Wojna domowa na Ukrainie 14.05.2015r.- 84 dzień od nowego rozejmu.


Mimo obowiązującego porozumienia o zawieszeniu broni wojna w Donbasie wciąż trwa.

„…to krytyczny moment, kiedy Rosja ma rozpocząć wykonywanie porozumienia mińskiego. Sankcje nie są naszym celem, ale pozostaną one dopóty, dopóki porozumienie mińskie nie zostanie wykonane. Chodzi tu o pełne wykonanie. I jest to jednogłośne oczekiwanie wszystkich, którzy są tu obecni”– powiedział amerykański sekretarz stanu John Kerry podczas szczytu ministrów spraw zagranicznych NATO w tureckiej Antalyi.

Jak widać po przedwczorajszym spotkaniu na szczycie w Soczi, amerykański sekretarz stanu nie odstąpił od zarekomendowania szefom dyplomacji państw członkowskich NATO przedłużenia sankcji gospodarczych wobec Rosji.

Przypomnę, że porozumienie podpisane 12 lutego br. w Mińsku ma obowiązywać od końca tego roku, a więc jak widać sankcje przeciwko Rosji nie zostaną złagodzone wcześniej niż na koniec tego roku, oczywiście jeśli w tym czasie nie dojdzie w Donbasie do dalszej eskalacji działań zbrojnych i jednocześnie zostaną w pełni wdrożone postanowienia porozumień mińskich.

Przy okazji warto zwrócić uwagę na bardzo charakterystyczną figurę retoryczną jaką posłużył się John Kerry w swoim przemówieniu w tureckiej Antalyi, otóż użył on następujących słów:

„to krytyczny moment, kiedy Rosja ma rozpocząć wykonywanie porozumienia mińskiego”

Ze słów tych jednoznacznie wynika, że to Rosja jest stroną konfliktu i wzt. tylko od niej zależy czy porozumienia z Mińska zostaną zrealizowane.

Tak więc, jak widać wg. interpretacji wysokiego przedstawiciela amerykańskiej administracji, ukraińskie władze, które są rzeczywistą stroną konfliktu, mogą nadal łamać i naruszać warunki porozumienia mińskiego, natomiast Rosja, która nie jest stroną tego konfliktu, zmuszona jest wykonywać.

Czy takie podejście do sprawy ma doprowadzić do pełnego uregulowania na drodze pokojowej sytuacji w Donbasie? Można mieć w świetle powyższego bardzo poważne wątpliwości i jak sądzę ta postawa amerykańskich władz dowodzi jednoznacznie, że celem ich nie jest pokój tylko dalsze prowadzenie pod pretekstem konfliktu na południowym-wschodzie Ukrainy wrogich działań wobec Rosji.

Dowodzi to też i tego, że rewolta na Ukrainie nie miała na celu wyłącznie przyjęcie tego kraju w szeregi państw demokratycznych, tylko stanowi ona element bezpośredniej walki z Rosją tuż przy jej zachodnich granicach i jest po prostu tzw. konfliktem zastępczym, prowadzonym jak zwykle z dala od amerykańskich granic.

Zresztą widać to bardzo jasno na przykładzie tolerowania skrajnie antydemokratycznych postaw kijowskich władz przejawiających się w jawnej faszyzacji państwa i gloryfikacji nazizmu- w postaci jego symboliki jak i zbrodniarzy uznawanych za bohaterów narodowych- oraz w zbrodniach wojennych popełnianych w trakcie prowadzonych przez nie działań militarnych na południowym-wschodzie kraju, które to działania ukraińskiej klasy rządzącej najwyraźniej nie przeszkadzają liderom zachodniego świata będących  w innych przypadkach bardzo wyczulonymi na łamanie praw obywatelskich i ich przestrzeganie.

Postawa taka dowodzi również, nie tylko obłudy tych co pochylają się nad każdym skrzywdzonym gejem czy też przejawami mowy nienawiści, ale również i tego, że tzw. walka o prawa człowieka prowadzona przez świat zachodniej demokracji jest narzędziem w jego rękach rzeczywistej walki z uznanymi przez niego za wrogie: systemami politycznymi, państwami lub ich władzami.

Celem zaś ma być narzucenie pod tym pretekstem jednolitej władzy nad światem, która w imię demokracji i jej obrony oraz gwarancji dla jej funkcjonowania, prowadzić będzie bezwzględną eksploatację ekonomiczną całej populacji ludzkiej, okradając ją z zasobów i bogactw naturalnych, jednocześnie sprowadzonej do roli taniej siły roboczej  będąc konsumentem lichwiarskich produktów finansowych, nadwyżek niezdrowej żywności, popkultury i produkcji przemysłowej- w tym i kompleksu militarnego.

O to tu w tym wszystkim tylko chodzi, co Polsce widać to już jest jasno od kilkudziesięciu lat.

Na zakończenie tego wątku chciałbym jednocześnie zwrócić na równoległy- z ostatnimi działaniami amerykańskimi- wzrost aktywności ukraińskiego prezydenta, który wczoraj spotkał się w Berlinie z niemiecką kanclerz Angelą Merkel oczywiście również w sprawie przestrzegania porozumień mińskich.

W trakcie tego spotkania Angela Merkel zwróciła uwagę, że „zawieszenie broni nie jest jeszcze w pełni przestrzegane”, a w związku z tym „nie doszliśmy jeszcze tam, dokąd chcieliśmy dojść”.

Ze swej strony ukraiński prezydent zastrzegł, że zdaniem kijowskich władz „nie istnieje alternatywa dla porozumienia z Mińska”, mimo „że zawieszenie broni nie jest przestrzegane”, co oczywiście nie jest żadną nowością, bo sam Poroszenko kilka dni wcześniej obiecał, że zrobi wszystko aby donieckie lotnisko powróciło pod kontrolę ukraińską, czego nie da się oczywiście zrobić inaczej jak na drodze militarnej, czyli łamiąc postanowienia podpisanego w Mińsku porozumienia.

Zdawkowość wypowiedzi niemieckiej kanclerz może dowodzić, że obecna wizyta Petra Poroszenki była wyłącznie wizytą kurtuazyjną mającą jednocześnie na celu wysondowanie aktualnego stanowiska niemieckiego wobec Ukrainy i przy okazji uzyskania wsparcia finansowego dla bankrutującego państwa, bo na pomoc wojskową nie ma już co liczyć.

Tak więc mimo deklarowanego poparcia przez Merkel dla kijowskich władz, uzależniła ona je od dalszych działań na rzecz reform gospodarczych i wdrażania porozumienia z Mińska, które to uznała, za „mozolną i żmudną” pracę.

Jednocześnie przybliżył obecną postawę niemieckich władz wobec Kijowa, pełnomocnik rządu Niemiec ds. kontaktów z Rosją Gernot Erler, który w wywiadzie dla kanału telewizyjnego „Phoenix” powiedział, że „pojawiły się wątpliwości co to tego, czy Ukraina zamierza wypełnić wszystkie 13 punków porozumienia”.

Jak z powyższego widać niemieccy politycy trzeźwo zaczęli oceniać fakt, że „projekt Ukraina” zakończył się fiaskiem i obecnie problemem jest tylko to jak się z niego delikatnie wycofać i przywrócić mocno nadszarpnięte stosunki z Rosją.

Dlatego też wcale nie jest pewne- pomimo deklaracji Johna Kerry’ego o przedłużeniu sankcji wobec Rosji do końca roku, co jednomyślnie zostało poparte przez szefów dyplomacji państw członkowskich NATO w tureckiej Antalyi, że sankcje te zostaną przedłużone. A nawet jeśli uda się je przedłużyć do końca roku, to później nastąpi ciche wycofywanie się z nich, a Ukraina (i Polska również razem z nią) ze swoimi problemami pozostawiona zostanie sama sobie.

Na tym kończąc ten przydługi wstęp przechodzę teraz do relacji z kolejnego dnia wojny domowej na południowo-wschodniej Ukrainie.

W ciągu wczorajszego dnia i w nocy w Doniecku na ogół było spokojnie i tylko sporadycznie z okolic miasta dobiegały odgłosy toczących się walk. W nocy o godzinie 21:58 nad dzielnicą Kalinina został zestrzelony ukraiński dron szpiegowski, który w momencie trafienia przy donośnym dźwięku detonacji wybuchł.

Natomiast nadal w godzinach nocnych prowadzone były walki w rejonie miejscowości Piaski, Awdiejewki oraz Spartakusa

W Marince około południa trwała ponad godzinna walka po czym nastąpił tam spokój.

Od późnych godzin nocnych, poczynając od 23:10, rozpoczął się ostrzał od strony ukraińskiej miejscowości Sachanka znajdującej się na północny-wschód od Szirokina. Ostrzał tam prowadzony był na centrum miasta. Obecnie trwa szacowanie strat i ustalanie liczby ofiar:

Według dzisiejszego komunikatu Ministerstwa Obrony DRL, w dniu wczorajszym ukraińskie wojsko 43 razy naruszyło warunki zawieszenia broni,  w tym 17 razy prowadząc ostrzał z moździerzy, 6 razy używając artylerii ciężkiej, 8 razy przy użyciu czołgów, 2 razy w wyniku ostrzału z działek przeciwlotniczych, jedne raz prowadząc ostrzał z opancerzonego wozu bojowego i 4 razy za pomocą ostrzału z automatycznych granatników.

Incydenty te miały miejsce w rejonie dzielnicy Oktriabskiej i koło serwisu „Volvo-Centrum” w Doniecku oraz z miejscowościach: Krasnyj Oktjabr, Zajczenko, Szirokino, Żieleznaja Bałka, Grigoriwka, Spartak, Kalinowka, Nowaja Mariewka i Żabiczewo.

Nadal bardzo napięta sytuacja utrzymuje się w okolicach Ługańska, gdzie w dniu wczorajszym 44 razy ukraińskie wojsko naruszyło warunki zawieszenia broni, w tym: 13 razy prowadzony był ostrzał z czołgów, 6 razy z opancerzonych wozów bojowych, 21 razy ostrzał prowadzony był z moździerzy i 15 razy przy użyciu granatników i ręcznych systemów rakiet przeciwpancernych oraz 2 razy przy pomocy dział „Rapier” i 8 razy ostrzeliwując z haubic.

Do incydentów zbrojnych dochodziło w rejonie punktów kontrolnych nr. 31 i 29 oraz miejscowości Sokolniki, Sizogo, Łobaczewa i Zołotoje. Dodam, że od rana trwa ostrzał prowadzony przez ukraińskie wojska na pozycje powstańców w okolicy miejscowości Krimskoje i Nowotoszkowce oraz przy intensywnym użyciu granatników automatycznych na okolice punktu kontrolnego nr. 29. W rejonie miejscowości Szczastie i Mironowskoje prowadzą ostrzał snajperzy.

W wyniku walk ukraińska strona poniosła następujące straty: 2 zabitych i 24 rannych, 3 uszkodzone opancerzone wozy bojowe i 2 BMP 120 mm zniszczone oraz uszkodzone 2 wozy bojowe piechoty.

Po stronie powstańców straty wynosiły: 15 rannych, 2 uszkodzone wozy bojowe piechoty i zniszczony jeden punkt ogniowy:

Natomiast jak podało biuro prasowe ukraińskiego dowództwa wojskowego biorącego udział w tzw. operacji antyterrorystycznej, w dniu wczorajszym począwszy od godziny 06:00 prowadzony był ostrzał z kierunku Doniecka pozycji ukraińskich wojsk w miejscowości Marinka, Opytnoje, Piasków, Krasnogorowki i Awdiejewki.

Ponadto ostrzeliwane były stanowiska obronne ukraińskiego wojska z broni ręcznej i granatnikami w rejonie miejscowości Szirokino, zaś w rejonie miejscowości Nowogorodskogo i Szirokoj Bałki za pomocą haubic kaliber 122 mm.

Do incydentów zbrojnych miało dojść także w okolicach Ługańska, gdzie powstańcy wczoraj po południu około godziny 16:35 ostrzelali pozycje ukraińskich wojsk rozlokowane w pobliżu miejscowości Krimskoje.

Po wczorajszych nocnych ostrzałach przez ukraińską artylerię miejscowości Gorłówka trwa szacowanie strat i zniszczeń. I tak, poza uszkodzeniami w instalacji gazowej, wodnej i energetycznej pociski również zniszczyły wiele ulic, skwerów i placów oraz budynków mieszkalnych, obiektów publicznych i zabudowań gospodarczych. Dwa pociski spadły na teren przedszkola, nie uszkadzając przy tym budynku oraz w pobliżu dwóch szkół, gdzie również nie zostały uszkodzone same budynki. Ponadto został uszkodzony w znacznym stopniu jeden wielorodzinny blok mieszkalny, kilka budynków prywatnych oraz budynków gospodarczych. Przypomnę, że ostrzał przez ukraińską artylerię prowadzony był za pomocą haubic kaliber 152 mm i moździerzy 120 mm i trwał od późnych godzin nocnych 12 maja do wczesnych godzin rannych dnia następnego.

Na szczęście według wstępnych danych okazało się, że nie ma ofiar wśród ludności cywilnej pomimo to, że jeden z pocisków trafił w autobus przewożący ludzi do pracy, w wyniku czego spłonął on doszczętnie. W tym wypadku tylko szczęśliwym zbiegiem okoliczności nie było ofiar wśród cywilów, bo autobus poza jego kierowcą nie wiózł jeszcze pasażerów:

Jak podał serwis prasowy szefa ukraińskiej administracji państwowej w regionie ługańskim Giennadija Moskala, w dniu wczorajszym powstańcy mieli ostrzeliwać część mieszkalną miejscowości Stanica Ługańska, gdzie w wyniku tego ostrzału zostało uszkodzonych kilka domów i instalacja gazownicza.

Kolejny już 26 konwój z rosyjską pomocą humanitarną liczący 100 ciężarówek zbliżył się do granicy Donbasu. Samochody z pomocą wiozą około 1,1 tys. ton różnych towarów pierwszej potrzeby; w tym żywność, leki, odżywki dla dzieci oraz materiały budowlane i podręczniki dla uczniów i studentów:

Były działacz automajdanu i minister młodzieży i sportu Dmitrij Bułatow dostał wezwanie do wojska w ramach piątej fali mobilizacji:

Na koniec kilka zdjęć:

Gorłówka po ostrzale ukraińskiej artylerii w nocy z 12 na 13 maja br.

I filmów:

Pozdrawiam.

Reklamy

111 uwag do wpisu “Wojna domowa na Ukrainie 14.05.2015r.- 84 dzień od nowego rozejmu.

 1. Na poprawę humoru coś z Łoneta 🙂
  http://wiadomosci.onet.pl/swiat/ukraina-parlament-zada-od-rosji-by-nie-przesladowala-tatarow/p8q1s6

  I jak zwykle najciekawsze komentarze:

  ~Józef : Parlament Ukrainy żąda, a nie prosi? Taki ton sprawi, że Rosja tym bardziej bedzie szykanować ukraińskich kolaborantów na Krymie.

  baz : mnie nigdy TATAR nie zaszkodził , acz kolwiek raz był nie świeży i czułem się przez niego prześladowany 🙂

  ~Wiedźma do ~grazka: Ukraki duraki ”zmieniają” nazwę rosyjskiego lotniska, w rosyjskim Symferopolu, na rosyjskim Krymie. oni za dużo się nawdychali tego kleju. gdy lepili te swoje ‚kotyliony’.

  ~Realista : „Niewierny Turczyn PSY zapuscil swoje, ktorzy zagnali piekne łanie twoje z dziecmi pospołu i nie masz nadzieje by kiedy mialy odwiedzic swe knieje”. Tak pisal jan Kochanowski o Tatarach krymskich w „Piesni o spustoszeniu Podola”. Dlaczego Polska upiera sie aby koniecznie uznawac wrogow jak Litwini, Ukraincy, Tatarzy krymscy czy zydzi , za przyjaciól. I nie tylko chodzi o historie bo jak teraz widac to Ukraincy , Litwini i Zydzi naszymi przyjaciolmi nie sa tylko nas wykorzystuja. Litwini przesladuja mniejszosc polska, Uktraincy cos bredza, ze mamy im oddac Przemysl ( i nie tylko ), Zydzi caly czas robia nam zla slawe wypaczajac historie i zadaja miliardowego haraczu. Czas na zmiany w polityce a PO PIS tego nie dokona zwiń

  Polubione przez 13 ludzi

 2. Witam z wieczora:)

  Złapałem jednozdaniowy „kontakt” z Manią…

  Napisał że „sprawy osobiste i zawodowe spowodowały że brak mu czasu i dlatego musiał „zawiesić działalność” na jakiś czas”…

  A teraz kilka linków wieczornych

  Hymn Donbasu: .https://youtu.be/sRaceysH0wE

  .https://youtu.be/zMViXRGp8ug Zak Nowak Opołczeniec z Nowego Jorku w Noworosji – centrum świata walki dobra ze złem…

  Rachunek za mieszkanie na U-Krainie .https://cs7056.vk.me/c540102/v540102202/2a41c/Gun1LHmPdjA.jpg

  Chleb socjalny na Donbasie (na zdjęciu w Gorłówce) .https://pp.vk.me/c625824/v625824710/33d5c/kVf5yNihwgk.jpg

  Pentagon budować ma poligon bakteriologiczny? .https://youtu.be/XAcC7yChnJk

  W Bachmutce zginał dobry człowiek, Opołczeniec Aleksiej, ps „Nemo”. Zginał w czasie wykonywania prac saperskich rozminowując pole minowe. Pochodził z Alczewska. .https://pp.vk.me/c623920/v623920124/3185a/R3xBr50XRJ8.jpg

  Krótki film o tym jak starowierzy przeżyli debalczewski kocioł .https://youtu.be/i-PdSJ9Zmbc

  Xportal powołuje się na Kresy i cytuje:
  Ukraiński publicysta Jurij Opoka skomentował bieżące wydarzenia w naszym kraju artykułem zatytułowanym „Ukraina przegra wybory prezydenckie w Polsce. Dlaczego rezultat wyborów prezydenckich w Polsce jest niekorzystny dla Ukrainy”. Zawarł w nim m.in. następujące uwagi na temat polskiej sceny politycznej: „Skrajna lewica i skrajna prawica wyróżniają się antyukraińską retoryką i flirtami z Kremlem. Jest niewielka, ale głośna grupa kresów, która nieustannie żeruje i podgrzewa temat Tragedii Wołyńskiej. (…). Zmiany w parlamencie Rzeczypospolitej też nie zapowiadają niczego dobrego. Zamiast osłabionej lewicy przyjdzie prawica. Antysystemowe ruchy zaczną wypierać posłów i Platformy Obywatelskiej, i Prawa i Sprawiedliwości. W ostatnich latach w Polsce sformułowany został system polityczny, która pozwala na efektywne prowadzenie procesu ukraińsko-polskiego pojednania i współpracy. Popularność ruchów i partii, które chcą demontować ten system, grozi demontażem wypracowanych mechanizmów stosunków międzynarodowych lub też ich reorganizacją.” http://xportal.pl/?p=20838

  Informacje o Wani i Oksanie http://od-novorossia.livejournal.com/708747.html

  Tekst i dwa filmy o tym jak byłego dziennikarza Anna-News Rosja wydała ukrom ???? https://vk.com/feed?w=wall-57424472_59219
  .https://youtu.be/zV8ds93VvPQ
  .https://youtu.be/73Ff4nlqzIM

  Podobno Litwa jest najszybciej wyludniającym się krajem Unii – link na info ze strony Polonii Kaliningradu http://www.polska-kaliningrad.ru/home/10-newsfrompoland/5271-litva-pusteet-bystree-vsego-v-evropejskom-soyuze

  Od momentu wejscia Polski do Jewrosojuza liczba mieszkańców Polski spadła o 5 mln – więc u nas nie jest tez różowo! http://www.polska-kaliningrad.ru/home/10-newsfrompoland/5275-plokhie-prognozy-dlya-polshi-v-otchete-evropejskoj-komissii-chislo-zhitelej-snizitsya-na-5-millionov

  Trzech czołgistów sił zbrojnych DNR zostało nagrodzonych medalem „Złotej Gwiazdy” za zwycięską bitwę. Jednym swym czołgiem pokonali trzy czołgi przeciwnika! Zuchy! https://vk.com/feed?w=wall-77630663_8490

  W trzech ługańskich szkołach idą egzaminy języka rosyjskiego według jednolitego „państwowego = „rosyjskiego” standardu .https://youtu.be/agVfSgUBK3M

  Polubione przez 10 ludzi

  • Złapałem jednozdaniowy „kontakt” z Manią…

   Napisał że „sprawy osobiste i zawodowe spowodowały że brak mu czasu i dlatego musiał „zawiesić działalność” na jakiś czas”…

   To świetnie. Już się bałem ,że coś się stało gorszego. Mania był bardzo aktywny w tropieniu trolli , miałem już czarne myśli ze banderowcy nasłali na niego jakieś comando. eh, dziwne ,nie znam faceta , a martwię się o niego, znaczy że chyba podchodzę do tego wszystkiego strasznie emocjonalnie.
   Dziękuję brusek( panie,hihi).

   Polubione przez 10 ludzi

 3. .https://www.youtube.com/watch?v=2EcJ3M2_WVA Дмитрий Рогозин лекция про Армию, США и будущее России!!! Długie bardzo ale chyba warto – zostawiam sobie na potem…

  Banderowskie ścierwa rozwalają Szirokino. Strzelaja do domów na swoich tyłach! .https://www.youtube.com/watch?v=-dx8p1I5F1o

  Cudzoziemcy w Noworosji film i tekst – polecam bo trochę humoru sie należy! :)))) .https://youtu.be/j_eTyI9OtRs http://od-novorossia.livejournal.com/708518.html

  Teść Kliczki który najwyraźniej mieszka na DOnbasie zbiera odłamki by pojechac do Kijowa i pokazać zięciuniowi .https://youtu.be/Nk0impHxxH8

  Tekst o sprawie starej ale którą pamiętam. generalnie okazuje się że bóg Allach kosztuje 12 mln usd. A chodzi o to że za te sumę wystapiła w mediach dziewczyna która robiła za świadka bestialstw Saddama w Kuwejcie. I to było ostatnia kroplą która przekonała Kongres dla zielonego światła do wojny. Okazuje się że wszystko było blaga i teatrem a panienka córką ambasadora Kuwejtu w USA, jak widze po nazwisku krewną króla… DOdam od siebie że jedyne praktycznie zniszczenia dokonałli Brytyjczycy i Amerykanie w czasie „wyzwalania”… https://vk.com/brusek?w=wall274493429_2261%2Fall

  Polecam – bardzo ciekawa kolejna próba wyjaśnienia wydarzeń (druga po filmie dziś linkowanym za @Alex… http://nation-news.ru/2015-05-14/97816-mnogohodovochka-putina-vyishla-na-novyiy-uroven/

  Jest to na tyle krótki i ciekawy tekst że pozwole sobie zacytować:
  Президент России Владимир Путин начал второй этап так называемой «многоходовочки». Такое мнение «Народным новостям» высказал доктор политических наук Ярослав Соловьев, комментируя международные политические события, происходящие после встречи Путина, Лаврова и Керри в Сочи.

  По мнению Соловьева, первый этап «многоходовки» представлял собой присоединение Крыма, стимулирование российской промышленности и признание полуострова российским на международном уровне.

  «Сейчас идет завершение третьего этапа «многоходовочки». Мы видим, как в Россию едут, наступая «на пятки друг другу», европейские лидеры. Разговоры проходят за закрытыми дверями, но уже сейчас можно уверено сказать, что там обсуждаются территории влияния», — заявил Ярослав Соловьев, отметив, что Россия при этом «разделе» останется не в обиде.
  По мнению эксперта, тот факт, что американские и европейские политики сами инициируют встречи с российскими властями, уже говорит о том, что они поняли важность РФ на международной арене и «почти смирились» с российским Крымом.

  Ранее американское издание The Christian Science Monitor написало, что прошедшие переговоры в Сочи «дали намек на то, что многомесячный кризис в отношениях между Москвой и Западом из-за конфликта на Украине, пошел на спад». CSM приводит слова аналитиков о том, что мир между Россией и Западом может сорвать сама Украина.

  Polubione przez 10 ludzi

 4. Byłym bojcom ATO dano obiecane mieszkania wraz z lokatorami czyli właścicielami. Czy tak miało być! Za wyjazd na ATO obiecywali mieszkanie lub ziemię i dwóch niewolników „moskali”. Moskali zabrakło to się dobiera ze swoich 🙂 .https://youtu.be/_rBHcaRVEw0

  Wywiad Pawła Gubariewa podczas odbywającej się konferencji antyfaszystowskiej .https://youtu.be/3xTf5dAIIP8

  Antyfaszystowscy delegaci .https://youtu.be/MPpm2GBGddk

  Pani Bondarenko: „Niewolnicy na swojej ziemi” .https://youtu.be/buVDKdGIUsM

  Reportaz z bombardowanej Sachanki .https://youtu.be/8m0kejhLi0U

  Wojskowe roboty „Urał” przeszły testy na poligonie. https://news.mail.ru/inregions/south/23/politics/22023784/?frommail=1

  Grafika: „Syryjska opozycja vs donieccy terroryści” .https://pp.vk.me/c623328/v623328923/2e98e/pEpq7aVU-5s.jpg

  Polubione przez 8 ludzi

 5. MM nie wskazuje na żadne walki lub ostrzały, jedynie jakieś śmigłowce pojawiły się nad lotniskiem w Mariupolu . Ale chyba się coś wkrótce zacznie bo flag na mapie tyle ,że szok.
  Chyba Benio Kołomyjski zawita do Warszawy na Finał Ligii Europejskiej , bo Dniepro Dniepropietrowsk wygrywa z Napoli na 5 min przed końcem meczu.

  Polubione przez 4 ludzi

  • https://vk.com/feed?w=wall263712367_9096

   Это Буденновка, детка! [Типичная Буденновка]
   Today at 11:12 pm
   Обстрел района Куйбышевского и Киевского районов города, Путиловки и территорию аэропорта.
   Залпы артиллерии противника с н.п.Пески и Опытное .
   Падает что-то тяжелое. Слышно и в Ясиноватой.

   Twa ostrzał dzielnic Doniecka oraz terytorium lotniskowca. Słychac artylerię przeciwnika w Piaskach i Opytnym. SŁychać i Jasinowatą…

   NATO prorokuje nowy kocioł w rejonie Mariupola i Szirokino… https://vk.com/feed?w=wall263712367_9097

   Krótki filmik o tym jak delegacja amerykańska po angielsku i szybkim marszem uciekała przed dziennikarzami w Soczi .https://youtu.be/fKxW9hFqOqQ

   Polubione przez 6 ludzi

 6. https://vk.com/feed?w=wall-57424472_59233
  14.05.15. Видео от блогеров.

  „Украинские каратели употребляют наркотические препараты в каплях. После таких капель пропадает страх. На втором видео украинские каратели в укрытии под страшным обстрелом.”

  Banderowcom rozdają narkotyki by nie czuli strachu.
  .https://youtu.be/NO-opojG51E
  .https://youtu.be/_YzpukaFhf4

  Komentarz odnośnie linkowanej wyżej sprawy „wydania przez Rosję ukrom wolontariusza” https://vk.com/brusek?w=wall274493429_2274%2Fall

  Opatrzność jest nierychliwa ale sprawiedliwa! https://vk.com/feed?w=wall-62358666_496790 Jeden z dowódców batalionu nr 79 zginał w wypadku. Zdjęcia i film

  OBWE zanotowała ruchy czołgów po obu stronach frontu https://vk.com/feed?w=wall-62358666_496790

  W lwowskich szkołach zabroniono tradycyjnego świętowania zakończenia roku szkolnego. https://vk.com/feed?w=wall263712367_9087

  Tak działa rosyjski bojowy robot o którym wsześniej linkowałem .https://youtu.be/UQFbpZCYC0E

  Zakład należący do Poroszenki produkuje broń dla ATO. .https://youtu.be/toJmuGUUz2o http://povsemvoprosam.ru/news/oligarkh_prezident_ukrainy_petja_poroshenko_proizvodit_oruzhie_kotorym_zhe_i_ubivaet_detej_na_donbasse/2015-05-14-1194

  Film o III Rzeszy .https://youtu.be/k4_N7Ao_chM

  .https://youtu.be/_ltkFy0Rxtc Niewygodne pytanie dla Porocha!!! TV z Niemiec

  .https://youtu.be/2EptZP3_XhQ „Gra o tron” naszych czasów. Film krótki

  .https://youtu.be/zQo2QHjlrnY Film bardzo krótki ale warto! Pokazuje jak opołczeńcy trafiaja w BMP i skład amunicji

  Polubione przez 7 ludzi

 7. O Es-Esz-A – bez komentarza… o kilkusettysiącach chorych psychicznie w więzieniach amerykańskich… http://russian.rt.com/article/91737
  .https://youtu.be/HXo-4L5fyfA

  Wywiad z rannym bohaterem z Brazylii
  .https://youtu.be/xxE-dLsVP98
  .https://youtu.be/aYYGOrv7HLs

  Banderowcy juz nie ukrywają udziału najemników w przewrocie .https://youtu.be/FOePJC5qfpg

  .https://youtu.be/tHWEg4KUasY Czeczeńcy po banderowskiej stronie

  .https://youtu.be/lObE08s-hLE Liaszko w Wierchownej – więc zawsze ciekawie 🙂

  .https://youtu.be/Zi39ATcKFpE Charków. Przejazd banderowskiego wojska

  .https://youtu.be/vKTmWCZL33c Film o Mistralu. Ciekawe!

  Co pisze amerykańska prasa po spotkaniu w Soczi http://vz.ru/news/2015/5/14/745335.html

  Stieszyn i Koc nadają z Sachanki: .https://youtu.be/D6dd5q2JTlI

  Dość niespodziewani w dniu dzisiejszym w dośc skoordynowany sposób prasa zachodnia zaczeła krytykować Poroszenkę i brak dotrzymania umów z Mińska https://vk.com/feed?w=wall-74462515_12700

  Polubione przez 6 ludzi

 8. Paweł Sadownikow o sytuacji wokół Krainy. .https://youtu.be/fKxW9hFqOqQ

  .https://youtu.be/YJmuZ0o8DY0 Pan Putin dziś: „nowa broń rakietowo-kosmiczna przechodzi wszelkie wyobrażenie”

  .https://youtu.be/HAEZ54au590 Kroniki z kraju szaleńców…

  .https://youtu.be/zBZrLCSWiyQ Pamięci tych co odeszli…

  http://vognebroda.net/v-pol-she-vystuplenie-svetlany-aleksievich-nazvali-banderovskoy-propagandoy-443925 В Польше выступление Светланы Алексиевич назвали «бандеровской пропагандой»

  http://vognebroda.net/eks-direktor-mvf-ukraina-idet-k-ekonomicheskoy-i-social-noy-katastrofe-443669 Były dyrektor MFW: „U-Kraina idzie w kierunku ekonomicznej i socjalnej katastrofy”

  O akcji SBU przeciwko opozycyjnym dziennikarzom .https://youtu.be/ZuXkUJ6W5KE

  Motorola na spacerze 🙂 .https://pp.vk.me/c624320/v624320475/3068f/WIUMaN4rWUw.jpg

  Jeszcze raz kocioł debalczewski. O „planowanym” wyjściu z „nieokrązenia” 🙂 http://vegchel.ru/index.php?newsid=8120
  .https://youtu.be/g6042c7pUTI

  .https://youtu.be/NmOFOuyBmBI Pozdrowienia dla Pani Natalii 🙂

  Dobre! .https://pp.vk.me/c625718/v625718251/39f8f/3lO8RgTtV_s.jpg

  Dobranoc! 🙂

  Polubione przez 8 ludzi

 9. Dlaczego Bronisław Komorowski w prezydenckiej kampanii wyborczej gra w przeciwnej drużynie Dudy, w sumie przeciwko sobie ?

  Kto choć trochę śledzi scenę polityczną w Polsce przypomina sobie wypowiedź byłego dowódcy GROM-u w Polsce śp. generała Sławomira Petelickiego , który mówiąc o polskiej scenie politycznej i dwóch rzekomo konkurencyjnych partiach PO i PIS stwierdził cytuję :

  “Ja zostawiam na boku spór na linii Donald Tusk – Jarosław Kaczyński, czy wcześniejszy spór Donalda Tuska z Lechem Kaczyńskim, bo to jest amerykański wrestling, na który frajerzy kupują bilety, licząc że któryś z zawodników zrobi sobie krzywdę, a to są zapasy tak ustawione, że nikt sobie krzywdy zrobić nie może.”

  Zgadzam się ze śp.generałem Sławomirem Petelickim, który to stwierdził oraz zgadzam się z komentarzem blogera Andrzeja Szuberta z Niemiec / opolczyk.pl/ do tej wypowiedzi :

  „No cóż – Petelicki zdradził publicznie jedną z największych tajemnic naszego szabrowanego baraczku – a więc, że domniemana “walka” PO i PiS – bliźniaczych kibuców – jest hucpą i politycznym igrzyskiem dla odmóżdżonych tłumów ”

  źródło : http://opolczykpl.wordpress.com/2012/06/21/sprawy-gen-petelickiego-cd/

  Szkoda, że do wielu wyborców w Polsce to jeszcze nie dotarło o tym nie wie lub tego nie rozumie, a przecież to takie proste. Biada przyszłym pokoleniom , które mają takich bezmyślnych rodziców !!!

  Ubolewam nad tymi rodakami, którzy w poprzednich wyborach zawierzyli podstawionemu im Palikotowi , a teraz Kukizowi. Im wszystkim -dla otrzeźwienia – dedykuję piosenkę Kukiza pt. ” Rodzina słowem silna” /tekst tej piosenki znajduje się pod filmem na Yuo Tube/ . Oto Wasz idol w całej krasie :

  Polubione przez 6 ludzi

 10. dla zainteresowanych sportem
  wczoraj Dnipro na stadionie w Kijowie wygrało z Napoli w półfinale LE.
  Finał całego cyrku , Sevila – Dnipro, odbędzie się w WARSZAWIE na narodowym.
  Nie mam nic przeciwko ale czuję w kościach że będzie zadyma….brrrrrr

  Polubione przez 4 ludzi

Możliwość komentowania jest wyłączona.