AdNovum

Wojna domowa na Ukrainie 17.06.2015r.- 118 dzień od nowego rozejmu.


Kompania szturmowa sił  zbrojnych ŁRL „Feniks” z brygady „Prizrak” w okolicy punktu kontrolnego nr. 31.

W ostatnim czasie narasta w polskich mediach- w sposób wcześniej nie spotykany- retoryka wojenna, która ma na celu przygotowanie nas psychiczne przed rozpoczęciem wojny na dużą skalę.

A oto jako dowód tytuły informacji zamieszczonych wczoraj i dziś tylko w dwóch polskich portalach internetowych:

1.   „Stoltenberg: NATO gotowe i zdolne do podjęcia każdego wyzwania i zagrożenia”,

2.   „Szef MON: Decyzja o amerykańskim sprzęcie w Europie w najbliższych tygodniach”,

3.   „Zieloni przeciwko planom NATO. ,,To zaostrzy konflikt z Rosją,,”,

4.   „Rosja: MSZ ostrzega przed nową konfrontacją militarną w Europie”,

5.   „Putin: Rosja powiększa swój arsenał jądrowy”,

6.   „Putin ostrzega: Jeśli ktoś zagrozi Rosji wycelujemy swoją broń”,

7.   „Rosja potrząsa szabelką, to niebezpieczne”,

8.   „Wyciekły tajne plany Rosjan. Pod Kijowem w 15 dni?”.

To tylko niektóre z tytułów tekstów w ewidentny sposób posługujących się retoryką wojenną. Proszę zwrócić uwagę, że jest to niejako skoordynowane z toczącymi się obecnie rozmowami pokojowymi w Mińsku, wzrostem napięcia w Donbasie na Ukrainie oraz bardzo ostrymi wypowiedziami prowojennymi amerykańskich polityków, którzy byli gośćmi na wrocławskim Global Forum 2015.

Dowodzić to może tego, że na najwyższych szczeblach władzy świata zachodniego w tej chwili ważą się decyzje o rozpoczęciu działań wojennych na szeroką skalę, zaś narracja wojenna ma na celu przygotowanie propagandowe przed ich rozpoczęciem światowej opinii publicznej z tym głównie w tych państwach, dla których jest przewidziane odegranie roli państw frontowych.

A teraz przedstawię kilka cytatów ze wspomnianych wyżej tekstów propagandowych:

„Stoimy obecnie w obliczu nowej sytuacji bezpieczeństwa w Europie. Z jednej strony Rosja siłą zmienia granice, co jest pierwszym takim przypadkiem w Europie od końca II wojny światowej, a z kolei na południu Państwo Islamskie (IS) oraz inne grupy ekstremistyczne szerzą chaos i inspirują do przeprowadzenia ataków terrorystycznych tutaj w Europie oraz w Ameryce. W związku z nowymi realnymi zagrożeniami obecnie realizowane jest największe od czasów zimnej wojny wzmocnienie kolektywnej obrony państw Sojuszu, a ćwiczenia w Polsce są pierwszym sprawdzianem zdolności do rozmieszczenia nowych sił ,,szpicy,, na terytorium NATO”– powiedział dla Polskiej Agencji Prasowej sekretarz generalny NATO Jens Stoltenberg.

Dodał przy tym, że:

„Wzywamy Rosję do zaprzestania celowej destabilizacji wschodniej Ukrainy, do zaprzestania udzielania poparcia separatystom, wycofania swoich sił i sprzętu wojskowego z Ukrainy i wzdłuż jej granic oraz do pełnego wspierania rozwiązania politycznego tego konfliktu. Wybór należy tylko do Rosji”

A teraz kolejny cytat:
„W sobotę „New York Times” napisał, że Pentagon rozważa rozmieszczenie w Europie Wschodniej ciężkiego uzbrojenia, w tym czołgów i bojowych wozów piechoty, które w razie potrzeby pozwoliłyby wyposażyć brygadę liczącą 3-5 tys. żołnierzy. Składy sprzętu miałyby się znaleźć w Polsce, krajach bałtyckich, Bułgarii, Rumunii i być może na Węgrzech. Decyzja – podał „NYT” – wymaga jeszcze zatwierdzenia przez sekretarza obrony i Biały Dom.
„Rozmawiamy o tym, aby Amerykanie w Europie Wschodniej rozmieścili sprzęt dla jednej brygady – to jest pierwszy krok. To jest kilka tysięcy żołnierzy i setki sztuk różnego sprzętu, ale zobaczymy. Nie chcę uprzedzać faktów. To będzie bardzo dobry krok dla Polski, świadczący o rosnącym zaangażowaniu Stanów Zjednoczonych w Polsce i w Europie Wschodniej. I od każdego amerykańskiego żołnierza w Polsce, każdego amerykańskiego czołgu czy samolotu wzrasta nasze bezpieczeństwo”– taką informację przekazał szef polskiego MON Tomasz Siemoniak dla PAP, w sprawie prowadzonych obecnie z partnerem amerykańskim rozmów na temat rozmieszczenia przez niego swoich jednostek wojskowych i broni ciężkiej na terytorium Polski.
Taka postawa władz polskich (oraz rządów innych krajów z Europy Wschodniej) wywołała reakcję niemieckiej partii Zielonych, której członkowie są nią bardzo zaniepokojeni, wzt. lider niemieckich Zielonych, Jurgen Trittin wezwał niemiecką kanclerz do odrzucenia takich planów NATO.
No i kolejny cytat z polskich mediów tym razem również na podstawie materiału opracowanego przez PAP:
Ministerstwo Spraw Zagranicznych Federacji Rosyjskiej ostrzegło w poniedziałek, że rozmieszczenie w państwach Europy Środkowej i Wschodniej ciężkiego uzbrojenia USA może doprowadzić do nowej konfrontacji militarnej z niebezpiecznymi skutkami.
W ocenie rosyjskiego MSZ, pojawienie się informacji o takich planach „potwierdza, że USA we współdziałaniu ze swoimi sojusznikami najwyraźniej na poważnie nastawiły się na ostateczne przekreślenie Aktu Stanowiącego Rosja-NATO z 1997 roku, zgodnie z którym Sojusz zobowiązał się do nierozmieszczania na stałe znaczących sił bojowych” na terytorium tych krajów. Według MSZ FR „zarówno Waszyngton, jaki i stolice europejskie zdają sobie sprawę, że +rosyjskiego zagrożenie+ jest jedynie mitem”. „Wygodnie jest wykorzystywać go do ukrywania odpowiedzialności USA za antykonstytucyjny przewrót na Ukrainie i za działania tych w Kijowie, którzy nie są gotowi do powstrzymania bratobójczej wojny w Donbasie” – oświadczono w komunikacie. Napisano w nim też, że „USA potęgują emocje i starannie pielęgnują u europejskich sojuszników antyrosyjskie fobie również po to, by wykorzystać obecny niełatwy moment do dalszego rozszerzenia swojej obecności militarnej – a w konsekwencji także wpływów – w Europie”.Zdaniem MSZ FR „rośnie ryzyko, że amerykańska strategia wojskowa na +wschodniej flance+ NATO zacznie żyć własnym życiem, w oderwaniu od realiów i politycznych interesów narodów Europy, uzyskując inercję, którą potem trudno będzie powstrzymać„. Rosyjskie MSZ wyraziło nadzieję, że „rozum weźmie górę i że sytuację w Europie uda się powstrzymać przed spełzaniem ku nowej konfrontacji militarnej, która może mieć niebezpieczne skutki”.

No i kolejna informacja z PAP powielona przez polskie media, cytuję:
„Rosja doda w br. do swego arsenału jądrowego ponad 40 międzykontynentalnych rakiet balistycznych” – oświadczył prezydent Władimir Putin we wtorek. Dodał, że rakiety te będą górować nawet nad najbardziej zaawansowanymi systemami obrony przeciwrakietowej.

Putin mówił o tym na otwarciu Międzynarodowego Forum Wojskowo-Technicznego Armia-2015 w Kubince koło Moskwy.”

A teraz kolejny cytat oparty, jakże by inaczej o materiał opracowany przez PAP:

„Rosyjski prezydent Władimir Putin ostrzegł, że Rosja będzie zmuszona skierować swoją broń przeciwko krajom zagrażającym jej terytorium. Wyraził zaniepokojenie systemem przeciwrakietowym w pobliżu rosyjskich granic.

„Jeśli ktokolwiek zagrozi terytorium Rosji, wycelujemy swoją broń na te kraje, z których zagrożenie pochodzi” – ostrzegł gospodarz Kremla. – „Gdy zagrożenie pojawia się w sąsiednim kraju, Rosja musi zareagować w sposób odpowiedni i użyć swojej obrony w taki sposób, by zneutralizować zagrożenie” – powiedział (Putin- dopisek mój).”

 No i jeszcze jednen cytat z polskich mediów oparty o materiał PAP:
„Sekretarz generalny NATO Jens Stoltenberg zarzucił Rosji nuklearne „potrząsanie szabelką” po tym, jak prezydent Władimir Putin zapowiedział wprowadzenie ponad 40 nowych międzykontynentalnych rakiet balistycznych.

To nuklearne potrząsanie szabelką przez Rosję jest nieuzasadnione. Jest destabilizujące i niebezpieczne. To jest coś, na co reagujemy i jest to także jeden z powodów, dla których obecnie zwiększamy gotowość i przygotowanie naszych sił – powiedział sekretarz generalny NATO.”

No i na koniec ostatni cytat z tego całego szeregu tekstów o jednoznacznie ukierunkowanej retoryce propagandowej na temat rosyjskiego zagrożenia i wynikającą z tego odpowiedzi NATO:
„Doradca szefa MSW Ukrainy oznajmił, że Rosja ma plan dojścia do obwodu kijowskiego w ciągu 15 dni. Wojska rosyjskie miałyby zaatakować obszar na lewym brzegu Dniepru, zajmując część obwodu kijowskiego.

Anton Heraszczenko, który jest także deputowanym do parlamentu, utrzymuje, że zdobyte przez ukraińskich hakerów dokumenty powstały w sztabie Zachodniego Okręgu Wojskowego Federacji Rosyjskiej na początku kwietnia i miały być zrealizowane w okresie kwietnia i maja.

Polityk poinformował, że tajne plany szerokiego ataku rosyjskich wojsk na Ukrainę przechwycili uczestnicy projektu internetowego „Myrotworec” („Rozjemca”). Zajmuje się on m.in. dokumentacją zbrodni dokonanych podczas trwającego w Donbasie konfliktu ze wspieranymi przez Moskwę separatystami.

Część tych planów opublikowano na stronie internetowej „Myrotworca”; Heraszczenko oświadczył, że zostały one przekazane ukraińskim służbom, które z kolei poinformowały o nich państwa zachodnie.

Na zajęcie Ukrainy lewobrzeżnej sztab generalny Federacji Rosyjskiej wydzielił zaledwie 15 dób. Celem jest szybkie przejęcie kontroli nad terytorium i ważnymi trasami komunikacyjnymi, bez zajmowania dużych miast/centrów obwodowych – napisał Heraszczenko na swoim blogu w gazecie internetowej „Ukrainska Prawda”.

Zgodnie z planami oddziały taktyczne regularnej rosyjskiej armii połączone w grupę wojsk „Siewier” („Północ”) miałyby uderzać na Ukrainę etapami: najpierw na obwody charkowski i doniecki, a następnie na połtawski, czernihowski i kijowski.”

*          *         *

Tyle cytatów z polskich mediów opartych o materiały opracowane przez PAP tylko w ciągu ostatniej doby.
Czego możemy się dowiedzieć z powyższych materiałów?
Otóż jest to skonstruowana w pewien logiczny ciąg narracja propagandowa mająca uzasadnić amerykańskie plany rozmieszczenia w Europie Wschodniej swoich wojsk i sprzętu.
Uzasadnieniem zaś dla ich wdrożenia ma być zagrożenie stwarzane tam przez Rosję oraz  „potrząsaniem przez nią szabelką”.
Taka retoryka dowodzi, że światowy hegemon postanowił tym razem na poważnie rozwiązać kwestię rosyjską, do czego mu są niezbędne bazy wojskowe w Europie Wschodniej.
Pytaniem jest tylko:
Dlaczego obecnie Stany Zjednoczone postanowiły rozwiązać tą kwestię?
Czyżby decydowała tu wyłącznie obawa o utratę swej niekwestionowanej pozycji światowego żandarma opartej na dominacji dolara oraz obawa wywołana własną sytuacją wewnętrzną, która musi doprowadzić do poważnych napięć w momencie zdetronizowania pozycji mocarstwowej Stanów Zjednoczonych i jej waluty; jako światowego środka płatniczego?
Oczywiście takie działania amerykańskie z punktu widzenia tego państwa są jak najbardziej logiczne i uzasadnione, tylko, że wybranie jako poligonu walki teatru europejskiego, nie jest dla jego mieszkańców pomysłem najszczęśliwszym, tym bardziej, że dwie poprzednie wojny światowe z tragicznymi dla tego regionu skutkami tu właśnie miały miejsce.
Tak więc w interesie Europy jest nie spolegliwe podporządkowanie się tym zbrodniczym planom, ale skuteczne wobec nich przeciwstawienie się, co powoli europejska opinia publiczna zaczyna rozumieć.
Tylko, że nie wiadomo czy w tym przypadku demokratycznie wybrane przywództwa krajów europejskich, wezmą sobie do serca zdanie swojej opinii publicznej?
A więc czy zwycięży rozsądek, czy też społeczeństwo europejskie poniesie tragiczne konsekwencje zaoceanicznych szaleńców usiłujących narzucić światu swoją wolę?
Po tym przydługim wstępie przechodzę teraz do codziennej relacji z wojny domowej na południowo-wschodniej Ukrainie, która jest preludium wojny jaka niebawem może się rozpocząć na scenie globalnej.
Wczoraj w nocy i dzisiejszego wczesnego poranka ukraińska artyleria kontynuowała ostrzał dzielnic mieszkaniowych w Doniecku.
Najcięższy ostrzał dotknął dzielnice Kijowską, Piotrowską i Kujbyszewską. Według wstępnych ustaleń w dzielnicy Piotrowskiej ostrzał nie spowodował żadnych uszkodzeń w mieniu natomiast została ranna jedna osoba cywilna. W dzielnicy Kujbyszewskiej nie było ofiar, ale za to został zniszczony jeden dom.
Na północnych obrzeżach dzielnicy Kujbyszewskiej doszło wczoraj na terenie państwowych zakładów chemicznych do potężnej eksplozji. Jak na razie nie jest znana przyczyna wybuchu, jej miejsce i liczba ofiar oraz strat. Wysoki słup czarnego dymu widoczny był na terenie całego Doniecka:

Ostrzelana dzielnica Kijowska:

W Gorłówce w ciągu ostatniej doby ostrzał celów cywilnych był mniej intensywny niż w poprzednie dni, ale sytuacja tam nadal jest bardzo napięta i dochodzi tam- poza sporadycznym ostrzałem celów cywilnych przez ukraińską artylerią- do walk o niskim poziomie intensywności. Wciągu ostatnich dni w wyniku ostrzału ukraińskiej artylerii w Gorłowce zginęło łącznie siedem osób cywilnych, a kolejne szesnaście zostało rannych.

Poniżej filmy przedstawiające skutki poniedziałkowego ostrzału przez ukraińską artylerię Gorłówki oraz skutki ostrzału kopalni nr. 6/7:

Nadal ukraińska artyleria ostrzeliwuje miejscowość Szirokino. Dochodziło tam też do walki:

W rejonie donieckiego lotniska od strony miejscowości Piaski ukraińskie wojsko przy wsparciu ogniem ciężkiej artylerii, w tym dział samobieżnych i moździerzy, prowadzi ataki na znajdujące się tam stanowiska obronne sił powstańczych.

Natomiast na linii osiedli Marinka-Trudowskaja nadal prowadzone są bardzo ciężkie walki, zaś stanowiska obronne powstańców ukraińskie wojsko intensywnie ostrzeliwuje z broni ciężkiej.

Na odcinku frontu ługańskiego w dniu wczorajszym ukraińskie wojsko 32 razy naruszyło warunki zawieszenia broni, w tym przy użyciu czołgów, moździerzy i dział. Najcięższy ostrzał prowadzony był przez ukraińskie wojsko w okolicach miejscowości Sokolniki oraz Krasnogo Pachara i Nowotroczkowki.

Wstępnie oszacowane straty po stronie ukraińskiej; 2 zabitych, 13 rannych oraz zniszczony jeden opancerzony wóz bojowy, działko przeciwlotnicze i bateria moździerzy kaliber 120 mm.

Po stronie powstańców straty wynosiły: 9 rannych.

Wczoraj dekretem podpisanym przez szefa rządu DRL Aleksandra Zacharczenki, dowódca Gwardii Republikańskiej, generał-major Iwan Kondratow został wyróżniony tytułem Bohatera Republiki Ludowej:

Wczoraj w Mińsku miało miejsce spotkanie grup roboczych pomiędzy przedstawicielami władz zbuntowanych republik, a przedstawicielami rządu kijowskiego.

Według nadzorującej przebieg rozmów z ramienia OBWE Heidi Tagliavini „wszystkie grupy pracowały konstruktywnie i nastąpił postęp. Mimo, to trudno jest powiedzieć, że nastąpił przełom, którego jednak można się spodziewać w niedalekiej przyszłości”.

Ze strony powstańców oceny wczorajszych rozmów w Mińsku dokonał przedstawiciel DRL, Denis Puszylin, który powiedział, że:

„Podczas dzisiejszych rozmów zrobiono pewne pozytywne kroki, ale nie jest to, czego oczekiwaliśmy (…) Pewne postępy osiągnięto w podgrupach, ale proces jest za bardzo rozciągnięty w czasie. Gdy zaś proces rozmów się przedłuża, to odbija się to w sytuacji na linii styku, co my osobiście odczuwamy”

Natomiast Władysław Dane, biorący także udział ze strony DRL we wczorajszych rozmowach w podgrupie tematycznej, powiedział, że:

„Nastąpił postęp w sprawie porozumienia się o wycofaniu broni o kalibrze poniżej 100 mm. Uzgadniamy właśnie szczegóły. Podczas następnego spotkania grupy kontaktowej, kwestia ta zostanie ostatecznie rozwiązana”.

http://www.kyivpost.com/content/ukraine/tagliavini-says-contact-group-on-ukraine-to-meet-next-week-391265.html

Na koniec kilka zdjęć:

Nocny ostrzał przez ukraińską artylerię Doniecka.

Batalion wojsk pancernych DRL „Diesel” podczas ćwiczeń.

I aktualnych filmów:

Pozdrawiam.

Reklamy

157 uwag do wpisu “Wojna domowa na Ukrainie 17.06.2015r.- 118 dzień od nowego rozejmu.

 1. Nowy tekst księdza Isakowicza-Zaleskiego

  „Kresowianie żądają prawdy”

  http://wiadomosci.onet.pl/kraj/kresowianie-zadaja-prawdy/bp497h

  „Jeden z tematów spotkania Kresowian to protest wobec gloryfikacji ludobójców z OUN-UPA na Ukrainie oraz strusiej polityki w tej kwestii tak ustępującego prezydenta RP Bronisława Komorowskiego, jak i ministra spraw zagranicznych (miejmy nadzieję także ustępującego) Grzegorza Schetyny”

  „W niedzielę 5 lipca br. już po raz 21-szy Światowy Kongres Kresowian, mający swoją siedzibę w Bytomiu, organizuje pielgrzymkę Kresowian i ich potomków na Jasną Górę”

  zważywszy na powyższą informację może dojdzie do spotkania Kresowian z panem Komorowskim lub Dudą. Obaj są przecież częstymi by nie powiedzieć stałymi bywalcami kościoła na Jasnej Górze

  Polubione przez 10 ludzi

 2. Zgadza się, to jest taktyka stosowana od lat. Tylko jedna uwaga, pucz Solidarności w Polsce od początku był robiony siłami antypolaków żydów i ukraińców. USA od początku zakładało [ Brzeziński] że przeciw Rosji trzeba montować większy anty-stwór. Polska jest bardziej wmanewrowana w przyjaźń polsko-ukraińską niż się to Polakom wydaje. W żadnym państwie po sąsiedzku nie ma tylko Ukraińców wkręconych do władzy, administracji i biznesu niż w Polsce. A to się jeszcze zacieśnia w twór banderowsko-solidarnościowy ukraińsko – żydowski.
  To jest ta Antyrosja nowotwór powstały na gruzach Polski i Ukrainy. Administracja tego czegoś jest od dawna wspólna. Proszę uważnie poczytać ile udziałów mają Ukraińcy w Polsce, jak ładnie ustąpiliśmy ukraińskim interesom gazowym rezygnując z tranzytu gazu przez Polskę.[ amerykańskim tak naprawdę]. Przykładów na Banderopolonię jest wiele począwszy od pochodzenia „polskich” polityków szkolonych przez CIA i Mossad. Często są to polskojęzyczni ukraińscy żydzi od Kaczyńskiego począwszy, a właściwie od Wojtyły.

  Polubione przez 10 ludzi

 3. Takie małe OT z Łoneta
  http://eurosport.onet.pl/siatkowka/liga-swiatowa/liga-swiatowa-polscy-siatkarze-okradzeni-w-drodze-na-mecz-z-rosja/5rrn78

  Bez komentarza (mojego). No chyba, że tylko trzy (internautów):

  ~janosik : skoro okradli ich na trasie Chicago-Stambuł, tzn. że zrobili to albo jeszcze w Chicago, albo w trakcie podróży.

  ~zak : Widać, że amerykańskie społeczeństwo biedniej i musi się posuwać do okradania Polaków. Chicago to nie NY lub Waszyngton i Polacy powinni o tym wiedzieć. Dobrze, że mecze nie były na USmańskiej prowincji bo wtedy wróciliby w skarpetkach lub nawet bez.

  ~miklosh : Jakby jechali na mecz z Ukraina to… pewnie nikogo-by nie okradli. Debilny tytuł ze świadomym podtekstem. Rusofobia!!!

  Polubione przez 8 ludzi

 4. Tak odskakując od poważnych tematów i górnolotnych pieśni popatrzcie jak się bawią Rosjanie:
  .www.youtube.com/watch?v=h7LmxEsme94

  Panom pragnę zwrócić uwagę na basistkę zespołu Alphaville…mniam 😉

  Polubione przez 8 ludzi

 5. Sorry – pomyłka moja! Graham sfilmował co innego a jego film był sklejony ze zdjęciami zapodanymi przez Dinozaura i mnie się pokiełbasiło…

  Ale Grahama daję: .https://www.youtube.com/watch?v=YgbZCGYlpFI
  Flying over a Market Hit by Ukrainian Shelling 14.06.15 (Drone Journalism #10)

  Ale mam linki na zdjęcia i filmy z tego ataku
  http://dnr-news.com/video/21756-vsu-ispolzuyut-oruzhie-vysokoy-moschnosti-v-peremirie-rezultat-obstrela-17062015.html
  .https://youtu.be/8qXZDJoEGkQ
  http://dnr-news.com/dnr/21768-vzryv-na-territorii-himzavoda-byl-vyzvan-raketami-rszo-smerch-s-obemno-detoniruyuschey-golovnoy-chastyu-istochnik.html Wybuch na terenie zakładu chemicznego to wynik ostrzału rakietami SMIERCZ z „объемно-детонирующей головной частью”

  uffff… tyle tych informacji że trudno się przekopać! Znów albo „prasówka” albo sieczka… 😦

  Jacys kolejni eksperci w sprawie MH17 jadą na miejsce zdarzenia. Jak się gdziekolwek jakiś samolot rozbija to wszystkie informacje są za kilka dni czy tygodni. Jak ukry zestrzeliły i zabiły 300 osób to tabuny ekspertów. A dziś minęło 11 miesięcy! http://dnr-news.com/dnr/21772-obse-pomozhet-ekspertam-dobratsya-k-mestu-krusheniya-boeing-v-donbasse.html

  A po za tym wszystko jak zwykle – banderowcy z wojska upadlińskiego mordują kobiety bo podejrzewaja je o „separatyzm” объемно-детонирующей головной частью – источник

  DNR uruchamia cyfrową telewizję która zasięgiem obejmie i Wołnowachę i Mariupol http://dnr-news.com/dnr/21773-minsvyazi-dnr-cifrovoe-televidenie-dnr-ohvatit-mariupol-i-volnovahu.html

  Natomiast wręcz nienormalne i dziwne jest aresztowanie bojców bandy zbrojnej „Tornado” wraz z ich hersztem http://dnr-news.com/dnr/21775-arestovany-8-boycov-batalona-tornado-v-ih-chisle-ruslan-onischenko.html
  .https://youtu.be/jt7ukEilzvs
  Jak zrozumiałem charakter jest „seksualny” a przestepstwa swoje bojcy filmowali na telefony

  Dziś pod ambasadą namiestnika (USA) Ruiny – demonstracja której nie pokazała ukrtv
  .https://youtu.be/PXGDPmz-kwg
  .https://youtu.be/cz7uZrUgirE

  Pana Chodosa dawno nie linkowałem – dla tych co się stęsknili .https://youtu.be/wHmEYgcOvL4

  Info dla fanów sieci i zakupów sieciowych – kopiuje tekst cały bo nie dam rady szybko wytłumaczyć…
  Alibaba запустит свой Netflix

  В руководстве китайского интернет-гиганта Alibaba Group заявили о запуске собственного потокового видеосервиса – аналога американского Netflix.
  Как пишет Reuters, сервис получил название TBO (Tmall Box Office), контент его составят фильмы и сериалы из Китая и других стран. «Наша цель, цель Alibaba, пересмотреть рынок домашних развлечений в КНР и в итоге стать местным HBO (крупнейший американский кабельный телеканал) и местным Netflix (поставщик стримингового видео с общим количеством клиентов более 50 млн – NS)», – цитирует информагентство представителя Alibaba Group Патрика Лю. Планируется, что 90% контента TBO для подписчиков будет платным.

  Пока непонятно, как новый стриминговый сервис будет взаимодействовать с уже существующим в Китае Youku Tudou, крупнейшим местным поставщиком потокового видео, 16,5 % акций которого Alibaba приобрел в минувшем году. Также неизвестно отношение к новоявленному конкуренту со стороны самого Netflix, представители которого недавно заявляли о готовности к экспансии на китайский рынок.

  По расчетам Alibaba Group, стриминговый сервис TBO будет запущен в течение двух ближайших месяцев.

  Jeszcze jedna fotka z koncertu w Stanisławowie – bez kropki!

  A to film z tego koncertu .https://youtu.be/s2eN6UBG8FA

  Bez kropki by się utrwaliło jeszcze takie:

  Ponad 2-godzinny program o korespondentach wojennych – nie oglądałem jeszcze… .https://youtu.be/ySnJtpWtJ7I

  Łotewski polityk pali w proteście paszport Łotwy .https://youtu.be/W6-EJk6a7Ig

  Polubione przez 6 ludzi

 6. Dobry wieczór!
  Czytam blog od samego zarania, ale dopiero dziś odważyłem się zabrać głos. Trafiłem w sieci na blog niejakiego Foxxa, sporo pisze o tym co się dzieje w Donbasie, ciekawe skąd ma takie dokładne informacje. Jak oceniacie jego wiarygodność np. tego wpisu.

  Polubione przez 2 ludzi

   • Z całym szacunkiem, ale jak inaczej mogłem zapytać o wiarygodność nie podając linka? Nienawidzę banderowców równie mocno jak Pan, ale propagandę wroga też trzeba znać i wskazywać ludziom. A najgorsza jest ta, która jak ten Foxx udaje obiektywność. W sieci pewnie roi się od takich materiałów, może warto zrobić gdzieś ostrzegawczy spis takich polskich fejków, żeby czytelnicy wiedzieli gdzie mogą wdepnąć w bagno SBU. Przyznam szczerze, że ja, w swej naiwności, o mało co się nabrałem 😦

    Polubione przez 4 ludzi

    • Hehehehe…
     co do „naiwności”…
     Ja się pochwale że zaraz na samym poczatku nawiązałem fejsbukową „znajomośc” z niejakim Timczukiem – tak „tym” Timczukiem – bo podawane przez niego informacje owszem, pachniały propagandą ukropską ale dawał dość dużo informacji. I nawet zacząłem bezpośrednio korespondować zadając mu coraz bardziej niewygodne dla niego pytania… Żałuję że nie mam tej korespondencji bo byście się zdrowo pośmiali!

     Generalnie robiłem za „blondynkę” co nie ma pojęcia o niczym ale zadawałem wciąż coraz bardziej dociekliwe i niewygodne pytania. Jak on się skręcał 🙂 🙂 🙂

     Polubione przez 4 ludzi

  • Dzięki za link. Film był, ja go krótko skomentowałem…
   🙂
   Komentator filmu jest zdziwiony że dron rejestruje brak śladów ostrzałów. Jak napisałem poprzednio – wskazuje to że albo spodziewali się zarejestrować efekt swojej „działalności” i byli zdumieni że mieszkańcy już wszystko „załatali” i naprawili – albo o tym że akurat tam nie było walk… A tak czy inaczej życie toczy się normalnie, jeżdżą samochody itd…
   Mnie dziwi stosunkowo niewielka ilość zarejestrowanego sprzętu a może raczej nawet spora na tym niewielkim odcinku. Widac z góry porządek i ład. Nie to co po drugiej stronie.
   Większość sił LNR jest na ciągłych ćwiczeniach z których codziennie trafia do nas kilka filmów.

   Rozśmieszyło mnie zdanie „dziennikarza” że „Żołnierze uważają, że „Ługańsk to największe skupisko proputinowskich wojsk”. A dlaczego nie proukraińskich? W końcu oni chcą własnej, normalnej u’Krainy. Przynajmniej na początku konfliktu – teraz sprawy zaszły już za daleko…
   A może sa to „propolskie wojska”. Wszak jest tam spora nasza Polonia! 🙂

   Jeszcze jedno rozśmieszające zdanie:

   „To tutaj 27 kwietnia 2014 roku proklamowano Ługańską Republikę Ludową. Kijów uznał ją za organizację terrorystyczną.

   Od tamtej pory dochodzą do nas jedynie strzępy informacji o formowaniu się na tym terenie tzw. Armii Południowego Wschodu, złożonej z mieszkańców samozwańczej republiki, byłych funkcjonariuszy ukraińskiego Berkutu i rosyjskich najemników.”

   „Redaktor” chyba nie ma internetu – bo dochodzą do niego „jedynie strzępy informacji”… 🙂
   Faktycznie to chyba inna planeta – według pana „redaktora”..

   Cudne jest zdanie:
   „Sytuacja w Donbasie od dłuższego czasu jest stabilna. Jednak dwa dni temu ukraińskie dowództwo podawało, że ich pozycje są coraz mocniej ostrzeliwane, szczególnie w rejonie Doniecka i Ługańska. W sobotę zostały ostrzelane 109 razy. „To rekordowa intensywność ostrzałów w ciągu ostatnich miesięcy” – komentowała „Ukraińska Prawda”. Strzały padały m.in. z wyrzutni rakietowych Grad oraz z dział samobieżnych”

   Jakoś nie piszą kto „intensywnie” ostrzeliwuje miasta, fabryki, domy, szkoły… Bo Powstańcy jak pisze „redaktor” odpowiadają ogniem strzelając „na pozycje ukrów”…

   Rozśmieszające jest każde zdanie…
   „Donbas coraz bardziej zbliża się do Rosji: towary ukraińskie zostały zastąpione przez rosyjskie, rubel jest w użyciu niemal na równi z hrywną. ”

   Jakoś „redaktor” zapomniał napisac o całkowitej blokadzie ekonomicznej Donbasu. Od roku nie płacone sa pensje i emerytury przez Kijow. Odłączono system bankowy, Zakazano handlu i sprowadzania towarów z ziem okupowanych przez banderowców. To Powstańcy mają sobie drukowac grzywny?

   Generalnie – fajny tekst na pośmianie się!!!! 🙂

   Napisała to niejaka Karolina Słowik – gratulujemy „dziennikarce”!

   Polubione przez 7 ludzi

 7. Namiestnik – Gruzin już działa. .https://youtu.be/dO1vBommHgM

  jak się spotyka brytyjski czołg z japońskim samochodem na niemieckiej drodze – to musi się skończyć tak: .https://pp.vk.me/c7011/v7011690/1dc3c/ozXV2QrRj30.jpg

  Czy to prawda że Obamie śnią się koszmary o odrodzeniu na powrót ZSRR? .https://youtu.be/6dMSrmvimPs

  Juz o tym dyskutowaliśmy. Dopiero dziś Kijów opublikował informację że Prezydent Janukowicz przestaje byc prezydentem. Interesujące że dopiero dziś to upubliczniają. Nie ma przypadku! .https://youtu.be/BIbT70DXKEU

  „Rosyjskich wojsk tu nie ma!” .https://youtu.be/-uu7Vnqdfmw

  Dzis rozpoczął produkcje na nowo Alczewski Kombinat Metalurgiczny! http://www.steelland.ru/news/business/5315.html

  Chodos: „Ben Laden alias Benia Landau” .https://youtu.be/briDKAAayqo

  .https://youtu.be/3XfpC8MHPo0 Wiadomości Donbasu. Wyleciał w powietrze BMP ukrów.

  Banderowski film pokazujący jak strzelają czołgami w Marjince .https://youtu.be/zndOADSp-14

  Batalion czołgów DNR. Kolejny film z poligonu .https://youtu.be/Eyfd1e_mi1I

  O tym pisałem a Jan pytał o potwierdzenie. Troche informacji znalazłem:
  .https://pp.vk.me/c628517/v628517739/852c/fenlLNdiiP4.jpg
  .http://www.informator.su/u-marynky-proyzoshlo-ohromnoe-dtp-s-uchastyem-voennoj-tehnyky/
  http://www.informator.su/u-marynky-proyzoshlo-ohromnoe-dtp-s-uchastyem-voennoj-tehnyky/
  To chyba jakaś fałszywka!

  Zacharczenko: „żadnych atrybutów „ukrińskości” tutaj nie będzie – ani flag, ani herbów, ani hymnu…” .https://youtu.be/Q6Cy1jbkIr8

  Ostatnia droga nieznanych .https://youtu.be/dffzlA3zUwk

  Nie dam rady nawet przeczytać – ale może ktos rzuci okiem? http://boeing-is-back.livejournal.com/235955.html

  „Wszystko przygotowane by zacząć wojnę” .https://youtu.be/Ns2HCtpTHkM

  Dziś władze Ruiny wprowadziły nowe, elektroniczne przepustki do strefy ATO i pomiedzy Donbasem a Ruiną. Opinie o tym http://nahnews.org/257661-ekspert-otmena-bumazhnyx-propuskov-tolko-uslozhnit-peredvizhenie-zhitelyam/?utm_source=VK&utm_medium=nova&utm_campaign=VV

  Tekst i mapa trzesień ziemi w USA która wskazuje na prostą zależnośc pomiędzy zwiekszoną ilością trzęsień ziemi a wydobywaniem gazu i ropy metoda „łupaną” https://vk.com/feed?w=wall-56604830_38258

  Syria – ostrzał bazy wojsk rzadowych .https://youtu.be/5eUzp9_bQWE

  Syria po raz drugi .https://youtu.be/YeFBGOLxySw

  W Petersburgu spotkaja się Pan Putin z panem Ciprasem. I chyba wszystko jasne???? http://russian.rt.com/article/97982

  Pieriemirie z telefonów banderowców – oni bezstresowo wrzucaja w siec takie materiały .Минское перемирие полностью изжило себя и осталось только на бумаге, стороны начали применять всю номенклатуру боевых средств, находящуюся на вооружении. Так, украинские каратели не стесняясь снимают свои артиллерийские атаки на Донбасс на камеры мобильных телефонов и выкладывают в сеть.

  Oni cą chorzy! BARDZO POWAŻNIE!
  http://www.biegunwydarzen.pl/polska-kontra-rosja-10-powodow-dla-ktorych-wygramy-konwencjonalna-wojne-z-rosja/

  DOBRANOC
  PADŁEM!

  Polubione przez 7 ludzi

 8. Jeszcze kilka linków przed snem bo mi uciekną!

  Dawid Hudziec
  W Polsce usunięto tablice z pomników upamietniających zbrodniarzy z Ukraińskiej Powstańczej Armii. Novorossia TV publikuje materiały z miejsca zdarzenia na prawach wyłączności.
  Pomnik został umieszczony w sposób sprzeczny z polskim prawem w 1994 roku niedaleko Radymna w pobliżu dzisiejszej granicy polsko-ukraińskiej . Już wtedy spotkało się to z lawiną oburzenia pośród mieszkańców, ponieważ UPA jest odpowiedzialna za bestialskie mordy na polskiej ludności cywilnej podczas II Wojny Światowej. W tragicznych okolicznościa zgineło wtedy kilkadziesiąt tysięcy ludzi. Pomimo postawy lokalnych władz zmierzającej do usunięcia samowoli budowlanej,nie można było nic zrobić,gdyż mniejszość ukraińska nagle oświadczyła, że jest to miejsce pamięci-w tej sytuacji polskie prawo jest bezsilne. Mieszkańcy wielokrotnie apelowali o demontaż tego symbolu hańbiącego pamięć pomordowanych. Zwłaszcza wobec podnoszenia w sąsiednim kraju, sprawców rzezi wołyńskiej do rangi bohaterów narodowych. W końcu Polacy zdecydowali się sami usunąć pomnik wychwalający zbrodniarzy.
  Jednocześnie przypomniano o tym, ze tak jak ukraiński szowinizm stał się sprawcą Rzezi Wołyńskiej tak teraz odrodził się znów kierując swoje bestialstwo przeciwko mieszkańcom Noworosji.
  Z pomnika usunięto tablicę z napisem: „Chwała bohaterom UPA, bojownikom o wolną Ukrainę”.Jednocześnie nie jest to osamotniona akcja, przed kilkoma dniami podobny los spotkał pomnik w Razdrużu i jakzapowiadają organizatorzy- nie spoczną dopóki nie usuną wszystkich symboli zbrodniczej UPA z polskiego terytorium.
  Jak widać polityka polskiego rządu bezwarunkowo wspierającego ukraińskie samozwańcze władze,ma się nijak do postawy samych Polaków.
  MATERIAŁ od 15:12
  .https://www.youtube.com/watch?t=988&v=cWCuuRpgXJo

  http://tragediadonbasu.net/manipulacje-mediow-nie-ustaja/

  Amerykanie budza się z letargu? http://vz.ru/news/2015/6/17/751260.html
  http://pavel-shipilin.livejournal.com/437940.html

  Polubione przez 6 ludzi

 9. TVN i SBU nadają. W ukraińskich aresztach i więzieniach znajduje się 19 obywateli Rosji, czynnych wojskowych różnych formacji swojego kraju, którzy zostali ujęci w związku z działalnością terrorystyczną w szeregach prorosyjskich separatystów w Donbasie.Nie są to jeńcy wojenni, lecz terroryści – oświadczył szef głównego zarządu śledczego Służby Bezpieczeństwa Ukrainy (SBU) Wasyl Wowk.
  Czyli 19 obywateli FR postawiono/przedstawi się zarzut terroryzmu (wszak terrorystami dla władz Ukrainy są żołnierze DNR i ŁNR). Możliwe ,że jest to zabieg propagandowy i atut w rozgrywkach z Rosją. Rząd Ukrainy stara się o zwolnienie około 10 obywateli krainy na U (w tym jednej deputowanej) którym sady FR zatrzymały i przedstawiły zarzuty w związku ze zbrodniami wojennymi które miały mieć miejsce na Donbasie.
  http://www.tvn24.pl/wiadomosci-ze-swiata,2/sbu-19-rosyjskich-zolnierzy-w-aresztach-ukrainy,552406.html

  Polubione przez 4 ludzi

 10. To mozliwe tylko na …Mieszkaniec Odessy sprzedał Narodowemu Banku Ukrainy pozłacane sztabki ołowiu. Oszust wykiwał państwo na ….5 mln hrywien.
  P.S pamiętacie państwo jak na stronie była linkowana informacja ,że w skarbcu NBU znaleziono fałszywe sztabki ze złotem? Skala okradania państwa na U przerasta wszelkie oczekiwania.
  http://www.kresy.pl/wydarzenia,spoleczenstwo?zobacz/mieszkaniec-odessy-sprzedal-narodowemu-bankowi-ukrainy-falszywe-zloto
  W Belgii zasekwestrowano całą własność skarbu Federacji Rosyjskiej za wyjątkiem własności należącej do placówek dyplomatycznych.Decyzję taką podjął sąd arbitrażowy w związku z powództwem spółki Jukos Uniwersal Ltd. niezrzeszających dawnych zagranicznych udziałowców spółki Jukos.
  http://www.kresy.pl/wydarzenia,gospodarka?zobacz/belgia-nalozyla-areszt-na-rosyjska-wlasnosc-panstwowa
  Coś o jedności państw UE.Dyplomatyczne napięcie na linii Paryż-Rzym. Francja odmówiła przyjęcia imigrantów, którzy przez Morze Śródziemne wdarli się do Włoch
  http://www.kresy.pl/wydarzenia,spoleczenstwo?zobacz/francja-odmawia-przyjecia-nielegalnych-imigrantow-z-afryki
  Wdzieczna Ukrainka i jej opinie o fundacji otwarty dialog. Dla wielu osób sprzyjajacych neo-banderowcom może to być szok. Warto przeczytać 🙂 !
  http://www.kresy.pl/wydarzenia,spoleczenstwo?zobacz/ukrainska-piosenkarka-o-euromajdanie-warszawa-aferzysci-i-tituszki
  Zegnam się dzisiaj i życzę spokojnych snów innym nocnym Markom

  Polubione przez 8 ludzi

 11. Ukraina składowiskiem radioaktywnych odpadów dla NATO

  Rada Najwyższa Ukrainy przegłosowała ustawę o składowiskach odpadów radioaktywnych na Ukrainie. Tych składowisk ma być 6 , w tym – co ciekawe – dwa na Krymie i jedno w Doniecku. Jak Ukraina zamierza stworzyć składowiska radioaktywne na Krymie i w Doniecku Rada Najwyższa nie określiła.

  http://voicesevas.ru/news/crimea/15038-ukraina-razreshila-nato-perezahoronenie-yadernyh-othodov-v-krymu-i-donecke.html

  Polubione przez 7 ludzi

 12. Co do Dudy , Siemoniaka, Kowala , Kukiza i innych .
  Rządzący Polską za oceanicznej kałuży tak ustawiają w Polsce swoje pionki na polskiej szachownicy , by stworzyć w Polsce garnitur marionetek mogących popchnąć Polskę i Polaków w kierunku wojny z Rosją. Kto tego nie widzie jest ślepy albo głupi, a raczej jedno i drugie.

  Ukraińcy już trzeźwieją , co widać po tych protestach przed Ambasadą USA w Kijowie w dniu 14 czerwca 2015 r.

  http://3rm.info/main/57473-zhiteli-kieva-prosypayutsya-miting-protiv-ssha-foto.html

  Polacy , pomimo tylu upokorzeń po 1989 r. ze strony okupanta nadal są w „czarnej dziurze” .

  Polubione przez 6 ludzi

  • Kaczyński – Duda, Kowal, Komorowski -Schetyna, Siemoniak, czy też Kukiz. Oni wszyscy są i grają w tej samej drużynie , chociaż przed Polakami grają różne role, a łączy ich jedno: służalczość wobec zaoceanicznego amerykańskiego ” hegemona” i ślepa wrogość /rusofobia/ wobec Rosji i Rosjan /Słowian/. Bardzo dobrze to opisał i wyjaśnił śp. generał Sławomir Petelicki.

   Śp. generał Sławomir Petelicki powiedział, cytuję :

   “Ja zostawiam na boku spór na linii Donald Tusk – Jarosław Kaczyński, czy wcześniejszy spór Donalda Tuska z Lechem Kaczyńskim, bo to jest amerykański wrestling, na który frajerzy kupują bilety, licząc że któryś z zawodników zrobi sobie krzywdę, a to są zapasy tak ustawione, że nikt sobie krzywdy zrobić nie może.”

   źródło : http://wiadomosci.onet.pl/tylko-w-onecie/gen-krytykuje-rzad-to-oni-sa-winni-katastrofy/zby1m

   Cytuję również komentarz do tej wypowiedzi Andrzeja Szuberta prowadzącego blog Opolczyk.pl :

   „No cóż – Petelicki zdradził publicznie jedną z największych tajemnic naszego szabrowanego baraczku – a więc, że domniemana “walka” PO i PiS – bliźniaczych kibuców – jest hucpą i politycznym igrzyskiem dla odmóżdżonych tłumów”.

   źródło : http://opolczykpl.wordpress.com/2012/06/21/sprawy-gen-petelickiego-cd/

   Aktualnie w Polsce w ramach wojny informacyjnej prowadzona jest jawna i ukryta kampania propagandowa mająca wynieść do władzy PIS i inne antyrosyjskie ugrupowania oraz ich celebrytów. Kampania ta prowadzona jest pod złudnymi na pierwszy rzut oka biorąc pięknymi hasłami wprowadzenia w Polsce demokracji bezpośredniej / JOW-ów/ , które de facto doprowadzą do faszyzacji Polski, czy też pod równie chwytliwym hasłem dojścia do władzy w Polsce młodych /lipa na kółkach/, których utożsamia się probanderowskim Kukizem :

   Polacy !!! Nie dajcie się kolejny raz oszukać.

   Polubione przez 8 ludzi

 13. Witam z rana bezchmurnego u mnie 🙂

  Do porannej kawy najlepiej smakuje Krakauer:
  🙂
  Konfrontacja z Federacją Rosyjską nie jest problemem, tylko to co potem? https://obserwatorpolityczny.pl/?p=32968

  Wietnamizacja konfliktu na Ukrainie zmusi Rosję do stabilizacji Ukrainy Wschodniej https://obserwatorpolityczny.pl/?p=32962

  Elita się nagle zorientowała że ludzie ledwo wiążą koniec z końcem? https://obserwatorpolityczny.pl/?p=32965

  Konflikt wartości wokół Cyrku, czyli jak rozumieć wolność? https://obserwatorpolityczny.pl/?p=32971

  Jak skutecznie pogrzebać lewicę w Polsce? https://obserwatorpolityczny.pl/?p=32974

  ~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~

  Zza oceanu: Donald T. (ale nie Task – jak wymawiano dawniej) – chce zostac prezydentem USA i… przyjaźnić się z Rosją… Chyba to go przekreśla w oczach naszych „jelit”? http://spb.riss.ru/news/584/

  Opołczeńcy donoszą z Marjinki że doma za domem posuwają się do przodu i oczyszczają z banderoluchów
  .http://cs629106.vk.me/v629106636/457a/C605Lv0KkAA.jpg
  .http://cs629106.vk.me/v629106350/32a7/EAey3nAhziU.jpg
  http://vk.com/video-57424472_171399079?list=3ba1832241161242a6
  http://vk.com/video-57424472_171399055?list=f8297d6a026e8063c9

  Szkirak którego w nagrodę wysłano do Marjinki potwierdza i alarmuje że Opołczeńcy szturmują pozycje banderowców czyli ukraińców (aha, przy okazji. Postanowiłem za radą wcześniejszą pisac ukrainiec z małej litery bo z małej litery piszemy wyznawców – a to sa wyznawcy religii banderyzmu. Czyli banderowiec = ukrainiec) http://vk.com/feed?w=wall-66959790_53446

  Wojna wojną w piłke by pograł! 🙂 W trwających mistrzostwach Doniecka mamy pierwszego finalistę! Wczoraj dzięki zwycięstwu 1:0 nad FK Mospino do finału wchodzi FK Kirowiec

  Po zamrożeniu aktywów ROsji przez sąd w Belgii (co związane jest ze sprawą Jukosu niejakiego złodzieja Chodorkowskiego) – Rosja zamruczała jak niedźwiedź budzony o poranku ze słodkich znów o barci że „odpowiedź będzie ostra” http://vegchel.ru/index.php?newsid=10485

  Jakiś niezwykle dociekliwy internauta pyta wszystkich bo go to z nieznanych przyczyn interesuje – kto leci tym samolocikiem do USA?
  http://vk.com/feed?w=wall219718347_23008
  А мне вот интересно – кто это летит на этом небольшом самолетике из Киева обратно в США? Помните как в прошлом году в Киев инкогнито летал глава ЦРУ Джон Бреннан? А кто сейчас летит?
  Наблюдать за рейсом C550 можно тут – http://www.kassodrom.ru/polet_online.htm
  Борт по всей видимости сейчас летит до Британии на дозаправку, а потом через Атлантику в США.
  .http://cs627526.vk.me/v627526919/70a2/qIB_FKmQTw0.jpg

  Gdzieś na Zachodzie zmiany? .http://cs624717.vk.me/v624717317/32580/OptNvy2xfXY.jpg <<<ten Pan znany chce obywatelstwa FR 🙂 Tak się "podlizuje!"

  Inne sprawy jak to na zachodzie bez zmian! Albo biją murzynów albo rozstrzeliwują wiernych w kościołach http://ren.tv/novosti/2015-06-18/vooruzhennyy-muzhchina-rasstrelyal-vosem-prihozhan-v-amerikanskoy-cerkvi

  Podobno Opołczenie rozwaliło w proch i pył bandę zbrojną Kijów-2 http://swip.su/ополченцы-уничтожили-батальон-киев-2/

  A ten obrazek spodobał mi się bardzo! .http://cs629102.vk.me/v629102157/2b0a/DivPxsvRH3A.jpg

  Jak i ten .http://cs623728.vk.me/v623728810/36ba4/tlwgQBJbBgY.jpg
  oraz .http://cs621929.vk.me/v621929635/2aab7/wnyIOj_pbWQ.jpg

  Uznanie przez LNR przez Światową Organizację Związków Zawodowych – to duzy krok ku faktycznej niezalezności .https://youtu.be/bQSsk5x4qVM

  Polubione przez 6 ludzi

 14. W Sewastopolu zatrzymano ukrainskich nacjonalistów-prowokatorów
  Видео задержания иностранных граждан, готовивших очередную провокацию с демонстрацией украинской националистической символики опубликовал пользователь Владислав Бельский https://www.youtube.com/watch?v=ATBhUug0aL0
  .http://www.ridus.ru/news/188619
  http://vk.com/feed?w=wall-50377583_468401

  Generał Iwaszow (szef Akademii Problemów Geopolitycznych, doktor nauk historycznych) – opowiada ciekawie! .https://youtu.be/eTMVmSkRrwI

  Pytanie – zagadka (łatwa do rozwiązania) – z której strony asfalt jest „poradziecki” a z której „współczesny” .http://cs622131.vk.me/v622131548/4e5e/I-Qu4jhvyyc.jpg

  Całe wieki nie linkowałem wirtuoza bałałajki Archipowskiego – proszę usiąść wygodnie w fotelach i przypiąć się pasami byście nie spadli na ziemię albo nie odlecieli w kosmos! .https://youtu.be/GF2FplBH3_0

  Ten pakiet kończe obłokiem idealnym, czego i Państwu pożyczam!
  .http://cs7066.vk.me/c540106/v540106658/2d89d/cFUJK_5rHVg.jpg

  Polubione przez 5 ludzi

Możliwość komentowania jest wyłączona.

%d blogerów lubi to: