała życie tysięcy młodych Polaków. Wielu z uczestniczących w nim żołnierzy było wcześniej więźniami syberyjskich obozów pracy, którzy doznali utraty rodzinnych domów, bliskich krewnych, zniewolenia i głodu. Nad Odrą przeżywali śmierć kolegów i lęk o własne życie. Spośród nich żyją jeszcze tylko nieliczni, którym towarzyszymy w upamiętnieniu tak ważnych dla nich wydarzeń”.

   Wspominałem już dzisiaj o tym…
   To jest przykład dla współczesnych pokoleń…Bóg, Honor,Ojczyzna !
   Wielki Szacunek dla 12 DZ którzy ratowali jak mogli honor…!
   Ludzie , to nie jest miejsce oddania szacunku dla lokalnej partyzantki (na który z pewnością zasługują), ale to co robi się teraz to sk…. ! Celowe czy nieświadome ?

   Polubione przez 10 ludzi

 9. Zaczynają się moje kłopoty z logowaniem do wordpress i mój udział w dyskusji może być mocno ograniczony. Dalej nie mogę „polubiać” więc hurtowo serduszko dla Magii .

  Artykuł o tym jak nas widzą.: „Polska: rajd motocyklowy <> władze witają chlebem i solą”.
  http://www.regnum.ru/news/polit/1921095.html
  Jest o „Wilkach”,polskich motocyklistach sprzeciwiających się władzy, Grzegorzu Schetynie, który po 9. latach dogłębnego studiowania historii zdążył „nasolić” Rosji, apelu na Jasnej Górze o pomocy dla rosyjskich motocyklistów, o będącej w opozycji do mainstreamu dyskusji internautów, o wydaleniu dziennikarza pod pretekstem walki ze szpiegami,o Tusku lejącym na rozgrzane łby zimną wodą i planowanej polsko-niemieckiej pomocy humanitarnej dla Wschodniej Ukrainy ale wcześniej, po rozmowach Merkel z Kopacz, „wygrać propagandową wojnę na Ukrainie z Rosją wspierającą separatystów i pozbawić ich statusu podmiotu politycznego”; o polskim ministerstwie sprawiedliwości oskarżonego o fałszerstwo przy uzyskaniu pozwolenia na broń.

  Komentarz: bez komentarza.

  PS. @ szlanbaum ja przymiotniki piszę małą literą. Ale to tylko chwilowo obowiązująca zasada.
  Pozdrawiam.

  Polubione przez 7 ludzi

 10. Żegnam się mądrością ludową górala karpackiego: .https://youtu.be/hXXIOcTkDAE

  Żyrinowski na dobranoc! .https://youtu.be/H2I_Ff7ikXk

  Bez komentarza .https://pp.vk.me/c625221/v625221166/35687/Y5rRHWjO770.jpg

  Szarij na noc:
  .https://www.youtube.com/watch?v=8NyoNkco2u4 Начали сажать детей?

  .https://www.youtube.com/watch?v=D3wt9Nzxy0s Кафе „Путин” и даты

  .https://www.youtube.com/watch?v=OqLs2wwJCvs О смеющейся пропагандистке из RT

  .https://www.youtube.com/watch?v=7i1e0-5ipiw Самообстрел Донецка

  Szef MSZ Niemiec tłumaczy się czemu pojedzie na Paradę Zwycięstwa! .https://youtu.be/LE8giH2HAtg Jakoś nie słychać by ktoś z naszych tłumaczył się że NIE JEDZIE. Sorry – Bul dziś się tłumaczył że boi sie „ruskich tanków”…

  .https://pp.vk.me/c625829/v625829455/2cf86/_gQotPFP5-4.jpg Pojazd ukrów!

  Trasa NW .https://youtu.be/2DHKb8Oydy0

  Bez kropki na dobranoc https://pp.vk.me/c625226/v625226006/2b864/vHOTT2FEQcw.jpg

  PS Łotysze tez dostali partie prochów bo alarmują że do ich brzegów zbliżają sie „ruskie okrety” i „ruski okret podwodny” (pewnie atomowy i znów niewidzialny, jak kazdy „ruski” .http://russian.rt.com/article/89424

  .https://pp.vk.me/c624431/v624431060/32301/ankagP544P4.jpg 🙂

  + ciekawostka niezwykła z banków szwajcarskich na temat kont jeszcze nazistowskich http://ria.ru/world/20150503/1062382719.html

  Donieck znów bombardowany!
  Dobranoc!

  Polubione przez 8 ludzi

 11. Life News informuje na pasku o ostrzale Doniecka. MM wskazuje na ostrzał i bój za pomocą broni maszynowej okolic lotniska, Spartaka , Szirokino. Ostrzeliwana jest również Sachanka niedaleko Szirokino. Jak na razie tyle. A w Rossja 24 pokazują zdjęcia z likwidacji kotła Debalczewskiego, hihi, piękny widok.

  Polubione przez 6 ludzi

 12. MSZ U: Kijowskie siły zbrojne nie były zaangażowane w ostrzał Doniecka.
  http://www.aif.ru/politics/world/mid_ukrainy_kievskie_siloviki_ne_prichastny_k_obstrelu_donecka
  Strona ukraińska stanowczo odrzuca te oskarżenia i odpowiedzialnie informuje, że wojska ukraińskie nie prowadziły żadnych ataków na miasta, jak również na inne miejsowości na terytorium regionu Ługańskiego i Donieckiego.

  Komentarz: znaczy się Donieck ostrzelali tradycyjnie „separatyści” albo… NATO.

  Polubione przez 10 ludzi

 13. Witam z rana i polecam do kawy:

  Syntetyczna analiza przemówienia Prezydenta RP z okazji Święta Narodowego 3 Maja http://obserwatorpolityczny.pl/?p=31897

  Wojska Łotwy zostały postawione w stan najwyższego pogotowia: .http://cs622818.vk.me/v622818645/22aa9/SRKhC3JMl5w.jpg

  Przyczyna? Podobno to>>>> .http://cs7066.vk.me/c7008/v7008946/218fb/yWS5-OVqW98.jpg

  A tak już z banderowcami raz było: .http://cs622822.vk.me/v622822475/2e599/gCyXaIByLDM.jpg

  Polubione przez 7 ludzi

 14. Będę nieżyczliwy i upierdliwy: najwyraźniej Ukraińcy posiadają działa o największym kalibrze na świecie, „Ogień prowadzono z dużą częstotliwością: pociskami „KALIBER 2013″ mm co dwie minuty i z armat kaliber 122 mm i 152 mm co 2/3 sekundy”. Co za pociski mają 2 m średnicy ? 🙂

  Polubione przez 4 ludzi

  • Też zauważyłem ale nie chiałem się „mieszać” 🙂

   PS Dobre!!!! znalezione w obserwator.pl tutaj>>> http://obserwatorpolityczny.pl/?p=31897

   Co to za kraj i co to za rząd fachowców?

   1. Premier stwierdza, że „Ten kraj to nienormalność”
   2. Minister Gospodarki mówi, że nie wierzy w państwowe emerytury.
   3. Minister Sprawiedliwości posiada broń bez pozwolenia.
   4. Minister Sportu pyta kto wybierał drużyny do meczu o Superpuchar.
   5. Minister Spraw Zagranicznych mówi w prywatnej rozmowie, że zrobił innemu krajowi loda.
   6. Minister Spraw Wewnętrznych mówi, że „Ten kraj istnieje jedynie teoretycznie.” I dodaje o strategicznej spółce rządowej „To chuj, dupa i kamieni kupa”
   7. Minister Rolnictwa nazywa rolników frajerami.
   8. Minister Edukacji, tak wierzy w stworzony przez siebie system, że posłała własne dzieci do prywatnej szkoły.
   9. Pani Premier mówi, że w razie zagrożenia zamknie się w domu.
   10. A Prezydent nawołuje do zgody wygrażając pięścią…

   Czy już wiesz co to za kraj? Tak, to właśnie Twój Kraj. To Polska AD 2015.

   http://www.zelaznalogika.net/jak-to-sie-stalo-polsko/

   Polubione przez 9 ludzi

   • „Też zauważyłem ale nie chiałem się „mieszać” :)”- i to był Twój błąd, bo tym razem uwaga była by na miejscu, jako całkowicie uzasadniona i merytoryczna.
    No chyba, że nie wiedziałeś o jaki kaliber broni chodzi i stąd ta niepewność?

    Aby zaś rozwiać wszelkie wątpliwości w tej sprawie, to przypomnę, że chodzi o poradziecką armatę 2S7 „Pion” kaliber 203 mm, przystosowaną do ostrzału pociskami artyleryjskimi z ładunkiem jądrowym na odległości ponad 70 km.
    Oczywiście broń taka, do użycia wobec ludności i celów cywilnych jest zabroniona wszelkimi możliwymi konwencjami międzynarodowymi ze względu na bardzo duże zniszczenia przez nią powodujące oraz bardzo małą celność w wyniku czego cele muszą być z natury rzeczy bardzo przypadkowe, co w wyniku trafienia w szpital, szkołę, czy też inny obiekt, w którym znajduje się duża liczba ludzi, musi doprowadzić to tragedii.
    Przy notorycznym używaniu przez stronę ukraińską tego typu armat do ostrzału miast, tylko cudownym przypadkiem jeszcze nie doszło do tragedii na bardzo dużą skalę.

    Pozdrawiam Życząc Miłego Dnia:)

    Polubione przez 4 ludzi

 15. Rząd w Kijowie się obudził i stwierdził, że rzeczywiście na Donbasie powstaje regularna armia separatystów. Nowo zmobilizowane siły DRL ŁRL oceniono na 50 000. Wg Taranowa zaopatrzeniem i szkoleniem nowo formowanych jednostek zajmuje się Rosja.
  Tutaj jeszcze cytat z artykułu:
  „Taranow odpowiedział, że zarówno na poziomie technologicznym, jak i ilościowym, Siły Zbrojne Ukrainy są w stanie stawić czoła temu wyzwaniu. Stwierdził też, że: „wszystkie cztery poprzednie fale mobilizacji oraz piąta, która prowadzona jest obecnie, zapewniają bezpieczeństwo państwa. Duży odsetek tych, którzy służyli na wojnie przez rok jako ochotnicy jest dalej gotowy walczyć”. Dodał, że ukraińska armia „nie pozwoli, aby systemy rakietowe Grad wroga zbliżyły się na tyle, aby zagrozić cywilom”.”
  Nie wiedziałem ,że separatyści chcą niszczyć miasta na Donbasie, poza tym moją skromna wiedza militarna podpowiada mi ,że zasięg wyrzutni „Grad” to 40 km 🙂
  http://www.defence24.pl/news_rosjanie-szkola-50-tysieczna-armie-w-donbasie

  Polubione przez 2 ludzi

Możliwość komentowania jest wyłączona.