Wojna domowa na Ukrainie 8.06.2015r.- 109 dzień od nowego rozejmu.


Marinka po ostatnich walkach.

Dziś w Polsce zaczynają się manewry „Saber Strike-15”, w których weźmie udział ok. 6 tys. żołnierzy, jutro zaś wystartują pierwsze poligonowe ćwiczenia „szpicy” NATO – „Noble Jump”.

Ćwiczenia „Noble Jump” („Szlachetny Skok”) odbywać się będą w dniach od 9 do 19 czerwca na poligonie w Żaganiu. Ich celem jest praktyczne zweryfikowanie sposobu działania oddziałów, które w tym roku pełnią dyżur w ramach Połączonych Sił Zadaniowych Bardzo Wysokiej Gotowości (Very High Readiness Joint Task Force, VJTF) nazywanych w skrócie „Szpicą” NATO.
Taki sprawdzian odbędzie się po raz pierwszy.

Natomiast dwa miesiące wcześniej, podczas pierwszej części manewrów „Noble Jump”, jednostki z Holandii i Czech otrzymały rozkaz przygotowania i wysłania elementów VJTF w bardzo krótkim czasie, gdzie zgodnie ze scenariuszem żołnierze dotarli na lotniska, ale nie na poligony.

Dlatego też obecnie, po raz pierwszy zdolność do działań w boju jednostek wyznaczonych do udziału w „Szpicy”, będzie sprawdzana w warunkach poligonowych.

Sprawdzeniu poddane zostaną również Jednostki Integracyjne Sił NATO (ang. NATO Force Integration Units, NFIU). Są to utworzone w tym roku jednostki łącznikowe, koordynujące ćwiczenia i zajmujące się wspólnym planowaniem, a w razie konieczności mające ułatwić przyjęcie VJTF („Szpicy”)na terytorium danego państwa.

Z danych przekazanych przez Naczelne Dowództwo Sojuszniczych Sił w Europie (SHAPE) wynika, że podczas „Noble Jump” ćwiczyć będzie około 2,1 tys. żołnierzy: są to jednostki powietrzno-desantowe z Czech i Holandii, piechota zmechanizowana z Niemiec i Norwegii, czołgiści z Polski, komandosi z Polski i Litwy, artylerzyści z Belgii, jednostki śmigłowców transportowych i szturmowych z Polski i Stanów Zjednoczonych oraz grupa współpracy wojskowo-cywilnej z Węgier i dowództwo sojusznicze w Neapolu oraz dowództwo korpusu niemiecko-holenderskiego.

Natomiast organizatorem drugich prowadzonych równolegle ćwiczeń pod kryptonimem „Saber Strike-15” jest dowództwo amerykańskich wojsk lądowych w Europie (USAREUR). Manewry będą się toczyć jednocześnie w dniach od 8 do 19 czerwca na poligonach: Polski, Litwy, Łotwy i Estonii.

Podczas ćwiczeń „Saber Strike-15” żołnierze będą ćwiczyć prowadzenie międzynarodowej, obronnej operacji lądowej w krajach nadbałtyckich z użyciem sił lądowych, powietrznych i piechoty morskiej państw NATO i krajów partnerskich. Głównym ich celem jest koordynacja działań pododdziałów w warunkach walki prowadzonej jako operacja sojusznicza. W ćwiczeniach tych bierze udział łącznie 6 tys. żołnierzy z następujących krajów: Polski, Litwy, Estonii, Łotwy, Danii, Finlandii, Kanady, Niemiec, Norwegii, Portugalii, Słowenii, Stanów Zjednoczonych i Wielkiej Brytanii.

Polska część ćwiczenia odbędzie się na poligonie w Drawsku Pomorskim, gdzie program ćwiczeń obejmować będzie również desant amerykańskich spadochroniarzy oraz użycie w roli bliskiego wsparcia amerykańskich bombowców strategicznych B-52 (czyli tych, które m.in. mogą przenosić broń z głowicami jądrowymi) oraz szturmowych samolotów A-10.

„Noble Jump” i „Saber Strike” są częścią całej serii ćwiczeń, które NATO prowadzić będzie w czerwcu pod wspólnym kryptonimem „Allied Shield” („Sojusznicza Tarcza”).

Wśród nich są rozpoczęte w piątek 5 czerwca ćwiczenia „Baltops”, które obecnie odbywają się na południowym Bałtyku w Polsce, Niemczech oraz Szwecji, a także ćwiczenia Sił Odpowiedzi NATO „Trident Joust” głównie w Rumunii. Łącznie w „Allied Shiled” weźmie udział ok. 15 tys. żołnierzy z 22 państw.

Mimo, że dowództwo NATO podkreśla, iż wymienione wyżej ćwiczenia prowadzone na całym teatrze wschodniej flanki państw członkowskich Sojuszu, mają charakter obronny, a ich celem jest zwiększenie interoperacyjności oraz gotowości do wspólnego zaangażowania w kolektywną obronę, to należy zadać sobie pytanie:

Przed kim Sojusz NATO chce się bronić?

Przecież rosyjski prezydent Władymir Putin w ostatnio udzielonym wywiadzie dla włoskiej gazety „Corriere della Sera” wyraźnie powiedział, iż:

„Nasza polityka nie ma charakteru globalnego, ofensywnego czy agresywnego. Nie ruszamy się w żadną stronę, to infrastruktura NATO zbliża się do naszych granic. Tylko ktoś chory na umyśle, albo kto śni, może wyobrażać sobie, że Rosja mogłaby pewnego dnia zaatakować NATO”

Zwrócił uwagę przy tym, że wydatki militarne samych tylko Stanów Zjednoczonych są wyższe od tych ponoszonych przez wszystkie inne kraje świata razem wziętych, zaś wydatki NATO są 10 razy większe niż Rosji.

W świetle powyższego można zastanowić się kto ma odpowiedni potencjał wojskowy zdolny do tego aby zagrozić innym krajom?

Jedyną możliwością odparcia zewnętrznej agresji na terytorium Rosji, czy też żywotnych jej stref wpływu, może by w takiej sytuacji tylko jedna odpowiedź i może właśnie o to tylko w tym wszystkim tutaj chodzi: o sprowokowanie globalnego kataklizmu?

A teraz przechodzę do relacji z kolejnego dnia wojny domowej na południowo-wschodniej Ukrainie.

Ostatni dzień przyniósł względne uspokojenie działań militarnych w Donbasie, ale mimo to ukraińska artyleria nadal prowadziła ostrzał na cele cywilne w wielu miejscowościach.

W Doniecku dzielnica Kujbyszewska była wczoraj w godzinach popołudniowych pod bezpośrednim ostrzałem ukraińskiej artylerii, w wyniku czego pociski trafiły budynki wielorodzinne znajdujące się przy ulicach: Kriemliewskiej, Kurczatowa i przy prospekcie Kołchoznym.

Donieck osiedle Oktriabskie, wczoraj po południu budynki wielorodzinne zostały ostrzelane przez ukraińskie czołgi, z czego sześć pocisków trafiło w lokale mieszkalne:

Pomimo nadal toczących się w okolicach miejscowości Marinka walk oraz prowadzonego tam ostrzału przez ukraińską artylerię, około 6 tysięcy mieszkańców- w tym dzieci- nie chce opuścić swoich domów bojąc się zostawić na pastwę losu swoje mienie. Przed wybuchem walk w tym mieście żyło około 9 tysięcy osób.

Mimo napiętej sytuacji militarnej działają tam połączenia komunikacyjne i są otwarte sklepy, ale zaopatrzenie do nich nie jest obecnie dostarczane, dlatego też pomoc żywnościowa prowadzona jest przez Czerwony Krzyż, który m.in. dostarcza świeże pieczywo i inne środki pierwszej potrzeby.

Nadal ukraińska artyleria ostrzeliwuje Gorłówkę:

Jak wynika z informacji, do których dotarły służby wywiadowcze Ministerstwa Obrony DRL, ostatni ostrzał jaki ukraińskie wojsko przeprowadziło na miejscowość Telmanowo, podczas którego zginął 4-letni chłopiec, dokonany został przez żołnierzy z 72 brygady zmechanizowanej pod dowództwem płk Griszczenki.

W rejonie Ługańska nadal ukraińskie wojsko prowadzi ostrzał przy użyciu ciężkiej broni na cele cywilne i stanowiska obrony sił powstańczych.  Między innymi przy użyciu ciężkiej artylerii i broni pancernej została ostrzelana miejscowość Bachmutka. W odpowiedzi na to po raz pierwszy od czasu obecnie trwającego zawieszenia broni powstańcy ostrzelali przy użyciu artylerii stanowiska ogniowe ukraińskiej broni ciężkiej rozmieszczone na wzgórzu 175,9.

Walki w rejonie miejscowości Bachmutka:

W rejonie miejscowości Sławianoserbsk ukraińskie wojsko prowadziło ostrzał artyleryjski na znajdujące się tam stanowiska obronne sił powstańczych. Podczas tego ostrzału najbardziej ucierpiała miejscowość Sokolniki, która intensywnie została ostrzelana za pomocą moździerzy kaliber 82 mm.

Według informacji przekazanych przez ukraińskie media, w dniu wczorajszym około godziny 11:15 w rejonie miejscowości Szczastie koło mostu na rzece Siewerskij Donieck miał miejsce incydent polegający na tym, że w odległości około 200 metrów od grupy obserwatorów misji OBWE zbierających tam materiał dowodowy w sprawie wcześniejszych ostrzałów artyleryjskich, spadł pocisk nie wyrządzając na szczęście żadnych szkód. Obserwatorzy zostali zmuszeni do przerwania prac i wycofania się na bezpieczną odległość.

W Doniecku wymieniane są tablice z nazwami ulic z języka ukraińskiego na rosyjski:

W Kijowie dziś w nocy nieznani sprawcy napadli na protestującą około 100-osobową grupę tzw. trzeciego Majdana, którzy w rozstawionych namiotach podjęli strajk głodowy mający na celu wywarcie presji na urzędującego prezydenta aby ten dokonał oceny wprowadzanych przez rząd reform. Napastnicy po zniszczeniu kilku namiotów na widok interweniującej milicji zdołali zbiec, natomiast zostało aresztowanych kilka osób z grupy protestującej.

Na koniec kilka zdjęć:

Donieck ulica Petrowa nr. 14- skutki wczorajszego ostrzału przez ukraińską artylerię.

Zniszczone ostatnio przez powstańców stanowisko ogniowe ukraińskiej artylerii.

I aktualnych filmów:

Pozdrawiam.

Reklamy

148 uwag do wpisu “Wojna domowa na Ukrainie 8.06.2015r.- 109 dzień od nowego rozejmu.

 1. Dobry wieczór
  Moje trzy grosze, tak poza tematem…

  „Wiceminister MSZ ostrzega Wielką Brytanię: ”

  „Nasz” tytan polityki zagranicznej poucza i ostrzega angoli…. ( wiadomo przecież że wyspiarzy trzeba uczyć, szczególnie polityki zagranicznej )
  Wyobrażam sobie minę Camerona po tak miażdżącej krytyce i panikę eurosceptyków 🙂

  http://www.wprost.pl/ar/509167/Wiceminister-MSZ-ostrzega-Wielka-Brytanie-Wyjscie-z-UE-to-konsekwencje/

  Polubione przez 9 ludzi

 2. Bankructwo a’la Argentyna na Ukrainie coraz blizej jak na razie za bezcen rząd w Kijowie sprzedaje majątek narodowy poniżej kilka linków obrazujących jakie „przewały” sie robi w majestacie prawa.
  Anatolij Kinach prezes Związku Przemysłowców i Przedsiębiorców na Ukrainie zaprotestował przeciwko planom i formie przeprowadzenia prywatyzacji majątku Ukrainy. Podczas obrad „okrągłego stołu” przedsiębiorcy wskazali mankamenty prawne i gospodarcze prywatyzacji-szokuje szczególnie wycena wartości majątku-17 mld hrywien. Ze swej strony 17 mld HRYWIEN za sprzedaż pokaźnej części państwowych przedsiębiorstw to rzeczywiście rabunek w biały dzień (coś czuje ,że gdyby zezłomować hale produkcyjne wyszłyby większe kwoty :/ )
  http://n-auditor.com.ua/uk/novini/finansi/item/28937-приватизація-не-врятує-економіку-україни,-кінах.html
  Zysk Ukraińskich portów w I kwartale 2015 roku wyniósł ponad 1 mld hrywien. Eksperci podkreślają, że prywatyzacja portów za mniej niż 35 mld hrywien to złodziejstwo. Tymczasem porty to tylko ułamek przemysłu Ukrainy, który zostanie wyprzedany…jak juz podałem wczesniej za około 17 mld hrywien.
  http://n-auditor.com.ua/uk/novini/finansi/item/28944-прибуток-портів-україни-за-i-квартал-склав-1,125-млрд-грн.html
  Do listy prywatyzowanych przedsiębiorstw na Ukrainie rząd w Kijowie „dorzucił” elektrociepłownie.
  http://n-auditor.com.ua/uk/novini/podiji/item/28947-кабмін-розпорядився-приватизувати-сєверодонецьку-тец-та-криворізьку-тц.html
  3429,94 hrywny tyle wg oficjalnych danych wynosi średnia pensja na Ukrainie. W przeliczeniu na złotówki po dzisiejszym kursie 608 zł.
  UWAGA nie wiem czy juz podano do wiadomości publicznej-pobór do wojska na Ukrainie będzie trwał do końca czerwca
  http://n-auditor.com.ua/uk/novini/podiji/item/28946-призов-на-строкову-військову-службу-продовжений-до-кінця-червня.html

  Polubione przez 10 ludzi

 3. Uwaga, dziś będę straszny i opowiem dowcip:
  – Mykoła!
  – Szo?
  – Widział ty? Lachi prezydenta zmienili…
  – No i szo?
  – Tak oni bez Majdana, bez wojny, bez krwi…
  – Niczego sobie… a to tak można było?

  Polubione przez 11 ludzi

 4. Żegnam się z państwem , do jutra.

  Na Donbasie niestety spokoju nie ma, ukry rozpychają się w Marince, a w innych miejscach trwa ostrzał, choć nie jest on zbyt intensywny, jak wskazuje MM.

  Spokojnej nocy, jak najlepszych informacji z Donbasu. Trzymajcie się opołoczeńcy. 🙂

  Polubione przez 5 ludzi

 5. Na zakończenie dnia bije się w piersi bo nawet się z państwem i Szefem jak bogowie przykazali sie nie przywitałem!
  A miałem tyle adekwatnych linków do Wykładu! 😦
  Nic to, Baśka!
  Jutro tez jest dzień!
  To w takim razie wrzucam kilka linków świeżo zebranych:

  Kronika dnia dzisiejszego http://voicesevas.ru/news/14628-hronika-voennyh-sobytiy-v-novorossii-za-08062015.html

  Graham najnowszy: Graham Phillips
  Все вроде нормально с нашим рассказчиком, шопаголик, Рома да? Вот парень в плену ВСУ – никак –
  Донецк Обновления (#6) „ВСУ отрезали мои пальцы” .https://www.youtube.com/watch?v=lZf5riOu_qs

  Rozmowy o kasie się odbyły ale rezultatów brak! (Jak należało sie spodziewać!) http://naspravdi.info/lastnews/967

  A tymczasem… W roku 2014 wydrukowano 176 miliardów grzywien http://naspravdi.info/analitic/966

  W z wiązku z umową „otwarte niebo” – odbyły się przeloty obserwatorów na terenie Rosji nad granica z Upadliną. W Wiedniu z żalem zakomunikowano po tych przelotach obserwacyjnych że żadnych „ruskich” wojsk ani nad granica w Rosji ani na Donbasie nie ma! 😦 .https://vk.com/feed?w=wall-66959790_52613

  Mieszkańcy ostrzeliwanego przez miłujących pokój ukrów, tych co „nigdy nie strzelają do dzieci i kobiet” sa wkurzeni do ostateczności…
  Жители Спартака: Украинская армия каждый день обстреливает нас из тяжелых орудий!
  Мирные жители из населенного пункта Спартак выразили недовольство действиями миссии ОБСЕ по наблюдению за режимом прекращения огня. Люди рассказали, что украинская армия каждый день обстреливает поселок из тяжелой артиллерии, что грубо нарушает минские договоренности.

  Каратели часто проводят обстрелы в ночное время суток. Огонь по Спартаку с украинской стороны не прекращается ни на один день. Мирные жители вынуждены прятаться в подвалах, чтобы сохранить себе жизнь.
  .https://www.youtube.com/watch?v=25Mlrj0tBaw

  Godzinny program „Prawo głosu”. O blokadzie Naddniestrza Право голоса Приднестровье в блокаде 08062015
  .https://youtu.be/MOLy9hz5J3s

  Pożar i śmierć w czasie przetaczania ropy „z jednej pojemności do drugiej” jak cudownie to nazwano w mediach kijowskich http://nahnews.org/249463-smi-skonchalsya-odin-iz-postradavshix-vo-vremya-pozhara-na-neftebaze/?utm_source=VK&utm_medium=nova&utm_campaign=VV
  .https://youtu.be/e9piu7I5h5A

  Graham Phillips
  Роман Мащенко – 3 разных интервью, 3 разных историй. Давай просто выбрать твой любимый 😉 .https://www.youtube.com/watch?v=UvxBBS3sypk

  Chiny przestrzegają Zachód! http://vegchel.ru/index.php?newsid=9819

  Zestawy filmowe: https://vk.com/feed?w=wall-92739722_13791
  1. Сара Вагенкнехт о «большой» семёрке
  2. Павел Губарев задержан за стрельбу из снайперской винтовки в Донецке
  3. Важно! СБУ пытаются скрыть исчезновение 47 людей!
  4. Станица Луганская Печальные последствия указа Москаля
  5. Добровольцы со всего мира защищают Донбасс Беседа с Бразильцем и норвежцем
  6. Жители Спартака: Украинская армия каждый день обстреливает нас из тяжелых орудий!
  7. Ополченцы ЛНР «за рулем» трофейного БМП-1

  https://vk.com/feed?w=wall256041675_3358
  1. Маски сброшены : Раскрыта схема поставок американцами наступательного вооружения Украине
  2. Россия подаёт в суд на Киев за непоставку корабельных двигателей
  3. Украинцам промыв мозга. УкроАмеровластям – бан!
  4. Виктор Баранец, военный обозреватель „КП”: Война версий по сбитому „Боингу” подходит к кульминации
  5. Арбузов „Мнение”: экономическая ситуация на Украине
  6. Сергей Михеев. Запад относится к России как барин к холопу
  7. Побег из Шоушенка 2 (продолжение). Побег века в США.

  ??????? Задержанного в Донецке Павла Губарева отпустили домой
  Бывшего народного губернатора Донбасса задержали в центре Донецка после обстрела воинской части армии ДНР.
  Задержанный сотрудниками МГБ ДНР Павел Губарев освобожден после предварительного разбирательства. По данным LifeNews, один из бывших лидеров ополчения направился к себе домой в свою квартиру в Донецке. Więcej tutaj http://lifenews.ru/news/155321

  Graham Phillips Today at 10:34 pm
  „Пресс-служба Губарева опровергла его задержание в Донецке”
  http://www.interfax.ru/world/446468

  Cały świat walczy na DOnbasie! .https://youtu.be/PWtcCmvQJjw

  Koniecznie z kropką bo może się przysnić! .https://pp.vk.me/c625429/v625429957/2684f/ZzV8-QD35qM.jpg

  .https://youtu.be/b2tBUL2Y7ng Россия восстанавливает свой статус в электронике?

  Na razie Rosja ma problemy z brakiem kadt inżynieryjno-technicznej. Czy ktoś się wybiera tam na saksy? Polecam ten tekst! https://vk.com/brusek?w=wall274493429_4918%2Fall

  O kasie jaka pójdzie na ściaganych specjalistów http://www.interfax.ru/446377

  O rosyjskiej ekonomice .https://youtu.be/KvdKv_Df0DI

  Banderowskie ścierwa znów bombarduja Gorłówkę .https://youtu.be/pNh6r8I0Gi8
  .https://youtu.be/SzXViUuOxNY

  I inne meijsca też .https://youtu.be/Y0lkxu1ZFQ4

  Украинские силовики из минометов обстреливают луганские Сокольники .https://youtu.be/4gqFa2UPP4E

  Spodobał mi się ten rysunek! .https://pp.vk.me/c311420/v311420790/45df/9tfLglKuRIg.jpg

  Ten także: .https://pp.vk.me/c628329/v628329178/50fe/8p2ghXBY6YE.jpg
  Telefoniczne zapytanie w Niemczech „czy Putina należy przyjąć na G7”
  89% – TAK!

  Oraz ten: .https://pp.vk.me/c627828/v627828274/4c6d/bzKhr06dZZs.jpg

  Żyrinowski jak zawsze interesująco! O tym że tzw „państwo islamskie” planuje wkroczyć do Rosji .https://youtu.be/KwNAeo74EvE

  Wania dzisiaj, tekst plus 3 fotki https://vk.com/feed?w=wall263712367_11009

  Kolejny pakiet filmów https://vk.com/feed?w=wall-92739722_13748

  O „dziennikarstwie” u-kraińskim film .https://youtu.be/VduzLtfwF-g

  O „riezaniu” na ulicy .https://youtu.be/9AObqBIFgPU

  Tymczasem górnicy DNR wydobyli w maju 722 tysiące to „wągla” https://vk.com/feed?w=wall263712367_10993

  W LNR tez pracują! 🙂 Ciekawe!!!! https://vk.com/feed?w=wall263712367_10989

  „Texas” pod ostrzałem. film https://vk.com/feed?z=video-57424472_171401079%2F21f21cb884d2261c7e

  Znów Graham – na zakupach… .https://www.youtube.com/watch?v=Oi9iLyYxJ2E

  I Graham z Motorolą .https://youtu.be/vsQ0Zlrv2Pw

  Film „Batalionu Aniołów” https://vk.com/video192947788_171504023?list=d82fdf816cc9c5567a

  Żegnam Państwa bardzo przeżartym Kotem!
  .https://pp.vk.me/c543103/v543103803/5e44/nRI0IyFMbkc.jpg

  Oraz optymistycznym Płotnickim: https://vk.com/feed?w=wall263712367_11003
  СКОРЕЕ БУДЕТ «КОТЕЛ» ПОД ЛЬВОВОМ, ЧЕМ МИНСК-3

  Polubione przez 9 ludzi

 6. WItam z rana! 🙂

  Zanim Szef doszlifuje i wycyzeluje wykład, doklei najnowsze filmy – podrzucam to i owo…

  Zacznijmy od tej fotografii z archiwum X

  Jak jesteśmy w kole naukowym historyków-amatorów, proponuje wrócić do czasów Jelcyna. Polecam! .https://youtu.be/QdJ_f1zPt8M

  O dobrym Wuju Samie tekst godny przeczytania a dla nieczytających bukw są obrazki +18 http://politvesti.tk/?p=6724 Tytuł „США — родина лагерей смерти”

  Tekst o naszych braciach Rusinach którzy nie chcą być banderowskimi ścierwami czyli u-kraińcami… http://geo-politica.info/zachem-zakarpate-khotyat-prisoedinit-k-galichine.html
  Plus jak wyżej stosowne obrazki: .http://geo-politica.info/upload/editor/news/2015.06/5573828992c22_1433633417.gif
  .http://geo-politica.info/upload/editor/news/2015.06/55738289af352_1433633417.jpg

  I kolejny tekst historyczny „Тарас Бульба за такое убивал” http://newsland.com/news/detail/id/1555127/ z obrazkiem .http://cs622129.vk.me/v622129283/3fdf1/OFB7GRzL6eg.jpg

  O tym jak Amerykanie stosują na UPAdlinie stare zwyczaje z Wietnamu. Dla dwujęzycznych dwa teksty prawie te same – premia specjalna! 🙂 | U.S. Trains Ukrainian Forces on Russia’s Doorstep — And Moscow Isn’t Happy
  http://www.nbcnews.com/news/world/u-s-trains-ukrainian-forces-russias-doorstep-n369611
  Эксперт: США действуют на Украине по «вьетнамскому сценарию»
  http://russian.rt.com/inotv/2015-06-07/Ekspert-SSHA-dejstvuyut-na-Ukraine

  Otwartym tekstem: „Co chce USA”? | Прямым текстом – что хочет США
  http://politikus.ru/video/51641-pryamym-tekstom-chto-hochet-ssha.html
  .http://www.youtube.com/watch?v=hpwmbkRtpnY

  Otwartym tekstem mówi tez niejaki Moskal .https://youtu.be/TboTs6zg0v8 „LNR będzie starta z powierzchni ziemi”

  Na razie dobrzy Amerykanie zajmują się swoim krnabrnym społeczeństwem i uczą ich zasad demokracji! KONIECZNIE!!!!!!
  .https://youtu.be/tBHpNA-BQ-8
  Полицейские США учат молодёжь демократии
  Техас, Мак-Кинни 6 июня 2015 г.
  Молодёжь собралась на вечеринку у бассейна, соседу не понравилось, что пришло слишком много подростков с темным цветом кожи, вызвал полицию.
  Далее на видео все видно.
  Наши деятели оппозиции любят порассуждать об отсутствии в России основных прав и свобод и приводят в пример США, говоря, что в Америке нет расовой дискриминации, а кругом и во всем свобода и демократия.
  Чернокожую девушку подростка в купальнике лицом в землю за попытку доказать, что у нее есть права как и у всех людей.
  Вот такое отсутствие дискриминации, равенство, братство и демократия.

  O pieniądzach co nie śmierdzą i o Pani Hillary C. .https://youtu.be/pF5Xkz8kLvU

  44 minuty filmu „Mistyka wojny ukraińskiej” .https://youtu.be/Riite4v2ooE

  PS
  Do kawy o filmie „Grawitacja” – ciekawe i godne polecenia! .https://youtu.be/9e91pL8N9hU

  Bonus poranny!
  .https://youtu.be/by7McFePl4k Tu żyją ludzie! Humans Live Here! KONIECZNIE!!!!!!

  Plus w specjalnym bonusie dla wszystkich miłośników awiacji! .https://youtu.be/Yjle8SsOFOo

  Bardzo spodobał mi się ten obrazek! 🙂

  Polubione przez 7 ludzi

 7. Ćwiczenia te mają miejsce z równolegle zaostrzającą się sytuacją wokół Naddniestrza i jego blokadą przez Kijów. Wydaje mi się , iż tutaj wkrótce powstanie o wiele groźniejszy z punktu widzenia pokoju punkt zapalny , niż na Donbasie , gdzie Anglosasom do tej pory nie udało się sprowokować Rosji. W tym przypadku Rosja ma dwa wyjścia skapitulować ze wszystkimi społecznymi, militarnymi konsekwencjami tego kroku lub podjąć rękawicę. Sytuacja niebezpiecznie przyspiesza.

  http://3rm.info/main/57323-poroshenko-vse-zhe-zapretil-tranzit-cherez-territoriyu-ukrainy-rossiyskih-voennyh.html

  Polubione przez 6 ludzi

Możliwość komentowania jest wyłączona.