Wojna domowa na Ukrainie 16.05.2015r.- 86 dzień od nowego rozejmu.


Po ostatniej wzmożonej aktywności dyplomatycznej Stanów Zjednoczonych, niejako na jej finał przyjechała w czwartek wieczorem do Kijowa asystent sekretarza stanu USA ds. Europy Victoria Nuland.

Nuland wyjaśniła, że celem jej wizyty jest poinformowanie strony ukraińskiej o wynikach rozmów amerykańskiego sekretarza stanu Johna Kerry’ego w Rosji, który we wtorek spotkał się w Soczi z prezydentem Władimirem Putinem i ministrem spraw zagranicznych Siergiejem Ławrowem.

Na zakończenie tej roboczej wizyty po spotkaniu z ukraińskim premierem, następnie prezydentem a na koniec z przewodniczącym parlamentu, Victoria Nuland oświadczyła:

„Stany Zjednoczone potwierdzają swe stanowisko w sprawie bezwarunkowego wypełnienia mińskich porozumień na rzecz pokojowego rozwiązania konfliktu na wschodniej Ukrainie”

Ze swej strony kancelaria prezydenta wydała po wizycie Victorii Nuland komunikat:

„Pani Nuland podkreśliła też, że Stany Zjednoczone pozostają rzetelnym i oddanym partnerem Ukrainy w realizacji reform, a w szczególności w walce z korupcją i decentralizacji”

Jak wynika z dwóch powyższych przekazów, a więc strony amerykańskiej i biura ukraińskiego prezydenta, odnoszących się do sytuacji w Donbasie, jasno wynika czego domagają się Amerykanie i co musi zrealizować Ukraina.

Tak więc amerykański partner domaga się przede wszystkim „bezwarunkowego wypełnienia mińskich porozumień” i jednocześnie „realizacji reform, a w szczególności w walce z korupcją i decentralizacją”.

Problem jest tylko w tym, że ukraińska strona nie prowadzi żadnej walki z korupcją, a jedynie ją pozoruje, i jednocześnie podobna sytuacja ma miejsce w odniesieniu do pokojowego rozwiązania konfliktu w Donbasie na drodze wypełnienia mińskich porozumień i związanej z tym dokonanie decentralizacji państwa, co jak wiadomo nie jest w ogóle realizowane. A nawet przeciwnie; kijowskie władze nadal eskalują konflikt przygotowując się jednocześnie do przeprowadzenia ostatecznej ofensywy wojskowej mającej na celu na drodze siłowej pozbycia się problemu, co jak wiadomo jest zaprzeczeniem jego rozwiązania na drodze pokojowej.

Zresztą prawdziwego stanowiska w tej sprawie dowodzi postawa sekretarza ukraińskiej Rady Bezpieczeństwa Narodowego i Obrony Aleksandra Turczynowa, który wczoraj powiedział, że:

„Na prawach autonomii jesteśmy gotowi do powrotu w granice Ukrainy tylko Kubania. Reszta terytorium, będąc częścią Ukrainy- co jest obecnie uznawane przez społeczność ukraińską i międzynarodową, ma i będzie miała takie same prawa jakie obowiązują we wszystkich innych regionach Ukrainy, zgodnie z aktualną ukraińską Konstytucją”.

A więc Turczynow wyraźnie mówi, że kijowskie władze nie mają zamiaru przestrzegać porozumień zawartych w lutym tego roku w Mińsku, bo problem zagwarantowania autonomii dla zbuntowanych republik jest jest w tym porozumieniu kluczowy.

Mniej więcej w tym samym czasie- a więc już po rozmowach z Victorią Nuland- ukraiński premier Arsenij Jaceniuk udzielił wywiadu dla francuskiego kanału telewizyjnego „France 24”, w którym ostro skrytykował postawę amerykańskiej administracji, której wysoki przedstawiciel w osobie sekretarza stanu Johna Kerry’ego rozmawiał z szefem rosyjskiej dyplomacji i prezydentem Władymirem Putinem:

„Rozumiemy, że w polityce globalnej jest wiele problemów, w tym ISIS, Jemen, czy też inne. Ale moja rada jest taka: słuchajcie, Soczi to nie jest najlepszy teren i najlepsze miejsce na rozmowy z prezydentem Rosji i rosyjskim ministrem spraw zagranicznych (…) Byłbym szczęśliwy, gdyby USA i UE wykazały większą determinację w kwestii udzielenia pomocy wojskowej dla Ukrainy”

Na zakończenie wywiadu dla francuskiej telewizji premier Jaceniuk dodał, że spotkanie Johna Kerry’ego z Władymirem Putinem spowoduje tylko wzrost pewności siebie strony rosyjskiej, która jego wynik będzie interpretowała na swoją korzyść, i dowodem na to może być niewycofanie się rosyjskich wojsk z Donbasu

Na tej podstawie można wysnuć wniosek, że amerykańska administracja- uznając iż operacja na Ukrainie zakończyła się fiaskiem- dążyć będzie obecnie do wygaszenia tego konfliktu aby następnie powrócić do fazy pokojowego współistnienia, co jest dla niej ważne ze względu na bardzo poważne wyzwania przed jakimi obecnie stoi, a więc zaostrzającą się sytuacją wewnętrzną i międzynarodową oraz ze względu na naciski najważniejszych partnerów europejskich, którzy już zaczynają bardzo poważnie odczuwać skutki wprowadzonego embarga na współpracę gospodarczą i handlową z Rosją.

Jedynie jasny obraz tej sytuacji psuje agresywna postawa niektórych wyższych dowódców amerykańskiej armii- w tym dowódcy sił NATO w Europie generała Phila Breedlove oraz amerykańskiego lobby przemysłu zbrojeniowego, bo z opinią europejskich „jastrzębi” w postaci naszych i litewskich polityków, nikt na poważnie liczyć się nie będzie i nie stanowią one żadnego problemu. A nawet gdyby nie udało się któregoś z nich przywołać do szeregu, to zawsze są stare, skuteczne sposoby na to jak sobie z nimi poradzić.

Tak więc, i niespodziewana wizyta Johna Kerry’ego, jak i postawa przywódców Francji i Niemiec oraz efekty ostatniego szczytu NATO w Antalyi dowodzą, że następuje po zachodniej stronie zmiana frontu i wszystko zacznie wracać na stare wypróbowane już tory współpracy.

Dowodzić też może zmiany frontu dokonanego przez amerykańskiego protektora wobec Ukrainy, uderzenie bezpośrednio w samego ukraińskiego prezydenta, na którego temat opublikowany został bardzo negatywny materiał w internetowym wydaniu „Radia Free Europe-Radia Liberty” (Radio Wolna Europa/Radio Swoboda). W materiale tym jednoznacznie ukraiński prezydent oskarżony został o korupcję i nadużywanie stanowiska do prywatnych swoich celów.

Oraz tekst jaki ukazał się w tym samym medium, w którym sekretarz generalny NATO Jens Stoltenberg domaga się wypełnienia przez Kijów warunków porozumień zawartych w lutym br. w Mińsku:

„Na spotkaniu ministerium NATO uzgodniono, że spełnienie warunków umowy podpisanej w Mińsku, nie zależy tylko od Rosji i separatystów, ale także przez Kijów. Szczególnie w realizacji porozumień politycznych, które gwarantują specjalny status Donbasowi i zorganizowanie tam wyborów”

http://www.rferl.org/content/ukraine-poroshenko-land-deal-questions-tsars-village/27013945.html

http://www.politnavigator.net/neozhidanno-nato-trebuet-ot-ukrainy-nachinat-peregovory-s-dnr-i-lnr.html

A co w związku z tym będzie dalej się działo z Ukrainą?

Jak widać podejście jest obecnie takie, że Ukraina niech się teraz martwi sama zmagając się ze swoimi problemami, i dotąd to będzie trwało, aż faktycznie nie rozpocznie się tam proces demokratyzacji i reform, takiej jakich od niej oczekuje Zachód.

Tylko, czy upiory przeszłości jakie przy tej okazji obudzono i coraz bardziej biedniejące społeczeństwo, będą się na to wszystko biernie godzili?

A teraz tradycyjnie przechodzę do relacji z kolejnego dnia wojny domowej na południowo-wschodniej Ukrainie.

W ciągu ostatniej nocy ukraińskie wojsko przy wsparciu czołgami i opancerzonymi wozami bojowymi oraz ogniem artylerii usiłowały przerwać linie obronne powstańców w rejonie miejscowości Piaski i Spartakus. Po zaciętych walkach ukraiński atak został powstrzymany i wojska wróciły na uprzednie pozycje.

Ukraiński ostrzał stanowisk sił powstańczych kierowany był również na zamieszkałe tereny Doniecka, ale jak do tej pory nie ma informacji o ewentualnych stratach.

Trwał w nocy również prowadzony przez ukraińską artylerię ostrzał obrzeży miejscowości Gorłówka, gdzie pociski m.in. padały na teren kopalni nr. 6 i7 , kopalni „Jużnej” oraz w rejonie miejscowości Szumy. Nad Gorłówką latały również ukraińskie drony szpiegowskie, do których został otworzony ogień. Nie ma informacji potwierdzających zestrzelenie któregoś z nich.

Wczoraj w Szirokino było względnie spokojnie i ostrzał prowadzony przez stronę ukraińską zdecydowanie zelżał. Jak powiedział wczoraj przedstawiciel misji OBWE w rejonie Mariupola; porozumienie zawarte tam z walczącymi stronami o całkowitym przerwaniu ognia jest sabotowane przez ukraińskie oddziały batalionów ochotniczych, w tym głównie przez pułk „Azow”, który m.in. już od dwóch tygodni zajmuje punkt obserwacyjny misji OBWE i nie chce go opuścić. W rejonie tym w dniu wczorajszym miała miejsce wizytacja przedstawicieli Parlamentu Europejskiego, którzy głównie dokonali inspekcji stanowisk zajmowanych przez ukraiński batalion gwardii narodowej „Donbas” znajdujących się w okolicach miejscowości Szirokino:

Natomiast wg. komunikatu przekazanego przez przedstawiciela sił zbrojnych ŁRL w dniu wczorajszym ukraińskie wojsko 44 razy naruszyło warunki zawieszenia broni, w tym: 13 razy prowadząc ostrzał z czołgów, 5 razy przy użyciu opancerzonych wozów bojowych, 22 razy za pomocą moździerzy, 14 razy ostrzeliwując z granatników automatycznych i rakietowych systemów przeciwpancernych, 4 razy za pomocą wyrzutni granatów, 1 raz przy użyciu działa „Rapier” i 8 razy prowadząc ostrzał z artylerii dużego kalibru.

W tym również ukraińskie wojsko 9 razy ostrzelała ze średnią i dużą intensywnością cele cywilne, głównie w rejonie miejscowości: Bahmutowka, Stanicy Ługańskiej i Gorskom.

Łączne straty strony ukraińskiej to: 15 rannych i 4 zabitych, uszkodzone 5 szt. opancerzonych wozów bojowych i zniszczone jedno działo „Rapier”.

Natomiast straty po stronie sił powstańczych wynosiły: 14 rannych, czego dziesięciu powstańców zostało rannych w rejonie miejscowości Wiesiełaja Gora, uszkodzone 3 czołgi i jeden opancerzony wóz bojowy piechoty oraz jeden opancerzony wóz bojowy zniszczony.

W rejonie miejscowości Wiesiełaja Gora i Sczastie powstańcy znajdowali się pod obstrzałem moździerzy kaliber 120 mm i 82 mm oraz broni snajperskiej, stąd tak duża liczba rannych, szczególnie w rejonie Wiesiełoj Gory.

W rejonie Ługańska dziś rano również słychać było odgłosy strzałów dochodzących z kierunku Stanicy Ługańskiej, gdzie trwają potyczki i wymiana ognia przy użyciu granatników i broni maszynowej.

Tam też wczoraj w okolicy miejscowości Krimskoje około godziny 15:00 doszło do potyczki w wyniku czego został ranny jeden cywil.

Ze Szwajcarii do Doniecka dotarł konwój humanitarnej pomocy składający się z 15 samochodów ciężarowych, którymi dostarczono łącznie około 300 ton różnych chemikaliów ( w tym głównie siarczanu glinu) służących do odkażania wody pitnej. Głównym celem udzielenia tej pomocy jest zapobieganie chorobom w strefie toczących się walk.

Minister Komunikacji DRL Wiktor Jatsenko pokazał karty SIM  nowego operatora telefonii komórkowej, której właścicielem będzie DRL:

Na koniec kilka zdjęć:

Opołczeńcy.

I kilka aktualnych filmów:

Pozdrawiam.

160 uwag do wpisu “Wojna domowa na Ukrainie 16.05.2015r.- 86 dzień od nowego rozejmu.

 1. Witam i dzięki za tradycyjną dawkę informacji

  Portale internetowe: Onet, Interia i Wirtualna Polska podały następującą informację:

  „Prezydent Ukrainy Petro Poroszenko podpisał ustawę, która uznaje prawny status uczestników walk o niepodległość kraju w XX wieku, w tym członków Ukraińskiej Armii Powstańczej (UPA)”

  http://fakty.interia.pl/swiat/news-ustawa-uznajaca-prawny-status-bojownikow-o-wolnosc-w-tym-czl,nId,1734602
  http://wiadomosci.onet.pl/swiat/poroszenko-podpisal-ustawe-uznajaca-prawny-status-bojownikow-o-wolnosc-w-tym-czlonkow/q1wmjh
  http://wiadomosci.wp.pl/kat,1356,title,Poroszenko-podpisal-ustawe-uznajaca-prawny-status-bojownikow-o-wolnosc-w-tym-czlonkow-UPA,wid,17542779,wiadomosc.html?

  Proszę zwrócić uwagę na fakt, iż pomimo tzw. „niezależności mediów” na tych trzech portalach występuje ten tekst. Fragment odnoszący się do Rzezi Wołyńskiej (w ogóle pominięto to określenie) i ludobójstwa dokonanego przez UPA ma na celu jego zbagatelizowanie i zafałszowanie:

  Interia:
  UPA walczyła podczas drugiej wojny światowej zarówno przeciw Niemcom, jak i ZSRR. Od wiosny 1943 roku prowadziła także działania zbrojne przeciwko ludności polskiej Wołynia, Polesia i Galicji Wschodniej, zmierzające do jej całkowitego usunięcia z tych terenów. Oblicza się, że w wyniku działań UPA zginęło około 100 tys. Polaków

  Onet:
  UPA walczyła podczas drugiej wojny światowej zarówno przeciw Niemcom, jak i ZSRR. Od wiosny 1943 roku prowadziła także działania zbrojne przeciwko ludności polskiej Wołynia, Polesia i Galicji Wschodniej, zmierzające do jej całkowitego usunięcia z tych terenów. Oblicza się, że w wyniku działań UPA zginęło około 100 tys. Polaków.

  WP:
  UPA walczyła podczas drugiej wojny światowej zarówno przeciw Niemcom, jak i ZSRR. Od wiosny 1943 roku prowadziła także działania zbrojne przeciwko ludności polskiej Wołynia, Polesia i Galicji Wschodniej, zmierzające do jej całkowitego usunięcia z tych terenów. Oblicza się, że w wyniku działań UPA zginęło około 100 tys. Polaków.

  —– Mamy tutaj doskonały przykład działania odgórnej cenzury dostarczającej tylko zaaprobowane teksty bez jakiejkolwiek ingerencji krytycznej redakcji, która je publikuje…

  Polubione przez 26 ludzi

  • Jak ktoś przytomnie napisał, to tak jakby stwierdzić, że „Niemcy hitlerowskie prowadziły także działania zbrojne przeciwko ludności żydowskiej z krajów europejskich, zmierzające do całkowitego jej usunięcia z tych terenów, itd…”

   Polubione przez 19 ludzi

   • Nawet powiem Ci nie ktos, dzisiaj rano wrocilem z polski wczoraj wieczorem od mojej tesciowej dowiedzialem sie ze to my rozpoczelismy 2 wojne bo razem z niemcami napadlismy na czechy zaniemowilem a i jeszcze ze na letnisku u niej byli dwaj upadlincy i to tacy mili studenci z wroclawia a jej sasiad przyniusl jej wstyd bo powiedzial do nich won do siebie do swoich banderowskich braci…poklucilem sie z nia dokumentnie nic nie docieralo… Niesttety jest to efekt oficjalnych mediow ja juz chyba nie mam sily tlumaczyc i sie klucic uchodze za ksenofoba, skrajnego nacjonaliste, antysemite ( moja prababka byla zydowka) a ja stary punkol jestem… Tten swiat sie juz wywalil dokumentnie

    Polubione przez 17 ludzi

   • … w przeciwieństwie do Polski, która korzystając z okazji, że zrobili z niej niemiecką Generalną Gubernię zbudowała obozy koncentracyjne i zagazowała w niej Żydów. Sama na własny rachunek, w takim celu żeby zabijać inne narody, bo jest do głębi zła z natury i powinna za to zapłacić Żydom, a dodatkowo Niemcom za użyczanie przez nich przez 5 lat szyldu „Generalnej Guberni”, który umożliwił ww. eksterminację plus za straty moralne które dotknęły Niemców w związku z tym, że wszystko było na nich plus dodatkowo jakiś bilion dolarów za Ziemie Zachodnie.

    Polubione przez 5 ludzi

    • Wystawią nam rachunek, wystawią- aż nam się odechce. I to wcale nie z powody wojny tylko odsetek za zrobione przez szubrawców długi.
     Po wojnie Polska została odbudowana praktycznie w ciągu jednego pokolenia, a długi będziemy spłacać przez wiele pokoleń i nic z tego nie będziemy mieli.

     Pozdrawiam.

     Polubione przez 8 ludzi

  • Panowie,osobiście nie wpadał bym w „panikę”.Idzie nowe i zapewne niedługo zmieni się ton wypowiedzi w naszych,”niezależnych” mediach.Wódz w dzisiejszym wstępniaku dobrze to ujął,”bo z opinią europejskich „jastrzębi” w postaci naszych i litewskich polityków, nikt na poważnie liczyć się nie będzie i nie stanowią one żadnego problemu. A nawet gdyby nie udało się któregoś z nich przywołać do szeregu, to zawsze są stare, skuteczne sposoby na to jak sobie z nimi poradzić.” 🙂

   Polubione przez 17 ludzi

   • „Idzie nowe i zapewne niedługo zmieni się ton wypowiedzi w naszych,”niezależnych” mediach”
    „Ktoś kto notorycznie nazywał czarne – białym i vice.. jest spalony. „Sukom” nigdy
    nie uwierzę! Nie ma znaczenia czy będzie to Merkel czy jakaś B.Zalewska,
    ewentualnie inna/y banderówa.

    Polubione przez 5 ludzi

   • @adalbert05, to niestety tak nie działa.
    Nie idzie żadne nowe, to jest cały czas precyzyjnie i bez emocji realizowany plan który przewiduje określone rozwiązania na możliwe warianty rozwoju sytuację. Nie ma tu miejsca na szersze opisy bieżącego stanu a i zwykły człowiek nie będzie czytał bo zwyczajnie nie ma wiedzy do tego by zrozumieć złożoności prawne, ekonomiczne czy geopolityczne w szerszej perspektywie czasowej.
    Tu można tylko wskazywać na bieżące fakty i ich bezpośrednie następstwa, ew. zadawać pytania w rodzaju: „Jaki rząd normalny kraju, ceniącego wolność, niepodległość i suwerenność zgadza się na przystąpienie do UE nie informując swoich obywateli – Narodu o tym że konsekwencją z której nie można zrezygnować jest przyjęcie waluty UE czy umożliwienie sprzedaży ziemi pomiotom obcych Państw?” Sprzedaży Polskiej Ziemi!!!
    Zwracamy oczy na Donbass i słusznie lecz wkrótce możemy być Wszyscy w podobnej sytuacji kiedy „rząd” wpadnie na pomysł sprzedaży ziemi której części z Was jest właścicielami a właścicielami całej Polskiej Ziemi jako Państwa jest Naród Polski jako suweren. Czy nie podobna rzecz (pośród wielu innych) była u podstaw tego co jest w Donbasie?

    Polubione przez 5 ludzi

  • Identycznie było z Nocnymi Wilkami. Przy każdej wzmiance o nich była wstawka, że to „nacjonalistyczny klub”, który stanowi zagrożenie dla wszystkich obiektów z naciskiem na żłobki, przedszkola, domy opieki społecznej i ZUS.

   Polubione przez 16 ludzi

   • Mamy tak głupie społeczeństwo, że nacjonalizm kojarzy mu się z nazizmem i faszyzmem, a co najlepsze z antysemityzmem . W końcu wszystkie te wyrazy mają końcówkę -zm. Kiedyś usłyszałem w autobusie jak dwie baby gadały o tym całym nacjonalizmie i powiedziałem im, żeby odnalazły w słowniku to słowo i dowiedziały się co oznacza bo głoszą herezję.

    Polubione przez 12 ludzi

    • @darius13254
     „Mamy tak głupie społeczeństwo, że nacjonalizm kojarzy mu się z nazizmem i faszyzmem, a co najlepsze z antysemityzmem „
     Naprawdę?
     Nacjonalizmu nie należy mylić z patriotyzmem. Zazwyczaj obu słów używa się tak nieprecyzyjnie, że każda ich definicja może budzić kontrowersje, ale trzeba koniecznie przeprowadzić ich rozróżnienie, ponieważ dotyczą dwóch odmiennych, a może nawet przeciwstawnych, idei. Przez patriotyzm rozumiem przywiązanie do określonego miejsca i sposobu życia, o którym sądzimy, że jest najlepszy na świecie, ale nie mamy zamiaru narzucać go innym. Patriotyzm jest z natury defensywny, zarówno militarnie jak i kulturowo. Nacjonalizmu natomiast nie da się oddzielić od żądzy władzy. Celem każdego nacjonalisty jest zapewnienie większej władzy i większego prestiżu nie sobie, lecz narodowi bądź innej zbiorowości, w której postanowił zatopić swoją indywidualność.”
     https://pracownia4.wordpress.com/2015/01/27/uwagi-o-nacjonalizmie/

     Aaaa… i jeszcze jedno. Zdaje się, że biblią banderowskich nazistów z band OUN-UPA była księga Doncowa pt. „Nacjonalizm”.

     Polubione przez 11 ludzi

    • @darius13254, społeczeństwo w znaczącej większości (zgodnie ze średnim rozkładem o którym już kiedyś wspomniałem) nie jest głupie tylko jest zwyczajne, normalne żeby nie powiedzieć „proste” bo można oparzenie zrozumieć, a w tej zwyczajności ufne we wszystko co im się podaje. Jeśli na jego czele stoją jednostki wybitne dbające o dobro społeczeństwa (nie mylić z mówiące „to dla was będzie najlepsze”) to wtedy wszystko idzie w dobrym kierunku i odwrotnie jeśli ludzie niegodziwi pod maską prawych stoją na szczycie to społeczeństwo w swej zwykłości może wierzyć w słowa „prawych” póki droga którą ono podąża nie osiągnie fatalnego w skutkach dla niego celu.
     To nie społeczeństwo jest głupie, to głupi są ludzie wybitni którzy nie wykorzystują swojej wybitności do czynienia dobra, przewodzenia ludziom zwykłym i walki z niegodziwymi. „Głupota nie wynika z braku wiedzy lecz z braku umiejętności lub woli jej użycia” (A.Einstejn)

     Polubione przez 5 ludzi

  • Dokładnie ten sam tekst również na GW:

   UPA walczyła podczas drugiej wojny światowej zarówno przeciw Niemcom, jak i ZSRR. Od wiosny 1943 roku prowadziła także działania zbrojne przeciwko ludności polskiej Wołynia, Polesia i Galicji Wschodniej, zmierzające do jej całkowitego usunięcia z tych terenów. Oblicza się, że w wyniku działań UPA zginęło około 100 tys. Polaków.

   http://wiadomosci.gazeta.pl/wiadomosci/1,114871,17927675,Poroszenko_podpisal_ustawe_uznajaca_prawny_status.html?lokale=local#BoxNewsImg

   He, he, he … Nie ma cenzury… Dowcip stulecia

   Polubione przez 17 ludzi

  • @Azazel
   Identyczny tekst jest na gazecinie.pl:
   „UPA walczyła podczas drugiej wojny światowej zarówno przeciw Niemcom, jak i ZSRR. Od wiosny 1943 roku prowadziła także działania zbrojne przeciwko ludności polskiej Wołynia, Polesia i Galicji Wschodniej, zmierzające do jej całkowitego usunięcia z tych terenów. Oblicza się, że w wyniku działań UPA zginęło około 100 tys. Polaków.”
   http://wiadomosci.gazeta.pl/wiadomosci/1,114881,17927675,Poroszenko_podpisal_ustawe_uznajaca_prawny_status.html

   To jest doskonały przykład „pluralizmu” mediów, o jaki „walczyli” styropianowi bojownicy za „laskę waszą i naszą”.

   Polubione przez 15 ludzi

  • Dzień Dobry.
   @azazel44, trudno dać „Liked” bo polubienie takiej informacji zaprzeczenie zasadom etyki (swoją drogą było by sensownie gdyby opis brzmiał np „głosował(o) na to” – tak w języku polskim i bez ładunku emocjonalnego). „Liked” mój więc proszę czytać „To bardzo dobrze że znalazłeś te informacje, odkryłeś że są identyczne i opublikowałeś tutaj”
   Pozdrawiam

   Polubione przez 5 ludzi

   • A jakie odniesienie jest tej grupy wobec braku polskiej suwerenności, przynależności do UE, braku podstawowych praw obywateli polskich w Polsce, inwazji obcego kapitału na nasz kraj, emigracji, biedy, niszczenie polskiej przedsiębiorczości i gospodarki oraz na koniec: jaki jest ich stosunek do tego co się obecnie dzieje na Ukrainie i Bliskim Wschodzie- w tym i w Palestynie?

    Pozdrawiam.

    Polubione przez 4 ludzi

 2. To o czym pisaliśmy na forum i o czym dzisiaj pisze Szef Blogu znajduje potwierdzenie.

  Wszystko wskazuje na to, że kwestia ukraińska przynajmniej częściowo została odpuszczona przez USA. Skazuje to najprawdopodobniej juntę kijowską na powolny upadek okraszony niekontrolowanymi i panicznymi działaniami oraz wypowiedziami jej członków, państwo ukraińskie na postępującą dezintegrację a jego ludność na kolejne cierpienia. Ewentualne trwające poparcie ze strony jankesów wcale, rzecz jasna nie oznaczałoby, że można by uniknąć tej kolejności zdarzeń lecz jedynie to że następowałyby one z inną częstotliwością i szybkością.

  Jednocześnie warto podkreślić, że „odpuszczenie” Ukrainy przez Stany Zjednoczone stawia Polskę dzięki polityce prowadzonej przez tzw. polityków i podsycanej przez „niezależne” media w bardzo niekorzystnej sytuacji. Można ją porównać do sytuacji harcownika, który wyskoczył przed linię swoich szeregów a potem nagle zauważa, że wojska się wycofały…

  Amerykanie zaczynają bardziej „troszczyć” się o obszar Pacyfiku:

  http://fakty.interia.pl/swiat/news-usa-wysla-okrety-marynarki-wojennej-w-rejon-morza-poludniowo,nId,1734608
  http://pl.sputniknews.com/swiat/20150514/380152.html

  I tutaj też chyba mamy odpowiedź na pytanie: o czym m.in. rozmawiano w Soczi ?

  Polubione przez 14 ludzi

  • Ja bym powiedzial ze nie w pozycji harcownika nas to stawia bo zeby byc harcownikiem to trzeba mic jaja a nasz nierzad i nie ma, stawia nas to moim skromnym zdaniem w pozycji zwyklego wiejskiego glupka ktory czego by nie powiedzial to i tak nikt mu nie da wiary i posluchu, za to martwi mnie postepujaca bieda i zuborzenie obywateli ukrainy bo to powoduje umocnienie ekstremistycznych ruchow a wtedy bedzie trzeba wskazac winnego i jestem pewny ze wskazanie bedzie na polske

   Polubione przez 15 ludzi

   • To że zachód pozostawi Ukrainę samą sobie jest pewne, bowiem „projekt Ukraina” przestaje przynosić spodziewane zyski i zaczyna przynosić więcej strat, pytanie tylko kto posprząta ukraiński burdel, na pewno nie zachód bo ten ma już inne problemy, choćby malejące wpływy w Ameryce Łacińskiej czy na Pacyfiku który jest daleko bardziej ważniejszy dla USA niż Ukraina, rosnąca rola BRICS, gospodarczy upadek oraz nadchodzący kolejny krach finansowy a i Rosja ma swoje problemy i cudzego bałaganu sprzątać raczej nie będzie. Tak że przyszłość Ukrainy jest niewesoła a z kolei jastrzębie z Europy środkowej chyba powoli zaczynają to rozumieć i stąd te rozpaczliwe próby zapewnienia sobie władzy nad tutejszymi społeczeństwami własnymi siłami.

    Polubione przez 15 ludzi

  • To prawda, ale pytanie jest następujące: na ile partnerski jest zawiązujący się właśnie sojusz Rosja-Chiny. Znając pragmatyzm Chińczyków obawiam się sytuacji, że kiedy poczują się przyciśnięci przez US w swojej strefie wpływów, to nacisną na Rosję, żeby nie „fikała” us-manom w Europie i sojusz zniknie tak szybko, jak się zawiązał. A Rosja posłucha, bo to Chiny są/będą jej bankierem dopóki trwają sankcje.

   Polubione przez 7 ludzi

   • Przy czym Chiny potrzebują rosyjskich surowców i produktów rosyjskiego przemysłu tak więc oba te kraje raczej są skazane na sojusz a wojna pomiędzy nimi jest planowana od dawna czego zapewne są świadomi, władze tych krajów głupie przecież nie są więc raczej napuścić na siebie się nie dadzą.

    Polubione przez 7 ludzi

   • Rosja i ChRL są naturalnymi sojusznikami, bo więcej ich łączy w globalnej polityce niż dzieli.
    Natomiast jakieś mało istotne i chwilowe lawirowanie, z jednej lub drugiej strony, zawsze będzie.

    Pozdrawiam.

    Polubione przez 10 ludzi

   • Nic z tego. związek Chiny i Rosja może się wydawać egzotycznym sojuszem, ale tylko z pozoru. Kiedy Rosja zaczęła mieć problemy, Chiny podejrzanie szybko i w sposób jednoznaczny stanęły po stronie Rosji. Chińczycy mogli wykorzystać osłabienie Rosji, ale nie zrobili tego.Myślę że kraje z grupy BRICKS oczekiwały scenariusza w którym USA zaatakuje któregoś z nich i były na to przygotowane.
    Teraz powinno nastąpić odejście od dolara – co jednak nie następuje bo Rosjanie zaczęli skupować dolary. Z drugiej strony, są plotki o tym że Rosja ma zamiar sprzedawać gaz i ropę tylko za ruble, zobaczymy ile w tym prawdy.

    Polubione przez 4 ludzi

   • Wątpię. Chiny przyciśniete przez USA zaczną trwonić siły na przyciskanie Rosji? No i co znaczy przyciskanie? Mi sie wydaje, że to po prostu twardy handel czyli normalność. Do przyciskania w stylu amerykańskim (wojna proxy, pucze, zamachy) raczej Chinczycy nie posuną się. A trudno spodziewać się by dotowali Rosjan.

    Polubione przez 3 ludzi

  • „I tutaj też chyba mamy odpowiedź na pytanie: o czym m.in. rozmawiano w Soczi ?”

   A więc było tak. Kerry z Ławrowem usiedli w wygodnych fotelach. Ławrow zaciagnał się nieodłącznym papierosem i zaczał puszczeć kółka w bezchmurne, niebieskie tego dnia niebo. Kerry wpierw troche nerwowo mościł się w tym fotelu by w końcu zacząć mówić:
   Wiesz, Sierioża – trochę przedobrzyliśmy – ale nas chyba dobrze rozumiesz. Musimy sobie pare spraw odpuścić ale tu jest do Ciebie prośba. Ty wiesz jaki haki mamy wzajemnie na siebie i pora zakopać topór wojenny…. Problem jest w tym że nie mozemy powiedzieć nagle „sorry, pomyliliśmy się, kłamaliśmy a teraz zmieniamy front o 180 stopni. Bo to i w Was uderzy przecież… Proponuję że my oficjalnie jeszcze ze 3-4 tygodnie będziemy dalej mówić to co poprzednio, ale stopniowo wyciszymy wszystko. Wy sobie wtedy spokojnie poprzez Donbas wejdziecie i zajmiecie te całą Ruinę – a my w tym czasie zajmiemy się pacyfikacja Grecji – w czym nie będziecie nam przeszkadzać…

   Ławrow dalej puszczał kółka dymu w lazurowe tego dnia niebo nad Soczi i nic nie mówił…

   Kerry znów nerwowo zaczał się kręcić w fotelu i dodał… A w sprawie tej całej Polski – to my damy im wizy i niech sobie emigrują. Ich władze tak ich finansowo docisną że zostanie moze z 5 milionów Polaczków. Mam nadzieję że nie będziesz miał nic przeciwko gdy wtedy Niemcy upomną się i zajma co jest ich a my nie będziemy protestować gdy zajmiecie wszystko do Wisły… Możemy wtedy jeszcze taką małą enklawe niezaleznej – hehe – Polski wokół Krakowa zostawić, co Ty na to Sierioża?

   Siergiej w końcu przestał puszczac te kółka – choć prawie udało mu się zrobić piekny znak olimpiady, starannie odgasił kiepa i powiedział uśmiechając się „zgoda”! 🙂

   Polubione przez 9 ludzi

   • @Brusku
    Czyli puenta Twojego komentarza z (nomen omen) 13:13 brzmi:
    „Kerry i Ławrow oraz SZA i FR to jeden ch**.”
    To właśnie chciałeś przekazać? Gratulacje.

    Polubione przez 4 ludzi

    • Nie! Źle zrozumialas! Chodzilo mi o to że nawet nie jesteśmy pionkami w tej grze, w tym „teatrum” z którego ogglądamy drobne fragmenty akcji dziejącej się na raz na kilku scenach…

     Przepraszam ale kilka dni bedzie bez polskich znakow bo mam prawa lape obandazowana…

     Polubione przez 6 ludzi

     • @Brusek
      Jedno nie zaprzecza drugiemu. Jednakże, ustawienie dwóch głównych aktorów na tej samej płaszczyźnie patologii (dwa ostatnie akapity) – zrównuje ich.
      Oczywiście, tobie to nie musi przeszkadzać. Tobie może się to nawet podobać.

      Polubione przez 4 ludzi

   • Ławrow po spotkaniu: było cudownie”. 4 godziny i „cudownie” ? Na Syrię, Jemen i Ukrainę razem wzięte ? A ich miny na opublikowanym przy tym zdjęciu mówią „my już sobie nic nie mamy do powiedzenia”, tylko każdy w inny sposób. Ławrow urażony „bezczelne propozycje i wyobrażenia”, a Kerry nieco bezradnie „propozycje były takie, że powinniście się od razu poddać, ale nie mam nic innego. A może się zgodzisz ?”. To nie zapowiada nic dobrego. Worek kartofli jako prezent podkreślił ważność spotkania i oczekiwań.

    Polubione przez 4 ludzi

   • Ale tak nie musi byc gdyby w Polsce zmienil sie rzad na racjonalny i dbajacy o panstwo… milo pogdybac… no dobra zaluzmy ze sie udalo wybrac do parlamentu pozadnych ludzi tworza dobry rzad i gwarantuje ze polegna bo zeby zorientowac sie co i jak przekowac sie przez ustawy przepisy minie od kilku do kilkunastu miesiecy wiec caly aparat administracyjny panstwa ktory balby sie zeolnien i reform, sabotowalby dzialanie panstwa

    Polubione przez 5 ludzi

 3. Trochę ukropskiej propagandy.Ukraińcy pokazali film,jak niszczy się „rosyjski” czołg,film opublikowano 15.05,chociaż widać,że krajobraz na pewno nie wiosenny i czołg jakiś „nierosyjski”,z bardzo charakterystyczną rozbudowaną do tyłu wieżą.I jeszcze pod Szirokino?I znowu klops,okazuje się,że to znana nam azowska czarna pantera,czyli T-64bM1M(Afrobułat Kongobongo 🙂 )
  Film:
  .https://www.youtube.com/watch?feature=player_embedded&v=Wcdnyd2d52s
  I aktor głównej roli.
  .http://a.disquscdn.com/uploads/mediaembed/images/2052/9618/original.jpg

  Polubione przez 13 ludzi

 4. Witam i z tradycyjnym, pięciogwiazdkowym podziękowaniem podrzucam kilka linków poniżej…
  Zgadzam się z Adalbertem że z naszej strony (polskiej) – nie powinno byc paniki z pewnym zastrzeżeniem, o czym niżej…
  Sprawy, według mnie mają się tak. Lada moment – wszystko do walnie jak domek z kart. Grecja nie chce podpisac umów z MFW i Jewrosojuzem bo jak widziałem wywiad z ichnim ministrem finansów „to się matematycznie nie zgadza” i wpędzi w Grecję w zupełną kabałę. A brak zgody Grecji na kontynuację „reform” w tej formie, narzuconej z zewnątrz spowoduje że w ciagu najbliższego tygodnia zostana wstrzymane kolejne transze „pomocowe” co zrobi z Grecji finansowego bankruta.
  Do tego dochodzi problem UPAdliny, gdzie wpompowano ogromne pieniądze a w obliczu problemów Aten – raczej na 100% spowoduje odcięcie Ruiny od „cycka finansowego”. Linkowałem wczoraj info z ich ministerstwa braku finansów że ogłoszenie upadłości to sprawa 3 tygodni. Linkowałem – ale nie weszło i musze jeszcze poszukać doskonały tekst „10 przykazań Ruiny” w którym wylicza się co banderowskie władze musza zrobić by przetrwać. Same niemiłe sprawy…
  Jeżeli Grecja i Ruina padną to Europa i USA mają NAPRAWDĘ DUŻE problemy. Chińska prasa pisze że władze tamtejsze przygotowują się do rychłego krachu finansowego gospodarki zachodniej i światowej…
  Zastrzeżenia o których wspomniałem wyżej. Banderowskie władze będą się trzymały na stołkach do ostatniego obywatela. Z naszego, polskiego punktu widzenia wazne jest jak przytomnie zachowa się nasze wojsko bo na władze polityczne liczyć nie mozna – gdyż grozi nam niekontrolowany napływ uchodźców i przenikanie grup terrorystycznych. Rozpalenie drugiego frontu na polskiej granicy i antypolskiego nacjonalizmu może być dla banderowców z Kijowa idealnym przedłużeniem ich bytu…

  Przepraszam ze się rozpisałem… Teraz parę linków…

  Wykład Fiodorowa o przyszłości rubla .https://youtu.be/LjZkhFQc8iI

  Polecam gorąco – mimo że długie – /prosze zwrócić uwagę w drugiej części od 15 minuty co syjoniści pisza o Polsce a omawiany jest „katechizm” powstały w roku 1946!!!!!!/
  .https://youtu.be/bL0ZYA97noo
  .https://youtu.be/ohKjGJYXtGw
  Plus inny film z Borysem Wołodarskim:
  .https://youtu.be/QYeT75HBmeo

  Der Che Guevara des Donbass: http://politikus.ru/articles/50259-tayna-imeni-che-gevara-s-donbassa.html

  Jak wczoraj linkowałem Kongres udzielił zgodę na pomoc „wojenną” UPAdlinie. Teraz info że Pentagon przeznacz 5 mld USD na „wojny w kosmosie” http://politikus.ru/events/50268-pentagon-vydelil-5-mlrd-na-voynu-v-kosmose.html

  A w Charkowie teraz trwaja łapanki do wojska na terenie metra tamtejszego… http://politikus.ru/events/50273-zashel-na-sovetskoy-armii-vyshel-v-nacgvardii-v-harkove-v-armiyu-zabirayut-pryamo-v-metro.html

  O fiasku „blizkriegu” Poroszenki http://politikus.ru/events/50273-zashel-na-sovetskoy-armii-vyshel-v-nacgvardii-v-harkove-v-armiyu-zabirayut-pryamo-v-metro.html

  Może nie odkrywcze ale warte przeczytania „Jak zwyciężyć” – Oleg Cariow. http://www.kp.ru/daily/26381/3260164/

  Nawiązując do „zdrady” Szwajcarów którzy przywieźli pomoc humanitarna – w końcu w swoim interesie – info o faktycznych zagrożeniach – na przykładzie jednej małej katastrofy ekologicznej czyli małego wypadku jednej tylko cysterny – o czym nikt nie pisze! http://politikus.ru/events/50277-15-y-den-katastrofy-na-sumschine-yacenyuk-poka-ne-priletel.html

  Swobodna Pressa pisze o kolejnym koszmarze USA czyli o „Trójkącie Indie-Chiny-Rosja” http://svpressa.ru/politic/article/121764/

  Polubione przez 14 ludzi

 5. Jak nam wszystkim wiadomo,Kijów szuka rozpaczliwie sposobu wyjścia z dramatycznej sytuacji całkowitego wyczerpania się zapasów ciężkiego uzbrojenia.Podjęto więc niekonwencjonalne próby „rozmnożenią” posiadanego sprzętu pancernego.Ma początek próbuje się stworzyć potomstwo czołgowo-transporterowe.Po udanym porodzie dziecko będzie się nazywało BWPT-64. 🙂 🙂 🙂

  Polubione przez 19 ludzi

  • „….Kijów szuka rozpaczliwie sposobu wyjścia z dramatycznej sytuacji całkowitego wyczerpania się zapasów ciężkiego uzbrojenia.”- niech poproszą Rumunię o pomoc, przecież to też zasobny kraj eurosojuza.

   Pozdrawiam.

   Polubione przez 7 ludzi

   • Niech szukają , bo na razie tracą kolejny czołg , co widać na załączonym obrazku. Jako oficer czołgista z wykształcenia patrząc na ten film tak naprawdę nie wiem , czy po wystrzale ten czołg został zaatakowany z zewnątrz , czy też doszło z nieznanych przyczyn do samo wybuchu amunicji w czołgu.

    Polubienie

  • Nic z tego rozmnożenia nie będzie! Wprawne oko bez trudu wychwyci, że to oba samce. Co najwyżej in vitro wchodzi w grę :-), ale ogólnie rzecz biorąc tęczowi mają przechlapane.

   Polubione przez 6 ludzi

   • „…ogólnie rzecz biorąc tęczowi mają przechlapane.”- ale za to jak takiego (takich) przyjmie się przypadkowo do pracy to musi być zatrudniony dotąd dokąd sam nie zrezygnuje, bo inaczej pracodawca może nawet trafić do tiurmy.

    Pozdrawiam.

    Polubione przez 5 ludzi

 6. PS
  Nie dodałem w poprzednim wpisie że jak pisał Szef – ukry maja skromne żądania i na razie chcą by Rosja oddała im Kubań. Ciekawe kiedy zaczną żądać Przemyśla, Lublina i Krakowa…

  Opołczeńcy znaleźli porzucony przez ukrów BMP. Okazało się że jest tak zaminowany że trzeba było go wysadzić .https://youtu.be/gpUIQmSx4jQ

  Lotniskowiec 16.05.2015 .https://youtu.be/Tvkns0FFFOo

  Internat dla niesłyszących dzieci na linii ognia .https://youtu.be/IWCZPltzl8I

  Jeszcze jeden wywiad z mieszkańcem Debalczewa .https://youtu.be/wwQ3exszuD4

  Tatiana MontanŁ .https://youtu.be/blB489ftHBs

  Starikow o celu przepisywania historii przez USA .https://youtu.be/YHZ0f00a3_g

  .https://www.youtube.com/watch?v=ecu7GPezjMA Ciekawe…

  Ciekawostka dla miłośników dzieł braci Strugackich http://www.novorosinform.org/news/id/28789

  Trochę znalezionych archiwalnych fotek: .http://cs625724.vk.me/v625724506/3b3e3/aJ6fQwNjaB0.jpg
  .http://cs6062.vk.me/v6062171/2dd0/RE8LO5qRZZ8.jpg
  . http://cs625724.vk.me/v625724568/341a7/fdabx4_33ss.jpg
  .http://cs625724.vk.me/v625724593/33945/BnA9OjJTraM.jpg

  Polubione przez 9 ludzi

  • Coś ta polityka Kijowa za spójna nie jest.Ostatnio przy informacji o możliwym rozmieszczeniu broni A na Krymie przez Rosję,płakali,że Krymu nie bronili(dobre,dobre!),bo Kreml zagroził Ukrainie atakiem jądrowym.A teraz chcą odbijać Kubań,to już „ruskiego atomu ” się nie boją.? 🙂 🙂 🙂

   Polubione przez 13 ludzi

   • „A teraz chcą odbijać Kubań,to już „ruskiego atomu ” się nie boją.? 🙂 🙂 :)”- oni nie chcą odbijać Kubań tylko przyłączyć go w ramach autonomii. Na co oczywiście Kubań bardzo ochoczo się zgodzi:))))

    Pozdrawiam.

    Polubione przez 9 ludzi

 7. Wladze USA nie pozwalaja pomagac biednym obywatelom przez nieco zamozniejszych obywateli. W linku film takze http://russian.rt.com/article/92026

  Majdaniarze teraz beda bojkotowac Pejsbuka! .https://pp.vk.me/c625824/v625824710/343c1/CSJp9VqTCyk.jpg

  Firmy Chin i Indii podpisaly umowy gospodarcze w wysokosci 22 mld usd http://ria.ru/economy/20150516/1064819497.html#ixzz3aHrOszbN

  Burza w ukropskim necie po informacji że odchodzi pierwszy zagraniczny specjalista. Chodzi o Aleksandra Borowika, Niemca ktory przyjal upadlinskie obywatelstwo. Byl zastepca ministra ekonomii i mowi sie ze teraz to znak ze jak pisza „reform upadlinskich ma juz dosc i Unia, i USA i MFW” https://vk.com/feed?w=wall-67059574_1164732

  Znow mamy awarie na Zaporoskiej EA. Wywalilo turbine 4-go bloku. http://rusvesna.su/news/1431773910

  Zbieraja sie ciemne chmury nad Merkelowa http://ria.ru/world/20150516/1064859866.html

  Z mysli Siergieja Kapicy: „Matematyka – to jest takie cos co na amerykanskich uniwersytetach wykladaja chinskim studentom rosyjscy wykladowcy”

  Najnowszy wywiad Pana Azarowa .https://youtu.be/r9SSD_Gvnso

  Liberation: Unia i NATO nie mają kasy by wykupic Mistrale http://ria.ru/world/20150516/1064869289.html

  W Kijowie odbyla sie demonstracja przeciwko podwyzaszaniu cen http://rusvesna.su/news/1431767129

  Miedzynarodowa konferencja „U-Krainski kryzys i globalna polityka”. Zebrali sie sami znani analitycy – w tym znany nam Colonel http://www.novorosinform.org/articles/id/1068

  Ukry po cichu przerzucaja pod Wolnowache 55-ta Brygade http://www.novorosinform.org/news/id/28796

  Polubione przez 10 ludzi

  • @Wdakra
   Inne spojrzenie? Chyba inne niż to przedstawiane przez MSM i „niezależnych od rozumu”. W tym tekście nie ma nic „innego” niż to, co myśli każdy przytomny na rozumie człowiek i Polak.
   Jednakże, jedno zdanie zaskoczyło mnie prostotą i trafnością ujęcia i pod tym zdaniem podpiszę się z chęcią, wszystkimi kończynami:
   „Świadomość polityczna Polaków po 25 latach stoi na przerażająco niskim poziomie, w istocie jest bezwładem umysłowym karmiącym się wyłącznie fetyszami i kalkami XIX i XX-wiecznymi, zabobonem i pseudomistycyzmem, na pograniczu psychicznej dewiacji.”

   Polubione przez 9 ludzi

   • „„Świadomość polityczna Polaków po 25 latach stoi na przerażająco niskim poziomie, w istocie jest bezwładem umysłowym karmiącym się wyłącznie fetyszami i kalkami XIX i XX-wiecznymi, zabobonem i pseudomistycyzmem, na pograniczu psychicznej dewiacji.”- tylko dlaczego tak jest?

    Wpływ ukierunkowanej na fałszywe priorytety propagandy?

    Czy też celowe ogłupianie ludzi, którymi łatwiej jest przy tym stanie świadomości manipulować?

    Pozdrawiam,

    Polubione przez 8 ludzi

    • @AdNovum
     Wszystkiego po trosze. Aczkolwiek, nie należy zapominać o styropianowych „reformach edukacji”. Bez tych „reform” byłoby zdecydowanie trudniej wciskać medialny, propagandowy kit.

     Polubione przez 6 ludzi

    • „Czy też celowe ogłupianie ludzi, którymi łatwiej jest przy tym stanie świadomości manipulować?” – znak zapytania niepotrzebny – debilami łatwiej rządzić.

     Polubione przez 6 ludzi

  • Artykuł z 2010 roku cytat „Ounowscy propagandyści po 1989 roku rozwinęli w Polsce, przy całkowitej bierności władz, szeroką kampanię kłamstw i przeinaczeń. Chwytają się wszelkich wykrętnych sposobów aby wybielić zbrodnię. Usiłują przerzucić winy na Polaków, partyzantów radzieckich, Niemców, na jakieś bliżej nie zidentyfikowane bandy.
   Starają się utożsamić OUN – UPA z narodem ukraińskim i ciągle podkreślają, że te formacje w czasie drugiej wojny światowej walczyły z niemcami i sowietami o wolną Ukrainę.”
   http://www.jednodniowka.pl/readarticle.php?article_id=79
   drugi cytat „Dzieje się to w sytuacji, gdy Instytut Pamięci Narodowej prowadzi kilkadziesiąt śledztw w sprawie zbrodni ukraińskich nacjonalistów, które formalnie kwalifikuje jako ludobójstwo. Masowe zabijanie ludzi nazywa „antypolską akcją UPA”, która miała tylko „usunąć” Polaków. Co ciekawe, styl ten stosowany jest także przy omawianiu stosunku ukraińskich nacjonalistów do Żydów. Jako przykład można przytoczyć pytanie red. Pawła Smoleńskiego zadane Andrijowi Bolianowskiemu: „dlaczego ukraińskie bataliony Roland i Nachtigall biły Żydów?”.[6] Czy redaktor Gazety nie chciał użyć słowa „zabijali”?

   Polubione przez 8 ludzi

 8. Gdyby ktoś jeszcze próbował zrównywać modus operandi SZA i FR w ogólności czy Kerry’ego i Ławrowa w szczególności, niech przeczyta ten tekst. Ze zrozumieniem.
  http://journal-neo.org/2015/05/15/what-if-putin-is-telling-the-truth/
  Autor, William Engdahl, pokazuje na przykładzie wojen czeczeńskich i aktu terroryzmu w Biesłanie, kto stał i stoi za próbami podporządkowania sobie Rosji.
  [Na marginesie: dla każdego myślącego człowieka, wszelkie opinie (w tym rosyjskiej V kolumny) o tym, jak to Arabia Saudyjska grała na obniżenie mocy produkcyjnych i zysków firm naftowych w SZA, były, są i będą totalnym kretynizmem. Ta feudalna, barbarzyńska zakała ludzkości utrzymuje się na powierzchni tylko dzięki SZA.]

  Bardzo bym prosiła o zapoznanie mnie z podobnymi zakusami Rosji na SZA czy jakikolwiek inny kraj „oświeconego Zachodu”, ponieważ „nic nie rozumiem z mechanizmów polityki”.

  Polubione przez 8 ludzi

 9. Istotna zmiana, która spowodowała skok ciśnienia u panów Poroszenki, Jaceniuka i reszty ferajny spod znaku „Stefan Bandera Bohater Ukrainy”…

  Pani Nuland zaczęła NAGLE wierzyć prezydentowi Putinowi:

  „Victoria Nuland, asystent sekretarza stanu USA ds. Europy, oświadczyła w sobotę w Kijowie, że prezydent Rosji Władimir Putin zapewnił jej zwierzchnika Johna Kerry’ego, iż jest zwolennikiem pokojowego rozwiązania konfliktu na wschodniej Ukrainie”

  http://fakty.interia.pl/raporty/raport-zamieszki-na-ukrainie/aktualnosci/news-wladimir-putin-zapewnil-ze-popiera-porozumienie-pokojowe-na-,nId,1734706

  I jednocześnie:

  „USA rozmieszczą w Australii bombowce strategiczne”

  http://pl.sputniknews.com/swiat/20150515/386216.html

  …w Australii bo teraz to już Chiny najbardziej zagrażają Pax America…

  Polubione przez 9 ludzi

  • Jest taki „śmieszny” programik na tvn24 ‚Świat według Jacka’. otóż ten Jacek najpoważniej w świecie (swoim świecie chyba) stwierdził, że obecne konflikty (UPAina, Syria, Jemen, Morze Południowochińskie, a nawet Wenezuelę nazwał strefą konfliktu) to zaplanowana akcja przeciw US. Zaplanowana i prowadzona przez Rosję, Chiny, Iran i Koreę Płn! O Pax Americana ten propagandysta pewnie nawet nie słyszał…

   Polubione przez 14 ludzi

   • Pałas ? Pałas tak. Pałas zoofil. Kiedyś oglądałem te jego seanse, ale każdy odcinek był coraz bardziej ohydny i w końcu przestałem oglądać tego reżymowego zoofila.

    Polubione przez 5 ludzi

 10. Bardzo ciekawy tekst o gazie. Ukraina sporządziła plan dt. bilansu gazowego na roku 2015 rok. Rząd w Kijowie zakłada ,że zostanie zwiększone wydobycie rodzimego gazu, import zostanie ograniczony. Niemniej pomimo tych wyliczeń wciąż brakuje około 5 mld m3 gazu (!) .W jaki sposób deficyt zostanie pokryty nie wiadomo.
  Możliwe scenariusze
  a) kompletne odcięcie zbuntowanych republik od gazu
  b) kradzież gazu zakupionego przez kraje UE
  c) otrzymanie „darowizny” od krjów UE, Usa, może Rosji.
  http://www.cire.pl/item,110804,1,0,0,0,0,0,w-2015-roku-ukraina-zwiekszy-import-gazu.html

  Polubione przez 7 ludzi

  • „Niemniej pomimo tych wyliczeń wciąż brakuje około 5 mld m3 gazu (!) .W jaki sposób deficyt zostanie pokryty nie wiadomo.”

   Scenariusz d)

   Zaaplikują społeczeństwu dietę grochówkową i zainwestują w rurki winylowe, którymi będą te nadwyżki odprowadzane do podziemnych zbiorników.

   Przy okazji zmniejszy się efekt cieplarniany i w ten sposób i nam będzie lżej.

   Pozdrawiam.

   Polubione przez 5 ludzi

   • @AdNovum
    Wprost przeciwnie, w ten sposób efekt cieplarniany się zwiększy, bo potencjał cieplarniany metanu, wchodzącego w skład gazów jelitowych, jest 72 krotnie większy niż CO2. 🙂

    Polubione przez 5 ludzi

    • Ależ, ależ- przecież ja napisałem, że należy go przechwycić i zmagazynować w podziemnych zbiornikach, a w ten sposób nie będzie nam toto zaśmierdzało atmosfery, więc i efekt cieplarniany ulegnie redukcji:)))

     Tylko, że jest możliwy również efekt przeciwny: wychłodzenie klimatu w wyniku przedobrzenia.

     Pozdrawiam.

     Polubione przez 6 ludzi

 11. Dzień Dobry (dla tych z którymi się jeszcze nie witałem.
  Temat obok choć jak spojrzeć na geopolityczną układankę…
  Najpierw link z politycznego miejsca (parząc z perspektywy doboru autorów, kontekstu treści i poziomu komentarzy):
  .http://www.defence24.pl/analiza_rozbrojenie-europy-ciecia-po-zawieszeniu-udzialu-rosji-w-traktacie-cfe
  Artykuł jak artykuł lecz jeśli spojrzeć na komentarze to mało kto zwrócił uwagę (albo moderator nie przepuścił co u nich nagminne) na limity traktatu CFE. Pomijając stan faktyczny to porównajmy sobie Polskę z sąsiadami: Niemcami, Białorusią czy „Ukrainą”. Gdyby nie stan rzeczywisty (choć co do ilości realnej i tak nigdy nie ma pewności bo co innego dane oficjalne – urzędowe a co innego stany rzeczywiste które z racji dziedziny są zwykle tajne) to jesteśmy jako Polska w … (i tu każdy wpisze co mu przychodzi do głowy).
  A tak już luźna teza (dla tego miejsca luźna) którą zdają się potwierdzać wszystkie dane które zdobyłem, odszukałem i znacząca większość z nich jest publiczna, w sensie zapisanych regulacji, praw, narzuconych i przemilczanych często przed Polskim Narodem obowiązków i nakazów, komuś bardzo zależy by Polskę wymazać z map. Dokładnie tak jakby scenariusz o którym mówił Bezmienow (wczoraj przypomniałem wideo) został zaadoptowany przez „sami wiecie kogo” i z powodzeniem zastosowany przez … (tu nie mam pewności kogo) na Polsce, Litwie, na Białorusi zakończył się fiaskiem, a na Ukrainie ktoś nie odrobił lekcji i stąd obecna sytuacja.
  Pozdrawiam

  Polubione przez 6 ludzi

 12. Szok! Niejaka Beata Tadla właśnie powiedziała w głównym wydaniu „Wiadomości” że UPA była odpowiedzialna za rzeź Polskiej Ludności na Wołyniu.

  Polubione przez 8 ludzi

   • Cytaty komentarzy z pej’zbuka „Maria Anna Nie Pani Beata to chyba Bronisławowi łapcie w zębach przynosi.Taka wierna jak pies swemu panu.Placę podatki i od tv oczekuję obiektywizmu.Nawet Icek Kraśko chociaz namiastkę neutralnosci zachowuje.W tv tylko Bronek cały czas.Dlatego od wczoraj nie oglądam tego dziadostwa.14 maja o 22:26
    An Bee Nagle odkryła wątek rzezi na Wołyniu. Szkoda że tak późno, wcześniej nie było to opłacalne? 47 min”

    Polubione przez 6 ludzi

  • Po prostu wszystkie oficjalne media otrzymały odgórny prikaz opublikowania jednakowo brzmiącego tekstu (komentarze powyżej). Ktoś nieco wytrzeźwiał po klęsce bula i myśli już o częściowej zmianie polityki informacyjnej przygotowując się do wyborów parlamentarnych. Przekonali się, że społeczeństwo to nie tylko kukiełki, którymi można manipulować. Nie spodziewałabym się natomiast zdecydowanej zmiany w informacjach.

   Polubione przez 5 ludzi

 13. Wystąpienie I.Striełkowa na konferencji „Kryzys ukraiński i globalna polityka”. Zdaniem Striełkowa, w najbliższych miesiącach sytuacja w Donbasie nie zmieni się.

  Ważne słowa: „Realizacja mińskich porozumień oznacza faktycznie pełną strategiczną porażkę Rosji. Realizacja tych porozumień doprowadzi do likwidacji ŁRL i DRL.”
  http://dnr24.su/dnr/3898-strelkov-dnr-i-lnr-zhdet-prodolzhenie-izmatyvayuschey-voyny.html

  Polubione przez 5 ludzi

 14. Póki co Prezydent Rosji Władymir Putin i minister obrony narodowej FR Sergiej Szojgu propagują w Rosji rozwój sportu świecąc rosyjskiemu narodowi własnym przykładem. Przy okazji widać dobry sposób zagospodarowania i wykorzystania obiektów poolimpijskich w Soczi.

  http://www.vesti.ru/doc.html?id=2585102#/video/http%3A%2F%2Fplayer.rutv.ru%2Fiframe%2Fvideo%2Fid%2F1215475%2Fstart_zoom%2Ftrue%2FshowZoomBtn%2Ffalse%2Fsid%2Fvesti%2FisPlay%2Ftrue%2F%3Facc_video_id%3D645112

  Polubione przez 4 ludzi

Możliwość komentowania jest wyłączona.