Wojna domowa na Ukrainie 7.05.2015r.- 77 dzień od nowego rozejmu.


Su-25 uzbrojony i gotowy do lotu.

„Relacje Unia Europejska-Rosja są najgorsze od lat” – powiedział w wywiadzie udzielonym dla „Programu 3” Polskiego Radia wiceprzewodniczący Parlamentu Europejskiego i jednocześnie członek partii PiS Ryszard Czarnecki dodając, że świadczyć ma o tym między innymi nieobecność większości europejskich przywódców na paradzie 9 maja w Moskwie.

Ryszard Czarnecki poinformował również o przyjęciu przez Parlament Europejski tzw. „Raportu Czarnomorskiego”, w którym ma być ponoć mowa o tym, że Rosja ćwiczyła atak nuklearny na Polskę.

Jeśli to jest prawda o czym poinformował europoseł z ramienia partii PiS Ryszard Czarnecki, to m.in. jego partii, jej prezesowi oraz samemu Ryszardowi Czarneckiemu- i szeregu innym polskim politykom- możemy już dziś podziękować serdecznie za zagrożenie dla Polski spowodowane ich swawolną i nieodpowiedzialną polityką prowadzoną wobec Ukrainy i Rosji.

Dla przypomnienia zamieszczę kilka zdjęć:

http://r-scale-82.dcs.redcdn.pl/scale/o2/tvn/web-content/m/p1/i/7b5b23f4aadf9513306bcd59afb6e4c9/494864d6-9db0-11e3-858b-0025b511226e.png?type=0&srcmode=0&srcx=1/1&srcy=7/50&srcw=1/1&srch=89/100&dstw=640&dsth=360

http://www.wprost.pl/F/pic.php?T=news&P=235074&w670=1&brt=1

http://www.radiownet.pl/system/post/media_posts/avatars/156633/preview_large/kukiz%20i%20andrzej.jpg?1393794729

W Doniecku w ciągu wczorajszego dnia było względnie spokojnie, sytuacja taka  utrzymała się w  nocy oraz dzisiejszego  poranka.

Spadła też znacznie intensywność walk prowadzonych w rejonie miejscowości Piaski i wokół donieckiego lotniska

Według informacji przekazanych przez mieszkańców Awdiejewki sytuacja w tym mieście jest bardzo ciężka co spowodowane jest stosunkiem żołnierzy ukraińskich z oddziałów „Prawego Sektora” i „Dniepr-1” do cywilów oraz różnymi wybrykami jakich się oni tam dopuszczają. A więc nadal są liczne przypadki kradzieży oraz pobierania haraczy na punktach kontrolnych zlokalizowanych przy drogach prowadzących do miasta ale nie dość tego czasami dochodzi do wzajemnego ostrzeliwania swoich pozycji przez żołnierzy tych formacji. Sytuacja tam jest taka, że sterroryzowani ludzie boją się wychodzić z domów i unikają kontaktu z ukraińskimi żołnierzami.

Podczas ostrzału przez ukraińską artylerię okolic miejscowości Gorłówka, m.in. pociski spadały w rejonie osady Artiemowo w wyniku czego został ranny jeden cywili i uległo uszkodzeniu kilka domów prywatnych:

Nadal utrzymuje się krytyczna sytuacja w rejonie miejscowości Szirokino, gdzie ukraińskie oddziały nacjonalistów regularnie już prowadzą ostrzał z broni ciężkiej celów cywilnych i stanowisk obronnych sił powstańczych. Stacjonujący tam żołnierze DRL nie odpowiadają na te prowokacje i jedynie reagują w momencie usiłowania dokonania ataku na zajmowaną przez nich linię obronną. Powstańcy robią tam wszystko aby uniknąć działań wojennych na pełną skalę.

Jak podano w komunikacie Ministerstwa Obrony DRL, w dniu wczorajszym ukraińskie wojsko 46 razy naruszyło warunki zawieszenia broni, w tym 3 razy w wyniku użycia ciężkiej artylerii, 3 razy prowadzony był ostrzał z czołgów, 8 razy strzelano przy użyciu opancerzonych wozów bojowych, 23 razy strzelając z moździerzy i 8 razy z ręcznych granatników i ciężkich karabinów maszynowych.

Ostrzeliwane były następujące miejscowości: obrzeża Doniecka w rejonie dzielnicy Oktriabskiej i na południe od terenu lotniska, Gorłówka, Spartakus, Żabiczewo, Sachanka, Łozowa, Nowa Marewka, Altnoje i Szirokino.

Nadal mają miejsce bardzo ciężkie walki w rejonie Ługańska, gdzie w ciągu ostatniej doby 77 razy ukraińskie wojsko naruszyło warunki zawieszenia broni.

Z tego ukraińskie wojsko ostrzeliwało pozycje żołnierzy sił zbrojnych ŁRL; 11 razy przy użyciu czołgów, 7 razy z opancerzonych wozów bojowych, 21 razy moździerzami, 14 razy za pomocą granatników i ręcznych wyrzutni rakiet, 2 razy za pomocą ręcznych rakiet kierowanych, 5 razy przy użyciu dział „Rapier”, 17 razy przy użyciu ciężkiej artylerii, w tym haubic D-30, i dział samobieżnych oraz samobieżnych moździerzy.

Poza tym doszło 48 razy do wymiany ognia z różnego rodzaju broni: 5 razy w rejonie Żiełobka, 4 razy w rejonie Sławianoserbska, 3-krotnie w okolicach punktu kontrolnego nr. 29, 7 razy w okolicach punktu kontrolnego nr. 31, 6 razy na linii pomiędzy miejscowościami Sokolniki-Znamienka, 1 raz koło miejscowości Priszibo, 3 razy w rejonie mostu koło Stanicy Ługańskiej, 4 razy w okolicach miejscowości Bołotnoej-Sizowo, 4 razy w rejonie miejscowości Pionierskoje, 6 razy koło Wiesełoj Gory i Oboznogo, 1 raz koło Pankowki, 3 razy koło Popasnej, 4 razy w rejonie miejscowości Krasnyj Pachar i Troiczki.

Udaremniono też przejście przez linię frontu czterem ukraińskim grupom sabotażowo-dywersyjnym oraz zestrzelono 4 z 15 zauważonych dronów szpiegowskich.

Straty strony ukraińskiej po wczorajszych walkach wynoszą: 27 rannych i 3 zabitych, 2 czołgi i 1 transporter opancerzony zostały uszkodzone, zniszczono dwa moździerze kaliber 120 mm.

Po stronie powstańców straty wynosiły: 7 rannych, uszkodzone 3 transportery opancerzone i 1 opancerzony wóz bojowy.

Jednocześni ukraińska artyleria poza ostrzałem stanowisk obronnych wojsk powstańczych prowadziła ogień na cele cywilne, w tym w następujących miejscowościach: Bachmutówce, na przedmieściach Sławianoserbska oraz w rejonie miejscowości Szczastie i Stanica Ługańska, gdzie był prowadzony bardzo intensywny ostrzał z moździerzy, haubic i dział samobieżnych.

Dziś rano od godziny 08:00 doszło do walk w rejonie miejscowości Stanica Ługańska pod osadą Artiem.

Intensywność walk jaką widać od kilku dni w tym rejonie oraz licznie obserwacje prowadzone za pomocą dronów szpiegowskich przez ukraiński wywiad wojskowy wyraźnie wskazują na przygotowanie do rozpoczęcia tam ofensywy. Z tym, że siły zbrojne ŁRL są przygotowane do jej odparcia i nie dopuszczą do przerwania linii frontu.

W Doniecku i Ługańsku trwają intensywne przygotowania do mających się tam odbyć defilad z okazji 70-tej rocznicy Zakończenia II Wojny Światowej. W donieckiej defiladzie uczestniczyć również będzie batalion „Sparta” pod dowództwem legendarnego już „Motoroli”, który w tym celu został zluzowany i przerzucony do Doniecka spod miejscowości Szirokino:

Według komunikatu przekazanego dziś rano przez biuro prasowe ukraińskiego dowództwa wojskowego biorącego udział w tzw. operacji antyterrorystycznej, w dniu wczorajszym pomiędzy godziną 18:00, a 24:00 jakoby powstańcy mieli 11 razy naruszyć warunki zawieszenia broni. Nie podano szczegółów na czym te naruszenia miałby polegać po za tym, że w rejonie miejscowości Szirokino miał być prowadzony ostrzał z ciężkich dział 122 mm, dział samobieżnych kaliber 152 mm i z samobieżnych moździerzy kaliber 120 mm oraz miały być ostrzelane stanowiska ukraińskich wojsk w: Piaskach, Awdiejewce, Opytnoje, Grainitnoje, Szczastie, Nowotoszkowce, Krimskoje i Leninsku.

Jak powiedział, udzielając wywiadu ukraińskiej stacji telewizyjnej podoficer jednostki Specnazu, sierżant Jewgienij Szewczenko, czas jaki jest potrzebny wojskom ukraińskim na ściągnięcie ciężkiej artylerii w rejon linii rozgraniczenia wynosi około pół godziny.

Tak więc mniej więcej tyle czasu potrzebne jest ukraińskiej armii aby przerzucić swoją ciężką broń w rejon linii rozgraniczenia skąd będzie możliwe prowadzenie skutecznego ostrzału celów cywilnych w dużych miastach znajdujących się pod kontrolą powstańców.

Jak należy sądzić, i jednocześnie są już od jakiegoś czasu na to dowody, ukraińskie dowództwo tzw. operacji antyterrorystycznej będzie próbowało dokonać prowokacyjnego ostrzału Doniecka i Ługańska w czasie trwania uroczystości z okazji Dnia Zwycięstwa lub też w noc go poprzedzającą. Ostrzał ten przez swoją intensywność ma na celu uniemożliwienie przeprowadzenie defilad wojskowych jak i sprowokować siły powstańcze do podjęcia walki, co ma być pretekstem do zerwania zawieszenia broni i rozpoczęcia przez wojska ukraińskie kolejnej fazy ofensywy.

Zresztą przygotowanie propagandowe do takiego rozwoju sytuacji już od jakiegoś czasu trwa i m.in. w naszych mediach zaczęły pojawiać się teksty sugerujące przygotowywanie się przez powstańców do planowanej przez nich ofensywy, co jednocześnie uprawdopodabnia możliwość rozpoczęcia w tym właśnie czasie przez ukraińskie wojska nowej fazy szeroko zakrojonej ofensywy zbrojnej na zbuntowaną część Donbasu:

http://fakty.interia.pl/raporty/raport-zamieszki-na-ukrainie/aktualnosci/news-separatysci-gromadza-ciezki-sprzet-wojskowy-w-doniecku-i-lug,nId,1728043

http://wiadomosci.wp.pl/kat,1356,title,Wojna-na-Ukrainie-W-republice-luganskiej-o-krok-od-ogloszenia-stanu-wojennego,wid,17511383,wiadomosc.html?ticaid=114d20

http://wpolityce.pl/swiat/243361-prorosyjscy-terrorysci-zbroja-sie-pod-pozorem-przygotowan-do-parady-sprzet-wojskowy-w-doniecku-i-lugansku

Na ukraińskim punkcie kontrolnym, znajdującym się w pobliżu miejscowości Lisiczańsk, doszło do groźnego incydentu polegającego na tym, że samochodem ciężarowym należącym do batalionu gwardii narodowej „Ajdar” przemycano alkohol. Podczas przejazdu przez blokpost samochód ten został zatrzymany do kontroli przez pełniących na nim służbę ukraińskich żołnierzy. W wyniku odmowy poddania kontroli samochodu o mało co nie doszło do użycia broni przez członków batalionu „Ajdar”. Pomimo bardzo napiętej sytuacji incydent ten udało się jakoś załagodzić unikając w ten sposób tragedii do jakiej tam mogło dojść :

W Sewierodoniecku, który znajduje się pod kontrolą ukraińskich wojsk, z bliżej nieznanego powodu umieszczono gniazdo ciężkich karabinów maszynowych na dachu 9-piętrowego bloku mieszkalnego znajdującego się w centrum miasta przy ulicy Energetyków nr. 3, który to blok znajduje się obok budynku mieszczącego zarząd miasta. Wygląda na to, że ukraińscy żołnierze w Sewierodoniecku szykują się do odparcia ataku z powietrza:

Ukraiński prezydent przekazał informację na swoim profilu na Twitterze, że zostali wczoraj zwolnieni z niewoli trzej żołnierze z 13 batalionu piechoty zmechanizowanej i 1 brygady pancernej. Żołnierze ci będąc w niewoli pomagali przy wydobywaniu spod gruzów na donieckim lotnisku szczątków poległych tam „cyborgów” i w nagrodę za swoją ciężką i niebezpieczną pracę zostali przez władze DRL uwolnieniu z niewoli z okazji zbliżającego się święta Dnia Zwycięstwa:

Serwis prasowy ukraińskiej Służby Bezpieczeństwa podał, że w dniu 5 maja w rejonie Dniepropietrowska został zatrzymany na punkcie kontrolnym koło Androniwki samochód, w którym podczas kontroli znaleziono dużą ilość broni i amunicji, w tym: ręczne granatniki RPG-22, pistolet maszynowy AK-47, piętnaście magazynków do AK-47, 24 sztuki ręcznych granatów RGD-5 i F-1 z zapalnikami, miny odpalane drogą radiową, detonatory, trzy magazynki pocisków 30 mm, ponad 5 tysięcy sztuk pocisków różnych kalibrów oraz granaty VOG-25:

Deputowany ukraińskiego parlamentu Borisław Berioza zamieścił na swojej stronie na Facebooku informację o tym, że Izrael opracował sposób niebezpośrednich dostaw broni na Ukrainę.

Tak obecnie wygląda pomnik na wzgórzu Saur-Mogiła z lotu ptaka:

Na koniec kilka zdjęć:

Powstańcy którzy brali udział w walkach o obronę wzgórza-pomnika Saur-Mogiła zostali wczoraj udekorowani specjalnym okolicznościowym medalem. Żołnierzom, którzy tam zginęli przyznano medal pośmiertnie przekazując go w ręce rodziny.

I kilka filmów:

Pozdrawiam.

Reklamy

234 uwagi do wpisu “Wojna domowa na Ukrainie 7.05.2015r.- 77 dzień od nowego rozejmu.

 1. Pewien Holender poprosił o rosyjskie obywatelstwo na znak protestu. Otrzymał!
  https://vk.com/feed?w=wall146503178_69861

  .https://youtu.be/N3EFDcDXzrU Słowacja. Tak Słowacy alergicznie reaguja na ukropską flagę

  Dzień dzisiejszy w Moskwie i Doniecku! .https://cs7004.vk.me/c543108/v543108549/969e/U8UydiQtDnQ.jpg

  Próba w Sewastopolu. .https://youtu.be/cMOB5_rx6Ns

  Rosja otrzymała pierwsze sygnały od NATO że wróci współpraca! A my zostaniemy ze /za przeproszeniem/ ręką w… http://ria.ru/world/20150507/1063196236.html

  Na Donbas przyjechali przedstawiciele 6-sciu krajów na znak solidarności .https://youtu.be/H8EkhtW98a0

  Cześć druga linkowanej cześci pierwszej o faszyxmie XXI wieku .https://youtu.be/0WScGdbicS4

  .https://pp.vk.me/c622826/v622826832/29a19/bJDIJ8bTChQ.jpg

  Polubione przez 7 ludzi

 2. Podsumujmy dzień!

  Nocne Wilki nikogo nie pogryzły, sa w Berlinie a Niemcy wskazują na Polskę mówiąc że to wszystko przez nas…

  Delegacja Armii Amerykańskiej weźmie udział w Paradzie w Mińsku. Co prawda orkiestra, ale nawet naszej orkiestry zabraknie na Placu Czerwonym, nie mówiąc o Mińsku…

  Ukry nie wpuściły naszego rajdu motocyklistów….

  A na Białym Domu wyświetlano ubiegłoroczna Paradę w Moskwie jako rozpoczęcie święta…

  Byle Polska… Czy to jeszcze jest „Polska”?

  Polubione przez 11 ludzi

 3. Dzisiaj czytajac oficjalne media pod jednym z artykulow przeczytalem nastepujacy komentarz:

  1. Związek Ukraińców Podlasia „Działalność amatorskich zespołów artystycznych” – 64 100 532 złotych (sześćdziesiąt cztery miliony sto tysięcy pięćset trzydzieści dwa złote) …………………………….. 2. Związek Ukraińców Podlasia „Howorymo ukrajinśkoju. Nauka języka ukraińskiego dla młodzieży i dorosłych”– 8 700 533 zł (osiem milionów siedemset tysięcy pięćset trzydzieści trzy złote) …………………………………….. 3. Związek Ukraińców Podlasia, audycje radiowe w języku ukraińskim „Ukraińskie słowo” – 32 400 534 zł. (trzydzieści dwa miliony czterysta tysięcy pięćset trzydzieści cztery złote) ……………………………………… 4. Związek Ukraińców Podlasia, Festiwale kultury i tradycji ukraińskich na Podlasiu – 144 330 535 zł. (sto czterdzieści cztery miliony trzysta trzydzieści trzy tysiące pięćset trzydzieści pięć złotych) ……………………………….. 5. Związek Ukraińców Podlasia, konkurs młodej muzyki ukraińskiej „Pidlaska Marszrutka” – 24 600 536 zł. (dwadzieścia cztery miliony sześćset tysięcy pięćset trzydzieści sześć zlotych 6. Związek Ukraińców Podlasia, spotkania z podlaskim folklorem, tradycją i poezją ukraińską: „Spotkanie z kolędą i szczedriwką – Konkurs Piosenki Ukraińskiej »Z Pidlaśkoji Krynyci«”; Konkurs Recytatorski „Ukraińskie słowo” – 28 900 537 zł. (dwadzieścia osiem milionów dziewięćset tysięcy pięćset trzydzieści siedem złotych) ……………………………….. 7. Związek Ukraińców Podlasia, warsztaty kultury ukraińskiej dla dzieci i młodzieży „U źródeł” – 27 500 538 zł. (dwadzieścia siedemmilionów pięćset tysięcy pięćset trzydzieści osiem złotych) …………………………………………. 8. Związek Ukraińców Podlasia, wydanie płyty CD „Koladuje Pidliaszsza” – 19 900 539 (dziewiętnaście milionów dziewięćset tysięcy pięćset trzydzieści dziewięć złotych) [sic! – admin] …………………………………. 9. Związek Ukraińców Podlasia, wydawanie ukraińskiego pisma Podlasia „Nad Buhom i Narwoju” – 134 300 540 zł. (sto trzydzieści cztery miliony trzysta tysięcy pięćset 10. Związek Ukraińców w Polsce, chóry i zespoły artystyczne (program działalności twórczej na 2014 r.) – 150 541 zł. (sto pięćdziesiąt tysięcy pięćset czterdzieści jeden złotych) 11. Związek Ukraińców w Polsce, Dni Kultury Ukraińskiej – 39 542 zł. (trzydzieści dziewięć tysięcy pięćset czterdzieści dwa złote) [Wystawa eksponatów kulturowych – piły, siekiery, drut kolczasty… ? – admin] …………………………….. 12. Związek Ukraińców w Polsce, działalność ośrodków kulturyukraińskiej w 2014 r. – 245 543 zł. (dwieście czterdzieści pięć tysięcy pięćset czterdzieści trzy złote) …………………………….. 13. Związek Ukraińców w Polsce, dziecięce festiwale i konkursy – 41 544 zł. (czterdzieści jeden tysięcy pięćset czterdzieści cztery złote) ………………………………………….. 14. Związek Ukraińców w Polsce, Misteria Kupalskie – 30 545 zł. …………………………………….. 15. Związek Ukraińców w Polsce, obchody 200-setnej rocznicy urodzin Tarasa Szewczenki – 41 546 zł

  Oczywiscie szybko sie polapalem ze kwoty dotacji sa z kapelusza, za to interesujaca informacja jest to ze niewiedziec czemu wlasnie ministerstwo administracji i cyfryzacji bardzo vzesto i chetnie dotuje zwiazek ukraincow podlasia co jest zreszta na ich stronie podane.
  Natomiast na stronie:

  http://mniejszosci.narodowe.mac.gov.pl/mne/dotacje/2015/dotacje/8548,Decyzja-Ministra-Administracji-i-Cyfryzacji-z-dnia-16-grudnia-2014-r.html

  Ciekawe jest to ze nacje ktore naturalnie i historycznie sa nieprzychylne polakom udziela sie najczesciej dotacji a po za tym nie wiem ile takich dotacji udzielaja rocznie i moze te kwoty ktore sa podane w cytowanym kometarzu nie sa az tak bardzo z kapelusza jezeli sa z przestrzeni 5-10 lat. Co o tym sadzicie?

  Polubione przez 7 ludzi

  • Kilka dni temu ktoś to podsumowywał i był link na dokładne sumy dotacji na stronie rzadowej czy sejmowej. Do tego dochodzą stypendia dla kilkudziesięciu tysiecy u-krainskich studentow, nie mówiac o dotacji na gaz która może iść w setki mln zł. To sa oszałamiające sumy! Do tego „obozy dla przesiedleńców” z kasa i lekarzem dyzurnym – gdy nas czekaja kolejki itd… To sie w głowie nie mieści!

   Polubione przez 10 ludzi

   • Jeśli chodzi o gaz to wyszły nieoficjalne dane na temat sprzedaży gazu na Ukrainę. 305$ za 1000 m3 ( uśredniona cena jaka Ukraińcy podawali na konferencjach zakupu gazu rewersowego ) gdy tymczasem gaz kupowany przez Polskę od Rosji jest….o ponad 70$ droższy. To i tak bardzo optymistyczne założenia jeśli chodzi o sprzedaż gazu Ukrainie.
    Wcześniej strona ukraińska podawała, że kupuje gaz po cenie …245$
    http://www.ekonomia.rp.pl/artykul/1185016.html
    Prawdopodobne straty wynikające ze sprzedaży gazu po zaniżonej cenie wahają sie pomiędzy 10-100 mln złotych. To i tak niewiele w porównaniu ze stratą kilkuset milinów $ jakie przyjdzie zapłacić podatnikom za …gaz z Kataru.
    http://wpolityce.pl/gospodarka/228785-kompromitacja-energetyczna-rzadu-po-psl-ile-przeplacimy-za-katarski-gaz
    W umowie z bankami zachodnimi jest klauzula „take or pay”. Co to oznacza w praktyce? Polska strona umówią się ,że zakontraktuje xxx milionów metrów 3 gazu w roku 201X. i oferuje cenę za gaz. Druga strona przyjmuje zlecenie i zobowiązuje się gaz dostarczyć do gazportu w Świnoujściu w określonym w umowie czasie. Gaz jest przewożony specjalnymi tankowcami, które mają określony czas na wyładowanie, jeśli strona polska w tym czasie nie pobierze gazu ze statków to tankowiec wraz z ładunkiem wraca do macierzystego portu. Gaz przepada, ale umowa obowiązuje, nadal za gaz TRZEBA zapłacić.
    Możliwe rozwiązania tej sprawy
    a) zmiana umowy-zmiana terminu dostawy
    b) zrezygnowanie z umowy (i związane z tym kary umowne)
    c) porozumienie z krajem ,który ma gazport i możliwość tranzytu gazu do Polski (najlogiczniejsze wyjście-koszty za przesył gazu są mniejsze niż ewentualne straty wynikające z pkt a i b
    d) wariant pesymistyczny – zapłacimy za gaz i go nie dostaniemy :/
    Niestety ale znając nasza klasę polityczną wariant d) jest najbardziej prawdopodobny. Jeśli chodzi o pkt c) pracę nad tym rozwiązaniem problemu trzeba zacząć już teraz inaczej obudzimy się z ręką w nocniku.

    Polubione przez 5 ludzi

 4. Nie wiem , czy pamiętacie Jana Kudrę / zwracam się do swoich rówieśników / .
  Młodszym Internautom przypomnę , iż Jan Kudra był w swoim czasie reprezentantem Polski w kolarstwie szosowym . Więcej tutaj :

  http://pl.wikipedia.org/wiki/Jan_Kudra

  Otóż 78-letni Jan Kudra nadal jest człowiekiem aktywnym i to zawodowo. Niedaleko mnie na Legionów 86 w Łodzi Jan Kudra ma jednoosobową firmę naprawiającą rowery, z którymi jak widać związał się na całe życie. Nie szuka tak jak to robią inni znani sportowcy / jak chociażby Jan Tomaszewski, Grzegorz Lato / szczęścia w polityce. Po prostu robi to na czym się najlepiej zna i co daje mu satysfakcję. Za to ma u mnie duży plus , do którego po mojej dzisiejszej wizycie dodaje jeszcze jeden plus.

  Otóż jeżdżąc dzisiaj po wertepach rowerem złapałem gumę z którą podjechałem do Kudry , by mi ją naprawił . Miałem przy sobie tylko 25 zł. Przy naprawie okazało się , iż uszkodzona jest jeszcze opona , która wybuchła w trakcie pompowania koła. Opona kosztowała 40 zł , których przy sobie nie miałem. Jan Kudra z którym znamy się jedynie okazjonalnie naprawił mi rower zakładając do niego nową oponę , po czym powiedział , iż mogę jechać, a pieniądze /40 zł z a nową oponę/ zwrócę mu przy okazji. Naturalnie w ciągu pół godziny przyjechałem do Jana Kudry z pieniędzmi dziękując mu za okazane mi zaufanie.

  Dobrze, iż we współczesnym świecie , gdzie odbywa się „wyścig szczurów”, a naturalne ludzkie wartości takie jak : uczciwość, honor, wdzięczność są wypierane przez antywartości takie jak cwaniactwo, kłamstwo i oszustwo żyją jeszcze tacy ludzie jak Jan Kudra, któremu ze swojej strony życzę 100 lat i więcej oraz któremu raz jeszcze dziękuję. Młodemu pokoleniu stawiam za wzór Jana Kudrę jako postać godną naśladownictwa.

  https://scontent-fra.xx.fbcdn.net/hphotos-xfa1/v/t1.0-9/10985221_1824518934440988_694687391565148163_n.jpg?oh=fa2fa645a16c0e693cf32a748ec4b250&oe=55CACFD2

  https://scontent-fra.xx.fbcdn.net/hphotos-xap1/v/t1.0-9/14086_1824518961107652_5163838084198578565_n.jpg?oh=7935b18ea4a59e92f754682c5a6e0baa&oe=55D6114A

  Polubione przez 12 ludzi

 5. Witam z rana kilkoma linkami! 🙂

  .https://youtu.be/yyyhzMCi89s LNR przygotowuje się do świętowania Dnia Niezależności który przypada na 12 maja

  .https://youtu.be/kWh4j1q_F2Q Ekspozycja (Wystawa)

  .https://youtu.be/XWz4GOrqAhw Wspaniała Kraina na U

  ONZ wzywa Poroszenkę do natychmiastowego przerwania bombardowania Donbasu! http://news-front.info/2015/05/07/gensek-oon-prizval-poroshenko-srochno-ostanovit-boi-v-donbasse/

  Dalej totalna awaria telefonów komórkowych w DNR związana z uszkodzeniem kabli przez ukry które robią wykopki i transzeje na terenach okupowanych http://news-front.info/2015/05/07/ministr-svyazi-respubliki-sotovyj-operator-mts-ne-rabotaet-v-dnr/

  Zacharczenko poinformował o wielkiej operacji skierowanej przeciwko bandytom którzy rabowali i porywali ludzi w DNR http://eto-donetsk.com/main/538-v-dnr-proshla-masshtabnaya-operaciya-po-vyyavleniyu-maroderov-i-pohititeley-lyudey-zaharchenko.html

  Politikus dziś daje we wstępniaku skondensowaną wiedzę o operacji berlińskiej. Polecam! http://politikus.ru/articles/49653-velikaya-otechestvennaya-voyna-sovetskogo-soyuza.-chast-6-vzyatie-berlina.html

  Wyspy Hawajskie oraz Alaska chcą by ONZ zapewnił im prawo do „samostanowienia” http://politikus.ru/events/49706-predstaviteli-alyaski-i-gavayev-prosyat-oon-obespechit-ih-pravo-na-samoopredelenie.html

  Polubione przez 7 ludzi

 6. Takich ludzi jak Muhammad Ali w obecnej chwili na świecie potrzeba nam jest jak najwięcej. Muhammad Ali bez względu na konsekwencje , które go później spotkały /odsunięcie od boksu /, powiedział głośno amerykańskiej wojnie w Wietnamie NIE. Być może dlatego przeżył tę wojnę , a legenda po nim żyje do dzisiaj. Inni Amerykanie , którzy ulegli wojennej retoryce i propagandzie już dawno nie żyją . W Wietnamie zginęło 58 152 Amerykanów, a 313 tysięcy było rannych oraz 2413 zaginionych .

  http://www.legendyboksu.pl/Muhammad-Ali.php

  Polubione przez 8 ludzi

 7. Z Regnum:
  Długi ale niezwykle ciekawy tekst o tym jak toczyło się wszystko ku wojnie na Bałkanach. Chodzi o czasy przed I WŚ http://www.regnum.ru/news/polit/1922429.html
  Kiedyś zlinkuję lub wkleje zeskanowane bardzo ciekawe artykuły na ten temat z lat 1908-1912 jakie posiadam. To co się wtedy działo bardzo przypominało wszystko to co sie teraz dzieje na świecie…

  Gorąco polecam analizę szefa działu analiz Regnum który pisze i próbuje udowodnić tezę że Europę a raczej kraje Unii czeka …. wojna domowa. Przyczyną stanie się kolaps finansowo-bankowy http://www.regnum.ru/news/polit/1922424.html

  Skrót informacji redakcyjnych Regnum. http://www.regnum.ru/news/polit/1922365.html

  Polecam jak zawsze ciekawy przegląd informacji dokonany przez Pana Stanisława Stremidłowskiego http://www.regnum.ru/news/polit/1922021.html

  O tym jak Jewrosojuz próbuje rozerwać sojusz gazowy Rosja – Chiny http://www.regnum.ru/news/polit/1921870.html

  Jak Poroszenka za pomoca „cieżkiej artylerii personalnej” szybko zakończyć (zwycięsko! 🙂 ) sprawę Donbasu http://www.regnum.ru/news/polit/1921929.html

  Polubione przez 7 ludzi

 8. Witam z rana.Dla zainteresowanych ciekawy artykuł z NYT o rosnącym zagrożeniu globalnym konfliktem nuklearnym.
  http://fakty.interia.pl/new-york-times/news-jak-uniknac-wojny-nuklearnej,nId,1729648
  Autor podaje ciekawą moim zdaniem informację o likwidacji przez Rosję własnego systemu ostrzegania satelitarnego.Na pewno nie wynika to z braku technicznych możliwości,w końcu Rosja to kosmiczna potęga,więc jeżeli ta informacja jest prawdziwa,to być może uznano,że taki system jest na dzień dzisiejszy nieskuteczny,łatwy do zniszczenia? 🙂
  Polecam komentarze,jak zwykle bezcenne. 🙂

  Polubione przez 10 ludzi

 9. To gdzie się znajduje Ua najlepiej postrzegają sami mieszkańcy tej krainy
  http://ukraina.ru/news/20150507/1012994637.html

  To, że w polskim interesie w tej chwili wypowiada się zagranica wspomniał już @Diabła Tam
  wszystkim zwolennikom „Tygrysa Europy”, tym zaglądającym tutaj (nie koniecznie służbowo), będącym w kropce, zwolennikom nowych świeckich tradycji, szukających itd.
  muszę przytoczyć nagłówek z zagranicznego portalu – może choć jedna duszyczka się obudzi:
  „Ukraina pluje narodowi polskiemu w twarz” odn. wizyty 9.04.

  Szukaj wrogów daleko a przyjaciół blisko –
  opinia o postrzeganiu nas jako mistrzów świata w dokonywaniu najgorszych dla siebie decyzji coraz mniej mnie razi.
  Niesmak i żal.

  Polubione przez 9 ludzi

 10. Ciekawy art. Krakauera http://obserwatorpolityczny.pl/?p=32001#comment-50492 („Na kogo głosować w niedzielnych wyborach prezydenckich?”)

  Ciekawy komentarz:

  szary
  8 maja 2015
  07:47

  Dzień Dobry Na kogo kto zagłosuje to jego prywatna sprawa lecz to ma być jego wybór(nawet nie sugerowany przez kogoś). Jak nie ma na kogo to oddanie głosu na kogokolwiek poza dwoma najsilniejszymi (bo dwóch wchodzi to II tury) również ma sens tak jak oddanie głosu nieważnego z dopiskiem „ŻADNE Z POWYŻSZYCH” a przy okazji to pierwsze całkowicie popsuje przyszłe obliczenia wszystkim statystykom i wyborczym manipulantom o sztabach i kandydatach nie mówiąc jak będą patrzeć na swoje wyniki. Nade wszystko jednak odradzam ślepe wybory bo ślepo może nam się trafić jeszcze większa łachudra z jeszcze większymi brakami w edukacji klasycznej. Stąd jeśli naprawdę nie macie na kogo zagłosować to polecam wariant ostatni lecz koniecznie z dopiskiem. Bo oddanie głosy nieważnego ma sens ale wtedy kiedy jest uzasadnienie a nie „bo tak”. Tylko idźcie do wyborów bo jedyna taka wielka manifestacja na której może być obecny CAŁY NARÓD. Pozdrawiam

  Polubione przez 5 ludzi

Możliwość komentowania jest wyłączona.