Wojna domowa na Ukrainie 15.06.2015r.- 116 dzień od nowego rozejmu.


Donieck ulica Łuzina po ostrzale przez ukraińską artylerię.

„Korupcja stanowi znaczne większe zagrożenie dla Ukrainy niż rosyjskie czołgi”– powiedział na forum Rady Atlantyckiej  ambasador USA w Kijowie, Geoffrey R. Pyatt.

Dodał przy tym, że przywrócenie praworządności w tym kraju zależy wyłącznie od ukraińskiej władzy.

Ponad to, amerykańskie władze muszą wspierać reformy wprowadzane przez Wierchowną Radę w zakresie ekonomi i funkcjonowania ukraińskiej gospodarki- taki zamieścił wpis na swoim profilu na Twitterze amerykański ambasador.

Warto w tym miejscu przypomnieć, że stały przedstawiciel Stanów Zjednoczonych przy ONZ, Samantha Power oświadczyła, że sankcje nałożone na Rosję będą trwały tak długo aż Krym nie wróci pod kontrolę Ukrainy.

Jednocześnie same władze ukraińskie robią wszystko aby zbuntowana część Donbasu trwale odłączyła się od pozostałej części kraju.

Pomijając tu problem agresji militarnej prowadzonej wobec ludności cywilnej, zadekretowana prze ukraińskie władze całkowita blokada Donbasu- tak pod względem zobowiązań Kijowa wobec zamieszkującej tam ludności cywilnej jak i współpracy gospodarczej i wymiany handlowej- prowadzi siłą rzeczy do zacieśnienia takiej współpracy z Rosją.

I tak obecnie praktycznie cały import- pomijając oczywiście pomoc  humanitarną- artykułów spożywczych i przemysłowych napływa z Rosji. Praktycznie rzecz biorąc dostawy gazu, paliw oraz energii elektrycznej idą do Donbasu również bezpośrednio z Rosji. Tym sposobem produkty ukraińskie zostały zastąpione przez pochodzące z Rosji, ale nie tylko, bo część produktów trafia tam z innych krajów, z których najwięcej z Białorusi.

Ostatnio zaś władze DRL oficjalnie wprowadziły system rozliczeń w wielu walutach, zmuszone do tego z powodu blokady nałożonej przez Kijów. Spowodowało to, że pensje wypłacane są w rublach rosyjskich, wymuszając w ten sposób napływ tej waluty na teren DRL. Jednocześnie z braku odpowiedniej ilości rubli po raz pierwszy władze DRL wypłaciły wielu mieszkańcom regionu emerytury w dolarach.

Tym sposobem prowadząc swoją politykę blokady gospodarczej zbuntowanego rejonu, ukraińskie władze same doprowadziły do sytuacji, że Donbas staje się w pełni samodzielnym bytem niezależnym od władz centralnych.

Czy jest to mądra i roztropna polityka?

Oczywiście, że nie, ale jest ona zdeterminowana postawą kijowskich władz, które traktują ludność zbuntowanego Donbasu jako swoich śmiertelnych wrogów, a więc nie mającej racji bytu w granicach wspólnoty państwowej. Tym sposobem obecne władze doprowadziły do oddzielenia się tej części kraju od Ukrainy.

A w efekcie traktując część swego terytorium jako wrogie prowadzi od ponad roku bezwzględną wojnę z ludnością tam żyjącą.

A teraz kończąc ten wstęp przechodzę do relacji z kolejnego dnia wojny domowej na południowo-wschodniej Ukrainie.

Podczas ostrzału prowadzonego przez ukraińską artylerię w rejonie dzielnicy Oktjabrskiej przy Prospekcie Kremlowskim został ranny został ranny naczelnik działu mieszkaniowego dzielnicy Michaił Poljakow.

Natomiast podczas ostrzału dzielnicy Kijowskiej zostały ranne dwie osoby cywilne. Według uzyskanych danych, dzielnica ta ostrzelana została z kierunku Awdiejewki przez artylerię ukraińskiej 93 brygady zmechanizowanej pod dowództwem pułkownika Olega Mikacza:

Z kierunku miejscowości Marinka ukraińskie wojsko przy użyciu czołgów i dział samobieżnych ostrzelało cele cywilne na osiedlach Trudowskim i Żiłpłoszczadce oraz wcześniej przeprowadziło ostrzał moździerzowy na dzielnicę Piotrowską:

Z rejonu miejscowości Awdiejewka-Opytnoje-Wodjanoje ukraińska artyleria prowadziła w nocy ostrzał terenu lotniska oraz część miasta na jego południowych krańcach:

Podczas wczorajszego ostrzału prowadzonego przez ukraińską artylerię w dzielnicach- Kujbyszewskiej, Kalinina i Piotrowskiej- zostało zniszczonych osiem domów wielorodzinnych: przy ulicy Łusina, gdzie zostały ranne dwie osoby, przy Alei Kołchozowej i przy Prospekcie Kremlowskim, gdzie zostało łącznie ranne  pięć osób, przy ulicy Bajkał i ulicy Szewczenki na osiedlu Aleksandrowka, gdzie zostały ranne trzy osoby i przy ulicy Krasnoflotskiej, gdzie nie było ofiar wśród ludzi.

Poniżej zdjęcie ostrzelanego wczoraj w nocy budynku przy Kremlowskim Prospekcie nr. 41 A:

Natomiast około godziny 21:00 pociski ukraińskiej artylerii trafiły w szpital nr. 21 w dzielnicy Kujbyszewskiej dodam, że w ciągu ostatniego tygodnia w wyniku codziennego ostrzału prowadzonego przez ukraińską artylerię, tylko w dzielnicy Kujbyszewskiej zostało uszkodzonych już 47 domów.

Dzielnica Oktjabrskaja po wczorajszym ostrzale przez ukraińską artylerię:

W godzinach popołudniowych około 17:40 ukraińskie wojsko przy użyciu moździerzy, czołgów i dział samobieżnych ostrzeliwało miejscowość Szirokino. Około godziny wcześniej doszło tam do walki z nacierającymi przy wsparciu broni pancernej ukraińskim wojskiem:

Poniżej reportaż filmowy z rejonu miast Debalczewa, Uglegorska i Jenakijewa:

Jak podano wczoraj w godzinach popołudniowych w komunikacie Ministerstwa Obrony DRL, w ciągu ostatniej doby ukraińskie wojsko 185 razy naruszyło warunki zawieszenia broni prowadząc 30 razy ostrzał z czołgów oraz 142 razy przy użyciu moździerzy kaliber 82 i 120 mm.

Pod ostrzałem ukraińskiego wojska znalazły się następujące miejscowości: Donieck, Gorłówka, Dokuczajewsk, Spartakus, Żabunka, Jasnoje, Krasnyj Partizant, Stromichajłowka, Wiesełoje oraz Szirokino.

W rejonie Ługańska ukraińska artyleria ostrzelała miejscowość Żełobok. Ostrzał ten przy użyciu rakiet „Grad” prowadzony był z kierunku miejscowości Krimskoje. W wyniku oddania pięciu salw zostały uszkodzone dwa domy jednorodzinne.

Tam też z rejonu miejscowości Nowotoszkowskoje przy użyciu ciężkiej artylerii wczoraj około godziny 17:05 ukraińskie wojsko ponownie ostrzelało Pierwomajsk:

Poniżej film przedstawiający sytuację w Pierwomajsku po wcześniejszym zmasowanym ostrzale przez ukraińską  artylerię:

W rejonie tym dochodziło również do walk z nacierającym i prowadzącym ostrzał z broni ciężkiej ukraińskim wojskiem.

W okolicy miejscowości Żełobok wojsko ukraińskie ostrzeliwało pozycje sił powstańczych przy użyciu ciężkiej artylerii, zaś w w rejonie miejscowości Sokolniki przy pomocy czołgów. Tam też na całej długości frontu na odcinku pomiędzy Sokolnikami, a Donieckim ukraińskie wojsko przy użyciu moździerzy ostrzeliwało linie obronne powstańców. W pobliżu punktu kontrolnego nr. 29 ukraińskie wojsko atakowało stanowiska powstańcze opancerzonymi wozami bojowymi, które to ataki były wspierane intensywnym ostrzałem z granatników automatycznych. Ponadto prowadzony był przez ukraińskich żołnierzy ostrzał snajperski.

W rejonie wzgórza 175,9 doszło do walki pomiędzy powstańcami a zajmującymi je ukraińskim wojskiem. Ostrzelane tam zostały stanowiska ogniowe ukraińskiej artylerii.

Ostrzelane zostały również z rejonu miejscowości Szczastie stanowiska powstańców rozlokowane koło Wiesełoj Gory.

Uniemożliwiono przedarcie się przez linię frontu czterech ukraińskich grup dywersyjno-sabotażowych.

Straty podczas ostatnich walk po stronie ukraińskiej wynosiły: 5 zabitych i około 50 rannych oraz zniszczone zostały dwa czołgi i jedna haubica D-30.

Straty po stronie powstańców: około 20 rannych, zniszczony jeden opancerzony wóz bojowy piechoty i jedno działko przeciwlotnicze.

Reasumując:

Ukraińskie wojsko- tak jak przy poprzednio obowiązującym zawieszeniu broni- obecnie również rozpoczęło eskalację działań militarnych koncentrując się, po kilku nieudanych bezpośrednich atakach na linie obronne sił powstańczych, na ostrzeliwaniu celów cywilnych praktycznie na całej długości linii rozgraniczenia.

O wzroście intensywności ostrzału prowadzonego przez ukraińską artylerię na cele cywilne może być dowodem rosnąca ilość ofiar wśród ludności ostrzeliwanych miast i miejscowości oraz znaczne szkody materialne, tak w zasobach mieszkaniowych, jak i w obiektach przemysłowych oraz infrastrukturze socjalno-bytowej.

W związku z zaostrzeniem się sytuacji w Donbasie przedstawiciel władz DRL Denis Puszylin powiedział wczoraj, że:

„Wszyscy obecnie jesteśmy na krawędzi poważnej wojny. Nasz konflikt nie jest tylko sprawą wewnątrz Ukrainy, bo ma wiele wspólnego z tym co się obecnie dzieje w Syrii, Jemenie i w zrewoltowanej Macedonii….co może w efekcie doprowadzić do bardzo poważnych konsekwencji, które prawdopodobnie dadzą o sobie znać w ciągu najbliższych godzin”

Jak widać sytuacja obecnie staje się bardzo niebezpieczna i to co się dzieje w Donbasie może być sygnałem do rozpoczęcia grubszej sprawy, z jednoczesnym rozpoczęciem działań militarnych w różnych częściach globu.

Czy tak też się stanie dowiemy się w ciągu najbliższych tygodni.

*   *   *

W stronę linii rozgraniczenia kierowane są przez ukraińskie dowództwo wojskowe działa samobieżne 2S7 „Piwonia”. Prawdopodobnie obecnie skierowano do Donbasu wszystkie działa tego typu jakie posiadała na stanie ukraińska armia:

Na drodze pomiędzy Pierwomajskoje a Piaskami ukraiński samochód wojskowy z 93 brygady najechał na minę. Jak na razie straty w sile żywej i sprzęcie nie są znane:

Dziennikarz francuskiej „Agencji France-Presse” (AFP), Aleksander Gajuk znalazł się w dniu wczorajszym pod ukraińskim obstrzałem w okolicach Doniecka:

„CyberBerkut” opublikował pełną listę żołnierzy, podejrzewanego od dokonanie licznych zbrodni na ludności cywilnej w Donbasie, batalionu „Ajdar”:

Список батальона «Айдар»

Na koniec kilka zdjęć:

Donieck dzielnica Oktjabrska po ostrzale przez ukraińską artylerię.

Zestrzelony wczoraj dron ukraińskiego batalionu organizacji „Prawy Sektor”.

W Kijowie też się robi gorąco.

I jeszcze kilka aktualnych filmów:

Pozdrawiam.

Reklamy

66 uwag do wpisu “Wojna domowa na Ukrainie 15.06.2015r.- 116 dzień od nowego rozejmu.

 1. Witam i serdecznie dziękuję za „wstępniak” oraz informacje ciekawe i ze zwyczajową rzetelnością zapodane…

  Co do zdjęć zestrzelonego dronu z banderowskimi oznaczeniami – kolejne w drodze!
  Jak linkowałem:
  .https://youtu.be/RQ-URHwMFM0
  Amerykańskie drony nad UPAdliną! Na razie (według komentarzy pod filmem) sa to ćwiczenia wojsk USA na Zachodniej UPAdlinie…

  Odnośnie tego że „wciąż coś się pali” – problem jest coraz większy, systemowy! Brakuje sprzętu i ludzi… Wczoraj wieczorem linkowałem przykład:

  O straży pożarnej w Połtawie film. Tak to wygląda!!!!! Brak sprzętu, ludzi i aż strach się bać! .https://youtu.be/b34yn8hoVP8

  Tymczasem miłe wieści dochodza z Polski!
  Szent István Légiója / Legion Świętego Stefana
  Today at 2:34 am
  Następny pomnik banderowców rozwalony. Tak będzie z każdym!
  .http://cs629417.vk.me/v629417336/503c/9l8qTO-OJD8.jpg
  .http://cs621831.vk.me/v621831510/53a6/5EsIQ7WLRbI.jpg
  Следующий памятник бандеровцам развален. Так будет с каждым! 😉

  Rozwija się też akcja „Nie chcemy U-Kraińców w Polsce”
  .http://cs627131.vk.me/v627131424/5cf0/WZb3wOEdSI0.jpg

  Niemiłe wieści z kolei mówią że czeka nas krach ekonomiczny – „nas” to znaczy kraje Europy Wschodniej. Tekst po rosyjsku. http://vegchel.ru/index.php?newsid=10240

  Jeżeli jesteśmy przy gospodarce, wpadł mi przed oczy bardzo ciekawy artykuł. Jest po rosyjsku, ale jest bogato udokumentowany i oparty na dużej ilości poważnych prac ekonomicznych ze świata. Dla niecyrylicznych – jest sporo BARDZO ciekawych tabelek. Generalnie całość dokumentuje rozwijanie się na świecie „kapitalizmu państwowego”. Co ciekawe – nie wiem czy te dane są aktualne – Polska w jednej z tabelek nieźle się prezentuje. Czyżbyśmy nie wszystko do cna rozsprzedali czy też te kilka firm państwowych robią nam większość PKB? POLECAM całość!!!! http://www.perspektivy.info/book/gosudarstvennyj_kapitalizm_na_marshe_2012-08-24.htm
  Bardzo ciekawy jestem jakby skomentowały te różne trolle co kiedyś pisywały że socjalizm się kończy itd. 🙂

  Polecam też dwugodzinny film dokumentalny Правда о развале СССР: как Горбачев послал Ельцина в Беловежскую Пущу (полная версия) = Prawda o rozpadzie ZSRR: jak Gorbaczow posłał Jelcyna do Puszczy Białowieskiej
  .https://www.youtube.com/watch?v=oyhNajjJQXA

  W Użgorodzie ciemnoskórych studentów nie wpuszczono do „akłaparku”. Na razie na Upadlinie jeszcze „Murzynów nie biją” ….
  http://nahnews.org/254580-v-uzhgorode-studentov-ne-pustili-v-akvapark-iz-za-nemodnogo-cveta-kozhi/?utm_source=VK&utm_medium=nova&utm_campaign=VV

  Na koniec mapka dowcipna Krainy na U.
  .https://www.youtube.com/watch?v=oyhNajjJQXA
  Noworosja na zielono = „Pora do domu”
  Na żółto = „zapraszamy”
  Na fioletowo = „jak wyzdrowiejecie to chętnie Was powitamy”
  itd…

  PS
  Powtórnie linkuję

  Coś na wesoło? Choć tak naprawdę nie jest to śmieszne jak niebawem tysiące czy miliony zwykłych ludzi będzie uciekać z UPAdliny do nas… Sytuacja dokładnie jak w Afryce Północnej i na Bliskim Wschodzie.

  „Zachód” rozwalił ekonomię, struktury społeczne, spowodował wojny – więc nie dziwota że ludzie uciekają z koszmaru…

  Rok temu – jeszcze przed „Odessą” – linkowałem sprawozdanie komisji „mniejszości” w Sejmie gdzie omawiano sprawę już wtedy powstałego obozu dla uchodźców z Krainy. Obóz w Nowej Dębie obliczony jest na 5000 osób. Sądzę że może być DUUUUUŻO gorzej i tragiczniej!

  .https://youtu.be/mjhvPbJv40I

  Dodaję na prośbę Bladegoświtu

  http://orka.sejm.gov.pl/zapisy7.nsf/0/9D3706F389CB0A70C1257C9E004F1ED5/%24File/0303007.pdf
  Interesujący fragment o zbudowanym rok temu obozie dla uchodźców w Nowej Dębie >>> Strona 5 i 6…

  Podaję też ciekawe rzeczy tutaj:
  http://orka.sejm.gov.pl/zapisy7.nsf/0/D69812123F749260C1257C6F004DCDFC/%24File/0286707.pdf

  http://orka.sejm.gov.pl/zapisy7.nsf/0/46547736542B1737C1257CEC004B6BFF/%24File/0326007.pdf

  http://orka.sejm.gov.pl/zapisy7.nsf/0/F96297CDC5FDED52C1257CA7004FD1E4/%24File/0307807.pdf

  http://orka.sejm.gov.pl/zapisy7.nsf/0/73F5362FACCDE361C1257CEC004B6BB9/%24File/0325907.pdf

  PS
  Dawno nie zaglądałem na dokumenty Sejmu – możliwe że są tam teraz jakieś interesujące rzeczy! Jakby ktoś chciał poświęcić trochę czasu i przeszukać sejmowe sprawozdania i dokumenty – to na pewno coś ciekawego znajdzie! A jak się z nami jeszcze podzieli – będzie bossssko! 🙂

  Polubione przez 10 ludzi

  • Jak kogoś zainteresuje i zechce się przekopywac przez czasem interesujące informacje sejmowe – podaje próbkę i kilka linków:
   http://orka.sejm.gov.pl/zapisy7.nsf/0/83CF97F422626452C1257E52004B8ABB/%24File/0454507.pdf
   Kancelaria Sejmu. Zapis posiedzenia Komisji mniejszości narodowych i etnicznych nr 94 z dn. 13.05.2015 – na temat rocznicy ludobójstwa Ormian
   Przedstawiciel mniejszości ormiańskiej w Komisji Wspólnej Rządu i Mniejszości Narodowych i Etnicznych Edward Mier-Jędrzejowicz:
   ….Miałem zaszczyt być zaproszony na forum międzynarodowe, które Armenia zorganizowała 22 i 23 kwietnia br. To forum było zorganizowane po to, aby de facto podkreślić brak uznania faktu ludobójstwa przez Turcję. Zaproszone na to forum były rządy i reprezentacje krajów, które uznały ludobójstwo. To forum było podzielone na trzy części. W pierwszej uczestniczyły reprezentacje głów państw, których przedstawiciele mówili o ludobójstwie i je potępiali. A potem również się zjechali posłowie wszystkich krajów, które były już po uznaniu ludobójstwa. Mogłem np. zauważyć, że Szwajcaria przysłała dziewięciu posłów, którzy ją reprezentowali. Praktycznie wszystkie kraje miały tego typu delegacje. Z formalnego punktu widzenia nas jako Polskę reprezentował Ryszard Czarnecki, chociaż on miał na głowie dwie czapki, bo był również wiceprzewodniczącym PE. Z naszej, polskiej strony ja byłem przedstawicielem. Pan Krzysztof Stopka, profesor z Uniwersytetu Jagiellońskiego, również był obecny. Forum się zakończyło po dwudniowej sesji tym, że została podjęta uchwała o potępieniu ludobójstwa.
   Na forum przewijało się też wiele wątków polskich o tyle, że – tak jak już pan profesor wspomniał wcześniej – sama koncepcja i w ogóle ustawienie pomysłu ludobójstwa były wielkim dziełem prawnika Rafała Lemkina, profesora Uniwersytetu Lwowskiego, który w okresie międzywojennym pracował nad koncepcją ludobójstwa i przeprowadził ją na posiedzeniu ONZ w Nowym Jorku w 1948 r., co było potwierdzeniem takiego pomysłu czy w ogóle takiego konceptu jak ludobójstwo. Forum, które się odbyło w kwietniu, było podkreśleniem, że ludobójstwo jest jedną z największych zbrodni przeciwko ludzkości, które można przeprowadzić przeciwko narodom. Forum było udane, bo podkreślało również wsparcie wszystkich krajów, które były obecne. Polska jako jeden z tych krajów była ewidentnie obecna również w innych stwierdzeniach. Oświęcim był wspomniany, Katyń był wspomniany. Wielokrotnie było wspomniane, że w 1939 r. Hitler mówił do swoich generałów: „Kto dziś pamięta o ludobójstwie Ormian? Możemy dzisiaj wystąpić w totalnie brutalny sposób przeciwko Polsce, mordując Polaków, dlatego że i tak nikt o ludobójstwie nie będzie pamiętał”.

   Ciekawe! http://orka.sejm.gov.pl/zapisy7.nsf/0/C5AFB8C5056C85BDC1257E0500410A95/%24File/0433607.pdf
   Komisja Mniejszości Narodowych i Etnicznych, obradująca pod przewodnictwem posła Mirona Sycza (PO), przewodniczącego Komisji, rozpatrzyła: – wniosek Prezydium Komisji o podjęcie inicjatywy uchwałodawczej w sprawie Tragedii Górnośląskiej.

   Komisja Mniejszości Narodowych i Etnicznych, obradująca pod przewodnictwem posła Mirona Sycza (PO), przewodniczącego Komisji, zrealizowała następujący porządek dzienny: – informacja na temat historii i działalności Komisji Mniejszości Narodowych i Etnicznych; – informacja Ministra Administracji i Cyfryzacji na temat działalności Komisji Wspólnej Rządu i Mniejszości Narodowych i Etnicznych. – informacja na temat funkcjonowania ustawy o mniejszościach narodowych i etnicznych oraz o języku regionalnym (18.02.2015)

   Ciekawa dyskusja – szczególnie to co mówią Romowie! http://orka.sejm.gov.pl/zapisy7.nsf/0/8F0D74089534F648C1257E2A00481628/%24File/0427607.pdf

   O wydatkach z budżetu na mniejszości narodowe http://orka.sejm.gov.pl/zapisy7.nsf/0/5A84E17413F9C4E9C1257D7B004A5A33/%24File/0387807.pdf

   A to jest dobre choć zabytkowe! 13-06-2013
   Zapis przebiegu posiedzenia komisji Komisja Łączności z Polakami za Granicą /nr 42/
   http://www.sejm.gov.pl/Sejm7.nsf/biuletyn.xsp?documentId=214C3FAE67219F12C1257B95005BB330

   Też archiwum ale warte przeczytania http://www.sejm.gov.pl/sejm7.nsf/biuletyn.xsp?documentId=C03FD4B00D2DB387C1257DC600500691
   http://orka.sejm.gov.pl/zapisy7.nsf/0/C03FD4B00D2DB387C1257DC600500691/%24File/0412107.pdf

   Polubione przez 8 ludzi

  • Jeżeli jesteśmy przy gospodarce, wpadł mi przed oczy bardzo ciekawy artykuł. Jest po rosyjsku, ale jest bogato udokumentowany i oparty na dużej ilości poważnych prac ekonomicznych ze świata. Dla niecyrylicznych – jest sporo BARDZO ciekawych tabelek. Generalnie całość dokumentuje rozwijanie się na świecie „kapitalizmu państwowego”. Co ciekawe – nie wiem czy te dane są aktualne – Polska w jednej z tabelek nieźle się prezentuje. Czyżbyśmy nie wszystko do cna rozsprzedali czy też te kilka firm państwowych robią nam większość PKB? POLECAM całość!!!!
   O naiwności. Większość tego wzrostu jest „wypracowywane” przez zagraniczne korporacje umiejscowione na terenie naszego kraju, które dzięki „naszym wspaniałym” rządzącym korzystają ze zwolnień podatkowych, pracy Polaków oraz ziemi a następnie transferowane za granicę. Rocznie wypływa tak 100mld czyli równowartość 1/3 całorocznego budżetu.

   Polubione przez 9 ludzi

   • „O naiwności. Większość tego wzrostu jest „wypracowywane” przez zagraniczne korporacje umiejscowione na terenie naszego kraju, które dzięki „naszym wspaniałym” rządzącym korzystają ze zwolnień podatkowych, pracy Polaków oraz ziemi a następnie transferowane za granicę. Rocznie wypływa tak 100mld czyli równowartość 1/3 całorocznego budżetu.”- *5 z dużym PLUSEM!!!!!

    Dlatego też, mimo to, że wskaźniki ekonomiczne „zielonej wyspy” są względnie niezłe, to nie przekłada się ten fakt na wzrost zamożności społeczeństwa, bo po prostu wszystkie nadwyżki są transferowane za granicę, a w wyniku tego klika rządząca aby móc urządzać swoje błazenady i harce zadłuża nas na potęgę.

    Pozdrawiam.

    Polubione przez 6 ludzi

 2. Absolutne OT – choć może jakiś związek jest w nagłym wymarciu mamutów i możliwości nagłego zniknięcia gatunku ludzkiego z planety Ziemia – jak tak dalej pójdzie!
  http://vk.com/feed?w=wall-34118551_91162
  Badania polskich i czeskich uczonych o których mówi Piotr Wojtal ( a co skrzętnie powiela rosyjska prasa), prowadzone na kilku stanowiskach datowanych na lata 28-18 tys. lat PNE wskazują na to że głównym daniem mięsnym naszych przodków tutaj żyjących były mamuty.
  Co ciekawe – ludzie nie dawali mięsa mamuciego swoim czworonogom psim które „skarmiali” jeleniną i sarniną (której ci ludzi nie jadali – i uważali za podłej wartości – pewnie w porównaniu z mamuciną).
  Wysuwa się z tych badań wnioski takie że mamuty zabiło nasze ludzkie lenistwo! Po prostu ludzie chcieli osiągać maksymalne korzyści (mięsa) w krótkim czasie – podsumowuje Piotr Wojtal…

  Teraz może coś bardziej na temat czyli Anatol Esz.

  .https://www.youtube.com/watch?v=ChxPKwuRNrY Ограбление Крыма и маршрутка с пиарщиками (O rozgrabionym Krymie i autobusie z pijarowcami)

  .https://www.youtube.com/watch?v=13Bp37H0_3k Как породнились враги

  .https://www.youtube.com/watch?v=aruVhcTZaoo Тут нет никого, так какого ж вы… ?

  Polubione przez 8 ludzi

 3. http://ria.ru/world/20150615/1070077007.html W Ługańsku odbyła się konferencja prasowa dwóch braci: Aleksieja i Jurija Mirosziniczenko.
  Oświadczyli że odmawiają niniejszym pracować dla Kijowian i wybirają wolne Republiki! Jeden z nich pracował w wywiadzie UPAdłym a drugi w ambasadzie we Francji…

  Nuland ŻĄDA od U-Krainy by „złamała stary system”. Nasz dziennikarz napisał by że „złamać kark steremu systemowi” – czy jakoś tak… Ale bez tego / według p. Nuland/ Ruina nie stanie się krajem demokratycznym ani tym bardziej europejskim. http://ria.ru/world/20150615/1070071982.html
  W linku także grafiki pokazujące życie z Zrujnowanej!

  Pan Poroszenko obiecał podwyższyć płace urzędnikom! Do 2 tysięcy Euro!!!! http://nahnews.org/254833-u-poroshenko-poobeshhali-povyshenie-zarplat-chinovnikam-do-dvux-tysyach-evro/

  Ukro-prasa pisze że rzekomo Rosja dogadała się z Kijowianami na temat Donbasu. Że regiony Noworosji mają wrócić w zestaw Ruiny na specjalnym statusie. http://nahnews.org/254818-smi-moskva-i-kiev-nashli-kompromiss-po-donbassu/
  Ale dalej w tej krótkiej informacji piszą że to niemożliwe – bo bez zmian w UPAdłym Kraju nic się nie zmieni!

  O systemie bankowym Donbasu, jego tworzeniu i braku sprzeciwy Niemiec i Franscji wobec tego faktu – o ile zrozumiałem… http://nahnews.org/254738-franciya-i-frg-poka-ne-toropyatsya-vosstanavlivat-bankovskuyu-sistemu-donbassa/

  Polubione przez 9 ludzi

 4. .https://youtu.be/B12Y7jr0Ylg Mieszkańcy Wyszli na mityng i żądają od władz „odsunięcia” artylerii banderowców! Teraz się rozchodzą – Pan Zacharczenko obiecywał że „coś z tym zrobi”…
  http://vk.com/feed?w=wall256041675_3699 <zdjęcia w linku i teksty pomiędzy protestującymi a kierowcami co mieli zablokowaną drogę

  Zacharczenko: Opołczeńcy zlikwidowali 4 baterie banderowskich ścierw ostrzeliwujące dzielnicę Pietrowską! http://www.novorosinform.org/news/id/30586

  Komisja parlamentu DNR otrzymuje dane o setkach przestępstw wojennych banderowców http://www.novorosinform.org/news/id/30587

  Zestaw filmów w linku http://vk.com/feed?w=wall-92739722_16538
  1. Украинские дипломат и разведчик вернулись в ЛНР из-за несогласия с Киевом (dyplomata i szpieg przeszli na stronę Noworosji)
  2. На линии Фронта: 31 блок пост ситуация сегодня. (Na linii frontu: 31-szy blok-post)
  3. Журналисты РЕН-ТВ попали под минометный обстрел в Донецке (znów dziennikarzy ostrzelano!)
  4. Интервью в бомбоубежище. Донецк (Wywiad w schronie – jak to teraz w Doniecku)
  5. АФГАНЕЦ "БАТЯ": БЕЗЛЕР, ВОЗВРАЩАЙСЯ В ДОНБАСС! ("Bezler! Wracaj na DOnbas!")
  6. Семен Кузьменко о переподчинении Донецкой железной дороги (O kolejach film)
  7. Министр агромпрома ДНР о посевной (Minister Rolnictwa o akcji siewnej)
  8. Виктор Кучковой об основных проблемах в здравоохранении ДНР (O ochronie zdrowia w DNR)

  Polubione przez 7 ludzi

  • „Mieszkańcy Wyszli na mityng i żądają od władz „odsunięcia” artylerii banderowców! Teraz się rozchodzą – Pan Zacharczenko obiecywał że „coś z tym zrobi”…”
   Może to być pretekst do przegonienia ukrów poza linię rozgraniczenia na zasadzie (skądś nam znanej) „nie chcem, ale muszem”

   Polubione przez 6 ludzi

 5. Czasem brak komentarza jest najlepszym komentarzem! Pan Pieskow powiedział że Kreml nie zamierza komentować zamiaru umieszczenia ciężkiego sprzętu wojennego w krajach Europy Wschodniej przez USA http://russian.rt.com/article/97519

  Info dla artylerzystów. Rosja wymyśliła jakieś nowe, unikalne działko do zestrzeliwania dronów. Pokażą to na „wojennym forum” Armia-2015. A przydało by się to już dziś Opołczeńcom!
  http://defendingrussia.ru/en/a/v_rossii_sozdali_mikrovolnovuju_pushku_protiv_bespilotnikov_i_bojegolovok-2809/?utm_campaign=transit&utm_source=mirtesen&utm_medium=pad
  Jeżdzi ten zestaw na podwoziu „BUK’a”, zasięg „dziesiątki kilometrów” i 360 stopni „dookólności” 🙂 Aha, nazywa się to „Działko SWCz”)

  Okupowany Charków czeka wyzwolenia! http://nahnews.org/254778-xarkovchanka-gorod-naxoditsya-v-nastoyashhej-okkupacii-i-zhazhdet-osvobozhdeniya/

  Kolejna firma naftowa płonie? Na razie wybuch i mało danych. Zdarzyło się to dziś rano w Kremeńczuku w obwodzie połtawskim http://tvzvezda.ru/news/vstrane_i_mire/content/201506151256-ux1x.htm <<<< w linku film (Zakład od roku 1994 jest najwazniejszym zakładem "Ukrnafty")

  Coraz więcej dziennikarzy zachodnich pisze prawdę! http://ria.ru/world/20150615/1070092262.html Angielski tekst amerykańskiego dziennikarza http://www.strategic-culture.org/news/2015/06/14/the-anglo-american-insanity.html

  Kolejny obywatel wykpił się dwoma latami więzienia od niewątpliwej śmierci w wyniku mogilizacji! http://naspravdi.info/kharkov/1060

  I najnowszy Colonel: http://colonelcassad.livejournal.com/2237066.html
  Pisze że junta liczy na "Mińsk-3" który "zwróci" Donbas Krainie na warunkach "autonomii"
  http://russian.rt.com/inotv/2015-06-15/Vesti-Minsk-3-vernet-Donbass-Ukraine

  Zestaw filmów: http://vk.com/feed?w=wall303927153_1479

  1. Дядюшка Сэм теряет контроль над Германией .https://youtu.be/wp4CaV3pHyo
  2. Интервью с бойцом сопротивления Одессы. .https://youtu.be/_zdQ2Aq6hd0
  3. Говорит "Москва": украинцев накручивали против русских последние 24 года (15.06.2015). .https://youtu.be/HAqYd3MCqhI
  4. Авигдор Эскин: Запад начинает понимать, что действительно происходит на Украине (1 часть) .https://youtu.be/DfCE3P93EB0
  5. Мы должны помочь украинцам избавиться от предателей, – Авигдор Эскин(2 часть) .https://youtu.be/PpZ64J3y6RY
  6. Яценюк обижен и доволен. Новые обещания .https://youtu.be/Te22A_EPtaU
  7. ГТРК ЛНР. Вести-экспресс. 14 июня 2015 .https://youtu.be/wN9i1WhUSSc
  8. Новости в 12:00 Первый канал (15.06.2015) https://youtu.be/KqCUxjqol2E

  Polubione przez 10 ludzi

 6. O „Gazowej wojnie światowej” odcinek XIII – tym razem na temat głównie Dalekiego Wschodu…
  http://friend.livejournal.com/1935122.html

  Młodzież Tarnopola buduje schrony i ziemianki w stylu „UPA” wzorując się na swych banderowskich dziadach… Nasi takie ziemianki w Bieszczadach granatami załatwiali! http://naspravdi.info/lastnews/1057

  Na terenach okupowanych ługańszczyzny „chłopcy ajdarowcy” piją i strzelaja – ot, takie starobanderowskie swawole http://infocenter-odessa.com/exrss/27570-luganskaya-oblast-aydarovcy-ustroili-perepoloh-v-kafe-so-strelboy-iz-avtomatov.html

  Inne informacje mówią że potrafią swawolic poważniej rozstrzeliwując kumpli z regularnej armii upadlińskiej http://www.novorosinform.org/news/id/30591

  Jak prosto rozpoznać – czyli taki „klucz do roślin” ale do „techniki:
  Grad .http://cs624120.vk.me/v624120170/3b89d/wu1cLV6ucBw.jpg
  Huragan .http://cs624120.vk.me/v624120348/30749/KhOEKBqF_5I.jpg
  Smiercz .http://cs624120.vk.me/v624120280/381ca/DNE3n1A7OB0.jpg
  Goździk .http://cs624120.vk.me/v624120681/344e3/l8P8X2Lp770.jpg
  Akacja .http://cs624120.vk.me/v624120422/32989/96B44Zj2ucs.jpg
  Tulipan .http://cs624120.vk.me/v624120908/33892/2PKJ1OWK8-k.jpg
  Hiacynt .http://cs624120.vk.me/v624120150/335a0/wOePyPX5f04.jpg
  Pion czyli Piwonia .http://cs624120.vk.me/v624120507/3ef84/gwoihjpTKTY.jpg

  Czy armia banderowska już jest gotowa do ataku? Tak wygląda z informacji jakie przekazał uciekinier od Ukrów – oficer ich wywiadu Aleksiej Miroszniczenko (o tej konferencji prasowej juz linkowałem) http://www.novorosinform.org/news/id/30592

  Polubione przez 11 ludzi

 7. Dzień dobry bardzo ponownie 🙂 kłaniam się Państwu 🙂

  Adńovum jak zawsze 5* za trud.

  Natomiast czytelnikom wklejam rozmowę z Geraszczenko, ktory przyznał iż to banderowcy stoją za zamachem na autobus pelen ludzi pod Wołnowachą.

  Pamiętam doskonale dyskusję tu na blogu, stanęlo na tym, iz to ewidentnie była mina!!!

  Оригинал взят у zergulio в МОЛНИЯ! Геращенко признался – теракт в Волновахе дело рук киевской хунты, осуществлhttp://varjag-2007.livejournal.com/8572513.htmlен миной МОН-50

  http://varjag-2007.livejournal.com/8572513.html

  Polubione przez 12 ludzi

  • „Pamiętam doskonale dyskusję tu na blogu, stanęlo na tym, iz to ewidentnie była mina!!!”- oczywiście, tylko że ta mina została przez ukraińskiego żołnierza zdalnie zdetonowana.

   Pozdrawiam gorąco kłaniając się nisko:)

   Polubione przez 7 ludzi

 8. Kończę dyżur…
  .https://youtu.be/-iB4Uq3s6Ls Pan Zacharczenko spotyka się z protestującymi mieszkańcami którzy chcą by coś zrobił z bombardującymi miasta banderowskimi ścierwami!

  Jeszcze jeden art. o braciach co z Francji uciekli do Ługańska http://nahnews.org/254934-ukrainskie-snoudeny-bezhavshie-v-lugansk-raskryvayut-sekrety/?utm_source=VK&utm_medium=nova&utm_campaign=VV
  Może ktoś przetłumaczy bo bardzo ciekawie mówią!

  Arszenik Jot płacze że Faszyngton nie chce dawać broni a Jewrosojuz też sabotuje dostawy śmiercionośnej zabawek pana królika jak go niektóre media pieszczotliwie nazywają! https://dnr24.su/ukrainskie-novosti/4552-yacenyuk-obvinil-es-v-sabotirovanii-postavok-oruzhiya.html

  Rosja się w końcu odezwała i obiecała „odpowiednią odpowiedź” na pojawienie się wojsk amerykańskich w Polsce i innych koloniach USA na Wschodzie Europy! http://www.novorosinform.org/news/id/30606

  Polubione przez 8 ludzi

 9. Chciałbym poprosic autora bloga aby nie dawał tutaj fałszywek.
  Wczorajsze zdjecia mobilnego krematorium to oczywista fałszywka, w rzeczywistosci to krematorium mobline produkcji rosyjskiej a zdjecie to kadr z tego filmu na YT , film z 2013 roku.

  I nie pisze tego jako fan banderowskiej ukrainy lecz odwrotnie, takie fake robią złą robotę i żle slużą sprawie Noworosji.

  Polubione przez 5 ludzi

  • Ad. 1

   „I nie pisze tego jako fan banderowskiej ukrainy lecz odwrotnie, takie fake robią złą robotę i żle slużą sprawie Noworosji.”- bardzo jestem wdzięczny za troskę o los sprawy Noworosji.

   Ad. 2

   „Chciałbym poprosic autora bloga aby nie dawał tutaj fałszywek.”- a na jakiej podstawie twierdzisz (a wręcz po prostu oskarżasz), że ja „daję tutaj fałszywki”?
   Na podstawie jednego niepodpisanego zdjęcia, którego wyszukanie musiało ci zająć co najmniej kilka ładnych godzin pracy?

   Widzisz, zasada jest taka, że niepodpisane zdjęcie jest tylko ilustracją zamieszczoną tylko z tego powodu, aby czytelnik niezorientowany mógł się dowiedzieć jak takie urządzenie wygląda.

   Ad. 3

   „….w rzeczywistosci to krematorium mobline produkcji rosyjskiej a zdjecie to kadr z tego filmu na YT , film z 2013 roku.”- słuszne spostrzeżenie, do którego aby dojść nielicho trzeba się napracować, mimo że jest to jałowa praca, to jednak ma sens wtedy, gdy w jej efekcie można dokopać autorowi i podważyć jego autorytet.
   Otóż szanowny gościu z u’krainy- funkcjonariusz tamtejszych służb- jak sam dobrze wiesz wasza armia ma już od kilku lat na wyposażeniu dokładnie te urządzenia produkowane w Rosji, dokładnie tak samo jak cała reszta „techniki” jaką posługują się w walce z cywilami w Donbasie wasi żołnierze i ochotnicy z batalionów gwardii narodowej.

   Jak widzisz nie dokopałeś, a tym bardziej nie podważyłeś mojej wiarygodności, ale przy tej okazji ujawniłeś fakt, że wasze służby bardzo dokładnie analizują materiały i informacje przeze mnie zamieszczane.
   Jak dotąd nie dokopaliście się niczego, więc ta dzisiejsza akcja jest tylko dowodem, że „tonący brzydko się chwyta”, a więc jest dowodem na to, że projekt pod nazwą u’kraina tonie.

   pozdr.

   Polubione przez 4 ludzi

   • @AdNovum
    Przepraszam, ale się wtrącę. Uważam, że pochopnie oskarżyłeś @borkow z lasu.
    Tak się składa, że dość często czytam komentarze pod redakcyjnymi wypocinami o Ukrainie na gazecina.pl i wiem, jakie komentarze pisze tam @borkow z lasu. Są zupełnie odwrotne od tego, co mu przypisujesz.
    Dlatego dobrze by było powstrzymywać się przed pochopnymi ocenami. 🙂

    Polubione przez 9 ludzi

     • @AdNovum
      Każdy z nas się myli. Właśnie zrobiłam mały eksperyment. 🙂
      Skopiowałam adres tego zdjęcia, wkleiłam do TinEye.com. W mniej niż sekundę pojawiły się 2 zdjęcia źródłowe. Na jednym z nich był dokładnie identyczny napis, jak na filmie. Powiększyłam zdjęcie, żeby przeczytać dokładnie napis. Następnie hasło „Мобильный крематорий” wrzuciłam do wyszukiwarki na YouTubie: znowu mniej niż sekunda – na pierwszym miejscu pojawił się dokładnie ten filmik, który zapodał @borkow z lasu.
      Zajęło mi to mniej niż 5 minut, a jestem przecież techniczny osieł. 🙂

      Polubione przez 7 ludzi

   • @AdNovum
    ,,niepodpisane zdjęcie jest tylko ilustracją zamieszczoną tylko z tego powodu, aby czytelnik niezorientowany mógł się dowiedzieć jak takie urządzenie wygląda.”

    Może w takim razie warto tego typu zdjęcia podpisywać?

    Polubione przez 4 ludzi

    • Można i „łopatologicznie”! Ale faktycznie „fałszywką” by było zamieszczenie tego zdjęcia z podpisem „przewoźne krematorium produkcji rosyjskiej używane przez Armię Krainy tu-i-tu w dniu tym-i-tym”.

     DLa mnie tak jak było to zamieszczone – było całkowicie zrozumiałe…

     Dla jakichś zupełnie nowych, przypadkowych i niezorientowanych Czytelników może faktycznie konieczna jest łopatologia „zdjęcie przedstawia typowe przewoźne krematorium do utylizacji padłych zwierząt produkcji rosyjskiej, prawdopodobnie takiego rodzaju urządzenia są używane przez Armię Krainy”…

     Ale pewnie trzeba by tak opisywać KAŻDE zdjęcie zamieszczane i przez Szefa i przez nas ale chyba czytają nas ludzie z co najmniej podstawową ilością komórek pomiędzy uszami?

     Polubione przez 4 ludzi

    • „Może w takim razie warto tego typu zdjęcia podpisywać?”- a po co? Przecież z kontekstu wynika jasno, że zdjęcie przedstawia mobilne krematorium, takie jakich używa ukraińska armia do utylizacji zwłok poległych swoich żołnierzy.
     A że nie robią tego publicznie, np. na głównej ulicy lub placu Kramatorska i tylko na strzeżonym tam bardzo starannie lotnisku i do tego w specjalnie wydzielonym miejscu, to zdjęć źródłowych po prostu niet.

     Pozdrawiam.

     Polubione przez 1 osoba

  • Autor bloga już napisał swoje – ja to ujmę po swojemu…
   Nie odebrałem tego zdjęcia jako „fałszywki”. Trudno by było uwierzyć że Autor Bloga „zdobył” zdjęcie polowego krematorium którego odpowiednie służby u’kraińskie używają w konkretnym miejscu… (Ale wierzę że jak by się AdNovum postarał to pewnie i takie fotki by zdobył! A może i ma ale woli nie wklejać i nie zadzierać do końca z SBU czy ABW 🙂 🙂 )

   Chyba wszyscy czytający ten blog znają to i podobne zdjęcia które pojawiały się tutaj jako ilustracje pojawiających się co jakiś czas informacji na temat kremowania zwłok żołnierzy armii u’kraińskiej – jeszcze od czasów Słowiańska. Mam nadzieję że spore grono Czytelników pamięta wklejony przez „@borkow z lasu” film który wraz z podobnymi filmami faktycznie pokazującymi przewoźne krematorium do spopielania ciał zwierząt – był używany przez służby dezinformacyjne Kijowa w propagandowych filmach mówiących o wielotysięcznych stratach „ruskich wojsk” na Donbasie, tak wielkich że „Ruskie” przywieźli ze sobą swoje krematoria by te straty ukryć…
   Szczerze mówiąc nie chce mi się szukać odpowiedniego filmika Pan Szarija – ale gdzieś on jest i jak ktoś ma czas i chęć to sobie znajdzie…
   Podsumowując! Drogi / droga @borkow z lasu”. Więcej czytać, mniej podróżować. I rozróżniać pomiędzy prawdą, kłamstwem oraz ilustracją…

   Polubione przez 8 ludzi

 10. Dorzucę na marginesie wątek nowej afery z udziałem PO 🙂 . Jeśli ktoś ma ochotę „szarpnąc se nerwa!

  Nowa afera z udziałem Zbyszka i Mirka?
  Wygląda na to, że mamy nową aferę przetargową, ale w wykonaniu bohaterów znanych już z afery hazardowej. Pierwsze skrzypce gra w niej były minister sportu Mirosław Drzewiecki i były szef klubu PO Zbigniew Chlebowski. Ich rolą jest wypełnienie zadania, jakie stawia im znany ze sprawy hazardowej biznesmen Ryszard Sobiesiak, którego wspiera jeden z najbogatszych Podhalan Andrzej Stoch. Aktywny też jest szef gabinetu politycznego ministra sportu Marcin Rosół. Sprawa dotyczy przetargu w Czorsztynie na dzierżawę wyciągu narciarskiego wraz z infrastrukturą zlokalizowanego na Polanie Sosny w Niedzicy – informuje portal tvp.info.

  http://wiadomosci.wp.pl/kat,1342,title,Nowa-afera-z-udzialem-politykow-PO-W-rolach-glownych-znow-Zbyszek-i-Mirek,wid,11702142,wiadomosc.html?ticaid=1150d2

  Nazwisko nowego ministra skarbu państwa – przedstawionego przez Ewę Kopacz jako „specjalista od energetyki” – opinia publiczna poznała już kilka lat temu, przy okazji afery hazardowej…

  CZYTAJ WIĘCEJ: Wymiana załogi na Titanicu. Kopacz ogłasza nowych ministrów: Korol, Czerwiński i Zembala. „To na czym mi zależy najbardziej to wasze zaufanie”
  http://wpolityce.pl/polityka/256157-nowy-minister-skarbu-pojawial-sie-w-stenogramach-afery-hazardowej-sobiesiak-nazywal-go-pikusiem-z-sacza

  Polubione przez 7 ludzi

 11. Poziom i obiektywizm dziennikarstwa nieodwracalnie pikuje w dół. Artykuł ze szmatławca Michnika, Radziwinowicz w akcji:

  „W samozwańczej Donieckiej Republice Ludowej (DRL) doszło dziś do pierwszego od wielu miesięcy antywojennego wiecu. Jego uczestnicy żądali, by prorosyjscy separatyści PRZESTALI PROWOKOWAĆ ARMIĘ UKRAINY DO OSTRZAŁU ICH DOMÓW”

  http://wyborcza.pl/1,75477,18127761.html#MTstream

  Rozumiem, że podczas II Wojny Światowej Żydzi nieopatrznie sprowokowali Niemców a w 1915 r. Ormianie Turków ?

  Polubione przez 13 ludzi

 12. ZWYYYYYYYYYCIĘSTWOOOOOOOOOOO!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

  Jewrosojuz przekazał UPAdlinie DAR wartości ponad 7 mln Jewro!
  W postaci aut które Jewrosojuz z powodu sankcji nie sprzedał do FR. Zamiast utylizować – co kosztuje – lepiej i taniej zrobią to banderowcy. Ale na pewno sporo trafi do Motoroli i Giwiego!
  „Украинская сторона сообщает, что из ЕС к украинским карателям в распоряжение поступило 193 автомобиля и 142 тепловизора, на сумму более 7 млн ​​евро.”
  .https://pp.vk.me/c628022/v628022422/6205/3YNGkKrykWQ.jpg
  .https://pp.vk.me/c628022/v628022342/7861/5YClduZCWJc.jpg

  PS
  Oczywiście że dzisiejsze u-kraińskie doniesienia o zabiciu Giwiego są wyssane z brudnego SBuckiego palucha. Słyszałem jak Giwi zaprzeczał dzwoniąc z frontu. Banderowskie ścierwa faktycznie ostrzelały dom w którym miał przebywać Giwi ze sztabem. Ale nie przebywał…

  Polubione przez 9 ludzi

 13. Saakaszwili obiecuje zwrot Krymu…ło matuśku najukochańsza…Od razu przypomina mi sie Zagłoba obiecujący Szwedom Niderlandy. 😀 😀
  http://wiadomosci.onet.pl/swiat/micheil-saakaszwili-obiecuje-zwrot-krymu/5tfe1b
  w tym samym linku:
  ,,Przedsiębiorca z Doniecka o imieniu Nikołaj opowiada agencji, że po wprowadzeniu przepustek stracił cały ładunek żywności, bo pojazdy z towarem utknęły na dwa tygodnie na punkcie kontrolnym i produkty przeterminowały się. Teraz Nikołaj dostarcza towary dla swojego sklepu z Rosji.
  Z powodu trudności z dostawami w tzw. Donieckiej Republice Ludowej (DRL), proklamowanej przez prorosyjskich separatystów, zamknięto ponad 50 supermarketów sieci należącej do ukraińskiego oligarchy Rinata Achmetowa. Źródło w tej firmie mówi AFP, że powodem były też zarówno naciski ze strony separatystów, domagających się podatków na rzecz DRL, jak i decyzja Służby Bezpieczeństwa Ukrainy (SBU), która nie umieściła supermarketów Achmetowa na liście firm, które mogą dostarczać towary na tereny pod kontrolą DRL.”

  Polubione przez 9 ludzi

 14. https://vk.com/feed?w=wall274493429_5437
  http://cont.ws/post/93936
  Doradca prezydenta elekta Krzysztof Szczerski twierdzi że w kolejnych rozmowach w sprawie DOnbasu powinny wziąć udział NATO i… Polska…

  Nawet nie USA, nie Węgrzy, Grecy, Serbowie, Rusini, SŁowacy, Czesi i przedstawiciele innych narodowości i wyznań (czemu nie przedstawiciele państwa Izrael, a może Palestyńczycy?) – ale NATO i Polska!

  Pan Elekt ma fajnych doradców! Czy ten „Szczerski” to tez z rodziny banderowskich ścierw i dziadek wypruwał płody Polkom na Wołyniu? A może taki niezorientowany i i Wołyniu nie słyszał?

  Polubione przez 9 ludzi

  • @Brusek
   Za Wiki: Pan Szczerski „[…] ukończył też roczne Seminarium dla Młodych Polityków i Politologów w Instytucie Roberta Schumana w Budapeszcie (1997) oraz Amerykański Instytut Systemów Politycznych i Ekonomicznych Fundacji Studiów Amerykańskich i Georgetown University (1996).”
   https://pl.wikipedia.org/wiki/Krzysztof_Szczerski
   Jeśli zaś chodzi o działalność poselską, to pan Szczerski zasiada między innymi w: Parlamentarnym Zespole Tradycji i Pamięci Żołnierzy Wyklętych oraz Zespole Parlamentarnym ds. Zbadania Przyczyn Katastrofy TU-154 M z 10 kwietnia 2010 r.
   http://www.sejm.gov.pl/sejm7.nsf/posel.xsp?id=373

   Myślę, że te „rekomendacje” są wystarczające by ocenić poglądy i motywację działań pana Szczerskiego.

   Polubione przez 4 ludzi

   • Dziękuję! Nie miałem czasu przyglądać się jakiemuś „Szczerskiemu” – ale faktycznie – „fachowiec” pełną gębą!

    Czyli podsumowując doktorat robił na sposobach podpalania wiejskich chałup, gwałcenia kobiet, ucinania głów mężczyznom – przez wyjatkowych zwyrodnialców opłacanych i kierowanych żeby było śmieszniej – prawdopodobnie przez NKWD – jak to było w przypadku „WiN” – a teraz nazywanych „żołnierzami wykletymi”…
    Moja rodzina miała wątpliwa przyjemnośc mieć kontakt z tymi zbrodniarzami więc wiem!
    Wracając do Pana Szczerskiego – z Twojej kwerendy / za którą dziękujemy 🙂 / – robi teraz habilitację na temat zamordowania 95 niewinnych osób w związku z popełnieniem samobójstwa przez niejakiego Kaczyńskiego, który swoimi działaniami trwającymi wiele lat, działając w sposób zorganizowany, przemyślany doprowadził do zapaści polskie wojsko. Kaczyński miał na rękach krew pasażerów samolotu CASA – dokładnie tak samo spowodował rozbicie swojego samolotu pod Smoleńskiem…

    Faktycznie – „fachowiec” – pełnom gembom….
    A jaki Elekt tacy doradcy a może na odwrót! 🙂

    Polubione przez 1 osoba

 15. Mieszkańcy DOniecka: „Znamy gdzie są, czemu ich nie rozwalić. Nikt nie przestrzega „pieriemiria”. Walczyć! .https://youtu.be/FPZ9XkHzCQs

  plus o tym samym „Grisza” .https://youtu.be/8DYit6yxgzc

  9 minut z Deliaginem .https://youtu.be/6N_iLSazi4c

  Remomenduję nie tylko tankistom i artylerzystom ale wszystkim szaleńcom wojennym. Filmik pokazujący „Sołncepeka” a akcji – to jest pokaz! .https://youtu.be/0nCSzfUKw8Q

  Po raz pierwszy rosyjski zespół wygrał Le Mans .https://youtu.be/hGVoNGHt_gQ

  Ostrzeżenie! Film śmieszny i może powodować zawał lub oplucie monitora!
  .https://youtu.be/KzqhMdm2Dok
  To podobno jest wywiad z obserwatorem OBWE który przez rok był przy sztabie ATO

  Polubione przez 7 ludzi

  • Dziękuję!
   Pan Jęczmyk już dawno powinien mieć pomnik w co drugim mieście! Dla mnie zawsze kojarzy się – od dzieciństwa – jako tłumacz i autor cyklu SF „Kroki w nieznane”…
   Zaprawdę powiadam Wam – warto poświęcić czas na wyżej zalinkowaną ucztę z Panem Lechem!

   Polubione przez 1 osoba

 16. Już o tym było, a teraz z Łonetu.
  http://wiadomosci.onet.pl/swiat/micheil-saakaszwili-obiecuje-zwrot-krymu/5tfe1b
  Nius jak nius, ale komentarze 🙂

  ~Wlocieski : Ja też mówię,że Alaska musi wrócić do Rosji i innej opcji nie ma (akt kupn-sprzedaży mozna unieważnić,bo car nie byl w pełni władz umysłowych,a i cena zaniżona wskazuje na wyzysk niegodny). Jestem śmiertelnie poważny jako Misza Saakaszwili jest. Szkoda Grigorija,on by Miszę pogonił. Jeden Rudy by wystarczył,by Odessę oczyścić z rzezimieszków majdanowych ,uczcić pamięć spalonych i zanucić na schodach patiomkinowskich „Pust’ wsiegda budiet sołnce” w huku petard i zimnych ogni. A Misza by w czas umknął do kolegów za oceanem. zwiń

  ~opty : Scigany listem gonczym watazka gruzinski znalazl schronienie pod skrzydlami banderowcow!!!To juz nawet nie jest skandal,tylko farsa !!! I obiecuje Ukrainca gruszki na wierzbie.Co swiatlejsi obywatele juz sie naprawde boja co ten pozal sie boze odesski murgrabia moze zgotowac Ukrainie!!!

  ~gosc : o, jak sakaszwili tak mowi to jeszcze projekt noworosji nie jest stracony. facet ma doswiadczenie, podlozyl sie rosji w 2008 rozpetujac atak na sily rosyjskie w osetii. pozniej sarkozy i inni musieli pilnie latac do moskwy, zeby ta nie chciala zatrzymac sie w tbilisi i zadowolila sie osetia i abchazja. czyzby tym razem zaplanowal urlop merkelowej i ollandowi? zwiń

  ~_Maqu_is_ do ~koliber: A Jaap de Hoop Scheffer, do 2009 r. sekretarz generalny NATO, przy okazji „porwania” naszego sławetnego kurdupla-komedianta, przypomniał, jak to i jego Saakaszwili chciał wrobić w wojnę z Rosją. Otóż podczas wizyty w Gruzji, podczas przelotu helikopterem, towarzyszący mu Saakaszwili w pewnym momencie poinformował, że przelatują nad stanowiskami wojsk rosyjskich. W tym momencie z dołu zaczął się ostrzał maszyny. Gdy wylądowali, na lotnisku czekał już cały tłum gruzińskich dziennikarzy, którzy pytali tylko o jedno: czy NATO wypowie Rosji wojnę? Jaap de Hoop odparł krótko, że nic się nie stało, pokazał też zapis GPS, jaki dyskretnie wykonali towarzyszący mu dwaj asystenci, z którego wynikało, że cały lot odbywał się dość daleko od stanowisk Rosjan… Kilka godzin później pospiesznie odleciał z Gruzji i przyrzekł sobie, że póki krajem tym rządzi Saakaszwili – jego noga tam nie postanie.
  zwiń

  Polubione przez 12 ludzi

  • Komentarze tylko dwa ale takie:

   Tolek 31.183.219.*
   wczoraj, g. 20:26
   wspieracie neobanderowców….jeśli są to art.spożywcze to niebawem rozkradną i będą sprzedawać na targu….taka będzie pomoc…to robią kiedy cokolwiek dostaną…! Proszę wspomagać Polaków w Polsce

   wojak 18.37.233.*
   wczoraj, g. 16:12
   po co wy tam ?kto was prosi Ukraina to oligarchia ,nasi juz tam sa CIMOSZEWICZ z PAWLAKIEM juz dzialaja na korzysc janukowycza poroszenki jacyniuka -miliardowy kraj ogarniety oligarchami

   Polubione przez 3 ludzi

 17. Dzien dobry o poranku przy kawie 🙂
  A do kawy nius od gensztaba UPA_dłej: ktory oficjalnie zapodal iż 700 (sic!) herojow przepadlo bez wieści

  #Генштаб Украины „списал” более 700 пропавших без вести „героев АТО”

  На Украине без вести пропавшими числится 289 украинских солдат. Об этом 15 июня в эфире украинского канала заявил спикер Генштаба ВСУ, подполковник Владислав Селезнев…. Zobacz więcej

  Polubione przez 4 ludzi

 18. Amerykański analityk mediów Mark Dice przeprowadził w San Diego w Kalifornii eksperyment społeczny zbierając podpisy pod petycją rzekomo wspierającą prezydenta Obamę odnośnie rzekomego planu o rozpoczęciu ataku nuklearnego przeciwko Rosji, aby móc utrzymać przez Stany Zjednoczone Ameryki wiodącej roli światowego supermocarstwa.

  Wyniki tego eksperymentu są zatrważające , co widać na tym filmie :

  Polubione przez 6 ludzi

 19. Dzien dobry Panstwu.
  Temat juz znany i zdaje sie dosc szeroko juz tutaj na blogu omowiony.
  http://wiadomosci.onet.pl/kraj/szef-mon-decyzja-o-amerykanskich-sprzecie-w-europie-w-najblizszych-tygodniach/3v5nks
  NYT relacjonujac „rozmowy” pomiedzy przedstawicielami USA i Polinu w zasadzie nie zadaje sobie trudu aby zamiescic chociazby krotka wzmianke na temat opinii mieszkancow zainteresowanych krajow na zadany temat. Mi jako zywo przypomina to sytuacje w czasow imperium rzymskiego. Ot, nie ma o co robic szumu, po prostu wysylamy kilka kohort z jednej prowincji do drugiej. I tyle. Sprawa jest o tyle dla naszych `elyt` wstydliwa ze zebrzac o te usmanskie kohorty zapominaja z jakim zacietrzewieniem oskarzali tych ktorzy wiele dziesiecioleci temu zabiegali o obecnosc w Polsce wojsk radzieckich. Zwazywszy na geopoliktyke tamtych czasow i przyrownujac ja z dniem dzisiejszym to jawne skamlanie o amerykanskie gasienice i buciory na polskiej ziemi jest strasznie zenujace.

  Polubione przez 6 ludzi

Możliwość komentowania jest wyłączona.