Wojna domowa na Ukrainie 5.07.2015r.- 136 dzień od nowego rozejmu.


„Rosja coraz częściej wspomina o broni jądrowej jako o części swojej strategii obronnej. Nasza odpowiedź ma charakter obronny. Jest ona proporcjonalna i zgodna z umowami międzynarodowymi. Już zwiększyliśmy gotowość naszych sił. Zwiększyliśmy obecność wojskową na wschodniej flance sojuszu. Organizujemy coś w rodzaju maleńkich sztabów w krajach bałtyckich, Bułgarii, Polsce i Rumunii. Wzmocniliśmy patrole powietrze i obecność w krajach paktu w odpowiedzi na zachowanie Rosji”– tak przedstawiają się złote myśli sekretarza generalnego NATO, Jensa Stoltenberga wypowiedziane w wywiadzie dla niemieckiej gazety „Deutsche Welle”, które to słowa są jakże miłe dla oczu i uszu naszych zarządzających Polską elit politycznych.

„Uważam, że trzeba zachowywać równowagę między analizą sytuacji a opisem zagrożeń dla krajów NATO. Nie należy wyolbrzymiać zagrożenia i dramatyzować sytuacji. Nie widzimy bezpośredniego zagrożenia, bo NATO jest najpotężniejszym sojuszem obronnym w historii”– a to dalsza część złotych myśli sekretarza generalnego paktu NATO.

No i na koniec podsumowanie tych mądrości:

” Mamy do czynienia z pewną siebie Rosją, która narusza prawo międzynarodowe, wykorzystuje siłę w celu rozszerzenia swoich granic… Pamiętam, że baliśmy się, ale jednocześnie czuliśmy się bezpiecznie. Baliśmy się wojny atomowej, baliśmy się ogromnego Związku Radzieckiego sąsiadującego z Norwegią. Ale czuliśmy się bezpiecznie, ponieważ Norwegia jest członkiem NATO. I byliśmy przekonani, jak i teraz, że jeśli stanie się coś z Norwegią i NATO, i Stany Zjednoczone nas obronią. Byłem o tym przekonany wtedy, jeszcze bardziej wierzę w to dziś”

Dobrze mieć świadomość tego, że tak wielkiej wiary i ufności- w amerykańską pomoc- politycy stoją na czele Sojuszu NATO.

Ja bynajmniej po przeczytaniu tych słów poczułem się znacznie pewniej i od tej chwili mogę już spać zdecydowanie spokojniej, ufny w braterską pomoc amerykańskiej armii i jej głowic jądrowych, pod których parasolem ochronnym mam poczucie pełnego bezpieczeństwa. Oczywiście bezpieczeństwa wspomaganego również obecnością europejskiej „szpicy” NATO i naszych rodzimych sił zbrojnych: powietrznych, pancernych i morskich.
Dla porządku przywołam jeszcze jedną wypowiedź sekretarza generalnego NATO, Jensa Stoltenberga, które wypowiedział prawie dokładnie miesiąc temu w Oslo udzielając tam wywiadu dla norweskiego radia „NRK”:
„To, co widzimy, to coraz większa nieprzewidywalność, niepewność, niepokój. Lecz wierzę, że nie ma bezpośredniego zagrożenia ze wschodu wobec któregokolwiek z krajów NATO (…) „Naszym celem w dalszym ciągu jest współpraca z Rosją. Służy ona zarówno NATO, jak i Rosji”
Interesujące jest; w co jeszcze wierzy Jens Stoltenberg?

http://www.dw.com/en/stoltenberg-we-are-not-in-a-new-cold-war/av-18558253

http://www.pap.pl/palio/html.run?_Instance=cms_www.pap.pl&_PageID=1&s=infopakiet&dz=swiat&idNewsComp=212393&filename=&idnews=215704&data=&status=biezace&_CheckSum=939817837

A teraz przechodzę- pełen szczerej ufności, dzięki zapewnieniom i głębokiej wierze sekretarza generalnego NATO, Jensa Stoltenberga, w pomoc niezwyciężonej amerykańskiej armii i zawsze gotowej do odparcia agresji wrogich państw „szpicy” NATO- do relacji z kolejnego dnia wojny domowej na południowo-wschodniej Ukrainie.

Wczoraj na ogół było względnie spokojnie i ukraińskie wojsko, poza lokalnymi incydentami, powstrzymywało się od prowadzenia ostrzału i ataków na punkty obrony sił powstańczych oraz na cele cywilne.

Tylko w dzielnicy Piotrowskiej w Doniecku w samo południe wybuchł, z nieznanego do tej pory powodu,  pożar. Obecnie trwa ustalanie przyczyn tego pożaru:

W rejonie ługańskiej części frontu wczoraj już od przedpołudnia doszło tam do incydentów zbrojnych wywołanych przez ukraińskie wojsko, które w godzinach od 11:00 do 12:20 bardzo intensywnie- mimo panujących nieznośnych upałów- z pełnym poświęceniem- ostrzeliwało przy użyciu moździerzy i innych rodzajów broni, w tym opancerzonych wozów bojowych, cele cywilne w miejscowościach Sokolniki i Żiełobok:

Natomiast rzecznik prasowy ukraińskiego dowództwa wojskowego biorącego udział w tzw. operacji antyterrorystycznej, Andrej Łysenko powiedział, że w rejonie miejscowości Szczastie ukraińskie siły zbrojne odparły atak powstańców.

Grupa obserwatorów misji OBWE ponownie udała się w rejon miejscowości Szirokino w celu nadzorowania wycofania broni ciężkiej z jego okolic i przestrzegania zawieszenia broni przez ukraińskie wojsko. W tym celu zawarto porozumienie o utworzeniu strefy zdemilitaryzowanej wokół Szirokono na odległość co najmniej 5 km od tego miasta i strefy bezpieczeństwa w odległości około 30 km. Przypomnę, że od ostatniego zawieszenia broni jest to co najmniej trzecia taka próba podejmowana przez obserwatorów misji OBWE, z tym że dwie poprzednie zakończyły się fiaskiem. Zobaczymy więc jak będzie teraz:

Poniżej mapa pokazująca jak obecnie przedstawia się sytuacja w Szirokino:

Zastępca szefa misji obserwatorów OBWE, Alexander Hug oświadczył na wczorajszej konferencji prasowej, że zamierza we wtorek 7 lipca dokonać osobiście inspekcji w rejonie Gorłówki, Awdiejewki, Piaskach i Ługańsku. Po czym ma się udać ze specjalnym raportem na kolejne spotkanie grupy kontaktowej do Mińska, w celu zdania relacji na temat przestrzegania warunków zawieszenia broni.

Rzecznik biura Prokuratury Generalnej Ukrainy, Igor Mosiczuk, przekazał za pośrednictwem telewizji „Ukraina 112”, że prokuratura przygotowała wniosek do Wierchownej Rady o pozbawienie immunitetu czterech parlamentarzystów, w tym: Dmitrija Linko, Andrieja Łozowoga z partii „Samopomoc” oraz Semena Semenczenko.

Poniżej zamieszczam list amerykańskiego senatora Richarda J. Durbina do Arsenija Jaceniuka, który jasno dowodzi, kto tak naprawdę obecnie rządzi na Ukrainie i kto jest narzędziem tych rządów:

Poniżej tłumaczenie powyższego tekstu:

„Szanowny premierze Jaceniuk:
Piszę w celu zapewnienia, że Senat USA obdarza ciebie naszym zaufaniem i dzieli twoje obawy w związku z zbliżającymi się dymisjami zgłoszonymi przez prezydenta Petro Poroszenkę kluczowych postaci w rządzie ukraińskim, tych osób, które są w pełni oddane sprawie wspierania demokracji w swoim kraju. Zgadzam się, że istnieje potrzeba dokonania wszelkich starań w celu utrzymania  Aleksieja Pawlenko na stanowisku w biurze ministra rolnictwa.
Jego odwołanie spowodowałoby dodatkowe przeszkody w rozwoju współpracy pomiędzy firmami rolnymi z USA i  Ukrainy. Uważam również, że jest niezwykle ważne, aby mieć pewność, że Juri Niedaszkowski pozostanie prezesem firmy „Energoatom”. Głównie ze względu na jego efektywną pracę Ukraina ma okazję do wzmocnienia współpracy z partnerami zagranicznymi w produkcji energii jądrowej.

Tymczasem, chciałbym poinformować, że Senat USA na zamkniętym spotkaniu dotyczącym Ukrainy przedstawił swoje propozycje wobec osób: ministra spraw wewnętrznych Arsena Awakowa, Ministra Energetyki i Przemysłu Węglowego Włodymira Demcziszina i szefa firmy „Ukragazdobycz” Sergieja Kostjuka.

Większość senatorowów zgodziła się, że ani pan Demcziszin  ani pan Kostjuk nie spełniają naszych wymagań.
Ponadto, nie mamy jeszcze podjętych decyzji w kwestii pana Awakowa. Senatorowie nie ustalili stanowiska. Wobec tego uważam za zasadne odłożyć ten problem na pewien czas”

Interesujące jest do kogo podobne listy i z jakich krajów adresowane są w Polsce.

Na koniec kilka aktualnych filmów:

Pozdrawiam.

Reklamy

111 uwag do wpisu “Wojna domowa na Ukrainie 5.07.2015r.- 136 dzień od nowego rozejmu.

 1. – Grecy dokonali odważnego wyboru i zmienili historię – podkreślił w wieczornym przemówieniu premier Grecji Aleksis Cipras. Dodał, że w niedzielę Grecy udowodnili, że demokracja nie może być szantażowana. Dodał Grecy są gotowi do kontynuowania negocjacji na temat planu reform.

  Rzecznik prezydenta Francji poinformował, że szef Rady Europejskiej Donald Tusk potwierdzi w poniedziałek, czy we wtorek odbędzie się szczyt strefy euro. Zażądały tego Francja i Niemcy. 🙂 Zabawny komunikat. Pies na posyłki jutro się dowie co ma robić, komedia.

  Polubione przez 5 ludzi

 2. Kolega mnie prosił o link z egzekucji jaka się odbyła na etenie teatru starozytnej palmiry gdzie młodzi chłopcy ścinali mordowali zbiorowo…
  Film chyba linkowałem ale teraz go wcięło i „znikneło” nawet ze stron arabskich…
  Ale przy poszukiwaniach znalazłem takie cuś:
  https://syrianfreepress.wordpress.com/2014/10/13/daesh-right-to-enslave-sell-women-children/
  Proszę zrócić uwagę na to zdjęcie – podsumowane arytukułu:
  .https://syrianfreepress.files.wordpress.com/2014/10/daesh-girls-slaves-isis-20141013-529.jpg?w=529&h=395

  Polubione przez 4 ludzi

Możliwość komentowania jest wyłączona.