Wojna domowa na Ukrainie 14.06.2015r.- 115 dzień od nowego rozejmu.


Dialog ukraińsko-ukraiński.

Partia Silvio Berlusconiego „Forza Italia” złożyła w parlamencie wniosek o anulowanie antyrosyjskich sankcji gospodarczych. W wydanym oświadczeniu parlamentarzyści „Forza Italia” napisali, że podobne stanowisko zajmuje większość Włochów oraz europejska opinia publiczna.

Jednocześnie sam Silvio Berlusconi zaapelował do rządu włoskiego aby użył swoich wszystkich wpływów, które spowodują, że stanowisko Włoch w odniesieniu do odrzucenia przedłużenia sankcji na najbliższym szczycie państw członkowskich UE, zostało przez nie poparte.

W przyszłym tygodniu włoski parlament ma się zajmować wnioskiem partii „Forza Italia” dotyczącym zniesienia sankcji gospodarczych wobec Rosji, które są według niej „niesprawiedliwe, nieskuteczne i szkodliwe”, a ponadto takie stanowisko popiera większość Włochów i „opinia publiczna na całym kontynencie”.

Pomijając przy tym rozpowszechniany propagandowy mit- o europejskiej jedności wobec domniemanego rosyjskiego zagrożenia i chęci wzt. kontynuowania sankcji, który to mit jest lansowany przez niektórych polityków wiodących państw europejskich i ich przywódców oraz media- może się okazać, że po przyjęciu przez włoski parlament wniosku partii „Forza Italia” o nieprzedłużaniu sankcji wobec Rosji, sankcje te mogą zostać wstrzymane.

Prawdopodobieństwo takiego rozwoju sytuacji jest bardzo możliwe, bo nie tylko rysuje się silna opozycja niektórych państw europejskich wobec kontynuowania sankcji, ale nawet w krajach, które twardo stoją na stanowisku ich przedłużenia daje o sobie znać ostry sprzeciw wewnętrzny- szczególnie z kręgów gospodarczych, dla których sankcje stanowią bardzo poważny problem.

Jak wiadomo decyzja o przedłużeniu sankcji ma zapaść do końca tego miesiąca, a jaki jej będzie finał zobaczymy w ciągu najbliższych kilku tygodni.

Wtedy też okaże się jak naprawdę wygląda ta mityczna jedność państw członkowskich UE. No i oczywiście na ile wpływy amerykańskie są mocne aby wyegzekwować swoje stanowisko w tej kwestii.

http://www.bild.de/politik/ausland/wladimir-putin/berlusconi-will-sanktionen-stoppen-41319108.bild.html

A teraz, czekając cierpliwie na wynik głosowania nad przedłużeniem- bądź odrzuceniem- sankcji gospodarczych wobec Rosji, przechodzę do relacji z kolejnego dnia wojny domowej na południowo-wschodniej Ukrainie.

Nadal ukraińska ciężka artyleria ostrzeliwuje Donieck. Obecnie ostrzał koncentrowany jest na obszarze dalekich przedmieść i obrzeży miasta, w tym również w rejonie Piask, lotniska, mostu Putilowskiego oraz dzielnicy Kujbyszewskiej, Kijowskiej i osiedla Marinka oraz Trudowskiego. W wyniku wczorajszego ostrzału prowadzonego przez ukraińską artylerię w dzielnicy Kujbyszewskiej zostało trafione pociskiem przedszkole na ulicy Zoologicznej i dom przy ulicy Łuzina. Tam też został ranny jeden mężczyzna. Natomiast w rejonie dzielnicy Kijowskiej poraz kolejny znalazły się pod ostrzałem ukraińskiej artylerii zakłady „Toczmasz” oraz przy Prospekcie Kijowskim uszkodzone zostały dwa domy wielorodzinne i instalacja gazowa oraz przy ulicy Deputowanych jeden dom i przy ulicy Busajewa również jeden dom. W dzielnicy tej została ranna dziewczynka.

Obecnie od rana trwa ostrzał z czołgów i dział samobieżnych Marinki oraz osiedli Trudowskja i Aleksandrowka.

Gorłówka ostrzelana dzielnica Komsomolec oraz rejon północno-zachodnich przedmieść. Wczoraj w późnych godzinach wieczornych odłamek pocisku poważnie ranił dziewczynkę, która w wyniku odniesionych ran zmarła w szpitalu około godziny 20:40:

Ukraińska artyleria przeprowadziła przedwczoraj w późnycg godzinach wieczornych bardzo intensywny ostrzał miejscowości Pierwomajsk. W wyniku tego ostrzału zostało poważnie uszkodzonych pięć domów wielorodzinnych przy ulicy Ługowoja nr. 57, 61, 69 i 71 oraz została ranna 58-letnia kobieta, której odłamek pocisku urwał obie nogi; jedną na wysokości uda, a drugą na odcinku kości piszczelowej. Ostrzał uszkodził również podstację wysokiego napięcia 35 kW, powodując, że 3600 odbiorców pozbawionych zostało dopływu energii elektrycznej oraz została uszkodzona rura gazociągu niskiego ciśnienia średnicy 100 mm. Obecnie trwają prace nad usunięciem szkód.

Tam też wczoraj powstańcy wzięli do niewoli dwóch ukraińskich żołnierzy:

Wczoraj trwały walki w rejonie miejscowości Marinka i Trudowskiej, gdzie z kierunku Krasnogorowki ukraińskie wojsko prowadziło ostrzał pozycji powstańczych za pomocą ciężkiej artylerii i czołgów, w rejonie miejscowości Biełaja Kamienka gdzie ukraińskie wojsko z kierunku Starognatowki ostrzeliwało z moździerzy i artylerii stanowiska obronne powstańców. W Szirokino trwał ostrzał prowadzony przez dwie baterie moździerzy kaliber 120 mm, z których jedna znajduje się w miejscowości Lebidnskoje, a druga w Solino. Ze wschodnich obrzeży Mariupola i w okolicy miejscowości Sartana prowadzony jest ostrzał przez ukraińską artylerię ciężką haubic kaliber 122 mm i 152 mm.

W okolicach miejscowości Opytnoje ukraiński samochód wojskowy wjechał na minę, w wyniku czego uległ całkowitemu zniszczeniu, a trzech jadących nim żołnierzy zostało zabitych oraz pięciu odniosło poważne rany.

W Szirokinie został wczoraj zlikwidowany snajper walczący w ukraińskim batalionie „Donbas” Pobiedyński Władymir Dmitriewicz ps. „Kret”:

Tak wyglądają pozycje 93 brygady po trafieniu ich przez pocisk wystrzelony z czołgu:

Wczoraj doszło do intensywnych walk w rejonie miejscowości Trechizbenki, gdzie około godziny 17:00 ukraińskie wojsko rozpoczęło ostrzał okolic mostu przy którym rozmieszczone są stanowiska obronne sił powstańczych. Wśród ukraińskich żołnierzy biorących udział w tej prowokacji znajdują się oddziały batalionów „Ajdar”, „Prawego Sektora” i „Zołotyje Worota”. Ogólnie sytuacja w tym rejonie jest bardzo napięta i można się spodziewać zaostrzenia walk. Około godziny 15:15 ukraińskie wojsko z pozycji ogniowych z okolic Szczastie ostrzelało przy użyciu moździerzy kaliber 82 mm miejscowość Wiesełaja Gora. Natomiast z kierunku Stanicy Ługańskiej ukraińska artyleria ostrzeliwała okolice mostu na rzece Sewierskij Donieck:

Według danych przekazanych przez biuro prasowe ukraińskiego dowództwa wojskowego biorącego udział w tzw. operacji antyterrorystycznej w dniu wczorajszym zginęło 6 ukraińskich żołnierzy, a 13 zostało rannych.

Wg. oświadczenia wydanego przez szefa ukraińskiego Wspólnego Centrum Kontroli i Koordynacji Zawieszenia Broni i Przestrzegania Rozejmu, generała Andrieja Tarana:

„W przypadku podjęcia działań ofensywnych w kierunku z miejscowości Granitnoje, strona ukraińska zastrzega sobie prawo do korzystania z różnego rodzaju broni w celu powstrzymania ataku”

Przedwczoraj miało miejsce uroczyste wyróżnienie medalami za odwagę żołnierzy brygady ŁRL „Prizrak”:

Na centralnym placu w Doniecku miała miejsce pierwsza uroczysta gala ruchu republikańskiego zorganizowana z okazji zakończenia roku akademickiego. W imprezie udział wzięli reprezentujący Radę Krajową DRL Denis Puszylin, Minister ds. Młodzieży, Sportu i Turystyki Michaił Miszin oraz Minister Kultury Aleksander Paretskj.

Po części oficjalnej gali rozpoczął się koncert z udziałem rosyjskich artystów oraz grup tanecznych z Doniecka:

Na koniec kilka zdjęć:

Gorłówka- skutki ostatnich ostrzałów przez ukraińską artylerię.

Batalion „Somalia” w ruinach donieckiego lotniska.

Tyle zostało z pojazdu ukraińskiej 28 brygady po wjechaniu na minę.

Wczorajsza gala republikańska w Doniecku.

I kilka aktualnych filmów:

Pozdrawiam.

Reklamy

103 uwagi do wpisu “Wojna domowa na Ukrainie 14.06.2015r.- 115 dzień od nowego rozejmu.

 1. Dzisiaj znów katuje linkami z kresy24
  Link numero uno 🙂 Skrótowo: kresy24 stwierdzają, że w wyniku aneksji Krymu padł przemysł turystyczny (winny Putin!). JA co prawda mam inne zapatrywanie na te zagadnienie i myślę ,że problemy branży turystycznej związane są z sankcjami zachodnimi i …zubożeniem Ukraińców (2/3 gości z Ukrainy) ,którzy oszczędzają na przyjemnościach, aby tylko dopiąć domowe budżety.
  http://kresy24.pl/69094/banderowcy-nie-przyjechali-rosjanie-tez-moskwa-zabila-krym-foto/
  A tutaj o logice Ukrainy. Czyli dlaczego Ukraina nie zwróci długu Rosji. Jak mawiała babka Pawlaczka „sąd sądem ,ale sprawiedliwość musi być po naszej stronie ” 🙂
  http://kresy24.pl/69139/ukraina-nie-odda-rosji-dlugu-krym-byl-wart-znacznie-wiecej/

  Polubione przez 8 ludzi

  • Przypomnę dla tych co od niedawna czytują AdNovum…
   Mistrale miały pływać w Arktyce. Francuzi nie mieli doświadczenia ani technologii co do budowy statków na takie warunki. Dlatego zgodnie z kontraktem KOMPLETNE PLANY „Mistrali” zostały przekazane Rosji!
   Rosja wybudowała kadłuby w stoczni w Petersburgu. Zostały one przeholowane do Francji gdzie je wyposażono w „resztę”.

   Rosja dysponuje KOMPLETNĄ DOKUMENTACJĄ TECHNOLOGICZNĄ i moga sobie takie statki zbudować bez żadnych problemów! Kadłuby mają opanowane a co do reszty – sami „dojdą” – bo mają spore doświadczenie i teraz sobie zrobią takie okręty jakie im są faktycznie potrzebne!

   Polubione przez 10 ludzi

 2. Wieczorny kącik humorystyczny:
  http://fakty.interia.pl/swiat/news-litwa-sie-zbroi-z-usa-przyjedzie-ciezkie-uzbrojenie,nId,1834594
  i odpowiedź internauty:
  ~Arek – 1 min temu
  Co za brednie! Czy wy nie wiecie o tym, że armia Litwy jest jedna z najmniejszych na świecie i prawie całkowicie pozbawiona ciężkiego uzbrojenia? Jak chcecie uzbroić wojska lądowe Litwy, które liczą raptem 3500 zołnierzy zawodowych i 4500 żołnierzy ochotników? Przed kim oni mogą się obronić? Przed San Marino? Przecież W Armii Rosyjskiej jest więcej kucharzy! O czym wy więc mówicie?

  Polubione przez 9 ludzi

 3. W wyolbrzymianej rusofobii w mediach sciekowych pomija się problem uchodzcow z Afryki. Tymczasem robi się coraz grożniej:
  W niedzielnym wywiadzie dla dziennika „Corriere della Sera” premier Matteo Renzi powiedział, że jego rząd dołoży wszelkich starań, by Unia Europejska na najbliższym szczycie wybrała „drogę solidarności” w obliczu kryzysu imigracyjnego.

  Nie mogę go ujawnić przed szczytem, ale jeśli Unia nie będzie solidarna, stanie w obliczu innych Włoch. Nie zaakceptujemy egoistycznej Europy – oświadczył minister spraw wewnętrznych.
  http://www.tvp.info/20462865/italia-ostrzega-egoistyczna-europe-jesli-nie-okaze-solidarnosci-zobaczy-zupelnie-inne-wlochy

  Polubione przez 6 ludzi

  • Nóż się otwiera w kieszeni! Polacy sie nie liczą! Polacy stoją w kolejkach do lekarzy – nawet często umieraja zanim dożyją umówionego spotkania…
   Wnieosek: trzeba byc mORDERCĄ, banderowskim ścierwem z u-kraińskim paszportem by za NASZE PIENIĄDZE żyć jak panisko!

   Polubione przez 6 ludzi

 4. OT z Łoneta
  http://wiadomosci.onet.pl/warszawa/w-minsku-mazowieckim-odslonieto-popiersie-lecha-kaczynskiego/hhhpbb

  „Walę” jak leci wszystkie komentarze.

  ~00 : pod popiersiem Kaczynskiego powinien byc napis ku przestrodze „uwazaj na fobie bo moze cie zabic jak mnie zabily”….Powyrzucalem pilotow bo szkoleni byli w Rosji i kazalem leciec pilotowi bez upranien lamiac przepisy i skonczylo sie to katastrofa
  9 minut temu | ocena: 84%
  odpowiedz
  Twój głos
  ~Dec : Zaczęło się rzeczywiste zakłamywanie historii, a nie ma większej zbrodni. Może tylko ta, której dokonali Kaczyńscy dzieląc Polskę na 1/2. Jedn już poniósł za to karę. Wkrótce możemy potykać się o pomniki tej miernoty.
  10 minut temu | ocena: 83% | odpowiedzi: 1
  odpowiedz
  oceń: -1 +1
  ~Facio : Obeliski,pomniki,kapliczki a potem katedry Kaczyńskich ! Teraz się zaczyna…i przyjdzie czas ,że taśmowo te megalomańskie symbole śmiesznych ludzików zostaną zwalone.Łacznie z eksmisja z Wawelu.
  33 minuty temu | ocena: 84% | odpowiedzi: 3
  odpowiedz
  oceń: -1 +1
  ~Słońce : Gdzie stanie następne popiersie, pomniczek, muzeum, świątynia ?PIS chyba uruchomił fabrykę tych potworków.
  I tak nam spadnie bezrobocie , a ludziom będzie się żyło dostatniej głosujcie na PIS i szczęśćboże Kukiza.
  9 minut temu | ocena: 83%
  odpowiedz
  oceń: -1 +1
  ~kamil : Kolejny smieszny pomniczek-potworek poświęcony najgorszemu prezydentowi Polaki i najgorszemu prezydentowi miasta Warszawa! Tylko llazny ze wsi mogą stawiać takie pomniczki!
  25 minut temu | ocena: 80% | odpowiedzi: 2
  odpowiedz
  oceń: -1 +1
  ~Ave : mamy dużo skwerów miastach i wsiach pomników można nastawiać będzie co rozwalać jak po komunie. Jedyne co dokonał to doprowadził do swojej i innych śmierci bo na reelekcje nie miał szans
  20 minut temu | ocena: 79%
  odpowiedz
  oceń: -1 +1
  lubiepiwo : A czym szczególnym się zasłużył dla Polski, że postawiono mu pomnik?! Czym się zasłużył, że umieszczono go wśród króli na Wawelu?!
  9 minut temu | ocena: 85%
  odpowiedz
  oceń: -1 +1
  ~jednak historyk : mierny , nic nie znaczący… wiecznie pod pręgierzem chorych pomysłów brata kartofla… za co te pomniki ??? tak to historię wywraca się do góry jajami 😦
  9 minut temu | ocena: 81%
  odpowiedz
  oceń: -1 +1
  ~# : Na jakiego grzyba stawiają te pomniki, w jakim celu. Komu one są do szczęścia potrzebne.
  13 minut temu | ocena: 86% | odpowiedzi: 3
  odpowiedz
  oceń: -1 +1
  korab1 do ~Facio: Zabawne, że buduje się pomniki sprawcy katastrofy. Pewnie ci którzy na tym zyskali finansowo i zawodowo to robią :)))
  9 minut temu | ocena: 83%

  Polubione przez 8 ludzi

 5. Wczoraj wieczorem obejrzałem mecz Chorwacja-Włochy w ramach eliminacji do Euro 2016. Wynik 1:1. Ale to w sumie nieważne. Bardziej mnie zaciekawiło dlaczego mecz odbywał się przy pustych trybunach. I oto pojawiła się odpowiedź:

  „Prezydent Chorwacji Kolina Grabar-Kitarović wezwała do szybkiego śledztwa i ukarania osób, które na murawie stadionu w Splicie wypaliły swastykę przed spotkaniem z Włochami w eliminacjach mistrzostw Europy 2016”

  http://eurosport.onet.pl/pilka-nozna/eliminacje-me/prezydent-chorwacji-domaga-sie-szybkiego-sledztwa-w-sprawie-swastyki/emrnvz

  Jak widać, wciąż żywa jest pamięć o ustaszach w Chorwacji…

  Polubione przez 8 ludzi

 6. Gdyby w myśl precedensowej zasady „I ty możesz zostać Ukraińcem”, użytej przy ukrainizacji Saakaszwilego, mianować Ukraińcem przesławnego pogromcę bisurmańskiej zarazy – szeryfa Dablju Busha – który obwód byłby najodpowiedniejszy dla tak zacnej persony?

  Polubione przez 7 ludzi

 7. Na terenie Polski trwa poligonowy festiwal. Przyjechało również buractwo z USA i oczywiście udzieliło wywiadu dla TVN 24. Szeregowy armii USA w nieodzownych ciemnych okularach skrojonych według najnowszego dizajnu, zachwycony entuzjastycznym zainteresowaniem tubylczej telewizji TVN wygłosił natchnione orędzie :

  „ my mamy to szczęście że żyjemy w USA i dlatego wiemy co to znaczy pomagać innym „.

  Ten pajac jest przekonany że przyjechał do prymitywnego ludu który aż ślini się na pomoc od cywilizowanych szczęściarzy w ciemnych okularach.
  Armia USA najwyraźniej nie ma pomysłu na dowartościowanie swoich wsiowych głupków i doszła do wniosku, że najtaniej wyjdzie wysłanie ich na kilka dni do Polski.

  Polubione przez 12 ludzi

 8. Kilka linków róznych na dobranoc:

  W Kijowie znów pożar! Co ten Kijów taki łatwopalny? Tym razem dom płonie:
  .https://pp.vk.me/c625219/v625219261/36753/jfiz5G_t5c8.jpg
  .https://youtu.be/4q5IGX0N3zA
  .https://youtu.be/nZGtDRXQs0Y
  Komentarze mówią o tym że po prostu rozpada się system kraju, także system powiadamiania i szybkiego reagowania. Oraz przede wszystkim przeciwdziałanie…

  Jeżeli chodzi o baze paliwową to pożar trwa w najlepsze! Teraz zaczyna się palić zbiornik z benzyną (900 metrów sześciennych) http://nahnews.org/254527-goschs-spasateli-prodolzhayut-borotsya-s-ognennoj-stixiej/?utm_source=VK&utm_medium=nova&utm_campaign=VV

  O straży pożarnej w Połtawie film. Tak to wygląda!!!!! Brak sprzętu, ludzi i aż strach się bać! .https://youtu.be/b34yn8hoVP8

  Wracając na chwil e do Kijowa – tam na domach masowo pojawiają się antenty satelitarne by oglądać rosyjskie kanały TV http://pravdanews.info/v-kieve-massovo-ustanavlivaet-sputnikovye-antenny-dlya-priema-rossiyskikh-kanalov.html
  .http://pravdanews.info/upload/editor/news/2015.06/557d94a4a5e9d_1434293412.jpg

  .https://youtu.be/vpBa0Z8Nc6Y Tam gdzie my – tam zwycięstwo! (Czeczency w Armii Noworosji)
  .https://vk.com/feed?z=video-23956241_169285000%2F9b95aa7e9a9f93a58b Allah akbar – film z tej samej serii

  .https://youtu.be/Kl6Y2YX9uRI Film z Pierwomajska – ile jeszcze tych zbrodni banderowskich ścierw?

  Info dla UPAdliny! Zimbabwe z przyczyn technicznych – fotka w linku! – przechodzi na dolary USA. Ciekawe kiedy inflacja Ruiny dojdzie do tego samego punktu? http://vistanews.ru/economics/9637-zimbabve-otkazyvaetsya-ot-sobstvennoy-valyuty-v-polzu-dollara-ssha.html

  Ruina w całej okazałości! OBEJRZEĆ DWA RAZY BY SIĘ UTRWALIŁO! .https://youtu.be/1hzekOZp70E

  W Odessie nie wpuszczono obywateli na Kulikowe Pole gdzie chcieli uczcić pamięć Polordowanych! .https://youtu.be/tbBuUBGUbck

  Absolutne OT. Zdjęcie którego nie trzeba tłumaczyć ani komentowac, fajny patent i elegancko zrobiony! .https://cs7001.vk.me/c543103/v543103803/6917/TIT4rwQ7vy4.jpg

  Podobnie jak to zdjęcie. Powódź w Tbilisi – zatytułował bym „macierzyństwo” .https://pp.vk.me/c628227/v628227871/4ce1/RRHvxTCjiQk.jpg

  Tbilisi dziś – kolejne zdjęcie ale chyba nie z Tbilisi? 🙂 .https://pp.vk.me/c624021/v624021674/3b291/6YoV4VZyNiQ.jpg

  Pan Starikow mówi o CentralBanku FR. Nie słuchałem całego – więc nie skomentuję! Generalnie że nawet w USA nie ma „niezawisłego” banku .https://youtu.be/AQ7XUYXW41g

  Dowódca „Tuman” = „Mgła” opowiada o odbiciu Mariupola, a przede wszystkim o dyscyplinie w wojsku .https://youtu.be/Fe_SDY7XrNs

  W Linku informacja że Cyberberkut zdobył i opublikował pełne dane osobowe banderowskich ścierw i przestepców wojennych z bandy zbrojnej „Ajdar”. W linku jest także link na mozliwy do ściagnięcia plik excela z tym spisem…
  https://vk.com/feed?w=wall121471350_131875

  „Dzieciństwo w schronie” – w linku zdjęcia jak to wygląda! .https://vk.com/feed?w=wall121471350_131874

  Słowacja wprowadza monitoring na granicy z UPAdliną, krajem niebezpiecznym niezwykle! .http://vognebroda.net/slovakiya-usilit-bezopasnost-na-granitse-s-ukrainoy-kamerami-nablyudeniya
  .https://pp.vk.me/c624020/v624020969/378aa/jLEaNp4Db2I.jpg

  Juz było kilka razy, ale jak ktos ma 1,5 h to zawsze warto obejrzec film zabroniony w USA o tajnym światowym rządzie .https://www.youtube.com/watch?v=So3ChqFXTGQ

  To inny film z tej serii – dłuższy i którego jeszcze nie widziałem .https://www.youtube.com/watch?v=EOkIIyuGAUs

  Na koniec film dla miłośników wojska i poligonów .https://youtu.be/83WTIyO5X38

  Oraz gwiazdy rosyjskiego rocka w Doniecku .https://youtu.be/kbl0Ql88g-E

  Polubione przez 7 ludzi

 9. Dzien dobry bardzo o poranku z kawą 🙂

  Gen. Skrzypczak: Putin na pewno nas nie najedzie.
  Były wiceminister obrony narodowej skrytykował m.in. zakup przez nasz kraj pocisków Tomahawk.

  – Bez przyniesienia nowych technologii do Polski, to są wymierne straty dla podatnika i państwa – uznał.

  http://www.tvp.info/20467349/gen-skrzypczak-putin-na-pewno-nas-nie-najedzie

  Pozdrawiam serdecznie dnia pelnego słońca pozyczając 🙂

  Polubione przez 6 ludzi

  • Jak to miło i przyjemnie wydaje się cudze pieniądze: Tamahawki i zabawki, leczenie i rehabilitacja zbrodniarzy wojennych w czasie gdy Polacy mają półroczne terminy do specjalistów a szpitale są znów pod kreską!
   Pożyczam również słońca w ten u mnie czarny, ponury i deszczowy ranek!

   Polubione przez 7 ludzi

 10. Witam z rana u mnie burzowego i passsskudnego…

  Coś na wesoło? Choć tak naprawdę nie jest to śmieszne jak niebawem tysiące czy miliony zwykłych ludzi będzie uciekać z UPAdliny do nas… Sytuacja dokładnie jak w Afryce Północnej i na Bliskim Wschodzie.

  „Zachód” rozwalił ekonomię, struktury społeczne, spowodował wojny – więc nie dziwota że ludzie uciekają z koszmaru…

  Rok temu – jeszcze przed „Odessą” – linkowałem sprawozdanie komisji „mniejszości” w Sejmie gdzie omawiano sprawę już wtedy powstałego obozu dla uchodźców z Krainy. Obóz w Nowej Dębie obliczony jest na 5000 osób. Sądzę że może być DUUUUUŻO gorzej i tragiczniej!

  .https://youtu.be/mjhvPbJv40I

  Nieładnie pisać źle o głowie państwa sąsiedniego, choć wiemy że jest samozwańcem i rzeźnikiem Krainy… O jego ogromnych problemach alkoholowych (delikatnie mówiąc) pisze izraelska agencja informacyjna Arutz-10. Piszą że Rzeźnik ma „tygodniówki” takie że kontaktuje jedynie na godzinę czy parę minut w czasie takiego tygodniowego „ciągu”.

  Temat ten – alkoholowego amoku władz kijowskich (nie dotyczy problem ten jak widać tylko Rzeźnika) – podejmują też media Azerbejdżanu (Haqqinaz-Azerbajdzan), które przypominają przy okazji że władze UPAdliny w osobie Rzeźnika nie napisały stosownego pisma a zwyczajnego w dyplomacji z okazji otwarcia igrzysk europejskich w Baku a także UPAdlina nie podziękowała Azerom za uratowanie obywateli Krainy na U przez Azerów w Nepalu
  http://vk.com/feed?w=wall146503178_73448

  A najbardziej banderowskie ścierwo wśród ścierw banderowskich czyli Korczyński chce wyeksportować całe społeczeństwo… Chodzi o to że korupcja jak była tak jest, mimo importu nowych, zagranicznych ministrów. Ponieważ to nie pomogło – należy po prostu wymienić społeczeństwo – importując na teren UPAdłej zdrową tkankę a tą gangrenę co jest wyeksportować… Według Korczyńskiego – gdyby się zaimportowało np. Amerykanów – to ci nauczyli by tubylców (zwanych przez Korczyńskiego „aborygenami”) wszystkiego co najlepsze daje prawdziwa cywilizacja…
  http://vegchel.ru/index.php?newsid=10257

  Томаш Семоняк Oświadczył że „są prowadzone rozmowy w sprawie rozmieszczenia na terenie Polski, Litwy i Estonii amerykańskiego ciężkiego uzbrojenia”. Może Pan Tomasz Siemonienko zdecydował by się czy reprezentuje interesy Polski i Polaków czy Banderlandu i banderowskich ścierw? http://novorossia.today/polsha-litva-i-estoniya-gotovy-razmestit-na-svoej-territorii-tyazhyoloe-vooruzhenie-ssha/

  Tomasz S. – wiki w jezyku siemoniakowym o nim… https://uk.wikipedia.org/wiki/%D0%A2%D0%BE%D0%BC%D0%B0%D1%88_%D0%A1%D0%B5%D0%BC%D0%BE%D0%BD%D1%8F%D0%BA

  Mem poranka! 🙂
  .http://cs627124.vk.me/v627124439/81fe/t4gZkfufi4s.jpg
  z cyklu „Mogilizacja”
  Jak można się najlepiej zapisać do „ATO”?
  – a to zależy czy czy wolisz do kotła czy na ubój!

  Polubione przez 7 ludzi

 11. Pan Berluskoni niesłusznie twierdzi, że sankcje są nieskuteczne i szkodliwe, są skuteczne. Skutecznie pokazują obywatelom Federacji Rosyjskiej, że Państwa Zachodnie są wrogie ich ojczyźnie. Nie są również szkodliwe, gdyż ta informacja „russkim” nie zaszkodzi. A to, że Rosja już drugi raz nie da się naciągnąć „na partnerstwo” z Krajami Zachodnimi (w tym z Polska), to już inna sprawa.

  Polubione przez 6 ludzi

Możliwość komentowania jest wyłączona.