Wojna domowa na Ukrainie 9.06.2015r.- 110 dzień od nowego rozejmu.


Wczoraj- ukraińska „technika” w okolicach Marinki. Tak ukraińskie wojsko przestrzega porozumień mińskich o wycofaniu broni ciężkiej poza linię rozgraniczenia.

Jedno z naszych „NIE-zależnych” mediów posiłkując się informacjami z portalu dezinformacyjnego „kresy24” już w dniu 3 czerwca br. wypichciło artykuł pod znamiennym tytułem:

„Ruszyła potężna rosyjska ofensywa. Ukraińskie miasta płoną, trwa nieustanny ostrzał”

Poniżej link do tego klasycznego dzieła swawolnej  twórczości dziennikarskiej z naszego krajowego podwórka do złudzenia przypominającej serwowane przez ukraińską służbę bezpieczeństwa (SBU) propagandowe paszkwile, które mają tak bardzo mało wspólnego z obiektywną prawdą, że nawet inne wiodące media pomijają tego typu teksty milczeniem aby do końca nie utracić swej wiarygodności:

http://niezalezna.pl/67690-ruszyla-potezna-rosyjska-ofensywa-ukrainskie-miasta-plona-trwa-nieustanny-ostrzal

Przywołałem ten artykuł jako dowód na to czym są te media wzajemnie powołujące się na wypichcone przez siebie informacje.

Jednocześnie pokazuje to jakie jest prawdziwe oblicze portalu mianującego się bytem „NIE-zależnym”. Tylko od czego on jest- jak  i jego szefostwo odznaczone wysokimi medalami przez ukraińskie SB- niezależny?

W powyższą narrację propagandową wpisują się dezinformacje przekazywane przez ukraińskie czynniki wojskowe oraz władze cywilne tego kraju, które dla przykładu słowami ministra obrony narodowej Stanisława Półtoraka wypowiedzianymi na wczorajszej konferencji prasowej w Kijowie, przedstawiają skrajnie wypaczony obraz rzeczywistości dotyczący przebiegu sytuacji na południowym-wschodzie Ukrainy:

„Siły separatystów i armii rosyjskiej na wschodniej Ukrainie liczą ponad 40 tysięcy osób i mają do dyspozycji ogromną ilość broni, w tym 556 czołgów. Byłoby to wystarczające dla średnich rozmiarów państwa europejskiego (…) Tylko w maju i czerwcu bojownicy ostrzeliwali nasze pozycje ponad 2 tysiące razy. Jeśli porównać to z kwietniem, to liczba ostrzałów zwiększyła się ponad dwukrotnie. Świadczy to o agresywnych planach ugrupowań terrorystycznych”

Minister Półtorak ponadto poinformował, że mimo porozumienia o zawieszeniu broni, ataki separatystów na siły rządowe nasilają się, co grozi zerwaniem ustaleń pokojowych, zawartych w lutym w Mińsku.
Na sam koniec konferencji prasowej poskarżył się, że:

„Osobiście kilka razy próbowałem porozmawiać z panem ministrem obrony Rosji Siergiejem Szojgu, jednak on cały czas uskarżał się na nadmiar pracy i do rozmowy nie doszło”

Natomiast jak prawda na temat konfliktu w Donbasie wygląda wystarczy śledzić informacje płynące z tego terenu, o czym oczywiście z „NIE-zależnej” i „kresów24” się już nie dowiemy, bo poza głoszeniem jednie słusznej propagandy nic ich więcej nie interesuje.

A teraz przechodzę do relacji z kolejnego dnia wojny domowej na południowo-wschodniej Ukrainie.

Wczoraj w Doniecku, szczególnie od późnych godzin wieczornych aż do późnych godzin nocnych, trwał ostrzał przez ukraińską artylerię celów cywilnych. Szczególnie intensywnie ostrzeliwany były okolice lotniska, a tam nowy terminal oraz rejon dworca kolejowego i osiedle Oktriabskie. Obecnie sytuacja uległa poprawie a walki zostały wyciszone:

Skutki wczorajszego ostrzału osiedla Oktriabskiego w Doniecku:

Poniżej film dokumentujący skutki ostrzału przez ukraińską artylerię bazaru w dzielnicy Kujbyszewskiej w Doniecku:

Od południa w w dniu wczorajszym rozpoczął się przez ukraińską artylerię ostrzał Gorłówki, gdzie szczególnie pociski padały na okoliczne miejscowości i dzielnice, w tym: Golma, Komarowka (Kurganka) Komsomolec, Zajcewo i Głubokaja. Ostrzał prowadzony był z kierunku miejscowości Dzierżyńsk i Artiemowsk. W wyniku tego ostrzału została ranna 43-letnia kobieta. Na razie nie ma informacji o innych poszkodowanych. Wcześniej w godzinach popołudniowych około godziny 14:37 ukraińskie wojsko z kierunku miejscowości Kurdiumówka przeprowadziło atak czołgami na północne przedmieścia Gorłówki ostrzeliwując jednocześnie centrum miasta. W wyniku tego ataku i ostrzału celów cywilnych są ofiary wśród cywilów i żołnierzy sił powstańczych:

Kurganka po ostrzale przez ukraińską artylerię:

Ostrzeliwane również były przez ukraińską artylerię miejscowości Dokuczajewsk i Szirokino.

Oraz po raz pierwszy od wielu miesięcy został bezpośrednio ostrzelany Ługańsk, gdzie ukraińska artyleria z miejscowości Stanica Ługańska ostrzelała wczoraj w nocy pociskami moździerzowymi kaliber 82 mm okolice centrum tego miasta, szczególnie dzielnicę Kirowa.

Dziś rano na przedmieściach Ługańska wybuchł w wyniku wspomnianego wyżej ostrzału pożar. Jak na razie nie wiadomo co się tam pali, sytuacja jest w trakcie wyjaśniania:

W rejonie Ługańska doszło wczoraj do czterokrotnego naruszenia przez ukraińskie wojsko warunków zawieszenia broni, w tym ostrzelana została z broni moździerzowej miejscowość Donieckij oraz z kierunku miejscowości Trechizbienka za pomocą moździerzy kaliber 82 i 120 mm okolice wsi Priszib i z rejonu miejscowości Szczastie ukraińska artyleria przy użyciu moździerzy kaliber 82 mm czterema salwami ostrzelała rejon Oboznoje. Nie ma jak na razie informacji o stratach obu stron i ofiarach wśród ludności cywilnej:

Na drodze pomiędzy miejscowościami Krasnogorowka, a Staromichajłowka ukraiński samochód wojskowy wjechał na minę w wyniku czego zginęło 7 żołnierzy. Do podobnego incydentu doszło koło miejscowości Artiemowsk, gdzie ukraiński pojazd wojskowy również wjechał na minę, w wyniku czego dwóch żołnierzy zginęło. Oba samochody zostały całkowicie zniszczone:

Poniżej na zdjęciu można zobaczyć jak wygląda zaminowana przez ukraińskie wojsko droga w okolicach Gorłówki. Na takie właśnie miny najechały oba wspomniane wyżej ukraińskie pojazdy wojskowe:

Nadal toczą się walki w rejonie na północ od  Gorłówki:

Trwają również walki w rejonie miejscowości Szirokino:

Oraz przy użyciu broni pancernej oraz moździerzy prowadzone są obecnie o średniej intensywności walki w rejonie miejscowości Marinka:

Jak podano dziś rano w codziennym komunikacie Ministerstwa Obrony DRL, w dniu wczorajszym i dzisiejszej nocy ukraińskie wojsko dokonało 26 ataków na cele cywilne i wojskowe znajdujące się na terenie kontrolowanym przez powstańców.

I tak: ukraińskie wojsko 22 razy prowadziło ostrzał przy pomocy moździerzy, 3 razy przy użyciu czołgów oraz jeden raz ostrzeliwując granatnikami i bronią ręczną. Ostrzeliwany był w tym czasie rejon Doniecka, Gorłówka i jej okolice oraz miejscowości Spartakus i Szirokino.

Reasumując:

Jak widać z przebiegu ostatnich kilku dni walk, ukraińskie wojsko nie zaprzestaje prowadzenia ostrzału na cele cywilne oraz usiłuje bezskutecznie na pewnych odcinkach linii frontu sforsować pozycje obronne sił powstańczych, szczególnie ma to miejsce na południowy-zachód od Doniecka oraz na północ od Gorłówki.

Wyraźnie zaznacza się przy tym słabość ukraińskich ataków, które ze względu na ograniczone możliwości sprzętowe, nie są obecnie wstanie wykonać najprostszej operacji militarnej, nawet na ograniczonym odcinku frontu. Daje się też zauważyć ciągły spadek morale ukraińskiego wojska, które pomne doświadczeń, woli obecnie- w momencie kontrataków prowadzonych przez powstańców- porzucić swoje stanowiska obronne wraz ze sprzętem, niż być zamkniętymi w kolejnych kotłach.

Tak więc obecnie taktyką wojsk ukraińskich jest prowadzenie typowej wojny podjazdowej na ograniczonych odcinkach frontu bez szans na osiągnięcie jakiś znacznych, strategicznych sukcesów, czy też przełamania linii obronnych sił powstańczych, które oczywiście w takich przypadkach skutecznie kontratakują.

Pytaniem jest tylko jak długo, ten stan ciągłego nękania pozycji obronnych i ludności cywilnej, będą jeszcze tolerowały władze zbuntowanych obwodów oraz dowództwo wojskowe powstańczych sił zbrojnych?

Pod koniec ubiegłego tygodnia dokonano wymiany ciał poległych żołnierzy w walkach pod Marinką; w piątek przekazano ciała poległych żołnierzy stronie ukraińskiej, a w sobotę Ukraińcy przekazali ciała dwóch poległych tam powstańców.

Paweł Gubariew jest podejrzewany o to, że wraz z grupą kilkunastu uzbrojonych osób będących w stanie wskazującym na nadużycie alkoholu strzelali z karabinu (karabinów) snajperskiego z terenu opuszczonego budynku centrum „SkyCity”  do żołnierzy sił zbrojnych DRL. Po krótkotrwałym zatrzymaniu, przeprowadzeniu badań lekarskich i złożeniu zeznań został on zwolniony do domu.

Władze ŁRL od dnia 1 do 8 czerwca br. przejęły 846 sztuk nielegalnej broni, w tym: 22 sztuki różnego rodzaju broni ręcznej, 17 magazynków do broni ręcznej, 789 sztuk amunicji, 3 sztuki granatników, 7 sztuk granatów ręcznych, 7 sztuk zapalników do granatów ręcznych oraz jeden pocisk artyleryjski.

Ukraiński rząd upoważnił ministra Obrony Narodowej Stefana Półtoraka do podpisania umowy z Polską o dostawach broni.

Na koniec kilka zdjęć:

Ostrzelany wczoraj przez ukraińską artylerię Donieck.

Ostrzelana wczoraj przez ukraińską artylerię miejscowość Kurganka.

Skutki ostrzału przez ukraińską artylerię miejscowości Gołm pod Gorłówką.

Ostrzeliwane w dniu wczorajszym przez ukraińską artylerię dzielnice podmiejskie w Gorłówce.

Skutki ostrzału przez ukraińską artylerię miejscowości Marinka.

Zdobyta podczas ostatnich walk ukraińska „technika”.

I jeszcze trochę aktualnych filmów:

Pozdrawiam.

150 uwag do wpisu “Wojna domowa na Ukrainie 9.06.2015r.- 110 dzień od nowego rozejmu.

 1. Witam i jak zwykle duże pięć dla Wodza za zbiór informacji. 🙂
  Zdjęcie z minami na drodze żywcem wyjęte chyba z jakiegoś filmu „Monty Pythona”,ewentualnie podręcznikowy przykład jak nie należy stawiać min.(tu jestem,nie musisz mnie szukać).No cóż,jakie wojsko,takie metody walki. 🙂

  Polubione przez 9 ludzi

 2. John Fridman właściciel prywatnej analityczno-wywiadowczej agencji o nazwie „Stratfor”, doradzający agencjom rządowym, wywiadowczym, większym korporacjom i fundacją mówi otwartym językiem to , czego tamtym mówić nie wolno. Posłuchajmy co mówi.

  Polubione przez 9 ludzi

 3. WItam Szefa i wszystkich Czytelników oraz Komentujących…
  Dziękuję za wykład… Mam nikły cień nadziei że nasz wywiad wojskowy oraz ABW ma w spisie wszystkich tych „niezależnych” propagandystów śmierci a także tych co s chęci lub przymusu pisują te jawnie antypolskie, antyrosyjskie i proukraińskie rzeczy w tych „niezależnych od rozumu i patriotyzmu” miejscach…

  A może należy w podany niżej sposób piętnować i u nas tę V-tą kolumnę?
  .http://cs622118.vk.me/v622118480/3520f/dg367fcUlzM.jpg

  Jako komentarz może służyć dzisiejszy wstępniak Obserwatora https://obserwatorpolityczny.pl/?p=32750 )”Odbierzmy Rosji też Igrzyska Olimpijskie!”)

  Garść linków dopołudniowych i dodatkowych:
  Po drugim wybuchu w nocy, rozszerza się pożar w bazie paliwowej w miejscowości Krjaczki pod Kijowem http://russian.rt.com/article/96413
  .https://youtu.be/tb8tQVKvYWk
  http://korrespondent.net/ukraine/3525123-v-zone-ohnia-pod-kyevom-esche-odna-neftebaza-ydet-evakuatsyia
  .https://youtu.be/WsZqq9A9IP4
  .https://youtu.be/1qAD16udZIg

  Polecam ciekawy art. na temat tajemnic OUN. Informacje od pracownika KGB http://www.mk.ru/social/2014/07/07/poslednie-tayny-oun-lyubov-i-nenavist-ukrainskikh-nacionalistov-glazami-sotrudnika-kgb.html

  Informacje o stratach armii UPAdliny – ciekawy spis!
  http://dnr24.com/main/9823-svodka-obschih-poter-ukrainy.html

  Wielokrotnie informowaliśmy i linkowaliśmy na temat niebezpieczeństwa wybuchu jakichś epidemii na u’Krainie, co może być związane zarówno z działaniami wojennymi jak i biedą i brakiem lekarstw… O gruźlicy słów parę… http://forum-msk.org/material/power/10859622.html

  Marjinka – czołg Powstańców strzela do ukrów http://vegchel.ru/index.php?newsid=9859 + film z tego linku .https://youtu.be/7tZsxmXXFcs

  O tym że „nie ma faszyzmu” na UPAdlinie było już wielokrotnie pokazywane. Teraz coś szokującego – zdjęcia i tekst w linku http://dnr-news.com/dnr/21389-ukraincy-fantaziruyut-o-fashistskoy-simvolike-v-metro-i-gorode.html

  Rośnie nowe pokolenie banderowskich ścierw
  .http://cs622925.vk.me/v622925815/34303/CkU44bacS-8.jpg
  .https://youtu.be/M-xTY4pgbd8

  Dzieci po drugiej stronie frontu są trochę inaczej wychowywane: .https://youtu.be/yftvcfzH7Wc

  O kolejnym nożowniku tekst… http://infocenter-odessa.com/exrss/27379-zek-s-10-letnim-stazhem-nyne-soldat-vsu-kinulsya-s-nozhom-na-medsestru-v-dnepropetrovskoy-oblasti.html

  Filmy o wziętym do niewoli obywatelu UPAdliny który walczyć musiał wcielony do ukropów
  http://vk.com/brusek?w=wall274493429_4993%2Fall
  .https://youtu.be/0RTEkNgxnJY
  .https://youtu.be/Mm5JaorarjY

  Trafieje z Marjinki – nie wiem czy Szef już nie linkował? .https://youtu.be/PTVE95RQIGs

  A to niebawem też trafi do Powstańców! http://dnr-news.com/dnr/21404-na-ukraine-sozdali-bronevik-godzilla.html

  Pani Sara nie tylko zawsze ładnie i elegancko wygląda, ale i mądrze mówi! .Сара Вагенкнехт о «большой» семёрке .http://www.youtube.com/watch?v=_0I3pAITZMk

  Podczas gdy na UPAdlinie zabroniono wszystkiego co się im kojarzy z czymkolwiek, w DNR powstaje Komsomoł .https://youtu.be/HNi3wgtlR3k

  40 minut z Panem Piakinem! Jak zawsze warto – materiał z wczoraj! .https://youtu.be/sVvId9uyuJI

  Sam Diabeł Naczelny i Wcielony żąda od USA by dało broń upadlińcom http://russian.rt.com/article/96409

  Na koniec pozytywny obrazek bez kropki:

  Serbowie i Polacy w Donbasie / Сербы и Поляки в Донбассе.

  Oraz z kropką! 🙂 .http://vk.com/photo146503178_369498798
  Podpisano: „Против танков из картона )))”

  i z dwoma kropkami o tym że nowo mobilizowanym obywatelom państwo na „U” zapewnia obecnie poradzieckie umundurowanie. „Komunistyczne” – jak by nie patrzył! 🙂 .http://cs629421.vk.me/v629421937/4c31/M-QRqvf22Hw.jpg

  .http://cs627828.vk.me/v627828047/5f6c/RYTVssyq1dw.jpg
  To tez niezłe: „Dziwne: u-kraińcy jadą do pracy w Unii i ROsji jako fornale i prostytutki a Gruzini i Łotysze przyjeżdżają do pracy na U’Krainie na stanowiska ministrów i gubernatorów!

  A to bez komentarza! .http://cs622820.vk.me/v622820225/37620/NjdPL3Of7PQ.jpg

  Polubione przez 13 ludzi

 4. Witam i dzięki za komentarz

  W nawiązaniu do kwestii już poruszanej na blogu a mianowicie:

  „Wicepremier i minister obrony narodowej Tomasz Siemoniak wydał decyzję aby za pieniądze polskiego podatnika szkolić dowódców ukraińskich oddziałów ochotniczych, w tym batalionów Azow i Ajdar”

  http://wiadomosci.onet.pl/kraj/skandal-tomasz-siemoniak-szkoli-banderowcow-z-oun/s16wys

  i po dementi MON:

  http://wiadomosci.onet.pl/tylko-w-onecie/mon-dementuje-informacje-z-tekstu-ks-isakowicza-zaleskiego/sjkdx7

  nastąpiła odpowiedź księdza Isakowicza-Zaleskiego:

  „Dementi MON jest tak samo wiarygodne jak dementi ws. więzienia CIA”

  —- „Nic tak nie potwierdza prawdy jak dementi”—-

  http://wiadomosci.onet.pl/kraj/dementi-mon-jest-tak-samo-wiarygodne-jak-dementi-ws-wiezienia-cia/0fzes7

  Polubione przez 14 ludzi

 5. W sumie nic zaskakującego…
  Słowo „holokaust” jest przecież zastrzeżone…

  „Napisał o holokauście Polaków, Żydzi uznają to za zbyt propolską herezję i skandal”

  „…po opublikowaniu książki odbierał telefony i dostawał listy z pogróżkami oraz potwornymi obelgami”

  „…historyk, który chce byś sławny i bogaty musi był hołubiony przez tego typu gazety (New York Times) a żeby tak było musi pisać o rzekomych zbrodniach Polaków, a nie o ich cierpieniach”

  http://www.kresy.pl/wydarzenia,spoleczenstwo?zobacz/napisal-o-holokauscie-polakow-zydzi-uznaja-to-za-zbyt-propolska-herezje-i-skandal

  Polubione przez 9 ludzi

 6. Pozwolę sobie wrócić do tematu Naddniestrza.
  Jak na razie jest 1:0 dla Rosji.Pomimo usilnych starań Kijowa nie udało mu się wciągnąć Rosji do bezpośredniej interwencji na Ukrainie.A sytuacja taka była by panaceum na wszelkie bolączki Ukrainy,czytaj jej „przywódców”.Niestety Rosja wymanewrowała Kijów i obroniła Donbas rękami samych mieszkańców,oczywiście pomagając im w tym,ale nie angażując się bezpośrednio w konflikt.I na dzień dzisiejszy pozostaje Donbas nie zdobytą twierdzą dla Ukrainy.Teraz sytuacja jest o wiele bardziej złożona,Naddniestrze jest całkowicie odcięte terytorialnie,a próby jego blokady przez Ukrainę trwają już od dawna.Wojsk jest tam niewiele,uzbrojenie 30-letnie,same zapasy po ZSRR.Osobiście nie mam pomysłu jak to rozegrać,a prawdopodobnie tam wkrótce przeniesie się ciężar działań.Czy ktoś z Szanownego Grona ma jakieś „wizje” w rzeczonym temacie? 🙂

  Polubione przez 11 ludzi

  • Jak sam napisałeś – próby odcięcia Naddniestrza trwają od dawna i na razie bezskutecznie. Ale o czym już była tutaj wzmianka, Ukraińcy poszli teraz dalej jednostronnie zrywając umowę o tranzycie:
   http://www.kresy.pl/wydarzenia,wojskowosc?zobacz/ukraina-zablokowala-rosyjskich-zolnierzy-w-naddniestrzu

   Wątpliwe żeby zmieniło to podejście Rosji do kwestii zaopatrywania wojsk w Naddniestrzu. A to z dwóch powodów: czy uprawnione było jednostronne zerwanie umowy przez Kijów? Czy jej zapis przyznaje taką możliwość? Jeżeli nie – to cały czas ona obowiązuje.
   I druga kwestia – Rosjanie muszą przecież jakoś zaopatrywać Naddniestrze. Co do tego nie ma wątpliwości a trasy są tylko dwie – albo przez Ukrainę albo nakładając drogi, przez Mołdawię. Jeżeli chcieliby się ugiąć przed banderowcami (w co wątpię) i ewentualnie dogadać się z Mołdawią (w co również mocno wątpię m.in. ze względu na niesamodzielną politykę prowadzoną przez przez ten kraj) to ewentualnie nakładaliby drogi zaopatrując Naddniestrze przez Kiszyniów.
   Jest to jednak mało prawdopodobne. Sądzę, że Rosjanie będą dalej dostarczać zaopatrzenie przez Ukrainę czekając na rozwój wypadków…

   Polubione przez 8 ludzi

   • Tylko od dawna tam można dostarczać artykuły wyłącznie pierwszej potrzeby,żywność,lekarstwa o żadnej broni nie ma mowy.Był problem z hełmami dla sił pokojowych i z samochodami.Jak rozumiem,teraz nie będzie możliwa żadna komunikacja?Do tej pory Kijów pozwalał tylko na ruch w jedną stronę,przy wywozie uzbrojenia do Rosji.Faktycznie Naddniestrze jest obecnie bezbronne.

    Polubione przez 7 ludzi

  • Chcieć a móc to dwie różne sprawy. Ukraina chciałaby rozwinąć drugi front – ale jest już słaba militarnie i gospodarczo wykończona. U-ruina, rządzona przez króla Ubu z fabryki czekoladek! Tym bym się nie przejmował – się zawali samo.
   Jednak globalna partia szachów dopiero się rozpoczyna. A w tle Arktyka.

   Polubione przez 6 ludzi

  • 1. Kontyngent sił rosyjskich jest nieliczny i nawet wzmocniony lokalnymi siłami nie stanowi jakiegoś zagrożenia militarnego dla Ukrainy ( w sumie może jakieś 5000-6000 żołnierzy łącznie ), do tej pory problemem było wywożenie uzbrojenia z Naddniestrza. Ile z tego uzbrojenia przedstawia jakąkolwiek wartość bojową po tylu latach?
   2. Istnieje port lotniczy w Tyraspolu i o ile można blokować transporty militarne to trudno będzie zablokować cywilny ruch lotniczy w ramach „turystyki” liniami cywilnymi vide casus blokady Berlina Zachodniego.
   3. Opcja militarna z strony ukraińskiej jest wykluczona – nie dokonają agresji na Naddniestrze z dwóch podstawowych powodów – brak sił na taką opcję oraz Naddniestrze jest składową terytorium Mołdawii. Paradoks polega, że byłaby to agresja na Mołdawię 🙂
   4. Cała „afera” to kolejny propagandowy bełkot z strony ukraińskiej i pokazywanie jacy to jesteśmy stanowczy aby zrobić szum medialny.
   5. Bez Mołdawii cała ta „zabawa” nie będzie miała jakiegokolwiek sensu, a Mołdawia ma własne interesy, zarówno te legalne i te nielegalne – dla tych nielegalnych Naddniestrze jest bardzo przydatne. 🙂

   Polubione przez 7 ludzi

   • Ad 1. Wywożono sprzęt do likwidacji! Po największym radzieckim składzie w Europie. Zostało się ok 12 tysięcy ton – głównie nabojów, pocisków itp. niebezpiecznych rzeczy które od chyba 2 lat juz się nie wywozi z uwagi na groźbę detonacji w transporcie…. Czytałem gdzieś że miali wymyślec jakiś sposób bezpiecznego wywożenia na rosyjskie poligony…

    Ad2 Casus MH17 wskazuje że żaden samolot cywilny nie jest bezpieczny

    Ad3 Nie chodzi o zdobycie Naddniestrza. Ukry chcą by Rosjanie FAKTYCZNIE i fizycznie, namacalnie „weszli” na UPAdlinę!

    Ad4 Bełkot i propaganda? Tak! Ale nie wyklucza to jakichś akcji dywersyjnych z ich strony, „a la Gajwitz”

    AD5 Tak, ale Mołdawia jest zdominowana przez USA i jak Faszyngton coś sobie zamyśli to Mołdawia w te pędy wykona!

    Polubione przez 8 ludzi

    • „Czytałem gdzieś że miali wymyślec jakiś sposób bezpiecznego wywożenia na rosyjskie poligony…”- w tym przypadku najbardziej korzystnym transportem byłby transport drogą lotniczą nad Ukrainą korytarzem nad Kijowem.

     Pozdrawiam.

     Polubione przez 8 ludzi

    • Tak jak piszesz,Kijów mocno kombinuje jak wciągnąć Rosję w wojenkę.Jakaś prowokacja,zestrzelenie samolotu,czy nawet wtargniecie na teren Naddniestrza pod byle powodem.Kijów jest „zerem” wobec Noworosji,ale na jakąś prowokację wobec faktycznie bezbronnego Naddniestrza ma wystarczająco dużo sił i środków.

     Polubione przez 6 ludzi

    • Ad Ad 1 Pozostaje tylko utylizacja na miejscu – kosztowne i długotrwałe jeżeli mają być zachowane rygory bezpieczeństwa.

     Ad Ad 2 Blokada nawet ruchu cywilnego? Strzelanie do samolotów cywilnych lecących do Tyraspola? Dosyć spektakularny pomysł na totalne medialne i polityczne samobójstwo.

     Ad Ad 3 Ale po co mieliby wejść? Obecnie burdel na Ukrainie jest już tak potężny, że nikt na poważnie nie bierze takiej możliwości pod uwagę, za wyjątkiem „kanapowych strategów”.

     Ad Ad 4 Możliwe, ale nieopłacalne dla strony ukraińskiej. Kolejny front kiedy brakuje sił na obecnym?

     Ad Ad 5 Czy wykona? Mołdawia raczej będzie grała na zwłokę i lawirowała. Przeżyli już konflikt zbrojny związany z Naddniestrzem i będzie trwał stan zawieszenia jak do tej pory.

     Polubione przez 7 ludzi

     • 1.Mają trochę czołgów T-64BW,trochę starych transporterów,OSY z OPL,działa D-30,nie tylko sama amunicja,generalnie uzbrojenie tożsame z Ukraińskim,z tego samego okresu i źródła,ale zapewne w lepszym obecnie stanie.
      2.Mówi się o całkowitej blokadzie powietrznej na trasach do Naddniestrza nad terytorium Ukrainy.Nie doczytałem co w temacie z Mołdawią.
      3.Nie musi to być na początku jakieś wejście,wystarczy prowokacja,może jakaś „lotnicza”.
      4.Oni po to robią,by dostać pomoc militarną,lub usprawiedliwić swoją całkowitą klęskę,jeżeli zareaguje Rosja.
      5.Tu nie mam zdania,która opcja w Mołdawii zwycięży.

      Polubione przez 8 ludzi

     • @adalbert05

      Dla mnie cały ten szum z Naddniestrzem jest tylko zasłoną dymną z strony ukraińskiej. Propaganda i tyle. Dużo hałasu. Naddniestrze nie zaatakuje Ukrainy, tak jak Ukraina nie zaatakuje Naddniestrza. Zagranie polityczne aby w mediach otworzyć nowe pole do spekulacji i odwracania uwagi od tego co dzieje się na wschodzie Ukrainy. Budowanie syndromu oblężonej twierdzy i usprawiedliwiania porażek.

      Pat wojskowy na wschodzie i wojna pozycyjna. Więc co robić? Budować legendę o zagrożeniu ciosem w plecy, po to aby stopniowo małymi krokami przechodzić do rozwiązania politycznego konfliktu w Doniecku. Od czegoś trzeba zacząć aby wytłumaczyć „prostemu ludowi” dlaczego władze w Kijowie „były zmuszone” do podjęcia innych rozwiązań niż militarne.

      Takie jest moje zdanie, pewnie inni mają odrębne. Ale przyszłość pokaże kto miał rację.

      Polubione przez 5 ludzi

     • Czyli, że uważasz, iż kijowskim władzom zależy na jakimś rozwiązaniu problemu?

      Ja jednak sądzę- i cały ostatni ponad roczny okres wydarzeń toczących się na Ukrainie tego również dowodzi, że jednak w tej sprawie chodzi o zupełnie coś przeciwnego.

      Chyba, że uznamy za fakt, iż te władze i ich zagraniczni decydenci, nie wiedzą co robią.
      Ale niestety jest to tylko pobożne życzenie.

      Pozdrawiam.

      Polubione przez 5 ludzi

     • Władze w Kijowie będą zmuszone zakończyć konflikt z prozaicznego powodu – przyczyny ekonomiczne. Kasa kończy się. A wojna to kosztowna zabawa…

      Rozmawiałem kilka tygodni temu z osobą która często bywa na Ukrainie. I rozmawia z zwykłymi ludźmi z ulicy. Jest im obojętne, kto w tym konflikcie wygra. Czy Kijów czy Donieck. Oni chcą tylko aby to skończyło się, ponieważ nie widzą w tym sensu. Wśród zwykłych mieszkańców powszechna jest opinia, że konflikt służy ukraińskim oligarchom do wyprania brudnej kasy i kradzieży tego co jeszcze da się ukraść. Kiedy kończy się kasa to i rozpoczną się rozmowy o pokoju. Z drugiej strony mieszkańcy Ukrainy oceniają działania Rosji jako polityczne służące dla rosyjskich celów wewnętrznych.

      Taką opinię usłyszałem. Ile w tym prawdy? W każdym razie „ulica” jest powoli zmęczona konfliktem i coraz mniej jest podatna na propagandę. Nastroje zmieniają się.

      Polubione przez 6 ludzi

   • to jest czas zbierania sojuszników, dywersji w przeciwnym obozie. Czas pracuje dla państw BRICS. Rosję Naddniestrze nie poruszy, o ile nie odbędzie się otwarty atak, a po za tym oni się tam wyżywią, Będą mieli sielankowe czasy. To jest prowokacja na zlecenie USA i do tego nieporadna, z oznakami bezsilności, gdyż Rosja nie da się sprowokować blokadą Naddniestrza z w.w. powodów.

    Polubione przez 4 ludzi

 7. Odnośnie przekazywania ciał poległych…
  http://vk.com/brusek?w=wall274493429_4947%2Fall
  Pomiędzy Piaskami, Awdiejewką i lotniskowcem znajduje się nieznana liczba zwłok żołnierzy u’Krainy o czym świadczy zapach… Nie mozna z uwagi na ostrzał ich stamtąd zabrać…

  Obywatele u’Krainy na gwałtu rety zakupują mieszkania w Polsce! W roku 2014 zakupili oni ponad 24 tysiące metrów kwadratowych mieszkań – to jest ponad 30% więcej niż w latach poprzednich. Украинцы приобрели в общей сложности более 14% от этого количества, немцы – 18%. Также среди покупателей жилплощади в Польше – британцы, французы, итальянцы, белорусы и россияне. Последнее купили в общей сложности 4% от общего количества проданных квартир.
  http://vk.com/brusek?w=wall274493429_4948%2Fall

  Takie do śmiechu 🙂 .http://cs625130.vk.me/v625130962/2412d/igVtTWsmsco.jpg
  Tłumaczenie:
  Dzisiejszej nocy dwaj ochroniarze Obamy spróbowali i zjedli ciasteczka Nulandowej. Jak tylko to uczynili, z okrzykami „hieroje nie umierają” oraz „hańba” rzucili się do szturmu na Biały Dom…

  Z Mińska dojechały lekarstwa .https://youtu.be/J30FaeDfiVU

  Zlikwidowano kolejnego mordercę!
  ЛИКВИДИРОВАН КАРАТЕЛЬ ИЗ БАТАЛЬОНА 13-й отдельный мотопехотный батальон (1-я отдельная танковая бригада)
  Харитонов Сергей Николаевич
  Дата и место рождения: 26 марта 1969 г., м. Чернигов. Дата и место гибели: 30 января 2015 г., м. Углегорск, ДНР.
  Звание: Сержант.
  Должность: Командир миномета.
  Подразделение: 13-й отдельный мотопехотный батальон (1-я отдельная танковая бригада).
  Обстоятельства гибели: Погиб 30 января 2015 г. во время минометных обстрелов взводного опорного пункта в районе м. Углегорск Донецкой области.
  Место захоронения: г. Чернигов. .http://cs627631.vk.me/v627631593/45a4/Ya9NRr4w96c.jpg

  .https://youtu.be/jJFhGMDi9pA Последствия обстрела Горловки (Курганка) .Последствия обстрела Горловки (Курганка)

  .https://youtu.be/D6WtBcpUzyU Подробности боя в Марьинке 03.06. O walkach w Marjince film

  .http://cs623231.vk.me/v623231454/39be5/ilWMOw7aJ6I.jpg
  Do rzeźni na końcu drogi wiodą barany ich własne nogi…
  Tak mi się przetłumaczyło… 🙂

  Jakis totalny odlot! Funkcjonariusze SBU wraz ze słuzbami z Mołdawii zatrzymali na terenie Mołdawii jakigoś młodzieńca podejrzanego o to że jest dowódcą baterii w „Somali”. Żeby było śmieszniej – miał przy sobie mapy i papiery tajne DNR. A także klucz do sejfu (metalowy! ???), mapy „iz kosmosa” z naniesionymi stanowiskami ukrów itd… http://vk.com/brusek?w=wall274493429_4966%2Fall

  .https://youtu.be/GE87E1n6Eis Запретный Донбасс. Похороны жителей Горловки Gorłówka. Bez komentarza – jak na pogrzebach… 10 minut – nie dooglądałem bo już nie mogę wciąż o tej powszechnej śmierci…

  Stanica Ługańska w czasie blokady .https://youtu.be/Jr__09kHI5g

  Na poprawę humoru fajny tekst o Motoroli… http://vk.com/brusek?w=wall274493429_4972%2Fall

  Polubione przez 6 ludzi

 8. „Obywatele u’Krainy na gwałtu rety zakupują mieszkania w Polsce! W roku 2014 zakupili oni ponad 24 tysiące metrów kwadratowych mieszkań – to jest ponad 30% więcej niż w latach poprzednich.”- zgadza się. Mogę to potwierdzić z autopsji.

  Chyba upa-dlina chce się przeprowadzić do nas:)))))

  Pozdrawiam.

  Polubione przez 7 ludzi

 9. Anatol Esz przy południowej kawie:

  Опять фейсбук .https://www.youtube.com/watch?v=E4Kc8ttrJTE

  Га-га-га, как смешно .https://www.youtube.com/watch?v=1cLOfn27ZRQ

  Побег из Крыма .https://www.youtube.com/watch?v=Jt6pR_s3ra4

  „В войну не было столько детей-калек” .https://www.youtube.com/watch?v=Wmka6yrGaAA

  О самых счастливых рабах в мире .https://www.youtube.com/watch?v=GEokzJiE0Fc

  Polubione przez 5 ludzi

 10. Film z 8,30 rano TC. Dalej płonie baza naftowa .https://youtu.be/uGKOWJ4zPSU
  Inny film http://vk.com/feed?z=video-57424472_171401667%2Fdeddb0a3c2c26c3b36

  Widok z góry zbiorników z ropą .http://cs629508.vk.me/v629508364/2117/pUu84cZ806s.jpg

  Dodatkowe informacje – cała „wierchuszka” władz upadlińskich pojechała ogrzać się przy ogniu? W linku informacje i zestaw filmów http://shitimech.com/%D0%BF%D0%BE%D0%B6%D0%B0%D1%80-%D0%BD%D0%B0-%D0%BD%D0%B5%D1%84%D1%82%D0%B5%D0%B1%D0%B0%D0%B7%D0%B0-%D0%B1%D1%80%D1%81%D0%BC-%D0%B2-%D0%B2%D0%B0%D1%81%D0%B8%D0%BB%D1%8C%D0%BA%D0%BE%D0%B2%D0%B5/

  Bardzo mi się spodobał ten obraz z komentarzem jak to w roku 1895 dzieci w wiejskiej szkole licza w pamięci… .http://cs624531.vk.me/v624531935/31797/Caq7rrU3TGA.jpg

  A tymczasem w Noworosji Czesi i Słowacy stworzyli oddzielny Czecho-Słowacki oddział! Brawo Czechosłowacja! http://dnr24.com/main/9830-v-novorossii-iz-chehov-i-slovakov-sozdano-otdelnoe-podrazdelenie.html

  Takiego bombardowania Donieck nie przezywał od 3 miesięcy http://ria.ru/world/20150609/1068996102.html#ixzz3cYURsPGo

  Iskander na rozpalone i pozbawione wyobraźni łby! (Słowo „łby” użyte zgodnie z moim zamysłem) .http://cs7066.vk.me/c540102/v540102436/40fff/rUJITpTtwwQ.jpg

  Polubione przez 9 ludzi

 11. Pomówmy o Szatanach Zjednoczonych…

  http://vk.com/feed?w=wall-38121615_1053831 Tekst ciekawy o zimnej wojnie i planach bliskich urzeczywistnienia polegających na uderzeniu Es-ESZ-A bronią jądrową na nas – bo tak naprawdę Rosja mało by ucierpiała w stosunku do Polski!

  Kandydaci na urząd Prezydenta Es-SZ-A są w jednym zgodni – niepokoi ich Putin! 🙂
  http://vk.com/feed?w=wall-52281945_212544

  Kanadyjska prasa pisze że USA prowokują Rosję i ryzykują że pójda śladami Napoleona i Hitlera… http://russian.rt.com/article/96190

  PS
  A tymczasem w Rosji w przyszłym roku zostanie wyprodukowana pierwsza w świecie partia „jądrowych bateryjek” http://russian.rt.com/article/96450

  Polubione przez 7 ludzi

 12. Ważne! Okazuje się że 50 metrów !!!!! od płonących zbiorników paliwa znajdują się składy amunicji!!!!!!!!!!!!!!!
  http://russian.rt.com/article/96453
  «От границы загорания на расстоянии 50 м расположены склады с оружием. Главная задача — не дать пламени переброситься на военную часть», — приводит ТАСС слова Турчинова.

  Polubione przez 6 ludzi

 13. Takie OT zupełne – znów ktoś znalazł kolejna fotografię „podróżnika w czasie” http://vk.com/feed?w=wall-34118551_90884
  .http://cs7011.vk.me/v7011690/1bad1/msXMoLgT_U4.jpg

  A jak jesteśmy przy niewytłumaczalnych faktach i zdarzeniach http://ria.ru/world/20150609/1068979060.html Математики объяснили, почему „Боинг” MH370 бесследно утонул в океане

  Tekst bardziej science niż fikszyn czyli o czasie wypłaty. O upadku przez duże „U”. O tym czy USA upadnie w „radzieckim stylu”. Ciekawe! http://politvesti.tk/?p=6833

  A tymczasem Arszenik Jot wezwał żydów z Ameryki by pomogli ‚vKrainie w walce z mrokiem (?) http://rueconomics.ru/66172-daleko-poshel-yatsenyuk-prizval-evreev-ameriki-pomoch-ukraine-v-borbe-s-tmoy/?utm_source=novoross&utm_medium=vk&utm_campaign=novoross

  Powtarzam to co linkowałem kilka dni temu o wznowieniu pracy unikalnego zakładu w Ługańsku http://nahnews.org/249675-v-luganske-vnov-zarabotal-unikalnyj-aviaremontnyj-zavod/?utm_source=VK&utm_medium=nova&utm_campaign=VV

  Kino popołdniowe zaprasza na film krótkometrazowy Фильм ДОНБАСС. Глеб Корнилов. Ответы на вопросы. .https://www.youtube.com/watch?v=3qOu1U-Knyg

  Polubione przez 8 ludzi

  • Pozwolę sobie wkleić jeszcze jedną ciekawostkę z FB.Bardzo ostra wypowiedź M.Dyducha z SLD w temacie obłudy naszych mediów z Rosją w tle. 🙂
   MOIM ZDANIEM – „Obłuda mediów”
   Niedawno w jednej ze stacji telewizyjnych w dość złośliwej formie, poinformowano polską opinię publiczną jak to z „putinowskiej rosji” uciekają do krajów, głównie nadbałtyckich, Rosjanie, którym źle się żyje w ich kraju. Poinformowano, że tylko w tym roku z Rosji wyjedzie ok. 300 000 osób. Z relacji wynikało, że tym Rosjanom jest naprawdę przykro z tytułu decyzji, które zmusiły ich do wyjazdu z kraju.
   Nasze media z uwagą i z troską zajęły się wyjazdem 300 000 Rosjan ze 143 milionowego kraju jakim jest Rosja, a w ogóle nie zajmują się problemem wyjazdu Polaków. Przypomnę: źródła podają, że tylko w tym roku, około miliona młodych Polaków, wyjedzie za pracą do innych krajów UE.
   Moim zdaniem obłuda i hipokryzja tej stacji telewizyjnej jest znamienna dla całych polskich mediów, które zapominają lub pomijają w swoich przekazach informacyjnych o polskich rzeczywistych i zasadniczych problemach. Wypisz wymaluj obecne media tak działają jak media w socjaliźmie, tylko tam była to propaganda, a teraz to jest zwykła „dopuszczalna” manipulacja.

   Polubione przez 10 ludzi

   • „Moim zdaniem obłuda i hipokryzja tej stacji telewizyjnej jest znamienna dla całych polskich mediów, które zapominają lub pomijają w swoich przekazach informacyjnych o polskich rzeczywistych i zasadniczych problemach.”- na tym problem polega.

    Niestety ale za PRL-u mimo ideologi totalitarnej i istniejącej cenzury dziennikarstwo było szanującym się zawodem, a teraz dziennikarz jest najmowany na jedną noc za niewielką kasę jak panie z agencji…. reklamowych:)))

    Ciekawe co spowodowało to zjawisko?
    Może słoiki?

    Pozdrawiam.

    Polubione przez 8 ludzi

   • Pojedyncze pdf-y już zniknęły jak widzę. Ten jest chyba zbiorczy. W każdym razie pliki już się rozeszły po necie i raczej nie dadzą rady wszystkiego wykasować. Dostępnych jest 17 tomów z 30 (to chyba własnie ten plik), podobno to nie koniec ale i tyle raczej wystarczy by zdać sobie sprawę z tego jak rządzona jest Polska i przez kogo..
    A i jeszcze jedna ważna informacja. W tym co udostępniono nie ma nawet mini wzmianki czy szczegółu sugerującej „ślad pisany cyrylicą” o czym od początku kwaczą różne kurduple i wspierające ich mendia typu NIE-zależna. Za to jest po prostu pokazana czysta patologia tzw. elit III RP oraz próby tuszowania niewygodnych faktów, które ujrzały światło dzienne.

    Polubione przez 8 ludzi

 14. Kończe dyżur… Wieściami przeróżnymi…

  .http://vk.com/feed?z=video-57424472_171401647%2F96b2153abc7f9a99ab
  Задержанного в Донецке Павла Губарева отпустили домой
  http://vk.com/feed?w=wall-57424472_62457

  Украина сделает все, чтобы вернуть Приднестровье в состав Молдавии, заявил Порошенко http://politvesti.tk/?p=6851

  Саакашвили и Собчак посетили село под Одессой http://dnr-news.com/dnr/21422-saakashvili-i-sobchak-posetili-selo-pod-odessoy.html

  20 лет тюрьмы: В США власти имеют право обвинить вас в препятствии правосудию за очистку истории браузера http://gearmix.ru/archives/20437

  Эдуард Басурин: Жителей Марьинки и Красногоровки принудительно переселяют в Курахово для прикрытия нацгвардии / http://vognebroda.net/eduard-basurin-zhiteley-marinki-i-krasnogorovki-prinuditelno-pereselyayut-v-kurahovo-dlya-prikrytiya-natsgvardii

  „ГУМАНИТАРНЫЕ” ПОСТАВКИ ЗАПАДА ДЛЯ УЛУЧШЕНИЯ ЖИЗНИ В УКРАИНЕ:
  http://vk.com/feed?w=wall263921143_17417

  Jak zostać PRZESTĘPCĄ na Ukrainie? Kilka słów o Banderze…

  Kilka słów o ustawie gloryfikującej UPA i Stepana Banderę. Mało kto wie, że Bandera, odpowiedzialny za rzeź Polaków i Żydów jest dzisiaj honorowym obywatelem dziesiątek ukraińskich miast, szkoły i place nazywane sa jego imieniem i ma stawiane pomniki…
  To policzek dla całego narodu polskiego, który i dzisiaj wysyła pomoc humanitarną do Donbasu…
  .https://youtu.be/N146hbSwpQE

  Kijów czeka na fajerwerki!
  .http://cs628226.vk.me/v628226710/7451/uiO86LCFEt8.jpg
  .http://cs628226.vk.me/v628226710/745a/QLpnFB9OD24.jpg

  Przekaz bezposredni czyli transmisja na zywo! Смотреть трансляцию: http://russian.rt.com/article/96486

  Do wieczora! 🙂

  Polubione przez 9 ludzi

 15. Ciekawostka dotycząca pośrednio sankcji ekonomicznych nałożonych na Rosję przez USA i podwykonawców.

  Obecnie odbywają się w Kanadzie Mistrzostwa Świata w Piłce Nożnej Kobiet. W sumie – pod wieloma względami jest to ciekawa impreza…

  Otóż jednym z jej głównych sponsorów jest Gazprom

  http://www.fifa.com/womensworldcup/organisation/partners/index.html

  a jego reklamy np. na stadionie w Ottawie czyli w stolicy Kanady są wyjątkowo dobrze widoczne (zdjęcie przepraszam, że bez kropki pochodzi z meczu Norwegia-Tajlandia tak a propos wygranego 4 do 0 przez Norwegię)

  Cóż, p. Harper oficjalnie premier Kanady i znany rusofob nie jest chyba specjalnie zadowolony z tego faktu…

  Polubione przez 6 ludzi

 16. Nawet Łonet zauważył, że w Kijowie coś się pali i zamieścił fotki.
  http://wiadomosci.onet.pl/swiat/potezny-pozar-na-ukrainie/8s0m50

  W komentarzach internauci wyrażają solidarność z Ukrainą:

  ~?? : Jak to mówią oliwa sprawiedliwa? Czy może lepiej Pan Bóg nierychliwy ale sprawiedliwy.

  ~zxc do ~??: Dzisiejszej nocy ukraińscy bandyci zbombardowali dworzec kolejowy w Doniecku. Spotkała ich za to zasłużona kara. Dzięki Bogu.

  Jacek Wydra : Na banderowcow kazdy sposob dobry mozna I ogniem.

  Polubione przez 10 ludzi

  • Co za bzdura totalna! Wnosze ze pismak ktory sklecil ten artykul NIGDY w Iranie nie byl, a tym bardzej nigdy jego koslawe nogi nie mialy okazji deptac po iranskim Kurdystanie. Sorki ale zagotowalo sie teraz we mnie bo znam sprawe z pierwszej reki i to co widzialem na wlasne oczy w miastach takich jak np.Sanandaj , czy tez w okolicznych wioskach,w niczym nie przypomina tezy o wyjatkowym zamordyzmie iranskich wladz. Owszem, policja ( policja,nie wojsko!) jest widoczna ale to dotyczy calego Iranu a nie tylko tej konkretnej prowincji. Kurdowie maja sie naprawde dobrze, i prosze wierzcie mi za nic w swiecie nie zamieniliby sie miejscami z Kurdami z takiej np. Turcji, islamskiej forpoczty `jedynie legalnej demokracji` . Nikt nie zabrania im kultywowac wlasnych tradycji, a jezyk i ich sunnickie wyznanie islamu nikomu z Persow snu z powiek nie spedza. Co Persow autentycznie niepokoi to amerykanskie brudne lapska przenikajace przez granice z Irakiem. Nic wiecej.

   Polubione przez 9 ludzi

   • Nie byłem ale rozmawwiałem z Kurdami i Persami na neutralnym dla nich terytorium czyli w Kuwejcie gdzie przyjechali za pracą!
    Jedni i drudzy twierdzili o dziwo ze Kurdom najlepiej „pod Saddamem” – a to było w roku 1992….
    Zresztą „za Saddama” w Iraku była ogromna diaspora żydowska, byli chrześcijanie w różnych „gatunkach”… I to było JEDYNE na świecie państwo gdzie żyli w pokoju Sunnici i Szyici!

    Co do Persów, którzy zupełnie myla ich z Arabami – to mam do nich szacunek i mam tez nadzieję że w końcu zrzucą z karku ajatollahów…

    Polubione przez 5 ludzi

    • Nie przesadzajmy z tym pokojem. Saddam był sunitą, gazował Kurdów, pacyfikował również powstanie szyickie. Nawiasem: szyitów do powstania namówili Amerykanie, ale gdy szyici zbliżyli się do porzuconej przez wojska Saddama broni – Amerykanie zagrozili im ostrzałem (takie to czarne świnie z USmanów). Oczywiście gdy podliczymy skutki całościowo, to i tak wychodzi, że lepiej było za Saddama.

     Polubione przez 4 ludzi

     • A jestes PEWIEN że Saddam „gazował” Kurdów i wyczyniał te rózne przypisywane mu hece?

      Dlaczego świat nie reagował jak FAKTYCZNIE tatuś obecnego Przezydenta Asada w Syrii zbombardował miasto i ofiar było po jednym nalocie ponad 10 tysięcy zabitych?
      Tatuś obecnego Asada który jest nie tylko z wykształcenia humanistą ale faktycznie pokojowo nastawionym człowiekiem – był niezłym despotą…

      Ale… Tak się dziwnie składa że WSZYSTKIE kraje arabskie żyły nieźle pod swoimi despotami…
      Do końca lat 80-tych w Egipcie nie spotkałeś ANI JEDNEJ kobiety w chustce nie mówiąc o zasłonietej twarzy!
      WSZĘDZIE mułłowie i ajatollahowie siedzieli tam gdzie powinni, nie wychylali nosa z meczetu i nie mówili złego słowa na swego władcę!
      Powszechny dostęp do oświaty, służba zdrowia na przyzwoitym, światowym poziomie!
      Ale niestety komus to przeszkadzało!

      Polubione przez 6 ludzi

     • @Brusek

      W tym czasie Saddam walczył z Iranem, na który z resztą sam napadł. Irak w tym czasie był sojusznikiem USA. Tutaj masz Rumsfelda z Saddamem:

      .https://www.youtube.com/watch?v=r42oejmpkgw

      Myślę, że nie powinniśmy na złość mainstremowej propagandzie zakładać różowych okularów. Można potępiać napaść na Syrię, można wspierać Asada, ale…można również zauważyć, że całe lotnictwo syryjskie składa się z Alawitów, bo innym grupom Asad nie ufa. Odwiedzam bloga Adnovum, bo cenię sobie prawdę. Szukam prawdy, nawet gorzkiej.

      Polubione przez 2 ludzi

  • Prawdą jest to że w zamieszczonym linku jest tekst propozycji zmiany konstytucji Krainy.
   Prawdą jest że ten tekst zawiera informacje że Krym, Sewastopol oraz Obwody Ługański i Donicki wchodza w skład Krainy…

   To tyle jeżeli chodzi o fakty…

   Grupa kontaktowo-negocjacyjna oświadczyła że oni nie są od opiniowania konstytucji Krainy i w domyśle w innym miejscy wyczytałem ze może sobie Kijów i Falklandy dołozyć do swego terytorium.

   Grupa negocjacyjna jest od negocjacji ewentualnej autonomii i nie będzie opiniowac co sobie Kijów w konstytucje wpisze

   Polubione przez 7 ludzi

  • Parę cytatów w celu wyrobienia sobie zdania:

   Власти Донецкой и Луганской Народных Республик назвали Крым в предлагаемых ими поправках к Конституции Украины частью украинской территории, так как не хотят дискуссировать с Киевом по вопросам, за которые Республики не могут отвечать.

   «Мы не хотим сейчас вступать в дополнительную дискуссию с нашими оппонентами по тем вопросам, которые не касаются ЛНР и ДНР. Иначе наши оппоненты уцепятся за это и сорвут переговорный процесс в очередной раз. Вопрос Крыма — не тот вопрос, который нужно обсуждать с нами. Этот вопрос уже решили в ходе референдума в Крыму», — сказал Пушилин.

   Plus to ciekawe https://vk.com/feed?w=wall-80358406_16707

   http://dan-news.info/official/dopolneniya-i-izmeneniya-dnr-i-lnr-v-konstituciyu-ukrainy.html

   Dodam że „tamat” chodzi w sieci a w powaznych portalach cisza…

   Polubione przez 2 ludzi

 17. Znikam ale wklejam…

  Дейнего: Киевские руководители тормозят Минские соглашения, потому что боятся лишиться власти в новой демократической Украине
  http://dnr-news.com/dnr/21426-deynego-kievskie-rukovoditeli-tormozyat-minskie-soglasheniya-boyas-lishitsya-vlasti-v-novoy-demokraticheskoy-ukraine.html

  .https://youtu.be/8bWW7OB8oX0 Remont „techniki” w LNR

  Podobno to jest prototyp „Armaty” który „Ruscy” wykradli, okleili dykta i pokazywali na paradzie .https://pp.vk.me/c628226/v628226710/74cf/fwlGqmet8Xc.jpg

  «Целуйтесь с Ляшко!» — Соловьев. Эфир от 07.06.15
  http://news-hunter.ru/celuytes-s-lyashko-solovev-yefir-ot-07-06-15/
  http://q99.it/ZonY7fp

  Dokumentalne zdjęcie pokazujące Armię FR na Donbasie .https://pp.vk.me/c627424/v627424659/4afc/k5duntrwX3A.jpg

  Nie wiem czy to prawda? Ale u ukrów szystko jest mozliwe i tak samo nieprawdopodobne! .https://pp.vk.me/c627330/v627330860/4d64/onfwT16KvkY.jpg

  Zdjęcie +18 .https://pp.vk.me/c622229/v622229166/31dee/yFU0Ge0LWmE.jpg

  O MH17 http://moipereulok.ru/blog/43993077911/Sbityiy-Boeing-MH17:-taynoe-stanet-yavnyim?utm_campaign=transit&utm_source=main&utm_medium=page_4&domain=mirtesen.ru&paid=1&pad=1

  .https://youtu.be/IGn8uBChUPI Власти Приднестровья рассказали об украинской армии у границ

  Grafika kolejna Все, что надо знать о саммите G7
  .https://pp.vk.me/c7009/v7009699/18d2/DxRauSh_GcY.jpg

  Kolumna humanitarna miała wypadek https://vk.com/brusek?w=wall274493429_5033%2Fall

  Cud!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! Prawdziwy cud a Państwo możecie zobaczyc bo się nagrało! https://vk.com/brusek?w=wall274493429_5032%2Fall
  http://politrussia.com/news/zhurnalist-delavshiy-reportazh-538/
  .https://youtu.be/CJg3kAygYTs
  Podczas przekazywania informacji dla ukr-tv nastapił wybuch a dziennikarz…. odzyskał mowę a raczej stracił „mowę” i zaczał „gawarić” pa rusku!

  Gawarit „Maskwa” o Poroszence… .https://youtu.be/piUMnWqKUgU

  Polubione przez 6 ludzi

Możliwość komentowania jest wyłączona.