Wojna domowa na Ukrainie 27.05.2015r.- 97 dzień od nowego rozejmu.


W Mariupolu ukraińscy żołnierze z batalionu gwardii narodowej „Donbas” zaminowali plaże.

Tylko w pierwszym kwartale bieżącego roku, duże i średnie przedsiębiorstwa na Ukrainie, zanotowały stratę w wysokości 18 mld dolarów.

Miesiąc temu Bank Światowy poinformował, że ukraińska gospodarka może powrócić na falę wzrostów w przyszłym roku i rosnąć 2% pod warunkiem nie eskalowania sytuacji militarnej przez separatystów.

W kwestii prognozowanego 2 % wzrostu ukraińskiej gospodarki w 2016 roku, Bank Światowy zwraca uwagę na kilka czynników, które muszą wystąpić.

Jak powiedziała ekonomistka Banku Światowego, Anastasia Holovach, aby to osiągnąć:

„sytuacja na wschodzie nie może się pogorszyć, musi dojść do ustabilizowania sytuacji w sektorze bankowym, a także musi być kontynuowane wdrażanie reform”

Jak na razie żaden z wymienionych elementów niezbędnych dla przezwyciężenia kryzysu nie jest przez kijowski rząd właściwie wdrażany.

Miarą upadku państwa jest stan jego rezerw walutowych, które w przypadku Ukrainy jeszcze na początku lipca ubiegłego roku wynosiły 17,83 mld dolarów, co wtedy było o 12 % mniej niż na początku roku (spadek rezerw w okresie od marca do lipca 2014 r. wynosił ponad 2,5 mld dolarów), a na początku grudnia ubiegłego roku rezerwy te skurczyły się już do 9,9 mld dolarów. Na dzień pierwszego marca br. rezerwy te wynosiły około 5,6 mld dolarów, a w ciągu kolejnych dwóch miesięcy skurczyły się do poziomu około 4 mld dolarów, z tym że raczej chodzi już o pułap poniżej tej sumy.

Jak z tego widać, Ukraina stacza się systematycznie po równi pochyłej, i jest to głównie efekt rządów obecnej ekipy politycznej, która przejęła tam władzę po zamachu stanu sponsorowanego przez zachodnich mocodawców. Ale nie tylko one się do tego stanu upadku przyczyniły, bo proces gwałtownego kurczenia się rezerw walutowych rozpoczął się tam już w 2012 roku, kiedy to zmniejszyły się one o 22,8 % (o 7,248 mld dolarów) z 31,794 mld do 24,546 mld dolarów. W roku 2013 sytuacja lekko się ustabilizowała po czym od początku roku 2014 proces ten gwałtownie zaczął przyśpieszać.

W efekcie w tym roku amerykańska agencja S&P, obniżyła rating Ukrainy do poziomu śmieciowego CCC-, co jest to jednym z najniższych możliwych do osiągnięcia ratingów dla kraju, który nie ogłosił niewypłacalności. Jednocześnie w raporcie zaznaczono, że perspektywa jest negatywna uznając, że niewypłacalność rządu kijowskiego w walutach obcych za „praktycznie nieuniknione”, natomiast restrukturyzacja zadłużenia oznacza w praktyce brak spłaty zobowiązań przez Ukrainę.

Jak będzie wyglądała sytuacja ludzi na Ukrainie po ogłoszeniu przez nią pełnej niewypłacalności, trudno w tej chwili prognozować. Zapewne nie obejdzie się, biorąc pod uwagę radykalizację nastrojów społecznych i ilość nielegalnej broni jaka znajduje się obecnie w rękach różnego typu ekstremistów, bez gwałtownego wybuchu społecznego, który zmiecie z powierzchni ziemi aktualną ekipę rządzącą.

Ale co dalej?

Czy ukraińska choroba może w jakiś sposób zostać wyleczona?

Jak sądzę, bez ostrego wzięcia się za reformy, ukrócenia wszechogarniającej korupcji i bezprawia oraz zaprzestania walk na wschodzie kraju, nie ma w obecnej chwili żadnych szans na wyjście z tego bagna.

Pytaniem jest czy obecna ekipa jest na tyle kompetentna i zdeterminowana aby wyprowadzić kraj na prostą?

Jednak obserwując chociażby postawę kijowskiego reżymu wobec konfliktu w zbuntowanych obwodach południowo-wschodniej części kraju, gdzie zamiast przejść do pertraktacji mających na celu uregulowanie tam w sposób realny konfliktu na drodze pokojowej- do czego już namawiają również wiodące kraje UE i Rosja- ukraińskie władze z uporem maniaka konflikt ten ustawicznie podsycają.

Już z tego tylko punktu widzenia jasne jest, że w Kijowie tak na prawdę nikomu nie zależy na dobru kraju, zaś polityka jaką tam się obecnie prowadzi jest typową polityką spalonej ziemi.

Z tego wniosek wynika tylko jeden: Polska i inne ościenne kraje Ukrainy będą miały w niedalekiej przyszłości z tego powodu bardzo poważne problemy.

Pytaniem więc jest:

Czy tak, jak w stosunku do Ukrainy, również wobec innych krajów Europy Środkowo-Wschodniej celowo zastosowano wariant destabilizacji tego regionu?

Jeśli zaś zrobiono to celowo, to czemu ta destabilizacja w ostatecznym efekcie ma służyć?

To tyle wstępu. A teraz przechodzę do relacji z kolejnego dnia wojny domowej na południowo-wschodniej Ukrainie.

Dzisiejszej nocy w Doniecku było spokojnie.

Podczas walk w rejonie miejscowości Piaski jeden z żołnierzy ukraińskiego batalionu „Karpacka Sicz” został poważnie kontuzjowany w wyniku wybuchu pocisku moździerzowego kaliber 120 mm.

Walki toczyły się również w okolicach miejscowości Marinka i trwał ostrzał z kierunku Awdiejewki obrzeży Doniecka w rejonie dzielnicy Putiłowki:

Gorłówka wczoraj późnym wieczorem i w nocy ukraińska artyleria prowadziła intensywny ostrzał na tereny zamieszkałe w rejonie centrum miasta oraz na obrzeżach w dzielnicy Ozarjenka. I tak w Ozarjence został zniszczony jeden dom prywatny, gdzie nie było ofiar wśród cywilów, bo rodzina zamieszkująca ten dom ukryła się bezpiecznie w piwnicy. Natomiast przy podobnym zdarzeniu jakie miało miejsce w zachodniej części Gorłówki gdzie jeden z pocisków również zniszczył dom jednorodzinny przy ulicy Korolenki, została poszkodowana cała zamieszkująca tam rodzina, a więc: rodzice oraz trójka dzieci w tym trzy tygodniowe niemowlę. Niektóre informacje podają, że część tej rodziny zginęła- ojciec i 11-letnia córka pozostała część poszkodowanych znajduje się w stanie krytycznym. Poza tym zginął jeszcze jeden cywil, a dodatkowo jeden z powstańców został ranny.

Na miejscu zniszczeń po wczorajszym ostrzale artyleryjskim w Gorłówce przebywają obecnie obserwatorzy misji OBWE, w celu sporządzenia raportu:

Poniżej film przestawiający skutki wczorajszego ostrzału przez ukraińską artylerię miejscowości Sławianoserbsk, gdzie w wyniku tego został uszkodzony budynek akademika tamtejszej średniej szkoły rolniczej i po trafieniu pociskiem w dom jednorodzinny spłoną dach:

Trwał ostrzał prowadzony przez ukraińską artylerię na miejscowość Szirokino jak i również na cele cywilne w Sachance, gdzie został zniszczony dom prywatny mieszczący się w centrum tej miejscowości przy ulicy Pokoju. Na szczęście nie było ofiar wśród ludności cywilnej:

Utrzymuje się bardzo napięta sytuacja w rejonie Ługańska, gdzie tylko wczorajszej nocy i rano doszło do wielu incydentów zbrojnych, w tym w okolicach miejscowości Bachmutki, gdzie ukraińskie wojsko prowadziło ostrzał na pozycje powstańców przy użyciu automatycznych granatników, moździerzy, haubic, czołgów i opancerzonych wozów bojowych. Do stosunkowo niewielkich walk doszło też w rejonie Sokolników, kilku powstańców zostało rannych ale atak ukraiński został tam odparty.

Poza tym trwał ostrzał artylerii ukraińskiej w okolicach miejscowości Sławianoserbsk, Łobaczewa, Żiełtoje, Wiesełoj Gory, Stanicy Ługańskiej,  Bołotnoje i Sizogo.

Ukraińskie wojsko przeprowadziło tam też atak na punkcie kontrolnym nr. 31, który został skutecznie odparty.

Straty ukraińskie: 4 zabitych, około 10 rannych oraz zostały zniszczone 2 opancerzone wozy bojowe. Ostrzelane też zostało ukraińskie stanowisko ogniowe ciężkich moździerzy, które prawdopodobnie zostało w wyniku tego całkowicie zlikwidowane.

Nadal trwa koncentracja ciężkiego sprzętu przez wojsko ukraińskie w rejonie linii rozgraniczenia:

Natomiast według komunikatu przekazanego przez biuro prasowe dowództwa ukraińskich wojsk biorących udział w tzw. operacji antyterrorystycznej w Donbasie; w godzinach od 18:00 wczoraj do 06:00 dnia dzisiejszego doszło do licznych starć z siłami powstańczymi, przy czym nie podano ilości tych potyczek.

I tak około północy w rejonie Popasnej, Leninskoje i Nieliepowki miały być ostrzeliwane przy pomocy automatycznych granatników stanowiska obronne ukraińskich wojsk. Podobna sytuacja miała miejsce w miejscowościach: Piski, marinka, Kirowska, Zołotoje, Bogusławska, Łozowoje, Sczastie, Stanicy Ługańskiej, Sokolniki, Krimskoje i Szirokina.

Ponadto zaobserwowano przelot powstańczych dronów w rejonie tras: Donieck- Krymskoje, Trechizbenka- Staryj Ajdar oraz Mielowaja Gora-Sczastie.

Wg. danych z tego samego źródła: w poniedziałek podczas walk miał zginąć jeden ukraiński żołnierz, a dwunastu zostało rannych.

Na lotnisku w Kramatorsku ukraińskie wojsko zgromadziło bardzo dużą ilość ciężkiego sprzętu wojskowego, w tym działa i moździerze samobieżne, transportery opancerzone i czołgi, oraz kilka helikopterów Mi-24i rakietowe systemy obrony przeciwlotniczej w tym rakiety „Buk”:

https://maps.yandex.ru/?l=sat&ll=37.626956%2C48.703346&z=17

Dowódca ukraińskiego pułku „Azow” Sergiej Korotkow powiedział w wywiadzie dla telewizyjnego programu „Kanał 5” , że budżet wojskowy został zdefraudowany;

„Teraz kradną środki budżetowe dla wojska, począwszy od zakupu benzyny. To co mogę powiedzieć na pewno. Tak więc najistotniejsze jest aby stworzyć kontrwywiad i żandarmerię wojskową. I wszystkich generałów ukraińskiej armii, których jest około 400, należy poddać przesłuchaniu przy wykrywaczu kłamstw. Pozostanie ich po tym góra dziesięciu”

Dziś rano w Alczewsku przy licznej obecności mieszkańców pochowano z honorami dowódcę 4 Batalionu Obrony Terytorialnej ŁRL Aleksieja Mozgowoja wraz z poległymi razem z nim towarzyszami broni.

Chwała Bohaterom Noworosji:

Jak to się zaczęło rok temu w Doniecku?

Poniżej filmy przypominające te tragiczne wydarzenia:

Na koniec kilka zdjęć:

Gorłówka po wczorajszym ostrzale przez ukraińską artylerię.

Plaża w Mariupolu- kąpieli morskich i opalania się w tym roku nie będzie.

Ukraińska „technika” na lotnisku w Kramatorsku.

I filmów:

Pozdrawiam.

Reklamy

143 uwagi do wpisu “Wojna domowa na Ukrainie 27.05.2015r.- 97 dzień od nowego rozejmu.

 1. Zdjęcia i filmy z dzisiejszej uroczystości pogrzebowej http://colonelcassad.livejournal.com/2203530.html

  Berlin też czci Wielkiego Bohatera .https://pp.vk.me/c627717/v627717104/49e9/22U7WsnCkPo.jpg

  Dodatkowo – Rożin o prężeniu muskulatury przez NATO http://colonelcassad.livejournal.com/2204005.html

  Mieszkańcy Krainy od strony Naddniestrza twierdza że ukry ściagaja tam „technikę”. Czyzby szykował sie drugi front? http://jpgazeta.ru/ukraina-otkryivaet-vtoroy-front-zhiteli-pogranichnoy-s-pridnestrovem-zonyi-rasskazyivayut-o-pribyitii-novyih-podrazdeleniy-vsu/

  Taka ciekawostka przyrodnicza https://vk.com/brusek?w=wall274493429_3524%2Fall
  Na spotkaniu „Partnerstwa Wschodniego” w Rydze tylko raz w 13 stronicowym dokumencie podsumowującym napisano cos o Rosji – a mianowicie w kontekście 3-stronnych rozmów gazowych. Wbrew zapowiedziom szumnym nigdzie nie rozmawiano ani nie padł termin o „agresji Rosji na U-Krainie”
  .https://pp.vk.me/c621825/v621825710/a7ae/_9IxR9NIRR8.jpg

  Rok Poroszenki .https://youtu.be/omZpiwJaMAw

  Sadysta z parszywego sektora trafił za karę do aresztu domowego… .https://youtu.be/zeCiLvkGTNI

  Druga częśc filmu Grahama +18!!!!! .https://youtu.be/eQRjtqpXbhI

  Dziś o północy w Charkowie spłonął budynek wojskowy albo „powojskowy” .https://youtu.be/Zu6TY0h0ZYk

  Nie tylko Benia robi interesy! .https://youtu.be/Y27RiES1t8g

  .https://youtu.be/eDWZyjp0hYk Piata fala mogilizacji

  Bank u-Krainy swym dekretem umocnił wartośc grzywny. http://nahnews.org/239396-nbu-ukrepil-kurs-grivny-no-na-mezhbanke-on-upal/?utm_source=VK&utm_medium=nova&utm_campaign=VV

  O Bloombergu który wyłazi ze skóry by wykazać że Rosja jest faszystowskim państwem http://nahnews.org/238797-bloomberg-bredit-pytayas-obvinit-rossiyu-v-prestupleniya-kieva/
  Do tego fotka z UPAdliny .https://cs7055.vk.me/c7008/v7008946/2388e/qIv8OhnpiFQ.jpg

  Montian: „Majdan spowodował wojnę domową” .https://youtu.be/rabxxrumtZs

  PS
  Przepraszam niniejszym Państwa i Pana Elekta za niecne podejrzenia że jego przodek był banderowcem! Pan Elekt niewątpliwie swą przyszłą antybanderowską działalnością zaświadczy że to była podła plotka i oszczerstwo…

  PS2
  Opołczeńcy maja nową zabawke. Próby na poligonie .https://www.youtube.com/watch?v=y_rIvvdQ9z4 To jest podobno УР-07 „Змей Горыныч”

  Polubione przez 12 ludzi

  • @brusek
   Podobno ,,prawda zawsze zwycieża”, czyż nie? Pojechałeś grubo z tym banderdziadkiem Andrzeja Dudy i jak się okazało nie miałeś racji.
   Jak się zachowa Duda w stosunku do banderowców to inny temat. Na razie wystawił Poroszenkę dupą do wiatru i za to ma u mnie malutkiego plusika.
   Powtarzam się ale uważam, że niechęć do kogoś nie powinna objawiać się powielaniem kłamstw lub plotek na jego temat tym bardziej, że jest to bardzo łatwe do zweryfikowania.

   Polubione przez 11 ludzi

   • Nawiasem mówiąc rewelacje o banderowskich konotacjach przodków Andrzeja Dudy pojawiły się w poczcie pantoflowej internetu w okresie pomiędzy pierwszą, a drugą turą wyborów. One wpisywały się w nurt chaotycznych i rozpaczliwych drgawek sztabu wyborczego „słusznego Brąka” – choć nie brakowało im atrybutów wiarygodności. Skoro jednak okazuje się, że była to ordynarna ściema to widać, że także i do tego sztabu już przed drugą turą dotarła świadomość faktu jak wielkie negatywne znaczenie dla polskiego społeczeństwa ma mizdrzenie się Brąka do banderowców.

    Polubione przez 7 ludzi

     • Wcale nie „pojechałem grubo” – po prostu zalinkowałem paszkwil na ten temat ze stosownym zastrzeżeniem…
      Ale biję się w piersi i kropka…
      NIGDZIE ni pisałem że „dziadek Dudy był…”. W linku napisałem że pojawiła się taka informacja…

      Polubione przez 3 ludzi

     • @brusek
      Błagam Cię… nic nie zalinkowałeś. Wystarczy cofnąć się na poprzednią stronę z wpisami i co widzimy?”
      ,,A tak nawiasem mówiąc to Pan Elekt nie zajaknał się ani nie sprostował przed sądem w trybie wyborczym plotki o jego dziadziusiu arcybanderowcu…
      No i jak Panie Elekt? Prawda to czy brednia?
      Liked by 6 people
      brusek , Maj 27, 2015 at 18:23″
      Ton Twojej wypowiedzi jest jednoznaczny.
      Nie chcę się z Tobą dłużej dochodzić w tym temacie bo jak widzę tylko Cię nakręcam. Pax między Słowianami. Oki?

      Polubione przez 2 ludzi

     • Obserwując z dużym zainteresowaniem tą polemikę, zauważyłem, że pod tym obszernym tekstem w komentarzu na temat Dudy nie ma żadnego linku, który potwierdzałby te informacje, wzt. mam prośbę aby zamieścić link, potwierdzający fakty opisane w komentarzu na temat dziadka Dudy.

      Pozdrawiam.

      Polubione przez 2 ludzi

     • Re @brusek
      Błagam Cię… nic nie zalinkowałeś. Wystarczy cofnąć się na poprzednią stronę z wpisami i co widzimy?”
      ,,A tak nawiasem mówiąc to Pan Elekt nie zajaknał się ani nie sprostował przed sądem w trybie wyborczym plotki o jego dziadziusiu arcybanderowcu…
      No i jak Panie Elekt? Prawda to czy brednia?
      Liked by 6 people
      brusek , Maj 27, 2015 at 18:23″
      Ton Twojej wypowiedzi jest jednoznaczny.
      Nie chcę się z Tobą dłużej dochodzić w tym temacie bo jak widzę tylko Cię nakręcam. Pax między Słowianami. Oki?

      Myślałem że dyskusja toczy się linku jaki dałem kilka czy kilkanaście dni temu – przed wyborami. Nie chce mi się szukac tego co i kiedy napisałem. Posypuje głowę popiołem – i tyle na ten temat…

      Polubione przez 3 ludzi

  • Nie ma pan za co przepraszać, ale po raz kolejny zaimponował mi pan , przyznał się pan ,że się pan pomylił , a to dobrze o panu świadczy.

   Polubione przez 5 ludzi

 2. Обстрелы городов ДНР могут перерасти в полномасштабные военные действия, если Совместному центру по координации и контролю прекращения огня (СЦКК) и ОБСЕ не удастся повлиять на их прекращение, заявил глава Народного совета ДНР Андрей Пургин.
  http://www.vz.ru/news/2015/5/27/747700.html
  Purgin stwierdził, że ostrzał miast DNR może przekształcić się w wojnę o pełnej skali. Banderowcy przyjęli taktykę pojedynczych ostrzałów, przy braku reakcji próbują ponownie na większą skalę i tak dalej do sprowokowania retorsji.

  Polubione przez 8 ludzi

 3. Юрий-Богдан Шухевич: Украина должна перенести войну на территорию России.

  Potomek „słynnego” banderowca Szuchewycz;- doszedł do wniosku, iż wojna powinna być przeniesiona na terytorium Rosji !

  Czekam na dzien, w ktorym dokladnie to samo powiedzą o Polsce. Przeciez nienawidzą nas w równym stopniu (a może jeszcze bardziej !)

  http://focus.ua/country/330369/

  Polubione przez 7 ludzi

  • Na razie nie ma potwierdzenia,ale być może sprawa jest „zbyt świeża”.Jeżeli to prawda,w ciągu kilku dni będzie wiadomo kto i co. 🙂

   Polubione przez 4 ludzi

 4. No to Biden nie powiedział nic nowego.

  Выступая на форуме Международного консультативного совета Института Брукингса в Вашингтоне, вице-президент США Джозеф Байден заявил, что за любую дальнейшую агрессию в Украине Россия заплатит еще более дорогую цену. По его словам, США и НАТО будут прилагать все усилия, чтобы остановить курс Путина, направленный на устрашение соседних государств. Вице-президент также назвал украинский конфликт «проверкой для всего мира». Он заверил, что США и дальше будут предоставлять помощь Украине и призвал киевские власти к проведению дальнейших реформ и, в частности, к децентрализации и «деолигархизации»

  Występując na Forum (…) za dalszą agresję na Ukrainie Rosja zapłaci jeszcze wyższą cenę. Wg niego USA i NATO podejmą wszelkie działania, żeby zatrzymać kurs Putina, nakierowany na zastraszenie sąsiednich państw. Biden nazwał konflikt testem dla całego świata. Zapewnił, że USA dalej będzie pomagać banderowcom i wezwał kijowskie władze do przeprowadzenia dalszych reform i, w części, decentralizacji i deoligarchizacji.

  Pierwszy to przypadek, gdy państwo oligarchią stojące wzywa do zniszczenia tak skumulowanego kapitału! Chyba, że interes własny nakazuje pozbyć się konkurencji. Monsante już przebiera nogami. Hitler pociągami wywoził ukraiński czarnoziem do Reichu, co wywiozą jankescy farmerzy bo jak wcześniej linkowałem resztek przemysłu nie chcą kupować. Biden i jego pan nie potrafią już normalnie mówić do ludzi. Im się wydaje, że mogą każdemu grozić. Jako pointę zacytuję (niechętnie) klasyka – Ziobroszczenkę: „Pycha kroczy przed upadkiem”.

  Polubione przez 7 ludzi

 5. MM wskazuje na ostrzał Szirokino, ale co ciekawe widać też jakiś wybuch na wschodnich obrzeżach Mariupola. A oprócz tego tradycyjnie Spartak , przedmieścia Awdwiewki ,

  Polubione przez 5 ludzi

 6. Kto ma trochę czasu niech wpadnie na Lost Armour,na Kuriłkę.Tam jest jeden temat,mecz w Warszawie.Ktoś(Polak) umieścił wpis Dudy z Twittera o jego trzymaniu kciuków „za Sąsiadów”.O dziwo Rosjanie kibicują Ukraińcom,tak przynajmniej można wyczytać z komentarzy.Czyżby koszula bliższa ciału,pomimo wojny?A może to tylko sport? 🙂

  Polubione przez 6 ludzi

 7. I reszta do snu albo do przebudzenia…
  http://dnr24.com/main/9461-boycam-79-oy-aeromobilnoy-brigady-zavezli-protuhshie-konservy.html Jak ktoś ma słaby żoładek to prosze nie otwierać! Powiem w skrócie że jest to opis tego czym zywią zołnierzy kijowskich…

  Estończyk jeden cierpiący zapewne na ciężki i chyba nieuleczalny przypadek choroby psychicznej „rusofobicus vulgaris” twierdzi że „ruskie bajki” to oręże Moskwy! http://www.regnum.ru/news/1927452.html
  W załączeniu podejrzana bajka https://vk.com/video-60932039_171295673?list=c827d08464db180ea9

  Główny Cyborg=grobik, niejaki Mikac został odsuniety od pełnienia obowiazków po cięzkim pobiciu do nieprzytomności dziewczynki i jej rodziców. https://vk.com/feed?w=wall-67059574_1178620

  Jutro, czyli 28 maja będzie dniem żałoby narodowej ogłoszonym w Rzeczpospolitej Donieckiej http://dnr24.com/main/9460-v-respublike-28-maya-obyavlen-traur.html

  .https://youtu.be/u5kFyH_k5Uo Хватить врать. Прозрение украинцев.

  Pod Szirokino zginął kolejny Bohater Noworosji https://vk.com/feed?w=wall263712367_10200

  Odpytywany przedstawiciel rządu USA proszony o komentarz w sparwie bombardowania Gorłówki poprosił o inny zestaw pytań http://dnr24.com/main/9459-predstavitel-gosdepa-ssha-ushel-ot-otveta-na-vopros-korrespondenta-rt-ob-obstrele-gorlovki.html

  OBWE potwierdza tragiczną sytuację w Gorłówce http://dnr24.com/main/9458-obse-situaciya-v-gorlovke-uzhasna.html

  Ostatnia droga Bohatera .https://youtu.be/wDISB18Bs3E

  http://povsemvoprosam.ru/news/vsu_vedut_artobstrel_donecka/2015-05-28-1296 W Doniecku noc a ukry znów nie pozwalają spać. Idzie ciezki ostrzał artyleryjski miasta!

  Nie tylko linkowani dziś Benia i Rinat mają na tej wojnie niezłe kokosy. Rzeźnik Krainy w Likwidacji nie jest gorszay a raczej jest lepszy z racji stanowiska. Dochody skoczyły mu niepomiernie i są 7 razy większe niż w poprzednim okresie! http://ria.ru/world/20150527/1066845308.html

  .https://youtu.be/hQax-w_u8zo Wobec polityki władz w Polsce pozostających całkowicie biernych na odrodzenie się zbrodniczej ideologi banderowskiej na Ukrainie, mieszkańcy Rzeczypospolitej postanowili samodzielnie stawić opór. Pomnik morderców z UPA stojący nielegalnie w Hruszowicach,został zlikwidowany !

  Obrazki na dobranoc…
  .https://pp.vk.me/c625128/v625128060/2f007/vQ1tJACTr4o.jpg

  DOBRANOC!

  Polubione przez 6 ludzi

   • PS
    Przesłuchałem 3 a może 4 razy ten ciekawy wywiad. Oprócz przyjemności wysłuchania tej interesującej rozmowy – najciekawsze jest to co Giwi powiedział od 12 minuty do 14 stej. Widać że według Giwiego Powstańcy są zorganizowani doskonale ale muszą się jeszcze uczyć, uczyć i uczyć…
    To całkowite przeciwieństwo wojsk przeciwnej strony gdzie żołnierzy się nie szkoli i traktuje jak mięso armatnie.

    Polubione przez 4 ludzi

 8. @Prawdazwycięża zalinkował o 6:10 ważny temat:
  „http://www.dziennikbaltycki.pl/artykul/563049,kulisy-sledztwa-ws-ulaskawienia-adama-s-przez-prezydenta-kaczynskiego,id,t.html?cookie=1
  Tu też jest wiele niewiadomych, a jedyne wyjaśnienie opiera się na zapewnieniu Dudy, że jest niewinny.”
  Odnoszę wrażenie, że ta sprawa zostanie odgrzana i Panu Prezydentowi Dudzie może wyjść bokiem. Chyba, że PiS wygra wybory, a Dubieniecki z tym drugim znikną bez śladu.

  Polubione przez 4 ludzi

  • Podejrzanych spraw którze rzucają cień na Kaczyńskiego i jego belwederską ekipę był cały szereg. O ile pamiętam ta wyżej wspomniana sprawa była wałkowana razem z kilkoma innymi w swoim czasie przez „Nie” i chyba „Przegląd” także . Trzeba by się przekopać przez archiwalia z lat tamtych…
   Tylko prosze mi nie zarzucać że ja mam jakies zarzuty i nie podpieram ich stosownymi linkami…
   Po prostu sprawę z linku wyżej pamiętam jako jedną z kilku jakie wyciągneli Kaczyńskiemu i jego otoczeniu z Kancelarii Prezydenckiej ówcześni dziennikarze…

   PS
   O ile dobrze pamiętam to wszystko zaczęło się od wytoczenia dziennikarskich zarzutów Kwaśnieskiemu i jego ekipie prezydenckiej podejrzane ułaskawienia gangsterów. I wtedy zaczęły się pojawiac materiały o podobnych działaniach Kaczyńskiego i jego ekipy. Po prostu – zmieniali się prezydenci a mafia działała dalej…

   Polubione przez 4 ludzi

Możliwość komentowania jest wyłączona.