Wojna domowa na Ukrainie 1.06.2015r.- 102 dzień od nowego rozejmu.


Nie milkną głosy świętego oburzenia wśród państw członkowskich UE po ogłoszeniu przez stronę rosyjską tzw. czarnej listy polityków objętych zakazem wjazdu do Rosji.

Biuro prasowe szefowej unijnej dyplomacji Federiki Mogherini podkreśliło w sobotę, że uważa rosyjską listę za „całkowicie arbitralną i nieuzasadnioną”. Wskazano, że nie ma informacji dotyczących podstawy prawnej, kryteriów i procedury utworzenia tej listy.

Rosję skrytykował w sobotę szef niemieckiej dyplomacji Frank-Walter Steinmeier. Rząd Niemiec domaga się od władz w Moskwie wyjaśnień w sprawie tzw. czarnej listy oraz oficjalnego ujawnienia znajdujących się na niej nazwisk – poinformowała agencja DPA powołując się na źródło w niemieckim MSZ.

Jak widać cios jest bardzo trafny i uderzył w czuły punkt unijnej klasy politycznej.

Sprawa jest na tyle poważna, że poza licznymi artykułami wiodących mediów na ten temat, głos również zabrał również niemiecki dziennik „Süddeutsche Zeitung”, gdzie w artykule Juliana Hansa zamieszczono obszerny tekst.

Zdaniem autora unijna decyzja o zakazie wjazdu dla Rosjan, musiała wywołać podobną reakcję rosyjskich władz, gdyż Moskwa już od czasów Związku Radzieckiego w dyplomatycznych relacjach z Zachodem stosuje zasadę „cios za cios”, i tym samym odpowie własną listą.

„Zamiast się tym ekscytować, powinniśmy się przygotować na to, co teraz nastąpi” – pisze Julian Hans.

Jak wyjaśnia w swoim tekście autor, od tygodni docierają informacje tym, że Rosja mobilizuje nowe oddziały i ciężką broń dla Donbasu:

„To byłby właściwy moment, by na samym początku powiedzieć, jaka będzie cena, którą Rosja będzie musiała zapłacić za nową ofensywę separatystów”

A więc zamiast polityki „symbolicznej” polegającej na zakazywaniu wjazdu do UE osobom, które często nie miały zamiaru wybierać się do Europy, większy sens miałby „transparentny  i inteligentny system sankcji”.

W związku z tym autor artykułu proponuje, by ograniczyć import rosyjskiej ropy, tłumacząc przy tym w jaki sposób na to się odbywać. A więc, za każdą wioskę i każdy kilometr kwadratowy terenu opanowanego przez separatystów poza granicami wyznaczonymi w Mińsku, import ropy powinien być zmniejszany o ustaloną wcześniej ilość.

Jak podkreśla Julian Hans, wpływy z eksportu ropy są dla Rosji „pięciokrotnie ważniejsze” od wpływów ze sprzedaży gazu ziemnego. W dodatku rosyjską ropę można „stosunkowo prosto” zastąpić ropą kupioną u innych eksporterów. Dzięki takiemu rozwiązaniu byłaby możliwość sterowania polityką sankcji:

„Jeżeli nie dojdzie do ofensywy separatystów, wszystko pozostanie po staremu. Koszt dalszych zdobyczy terytorialnych znany byłby już wcześniej”.   

Ciekawe co zaproponuje Julian Hans z niemieckiej gazety „Süddeutsche Zeitung”, gdy Rosja znajdzie inne rynki zbytu dla swojej ropy naftowej, podobnie jak to uczyniła Polska z naszymi jabłkami?

Czy spodziewany w takiej sytuacji wzrost cen ropy naftowej na rynkach zachodnio-europejskich i ich skutek ekonomiczny jest brany również pod uwagę przez niemieckiego dziennikarza?

A może on bierze pod uwagę, że gospodarka niemiecka w każdych okolicznościach wyjdzie obronną ręką z takiej opresji?

Tylko czy gospodarki innych państw, w tym Grecji, Włoch, Hiszpanii, Portugalii i Polski zdołają przetrwać tak prowadzoną wojnę gospodarczą?

Jak sądzę, Julian Hans tym problemem mało się interesuje, bo jemu chodzi wyłącznie o niemiecki interes, a ten zapewne na takiej sytuacji może tylko zyskać niszcząc metodami politycznymi niechcianą konkurencję innych krajów członkowskich UE.

Do takich efektów prowadzić może ta ukraińska hucpa i to przede wszystkim należy brać pod uwagę, bo dziś nie zwycięża się za pomocą armii tylko siłą własnej gospodarki, a ta podobnie jak stan naszego wojska jest równie marnej kondycji i to my przegramy w ostateczności tą w nieswoim interesie prowadzoną wojnę. Podobnie jak to miało miejsce po 1 września 1939 roku.

To proszę wziąć pod uwagę, a nie buńczuczne słowa naszych polityków, którzy tylko dbają o grubość swoich portfeli resztę mając w głębokim poważaniu.

http://www.sueddeutsche.de/politik/russische-sanktionsliste-klare-ansagen-statt-peinliche-empoerung-1.2500793

Na tym kończąc ten przydługi, ale ważny wstęp, przechodzę teraz do relacji z kolejnego dnia wojny domowej na południowo-wschodniej Ukrainie.

W rejonie Doniecka ukraińskie wojsko zmieniło taktykę walk, która obecnie polega nie na ostrzeliwaniu celów cywilnych, a koncentruje ogień na pozycjach obronnych sił powstańczych, atakując je jednocześnie dużymi grupami piechoty. Są to próby przełamania powstańczych linii obronnych na południowy-zachód i zachód od Doniecka w celu bezpośredniego wdarcia się do miasta, aby tam kontynuować walki już w terenie zabudowanym.

W wyniku wczorajszych całodziennych walk pod miejscowością Marinka, gdzie ukraińskie wojska usiłowały przełamać linie obronne sił powstańczych, został zabity dowódca kompanii, jeden ukraiński żołnierz odniósł rany i wzięto do niewoli kolejnego ukraińskiego żołnierza. Według informacji podanych przez stronę ukraińską, zginęło tam dwóch ukraińskich żołnierzy.

W rejonie tym nadal trwają ciężkie walki, gdzie ukraińskie wojsko prowadzi również ostrzał artyleryjski.

Poza tym toczą się intensywne walki w rejonie donieckiego lotniska koncentrując się głównie koło miejscowości Piaski.

Z kierunku miejscowości Kurdiumowka ukraińskie wojsko prowadziło wczoraj ostrzał przy pomocy czołgów przedmieść Gorłówki. Jeden z pocisków trafił w dom jednorodzinny przebijając dwie ściany na wylot nie powodując ofiar wśród właścicieli posesji, którzy wcześniej ukryli się w piwnicy.

Wcześniej ukraińska artyleria przeprowadziła zmasowany- trwający około 40 minut- ostrzał na przedmieścia Gorłówki w rejonie dzielnic Zaicewo i Golma, gdzie w wyniku tego ostrzału zostało rannych 5 osób cywilnych: 4 mężczyzn i jedna kobieta oraz jedna kobieta zginęła:

W rejonie kopalni nr. 6 i 7 toczyły się w nocy walki z nacierającą ukraińską piechotą.

Są straty po obu stronach walczących wojsk.

Jak podano w codziennym komunikacie Ministerstwa Obrony DRL, w dniu wczorajszym ukraińskie wojsko łącznie 28 razy naruszyło warunki zawieszenia broni, w tym 15 razy prowadząc ostrzał z moździerzy, 3 razy za pomocą czołgów, 3 razy za pomocą opancerzonych wozów bojowych i 5 razy przy użyciu granatników i broni ręcznej.

Ostrzał prowadzony był na następujące miejscowości: Donieck- rejon lotniska i Marinki, Gorłówka, Gołmowsk, obrzeża Dzierżyńska, Żeleznaja Banka, Spartakus, Szirokino, Żabiczewo i Nowaja Mariewka.

W rejonie tym, czyli w okolicach miejscowości: Dzierżyńsk, Dimitrow, Słowiańsk, Mironowska, Konstantinowki i Kramatorska zauważono znaczne siły zagranicznych najemników, których łączna ilość przekracza 1000 osób.

Nie dość tego dochodzą coraz częściej potwierdzone sygnały, że wśród amerykańskich członków różnych organizacji charytatywnych i monitorujących przebieg zawieszenia broni znajduje się liczna grupa funkcjonariuszy wywiadu, którzy koordynują ostrzał ukraińskiej artylerii i śledzą rozmieszczenie pozycji obronnych sił powstańczych. Wiele na  temat takich działań udało się uzyskać z operacyjnego nasłuchu radiowego systemów łączności ukraińskich wojsk.

W rejonie Ługańska ciągle utrzymuje się stan wzmożonej aktywności militarnej. I tak w dniu wczorajszym ukraińskie wojsko 46 razy naruszyło tam warunki zawieszenia broni: 9 razy przy wykorzystaniu czołgów, 2 razy ostrzeliwując z opancerzonych wozów bojowych, 18 prowadząc ogień z moździerzy, 11 razy przy użyciu granatników ręcznych i systemów przeciwpancernych, 4 razy za pomocą haubic i dział samobieżnych oraz 2 razy prowadząc ogień z dział „Rapier”.

Jednocześnie nadal ukraińskie wojsko prowadzi misję szpiegowską nad pozycjami sił powstańczych wysyłając tam 17 razy drony, z których tym razem nie udało się zestrzelić ani jednego.

Udaremniono za to przejście poza linię frontu dwóm ukraińskim grupom sabotażowo-dywersyjnym, z czego jeden żołnierz został zlikwidowany, dwóch odniosło rany i kolejnych dwóch wzięto do niewoli. Reszta żołnierzy z tych grup wycofała się.

Straty po stronie ukraińskiej: 36 rannych i 6 zabitych, uszkodzona została nieznana ilość opancerzonych wozów bojowych, opancerzonych transporterów i czołgów oraz zniszczono dwa moździerze kaliber 120 mm.

Po stronie powstańców straty wynoszą: 12 żołnierzy rannych i jeden zabity, uszkodzone po dwie sztuki opancerzonych transporterów piechoty i opancerzonych wozów bojowych.

Walki i ostrzał ukraińskiej artylerii prowadzono w rejonie miejscowości: Szczastie, Trechizbienki, Priszczyba, Wiesełoj Gory, Oboznoje, Mołodzieżnej, Pierwomajska i Stanicy Ługańskiej oraz wzgórza 175,9 w okolicy wieży ciśnień.

W tym samym rejonie w lesie w pobliżu rzeki Sewierskij Donieck, dwóch cywilów weszło przez przypadek na minę w wyniku czego- 55-letni mężczyzna i jego 14-letni syn- zginęli na miejscu.

Do Donbasu przybył kolejny już- 28 konwój z rosyjską pomocą humanitarną. 44 ciężarówki wysłane przez rosyjskie Ministerstwo Sytuacji Nadzwyczajnych przywiozły: 100 ton makaronu, 40 ton jęczmienia „Ekstra”, 44 tony pszenicy, 40 ton prosa, 16 ton kaszy gryczanej, 75 ton olejów roślinnych, 36 ton jęczmienia perłowego, 36 ton kaszy jęczmiennej i 60 ton ryżu. Łącznie dostarczono 507 ton pomocy humanitarnej:

Przy tej okazji szef ukraińskiej Służby Granicznej Wiktor Nazarenko powiedział, że podczas gruntownej kontroli wszystkich dotychczasowych konwojów z rosyjską pomocą humanitarną dla ludności Donbasu, nie znaleziono nigdy ani jednej sztuki broni i amunicji. W odpowiedzi na to sławny już bojec Semen Semenczenko zamierza wezwać Nazarenkę do parlamentu aby wyjaśnić problem dla jakiej strony on pracuje.

Informowałem już wcześniej, że władze DRL rozpoczęły rejestrację samochodów według swoich przepisów rejestracyjnych wprowadzając nowe tablice rejestracyjne i dowody samochodów.

Od tego czasu zarejestrowano już kilkaset  samochodów wydając im takie oto dowody rejestracyjne:

Poniżej pierwsze z zarejestrowanych przez władze DRL samochodów:

Wczoraj w Artiemowsku- będącego pod kontrolą ukraińskich wojsk- około godziny 18:00 doszło do wymuszenia pierwszeństwa przejazdu przez ukraiński samochód wojskowy marki ZIŁ, w wyniku czego najechał na niego samochód osobowy marki VAZ 2110. Nie ma informacji o stanie rannego kierowcy samochodu osobowego, który karetką został zawieziony do szpitala.

Na koniec kilka zdjęć:

Wczoraj w Siewierodoniecku spadł z lawety podczas transportu ukraiński czołg. Na szczęście nikomu nic się nie stało, poz zniszczoną „techniką”.

Artiemowsk- kolejna kolizja drogowa z udziałem ukraińskich żołnierzy.

I aktualnych filmów:

Pozdrawiam.

Reklamy

72 uwagi do wpisu “Wojna domowa na Ukrainie 1.06.2015r.- 102 dzień od nowego rozejmu.

 1. http://alexjones.pl/pl/aj/aj-inne/aj-akcje-i-inicjatywy/item/57118-ratuj-swoje-pieniadze-akcja-repolonizacji-bankow

  Ten portal nie jest z mojej bajki, ale czasem tam zaglądam i znalazłem takie cos.
  Gdzieś kiedyś słyszałem ,że władza nasza kochana , będzie kiedyś w przyszłości chciała dorwać się do naszych kont bankowych( mam takie, junior ,hi). Jakby ktoś coś słyszał , to piszcie koniecznie, nie zamierzam im zostawiać ani złotówki z mojego kieszonkowego.

  Polubione przez 2 ludzi

 2. Podarunki od Striełkowa i jego organizacji http://od-novorossia.livejournal.com/779314.html

  Link na stronę naukowca z Rostowa nad Donem – uczelni która jest dumna z korzeni warszawskich i z z UW ma stałe kontakty http://bredikhinav.livejournal.com/117451.html
  https://obserwatorpolityczny.pl/?p=32483

  MH 17 – sprawa wraca… .https://youtu.be/OCnyiZi-Ac0

  O jednym banderowskim ścierwie pisze Marucha: https://marucha.wordpress.com/2015/06/01/mariusz-cysewski-banderowski-cwel/

  Charków czeka na wyzwolenie przez wojsko Noworosji http://maxfux.livejournal.com/863926.html

  Teks długi i linki na filmy https://vk.com/feed?w=wall-67167848_342561 КАК НАШ НАРОД ВЫИГРАЕТ ВОЙНУ

  LNR: „u-kraińscy milicjanci juz są gotowi przejśc na naszą stronę” http://novorossia.su/ru/node/19227

  Juz linkowane było wcześniej z Regnum – tu krócej http://republic.su/blog/redaktor/1008.html «Киберберкут» опубликовал переписку Сороса с властями Украины

  10 „zasług” Pani „S” http://wolna-polska.pl/wiadomosci/10-zaslug-pani-s-2015-06

  Bombardowanie trwa
  Это Донецк, детка! [Типичный Донецк]
  Today at 10:10 pm
  СВОДКА за сегодня

  ПЕТРОВСКИЙ РАЙОН (ночь):
  – попадания в парк возле шахты Трудовская, посечены деревья
  – шахта Трудовская – попадание в крышу бани
  – попадание возле шк.№103 или 106 (требует уточнения), повреждено остекление

  КИРОВСКИЙ РАЙОН:
  – п. Победа – попадание на стадион, снаряд не разорвался
  – п. Победа – попадание в парк Коксохима
  – ул. Коксохимическая, 1/6 – попадание
  – ул. Коксохимическая, 6/14 – трехэтажка, попадание
  – ул. Джамбула – попадание (ИН)

  Один человек получил осколочное ранение в ногу.

  На данный момент эта вся имеющаяся информация. Если есть более точные сведения – корректируйте или дополняйте.

  Film: .https://youtu.be/_pFhFTwlOuo

  Zbiór filmów w linku https://vk.com/feed?w=wall-92739722_10431
  1. Путин посетил раненых детей из Донбасса
  2. Сорос в стонущей Украине чувствует себя, как рыба в воде
  3. Корреспондент RT пообщался с жителями Горловки, раненными в результате обстрела
  4. Интервью с жертвой обстрела украинского, Горловка
  5. Радикалы во Львове протестуют против обнищания жителей Украины
  6. Военкоры «Комсомолки» в Великой отечественной войне. „Вот что происходит” на радио „Звезда”
  7. Об адекватной подаче информации
  8. Международный день защиты детей. Донецк 01.06.2015

  .https://youtu.be/wGEVPnQG98k Okupowany przez „Ruskich”, wyludniony i pusty Ługańsk

  U-Kraińskie realia. Krzywy Róg http://antifashist.com/item/ukrainskie-realii-ad-v-krivom-roge.html#ixzz3bpfZNf9Z

  O banderowskich ścierwach w okupowanym Stachanowcu .https://youtu.be/QEVVlUK8fV8

  Skandal w szkole gdzie przez jedną „gieorgijewska lentę” uznaną że to szkoła separatystów i tam powstają nowi „Motorole” .https://youtu.be/IHib67g3Qwg

  A tymczasem stan Teksas może zbuduje swoje własne, stanowe miejsce gdzie będzie przechowywać się wąłsne, teksaskie złoto! http://www.riata.ru/ekonomika/item/4179-shtat-tekhas-sozdast-svojo-khranilishche-zolota.html

  Памятник архитектуры в Покровском-Стрешневе продают под сауну.
  ВИДЕО: .http://www.vesti.ru/doc.html?id=2624779&cid=7

  Polubione przez 6 ludzi

 3. .https://youtu.be/s5CdT8ORkRE Красиво жить не запретишь — украинская элита скупает страну. Новости Украины. Сегодня. 01.06.2015

  Ćwiczenia, ćwiczenia, ćwiczenia… DO znudzenia. Ale kto teraz przećwiczy ma szanse przezyć! .https://youtu.be/YTVZrVVyKwE

  Donieck dzisiaj. Piekne zdjęcia! https://vk.com/feed?w=wall256041675_3196
  na przykład: .https://pp.vk.me/c628621/v628621159/4358/6-SLBWHoGEk.jpg
  .https://pp.vk.me/c629106/v629106311/9b2/ek3LeVFNS_A.jpg
  .https://pp.vk.me/c625124/v625124156/3e512/aLntbUISmoE.jpg

  Zestaw filmowy:
  https://vk.com/feed?w=wall256041675_3195
  1. Праздник для детей погибших солдат армии ДНР
  2. Жертвам УПА. ЛНР.
  3. Митинг памяти погибших детей. Донецк
  4. Волшебные фокусы в Донецкой филармонии
  5. Интервью с Анной – до банковские реквизиты прибыли – „Всем Спасибо!”
  6. Ноутбук Кобзона
  7. Никонов: на Украине проблемы с кадрами, а у Европы – с симметрией
  8. Люди по обе стороны границы сектора Газа устали от войны

  Graham Phillips
  Хочу сказать спасибо, Андрей Шепеленко, для это видео – молодец – все очень хорошо снял!
  .https://www.youtube.com/watch?v=0Vne_x7nEXE

  W Torezie ci straszni terroryści znacjonalizowali, wyremontowali i oddali do uzytku basen https://vk.com/feed?w=wall263712367_10461
  .https://pp.vk.me/c628422/v628422212/56e6/rNs-2F8ryw4.jpg

  Polubione przez 6 ludzi

 4. Film z Doniecka .https://youtu.be/eB9GVxBrwGI

  .https://youtu.be/PL00DqdoKKQ Валерий Викторович Пякин | КОБ
  Михаил Величко – Кто виноват в украинском кошмаре?

  .https://youtu.be/dg5pmbrV1Dg Открытым текстом: Если Путин сдаст Донбасс — за 2 недели зачистят всех.

  Dzieło Mozgowego zyje! .https://youtu.be/bRkhBB2uAdE

  Kilka najnowszych filmów Grahama! https://vk.com/feed?w=wall263712367_10452

  .https://youtu.be/ZqBQPfSVRA4 O dzieciach Donbasu… 😦

  Ostrzał Gorłówki „złapany” komórką .https://youtu.be/CzmUmFtKUQw

  Nie mogłem się powstrzymać by nie wkleić bez kropki 🙂

  Polubione przez 5 ludzi

 5. I na dobranoc coś z mojego „ulubionego” Łoneta
  http://wiadomosci.onet.pl/swiat/katastrofa-malezyjskiego-boeinga-na-ukrainie-eksperci-rosja-falszowala-zdjecia/ed5t35
  A przede wszystkim komentarze.

  ~Ostrożny : Poczekajcie cierpliwie na ocenę komisji . Dziennikarze to experci od pisania sensacji , bo gazety lepiej sie sprzedają . ” Rosja kłamie ,Putin Szatan gorszy jak Hitler ….” No i naturalnie ” Możesz schudnąć 30 kg w ciagu
  7 dni ….”
  A teraz na poważnie . Na CNN podali , ze Rosjanie sa bardzo , bardzo agresywni , bo ich Su przeleciał
  tak blisko nad amerykanskim okrętem wojennym Ross na Morzu Czarnym , ze marynarze bali sie , ze
  moze sie z nimi zderzyć . Pentagon juz protestuje , bo mogło byc potężne zderzenie ….. zwiń

  ~loo : Wolałbym przeczytać jakiś konkret – w końcu śledztwo trwa już jedenaście miesięcy i co? i nic poza powtarzanymi przed kilkoma miesiącami spekulacjami dziennikarzy. Czarne skrzynki dostarczone zostały w kilka dni po katastrofie, czyżby dalej były odczytywane? co z zapisami rozmów z kontrolerami lotu? Czy wiadomo dlaczego MH17 leciał inną niż zazwyczaj trasą? Dlaczego osoby kompetentne nie chcą się wypowiedzieć konkretnie na ten temat pozostawiając swobodę dla działań propagandowych? Konkrety proszę – już czas

  ~Mary : Gdy by zrobiła to Rosja, to dowody który niby są, były ujawnione, a nie ukrywane… trzęsienie ziemi było by

  Polubione przez 9 ludzi

 6. Odnośnie pana gubernatora-elekta „I Ty możesz zostać Ukraińcem” Saakaszwilego:

  Już tam kiedyś w tamtych stronach rządził pewien pomysłowy Gruzin. Wprawdzie zasiadał na moskiewskim tronie, ale faktem jest że tamtymi stronami rządził, bacznie zwracał na nie uwagę, i miał wiele fajnych pomysłów.

  Za dobrze się to nie skończyło. Pan Gruzin zamiast do Europy omyłkowo wprowadził sowiecką Ukrainę do Afryki, tudzież Oceanii: jeden zjadał drugiego. (Oczywiście głodowali tylko Ukraińcy, miejscowi Rosjanie w tym czasie zapewnie mieli się dobrze, jedli, pili i balowali.)

  Teraz kolejny pan Gruzin wprowadza Odessę do Europy. Żeby mu się czasem nie pomyliło i nie zatoczył koła, dryfując gdzieś w kierunku wymienionych powyżej kontynentów.

  Polubione przez 5 ludzi

 7. WItam z rana czymś takim:
  http://www.warszawskagazeta.pl/kraj/item/506-hodujemy-weza-na-wlasnej-piersi#

  To jest dobre! 🙂 Stare ale jare! .http://cs7010.vk.me/v7010498/1491e/w4CngSYeR5o.jpg

  Do Doniecka została zaproszona znana pianistka! http://nahnews.org/243292-v-donecke-sostoitsya-koncert-vsemirno-izvestnoj-pianistki-lisicy/?utm_source=VK&utm_medium=nova&utm_campaign=VV

  Ba granicy u-kraińsko – naddnistrzańskiej banderowcy zaczęli budować obozy wojskowe. Jest piechota i „technika”… http://vk.com/feed?w=wall-80358406_16157

  Odessa ma dość. Czy wystarczająco by być autonomiczną lub niezależną Republiką? http://cont.ws/post/91306

  Test uczciwości .https://youtu.be/zx7qeoPl9QU

  Pan Rogozin obiecuje bezpieczeństwo dla mieszkańców Naddniestrza .https://youtu.be/keMM07CLfnE

  Naukowiec z Rostowa w Obserwatorze: https://obserwatorpolityczny.pl/?p=32483 Eurazjatyckie regiony Polski

  Plus Krakauer z rana: Nowy zawód na Ukrainie – rusofob! https://obserwatorpolityczny.pl/?p=32558

  Штурм погранотряда — авиаудар по ОГА. Луганск. 2.06. 2014. Фото, видео-материалы…
  Ранним утром 2 июня 2014г. луганчан разбудило непрекращающееся „стрекотание” автоматов. Практически с самого рассвета на южной окраине Луганска в черте жилого массива „Заречный” завязался бой между бойцами Армии Юго-Востока и подразделениями Луганского погранотряда, засевшими в здании управления Луганского пограничного отряда.
  http://vk.com/feed?w=wall-41232698_1023240 W linku tez zdjęcia i filmy – nówki

  Podobno naszej prasie nie podoba się Saakaszwili? http://ria.ru/world/20150601/1067644151.html#ixzz3bpnHOwlW

  Tekst o tym jak radzieckie spec-słuzby zlikwidowały UPA http://vk.com/feed?w=wall-3108310_216915
  Plus garść fotek http://vk.com/feed?w=wall-3108310_216915&z=album-47458276_169116232 Украинские коллаборационисты в годы Великой Отечественной войны

  Polubione przez 4 ludzi

Możliwość komentowania jest wyłączona.