Wojna domowa na Ukrainie 16.06.2015r.- 117 dzień od nowego rozejmu.


„Jest zgoda (Kongresu USA– dopisek mój) co do wsparcia Ukrainy  śmiercionośną bronią. Administracja Obamy jednak się na to nie godzi. USA mogą przewartościować kwestię wsparcia Ukrainy bronią, bo porozumienie z Mińska zawiodło, ale Niemcy też by musiały się nie przeciwstawiać”– powiedziała na wrocławskim Global Forum amerykańska senator i jednocześnie członek senackiej komisji ds. Europy, Jeanne Shasheen.

„Strategia Putina polega na tym, że Rosja liczy na upadek Ukrainy oraz na to, że Zachód na to pozwoli. Ukrainie musi się udać. Nie możemy poradzić sobie z tym w typowy dla nas biurokratyczny sposób. Musimy podjąć radykalne kroki(…) Jesteśmy poza głównym nurtem. To Rosja ma inicjatywę i to nie jest dobre. Kiedy Putin zdecydował się przejąć stery w Federacji Rosyjskiej, gra uległa zmianie. Zwrot Stanów Zjednoczonych ku Azji był swego czasu błędem. Europa potrzebowała USA, żeby przeciwstawić się Rosji”– powiedział na Forum inny zaproszony tam amerykański gość, Stephen J. Hadley- konserwatywny polityk i członek wielu konserwatywnych think tanków oraz kilku firm konsultingowych.

Stephen J. Hadley zaproponował również, aby na najbliższym szczycie NATO w Warszawie zaproponować Macedonii i Czarnogórze wstąpienie w szeregi tej organizacji, co „będzie czytelnym sygnałem, że drzwi są otwarte ( dla innych państw– dopisek mój).

Podkreślił przy tym, że tym sposobem UE da jasno do zrozumienia, że „zamrożone konflikty” nie zablokują możliwości innym krajom wstąpienia w jej szeregi, bo „w przeciwnym razie wzmocnimy Rosję”.

„Mam nadzieję, że USA wespół z Europą wyślą Putinowi cichy i czytelny sygnał, że użyją broni, jeśli działania Kremla nadal będą niezgodne z porozumieniem w Mińsku. Uzbrojenie Ukraińców może też podnieść koszty polityki rosyjskiej. Nie ma politycznego rozwiązania tej sprawy bez elementu militarnego (…) Musimy wysłać Rosji wiadomość o naszej solidarności, żeby nie próbowali na Ukrainie i w innych państwach zrobić to, co miało miejsce w Gruzji w 2008 roku” – dodał Stephen J. Hadley.

Natomiast senator Jeanne Shaheen podkreśliła, że mimo wszystko kwestia dostarczenia broni dla Ukrainy, jest nadal aktualna i teraz „wszystko zależy od tego, co zrobi Putin”.

W odniesieniu do sprawy wydatków na zbrojenia europejskich członków NATO, Hadley powiedział, że gdy on był odpowiedzialny w czasach prezydenta George’a Busha za politykę amerykańską w Sojuszu Północnoatlantyckim, to wydatki ponoszone przez kraje członkowskie wynosiły około 4%, zaś dziś wynoszą niecałe 2%, co nie rozwiązuje problemu, który polega na tym aby móc skutecznie odpowiedzieć na działania Rosji: „kraje europejskie powinny wypełniać wymogi określone podczas ostatniego szczytu Sojuszu w Walii”. Opowiedział się on jednocześnie za stałą obecnością wojsk amerykańskich w Polsce i krajach bałtyckich.

Uczestnicy Global Forum doszli do wzajemnego porozumienia, że należy wysłać rosyjskiemu przywódcy, Władymirowi Putinowi „cichych i czytelnych sygnałów”, że zostaną użyte odpowiednie argumenty w obronie zagrożonych krajów członków paktu NATO.

Tak więc czekając na „ciche i czytelne sygnały” jakie mają zostać wysłane rosyjskiemu prezydentowi przez państwa członkowskie NATO, przechodzę teraz do relacji z kolejnego dnia wojny domowej na południowo-wschodniej Ukrainie.

Wczoraj uspokoiła się sytuacja w samym Doniecku, co może wynikać z tego, że ostatnio zostały zlikwidowane przez powstańców cztery ukraińskie baterie ciężkiej artylerii, z których ostrzeliwane były dzielnice mieszkaniowe w tym mieście. Ale mimo względnego spokoju, około godziny 03:30 nad ranem ukraińskie wojsko przeprowadziło kolejny ostrzał artyleryjski dzielnicy Piotrowskiej, w wyniku czego dwie osoby cywilne zostały ranne, w tym mężczyzna trafiony odłamkiem w głowę.

Łącznie w ciągu kilku ostatnich dni, a więc tylko w okresie od 6 do 12 czerwca, w wyniku ostrzału przez ukraińską artylerię terenu będącego pod kontrolą władz DRL zginęło 24 cywilów, w tym 6 kobiet i 18 mężczyzn, oraz zostało rannych kolejne 18 osób, w tym 15 cywilów i 3 powstańców.

Ponadto dziewięć osób zaginęło lub zostali zatrzymani przez ukraińskich żołnierzy.

W wyniku przeprowadzonego śledztwa okazało się, że ostatnio ukraińskie wojsko do ostrzału artyleryjskiego Doniecka używało pocisków zawierających fosfor, których to stosowanie jest zakazane przez międzynarodowe konwencje:

Mieszkańcy Doniecka z osiedla Oktjabrskiego zorganizowali wczoraj demonstrację, podczas której domagali się od władz DRL aby chroniły ich przed ostrzałem ukraińskiej artylerii i wyegzekwowali przestrzeganie przez stronę ukraińską porozumień mińskich o zawieszeniu broni i wycofaniu artylerii ciężkiej poz linię rozgraniczenia. Do protestujących mieszkańców wyszedł szef rządu DRL Aleksander Zacharczenko, który wygłosił tam okolicznościowe przemówienie wyjaśniające sytuację:

„Wojna jaka tu ma miejsce, przede wszystkim korzystna jest dla Stanów Zjednoczonych. A Ameryce jest wszystko jedno ilu ludzi tu zostanie zabitych. Ostrzelanie osiedla Oktjabrskiego zniszczenie Doniecka- to dla nich jest bez znaczenia. Odbywa się to w jednym celu: aby na granicy z Rosją troczył się konflikt zbrojny. Co w tej sytuacji można zrobić? Możemy tylko wygrać w celu powstrzymania dalszych ataków, aby rozpocząć odbudowę. Nie można przywrócić normalnego życia tam gdzie latają bomby. Dlatego też, aby nie było ostrzałów, musimy przeciwnika wyprzeć”

W sprawie tej zabrała też swój głos „GW”, która na ten temat przy okazji zamieściła propagandowy tekst:

http://wyborcza.pl/1,75477,18127761.html#MTstream

Pomijając manipulacje jakich w powyższym tekście dokonano, warto zwrócić uwagę na fakt, że jest to jednoznaczny dowód, iż medium te bardzo wnikliwie obserwuje to co się dzieje w ogarniętym wojną domową Donbasie. Co w świetle ogromu zbrodni jakich tam dopuszczają się siły zbrojne kijowskiej junty, o których oczywiście „GW” jak dotąd nie napisała ani jednego słowa, jest bardzo znamienne.

Tak więc to nie brak odpowiedniej wiedzy i dopływu informacji z ogarniętego wojną Donbasu powoduje, że„GW” – jak i inne polskie wiodące media- nie publikuje rzetelnych wiadomości na temat przebiegu tej akcji pacyfikacyjnej, ale wynika ze złej woli i ukrywania przez nią prawdy.

Nadal toczą się walki w rejonie północnych i zachodnich obrzeży Gorłówki. W nocy mieszkańcy zachodniej części miasta informowali, że słychać tam odgłosy walki przy użyciu ręcznych i ciężkich karabinów maszynowych oraz granatników.

Codzienny ostrzał Gorłówki przez ukraińską artylerię:

W nocy około 21:35 ukraińska artyleria z kierunku miejscowości Nowotroiczkowo ostrzeliwała z moździerzy Dokuczajewsk.Wczoraj zaś w godzinach rannych w tym samym rejonie ukraińskie wojsko przeprowadziło ostrzał artyleryjski z kierunku miejscowości Taramczik i Bieriezowoje północno-zachodnie dalekie obrzeża Dokuczajwska osiedla Jasnoje. W wyniku tego ostrzału został uszkodzony jeden dom prywatny, budynek przedszkola nr. 8 oraz wieża ciśnień:

W późnych godzinach wieczornych rozpoczął się ostrzał prowadzony przy użyciu: ciężkiej artylerii, granatników i broni ręcznej,  pozycji wojsk powstańczych w rejonie miejscowości Szirokino, gdzie następnie rozpoczął się atak ukraińskiego wojska na to miasto. W wyniku walk- jak podaje strona ukraińska- został zabity jeden ukraiński żołnierz z oddziału „Prawego Sektora”.

W nocy toczyły się walki w rejonie mostu na rzece Sewierskij Donieck łączącego drogę pomiędzy Stanicą Ługańską z Ługańskiem. Tam też ukraińska ciężka artyleria ostrzeliwała pozycje sił powstańczych.

Jak podaje ochotnik o ps. „Sowa” w rejonie ługańskim było wczoraj bardzo gorąco i to nie tylko ze względu na pogodę, ale również z powodu intensywnego ostrzału jaki prowadziła tam ukraińska artyleria, zmuszając powstańców do tego aby głęboko ukryli się w okopach. I tak ostrzeliwane tam były przez ukraińskie wojsko przy użyciu moździerzy i czołgów pozycje powstańców w okolicy miejscowości Sokolniki oraz w rejonie miejscowości Donieckij, Żełobok i Kirowsk, a także w okolicach punktu kontrolnego nr. 31 i miejscowości Smiełoje.

Ponadto ukraińskie wojsko ostrzelało pozycje powstańców w rejonie miejscowości Zołotoje i Popasnoj.

W wyniku walk po stronie ukraińskiej straty wynoszą: 4 zabitych, 14 rannych oraz zostały zniszczone, jeden czołg, jedno działko przeciwlotnicze i jedna haubica.

Po stronie powstańców wstępnie ustalone straty wynoszą: 17 rannych i zniszczone dwa moździerze kaliber 120 mm.

Dziś w Mińsku o godzinie 16:00 czasu lokalnego, odbędzie się druga tura rozmów grup roboczych DRL i ŁRL z przedstawicielami rządu ukraińskiego. W spotkaniu tym wezmą  również udział Heidi Taglivani, ze strony OBWE, Leonid Kuczma ze strony Ukrainy i Azamat Kułmuhametow ze strony Federacji Rosyjskiej.

Na koniec kilka zdjęć:

Ostrzelana przez ukraińską artylerię dzielnica Oktjabrskaja w Doniecku.

Wczorajsza demonstracja mieszkańców osiedla Oktjabrskiego pod siedzibą władz DRL w Doniecku.

Krasnyj Łucz, nieznani sprawcy wrzucili na klatkę schodową budynku wielorodzinnego granat.

I aktualnych filmów:

Pozdrawiam.

Reklamy

64 uwagi do wpisu “Wojna domowa na Ukrainie 16.06.2015r.- 117 dzień od nowego rozejmu.

 1. Z Polski a więc informacje wstydliwe…
  http://ria.ru/world/20150616/1072744446.html Nasz były na szczęście Prezydęt psudo „Bolek” znów nadaje że należy stworzyć komisje w celu sprawdzenia celowości i skutków (w domysle dla wrazych Rosjan) dotychczasowych sankcji. http://ria.ru/world/20150616/1072744446.html

  O Katyniu tekst którego zwyczajnie nie doczytałem ale linkuję… http://www.aif.ru/society/history/1117214

  O tym że Polska powinna w końcu zauważyć że pojawiające się informacje o „polskich obozach zagłady” pochodzą z USA. Tam trzeba szukać sponsorów tej akcji! http://newsbalt.ru/news/2015/06/15/mnenie-polshe-sledovalo-by-priznat-ch/

  Odessa: Kolejny Gruziński spadochroniarz wylądował! Tym razem na stanowisku szefa odeskiej milicji http://dnr-news.com/dnr/21714-byvshiy-zamglavy-mvd-gruzii-giorgi-lordkipanidze-stal-nachalnikom-odesskoy-milicii.html

  Mem o Gruzinach i „gruzinach”
  .https://pp.vk.me/c629401/v629401398/2eb4/qDLE_ntiQ0A.jpg
  Saakaszwili, Psiakiszwili, Jaceszwili i Alkoholszwili

  Jeszcze jeden podobny!
  .https://pp.vk.me/c625128/v625128737/30a53/YywCAlsraJs.jpg
  UWAGA! Powódź spowodowała że z ZOO uciekły niebezpieczne zwierzęta!

  Nie tylko Słowacja boi sie o swoje granice i mogącą ja przekraczać banderowców! Białoruś także. Ale oficjalnie to Białoruś jest zaniepokojona wojaskmi NATO tuż pod swoim bokiem! http://ria.ru/world/20150616/1072646291.html
  http://www.novorosinform.org/news/id/30676

  W związku z tym Pan Łukaszenko rozkazał by jego żołnierze trochę się rozruszali nad granica z UPAdliną! .https://youtu.be/FPnv2QGoNus

  Kilka słów o kasie dużej!
  http://russian.rt.com/inotv/2015-06-16/Money-Morning-Rossiya-i-Kitaj Rosja i Skośnoocy złotem wykończą dolara!

  O Naddniestrzu
  http://vegchel.ru/index.php?newsid=10384 Pierwsze sygnały wojny

  DNR ruszy z ofensywą w celu odzielenia pomocy w przypadku zaatakowania Naddniestrza! https://vk.com/brusek?w=wall274493429_5492%2Fall

  Petersburg
  Byli hieroje ATO trafili do „Pitera” i tam napadli z nożem na matkę z dzieckiem. Matka – to wdowa po zabitym bohaterze Noworosji która wyjechała do Petersburga a tam ją znów dopadł koszmar… https://vk.com/brusek?w=wall274493429_5500%2Fall

  Awdiejewka okupowana. Mieszkaniec wrócił do domu po pewnym czasie swej nieobecności i zastał tam… delikatnie mówiąc bajzel na kółkach. https://vk.com/brusek?w=wall274493429_5479%2Fall

  O wojnie

  http://newsbalt.ru/reviews/2015/06/ssha-dolzhny-chuvstvovat-chto-voyna-pri/

  USA powinny poczuć że wojna puka do ich drzwi (przepraszam ale tak mi się potłumaczyło) http://newsbalt.ru/reviews/2015/06/ssha-dolzhny-chuvstvovat-chto-voyna-pri/

  Od Bilderbergu do GUŁAG-bergu http://www.russiapost.su/archives/50463
  Oficjanie zakończone niedawno spotkanie „właścicieli świata” poświęcone było takim tematom jak: „europejska strategia, globalizacja, Grecja, Iran, Bliski Wschód. NATO, Rosja itd – w sumie 15 oficjalnych punktów obrad. Nieoficjalnie mówi się że tak po prawdzie zajmowano się prawdziwymi tematami: „sztuczna inteligencja”, „Bezpieczeństwo cybernetyczne” i „naglące problemy ekonomiczne”. Może warto by ktos to ładnie streścił?

  Ciekawosta „Mistralowa”
  W przyszłym roku ma ruszyć Projekt „Priboj”zgodnie z którym ruszy budowa „mistralopodobnych” okretów https://vk.com/brusek?w=wall274493429_5476%2Fall

  Polubione przez 5 ludzi

 2. Ciąg dalszy wieści przeróżnych…

  Mesjasz Putin który tworzy na Ziemi Boże Królestwo:
  http://www.zavtra.ru/content/view/messianstvo-putina/
  Государство Российское — высшая святыня. Служение этой святыне — дело Божье. В этом деле — помогай тебе Бог, Владимир Путин!

  Dawny dowódca UPA opowiada że u’Krainy nigdy nie było. Tłumaczy że u’kraińców ani języka takowego nigdy nie było. Byli Rusini i mowa rusińska .https://youtu.be/kFH0UEm2Dno

  +18 film. 36 minut o wojnie w Naddniestrzu .https://youtu.be/GW-DHjx9ZEw

  Rząd Mołdawii podał się do dymisji https://vk.com/brusek?w=wall274493429_5527%2Fall

  Chyba juz linkowałem ten tekst o scenariuszach związanych z Naddniestzrem? http://vegchel.ru/index.php?newsid=10384

  Przerywnik dla „tankistów” i „lotników” z”Forum Armia-2015″
  .https://youtu.be/JenK4aS-8_s
  .https://youtu.be/MhDixM6fQPU
  .https://youtu.be/PRG2F34J6eY
  .https://youtu.be/x7vIp6iasmQ
  .https://youtu.be/Z5SIE9-6NKk

  Antywojenny wiersz luźny .https://youtu.be/1JrFEPPFZwA

  Parszywosektorowcy nie wpuścili obserwatorów OBWE do biura komunistów w Odessie http://ria.ru/world/20150616/1072969987.html

  40 minut z Fursowem który powiada o kryzysie Europy i tworzeniu się 5-tej Rzeszy w Niemczech! .https://youtu.be/WCudtZjpjUk

  Płotnicki: „należy jak najszybciej zakończyć konflikt na Donbasie” – chodzi by go ZAKOŃCZYĆ a nie „zamrażać” by sie dalej tlił http://www.novorosinform.org/news/id/30680

  Opowiada uwolniony jeniec kijowian.Dziwne że przezył i spokojnie opowiada… .https://youtu.be/hH_rnftm2Wo

  Na terenie DNR jest jeszcze 30 tysięcy hektarów zaminowanych pól! .https://youtu.be/tgWxxFFCvBs

  Angielskojęzyczna wersja Grahamowego filmu z protestów wojennych w DOniecku .https://youtu.be/8DYit6yxgzc

  Film Texasa .https://youtu.be/HX7nvLr_MYw

  Film o tym że NATO rozmieszcza Raptory wokół granic Rosji w Europie https://vk.com/video30652003_171098784?list=2b832ad0aaf66dd9fe

  Giwi – Giwi – Giwi…

  Giwi dzwoni do ukr-tv na wizji by powiedzieć że zyje… .https://youtu.be/X574pIL7kgg

  Wywiad krótki z Giwim https://vk.com/brusek?z=video-1296461_171375664%2F84281a472b438ff416

  Jeszcze jedne ujęcia z Giwim https://vk.com/brusek?z=video15087697_171644344%2F817efeab27a2a0df34

  Opołczeńcy – ojciec i syn .https://youtu.be/zsKGxxn7R9U

  Rozmowy w Mińsku – czyli fiasko!
  http://dnr-news.com/dnr/21720-deynego-obvinil-kiev-v-sabotazhe-peregovorov-v-minske.html Pan Dejnego obwinia stronę Kijowską o sabotowanie rozmów

  W rozmowach – o dziwo – brała udział Pani Heidi, którą podobno do wściekłości doprowadziło wcześniej mianowanie Saakaszwilego na szefa okupowanej Odessy https://vk.com/brusek?w=wall274493429_5507%2Fall
  http://infocenter-odessa.com/statti/27631-poroschenko-svoim-naznacheniem-voennogo-prestupnika-saakashvili-vzbesil-predstavitelya-obse.html

  Puszilin tez negatywnie i pesymistycznie o rozmowach http://ria.ru/world/20150616/1072993660.html#ixzz3dFN4yAsyhttp://ria.ru/world/20150616/1072989687.html#ixzz3dFMsEowq

  W Jużmaszu łapanka. Mozna pójść jak codzień do pracy i już nie wrócić do domu ale wyjechac na ubój https://vk.com/brusek?w=wall274493429_5485%2Fall

  Po co mobilizacja jeżeli jest „pieriemirie”? http://evrazia.org/news/40786
  https://vk.com/brusek?w=wall274493429_5487%2Fall
  .https://pp.vk.me/c624420/v624420479/401b0/UrAm6BKlBAA.jpg

  Jak nie ma kto pracowac to zakład pada a potem sprzedaje się go za kopiejkę. O zakładach „Antonowa” http://nahnews.org/256319-kabmin-peredal-xarkovskij-aviazavod-i-gp-zavod-410-ga-ukroboronpromu/?utm_source=VK&utm_medium=nova&utm_campaign=VV

  „Ósmy element” Reportaz specjalny .https://youtu.be/CJwAEA82Ht4

  Kolejny „minus jeden”. Tym razem odszedł do bandery „Maestro” z 72-giej Brygady https://vk.com/brusek?w=wall274493429_5525%2Fall
  .https://pp.vk.me/c625623/v625623603/3ab61/mRiiASF5nKU.jpg
  http://podrobnosti.ua/2038727-propavshego-bojtsa-72-j-brigady-nashli-mertvym-i-v-kandalah-foto.html

  Kraina żąda a może i nawet prosi – od Unii – zdjęcia satelitarne granic z Rosją! http://dnr-news.com/dnr/21713-ukraina-poprosila-u-es-sputnikovye-snimki-granicy-s-rf.html

  U’Kraińcy dla USA to tacy sami „tubylcy” jak „wietnamcy” czy „araby” .https://youtu.be/Psti6E1KpBo

  Iszczenko: „USA gotowe są oddać Krainę (?) .https://youtu.be/kx4BljoouGU

  Pan Piakin aktualny i wazny jak zawsze on! .https://youtu.be/4sPgnybBuso

  .https://www.youtube.com/watch?v=2iSbUwxshHs Wieści z frontów

  Jak zrozumiałem „azowców” chca nagradzać co powoduje lekkie zamieszanie w USA http://russian.rt.com/article/97781

  Na konic „jacykusek” – jak mawiamy w Galicji – czyli coś specialnego dla tankistów. Zbiór przecudnych fotek czołgów Opołczenia fotografa który jest zafascynowany tymi pieknymi maszynami choć służącymi do zabijania… https://vk.com/brusek?w=wall274493429_5483%2Fall

  DOBRANOC!

  Polubione przez 5 ludzi

 3. Witam z rana Panem Anatolem:

  .https://www.youtube.com/watch?v=lBJ3X5nbA3A Как сделать правильное видео из неправильного – jak pokazać półprawdę która jest fałszem

  .https://www.youtube.com/watch?v=RiFZ91F8xrw Только для подпиcчиков YouTube (my także przyczyniliśmy się do tej popularności! 🙂 )

  .https://www.youtube.com/watch?v=bl_FjygSJfo Почему взорвался офис „Свободы”

  .https://www.youtube.com/watch?v=jCudg3I76Oc „Я дружил с Путиным”

  .https://www.youtube.com/watch?v=cIYUX9_RtxQ Победа Семенченко и флаг над Горловкой

  Polubione przez 2 ludzi

Możliwość komentowania jest wyłączona.