Wojna domowa na Ukrainie 26.06.2015r.- 127 dzień od nowego rozejmu.


Donieck- ulica Pugajewa w okolicach lotniska, skutki ostrzału przez ukraińską artylerię.

W odpowiedzi na ostrzeżenie ze strony rosyjskich władz, że w przypadku rozmieszczenia na terenie Polski elementów amerykańskiego systemu obrony tarczy rakietowej, Polska stanie się celem rosyjskich rakiet- premier Ewa Kopacz powiedziała, że takie deklaracje nie stanowią zwiększonego zagrożenia dla naszego kraju ze strony Rosji.

Zapewnienia te padły ze strony premier rządu w czasie wywiadu udzielonego dla programu pierwszego polskiego radia:

„Podobne reakcje ze strony Rosji pojawiły się, gdy podjęliśmy decyzję w sprawie rozmieszczenia na terytorium Polski tarczy antyrakietowej. Rosja nie rozumie jednej rzeczy, że Ukraina ma prawo do integralności terytorialnej i suwerenności oraz aspiracji europejskich”– powiedziała polska premier.

Rosyjskie obawy dotyczące możliwości rozmieszczenia w Polsce elementów amerykańskiej tarczy antyrakietowej wynikają z decyzji podjętych przez władze Stanów Zjednoczonych o przeniesieniu do naszego kraju znacznych ilości sprzętu wojskowego, w tym m.in. część z 250 czołgów przeznaczonych na obronę tzw. flanki wschodniej NATO.

Według premier Kopacz, rozmieszczenie sprzętu armii amerykańskiej będzie stanowiło dla nas gwarancje bezpieczeństwa w obliczu tego co się dzieje na Ukrainie.

Rozmieszczenie ciężkiego uzbrojenia armii amerykańskiej w Polsce budzi obawy rosyjskich władz, że razem z nim zostaną również zainstalowane elementy amerykańskiej tarczy antyrakietowej.

W takim przypadku- jak to ogłosił zastępca sekretarza rosyjskiej Rady Bezpieczeństwa, Jewgienij Łukjanow- Polska może się celem dla rosyjskich rakiet, gdyż amerykańska tarcza antyrakietowa stanowią potencjalne zagrożenie dla Rosji:

„Rozmieszczanie elementów tarczy antyrakietowej, systemów rakiet, które wycelowane są w nasze strategiczne siły jądrowe, to ich problem (Polski i Rumunii– dopisek mój). Oni automatycznie stają się naszymi celami.  Jeśli im podoba się być celem, to ich wybór” – oświadczył Jewgienij Łukjanow.

Natomiast w odniesieniu do problemu ewentualnego wybuchu III wojny światowej, George Soros-amerykański miliarder, który swój majątek zdobył dzięki spekulacji- powiedział niedawno, że w jego ocenie może ona rozpocząć się konfliktem pomiędzy Stanami Zjednoczonymi, a ChRL. Oczywiście przyczyną takiej wojny mają być problemy ekonomiczne Chin, a nie USA, które obecnie są największym dłużnikiem świata. Soros uważa, że dla odwrócenia uwagi społeczeństwa przez władze chińskie od kryzysu wewnętrznego jaki musi nastąpić w tym kraju, będą one musiały wywołać konflikt zewnętrzny.

Wszystko to jest słuszne o czym informuje Soros, tylko, że dokładnie to samo można powiedzieć o samych Stanach Zjednoczonych, gdzie napięcie społeczne wywołane polityką władz tego kraju oraz coraz poważniejszy kryzys ekonomiczny, może zmusić je do wywołania konfliktu militarnego o znacznej skali, aby tym sposobem cofnąć obecne skutki kryzysu, a jednocześnie mocniej jeszcze zniewolić swoje społeczeństwo.

Bo czy Chiny prowadzą obecnie jakąkolwiek agresywną politykę militarną, czy prowadzą wyścig zbrojeń mając na celu prześcignięcie w nim Stany Zjednoczone?

Oczywiście, że nie. Natomiast coraz więcej dowodów mamy na agresywną postawę Stanów Zjednoczonych, które eskalując konflikty zapobiega w ten sposób rewolcie społecznej i sztucznie podtrzymuje swoją słabnąca koniunkturę gospodarczą.

Na koniec podam jeszcze jedną ciekawostkę. Otóż Komenda Główna Straży Granicznej, z niewiadomego powodu zakupiła 1,5 milion sztuk amunicji pistoletowej kaliber 9 mm dla pistoletów i pistoletów maszynowych typu: PM-98, UMP, MP-5, P-99, Glock i CZ. Przy około 15 tys funkcjonariuszy polskiej SG, średnio na jednego przypadać będzie około 100 sztuk z tej partii amunicji.

Zakupiona amunicja za 1,25 mln złotych ma trafić do magazynów SG do dnia 11 grudnia br.

A teraz przechodzę do relacji z kolejnego dnia wojny domowej na południowo-wschodniej Ukrainie.

Wczoraj i dzisiejszej nocy w Doniecku było względnie spokojnie, tylko z północnych i zachodnich obrzeży miasta dobiegały odgłosy toczących się tam o średniej intensywności walk. Natomiast zaczyna brakować benzyny, którym to problemem zajmowały się władze DRL. Wszystkie kwestie związane z brakiem paliw na rynku zostały rozwiązane i w ciągu 10-12 dni niedobory mają zostać zlikwidowane. Obecnie ceny paliw w Doniecku ustabilizowały się na poziomie 17,95 hrywny za litr benzyny 92 oktanowej i 18,20 hrywny za litr benzyny 95 oktanowej.

Obecnie z obszarów najbardziej zagrożonych ostrzałem przez ukraińską artylerię terenów osiedla Oktjabrkoje, prowadzona jest ewakuacja mieszkańców w bezpieczniejsze miejsca pobytu:

Nadal ukraińskie wojsko prowadzi ostrzał w rejonie miejscowości Piaski i trwają walki w okolicy osiedla Marinka:

Wczoraj w godzinach wieczornych w rejonie Gorłówki dochodziły odgłosy toczących się na zachód i północ od tego miasta walk. Później około 01:28 ukraińska artyleria ostrzelała północne obrzeża miasta.

Poniżej relacja filmowa dokumentująca aktualna sytuację militarną w okolicach Debalczewa:

Ukraińska artyleria po całodziennej przerwie rozpoczęła wczoraj w nocy około 21:00 ostrzał Szirokina z kierunku miejscowości Sopino.

Poniżej film dokumentujący przebieg walk w rejonie miejscowości Szirokino:

Rzecznik prasowy misji OBWE na Ukrainie, Lurence Gagnon przekazał komunikat, że obserwatorzy tej organizacji są gotowi do ustanowienia stałego punktu obserwacyjnego w rejonie miejscowości Szirokino, co ma ponownie zapewnić spokój w jego okolicach.

Poniżej film dokumentujący skutki ostatniego ostrzału przez ukraińską artylerię miejscowości Sachanka leżącej na północny-wschód od Mariupola. Tam w wyniku trafienia pociskiem w dom jednorodzinnych cała przebywająca w nim podczas ostrzału rodzina odniosła rany:

Według informacji przekazanej przez biuro prasowe ukraińskiego dowództwa wojskowego biorącego udział w tzw. operacji antyterrorystycznej w dniu wczorajszym powstańcy mieli 35 razy naruszyć warunki zawieszenia broni. W tym ostrzeliwując z broni ciężkiej następujące miejscowości: Piaski, Opytnoje, Marinka, Awdiejewka i Szirokino. Ponadto snajperzy mieli ostrzeliwać ukraińskich żołnierzy w rejonie miejscowości Troczkoje i Majorska.

W rejonie ługańskim w późnych godzinach nocnych, od 23:10 ukraińska artyleria prowadziła ostrzał z kierunku miejscowości Zołotoje i Popasna na okolice Pierwomajska, a szczególnie na znajdujące się tam punkty kontrolne przy drogach i stanowiska obronne sił powstańczych.

W nocy trwały też na tym odcinku frontu walki w okolicach miejscowości Stanica Ługańska i Szczastie. Od strony Stanicy Ługańskiej ukraińskie wojsko przy użyciu czołgów, haubic i moździerzy kaliber 120 mm ostrzeliwało okolice pomnika Księcia Igora:

W Ługańsku funkcjonariusze Ministerstwa Bezpieczeństwa Państwowego zatrzymali dwie osoby pod zarzutem szpiegostwa na rzecz ukraińskich służb specjalnych:

Celem misji szpiegowskiej zatrzymanych wczoraj w Ługańsku osób było uzyskanie informacji na temat lokalizacji, wyposażenia i składu osobowego tamtejszych jednostek wojskowych ŁRL, zebranie danych dotyczących sieci energetycznej i infrastruktury socjalno-bytowej. Następnie informacje te miały służyć do zaplanowania i dokonania aktów sabotażu, w celu destabilizacji sytuacji w Ługańsku:

Wczoraj przez centrum Ługańska przeszedł huragan:

W Berlinie pod ambasadą rosyjską została zorganizowana demonstracja organizacji pokojowych. W demonstracji udział wzięli aktywiści niemieccy, w tym ruchu społecznego „Matki przeciwko wojnie, Berlin-Brandenburg” oraz Ukraińcy mieszkający w Niemczech, w tym z organizacji „Kulikowe Pole”:

„Chcieliśmy podziękować rosyjskim władzom za zorganizowanie konwojów humanitarnych, które umożliwiają przeżycie mieszkańcom Donbasu (….) W czasie gdy świat cieszy się, że osiągnięto porozumienie, tam są oligarchowie, którzy nadal dolewają oliwy do ognia i finansują zbrodnie w Donbasie. Ci ludzie finansują obecnie grupy nacjonalistów takie jak ,,Azow,, czy też ,,Ajdar,,”– powiedział jeden z uczestników wczorajszej demonstracji w Berlinie członek „Kulikowego Pola”, Oleg Muzyka:

Wczoraj odbyła się również demonstracja pod amerykańską ambasadą w Kijowie. Tylko, że w przeciwieństwie do demonstracji w Berlinie, skierowana była przeciwko jej gospodarzom. W Kijowie uczestnicy demonstracji przynieśli ze sobą krew i mięso symbolizujące miliony ofiar różnych krajów, na które dokonano przez Stany Zjednoczone inwazji pod pretekstem wprowadzania w nich demokracji:

Ukraiński prezydent Petro Poroszenko podpisał wczoraj ustawę zezwalającą i regulującą pobyt zagranicznych wojsk na terytorium Ukrainy.

W Mikołajewie do budynku gdzie  odbywało się spotkanie lokalnych działaczy partii „Opozycyjny Blok”, usiłowało wtargnąć około 30 agresywnie zachowujących się młodych mężczyzn. Gdy grupa mężczyzn z czarno-czerwonymi flagami pojawiła się w okolicach biura partii „Opozycyjny Blok” jej lider Igor Diatłow usiłował zablokować główne wejście do lokalu. Wtedy to został on obrzucony kamieniami i pobity. Przed przyjazdem funkcjonariuszy sił porządkowych grupa sprawców najścia rozbiegła się. Żaden z nich nie został zatrzymany:

Na przedmieściach Moskwy Ukrainiec podpalił żywcem pochodzącego z Krymu mężczyznę za to, że miał przypiętą wstążkę Świętego Grzegorza (tzw. Grigoriewkę):

Szef rosyjskiego MSZ Siergiej Ławrow dokonał wczoraj podczas posiedzenia rady prezydenckiej oceny prowadzonych obecnie negocjacji w ramach podpisanego w lutym br. porozumienia pokojowego w Mińsku:

Na koniec kilka aktualnych filmów:

Pozdrawiam.

Reklamy

123 uwagi do wpisu “Wojna domowa na Ukrainie 26.06.2015r.- 127 dzień od nowego rozejmu.

 1. Kolejny tekst o biednych ukrach co poszli walczyc do ATO a teraz kwilą na szpitalnych łózkach http://gwinplane.livejournal.com/2541641.html

  Tekst o biednej baderówce co wpadła na minę. Plus film…. http://tvzvezda.ru/news/vstrane_i_mire/content/201506261954-vqmh.htm

  .https://youtu.be/IJQE2qhXyLM
  Rozmowa Julii Celińskiej z dowódcą „Wikinga” – Aleksandrem Wikingiem

  Debalczewo teraz. banderowski rejon umocniony. Tak to wygląda obecnie .https://youtu.be/6fr6y5oSxk4
  Tekst do filmu http://news-front.info/2015/06/26/xroniki-debalcevo-osmotr-byvshego-ukreprajona-vsu/

  Ciekawy tekst o tym że wahabityzm saudyjski który jest tak naprawdę przyczyną ponad połowy zła na naszej plancie jest podobny do takich ruchów jak ten „pseudosłowiański” http://anti-troll.ru/dolboslavie-i-vaxxabizm-odna-pilyulya-v-raznyx-obyortkax/

  W linku zdjęcia projektów pomnika Mozgowego https://vk.com/brusek?w=wall274493429_6589%2Fall
  .https://pp.vk.me/c622419/v622419927/37c53/vsLbtOi1llE.jpg
  .https://pp.vk.me/c622419/v622419374/317d3/tYUZjuhVyw4.jpg

  Wczoraj wieczorem najbardziej spodobała mi się ta grafika!
  .https://pp.vk.me/c629302/v629302663/4b12/jgp9yyvJWPI.jpg
  DOlne zdjęcie pokazuje protestujących Ormian. Formalnie poszło o zbyt wysokie ceny energii elektrycznej z „ruskich elektrowni”. Górna częśc grafiki informuje że od 8 czerwca 2015 te „ruskie elektrownie” nie sa juz „ruskie” ale jak najbardziej AMERYKAŃSKIE! 🙂

  Wklejam ku pamięci ponownie grafikę o NATO które chronią pokój. Grafikę juz kilka razy żeśmy wspólnie krytykowali za nieścisłości – moze jeszcze ktos się czegos doszuka? 🙂 .http://riafan.ru/wp-content/uploads/2015/06/WEB_usa-nato1.jpg

  55 minut wywiadu z Panem Starikowem. Polecam! .https://youtu.be/AbuNjLiuUFg

  Tornado w Dniepropietrowku. Jak wiadomo wszystkie znaki na niebie i ziemi wskazują na szybkie oziębianie się klimatu… .https://youtu.be/N_QvK8roVT8

  Skrót informacji z Syrii .https://youtu.be/ACCFr02sQYs

  Jak informowałem chyba albo ktoś linkował – jakieś dwa miesiące temu Kraińskie władze informowały że zamierzają dwukrotnie zwiększyć swą flotę wojenną!
  https://vk.com/brusek?w=wall274493429_6582%2Fall
  Aktualna flota wojenna Krainy bez kropki


  Polubione przez 6 ludzi

 2. Kończe prasówkę bo idę do zajęć wszelakich a Szefowi trzeba zrobić miejsce na łamach!
  Walka się zaostrza! Władze upadlińskie aresztowały majątek Firtasza! http://nahnews.org/266493-vlasti-ukrainy-arestovali-86-obektov-dmitriya-firtasha/?utm_source=VK&utm_medium=nova&utm_campaign=VV

  Grafika o długach upadlińskich
  .http://riafan.ru/wp-content/uploads/2015/06/WEB_dolgi_Ukraini_2000.jpg
  http://riafan.ru/319466-dolgi-ukrainyi/

  Rosja idzie w ślady Chińczyków i chce wyprodukować tez taką super wojenna zabawkę! http://vz.ru/news/2015/6/25/752820.html

  Ukraińcy porywają obywateli Rosji !!!!!!!!!!!!!!!! .https://youtu.be/-2DR_vpYRcQ

  Tekst o tym co się dzieje w Szirokino. O tym jak ukraińcy próbowali przełamać front dwoma kompaniami z czołgami. Jak Opołczeńcy udawali że opuszczaja pozycje by w tym momencie powstańcza artyleria walnęła w ścierwa ukraińskie. Straty jak zawsze duże „ale ich nie ma” https://vk.com/brusek?w=wall274493429_6577%2Fall

  A Ormianie chyba się doskakali przerwania „pieriemiria” z Azerami i jak tak dalej pójdzie to moga stracić Górny Karabach http://nahnews.org/266495-v-erevane-soobshhili-o-narushenii-peremiriya-so-storony-azerbajdzhana/?utm_source=VK&utm_medium=nova&utm_campaign=VV

  .https://pp.vk.me/c625130/v625130962/28383/3tEQowsItfM.jpg
  Tymczasem nie wiadomo czemu świat nie protestuje ale milczy jak „terroryści” DOnbasu remontują szkoły!

  Bez kropki!

  Niemiec prawdę ci powie? .https://youtu.be/fk3tw6AbXB8

  Francuz pokaże ci demokrację! .https://youtu.be/pFqRD2rTbgM

  PS
  Miałem znaleziony ekstra tekst o najemnikach po stronie wiadomej – ale nie mogę znaleźć. Poszukiwania trwają! Przechodze z nadawania na odbiór i idę ładować magazynek z kolejnymi informacjami!

  Polubione przez 5 ludzi

 3. Coś do śmiechu:
  http://www.rp.pl/artykul/68342,1210660-Stanislaw-Koziej-o-rozmieszczeniu-ciezkiego-sprzetu-USA-w-Polsce.html?referer=slider
  mikki (gość) pisze:
  Juz sobie wyobrazam jak rosyjscy zolnierze z obwodu Kaliningradzkiego przedzieraja sie na terytorium Polski a tam niespodzianka! Czarnoskory amerykanin pilnujacy wschodnich rubiezy wyskakuje zza krzaka i krzyczy “Hands up!” A Ruscy na to: na wujka Stalina, to my az na Alaske wtargnelismy z rozpedu??

  Polubienie

Możliwość komentowania jest wyłączona.