Wojna domowa na Ukrainie 13.07.2015r.- 144 dzień od nowego rozejmu.


Już nie poskacze.

Jedno z wiodących polskojęzycznych mediów zamieściło przedwczoraj informację pod następującym tytułem: „Ukraina. Strzelanina między mafią a rebeliantami. Trzy osoby nie żyją, siedem jest rannych” W następnym akapicie tej samej informacji napisano:

„Trzy osoby zginęły, a siedem zostało rannych w strzelaninie w Mukaczewie w obwodzie zakarpackim na zachodzie Ukrainy. Wśród rannych są cywile. Strzelali członkowie Prawego Sektora i mafiosi.”

Jak z tego widać polskojęzyczne medium otwartym tekstem przyznało, że w Mukaczewie na ukraińskim Zakarpaciu rządzi „mafia”, zaś członkowie skrajnie nacjonalistycznej zmilitaryzowanej organizacji „Prawy Sektor”„rebeliantami”.

Nie dość tego przedstawicielami tej mafii ma być miejscowy deputowany Wierchownej Rady, Michaił Łania oraz funkcjonariusze mukaczewskiej milicji, bo to właśnie między nimi a bojówką „Prawego Sektora” doszło do wymiany ognia, w wyniku czego zginęło kilka osób i kilkanaście zostało rannych, w tym większość miejscowych milicjantów.

Prawda zaś jest taka, że w miejscowość ta leżąc nieopodal przejść granicznych z Węgrami i Słowacją stała się lokalnym centrum chroniącym i czerpiącym  dochody z przemytu papierosów, alkoholu, narkotyków i jak i innych towarów.

I właśnie w ten układ postanowili wejść lokalni watażkowie „Prawego Sektora” co spotkało się ze zdecydowaną odmową mieszkającego tam i kontrolującego nielegalny proceder Michaiła Łani. Odmowa zaś doprowadziła do incydentu zbrojnego z bojówką „Prawego Sektora” zaatakowanej przez miejscowych milicjantów i funkcjonariuszy innych służ porządkowych.

Tak więc lokalna mafia chroniąc swoje źródła dochodu przy wsparciu państwowych służb porządkowych dała odpór członkom „Prawego Sektora”, którzy postanowili coś z układu dla siebie uszczknąć.

Nie jest to więc, jak sugerują nasze media, walka dobra ze złem, tylko walka o korzyści z funkcjonującego na Ukrainie przestępczego układu stworzonego jeszcze za poprzedniej władzy a obecnie już działającego zupełnie legalnie.

http://wiadomosci.gazeta.pl/wiadomosci/1,114871,18343240,ukraina-strzelanina-miedzy-mafia-a-rebeliantami-trzy-osoby.html

Czy Mukaczewo jest w związku z tym jakimś miejscem wyjątkowym, w którym rządzi przestępczy układ, a do którego to układu postanowili się podłączyć lokalni watażkowie „Prawego Sektora”?

Otóż, nie jest ot żadne wyjątkowe miejsce na mapie współczesnej Ukrainy, różni się tylko tym od pozostałych, że mafia działająca pod parasolem ochronnym centralnych władz po raz pierwszy stawiła zbrojny opór swoim konkurentom do żłoba.

Wszędzie indziej nie było walk, bo strony się dogadały, natomiast w Mukaczewie sytuacja była inna, co wynikało z faktu pewności swoich sił lokalnego układu przestępczego, który jak widać wygrał.

Wcześniej, już w kilka miesięcy po przewrocie parlamentarnym i prezydenckim jaki miał miejsce na początku ubiegłego roku w Kijowie, miała miejsce podobna sytuacja na Wołyniu, gdzie Szaszka Biały- jeden z liderów „Prawego Sektora”- został wyeliminowany przez funkcjonariuszy sił specjalnych ukraińskiego MSW kierowanego przez  Arsena Awakowa z powodu utarczek z członkami tamtejszego mafijnego układu na szczeblach lokalnej administracji i szemranego środowiska biznesmenów.

Jak z tego widać członkowie „Prawego Sektora” nie godzą się już na pełnienie jedynie roli ramienia zbrojnego obecnego reżymu w Kijowie, ale również chcą uczestniczyć jako równoprawny partner w podziale łupów, na co oczywiście klika rządowo-oligarchiczna nie chce się zgodzić.

W ostateczności więc ta sprzeczność interesów musi doprowadzić do zawarcia jakiejś nieformalnej ugody i zrobienia miejsca przy korycie władzy „młodym wilkom” – szczególnie na szczeblu lokalnym- albo też doprowadzi do kolejnej odsłony wojny domowej, tym razem o podział łupów. Z tym, że rozwój sytuacji w tym kierunku wojny, jest mało prawdopodobny, gdyż nikomu to się nie będzie opłacało, więc prawdopodobne będzie dogadanie się przy podziale stref wpływów i płynących stąd profitów.

To tyle tytułem wstępu, a teraz przystępuję do relacji z kolejnego dnia wojny domowej na południowo-wschodniej Ukrainie.

Wczoraj w różnych odcinkach czasu ukraińska artyleria prowadziła ostrzał artyleryjski terenów mieszkalnych Doniecka, jego obrzeży w rejonie dzielnicy Putiłowskiej, które zostały ostrzelane z moździerzy i ręcznej broni maszynowej oraz terenów wokół lotniska, w tym miejscowości Piaski, Spartakus i Jasinowata. Podczas wczorajszego ostrzału przez ukraińską artylerię rejonu Doniecka zostało rannych trzy osoby cywilne, jedna osoba zginęła i jeden powstaniec został zabity.

Skutki wczorajszego ostrzału Doniecka:

Poniżej film z przedwczorajszego ostrzału Doniecka rakietami „Grad”:

Tam też w rejonie Marinki, lotniska oraz Spartakusa odpierane były ataki ukraińskich wojsk na pozycje obronne sił powstańczych. Wszystkie ataki zostały skutecznie powstrzymane.

Nadal też ukraińska artyleria ostrzeliwuje z kierunku Dzierżyńska, Majorska i Swietłodarska przedmieścia miejscowości Gorłówka, gdzie w wyniku tego w rejonie osiedla Zajcewa została ranna jedna kobieta.

Ostrzeliwany jest również przez ukraińską artylerię z kierunku Swietłodarska teren pomiędzy miastami Uglegorsk i Debalczewo.

Dziś rano około godziny 04:00 ostrzelana została przez ukraińską artylerię oraz przy użyciu broni ręcznej miejscowość Kranogorowka.

Przedwczoraj około godziny 15:15 został ostrzelany konwój ukraińskiej kolumny wojskowej w rejonie Stanicy Ługańskiej w wyniku czego zostało rannych dwóch żołnierzy.

Jak donosi służba prasowa ukraińskich sił zbrojnych w ciągu ostatnich dni zginęło dwóch żołnierzy i pięciu zostało rannych. Oczywiście jak zwykle straty przez stronę ukraińską są kilkakrotnie zaniżone.

Według zastępcy ministra Obrony Narodowej DNR, Edwarda Basurina ostatnie ostrzały prowadzone przez ukraińskie wojska terenów mieszkalnych Doniecka i jego przedmieść oraz w Gorłówce są prowadzone celowo.

I tak ostrzał Doniecka i Spartakusa prowadzony jest przez artylerię ze stanowisk ogniowych rozmieszczonych w Opytnoje i Awdiejewce 11 samodzielnego batalionu zmechanizowanego „Ruś Kijowska” pod dowództwem Aleksieja Sawicza.

Natomiast ostrzał Gorłówki i zamieszkanych przedmieść prowadzony jest przez artylerię ukraińskiego 17 batalionu piechoty zmechanizowanej pod dowództwem Aleksandra Szczerbina.

Wczoraj we wczesnych godzinach popołudniowych jeden z liderów ukraińskiej organizacji militarnej „Prawy Sektor”, Sergiej Amirow ogłosił za pośrednictwem internetu, że w przypadku kontynuowania operacji zatrzymania i likwidacji swoich żołnierzy w Mukaczewie przez organa porządku publicznego, zarządza się gotowość do rozpoczęcia działań bojowych na pełną skalę:

Z doniesień napływających w dniu wczorajszym od ludności cywilnej, z rejonu strefy walk w Donbasie niektóre z oddziałów organizacji ukraińskich skrajnych nacjonalistów „Prawy Sektor” w godzinach popołudniowych zaczęły opuszczać swoje stanowiska bojowe kierując się na zachód w głąb Ukrainy.

Natomiast wg. informacji ogłoszonej przez służbę prasową „Prawego Sektora” około godziny 17:00, na polecenie wydane przez ukraińskiego prezydenta Perto Poroszenkę, zaczęto kierować odziały ukraińskich wojsk w rejon Kijowa:

„Żołnierze 17 batalionu ,,Prawego Sektora,, zauważyli, że z kierunku Połtawy w stronę Kijowa przemieszcza się kolumna sprzętu wojskowego w ilości 30 sztuk i 17 autobusów z żołnierzami, łącznie około 600 ludzi. W tym samym czasie z Charkowa w stronę Kijowa jedzie konwój pojazdów opancerzonych ,,Cougar,,”

W odpowiedzi na incydent zbrojny jaki miał miejsce przedwczoraj w miejscowości Mukaczewo na Zakarpaciu, węgierskie władze podjęły decyzję o wzmocnieniu granicy państwowej w tym rejonie.

Niejako na poboczu incydentu w Mukaczewie jest sprawa samochodów jakimi poruszali się tam bojówkarze „Prawego Sektora”, z których jeden miał polską rejestrację GKS F 191 z pomorskiej miejscowości Kościerzyna, a inne rejestracje czeskie:

Dowodzi to pomocy jakiej środowiska diaspory ukraińskiej udzielają swoim ziomkom na Ukrainie ze skrajnie nacjonalistycznej i wrogiej Polsce organizacji „Prawy Sektor”.

Czy w związku z tym nie jest już najwyższy czas na to aby polskie służby zajęły się problemem?

Poniżej film dokumentujący sobotni incydent w Mukaczewie:

Na koniec kilka zdjęć:

Kijów wczoraj.

Porzucona „technika” przez bojówkę „Prawego Sektora” w Mukaczewie.

I jeszcze kilka aktualnych filmów:

Pozdrawiam.

Reklamy

142 uwagi do wpisu “Wojna domowa na Ukrainie 13.07.2015r.- 144 dzień od nowego rozejmu.

 1. .https://youtu.be/DYUzEKALp7g
  Chłopak z Mukaczewa uwolniony …

  Prawosektorowcy komentują wcześniejsze wystapienie Porocha o tychże – że ich się nie dotyczą / te słowa/ http://dnr-news.com/dnr/22827-pravyy-sektor-slova-poroshenko-o-razoruzhenii-k-nam-ne-otnosyatsya.html

  http://dnr-news.com/dnr/22829-politolog-razoruzhit-nezakonnye-voennye-formirovaniya-kievu-ne-udastsya.html Politolog przestrzega że tych „nieprawnych struktur siłowych” nie da się rozbroic!

  Razem z parszywosektorowcami protestują jeszcze cztery bataliony – chodzi o Kijów. http://dnr-news.com/dnr/22830-ukrsmi-s-pravym-sektorom-v-kieve-protestuyut-esche-chetyre-batalona.html

  http://dnr-news.com/dnr/22831-boycy-pravogo-sektora-v-mukachevo-prodolzhayut-takticheskiy-manevr-chtoby-ne-sdavatsya-silovikam.html Parszywosektorowcy bawią się w ciucuibabkę – tak to przetłumaczyłem ten „przeciągany w czasie manewr” – mający na celu nie zdawanie się nikomu… najgorsze jak przejda na naszą stronę granicy – bo Słowacy i Węgrzy wzmocnili granice a my????

  Polubione przez 3 ludzi

 2. Makrela poinformowała o głębokich różnicach między RFN i USA w kwestii szpiegostwa.
  Меркель заявила о серьезных расхождениях между Германией и США в вопросе о шпионаже.
  http://www.vz.ru/news/2015/7/13/755992.html
  Wściekła się, że jankesi ją inwigilowali a współpraca szpiegów nie polega na podsłuchiwaniu. A Niemcy to duży kraj i chce współpracy bez nadzoru.

  Jednak jankesi odrobili lekcję u Feliksa Edmundowicza: ufają i …kontrolują

  Polubione przez 4 ludzi

 3. 6-7 bandytów z parszywego sektora otoczyli milicjanci w Mukaczewie.
  Dowódca operacja nie chce użyć siły, bo to może sprowokować niepokoje społeczne, jest to skrajnie niebezpieczne w kraju, który toczy wojnę.
  Встретились с силовиками. Проехали на место событий. Картина проясняется. Пока заблокированными остаются шесть-семь активистов «Правого сектора*». Мы нашли общий язык с руководителем операции по их задержанию генералом Маликовым, что силовой путь сейчас недопустим», – сообщил он в Facebook.
  http://www.vz.ru/news/2015/7/13/755994.html

  .Jakoś się nie szczypali, że użycie siły przeciwko cywilom o odmiennym zdaniu w Donbassie może wywołać niepokoje społeczne.Rzeźnik wymięka. Jeśli ulegnie teraz nazistom, to Szef może zacząć liczyć dni do jego końca.

  Polubione przez 4 ludzi

  • Boją się otwartego konfliktu, ale taki konflikt jest na rękę opołoczeńców, choć trzeba przyznać, że perspektywa walki blisko naszej wschodniej granicy, powinna dać do myślenia naszym władzą , że pora tą granicę wzmocnić. Jak na razie nie ma takich planów.
   Ale nie liczę na władzę, apeluję do Straży Granicznej , aby sama zastosowała wzmocnione środki bezpieczeństwa, chociażby nieoficjalne. Jest tam na pewno wielu rozsądnych ludzi.

   Polubione przez 4 ludzi

 4. Bój w Piaskach, Spartaku, okolicach donieckiego aiportu, a także na południowy i północny zachód od Gorłówki, trwa również ostrzał Doniecka. Dane z MM.
  Nie ma jak widać spokoju w Donbasie, nie ma widoków na zmianę tej sytuacji. Czas chyba na jakieś bardziej zdecydowane działania ze strony opołoczeńców. Może kłótnia w ,, mafijnej rodzinie ” w Kijowie pomoże w podjęciu tej decyzji.

  Polubione przez 3 ludzi

 5. WItam z mojego do tej pory najmocniejszego superkomputera – zobaczymy na jak długo…. 🙂

  Rozpocznę dowcipem- opowieścią – jak trzeba to przetłumacze…
  .http://cs621717.vk.me/v621717110/37dc9/I7sZ3fQEUuY.jpg

  Oraz na wszelki wypadek / gdyby mnie wywaliło z sieci/ kotem pożegnalnym i nietypowym! 🙂
  .http://cs627623.vk.me/v627623806/9e95/ZiGCJmIYbUI.jpg

  Polecam .https://youtu.be/oqsF4l2kiM4
  Мы должны умирать, чтобы американцы могли жить…
  Интервью Кена Йебсена с Петер Кёниг. Петер Кёниг гражданин Швейцарии и проработал в Всемирном Банке более двадцати лет он реализовывал проекты с вязаные с питьевой водой. Он хорошо знаком с финансовой и денежной системой и теперь он помогает людям в Южной Африке и Греции вырваться из когтей Всемирного Банка и МВФ.

  Sieć obiegła ta informacja http://www.novorosinform.org/news/id/32494
  Ze został zwolniony jeden generał ukropski, ale w Rossija24 pokazywali i omawiali że to plotka a raczej włamanie na jakieś konto twitterowe gdzie ta informacja się pojawiła. Wpierw włamywaczami mili być jak wiadomo Rosjanie ale potem okazali się nimi parszywosektorowcy

  Prawda natomiast jest informacja że kolejny wysoko postawiony urzednik ukrów przeszedł na stronę DNR http://www.novorosinform.org/news/id/32518

  Potwierdzenie wcześniej wspominanej informacji że Rzeźnik Krainy dał rozkaz by rozbroić wszystkie „nieprawne” siły… ALe tam wszystko jest „nieprawne”! http://www.novorosinform.org/news/id/32521

  Historia ciekawa i zdjęcia szokujące jak i opowieści zapisane przez fotografa z Ameryki ale o ukropskich korzeniach http://vk.com/brusek?w=wall274493429_8312%2Fall

  Pomocnik Striełkowa o „syndromie iłowajskim”, agentach SBU w Petresburgu itd
  http://riafan.ru/338028-pomoshhnik-strelkova-ob-ilovayskom-sindrome-politsii-i-agentah-sbu-v-peterburge/

  Podobno Janukowicz pyta czy Poroszenko już jest w Rostowie? Pewnie by sie chciał spotkac na kawie lub piwie? .http://cs623324.vk.me/v623324547/36d7f/ZeVWm-V0fDE.jpg

  Ze zbioru ciekawostek przyrodniczych – mały przerywnik wklejam! 🙂
  Слева: Первая страница «Азбуки» Ивана Фёдорова. Львов 1574 год.
  Справа: Страница из „Южнорусского букваря”, „Ерыжка” Тараса Шевченко, 1861 год.
  .http://cs625321.vk.me/v625321803/232ba/9WxNuOLRfQA.jpg
  .http://cs625321.vk.me/v625321621/2a0cd/rh61mPMi5DE.jpg

  Kijów jest wściekły za trenera jednego i pewna koszulkę! Skalndal dyplomatyczny a może i wojna z Turcją? http://nahnews.org/278995-konsula-ukrainy-v-turcii-sobirayutsya-zatravit-za-futbolku-s-putinym/?utm_source=VK&utm_medium=nova&utm_campaign=VV
  .http://cs629210.vk.me/v629210354/5fb8/peezNc5VXTg.jpg

  .https://youtu.be/97BGIzCV9m4 O prawach człowieka w Sztrasburgu. Film i tekst równie ciekawy w linku http://vk.com/brusek?w=wall274493429_8296%2Fall

  Bóg ukarze Ameryke ręka Rosjan! http://russian.rt.com/inotv/2015-07-02/Amerikanskij-propovednik-Gospod-pokaraet-SSHA .https://youtu.be/KAWBJmY_6Wk

  Niestety wyszeł mi teraz problem że nie moge oglądać filmów – takiego numeru nie miałem – wrzucam filmy nie oglądane! 😦

  http://nahnews.org/280300-dnr-v-novoazovskom-rajone-na-mine-podorvalsya-kombajn/#more-280300 Wyleciał w powietrze kombajn. Kierujący jest na szczęście żywy choć ranny… A przy okazji nie mam linków ale chciałem dodac że od kilku dni prowadzone bombardowania nie maja tylko na celu domów, wodociągów, szpitali a le kilka razy Powstańcy podkreslali że banderowcy ostrzeliwują GRADami pola zbóż. Po takiej salwie wszystko jest wypalone – a mówimy o dużych polach po kilkaset hektarów…

  Podobno, w najblizszym czasie USA wprowadzą nowe, bardzo ostre sankcje przeciwko Rosji! http://pavel-shipilin.livejournal.com/451326.html

  Polubione przez 2 ludzi

   • Rozpocznę dowcipem- opowieścią – jak trzeba to przetłumacze…
    .http://cs621717.vk.me/v621717110/37dc9/I7sZ3fQEUuY.jpg

    Już…

    Zachodzi chłop czyli facet do sklepu z pamiatkami. Zobaczył małą, fugurke z brązu przedstawiającą kotka. Przy tym cena: „Kotek – 1000 grzywien, a jej historia 10 000 grzywien”
    – a czy mozna kupic figurke bez „historii”?
    – Oczywiście – ale po historie i tak się Pan wróci!

    Zakup zrobiony i gostek idzie sobie przez miasto a tu za nim zaczynaja iść koty. Najpierw jeden, potem daw a niebawem chyba wszystkie koty z miasta! Mężczyzna się przestraszył i zaczał uciekać a w końcu w panice jak doleciał do rzeki to wrzucił do niej figurkę! (przepraszam kociarzy ale w znanej mi polskiej wersji to były szczury – tu sa koty 😦 ) – no i te koty wszystkie rzucają się do rzeki za rzuconą figurką i znikaja…

    Człowiek wraca do sklepu gdzie czeka sprzedawca i od razu mówi że uprzedzał że się klient zaraz wróci po „historię”…

    A do czorta z „historią”! Odpowiedział mężczyzna…
    A nie ma Pan w sklepie takich małych, brązowych figurek Bandery?

    Polubione przez 3 ludzi

 6. Z innej beczki. Dziś oglądałem rosyjski film biograficzny z 2013 r. o Juriju Gagarinie i tak sobie pomyślałem, że może w 100 – rocznicę tego lotu Rosjanie zdołają wylądować na Marsie. 🙂 Będę wtedy, pewnie jeszcze żył, chętnie bym to obejrzał. Choć nie do końca na żywo, tylko z lekkim czasowym poślizgiem, ale zawsze coś. 🙂
  Brawo panie Gagarin!! Mają młodzi Rosjanie piękny wzór do naśladowania.

  Polubione przez 5 ludzi

  • To tak a’propos cenzury i wolności słowa w PRLu

   Żył na Syberii major Gagarin
   W chatynce z brzozy karelskiej,
   Hodował żonę i córek parę,
   Co oczy miały anielskie.

   Czasami żonie swojej się zwierzał:
   „Nuda”, powiadał, „niezmierna”,
   Potem przed chatkę wynosił leżak
   I czytał książki Żil Verna.

   Raz wyniósł leżak aż na pagórek,
   Żeby odpocząć po pracy,
   Tam go dobiegły wołania córek:
   „Tato, ach tato, Kozacy!”

   Patrzy — faktycznie, z kopyt tętentem
   Kibitka przed domem staje,
   A z niej wysiada w burce rozpiętej
   Kozak z olbrzymim nahajem.

   Jurij w tri miga jaszczik spakował,
   Pożegnał żonę i chatę,
   Potem w kibitce usiadł bez słowa
   I w dal pojechał z sołdatem.

   Długo jechali tak na trzy zmiany,
   Jurij i Kozak z jamszczykiem,
   Kraj Rad łopotał transparentami,
   A lud ich witał okrzykiem.

   W ciemnej ziemiance, za stołem usiadł,
   Do pracy zagnany z mety
   Siedem instrukcji przeczytać musiał,
   Cztery wypełnić ankiety.

   Na kark mu dali waciak kosmiczny,
   Co złote miał epolety,
   Stanął na baczność, zasalutował
   I wsiadł do wnętrza rakiety.

   W rękę mu dali nagan nabity,
   Torbę z lornetką i mapą.
   W kabinie wisiał portret Nikity
   Nad pozłacaną kanapą.

   Przyszedł sekretarz, dwóch gienierałów,
   I kilku cywilów z Czeka,
   Wszystko sprawdzili, zamknęli włazy
   I zanitowali wieka.

   Jakiś marszałek nacisnął pedał,
   Ogień ukazał się w rurze,
   Jurij się zdążył trzykroć przeżegnać
   I poszybował ku górze.

   Nad Ameryką jęki okropne
   Wstrząsnęły jego uszami,
   To kapitalizm lud tam katuje,
   Ciskając weń dolarami.

   Gdy nad Australią tuż przelatywał,
   Widział przez lornetkę z góry,
   Jak akademik Makłucho‑Makłaj
   Sam obrączkował kangury.

   A nad Afryką fetor paskudny
   W nos Sybiraka uderzył,
   To kolonializm gnije okrutny,
   „Dobrze”, powiada, „cholerze”.

   Nad Antarktydą widział z orbity,
   Pośrodku lodów krainy,
   Jak komsomolcy, w ciepłych walonkach,
   Z nudów bezczeszczą pingwiny.

   Nad Morzem Żółtym
   Morze Chińczyków w kucki po krzakach siedziało
   I nawet przy tej ważnej czynności
   Czytało zbiorek dzieł Mao

   Zaś nad Tajwanem wychodka użył,
   Zapisał, „stolec mam zdrowy”,
   A że się zbliżał koniec podróży,
   Przeszedł na lot docelowy.

   I wylądował wśród kukurydzy,
   W miejscu obranym od dawna,
   Wylazł z rakiety, zasalutował:
   „Gdie tu kammanda jesť glawna?”

   Wszystkich ogarnął pełny entuzjazm,
   Salutowali Kozacy,
   „Hurra” krzyczała ludność spędzona
   Z pobliskich obozów pracy.

   Jakiś pop z brodą szczerze się wzruszył:
   „Chwała Ci, o Gagarinie!
   Socjalizm sczeźnie, komunizm zgnije,
   A Twoja sława nie minie”

   I jaka szkoda, że w dzień kwietniowy
   Wśród huku i dymu spalin
   Nie cały Związek w kosmos wyleciał,
   A tylko jeden Gagarin.

   Polubione przez 5 ludzi

   • ,,Socjalizm sczeźnie, komunizm zgnije,
    A Twoja sława nie minie” sława nie minęła. 🙂 fajnie jest być Gagarinem, choć lukiem też, może i moja szczęśliwa gwiazda rozbłyśnie kiedyś równie mocno . hihi 🙂
    Kto wie . Lot na marsa w rosyjskiej rakiecie. 🙂 Jakby szukali chętnych w Rosji , dajcie znać.

    Polubione przez 4 ludzi

    • Wybaczy Pan, nie ja to napisałem. Też po prawie 40 latach jak to czytam mam inne odczucie. Natomiast to dla „młodzieży” – W tym wrednym PRLu to się śpiewało na rajdach, klubach, zlotach, kabaretach i nikomu to nie przeszkadzało. A teraz za takie coś wejdzie albo prokuratura, albo Pan N. – ten od sekt.

     Polubione przez 6 ludzi

 7. Komentujący bladyświt napisał, że zwolnione zostało kierownictwo służb celnych na Zakarpaciu.
  Może ja źle rozumie ten artykuł?
  http://espreso.tv/article/2015/07/13/mytnycya_i_sumlinnya
  Ale z niego wynika że zwolnił wszystkich pracowników służ celnych na Zakarpaciu.
  Kto pojmie tego geniusza ekonomiki Ukraińskiej.
  Najpierw podoba mu się wymiana bezcłowa i zabiega o takową z Kanadą i nie tylko, a kiedy stwierdza, że na Zakarpaciu jest taka od dawna i to na masową skalę to się irytuje i zwalnia wszystkich celników.
  Poplątanie z pomieszaniem??

  Polubione przez 3 ludzi

 8. Pan Dawid:
  Dawid Hudziec
  „To tak bardzo boli…nie przyszłam tutaj, aby zabijać. Nasze życia są tylko kroplami w sztormie problemów, jakie dotykają nas każdego dnia,bezcenne krople z krwi i miłości samego Pana Boga. Wokół tyle cierpienia.”

  http://tragediadonbasu.net/?p=1853

  Tekst Grahama o Lubie i jego prosby o pomoc. http://vk.com/feed?w=wall262707630_142494 plus linki, zdjęcia i informacje

  Banderowskie ścierwa znów bombardowały stację kolejową Donieck-Północny http://od-novorossia.livejournal.com/969473.html

  Bardzo ciekawa analiza ujęta w sześciu punktach – następstw „sprawy Mukaczewa” dla Porocha http://vk.com/feed?w=wall-3108310_246798

  Chyba klip? Nie wiem jaki – strzelam na wyczucie… .https://youtu.be/_1u70lTxUjE

  Es-Esz-A .http://cs627829.vk.me/v627829962/9333/TroY5ze4_Dg.jpg

  Jeszcze raz Graham
  Graham Phillips
  Дополнительные материалы из моей MH17 специального репортажа (английский язык) – .https://www.youtube.com/watch?v=29vUVLJuYgQ

  Komunikat FSB .http://cs7010.vk.me/c543100/v543100272/43bb/F5ygmB1zj6w.jpg

  Bohater DNR z Ufy .https://youtu.be/JTCTlQ3oAeo

  Znany Opołczeniec Ryś – w cięzkim stanie http://summer56.livejournal.com/321410.html

  Jeszcze raz linkuję z innego źródła o tym że tym razem Financial Times pisze to samo i tak samo jak inne gazety zachodnie że upadek Krainy uderzy w Jewrostrefę silniej niż ew. upadek Grecji http://dnr24.com/main/10931-financial-times-ukrainskiy-defolt-udarit-po-evrope-silnee-grecheskogo.html

  .https://youtu.be/Y5avTS5H7o0 BojoWi Buriaci Putina zwracaja się do u-kraińców

  Polubione przez 4 ludzi

 9. Film z frontu. Biała Kamienka. Dziś. .https://youtu.be/Bsxh8DQhNz0

  Wojska syryjskie odbiły z rąk mahometańsko-amerykańskich ścierw strategiczne wzgórze nad Palmirą http://od-novorossia.livejournal.com/967724.html

  bo…. został się tylko jeden… .http://cs627331.vk.me/v627331406/6514/8EkwBIVHIKg.jpg

  Татьяна Монтян Собрание Лучших высказываний .https://www.youtube.com/watch?v=I3YLWvGQsAs

  Mukaczewo – ostatni gwóźdź do trumny eurointegracji! http://politvesti.tk/?p=7346

  A tymczasem Kijów czeka wielkie wydarzenie „jewropejskie”! „Festiwal seksu”! http://vk.com/feed?w=wall-41232698_1031419

  В Киеве решили провести общегородскую оргию — фестиваль секса. „Кто о чём, а свиньи всё о грязи.” Поэтому в столице 18-19 июля пройдет фестиваль «Секс и город», который его организаторы позиционируют как «самое горячее событие июля». Главная особенность фестиваля — его «практичность».

  На откровенном мероприятии под знаком 18+ пройдет коллективное разучивание Камасутры, выставка эротических фотографий и эротические фотосессии, обсуждение секса со случайными людьми. Организаторы обещают не только показать возбуждающее видео, но и устроить творческий вечер актрисы фильмов для взрослых. А также готовят эротическое белье и пригласят экспертов в области секса поделиться своими знаниями.

  На территории секс-фестиваля расположится площадь любви, аллея свиданий, запретная зона для плохих мальчиков и девочек и сцена для стриптиза.

  «Пока историки спорят о том, был ли секс в СССР, а школьники учат анатомию, мы проводим практический фестиваль. Мы не будем устраивать карамельно-ванильную сказку с сердечками. Мы хотим откровенно говорить о сексе. Впрочем, не только говорить, а и участвовать в интерактивных играх и тренингах, веселиться и изгонять из себя стеснительность», — сообщают организаторы в Facebook.

  Вот она — новая культура новой Украины.

  Polubione przez 6 ludzi

 10. SBU zatrzymała dwóch bandytów parszywosektorowych. Byli z bronią. SBU z prowokaturą prowadzą śledztwo
  http://www.vz.ru/news/2015/7/13/755998.html ale jest juz dogadane, że nie oskarżą bandytów o terroryzm.

  Brusku odnośnie ostrzału stacji kolejowej:
  Помощь Донбассу по железной дороге невозможна чисто технически
  http://www.vz.ru/politics/2015/7/10/755514.html

  Upadlińcy godzą się na pomoc dla Donbassu koleją a nie ciężarówkami. Problem w tym, że pociągi mogą dojechać do Makiejewki a dalej tory są rozstrzelane są przez banderowska artylerię.

  Schizofrenia kliniczna.

  Polubione przez 5 ludzi

 11. Takie cus znalazłem
  http://riafan.ru/339819-teper-ukrainskie-natsionalistyi-rasterzayut-polshu-getsko/?utm_source=novoross&utm_medium=vk&utm_campaign=novoross

  Добровольческие батальоны на Украине вскоре двинутся на Польшу и растерзают ее. Так считает премьер-министр непризнанной Республики Подкарпатская Русь Петр Гецко.

  «Все, что Польша вскормила на Украине, ей вернется сторицей. Все эти батальоны, которые будут потихонечку сгонять в Галичину, кинутся на Польшу, они ее растерзают», — заявил он.

  По словам Гецко, происходящее в последние дни в Мукачево объясняется попыткой «Правого сектора» локально решать вопросы на уровне Закарпатья, которое является ключевым логистическим центром Шелкового пути между ЕС и Евразией.

  «Ситуация тут прозрачна. «Правый сектор» — это Ярош, а Ярош — это Наливайченко. Наливайченко лишили руководства СБУ, а он практически контролировал все потоки наркоты, нелегалов и всю контрабанду, — пояснил Гецко. — Закарпатье — это инфраструктурный проект, и туда идут инвестиции. «Правый сектор» пытается восстановить контроль над контрабандой, но его уже не будет, потому что они задели глобальные интересы. Они с Закарпатья просто исчезнут».

  Гецко отметил, что жители и руководство Закарпатья боятся войны, поэтому «Правый сектор», который считают уже не добровольческими батальонами, а террористами и бандитами, «будут отстреливать везде», сообщил он «Правде.Ру».

  Напомним, 11 июля в Мукачеве между бойцами запрещенной в России экстремистской организации «Правый сектор» и представителями милиции произошла перестрелка, в ходе которой погибли три человека, ранения получили 14 человек. Боевики по-прежнему скрываются от правоохранителей.

  Polubione przez 2 ludzi

  • Brusku, zawsze wkleisz cucuś, co zmusza do zauważenia problemu. Gecko nie powiedział nic nowego, czego tu się nie spodziewamy. Boję się tylko, że nasze plitczne matoły powiedzą, że to ruska propaganda a nasza przyjaźń z upadliną gwarancją a Straż Graniczna to ho,ho…
   Do czasu, gdy pojawią się „łuny w Bieszczadach”. Zresztą pisałem już o tym, chyba wczoraj.

   Dobranoc.

   Polubione przez 5 ludzi

   • Gecko powiedział to o czym tu od ponad roku piszemy! Że to się na nas BARDZO boleśnie odbije i najgorsze że możemy cierpieć bezpośrednio…
    A jeżeli prawdą się okaże plotka że Jarosz wygrał bitwę i zostanie gubernatorem Zakarpacia – to ja to CZARNO WIDZĘ!!!!

    Polubione przez 3 ludzi

 12. @ Brusku odnośnie „Komunikat FSB .http://cs7010.vk.me/c543100/v543100272/43bb/F5ygmB1zj6w.jpg„.

  U nas też pojawiła się inicjatywa zwalczania tzw. nienawiści a po polsku hejtu. Ma to dotyczyć presji na uczestników sieci społecznościowych mającej znamiona nękania czyli po polsku stalkingu. Ale jak znam życie, znajdzie się „polityk”, który wklei przy tej okazji zapis penalizujący nieprawomyślność. Sprawy będzie prowadził prokurator IPN – Ministerstwa Prawdy.

  Brusku Здоровья желаю!
  Wszystkim pozostałym:
  Dobranoc

  Polubione przez 4 ludzi

  • W mojej firmie od roku jestem zasypywany setkami dziennie mejli. Udało mi się dowiedziec że jakas filma sprzedała innej firmie baze danych gdzie mnie zamieszczono. Nie mam pomysłu jak z tym walczyć poza zmiana mejla który jest znany od lat kilkunastu… I na to nie ma paragrafów!

   Polubione przez 1 osoba

 13. Nieoceniona „Wyborcza” donosi z Rzeszowa: „Koniec śledztwa w sprawie flagi UPA”
  Jak przypuszczaliśmy tutaj , sprawa jest umorzona z powodu , że: „Przesłuchiwani młodzi Ukraińcy tłumaczyli, że nie mieli zamiaru szerzyć nienawiści ani propagować ustrój totalitarny. Zdjęcie z flagą był wyrazem solidarności i poparcia dla Majdanu. Biegły, który analizował uniesienie rąk przez kilku z fotografowanych mężczyzn, uznał, że były to gest pozdrowienia a nie faszystowski „sieg heil”..
  UPA + swastyka + heilowanie = Majdan czyli nic się nie stało. Mają do tego prawo. W Polsce.

  Cały tekst: http://rzeszow.gazeta.pl/rzeszow/1,34962,18352997,koniec-sledztwa-w-sprawie-flagi-upa.html#ixzz3fqS0BPHH

  Polubione przez 5 ludzi

 14. Witam z rana…

  W Mukaczewie „wsjo normalno” http://mikle1.livejournal.com/5381699.html – to znaczy młodzi banderowcy PS którzy są w szpitalu zą w ciązkim stanie ale stabilnym.

  Dalsze ciekawe blogi linkuję:

  http://lugansk-lg-ua.livejournal.com/520291.html
  http://deadman-alive.livejournal.com/55180.html
  http://deadman-alive.livejournal.com/54726.html

  Zgodnie ze staroukraińskim zwyczajem ukry ukrywaja przed OBWE tych których trzymaja w niewoli
  http://www.novorosinform.org/news/id/32538

  Rozmowa z radnym z Odessy co pojechał walczyć o wolnośc Donbasu
  .https://pp.vk.me/c625731/v625731288/3086b/O83gbBxbsnk.jpg

  Plotka głosi że Poroszenko sie ugiał i Jarosz awansuje na gubernatora Zakarpacia!
  https://vk.com/brusek?w=wall274493429_8347%2Fall

  Dla miłośników broni film dokumentalny .https://youtu.be/mi3YGEqmzdA

  Słynny Jużmasz ma odciete media i pewnie niebawem zostanie całkiem „sprywatyzowany” – czytaj hale całkiem opustoszeją i pewnikiem zrównane z ziemią! https://vk.com/brusek?w=wall274493429_8344%2Fall

  „Wzryw mozga ukraińcew” – o nieuleczalej chorobie .https://youtu.be/2hmrKF5t2Xo

  Uważam że warte streszczenia a przynajmniej zapoznania się o „planie Putina likwidacji u’Krainy”. Bardzo długie i nie przekopałem się przez całość
  https://vk.com/brusek?w=wall274493429_8342%2Fall
  http://politrussia.com/world/vse-idet-po-970/

  .https://youtu.be/avx2CTAEiMs Суд над лидером Рабочей партии Украины. Судилище без правосудия

  Rzecz o Saakaszwilim którego działalnośc doprowadza wszystkich do wściekłości http://www.novorosinform.org/news/id/32545

  To chyba dowcip – ale TAM wszystko jest możliwe! .https://pp.vk.me/c627225/v627225155/9e17/z9nt_od9xCA.jpg

  Tekst niekrótki o Rusinach czyli takim narodzie co nie wyrodził się jak nowotwór w ukraińców https://vk.com/brusek?w=wall274493429_8338%2Fall
  http://www.pravda.ru/world/formerussr/ukraine/13-07-2015/1266901-mukachevo-0/

  Film od bloggerów o tym że „nie ma faszyzmu”!!! https://vk.com/brusek?w=wall274493429_8337%2Fall
  .https://youtu.be/9sIASJahbx4
  .https://pp.vk.me/c623216/v623216967/34dce/FTVVfUNjctE.jpg

  Dla tankistów nowa seria! .https://youtu.be/4QrVW3nO9jk Танковые Асы Армии ДНР Серия 1 – КАЙЗЕР

  Poroszenka zwolnił dowódcę sił powietrznych Krainy, Jurija Bajdaka – człowieka który przez Rosję jest uważany za przestępce wojennego https://vk.com/brusek?w=wall274493429_8335%2Fall

  Polubione przez 5 ludzi

 15. Podobno kanadyjska diaspora ukraińska niezwykle ostro krytykowała przebywającego tam Arszenika Jot, co wszyscy poczytują za przygrywke i znak do zmian na stanowisku premiera… Chyba sponsorzy nie są zadowoleni…
  https://vk.com/feed?w=wall121471350_134949

  Z kolei Amerykanie obiecali Arszenikowi że podtrzymaja antyrosyjskie sankcje http://dnr-news.com/dnr/22832-obama-i-bayden-poobeschali-yacenyuku-sohranit-antirossiyskie-sankcii.html

  Tekst o Polsze i bieżeńcach z Bliskiego Wschodu… https://vk.com/feed?w=wall121471350_134948

  .https://youtu.be/NFySCiuJqjM Патрик Поппель о деградации Запада
  Темой сегодняшней беседы является деградация Запада, в связи с принятым недавно в США законом о легализации однополых браков и активного навязывания его в других странах.

  A tymczasem w Detroit uroczyście odsłoni się pomnik samego Diabła!
  https://vk.com/feed?w=wall121471350_134946

  Dla ciekawych historycznych zagadek 6 артефактов, хранящих тайны веков
  https://vk.com/feed?w=wall-34118551_92650

  Amerykanie panikują że pierwsze sputniki „połaczonego systemu kosmicznego” Rosji zostaną umieszczone na odpowiednich orbitach w listopadzie tego roku…
  Podobno całośc „ruszy” w roku 2018
  https://vk.com/feed?w=wall277289962_21404

  Taki film „a propos” powyższego mi się trafił – .https://youtu.be/DITT6GJ2Hbk

  Zadziwiające i dalibóg nie wiem jak komentowac fakt taki że w Charkowie chłopcy-azowcy zarekwirowali piły łańcuchowe słuzbom miejskim… Będa przezynać ludzi na pół? http://nahnews.org/280370-v-xarkove-predstaviteli-azova-otobrali-u-kommunalshhikov-benzopily/?utm_source=VK&utm_medium=nova&utm_campaign=VV

  O porwaniach dokonywanych przez SBU juz linkuje tylko z obowiązku – tyle jest tych informacji
  ВСУ похищает лиц мирного населения Донбасса
  Руководитель Центра по связям с общественностью министерства госбезопасности ЛНР Евгения Любенко обвинила власти Украины в похищении гражданских лиц, которых украинские спецслужбы потом пытаются обменять на находящихся у ЛНР и ДНР солдат ВСУ.
  .https://www.youtube.com/watch?v=1ZnHw0QK_Eo

  Niemcy o ukrach coraz ciekawiej! http://antifashist.com/item/neues-deutschland-ukraincy-stremitelno-nishhayut-iz-za-mvf.html#ixzz3fqL579hb

  Bez komentarza bo mnie szlag trafia!
  http://www.novorosinform.org/news/id/32549
  „Диаспора настоящих украинцев” устремилась в Польшу

  Polubione przez 5 ludzi

 16. http://swiat.newsweek.pl/sytuacja-na-ukrainie-strzelanina-w-mukaczewie,artykuly,366782,1.html
  Cytat: ” Do strzałów w Donbasie przywykliśmy. Jednak strzelanina w spokojnym do tej pory Mukaczewie, mieście położonym tak daleko na zachodzie Ukrainy szokuje.” Tak wiec bombardowanie Donbasu i walenie z czego sie tylko da do jego cywilnych mieszkancow jes jak najbardziej OK. To nie szokuje. To przeciez taka zwykla, monotonna codziennosc. Ale jak chlopcy-banderowcy kieruja wyloty luf przeciwko sobie to juz zaczyna martwic… Co za szambo!

  Polubione przez 6 ludzi

Możliwość komentowania jest wyłączona.