Wojna domowa na Ukrainie 9.07.2015r.- 140 dzień od nowego rozejmu.


Telemanowo po wtorkowym ostrzale przez ukraińską artylerię.

Podczas spotkania z bułgarskim prezydentem Rosenem Plewneliewym Petro Poroszenko powiedział w odniesieniu do Rosji, że wobec Ukrainy:

„Są to dwa różne światy. Nasz wszechświat- europejskie wartości, wolność, demokracja, modernizacja kraju, ekonomi, systemu politycznego”

Podczas tej wizyty poruszano kwestię obecnych problemów europejskich i globalnego bezpieczeństwa w kontekście sytuacji w Donbasie- podało biuro prasowe prezydenta Ukrainy.

W trakcie tego spotkania Petro Poroszenko mocno akcentował niezbędność przestrzegania przez wszystkie strony konfliktu mińskich porozumień, w szczególności zaś problem zwolnienia wszystkich jeńców.

Prezydent Ukrainy zwrócił również uwagę na problem aneksji Krymu przez Rosję, która jest cynicznym naruszeniem międzynarodowego prawa i porządku powojennego.

Ze swej strony bułgarski prezydent powiedział, że „kryzysowe zjawiska na świecie powstają w momencie naruszenia podstaw prawa”. Dodał również, że Ukraina mimo swego sąsiedztwa z Rosją ma prawo być krajem demokratycznym i należeć do Unii Europejskiej.

Przed wizytą bułgarskiego prezydenta w Kijowie doszło tam do incydentu dyplomatycznego polegającego na tym, że nieznani sprawcy zerwali piętnaście flag bułgarskich, co było wynikiem pomylenia ich z flagami rosyjskimi.

Taka tam jest demokracja, ale to widocznie nie przeszkadza bułgarskiemu prezydentowi?

Wczoraj zakończył się pierwszy dzień szczytu  przywódców państw członkowskich BRICS w stolicy Baszkirii- Ufie.

Najważniejszym wydarzeniem tego dnia było podpisanie umowy z firmą „Indii Essar” przez rosyjską firmę „Rosnieft”  na dostawy do Indii 100 mln ton ropy naftowej w okresie najbliższych dziesięciu lat. Już w tym roku „Rosnieft” zamierza dostarczyć do Indii 5 mln ton ropy naftowej, a następnie po 10 mln ton tego surowca w każdym kolejnym roku.

W trakcie spotkania omawiane również były problemy dotyczące międzynarodowej koniunktury gospodarczej i chęci zwiększenia wzajemnych powiązań handlowych i inwestycyjnych w ramach BRICS.

Jednym z głównych tematów dyskusji na szczycie BRICS w Ufie był rozwój i przyszłe projekty gospodarcze banku BRICS.

Szef Ministerstwa Finansów Rosji Anton Sulianow, powiedział dziennikarzom, że bank BRICS bierze pod uwagę rozpoczęcie w przyszłości długoterminowych projektów na Krymie, pod kątem ich opłacalności. Również bierze się pod uwagę budowę połączenia kolejowego dużych prędkości Moskwa-Kazań.

Bank BRICS jest organizacją międzynarodową non-profit, która ma w założeniu pomagać w rozwiązywaniu problemów budżetowych swoich członków. „Przede wszystkim mechanizm ten będzie instrumentem rozwoju”– powiedział rosyjski minister finansów.

Dyrektor finansowy banku BRICS powiedział, że pierwsze kredyty będą udzielane przez tą instytucję już od kwietnia przyszłego roku.

Natomiast przedstawiciele Chin na spotkaniu w Ufie ogłosili, że zainwestują we wszystkie sektory rosyjskiej gospodarki. Ministerstwo Spraw Zagranicznych Chin oświadczyło, że decyzja ta została podjęta w związku z planem przyśpieszenia rozwoju chińskiej gospodarki.

Jak z powyższego widać, w tym przypadku ukraiński prezydent miał rację mówiąc we wtorek podczas spotkania z Rosenem Plewneliewym, że Ukraina i Rosja są to dwa różne światy, bo pierwszy z tych krajów opiera się na destrukcji i wyciąganiu ręki o zapomogi zaś drugi z nich na tworzeniu nowych wartości, które będą kształtować oblicze współczesnego świata w ciągu najbliższych dziesięcioleci.

Miarą różnic jest też rewizjonizm historyczny na jakim oparto ukraińską ideologię państwową, a w tym głównie odwołanie się do niechlubnego dziedzictwa zbrodniczych formacji zbrojnych OUN-UPA, ich skrajnie nacjonalistycznych idei i współpracy kolaboracyjnej z nazistowskim niemieckim reżymem w czasach II Wojny Światowej. I to jest ta europejska droga, ten świat zachodniej cywilizacji, do którego odwołują się ukraińskie elity obecnej ekipy rządzącej w tym kraju. To jest kompletna kompromitacja wielu zdobyczy zachodniej cywilizacji.

Po tym przydługim wstępnie przystępuję teraz do relacji z kolejnego dnia wojny domowej na południowo-wschodniej Ukrainie.

Ogólnie w dniu wczorajszym było stosunkowo spokojnie i nie odnotowano żadnych znaczących incydentów zbrojnych na terenie Doniecka.

Tylko w późnych godzinach wieczornych doszło do wymiany ognia w rejonie miejscowości Piaski oraz około południa ukraińskie wojsko przeprowadziło ostrzał miejscowości Spartakus, w wyniku czego spłoną budynek jednorodzinny przy ulicy Słonecznej.

W wyniku ostrzału prowadzonego przez ukraińską artylerię w rejonie Gorłówki w nocy z wtorku na środę zostało rannych kilka osób (pełna lista ofiar jest jeszcze w trakcie ustalania), w tym jeden 64-letni mężczyzna, który w wyniku odniesionych ciężkich obrażeń zmarł w szpitalu.

Według przedstawicieli lokalnej władzy człowiek ten został ranny od odłamków eksplodującego pocisku artyleryjskiego w dzielnicy Stroitieli w Gorłówce. Następnie przewieziony został do szpitala miejskiego nr. 2 gdzie podczas reanimacji zmarł.

Wczoraj szef obwodu ługańskiego podlegającego ukraińskiej władzy G. Moskal poinformował, że we wtorek około godziny 22:00 w pobliżu Stanicy Ługańskiej doszło do starć zbrojnych. Straty nie są znane.

Ponadto, jak poinformował Moskal, w tym samym dniu w rejonie miejscowości Łopaskino, 15 km na południe od Trechizbienki, wiozący ukraińskich żołnierzy samochód ciężarowy marki „Kamaz” najechał na minę. W wyniku eksplozji miny, wszyscy jadący nim żołnierze odnieśli o różnym stopniu nasilenia obrażenia, a jeden z nich zginął:

Według biura prasowego ukraińskiego dowództwa wojskowego tzw. operacji antyterrorystycznej w dniu wczorajszym w godzinach 00:00-18:00 powstańcy mieli dopuścić się 20 razy do naruszenia warunków zawieszenia broni prowadząc ostrzał na następujące miejscowości: Piaski, Opytnoje, Marinka, Awdiejewka, Bachczewsk koło Mariupola, Krimskoje, Stanicę Ługańską i Trechizbienkę.

Natomiast na konferencji prasowej szef biura prezydenta Poroszenki, Aleksandra Motuzjanika podano, że we wtorek zginęło dwóch ukraińskich żołnierzy, a kolejnych dziesięciu zostało rannych.

Wczoraj władze DRL i ŁRL wystąpiły wspólnie podczas konferencji prasowej do Rady Bezpieczeństwa ONZ z wnioskiem o powołanie międzynarodowego trybunału ds. zbrodni popełnionych w Donbasie:

„DRL i ŁRL zwróciły się do Rady Bezpieczeństwa ONZ z prośbą o powołanie międzynarodowego trybunału w celu pociągnięcia do odpowiedzialności osób, odpowiedzialnych za naruszenie międzynarodowego prawa humanitarnego i człowieczeństwa na Ukrainie (…) operacja pacyfikacyjna Kijowa w Donbasie stanowi bezpośrednie naruszenie genewskiej konwencji (…)zebrane zostało wiele dowodów na zbrodnie wojskowe Kijowa. Tylko od początku 2015 roku w republikach zostało zabitych 1212 cywilów, w tym 25 dzieci poniżej 18 roku życia”

We wtorek 7 lipca o godzinie 13:30 została oficjalnie usunięta przez administrację portalu społecznościowego Facebook strona ukraińskiego pułku „Azow”, który stał się „symbolem nazizmu we współczesnej Ukrainie”. Usunięcie strony pułku „Azow” nastąpiło w wyniku licznych uwag i protestów składanych przez użytkowników tego portalu.

Według informacji posiadanych przez organa bezpieczeństwa wewnętrznego ŁRL, ukraiński batalion „Ajdar” kontroluje handel narkotykami na odcinku podlegającej mu linii rozgraniczenia:

„Według wstępnych informacji, narkotyki są dystrybuowane na terenie kontrolowanym przez 24 samodzielny batalion szturmowy „Ajdar”, którego dowódcą jest Jewgienij Ptasznik”– powiedział rzecznik prasowy MSW ŁRL.

Natomiast według dziennikarzy zajmujących tą sprawą, na podstawie informacji od anonimowych informatorów, ochrona handlu narkotykami zapewniana przez „Ajdar” rozciąga się na całej długości linii rozgraniczenia.

Według informacji przekazanych przez mieszkańców miejscowości Sewierodonieck, tamtejszy pracownik biura rekrutacyjnego wręczał wezwania powołania do wojska przed wejściem do tamtejszego supermarketu. Wcześniej podobną akcję prowadzono w miejscu zatrudnienia osób powołanych do odbycia służby wojskowej.

Do Lwowa we wtorek 7 lipca przybyli wysokiej rangi dowódcy amerykańskich sił zbrojnych. Celem wizyty są pertraktacje z władzami Ukrainy na temat utworzenia bazy wojsk morskich sił zbrojnych NATO w pobliżu Odessy:

http://www.politnavigator.net/komanduyushhijj-vms-ukrainy-podtverdil-prevrashhenie-odessy-v-bazu-nato.html

Na koniec kilka zdjęć:

Awdijewka- miting zorganizowany przez mieszkańców przeciwko rozmieszczeniu ukraińskich żołnierzy w terenach zamieszkałych.

Telemanowo- ostrzelane przez ukraińską artylerię we wtorek 7 lipca przedszkole.

Ukraińska współczesna myśl naukowo-techniczna.

I kilka aktualnych filmów:

Pozdrawiam.

Reklamy

167 uwag do wpisu “Wojna domowa na Ukrainie 9.07.2015r.- 140 dzień od nowego rozejmu.

   • Oglądałem ostatnio dużo zdjęć w necie i materiałów z Krymu, teraz się już nie dziwie dlaczego Rosjanie tak bardzo kochają to miejsce, piękny ten ich kawałek terytorium, można tam zrobić raj dla turystów z całego świata.
    A i gospodarczo można go rozwinąć, również poprzez lotnictwo. Ma świetnie położenie , tak samo jak Istambuł lub Dubaj, a te porty lotnicze odbierają w tej chwili klientów portom europejskim.

    Polubione przez 3 ludzi

  • Przepraszam, ale co tu można opatentować? Przecież wszystko jest znane od lat. To nawet na wzór użytkowy się nie nadaje. Chociaż z własnego doświadczenia pamiętam próbę opatentowania (lata 70-te) mostka wheatstone’a i hamowni silników turbinowych w końcu lat 80-tych. Zresztą największy wynalazca SZA, Pan E., nie wiele wynalazł, ale wiele opatentował. I co najciekawsze jego patenty ni jak się miały do rzeczywistości (np. te najsławniejsze: żarówka, kinematograf, gramofon), a i tak żądał za to kasę. Ale komu wolno, to wolno.

   Polubione przez 4 ludzi

   • 🙂 a skąd mam wiedzieć, co to można opatentować, tak pisze w tekście.
    Nie osadzam , nie potępiam, ja tylko powiadam – jak to mówił słynny minister spraw zagranicznych Francji. 🙂

    Polubione przez 5 ludzi

    • I bardzo dobrze, że znajduje Pan i wkleja takie teksty. To jest kolejny przykład jak „zorganizowany” jest Świat. I nagle okazuje się, że to nie Rosjanin wynalazł rower na strychu u Niemca, ale było trochę inaczej.

     Pozdrawiam

     Polubione przez 4 ludzi

 1. Witam krótkim okołopółnocnym dopadem do klawiatury! 🙂

  Nowinki jakie zastałem:

  .http://www.novorosinform.org/news/id/32270

  Siły Zbrojne USA i Narodowa Agencja Bezpieczeństwa Atomowego przeprowadziły pomyslą próbę modyfikowanej bomy atomowej typu B61. Test odbył sie na pustyni Newady. Bomba termojądrowa zadziałała prawidłowo!

  Bomba typu B61-12 bez części bojowej została zrzucona na poligonie Tonopa w Newadzie. Została zrzucona z myśliwca F-15E. Jest to jeden z trzech zaplanowanych testów.

  Prace nad bombami B61 trwaja od roku 1961 a model B61-12 LER został opracowany w roku 2012.

  W chwili obecnej całkowita ilość wyprodukowanych bomb tego typu to 3155 sztuk. Z tej liczby uzbrojonych jest 150 strategicznych bomb oraz około 400 „niestrategicznych” a także około 200 szt „niestrategicznych” zachowanych jest „w rezerwie”
  https://en.wikipedia.org/wiki/B61_nuclear_bomb
  https://pl.wikipedia.org/wiki/B61

  Polubione przez 1 osoba

   • Prawopodobnie sprawdzali zapalnik. Bomba jak przetłumaczyłem – chyba prawidłowo? – była bez bez „cześci bojowej” (??)
    O ile pamietam z wojska to jeden trep twierdził że to tak jak z klasyczną bombą. Materiał mozna (do „klasycznej”) kupić w kazdym sklepie a zrobienie odpowiedniego zapalnika to jest sztuka.

    Kiedyś sprawdzałem te informację dość dokładnie i pewnie przez moje poszukiwania w necie i tam zdobyta wiedze na temat zapalników już jestm na czarnej liscie terrorystów 🙂 🙂 🙂

    Polubione przez 2 ludzi

    • Mów po ludzku, Brusek. Ile razy mam powtarzać, że jestem ofermą wojskową? Był wybuch jądrowy, czy go nie było? A jeżeli nie było, to po co ta zmyła we wcześniejszym komentarzu? W tabloidzie pracujesz, czy co?

     Polubione przez 3 ludzi

   • Przejrzałem ile mogłem. W związku z istniejącym moratorium – pewnie nie było detonacji ładunku, bo takie rzeczy teraz symuluje się na komputerach! Choć to pierwsza z 3 prób (ostatni test na koniec roku)…
    Na mój rozum nie testowano atrapy – bo to jest x-razy sprawdzone!
    W testach brało udział i wojsko (co zrozumiałe) ale i Narodowa Agencja Bezpieczeństwa Atomowego – co mniej jest zrozumiałe…

    Moje, podkreślam że to całkowicie moje prywatne rozważania teoretyczne są takie…

    Jeżeli kontrolowało sprawę NABA a testy były na znanym nam z testow nuklearnych poligonie atomowym, to zrzucano fizyczną bombę atomową. Wpierw myślałem że zrzucano atrape ładunku nuklearnego by testowac zapalnik, ale możliwe że zrzucano ładunek nuklearny bez zapalnika. Ja bym zrobił jeden test taki potem drugi z zakończył trzecim już „pełnym testem”. Testowanie zrzucania bomby nuklearnej bez zapalnika może służyć do sprawdzenia wytrzymałości konstrukcji w przypadku zgubienia takiej bomby na przykład. Czy sie nie rozszczelni, nie dojdzie do skażenia… Jak pisze wiki – mają tego do cholery naprodukowane od 50 lat więc jeżeli coś szykują to musza dokonac testów konstrukcji – czy przez lata „w konserwacyjnym stanie” wszystko nadal gra…

    Tak czy inaczej – nie jest dobrze.

    Co ciekawe – oficjalnie Rosja ani Chiny tego nie komentują!
    Jeszcze jedna ciekawostka – test odbył się 01.07.2015 a informacja o tym „wypłynęła” w dniu jak ruszyły obrady w Ufie…
    Wierzy ktoś w przypadki?

    PS
    Najnowsze znalezione informacje na ten temat
    Regnum z dzisiaj: http://www.regnum.ru/news/1941508.html
    Вашингтон, 10 Июля 2015, 07:50 — REGNUM National Nuclear Security Administration (Национальная администрация по ядерной безопасности, NNSA) сообщила в четверг, 9 июля, о новых испытаниях макета модернизированной ядерной бомбы B61−12LEP.

    Модернизацией B61−12LEP занимаются ученые из Сандийской и Лос-Аламосской национальных лабораторий. Они признали испытания на полигоне Тонопа в штате Невада 9 июля успешными — после того, как бомба без заряда была сброшена с истребителя F-15E, были получены телеметрические данные, данные слежения. Их изучат специалисты.

    Всего для получения всей необходимой информации запланировано три испытания. В Пентагоне рассчитывают, что со временем B61−12LEP заменит все имеющиеся в армии США ядерные бомбы серии B61.

    Напомним, программа модернизации B61−12LEP рассчитана до 2024 года. Проект обойдется Пентагону в $8,4 млрд. Мощность бомбы будет составлять порядка 50 килотонн в тротиловом эквиваленте.

    http://www.rg.ru/2015/07/09/nuclear-site-anons.html
    Z wczoraj – wyjaśniają czym się różni nowa wersja starej bomby. Nowa wersja otrzymała nowe, wychylane zdalnie stery ogonowe, stając się pociskiem kierowanym

    В частности, бомба получила хвостовые рули, и ее падение стало корректируемым, а не свободным, как у предыдущих вариантов. Кроме того, в B61-12LEP не будет использоваться парашютная система. Мощность боевого заряда обновленного варианта составит 50 килотонн.

    По данным Национальной администрации по ядерной безопасности США, прошедшее испытание стало первым из трех необходимых для доработки боеприпаса. Тест был признан успешным, его подробности не сообщаются. Замглавы НАЯБ доктор Дон Кук пояснил лишь, что военные получили по прототипу всю телеметрию, данные слежения и видео, а работа всех систем не выходила за пределы нормы.

    Tu opis i rysunki jak to wygląda:
    http://nevskii-bastion.ru/bomb-b61-12/
    .http://nevskii-bastion.ru/VVT/B61_2014_03.jpg
    A chodzi im o zrobienie docelowo czegoś co tak by działało w efekcie: .http://nevskii-bastion.ru/VVT/B61_2014_04.jpg

    Jeszcze jedna grafika tej bomby http://vpk.name/news/105162_novaya_modifikaciya_yadernoi_bombyi_b6112_b61_mod_12.html
    Informacja oficjalna rosyjska bez komentarza zwyczajowego http://ria.ru/defense_safety/20150709/1123493850.html
    Jeszcze jedno zdjęcie – test celności… http://www.gadgetstyle.com.ua/b61-12-bomb-test/

    Polubione przez 1 osoba

     • OK! 🙂
      Generalnie – USA odgrzebało stary „projekt” z lat 60-tych i przerabiają bomby „swobodnie spadające” na „bomby kierowane”. Starają się zmniejszyć ich moc by zmniejszyć zasięg opadu radioaktywnego po wybuchu. Bomby te mają służyć do wybuchu podziemnego lub naziemnego – jako „niszczyciele bunkrów”. Docelowo – jak rozumiem – bomba ma trafić celnie w obiekt, zniszczyć go od środka czy spod ziemi przy minimalizacji skażenia środowiska…

      Na mój rozum – te ostatnie próby polegające na sprawdzaniu celności były wykonywane z bombą „prawdziwą” czyli jak najbardziej atomową a nie atrapą wypełnioną cegłami – bo po co nadzór Agencji i miejsce na poligonie atomowym… Testowali prócz celności, „sterowalności” także jej odporność na rozszczelnienie ładunku – typowy test urządzenia które od lat jest składowane…

      Ale w jednym miejscu natrafiłem na perełkę – tylko teraz naleźć linku nie mogę.
      Napisali jakoś tak, że robili próby z tą bombą zrzucaną z różnych samolotów i okazuje się że nie da rady zrzucać z F22 Raptor’a natomiast robiono próby pomyślne z F-35 (Lockheed Martin F-35 Lightning II – https://pl.wikipedia.org/wiki/Lockheed_Martin_F-35_Lightning_II ). Okazuje się że Raptor nie jest odporny na skutki wybuchu bomby! (sic!!!!) – czyli wymyślna elektronika wysiada!
      Co ciekawe – jeżeli piszą że robili takie testy – to znaczy że ODPALALI te bomby – jak najbardziej w realu!

      Polubione przez 2 ludzi

     • „Na mój rozum – te ostatnie próby polegające na sprawdzaniu celności były wykonywane z bombą „prawdziwą” czyli jak najbardziej atomową a nie atrapą wypełnioną cegłami – bo po co nadzór Agencji i miejsce na poligonie atomowym… „- testy amerykańskiej bomby jądrowej zostały przeprowadzone bez głowicy zawierającej ładunek jądrowy i miały na celu sprawdzenie nowego systemu jej napędu i sterowania. Bomba taka przy zmniejszonym ładunku do 50kT ma po prostu trafiać precyzyjnie z większej odległości w cel.

      Pozdrawiam.

      Polubione przez 2 ludzi

    • Celem może być Iran i jego instalacje nuklearne?? Tak mi się skojarzyło na pierwszy rzut oka. Dopiero co wróciłem z pod Krakowa, cały dzień bez netu, a tu widzę ciekawe rzeczy się dzieją.

     Polubienie

 2. Witam „późnonocną porą”. Słuzby prasowe Prokuratury generalnej Ukrainy poinformowały o nowych zarzutach dla dowódcy i „bojców” z tzw. Batalionu MSW „Tornado” (dawniej ‚Szachtiorśk”). Tym razem Rusłanowi Oniszczence (kryminaliście, znanemu m.in. ze zdjęć na których „zabawiał się” wibratorem) i jego kolesiom postawiono zarzutY dotyczące MOLESTOWANIA DZIECI;
  http://lifenews.ru/news/157050
  http://zn.ua/UKRAINE/prokuratura-podozrevaet-boycov-tornado-v-rastlenii-maloletnih-181998_.html

  Polubione przez 6 ludzi

 3. Witam z rana informacjami z kresy.pl
  To może być szok dla nacjonalistów ukraińskich , ale wg badań językiem dominującym w tym kraju w sferze kultury i mediów jest…rosyjski.
  http://www.kresy.pl/wydarzenia,spoleczenstwo?zobacz/ukraincy-coraz-czesciej-dobrowolnie-wybieraja-jezyk-rosyjski-w-mediach-piosenkach-i-literaturze
  Po protestach środowisk kresowych dokonano weryfikacji listy osób ,które maja być upamiętnione. Wykreślono nazwiska kryminalistów, bandytów z UPA.
  http://www.kresy.pl/wydarzenia,spoleczenstwo?zobacz/ipn-weryfikuje-liste-dwustu-nazwisk-majacych-zostac-upamietnionymi-na-laczce-usunieto-ukraincow-niemcow-i-kryminalistow
  Trochę historii, czyli o działalności osób związanych z tzw zachodnioukraińska republiką ludową. Preludium do Wołynia.
  http://www.kresy.pl/kresopedia,historia,wojna-o-granice?zobacz/zbrodnie-terrorystow-z-tzw-zachodnioukrainskiej-republiki-ludowej-na-polakach-1918-19-preludium-wolynia#

  Polubione przez 4 ludzi

 4. Wniosek o odwołanie premiera Ukrainy. wg słów opozycji 500 dni sprawowania władzy przez ekipę Jaceniuka to czas wojny, ubóstwa i upadku kraju.
  http://kresy24.pl/70420/opozycja-zada-dymisji-premiera-ukrainy-przyniesliscie-krajowi-wojne-katastrofe-gospodarcza-i-polityczny-terror/
  O prywatyzacji na Ukrainie i wycieczce premiera Jaceniuka do USA gdzie będzie próbował skłonić inwestorów do zakupu ukraińskich przedsiębiorstw.
  http://kresy24.pl/70409/wielka-prywatyzacja-na-ukrainie-czyli-jak-owinac-oligarche-w-amerykanska-flage/

  Polubione przez 3 ludzi

 5. Wszystkie znaki wskazują na to, że Europa zaczyna tracić cierpliwość i dąży do politycznego uregulowania konfliktu na wschodzie Ukrainy, który właśnie trwa w najlepsze.Jak donoszą ukraińskie media, Unia Europejska zaczyna naciskać na stronę ukraińską, aby ta wywiązała się z tzw. „późnych punktów” porozumienia z Mińska. Namawiać Ukraińców do tego rozwiązania miał eurokomisarz ds. rozszerzenia i polityki sąsiedztwa Johannes Hahn.
  http://www.klubinteligencjipolskiej.pl/2015/07/dr-michal-siudak-ukraina-europa-traci-cierpliwosc/
  Ukraina chce pozyskać zachodnich klientów dzięki polskiemu IT
  http://manager24.pl/ukraina-chce-pozyskac-zachodnich-klientow-dzieki-polskiemu-it/
  Impas w rozmowach o gaz. Ukraina nie ma pieniędzy, Unia takowych środków nie gwarantuje, a podziemne zbiorniki nadal nie sa zapełnione.
  http://biznesalert.pl/ukraina-rozmowy-w-sprawie-finansowania-dostaw-gazu-do-magazynow-nadal-bez-rezultatow/
  Szefem policji na Ukrainie może zostać kobieta.
  http://wschodnik.pl/ukraina/item/1430-zguladze-moze-zostac-szefem-narodowej-policji-ukrainy-awakow.html

  Polubione przez 3 ludzi

 6. Ocena funkcjonowania systemu podatkowego na Ukrainie. Przedsiębiorcy żalą się , że przepisy są nieprzejrzyste, ulegają szybkim zmianom, a obciążenia fiskalne znacząco się zwiększyły. Ponadto 20% ankietowanych stwierdziło, że miało po 7 lub więcej kontroli skarbowych.
  https://kiev.trade.gov.pl/pl/aktualnosci/article/a,54118,Ocena_funkcjonowania_ukrainskiego_systemu_podatkowego_w_okresie_kwiecien_2014_r_kwiecien_2015_r.html

  Polubione przez 3 ludzi

 7. Cytat:
  Prezydent Ukrainy P. Poroszenko podpisał nowelizację ustawy „O zasadach państwowej regulacji działalności podmiotów gospodarczych, związanej z dystrybucją i eksportem drewna”.
  Ustawa zakłada wprowadzenie na okres 10 lat moratorium na eksport drewna okrągłego z Ukrainy. W szczególności w przypadku nieobrobionego drewna okrągłego z wyłączeniem drewna sosnowego
  Mówiąc prościej Ukraina nie będzie sprzedawać drewna za granicę. To zła wiadomość dla polskich spółek które większość surowca pozyskiwało właśnie z Ukrainy. Przepisy UE ograniczają wyrąb lasów , z tego powodu ceny drewna z krajów Unii Europejskiej sa dużo droższe od tych z krainy na U.
  https://kiev.trade.gov.pl/pl/aktualnosci/article/a,54114,Podpisanie_przez_Prezydenta_Ukrainy_ustawy_wprowadzajacej_moratorium_na_eksport_drewna_okraglego_z_Ukrainy.html

  Polubione przez 4 ludzi

Możliwość komentowania jest wyłączona.