Wojna domowa na Ukrainie 22.06.2015r.- 123 dzień od nowego rozejmu.


Ostrzelana wczoraj przez ukraińską artylerię dzielnica Kijowska w Doniecku.

Na najbliższym spotkaniu ministrów obrony państw członkowskich NATO ma zostać przeanalizowana strategia nuklearna Rosji.

Taką informację podała niemiecka gazeta „Die Welt”, powołując się na wysokiej rangi przedstawicieli Sojuszu:

” Jesteśmy bardzo zaniepokojeni strategią nuklearną Rosji. Broń atomowa odgrywa ważną rolę w nowej rosyjskiej strategii tzw. wojny hybrydowej”– miał powiedzieć jeden z informatorów gazety „Die Welt”.

http://www.welt.de/politik/deutschland/article142812036/Nato-beraet-ueber-Putins-Atomwaffen-Strategie.

https://twitter.com/welt/status/612416660344061952

W tej samej gazecie w dniu 19 czerwca ukazał się wywiad z generałem Hansem-Lotharem Domröse, głównodowodzącym siłami NATO w Europie Środkowej i Północnej, w którym powiedział, że priorytetem państw wschodniej flanki NATO ma być „zdolność do samodzielnej obrony”, którą oczywiście państwa te powinny same sobie sfinansować.

http://www.welt.de/politik/ausland/article142732056/Putin-muesste-einen-furchtbar-hohen-Preis-zahlen.html

Tak więc dostrzegając zagrożenie rosyjską inwazją oraz wyrażając zaniepokojenie „strategią nuklearną Rosji” przez dowództwo sił NATO w Europie, Polska- jak i inne kraje z naszego regionu- muszą sobie same radzić z tymi problemami.

Jak widać oni już zaczynają kombinować jak się wykręcić z tego ambarasu, do którego sami doprowadzili,  a my jak to zwykle się kończy pozostawieni mamy być z tym problemem- czyli z ręką w nocniku.

Takie oto są skutki prowadzenia polityki przez nasze władze naiwnie oczekujących, że ktoś za nas nadstawiać będzie karku.

Co najwyżej naszą rolą w tym konflikcie może być nadstawienie karku za innych i ewentualne zamienienie naszego kraju strefę frontową, jak to dotychczas w historii już bywało, o czym nie chcą pamiętać skorumpowane elity polityczne, przekładających dobro własne nad interes Polski.

A teraz kończąc ten wstęp przechodzę do relacji z kolejnego dnia wojny domowej na południowo-wschodniej Ukrainie.

Po godzinie 22:00 w dniu wczorajszym ukraińska artyleria z kierunku miejscowości Awdiejewka ostrzeliwała osiedle Oktjabrskie w Doniecku oraz w dzielnicy Kijowskiej okolice dworca kolejowego i teren fabryki „Toczmaszu”.

Podsumowanie skutków nocnego ostrzału przez ukraińską artylerię dzielnicy Kujbyszewskiej: kilka pocisków artyleryjskich spadło na ulicy Chemików, nie wyrządzając większych szkód poza tym, że został zniszczony przystanek komunikacji miejskiej i garaż. Na ulicy Leschoznaja pocisk trafił w dom wywołując pożar, na ulicy Drużby nr. 37 pocisk trafił w dom, na ulicy Arbatskiej zniszczona została instalacja kanalizacyjna, na ulicy Groznienskiej uszkodzona została nawierzchnia asfaltowa drogi.

Donieck ostrzelana dzielnica Kijowska:

Ewakuowano osoby zamieszkujące tereny w Doniecku, które są obecnie na pierwszej linii frontu:

W rejonie na wschód od Marinki około godziny 01:45 toczyły się sporadyczne walki przy użyciu broni ręcznej i granatników.

W nocy od godziny 20:55 od strony miejscowości Szumy ukraińska artyleria ostrzelała zachodnie obrzeża Gorłówki.

Ukraińska artyleria w nocy z 20 na 21 czerwca z kierunku miejscowości Nowotroczkoje ostrzeliwała w godzinach od 03:30 do 06:00 rejon miejscowości Dokuczajewsk. Straty po tym ostrzale jak dotąd nie są jeszcze znane.

W rejonie frontu południowego w okolicach Mariupola z pozycji ogniowych rozmieszczonych w rejonie miejscowości Sartana i Sopina ukraińska artyleria prowadziła w nocy około godziny 21:40 ostrzał Szirokina. Trwają tam też walki i dochodzi do wymiany ognia z broni ręcznej i granatników. W sobotę w nieustalonych okolicznościach koło Mariupola zostało zabitych dwóch ukraińskich żołnierzy.

W nocy od godziny 20:55 od strony miejscowości Szumy ukraińska artyleria ostrzelała zachodnie obrzeża Gorłówki.

Poniżej relacja filmowa przedstawiająca obecną sytuację w Krasnogorowce:

W rejonie frontu ługańskiego ukraińska artyleria ostrzeliwała dzisiaj w nocy około godziny 03:50 następujące miejscowości: Niżnieje, Smolianinowo, Maksimowkę i Żełobok.

Trwają tam nadal walki w okolicach Bachmutki, Sokolników i Znamienki oraz w rejonie pozycji obronnych sił powstańczych rozmieszczonych koło punktu kontrolnego nr. 31. Ze wzgórza 175,9 ukraińskie wojsko przy użyciu moździerzy i czołgów ostrzeliwały pozycje sił powstańczych w rejonie miejscowości Smiełoje. Wzmocnione zostały pozycje obronne przez ukraińskie wojsko w rejonie punktu kontrolnego nr. 37, skąd prowadzony jest obecnie ostrzał z broni snajperskiej i z moździerzy.

Trwał również silny ostrzał prowadzony przez ukraińskie wojsko z kierunku Stanicy Ługańskiej na pozycje obronne powstańców rozmieszczone po drugiej stronie rzeki Sewierskij Donieck.

Łącznie ukraińskie wojsko przeprowadziło 40 razy ostrzał pozycji sił powstańczych i celów cywilnych, ale intensywność ostrzału w ciągu ostatnich dni zaczyna maleć.

Straty po stronie ukraińskiej: 4 zabitych, 19 rannych, 17 punktów oporu i w tym dwie baterie moździerzy oraz jedna haubica D-30- zostały zniszczone.

Straty po stronie powstańców: 17 rannych i uszkodzone dwa opancerzone wozy bojowe, które obecnie zostały skierowane do remontu.

Według raportu dobowego biura prasowego ukraińskiego dowództwa wojskowego biorącego udział w tzw. operacji antyterrorystycznej, w dniu wczorajszym do godziny 22:00 powstańcy mieli naruszyć 48 razy warunki zawieszenia broni, w tym prowadząc ostrzał przy użyciu haubic kaliber 152 mm, moździerzy kaliber 120 mm i czołgów. Miejsc, których miał dotyczyć ostrzał nie podano.

Z informacji przekazanych przez mieszkańców; niezidentyfikowany snajper ostrzelał jeden z ukraińskich punktów kontrolnych znajdujący się w obwodzie zaporoskim w rejonie guljanowskim, w wyniku czego miał zginąć jeden żołnierz i kilku zostało rannych. Obecnie prowadzone jest przez służby śledcze dochodzenie w celu ustalenia sprawcy incydentu.

W Doniecku świętowano 48 rocznicę założenia Wyższej Szkoły Wojskowej:

Oraz Dzień Wierności Republiki na cześć mającej rok temu złożonej przez pierwszy oddział sił zbrojnych DRL przysięgi wierności dla DRL:

I Dzień Pracowników Służby Medycznej:

Liderzy ekstremistycznej organizacji skrajnie nacjonalistycznej „Prawego Sektora” domagają się od ukraińskiego rządu wycofania się z warunków podpisanych w porozumieniu pokojowym w Mińsku. W związku z tym w ramach protestu zamierzają zorganizować 3 lipca marsz w dzielnicy rządowej:

„Wzywamy reżym Poroszenki: do odejścia od porozumień Mińskich, wznowienia operacji ofensywnej w celu wyzwolenia okupowanych terytoriów, dokonania zmian kadrowych w Ministerstwie Obrony i dowództwie armii, sprawnego rozliczenia współpracowników Janukowycza, podjęcia realnych kroków w celu zwalczania korupcji, przeorientowania gospodarki z oligarchicznej na narodową”- napisano w oświadczeniu organizacji „Prawy Sektor”.

Na koniec kilka zdjęć:

Donieck- wczorajsze obchody Dnia Wierności Republiki.

I kilka aktualnych filmów:

Pozdrawiam.

Reklamy

106 uwag do wpisu “Wojna domowa na Ukrainie 22.06.2015r.- 123 dzień od nowego rozejmu.

 1. Nie wiem czy ta informacja była już linkowana przez Bruska , ale nawet jeśli była to warto ją powtórzyć.
  Otóż w trakcie petersburskiego Forum Ekonomicznego zostało podpisane porozumienie ramowe na budowę 16 energobloków o łącznej mocy ponad 20GW pomiędzy Rosatomem i Arabią Saudyjską ! Wartość kontraktu to około 100 miliardów dolarów !
  http://rusvesna.su/future/1434956458
  Konsekwencje tego porozumienia zarówno gospodarcze jak i polityczne (wszak Arabia Saudyjska to główny po Izraelu sojusznik SZA w tym rejonie) można sobie wyobrazić.

  Polubione przez 12 ludzi

  • Nie było bo sie zwyczajnie na zakretach „nie wyrabiam”
   DZIEKI! – to wazna informacja! Jeszcze widziałem taka zupełnie zdumiewającą ze „przy okazji” tej transakcji podobno – poszę „podobno” bo trudnow to uwierzyc ze Rosjanie maja sprzedawac Saudom broń.
   Odlot?

   Polubione przez 3 ludzi

 2. Tercet Holland-Putin-Merkel czyli „HPM” pogadał sobie telefonicznie. Chyba nie gadali o pogodzie. A Pan Pieskow się tłumaczy dlaczego nie rozmawiał Rzeźnik. Może i Rzeźnik nie był w formie i jego rzecznik tez był pijany. A biedny Pan Puszkow robi za rzecznika Poroszenki! O tempora!
  http://dnr-news.com/dnr/21977-peskov-obyasnil-neuchastie-poroshenko-v-telefonnyh-peregovorah-putina-ollanda-i-merkel.html

  Z cyklu „nie ma faszyzmu” .http://www.youtube.com/watch?v=6VlOgHe2YgU

  Z cyklu „bojowe maszyny wielkich ukrów”, kolejna „bolszaja” samoróbka czyli banderwaffe! Do wykonania unikalnej maszyny posłuzył traktor oraz cysterna! http://dnr-news.com/video/21980-na-ukraine-izobreli-ogromnyy-bronetransporter.html
  .https://youtu.be/DUteV5ELMyg
  Osobiście obawiam się o losy tej wojny bo jak Opołczeńcy zobaczą tę maszynę bojową to zaniemówią, broń im z rak wypadnie a niektórzy zaczną się tarzać ze śmiechu. Oby ukry nie wykorzystały tej chwilowej przewagi!

  Ukr-TV o bandach zbrojnych! jakaś odmiana i wiatr historii nowy? Film krótki, interesujący http://salta-news.ru/2849-chuzhie-gryzut-hischnikov-ukry-stali-zachischat-svoih-zhe-video.html

  Chersoń 2015 .https://youtu.be/P6p4Wz8OBcQ

  Miła wiadomośc że szpitale DNR zostały „zabezpieczone” w odpowiedni sposób w lekarstwa http://dnr-news.com/dnr/21973-bolnicy-respubliki-obespecheny-lekarstvennymi-preparatami-ministr-zdravoohraneniya-dnr.html

  Oferta pracy z Noworosji! W linku tez film! http://dnr-news.com/dnr/21979-mvd-dnr-priglashaet-na-rabotu-vypusknikov.html

  Ciekawostka już linkowana z odmętów historii zaczerpnięta: zdjęcie przedstawia generała Horacego R. na tle swojej „maoryskiej kolekcji”. Rok 1895 Nowa Zelandia .https://pp.vk.me/c627824/v627824259/7140/u02TcHewtOQ.jpg

  II WŚ w miniaturze. Wystawa w Doniecku .https://youtu.be/F9bLmuExrNU

  A propos II WŚ – .https://pp.vk.me/c623916/v623916881/33577/npqGCeTCLBU.jpg
  22 czerwca Hitler napadł na ZSRR i tak samo 22 czerwca Jewrosojuz przedłużył o pół roku sankcje – czyli de facto wojnę wypowiedzianą Rosji

  Zbiór plakatów z II WŚ
  .https://pp.vk.me/c406622/v406622206/4c53/fdyhe-u8RGY.jpg <<< nie wiem czemu ten bardzo mi przypomina twarz dziadka byłego premiera…
  .https://pp.vk.me/c315631/v315631206/4369/6VLfE3yPbTE.jpg
  .https://pp.vk.me/c315631/v315631206/4370/hftlbIFq62I.jpg
  .https://pp.vk.me/c306712/v306712206/45da/_pNcNra0nDk.jpg
  Zdjęcie tych co uwierzyli w te plakaty .https://pp.vk.me/c406622/v406622206/4c5c/lg3_9KeLAuI.jpg

  Współczesna odezwa! POLECAM! .https://youtu.be/oarg2J7d1CY

  Nowa waluta? .https://pp.vk.me/c625617/v625617688/1dddc/mAwGsnr_ky0.jpg

  A propos waluty i kasy. UPAdlina tak się przestraszyła bankructwa że wysupłała 75 mln USD na spłatę odsetek dla Rosji. Teraz okazuje się że zamierza kupować wągiel w LNR i w Rosji oraz ponownie w RPA bo tam można dobre lody kręcić!. http://vegchel.ru/index.php?newsid=10802

  Jeżeli chodzi o kasę to kolejny młody został wkręcony przez tatusia do biznesu wojennego! .https://cs7004.vk.me/c622724/v622724687/23d8b/bqf_9P2bXFE.jpg

  O sankcjach klipo-kabaret! Doskonałe! https://vk.com/video53235773_169930112?list=2542a4f3cf888bdd95

  O przygotowaniach do "Norymbergi nr 2" .https://youtu.be/EqjYrg4p8h4
  Kolejny film w tym temacie .https://youtu.be/2_-43vs1tSw

  19 minut z Dimitrim Puczkowem. Polecam .https://youtu.be/FAgJiupNzLI

  .https://cs7004.vk.me/c543100/v543100122/f673/n2KRfH9756g.jpg
  Komunikat dla mieszkańców Murmańska! Władze przypominają że swoje łódki podwodne powinny być cumowane w odpowiednich miejscach bo holowanie kosztuje!

  Polubione przez 7 ludzi

  • Szkoda że Kresy zeszmaciły się takim barachłem jak przytoczony w linku tekst…
   Wystarczy jedno zdanie – niemal z początku:
   „Scelus in fecit cui prodest – zbrodnię popełnił ten, kto odniósł z niej korzyść. A kto odniósł? Rosjanie i obóz władzy w Polsce – z przykrością stwierdza polski oficer, który ma żal do Donalda Tuska, że w dniu tragedii smoleńskiej obściskiwał się z ówczesnym premierem Rosji. – Putin przejął inicjatywę. Widziałem jego zimną twarz. Dobrze wiedział, co robi. (…) ”

   Jak widać „polski oficer” ma zanik komórek między uszami i ja bym go wysłał do jakiejś adekwatnej do jego możliwości intelektualnych pracy! Bo jak wiadomo, największą korzyść na tym WYPADKU uzyskali Amerykanie i NATO. Wszak Kaczyński miał uczestniczyć jako gość honorowy na Paradzie 9 Maja 2010 roku w Moskwie. Wizyta w Smoleńku i udział w Paradzie oraz planowane, publiczne „obściskiwanie się” z Putinem – miało Kaczorowi dać punkty dodatkowe i pozwolić walczyć o drugą kadencję…

   Chciałbym zobaczyć uśmiechniętą a nie zimną twarz tego „polskiego oficera” na miejscu śmierci lub pogrzebie kogoś bliskiego…

   Polubione przez 7 ludzi

   • Widocznie ten „polski oficer” uważa, że był to zamach na Kaczyńskiego i Miedwiediewa, z tą różnicą że rosyjskiego prezydenta nie udało się zabić, z winy lepiej przygotowanej rosyjskiej załogi.

    Polubione przez 3 ludzi

   • ,,Bo jak wiadomo, największą korzyść na tym WYPADKU uzyskali Amerykanie i NATO” – czyta pan w moich myślach, to samo miałem napisać w swoim komentarzu do linku z kresów, ale po oglądnięciu tego zmanipulowanego dziecka nie miałem już ochoty na nic. 😦

    Trzeba też pamiętać , że na katastrofie smoleńskiej zyskali wszelkiej maści ,, polscy rusofoby” którzy od tamtej pory mogli wbijać klin w stosunki polsko – rosyjskie i nastawiać polskie społeczeństwo wrogo do władz FR i narodu rosyjskiego.
    Pan oficer mówi tez w tej swojej bzdurnej wypowiedzi o słabej ochronie kontrwywiadowczej wizyty, ale przecież w końcu na miejscu był sam Tomasz Turowski , słynny as polskiego wywiadu.( czasem mam wrażenie , że nie koniecznie polskiego) 😉 .
    A co do Turowskiego, to jeśli prawdą jest , że był w czasie zamachu na JP2 na Placu św. Piotra, to mu zazdroszczę, potrafi znaleźć się w samym środku historycznych i przełomowych wydarzeń.
    Pozdrawiam

    Polubione przez 1 osoba

 3. Krótko o małej bohaterce, Władysławie (czyżby „babuszka Polka”?) .https://youtu.be/VxOv9P-ACeQ

  A po drugiej stronie…

  Z cyklu, ech popatrzcie sami – ja jestem bezradny jak widzę takie filmy gdy małe dzieciaki uczą „riezać Moskali”. BRAK MI SŁÓW! To jest nieuleczalne! .https://youtu.be/iupD-R5jRXE

  Wywiad z z ocalałą z bombardowania prowadzonego przez takie ścierwa jakie wychowuja inne ścierwa których rodzice i dziadkowie zarzynali Polaków!
  Z pozdrowieniami dla Siemoniaka i Dudy! http://od-novorossia.livejournal.com/872208.html
  .https://youtu.be/4Zg0SMOY3W0

  Zaczął się „majdan” w Armenii http://vegchel.ru/index.php?newsid=10814

  Kasa, misiu, KASA! USA „sprzedało” jakieś szybkie łódeczki ukrom. Na pewno ktos zarobił a Opołczeńcy będa czym mieli wypływać na ryby!

  США передали ВМС Украины пять скоростных военных катеров
  Власти Соединенных Штатов Америки торжественно передали своим коллегам из Украины пять скоростных катеров, предназначенных для военных нужд.
  Как сообщают украинские СМИ, пять быстроходных надувных моторных лодок типа Willard Sea Force 730 и Sea Force 11M являются продуктом компании Willard Marine.
  Если говорить о стоимости таких «подарков», то, к примеру, цена одного Sea Force 11M составляет около 850 тысяч долларов, а вот Sea Force 730 стоит значительно дешевле — примерно 350 тысяч долларов США.
  Также Чмут порадовался тому, что гарантийное сервисное обслуживание предоставляется производителем. В итоге, четыре катера достанутся спецподразделениям Военно-морских сил в Одессе и Очакове, а последний выделят поисково-спасательной службе флота.
  http://novorossia.su/ru/node/19835

  Kijów sam przyznaje że zamiast „porządnej” pomocy wojskowej dostaja chłam! Ale w jakiej cenie! 🙂 http://www.politnavigator.net/v-kieve-priznali-vmesto-pomoshhi-zapad-podbrasyvaet-ukraine-voennyjj-khlam.html

  Na razie maja bajzel organizacyjny – jak to u ukraińców… http://dnr24.com/main/10286-boycov-25-y-brigady-brosili-na-harkovskom-zh-d-vokzale.html

  A Łukoil idzie w ślady Gazpromu i rezygnuje z rozliczeń dolarowych… http://www.rosbj.ru/2015/06/22/313-%D0%BB%D1%83%D0%BA%D0%BE%D0%B9%D0%BB-%D1%81%D0%B5%D0%B3%D0%BE%D0%B4%D0%BD%D1%8F-%D0%BE%D1%82%D0%BA%D0%B0%D0%B7%D1%8B%D0%B2%D0%B0%D0%B5%D1%82%D1%81%D1%8F-%D0%BE%D1%82-%D0%B4%D0%BE%D0%BB%D0%BB%D0%B0/

  http://svpressa.ru/lookat/article/125581/ DLa mnie to niekoniecznie spiskowa teoria ale ciekawostka mozliwa do wyobrażenia sobie. Ślady pożaru w bibliotece INION wioda do Rotszyldów. Już widziałem tę informację kilka miesięcy temu – ale źródło było typowo „spiskowe”. Teraz źródło jest powazniejsze, wiec zamieszczam. W bibliotece przechowywano oryginały najcenniejszych dokumentów państwowych. Podobno 88,8% rezerwy federalnej USA należy do Rosji a termin oddania kasy minał… Dla ciekawych – może ktoś streści?

  Polubione przez 5 ludzi

 4. Obrońcy Donbasu -klip (było ale warto powtórzyć!)
  .https://youtu.be/NyCD3LqfbJ8

  The Guardian alarmuje że Rosja budując w raz z Chinami jedną przestrzeń gospodarczą zostawiają USA za burtą! http://www.ridus.ru/news/188993

  Juz linkowałem o tym że gruzińscy najemnicy z Azowa zabili zołnierzy kijowskich .https://youtu.be/HuTTfDijVog

  Ciekawostka piłkarsko-ekonomiczna!!!!!! UPAdlina do tej pory spłaca EURO-2012!!!!!
  http://lifenews.ru/news/156059

  Ciekawostka o nowym, strategicznym projekcie Roskosmosu: .http://www.tehnoomsk.ru/content/%D1%82%D0%B5%D1%85%D0%BD%D0%BE%D0%BF%D0%BE%D0%BB%D0%B8%D1%81-%D0%BD%D0%BE%D0%B2%D1%8B%D0%B9-%D0%B7%D0%B2%D0%B5%D0%B7%D0%B4%D0%BD%D1%8B%D0%B9-%E2%80%93-%D1%81%D1%82%D1%80%D0%B0%D1%82%D0%B5%D0%B3%D0%B8%D1%87%D0%B5%D1%81%D0%BA%D0%B8%D0%B9-%D0%BF%D1%80%D0%BE%D0%B5%D0%BA%D1%82-%D1%80%D0%BE%D1%81%D0%BA%D0%BE%D1%81%D0%BC%D0%BE%D1%81%D0%B0

  Teksas chyba czyta AdNovum bo twierdzi że najsilniejszą broną jest prawda!
  http://russian.rt.com/article/98962
  .https://youtu.be/WXer0YKEn8I

  Sztab ATO potwierdza że ciężkie walki trwaja na wszystkich odcinkach frontu!
  http://nahnews.org/261730-shtab-ato-o-situacii-v-donbasse-boi-idut-po-vsej-linii-razgranicheniya/?utm_source=VK&utm_medium=nova&utm_campaign=VV

  6 minut z Piatnaszką na froncie! .https://youtu.be/TlxP3Tl4PEc

  Cięzkie walki w Piaskach (Wastok) .https://youtu.be/c-p6WwP_90Q

  Mieszkańcy Gorłówki juz rok mieszkają w piwnicach szkoły… .https://youtu.be/scdFpnw558U

  Info spod Kirowskiego .https://youtu.be/zqQxEsLIIqE

  Pozytywy – otwarcie mostu w Gorłówce Открытие моста г.Горловка.
  .https://youtu.be/E7ckujTVW5I

  20 sekund z Syrii .https://youtu.be/Zx4P4JHFmCs

  1minuta z tańczącymi miejscowymi Czeczenami w Syrii .https://youtu.be/nK7Y7gps37M

  .https://cs540104.vk.me/c543106/v543106668/4510/wVIw99ZxF-c.jpg 🙂 🙂 🙂

  .https://cs540104.vk.me/c543106/v543106668/4518/QHeitx2dADY.jpg Nóż chiński, czekolada niemiecka!

  Antysankcyjne protesty w Bułgarii i Włoszech .https://youtu.be/vyYV67rEnf8

  Tatiana Montjan przez 1h 20 minut .ТАТЬЯНА МОНТЯН ★ Суровая украинская реальность. 20/06/2015 [Рассвет.ТВ] (ВИДЕО) ⇢ .https://youtu.be/7w__Seb2FG8

  Pani Montian przez 5 minut. .https://youtu.be/aHLdZJFmBLs

  Polubione przez 6 ludzi

 5. Groteskowa kraina.
  1. Łysenko poinformował, że amerykańscy instruktorzy w szkoleniu nacgwardzistów wykorzystują filmy fabularne takie jak „Szeregowiec Ryan” dodając, że nacgwardziści byli tym filmem nieco zszokowani.
  http://news-front.info/2015/06/22/boevikov-nacgvardii-ukrainy-obuchayut-po-filmu-spasti-ryadovogo-rajana/
  2. Szef sądu apelacyjnego w Kijowie wyjaśnił, że znalezione u niego przez SBU 6500 dol. to tylko środki przeznaczone na wizytę u stomatologa.
  http://rusvesna.su/news/1434998084

  Wrócę jeszcze do sprawy skierowania przez Poroszenkę do TK ustawy o pozbawieniu Janukowycza tytułu prezydenta. Autor artykułu analizuje możliwe przyczyny tego posunięcia.
  http://news-front.info/2015/06/22/pust-budet-yanukovich-vasilij-stoyakin/
  Może Poroszenka w ten sposób zabezpiecza sobie dożywotnio tytuł?

  Polubione przez 9 ludzi

 6. Umiejętność odróżnienia dobra od zła powinna cechować każdego człowieka .

  Tak samo każdego człowieka, a w tym przede wszystkim żołnierza powinna cechować sztuka właściwego rozpoznania wroga . Generał Aleksander Sławicz i wielu innych ukraińskich żołnierzy, którzy zasilili szeregi donbaskich powstańców swoją decyzją udowodnili, iż są prawdziwymi ludźmi i żołnierzami w odróżnieniu od cyborgów służących banderowskiej juncie.

  To samo można powiedzieć o byłych wojskowych byłej armii NRD :

  https://opolczykpl.wordpress.com/2015/05/09/apel-bylych-wojskowych-bylej-armii-bylej-ndr/

  Niestety na tle tych prawidłowych postaw obecnych i byłych ukraińskich i niemieckich żołnierzy polski żołnierz nie wygląda dobrze. Tak jak by nie rozumiał o co toczy się gra na świecie. A toczy się o największą stawkę o pokój, bez którego życie na Ziemi nie będzie możliwe. Zamiast tego słyszymy zimnowojenne pomrukiwania prezydenta Komorowskiego o wyznaczeniu kandydata na stanowisko Naczelnego Dowódcy Sił Zbrojnych w czasie wojny. Płakać się chce jak ten generał-kandydat pieje z zachwytu odnośnie wyróżnienia jakie go spotkało.

  Polsce i Polakom podobnie jak wszystkim normalnym ludziom żyjącym na Ziemi nie jest potrzebna kolejna banksterska wojna, lecz pokój. Wpychanie Polski w konflikt ukraiński , a docelowo w konflikt z Rosją jest zdradą Polski, bez względu na to kto tego dokonuje.

  Polubione przez 10 ludzi

 7. Witam z rana filmem którego nie pamiętam a mówiącym o „polskich najemnikach”
  .https://youtu.be/UhKj2amWr2w

  Czy polskie wojsko będzie bombardować GRADami Katowice i Bytom? W związku z… http://www.kresy.pl/wydarzenia,spoleczenstwo?zobacz/ruch-autonomii-slaska-oficjalnie-bedzie-rzadzic-wojewodztwem-slaskim

  Ktoś w Lublinie kręci „lody”… http://www.kresy.pl/wydarzenia,gospodarka?zobacz/ukraincy-trolejbusy-dla-lublina

  Tymczasem do Bułgarii przybyły pierwsze amerykańskie czołgi dla sił okupacyjnych http://vk.com/brusek?w=wall274493429_6125%2Fall
  http://bulgariatoday.ru/news/politics/v_bolgariyu_pribyl_pervyy_amerikanskiy_tank/

  O arcydiable Soroszu i jego „receptach dla UPAdliny” http://vegchel.ru/index.php?newsid=10753

  Czy sprawa bvanderyzmu i jego gloryfikacji na UPAdlinie będzie kością niezgody pomiędzy Polską i Ruiną? Czy będzie to oś nowej kampanii wyborczej w Polsce? http://vegchel.ru/index.php?newsid=10817

  Austriacy chca referendum w sprawie antyrosyjskiej polityki Unii http://ren.tv/novosti/2015-06-22/avstriycy-vystupili-protiv-es-i-priznali-krym-rossiyskim

  „Słowianin” i „Wiking” na 31-szym – film 2,5 minuty .https://youtu.be/cQfNRtFGwpU

  Długopisem po mapie kreśląc – czasem wychodzą takie cuda! 🙂
  .http://cs7066.vk.me/c540108/v540108929/d745/nfojcQNQpFE.jpg

  Trochę historii i walki z mitem że Stalin chciał pierwszy napaść na Hitlera ale nie zdążył http://kerb.livejournal.com/87666.html W tekście 3 ciekawe mapki! + 2 filmy
  .https://youtu.be/PL5xvhLAKVc
  .https://youtu.be/pGq1nPgzH3A

  Polecam 41 minut Z Satanowskim i Sołowiowem. „UPA – wojna przeciwko wszystkim” .https://youtu.be/PrWp7fgLkG0

  Moskwa – Mińsk = ani kroku w tył! .https://youtu.be/Qd3FSl3i0q4

  Banderowski pomnik w Radrużu został przez polskich patriotów patriotycznie pomalowany! .http://cs621831.vk.me/v621831760/753e/B30LeaQm88o.jpg

  Polubione przez 5 ludzi

  • Trochę historii i walki z mitem że Stalin chciał pierwszy napaść na Hitlera – Brusku, ten gościu powiela tylko bzdury które są ostanio wprowadzane do historii II WŚ a mające na celu wykreowanie świadomości o słabości armii ZSRR w 41. W rzeczywistości wojska ZSRR były zasilane tajną mobilizacją już od sierpnia 39. Jawna mobilizacja doprowadziła do sytuacji w których niektóre jednostki miały znaczne nadstany. Nie było żadnych braków w wyposażeniu technicznym.
   Jeromienko, W naczale wojny, Nauka, Moskwa, 1964
   Sandałów, Pierwyje dni wojny, Wojenizdat, Moskwa, 1989
   Irinarchow, Zapadnyj osobyj, Harwiest, Mińsk, 2002

   Co do ew. radzieckich map frontów z czerwca ’41 – oficjalnie takie nie istnieją – to co facet zaprezentował to po stronie niemieckiej możliwe że jest kopią z map niemieckich, a po stronie radzieckiej jest jego (czyjąś) wolną twórczością.

   Może zamiast się ekscytować takimi tekstami lepiej zajrzeć do źródeł (lub omówień tematu) i samemu wyrobić sobie samemu zdanie w temacie. Jak np. u Marka Sołonina (22 czerwca 1941, 23 czerwca Dzień M, 25 czerwca. Głupota, czy agresja, Czerwiec 1941. Ostateczna diagnoza, Na uśpionych lotniskach, Nic dobrego na wojnie, Pranie mózgu. Fałszywa historia Wielkiej Wojny) – ale ostrzegam, jego książki są napakowane faktami i danymi, może być ciężko je czytać. I, oczywiście, nie trzeba zaraz wierzyć. Zawsze należy szukać, drążyć i pytać. Jeśli ktoś dba o prawdę – pomoże, jeśli wspiera kłamstwo – pogoni.

   Jest zrozumiałe że Putin cementując rosyjskie społeczeństwo chce zatrzeć ślady prób czy planów komunistycznej ekspansji. Ale czy nie łatwiej i czyściej byłoby przyznać – tak, komuniści chcieli podbić Europę, ba, nawet cały świat. Ale my, Rosjanie, dbamy o swój kraj i jesteśmy pokojowo nastawieni do innych narodów. Prawdopodobnie dlatego że Putin odwołuje się dziś do wielkości ZSRR, nie może sobie pozwolić na ukazanie że to samo ZSRR nie było w swoich planach tak do końca kryształowo czyste. Znaczy – kwadratura koła.

   Polubione przez 3 ludzi

   • Teza o tym , że Stalin planował atak na Europe w 1941 r. zawarł również w swojej książce Wiktor Suworow pt. ,, Dzień M” . O ile dobrze pamiętam to ,, tajna mobilizacja rozpoczęła się 19 sierpnia 1939 r. , a sam dzień ,, M” miał nastąpić 6 lipca 1941 r.( o ile dobrze pamiętam datę.
    Dzień M w istocie nie oznaczał mobilizacji tylko rozpoczęcie działań zbrojnych , mobilizacja to wojna.
    Czy prawdziwa , czy też nie trudno powiedzieć.
    ,,Ja nie pochwalam ani nie potępiam, ja tylko opowiadam.” – Charles-Maurice de Talleyrand

    Polubione przez 2 ludzi

     • Dowiedział się dopiero jak przeszedł na stronę zachodnią. W końcu od czasu do czasu musiał napisać jakiś małopochelbny tekst lub książkę, o ZSRR , która spodobała by się na Zachodzie. Za darmo to oni ( MI6 ) go nie chronią po dziś dzień.

      Polubione przez 2 ludzi

    • Moim – prywatnym – zdaniem Suworow omawia dużo kwestii wiec naturalne jest że w żadną się nie zagłębia mimo że stara się zawsze powoływać na źródła. Natomiast MS jest o wiele bardziej szczegółowy co z jednej strony powoduje że ciężko się go czyta ale z drugiej strony ma się w ręku kawał dobrej roboty.
     Dla mnie o wiele ciekawszym tematem byłoby pociągnięcie rządów USA i GB do odpowiedzialności za przygotowania do 2 WŚ i wyliczenie im odszkodowań które powinni zapłacić. Wszak w czasie 2 WŚ mieliśmy epizody związane z ludobójstwem a to sie nie przedawnia.

     Polubione przez 4 ludzi

     • A ten MS ma jakieś tłumaczenie na polski ,angielski lub francuski?? Poszukam, będę miał teraz trochę więcej czasu, to sobie poczytać mogę.
      Pozdrawiam

      Polubienie

    • Z tego co pamiętam z Suworowa to zaczął czaić bazę jeszcze w czasach kadeckich, stąd korzystał z dostępu do archiwów jeszcze jako elew czy oficer. Natomiast rzeczywiście – spisywać zaczął już po zerwaniu się ze smyczy. To co jest fajne u Suworowa to jego gotowość do dyskusji – coś się nie zgadza, a to weźmy teczki, ja swoje a ty swoje i porównamy dokumenty. On jest gotowy na dyskusje ale jego oponenci to już niekoniecznie. TO, w pewnym stopniu oczywiście – może świadczyć na korzyść jego tez czy hipotez. Poza tym, to chyba co najważniejsze, on nie ma leniwego mózgu. Jemu się chce myśleć, szukać, dociekać,weryfikować informacje w przeciwieństwie do wielu utytułowanych i zasiedziałych na stołkach. A nikt nie lubi jak mu wytykają lenistwo, zwłaszcza umysłowe….

     Ogólnie obserwuję ostatnio taką tendencję że strony rosyjskich historyków: uwypukla się (i dobrze bo to było wyciszone) zaangażowanie USA i GB w przygotowania i rozpętanie 2 WŚ (np. Andriej Fursow na seminarium w Sztrasburgu https://dymilustra.wordpress.com/2015/05/02/%D0%B0%D0%BD%D0%B4%D1%80%D0%B5%D0%B9-%D1%84%D1%83%D1%80%D1%81%D0%BE%D0%B2-%D1%81%D0%B5%D0%BA%D1%80%D0%B5%D1%82%D1%8B-%D0%B2%D1%82%D0%BE%D1%80%D0%BE%D0%B9-%D0%BC%D0%B8%D1%80%D0%BE%D0%B2%D0%BE%D0%B9/ ) czyli co najmniej współsprawstwo (ale nie mówi się o osobistej odpowiedzialności czy o odszkodowaniach), pomija się milczeniem pomoc ZSRR dla III Rzeszy w zakresie odbudowy armii a co do czerwca ’41 to – ogólnie – ZSRR miał na granicy mało żołnierzy, słabo uzbrojonych i pod niedouczonym dowództwem. Kiepskie czołgi, drewniane samoloty, mało armat … Dopiero jak się zrobi rzetelne tabele porównawcze to widać jakim kolosem militarnym był wtedy ZSRR. Problem w tym że tzw. „człowiek radziecki” nie chciał ginąć za ciemiężyciela czyli za partię komunistyczną.
     Praktycznie cały radziecki sprzęt wojskowy używany w ’41 cechował się bardzo wysoką awaryjnością. Poza ciężarówkami. Buble, dywersja, sabotaż? Nie, jak zameldowano awarię sprzętu to można go było porzucić. A ciężarówek nikt nie porzucał bo służyły do szybkiego odwrotu.

     Polubione przez 2 ludzi

Możliwość komentowania jest wyłączona.