Wojna domowa na Ukrainie 12.06.2015r.- 113 dzień od nowego rozejmu.


Ukraiński prezydent Petro Poroszenko podczas wizytacji ukraińskiej linii umocnień w okolicach Mariupola.

Podczas wizyty w Kijowie amerykańska ambasador Stanów Zjednoczonych przy ONZ, Samantha Power oskarżyła rosyjskie władze o to, że wypierając się swojego zaangażowania w konflikcie na południowo-wschodniej Ukrainie „kłamią w żywe oczy”.

Nie dość tego Samantha Power zarzekła się, że w czasie najbliższego spotkania Rady Bezpieczeństwa ONZ przedstawi dowody rosyjskiej agresji i kłamliwej propagandy. Według niej Rosja szkoli, zbroi i finansuje prorosyjskich rebeliantów, a obywatele rosyjscy walczą po ich stronie, choć rosyjskie władze temu zaprzeczają.

Postraszyła również Rosję, że jeśli będzie ona nadal destabilizowała Ukrainę, to sankcje zostaną zaostrzone.

Jak widać niezwykle ciekawie się robi po każdej wizycie wysokiego przedstawiciela amerykańskiej administracji w Kijowie, każdorazowo zaś niejako przy okazji propagandowa retoryka w swej bezsilnej złości sięga wyżyn absurdu.

Bo po pierwsze: dlaczego dopiero teraz pani Power chce pokazać twarde dowody na wspomnianą przez nią destabilizację przez Rosję Ukrainy, jeśli już od prawie roku amerykańscy wysocy funkcjonariusze- jak i media tego kraju- takie dowody przedstawiali?

Czyżby tamte dowody były jednak niewiarygodne, a dopiero te który on przekaże na forum Rady Bezpieczeństwa ONZ, mają być wiarygodne?

Niestety prawda jest taka, że tak jak i poprzednie dowody nie miały żadnego odniesienia do faktów, tak i obecne są tylko spreparowaną przez ukraińską Służbę Bezpieczeństwa fikcją.

W jakim celu więc się tą propagandową frazę o rosyjskiej interwencji na Ukrainie powtarza jak mantrę?

Otóż stosuje się tu zabieg socjotechniczny, wzorem nazistowskiego propagandzisty Goebbelsa, że kłamstwo powtarzane przy każdej możliwej okazji setki razy staje się prawdą. Oczywiście nie chodzi tu o prawdę obiektywną, tylko o taką jaka zaczyna żyć w świadomości publicznej, a więc prawdę urojoną- czyli o Matrix.

Po drugie: zawsze jakoś tak się dzieje, że w momencie wzmożonych kontaktów amerykańsko-ukraińskich na najwyższym szczeblu wzrasta napięcie militarne w Donbasie, a ukraińska armia przeprowadza tam zmasowany ostrzał celów cywilnych i prowokuje powstańców do podejmowania kontrdziałań.

Czy jest to przypadek, czy też celowa i świadoma robota mająca dać dowód na to, że to powstańcy- a praktycznie stojący za nimi rosyjskie władze- destabilizują Ukrainę?

Po trzecie zaś: pani Power oskarżając rosyjskie władze o to, że zgodnie z ich wolą Rosjanie walczą po stronie „separatystów” czemu mają one zaprzeczać, sama mija się z prawdą, bo przedstawiciele władz rosyjskich nigdy temu nie zaprzeczały, gdyż każdy obywatel ma prawo na własny rachunek robić to co mu się podoba, a więc i walczyć jako ochotnik w Donbasie.

Czy udział ochotników w wojnach domowych wg. amerykańskiej wizji świata też ma być zakazany?

Czy w związku z tym; amerykańskie władze same nie powinny zaprzestać wspierania, szkolenia i finansowania przeróżnych organizacji i grup wywrotowych, którymi następnie posługują się w celu obalania legalnych władz w krajach leżących w kręgu zainteresowania amerykańskiej polityki geostrategicznej i jej oligarchii przemysłowo-finansowej, jak to ostatnio ma miejsce w Afryce Północnej, Bliskim Wschodzie i na Ukrainie?

Jak z tego widać amerykańskim władzom można więcej niż innym, i to co dla polityki amerykańskiej jest wskazane, dla innych ma być zakazane.

Natomiast powracając do wątku ukraińskiego, to nie tak dawno były premier tego kraju Mykoła Azarow powiedział, że trick obecnej junty kijowskiej z tzw. operacją antyterrorystyczną jest genialnym pomysłem na ukrycie megakradzieży i korupcji na Ukrainie.

Udowodnił on to w prosty sposób, polegający na tym, że przy obecnej inflacji sięgającej w skali roku około 40% w podobnym stopniu powinny rosnąć wpływy budżetowe skarbu państwa, a jednak tak się nie dzieje. Więc gdzie podziała się nadwyżka wynikająca z „premii inflacyjnej” kiedy to ukraińskie władze nie dość, że nie mają dodatkowych wpływów ale również drastycznie ograniczają swoje wydatki i zobowiązania wobec społeczeństwa?

Po prostu te pieniądze znikają w przepastnych kieszeniach rządzącej na Ukrainie kliki- tak twierdzi były ukraiński premier Mykoła Azarow.

Po to między innymi potrzebny jest chaos na Ukrainie, destabilizacja tego kraju i wojna w Donbasie, aby tym sposobem ukryć- odwracając uwagę społeczeństwa- fakt totalnej kradzieży jaka tam ma obecnie miejsce.

Czy polscy, europejscy i amerykańscy politycy nie zdają sobie z tego faktu sprawy?

Otóż to wszystko, podobnie jak zbrodnie popełniane przez fanatyków religijnych w Syrii, Libii czy też Iraku, są wpisane w koszty amerykańskiej polityki imperialnej, i dlatego też o tych sprawach politycy świata zachodnich „demokracji” jak i wiodące media z tych krajów na ten temat milczą jak grób, przekazując tylko medialną papkę informacji bez żadnego znaczenia i odciągającej uwagę od rzeczy zasadniczej wagi..

Podobny scenariusz jest obecnie zastosowany wobec Ukrainy, gdzie nie mówi się o zbrodniach wojennych popełnianych na ludności cywilnej w walczącym o swoje niezbywalne prawa Donbasie, gdzie nie pisze się o bankructwie tego kraju i skrajnej nędzy obywateli do jakiej doprowadziły skorumpowane rządy obecnej ekipy politycznej, tylko cały czas eksponuje się kłamstwo o rosyjskiej agresji na ten kraj i domniemanym zagrożeniu innych krajów- członków paktu NATO- inwazją rosyjskiej armii.

Jednocześnie pod tą ściemą propagandową wyciąga się tłuste łakome kąski okradając biedne kraje postsowieckiej strefy wpływów nakazując im kupować za wiele miliardów dolarów uzbrojenie i jednocześnie ponosić koszty sankcji gospodarczych.

Tak to właśnie wygląda i jeśli tego społeczeństwa tych krajów nie zrozumieją, to zostaną w końcu podobnie okradzione jak to ma miejsce obecnie w odniesieniu do społeczeństwa ukraińskiego.

Kończąc ten wątek przechodzę teraz do relacji z kolejnego dnia wojny domowej na południowo-wschodniej Ukrainie.

W dniu wczorajszym ukraińska artyleria ponownie ostrzelała teren dworca kolejowego, a w nocy odgłosy wybuchających pocisków dochodziły na terenie całego Doniecka. Poza licznymi zniszczeniami domów mieszkalnych i infrastruktury miejskiej zostały zabite dwie osoby cywilne oraz nieoszacowana dotychczas liczba rannych. Od wczesnych godzin rannych ukraińska artyleria ponownie rozpoczęła ostrzał dzielnicy Piotrowskiej z kierunku miejscowości Marinka. Ostrzał artyleryjski poprzedziły odgłosy prowadzonej walki w tym rejonie przedmieść Doniecka.

Ostrzelane osiedle Oktjabrskoje:

Od późnych godzin wieczornych praktycznie przez całą noc trwał ostrzał prowadzony przez ukraińską artylerię- w tym również za pomocą dział „Hiacynt”- celów cywilnych w Gorłówce. Ostrzał objął teren całego miasta i jego przedmieścia. W wyniku tego ostrzału są liczne zniszczenia w substancji mieszkaniowej, infrastrukturze miasta oraz ofiary wśród ludności cywilnej. Tak zmasowanego ostrzału Gorłówki nie było od prawie czterech miesięcy, czyli od podpisania porozumień w Mińsku na początku lutego tego roku. Ludność zmuszona była całą noc ukrywać się w piwnicach i schronach.

Rano około godziny 06:30 w pobliżu miejscowości Nowobachmutowka został uszkodzony, przebiegający na północ od  Doniecka i południowy-zachód od Gorłówki, główny gazociąg. W wyniku jego rozszczelnienia nastąpił zapłon gazu, który obecnie pali się płomieniem na wysokość około 50 metrów. Uszkodzona magistrala gazowa znajduje się na terenie kontrolowanym przez ukraińskie wojsko:

Wczoraj w nocy ukraińska artyleria przeprowadziła z kierunku miejscowości Nowotroiczkoje i Nikołajewki intensywny ostrzał celów cywilnych w Dokuczajewsku. Spodziewając się ataku na tym kierunku ukraińskich wojsk powstańcy zaczęli przygotowywać na obrzeżach miasta wzmocnione pozycje obronne.

Dziś rano około godziny 04:50 ukraińska artyleria przy użyciu rakiet „Grad” ostrzelała północne przedmieście miejscowości Debalczewo.

Trwały intensywne walki w rejonie miejscowości Marinka, Krasnogorowka i Piaski.

W dzisiejszym komunikacie Ministerstwa Obrony DRL podano, że w dniu wczorajszym ukraińskie wojsko 36 razy ostrzeliwało cele cywilne i pozycje obronne sił powstańczych, w tym 9 razy przy użyciu czołgów, 24 razy prowadząc ostrzał z moździerzy oraz jeden raz za pomocą działek przeciwlotniczych i dwa razy przy użyciu wyrzutni granatów i ręcznej broni maszynowej.

Według informacji przekazanych przez centrum prasowe dowództwa ukraińskich wojsk biorących udział w tzw. operacji antyterrorystycznej wczoraj najbardziej intensywne walki toczyły się w rejonie miejscowości Piaski, gdzie powstańcy mieli ostrzeliwać pozycje wojsk ukraińskich za pomocą moździerzy kaliber 120 mm, systemów artyleryjskich kaliber 122 mm, wyrzutni granatów, broni pancernej i różnego rodzaju broni ręcznej. W rejonie tym ostrzelane też zostały pozycje wojsk ukraińskich rozmieszczone koło kopalni „Butowka” oraz koło miejscowości Opytnoje.

Zostały również ostrzelane z czołgów pozycje ukraińskich wojsk w rejonie miejscowości Awdiejewka i Wodianoje oraz w rejonie Marinki za pomocą broni ręcznej.

Natomiast w rejonie Ługańska ukraińskie wojsko miało być ostrzeliwane z granatników, moździerzy kaliber 82 mm oraz ciężkich karabinów maszynowych w pobliżu następujących miejscowości: Szczastie, Niżneteiplnoje, Sokolniki, Nowotoszkowskoje, Krimskoje i Donieckoje.

W pobliżu miejscowości Majorska i Artiemowska powstańcy ostrzeliwać mieli ukraińskie pozycje obronne za pomocą moździerzy kaliber 82 mm. Natomiast dziś rano za pomocą artylerii kaliber 122 mm.

W rejonie Mariupola było spokojnie. Prawdopodobnie ze względu na obecność tam ukraińskiego prezydenta?

Poniżej wywiad z powstańcem, któremu w ukraińskiej niewoli jeden z członków organizacji „Prawy Sektor” uciął palce:

Dzisiejszej nocy około godziny 02:10 w Odessie uszkodzono za pomocą ładunków wybuchowych dwa billboardy. Nie wiadomo kto i w jakim celu dokonał tego zmachu:

Na koniec jeszcze kilka zdjęć:

Ostrzelany przez ukraińską artylerię dworzec kolejowy w Doniecku.

Ostrzelane przez ukraińską artylerię osiedle Oktjabrskije w Doniecku.

Ostrzelana przez ukraińską artylerię Gorłówka.

Oraz kilka aktualnych filmów:

Pozdrawiam.

102 uwagi do wpisu “Wojna domowa na Ukrainie 12.06.2015r.- 113 dzień od nowego rozejmu.

 1. Na dobranoc podrzucam coś do obejrzenia. Żadna nowość, ale może ktoś jeszcze nie Catastroika, czyli dlaczego Rosjanie nie chcą powrotu demokracji i kapitalizmu w wersji zafundowanej przez Jelcyna i „Demokratów” pokroju Kasparowa i Chodorkowskiego.

  Polubione przez 3 ludzi

 2. http://davidstockmanscontracorner.com/obama-is-destroying-europe-dragging-it-into-a-crusade-against-russia-says-former-french-pm/
  Tekst zamieszczony na stronie amerykańskiego polityka Davida Stockman’a; wywiad z 6 czerwca z ekonomistą niemieckim Fokerem Hellmeyer’em ( tu po niemiecku: Interviewed on June 6th by German Economic News,) Długi, ale jak przetłumaczone, to przeczyta więcej osób. Tym tekstem można odrzucać każdy zarzut bycia trollem Putina. W końcu zza wielkiej kałuży.

  Wstęp
  „Obama niszczy Europę”, „Przeciągnięcie do krucjaty przeciwko Rosji” mówi były premier Francji.

  Podczas, gdy przywódcy G-7 powierzchownie uśmiechają się na fotkach obok prezydenta USA, (w rzeczywistości) jest napięcie i niechęć do Ameryki za zmuszanie Europy do przygotowanej osobistej krucjaty (Obamy).
  Dziś Europa nie jest niezależna. USA wpisują nas w krucjatę przeciwko Rosji, co jest sprzeczne z interesem Europy, powiedział francuski były premier Fillon podczas, gdy główny ekonomista Bremer Landsbank dodaje, że w wyniku polityki USA „niemierzalne szkody dla obywateli UE powstają w wyniku podwyższonego ryzyka w sytuacji geopolitycznej”.

  Wywiad
  Niemiecki bankier Folker Hellmayer mówi w wywiadzie z Eric’iem Zuesse: z powodu sankcji (narzuconych przez) Obamę wobec Rosji niemiecki eksport rok do roku spadł o 18% w 2014 r., a 34% w pierwszych 2. miesiącach 2015. Szkody są większe, niż pokazuje statystyka, bo to są tylko straty „podstawowe” i nie są policzone skutki uboczne, które wyglądają gorzej w całym tym okresie. Na przykład: w europejskie kraje mocno zaangażowane w biznes w Rosji, w tym Finlandia i Austria, bardzo ciężko uderzyły sankcje ekonomiczne. W związku z tym kraje te mniej złożą zamówień (kooperacyjnych) w Niemczech. Ponadto, biorąc pod uwagę, że europejskie korporacje obchodzą sankcje tworząc zakłady produkcyjne o najwyższym poziomie efektywności w Rosji. Rosja wygrywa kapitał akcyjny „na koszt UE, mimo, że sankcje skierowane SA przeciw Rosji”.

  Sedno jest w tym, że Niemcy i UE straciły wiarygodność w Rosji. Odbudowa potrwa kilka lat. Realizacje wielkich kontraktów trwa od podpisanie do dostaw około 5 lat. Siemens utracił duży kontrakt z powodu właśnie braku przewidywalności. Alstom stracił kontrakt na budowę linii kolejowej z Moskwy do Pekinu. W konsekwencji straty będą olbrzymie. dla Niemiec i UE. Więcej, zaplanowane projekty na osi Moskwa – Pekin w ramach Korporacji Szanghajskiej i krajów BRICS, największy projekt w nowoczesnej historii budowy infrastruktury Eurazji, z Moskwy do Władywostoku, do południowych Chin i Indii. Jak dotąd sankcje UE i Niemiec – polityka wobec Rosji zaangażowanej w te projekty mega-krajów rozwijających się, będzie postrzegana jako wroga wobec innych krajów niż Rosja.

  Obama powiedział, że agresja Rosji wobec b. republik radzieckich w Europie niepokoi, martwi wzrost gospodarczy Chin . W Brazylii i Indiach (jest) wzrost klasy średniej zdolnej konkurować z nami a rządy mają coraz więcej do powiedzenia. Jego postawa wobec tych krajów jest jasna: są to wrogowie do spacyfikowania przez wojsko a nie partnerzy gospodarczy. W Białym Domu uczestnicy polityki europejskiej nie mają zdolności abstrakcyjnego myślenia w naszym imieniu ( mówi Halmayer).

  Kto zapłaci cenę wymiernej utraty wzrostu(gospodarczego), utraconych zarobków, straty składek do systemu społecznego i przychodów podatkowych. Ludzie w Niemczech będą płacić cenę utraconego dobrobytu i stabilności. Szkoda niemierzalna leży w podwyższonym stanie zagrożenia geopolitycznego dla obywateli UE.

  O Ukrainie Hellmeyer mówi: „to jest naprawdę irytujące. Ludzie, którzy skupiają się tylko na zachodnich mediach „wysokiej jakości” są zdumieni ukrywaniem agresji Kijowa i wprowadzenia dyskryminujących przepisów przez rząd w Kijowie, które stanowią poważne wyzwanie dla twierdzenia, że zachodnie wartości i demokracja są wspierane przez Zachód. Wierzę, że Steinmeier mówi o tym szczerze za zamkniętymi drzwiami. Powstaje pytanie, czy Steimeiera wspiera sojusz atlantycki. Mam na myśli Victorię Nuland. Faktem jest, że od zamachu na Ukrainie oligarchia przyjazna Moskwie została zastąpiona oligarchią zorientowana na USA. To geopolityka, która daje korzyści „trzeciej sile” nie Niemcom, nie UE, nie Rosji i nie Ukrainie. Tak to widzę, USA zdobywa to kosztem każdego innego kraju ale w szczególności kosztem Europy.

  Dla mnie konflikt został już rozstrzygnięty – mówi Hellmeyer.Oś Moskwa- Pekin – BRICS wygrywa. Dominacja Zachodu jest na wskroś (w poprzek – oryg, through;przegrana?). W 1990 r. kraje te stanowiły 25 % produkcji światowej gospodarki. Obecnie wytwarzają one 56 % światowego PKB i mają 85 % ludności świata. Kontrolują 70% rezerw walutowych świata. (Gospodarki) rosną średnio 5-6 %. Ponieważ USA nie były przygotowane do akcji na arenie międzynarodowej (np. przez zmianę głosu w repartycji MFW i Banku Światowego) przyszłość spoczywa na barkach tych krajów, będą budować własny system handlu z własnym systemem finansowania. Tam jest ich przyszłość. Teraz UE jest wciągana w konflikt , który Stany Zjednoczone sprowokowały by nie dzielić się władzą. Im dłużej będziemy do dążyć ( jednobiegunowość, hegemonia, imperium, supremacja, międzynarodowa dyktatura, agresja) polityką UE tym wyższa będzie cena (którą zapłaci UE).

  Kraje (te) rozwijają się poza kontrolą amerykańską. Jest to widoczne w tworzeniu konkurencyjnych instytucji Banku Światowego (AIIB) i MFW (New Develpment Bank) w ramach krajów wschodzących. To się nie podoba hegemonowi. Obecnie międzynarodowe tereny niebezpieczne takie jak Afganistan, Irak , Syria, Egipt i Ukraina są wyraźnym tłem dla nasilającej się konfrontacji między USA i każdym innym krajem. Gdziekolwiek zamierzamy ustanowic demokrację i wolność postrzegamy to jako sukces w osiąganiu celów. Jego implikacja; to porażka.

  Niemiecka gazeta pyta: pogarda, z jaka rząd USA zajmuje się Europą jest niezwykła, taka jak podsłuchiwanie telefonu kanclerz Merkel przez NSA i słynne Nulad: pieprzyc UE. Europejscy politycy nie maja szacunku do samych siebie, czy tez SA zbyt tchórzliwi?

  Helmeyer: prawdziwy demokrata traktuje swoje obowiązki powaznie nie pozwala na pogardliwe deptanie samostanowienioa swojego narodu.

  Komentarz Zuesse: Dlaczego w Europie nie ma ogromnego ruchu do opuszczenia NATO, wykopania wojsk USA. Kogo USA broni, skoro nie ma Układu Warszawskiego. Dlaczego nie iść sladem Gorbaczowa, który rozwiązał UW i rozwiązać jednostronnie NATO, które stanie się podstawą do międzynarodowego faszyzmu, który ma podbić Rosję ( otoczyć ją poprzez rozszerzenie NATO – i ostateczni przez TTP i TTIP ). Dlaczego nie ma poważnej dyskusji na te ważne tematy historyczne, kulturowe i gospodarcze? Dlaczego jest takie oszustwo, że te wielkie pytania są ignorowane przez „historyków” Jak jest w ogóle możliwe, by iść do przodu w środowisku ciężkiej cenzury w mediach, w środowisku akademickim i w „wolnym świecie”? Dlaczego nie ma oburzenia , że Arabia Saudyjska i inne arabskie królestwa finansują islamski dżihad ( tak długo, dopóki nie ma go w ich krajach) ale zamiast tego USA demonizują przywódców Rosji, którzy konsekwentnie sprzeciwiają się dżihadystom i dżihadyzmowi? Dlaczego władcy Ameryki są finansowymi sprzymierzeńcami dżihadu? Dlaczego jest to utrzymywane w tajemnicy? Dlaczego te niesprawiedliwości są tolerowane przez społeczeństwo? Kto to zmienni i jak? Kiedy zacząć te pilne zmiany? Zacząć zaraz? Może III WS nie będzie ale szkody są już straszne a oni coraz gorsi. To może trwac do końca i jeśli będzie, będzie strasznie wyglądać. To będzie gorsze, niż ktokolwiek kiedykolwiek widział – i może się zdarzyć za naszego pokolenia.

  Tekst ważny. Po jego przeczytaniu zastanawiam się, kim są „nasi” politycy. Nie znam dostatecznie obelżywego sformułowania, by ich nim obdarzyć. Ponieważ statystycznie czyta blog około 10 000 osób dziennie, może warto go jutro powtórzyć.

  Pozdrawiam

  Polubione przez 13 ludzi

  • Dzisiaj testowałem tablet (najprostszy z możliwych – kupiłem teściowi do słuchania muzyki i oglądania filmów). Żeby go sprawdzić „odpaliłem” moją ulubioną „Ścianę”, której nie oglądałem już od kilku lat.
   I tu kontestacja. To co kiedyś wydawało mi się naszą historią staje się naszą przyszłością.
   Na dobranoc załączam fragment (celowo bez kropki)

   Polubione przez 7 ludzi

   • Wiesz, przyznaję że ze zdumieniem po latach oglądnąłem zupełnie NA NOWO ten klip!
    W momencie jak powstała „Ściana” a potem film i klipy – wydawały mi się iterpretacją „Roku 1984” Orwella.

    Teraz widzę że nie tylko Orwell był prorokiem ale ta uwspółcześniona przez Floydów „interpretacja” kolejnym proroctwem…

    To dzieje się na naszych oczach od 25 lat!

    Polubione przez 5 ludzi

 3. Dobry wieczór Państwu
  Podaję bo ciekaw jestem Państwa opini i z góry zaznaczam, ze nie reklamuję tu nikogo….Jedynie co polecam to „ząbkami do góry” 15:35 🙂

  A poważnie to nie mam zdania na temat człowieka….

  Dobranoc Państwu

  Polubione przez 4 ludzi

  • Pan S. jawi mi się jako taki „bogoojczyźniany” trochę oczytany „moher” – przepraszam ale nie pije zupełnie do Pana MH! Do tego facio nalezy do religii smoleńskiej wiec ma nierówno pod sufitem i w tym momencie juz powinien byc koniec dyskusji…
   Ale…
   Ale jednocześnie wygląda mi n ato że on jest jak sam się chwali „kumplem wszystkich” od lewicy do prawicy – to taki „Rywin” – z tym że casus „Rywina” – dla mnie osobiście był próba pokazania że nie nalezy odstawać od stada zydowskiego – a ten nie wiem do jakiego stada chce należeć – chyba sam nie wie…

   Polubione przez 2 ludzi

 4. Zamykam dniem kilkoma grafikami:
  .https://pp.vk.me/c621618/v621618160/46b0/8S-tWVw-ISA.jpg
  Jaceniuk jest obywatelem Kanady
  Poroszenko – Izraela
  Kliczko – Niemiec
  Kołomojski – Izraela
  I jedyny Saakaszwili jest obywatelem UPAdliny! 🙂

  Koniec marzeń o uniezależnieniu się USA od Rosji! Chodzi o program kosmiczny USA który dramatycznie leży na łopatkach w przypadku zerwania współpracy z Rosją! http://russian.rt.com/inotv/2015-06-12/Senat-razbil-mechti-NASA-o

  Бои у посёлка Сокольники в ЛНР : Тяжёлое вооружение „АЙДАРА” против стрелкового Ополченцев
  12 июня 2015 .https://youtu.be/IVavC3tiKu8

  Czy to jest prawda a jeżeli tak to czy nie hit wieczoru?
  http://swip.su/олланд-идет-ва-банк-военная-разведка-ф/
  Kopiuję calość:
  Олланд идет ва-банк: Военная разведка Франции бросила вызов США и киевским властям
  BY SAMSON · 11.04.2015

  «Российского вторжения не было, американская разведка лгала», — генерал Кристоф Гомар.

  По данным французской разведки, Россия никогда не готовила военное вторжение на Украину, заявил глава французской разведки генерал Кристоф Гомар на выступлении перед Национальной ассамблеей страны, сообщают новостные СМИ со ссылкой на агентство Sputnik.

  «Мы действительно установили, что русские не размещали ни командных пунктов, ни органов тыла, в том числе полевых госпиталей, которые позволили бы совершить военное вторжение, при этом подразделения второго эшелона ни разу не двигались с места», — заявил генерал.

  По словам генерала, если российские солдаты и были замечены на Украине, то это был маневр с целью оказать давление на украинского президента Петра Порошенко, а не попытка военного вторжения.

  Согласно заявлению Кристофа Гомара, американская разведка, пользуясь авторитетом в НАТО, предоставляла ложные сведения о вторжении российской армии на Украину.

  «Проблема НАТО состоит в том, — подчеркнул генерал, — что американская разведка имеет решающее значение в альянсе, в то время как с французскими разведслужбами считаются лишь в большей или меньшей степени. В НАТО заявляли, что русские готовят вторжение на Украину, однако, по данным французского Управления военной разведки, ничто эту гипотезу не подтвердило».

  http://fr.sputniknews.com/international/20150410/1015600534.html

  Tekst jak widać stary – ale dziwne że nie zauwazony i dziś wypłynał ponownie!

  Polubione przez 5 ludzi

 5. .https://youtu.be/w9-E_mA_rAY Lotniskowiec dzień dzisiejszy.

  .https://youtu.be/K1zCtkzlPyE Polowanie na Saakaszwilego w Odessie

  Anatol Szarij na noc:
  .https://www.youtube.com/watch?v=VLVEDnduxTM Миротворец Путин

  .https://www.youtube.com/watch?v=36s1wikl4Z4 Подземные люди

  .https://www.youtube.com/watch?v=gyYp_7o0J0k Как воспитать патриота Украины

  .https://www.youtube.com/watch?v=Pbwo6EUXZ0k О тех, кто потом „прозреет”

  3 minuty Pana Piakina na noc! .https://youtu.be/uklbk9LVJRk

  Austrijacki koncern OMV zamierza odgrzac starego kotleta czyli przywrócić do realizacji zamknięty projekt gazociągu Nabucco. Z tym że stary „nabucco” miał dostarczać ropę „kaspijką” do Europy, czyli byc alternatywą dla „ruskiego gazu”. Ten „Nowy Nabucco” miałby dostarczac do Europy właśnie „Ruski gaz”! http://naspravdi.info/lastnews/1025

  Naliwajczenko (szef naszego ulubionego SBU – pozdrawiamy! 🙂 ) – będzie omawiał (=”konsultował” = wysłuchiwał poleceń) Senatu Kongresu USA o nawiązaniu współpracy w sprawie walki z „wymiana pieniędzy” – szczerze nie rozumiem dokładnie i może ktos wyjasni? http://russian.rt.com/article/97097

  Первый Республиканский Выпускной бал в Донецке 12.06.15 Film w linku https://vk.com/video-25364391_171660281?list=009dea72ee6e5f629c

  Texas w Telmanowie .https://youtu.be/_czsoyUriFE

  Graham Phillips Новое!
  Гриша – Специальный Репортаж.(#4) Донецк Аэропорт Сегодня – бой
  .https://www.youtube.com/watch?v=aU40JRi2iy8

  .https://youtu.be/ENJ-XtfIftA Łowca dronów 🙂

  .https://youtu.be/U7lp25-_Vn0 Humanitarna pomoc

  .https://youtu.be/7dbDpGUJa7w Graham pozdrawia!

  .Новое – Гиви – Аэропорт Обновление – 12.06.15
  .https://www.youtube.com/watch?v=_TFdMopk81A

  Graham Phillips
  Донецк аэропорт – на английском – украинский флаг на полу –
  .https://www.youtube.com/watch?v=RV_VqHGO7dA

  Я пытался снять интервью с Техас сегодня!
  .https://www.youtube.com/watch?v=thdJz2D1AwM

  Amerykańska „partia wojny” idzie na wojnę! http://dnr24.com/main/9974-amerikanskaya-partiya-voyny-idet-v-nastuplenie.html

  W rejonie Piasków zlikwidowano! Результаты ,,несоблюдения техники безопасности” в районе Песок. Ликвидировался. Командир 2-го бат. 93 бригады ВСУ с позывным ,,Шип”. .https://pp.vk.me/c625725/v625725712/3b53f/zF1xvQeci-U.jpg

  Banderowskie ścierwa dalej mordują! .https://youtu.be/BScXPqQWB6M
  .https://youtu.be/AbXL6eZQMWE

  .https://youtu.be/XO7VUNsBQ20 Reportaż z wsi Sokolniki

  Podsumowanie bez kropki!

  oraz z kropką
  .https://pp.vk.me/c625130/v625130962/24d8d/Myr_nXwI89o.jpg

  Plus filmik o tym jak dwóch bandziorów napadło na staruszka który okazał się byłym bokserem 🙂 – czyli gdzieś w Rosji…
  http://swip.su/%D0%B4%D0%B2%D0%BE%D0%B5-%D0%B1%D0%B0%D0%BD%D0%B4%D0%B8%D1%82%D0%BE%D0%B2-%D0%BF%D0%BE%D0%BF%D1%8B%D1%82%D0%B0%D0%BB%D0%B8%D1%81%D1%8C-%D0%BD%D0%B0%D0%BF%D0%B0%D1%81%D1%82%D1%8C-%D0%BD%D0%B0-%D0%B4/

  PS
  Pan Putin wita chlebem i solą Noworosję!
  .https://pp.vk.me/c627320/v627320618/8e8e/0vxc3GjOCjE.jpg

  Polubione przez 6 ludzi

  • Witam z rana,
   Dziwne że ONET ot puścił…
   Przypadek Pani Kopaczowej jest idealnym przykładem degrengolady naszych „polityków” z Szatana Łaski…

   A przecież Pani Kopaczowa była autorem i bohaterką WIELKIEJ SPRAWY jaka było wszystko co się działo po katastrofie smoleńskiej. To jej osobiście zawdzięczamy my oraz Rodziny Zmarłych że ona tam pojechała jako pierwsza, włozyła ogromna pracę organizacyjną, brała udział nie tylko w identyfikacjach ciał ale całej procedurze „prosektoryjnej”. Robiła to z niezwykłym taktem w stosunku do rodzin, doskonale współpracowala ze strona rosyjską… I tymi swoimi działaniami zasłuzyła na dozgonną wdzięczność naszego społeczeństwa…

   Ale jak widać tak zorganizowana i światła osoba potrafi się zeszmacić jak… te trzy kropki…

   PS
   Dziś mnie z przyczyn róznych i pogrzebowych nie będzie ale może uda mi się cos podglądnąć na „pomiziańcu”…
   Pozdrawiam

   Polubione przez 4 ludzi

 6. Na dobry początek dnia:
  Фото вчерашнего фееричного прорыва канализации на Троещине в Куеве.
  Гамно взлетело на 25-30 метров живительным гейзером орошая окрестность.
  Но наши герои из батальона Стакан(бывший Навоз) грудью заткнули прорыв и просят куевлян пока не выгружать дерьмо из шаровар в центральную канализацию (бо сыльно давыть, складно трыматы), а ходить до ветру или вообще пока не выгружать – пару дней потерпеть можно, шаровары широкие, вместят.
  Министр культуры организовал штаб по борьбе с говновыбросом, и сообщил, что этопутинвиноват.

  Zdjęcie przedstawia wczorajszą wspaniałą i zwycięską fonatnnę GÓWNA w Kijowie! Wysokość gównianej fontanny wynosiła w porywach 25-30 metrów. Na szczęście hieroje batalionu Nawóz piersią zatkali dziure a teraz proszą Kijowain o wydłubanie im tego gówna z szarawarów i wrzucenie do kanalizacji centralnej bo strasznie śmierdzi a nawet cuchnie! Próby chodzenia w gównainych szarawarach zakończyły się porazką – niec nie chce się wywiwtrzyć – choc da się chodzić bo szarawary szerokie!
  Należy podkreślić że Minister Kultury zorganizował Sztab Do Walki Ze Skutkami Gównotrysku i oświadczył że to wina Putina!

  /Przekład swobodny i od ręki zrobiony 🙂 /

  Polubione przez 7 ludzi

Możliwość komentowania jest wyłączona.