Wojna domowa na Ukrainie 18.06.2015r.- 119 dzień od nowego rozejmu.


„Jeśli ktoś zagraża jakimś naszym terytoriom, to powinniśmy w odpowiedni sposób skupić nasze siły zbrojne, uderzeniowe, nowoczesne środki na terytoriach, z których pochodzi zagrożenie. A jak inaczej? To przecież NATO zbliża się do naszych granic, a nie my się gdzieś przesuwamy. Tym nie mniej nie eskalowałbym sytuacji. Oczywiście, będziemy wszystko analizować, uważnie obserwować. Na razie jednak nie widzę niczego, co wzbudzałoby szczególny niepokój”– powiedział rosyjski prezydent Władymir Putin na konferencji prasowej po rozmowach ze swoim fińskim odpowiednikiem, Sauli  Niinistö.

http://www.rferl.org/content/russia-finland-putin-niinisto-meeting-criticism/27074419.html

W odpowiedzi na słowa rosyjskiego prezydenta sekretarz generalny NATO, Jens Stoltenberg, który odwiedził wczoraj poligon w Żaganiu, gdzie odbywają się manewry tzw. „Szpicy”- powiedział:

„NATO nie łamie żadnych międzynarodowych umów i działa w otwarty sposób. Porozumienia złamała Rosja (…) wszystkie działania Sojuszu mają charakter wyłącznie obronny i są reakcją na zmieniający się świat, w tym na działania Rosji na Ukrainie.  Nie robimy niezapowiedzianych ćwiczeń. Wszystkie nasze ćwiczenia są jawne, a informacje są na naszej stronie internetowej. Zapraszamy też obserwatorów, jeśli to potrzebne. W ramach szpicy ćwiczy teraz 5 tysięcy osób, podczas gdy Rosja prowadzi niezapowiedziane ćwiczenia z udziałem 80 tysięcy żołnierzy. Nie ma wątpliwości, że to, co robimy, ma charakter obronny, proporcjonalny i jest w zgodzie z naszymi międzynarodowymi zobowiązaniami (…)  NATO musiało zareagować i reaguje, wdrażając projekt największego wzmocnienia wspólnych sił Sojuszu od czasów zimnej wojny (…) Nie prowadzimy nowego wyścigu zbrojeń. Przestrzegamy porozumień, na przykład porozumienia o broni konwencjonalnej w Europie. To Rosja wycofała się z tego traktatu kilkanaście lat temu. Ostatnio wycofali się także z grupy konsultacyjnej. Rosja tak naprawdę podważa traktaty, które obowiązują od kilkunastu lat”– powiedział wczoraj sekretarz generalny NATO Jens Stoltenberg na poligonie w Żaganiu.

Jednocześnie Stoltenberg wyraził swoje uznanie dla żołnierzy biorących udział w ćwiczeniach „Szpicy”:

„,,Szpica,, jest kluczowym elementem tego wzmocnienia sił. Cieszę się, że widzę, tu w Polsce, że formacja ta jest w pełni operacyjna i prowadzi ćwiczenia (…) NATO zwiększy też ponad dwukrotnie swoje siły szybkiego reagowania z 13 tys. do ponad 30 tys. żołnierzy, a ponadto ustanowimy w Polsce niewielką kwaterę główną. To wszystko to elementy SZERSZEGO PLANU, który ma na celu zwiększenie gotowości i przygotowanie naszych sił”

Interesujący w tym kontekście jest problem o jaki to „szerszy plan” chodzi sekretarzowi generalnemu NATO?

Może warto go o to przy następnej okazji zapytać?

Kończąc wstęp tym retorycznym pytaniem, przechodzę teraz do relacji z kolejnego dnia wojny domowej na południowo-wschodniej Ukrainie.

W nocy w Doniecku słychać było odgłosy toczących się na przedmieściach walk. Natomiast na teren samego miasta spadło kilka ukraińskich pocisków artyleryjskich szczególnie w dzielnicy Kijowskiej gdzie w okolicy mostu Putiłowskiego została ostrzelana ulica Błagowieszczienskaja oraz uszkodzono dwa domy prywatne na ulicy Czapajewa. Jak do tej pory nie odnotowano ofiar wśród ludności cywilnej.

Wczoraj w Gorłówce było względnie spokojnie i ukraińskie wojsko nie prowadziło ostrzału celów cywilnych.

Szirokino pod ostrzałem ukraińskiej artylerii z kierunku miejscowości Lebiedinskoje i Sartana.

Najcięższe walki miały miejsce w rejonie miejscowości Marinka, gdzie powstańcy utworzyli bardzo silne stanowiska obronne. Tam około godziny 22:30 ukraińskie wojsko przy użyciu czołgów i ciężkiej artylerii prowadziło ostrzał pozycji obronnych sił powstańczych.Wcześniej od godzin rannych ukraińskie wojsko ostrzeliwało przy użyciu broni ręcznej i moździerzy kaliber 82 mm wysunięte linie obronne żołnierzy międzynarodowej brygady „Pjatnaszka” wchodzącej w skład Gwardii Republikańskiej DRL:

Toczyły się również walki również w rejonie miejscowości Piaski i Jasinowatej. W Piskach ostrzał prowadzony był za pomocą artylerii, zaś w rejonie Jasinowata-Awdiejewka intensywne walki prowadzono przy użyciu ciężkiej artylerii, ciężkich karabinów maszynowych działek przeciwlotniczych i automatycznych wyrzutni granatów:

W rejonie Ługańska późnym wieczorem ukraińskie wojsko ostrzelało pozycje sił powstańczych rozmieszczone koło miejscowości Sokolniki oraz w rejonie miejscowości Priszib. Tam ukraińska artyleria przy użyciu haubic 122 mm, moździerzy 120 i 82 mm oraz ciężkich karabinów maszynowych i granatników automatycznych prowadziła ostrzał na cele cywilne. Trwały też w nocy walki w rejonie miejscowości Zołotoje, gdzie powstańcy odpowiedzieli ogniem w kierunku usiłujących atakować ukraińskich wojsk. Tam też w wyniku walk miało zginąć jeden ukraiński żołnierz z batalionu „Ajdar”- o czym informowała strona ukraińska. Dziś rano ukraińskie wojsko przy użyciu wyrzutni rakiet „Grad” rozpoczęły ostrzał okolic punktu kontrolnego nr. 29:

Wczoraj w  Dniepropietrowsku- pomimo deklarowanego przez ukraińskie dowództwo wojskowe braku ofiar po swojej stronie- miał miejsce pogrzeb 16 żołnierzy zabitych podczas ostatnich walk.

Podczas wczorajszej rozmowy telefonicznej ministrów spraw zagranicznych Rosji i Niemiec, gdzie omawiano aktualną sytuację w Donbasie, Siergiej Ławrow wezwał do natychmiastowego przerwania działań wojennych na południowym-wschodzie Ukrainy.

Gienadij Moskal szef części obwodu ługańskiego będącego pod kontrolą ukraińskich władz, zrobił sobie wczoraj wycieczkę nad Sewierskij Donieck, w miejscu gdzie na przeciwległym brzegu znajduje się punkt kontrolny powstańców. Podczas tej wizyty Moskala na linii frontu nie doszło do żadnych incydentów:

Koło miejscowości Krjakowka ukraiński opancerzony wóz bojowy najechał na minę w wyniku czego zostało poważnie rannych dwóch żołnierzy, a pojazd uległ znacznemu uszkodzeniu:

Wczoraj- jak podała naczelna ukraińska prokuratura wojskowa- zostało zatrzymanych osiem osób, w tym dowódca, z batalionu „Tornado”. Osoby te, jak i pozostali niezatrzymani jeszcze żołnierze ukraińskiego batalionu „Tornado”, dopuściły się licznych poważnych przestępstw, w tym gwałtów (łącznie 127 gwałtów), morderstw (115 morderstw) oraz licznych innych przestępstw polegających na nielegalnym więzieniu cywilów, stosowania tortur, kradzieży i korupcji.

Batalion „Tornado” wchodzi w skład jednostek specjalnych MSW Ukrainy działających w rejonie frontu ługańskiego, a jego dowódcą jest porucznik milicji Rusłan Oniszczenko, który osobiście namawiał swoich podwładnych do popełniania różnych poważnych przestępstw, w tym polegających na bezprawnym więzieniu cywilów oraz ich torturowaniu.

Prokurator ukraińskiej prokuratury wojskowej Anatolij Matios oświadczył, że służby śledcze zebrały wystarczającą liczbę dowodów, zeznań świadków i wyników obdukcji lekarskich, pozwalających na pociągnięcie do odpowiedzialności podejrzanych o dokonanie przestępstw członków batalionu „Tornado”.

Jednocześnie prokurator Anatolij Matios zaapelował do ministra MSW Arsena Awakowa o rozbrojenie pozostałych członków batalionu „Tornado” przebywających obecnie w strefie walk. Sytuacja jest o tyle poważna, że batalion ten liczący 170 ludzi, posiada na swoim wyposażeniu również broń ciężką i rozbrojenie go przy pomocy normalnych oddziałów milicji nie jest możliwe.

Nasze media przemilczając jak zwykle informacje istotne podały tylko, że w strefie walk w rejonie Ługańska aresztowano dwóch ukraińskich żołnierzy podejrzanych o zamordowanie strzałami w głowę  77-letniej matki i jej 45-letnią córki- mieszkanek Ługańskoje. Zatrzymanymi są 23 i 25-letni szeregowcy, którzy przyznali się do popełnionego morderstwa.

Tak więc podana wyżej przez polskojęzyczne media informacja ma za zadanie przykrycie znacznie poważniejszej sprawy jaką są ujawnione przez ukraińską prokuraturę wojskową zbrodnie batalionu MSW „Tornado”. A na tym nie jest jeszcze koniec prowadzonych obecnie spraw.

http://www.ukrinform.ua/ukr/news/biytsiv_tornado_zatrimali_za_katuvannya_i_zbochene_zgvaltuvannya___prokuror_2065069

http://112.ua/ato/boycy-tornado-zaderzhany-za-pytki-i-gruppovoe-iznasilovanie-matios-238141.html

http://www.tvn24.pl/wiadomosci-ze-swiata,2/wojna-na-ukrainie-zolnierze-zabili-kobiety-podejrzewane-o-separatyzm,552417.html

http://wiadomosci.onet.pl/swiat/ukraina-dwaj-zolnierze-zabili-matke-i-corke-podejrzewane-o-separatyzm/g0kpp5

W Sewastopolu na Krymie zatrzymano grupę ukraińskich prowokatorów:

Na koniec jeszcze kilka aktualnych filmów:

Pozdrawiam.

Reklamy

168 uwag do wpisu “Wojna domowa na Ukrainie 18.06.2015r.- 119 dzień od nowego rozejmu.

 1. Przegląd wiadomości
  Wczoraj Kliczko szukał w Polsce zakładów, które mają zmodernizować tabor miejski w Kijowie. Dziwiłem się skąd Kijów ma pieniądze na tę inwestycję. Dziś już wiem- kasę wyłoży Polska
  http://www.kresy.pl/wydarzenia,gospodarka?zobacz/polska-chce-pozyczyc-10-mln-euro-na-komunikacje-miejska-w-kijowie
  Prawdopodobnie następuje (zresztą tak jak w Polsce) zmiana wizerunku w rządzie, wymiana twarzy/ekipy. Ukraińskie media podały, że jednym z oskarżonych o zabójstwo opozycyjnego dziennikarza Olesia Buzyny jest Andrij Medwedko – polityk kijowskiego oddziału banderowskiej partii Swoboda
  http://www.kresy.pl/wydarzenia,spoleczenstwo?zobacz/ukraina-opozycyjnego-dziennikarza-zabil-polityk-parlamentarnej-banderowskiej-swobody-foto
  Jeszcze przed decyzją ministra spraw wewnętrznych, który rozformował rotę „Tornado”, ługański gubernator z ramienia Kijowa Giennadij Moskal domagał się także rozbrojenia batalionu „Czernihów”.
  http://www.kresy.pl/wydarzenia,wojskowosc?zobacz/luganski-gubernator-domaga-sie-rozbrojenia-jeszcze-jednego-batalionu
  O upadku przemysłu na Ukrainie.
  http://www.kresy.pl/wydarzenia,gospodarka?zobacz/ukrainski-przemysl-na-jalowym-biegu
  Wiceprzewodniczący węgierskiej partii Jobbik István Szávay wyraził zdecydowany sprzeciw przeciwko opodatkowaniu przez rząd w Kijowie pomocy finansowej z Węgier dla węgierskich szkół na ukraińskim Zakarpaciu.
  http://www.kresy.pl/wydarzenia,spoleczenstwo?zobacz/wegierski-jobbik-nie-bedziemy-finansowac-machiny-wojennej-kijowa
  i na ostatek pułk Azow ma być przeformowany w …brygadę specjalnego przeznaczenia.
  http://www.kresy.pl/wydarzenia,wojskowosc?zobacz/ukrainska-armia-neo-nazistowski-pulk-azow-otrzyma-status-brygady

  Polubione przez 11 ludzi

   • Nie mam pod reka adekwatnego linku ale wczoraj widziałem info z Watykanu. Podobno Franciszek nie tylko chce zrównac terminy świąt u nas ze świetami prawosławnymi (jak wiemy) – ale uważa podobno prawosławie oraz Pana Putina za głównego obrońce chrześcijaństwa – tak ja to zrozumiałem ale przyznaję że na oczy juz mało widziałem…

    Polubione przez 7 ludzi

     • „Patriarchaty” kijowskie są niekanoniczne i nieuznawane przez żaden z kościołów prawosławnych na świecie. Obecny „patriarcha” upainy jest samozwańcem, który dokonał ogromnego podziału. Ten sam „patriarcha” latał do stanów żebrać o śmiercionośną broń w celu zaprowadzenia pokoju. Tego samego „patriarchę” można często zobaczyć u boku poroszenki. Tak więc nie muszę tłumaczyć kim on jest.
      Zwierzchnikiem kanonicznej cerkwi prawosławnej na Ukrainie jest metropolita Onufry. Większość największych sanktuariów prawosławnych na upainie jest w rękach cerkwi kanonicznej,

      Polubione przez 5 ludzi

  • Dzień Dobry.
   @brusek, W kwestii taboru: Na poziomie geopolitycznym i makroekonomicznym to całkiem sprytna sprawa. U nas te pieniądze będą w obrocie (będziemy takim bankiem z zyskiem 10 mln euro z dłużnikiem któremu jak nie będzie płacił będziemy naliczać odsetki. Zysk wraz z odsetkami będzie u nas w obiegu od pierwszych wypłat pracowników a krążąc w systemie będzie pracował dla Polski (abstrahuje od tego ile kasy panowie „łasy” wypompowują z tego kraju). Na pewno dostawa taboru na kredyt ma większy sens i uzasadnienie niż dostarczenie na kredyt broni i czy po prostu udzielenie pożyczki która rozpłynie się we mgle. A sam tabor będzie służył głównie zwykłym ludziom. Na tym poziomie ekonomia działa trochę inaczej niż planowanie budżetu domowego a do obrotu wprowadzane są pieniądze rozumiane inaczej niż fizyczna gotówka która jest sama w sobie tyle warta ile papier na niej wydrukowany i farba (o dyktowaniu kursu takiego szmatolara po lufami karabinów nie wspomnę i wysysaniu jego kursu z palca który wcześniej był gdzieś gdzie z przyzwoitości nie napiszę)
   Pozdrawiam

   Polubione przez 6 ludzi

 2. Film ukrytą kamerą w taksówce na Krymie uczyniony .https://youtu.be/i8GMwm05Zl0

  Co do rozmów z WW Pitinem w Petersburgu – własnie „ruska tv” twierdzi referując przemowe że istniejąca cena na rope masię zostac na długi czas na poziomie co najmniej obecnym (64 USD/baryłkę) – co całkowicie zadowala Rosje i zamyka jej budżet.
  Teraz pokazuja sensacyjne spotkanie z Szejkami z Arabii. Wizyta w Petersburgu Szejków z Rijadu to „cios w plecy Faszyngtonu”. Podobno o cenie na ropę nie mówiono w rozmowach ale „przecież partnerzy nie będą sobie robić krzywdy”. Pisze szybko co usłysze w tej chwili..

  Polubione przez 9 ludzi

 3. MSZ Rosji wezwało na dywanik ambasadora Belgii http://www.novorosinform.org/news/id/30810
  Rosyjska tv podaje teraz że w Belgii „aresztuje się” wszystko co „rosyjskie” – łacznie z pomieszczeniami dziennikarzy i oddziałów korespondentów tv – tak zrozumiałem.”

  Wyjaśnia sie po co strzela się smierczami zakład chemiczny. Tam jest ogromna ilośc poradzieckich materiałów radioaktywnych. Tak podała tv

  Polubione przez 8 ludzi

 4. Onet wysłał swojego korespondenta do Donbasu z czego oprócz wywiadów z „polskim” patriotą o imieniu Wadim z ukropskiego czyli nazistowskiego batalionu Donbas są też wymierne korzyści. Oto jedna z nich:

  naprawdę ciekawy wywiad z Rafaelem Lusvarghi, Brazylijczykiem walczącym w Donbasie po słusznej stronie

  http://wiadomosci.onet.pl/tylko-w-onecie/brazylijczyk-walczacy-dla-dnr-dlaczego-wy-polacy-popieracie-kijowska-junte/y1s2vd

  Polubione przez 9 ludzi

  • On wie, tyle że tego Pana i ludzi, którzy go powołali na stanowisko bardziej interesuje pytanie kim zastąpić opuszczających Polskę, od odpowiedzi na pytanie, co zrobić, aby zatrzymać młodych ludzi w kraju To jest ta magiczna zdolność dostrzegania okazji niezależnie od sytuacji i kierowania dyskusją tak, aby to co istotne nie zostało powiedziane.

   Polubione przez 6 ludzi

 5. Może , mimo kilkukrotnego zawieszania kompa i resetowania – cos sie da jeszcze wkleic?
  (Jestem na innym IP – i znów mnie wykryli? )

  W Słowiańsku strzelanka momiedzy ukraińcami. 4 wojskowi nie zyja a dwaj ranni! https://vk.com/feed?w=wall-57424472_63648

  .https://pp.vk.me/c622229/v622229541/3150c/EGE27l7duZI.jpg
  Bez strat?

  Dla studentów nie tylko 3-ciego wieku 2-godzinny wykład historyka znanego Dymitra M. Wołodichina na temat wojen rosyjsko-litewskich XIV-XVI w.https://youtu.be/OfdsfM1CgB0

  OBWE znalazła 3 batereie zakazane pod Mariupolem. A dokładnie 3 działa kalibru 166 milimetrów (?) które były „niedawno używane”. Info z bezpilotnika. Jak zmierzyli te milimetry nie wiem http://dnr-news.com/dnr/21818-obse-nashla-tri-ispolzovavshihsya-artilleriyskih-ustanovki-pod-mariupolem.html

  Nowa partia „Ukrop” – Benia w natarciu? http://ria.ru/world/20150618/1077112479.html

  Belgia i Francja – ciąg dalszy zajmowania rosyjskiej własności https://russian.rt.com/article/98230
  .https://youtu.be/IOOk4X9FuJg

  Dla psiarzy – o zwierzetach na froncie .https://youtu.be/0FoVSpvDYlE

  Do Ługańska dojechała 30-sta kolumna pomocy humanitarnej .https://youtu.be/xsomlxLLVkw

  Opołczeńcy odbili kolejny atak na 29-posterunek. W linku informacje… https://vk.com/feed?w=wall-3108310_228705

  .https://youtu.be/wveLgTGgZFU Предательство – как политика Украины (o sprzedawczykach mówi panienka)

  Nie dam rady tłumaczyc ale dam rade wklejac
  В доме Анастасии Буторина был я этот вечер. 16-летний жертва ВСУ обстрела. Похороны завтра. Мы дали семью Насти 20000 руб на похороны, я раздал более 30000 рублей гум-помощи в Горловке тем, кто нуждается по-настоящему. Также я запустил беспилотник и сделал кадры разрушений после украинского обстрела.
  .https://www.youtube.com/watch?t=45&v=YgbZCGYlpFI

  https://vk.com/feed?w=wall267213400_1448
  Dawid Hudziec
  today at 7:56 pm
  Dzisiaj z wizytą w Batalionie Humanitarnym, zebrane materiały do reportażu i w nagrodę dostałem flagę powstańczą:) Już dumnie stoi na biurku obok barw Najjaśniejszej
  .https://pp.vk.me/c623119/v623119400/3fd7f/nrb-qS1E1_g.jpg
  .https://pp.vk.me/c623119/v623119400/3fd88/xyd0IAUVLiQ.jpg
  .https://pp.vk.me/c623119/v623119400/3fd91/lz1BTBTkYn4.jpg

  Pierwszy prezydent kraju którego NIGDY wczesniej na planecie nie było powiedział że ten kraj niebawem bedzie zmuszony uznac rzeczywistość – to znaczy faktyczny status Krymu i Donbasu – jako niezaleznych całkowicie od Kijowa! http://politexpert.net/436-kravchuk-ukrainu-vynuzhdayut-otkazatsya-ot-kryma-i-donbassa.html

  Ciekawostka która może nie jest zaskakująca?
  Pan Leonid Iwaszow w ciagu 32 minut opowieści udowadnia że kontrakt na Mistrale to przekret korupcyjny na wyższym poziomie. .https://youtu.be/iH_Peui04Ek
  Do tego teksty: https://vk.com/wall-60932039_159388
  Oraz http://www.kp.ru/online/news/2085527/

  Polubione przez 4 ludzi

 6. Ad. 2

  „Chciałbym poprosic autora bloga aby nie dawał tutaj fałszywek.”- a na jakiej podstawie twierdzisz (a wręcz po prostu oskarżasz), że ja „daję tutaj fałszywki”?
  Na podstawie jednego niepodpisanego zdjęcia, którego wyszukanie musiało ci zająć co najmniej kilka ładnych godzin pracy?

  Widzisz, zasada jest taka, że niepodpisane zdjęcie jest tylko ilustracją zamieszczoną tylko z tego powodu, aby czytelnik niezorientowany mógł się dowiedzieć jak takie urządzenie wygląda.

  Sorry ale wrócę tutaj jeszcze do tej starej sprawy z 15 czerwca, zdjecie było dane do bloga w związku z informacją o ukrainskich krematoriach mobilnych które zauważono na terenach kontrolowanych przez armię ukraińską.
  Dając fałszywe zdjecie pod tą informacją daleś podstawę do twierdzenia że cała informacja jest fałszywa, myślę że zaczynasz gwiazdorzyć, boisz sie o to że spada ci ilośc odwiedzających więc starasz sie dawać newsy, najbardziej chwytliwe i najlepiej udokumentowane, niestety widać że za każdą cenę.
  Ja od miesiecy jestem twoim czytelnikiem, zawsze wiedziałem że informację są trochę tendencyjne, ale mi nie przeszkadzało, przekazując dalej do internetu tę informacje informowałem że to ze strony z lekkim przechyłem na stronę powstańców, ale najważniejsze że informacje były w miarę rzetelne co najwyżej lekko podkoloryzowane.
  Ale bez przesady dając fałszywkę na dodatek taką prymitywną zrobiłes nie tylko nierzetelnosć ale przede wszystkim wielką glupotę, bo teraz każdy może twierdzić że dajesz fałszywki .
  Danie pod informacją o ukrainskich krematoriach zdjecie samochódu rosyjskiego to podpada pod sabotaż pro-banderowski!
  Wiem że to była w twoim przypadku raczej niefrasobliwość ale wujek Stalin za takie coś karał śmiercią.

  Polubienie

  • Ad. 1

   „myślę że zaczynasz gwiazdorzyć, boisz sie o to że spada ci ilośc odwiedzających więc starasz sie dawać newsy, najbardziej chwytliwe i najlepiej udokumentowane, niestety widać że za każdą cenę.”- a skąd takie wieści dziwnej treści ci do głowy przyszły?

   Ad. 2

   „…zawsze wiedziałem że informację są trochę tendencyjne, ale mi nie przeszkadzało, przekazując dalej do internetu tę informacje informowałem że to ze strony z lekkim przechyłem na stronę powstańców, ale najważniejsze że informacje były w miarę rzetelne co najwyżej lekko podkoloryzowane.”- jeśli tu są informacje tendencyjne to po kiego grzyba tu zaglądasz? Czy nie lepiej bezstresowo sobie wstąpić na bezpieczne łamy: niezależnej, kresów24, oneta, interii, i kilku jeszcze innych banderowskich mediów?
   Ja na przykład na twoim miejscu bym tak zrobił, i żadnymi koniami by mnie nie zaciągnięto do obrzydliwego i dającego fałszywki medium, żebym musiał się męczyć i cierpieć je czytając.

   Ad. 3

   „Ale bez przesady dając fałszywkę na dodatek taką prymitywną zrobiłes nie tylko nierzetelnosć ale przede wszystkim wielką glupotę, bo teraz każdy może twierdzić że dajesz fałszywki .”- no to niech twierdzą. Nie mój to problem:)))))

   Ad. 4

   „Wiem że to była w twoim przypadku raczej niefrasobliwość ale wujek Stalin za takie coś karał śmiercią.”- widzisz tu gdzieś jeszcze Stalina?

   Polubione przez 9 ludzi

  • Zgadzam się co do pewnej tendencyjności pana AdNovum, ale proszę mi znaleźć jakieś nietendencyjne, w pełni obiektywne i niezaangażowane w kwestii ukraińskiej, najlepiej polskojęzyczne, źródło.

   Polubione przez 1 osoba

 7. Koniec gry! Czasu zostało niewiele! O Grecji – w rzeczy samej!
  http://cont.ws/post/94664?_utl_t=vk Z Tym ze Grecy nie graja! Oni próbuja PRZEZYĆ!

  Podobno Centralbank i min. finansów FR były zawczasu przygotowane na ewentualne zajmowanie rosyjskich aktywów w związku ze złodziejem Chodorkowskim https://vk.com/feed?w=wall121471350_132279
  http://ktovkurse.com/recommend/cb-i-minfin-podgotovilis-k-arestu-valyutnyx-rezervov-rossii
  http://infopolk.ru/1/V/economy/1434647119#6c945777-f0d6-4201-b042-84104abba344
  http://infopolk.ru/1/V/economy/1434647119#6c945777-f0d6-4201-b042-84104abba344

  Polubione przez 9 ludzi

 8. http://wiadomosci.onet.pl/kraj/prezydent-bronislaw-komorowski-czlowiekiem-roku-gazety-wyborczej/g2qvqq

  Coś dla fanów pana BUlla . Prezydent Bronisław Komorowski Człowiekiem Roku „Gazety Wyborczej” . Cytat:
  ,,Za konsekwencję Tadeusza Mazowieckiego i przyzwoitość Władysława Bartoszewskiego prezydent Bronisław Komorowski został uhonorowany tytułem Człowieka Roku „Gazety Wyborczej”. „Starał się łączyć Polaków, przedkładał umiar i porozumienie nad skrajność i dogmatyzm”

  :D:D:D dalej nie czytałem, tyle mnie wystarczy, przyzwoitość Bartoszewskiego…. hihi, XD

  Polubione przez 11 ludzi

  • Bacząc na serwowane fakty to doskonale wpływa na ich edukację. Nie znając Facebooka sieci Internet potrafią zhackować w niej wszystko. W świetle takich faktów ich przeciwnicy powinni się od razu poddać bo co będzie jak koniec końców jedna i druga Korea się połączą? 😀

   Polubione przez 2 ludzi

 9. Na koniec mojego dyżuru 🙂

  I proszę ” nie osądzać nikogo zanim poznam….”

  Naszą mentalnością jest pytać jednostki które się wybijają…”skąd on jest, co ma z tego, czyim słupem jest ? ”

  Dajmy proszę Państwa szansę i proszę nie ulegać schematom 🙂

  Polubione przez 4 ludzi

 10. Wywiad dla RT z Cohenem. Dla tych, których nurtuje pytanie o czym mógł rozmawiać Kerry z Ławrowem podczas nieoczekiwanego spotkania (ja obstawiam jeszcze jeden temat poza tym, który poruszono w wywiadzie) i dla tych, którzy zapomnieli, że to druga kadencja Obejmy i zbliżają się wybory na POTUSA, a co za tym idzie być może parę zaskakujących zwrotów akcji przed nami. Moim zdaniem warto posłuchać.
  .https://www.youtube.com/watch?v=ZaWtlgz3U2c&feature=youtu.be

  Polubione przez 5 ludzi

 11. Witam z rana jesiennego u mnie. Przedwczoraj wiosna, wczoraj lato, dziś jesień. Jutro mam się śniegu spodziewac? 🙂

  Świeżynki poranne:

  W najbliższy poniedziałek kraje Europy będą obradować na specjalnym, nadzwyczajnym zebraniu. Chodzi o to co robić „w sprawie Grecji” http://replyua.net/news/europa-news/8073-evropa-sobiraet-ekstrennoe-soveschanie-iz-za-upryamstva-grecii.html

  Brytyjski pisarz, były dyplomata i ekspert twierdzi że Grecja otrzyma pomoc od Chin i Rosji .https://youtu.be/Oh9gZ7uJjA0

  Poranny zestaw gadających głów na konferencjach http://vk.com/feed?w=wall12244969_5144
  1. Как Украина пытается подставить Новороссию. Захарченко
  2. О восстановлении пассажирских ж/д перевозок между РФ и ДНР
  3. «Народное сопротивление киевским властям будет усиливаться»
  4. «Киев не выходит из переговоров, но пытается имитировать и затягивать их»
  5. О таможенных пунктах между ДНР и ЛНР

  .https://youtu.be/P941qc2m9Ss O przestepstwach ukraińskich ścierw (ukrainiec = banderowiec) – reportaz

  O tym samym pisze Pan Dawid Dawid Hudziec
  today at 7:52 am
  Jak podała naczelna ukraińska prokuratura wojskowa- zostało zatrzymanych osiem osób, w tym dowódca, z batalionu „Tornado”. Osoby te, jak i pozostali niezatrzymani jeszcze żołnierze ukraińskiego batalionu „Tornado”, dopuściły się licznych poważnych przestępstw, w tym gwałtów (łącznie 127 gwałtów), morderstw (115 morderstw) oraz licznych innych przestępstw polegających na nielegalnym więzieniu cywilów, stosowania tortur, kradzieży i korupcji.
  http://novorossia.today/?p=52342

  Bardzo ciekawy i znamienny tekst Aleksieja Wołodina o ukr-mediach. Zauważa że jeżeli jeszcze wczoraj leciało normalne codzienne zombienie: „hieroje nie umierają”, „zwycięstwo!” – wszędzie byli agenci Kremla i FSB – to teraz „dziennikarstwo” wpadło w totalny stupor. Informacja o tym że zamordowano dwie kobiety za „separatyzm” długo nie mogła sie przebić przez wiodące media, szczególnie że i rosyjskie sieci długo szeptały że to kolejny „fejk”. Ale od momentu jak w sieci pojawiły się linki na tę informację w źródle czyli na stronie u’kraińskiej prokuratury – nagle objawił sie typowy dysonans poznawczy. Jak jeszcze dalej pojawiać się zaczęły kolejne materiały prokuratorskie że „hieroje” normalnie mordują i gwałcą, plus informacje od Moskala że „nacgwardziści” to tak mają na stałe – teraz wszyscy są w szoku. DO tego doszła odstawka Naliwajczenki. Wiadomo było od dawna że coś takiego nastąpi / sam linkowałem że Naliwajczenko „celuje” w fotel co najmniej premiera – dopisek/ – ale jednak to jest szok. Szczególnie że bez Naliwajczenki Poroszenko ani by nie był prezydentem ani tak długo by się przy władzy nie utrzymał. Naliwajczenko to osoba która widziała w każdym agenta Kremla /taki banderowski Antek „Dzierżyński” – przypisek/…
  Autor kończy zdaniem że „co to będzie jak jakis prokurator pobije się z myślami i w końcu powie oficjalnie że MH17 zestrzeliła Armia U’Krainy??? http://vk.com/feed?w=wall121471350_132313

  Wojska wewnetrzne odmówiły rozkazu szturmowania bandy „Tornado” która teraz kwateruje w szkole. http://vk.com/feed?w=wall-66959790_53563 http://dnr-news.com/dnr/21828-mvd-ukrainy-ne-budet-shturmovat-rasformirovannyy-tornado.html

  Po dymisji swego wodza Naliwajczenki bandy zbrojne Ajdar, Kijów, Donbas i Azow zaczęy się przemieszczać na Kijów. W innym miejscu przed północa czytałem że pod Mariupolem była jakaś bitwa – donosili powstańcy. Sugerowano że banda zbrojna przebija się w drodze na Kijów… http://vk.com/feed?w=wall-86745671_54818

  Zdaniem politologa – o co może chodzić w tym starciu Naliwajczenko – Poroszenko http://nahnews.org/259013-politolog-nalivajchenko-povedet-nacistskoe-podpole-na-kiev/?utm_source=VK&utm_medium=nova&utm_campaign=VV

  Podobno sa dowody na to że posłowie Wierchownej za głosowanie za odstawieniem Naliwajczenki podostawali setki tysięcy dolarów! http://vk.com/feed?w=wall121471350_132319 http://lifenews.ru/news/155872 <<<filmy!

  Wczoraj jakaś "nietypowa" rakieta balistyczna wybuchła pod DOnieckiem http://john-connor85.livejournal.com/15449.html

  Amerykański dysonans poznawczy
  http://vegchel.ru/index.php?newsid=10560 – Senat USA przyznał dla ścierw 300 mln usd na "technikę: "broństrzelecką, moździerze i kompleksy przeciwczolgowe". Podobno administracja Obamy ma wetować http://www.vesti.ru/doc.html?id=2631605&cid=9

  Dysonans polega na tym że jednak informację senatorowie posiadają! Może nie do wszystkich dociera ale do jednego dotarło! Jedn dorwał rusofobkę Samantę P i trochę obsobaczył oraz próbował wytłumaczyć że miasta Donbasu rozwalają wojska rządowe! http://vk.com/feed?w=wall12244969_5143

  Na razie USA inwestuja w swoje bazy na okupowanej Litwie! http://novorossia.today/?p=52342


  Krawczuk rok 1991 – za 5 lat będziemy tak zyc jak we Francji
  Juszczenko rok 2004 – za 10 lat bedziemy żyć jak w Polsce
  Saakaszwili rok 2015 – za 20 lat będziemy żyć jak za Janukowicza
  ODDAJCIE JANUKOWICZA!

  W bonusie Aleksander z Austrii o tym co najlepsze w Europie .https://youtu.be/bao4ygJpBdE

  Plus: Nawet Amerykańska prasa zauważa że dług USA wymyka się spod kontroli! http://news.rambler.ru/30526209/

  Polubione przez 7 ludzi

 12. http://vk.com/feed?w=wall-34118551_91366
  Polecam – ku zadumie i by się posmiać – jak nas widzą czyli 12 faktów o Polakach http://vk.com/feed?w=wall-34118551_91366

  „Faszystów na terenie UPAdliny nie ma!”. Może dlatego że pojechali do Awdiejewki? http://vk.com/feed?w=wall-86745671_54822
  .http://cs622117.vk.me/v622117876/35f56/GQGSyCghscM.jpg
  .http://cs622117.vk.me/v622117876/35f5d/9-ejny9KM6U.jpg

  Abchazowi urodził się syn! Gratulujemy! http://vk.com/feed?w=wall274493429_5773
  .http://cs625824.vk.me/v625824930/35fe0/G7hcmK7EVwA.jpg
  Od razu widać że mały Opołczeniec!

  Jakie są różnice pomiędzy rosyjskimi i amerykańskimi żołnierzami?
  .http://cs7066.vk.me/c7008/v7008244/22495/GtkQsN16qIc.jpg

  A to w porannym bonusie jako OT!
  .http://cs623822.vk.me/v623822137/3023c/zlMidUJM–c.jpg

  Oraz Griszanow po raz n-ty aż sie wbije w pamięć .https://youtu.be/42RnhSS7WV0

  Polubione przez 6 ludzi

Możliwość komentowania jest wyłączona.