B ♫ 06.07.2015 Sprawa barbarzyńcy Vadima T.


Zamiast prasówki link na wypowiedź komentującą zburzenie pomnika polsko-radzieckiego braterstwa broni…

wadimt_01

Autorem komentarza do tego aktu wandalizmu jest sprawca i główny barbarzyńca Wadim T.

Komentarz ukazał się w dniu 05.07.2015

http://www.mpolska24.pl/post/9127/niepotrzebne-oburzenie

wadim_A

wadim_B

^^^nowa_sol_01 ^^^nowa_sol_03 NS_003

Niepotrzebne oburzenie

Niezrozumiałe jest dla mnie oburzenie strony rosyjskiej decyzją Nowosolan.

Jeżeli dla Pana Wadima niezrozumiałe jest oburzenie polskiego społeczeństwa na „decyzję Nowosolan” to naprawdę trudno polemizować z elementarnym brakiem wiedzy Pana T. Dla niego pewnie tak samo niezrozumiałe jest oburzenie wywołane niszczeniem pomników w Afganistanie, Iraku czy teraz w Syrii. Tam były jakieś rzeźby już tak stare, że należało im pomóc by się rozsypały w proch. Pomnik w Nowej Soli był młodszy o parę tysięcy lat ale też drażnił estetyczne a może religijne uczucia pana Wadima T. – dokładnie jak talibów…

Do chwili tej przygotowywaliśmy się 7-8 lat. Wszyscy wiedzieli o tym, że Nowosolanie planują zmianę pomnika na bardziej współczesny i poświęcony wszystkim bohaterom walk o Polskę, w tym i Rosjanom, jeśli tacy rzeczywiście tutaj byli, choć walczyli oni raczej o „wolny” Związek Radziecki. Wiele lat temu powstał społeczny komitet budowy nowego pomnika skupiający różne środowiska, na czele z kombatanckimi.

Jak widać do wyburzenia pomnika Pan Wadim T. przygotowywał się równie długo jak USA do spowodowania wojny na Donbasie czy stworzenia tzw. „państwa islamskiego”. Z tym że pewnie taniej im wyszło – w przypadku Nowej Soli, ale efekt zaiste osiągnięto!

Pan Wadim T. twierdzi że „wszyscy wiedzieli” o planach „uwspółcześnienia” pomnika. Jakoś nie widziałem ogłoszeń prasowych ani informacji telewizyjnych na ten temat.

Ciekawe czy Pan Wadim planuje też „uwspółcześnić” pozostałe dziesiątki tysięcy pomników jakie stoją w Polsce? Pan Wadim T. przyjechał do Polski z dalekiej Białorusi i jak widać nie wie jeszcze że „Rosjanie rzeczywiście tutaj byli” i wcale nie „walczyli o „wolny” Związek Radziecki” ale o wolność naszą i waszą. Gdyby im się nie udało to pewnie Pan Wadim albo by się nie urodził albo by był zwykłym niewolnikiem słowiańskim w jakimś niemieckim obozie gdzie „arbeit macht frei”…

Jeżeli powstał „wiele lat temu” komitet budowy nowego pomnika „na czele ze środowiskiem kombatanckim” – ciekawy jestem co to za „kombatanci” wchodzili w skład tego „środowiska”. Mam nadzieję że nie kombatanci OUN-UPA? Bo na pewno nie byli to prawdziwi i polscy kombatanci…

Zaczęliśmy konsultacje z żołnierzami z różnych armii i uzyskaliśmy ich akceptację.
Interesujące jest niepomiernie do których to „armii” należeli ci „żołnierze” konsultanci – mam nadzieję że nie UPA?
Nikt nie protestował, oprócz kilku złośliwości w ciągu tych lat od byłych aparatczyków PZPR.
Jak widać –  było kilku sprawiedliwych POLAKÓW. A jak wiadomo typowym pejoratywnym określeniem dla Polaka w ustach obcego narodowo osobnika jest nazwanie go „komunistą” lub „aparatczykiem PZPR”.
Nie dzieliliśmy bohaterów przelewających krew za wolną Polskę na lepszych i gorszych, na tych ze wschodu i zachodu. Nikt nie znęcał się tu nad miejscami pamięci. Wprost przeciwnie, przez dziesięciolecia dbaliśmy o to miejsce, sprzątaliśmy, remontowaliśmy i dwa razy do roku pod pomnikiem składaliśmy uroczyście wieńce.
W tym roku również.

Zupełnie zadziwiające wyznanie! Jak to? To przez wiele lat pod pomnikiem składano wieńce, sprzątano i remontowano? Diagnozę mógłby przedstawić lekarz psychiatra. Niestety nie jestem psychiatrą i o zawiłościach schizofrenii niewiele wiem ale przypadek jest ewidentny…

Cieszy mnie niepomiernie że w Nowej Soli „nie dzielono bohaterów przelewających krew za wolną Polskę na lepszych i gorszych, na tych ze wschodu i zachodu”. Cieszę się że Nowosolanie wiedzą że „ci ze wschodu” wyzwolili nasze ziemie, także Nową Sól i płacili własną krwią. Za tych „z zachodu” oprócz przelanej przez nich krwi za czyjąś wolność, Polska płaciła dziesiątki lat do końca lat 80-tych – w sumie setki milionów dolarów – bo taki rachunek za utrzymanie Armii Andersa wystawiła nam Anglia… Wydawało by się zrozumiałe że Związkowi Radzieckiemu za koszty utrzymania naszych armii nie płacimy – bo zapłaciliśmy własną, wspólnie przelaną krwią!  Ale naszym moralnym obowiązkiem było, jest i pozostanie na zawsze szacunek dla Wyzwolicieli i opieka nad pomnikami im wzniesionymi… Dziwne, że Pana Wadima nikt tego nie nauczył, szczególnie że urodził się na Białorusi tak wykrwawionej przez „cywilizowanych” Niemców…
Zarzuty strony Rosyjskiej, to jakiś absurd. W czasie II-giej Wojny Światowej nie było żadnych walk w Nowej Soli. Nie zginął tu w walce żaden żołnierz Radziecki. Skąd więc larum strony Rosyjskiej?
Zarzuty o jakich pisze Pan Wadim dotyczą oburzenia i nie tylko „strony rosyjskiej” ale każdego Polaka i nie są żadnym absurdem. Absurdem jest nieprzyjmowanie do wiadomości faktów przez Nowosolan reprezentowanych przez Pana Wadima T. Według Pana Wadima pomnik można postawić jedynie tam gdzie ktoś zginął! Wydaje mi się że jeżeli Armia Czerwona zajęła Nową Sól w dniach 13-14 lutego 1945 bez strat własnych (jak twierdzi Pan Wadim) – to tym bardziej należy im się pomnik!
I to właśnie Armia Czerwona  w taki sposób wyzwoliła Nową Sól, że do ocalonych przez czerwonoarmistów domów mogli się wprowadzić przesiedleńcy  – Polacy ze spalonych i zrównanych z ziemią przez ukraińskich morderców gospodarstw na terenach obecnej Ukrainy i przesiedleńcy rusińscy którym Akcja Wisła uratowała życie a polskie państwo podarowało piękne domy w zamian za opuszczone lepianki!
A „larum grają”, Panie Wadimie! Grają! A „stronę rosyjską” najlepiej słychać – bo głosu Polaków w Polsce zniewolonej nie słychać bo niepolskie media cenzurują takie wypowiedzi!
To nie polityka państwowa, tylko lokalna. To sami ludzie, nie władze, zbierali przez lata pieniądze na nowy pomnik. Nie było tutaj mowy o żadnej profanacji. Ot stary żelbetonowy, brzydki, rdzewiejący w środku, brudny obiekt zostanie zastąpiony mniejszym, bardziej estetycznym i historycznie uniwersalnym. Rosjanie mogą też składać pod nim kwiaty czcząc bohaterów II-giej Wojny Światowej, w tym Rosyjskich, walczących o wolną Polskę. Jakoś przez lata nikt ze strony Rosyjskiej w najmniejszym stopniu nie zainteresował się tym starym rdzewiejącym od środka obiektem.

Lokalna polityka jest powiązana z polityką państwa. Pan, jako wieloletni „samorządowiec” co to nie z jedną władzą się układał, powinien słyszeć o umowach międzynarodowych mających pierwszeństwo nad szaleństwem władz lokalnych. Jeżeli społeczeństwo Nowej Soli przegłosowało by postawienie pomnika Stefana Bandery obściskującego się ze swoim pracodawcą Hitlerem to byłoby w porządku? Władzy „centralnej” nic do tego? Ludzie „zbierali przez lata pieniądze na nowy pomnik”… Ależ nikt „ludziom” nie zabraniał ani zbierać ani budować „nowego” pomnika! Nowa Sól ma tyle pięknych i niezagospodarowanych miejsc – godnych tego „nowego pomnika”!

To jak to jest Panie Wadim? „Stary, żelbetonowy, brzydki, rdzewiejący w środku, brudny obiekt” – czy jak Pan napisał na początku, pomnik o który „przez dziesięciolecia dbaliśmy” a „miejsce, sprzątaliśmy, remontowaliśmy”?

Czyli albo pomnik był przez Nową Sól konserwowany albo doprowadzony do stanu zagrażającego otoczeniu???

Do jakiego stanu zniszczenia należy obiekt doprowadzić by doszło do wyburzenia z tego powodu a do jakiego stanu zniszczenia doprowadzić by obiekt stał się obiektem wpisanym do spisów UNESCO? Może jakby ten pomnik pozostał to za tysiąc lat byłby świadectwem historii takim jak zabytki Palmiry? Na szczęście dla Palmiry do tej pory było tak że ktokolwiek przez kilka tysięcy lat nie władał tymi ziemiami, nikomu do głowy nie przychodziło takie barbarzyństwo jakie się dokonuje rękami opłacanymi przez Waszyngton.

A może Pan masz rację? Może faktycznie należy przeprowadzić ogólnopolską, a może ogólnoeuropejską czy ogólnoświatową akcję zastąpienia istniejących pomników na „bardziej estetyczne i historycznie uniwersalne”?

Jest to pomysł warty Nobla co najmniej! Burzenie starych pomników i stawianie nowych, estetycznych i historycznie uniwersalnych?

Choćby taki pomnik Księcia Poniatowskiego! No, wstyd i hańba! Gołębie srają za przeproszeniem, książę też politycznie wątpliwy a raczej jego działalność! A Kolumna Zygmunta? Jak może w stolicy europejskiego kraju stać taki koszmar z królem który był nam obcy a tyle  wojen spowodował? A tym bardziej pomnik Zygmunta III Wazy jest teraz niepoprawny politycznie! Ile on Kozaków nie namordował! A ile krwi polskiej, rosyjskiej, tureckiej wsiąkło w ziemię? Absolutnie ten pomnik jest teraz politycznie niepoprawny, nie mówiąc że jest stary a dla niektórych „brzydki”…

Piszesz Pan że pod nowym pomnikiem „Rosjanie mogą… składać… kwiaty czcząc bohaterów II-giej Wojny Światowej, w tym Rosyjskich, walczących o wolną Polskę….”


Nie wiem jakie szkoły Pan kończył ale sam sobie Pan zaprzecza i chyba nie przeczytał Pan ze zrozumieniem tekstu który Pan zamieścił! Pod KAŻDYM pomnikiem który upamiętnia zwycięstwo nad Niemcami w II WŚ nie TYLKO ROSJANIE ale wszyscy obywatele byłego Związku Radzieckiego różnych narodowości, a szczególnie Polacy nie tylko „mogą” a POWINNI składać wieńce i kwiaty! Nie wiem czy Pan, Panie Wadimie się uczył o tym że w Armii Czerwonej byli nie tylko Rosjanie, ale byli także Polacy, Białorusini, Kazachowie, Rusini (którzy nie byli „ukraińcami”) i przedstawiciele niemal niezliczonej liczby różnych narodowości! W końcu była to wojna o przeżycie nas Słowian, w której po stronie niemieckiej brało udział 7 milionów 200 tysięcy żołnierzy (w dniu 22.06.1941).

Pisze Pan że „jakoś przez lata nikt ze strony Rosyjskiej w najmniejszym stopniu nie zainteresował się tym starym rdzewiejącym od środka obiektem” – bo Rosja jako spadkobierca prawny ZSRR nie jest zobowiązana do odnawiania i konserwowania „starych rdzewiejących od środka obiektów” które akurat jak Pan napisał był jednocześnie „zadbany i wyremontowany” – ale spada to na stronę na której terenie taki pomnik stoi! Zgodnie z logiką i prawem międzynarodowym oraz umową stosowną o której Pan jako „samorządowiec” powinien wiedzieć doskonale!

Czy pomnik polskiej inteligencji w Katyniu, zamordowanej jak Pan wie doskonale przez przedstawicieli którego narodu wybranego – też Polska powinna konserwować? A może należy się przychylić do zdania co niektórych zacietrzewionych szaleńców że to jest pomnik „stary i dlatego należy tam postawić pomnik bardziej estetyczny i uniwersalny historycznie”?

Może należy tam postawić pomnik tych 200 czy 500 tysięcy Polaków i Rusinów zamordowanych przez ukraińskie ścierwa w ludzkich skórach na wschodzie Polski a także w granicach obecnej Polski?

Może takimi jak Pan – względami estetyczno – poprawnopolitycznymi – kierowali się i kierują się faszystowskie władze kraju na wschodzie ze stolicą w Kijowie, niszcząc pomniki polskości i polskiej krwi okrutnie przelanej?

Nieprawdą jest, że „decyzja o zburzeniu 30 czerwca pomnika zapadła „z błogosławieństwem Warszawy””. Była to decyzja samych Nowosolan. To nie był żaden nieprzyjazny krok strony polskiej, tylko decyzja dojrzewająca 7-8 lat w sercach i umysłach samych Nowosolan. Ten stary pomnik nie ma nic wspólnego z grobami i miejscami pamięci ofiar wojen i represji. To był pomnik poświęcony braterstwu broni polsko-radzieckiej. To braterstwo miało różne oblicze. Nie ma braterstwa, nie ma pomnika. Po co temu dopisywać jakąś chorą ideologię? Nazywanie decyzji Nowosolan „aktem wandalizmu” można tylko wytłumaczyć histerycznym szukaniem pretekstu do awantury przez stronę Rosyjską. Zamiast tego, razem złóżmy kwiaty pod nowym pomnikiem.

Ma Pan całkowitą rację i szczęście że decyzja o wyburzeniu nie zapadła „z błogosławieństwem Warszawy” – więc odium wstydu za ten barbarzyński czyn nie spada na „Warszawę” ale na Pana i całą społeczność Nowej Soli! Na szczęście dla Polski i Polaków! Co nie umniejsza Pana osobistego wkładu w ten akt wandalizmu! Dziwię się jedynie, że Pan się tym chwali! Bo wandale niszczący choćby zabytki Mosulu czy Palmiry jednak się wstydzą swojej zbrodni! Owszem filmują i robią zdjęcia – ale zakrywają twarze! Ale równie otwarcie i dumnie niszczą pomniki obywatele Krainy sąsiedniej – więc widać że przykład idzie ze wschodu! Bardzo bliskiego wschodu!

Ciekawi mnie dlaczego ta „decyzja dojrzewająca w sercach i umysłach Nowosolan” została wprowadzona w życie akurat teraz? I niewątpliwie na przekór opiniom i zaleceniom „Warszawy”, na przekór prawu i zdrowemu rozsądkowi?

Pisze Pan że „stary pomnik nie ma nic wspólnego z grobami i miejscami pamięci ofiar wojen i represji. To był pomnik poświęcony braterstwu broni polsko-radzieckiej…” Jeżeli nie był to pomnik „pamięci ofiar wojen i represji” a był to pomnik „poświęcony braterstwu broni polsko-radzieckiej” – to tym bardziej – jakie ma Pan prawo decydować o tym że należy zaprzeczać istnieniu „braterstwa broni polsko-radzieckiej”? Czy zburzenie tego pomnika – symbolu braterstwa zaprzeczy czemuś co było i jest? Zaprzeczy temu że Polacy ramię w ramię z Armią Czerwoną albo służąc w tej Armii, wspólnie przelewali krew wyzwalając Europę od niemieckiego faszyzmu? Czy wbicie igły w kukiełkę wyobrażającą Pana wroga go uśmierci? Jeżeli tak Pan uważa to może rób Pan kukiełki i wieczorami wbijaj Pan szpilki – jeżeli tylko przyniesie Panu to satysfakcję. Ale nie wynoś Pan swej niewiedzy i swoich chorych fobii poza swój zaciszny dom z kukiełkami…

Pisze Pan że „…to braterstwo (broni) miało różne oblicze. Nie ma braterstwa, nie ma pomnika. Po co temu dopisywać jakąś chorą ideologię?”.

Naprawdę po raz kolejny opadają ręce nad takim pokrętnym rozumowaniem! Zgodnie z tym rozumowaniem 70 kilka lat temu ukraińskie pod-zwierzęta nie tylko w sposób okrutny wymordowały polskich mieszkańców wschodnich rejonów Polski ale starały się by nie było śladu po od wieków zamieszkujących te tereny Polakach! Postępując dokładnie jak Pan i mówiąc to co Pan! Nie ma śladu polskości – czyli nigdy tam Polski nie było!

Jakim prawem twierdzi Pan że to braterstwo miało „różne oblicza”? I jakie według Pana miało? Czy wsiąkająca w polską i nie tylko, ziemię – krew inaczej wsiąkała jak była to krew Polaka z Armii Kościuszkowców czy inaczej Polaka z Winnicy który cudem przeżył rzeź wołyńską i wstąpił potem do Armii Czerwonej?

Ideologia którą Pan publicznie ogłasza i demonstruje burzeniem pomników jest chora i nie różni się niczym od palenia książek przez hitlerowców czy burzeniem meczetów przez talibów. I jest to niewątpliwy akt wandalizmu i najgorszego barbarzyństwa! A odium barbarzyńców już na wieki spadnie na mieszkańców Nowej Soli – i jest niewątpliwym powodem wywołania „awantury” nie przez żadną „stronę rosyjską” ale przez Pana osobiście!

P.S. Możemy też złożyć kwiaty pod starym, gdyż fragment pomnika z orłem udało się uratować i znajdzie on godne miejsce sąsiednim parku

I jak widać, w ostatnim zdaniu, potwierdza Pan nim cały mój powyższy komentarz! Czyli orzeł też miał zostać zniszczony ale „udało się uratować”…

Jednak można było znaleźć na „nowy pomnik” – „miejsce godne w sąsiednim parku” !!!!

A niszczenie istniejącego pomnika było jedynie hucpą medialną w celu wywołania awantury politycznej i społecznej, było publicznym napluciem na groby setek tysięcy żołnierzy radzieckich – wśród których było bardzo wielu Polaków i opluciem grobów dziesiątków tysięcy żołnierzy „berlingowców”.

A ostatnim zdaniem Pan ponownie dobitnie udowadnia że nie o pomnik chodziło ale o wstyd dla Polski i awanturę jaki może Pan i Nowa Sól przynieść Polsce i Polakom.

I chodziło Panu tylko o tą pozostałą poza piastowskim orłem część pomnika, która zaświadczała o polsko-radzieckim braterstwie broni które było i jest, a Pana działania zaklinające historię tego faktu nie wymażą!

NS_001  NS_002  NS_004
NS_005   NS_006

25 uwag do wpisu “B ♫ 06.07.2015 Sprawa barbarzyńcy Vadima T.

 1. Szanowni forumowicze. To ma być miejsce poświęcone wojnie na upadlinie a nie artykułom nie związanych z nią. Cenię wysoko pracę adnovum i jego wysiłki w pokazaniu prawdy o tej wojnie ale niestety coraz więcej wypowiedzi jest tutaj o innej tematyce, co z tego forum robi bazar. Należy wrócić do tego czym miało być to miejsce a inne treści lokować gdzie indziej. Z poważaniem, arizończyk

  Polubienie

  • Za przeproszeniem szanownego Pana. Jeśli nie widzi Pan związku między tym wydarzeniem a głównym tematem bloga, tym po której stronie (bezrefleksyjnie i mając za nic pamięć pomordowanych na Wołyniu) opowiedziała się tzw. obecna „polska” „klasa” polityczna oraz czemu do takich zdarzeń inspirowanych przez jakichś Vadimów obecnie na terenie naszego kraju dochodzi, to polecam iść sobie (choćby i od biedy) na ten wspomniany przez Pana bazar i zakupić okulary.

   Polubione przez 6 ludzi

   • Miły Panie xes23. Kiedy ja byłem więźniem politycznym w latach 50 – 60 to Pana jeszcze nie planowano i o zbrodniach wołyńskich wiedziałem więcej niż się Panu wydaje. Ja nie cierpiałem komunizmu i za to siedziałem, ale po latach widzę, że za ” komuny ” Polacy byli twardzi i bardzo patriotyczni. Jaka była taka była ale była Polska a dzisiaj jest niewolnicza prowincja polandia bo Polska nie istnieje i 95% społeczeństwa ma wyprane mózgi o ile je ma, nie mówiąc o patriotyźmie którego prawie wcale nie ma. Ja nie popieram niszczenia pomników ROSJAN, bo to ONI wyzwolili ten kraj i należy im się szacunek. Co było później, my wiemy ale nie można za to ich winić. Mordercami były w większości kreatury mówiące po rosyjsku ale to nie byli ROSJANIE, tylko żydzi zatrudnieni w organach bezpieczeństwa którego stanowili 90%. Okulary na razie mi są niepotrzebne i proszę uważnie czytać co piszę oraz nie pokazywać ” patriotyzmu ” na pokaz.
    Z poważaniem arizończyk 42

    Polubienie

 2. Re:

  Szanowni forumowicze. To ma być miejsce poświęcone wojnie na upadlinie a nie artykułom nie związanych z nią. Cenię wysoko pracę adnovum i jego wysiłki w pokazaniu prawdy o tej wojnie ale niestety coraz więcej wypowiedzi jest tutaj o innej tematyce, co z tego forum robi bazar. Należy wrócić do tego czym miało być to miejsce a inne treści lokować gdzie indziej. Z poważaniem, arizończyk

  warszawiak42 , Lipiec 6, 2015 at 17:55

  Szanowny Panie!
  Akurat „to” miejsce jest „kącikiem” gdzie zamieszczam nie tylko linki do spraw „u-krainskich” i „poza-u-kraińskich” – do czego zaprosił mnie Szef…

  W głównej części blogu znajdzie Pan także wiele tematów i spaw nie poświęconych stricte wojnie na u’Krainie…

  Bo wojna domowa na UPAdlinie jest tylko jednym z obrazków ogromnego pucla i bez kontekstu upadku gospodarki amerykańskiej, problemów gospodarek europejskich (wywołanych przez USA), bez całego kontekstu wywołanych przez USA wojen i wspierania przez USA terroryzmu w postaci na przykład „państwa islamskiego”, bez spraw „chińskich”, BRICS – trudno byłoby jednoznacznie zrozumieć cały kontekst wydarzeń jaki mamy za naszą wschodnią granicą!

  Tak samo obserwować należy uważnie to co się dzieje u nas w kraju – możliwe próby destabilizacji, możliwe próby przerzucenia wojny na u’Krainie do Polski – co nie jest sprawą zupełnie absurdalną…

  I takimi informacjami „nie związanymi z wojną ukraińską” staramy sie w AdNovum by jak Pan pisze „była Polska a dzisiaj jest niewolnicza prowincja polandia bo Polska nie istnieje i 95% społeczeństwa ma wyprane mózgi o ile je ma, nie mówiąc o patriotyźmie którego prawie wcale nie ma…” – by Polska nie była „polandią” a mózgi nie były wyprane…

  Polubione przez 5 ludzi

 3. O ile gospodarczo Wadim Tyszkiewicz jest bardzo dobrym gospodarzem, o tyle pod względem historycznym ma braki, a może nie? Po prostu wpisuje się nurt jaki panuje w mediach, nurt antyrosyjski?

  Polubione przez 1 osoba

  • Ja nie neguję jego talentów organizacyjnych! Ja je doceniam pisząc że „z niejedną władzą się układał”… Zresztą pozwoliłem sobie na poświęcenie trochę czasu na poczytanie o Panu Wadimie i na temat tego co zrobił dla lokalnej społeczności…
   Ale strzał w kolano jaki wykonał to nie tylko strzał w swoje prywatne kolano, nie tylko w kolano społeczności Nowej Soli, ale to samobójczy strzał w plecy dla nas wszystkich w Polsce!
   A argument że tak postąpił bo akurat niepolskie media zombią społeczeństwo i „po prostu wpisuje się nurt jaki panuje w mediach, nurt antyrosyjski…” jest śmieszny tak że niegodny polemiki jakiejkolwiek…

   Napisałem powyższy „paszkwil” – polemikę, ustosunkowując się i wyśmiewając się z jego argumentów. Bo gdyby nic nie napisał – byłoby lepiej i dla sprawy i dla Nowej Soli i dla Niego…
   Najwyraźniej Pan Wadim spanikował, zobaczył że przesadził, że dał się podejść jak dziecko i napisał co napisał…

   Co nie powinno się przytrafić samorządowcowi z takimi osiągnięciami i praktyką!

   PS
   „…o tyle pod względem historycznym ma braki, a może nie? ”

   Jeżeli przez OSIEM lat przygotowujemy się do likwidacji pomnika, to powinniśmy znać WSZYSTKIE konsekwencje jakie mogą nastąpić!

   A przez OSIEM lat można było braki historyczne nadrobić!

   I żadne argumenty nie zmienią faktu że SPOŁECZNOŚĆ Nowej Soli oraz Pan Wadim stali się takimi samymi osobnikami jak ci co dewastują pomniki na u’Krainie (w tym polskie!) oraz ci co niszczą bezcenne skarby cywilizacji w Afganistanie, Iraku czy Syrii…

   A poza tym to SAMORZĄDOWIEC z takimi osiągnięciami powinien znać nie tylko polską historię ale i polskie prawo! A czyn Pana Wadima oraz jego nieudolne tłumaczenie się to jawna kpina z prawa!

   Polubione przez 3 ludzi

 4. Kolejny pomnik burzony przez ukraińską mniejszość w Polsce…
  gdzie są Polacy????

  Witam popołudniową porą.

  To chyba już jakaś epidemia.
  http://wiadomosci.onet.pl/olsztyn/pomnik-gen-czerniachowskiego-w-pienieznie-formalnie-mozna-rozebrac/1ywx26

  I kilka komentarzy:

  ~Obserwator. : Niestety „styropiany” bardzo szybko doszli do wniosku, że bolszewizm nie jest taki zły gdy się już ma władzę i tak czerwonych bolszewików zastąpiono bolszewikami czarnymi. Mamy więc teraz dyktaturę czarnego proletariat pod światłym przewodni9ctwem KC Episkopatu Polski. Wszech panujący zamordyzm różni się tylko tym, że jeszcze nie mordują przeciwników ale poczekajmy, wszystko jeszcze przed nami. zwiń

  ~dzi : postawia w to miejsce pomnik jakiegos bandyty, ktorego jedyna zasluga i jednoczesnie w obecnym rezimie najwazniejsza, bedzie to, ze zlapalo go UB i zostal powieszony za swoje wystepki.

  ~Zibi 2 do ~Jan: Jasiu czego się cieszysz ? z tego że AK jest winna zniszczenia Warszawy i wymordowania jej mieszkańców . !!!

  ~Tylko pytam : Czy pomniczki Karolka z Wadowic można już tez formalnie rozbierać ???

  Liked by 5 people
  tojadinozaur , Lipiec 8, 2015 at 16:41

  Polubienie

 5. http://putin.company/lavrov/80-snos-pamyatnika-v-polshe-razgneval-rossiyskiy-mid.html
  Москва пригрозила Варшаве «самыми негативными последствиями», после того как 30 июня в польском городе Нова Суль по решению местных властей снесли памятник братству по оружию солдат Войска Польского и Красной Армии, сообщает Radio Free Europe.

  В российском МИДе заявили, что это «откровенно недружественный шаг» польской стороны. По мнению российских дипломатов, это «прямое и грубое нарушение положений соглашения… о захоронениях и местах памяти жертв войн и репрессий от 22 февраля 1994 года».

  Мэр польского города Вадим Тишкевич в своем Facebook назвал памятник «громоздким, некрасивым и всегда грязным из-за ржавчины, вытекающий откуда-то из своих глубин подобно крови или слезам».

  Представитель польского МИДа, в свою очередь, сообщил, что решение города Нова Суль не нарушает соглашения с Россией, которое касается только сохранности кладбищ. Radio Free Europe напоминает, что отношения между Варшавой и Москвой и без того натянуты из-за кризиса на Украине.

  Polubienie

 6. W dniu 17.09.2015 dokonano zsynchronizowanej akcji otwarcia tzw. „Muzeum katyńskiego” oraz rozwalenia pomnika pod Pienieżnem!

  Akcje burzenia pomników prowadzone są dziwnym trafem na terenach zamieszkałych przez ludność rusińską uważająca się za ukraińców a przesiedloną w ramach Akcji Wisła.

  Jest to kolejny AKT BARBARZYŃSTWA które jest takim samym barbarzyństwem jak burzenie pomników Palmiry przez IGIL lub zamienianie kościołów i cerkwi w szalety / co obok palenia i burzenia tych starożytnych miejsc kultu było praktykowane na masową skalę a Kosowie/…

  Akt barbarzyństwa jest zorganizowany i zsynchronizowany z otwarciem „muzeum katyńskiego” /kiedy doczekamy się na choćby „izbę pamięci o Wołyniu”?/ – tu link na informacje o otwarciu „muzeum katyńskiego” – ale jeżeli trzeba to sobie Państwo znajdą a Święty Józef wykasuje…

  Te akty barbarzyństwa nie są przypadkowym działaniem, „przypadkowo” w dniu 17 września się odbywającymi…

  Nie jest też przypadkiem że akty wandalizmu polegające na niszczeniu – podkreślam BEZPRAWNYM!!!! – tych pomników mają miejsce w miejscowościach gdzie zamieszkują obywatele przesiedleni w ramach Akcji Wisła – czyli krótko mówiąc potomkowie banderowców albo ludności która wspierała banderyzm…

  Pytanie – kiedy doczekamy się na choćby Izbę Pamięci poświęconą Rzeźi Wołyńskiej?

  https://obserwatorpolityczny.pl/?p=35070#comment-66175
  Rozbiórka historii Polski trwa – straciliśmy pomnik Iwana Daniłowicza Czerniachowskiego

  Polska ambasador została wezwana do MSZ w związku z demontażem pomnika Czerniachowskiego
  Czytaj więcej: http://pl.sputniknews.com/polska/20150917/1028518.html#ixzz3m4I3wfE4

  Polubienie

 7. OT
  Sprzed budynku mieleckiego starostwa zniknął pomnik wdzięczności Armii Czerwonej. Został zdemontowany w nocy z piątku na sobotę. Mieleckie starostwo nie zaprzecza, że miało cokolwiek wspólnego z jego zniknięciem, ale nie chce zdradzać żadnych szczegółów operacji demontażu pomnika – informuje Radio Rzeszów.
  http://wiadomosci.onet.pl/rzeszow/mielec-sprzed-budynku-starostwa-zniknal-pomnik-wdziecznosci-armii-czerwonej/zd4j8d

  bladyswit , Listopad 29, 2015 at 13:09

  https://adnovumteam.wordpress.com/2015/11/29/wojna-domowa-na-ukrainie-29-11-2015r-283-dzien-od-nowego-rozejmu/comment-page-1/#comment-77723

  Do barbarzyńców z kilku regionów Polski dołączyli talibowie w Mielcu. Zlikwidowali niezwykle cenny, jedyny w Polsce pomnik, będący kopia pomnika wzniesionego w Berlinie…

  http://www.hej.mielec.pl/miasto2/aktualnosci/art5457,radni-powiatowi-obala-pomnik-zolnierzy-radzieckich-w-mielcu.html


  Monument upamiętniający bezimiennych żołnierzy poległych w czasie wyzwalania Ziemi Mieleckiej znajduje się na skwerze przed Starostwem Powiatowym. Od lat budzi wiele kontrowersji albowiem powstał on w 1963 roku przed ówczesnym Domem Partii – siedzibą PZPR w Mielcu. W wolnej już Polsce zdjęto z niego tablicę z napisem : „Chwała bohaterskiej Armii Radzieckiej – wyzwolicielce narodów. W XXXVI rocznicę Wielkiej Socjalistycznej Rewolucji Październikowej 7 XI 1963 r.” Ciekawostką jest fakt iż wykonał go kamieniarz Gucwa wzorując się na prawie identycznym pomniku wdzięczności armii radzieckiej znajdującym się do dziś w Treptower Park w Berlinie.

  Na wskutek ciągłych pikiet działaczy Konfederacji Polski Niepodległej, zmieniono tekst na tablicy na : „POMNIK BEZIMIENNEGO ŻOŁNIERZA DLA UPAMIĘTNIENIA ŻOŁNIERZY RADZIECKICH I POLSKICH POLEGŁYCH W CZASIE WYZWALANIA ZIEMI MIELECKIEJ SPOD OKUPACJI HITLEROWSKIEJ W OKRESIE OD SIERPNIA 1944 R. DO STYCZNIA 1945 R.”

  Obecna forma pomnika w dalszym ciągu budzi protesty pewnych środowisk zapominających jednak o prawdzie lat niemieckiej okupacji. Dodać tu trzeba, że na cmentarzu wojennym w Mielcu spoczywają prochy ponad czterech tysięcy żołnierzy radzieckich poległych w czasie wyzwalania Ziemi Mieleckiej.

  http://www.polskaniezwykla.pl/web/place/41524,mielec-pomnik-bezimiennego-zolnierza.html

  https://pl.wikipedia.org/wiki/Pomnik_Wdzi%C4%99czno%C5%9Bci_Armii_Czerwonej_w_Mielcu

  Oryginał:
  https://pl.wikipedia.org/wiki/Pomnik_%C5%BBo%C5%82nierzy_Radzieckich_w_Berlinie_(Treptower_Park)

  https://ru.wikipedia.org/wiki/%D0%92%D0%BE%D0%B8%D0%BD-%D0%BE%D1%81%D0%B2%D0%BE%D0%B1%D0%BE%D0%B4%D0%B8%D1%82%D0%B5%D0%BB%D1%8C

  Co ciekawe, pomnik „Wojownika Oswobodziciela” jest jednym z trzech wzniesionych pomników, stanowiących zamknięty cykl. Powstał jako pierwszy choć jest trzecim pomnikiem opowiadającym pewną historie

  Drugim wzniesionym w kolejności pomnikiem jest pomnik Nike „Matka Ojczyzna wzywa” jaki został wzniesiony na Kurhanie Mamaja
  https://pl.wikipedia.org/wiki/Matka_Ojczyzna_wzywa

  https://ru.wikipedia.org/wiki/%D0%A0%D0%BE%D0%B4%D0%B8%D0%BD%D0%B0-%D0%BC%D0%B0%D1%82%D1%8C_(%D0%92%D0%BE%D0%BB%D0%B3%D0%BE%D0%B3%D1%80%D0%B0%D0%B4)

  Trzecim w kolejności wznoszenia a pierwszym w tym „tryptyku” jest pomnik „Tyły dla frontu” jaki został wzniesiony w Magnitogorsku…
  https://ru.wikipedia.org/wiki/%D0%A2%D1%8B%D0%BB_%E2%80%94_%D1%84%D1%80%D0%BE%D0%BD%D1%82%D1%83_(%D0%BC%D0%BE%D0%BD%D1%83%D0%BC%D0%B5%D0%BD%D1%82)

  Jak widać, mamy opowiedzianą tu piekną historię – miecz wykuty przez robotników Magnitogorska zostaje przekazany Żołnierzowi. Następnie miecz dzierży w ręce „Matka Ojczyzna” zagrzewając do boju żołnierzy…

  Następnie miecz ten dzierży w dłoni „wojownik oswobodziciel”, trzymając dziecko a pod stopami ma pocietą na kawałki tym mieczem swastykę…

  https://kodluch.files.wordpress.com/2015/07/find_difference.jpg?w=370&h=299

  I my, Polacy chcemy by szanowano resztki naszych polskich pamiatek na Wschodzie?

  Polubienie

 8. Potrzebujemy polityki ochrony miejsc pamięci
  https://obserwatorpolityczny.pl/?p=38090

  Czyli kolejne ukraińskie ścierwa dewastują NASZE pomniki!

  W Szczecinie – mieście które nam PODAROWALI !!!!

  Komentarz z Obserwatora:

  jerzyjj
  18 stycznia 2016
  04:42

  Quo vadis Polsko ? Córka gen. Andersa, wychowywana przez matkę (ukraińska piosenkarka) oraz żona Rumuna z Bostonu została powołana przez Beatę Szydło na stanowisko przewodniczącego Rady Ochrony Pamięci i Męczeństwa. http://wolna-polska.pl/wiadomosci/10-pytan-kim-jest-anna-anders-vel-costa-2016-01

  Polubienie

Możliwość komentowania jest wyłączona.