Wojna domowa na Ukrainie 1.07.2015r.- 132 dzień od nowego rozejmu.


„Mimo żarliwej retoryki ze strony Stoltenberga, NATO coraz trudniej przekonać sojuszników do „rosyjskiego zagrożenia,,. Członkowie Paktu północnoatlantyckiego, w tym te kraje, które geograficznie są najbardziej narażone na hipotetyczne „zagrożenie,, ze strony Moskwy, nie tylko nie zwiększają wydatków na obronę, ale w niektórych przypadkach nawet  zmniejszają budżety”– napisał kilka dni temu dyrektor wykonawczy organizacji „Ron Paul Institute” Daniel McAdams na jej portalu internetowym.

Daniel McAdams stwierdził, że zauważana jest pewna niekonsekwencja pomiędzy tym co jest rozpowszechniane przez propagandę dowództwa wojskowego i władz cywilnych paktu NATO; o bardzo poważnym „rosyjskim zagrożeniu”, a podejściu praktycznym państw, które mają temu zagrożeniu podlegać.

Otóż okazuje się, że pomimo ciągle powtarzanej frazy o „zagrożeniu” ze strony Rosji niektórych państw tzw. flanki wschodniej, żadne z tych państw praktycznie nie zwiększa wydatków na ustalony podczas ostatniego szczytu NATO poziom 2% PKB. Nie dość tego niektóre z państw zachodnioeuropejskich- w tym również najbardziej zagorzały sojusznik USA w NATO, Wielka Brytania- zaczęli redukować swoje budżety obronne. I tak zmniejszyły soje wydatki na obronę m.in.: Włochy, Niemcy, Litwa, ze zrozumiałych względów- Grecja oraz wspomniana wcześniej Wielka Brytania, która aby pozornie zwiększyć wydatki na zbrojenia przeniosła koszty funkcjonowania cywilnych służb specjalnych do wydatków na cele obronne. Tym sprytnym sposobem, faktycznie redukując wydatki na obronę zwiększyła je doliczając do nich działanie służb specjalnych, co doprowadziło do wściekłości ich amerykańskiego sojusznika.

Przy okazji okazało się, że występują też i inne problemy, np. władze Litwy, które chcą wypełnić swoje zobowiązanie sojusznicze i zwiększyć wydatki na obronę nie dają sobie rady z mobilizacją obywateli do odbycia służby wojskowej. Aby więc zadowolić szefostwo NATO władze litewskie zmuszone zostały do wprowadzenia ponownie obowiązkową służbę wojskową, aby w ten sposób zwiększyć choć trochę liczbę żołnierzy, a tym samym i wydatki na obronę. Pomimo to Litwa też nie spełnia wymogu 2% środków PKB przeznaczanych na obronę kraju.

Natomiast Polska usilnie pracuje nad tym aby zwiększyć swoje wydatki obronne, nawet w ten sposób, że wybiera najdroższe i często mocno przepłacone oferty przetargowe na uzbrojenie polskiej armii, co powoduje, że pieniądze są najzwyczajniej w świecie głupio trwonione i wyrzucane często w błoto, aby tylko zadowolić w ten sposób zaoceanicznego hegemona.

Nie dość tego ustępujący obecnie ze stanowiska prezydent Bronisław Komorowski lekką ręką chce podpisać, na wniosek rządu, rozporządzenie o podwyżkach dla żołnierzy zawodowych, które mają średnio wzrosnąć nawet o 550 złotych.

To się nazywa gest, w kraju gdzie 2,8 mln ludzi żyje za kwotę mniejszą niż proponowana przez rząd podwyżka uposażeń żołnierzy zawodowych. Jakże beztrosko żyje się na tej „zielonej wyspie” nieustającego dla niektórych dobrobytu.

No ale jak się obiecało podnieść wydatki obronne polskiej armii, to nie ma wybacz- trzeba koszty mnożyć.

http://www.ronpaulinstitute.org/archives/featured-articles/2015/june/27/nato-hypes-russia-threat-while-nato-members-reduce-military-spending/

http://serwisy.gazetaprawna.pl/praca-i-kariera/artykuly/880288,podwyzka-dla-zolnierzy-550-zl.html

Kończąc tym pesymistyczno-optymistycznym akcentem przechodzę teraz do relacji z kolejnego dnia wojny domowej na południowo-wschodniej Ukrainie.

W Doniecku od godzin popołudniowych ukraińska artyleria prowadziła ostrzał terenów mieszkalnych w dzielnicy Kujbyszewskiej, gdzie spadło dziesięć pocisków niszcząc jeden prywatny dom. W tym samym czasie ostrzelane również zostały tereny na południe od lotniska i osiedle Oktjabrskie, gdzie spadło dwanaście pocisków artyleryjskich. W rejonie osiedla Oktjabrskiego ostrzał z przerwami nadal trwa.

Ostrzelany przez ukraińską artylerię Donieck:

Życie podczas wojny mieszkańców  Doniecka film:

Nadal trwał wczoraj sporadyczny ostrzał ze strony ukraińskiej pozycji obronnych sił powstańczych w rejonie miejscowości Marinka. Intensywność walk w tym rejonie tymczasowo osłabła.

Marinka aktualny film:

Natomiast w rejonie lotniska i miejscowości Piaski utrzymuje się bardzo napięta sytuacja militarna, gdzie ukraińska artyleria ostrzeliwuje pozycje powstańców oraz ponawia ataki mające na celu odzyskanie kontroli nad tym terenem. Fakt zdecydowanego pogorszenia się ostatni sytuacji na tym obszarze odnotowano również w raporcie obserwatorów misji OBWE.

Wczoraj od popołudnia aż do wczesnych godzin nocnych ponownie ostrzeliwane były przez ukraińską artylerię z kierunku kopalni „Jużnoj” północno-zachodnie obrzeża miejscowości Gorłówka oraz teren kopalni „Głubokoj”.

Gorłówka skutki ostrzału przez ukraińską artylerię w nocy z 29 na 30 czerwca:

W raporcie misji obserwatorów OBWE sporządzonego na podstawie śladów po upadku pocisków z ostrzału jaki miał miejsce w dniu 27 czerwca w terenach mieszkalnych w Gorłówce stwierdzono, że ostrzał ten prowadzony był przy użyciu ciężkiej broni artyleryjskiej kaliber 122 mm i 120 mm.

We wczesnych godzinach popołudniowych w dniu wczorajszym ukraińskie wojsko przy użyciu artylerii przez cztery godziny prowadziło intensywny ostrzał miejscowości Sachanka znajdującej się na wschód od Mariupola. Podczas tego ostrzału na tereny mieszkalne spadło ponad sto pocisków uszkadzając i niszcząc domy oraz obiekty infrastruktury miejskiej. Jak na razie wiadomo jest o jednym rannym mężczyźnie, którego odłamki trafiły w plecy i nogę. Szczegółowe informacje na temat skutków tego ostrzału będą podane w najbliższym czasie.

Dzień wcześniej w godzinach popołudniowych- na tym samym odcinku frontu południowego- ukraińska artyleria przeprowadziła ostrzał ze stanowisk ogniowych rozmieszczonych w okolicy Nowosiełowki, na tereny mieszkalne wsi Grigorowki. Mieszkańcy w czasie ostrzału ukryli się w piwnicach, z których później nie mogli wyjść, bo ostrzeliwani byli przez ukraińskich snajperów:

Biuro Rzecznika Praw Obywatelskich DRL poinformowało, że w okresie od 20 do 26 czerwca br. podczas działań wojennych zginęło łącznie 15 osób cywilnych, w tym cztery kobiety i jedenastu mężczyzn. W tym samym okresie czasu poważne obrażenia odniosło 22 cywilów: 19 mężczyzn i 3 kobiety.

Jednocześnie w tym samym komunikacie podano, że w ostatnim tygodniu zaginęło lub zostało nielegalnie zatrzymane przez ukraińskich żołnierzy 33 osoby cywilne i powstańcy, w tym 15 cywilów i 18 powstańców. Osoby nielegalnie zatrzymane przez ukraińskich żołnierzy są bardzo często torturowane i czasami zabijane- podano w komunikacie Rzecznika Praw Obywatelskich DRL.

W rejonie ługańskiej części frontu po wczorajszym nocnym ostrzale przez ukraińską artylerię miejscowości Pierwomajsk w mieście nadal nie ma dopływu energii elektrycznej i wody. Nie działa też komunikacja miejska

Pierwomajsk film:

Wczorajszej nocy około godziny 02:40 ukraińskie wojsko wznowiło walki w rejonie na północ od Pierwomajska w okolicach miejscowości Donieckij oraz na zachód od Pierwomajska atakując tam z kierunku Popasnej pozycje obronne sił powstańczych. Walki toczyły się przy użyciu artylerii i broni ręcznej. Później, w ciągu dnia w tym rejonie było względnie spokojnie.

Stanica Ługańska film:

Sąd Najwyższy DRL zakazał działania na terenie republiki ukraińskich i islamskich organizacji skrajnie nacjonalistycznych i religijnych. W tym są następujące organizacje: Organizacja Ukraińskich Nacjonalistów (OUN), „Prawy Sektor”, Ukraińska Powstańcza Armia (UPA), Ruch Społeczno-Narodowy, organizacja „Bractwo”, organizacja „Trizub” im. S.Bandery, organizacja „Biełyj Mołot” organizacja „Patrioci Ukrainy”, Radykalnej Partii Olega Ljaszko, „Awtomajdanu”, islamskiej organizacji „Al-Jihad”, muzułmańskiej organizacji „Państwa Islamskiego” oraz „Al-Kaidy”.

Podczas wczorajszej wizyty w Wiedniu, gdzie prowadzone są obecnie rozmowy na temat irańskiego programu nuklearnego;   szef rosyjskiej dyplomacji Siergiej Ławrow i austriacki prezydent Heinz Fischer wezwali do pokojowego rozwiązania kryzysu ukraińskiego w oparciu o umowy podpisane w lutym tego roku w Mińsku:

„Obie strony podkreśliły potrzebę szybkiego wdrożenia pokojowego rozwiązania konfliktu w oparciu o ścisłe przestrzeganie umów podpisanych przez przedstawicieli ,,Normańskiego Kwartetu,, w dniu 12 lutego 2015 roku”– oświadczył rosyjski minister spraw zagranicznych Siergiej Ławrow.

Na koniec kilka zdjęć:

Skutki ostrzału przez ukraińską artylerię w dniu 29 czerwca Gorłówki.

I jeszcze kilka aktualnych filmów:

Pozdrawiam.

Reklamy

98 uwag do wpisu “Wojna domowa na Ukrainie 1.07.2015r.- 132 dzień od nowego rozejmu.

 1. Sieczka dopółnocna czyli co dopadnę to linkuję! 🙂

  http://od-novorossia.livejournal.com/917841.html
  .https://youtu.be/kEIpg3K9zpM << wyżej linki na krótki tekst i wywiad z Aleksiejem Markowem który przez ponad 20 minut opowiada o tym co się dzieje w brygadzie "Prizrak" po śmierci Aleksandra Mozgowego. Nówka!

  Witalij Skorochodow o 14 oznakach tego że faszyzm istnieje na UPAdlinie .https://youtu.be/RDR0mrYV-Ig

  "Chroniąc ojczyznę" 37 minut .https://youtu.be/oFTNx2UBxgk

  Pan Anatol Sz. wrzucił na stronę najnowszy film palącej się "suchej trawy" wokół Czarnobyla… .https://youtu.be/QtxqkhojFiU

  Grecja: .https://pp.vk.me/c622229/v622229166/3515c/Hej8ILPv4Ak.jpg
  Nie dla szantażu i biedy! Taki napis wywiesił lud Grecji na budynku ministerstwa finansów

  58 minut o Rockefellerach i Rotschildach .https://youtu.be/VLgROo_UDeg

  U-kraiński poseł twierdzi że żADEN parlamentarzysta nie widział projektu nowej konstytucji http://dnr-news.com/dnr/22319-ukrainskiy-deputat-ni-odin-parlamentariy-ne-videl-teksta-izmeneniy-v-konstituciyu.html

  Powołując się na nasz "Puls Biznesu" – donosza o tym że Poroszenko zarejestrował Roshen w Polsce. Czekoladki z krwią młodych "Moskali"? https://vk.com/feed?w=wall-3108310_238004

  Z ostatniej chwili: Gorłówka pod zmasowanym ostrzałem. Na zdjęciu płonący dom. https://vk.com/feed?w=wall-41232698_1029279
  .https://pp.vk.me/c625730/v625730654/3f80a/Tf_DvE-GNi0.jpg
  .https://pp.vk.me/c625730/v625730100/3563e/JqBZU4fMNTQ.jpg

  Pan DOłgow tłumaczy ukraińcom czym się rózni Rosja od UPAdliny .https://youtu.be/z81SNTmrCpM

  O Striełkowie i Nesmijanie. Nie dam rady doczytać i "rozebrać się " w tych zawiłościch. Ale rzuciłem okiem i chyba jest to ciekawe!
  https://vk.com/feed?w=wall3763850_17451
  W w/w linku linki na:
  http://kramaha1.livejournal.com/111491.html
  https://forum-antikvariat.ru/index.php/topic/170758-my-dolzhny-byli-arestovat-prezidenta/#entry1812069
  https://forum-antikvariat.ru/index.php/topic/204120-zapad-vs-vostok-ukrainy-i-vse-ostalnoe-chto-trevo/page-1149#entry2236449

  .https://youtu.be/GcXcUgv1xPU Słowiańskie Wedy czyli poznaj prawdę o tym dlaczego świat nienawidzi Słowian. Nie oglądałem. Tytuł mnie zaintrygował. Długaśne!

  Podobno "rosyjskojęzyczni" nie potrafią tego jednoznacznie skomentowac. Chyba brakuje im wyobraźni lub słownictwa?
  .https://youtu.be/5JInxBjMaBQ
  Это… массовое помешательство какое-то… Даже сложно комментировать

  Polubione przez 6 ludzi

 2. W końcu studenci, doktoranci i profesorowie na Ukrainie mogą odetchnąć z ulga. Weszła zmiana ustawy o mobilizacji od dzisiaj nie powołuje się w/w osób.
  http://n-auditor.com.ua/uk/novini/podiji/item/29778-%D1%80%D0%B0%D0%B4%D0%B0-%D0%B7%D0%B2%D1%96%D0%BB%D1%8C%D0%BD%D0%B8%D0%BB%D0%B0-%D0%B2%D1%96%D0%B4-%D0%BC%D0%BE%D0%B1%D1%96%D0%BB%D1%96%D0%B7%D0%B0%D1%86%D1%96%D1%97-%D0%B2%D0%B8%D0%BA%D0%BB%D0%B0%D0%B4%D0%B0%D1%87%D1%96%D0%B2-%D0%B2%D1%83%D0%B7%D1%96%D0%B2-%D1%96-%D1%81%D1%82%D1%83%D0%B4%D0%B5%D0%BD%D1%82%D1%96%D0%B2.html
  Spowolnienie w gospodarce, problemy przedsiębiorców i zmniejszenie popytu wewnętrznego na Ukrainie sprawiają, ze dochody państwa z podatku VAT ( dotychczasowa chluba ) gwałtownie stopniały. O ile w marcu kwietniu i maju otrzymano z tytułu podatku ponad 9 mld hrywien to w czerwcu „tylko” 6,8 mld hrywien.
  http://n-auditor.com.ua/uk/novini/finansi/item/29776-%D0%B7%D0%B0%D0%BB%D0%B8%D1%88%D0%BE%D0%BA-%D0%BA%D0%BE%D1%88%D1%82%D1%96%D0%B2-%D0%BD%D0%B0-%D0%BF%D0%B4%D0%B2-%D1%80%D0%B0%D1%85%D1%83%D0%BD%D0%BA%D0%B0%D1%85-%D0%B7%D0%B0-%D1%87%D0%B5%D1%80%D0%B2%D0%B5%D0%BD%D1%8C-%D1%81%D0%BA%D0%BB%D0%B0%D0%B2-330-%D0%BC%D0%BB%D0%BD-%D0%B3%D1%80%D0%BD.html
  Trening artylerzystów z Lwowa. W galerii pokazano tylko jedno działo i jeden system ppancerny.
  http://www.mil.gov.ua/en/news/2015/07/01/artillery-training-held-at-lviv-land-forces-academy-training-centre/
  Parlament na Ukrainie Zakazał wojskowym komunikowania się przez prywatne telefony komórkowe.
  http://www.mil.gov.ua/en/news/2015/07/01/verkhovna-rada-of-ukraine-forbids-using-mobile-phones-in-ato-region/

  Polubione przez 7 ludzi

  • Re: „Trening artylerzystów z Lwowa. W galerii pokazano tylko jedno działo i jeden system ppancerny.”

   Proszę zwrócić uwagę na szczegóły! Działo wyciagnięte z jakiejś przechowalni brak sladów używania ale nie stało pod chmurką. Dokrecono kilka elementów – ale całoś jakby z błota wydobyto? Te zardzewiałe śruby…

   A ten „system ppanc” – też ciekawe szczegóły – żołnierz ma hełm „nówka” nigdy nie użwany…
   „System” też jak widac nie używany nigdy – wyciągnięty z jakiegoś pokazowego miejsca zza szyby w jakiejś jednostce…

   Polubione przez 2 ludzi

 3. Historia Powstańca o pseudonimie „Anioł” http://od-novorossia.livejournal.com/917514.html
  .https://youtu.be/p8WY-eCMQSg

  Dla „tankistów” i chyba wszystkich „surwiwalowców” taka „zabawka”!
  .https://pp.vk.me/c625522/v625522790/3b369/5ckuhXcMSTE.jpg
  Najnowszy „wiezdiechod” dla warunków Arktyki.
  ОАО ,,Курганмашзавод,, концерна ,,Тракторные заводы,, создал плавающий вездеход ТМ-140А для Арктики. Может преодолевать снежную целину и болота. Разработан бронированный вариант. До 2016г. д.б. принят на вооружение ВС РФ.

  Najbardziej znany tekst tej wojny: „nie wiemy gdzie strzelamy, cele przysyła nam dowództwo”. Tu jest opis jak jest! http://lazyvad.livejournal.com/386853.html

  Doskakali się! teraz za dowcipy wsadzają do więzienia! Koniecznie! .https://youtu.be/-M5rm7pajp0

  Alkoholicy, narkomani, degeneraci – czyli ukraińska „armia” – krótki film w linku. http://dnr24.com/main/10525-v-set-popalo-video-na-kotorom-soldaty-vsu-nahodyatsya-pod-deystviem-tyazhelyh-narkotikov.html

  PS
  Nie wiem czy się dokopię do linku na którym jest informacja że Wierchowna ostro pracuje! Dziś uchwaliła zakaz posiadania w strefie ATO przez ukraińców bioracych udział w wojnie wszystkich komórek, aparatów fotograficznych itp. Potem rodziny będą zdziwione że tylu „zagineło”…

  Oplułem ekran! OSTRZEGAM! .https://youtu.be/s4sE38lx3I8

  A teraz na powaznie: film https://vk.com/video-72469808_171491178?list=6c4b2661bc6509e137 „Белая книга” помогает жителям Донбасса
  .https://pp.vk.me/c624918/v624918638/362c4/Ec14dAkQzHk.jpg
  O fundacji „Biała Księga” http://bkfond.su/podopechnyie-beloy-knigi-primut-uchastie-v-politike-na-pervom-kanale/

  Podobno Amerykanie przygotowują majdan w Grecji? http://antifashist.com/item/mihail-hazin-amerikancy-gotovyat-majdan-v-grecii.html#ixzz3efQlYVFQ

  bez kropki siły rosyjskie na Donbasie według Rzeźnika Krainy na „U”

  Polubione przez 6 ludzi

 4. Dzien dobry o poranku przy kawie 🙂

  Mówimy o „zezwierzęceniu” banderowców , tymczasem obrażamy te cudne czterołapy !

  Pies bohater. Uratował z płonącego domu małego kotka
  Podczas ostrzału jednego z miasteczek w Donbasie pies uratował z płonącego budynku małego kotka. Zdjęcie, na którym uwieczniono jak niesie go w pysku robi furorę w sieci.

  http://wiadomosci.wp.pl/kat,1329,title,Pies-bohater-Uratowal-z-plonacego-domu-malego-kotka,wid,17674432,wiadomosc.html

  Pozdrawiam ;-))

  Polubione przez 9 ludzi

  • Dlatego nie piszemy że ukraińcy=banderowcy mają coś wspólnego ze zwierzętami!
   Zwierzęta tak się nie zachowują!
   Linkowałem parę dni temu ciekawą rzecz – film – o tym że ukraińcy są jedynym gatunkiem na planecie który to gatunek zachowuje się inaczej jak nakazuje ewolucja!
   KAŻDY gatunek na planecie ZIEMIA ma taki mechanizm że matka /albo oboje rodzice/ chronią swoje dzieci. Jest to naturalna ochrona swoich genów przeniesionych do kolejnego pokolenia!

   Ale nie ukraińcy (banderowcy)!!!!!!

   Wielokrotnie były tu linkowane filmy z demonstracji MATEK żołnierzy „ukraińskich” !!!!!

   Te „matki” demonstrowały bo domagały się lepszej broni dla swych synów, mężów i ojców – by lepiej zabijali! One były DUMNE że ich synowie, ojcowie, mężowie GINĄ!!!!!

   ŻADNE zwierzę nie zachowuje się wbrew milionom czy miliardom lat ewolucji – jedynie ten gatunek dziwny = „ukrainiec”!!!!!

   Gatunek w którym nie ma instynktu macierzyńskiego, w którym samice chcą zabijać własne potomstwo jest nie tylko skazany na wymarcie ale z punktu widzenia reszty ekosystemu planetarnego jego bezpotomne i szybkie unicestwienie jest konieczne i nieodwołalne!

   Można jedynie albo czekać aż przyroda i ewolucja zrobi to sama albo należy dopomóc planecie z uporaniem się z tym wybrykiem ewolucji jakim są ukraińcy!

   Polubione przez 7 ludzi

   • @Brusku;- coś w tym jest, bowiem podczas ludobójstwa na Wolyniu(i nie tylko) na hasło mordować Polakow, mąz mordował zonę i dzieci !!! Nigdy wczesniej ani pożniej historia nie zanotowala takich wydarzeń makabrycznych!

    Polubione przez 8 ludzi

    • Dodam jeszcze że jak to na AdNovum zauwazono rok temu a po paru miesiącach zauwazyli inni:
     ukraińcy (banderowcy) – są faktycznie inni niż wszyscy na całej planecie!

     Czy ktoś słyszał że „zaciskają pasa”, „starają się”, „usiłują”, „pracują nad tym”, „dążą do czegoś” ??????

     Oni tylko:
     „ŻĄDAJĄ”, mówią „NAM SIĘ NALEŻY”, „OCZEKUJĄ”, „CZEKAJA NA POMOC”, „WYMAGAJĄ czegoś”… itd… itd…
     Tylko roszczenia wobec całego otaczającego świata, żadnej pokory wobec siebie i otoczenia…

     Ale tak to jest – wynika to chyba z kompleksów prymitywnych rabów, z kompleksów które na pewno bardzo głeboko w nich tkwią że wszystko co mają to pozór i kradzież!

     Język ni to polski ni rosyjski, hymn wzorowany na polskim, ziemie – głównie polskie (zostali tam zaproszeni a udają właścicieli), flaga polskiego województwa ruskiego tylko że odwrócona. No i alfabet ukradziony od Rosjan! Żadnej niemal literatury, muzyki itd… Tylko zbrodnia wołyńska jako spoiwo!!!!
     Czy to może dać „normalność” jakąś – taka mieszanka?
     Przecież niemal każdy z nich ma coś w domu ukradzionego po zamordowaniu jakiejs polskiej rodziny – w sposób bestialski! Oni to WIEDZĄ!

     PS
     Wczoraj na VK zapytała mnie mieszkanka Krainy ale antykijowska i antbanderowska osoba – czy to prawda że teraz UE zażąda od Krainy wszystkich ziem, fabryk itd co do kogo tam należało przed wojną. Była niezwykle zdziwiona że to nie jest plotka ale prawda! Osoba jak najbardziej światła! Myślała że to taka propaganda w drugą stronę! Jak jej napisałem żeby poszukała na stronach dokumentów które podpisał Poroszenko – to na razie przestała pisać – chyba się przekopuje – bo to sporo papierów!!! 🙂

     Polubione przez 6 ludzi

 5. Witam wpadając na chwilkę.
  Wspomniany przez Bruska ostrzał Gorłówki rozpoczął się o 20.00 i banderowcy walili ze wszystkich luf (Огонь велся из танков, АГС, САУ, гаубиц Д-30, БМП, минометов калибром 82 и 120 миллиметров.). Ostrzelano dzielnice mieszkaniowe. Spłonęły 2 domy. Informacji o ofiarach wśród ludności na razie nie ma. O godz. 21,25 centrum nadzoru nad rozejmem dogadało się z faszystami o zaprzestaniu ognia. W nocy było w miarę spokojnie. Władze miasta podały, że ostrzelano dzielnicę Nikitowską w godz. 20-22.
  http://www.vz.ru/news/2015/7/2/753950.html

  Dla mnie ostrzał dzielnic mieszkaniowych w godzinach nocnych bez wyraźnego celu militarnego wyczerpuje znamiona terroryzmy ( z definicji). Banderowcy powinni zmienić nazwę swych działań na Strefę Działań Terrorystycznych Banderowców (SDTB)!

  Polubione przez 7 ludzi

  • Niestety, ale to pokłosie zmiany procedur i nowego szkolenia szeregowych policjantów, dla których priorytetem jest obecnie eliminacja zagrożenia wszelkimi środkami w jak najkrótszym czasie z minimalnym ryzykiem własnym. To przyszło po 9/11 i szkoleniach prowadzonych przez instruktorów rekrutujących się głównie z sił specjalnych (najwięcej praktyki mają Izraelczycy). Gorzki żart o tym, gdy dwóch policjantów naradza się, jaką taktykę wybrać w stosunku do gościa, który stawia opór przy zatrzymaniu, a jeden z nich sugeruje, żeby władować w niego po magazynku, a potem go skuć, żeby nie zrobił sobie krzywdy, dobrze oddaje sposób myślenia obecnych funkcjonariuszy.

   Polubione przez 1 osoba

Możliwość komentowania jest wyłączona.