Wojna domowa na Ukrainie 2.07.2015r.- 133 dzień od nowego rozejmu.


Skutki ostatniego ostrzału przez ukraińską artylerię miejscowości Sachanka.

„Rosja powinna szanować suwerenność i niepodległość Ukrainy. Natomiast polityka konfrontacji z Rosją jest błędem politycznym i zbrodnią kulturową. Rosja, nasz najbliższy sąsiad powinna być naszym strategicznym partnerem w wojnie z terroryzmem”– powiedział wczoraj podczas wizyty w Berlinie włoski premier Matteo Renzi.

Włoski premier zwrócił uwagę na to, że UE nie może tylko współpracować dla osiągnięcia korzyści ekonomicznych „Europa musi mieć duszę” oraz, że nie może mieć miejsca w „Europie idea anty-rosyjskości, bo Europa powstała jako związek, który nie jest przeciwko komukolwiek”.

Dlatego też podczas ostatniej wizyty we Włoszech rosyjskiego prezydenta Władymira Putina, który spotkał się wówczas z premierem Matteo Renzi oraz przedstawicielami rządu i środowisk gospodarczych obu krajów, przede wszystkim omawiano problemy obustronnych stosunków gospodarczych pomiędzy Rosją, a Włochami:

„Były prowadzone bardzo szczegółowe rozmowy omawiające bardzo konkretne parametry współpracy w sferze gospodarczej (…) Rządy i koła biznesowe w Rosji, jak i we Włoszech mają na celu zwiększenie wzajemnej współpracy, nie czekając na zniesienie sankcji”– powiedział na konferencji prasowej po spotkaniu delegacji rosyjskiej z przedstawicielami włoskiego rządu i kół biznesu w Mediolanie, rzecznik prasowy Kremla Dmitrij Pieskow.

Jak widać uprawiana przez amerykańską administrację polityka sankcji gospodarczych, które tak naprawdę są wojną ekonomiczną, w dobie bardzo poważnego kryzysu gospodarczego zdecydowanej większości krajów UE, zaczyna wywoływać wśród nich odruch protestu.

Bardzo dobrze obrazuje ten stan rzeczy postawa włoskiego rządu, który dostrzega problemy i powagę sytuacji, ale jednocześnie podchodzi do tego z pełną powagą i odpowiedzialnością.

Bo droga konfrontacji nie służy nikomu w Europie i jedyną drogą rozwiązania problemów jest dialog prowadzony na płaszczyźnie zachowania pokoju i dobrych relacji dwustronnych.

Dalsze eskalowanie zaś konfliktu jest ślepym zaułkiem, który do niczego nie prowadzi oddalając od siebie dwóch najważniejszych partnerów wymiany gospodarczej- tj. UE i Rosję- i jednocześnie zwiększając prawdopodobieństwo doprowadzenia do konfrontacji militarnej.

Tak więc po pierwszej euforii jaką zachodnia Europa przeżyła w początkowej fazie majdaniarskiej rewolty w Kijowie łudząc się demokratyzacją Ukrainy, obecnie- dostrzegając tragiczne jej następstwa oraz kierunek w jakim podąża ten kraj- nastąpiło otrzeźwienie i przewartościowanie postaw wobec tego problemu.

Oczywiście wpływ na zmianę postawy europejskich elit politycznych ma też zrozumienie faktu, że destabilizacja Europy Środkowo-Wschodniej nie leży w interesie samej Europy, a tylko jest na rękę amerykańskiego partnera, który w ten sposób kosztem UE realizuje swoje cele geostrategiczne.

To też spowodowało- jak na razie głęboko skrywane- pęknięcie w relacjach transatlantyckich i usiłowanie znalezienia własnej europejskiej drogi, niezależnej od widzimisię światowego hegemona.

Jak można sądzić obecna sytuacja stanowić będzie punkt przełomowy, gdyż europejscy przywódcy polityczni zrozumieli, że to wszystko zaszło już za daleko i dalsze podążanie tą drogą nie ma najmniejszego sensu gdyż szkodzi żywotnym europejskim interesom, co w dobie obecnego kryzysu ma pierwszorzędne znaczenie.

W ten sposób nastąpić musi przewartościowanie postaw i wypracowanie nowych warunków współpracy w relacjach: UE- USA- Rosja, gdzie ważne będzie zapewnienie bezpieczeństwa światowego i jednocześnie utrzymywanie korzystnych relacji gospodarczych na zasadach partnerstwa.

Najważniejsze w tym wszystkim jest to, że niektórzy przywódcy państw UE zaczęli rozumieć, iż obecnie interesy Stanów Zjednoczonych a europejskie w Europie są rozbieżne co wynika z prostego faktu polegającego na mocarstwowej postawie USA, które aby ją zachować muszą podtrzymywać napięcie międzynarodowe i wszczynać nowe wojny. A więc to co było korzystne wtedy gdy istniało hipotetyczne zagrożenie od strony ZSRR i jego sojuszników, dziś jest już nieaktualne, do tego szkodliwe i wręcz niebezpieczne.

Tak więc obecnie kluczem do znalezienia nowych form pokojowej współpracy będzie rozwiązanie problemu Ukrainy- a to nie jest łatwy problem- i w tym kierunku będzie szedł wysiłek mający na celu wypracowanie zadowalającego wszystkie strony konsensusu.

Tylko czy to jest jeszcze możliwe?

Tym kończącym wstęp retorycznym pytaniem przechodzę teraz do relacji z kolejnego dnia wojny domowej na południowo-wschodniej Ukrainie, gdzie może rozstrzygnąć się przyszłość dalszych losów świata.

Wczoraj w Doniecku ukraińska artyleria z kierunku miejscowości Piaski ostrzeliwała rejon dzielnicy Kujbyszewskiej, a tam głównie teren kopalni „Panfiłowskiej” na osiedlu Oktjabskim oraz tereny na południe i wschód od lotniska. Nadal też toczyły się walki z różnym natężeniem w rejonie osiedla Trudowskiego, miejscowości Piaski i w Marince

Wczoraj w nocy między godzinami 20:00, a 23:00 ponownie była ostrzeliwana przez ukraińskie wojsko z kierunku Dzierżyńska i Majorska przy użyciu różnych rodzajów broni- w tym moździerzy kaliber 120 i 82 mm- miejscowość Gorłówka. Po tym ostrzale sytuacja tam się uspokoiła i nie odnotowano żadnych innych incydentów militarnych do dzisiejszego rana.

W rejonie miejscowości Telamanowo, koło wsi Starołaspy w późnych godzinach wieczornych doszło do walk z atakującą przy wsparciu ostrzałem artyleryjskim ukraińską piechotą na zlokalizowane tam punkty obrony sił powstańczych.

Po ostatnich ostrzałach przez ukraińską artylerię miejscowości Sachanka, leżącej 24 km na wschód od Mariupola, zostało zniszczonych siedem domów jednorodzinnych oraz instalacja gazowa i energetyczna co spowodowało całkowite odcięcie od energii elektrycznej miejscowości i częściowo od dopływu gazu.

Przedstawiciel Ministerstwa Obrony DRL przekazał wczoraj informację na temat ostatniej sytuacji w rejonie. I tak w ciągu ostatniej doby na tereny będące pod kontrolą władz DRL, spadło ponad 200 pocisków artyleryjskich w wyniku 26 przeprowadzonych przez ukraińską artylerię ostrzałów. Ostrzał prowadzony był przy użyciu czołgów, oraz moździerzy kaliber 120 i 82 mm i przeprowadzono go na następujące miejscowości: w Doniecku w okolicach lotniska i kopalni „Panfiłowskiej” na osiedlu Oktjabrskim, na Piaski, Spartakus, Nikołajewke, Szirokino, Sachankę, Gorłówkę, Łozowoje i Żelaznają Bankę.

W rejonie Ługańska nadal utrzymuje się napięta sytuacja militarna i dochodzi tam do systematycznych ostrzałów przez ukraińską artylerię stanowisk obronnych sił powstańczych oraz celów cywilnych. Ostrzelane zostały m.in. następujące miejscowości: Żełobok, Donieckie oraz okolice pomnika Księcia Igora koło mostu łączącego drogę z Ługańska do Stanicy Ługańskiej:

Wczoraj do Doniecka przybył z roboczą wizytą przedstawiciel Rady Europy ds. Praw Człowieka komisarz Nils Muižnieks aby zapoznać się tam z sytuacją humanitarną. W związku z tą wizytą przewodniczący Rady Krajowej DRL, Andriej Purgin nie spodziewa się żadnego przełomu w podejściu do spraw cudności cywilnej przez RE, ale uważa, że jest to dobry znak:

„Fakt, że w końcu, po roku wojny, przybył do nas komisarz, to dobry znak. Ale jednocześnie nie spodziewałbym się żadnego przełomu w sprawie, o której informacje znane były już wcześniej. A więc o tym, że od ubiegłego roku, ludzie umierają w Donbasie i na terenach kontrolowanych przez władze Ukrainy popełniane są wobec cywilów zbrodnie. Nikt z drugiej strony (instytucji UE– dopisek mój) nie przeprowadził żadnych badań w tym zakresie”.

Purgin wyraził również zaniepokojenie biernością europejskich organizacji zajmujących się kontrolą nad przestrzeganiem praw człowieka:

„Bierność europejskich organizacji praw człowieka, jest nie ukrywana co dowodzi (stosowania przez nie– dopisek mój) podwójnych standardów”

Na koniec kilka zdjęć:

Miejscowość Sachanka po ostatnim ostrzale przez ukraińską artylerię.

Pozycje obronne ukraińskich wojsk w okolicy osiedla Marinka.

Pozycje ukraińskich wojsk w rejonie miejscowości Piaski.

I jeszcze kilka aktualnych filmów:

Pozdrawiam.

Reklamy

133 uwagi do wpisu “Wojna domowa na Ukrainie 2.07.2015r.- 133 dzień od nowego rozejmu.

 1. Pozwolę sobie tylko wypunktować notatkę z
  http://quer-denken.tv/index.php/1525-bericht-aus-der-ukraine-14 ;
  – wiadomości z obustronnych źródeł mówią o prawdopodobnym zwrocie sytuacji na UA . Możliwe jest przyłączenie się części armii walczącej po stronie UA do powstania i chcącej w ten sposób walczyć przeciwko rządowi kijowskiemu
  – w przeprowadzonych w ostatnią niedzielę ankiecie obecny rząd Ua uzyskał wynik 1% poparcia !
  / 68% – oceniło negatywnie, a 31% „absolutnie” negatywnie/ ( sic!),
  -siły prawego sektora skoncetrowały się wokół Mariupolu, są całkowicie poza jakąkolwiek kontrolą.
  – mimo prób rozwiązania batalionu Tornado, sam batalion „urwał” się i zaczął żyć własnym życiem,
  – wydaje się, że działania rządu UA również znajdują się w stanie uot of control – jako przykład przytoczone zostało wprowadzone przez Ua prawo, które podważa umowy międzynarodowe dotyczące energii jądrowej, które to według wprowadzonych uregulowań prawnych muszą mogą być zatwierdzane tylko przez Kijów. …
  – Charków oddalony 40 km od granicy z FR, formuje wlasne siły zbrojne czekając na odpowiedni moment lub zachodzacą konieczność …

  Polubione przez 12 ludzi

 2. Co będzie jeśli Cipras powiedział „tak” Putinowi ?

  А что если Алексис Ципрас сказал «да» Владимиру Путину? („Le Figaro”, Франция)
  Загнанное в угол правительство Алексиса Ципраса заявило, что готово начать переговоры. Но если те не увенчаются успехом, Европа столкнется с куда большими трудностями, чем греческий долг.

  Читать далее: http://inosmi.ru/world/20150702/228909182.html#ixzz3ekXS6sIT

  Polubione przez 7 ludzi

 3. Zaczerpnięte od „Jeznacha’,dzisiejszy przegląd wydarzeń… ” Na Ukrainie narasta atmosfera oczekiwania na wielką zmianę, która wisi w powietrzu. Z wielu źródeł pojawiają się pogłoski o mogącym nastąpić wkrótce zamachu lub przełomie ze strony zwłaszcza wojskowych i ich rodzin, którzy czują się oszukani przez majdanowe władze działające z zachodniego nadania. Najwięcej pogłosek mówi o perspektywie samowolnego przerwania walk w Donbasie i połączenia się armii z powstańcami. Dotychczas na stronę wojsk Donbasu przeszło już 5000 żołnierzy, w tym tysiąc oficerów. Od miesiąca mają miejsce spektakularne przejścia oficerów, w tym generała-majora Aleksandra Kołomijca. Wczoraj władze ŁRL poinformowały, iż także już zdemobilizowani żołnierze kijowskiej ekspedycji karno-pacyfikacyjnej zgłaszają gotowość służenia w armii Noworosji. Niedawno zgłosiło się ponad 50 ludz”i.

  Polubione przez 9 ludzi

  • A chyba nie dalej, jak przedwczoraj pisałem ( nieskromnie się zacytuję): „Rzeźnik, pewien dozgonnej przyjaźni jankesów czyni wszystko, by utrzymać się przy władzy. Wycofanie się z niej teraz to utrata wojennych zysków i wątpliwa przyszłość. Nie bierze chyba pod uwagę, że przyjaźń jankesów może trwać aż do… jego zgonu (jakiś zamach, nawiedzony banderowiec, puczyk…). Dlatego pozbawia wpływów innych oligarchów, „cywilizuje” uzbrojone, półprywatne bandy nacjonalistów, faszystów i zwykłych bandytów by pod pozorem czynienia praworządności ( wszak polecenie prezydenta jest rozkazem) zastraszyć urzędników i społeczeństwo; podporządkowuje sobie prowokaturę ( a to już od majdanu policzkując prokuratorów opornych na hasła majdanu) i teraz sędziów.”
   I wspominałem o nadchodzącym czasie, gdy rewolucja zacznie pożerać własne dzieci. Oby nie czekała do zimy!

   Polubione przez 7 ludzi

 4. Potwierdzenie informacji.
  Руководство Донецкой народной республики предложило наблюдателям ОБСЕ посетить Широкино и убедиться в том, что из населенного пункта выведены все подразделения ополчения, завил представитель минобороны ДНР Эдуард Басурин.

  W celu deeskalacji sytuacji DNR zaproponowała OBWE odwiedzenie Szirokino w celu potwierdzenia wycofania się powstańców z tej miejscowości.
  http://www.vz.ru/news/2015/7/2/754090.html

  Polubione przez 4 ludzi

 5. Zwiad DNR ustalił koncentrację banderowskiej „techniki” na terytoriach pod kontrolą rzeźnika z Kijowa.
  Разведка провозглашенной Донецкой народной республики (ДНР) обнаружила на подконтрольной Киеву территории колонну из 60 единиц техники ВСУ, заявил заместитель командующего корпусом минобороны ДНР Эдуард Басурин.
  http://www.vz.ru/news/2015/7/2/754076.html

  Na kierunku Mariupolskim w Michajłowkie zaobserwowano РСЗО БМ21 «Град», w rejonie Paraskowiewki 4 jednostki РСЗО БМ21 «Град» i 10 jednostek САУ, w Jelizawietowku przybyło 60 czołgów i РСЗО БМ21 «Град» и САУ».
  Na zachód od Doniecka w Konstantinowce przybyło 8 jednostek РСЗО БМ21 «Град» , w Krasnogorowkie 4 jednostki САУ.

  Polubione przez 3 ludzi

 6. „CyberBerkut” publikuje dane o przestepstwach Azowa i nie tylko:

  А что если Алексис Ципрас сказал «да» Владимиру Путину? („Le Figaro”, Франция)
  Загнанное в угол правительство Алексиса Ципраса заявило, что готово начать переговоры. Но если те не увенчаются успехом, Европа столкнется с куда большими трудностями, чем греческий долг.

  Читать далее: http://inosmi.ru/world/20150702/228909182.html#ixzz3ekXS6sIT

  Polubione przez 3 ludzi

 7. „Защитники Горловки” – Wywiad z bojcami.

  «Нацисты обстреливают Горловку, бьют с крупной артиллерии. Провоцируют нас открывать огонь, пытаются настроить мирное население против нас. Отступать некуда, будем стоять до конца. Нам все равно с кем воевать, хоть с чертом лысым. Порошенко, жди нас в Киеве. Ребята передали приветы родным и близким. Спасибо защитникам Новороссии, что они встали на защиту родной земли. Если бы не эти ребята, то от Донбасса уже давно бы ничего не осталось.”

  .https://youtu.be/tPOhPM2-JpE

  Polubione przez 5 ludzi

 8. Ukraina otrzymała prawo bezcłowego eksportu do USA
  С конца июля Украина сможет экспортировать в США около 5 тыс. наименований товаров в беспошлинном режиме, сообщает пресс-служба министерства экономического развития и торговли страны.
  http://www.vz.ru/news/2015/7/2/754096.html

  No to po najmniejszych kosztach banderowcy zapłacą za jankeskich „instruktorów”. Czekamy teraz na zniesienie obowiązku wizowego.

  Polubione przez 6 ludzi

 9. Kurczę, co oni wciągają?!

  Jeśli dobrze zrozumiałem, jest mamusia -koperek, koperek to ojciec surowy, koperek to cyborg żelazny i one, nie bazylia, majeranek а они дети укропы.

  To można porównać tylko z fanatycznym uwielbieniem hitlerowców przed II WS. I efekty końcowe, mam nadzieję, będą podobne.

  Polubione przez 8 ludzi

 10. Dla rosyjskojęzycznych ( nie podejmę się tłumaczenia tych ludzkich tragedii) cały program Piotra Tołstoja z Wiktorią Szyłową , Anną Tuw i innymi ofiarami rzeźnika z Kijowa.
  .https://www.youtube.com/watch?v=viI6LSAiln4 ( fragment był linkowany przez Bruska)
  Ten ukrofaszysta, na którego się wściekłem po południu to politolog, dyrektor banderowskiego Instytutu Globalnych Strategii Wadim Karsiew. Jest to polityczny zbrodniarz, odpowiedzialny za „nadbudowę” wojny rzeźnika z Kijowa ze swoimi obywatelami.
  Nazwiska należy pamiętać. Mam nadzieję, że powstanie sąd na wzór norymberskiego.

  Polubione przez 7 ludzi

 11. http://sptnkne.ws/xW6

  Wywiad DRL wykrył koncentrację ukraińskiego sprzętu wojskowego.

  P.S.

  Mam nadzieję, że opuszczenie Szirokino było dobrze przemyślane, MM wskazuje , że są już tam ukry, a na innych odcinkach frontu trwają walki , lub ostrzał.

  Polubione przez 5 ludzi

 12. Z przyczyn „technicznych” czyli kosztów remontów i utrzymania ukraińcy zmniejszają ilość więzień! A gdzie więźniowie? Mówi się że wyślą idch do ATO! https://vk.com/feed?w=wall-3108310_238726

  Sankcje sankcjami a liczba zamówień zagranicznych na budowanie elektrowni atomowych przez Rosję wzrosła za rok 1,5 raza
  W tym jest też zamówienie z Arabii na budowę 16 bloków (ponad 20 gigawatów) – suma kontraktu 100 mld USD https://vk.com/feed?w=wall277289962_20324
  Takie przypomnienie…

  Przypomnienie Pana Aleksandra Mozgowego… .https://youtu.be/kEPS8B1BhrU
  Polecam – film – ponad godzina!
  „Первый”.
  Последний год Алексей Мозгового.

  Polubione przez 4 ludzi

 13. https://vk.com/feed?w=wall-52281945_229872
  W okresie styczeń-maj 2015 Rosja zakupiła 83,01 tony złota i 411,78 ton srebra…
  2014 году по официальным данным составило 287,978 тонны, серебра — 1,047 тысячи тонн.

  В том числе добычного золота было произведено 62,67 тонны, попутного — 6,83 тонны, вторичного — 13,51 тонны.

  Производство серебра в январе-мае в России составило 411,78 тонны, в том числе добычного — 223,4 тонны, попутного — 111,81 тонны, вторичного — 76,56 тонны.
  Минфин впервые предоставил статистику по добыче в РФ драгоценных металлов по итогам 2014 года. Ведомство не дает данных по производству золотосодержащего концентрата, который производится для экспорта и не попадает на аффинажные заводы РФ. По информации Минфина, производство золота в России в 2014 году составило 287,978 тонны, серебра — 1,047 тысячи тонн.
  W roku ubiegłym Rosja wyprodukowała 287,978 ton złota i 1,047 tysiąca ton srebra

  Do Wikinga przyszło „uzupełnienie” http://od-novorossia.livejournal.com/921532.html
  В батальон „Викинг” 1 Славянская бригада пришло пополнение. Все добровольцы жители Донбасса. Они пришли по велению сердца, и в их простых словах вся истина о том, что движет ими.
  .https://youtu.be/YhAO1yfVa_8

  YT za mordowaniem „Ruskich” .https://youtu.be/vW_Z7qEAF80

  bez kropki i komentarza…

  Nowy banknot rosyjski z okazji powrotu Krymu. Ciekawe czy nie będzie zabroniony na terenie Krainy?
  .https://pp.vk.me/c625128/v625128638/3d65e/HW3ZhszLUBc.jpg

  Bez kropki! „На кладбище неизвестных солдат в Kleszewie (Польша) установили мемориальную доску в память об Алексее Мозговом.

  https://pp.vk.me/c628329/v628329178/7f09/rYokLG4PMwo.jpg

  Iwaszow – chyba juz jakieś jego wypowiedzi linkowalem… Wklejam nie oglądając bo słucham i oglądam film o Mozgawowym…
  .https://youtu.be/PYR-6PqRjgw
  Л.Ивашов: смута вместо ядерной войны.Беседа президента Академии геополитических проблем, генерала Леонида Ивашова и Максима Калашникова о том, как понимать надуваемую СМИ истерию: «Завтра на нас нападет НАТО и начнется ядерная война!» Что скрывается за этим блефом? Как отвечать на ракеты средней дальности США в Европе? Где сидит истинная пятая колонна, а не мелочь типа Навального?
  Продолжение следует.

  Protesty dzisiejsze w Kijowie!
  .https://youtu.be/hkk0i34-u20
  .https://youtu.be/bSD7UqtXs40

  Z cyklu „ukraińska technika wojenna”
  .https://pp.vk.me/c624317/v624317155/37e52/RQmDYNmont4.jpg
  Украинский „Тополь Ы”

  Z cyklu humor amerykański…
  .https://pp.vk.me/c624317/v624317155/37e59/hKnSpEwl1Uo.jpg

  .

  Polubione przez 8 ludzi

 14. Wysłuchałem w całości programu Piotra Tołstoja (..https://www.youtube.com/watch?v=viI6LSAiln4). Pięści same się zaciskają. Wadima Karsiewa wspomagała cały czas politolożka upadlińska Olesia Jachno (Уахно). Próbowali używać tych samych zgranych argumentów. Przeciw 10 tys. ofiar Donbasu przeciwstawiali Kramatorsk i Wołnowachę, chociaż taka interpretacja budziła sprzeciw obecnych w studiu. Poza tym komunały znane z naszych polskojęzycznych ZMI-j w odpowiedzi na konkretne zarzuty ofiar cywilnych banderowskiego ostrzału. I Żyrinowski, którego do tej pory traktowałem z rezerwą, który powiedział Karsiewowi prosto w oczy, że ostrzał cywilów ze wszystkich luf to prowokacja mająca na celu zmuszenie RF do wzięcia w obronę Rosjan z Donbasu; jeśli jednak czołgi RF wejdą na upadlinę to będzie to wojna światowa. Tego chce rzeźnik z Kijowa. Jest jeszcze humanitarny szantaż. Upadlina zamykając granicę nawet dla konwojów humanitarnych przyczynia się do śmierci chorych dzieci. Wiktoria Szyłowa zwróciła się za pośrednictwem Karsiewa, do rzeźnika o lekarstwa dla kilku tysięcy (jeśli dobrze zrozumiałem 4325) dzieci z Ługańska chorych na raka, cukrzycę, mukowiscydozę, gruźlicę i inne choroby przewlekłe. Banderowiec, chociaż ma wpływ na rzeźnika, nie wyraził ochoty ale w końcu bąknął: przekażę. A banderówka na powtórny apel Szyłowej odpowiedziała, że na terytorium upadliny ludzie się świetnie czują.

  To nie ludzie, to bestie – taki cytat z rosyjskiej literatury chodzi mi po głowie.
  I jak tu powiedzieć „dobranoc”?
  Pozdrawiam

  Polubione przez 9 ludzi

 15. Internet się smieje z tego co linkowałem że niektórych identyfikuje jako „goryle” – takie zwierzatka 🙂
  http://mashable.com/2015/07/01/google-photos-black-people-gorillas/?utm_cid=mash-com-fb-socmed-link
  Na przykład jak się wrzuci kogoś takiego: .https://pp.vk.me/c625128/v625128060/3441d/mTF3zKhkt3A.jpg

  Podsumowanie krótkie roku wojny na Donbasie. Dwie niezłe mapki i informacje – może Szefowi się przyda? http://od-novorossia.livejournal.com/923389.html
  .http://ic.pics.livejournal.com/el_murid/16552936/171080/171080_original.jpg
  .http://ic.pics.livejournal.com/el_murid/16552936/171390/171390_original.jpg

  Kolejny film-klip z poligonu! .https://youtu.be/iVWfday0zas

  Trochę wieczornego humoru: https://vk.com/video174164274_169650853?list=cae5064375a164a33f
  Саммит НАТО, Расмуссен, Порошенко и Обама (Summit NATO)

  Tu ….. klałem szpetnie – chyba że jestem nienormalny?
  Antyrosyjska propaganda wygląda teraz tak!

  Polubione przez 6 ludzi

 16. W wysadzonej wczorajszej nocy kawiarni w Odessie gdzie zbierali się banderowcy daniem firmowym było ciasto „wizytówka Jarosza”
  http://nahnews.org/270738-vo-vzorvannom-v-odesse-kafe-pekli-vizitki-yarosha/
  .https://cs7051.vk.me/c627822/v627822489/1c38f/Rxf_b00VL2Y.jpg

  Niemal praca doktorska na temat „rosyjskiej propagandy”. Pełno linków i odnośników – może kogoś zainteresuje? http://od-novorossia.livejournal.com/923833.html

  Film kolejny o bohaterze dla którego teraz zbierana jest pomoc. https://vk.com/feed?z=video73968893_171126606%2F53c755ebdbc3394f86

  „Kozak” Gawryluk – takie indywiduum ukraińskie. Czasem warto zobaczyć. Do cyrku czy zoologa nie chodzicie – to zoolog Wam pokazuję 🙂 .https://youtu.be/e77WXyX7hv4

  Zwiad DNR wykrył kolejną dużą kolumne „techniki” koło Mariupola Разведка ДНР обнаружила колонну из 60 единиц техники ТСУ. На Мариупольском направлении в Михайловке зафиксированы огневые позиции РСЗО БМ21 Град, в районе Парасковиевки вскрыто местонахождение четырех единиц РСЗО БМ21 и десяти единиц САУ, а в Елизаветовку прибыло до 60 единиц танков, РСЗО БМ21 „Град” и САУ. Кроме того, в Константиновке к западу от Донецка отмечено прибытие восьми единиц РСЗО, а в Красногоровке установлено местонахождение огневых позиций четырех единиц САУ.
  .https://pp.vk.me/c625130/v625130962/2c102/kVNaYklrlCg.jpg

  „Dzon Konnor” juz nam znanyopowiada o Szirokino .https://youtu.be/gB8ePbDNLm8
  http://nahnews.org/271083-dzhon-konnor-o-demilitarizacii-shirokino-sliva-net-i-ne-budet/

  .https://pp.vk.me/c628226/v628226710/ca5a/49R8VTMmOzg.jpg
  Lata 2014 i 2015 ogłoszono „latami armii ukrińskiej”. Z sukcesem odbyło się 6 mobilizacji. W DNiepropietrowsku zbudowano 10 tysięcy mieszkań dla zołnierzy!

  .https://youtu.be/iNPkh6D1E9Y Info spod Szirokino

  .https://cs7064.vk.me/c629402/v629402812/52b9/f2GThb3Rsl0.jpg
  Bez komentarza 🙂

  https://vk.com/feed?z=video-80727281_171223150%2F2e815759479b400732 Film z Jemenu. Powstańcy załatwili czołg AMX-30

  W Mariupolu kolejne zwycięstwo człowieka ukraińskiego nad materią!
  Czyli jak zawsze – pijany ukr za kierownicą pojazdu
  http://sharij.net/26819

  Pacz pan co z niego wyrosło!
  🙂 .https://pp.vk.me/c625128/v625128638/3d684/_F4Y6jKe0Z0.jpg

  .https://pp.vk.me/c625128/v625128638/3d699/TbuIYXMnQXw.jpg
  🙂 🙂 🙂

  Amerykński sąd pozywa Rosję za Jukos i Chodorkowskiego!
  https://vk.com/feed?w=wall-3108310_238804

  Stan Texas nie poddaje się atakom władz centralnych w sprawie gejostwa! http://vegchel.ru/index.php?newsid=11366

  Tymczasem kijowianie wymyslili że będa pobierać od idacych na rzex wymazy by potem mozna było sprawdzić i zidentyfikować zwłoki. Te biologiczne „żetony” czy niesmiertelniki juz zostału ochszczone mianem „ATOnów https://vk.com/feed?w=wall-80358406_19421

  Takie kolejne memento o elektrowniach atomowych. Juz nie chce mi się linkowac tych zatrważających wieści https://vk.com/feed?w=wall-92739722_23174
  http://antifashist.com/item/yadernyj-armageddon-na-zaporozhskoj-aes.html#ixzz3elKQu8MU

  Żegnam się kotem…

  DOBRANOC!

  Polubione przez 8 ludzi

  • Linkowałem wyżej ale i ten link jako potwierdzenie jak te nagie dwa miecze przyjmujemy na znak zwycięstwa PRAWDY! 🙂

   PS
   Pewnie w Birobidżanie „klimat nie ten”… Poza tym tam już wszyscy z tej „autonomii” wyemigrowali do innej „autonomii” 🙂

   Polubione przez 4 ludzi

Możliwość komentowania jest wyłączona.