Wojna domowa na Ukrainie 7.06.2015r.-108 dzień od nowego rozejmu.


Donieck wczoraj.

„Nasza polityka nie ma charakteru globalnego, ofensywnego czy agresywnego. Nie ruszamy się w żadną stronę, to infrastruktura NATO zbliża się do naszych granic. Tylko ktoś chory na umyśle, albo kto śni, może wyobrażać sobie, że Rosja mogłaby pewnego dnia zaatakować NATO”– powiedział rosyjski prezydent Władymir Putin w wywiadzie dla włoskiej gazety „Corriere della Sera”.

Na uwagę dziennikarza prowadzącego wywiad, że kraje dawnego Układu Warszawskiego, w tym Polska i republiki bałtyckie czują się zagrożone przez Rosję, Władymir Putin odpowiedział słowami Bismarcka:

„nie są ważne przemówienia, ale potencjał”.

Jednocześnie uzupełnił swoją odpowiedź wskazując, że „wydatki militarne USA są wyższe od tych ponoszonych przez wszystkie inne kraje świata razem wzięte, zaś wydatki NATO są 10 razy większe niż Rosji”.

W świetle powyższego prezydent Rosji oświadczył, że:

„Chcę wam powiedzieć; nie trzeba bać się Rosji. Świat się tak zmienił, że dzisiaj osoby rozsądne nie mogą sobie wyobrazić konfliktu zbrojnego na tak szeroką skalę. My mamy inne rzeczy do zrobienia, mogę was zapewnić”.

Odnosząc się zaś do sankcji nałożonych na Rosję Władymir Putin powiedział, że:

„To nie jest wina Federacji Rosyjskiej, jeśli stosunki z państwami Unii Europejskiej pogorszyły się. Decyzja została narzucona przez naszych partnerów. To nie my narzuciliśmy pewne ograniczenia w handlu i w działalności gospodarczej. Uczyniono to wobec nas, a my zostaliśmy zmuszeni podjąć środki w odpowiedzi. Zawsze proponowaliśmy bardzo poważne relacje. Ale dzisiaj mam wrażenie, jakby Europa starała się zbudować z nami stosunki wyłącznie na bazie materialnej i jedynie na swoją korzyść. Dlaczego kiedy integrują się państwa europejskie uważa się to za normalne, ale jeśli my na terenie postsowieckim robimy to samo, stara się to zinterpretować jako pragnienie Rosji, by odbudować rodzaj imperium?”

W odniesieniu do kwestii jakoby to Rosja była przyczyną kryzysu w relacjach z Zachodem Putin odpowiedział pytaniem:

„Jakie są przyczyny kryzysu na Ukrainie?”

I dalej uzupełnił swoją odpowiedź:

“Powód, jaki się wydaje, nie jest proporcjonalny do dzisiejszej tragedii z wielką liczbą ofiar na południowym wschodzie”

Następnie przypomniał pewne fakty dotyczące umowy stowarzyszeniowej pomiędzy UE, a Ukrainą, kiedy to urzędujący wówczas ukraiński prezydent Wiktor Janukowycz, wyrażał opinię, że należy przemyśleć sprawę jej podpisania i być może przeanalizować ją z Moskwą, która dla Ukrainy była wtedy głównym partnerem handlowym i gospodarczym:

„Ale potem doszło do zamachu stanu, akcji absolutnie niekonstytucyjnej. Nowe władze zadeklarowały, że chcą podpisać umowę”

Rosja nie była przeciwko podpisaniu umowy z Unią, ale chciała uczestniczyć w podjęciu ostatecznych decyzji, ale to, co wydarzyło się potem, świadczy o tym, że „sytuacja wymknęła się spod kontroli”, bo przecież „powód tego kryzysu jest całkowicie sztuczny”, zaś to co się wydarzyło się później, nie było celem Rosji:

„My po prostu zostaliśmy zmuszeni zareagować na to, co się dzieje”

Rosyjski prezydent odniósł się również do problemu rozwiązania kryzysu ukraińskiego, którego jedyną drogą jest porozumienie z Mińska:

“Z naszej strony robimy i będziemy dalej robić wszystko, co od nas zależy, by wpłynąć na władze republik, które same się proklamowały: Doniecka i Ługańska. Ale nie wszystko zależy od nas. Kluczowym punktem rozwiązania politycznego jest to, że należało na pewno w pierwszej fazie przerwać działania militarne, wycofać ciężkie zbrojenie. Generalnie to uczyniono (…) Problem polega na tym, że władze z Kijowa nie chcą nawet usiąść do stołu negocjacyjnego z nimi. A na to nie mamy wpływu, tylko nasi partnerzy europejscy i amerykańscy go mają”

Dlatego też według rosyjskiego prezydenta, że to państwa Europy oraz USA muszą wywrzeć właściwy wpływ na władze w Kijowie, by „uczyniły wszystko to, co uzgodniono w Mińsku”.

http://en.kremlin.ru/events/president/news/49629

A co robią państwa europejskie i USA w obliczu nowej fali eskalacji konfliktu na południowym-wschodzie Ukrainy?

Dolewają oliwy do ognia nie dostrzegając zbrodni popełnianych przez kijowskie siły zbrojne prowadzących ponownie ostrzał artyleryjski na cele cywilne, nie reagując na niewywiązywanie się przez stronę kijowską z podpisanych przez nią porozumień pokojowych w Mińsku, a z drugiej strony prowadząc nagonkę propagandową na Rosję, władze zbuntowanych republik oraz domagając się przedłużenia- pod pretekstem sprowokowanie nowej fazy walk przez powstańców, jakoby wspieranych przez rosyjskie siły zbrojne- obowiązywania sankcji wobec Rosji do końca tego roku, czy też rozważając udzielnie pomocy wojskowej dla zbrodniczej junty.

Czy w ten sposób przywódcy świata zachodniego nie udowadniają jakie są ich prawdziwe intencje?

A teraz przechodzę do kolejnej relacji z wojny domowej na południowo-wschodniej Ukrainie.

Na początek zamieszczę aktualną mapę działań wojennych na froncie:

http://voicesevas.cdnvideo.ru/img/81cdfeda7ae8aee65109fc325eccff68.jpg

Wczoraj po południu oraz w godzinach nocnych ukraińska artyleria kontynuowała intensywny ostrzał przy pomocy moździerzy kaliber 82 i 120 mm celów cywilnych w Doniecku, szczególnie w rejonie dzielnicy Kujbyszewskiej w wyniku czego zostało uszkodzonych lub zniszczonych wiele domów wielorodzinnych i obiektów gospodarczych.

I tak, zostały trafione pociskami nastepujące domy przy ulicy Łuzina nr. 14, na prospekcie Kriemliewskim nr. 23 i 29 oraz na prospekcie Marszałka Żukowa nr. 13 gdzie pocisk uderzył w 9 piętro budynku i następnie wywołał pożar na 7 i 8 piętrze.

Całkowicie spłonął sklep „7 Kwartał” trafiony pociskiem artyleryjskim oraz na osiedlu Oktriabskim spłonęło kilka pawilonów na terenie tamtejszego bazaru oraz domy prywatne przy ulicy Zoologicznej i Baszkirskiej.

Ostrzał ten spowodował ofiary wśród ludności cywilnej, które obecnie są w trakcie ustalania. Jak na razie wiadomo o dwóch osobach rannych: jednej starszej kobiecie, która obecnie jest hospitalizowana i jednym mężczyźnie ranionym przez odłamek podczas ostrzału bazaru na osiedlu Oktriabskim.

Ostrzał Doniecka, dzielnica Kujbyszewska:

A tak przestawia się widok po wczorajszym ostrzale przez ukraińską artylerię Doniecka z lotu ptaka:

Ostrzelany też został teren miejscowości Spartakus, gdzie jeden z ukraińskich pocisków artyleryjskich trafił w główną magistralę wodną powodując w ten sposób podtopienie znacznej części miasta i jednocześnie odcinając dopływ wody pitnej. Według wstępnych informacji są ofiary wśród ludności cywilnej, których liczba jest obecnie ustalana.

Mieszkańcy Gorłówki zgłaszali wczoraj fakt ostrzału obrzeży miejscowości, które wywołały potężne wybuchy prawdopodobnie w wyniku eksplozji jakiś pocisków dużej mocy. Eksplozje te spowodowały powstanie wysokich i gęstych chmur dymu z kierunku miejscowości Kodem lub Kurdiumówki widocznych z odległości aż 30 kilometrów.

Poza tym ukraińskie wojsko ostrzeliwało wczoraj miejscowości Jasinowatą, Dokuczajewsk i Szirokino:

Trwają walki w rejonie miejscowości Piaski, Marinka, Spartakus oraz na obrzeżach Gorłówki i w Szirokino, gdzie we wszystkich tych miejscowościach ukraińskie wojsko przy wsparciu ciężkiej broni atakuje pozycje obronne sił powstańczych.

Żołnierze powstańczego oddziału „Piętnastka” na pozycjach obronnych w Marince:

I jeszcze krótka relacja filmowa o tym jak i czym żyją powstańcy walczący w Marince:

Jak podano w codziennym komunikacie Ministerstwa Obrony DRL, w dniu wczorajszym ukraińskie wojsko 29 razy naruszyło warunki zawieszenia broni, w tym 17 razy prowadząc ostrzał z moździerzy, 2 razy przy użyciu czołgów i 5 razy z wykorzystaniem opancerzonych wozów bojowych oraz jeden raz prowadząc ostrzał z działek przeciwlotniczych i 4 razy przy użyciu granatników i ręcznej broni maszynowej.

Pod ostrzałem prowadzonego przez ukraińskie wojsko znalazły się następujące miejscowości: Donieck, a tam dzielnica Kujbyszewska, a szczególnie osiedle Oktriabskie oraz Gorłówka, Spartakus, Żabiczewo, Kalinowka, Nikołajewka i Szirokino.

Ukraińskiemu jeńcowi Romanowi Maszczenko, który kilka dni temu został wzięty do niewoli podczas walk pod Marinką, pokazano Donieck i ludzi, których on miał zabijać wykonując rozkazy swoich przełożonych:

Przedstawiciel kijowskiej administracji w obwodzie ługańskim, Giennadij Moskal wydał decyzję o odcięciu dopływu wody d Ługańska:

Na koniec kilka zdjęć:

Ostrzelany przez ukraińską artylerię bazar na osiedlu Oktriabskim.

Na powyższych zdjęciach widać ukraińskiego żołnierza, który kilka dni temu uciął palce będącemu w niewoli powstańcowi.

I kilka aktualnych filmów:

Pozdrawiam.

Reklamy

103 uwagi do wpisu “Wojna domowa na Ukrainie 7.06.2015r.-108 dzień od nowego rozejmu.

   • Do niedawna Dizel funkcjonował jako batalion czołgów,czyli około 40-43 czołgi,plus transportery.Obecnie mówi się o brygadzie,być może są takie plany,lub jest taka brygada w trakcie formowania.To będzie 3-4 bataliony,czyli około 120-150 czołgów plus kilkadziesiąt transporterów,logistyka,artyleria itp.

    Polubione przez 9 ludzi

     • Dobre pytanie,na które chyba nikt oprócz dowódców noworosyjskich nie jest w stanie na to pytanie odpowiedzieć.Oficjalnie jest 14 batalionów czołgów,ale są także samodzielne kompanie.Niektóre bataliony są w trakcie reorganizacji i przeformowania w brygady.Tylko 14 batalionów to będzie około 600 pojazdów.Na Ługańszczyżnie jest jedna w pełni sformowana brygada pancerna,czyli około 160 czołgów(przyjmuję,że brygada jest sformowana na podstawie rosyjskich wzorców).Zakładam,że w linii będzie 700+ czołgów,plus trochę w szkoleniu i w rezerwie. 🙂

      Polubione przez 10 ludzi

   • Jeszcze jakieś pół roku wstecz do sieci przenikały zdjęcia filmy pokazujące na terenie Noworosji różne ciekawe jednostki uzbrojenia,Tory,Pancyry,Buratino,dywizjony Msty-S,czy T-72B3,nowoczesny sprzęt radioelektroniczny,czy ostatnie nowości w broni strzeleckiej.Od pewnego czasu nastała w necie dziwna cisza.Być może wcześniej Noworosja prężyła wirtualne muskuły i była to pewnego rodzaju propaganda odstraszania,nadrabiała przysłowiową miną,teraz już nie musi,Kijów nie jest dla Noworosji równorzędnym przeciwnikiem,więc wręcz nie wskazane jest „chwalenie” się swoim potencjałem militarnym. 🙂

    Polubione przez 10 ludzi

    • W sumie racja. Po co maja wiedzieć czym dysponujemy. 🙂 Będzie dobrze, ale pewnie jeszcze sporo krwi zostanie wylane. Ale taka jest wojna. 😦

     Pozdrawiam i życzę udanego wieczoru i słonecznego poniedziałki. Trzeba iść spać , jutro już po weekendzie.

     Polubione przez 5 ludzi

 1. Nie mogłem wczesniej nic pisac, przeczytałem Państwa wpisy i pozwolę sobie ponadawać…
  Przed 2 godziny szukam dośc istonej informacji – jak ja odszukam to podam…

  No, znlazłem!
  A więc jest to informacja którą poczytuję za coś co od czasu do czasu w siec wpuszcza wywiad rosyjski by dotarło do kogo trzeba…
  https://vk.com/feed?w=wall-86745671_53034
  Krótko mówiąc, w przypadku jakichś niekorzystnych działań i splotu okoliczności Rosja nie musi „wchodzić” na teren UPAdliny. Wystarcza 5 stacji zagłuszania elektronicznego – jak na mapce by CAŁE terytorium upadlińskie było strefą bez mozliwości uzywania cokolwiek co może latać…
  .http://cs622920.vk.me/v622920891/38b9a/wxneK2b4K5U.jpg

  Na razie wieści przerózne….

  Sprawiedliwośc dziejowa czyli mniej o jedno banderowskie ścierwo
  https://vk.com/feed?w=wall277289962_17207
  Украинский каратель Виталий Шевченко, из села Рудня Броварского района, ликвидирован в Марьинке
  .https://pp.vk.me/c622918/v622918401/3bf89/ajaRo50K6t8.jpg
  Wyżej tak ten morderca wyglądał…

  A tak wygląda banderowskie ścierwo które czeka na sprawiedliwość – morderca Telmanowa, miesjcowości bez znaczenia strategicznego, bez Opołczeńców, a która ten banderowiec Griszczenko kazał zbombardować https://vk.com/brusek?w=wall274493429_4831%2Fall
  .https://pp.vk.me/c623320/v623320329/38137/koqDl8z65e0.jpg

  Wiersz i zdjęcie https://vk.com/brusek?w=wall274493429_4809%2Fall
  .https://pp.vk.me/c624628/v624628590/36dbb/zs0mNvjVxys.jpg

  .https://youtu.be/MMbj29geJTM Kijów zabija dzieci…

  W czasie ostatniej doby ponad 100 pocisków .https://vk.com/video30652003_171080346?list=23427a57ae6b3b6b71

  Pożegnanie z Wanią – zdjęcia… 😦 https://vk.com/brusek?w=wall274493429_4780%2Fall
  .https://pp.vk.me/c622221/v622221928/3456d/IQmBr_mQE4c.jpg
  .http://cs627930.vk.me/v627930664/9c26/ovMajbD0jic.jpg
  .http://cs627930.vk.me/v627930921/4cb5/8NHuHsl4AOM.jpg
  .http://cs629129.vk.me/v629129608/3d45/u_Y1429C6_I.jpg
  .http://cs629129.vk.me/v629129307/1a00/rSqU4Gu-PIg.jpg
  .http://cs629129.vk.me/v629129538/264d/Eyi38bBLm8w.jpg
  .http://cs622722.vk.me/v622722149/3334e/kuDHefNf1m4.jpg

  Spis zamordowanych dzieci w Gorłówce:
  https://vk.com/brusek?w=wall274493429_4766%2Fall
  Mam nadzieję że banderowskie ścierwa na tym świecie zaznają mak piekielnych a na tamtym świecie będą się smażyć w piekle do końca świata i jeden dzień dłużej!

  Имена убитых в Горловке детей

  Кира Жук, 10 месяцев, погибла 27.07.2014 года.
  Надежда Корчак, 17 лет, погибла 27.07.2014 года.
  Виктория Мирошниченко, 7 лет, погибла 27.07.2014 года.
  Дмитрий Кривошеев, 16 лет, погиб 27.07.2014 года.
  Анастасия Подлибская, 11 месяцев 29 дней, погибла 07.08.2014 года.
  Виктория Береговая, 14 лет, погибла 07.08.2014 года.
  София Булаева, 4 года, погибла 14.11.2014 года.
  Даниил Булаев, 9 лет, погиб 14.11.2014 года.
  Карина Белоног, 9 лет, погибла 19.12.2014 года.
  Виктория Кухарчук, 2 года 10 месяцев, погибла 29.01.2015 года.
  Кирилл Коноплев, 2 года 2 месяца, погиб 12.02.2015 года.
  Дарья Коноплева, 8 лет, погибла 12.02.2015 года.
  Анастасия Коноплева, 13 лет, погибла 12.02.2015 года.
  Андрей Заплава, 9 лет, погиб 14.02.2015 года.
  Екатерина Мочалова, 11 лет, погибла 26.05.2015 года.
  Царствие Небесное невинно убиенным…

  Pobratymcy Siemoniaka o Polsce – https://vk.com/brusek?w=wall274493429_4784%2Fall
  Не все полезно, что в рот полезло

  Украинские СМИ пачками штампуют исторические фейки, в частности, один из их любимых фейков это то, что СССР в союзе с нацистской Германией начал вторую мировую войну (!), и в качестве доказательства они приводят раздел Польши. А если посмотреть в историю поглубже?
  .https://youtu.be/vQlV4jhBXDM

  Polubione przez 8 ludzi

 2. Ze świata:
  .http://ria.ru/world/20150607/1068665650.html NYT: спецподразделение в США легально занимается „охотой на людей” / NYT: oddziałay specjalne USA w sposób legalny poluja na ludzi / dla nich sa to „podludzie”

  Dawno nie linkowana strona „Trybunału” – przypominam bo czasem warto tam zajrzeć http://tribunal-today.ru/

  .https://youtu.be/QOqLiHE47Ro Sprawiedliwy Niemiec? A może po prostu myślący człowiek?

  Tekst o Ron Paulu https://vk.com/brusek?w=wall274493429_4768%2Fall
  http://od-novorossia.livejournal.com/804689.html

  Sankcje będa przedłuzane – nic nowego sub sole! http://nahnews.org/248165-es-namereny-prodlit-antirossijskie-sankcii-eshhe-na-polgoda/?utm_source=VK&utm_medium=nova&utm_campaign=VV

  Film z G7 .https://youtu.be/DWZSEUWf-D4

  O amerykańskich nauczycielach co trzeci miesiąc szkola ukrów gdzie jest lufa a gdzie kolba http://russian.rt.com/article/96136

  O Bułgarii która chce razem z Rosja budowac Gazociąg Południowy. Pogieło ich teraz? https://vk.com/brusek?w=wall274493429_4842%2Fall

  A tymczasem z każdym dniem licznik bije! Gazprom przypomina upadlińcom że dług juz wyrósł do 29,477 mld usd https://vk.com/brusek?w=wall274493429_4806%2Fall

  Za to inni maja kasę u kupują w Rosji co tylko lata! http://annotar.livejournal.com/87040.html
  https://vk.com/brusek?w=wall274493429_4807%2Fall
  Indie kupuja w Rosji 197 helikopterów!

  jak przy lotnictwie szeroko pojetym to pasuje coś o MH17 zlinkowac!
  https://vk.com/brusek?w=wall274493429_4821%2Fall
  http://novorossia.su/ru/node/19400

  Na poprawę humory film który juz bywał u nas! .https://youtu.be/u4gTxnmXeRk

  jak się uczy ukrów zachowywać gdy sie wpada do kotła 🙂
  .https://pp.vk.me/c625130/v625130962/26de7/bv_5bkoz4ic.jpg

  Jak się łapie ukra by dać mu karte mogilizacyjną! .https://pp.vk.me/c628329/v628329178/4eb1/zrNAYD_iHPk.jpg

  Plus z dziedziny kategorii ciekawostek i proroctw – ksiązka z roku 2008!!!! https://vk.com/brusek?w=wall274493429_4823%2Fall
  .https://pp.vk.me/c629102/v629102787/257a/xrAgE1yy1VE.jpg
  Wydana w Doniecku!!! «УКРАИНСКИЙ ФАШИЗМ. ВЗГЛЯД ИЗ ДОНБАССА»

  Jeżeli chodzi o ciekawe informacje ekonomiczne przez Państwa wyżej podawane to znalazłem idealne podsumowanie – bez kropki! 🙂

  Plus tekst juz poważny o tym poco faszyngtonowi bankructwo UPAdliny? http://ukraina.ru/analytics/20150605/1013278179.html

  Może to przypadek a może wcale nie zbieżność z G7 i UPAdliną?
  WSJ: генеральные директора Deutsche Bank уходят в отставку
  https://vk.com/brusek?w=wall274493429_4839%2Fall
  http://www.wsj.com/articles/deutsche-bank-co-ceos-to-announce-resignations-1433674815
  http://ria.ru/economy/20150607/1068674869.html#ixzz3cNfmFOB4

  Polubione przez 8 ludzi

 3. Dwa łyki UPAdłej ekonomiki….
  Grafika prawdę Ci powie!
  Экономика Украины при Петре Порошенко
  http://ria.ru/infografika/20150607/1068438646.html

  A na Majdanie rośnie miasteczko namiotowe i liczba osób które protestują zawiązując strajk głodowy https://vk.com/brusek?w=wall274493429_4847%2Fall
  http://rueconomics.ru/65745-na-maydane-golodayut-protiv-bezdeystviya-vlastey/?utm_source=novoross&utm_medium=vk&utm_campaign=novoross

  Dalej o tym samym
  https://vk.com/brusek?w=wall274493429_4846%2Fall
  .https://youtu.be/QIhyr4_Qz7c

  Lwów chce mieć autonomię jak DOnbas! https://vk.com/brusek?w=wall274493429_4845%2Fall
  Podobają mi się prawidłowe flagi Województwa Ruskiego!
  http://www.from-ua.com/news/349297-sotni-aktivistov-piketiruyut-zdanie-lvovskoi-oga-foto.html
  http://friend.livejournal.com/1929865.html

  Mikołajów też chce wolności! SBU nie pozwala! https://vk.com/brusek?w=wall274493429_4770%2Fall
  http://news-front.info/2015/06/07/v-nikolaeve-proshlo-pervoe-zasedanie-narodnoj-rady-v-zal-vorvalsya-specnaz-sbu/
  .https://youtu.be/8JCbtRyC2Es

  Kącik historyczny – o Gruzji
  https://vk.com/brusek?w=wall274493429_4833%2Fall
  .https://youtu.be/HAMBBWPgMlI

  Kącik ciekawostek .https://youtu.be/0Z50d3YQ28c
  Украина продана Shell и Shevron навечно. Народ должен быть уничтожен.
  Видео от 3 июля 2014 года, но актуальности не потеряло и многое объясняет…

  Ekonomia zwycięstwa Walerego Katasonowa. 2 godziny warte poświęcenia! .https://youtu.be/0GLrkwFkORQ

  DOBRANOC!

  Polubione przez 6 ludzi

 4. Sprowokowałem dziś ciekawą dyskusję informacją o strategicznych planach eurazjatyckich i szansą jaką mogą być dla Polski. Jako uzupełnienie proponuję obejrzenie filmu „BRICS vs G7” (niestety tylko po rosyjsku) promowanego przez Nikołaja Starikowa i partię Wielka Ojczyzna. Michaił Dielagin tłumaczy tam łopatologicznie geopolityczne niuanse . Filmik warto by moim zdaniem opatrzyć polskimi napisami gdyż dotyczy niezmiernie ważnych spraw a narracja prowadzona jest prostym językiem. Gorąco polecam!

  Polubione przez 7 ludzi

  • Hehehehe….
   Wolę być „trollem Kremla” niż „sługusem Faszyngtonu” lub Berlina…
   Ale prawdziwy pech jest taki że mam po prostu pecha osobistego… Nikt nigdy w życiu nie dał mi łapówki / a podobno wszyscy żyją z łapówek i nikt nie zaproponował bym został trollem (agentem) czegokolwiek…
   Czyli wynika z tego że to „praca” zupełnie hobbystyczna…
   🙂
   Nie mniej jednak należy się cieszyć że ktoś zauważa i docenia nasze wspólne „hobby”…
   🙂

   A poza tym to witam z rana i by na pusto nie wchodzić w net – podsyłam jeszcze nieczytane „krakauery”:

   Niestety od 300 lat nie potrafimy wykorzystać położenia geograficznego na korzyść https://obserwatorpolityczny.pl/?p=32729
   PS Chyba o tm wczoraj pisaliśmy? Jak kilka dni temu już Was prowokowałem do dyskusji na temat tego że na mapkach „Nowego Jedwabnego Szlaku” Polska jest zwornikiem dwóch nitek – to sie Wam spodobało jak widze…
   Szkoda że Pana Krakauer nie rozwinał tego tematu….

   O tym też u nas było (Krakauer nas zaczał czytywac?) Jak wytłumaczyć ludziom że państwo będzie wypłacać więcej uchodźcom niż rencistom? https://obserwatorpolityczny.pl/?p=32720

   Szczyt hańby i szczucia wśród społecznych protestów https://obserwatorpolityczny.pl/?p=32717

   Szef jednej ze służb specjalnych skarży się na jednego z posłów w mediach https://obserwatorpolityczny.pl/?p=32724

   Pozdrawiam z rana ładnym portretem Walcmana .http://cs7052.vk.me/c625526/v625526251/3c166/ZW4VsoVw2xY.jpg

   PS
   W nocy „nieznani sprawcy” zlikwidowali namioty tzw. „trzeciego majdana” http://vk.com/feed?w=wall-56604830_36838

   PS2
   Sabat G7 zakończył się z jednej strony starą śpiewką i podtrzymaniem „sankcji” http://vegchel.ru/index.php?newsid=9779 a z drugiej strony Faszyngton oświadcza że Ukry broni nie dostaną! http://vognebroda.net/belyy-dom-ssha-ne-budut-postavlyat-ukraine-nastupatel-nye-vooruzheniya-478260

   Czyli Powstańcy mają wolną rękę? 🙂

   Polubione przez 6 ludzi

  • Dzień Dobry.
   @bernarddownar, Widać Ci co mówią tak w Izraelu nie znają zupełnie historii Kremla. Gdyby tak było wiedzieliby że nie ma tam wzmianki, nawet jednego słowa choćby sugerującego że były tam jakieś trolle. Sam troll jest tworem czysto literacki a więc rzeczowo i faktycznie nie istniejącym , zaś jako pojęcie nie ma pejoratywnego znaczenia gdyż w tej literaturze były i „dobre” trolle jak i te „niegodziwe”.
   Zastosowanie poprzez liczbę mnogą uogólnienia również obniża zdolność do rzeczowej oceny oraz deprecjonuje ich umiejętności analitycznej poprzez używających wspomnianego zwrotu. Skoro to czytają i nie zauważyli że w porównywalnym okresie czasu jesteśmy tu ze sobą zgodni jak spieramy się (czasem gwałtownie) to należałoby zapytać co leży u podstawy takiego określenia a nade wszystko czy kryterium jedności miejsca i czasu dla tego określenia jest zachowane czy też rozciąga się nie bezdowodowo na całe continuum.
   Bacząc na powyższe zarysowane wątpliwości, alternatywą motywacją może być jedynie niestabilność biochemiczna używających określenia, lub bardziej zrozumiale dla większości, ogółu ludzi zwykłych, reakcja emocjonalna spowodowana niezrozumieniem, bezsilnością, brak zasobów leksykalnych, odwagi, generalnie szeroko rozumianymi brakami.
   Tedy jeśli tytułem takiej reakcji miałoby to być wyzwisko to informuję że kluczem do efektywnego używania wyzwisk jest poznanie drugiej strony, jej potencjału tak by wyzwisko stanowiło niejako zapalnik do reakcji emocjonalnej. W przeciwnym wypadku otrzymamy jedyne co to obojętność, ew. lekkie rozbawienie.
   Co do samych wyzwisk, słyszałem pod swoim adresem dużo gorsze rzeczy które również nie zrobiły na mnie wrażenia. W moich kręgach mówi się że „sześćdziesiąt punktów robi sporą różnicę” po czym wzrusza ramionami.
   Pozdrawiam serdecznie

   Polubione przez 7 ludzi

  • Zainteresowanie panów z Izraela przyjmuję z wdzięcznością. Miło , że ktoś nas tu wszystkich docenia i zauważa. Pozdrawiamy serdecznie cały naród żydowski i życzymy owocnych obrad na mającym się wkrótce odbyć spotkaniu Klubu Bilderberg. 🙂

   Polubione przez 1 osoba

Możliwość komentowania jest wyłączona.