Wojna domowa na Ukrainie 9.06.2015r.- 110 dzień od nowego rozejmu.


Wczoraj- ukraińska „technika” w okolicach Marinki. Tak ukraińskie wojsko przestrzega porozumień mińskich o wycofaniu broni ciężkiej poza linię rozgraniczenia.

Jedno z naszych „NIE-zależnych” mediów posiłkując się informacjami z portalu dezinformacyjnego „kresy24” już w dniu 3 czerwca br. wypichciło artykuł pod znamiennym tytułem:

„Ruszyła potężna rosyjska ofensywa. Ukraińskie miasta płoną, trwa nieustanny ostrzał”

Poniżej link do tego klasycznego dzieła swawolnej  twórczości dziennikarskiej z naszego krajowego podwórka do złudzenia przypominającej serwowane przez ukraińską służbę bezpieczeństwa (SBU) propagandowe paszkwile, które mają tak bardzo mało wspólnego z obiektywną prawdą, że nawet inne wiodące media pomijają tego typu teksty milczeniem aby do końca nie utracić swej wiarygodności:

http://niezalezna.pl/67690-ruszyla-potezna-rosyjska-ofensywa-ukrainskie-miasta-plona-trwa-nieustanny-ostrzal

Przywołałem ten artykuł jako dowód na to czym są te media wzajemnie powołujące się na wypichcone przez siebie informacje.

Jednocześnie pokazuje to jakie jest prawdziwe oblicze portalu mianującego się bytem „NIE-zależnym”. Tylko od czego on jest- jak  i jego szefostwo odznaczone wysokimi medalami przez ukraińskie SB- niezależny?

W powyższą narrację propagandową wpisują się dezinformacje przekazywane przez ukraińskie czynniki wojskowe oraz władze cywilne tego kraju, które dla przykładu słowami ministra obrony narodowej Stanisława Półtoraka wypowiedzianymi na wczorajszej konferencji prasowej w Kijowie, przedstawiają skrajnie wypaczony obraz rzeczywistości dotyczący przebiegu sytuacji na południowym-wschodzie Ukrainy:

„Siły separatystów i armii rosyjskiej na wschodniej Ukrainie liczą ponad 40 tysięcy osób i mają do dyspozycji ogromną ilość broni, w tym 556 czołgów. Byłoby to wystarczające dla średnich rozmiarów państwa europejskiego (…) Tylko w maju i czerwcu bojownicy ostrzeliwali nasze pozycje ponad 2 tysiące razy. Jeśli porównać to z kwietniem, to liczba ostrzałów zwiększyła się ponad dwukrotnie. Świadczy to o agresywnych planach ugrupowań terrorystycznych”

Minister Półtorak ponadto poinformował, że mimo porozumienia o zawieszeniu broni, ataki separatystów na siły rządowe nasilają się, co grozi zerwaniem ustaleń pokojowych, zawartych w lutym w Mińsku.
Na sam koniec konferencji prasowej poskarżył się, że:

„Osobiście kilka razy próbowałem porozmawiać z panem ministrem obrony Rosji Siergiejem Szojgu, jednak on cały czas uskarżał się na nadmiar pracy i do rozmowy nie doszło”

Natomiast jak prawda na temat konfliktu w Donbasie wygląda wystarczy śledzić informacje płynące z tego terenu, o czym oczywiście z „NIE-zależnej” i „kresów24” się już nie dowiemy, bo poza głoszeniem jednie słusznej propagandy nic ich więcej nie interesuje.

A teraz przechodzę do relacji z kolejnego dnia wojny domowej na południowo-wschodniej Ukrainie.

Wczoraj w Doniecku, szczególnie od późnych godzin wieczornych aż do późnych godzin nocnych, trwał ostrzał przez ukraińską artylerię celów cywilnych. Szczególnie intensywnie ostrzeliwany były okolice lotniska, a tam nowy terminal oraz rejon dworca kolejowego i osiedle Oktriabskie. Obecnie sytuacja uległa poprawie a walki zostały wyciszone:

Skutki wczorajszego ostrzału osiedla Oktriabskiego w Doniecku:

Poniżej film dokumentujący skutki ostrzału przez ukraińską artylerię bazaru w dzielnicy Kujbyszewskiej w Doniecku:

Od południa w w dniu wczorajszym rozpoczął się przez ukraińską artylerię ostrzał Gorłówki, gdzie szczególnie pociski padały na okoliczne miejscowości i dzielnice, w tym: Golma, Komarowka (Kurganka) Komsomolec, Zajcewo i Głubokaja. Ostrzał prowadzony był z kierunku miejscowości Dzierżyńsk i Artiemowsk. W wyniku tego ostrzału została ranna 43-letnia kobieta. Na razie nie ma informacji o innych poszkodowanych. Wcześniej w godzinach popołudniowych około godziny 14:37 ukraińskie wojsko z kierunku miejscowości Kurdiumówka przeprowadziło atak czołgami na północne przedmieścia Gorłówki ostrzeliwując jednocześnie centrum miasta. W wyniku tego ataku i ostrzału celów cywilnych są ofiary wśród cywilów i żołnierzy sił powstańczych:

Kurganka po ostrzale przez ukraińską artylerię:

Ostrzeliwane również były przez ukraińską artylerię miejscowości Dokuczajewsk i Szirokino.

Oraz po raz pierwszy od wielu miesięcy został bezpośrednio ostrzelany Ługańsk, gdzie ukraińska artyleria z miejscowości Stanica Ługańska ostrzelała wczoraj w nocy pociskami moździerzowymi kaliber 82 mm okolice centrum tego miasta, szczególnie dzielnicę Kirowa.

Dziś rano na przedmieściach Ługańska wybuchł w wyniku wspomnianego wyżej ostrzału pożar. Jak na razie nie wiadomo co się tam pali, sytuacja jest w trakcie wyjaśniania:

W rejonie Ługańska doszło wczoraj do czterokrotnego naruszenia przez ukraińskie wojsko warunków zawieszenia broni, w tym ostrzelana została z broni moździerzowej miejscowość Donieckij oraz z kierunku miejscowości Trechizbienka za pomocą moździerzy kaliber 82 i 120 mm okolice wsi Priszib i z rejonu miejscowości Szczastie ukraińska artyleria przy użyciu moździerzy kaliber 82 mm czterema salwami ostrzelała rejon Oboznoje. Nie ma jak na razie informacji o stratach obu stron i ofiarach wśród ludności cywilnej:

Na drodze pomiędzy miejscowościami Krasnogorowka, a Staromichajłowka ukraiński samochód wojskowy wjechał na minę w wyniku czego zginęło 7 żołnierzy. Do podobnego incydentu doszło koło miejscowości Artiemowsk, gdzie ukraiński pojazd wojskowy również wjechał na minę, w wyniku czego dwóch żołnierzy zginęło. Oba samochody zostały całkowicie zniszczone:

Poniżej na zdjęciu można zobaczyć jak wygląda zaminowana przez ukraińskie wojsko droga w okolicach Gorłówki. Na takie właśnie miny najechały oba wspomniane wyżej ukraińskie pojazdy wojskowe:

Nadal toczą się walki w rejonie na północ od  Gorłówki:

Trwają również walki w rejonie miejscowości Szirokino:

Oraz przy użyciu broni pancernej oraz moździerzy prowadzone są obecnie o średniej intensywności walki w rejonie miejscowości Marinka:

Jak podano dziś rano w codziennym komunikacie Ministerstwa Obrony DRL, w dniu wczorajszym i dzisiejszej nocy ukraińskie wojsko dokonało 26 ataków na cele cywilne i wojskowe znajdujące się na terenie kontrolowanym przez powstańców.

I tak: ukraińskie wojsko 22 razy prowadziło ostrzał przy pomocy moździerzy, 3 razy przy użyciu czołgów oraz jeden raz ostrzeliwując granatnikami i bronią ręczną. Ostrzeliwany był w tym czasie rejon Doniecka, Gorłówka i jej okolice oraz miejscowości Spartakus i Szirokino.

Reasumując:

Jak widać z przebiegu ostatnich kilku dni walk, ukraińskie wojsko nie zaprzestaje prowadzenia ostrzału na cele cywilne oraz usiłuje bezskutecznie na pewnych odcinkach linii frontu sforsować pozycje obronne sił powstańczych, szczególnie ma to miejsce na południowy-zachód od Doniecka oraz na północ od Gorłówki.

Wyraźnie zaznacza się przy tym słabość ukraińskich ataków, które ze względu na ograniczone możliwości sprzętowe, nie są obecnie wstanie wykonać najprostszej operacji militarnej, nawet na ograniczonym odcinku frontu. Daje się też zauważyć ciągły spadek morale ukraińskiego wojska, które pomne doświadczeń, woli obecnie- w momencie kontrataków prowadzonych przez powstańców- porzucić swoje stanowiska obronne wraz ze sprzętem, niż być zamkniętymi w kolejnych kotłach.

Tak więc obecnie taktyką wojsk ukraińskich jest prowadzenie typowej wojny podjazdowej na ograniczonych odcinkach frontu bez szans na osiągnięcie jakiś znacznych, strategicznych sukcesów, czy też przełamania linii obronnych sił powstańczych, które oczywiście w takich przypadkach skutecznie kontratakują.

Pytaniem jest tylko jak długo, ten stan ciągłego nękania pozycji obronnych i ludności cywilnej, będą jeszcze tolerowały władze zbuntowanych obwodów oraz dowództwo wojskowe powstańczych sił zbrojnych?

Pod koniec ubiegłego tygodnia dokonano wymiany ciał poległych żołnierzy w walkach pod Marinką; w piątek przekazano ciała poległych żołnierzy stronie ukraińskiej, a w sobotę Ukraińcy przekazali ciała dwóch poległych tam powstańców.

Paweł Gubariew jest podejrzewany o to, że wraz z grupą kilkunastu uzbrojonych osób będących w stanie wskazującym na nadużycie alkoholu strzelali z karabinu (karabinów) snajperskiego z terenu opuszczonego budynku centrum „SkyCity”  do żołnierzy sił zbrojnych DRL. Po krótkotrwałym zatrzymaniu, przeprowadzeniu badań lekarskich i złożeniu zeznań został on zwolniony do domu.

Władze ŁRL od dnia 1 do 8 czerwca br. przejęły 846 sztuk nielegalnej broni, w tym: 22 sztuki różnego rodzaju broni ręcznej, 17 magazynków do broni ręcznej, 789 sztuk amunicji, 3 sztuki granatników, 7 sztuk granatów ręcznych, 7 sztuk zapalników do granatów ręcznych oraz jeden pocisk artyleryjski.

Ukraiński rząd upoważnił ministra Obrony Narodowej Stefana Półtoraka do podpisania umowy z Polską o dostawach broni.

Na koniec kilka zdjęć:

Ostrzelany wczoraj przez ukraińską artylerię Donieck.

Ostrzelana wczoraj przez ukraińską artylerię miejscowość Kurganka.

Skutki ostrzału przez ukraińską artylerię miejscowości Gołm pod Gorłówką.

Ostrzeliwane w dniu wczorajszym przez ukraińską artylerię dzielnice podmiejskie w Gorłówce.

Skutki ostrzału przez ukraińską artylerię miejscowości Marinka.

Zdobyta podczas ostatnich walk ukraińska „technika”.

I jeszcze trochę aktualnych filmów:

Pozdrawiam.

Reklamy

150 uwag do wpisu “Wojna domowa na Ukrainie 9.06.2015r.- 110 dzień od nowego rozejmu.

 1. PS
  Nie mogę znaleść linka na cudne „cuś” w tym stylu że „ten pożar wybychł w nocy bo dziś mieli sprawdzać ile tam jest tej benzyny i ropy”

  Ale wpadło w moje łapska to:

  Teraz Turczynow modli się by pożar przerzucił się na składy z amunicją i bronią która on sprzedał.
  Jeszcze nigdy w zyciu pastor nie był tak blisko Boga…

  Polubione przez 5 ludzi

 2. Graham lansuje się z wszystkimi! 🙂
  .https://cs7055.vk.me/c621626/v621626630/326e1/k6mJczeQQtw.jpg

  + zestaw filmów https://vk.com/feed?w=wall303927153_1186
  1. Беня наносит медийный удар На канале „1+1” вышел нескучный фильм о Мишико Саакашвили.
  2. Камеры сняли обстрел железнодорожной станции в Донецке
  3. Майдан 3.0 затух без печенек Нуланд
  / Ростислав Ищенко
  4. «Жертвы президента мира» 09.06.2015
  5. Украина. Кризис взаимопонимания? Право голоса
  6. Саммит семи шестерок – США нащупывают слабые места
  7. Валерий ПЯКИН – Вопрос-ответ 08 июня 2015 года
  8. Ни о какой сдаче позиций со стороны России говорить не приходится, – Сергей Колясников

  + https://vk.com/feed?w=wall303927153_1184
  1. [18+] ДНР. Бой в Донецком аэропорту 9 июня 2015
  2. Д.Пушилин объяснил непризнание Крыма частью России
  3. Жестокие бои в Марьинке Телеканал «Звезда».
  4. Спецподразделение разведки ДНР: «Русские на войне своих не бросают» – это закон!
  5. 09.06.15.Обстрел ж\д вокзала.
  6. Интернет заполонили ролики с призывами помочь боевикам ИГИЛ
  7. Страны «Большой семерки» намерены продолжать давление на Москву
  8. Вести. Эфир от 9 июня 2015 года (17:00)

  Majdan nr3? http://dnr24.com/main/9851-maydan-3-ohvatil-uzhe-tri-regiona-ukraincy-perekryvayut-dorogi-i-mosty.html

  Aby było jasne! „LNR bez żadnych warunków uznaje Krym jako część Rosji” http://dnr-news.com/dnr/21435-deynego-lnr-bez-kakih-libo-ogovorok-priznaet-krym-chastyu-rossii.html

  Specjalny reportaz z Gorłówki – Graham: .https://youtu.be/6-G25INEiic

  Polubione przez 3 ludzi

  • Aby było jasne! „LNR bez żadnych warunków uznaje Krym jako część Rosji” 🙂 w naszych portalach podniecają się tą wiadomością , jest nawet mowa o cisie w plecy. 😀

   Polubione przez 1 osoba

  • ,, może dojść do kolejnych „kotłów” jak ten pod Debalcewem, z tym, że już pod Charkowem, Kijowem, a nawet naszym Lwowem.” – cytat z tekstu, Od kiedy Lwów leży na terytorium Rzeczpospolitej Polskiej.?

   Polubione przez 1 osoba

   • 🙂 mam nadzieję , że wkrótce nastąpi to kontruderzenie i cały teren obwodu Donieckiego i Ługańskiego znajdzie się pod kontrolą władz tych republik. A może i obwód Charkowski się przebudzi.

    Polubione przez 2 ludzi

    • W restytucję mienia żydowskiego na Ukrainie wierzę. Ostatnio czytałem, że już robią listy majątków żydowskich organizację które się tym zajmują. A co do naszego majątku. No cóż. Nam jest nie potrzebny, bo i za granicą, na terenach nam nieprzychylnych, ale …….
     Jak wiadomo od czasu do czasu Międzynarodowe Organizację Żydowskiego domagają się od nas odszkodowań za mienie żydowskie pozostawione w Polsce. Zawsze można zrzec się mienia Polskiego na terenie Ukrainy ,na rzecz tych organizacji, a w zamian one zrzekną się odszkodowań od naszego państwa. I my będziemy zadowoleni i Żydzi. Zapewniam pana , że Naród Żydowski odzyska wszystko co miał za Bugiem , już tacy są – nienasycone to plemię jako wilcy. 😉 a kto powiedział , że nie można z wilkami interesów robić.

     Polubione przez 2 ludzi

     • @luk17
      To jest temat na co najmniej osobny blog.
      Ale w skrócie.
      Tzw. odszkodowania Warszawa spłacała już od 1948 i dzięki temu można ją było odbudować (podobnie było z miastami angielskimi).
      Nie wiem, czy zna Pan historię i topografię Warszawy?
      Jeden z przykładów.
      Pod koniec lat 90tych spadkobierca odzyskał działkę na Mokotowie przy ulicy Wiśniowej. Smaczku dodaje to, że tzw. Stary Mokotów powstał na terenach wykupionych przez magistrat w latach 20tych i 30tych na południe od ulicy Rakowieckiej i został zabudowany kamienicami, których właściciele płacili miastu wieczystą dzierżawę.
      Mógłbym przytoczyć wiele innych przykładów, ale to nie miejsce na to.
      Natomiast wniosek jest taki. Ci co mają układy zarobią na każdym nieszczęściu więc nie dziwmy się ukraińskim oligarchom, że prowadzą wojnę. Wszak to najlepszy interes.

      Polubione przez 5 ludzi

     • Zgadzam się co do tego , że temat zwrotu mienia jest bardzo skomplikowany i bardzo trudny. Nie znam topografii Warszawy, ale sytuacja którą pan przytacza mnie nie dziwi, w krakowskiej prasie można czasem przeczytać przeróżne artykuły o ,, cudach ” jakie się dzieją z kamienicami w tym mieście.
      Zgadzam się również , że zarabiają na tym przeróżne cwaniaki i oszuści, ale jest to kolejny argument , że sprawę trzeba załatwić kompleksowo.

      Polubienie

  • I jeszcze jeden artykuł. Szczególnie trafiają do mnie tego typu argumenty:
   „Według doniesień ukraińskich mediów trwają zakulisowe rozmowy rządu z władzami USA – premier Arsenij Jaceniuk ma gorączkowo lobbować na rzecz wykupienia resztek pozostającego w rękach państwa postsowieckiego kompleksu przemysłowego przez firmy amerykańskie. Wydaje się, że to właściwy moment, by polski rząd przypomniał ekipie w Kijowie i o naszym kraju.

   Patrząc na desperackie plany prywatyzacyjne ukraińskiego rządu i łacząc je z zapowiedziami polskiej premier Ewy Kopacz o chęci udzielenia Ukrainie 100 mln euro wsparcia, trudno nie dojść do wniosku, że rozsądniej byłoby wykorzystać te pieniądze na kupno za stosunowo niewielką kwotę paru co ciekawszych firm. Polska miałaby przy tym niezły atut – jako bezinteresowny do tej pory i ponoszący wymierne koszty wynikające z rosyjskich retorsji adwokat Ukrainy ma prawo oczekiwać jakiejś rekompensaty materialnej, a dobrze wybrane składniki ukraińskiego majątku państwowego wcale nie byłyby złym rozwiązaniem.

   Skoro w planach jest budowa polskiej elektrowni atomowej, czemu nie włożyć zapowiadanej przez rząd pomocy w udziały w Energoatomie, uzyskując dostęp do ukraińskich elektrowni atomowych i bazy techniczno-naukowej sektora energetyki jądrowej, zamiast wrzucać miliony euro w ukraińską dziurę budżetową praktycznie bez żadnych szans na odzyskanie tych pieniędzy? Ukraińscy oligarchowie, którzy przejęli władzę po obaleniu ekipy Janukowycza, rozumieją tylko twardą grę. Warto, by Polska wreszcie przyjęła to do wiadomości.”
   http://www.obserwatorfinansowy.pl/forma/rotator/ukraina-sie-wyprzedaje/

   Polubione przez 6 ludzi

 3. Zanim zabiorę się za „prasówkę” – kilka nówek:

  Zacharczenko powiedzial że jak się nie da sposobem pokojowym to trzeba rozmawiac z pozycji siły!
  .https://youtu.be/QTwOHHzV8eU

  09.06.15 Сообщение от командир взвода батальона «Сомали» с позывным «Фикса»
  Мы находимся в здании терминала. Ведем стрельбу на подавление огневых точек противника. Работаем из пулемета, автоматов. Крупнее у нас ничего нет. Нас обкладывают в основном из танка, а также 120-мм минами. Мы не стреляем первыми, а ведем только огонь на подавление. Обкладывают каждый день. Раньше это делали в основном ночью, сейчас уже не стесняют. http://donbass.center/svodki/3609-090615-soobschenie-ot-komandir-vzvoda-batalona-somali-s-pozyvnym-fiksa.html

  Film z lotniskowca .https://youtu.be/H4LzzNPGY1w

  ДЮО Движение” ЮНЫЙ НОВОРОСС”
  ДОНЕЦК ТЕРПИТ СТРАШНЫЙ БОЙ
  Идет страшный бой в районе аэропорта Донецка – Пески усиливается, начавшийся ранее мощный бой. ТСУ обстреливают Путиловский мост и территорию аэропорта. Также сообщается о прилетах на Октябрьский.

  Горловка. К обстрелу районов города (Гольмовский, Зайцево) подключилось еще несколько позиций ТСУ с направления Дзержинска и из-за Магдалиновки. Используется запрещенное тяжелое вооружение. Через Северодонецк и Лисичанск прошла колонна БМП ВСУ в направлении Бахмутки. В Широкино снова мощный обстрел из танков и пехотный бой.

  Motocykliści jeżdżą wokół Moskwy dla podtrzymania Donbasu .https://youtu.be/Y2uFSh93hmg

  jeszcze jakies dyskusje na temat konstytucji upadlińskiej http://od-novorossia.livejournal.com/812762.html

  Zwykły odlot. Brak informacji o dopalaczu i powodzie odlotu .https://pp.vk.me/c625130/v625130962/2748a/ActoEMIPuzg.jpg

  Trwa druga doba pożaru który podobno się rozprzestrzenia! http://ria.ru/world/20150609/1069116904.html

  .https://youtu.be/faC9I8K8CMw
  Trochę ładnych widoków i muzyki z Bałkanów:
  — храм Сербской православной церкви воздвигнут в честь святого Йована (Иоанна) Владимира в Баре первого сербского святителя.

  Polubione przez 2 ludzi

 4. Wyprzedaż majątku na Ukrainie ciąg dalszy. Zastanawiam czy nasi politycy czasem też w tej hucpie nie uczestniczą bo liczą na to, że coś „ugramy”, kupi od Ukrainy, jakieś banki, zakłady. To mi przypomina nieco Irak, gdzie mieliśmy mieć kontrakty na bajońskie sumy. oraz opowiastki mocarstwo, że mamy strefę stabilizacyjną. Okazało się, że kontraktów nie było, a strefę stabilizacyjną po cichu nam hamburgery zabrały. No i wyszliśmy na debili.

  http://www.obserwatorfinansowy.pl/forma/rotator/ukraina-sie-wyprzedaje/

  Polubione przez 4 ludzi

  • A tak przy okazji uczestniczyliśmy w niszczeniu bezpowrotnym niewyobrażalnych skarbów naszej cywilizacji – vide nasz obóz wojskowy zlokalizowany na terenie starożytnego Babilonu.
   Niestety, ale świat nam tego barbarzyństwa nie zapomni!

   Polubione przez 5 ludzi

 5. A na zakończenie.
  Wot diemokratia
  http://wiadomosci.onet.pl/kraj/zbigniew-s-zostal-zatrzymany-policja-przeszukala-jego-mieszkanie/b4p0fp

  ~Imigrant : Jesli ktos ujawnia wiadomosci o dzialaniu na szkode Panstwa nie podlega I nie moze podlegac odpowiedzialnosci karnej jego aresztowanie jest swiadectwem korupcji od prokuratury po policje.Kazdy obywatel Panstwa Polskiego jest zobligowany do powiadomienia organow panstwowych jesli zachodzi podejzenie o dzialanie na szkode Panstwa,lub wykozystanie kazdych mozliwych srodkow w tym niezgodnych z prawem aby takim dzialania zapobiec . dzis jest aresztowany a jesienia to oni stana przed sadem ale sadzic beda nowi sedziowie ,stop korupcji .Czy my zwolennicy Pawla mamy sie
  zaczac bac zwiń

  Polubione przez 4 ludzi

 6. Nie ulega najmniejszej wątpliwości, iż w tej chwili rosyjskie Naddniestrze wzięte w „kocioł” ekonomiczny i militarny przez Ukrainę i poniekąd przez Mołdawię staje się z godziny na godzinę najgorętszym na kuli ziemskiej miejscem konfliktu anglosaskiego Zachodu i ich wasali z Rosją, bowiem tutaj może znaleźć początek III wojna światowa. Czas przyspiesza.

  http://3rm.info/main/57340-pridnestrove-zablokirovano-ukrainoy-vryamya-poshlo.html

  http://3rm.info/publications/57331-rossii-gotovyat-novuyu-voynu-ot-kotoroy-uklonitsya-uzhe-ne-udastsya.html

  Polubione przez 5 ludzi

  • Jest na pewno nieciekawie,ale nie jest to obecnie najgorętsze miejsce na ziemi pomimo starań Kijowa.Cieplej jest na Bliskim Wschodzie,na Morzu Południowochińskim,czy w samych USA.Chociaż także uważam,że coś w Naddniestrzu się wydarzy. 🙂

   Polubione przez 4 ludzi

 7. WItam kilkoma linkami porannymi:

  .https://youtu.be/G41RnPOgSwI Разведка боем,стратегическая высота – po prostu wojna… 😦

  Około 6 rano TC kolejny wielki wybuch na płonącej bazie paliwowej pod Kijowem! http://vk.com/feed?w=wall-74462515_14352

  Dziś zaczyna się wizyta Pana Putina we Włoszech… http://russian.rt.com/article/96595

  Arszenik Jot przebywający na żebraczym turnee w Szatanach Zjednoczonych spotkał się z grupą senatorów i mówił swoje stare i wyświechtane teksty… http://nahnews.org/250732-senatory-ssha-vystupili-za-uvelichenie-voennoj-pomoshhi-ukraine/?utm_source=VK&utm_medium=nova&utm_campaign=VV

  Lekarze już ustalili zależność! 1 miesiąc w strefie ATO => 1 rok w szpitalu psychiatrycznym. Ponieważ nikt jeszcze nie spędził roku w tym szpitalu nie jest znana prawdziwość tego twierdzenia… http://nahnews.org/250295-mesyac-v-ato-god-v-psixushke-zhizn-ryadovogo-soldata-vsu/

  Przerywnik artystyczny! ______ >>>> To nie jest pejntszop! .http://cs543104.vk.me/v543104803/7004/v4ecfwRbWt8.jpg

  To też nie jest fotoszopa! .http://cs628329.vk.me/v628329178/5248/SZn2pZOm-0E.jpg

  Po reklamie Graham i Giwi: .https://youtu.be/Af7Kp_Hzi7A

  W Marjince i Krasnogrówce ponad 10 tysięcy mieszkańców pozostaje bez wody! http://nahnews.org/250730-oon-v-marinke-i-v-krasnogorovke-okolo-10-tysyach-lyudej-zhivut-bez-vody/?utm_source=VK&utm_medium=nova&utm_campaign=VV

  Liczba zarazonych wąglikiem osób w amerykańskim alboratorium wojskowym wzrosła do 86! http://www.vesti.ru/doc.html?id=2628257

  Puszilin w grafice .http://cs628329.vk.me/v628329178/5232/7RbWVQoRL7g.jpg

  Pani Zajdler o gejparadenmarsch-u .https://youtu.be/4Bpc7_DHbfs

  Tajemnice biografii Rzeźnika http://vk.com/video245010133_171085089?list=c8f4123e97a2558a30

  10 czerwca 1999 zakończyło się 78-dniowe bombardowanie Jugosławii… Zdjęcie,krótki tekst i dwa filmy…
  http://vk.com/feed?w=wall3763850_16743
  .http://cs623327.vk.me/v623327186/37863/rgi1q_66cXY.jpg
  http://vk.com/feed?w=wall3763850_16743&z=video52120068_165778725%2F062aa6301e4439a275
  http://vk.com/video52120068_165778724?list=072e123260bb55aa35

  Polubione przez 5 ludzi

 8. Tu taka ciekawostka dla „wojskowych”.Spójrzcie,jak prowadzą ćwiczenia Powstańcy z bronią ppanc.Strzelają cały czas z ostrej amunicji,czy to ćwiczenia strzeleckie żołnierzy,czołgów czy artylerii.U nas w armii stosuje się różnego rodzaju symulatory by oszczędzać drogą amunicje.Ostre strzelanie to u nas luksus.A Powstańcy jak widać nie narzekają na brak ostrych pocisków,to po pierwsze,po drugie żołnierz,który strzela w realu i „na prawdę” będzie lepiej wyszkolony od żołnierza szkolonego nawet na najlepszym symulatorze. 🙂
  .https://www.youtube.com/watch?feature=player_embedded&v=dzuT6WhsgCI

  Polubione przez 7 ludzi

Możliwość komentowania jest wyłączona.