Wojna domowa na Ukrainie 19.07.2015r.- 150 dzień od nowego rozejmu.


„W czasie gdy my przelewamy swoją krew w obronie ojczyzny, oni zarabiają miliardy dolarów, i zrobią wszystko, aby wojna trwała tak długo, jak to jest możliwe”– taki wpis zamieścił na swoim profilu na Facebooku lider ukraińskiej skrajnie nacjonalistycznej organizacji „Prawy Sektor”, Dmitrij Jarosz.

Jednocześnie Jarosz wezwał żołnierzy ukraińskich sił zbrojnych, Gwardii Narodowej działającej w ramach SBU, funkcjonariuszy MSW i Straży Granicznej aby nie wykonywali poleceń władzy centralnej:

Na wtorek 21 lipca Dmitrij Jarosz zwołał do Kijowa na Plac Niepodległości członków i sympatyków „Prawego Sektora” na demonstrację pod hasłem „Precz z władzą zdrajcy!”. Na profilu społecznościowym „Prawego Sektora” napisano, że:

„Oligarchowie zdobyli władzę dzięki przelanej krwi protestujących na Majdanie. Poroszenko obiecał szybkie zwycięstwo w wojnie w Donbasie, reformy, walkę z korupcją i tym podobne. Zamiast tego, mamy haniebną umowę z terrorystami i represje wobec nacjonalistów, którzy starają się przywrócić porządek w państwie.”

W tym samym czasie trwa obława prowadzona przez ukraińskie oddziały zbrojne podległe MSW i SB na ukrywających się nadal w okolicach Mukaczewa w rejonie miejscowości Zabryd uzbrojonych członków „Prawego Sektora”.

W związku z prowadzoną akcją zatrzymania ukrywających się nadal członków „Prawego Sektora” w okolicach Mukaczewa, rzecznik prasowy tej organizacji Artiem Skoropadskij powiedział wczoraj dla ukraińskiej telewizji programu „Kanał 112”, że żołnierze uczestniczący w obławie na ukrywających się członków „Prawego Sektora” w okolicach Mukaczewa, dostali polecenie zabicia ich podczas zatrzymania. Natomiast przyczyną, dla której oni się nadal ukrywają jest to, że nie wierzą w uczciwy i sprawiedliwy proces mający wyjaśnić wszystkie okoliczności zdarzenia do jakiego doszło w Mukaczewie. Tym samym rzecznik „Prawego Sektora” przyznał, że na Ukrainie panuje obecnie totalne bezprawie:

„Mamy informacje, że niektórzy przedstawiciele centralnych organów władzy chcą aby zabić ich w trakcie zatrzymania. Oni nie wydali oficjalnego rozkazy tylko naciskają nieformalnie za taką opcją”

Poniżej mapa aktualnych miejsc gdzie odbywają się protesty członków organizacji „Prawy Sektor” i miejsc gdzie zorganizowali oni swoje zmilitaryzowane punty kontrolne:

Na tym kończąc wstęp przechodzę teraz do relacji z kolejnego dnia wojny domowej na południowo-wschodniej Ukrainie.

Wczoraj w nocy sytuacja militarna w rejonie Doniecka drastycznie się zaostrzyła, czego wynikiem może być pogarszająca się atmosfera polityczna w części Ukrainy będącej pod kontrolą kijowskich władz.

Około godziny 20:00 z dwóch stanowisk ogniowych rozmieszczonych w rejonie miejscowości Piaski ukraińskie wojsko rozpoczęło za pomocą moździerzy ostrzał dzielnic mieszkaniowych w Doniecku: Kijowskiej, Kujbyszewskiej i Woroszyłowa. . Natomiast z kierunku miejscowości Krasnogorowka kilkadziesiąt minut później ukraińskie wojsko przy użyciu czołgów przeprowadziło ostrzał dzielnicy Piotrowskiej.

W rejonie dzielnicy Kijowskiej pociski spadały na ulicy Uniwersyteckiej gdzie uszkodzone zostały dwa budynki i na ulicy Szczorsa gdzie uszkodzony został jeden budynek. W wyniku tego ostrzału zginęła jedna osoba cywilna.

W dzielnicy Kujbyszewskiej pociski spadły na teren szpitala miejskiego nr. 23 głownie na budynek oddziału kardiologi raniąc tam lekarza i kilku pensjonariuszy, na ulicy Lermontowa gdzie został uszkodzony jeden budynek i na ulicy Smolnej gdzie uszkodzono dwa budynki mieszkalne oraz w okolicy supermarketu „Ukraina” gdzie zostało rannych kilku cywilów.

Pociski spadały również w rejonie supermarketu Metro oraz miejscowości Makiejewki gdzie został ranny w nogę jeden cywil, Spartakusa i Marinki.

Ostrzał spowodował również uszkodzenie sieci energetycznej pozbawiając znaczną część ostrzelanych wczoraj dzielnic dostępu do energii elektrycznej.

Poniżej informacje zamieszczone w sieciach społecznościowych od mieszkańców Doniecka o skutkach wczorajszego nocnego ostrzały miasta przez ukraińską artylerię:

Ostrzelany wczoraj Donieck:

Nadal trwają walki w rejonie miejscowości Piaski i na północnych i wschodnich obrzeżach donieckiego lotniska. Ukraińska artyleria prowadzi ostrzał tych terenów. Również toczyły się w nocy intensywne walki w rejonie osiedla Marinka:

Mniej więcej w tym samym czasie kiedy rozpoczął się ostrzał Doniecka ukraińskie wojsko rozpoczęło walki na północnych obrzeżach Gorłówki. Walki toczyły przy użyciu moździerzy i broni ręcznej się na linii osiedli: Żowanka-Zajcewo.

Poczynając od późnych godzin nocnych w piątek, aż do wczesnych godzin rannych w sobotę ukraińska artyleria ostrzeliwała w rejonie frontu południowego w okolicach Mariupola następujące miejscowości: Granitnoje gdzie doszło nad ranem do bardzo intensywnych walk, Starognatowkę, Czermalik i Szirokino.

W rejonie frontu ługańskiego w późnych godzinach nocnych około 22:30 ukraińska artyleria z kierunku Stanicy Ługańskiej przeprowadziła ostrzał pozycji sił powstańczych rozmieszczonych na przeciwległym brzegu rzeki Sewierskij Donieck. Tam też doszło do walk z atakującą ukraińską piechotą.

Reasumując:

Jak widać z przebiegu wczorajszych wydarzeń w Donbasie, ukraińskie wojsko w rejonie Doniecka, Gorłówki i południowego odcinka frontu w okolicach Mariupola podjęło bardzo intensywne działania wojenne, w tym atakując z dużą siłą pozycje obronne powstańców. Wygląda na to, że ukraińskie dowództwo wojskowe tzw. operacji antyterrorystycznej w Donbasie rozpoczęło próbę kolejnej ofensywy zbrojnej na kierunku donieckim. Czy próba ta przeistoczy się w poważną operację zapewne przekonamy się w ciągu najbliższych dni przyszłego tygodnia.

Władze DRL prowadzą obecnie rozmowy z przedstawicielami Osetii Południowej w celu powołania grup roboczych, w ramach których ustali się warunki współpracy gospodarczej i handlowej. Głównym celem jest rozwiązanie problemów występującego niedoboru niektórych artykułów konsumpcyjnych i spożywczych w DRL.

Na koniec kilka zdjęć:

Donieck- skutki wczorajszego ostrzału przez ukraińską artylerię.

I jeszcze kilka aktualnych filmów:

Pozdrawiam.

Reklamy

127 uwag do wpisu “Wojna domowa na Ukrainie 19.07.2015r.- 150 dzień od nowego rozejmu.

 1. Gajdar , pomocnica Saakaszwilego, trzykrotnie nie odpowiedziała na pytanie” z kim prowadzi wojnę ukraina?” A saakaszwilemu pomaga, bo wszyscy lubią upadlinę.

  Гайдар трижды проигнорировала вопрос «С кем воюет Украина?»
  .http://www.vz.ru/news/2015/7/19/756906.html + wideo, jeśli ktoś chce to usłyszeć na własne uszy.

  Sen o potędze jajcaniuka.
  Яценюк рассказал, сколько новых дорог построят в Украине в 2015 году
  Больше читайте здесь: http://ru.tsn.ua/groshi/yacenyuk-rasskazal-skolko-novyh-dorog-postroyat-v-ukraine-v-2015-godu-454072.html
  http://ru.tsn.ua/groshi/yacenyuk-rasskazal-skolko-novyh-dorog-postroyat-v-ukraine-v-2015-godu-454072.html

  Co łączy te dwie osobliwości? Chyba tylko „mocarz”.

  Polubione przez 7 ludzi

 2. @ złotopolska Twój link mnie wzburzył. Oczywiście nie link a skutki terroryzmu upadlińskiego.

  Płakać mi się chce razem z tymi ludźmi. Chodziłem Uniwerystecką do dziewczyny, do akademika. Spacerowaliśmy po uliczkach, zaułkach. I chociaż w dzień było 40 st a w nocy 25, wszędzie były kwitnące róże. Miasto wtedy nazywano Miastem Miliona Róż (Pugaczowa wtedy śpiewała „Milion Róż”?). Oficjalnie Donieck przyjaźnił się z Katowicami, a Donbass z woj. katowickim. Były analogie. Na ulicach, w knajpkach, dyskotekach wszyscy mówili po rosyjsku (USRR była tylko na tabliczkach na budynkach administracji). Sam byłem zdziwiony, że ci pogardzani w Polsce „Ruscy” potrafili pracować i bawić się. Spacerując ul. Artioma przed sklepami wystawione były stoliki z szampanem w trzech kolorach i był on sprzedawany na szklanki. I tak się szło od sklepu do kawiarni, z piwbaru do restauracji, gdzie gruziński zespół przygrywał do konsumpcji. W kawiarniach ( takich z prawdziwego zdarzenia) kawa palona i parzona była na dowolny sposób w obecności klienta. Zapach roznosił się w wieczornym, upalnym powietrzu. Nikt nie zrywał róż, bo były wszędzie – na każdym trawniku, skwerze, parku, przed każdym blokiem czy to z białego kirpicza czy z wielkiej płyty. Jeśli chciało się podarować dziewczynie kwiatek, kupowało się goździki – bo były importowane (lepsze?) z Polski. W parkach ( co wieczór) grały orkiestry ( chyba amatorskie) a dziewczyny tańczyły ze sobą, bo skutki wojny było widać w liczbie kobiet i mężczyzn. Piękne dziewczyny o słowiańskiej urodzie były zalotne i chętne do zabawy. A już inostraniec, z którym się szło pod rękę, to wręcz powód do zazdrości. Dziewczyna zaprosiła mnie do dyskoteki. Takiej w Polsce nie widziałem. Nędznym wyobrażeniem może być szczecińska „Kaskada”. Na każdym pietrze ( a było ich 5) inny rodzaj muzyki i w związku z tym klienci. Zróżnicowana też była kuchnia w tej dyskotece: młodzi zimne napoje(cola i pepsi w każdej postaci), południowe owoce i jakieś przegryzki; średni piwo i krewetki,;starsi wódeczka i szaszłyki, baraninka. I tłumy ludzi, bilety trzeba było zamawiać tydzień wcześniej.
  A teraz banderowcy rozstrzeliwują moje wspomnienia. Tego nigdy im nie wybaczę.

  Polubione przez 16 ludzi

  • Musi mieć jakiś cel to wycofywanie „techniki”. My możemy się tylko domyślać lub dziwić. Na „chłopski rozum” może to być „zachęta” do ataku i próba wciągnięcia w kolejny kocioł.
   Czas mam nadzieję pokaże.

   Polubione przez 8 ludzi

   • Pisałem wyżej – teraz się powoli przekopuję przez wszystkie zapiski Wasze… – że proszę zwrócić uwagę jak sprawnie, jak szybko, z jaka pewnościa siebie, usmiechem oni to robią! To wszystko było USTALONE, przygotowane wczesniej! Technika jedzie na tyły a „nowa” juz w odpowiednich miejscach uszykowana do natarcia! Dalej linkowałem to co powiedział Zacharczenko! Przosze się wsłuchac w jego słowa!

    Polubione przez 5 ludzi

 3. 1750 marines z Karoliny Północnej w ciągu 6 miesięcy będzie dyslokowanych (rotacyjnie) do Bułgarii w związku rosnącą rosyjską agresją.
  Do bazy Novo Selo Training Area przybędzie pierwszych 150 żołnierzy amerykańskich tworzących jednostkę w celu uspokojenie europejskich sojuszników w związku z groźbami Rosji ale też mogące interweniować w Europie i Afryce.
  http://www.militarytimes.com/story/military/2015/07/18/lejeune-marines-first-deploy-new-deterrence-force-bulgaria/30264873/

  Grupa Sił Rotacyjnych Morza Czarnego będzie się składała z 5. jednostek marines: 2.Batalionu Czołgów, 2. Lekkiego Batalionu Zwiadu, 2. Batalionu Inzynieryjnego, bojowych 6. i 1 batalionów. Uzbrojenie: 4 abramsy, 6 lekkich pojazdów opancerzonych, 3 haubice.

  Strach się bać. 4 abramsy na Bałkanach pokoju nie zapewnią ale wojnę wywołać mogą.
  No cóż, lotniskowiec o nazwie Krym odpłynął, jankescy żołnierze muszą się zadowolić bułgarskimi kozami.

  Polubione przez 9 ludzi

 4. Odpowiedź księdza Isakowicza-Zaleskiego na wywody (linkowane wczoraj na forum) ambasadora Ukrainy w Polsce niejakiego Deszczycy:

  „Ukraiński ambasador ucieka jak tylko może od nazwania ludobójstwa po imieniu, posługując się przeróżnymi eufemizmami jak np. „tragedia wołyńska” lub „sprawa Wołynia”

  „Stwierdzenie ambasadora, że należy „ukarać tych, którzy doprowadzili do tragedii” ma się nijak do oficjalnej polityki władz Ukrainy, które ustawicznie gloryfikują OUN-UPA”

  „Ambasador przyjęcie wspomnianej uchwały w dniu wizyty prezydenta Bronisława Komorowskiego nazwał – uwaga – „zbiegiem okoliczności” i „błędem technicznym”. Takie stwierdzenie w ustach wykształconego człowieka, który przez wiele lat był ambasadorem (także za prezydentury Wiktora Janukowycza), brzmi jak ponury żart. I to w chwili, gdy Ukraina natarczywie domaga się od Polski broni i pieniędzy”

  http://www.kresy.pl/wydarzenia,polityka?zobacz/ks-isakowicz-zaleski-pokretna-droga-ambasadora-ukrainy

  Polubione przez 5 ludzi

 5. Przepraszam za OT, ale szlag mnie trafia.
  Nie mam żadnych uwag na temat tego w co kto wierzy – jest to jego osobista sprawa.
  Ale to co mówi Prezydent i gdzie jest nie jest jego sprawą osobistą.
  http://wiadomosci.onet.pl/slask/andrzej-duda-w-rychwaldzie-dokonamy-wielkiego-dziela-naprawy-polski/gc1x0w

  A tam:
  „Prymas mówił też o konieczności pojednania i zgody. Jak podkreślał, ich źródłem może być „jedynie chrystusowy krzyż”. – To właśnie z krzyża rodzi się odwaga, którą czerpali również 50 lat temu, w pamiętnym 1965 r. biskupi polscy, by w braterskim geście wyciągnąć ręce do biskupów niemieckich, przebaczając i prosząc o przebaczenie. Potrzeba nam i dziś tej odwagi płynącej z krzyża – mówił.”

  Przepraszam więc członków UPA za to, że stępiły im się piły i siekiery zanim zdążyłem im wybaczyć.

  Polubione przez 9 ludzi

 6. To wycofywanie sprzętu przez opołoczeńców to jest jakaś dobrze przygotowana operacja. Właśnie oglądałem z tego materiał na Live News. Nie widać tam ani pospiechu ani paniki, powiedział bym nawet, że nastrój mają doskonały, a oficer spokojnie odpowiada na pytania dziennikarza.
  Może to jakaś forma przegrupowania sił? 🙂 Nic z tego nie rozumiem.

  Polubione przez 5 ludzi

 7. Dziekujac za kilka chwil spedzonych z Panstwem oddale sie w pierze. Nawal obowiazkow nie pozwala mi na wiecej, wiec najczesciej ograniczam sie do czytania – nad czym ubolewam. 😦

  ps za muzyke dziekuje pieknie(zabieram ze soba na dobranoc) obu Panom.

  Spokojnej nocy pozyczam :-))

  Polubione przez 10 ludzi

 8. WItam! Częściowo odrobiłem „lekcję” – to znaczy przeczytałem nagłówki jedynie!
  Szczegóły później lub rano sobie poczytam i odtworzę… mam nadzieję ze nie powtarzam się z linkami?

  Zacznę od klipu bo kilka dziś juz było….
  Klip premierowy .https://youtu.be/eF9CzbfephI

  Nie widziałem po drodze na południe i wschód ani Mi24 ani naszej samoobrony w miastach i miasteczkach ale to pewnie jest utajnione niezwykle… Tylko wielkie drzewa się na drogę przewróciły i musiałem kluczyć poznając i odkrywając nieznane tereny i wioski… 🙂

  Nie mogę znaleźć linka przedwyjazdowego o jakichś zamieszkach w Sydney (takie miasto w Autsraliii) – czytałem przed wyjazdem że „co??? Tam tez majdan????”

  Najwazniejszą informacją dnia było epokowe wydarzenie które włączyło młodych banderowców i młode banderówki do Jewropy! Linkowałem informacje od kilku dni a było gorąco!
  Najlepiej o tym napisała Pani Szyłowa – wyrazając w tekście wiarę że „jeszcze nie jestesmy bydłem”…
  НЕТ, МЫ ЕЩЕ НЕ СОВСЕМ СКОТЫ, НО УЖЕ ЖИВОТНЫЕ

  Уважаемые соотечественники!
  Я уже не раз писала, что «обыдлячивание» украинского народа идет семимильными шагами. В Сумах за пять вещей из секонд-хэнда люди раздевались до трусов. Думаю, за десять вещей многие пойдут убивать. Не просто думаю, а уверена, что пойдут – посмотрите, что сегодня украинские «лыцари» делают на Донбассе.
  Оскотинивание продолжается. Сегодня в Киеве – ярчайший пример того, во что нас превращают. Просто в рабов. С плеткой, в балаклавах… все это мы уже где-то видели. Но сегодня это в Киеве, днем, на глазах у матерей и детей. Любуйтесь: http://www.politnavigator.net/v-kieve-proshel-pervyjj..
  Кто там кричит, что гомосексуалист Ляшко – это единичный экземпляр? Что кричит, что педофилов не так уж и много? Кто кричит, что ЛГБТ-сообщество – это безобидная общность? Любуйтесь, это их рук дело. Содом и Гоморра в одном месте и в одно время.
  Кстати, и против этого тоже борется Донбасс.
  Ссылка на видео: .https://youtu.be/MaP5zZCtuQc

  Dla bardzo ciekawych tych „jewropejskich perwersji” trochę zdjęć w linku http://vk.com/brusek?w=wall274493429_8979%2Fall

  Tymczasem ta wyśniona „Jewropa” odchodzi od seksu i homofobii: http://xportal.pl/?p=21623 Wenecja: Czyszczenie szkół z homo-propagandy

  Teraz DOnbas i zadziwiające wszystkich, szybkie, sprawne zwinięcie zabawek przez Opołczeńców którzy w świetle kamer i pod okiem OBWE wywieźli wszystko na tyły…
  Nie będe snuł swoich domysłów – jak trafię to super, a jak nie to mnie wszyscy wyśmieją! Poczekajmy parę dni… 🙂

  W sztabie ATO i generalnym UPAdliny twierdzą że nie mają rozkazów się wycofywać więc będą walić jak wprzódy http://vk.com/brusek?w=wall274493429_8967%2Fall

  technika idzie w tył a ludzie płaczą .https://youtu.be/332uljtqAo4

  .https://youtu.be/7QzmOaIwsFs Basurin opowiada…

  Pan Zacharczenko grozi że jak tylko coś… to natychmiast wszystko wróci do normy! I pogonią kota ukrom ostatecznie! .https://youtu.be/_N9Keu0vPSM

  Pani Nulandowa mówi i daje wiele do myslenia .https://youtu.be/YmqdyNSijd4
  Czy ja dobrze rozumiem?

  A tymczasem w Szirokino nacbanderowcy zdobyli na Opołczeńcach BMP-2 http://nahnews.org/286435-ngu-batalon-donbass-otbil-u-opolchencev-dnr-bmp-2-i-ptur-konkurs/?utm_source=VK&utm_medium=nova&utm_campaign=VV
  Tekst plus film

  Parszywosektorowcy utajnili informacje ile ich w tym Mukaczewie było http://dnr-news.com/dnr/23102-pravyy-sektor-namerenno-derzhit-v-tayne-chislo-strelyavshih-v-mukachevo.html

  Węgrzy przygotowują się do masowego exodusu swoich ziomków z UPAdliny! http://vk.com/brusek?w=wall274493429_8950%2Fall

  Od dwóch tygodni UPAdlina przestała zupełnie brac gaz z Rosji – biorą ze Słowacji. Ale bardzo mało – dodaję ja! 🙂
  Украина уже две недели не использует газ из России, заявил министр энергетики и угольной промышленности Украины Владимир Демчишин. Интересно: догадываются ли украинские чиновники, откуда берется словацкий газ, который они покупают? http://ria.ru/economy/20150719/1137251476.html

  Dla miłośników sensacji i spiskowych teorii. Rzuciłem okiem i podrzucam. Może być interesujące! Tekst plus długaśny film! http://vk.com/brusek?w=wall274493429_8971%2Fall
  Na zachęte wklejam początek:
  Стерлигов: До 2011 года правителем России был Сурков
  Российский предприниматель Герман Стерлигов отметил, что во время протестов оппозиции в РФ в 2011 году тогдашний первый заместитель руководителя администрации президента Владислав Сурков был одним из организаторов подготовки убийства Алексея Навального и свержения Владимира Путина, но в события вмешалась ФСБ и предотвратила кровавую развязку.

  O tym juz linkowałem, więcej informacji z innego xródła nadeszło o tym jak banderowskie wojsko zabiło na oczach zony obywatela za to że miał złe mniemanie o obecnym prezydencie http://www.politnavigator.net/ukrainskijj-patrul-na-glazakh-u-zheny-ubil-muzhchinu-za-kritiku-rezhima-poroshenko.html

  O tym że do Jewropy dociera powoli że to wszystko – to polityka USA która ma na celu zniszczyć pieniądz co Jewro się nazywa! http://cont.ws/post/102378

  Od Szarija – skan dokumentu i trzy jego filmiki – plus tekst
  От Шария…
  8 ч
  (СКРИН ПИСЬМА)
  Это не шутка. Это реальное обращение из реального письма, пришедшего в КГГА. Я уже общался с написавшим его от имени Виталия Кличко. Публиковать вряд ли буду – там грусть и печаль полная.
  Россияне могут подумать ошибочно, что это – украинский язык. Это НЕИЗВЕСНЫЙ язык. Назовем его условно „языком участников революции достоинства”. http://vk.com/brusek?w=wall274493429_8968%2Fall

  Od wolontariuszy ATO – na temat jak bogata UPAdlina wyposaża swoich bohaterów mogilizacji – stare buty i kaski strażackie! http://naspravdi.info/zaporozhe/1715

  Pomocnicę Saakaszwilego źli bloggerzy oskarżają o zabójstwo dziewczynki… http://www.pravda.ru/society/investigation/17-07-2015/1267450-gaidar-0/#sthash.GdQltzak.wluf

  Z kolei sam Saakaszwili twierdzi że Kołomojski mu cos proponował ale Misza jest dumnym Gruzinem i nie bierze pod stołem a gróźb się nie boi! http://ru.tsn.ua/politika/saakashvili-zayavil-chto-kolomoyskiy-ne-smozhet-ego-kupit-454099.html
  http://vk.com/brusek?w=wall274493429_8963%2Fall

  Jeszcze raz Miszka! .https://youtu.be/4dKCe8Zcyxc

  A tymczasem bandyci z tzw „islamistycznego państwa” wzięli się za stadiony! Całkowicie zniszczyli komplekst sportowy „Olimpijski” w Iraku http://vk.com/brusek?w=wall274493429_8962%2Fall

  Ukraińcy zwiększyli dostawy narkotyków do Rosji. Podobno zalewają Rosję! .https://youtu.be/XcuECFqiElM

  Prezydentowi Łotwy kazano!!!! by wyprowadził się z „rosyjskiej dzielnicy”, przestał gadać po rosysjsku itd… http://vegchel.ru/index.php?newsid=12176

  Pieriemirie????

  Nie wiem czy ten film z wczoraj był? .https://youtu.be/bqXzsHzatP0

  Treningi w batalionie Chan .https://youtu.be/41wpNTwpCpk

  Wikingi idą koszmarzyć ukropów – film http://vk.com/brusek?z=video15216916_171239382%2Fd876aa93a208bf68ba

  Matka przepadłego żołnierza kijowskiej armii opowiada .https://youtu.be/9LrEvQxGUh0

  Z cyklu niemiecki humor!
  .https://youtu.be/8I5bJFrjoA0

  Niemiecki „Zadornow” – ponad godzina! .https://youtu.be/48uTeGFTVdk

  Na urodzinach u Giwiego! Takich zdjęć nie widzieliście! 🙂
  http://vk.com/brusek?w=wall274493429_8952%2Fall
  .http://cs622918.vk.me/v622918630/3a8cd/GD8LCkOJdQE.jpg
  .http://cs622918.vk.me/v622918630/3a8d7/0efXMHSVBrM.jpg
  .http://cs622918.vk.me/v622918630/3a8e1/l4qaRAvNM4Y.jpg
  .http://cs622918.vk.me/v622918630/3a8eb/H_0owts60Bg.jpg

  teraz się wyjaśniła sprawa wycofania wojsk! WSZYSCY chcieli być na tej imprezie!

  Dla tych co ciekawi Pana Piakina a mówi zaprawdę interesująco! – maraton w linku pięciu długich jego wykładów! http://vk.com/brusek?w=wall274493429_8949%2Fall

  Polubione przez 7 ludzi

 9. Zanim udam się jak reszta w objęcia morfeusza czy jakoś tak… Kilka linków nowych przedpółnocnych…
  Podobno śledztwo w „sprawie Mukaczewa” jest tajne i specjalnego zaznaczenia czy jak to tam w tych służbach się to oznacza… http://nahnews.org/286465-mosijchuk-vsk-ne-sobiraetsya-informirovat-o-xode-rassledovaniya-sobytij-v-mukachevo/#more-286465 Мосийчук: ВСК не собирается информировать о ходе расследования событий в Мукачево
  Co ciekawe – parszywosektorowcy jak wyżej linkowałem tez wszystko utajniają!

  http://dnr-news.com/dnr/23103-situaciya-v-zakarpate-byla-absolyutno-nezdorovoy-schitaet-poroshenko.html Poroszenko mówi że „sytuacja na Zakarpaciu była absolutnie nie do przyjęcia (niezdrowa)”… Ciekawe – czyżby przechodził na stronę parszywosektorowców?

  W Zakarpaciu było małe trzęsienie ziemi ale to przyroda trzęsie ziemią a nie banderowcy – na szczęście! http://nahnews.org/286426-v-zakarpatskoj-oblasti-proizoshlo-zemletryasenie-v-34-balla/

  Część Ługańszczyzny jest bez energii! Częstotliwośc bombardowań i celność (w stacje elektroenergetyczne) jast taka że nie mozna wysłać ekip remontowych http://www.novorosinform.org/news/id/32980

  http://ria.ru/world/20150719/1136736379.html Iran został skreslony z listy „zagrożen dla USA”. Na liście teraz pierwsze miejsca mają Chiny i Rosja!

  Интернет-знакомство с девушкой из Донецка привело парня в ряды ополчения .https://youtu.be/vx2xNFMs5NU

  Wieści przedpółnocne nie są miłe – centrum Doniecka znów jest bombardowane! http://dnr24.su/extra-news/5581-centr-donecka-vnov-pod-obstrelom-vsu.html

  Te Panią juz linkowałem kilka razy – jeszcze jeden krótki link… .https://youtu.be/SQHdYWMnYsc
  Plus tekst http://vk.com/feed?w=wall283275309_2566

  DOBRANOC!

  Polubione przez 7 ludzi

 10. Rozważania, dlaczego Noworosja wycofuje technikę <100 mm.
  Streszczam w telegraficznym skrócie. Cel to przyspieszenie zakończenia wojny poprzez sprowokowanie ukrów do ataku, wyciągnięcie ich z zajmowanych ufortyfikowanych pozycji a potem atak. Pozostawienie techniki w niektórych miejscach ma na celu niedopuszczenie do walk w miastach. Sprowokować wojska ukrów do ofensywy należy szybko, aby przed jesienią osiągnąć zamierzone granice. Autor bloga pyta- " tylko gdzie są te granice? Była administracyjna granica obwodu Donieckiego i Ługańskiego? Dniepr? Zbrucz?"
  Zwyciężaj, Noworosjo! (to już moje słowa)

  http://www.antonenkov.com/?a=1502

  Polubione przez 9 ludzi

  • „– Ukraińcy jako naród, to jest naród chrześcijański, słowiański. Dzisiaj są w tej nieszczęśliwej sytuacji, że mają wybór między dwoma skrajnościami – z jednej strony komuniści, postkomuniści i agresja Rosji, a z drugiej – ideologia banderowska, antypolska, antysemicka, a przy tym proniemiecka. Jedna i druga ideologia jest zła i trzeba się odciąć od jednej i drugiej – podsumował ks. Isakowicz–Zaleski”.

   Proszę (sobie) nie robić (szczególnej) nadziei w związku z tak tu licznym powoływaniem się
   na osobę księdza…” Bez złudzeń drodzy panowie” – rzekł swego czasu pewien monarcha
   na nieśmiałe aluzje co do przyszłych losów Polski

   Polubione przez 5 ludzi

   • Nie robimy sobie nadziei! Ale nie ważne to o czym piszesz – wązne że powoli się zaczyna przebijać coś innego niz „oficjalna linia partii”!
    Dozylismy takich czasów że ludzie ubierają się i wychodzą na zewnątrz według tego co pisze Onet a nie wyjrza za okno by sprawdzić że leje czy jest skwar – odwrotnie niz podaja w tv-sniadaniowa!

    Polubione przez 2 ludzi

    • Brusku – Moja intencją było tylko, podkreślenie spojrzenia ks.Isakowicza – Zalewskiego
     na konflikt, ‚pacz’ (wyżej) – z jednej strony …”samo zło”,plus „agresja Rosji”… wypisz,
     wymaluj wypowiada się „oficjalnym tonem” ogólnie uznanym za poprawny politycznie,
     punkt widzenia mógłby swobodnie przedstawić w TVP i zasłużyłby na jowialne „poklepanie
     po plecach’!
     🙂

     Polubione przez 3 ludzi

 11. Witam z rana po nieprzespanej zupełnie nocy! Waliło do samego rana jak niemal w Doniecku a mój bohaterski, mysliwski pies zupełnie zwariował i musiałem ja uspokajac… Koniecznie chiała bym ja nosił na rękach co w przypadku prawie 40 kg zywej wagi w moim przypadku było niemożliwe…

  Kilka wieści porannych zanim Szef się odezwie…

  Szarij o „zdobytym” w Szirokino BMP .https://youtu.be/1pgJ6TWfe4c

  O „iluzji przyjaźni” USA – Kuba http://tvzvezda.ru/news/vstrane_i_mire/content/201507191854-cx8g.htm

  Mały majdanik w Sydney – przeciwko islamizacji kraju http://russian.rt.com/article/104243
  .https://youtu.be/Sxx9uz9deKs

  Ich nie można wyleczyć! .https://youtu.be/xzYgmzvtjS8
  Komentarz tego kto zamieścił film:
  Я несколько раз пересматривала это видео.. И я искренне не понимаю, что у этих людей в голове?? Чему они радуются?? По какому поводу все скачут? Не наскакались еще???
  За год так ничего и не поняли.. Это не просто стадо, это кучка необразованных аборигенов..
  Не пора ли еще придумать кричалку про Порошенко?? Ну же, свидомые, очнитесь!!! Не того виновным в своих бедах сделали!!!
  Харьков, гони эту нечисть!!!

  Z innej beczki:
  Смотреть, нельзя пропустить! Авигдор Эскин
  .https://www.youtube.com/watch?v=s7KunWm0K0Q

  Zdjęcia z urodzin Giwiego (od Grahama zapozyczone):
  .http://cs622918.vk.me/v622918630/3a9a0/JSzlQ68WJVE.jpg
  .http://cs622918.vk.me/v622918630/3a997/6uAVmCMHCrk.jpg
  .http://cs622918.vk.me/v622918630/3a9b1/3_jJzzQMSoI.jpg
  .http://cs625419.vk.me/v625419038/3c321/_upwRq-VlbM.jpg
  .http://cs622918.vk.me/v622918630/3a98d/AYNm924RGa4.jpg
  .http://cs622918.vk.me/v622918630/3a97d/2SllTIwJ1NI.jpg
  .http://cs622918.vk.me/v622918630/3a964/AoQdUivasic.jpg
  .http://cs622918.vk.me/v622918630/3a8fa/oQZFLvHy3Mw.jpg
  .http://cs622918.vk.me/v622918630/3a903/Yq3JawkEyNs.jpg
  .http://cs622918.vk.me/v622918630/3a90c/wmovrgX5Fyo.jpg
  .http://cs622918.vk.me/v622918630/3a915/1SEy0mkYVCM.jpg
  .http://cs622918.vk.me/v622918630/3a8ce/2d6WSvYORW4.jpg
  .http://cs622918.vk.me/v622918630/3a8d8/8dUifYxFdRM.jpg
  .http://cs622918.vk.me/v622918630/3a8e2/y67udfhAeuM.jpg
  .http://cs622918.vk.me/v622918630/3a8ec/u58aF63duDY.jpg
  +
  Graham Phillips
  Новое –
  .https://www.youtube.com/watch?v=1lrPvLlinqY

  A tymczasem na poligonie w Jaworowie pod Lwowem zaczynają się kolejne ćwiczenia NATO – Saber Guardian / Rapid Trident- 2015
  http://russian.rt.com/article/104268

  Gorłówka wczoraj .https://youtu.be/fHKZo6wT5tM

  Zestaw filmowy http://vk.com/brusek?w=wall274493429_9004%2Fall
  1. Мы хотим отбить свои границы, а чужого нам не надо, – «Грек» и «Осетин» .https://youtu.be/DAn7heU5FWo

  2. Украина понимает – отпустив Донбасс, останется ни с чем, – боец армии Новороссии «Опасный» .https://youtu.be/3H3aEd1eytU

  3. Матери украинских бойцов! Держите сыновей дома, им нет смысла сюда идти, – боец с позывным «Жук» .https://youtu.be/QOHpcY0Ng74

  4. Танк ВСУ обстрелял свои же позиции под камерами ОБСЕ .https://youtu.be/S7SylQsQJDA <<<<uwaga! WAŻNE! Powstaniec opowiada o tym jak przyjechał czołg ukrainski wraz z OBWE oraz TV ukrainską. Czołg strzelał do pozycji ukrainskich!

  5. "Никогда мы не будем братьями". Похоже эта девчушка всех переплюнула! .https://youtu.be/JJeevIePWKc

  Linki na niemiecka propagandę…
  https://propagandaschau.wordpress.com/2015/07/18/ard-und-zdf-luegen-und-desinformation-angesichts-eines-neu-aufgetauchten-mh17-videos/#more-11929
  http://russian.rt.com/inotv/2015-07-19/Propagandaschau-Nemeckie-SMI-podhvatili-propagandu

  Tymczasem parszywosektorowcy zbudowali blok-post na granicy z Naddniestrzem http://vognebroda.net/pravyy-sektor-ustanovil-blok-post-na-granitse-s-pridnestrovem

  Polubione przez 4 ludzi

Możliwość komentowania jest wyłączona.