Wojna domowa na Ukrainie 28.06.2015r.- 129 dzień od nowego rozejmu.


W zeszłym tygodniu zakończyło się spotkanie w Brukseli ministrów obrony narodowej państw członkowskich NATO. Warto przy tej okazji zastanowić się jakie skutki przyniesie ono dla pokoju światowego, a szczególnie dla pokoju w Europie.

A więc najważniejszą decyzją jaką podjęto na brukselskim spotkaniu było rozmieszczenie sprzętu i wojska bezpośrednio przy zachodnich granicach Rosji oraz zwiększenie liczby żołnierzy tzw. „szpicy” NATO.

Czy takie decyzje prowadzą do deeskalacji konfliktu czy też do dalszego zaostrzenia sytuacji międzynarodowej w rejonie Europy Środkowo-Wschodniej?

Odpowiedź na to pytanie jest oczywista i zaprzecza ona jednoczesnym deklaracjom przywódców świata zachodniego o tym, że to Rosja eskaluje napięcie w stosunkach międzynarodowych.

Co jest źródłem problemu, który prowadzi przywódców europejskich na drogę dalszego wyścigu militarnego z Rosją?

Oczywiście Zachód twierdzi, że spowodowane jest to odpowiedzią na działania podejmowane przez Rosję, zaś prawda jest taka, że to przywódcy zachodni w swej naiwności sądzili, iż dokonana przy ich pomocy rewolta w Kijowie nie napotka odpowiedzi ze strony Kremla.

Błąd zachodnich planistów polegał na tym, że uwierzyli, iż tanim kosztem sojusz NATO zbliży się po dokonanej prozachodniej rewolty na Ukrainie bezpośrednio ku południowo-zachodnim granicom Rosji i jednocześnie odetnie jej siłom morskim najbliższą drogę w rejon wschodniej części Morza Śródziemnego i Bliskiego Wschodu.

W jakim celu zachodni planiści chcieli upiec te dwie pieczenie na jednym ruszcie?

Otóż celami strategicznymi dla przywódców zachodniego świata, są po pierwsze wzięcie pod pełną kontrolę państw leżących w obszarze Bliskiego Wschodu, a więc dokończenie rewolty tzw. Arabskiej Wiosny, w czym przeszkadza im broniący się skutecznie przed zewnętrzną agresją reżym w Syrii, no i oczywiście Iran, który jest celem ostatecznym wykonania tego planu. Po drugie najistotniejszym obecnym celem strategicznym jest takie osłabienie pozycji Rosji, aby jej znaczenie jako mocarstwa lokalnego ( a więc regionie europejsko-azjatyckim) zostało skutecznie podważone. Ten cel, i wybór Rosji jako jego ofiary, spowodowany jest poczuciem zagrożenia ze strony Chin, które same nie są tak groźne- w rozumieniu Zachodu- jak w sojuszu gospodarczo-politycznym z Rosją. Bo te dwa państwa razem są skuteczną barierą uniemożliwiającą dokończenie procesu zaprowadzania „nowego ładu światowego” pod przywództwem jednego globalnego hegemona, do czego pretendują Stany Zjednoczone z jego światem wartości.

Tak więc gdy skuteczny opór Syrii, jak i nieprzejednana postawa Iranu, spowodowały załamanie się części planu Zachód, pod naciskiem Stanów Zjednoczonych postanowił on wykonać krok dalej uderzając w sedno problemu, jakim dla niego jest istnienie niesterowalnej i niezależnej od niego Rosji.

Ten plan też w ostateczności okazał się tylko mrzonką, bo Rosja zachowując postawę aktywną, zniweczyła jego skutki.

I to spowodowało właśnie tak silne rozdrażnienie i panikę wśród przywódców świata zachodniego, że odkryli swoje głęboko skrywane oblicza pod maską gołąbków pokoju i przeszli do fazy otwartej eskalacji konfliktu.

Postawa taka nie jest przypadkowa, bo czas ich goni, a podstawową przyczyną pospiechu jest zbliżające się globalne bankructwo systemu jaki stworzono po II Wojnie Światowej.

Tak więc, gdy jeszcze Stany Zjednoczone zachowują swoją dominującą pozycję militarną na świecie, jest to dla Zachodu ostatnia szansa przed spodziewanym upadkiem, aby uniknąć jego skutków.

Na koniec można zadać sobie pytanie: czy wobec tej sytuacji Rosja musi cokolwiek robić aby wygrać?

Otóż nic nie musi, wystarczy, że zabezpieczy się skutecznie przeciwko ewentualnej agresji militarnej stosując taktykę odstraszania wobec potencjalnych agresorów, bo reszty dokona za nią czas.

Podobnie sytuacja wygląda w mini skali czym jest w tym globalnym konflikcie Donbas, bo tam także wystarczy cierpliwie czekać unikając przy tym dalszych ofiar, gdyż agresor wcześniej czy później musi zbankrutować.

To wszystko razem wywołuje tak wściekłe i bardzo znamienne reakcje przywódców świata zachodniego, którzy wreszcie zrozumieli, że zostali pokonani własną bronią, nie biorąc wcześniej pod uwagę oczywistego faktu, że „kto mieczem wojuje sam od niego zginie”.

Pytaniem ostatnim w tej sytuacji jest tylko takie: czy wiedząc o przegranej nie zdecydują się- ci co naprawdę rządzą „wolnym światem”- na samobójczy odruch jego unicestwienia?

Na tym retorycznym pytaniu  kończę wstęp i przechodzę do relacji z kolejnego dnia wojny domowej na południowo-wschodniej Ukrainie.

 

W późnych godzinach wieczornych ukraińska artyleria ostrzeliwała donieckie osiedla Oktjabrskie i Putiłowskie oraz Aleksandrowkę leżącą na zachodnich obrzeżach Doniecka. Kolejny ostrzał na cele cywilne osiedla Oktjabrskiego nastąpił w późnych godzinach nocnych, powodując straty materialne gdyż kilka pocisków spadło na garaże uszkadzając je. Ofiar wśród ludności cywilnej jak na razie nie zgłoszono.

Toczyły się nadal potyczki przechodzące momentami w regularne walki w rejonie osiedla Marinka, gdzie ukraińskie wojsko bezskutecznie usiłuje odzyskać kontrolę nad całym terenem tej miejscowości, a po osiągnięciu tego celu mając możliwość uzyskania dogodnych pozycji wyjściowych przed atakiem na mieszkalną część Doniecka w jego zachodniej części..

Nadal w miejscowości Piaski, leżącej w kierunku na zachód od donieckiego lotniska toczą się sporadyczne walki, głównie sprowokowane ostrzałem moździerzami i różnego typu bronią ręczną przez wojsko ukraińskie, na pozycje obronne sił powstańczych. Powstańcy w tym rejonie generalnie powstrzymują się od odpowiedzi na ostrzał ze strony ukraińskiej:

Podobna sytuacja utrzymuje się na północnych i wschodnich obrzeżach terenu lotniska w rejonie miejscowości Opytnoje i Spartakus. Tam też ukraińska artyleria ostrzeliwuje pozycje sił powstańczych przy pomocy artylerii:

Również późnym wieczorem i w nocy zostały ostrzelane przez ukraińską artylerię z kierunku miejscowości Dzierżyńsk i Wierchnietoreczkowa dzielnice mieszkaniowe w Gorłówce: Głubokaja i Biessarabka. Łącznie ostrzał Gorłówki trwał około dwóch godzin, w wyniku czego na terenie kopalni nr. 6/7 zginął jeden cywil

Z rejonu miejscowości Berdiańsk ukraińskie wojsko ostrzeliwało przy użyciu artylerii miejscowość Sachanka. Powstańcy odpowiedzieli ogniem na pozycje ogniowe ukraińskiej artylerii.

Natomiast podczas ostatnich walk w rejonie miejscowości Szirokino ukraińskie wojsko poniosło znaczne straty w sile żywej: 28 rannych żołnierzy i 7 zabitych:

W rejonie ługańskiej części frontu ukraińska artyleria przy użyciu moździerzy kaliber 120 mm, wczoraj w późnych godzinach nocnych i dziś wcześnie rano, przeprowadziła ostrzał miejscowości: Żiełtoje i z kierunku Popasnej miejscowości Pierwomajs, gdzie przy ulicy Makarenki został uszkodzony główna sieć gazowa.

W rejonie ługańskim na zachód od Szczastie w rzece Sewierskij Doniec na wysokości miejscowości Rajewka znajdowały się zwłoki w daleko posuniętym stanie rozkładu ukraińskiego żołnierza. Ten fakt zgłosili okoliczni mieszkańcy lokalnemu dowództwu wojsk powstańczych. Gnijące zwłoki od kilku miesięcy unosiły się na wodzie przy brzegu rzeki od strony kontrolowanej przez ukraińskie wojsko. Po wydobyciu szczątków ukraińskiego żołnierza okazało się, że był on oficerem, zaś śmierć nastąpiła w wyniku postrzałów z ręcznej broni palnej. Oczywiście ukraińskim żołnierzom nie przeszkadzał fakt, że gnijące zwłoki ich towarzysza broni zalegają w rzece od kilku już miesięcy. Za nich musieli wykonać tą humanitarną pracę powstańcy narażając przy tym swoje życie, bo jak wspomniałem wcześniej zwłoki znajdowały się tuż przy brzegu od strony kontrolowanej przez wojsko ukraińskie, (film +18):

Daniel Hamilton opublikował na swoim profilu na Twitterze informacje dotyczące skali zaangażowania się Rosji w konflikt na Ukrainie:

https://twitter.com/danielrhamilton/status/614739867164127232

Na koniec kilka zdjęć:

Wczoraj w Doniecku odbyły się uroczystości Dnia Młodzieży.

I jeszcze kilka aktualnych filmów:

Pozdrawiam.

73 uwagi do wpisu “Wojna domowa na Ukrainie 28.06.2015r.- 129 dzień od nowego rozejmu.

 1. Witam.
  Zgadzam się z Szefem, co do oceny sytuacji geopolitycznej. Jednak obecna sytuacja ma tak wiele zmiennych, że ułożenie jakichkolwiek równań dających sensowną odpowiedź jest trudniejsze, niż ułożenie programu komputerowego dla Wielkiego Wybuchu. Wynika to przede wszystkim z nieprzewidywalności tzw. czynnika ludzkiego. Społeczeństwa zachodnie wytresowane w systemach szkolnych, przyuczone do rozwiązywania testów a nie abstrakcyjnego myślenia z przewidywaniem skutków działania, myślą zero – jedynkowo. Dlatego są tak łatwo sterowalne przez politycznych cwaniaków, którzy nawet nie znają ale tylko wyczuwają zasady socjotechniki i psychologii tłumu (Kukiz). W takim społeczeństwie każdy leming jest jak prosty elektroniczny układ logiczny ( dodatni lub ujemny): sygnał na wejściu, właściwa, określona odpowiedź na wyjściu. Z takich prostych układów logicznych buduje się układy scalone w taki sposób, by efekt ich pracy był przewidywalny. Ale u ludzi jest troszkę inaczej. Pojawiają się takie irracjonalne „błędy logiczne” – czy właściwe, zależy od punktu widzenia – jak odrzucenie jedynie słusznej drogi rozwoju gospodarczego, zastąpienie demokracji szariatem czy odrzucenie zwierzchnictwa hegemona. O ile wytresowane społeczeństwa zachodnie są przewidywalne to pozostałe nie w myśl doktryn zachodniej demokracji. A skoro fakty przeczą przewidzianemu wynikowi – tym gorzej dla faktów.

  Rację ma Szef pisząc: ” Błąd zachodnich planistów polegał na tym, że uwierzyli, iż tanim kosztem sojusz NATO zbliży się po dokonanej prozachodniej rewolty na Ukrainie bezpośrednio ku południowo-zachodnim granicom Rosji i jednocześnie odetnie jej siłom morskim najbliższą drogę w rejon wschodniej części Morza Śródziemnego i Bliskiego Wschodu”. Myślę, że strategicznym celem USA było wyrzucenie Rosji z Krymu i Sewastopola i zajęcie jej miejsca przez US Navy tanim kosztem „demokratycznej rewolucji godności” za drobną sumę 5 mld $. Tylko ci cholerni tubylcy postąpili wbrew jankeskiej logice i układanka się posypała. Teraz trzeba dołożyć do interesu i sponsorować oraz tolerować faszystowsko – oligarchiczną juntę w Kijowie. Ale spokojnie, nie takich zbrodniarzy wujek sam brał w opiekę…

  Jako przykład myślenia zero – jedynkowego może służyć „omlet.pl” z artykułem niejakiego „specjalisty” Radosława Stanisławskiego „Lotnictwo wojskowe NATO – przegląd maszyn”
  .http://technowinki.onet.pl/lotnictwo/lotnictwo-wojskowe-nato-przeglad-maszyn/zlewe
  We wstępie znamienne zdanie: „Jeśli jutro wybuchnie wojna, to właśnie te maszyny walczyłby o nasze bezpieczeństwo”. I podpis pod zdjęciem nr 13: „Choć polityką NATO jest szerzenie pokoju, zdarzało się że pod egidą Sojuszu miały miejsce ataki konwencjonalnymi bombami lotniczymi (…)” .http://technowinki.onet.pl/lotnictwo/lotnictwo-wojskowe-nato-przeglad-maszyn/lbnw1. Jaka odpowiedź pojawi się na WYJŚCIU leminga po tak przemyconych manipulacjach socjotechnicznych?

  Z tak prostą odpowiedzią pozostawiam gości i stałych bywalców bloga życząc przyjemnej niedzieli.
  Pozdrawiam

  PS. Pisownia małą literą niektórych nazw własnych jest zamierzona.

  Polubione przez 18 ludzi

  • Dodam tylko że, z punktu widzenia USA, pluy dodatnie przeważaja nad plusami ujemnymi. Mianowicie jako tort maja wykup za grosze ukraińskich przedsiębiorstw (co, w przypadku gdyby separatyści zajęli całą Ukrainę może być chybioną inwestycją). A jako wisienka na tym torcie jest pakiet 10 mld USA w złocie które to zostało wywiezione do USA zaraz po przejęciu władzy na Ukrainie. Tak więc Amerykanie mają teraz z czego fundować pomoc militarną dla Ukrainy. Jest to, poniekąd, analogiczna sytuacja do tzw. planu Marshalla który do dziś widziany jest jako pomoc USA w odbudowie potencjału gospodarczego Niemiec (jako ich sojusznika) po II WŚ ale nikt nie mówi o tym że finanse udostępnione w ramach tego planu to zagarnięte przez Amerykanów złoto Banku Rzeszy czyli legalne wkłady oszczędnościowe czy depozytowe mieszkańców III Rzeszy (Niemiec). Złoto to nie miało nic wspólnego ze złotem zrabowanym przez III Rzeszę na podbitych terytoriach.

   Polubione przez 11 ludzi

 2. Ale fajna wiadomość: Francuskie ZMI-je: Armia Poroszenki przestanie istnieć w ciągu roku!!!
  http://www.vz.ru/news/2015/6/28/753197.html
  Французские СМИ: Армия Порошенко перестанет существовать через год
  A wszystko przez to, że wysyłają nieprzygotowanych „kotów” po trzymiesięcznym przeszkoleniu. Tylko jedna trzecia żołnierzy zna taktyke walk, reszta to mięso armatnie – donosi Nations Presse.

  A ja mam nadzieję, że szybciej…

  Polubione przez 15 ludzi

  • „Poroszenko nazwał ukraińców unikalną polityczna nacją”- jak sądzę miał na myśli sens negatywny tego określenia. A więc, że w sensie negatywnym są unikalną polityczną nacją, do czego paproch doszedł po roku rządzenia tą „polityczną nacją” a o czym Polacy wiedzą już od kilkuset lat.

   Pozdrawiam.

   Polubione przez 8 ludzi

 3. Witam dziekując za wykład dorzucam z upierdliwością maniaka link na cos co juz parę razy podsyłałem. Jako że jestem wrogiem spiskowych teorii – tej nie udaje mi sie „obalić” i dalej szukam jakiegoś logicznego wyjaśnienia…
  http://stockinfocus.ru/2015/06/24/888-federalnoj-rezervnoj-sistemy-ssha-prinadlezhit-rossii-srok-arendy-deneg-istek/
  Chodzi o spaloną bibliotekę w Rosji ( 30 na 31 stycznia 2015) oraz dziwnym trafem podobny pożar z jaki w tym samym czasie dotknął jej „odpowiednik” w NY.

  Streszczę linkowany tekst:

  …wśród spalonych 5,42 milionów woluminów znajdowały sie komplety /oryginalnych/ dokumentów ONZ, dokumenty Sądów Miedzynarodowych, dokumenty NATO…
  Porównano ten pożar z katastrofą w Czarnobylu – jako czymś co dotknęlo i dotyka całą Rosję i świat…
  Ale niewielu osobom jest wiadome że w kolejnym dniu spłonęła odpowiednia biblioteka /archiwum dokumentów/ w NY. Autor zadaje pytanie czy jest mozliwe / prawdpodobne/ jednoczesne zniszczenie dokumentów po obu stronach Atlantyku.

  CO ciekawe, w tygodniu poprzedającym pożary w prasie na świecie pojawiły się wzmianki o tym że wśród współwłaścicieli amerykańskiego systemu rezerw federalnych są obywatele /raczej byli/ carskiej Rosji i sama carska Rosja. Poniewaz de jure ZSRR jest nastepca carskiej Rosji a FR jest nastepcą prawnym ZSRR – tak że wydaje się iż FR należą sie procenty od wkładu w Bank Rezerw Federalnych jakie narosły od roku 1912 do dzisiaj. Nie wiadomo kto pierwszy odpalił tę bombe informacyjną / ale po tygodniu spaliły się archiwa z dokumentami w Rosji i USA/.
  Co ciekawe, umowa z Bretton-Woods która została przez Stalina zupełnie zlekceważona, wspomina i potwierdza istnienie carskich aktywów w systemie finansowym USA.
  Co ciekawe – dalsze „cuda. W Moskwie pożar trwał parę dni. W Williamson na Brooklynie tylko pół godziny, dzięki przytomności mieszkańców i reakcji strazy. Po ugaszeniu pożaru w NY, po 2 godzinach znów rozpoczął się pożar w tym samym archiwum…

  Artykuł kończy się przeskokiem na złoto Francji – okazuje się że Generał de Gaull wyrwał z rak Amerykanów (a ściślej od Rockefellerów) złoto Francji…
  Mój dopisek – czy całe „wyjście z NATO Francji” to nie była demonstracja i nacisk by wyrwac złoto?

  Na razie tyle, będe dopiero wieczorem, pozostaję na nasłuchu…

  Polubione przez 10 ludzi

 4. Pośrednio w nawiązaniu do dzisiejszego „wstępniaka” – zaangażowanie USA w wybuch I i II Wojen Światowych miało na celu wsparcie rozwoju gospodarczego kraju z jednoczesnym opóźnieniem rozwoju gospodarczego państw poszkodowanych w tych wojnach co w sumie dawało USA spory handicap. Aktualnej sytuacji geopolitycznej można by se przyjrzeć właśnie z tej strony – jeśli USA spodziewają się kolapsu własnej ekonomiki i załamania gospodarki (czyli będą potrzebowali X czasu aby znów stanąć na nogi) mogą prowadzić działania mające na celu równoczesne załamanie gospodarek swoich największych konkurentów polityczno-gospodarczych tak aby wciąż utrzymać właściwą wzajemną proporcję. Jako takie działania w strefie Europy można by zaliczyć: wygenerowanie i podtrzymywanie (małym kosztem) konfliktu na Ukrainie, kolorowe rewolucje w płn. Afryce które doprowadziły do nielegalnej imigracji do Europy (państwa europejskie działając na bazie humanitaryzmu nie są w stanie radykalnie poradzić sobie z tym problemem), doprowadzenie do polaryzacji stanowisk członków Unii w wielu sprawach co może nawet skutkować rozpadem Unii. Unia zamiast być zjednoczoną bazą polityczno-gospodarczo-militarną będzie wydmuszką która nie przejmie stref wpływów skolapsowanej gospodarki USA. Adekwatne działania są skierowane do wszystkich gospodarek mających znamiona stabilności – Rosja, Chiny, Indie, Iran – a które na swoim terenie mogą zacząć odgrywać znaczniejszą rolę polityczno-gospodarczo-militarną niż teraz. Czyli im więcej „stref zapalnych” i roznieconych konfliktów tym – w przyszłości – system USA odbuduje się z mniejszymi stratami gospodarczo-terytorialnymi. Na mój gust taka powinna być (i możliwe że właśnie jest) logika działania rządu USA.

  Polubione przez 12 ludzi

  • Bardzo dobra hipoteza, ale dotyczy części problemu, bo ostatecznym celem jest jeden rząd światowy pod hegemonią stanów zjednoczonych.

   Oczywiście po ustanowieniu takiego nowego porządku, pozostała część świata będzie zmuszona łożyć się na utrzymanie swojego policjanta.

   Pozdrawiam.

   Polubione przez 7 ludzi

   • Tak czy owak doprowadzenie do obniżenia potencjałów gospodarek państw (dziś) niezależnych od USA jest dla rzeczonego USA korzystne w każdej sytuacji. Także przy opcji ustanowienia rządu światowego pod światłym przewodnictwem elit amerykańskich…

    Polubione przez 8 ludzi

    • Dlatego też napisałem w swoim komentarzu, że ta kwestia jest również dla hegemona ważna.

     Proszę zwrócić uwagę na fakt, że po wielkim kryzysie w USA na przełomie lat dwudziestych i trzydziestych ubiegłego wieku, podczas którego ludzie umierali z głodu, zaczęły się tam przygotowania do wojny, która doprowadziła do niebywałej koniunktury gospodarczej tergo kraju- trwającej aż przez niemalże 70 lat. Ta koniunktura możliwa była m.in. dzięki temu, że na kilkadziesiąt lat została powstrzymana konkurencja najważniejszych dla USA gospodarek.
     A więc gospodarka+światowa waluta rezerwowa+ideologia+armia= potęga światowa tego tworu państwowego.

     Pozdrawiam.

     Polubione przez 9 ludzi

     • To jest dokładnie ten mechanizm działania. Podstępny i wyrachowany. Ciekawie uwidacznia to zwłaszcza temat doprowadzenia do wybuchu II WŚ. USA współpracowały w tym zakresie z Wielką Brytania. Tylko że Wielka Brytania nie wiedział że będzie ofiarą w tej wojnie a nie dzielącym łupy. Bo o ile Wielka Brytania liczyła na korzyści na terenie Europy i ZSRR (gospodarcze? polityczne? terytorialne?) to USA grały na osłabienie Wielkiej Brytanii i zagarnięcie ich kolonii tak aby uzyskać dodatkowe rynki surowcowe i zbytu. A to uwidacznia że w towarzystwie USA nikt nie może czuć się bezpiecznie, nawet ich „sojusznicy”. USA zachowują się jakby były jedyną „cywilizowaną wyspą” na Ziemi a cała reszta to „obcy”. Czy to może wpływ żydowskich poglądów na relacje żyd-goj? Pozdrawiam.

      Polubione przez 12 ludzi

     • Dodam jeszcze, że rzeczywistym zwycięzcą wojen światowych były wyłącznie stany zjednoczone. A to dzięki temu, że nie toczyły się one na ich terytorium i jednocześnie owoce koniunktury wojennej zostały przechwycone przez amerykański przemysł i instytucje finansowe.

      Natomiast jeśli chodzi o poruszony problem, cytuję:

      „Czy to może wpływ żydowskich poglądów na relacje żyd-goj? „- to rzecz jest oczywista, bo oni tam rządzą i jednocześnie są właścicielami tego tworu państwowego.

      A teraz chcą być właścicielami całego świata, bo zdobyli już taki potencjał finansowy, militarny i propagandowy.

      I tak planują to obecnie.

      Pozdrawiam.

      Polubione przez 8 ludzi

 5. Witam szacownych przedmówców i redaktora naczelnego

  Wszystko zdaje się wskazywać, że UE zaczyna trzeszczeć w szwach… A iskrą, która to zainicjowała było zwycięstwo w Grecji anty-systemowej partii Syriza. To co obecnie widzimy czyli kwestia ogłoszenia referendum dot, dalszego zaciskania pasa przez Greków okazała się dla banksterów obelgą. Pierwszy chyba raz w historii zdarzyło się, że ktoś śmiał zakwestionować ich „pomoc”…

  Bardzo ciekawy film omawiający aktualne tendencje ekonomiczne i geopolityczne, niestety wskazujące na „stan przedzawałowy” gospodarki zachodniej:

  – Texas zażądał przeniesienia złota stanowego z magazynów FED do magazynów stanowych.

  – 46 milionów Amerykanów korzysta z kuponów na żywność. Rzeczywisty poziom inflacji w USA wynosi od 7-13%, w zależności od stanu (Chapwood Index), oznacza to 8-10 % depresję gospodarczą.

  – Gazprom sprzedaje Chinom ropę za juany. Wcześniej za takie posunięcie zginął Hussein i Kadafi.

  – Chińczycy militaryzują wyspy na morzu południowochińskim. Walka toczy się o złoża gazu warte 5 bln USD.

  – Chiny powołują do życia największy na świecie fundusz inwestujący w fizyczne złoto.

  – Tragiczna sytuacja Deutsche Banku.

  – Grecja – kolejny odcinek.

  http://independenttrader.pl/367,najwazniejsze_wydarzenia_ostatnich_dwoch_tygodni.html

  Polubione przez 15 ludzi

 6. http://fakty.interia.pl/raporty/raport-unia-europejska/aktualnosci/news-brytyjskie-media-najtrudniejsze-dni-strefy-euro,nId,1842834

  Brytyjskie media wieszczą najtrudniejsze dni dla strefy Euro.

  a Grecy zamykają giełdę i banki :

  http://fakty.interia.pl/swiat/news-grecja-zamyka-gielde-i-banki-na-jak-dlugo,nId,1842902

  a panowie i panie z Niemiec i Francji będą się spotykać i omawiać sytuacje:

  http://fakty.interia.pl/swiat/news-grecja-zamyka-gielde-i-banki-na-jak-dlugo,nId,1842902

  a reszta swiata według irlandzkiego ekonomisty ma niezły ubaw z UE( czyli także z nas)

  http://sptnkne.ws/wSD

  Irlandzki ekonomista: cały świat śmieje się z Unii Europejskiej z powodu Grecji

  Polubione przez 4 ludzi

 7. http://sptnkne.ws/wSF

  Japonia uważa kontakty z Rosją za ważne mimo sankcji

  Japończycy, naród mądry, potrafiący myśleć w sposób techniczny, szalenie zaradny i pracowity, a daje sobą sterować na arenie międzynarodowej . Samuraje odzyskajcie w końcu waszą niezależność ,bo was Chiny połkną niedługo. 🙂

  Polubione przez 3 ludzi

  • Kochany! Ja jestem specjalista od Alfy i samolotów! Jak się miało sąsiadów zza ściany albo kontruktorów samolotów albo pilotów oblatywaczy, jak usiekałem z domu parę kilometrów jako niemal niemowlak na lotnisko? 🙂

   Polubione przez 2 ludzi

 8. Idę spać, trzeba odespać nieprzespaną noc prawie cała i porażkę Brazylii w Copa America , a także dwa dni podniebnego szaleństwa związanego z Małopolskim Piknikiem Lotniczym.
  Wrażeń tyle, ze wszystko inne zeszło na dalszy plan.
  Spokojnej nocy, udanego poniedziałku.
  lecę spać.

  Polubione przez 4 ludzi

 9. Dawno nie wspominany Pan Maciejczuk upublicznił kolejne „kontrowersyjne” działania/gesty ukraińskiej młodzieży. Tym razem Pan Tomasz zamieścił zdjęcia z portalu społecznościowego jednego z „braci ze wschodu”. Studiujący w Polsce Ukrainiec Wład K. z dumą prezentował zdjęcie na którym pokazywał obelżywy gest w kierunku pomnika ku czci pomordowanych w obozie koncentracyjnym na Majdanku.
  P.S Pamiętam co Pan Tomasz wyprawiał na Ukrainie, pamiętam, że pomagał batalionom nacgwardi. Pomimo tego cieszy mnie to, że jednak Pan Tomasz zaprzestał propagandy rodem z TVN i zaczął publikować także i niewygodne informacje/fakty dla Ukraińców i ich sojuszników z naszego kraju. Nie wiem czy te działania nie są po prostu sposobem na zwiększenie swojego rozgłosu, jednak powtórzę to co wcześniej napisałem… cieszę się z takich informacji, są bowiem oznaką, że zmienia się front co do polityki wschodniej.
  http://www.kresy.pl/wydarzenia,spoleczenstwo?zobacz/ukrainski-student-depcze-pamiec-o-ofiarach-obozu-koncentracyjnego-na-majdanku-foto

  Polubione przez 8 ludzi

 10. No tak jestem, magazynek ciekawostek załadowany… PAJECHALI!!!!
  Ale przed tem zapodam że po drodze w aucie słyszałem wiadomości „grobowe” dla spikera a dla mnie wzbudzające entuzjazm i okrzyki „viwat Grecja” – że Europa jest „zła” na Grecję że ona odrzuca podawaną dłoń, ale mimo wszystko kase Grecja będzie dostawać nadal bo by się system Euro rozsypał! Czyli mozna troche postraszyć! I swoje otrzymać?

  Przepraszam za groch z kapusta ale na komórce po drodze w stosownych do tego chwilach zaznaczyłem sobie to i owo ale będzie sieczka informacyjna! Uprzedzam!

  A na wszystkie mejle odpowiem jutro! 😦

  Starikow o Jelcynie i rozpadzie ZSRR – 3 minuty .https://youtu.be/sYoJi4ZgEO8

  mem „ZSRR 2.0”
  .https://pp.vk.me/c625226/v625226668/3a223/2VbQqtqvuq8.jpg

  W zasadzie powinienem dać taką piekna opołczenkę bez kropki… 🙂
  .https://pp.vk.me/c625128/v625128638/3c7c0/lo_pFD-pVWg.jpg
  Lola od możdzierzy 🙂
  Лёля. Наша юная гранатомётчица. Родом из Славянска. Воюет с 9 мая прошлого года. Муж и отец её – командиры в батальоне „Викинги”. Недавно ей позвонили из „Приватбанка” с требованием вернуть проценты по кредиту на дом, ныне до основания разрушенный украинскими карателями. Она ответила: „Я верну вам все с немыслимыми для вас процентами – когда мы будем в Киеве…”.

  Tez z kropką – choć równie ładna buzia! 🙂
  .https://pp.vk.me/c624028/v624028023/23c59/uyIhcqE0KQM.jpg

  Wracamy do mniej przyjemnych spraw. Coś z Polski .https://youtu.be/g4c0_AhqF_o Europa czeka na niewolników z Krainy. Reportaż

  Donek mimo awansu dalej gada co mu slina przyniesie na język!
  https://vk.com/brusek?w=wall274493429_6772%2Fall

  DOnek nie widział chyba tego mema?
  .https://pp.vk.me/c624627/v624627429/216c4/Fmzvkt8OQX4.jpg

  Tekst o przeciwieństwie Donka – słonka z Peru – czyli Panu Zemanie
  https://vk.com/brusek?w=wall274493429_6770%2Fall
  Plus grafika stosowna .https://pp.vk.me/c625128/v625128060/339e6/h0kVUU7O7Ks.jpg

  Pamiętaj! KAŻDA butelka coli zakupiona przez ciebie to jest ZAKUPIONY przez Ciebie jeden pocisk! BEZ KROPKI!

  mem anty-coca-pepsi-colowy .https://pp.vk.me/c543108/v543108787/a711/ERaz5FdF6Cs.jpg

  Mem do kompletu .https://pp.vk.me/c7010/v7010073/1961e/WgTmZOAA1ao.jpg

  mem o gejowskich Szatanach Zjednoczonych. Był ale ponawiam 🙂 .https://pp.vk.me/c543108/v543108787/a71f/DSGut7xS1Jk.jpg

  Podobno ukry chcą swoich wojskowych wyposażać w kilty – bo to po „europejsku” i tanio….
  Tekst o tym https://vk.com/brusek?w=wall274493429_6767%2Fall
  I film! 🙂 .https://youtu.be/bZcqMkxrp68 🙂

  Mem taki .https://pp.vk.me/c628329/v628329178/76aa/pBkWo6zSBzA.jpg
  Generalnie ponoć Es-Esz-A wybrało ukrów do rozwalenia świata bo wyliczono na podstawie badań że jedynie oni są tak sprzedajni!

  A tymczasem donieccy naukowcy pracują nad produkcją benzyny z węgla https://vk.com/brusek?w=wall274493429_6765%2Fall
  http://dan-news.info/culture-ru/izobretenie-doneckix-uchenyx-pozvolit-prevratit-ugolnuyu-pyl-v-toplivo.html
  Nie jest to nowość – były u nas takie plany i daleko zaawansowane technologie ale przyszedł kapitalizm i szlag wszystko trafił!

  Film .https://youtu.be/65LZe36fm5M
  Kill House +18!!!! CZy ja dobrze słyszałem angielski?
  Ветерани АТО прагнуть і можуть зміцнювати боєздатність України.
  Знання, отримані за їх допомогою, є безцінними у бойових умовах.
  Kill House is a special building without a roof for tactical military training of special army units. In such building cadets are trained to provide medical help in conditions, which most resemble the actual war zone

  Mem z Porochem – co zrobił w ciagu roku? 🙂 .https://pp.vk.me/c624016/v624016109/37140/Adf6LK2Z5p0.jpg

  mem o ukrach którzy „liczą”, „mają nadzieję”, „oczekują”, „proszą”… Kwintesencja tego „narodu! .https://pp.vk.me/c627717/v627717058/a8d0/RIg-xvGRD-U.jpg

  Długi tekst który tylko przeleciałem pobieznie o „Franklin Templeton” – „od Rotszyldów”, niejakiej Jaresko, kasie do zapłacenia co jej ukry nie zapłacą… Wydaje się ciekawe i warte streszcenia https://vk.com/brusek?w=wall274493429_6756%2Fall

  .https://youtu.be/MVwnUgDEsFI Klip… И снова солнца закат..Война Новороссия ДНР ЛНР Донбасс Украина

  Ukry strzelają nająś nową amunicją? Może jakis artylerzysta wyjaśni ? .https://youtu.be/s4rJKAXSmVo

  Zestaw zdjęć pokazujących jak ukry stosują się do Mińska-2 https://vk.com/brusek?w=wall274493429_6753%2Fall

  Ale czasem im nie wychodzi… Каратели продолжают активно перемещать свою технику к линии фронта. Иногда это закачивается так..https://pp.vk.me/c628621/v628621015/51e6/bDHwzaTrPvI.jpg
  .https://pp.vk.me/c628621/v628621522/43f0/d21TJ4XYFOI.jpg

  BARDZO CIEKAWY TEKST. Miałem przetłumaczyć ale nie dalem rady. Może jurto , a może ktoś streści? O MH 17 i poszukiwaniu świadka. Znaleziono – ale nie wiadomo dla kogo były te informacje! https://vk.com/brusek?w=wall274493429_6749%2Fall

  .https://pp.vk.me/c629302/v629302835/4568/KzOeJPtDaLQ.jpg Donbas?????

  Mem powyższy odnosze do ponizszej informacji https://vk.com/brusek?w=wall274493429_6748%2Fall
  http://korrespondent.net/ukraine/3533158-shtab-ato-donetsku-hrozyt-tekhnohennaia-katastrofa
  Штаб АТО: Донецку грозит техногенная катастрофа
  Jeszcze jeden tekst o tym samym! https://vk.com/brusek?w=wall274493429_6747%2Fall
  http://nahnews.org/267174-sckk-vozmozhnye-vzryvy-na-ximzavode-v-donecke-privedut-k-katastrofe/?utm_source=VK&utm_medium=nova&utm_campaign=VV
  http://dnr-news.com/dnr/22196-v-shtabe-ato-rasskazali-podrobnosti-vzryva-podzemnyh-hranilisch-krupnokalibernyh-boepripasov-v-donecke.html

  Miałem jeszcze jeden ciekawy film ale….
  YT informuje że
  „Украина: ГРАДы АТО ведут ог…” Konto YouTube, które jest powiązane z tym filmem, zostało usunięte z powodu wielu powiadomień o naruszeniu praw autorskich przesłanych przez osoby trzecie”

  babcie separatystki .https://pp.vk.me/c623423/v623423476/33088/Y-He5ipVVVY.jpg

  Graham Phillips Today at 4:56 pm
  Новое!!!
  Гриша – Специальный Репортаж.(#14) – Город Донецк
  .https://www.youtube.com/watch?v=hpNT5JNYNFk

  Bez kropki – nowy patent ukrów – punkt umocniony…

  Podobno to jest prawdziwy plakat!

  A jedna banderówka robi za aktorkę! .https://youtu.be/DY-gwQcRkSw

  Jak ZSRR przygotowywał się na wojnę atomową! 🙂
  .https://pp.vk.me/c629226/v629226513/5163/NNAjukK66E4.jpg

  Jeszcze jeden mem kraiński .https://pp.vk.me/c622527/v622527114/3e8cd/yn21GMvS6eg.jpg

  Nie wiem czy dobranoc…

  Zamienie jeszcze magazynek?

  Polubione przez 5 ludzi

Możliwość komentowania jest wyłączona.