Wojna domowa na Ukrainie 25.05.2015r.- 95 dzień od nowego rozejmu.


Donieck wczoraj.

„Proces integracji europejskiej utknął w martwym punkcie z powodu czterech krajów unijnych: Cypru, Grecji, Włoch i Austrii”– powiedział podczas programu ukraińskiej telewizji „Kanał 5” zastępca szefa biura prezydenta Ukrainy Walerij Czałyj.

Tym samym przyznał, że nie tylko Białoruś, Azerbejdżan i Armenia są krajami, które w ramach Partnerstwa Wschodniego blokują współpracę z Unią Europejską państw Europy wschodniej.

Tak więc opór przed rozszerzeniem UE na Wschód nie wynika wyłącznie ze strony państw, które wcześniej wchodziły w skład Związku Radzieckiego- co usiłuje nam wmówić propaganda wiodących mediów- ale co bardziej istotne, jest spowodowane oporem państw członkowskich jaki uwidocznił się wewnątrz samej Unii.

Z czego taka postawa wynika?

Jak sądzę najlepiej określa ten problem artykuł jaki ukazał się w białoruskiej gazecie „Sowietskaja Biełorussija”, w której podkreślono, że ostatnie spotkanie w Rydze poświęcone Partnerstwu Wschodniemu jest zakończeniem całej epoki polityki prowadzonej przez UE wobec partnerów ze Wschodu, wobec tego należy już myśleć o nowych zasadach europejskiego ładu:

„Stary europejski ład zniknął, przynosząc kontynentowi wiele wyzwań”– czytamy w artykule.

To stwierdzenie oczywistego faktu nie jest niczym nowym, bo już prawie dokładnie dwa lata temu podczas spotkania niemiecko-belgijsko-luksemburskiej izby handlowej w Brukseli, unijny komisarz ds. energii Guenther Oettinger ostro skrytykował UE mówiąc, że wymaga ona remontu:

„Niepokoi mnie to, że obecnie nadal zbyt wielu ludzi w Europie uważa, że wszystko dobrze się skończy”

Zdaniem Oettingera UE zachowuje się jak „zakład wychowawczy” dla reszty świata, zamiast zająć się walką z własnym kryzysem gospodarczym i zadłużeniem.

Dodał przy tym, że zjawiskiem niepokojącym jest też wzrost znaczenia ruchów eurosceptycznych.

Oettinger krytycznie ocenił również sytuację we Francji, która „kompletnie nie jest przygotowana na to, co jest konieczne” oraz odniósł się do Niemiec mówiąc, że jego kraj osiągnął szczyt swojej ekonomicznej siły i „nie stanie się jeszcze silniejszy”.

Wg. niego, zjawiskiem niepokojącym jest również sytuacja wewnętrzna niektórych krajów:

„Niepokoję się o kraje, którymi właściwie niemal nie da się rządzić: Bułgarię, Rumunię i Włochy”

To są słowa sprzed dwóch lat. A co się w międzyczasie w UE zmieniło?

Nic na lepsze, ale za to powstały nowe problemy, które skutecznie wywołują same władze unijne, wdrażając nadal swą oderwaną od rzeczywistości politykę.

Dowodem na to może być nadal nie zażegnany kryzys gospodarczy i bardzo poważne problemy ekonomiczne jakie przeżywają niektóre kraje UE, ale również sytuacja jaka wytworzyła się na wschodzie Europy ze szczególnym uwzględnieniem Ukrainy.

Czy w związku z tym możemy uznać, że UE kieruje się jakimiś racjonalnymi przesłankami, czy też idzie drogą prowadzącą prosto do upadku?

A może nierealna postawa władz unijnych wynika z niezależnych od niej powodów, które są spowodowane brakiem suwerenności w odniesieniu do realizacji zadań w polityce światowej, w której to stały się one wyłącznie narzędziem służącym nie własnym celom, tylko zaoceanicznego mocarstwa?

Stąd może wynikać taka niespójność widoczna w polityce UE wobec wyzwań wynikających z bardzo niedobrej  sytuacji wewnętrznej z jednej strony i chęcią rozszerzania się bez końca- i wbrew wszelkiej logice- na Wschód?

W efekcie takiej praktyki politycznej doprowadzono do niebywałych napięć społecznych, wewnątrz niektórych państw UE dotkniętych najmocniej kryzysem, i jednocześnie zaostrzono sytuację międzynarodową w ten sposób, że wisi obecnie nad nami widmo wojny, którą jeszcze jakoś udaje się utrzymać pod kontrolą ograniczając ją do południowo-wschodniej części Ukrainy.

Czy taki cel przyświecał powstaniu UE i jej rozszerzaniu o kolejne kraje?

Oczywiście, że nie i dlatego też jak już dwa lata temu zauważył Guenther Oettingen:

„Unia wymaga remontu”

Bo inaczej ten statek zostanie unieruchomiony na morzu i to w czasie szalejącej burzy.

A do czego taka polityka prowadzi, jasno wyraził patriarcha Moskwy i  Wszechrusi Cyryl, który podczas nabożeństwa odprawianego w moskiewskiej cerkwi Chrystusa Zbawiciela powiedział, że bezbożnictwo stało się na Ukrainie „państwową ideologią” co spowodowało, że „na Ukrainie giną ludzie i walą się świątynie”. I to jest miarą tego do czego doprowadziły rządy liderów politycznych UE, którzy odeszli od zasad jakie przyświecają zachodniej demokracji opartej na tradycji kultury łacińskiej mającej jako główny swój cel dobro i niezbywalne prawa człowieka.

Kończąc ten przydługi wstęp przechodzę teraz do relacji z kolejnego dnia wojny domowej na południowo-wschodniej Ukrainie, która jest efektem oderwania się od rzeczywistości polityki unijnej.

Wczoraj w Doniecku od godzin nocnych słychać było odgłosy toczących się walk a nad miastem latały ukraińskie drony szpiegowskie lokalizując cele do ewentualnego ostrzału. Największe natężenie walk był w rejonie Piask, lotniska i jego okolic- w tym w rejonie centrum handlowego „Metro”- oraz na obrzeżach dzielnicy Putiłowskiej, m.in. na całym obszarze miasta słychać było około południa odgłos potężnej eksplozji, która nie wiadomo czym był spowodowana, zaś o jej sile dowodzi fakt, że fala uderzeniowa tego wybuchu wywołała drżenia budynku i szyb wiele kilometrów od jego epicentrum.

Obecnie w Doniecku jest spokojnie.

Słychać również było strzały w okolicach miejscowości Pietrowki, zaś od godzin porannych trwał ostrzał prowadzony przez ukraińską artylerię na Szirokino, gdzie pociski kaliber 152 mm i 122 mm spadały nie tylko na stanowiska obronne sił powstańczych ale również rażąc cele cywilne co prowadzi do dalszej destrukcji infrastruktury bytowej i zasobów materialnych tego miasta. Wg. informacji przechwyconych z ukraińskich komunikatów wojskowych; w czasie walk w tym rejonie zginęło dwóch żołnierzy ps. „Spasatiel” i „Skaj” z batalionu gwardii narodowej „Donbas”, a jeden o pseudonimie „Okun”został ciężko ranny. Tam też ukraińskie wojsko z rejonu miejscowości Lebiedinskoje ostrzeliwali z artylerii ciężkiej pozycje powstańców rozmieszczone w okolicach Dzierżyńskoje:

Jak podano w komunikacie Ministerstwa Obrony DRL, w dniu wczorajszym ukraińskie wojsko naruszyło 43 razy warunki zawieszenia broni, w tym 5 razy prowadząc ostrzał artyleryjski, 5 razy przy użyciu czołgów oraz 30 razy z różnego rodzaju broni.

Poza Donieckiem i wspomnianymi wyżej Szirokinem i okolicami Pietrowki, ostrzelane zostały również inne miejscowości: Gorłówka, Jasinowata, Dokuczajewsk, Spartakus, Żabiczewo, Griegorowka i Zajcewo.

W wyniku sobotnich walk na terenie DRL zginęło w sobotę dwóch powstańców i kolejnych dwóch zostało rannych.

W rejonie na zachód od Ługańska zauważono aktywność ukraińskiego lotnictwa wojskowego, gdzie w sobotę rano pomiędzy godzinami 8:30, a 10:00 widoczne były przelatujące w dwóch grupach- pierwsza grupa 5 lub 6 samolotów, druga grupa kolejne dwa samoloty- na bardzo dużej wysokości samoloty. Kierunek lotu był od Sławianoserbska do miejscowości Antracyt:

Mieszkańcy Alczewska na wieść o zabiciu w sobotę dowódcy batalionu „Prizrak” Aleksandra Mózgowoja wylegli tłumnie na ulice:

Były szef wywiadu ukraińskiej Służby Bezpieczeństwa Mikołaj Małomuż powiedział, że według niego zamachu na Aleksandra Mózgowoja dokonała grupa ukraińskich partyzantów działających bez wiedzy, i będąca poza kontrolą, ukraińskich sił zbrojnych.

Dodam, że według korespondenta wojennego w Donbasie rosyjskiej gazety „Komsomolskaja Prawda” Dmitrija Steszina śmierć Aleksandra Mózgowoja jest na rękę reżymu kijowskiego, którzy wybrał w tym przypadku cel swego zamachu idealnie, gdyż jego śmierć spowoduje zamieszanie w przeddzień spodziewanej ukraińskiej ofensywy:

Wczoraj rano w pobliżu Artiemowska w przydrożnym rowie znaleziono ciało zastrzelonego 32-letniego majora ukraińskich sił zbrojnych. Prawdopodobnie jest to ofiara napadu rabunkowego, bo ofierze skradziono broń, pieniądze, telefon komórkowy i dokumenty. Podejrzany o dokonanie tego morderstwa już został zatrzymany.

Na koniec kilka zdjęć:

Wczoraj w Doniecku słychać było bardzo głośną eksplozję.

Miejsce wczorajszego zabójstwa majora ukraińskich sił zbrojnych pod Artiemowskiem.

I aktualnych filmów:

https://www.youtube.com/watch?v=ZPwUcWKfZ4k

Pozdrawiam.

Reklamy

179 uwag do wpisu “Wojna domowa na Ukrainie 25.05.2015r.- 95 dzień od nowego rozejmu.

 1. Pean na cześć Putina. nie, nie mój. Generała Bundeswehry.
  Президент России Владимир Путин умеет хорошо просчитать ситуацию, но при этом он азартный игрок, заявил главнокомандующий Объединенными силами НАТО в Брюнсуме генерал Ханс-Лотар Домрезе в интервью журналу Focus.
  http://www.vz.ru/news/2015/5/25/747087.html
  To hazardzista. „Putin nie jest szalony. To gracz. Może być niebezpiecznie”.

  To po cholerę NATO wtyka łapy między drzwi?

  Polubione przez 10 ludzi

 2. Jak nas widzą, tak nas piszą.
  Польша: выбор между чумой и холерой
  http://www.regnum.ru/news/polit/1927136.html
  Чем живет Польша: эмоциональный финал предвыборной гонки, дружба с «самым сильным в мире партнером, который не боится русских «Искандеров», и самая дорогая в Европе электроэнергия

  Czym żyje Polska: emocjonalny finał kampanii przedwyborczej, „przyjaźń z najsilniejszym w świecie partnerem, który nie boi się Iskanderów, i najdroższa w Europie energia elektryczna”

  W sumie nie dziwię się, że jankesi nie boją się Iskanderów. Przecież one dolecą najdalej do Jeleniej góry i Ustrzyk Dolnych. Naszym dozgonnym przyjaciołom w sposób naturalny ” to lata”. Nawet chyba nie będą ich zestrzeliwać, bo to kosztuje…Zresztą czym?

  Polubione przez 12 ludzi

  • To standardowe T-64BW,ale z ostatnio modnymi ‚płotkami” przeciw pociskom kumulacyjnym.Konstrukcja stara jak świat,pierwotnie zastosowana przez Rosjan i Niemców w IIWŚ. 🙂

   Polubione przez 7 ludzi

 3. http://voicesevas.ru/news/yugo-vostok/14041-hronika-voennyh-sobytiy-v-novorossii-za-25052015.html#dt2131
  20:26 Спикер АТО Леонид Матюхин в эфире одного из украинских телеканалов сообщил, что за день в так называемой зоне АТО украинские войска понесли потери, как ранеными, так и погибшими. Больше информации спикер АТО не предоставил.
  Banderowcy w ciągu dnia ponieśli starty w zabitych i rannych.

  20:48 В редакцию «Голоса Севастополя» поступила информация, что по состоянию на 20:45 в Донецке прилет по району Засядько, ВСУ ведут огонь с стороны Авдеевки.
  Banderowcy ostrzeliwują Donieck od strony Awdjejewki

  21:38 Поступила информация от местных жителей Донецка:
  КИЕВСКИЙ РАЙОН:
  – попадание перед автомойкой на детскую площадку между „АТБ” и пер. Обнорского, 1. Пострадавших нет
  – ул. Жмуры – попадание в районе Вечного огня (за „высоткой”, где бывшее управление Точмаша). Повалило дерево, поврежден газопровод
  КИРОВСКИЙ РАЙОН:
  – Абакумова – попадания в поле возле террикона за ставком
  АВДЕЕВКА:
  – ул. Ленина – 3 попадания возле магазина „Спортивный”
  Ostrzał Kijowskiego rejonu przez banderowców.

  I mam pytanie do Wodza. Przedwczoraj został ostrzelany kombinat koksowniczy w Awdiejewce. Z różnych źródeł dowiedziałem się, że padło 40 pocisków. Trafiły w główną rozdzielnię energetyczną niszcząc całkowicie źródło energii dla kombinatu. To był główny powód zamknięcia produkcji. Trafiono również w komory koksownicze, co tłumaczy rozległość pożaru. O ile odbudowa komór nie stanowi większego problemu, to zniszczona podstacja energetyczna to olbrzymi wydatek ( cztery transformatory wielkiej mocy) . Banderowcy twierdzą, że w tych okolicach nie stacjonują ich jednostki, więc nie rozumieją, kto mógłby strzelać w to miejsce. Jednak spod Awdiejewki ostrzeliwują Donieck. Nie widzę też powodu, dla którego opołczeńcy mieliby to robić. Jednak ktoś tę salwę z Grada odpalił. W sieci nie znalazłem jakiegoś wytłumaczenia tego zdarzenia. Polskojęzyczna propaganda wskazała „terrorystów” jako sprawców ataku dołączając właściwe epitety.

  Da się dla porządku wyjaśnić sensownie ten incydent?
  Pozdrawiam.

  Polubione przez 8 ludzi

 4. Zubożenie społeczeństwa, upadek gospodarki są przyczynami spadku sprzedaży benzyny na Ukrainie. Wg oficjalnych danych sprzedaż benzyny spadła o 1/3 w porównaniu z rokiem 2014
  http://n-auditor.com.ua/uk/novini/finansi/item/28535-роздрібні-продажі-бензину-через-українські-азс-у-квітні-скоротилися-на-32,3.html
  o 400 mln euro dla Ukrainy od Banku odbudowy i rozwoju.
  http://n-auditor.com.ua/uk/novini/podiji/item/28516-єіб-виділить-україні-€400-млн-на-розвиток-інфраструктури.html
  Chiny tworzą największy fundusz złota. Jest to tez związane z odchodzeniem od $.

  Polubione przez 7 ludzi

  • Katolicy tak mają, że chodzą do kościoła i się modlą, więc nie ma co kontestować jego wizyty na jasnej Górze. Duda nie ukrywał, że jest katolikiem, pewnie nie pierwszy raz się pofatygował na mszę, tylko wcześniej nie towarzyszyły mu kamery. Za to przyznał się, że planuje złożyć kwiaty na grobie bezbożnika.

   Polubione przez 6 ludzi

   • Przy okazji taka wizyta na Jasnej Górze to świetny efekt propagandowy, w naszym pięknym kraju wystarczy pomachać różańcem, powiedzieć tanie a wyświechtane już wielokrotnie „szczęść boże”, pokazać się w kościele, może jeszcze pościskać się z biskupem i już masy prostolinijnych katopolaków są kupione. Zresztą czemu się tu dziwić, w USA odpieprzany jest podobny cyrk gdzie prezio przysięga na Biblię a pożal się boże przemówienie inauguracyjne kończy „god bless america”, nie wspomnę o dolarze gdzie widnieje napis „In god we trust” i to wystarczy aby na zaczadzonych religią amerykanach zrobić wrażenie…

    Polubione przez 9 ludzi

   • Pan Duda mógłby na kolanach przejść do Jasnej Góry czy do Mekki. Natomiast wszystko co zrobi Pan Prezydent Elekt Duda jest ściśle określone przez Protokół Dyplomatyczny.
    Przypominam, że Pan Prezydent Wałęsa (głowa Państwa Polskiego) przy oficjalnej wizycie Papierza Jana Pawła II (głowa Państwa Watykanu) w Polsce przywitał go klękając i całując w dłoń. W „języku” dyplomacji oznacza to potwierdzenie poddaństwa.

    Polubione przez 8 ludzi

     • „No to należy Wałęsę postawić przed Trybunałem Stanu za złamanie konstytucji.”
      Pomarzyć dobra rzecz 🙂

      Ja piszę tylko o tym, że obywatel X może dowolnie deklarować swoje sympatię i swój światopogląd, a Prezydent X reprezentuje Państwo i wszelkie jego działania muszą być temu podporządkowane. Każde Jego działanie jest ściśle zdefiniowane Protokołem (inaczej będzie znowu wchodził na krzesło lub „wasalizował” swój kraj)

      Polubione przez 7 ludzi

    • Kwaśniewskich pamiętacie jak lizali pierścionki Dziwisza w Krakowie?
     Przypomnacie sobie jak Kwaśniewscy śmigali papamobile z JPII i Dziwiszem?
     A wy przeżywacie, że zdeklarowany katolik pojechał na Jasna Górę w sytuacji kiedy każdy z jego poprzedników swoje rządy zaczynał od cmokania w pierścionki watykańczyków.

     Polubione przez 10 ludzi

     • PS Nie wiem czy zostanie zamieszczony mój komentarz – więc go wklejam także tutaj poniżej

      Komentarz dotyczy kilku felietonów Krakauera w których z lubością i „miłością” od dawna pisuje o Panu Dudzie https://obserwatorpolityczny.pl/?p=32439 (Pawle Kukizie oto Twoje dzieło: Andrzej Duda)

      Witam i komentuję „zbiorczo” wszystkie wypowiedzi Pana Krakauera na temat wcześniej Kandydata a teraz Elekta…

      Z Autorem „od zawsze” nie zgadzam się w dwóch kwestiach. Jedna to jego wciąż powracające marzenie o pistolecie w kieszeni każdego Obywatela czy torebce każdej Obywatelki…

      Druga kwestia to od kilku miesięcy widoczne w felietonach Autora zauroczenie Panem Dudą…

      Drogi i szanowany przeze mnie i Czytelników Krakauerze! Pana pseudonim może sugerować że tak jak jest Pan dumny z Królewskiego Miasta to i jest Pan dumny że mamy czy będziemy mieć prezydenta z tego miasta a nie jakiegoś podejrzanego spadochroniarza…

      Problem jest w tym że Pan Elekt pochodzi z formacji której „wyczyny” dobrze znamy. O ile wiem Elekt nie skakał na Majdanie jak Pan Kukiz, nie wołał „Gierojam Sława” jak jeden z Braci – czym napluli w twarz milionom Polaków. Na razie ma czystą kartę i jeszcze nie tańczy na setkach tysięcy grobów zamordowanych Wołyniaków i Kresowian…

      Ale już jego wyjazd do Czestochowy wskazuje że nie będzie Prezydentem Wszystkich Polaków ale zwykłym watykańskim sługusem.

      Drogi Autorze! Mam nadzieję że w kolejnych felietonach zwrócisz uwagę na to że POP (Pełniący Obowiązki Prezydenta) mógł z palcem w … bucie wygrać wybory gdyby zamiast bratać się z wrogami Polski na Westerplatte – pojechał na Defiladę do Moskwy, gdzie jak znam „ruskich” – siedział by na honorowym miejscu po lewicy Pana Putina (bo po prawicy siedział Pan Chińczyk).

      Zwracam też uwagę Autorowi by przyjrzał się nadziei naszej sceny politycznej jaką jest partia „Zmiana”. Polecam też Szanownym Czytelnikom zapoznanie się z najnowszym tekstem Pracowni https://pracownia4.wordpress.com/2015/05/25/duda-czyli-zawsze-moze-byc-gorzej/

      Pragę tez podkreślić że Pan Duda wygrał NIEZWYKLE MAŁĄ liczbą głosów!( około pół miliona) Godne zastanowienia jest oprotestowanie wyborów przez oddanie nieważnego głosu przez 250 tysięcy Obywateli. Godną uwagi jest informacja PKW o tym że w dziwny sposób wydano kilkadziesiąt tysięcy głosów więcej niż wrzucono do urn.

      A najważniejsze! Najważniejsze jest to że na 30 milionów uprawnionych – połowa została w domu bo nie wierzy że kolejny wybór pomiędzy znaną i „przeżywalną” cholerą a mniej znaną a na pewno śmiertelną dżumą coś zmieni!

      Myślę że jeżeli chcemy coś zmienić w Polsce to tylko przez wskazanie tym Obywatelom jakiegoś optymistycznego okienka w tym ponurym tunelu tak by zechcieli coś zmienić. Czy partia „Zmiana” Pana Piskorskiego to potrafi?

      PS
      Mam wrażenie że wybór Pana Dudy to taki sam numer jak z Panem Buskiem – premierem, sterowanym jak marionetka przez Pana Krzaklewskiego. Skończy się na pomniku smoleńskim w każdym mieście (bo coś trzeba dać ludowi – jakąś zabawę) – kolejną rozwałką naszego wywiadu i wojska przez Dzierżyńskiego-Klauna naszych czasów…

      PS2
      Pan Elekt na razie nie zająknął się na temat zgłaszanych zarzutów prasowych co do UPO-wskiej przeszłości jego dziadka. Powinien to w trybie wyborczym szybko załatwić. Czyżby coś było na rzeczy?
      Tak samo – nie podobają mi się niezwykle „syjonistyczne” w moim odczuciu wiersze jego Teścia…

      Polubione przez 8 ludzi

     • PS2
      Pan Elekt na razie nie zająknął się na temat zgłaszanych zarzutów prasowych co do UPO-wskiej przeszłości jego dziadka. Powinien to w trybie wyborczym szybko załatwić. Czyżby coś było na rzeczy?

      Co do tego PS2 to z tego co mnie się wydaje , a z reguły dobrze mi się wydaje , to Pan Prezydent Elekt odniósł się do tego zarzutu i zaprzeczył tym oskarżeniom. Zresztą w tym samym czasie bzdurami nazwał te zarzuty ksiądz Tadeusz Isakowicz – Zalewski, akurat do niego w sprawach ,, banderowskich” mam zaufanie.

      Polubione przez 1 osoba

    • Panowie po co te sprzeczki 🙂 Wiara jest osobistą sprawą każdego z nas. To ,że wielu ludzi wykorzystuje wiarę do celów politycznych to inna sprawa. Nie zastanawialiście się państwo dlaczego tak wielu polityków „afiszuje się” swoja wiarą w okresie przedwyborczym? Odpowiedź jest prosta-katolik zgodnie z KKK powinien być uczciwy, dobry, a w przypadku popełnienia złego uczynku MUSI zadośćuczynić ofierze za swoje przewiny i PRZYZNAĆ się do popełnionego czynu. Wiele osób nadal w Polsce ma silna wiarę w Boga i nie mówię tutaj o nawiedzonych babciach. Osobiście znam paru ludzi którzy stosują przykazania w życiu codziennym i chwała im za to.
     politycy są już tacy, ze wykorzystają każdą możliwa rzecz ,aby przypodobać się gawiedzi. Odwiedza poparzonych i rannych w wypadku, będą głaskać i całować główki małych dzieci, obiecają gruszki na wierzbie. Ten cyrk medialny nie jest jednak ważny, liczy się tylko efekt końcowy -jak dany polityk wywiązuje się z swej pracy dla narodu. o tym niestety ludzie z Polski i ci z prawa i lewa zapominają.

     Polubione przez 5 ludzi

 5. Депутат Рады Семен Семенченко, называющий себя также командиром батальона «Донбасс», заявил о неудовлетворительном состоянии фортификационных сооружений.
  http://www.vz.ru/news/2015/5/25/747254.html

  Semenczenko mówi o złym stanie fortyfikacji. Jest pełno dziur i wiele przesłanek do tworzenia kotłów przez powstańców.

  Tą dobrą wiadomością żegnam się. Dobranoc.

  Polubione przez 8 ludzi

 6. Też idę już, dziś tylko z doskoku, bo czas i obowiązki nie pozwalają.

  Spokojnej Nocy i radzę niektórym dłuższy spacer w lesie w celu ochłonięcia po zakończonej kampanii wyborczej.

  Dobranoc

  Polubione przez 4 ludzi

 7. Witam!
  jedni ida spać a inni nie dadzą znów rady zrobic porzadnej „prasówki” – więc taki erzac linkuję:

  Dla tych co ida w pielesze kot na poczatek!

  .https://youtu.be/W-oonPlJjVM Pan Radionow o zabiciu Mozgowego…

  PS Czytałem komunikat prostujący rózne plotki na temat pogrzebu który odbędzie się 27-go. Poczatek o 10-tej. Wyprowadzenie z dowództwa sztabu Prizraka w Alczewsku

  Ukry maja moralne watpliwości czy wyjazd za pracą do ROsji jest okej http://dnr24.com/main/9360-zarobitchanstvo-v-moskve-zrada-ili-peremoga-galickie-svidomity-stavyat-vopros-zhestko.html

  Na majdaniarski sabat w Równym przynieśli głowę Poroszenki. Na razie sztuczną… http://dnr24.com/main/9379-v-rovno-na-akciyu-avtomaydana-prinesli-golovu-poroshenko-v-banke-s-nadpisyu-brehun-pnh.html

  .https://youtu.be/WgPmxAb0D_0 dobrowolcy-banderowcy groża Poroszence. Jeszcze nie chca odcinać mu głowy…

  .https://youtu.be/E1sMyiY4lIU Film o demokracji amerykańskiej, trochę innej niz demokracja socjalistyczna, parlamentarna itd,,,

  A jak jesteśmy w „Hameryce”…
  .https://pp.vk.me/c543107/v543107276/2b9/7ZqpqUfllGU.jpg
  .https://pp.vk.me/c623131/v623131550/3c0d5/DvkMsXlxn_4.jpg

  Wracamy do Europy a ścislej do Moskwy gdzie V-ta kolumna tez działa .https://youtu.be/cgKUZneLizk

  Według przechwyconych przez Opołczenie informacji ze Sztabu ATO – sa zalecenia by nie ewakuowywac rannych ale zostawiać ich na placu boju… https://vk.com/feed?w=wall-3108310_204266

  Wracamy do LNR, gdzie zostanie wznowiona produkcja amunicji https://vk.com/brusek?w=wall274493429_3273%2Fall

  Polecam reportaż „Na ruinach pieriemiria” .https://youtu.be/-R_OCLat1JI
  Jak widać – jest to już PRAWDZIWA ARMIA – jak wciąz nam „tłucze” Adalbert!

  „Wojna odmienia miasta” .https://youtu.be/ps_3uGZ5fBo

  Kolejny, wzruszajacy reportaż o zwykłych bohaterach… (ten „kukuruxnik” to oczywiście nie Kukuruźnik = PO-2, ale „nasz”, mielecki AN-2! .https://youtu.be/xQ0PmJajl8k

  Specjalny linka dla miłośników lotnictwa! https://vk.com/brusek?w=wall274493429_3276%2Fall
  W linku filmy na Su-T-50, SU-47, Mig-29 + 2 inne 🙂

  .https://youtu.be/_8sHg_5XYFk Opis zbrodni banderowskich – opowiada lekarz

  SBU zablokowało działalność banku UniCredit. http://1-news.net/ua/11630-sbu-zablokirovalo-rabotu-mezhdunarodnogo-evropeyskogo-banka-v-ukraine.html Czyzby sankcje przeciw Jewropie?

  O opołczeńcu któremu banderowskie ścierwa odcięły palce. Witalij Korobkow dostał się do niewoli gdy ukry zaatakowały zakład utylizacji amunicji w okolicach Piasków. Władze chca go jak najszybciej wymienić…
  http://dnr24.com/main/9366-po-plennomu-s-otrezannymi-palcami-i-o-boe-bliz-pesok.html

  Graham w podziękowaniu za ratunek – zaprasza do szpitala gdzie go leczono na środę na godzinę 10-tą. Graham przywiózł podarunki dla szpitala. W Linku tez zdjęcia https://vk.com/brusek?w=wall274493429_3283%2Fall

  I taka grafika na dobranoc! 🙂 .https://cs7055.vk.me/c7008/v7008087/6c7e1/kHqWfBU6Dfo.jpg

  PS
  Według Mateusza Piskorskiego mamy teraz za POP kolejnego rusofoba i polityczna marionetkę! https://vk.com/feed?w=wall-92544315_175
  Zdjęcie pana Mateusza bez kropki!

  PS2
  Sezon plazowania w Mariupolu! Ostatnie przygotowania! .https://pp.vk.me/c623421/v623421904/20d20/wXVWZZSghN4.jpg

  Ukry dalej ćpaja w najlepsze! .https://pp.vk.me/c623623/v623623388/314a2/IK4gXTX0_JQ.jpg

  Polubione przez 9 ludzi

  • Pan Piskorski robiąc takie zdjęcia sam sobie strzela w kolano, nie pomorze mu on w wyborach do parlamentu , na pewno zostanie wykorzystane przeciwko niemu.
   Ale osobiście to mu zazdroszczę , chętnie bym się dał sfotografować z panem Zacharczenkom. Gratuluję odwagi panie Piskorski.

   Polubione przez 1 osoba

 8. Witam z rana kilkoma linkami…

  Uniwersytet Warszawski na ziemi dońskiej https://obserwatorpolityczny.pl/?p=32429 (Biorąc udział w tłumaczeniu tego tekstu – muszę przyznać że przy okazji zapoznałem się z różnymi ciekawostkami dotyczącymi „UW nad Donem” – o czy wcześniej co prawda wiedziałem ale bardzo „po łebkach”… 🙂

  Ukry wychodzą z mgły i oparów szaleństwa? http://odnarodyna.org/content/pitateli-maydana-vyhodyat-iz-tumana-zametki-kievlyanina

  Ciekawe także http://polomedia.ru/news/poloniya/polsha-probezhala-v-moskve-v-tretiy-raz

  .https://youtu.be/-_rLaq-aJo4 O snajperach prawie 40 minut

  O wojnie która jest „moratorium” na likwidację długów. Wykład Pani Witrenko – 40 minut ale polecam!!! .https://youtu.be/Su6GJefKE_g

  Film o biednej zazombionej banderowskiej młodziezy .https://youtu.be/lsGhlWBHlB0

  PS
  Specjalnie dla tankistów i wszystkich pozostałych bez kropki

  Сравнение размеров Т-14 „Армата” и Т-90А

  A dla „marynarzy” – „mama z małym” 🙂

  Jako przestroga – też bez kropki – mapa według islamistów

  Ps…
  Rudy kot zawsze się wkręci! 🙂
  .http://cs7011.vk.me/v7011015/a4a3/lPsVV04UNDI.jpg

  Polubione przez 7 ludzi

  • Niestety,Brusku to zestawienie wymiarów obu czołgów źle świadczy o Armacie,jest za duża,a przede wszystkim za wysoka.Co to znaczy,każdy wie,gigantomania w przypadku czołgów absolutnie nie wskazana.Patrz IIWŚ. 🙂

   Polubione przez 3 ludzi

 9. Witam Wszystkich z rana! 🙂
  Coś z mojego”lewego sektora”. 🙂
  Fragment z postulatów na sobotnią Radę Krajową SLD:
  „6. Jednoznaczny sprzeciw wobec wojennego awanturnictwa, polityki zbrojeń i postulat poprawy stosunków dyplomatycznych z Rosją.”.
  Jak dla mnie,ruch w dobrą stronę.Zobaczymy,co z tego zostanie w poniedziałek,ale myślę,że przejdzie,wszyscy wiemy co Polacy w większości myślą o awanturze ukraińskiej. 🙂

  Polubione przez 9 ludzi

Możliwość komentowania jest wyłączona.