Wojna domowa na Ukrainie 10.07.2015r.- 141 dzień od nowego rozejmu.


Kolejny już raz uszkodzona została w wyniku ostrzału przez ukraińską artylerię główna magistrala wodna w okolicach Gorłówki.

Wczoraj w Helsinkach podczas sesji Zgromadzenia Parlamentarnego OBWE została przyjęta antyrosyjska rezolucja.

Rezolucję ZP OBWE w Helsinkach poparło 96 uczestników, 7 głosowało przeciw, 32 powstrzymało się od głosu.

Wśród krajów, które odmówiły głosowania nad rezolucją OBWE były Armenia, Francja i Szwajcaria motywując swoją decyzję tym, że podczas obrad i głosowania nie byli obecni przedstawiciele Rosji:
„Rozwiązanie sytuacji powinno opierać się na dialogu, a do niego potrzebne są obie strony. Dlatego zdecydowaliśmy się nie brać udziału w głosowaniu. Chcielibyśmy, aby w raporcie posiedzenia było wyraźnie napisane, że odmówiliśmy głosowania ze wskazaniem powodów”– oświadczył członek francuskiej delegacji Alain Neri.

W czasie dyskusji poprzedzającej głosowanie rezolucji toczyła się burzliwa dyskusja, podczas której szef delegacji Armenii, Artaszes Gegenian powiedział, że nie powinno się poruszać problemów dotyczących Rosji, ponieważ nie jest ona na spotkaniu reprezentowana.

Do sprawy nieobecności przedstawicieli Federacji Rosyjskiej na sesji OBWE w Helsinkach odniósł się również członek włoskiej delegacji Paolo Romani, który zadał tam zasadnicze pytania:
„Jak można było zabronić przyjazdu przedstawicielom tego państwa, o którym mowa w rezolucji, wiedząc, że ta rezolucja będzie tak mocno dyskutowana? Czy rzeczywiście szukamy dialogu tak postępując? Czy może chcemy zdestabilizować Europę?”

Według Paola Romani „sankcje przyszły za Oceanu, a Europa tylko biernie je przyjmuje”, zwrócił przy tym uwagę na fakt, że „Europa powinna być jedna i Rosja powinna znajdować się w tej grupie (państw– dopisek mój)”

W podobnym duchu wypowiedział się również członek delegacji francuskiej, Michel Voisina, który domagał się od USA o nieingerowanie w sprawy Europy oraz wezwał do odrzucenia wniosku o przyjęcie antyrosyjskiej rezolucji, co wywołało spore zamieszanie i wzburzenie wśród członków większości delegacji.
Co dziwne podczas dyskusji przed głosowaniem zabrał również głos członek ukraińskiej delegacji Nestor Szufrycz krytykując władze własnego kraju w odniesieniu do udziału ich w realizacji porozumienia pokojowego podpisanego w Mińsku:
„Ze strony ukraińskich władz nie było podjętych żadnych kroków dla implementacji porozumień mińskich”

Tak więc według niego, podjęte przez ukraińskie władze działania nie odzwierciedlają rozwiązań przyjętych w mińskich dokumentach.
Kończąc ten wstęp przechodzę teraz do relacji z kolejnego dnia wojny domowej na południowo-wschodniej Ukrainie.

W Doniecku około południa ukraińskie wojsko wznowiło ostrzał dzielnicy Kujbyszewskiej oraz terenu na południe od lotniska w okolicach dworca kolejowego. W wyniku ostrzałów osiedla Oktjabrskiego władze miasta prowadzą nadal ewakuację jego mieszkańców. W dniu dzisiejszym ewakuowanych zostanie kolejne 37 osób.

W nocy z 9 na 10 lipca ukraińskie wojsko prowadziło ostrzał artyleryjski przy użyciu rakiet „Grad” z kierunku Wierchnietoreczkoje i Awdiejewki północno-zachodnich obrzeży miejscowości Gorłówka  w rejonie osiedla Pantielejmonowki. Ostrzał rozpoczął się o godzinie 01:10 i trwał z przerwami do godziny 04:00. Według nie potwierdzonych jeszcze informacji pociski spadały w rejonie zamieszkałym powodując tam zniszczenia w zabudowie prywatnej:

Wczoraj ukraińska artyleria wznowiła ostrzał z kierunku miejscowości Nowotroczkoje Dokuczajewsk, gdzie spadło kilkadziesiąt pocisków. Jak na razie nie ma pełnej informacji o ofiarach wśród ludności cywilnej oraz o zniszczeniach. Skutki ostrzału są obecnie ustalane.

Na leżąca na obrzeżach Dokuczajewska wieś Jużnyj również ukraińskie wojsko przeprowadziło intensywny ostrzał artyleryjski w wyniku czego zniszczonych zostało całkowicie lub w części 25 zabudowań, w tym ranny został odłamkami mężczyzna.

Poniżej film przedstawiający skutki ostrzału przez ukraińską artylerię miejscowości Dokuczajewsk:

W tym samym rejonie tylko bardziej na południe ukraińska artyleria ostrzeliwała miejscowość Telemanowo, gdzie przeprowadzono 15 salw z dział kalibru 100, 120 i 152 mm. Ostrzał wg. danych ustalonych przez obserwatorów misji OBWE prowadzony był z kierunku zachodniego i południowo-zachodniego. W wyniku tego ostrzału zostały zniszczone trzy domy jednorodzinne.

Tam też ukraińska artyleria ostrzelała okolice miejscowości Nikołajewka- leżącej  na południowy-zachód do Telemanowa, wywołując pożar dużego pola obsianego pszenicą:

Ostrzelane zostały również przez ukraińską artylerię okolice miejscowości Szirokino w tym pobliskie wsie z tego najbardziej intensywny ostrzał prowadzony był przy użyciu wyrzutni rakiet „Grad” na wieś Solncewo. Ostrzał ten prowadzony był przez ukraińskich żołnierzy z 72 brygady zmechanizowanej pod dowództwem Gryszczenki. Ostrzelana też tam została wieś Swobodnoje:

Poniżej reportaż filmowy z miejscowość Swobodnoje  ostrzelanej przez ukraińskie wojsko:

Na odcinku frontu ługańskiego ukraińskie wojsko w nocy z 8 na 9 lipca ostrzeliwało z rejonu wzgórza 175,9 przy pomocy moździerzy kaliber 82 mm okolice miejscowości Suchodon:

W czasie poprzedniej doby ukraińskie wojsko w tej części frontu 12 razy naruszyło warunki zawieszenia broni. Ostrzelane zostały stanowiska obronne sił powstańczych w rejonie miejscowości Sokolniki, Żiełobok oraz w okolicach punktu kontrolnego nr. 31.

Straty wczorajszego dnia walk wynosiły po stronie powstańców 27 rannych i zniszczone jedno działko przeciwlotnicze.

Po stronie wojsk ukraińskich straty wynosiły: 3 zabitych, 16 rannych, jeden zniszczony czołg i moździerz. Tam też został zniszczony jeden ukraiński opancerzony transporter bojowy, który usiłował przekroczyć linię rozgraniczenia, w wyniku czego zginęło dwóch ukraińskich żołnierzy, a trzech innych, którzy zostali ranni trafiło do niewoli:

Poniżej reportaż filmowy o Pierwomajsku, który ostatnio był systematycznie ostrzeliwany przez ukraińską artylerię:

Podczas wczorajszego briefing zastępca ministra obrony DRL, Edward Basurin poinformował, że służby śledcze DRL zebrały już dostateczną ilość dowodów potwierdzających fakt dopuszczenia się przez ukraińskich żołnierzy licznych zbrodni wojennych:

„Międzyresortowy zespół śledczy powołany do zbadania zbrodni wojennych popełnionych przez ukraińskie siły zbrojne na terenie Donbasu zebrał znaczną ilość dowodów, na to że w okresie czerwiec-sierpień 2014 roku posługiwały się one zakazanymi broniami, w tym pociskami zawierającymi fosfor, pociskami kasetowymi, bombami o dużej sile rażenia oraz pociskami taktycznymi Toczka-U, które mogą również być wyposażone w głowice jądrowe (….) Wszystkie zebrane fakty potwierdzone są zeznaniami świadków oraz zdjęciami i filmami zrobionymi przez dziennikarzy (…) To nie jest jeszcze pełna lista zbrodni jakich dopuściły się ukraińskie oddziały karne przeciwko pokojowi i ludziom, bo jest ona o wiele dłuższa”.

Poniżej najnowsze dokumenty przechwycone z ukraińskiego „ministerstwa prawdy” przez hakerów z Cyberberkuta. Tak wygląda wolność słowa w wykonaniu „demokratycznych” władz ukraińskich:

Holenderski zespół śledczy na Twitterze opublikował mapę Ukrainy bez Krymu:

Na koniec kilka zdjęć:

Powyżej krótka historia obrazkowa Mustafy Dżemilewa, który gdzie się tylko da zabiega o pieniądze.

Ponownie została uszkodzona w wyniku ostrzelania przez ukraińską artylerię główna magistrala wodna zasilająca w bieżącą wodę mieszkańców Gorłówki i okolicznych miejscowości.

Ćwiczenia wojsk pancernych Noworosji- czołgi T-64 BW.

I jeszcze kilka aktualnych filmów:

Pozdrawiam.

Reklamy

128 uwag do wpisu “Wojna domowa na Ukrainie 10.07.2015r.- 141 dzień od nowego rozejmu.

 1. Kery odciął się od wypowiedzi Dżozefa Danforda, który uznał Rosję za zagrożenie dla istnienia Stanów Zjednoczonych powiedział w piątek przedstawiciel oficjalny Departamentu Stanu Mark Toner.
  W czwartek minister USAF Debora Li Dżejms i Dżozef Danford nazwali Rosję największym zagrożeniem dla Stanów. Ławrow na te zarzuty powiedział, że Stany podnoszą głośne oskarżenia przeciw Rosji, powodują podekscytowanie opinii publicznej, potem powołując się na nie, gdy zaczynają być bytem retorycznym, tworzą infrastrukturę NATO w pobliżu naszych granic wbrew umowom i postanowieniom tzw. aktu założycielskiego.
  W październiku 2014 r Obama zrównał Rosję z wirusem ebola i terrorystami w Syrii.
  Американский госсекретарь Джон Керри выразил несогласие со словами генерала Джозефа Данфорда о том, что Россия представляет угрозу существованию США, заявил в пятницу официальный представитель Госдепа Марк Тонер.
  http://www.vz.ru/news/2015/7/10/755581.html
  http://vz.ru/news/2015/7/9/755188.html

  Kłamstwa się zdementuje ale bazy zostaną. Jankesi wręcz zioną pokojem.

  Polubione przez 4 ludzi

 2. Islamski batalion najemników „Krym” wejdzie w skład armii upadlińskiej – powiedział dowódca Issa Akajew.
  Добровольческий батальон «Крым» будет легализован и войдет в состав Вооруженных сил Украины, сообщил командир подразделения Исса Акаев.
  http://www.vz.ru/news/2015/7/10/755583.html

  I w zasadzie nie ma się co podniecać, bo w Polsce jest już organizacja, która wzoruje się – jak mówi jej szef Łukasz Baranowski- na prywatnej armii pt. Blackwater. Jest to jedyna w Polsce spółka wojskowa PMC ( Private Military Company).
  .http://zwe.org.pl/
  .http://zwe.org.pl/o-zwe/struktura-organizacyjna/. ( dużo mówi, he, he…)

  Ciekawe, czy wzorem prywatnej armii bierze już udział w „ochronie” na upadlinie

  Polubione przez 5 ludzi

 3. Banderowcy ostrzelali dzielnicę Kijowską w Doniecku. Artyleria trafiała w domy mieszkalne i w piekarnię.Zniszczony jest budynek z apteką. Brak informacji o ofiarach. Staruszki mieszkające w ostrzelanych blokach są przerażone. Po gromkich wybuchach rozpoznają ciężką artylerię.
  По нашей предварительной информации, артиллерийскому обстрелу подвергся Киевский район города Донецка. Были отмечены попадания в жилые дома, также есть информация, что боеприпас попал на территорию хлебозавода.
  http://www.vz.ru/news/2015/7/10/755585.html

  A mnie się wydaje, że banderowcy prowadzą ostre ćwiczenia na podstawie danych satelitarnych przekazywanych przez jankesów. Zauważmy, że trafiają w infrastrukturę: rurociągi, szkoły, transformatory, szpitale, piekarnie i konkretne domy. Pamiętam informację z lata ub. roku, że upadlińcy do namierzania celów korzystali z wójcia gugla a trafiali kulą w płot. Teraz salwy są coraz dokładniejsze. Myślę, że trenują przed przed czymś większym. Gdyby nanieść cele ostrzałów na mapę w funkcji czasu, pewnie obraz ułożyłby się w sensowną całość.

  Polubione przez 6 ludzi

  • Też mam podobne skojarzenia. Jednocześnie, z tu (m.in.) zamieszczanych informacji i filmów widać, że opołczeńcy też trenują zwiększenie skuteczności i to w ataku (ostatnio były linkowane filmy z ćwiczeń batalionów czołgów i artylerii).

   Polubione przez 5 ludzi

 4. Wyprzedaż majątku upadliny. Dopilnuje tego nowy szef UKRNAFTY Brytyjczyk Mark Rollinz. 50% akcji firmy należy do „Naftogazu Ukrainy”.
  Москва, 10 июля – АиФ-Москва.
  Руководителем компании «Укрнафта» станет подданный Великобритании Марк Роллинз, ныне занимающий пост президента компании BG Kazakhstan, сообщает ТАСС со ссылкой на СМИ.
  http://www.aif.ru/money/company/glavoy_ukrnafty_stanet_britanec_mark_rollinz_smi

  Polubione przez 3 ludzi

 5. Dług zagraniczny SZA może być wielkim problemem światowej gospodarki – powiedział W. Putin. Dług jest większy niż PKB. Dochód wynosi 17,8 bln $ a dług 18,2 bln. $.
  http://www.aif.ru/money/economy/putin_nazval_vysokiy_vneshniy_dolg_ssha_sereznoy_problemoy

  A mówią, że pieniądze nie śmierdzą. Śmierdzą, śmierdzą…farbą drukarską. Kiedyś Laskowik w Opolu powiedział prorocze słowa:” jak to pójdzie na Wschód i obleci Ziemię dookoła, jak w nas pie…”

  Polubione przez 7 ludzi

 6. Na Onecie pan Arek konkluduje sprawę grecką
  -„~Arek : System niewolenia ludzi i narodów stosowany przez światową finansjerę jest całkiem prosty. Oto kolejne etapy : Służby specjalne finansują opozycję, która żąda otwarcia na Zachód. Następuje otwarcie, które oznacza przyjęcie zasady „swobodnego przepływu kapitałów”. W praktyce zasada ogranicza się do swobody przepływów kapitałów pieniężnych. Na dziewiczy teren płynie strumień towarów, a wraz z nim napływa pieniądz w formie łatwego dostępu do kredytu. W pierwszym rzędzie kredytuje się rząd – na zakup „marchewki” dla ludzi. W drugiej kolejności udziela się kredytów firmom. Rośnie ich produkcja, rośnie zatrudnienie i płace, wzrasta poczucie dobrostanu ludności. W tej fazie następuje boom kredytów konsumenckich. Wszyscy (rząd, firmy, ludzie) są już zadłużeni. Odsetki od kredytów płyną szeroką strugą do portfeli finansjery. Zadłużona ludność zaczyna ograniczać wydatki. Środki na bieżącą konsumpcję maleją, bo trzeba spłacać kredyty. Spada spożycie, spada produkcja krajowa skutecznie wypierana przez tańszą produkcję importową. Następuje drenaż rynku finansowego. Pieniądz płynie za granicę (odsetki, import, dywidendy). Pieniądza w kraju jest coraz mniej. Środki z Zachodu płyną nadal. Tym razem na wykup bankrutujących przedsiębiorstw. W ręce ponadnarodowych korporacji przechodzą banki, firmy ubezpieczeniowe i handel detaliczny. Zyski korporacji poprzez zamianę walut krajowych na dewizy wyczerpują rezerwy dewizowe Banku Centralnego. Dla uzupełnienia rezerwy dewizowej rząd wyprzedaje resztę majątku narodowego ( np. w Polsce sprzedano majątek narodowy za 150 mld złotych, a roczne dochody korporacji przekazywane za granicę wynoszą około 100 mld rocznie ). Sytuacja końcowa : gospodarka oparta na imporcie, wysokość zadłużenia ludności, przedsiębiorstw i państwa powoduje powszechną utratę zdolności kredytowej, rynek nie zasilany kredytami i osuszany z pieniądza przez wypływ za granicę kurczy się. Powszechny brak pieniądza w obrocie przynosi bezrobocie, rozwarstwienie majątkowe społeczeństwa, zubożenie ludności, wyprzedaż majątku na rzecz banków. Poczucie braku stabilizacji ekonomicznej, strach przed komornikiem wywołuje depresję, lęk przed przyszłością i wyzwala najgorsze cechy ludzkie : pazerność, bezwzględność i egoizm. Gospodarki rozwinięte za pomocą systemów finansowych niszczą i niewolą gospodarki słabsze. Obrazek po „reformach” : banki i tzw. ubezpieczyciele, handel detaliczny są własnością korporacji. Miejsca pracy ograniczone w znacznym stopniu do pracy na rzecz korporacji. Przemysł krajowy zlikwidowany poprzez bankructwa i wrogie przejęcia. Powszechne zadłużenie i niebotyczne dochody korporacji doprowadzają do korumpowania decydentów gospodarczych na niespotykaną skalę. Krajowe rolnictwo obumiera z powodu importu taniej żywności. Rząd, by spłacić długi, wyprzedaje ostatki mienia narodowego, np. lasy państwowe. Waluta narodowa, rzekomo wymienialna, jest wymienialna tylko w jedną stronę ( spróbuj w USA wymienić złotówki na dolary ). Następuje całkowita utrata suwerenności waluty narodowej. Sklepy pełne importowanych towarów. A ludność bez środków do życia. A za kilka lat język angielski ( jidisz ? hebrajski ? ) stanie się językiem urzędowym

  Polubione przez 12 ludzi

  • W mechanice płynów jest tak, że jeśli połączymy dwa zbiorniki o różnych ciśnieniach, to przepływ będzie od zbiornika z ciśnieniem wyższym do tego z niższym, aż się ciśnienia wyrównają. Dlaczego w polityce/ekonomii przepływ (pieniądza) jest odwrotny?

   Polubione przez 8 ludzi

  • Jak nie, jak tak. Pan Arek doskonale dokonał analizy neoliberalnego porządku świata. Można jeszcze do tego dodać komercjalizację (urynkowienie) usług społecznych: emerytur, służby zdrowia, pomocy społecznej, dostępu do wymiaru sprawiedliwości, nauki, szkolnictwa, administracji lokalnej i państwowej, policji i ochrony, wojska, mieszkalnictwa i…religii. Czegoś zapomniałem? A teraz wyjrzyjmy za okno…

   Polubione przez 11 ludzi

 7. A to potwierdzenie mojego porannego wpisu:

  Kilka dni temu informowaliśmy, że prezydent Bronisław Komorowski wybiera się do berlina, aby w obecności niemieckich polityków oddać hołd antypolskiemu bohaterowi Clausowi von Stauffenbergowi. I pojechał.

  CZYTAJ O TYM! Komorowski znów nas skompromituje! Jedzie do Niemiec uczcić rasistę i nazistę – nienawidzącego Polaków!

  Za polskim prezydentem do Berlina pojechali polscy dziennikarze i z ich relacji wynika, że sprawdziły się nasze słowa – Bronisław Komorowski nie tylko oddał hołd niemieckiemu bohaterowi, ale zdążył przy tym obrazić wszystkich Powstańców Warszawskich!

  Z relacji serwisu niezalezna.pl wynika, że tuż po niemieckich przedstawicielach, głos zabrał polski prezydent, który stwierdził, że Powstanie Warszawskie było konsekwencją zamachu na Hitlera z 20 lipca 1944 r. w Wilczym Szańcu:

  – W jakiejś mierze polski zryw niepodległościowy 1 sierpnia 1944 r. wpisuje się (niezależnie od intencji) także w ten kalendarz wydarzeń, w których funkcjonuje tradycja 20 lipca 1944 r., a więc tradycja zamachu na Hitlera – powiedział Bronisław Komorowski.

  Dodatkowo Komorowski zrównał niemiecki ruch oporu ze zrywem niepodległościowym w wykonaniu Armii Krajowej.
  http://polskaniepodlegla.pl/kraj-swiat/item/2527-wstyd-na-caly-swiat-komorowski-w-berlinie-uczcil-naziste-i-obrazil-wszystkich-powstancow-warszawskich

  Komorowski rozegrany przez Niemców. „Podkreślił odwagę grupy von Stauffenberga”
  http://niezalezna.pl/68833-komorowski-rozegrany-przez-niemcow-podkreslil-odwage-grupy-von-stauffenberga

  Wydaje mi się, że już padła odpowiedź, kim jest ten człowiek.

  Polubione przez 6 ludzi

  • Prezydent Komorowski powinien przemówić tak:

   Dziękujemy wam narodzie niemiecki, za to że napadliście na nas w 1939 roku, dzięki temu Powstańcy Warszawscy mieliby okazję powstać i w młodym wieku pójść do piachu w ciężkich męczarniach, a przy okazji pociągnąć za sobą w tę mogiłę kilkaset tysięcy zamordowanych cywilów i 85 % zabudowań milionowej metropolii.

   Gdyby nie wy, szlachetni Niemcy, warszawska młodzież w latach 40. wiodłaby nudne życie mieszczuchów, siedziała za biurkami a w weekendy dłubała w ziemi na działkach.

   Polubione przez 7 ludzi

 8. Nie wiem czy widzieliście na wybiórczej nowe mundury nowej ukraińskiej „policji”, która ma zastąpić „skorumpowaną milicję”. Mundury podobne do gestapo, a ci „policjantki i policjanci” to bardziej wyglądają na modeli w stylu Kena i Barbie 😀 . Jak myślicie, że to kolejna propagandowa PR-owa zagrywka władz w Kijowie 🙂 ?

  http://wiadomosci.gazeta.pl/wiadomosci/56,114944,18331963,Kijowska_policja_ma_nowa__piekna_i_mloda_twarz,,1.html

  Polubione przez 6 ludzi

  • Gdybym nie wiedział że to z Kijowa to sądząc po „pozach” jakie robią do obiektywu ci „stróże prawa” to bym pomyślał, że to kolejna część „Akademii policyjnej”. BTW co za okrutne pasztety … brrr ….

   Polubione przez 5 ludzi

    • Fajnie jest dopóki komedia jest tylko oglądanym w telewizji filmem. Gdy komedia staje się rzeczywistością i w dodatku dotyczy policji to już nie jest takie śmieszne, to jest wtedy co najmniej groteska a nie komedia. Ten pożal się boże „policjant” co obejmuje „policjantke” (W MUNDURACH NA SŁUŻBIE) na zdj. nr 3 to jest groteska. Albo zdj. nr 11. – ja już nie wiem kto to jest – organ porządkowy czy pani do towarzystwa. Jeżeli oni naprawdę są policjantami to ja autentycznie i szczerze współczuję Kijowianom tego co się u nich dzieje.

     Polubione przez 4 ludzi

     • Zgadza się. No, ale myślę, że ludzie w Kijowie nie są głupi i uwierzą, że zmienią milicję na pseudo-policję, że zniknie korupcja. No, ale u nas w Polsce niektórzy jak ciemny lud kupią bajkę tak jak kiedyś z tym „demokratycznym” Majdanem. Pozdrawiam.

      Polubione przez 4 ludzi

 9. Opinia: sąd w Wiedniu może pokazać istotę wydarzeń w Kijowie.
  Prezydent Ukrainy Petro Poroszenko i mer Kijowa Witalij Kliczko mogą zostać oskarżeniu przed sądem w Wiedniu o spisek, którego celem było obalenie władzy – tak sądzi politolog Władymir Olienczenko. Były zastępca szefa administracji Janukowycza Andrij Portnow przygotowuje zawiadomienie do prokuratury wiedeńskiej.
  Portow oskarżą Poroszenkę i Kliczkę o to, że wspólnie i w porozumieniu w marcu 2014 r. w Wiedniu porozumieli się w celu obalenia władzy i rozwiązania parlamentu. wszystkie elementy tej umowy zostały wypełnione. Nowe władze zaczęły niezwykle ostro występować przeciw opozycji i „zneutralizowały sądy”. Wydarzenia z 21/22 lutego 2014 r. można zakwalifikować jako zamach stanu.
  По данным СМИ, президент Украины Петр Порошенко и мэр Киева Виталий Кличко могут предстать перед австрийским судом по обвинению в сговоре „с целью раздела власти”. Политолог Владимир Оленченко считает вполне возможным такое развитие событий.
  http://ria.ru/radio_brief/20150710/1125382178.html

  I tą radosną nowiną kończę. Dobranoc.

  Polubione przez 9 ludzi

 10. Dzien dobry o poranku przy kawie 🙂

  Dzis mija 72 rocznica KRWAWEJ NIEDZIELI NA WOLYNIU .

  Ciekawa jestem , ktore sciekowe umieszcza chocby wzmianke o tej dacie ?

  Sledze dzis z wielka uwaga.

  Data 11 lipca – rocznica Krwawej Niedzieli na Wołyniu – symbolizuje jedną z największych tragedii w historii Polski XX wieku, jaką było ludobójstwo wołyńsko-małopolskie. Ludobójstwo, którego ofiarami oprócz Polaków padli także Czesi, Ormianie, Rosjanie i Żydzi oraz Ukraińcy, którzy nie popierali OUN/UPA. Rocznica ta od szeregu lat jest upamiętniana głównie przez organizacje społeczne i wolontariuszy pozarządowych. W dalszym ciągu tematyka związana z tą rocznicą nie jest mile widziana w świecie mediów i polityki, gdzie przede wszystkim nie akceptuje się samego pojęcia „ludobójstwo” jako określenia zbrodni popełnionych z inspiracji banderowskiej frakcji Organizacji Ukraińskich Nacjonalistów na ludności polskiej Kresów Wschodnich II Rzeczypospolitej. Do dzisiaj Sejm nie chce ustanowić dnia 11 lipca Dniem Pamięci Męczeństwa Kresowian. W drukowanych w Polsce kalendarzach można przeczytać, że 11 lipca przypada Światowy Dzień Ludności, ale nie rocznica Krwawej Niedzieli. W polskiej Wikipedii pod hasłem 11 lipca w ogóle nie ma roku 1943, nie mówiąc już o jakiejś wzmiance o rzezi Wołynia i Małopolski Wschodniej. „Gazeta Wyborcza” w 72. rocznicę Krwawej Niedzieli obszernie pisze o 20. rocznicy masakry w Srebrenicy, przedstawiając zresztą tendencyjnie jej tło historyczne. Tak wygląda stosunek tzw. wolnej i niepodległej Polski do jednej z najokrutniejszych zbrodni popełnionych na narodzie polskim w całej jego historii i w nieodległym przecież czasie.

  czyt. dalej :
  https://bohdanpietka.wordpress.com/2015/07/10/ludobojstwo-niepotepione/

  Polubione przez 9 ludzi

  • Coroczna celebracja wydarzeń w Srebrenicy przez GW jest świadomym działaniem mającym za cel wyrugowanie z pamięci wydarzeń Krwawej Niedzieli na Kresach. Poza kwestią polską, to pozornie niezrozumiałe nagłośnienie zbrodni w Bośni ma też drugi, mniej oczywisty cel, którym jest rozmycie odpowiedzialności i wybielenie poczynań Izraela wobec muzułmanów, których kulminacją była masakra w libańskich obozach uchodźców w Szabra i Szatila w 1982 roku. Holenderski batalion ze Srebrenicy, któremu przypadła rola kozła ofiarnego, pięknie wymazuje ze świadomości zbiorowej postawę Armii Izraelskiej w trakcie maskary w obozach palestyńskich uchodźców. W końcu można powiedzieć, że i w Srebrenicy jak i Libanie chrześcijanie mordowali muzułmanów lub biernie się temu przyglądali. Nikt za parę lat nie będzie pamiętał jak Armia Izraelska inspirowała milicję Falangi i doświetlała flarami miejsce masakry w trakcie jej trwania.

   Polubione przez 3 ludzi

Możliwość komentowania jest wyłączona.