Wojna domowa na Ukrainie 20.07.2015r.- 151 dzień od nowego rozejmu.


Donieck po weekendowym ostrzale przez ukraińską artylerię.

„W nocy z soboty na niedzielę separatyści ostrzelali dzielnice mieszkalne Doniecka, zabijając co najmniej jedną osobę cywilną” – podały ukraińskie i za nimi polskie media.

„Prorosyjscy separatyści kłamią, mówiąc o wycofaniu z linii walk z siłami rządowymi Ukrainy broni o kalibrze poniżej 100 mm”– taką informację przekazało ukraińskie dowództwo wojskowe podczas wczorajszej konferencji prasowej w Kijowie.

Dowództwo wojsk ukraińskich uznało, że te informacje nie odpowiadają prawdzie, gdyż  pozycje ukraińskich wojsk były w sobotę atakowane nie tylko z broni kalibru poniżej 100 mm, ale i z dział 122 i 152-milimetrowych, i określiło te działania prowokacją wskazując nawet na ich przyczynę:

„Robią to po to, by ukryć swoje zbrodnie” – oświadczył generał Andrij Taran, przedstawiciel Ukrainy we wspólnym z Rosją Centrum Kontroli i Koordynacji ds. sytuacji na wschodniej Ukrainie. Ciekawe jaki to zbrodnie ma na myśli Taran?

Może chodzi mu o zbrodnie na Kresach, albo zbrodnie wojenne popełniane od ponad roku na ludności cywilnej w Donbasie? A może chodzi mu o zbrodnię popełnioną w Domu Związków Zawodowych w maju zeszłego roku w Odessie?

Niestety do ukrycia to ma wiele (aż za wiele) ale tylko strona rządowa:

Ta nagła aktywność ukraińskiego dowództwa wojskowego i propagandowy jazgot wiodących mediów, związane są z sobotnim bardzo ciężkim ostrzałem przeprowadzonym przez ukraińską artylerię na cele cywilne w rejonie Doniecka i Gorłówki w wyniku czego po za znacznymi stratami w infrastrukturze miejskiej, zasobach mieszkaniowych były również ofiary wśród ludności cywilnej.

Tak więc po raz kolejny, jak zdarta płyta, pojawia się fraza- w momencie intensywnych ostrzałów prowadzonych na cele cywilne przez ukraińską artylerię- że to „separatyści” ostrzeliwują sami siebie, a ukraińska armia pełni na froncie wyłącznie rolę gołąbków pokoju.

W tym momencie warto przypomnieć pierwszy taki incydent, który miał miejsce ponad rok temu- 2 czerwca 2014r roku- w Ługańsku, kiedy to ukraiński samolot Su-25 wystrzelił w kierunku budynku Administracji Regionalnej- mieszczącej się w ścisłym centrum miasta- salwę około 20 niekierowanych pocisków powietrze-ziemia kumulacyjno-odłamkowych C-8KO kaliber 80 mm. W wyniku błędu pilota, który celował w budynek Administracji Regionalnej większość pocisków spadła na znajdujący się przed tym obiektem skwer, na którym zginęło osiem osób cywilnych (5 kobiet- w tym minister zdrowia ŁRL Natalia Archipowa i 3 mężczyzn), a prawie trzydzieści  zostało rannych, w tym 17 bardzo poważnie.

Po tym ataku, tak ukraińskie dowództwo wojskowe jak i za nim polskojęzyczne wiodące media, oskarżyły wprost „separatystów” o to, że to oni dokonali tego zbrodniczego czynu.Oczywiście ta kłamliwa teza wspierana była wypowiedziami polskich autorytetów od wszystkiego, którzy udowadniali, że to „separatyści-terroryści” sami zaatakowali chronioną przez siebie ludność cywilną.

Czyżby oni uważali nas za totalnych głupców, których można dokładnie w ten sam prymitywny sposób ciągle oszukiwać?

Pewnie nie chcą przyjąć do siebie tej prostej prawdy, że „My nie wybaczamy, My nie zapominamy” i nie damy się oszukać na ich tanie chwyty propagandowe.

Dodam, że nawet w Wikipedii, gdzie zamieszczono chronologiczny przebieg konfliktu w Donbasie pt. „Konflikt na wschodniej Ukrainie” nie ma ani słowa na temat opisanego wyżej incydentu, co wynika z tego, że ilość dowodów wskazujących na dokonanie przez ukraińskiego pilota tej haniebnej zbrodni wojennej na ludności cywilnej Ługańska jest tak jednoznaczna, że obecnie postanowiono tą historię wymazać z pamięci.

Podobnie rzecz się przedstawia z zasobami internetowymi, gdzie obecnie po dość szczegółowym ich przeglądzie, widać, że i tam ślad kłamstw zamieszczonych przez media na temat tej sprawy po prostu usunięto.

Na marginesie tej historii mam prośbę, jeśli ktoś posiada jakieś linki dotyczące sprawy, gdzie polskojęzyczne media oskarżają- o dokonanie ataku rakietowego w dniu 2 czerwca ubiegłego roku w Ługańsku- powstańców, o zamieszczenie tych linków w komentarzach pod dzisiejszą relacją.

Ja ze swej strony jak a razie znalazłem jeden link z zawsze trzymającej rękę na pulsie TVN-24:

http://www.tvn24.pl/wiadomosci-ze-swiata,2/rosyjskie-msz-ostro-kijow-popelnia-zbrodnie-przeciw-wlasnym-obywatelom,435121.html

Na tym kończę ten wątek przechodząc do relacji z kolejnego dnia wojny domowej na południowo-wschodniej Ukrainie.

Po nocnym ostrzale z piątku na sobotę w Doniecku zostało uszkodzonych łącznie osiemnaście budynków. Ostrzał objął następujące dzielnice: Kijowską, Kujbyszewską i Woroszyłowa. W wyniku tergo ostrzału zginął jeden mężczyzna i co najmniej trzy osoby zostały ranne. Obecnie w Doniecku jest względnie spokojnie tylko około godziny 02:00 ukraińska artyleria przeprowadziła ostrzał w rejonie dzielnicy Kujbyszewskiej, gdzie uszkodzony został jeden budynek mieszkalny przy ulicy Jugosłowiańskiej.

Około południa ukraińska artyleria z kierunku miejscowości Awdiejewka o strzelała tereny mieszkalne w Spartakusie, gdzie m.in. został zniszczony prywatny dom przy ulicy Sowietskaja nr. 7 Po za tym ostrzał tej miejscowości z przerwami był ostrzeliwany z różnym natężeniem przez całą noc z piątku na sobotę.

Nadal trwają walki w rejonie donieckiego lotniska. Tym razem do zwarcia doszło na południowym przedpolu miejscowości Opytnoje:

W rejonie Marinki wczoraj po południu doszło do walk z atakującym tam ukraińskim wojskiem wspomaganym czołgami. Wcześniej, bo w sobotę w nocy ukraińska artyleria przeprowadziła w tym rejonie ostrzał celów cywilnych w wyniku czego spłonęły dwa budynki:

Sobotni ostrzał Doniecka przez ukraińską artylerię:

Wczoraj w późnych godzinach wieczornych ukraińska artyleria prowadziła bardzo intensywny ostrzał z kierunku miejscowości Kodema i Kurdiumowka na północne obrzeża Gorłówki w okolicach miejscowości Zaiczewo, gdzie jeden z pocisków spadł koło szkoły nr. 15 niszcząc elewację budynku i wybijając szyby w oknach:

Kilka godzin wcześniej ukraińska artyleria i czołgi ostrzelały dzielnice mieszkaniowe w rejonie Głubokoj i Stroiteli oraz miejscowość Szirokaja Bałka, gdzie w wyniku trafieniem przez pociski spłonęły dwa domy jednorodzinne, przy ulicy Płotinnaja nr. 2 i przy ulicy Karbyszczewa:

W rejonie frontu ługańskiego nadal utrzymuje się wysokie napięcie, gdzie ukraińskie wojsko dwa razy naruszyło warunki zawieszenia broni ostrzeliwując tereny będące pod kontrolą sił powstańczych. Najbardziej napięta sytuacja jest w rejonie na południe od Stanicy Ługańskiej, gdzie ukraińskie wojsko w nocy ponownie ostrzeliwało przy pomocy opancerzonych wozów bojowych, samobieżnej artylerii i ciężkich karabinów maszynowych okolice pomnika Kniazia Igora. W wyniku tego ostrzału zostały ranne dwie osoby cywilne.

W sobotę w Doniecku miało miejsce uroczyste odsłonięcie pomnika poświęconemu pamięci legendarnemu dowódcy wojsk powietrznodesantowych ZSRR, Bohatera Związku Radzieckiego, generała Wasilija Mariełowa:

Kolejna ofiara śmiertelna, człowieka który odważył się publicznie krytykować obecny reżym. Do incydentu doszło 16 lipca w części Ukrainy kontrolowanej przez wojska rządowe w miejscowości Geniczejsk, gdzie w kawiarni 53-letni Giennadij Siwak ze swoją żoną dyskutowali o wzroście cen taryf. Dyskusję usłyszeli przechodzący obok żołnierze z 11 batalionu „Ruś Kijowska” po czym doszło do sprzeczki słownej, której argumentem koronnym było wyjęcie noża przez Aleksieja Sirenkę- jednego z ukraińskich żołnierzy batalionu „Ruś Kijowska”- i zadanie nim ciosu w pachwinę swemu adwersarzowi, którym był 53-letni Giennadij Siwak. Zanim przyjechała karetka ofiara zmarła z upływu krwi.

Sprawca został aresztowany przez lokalną milicję, ale z powodu naciskom jakimi zostali poddani przez jego kolegów, został on przewieziony do aresztu w miejscowości Nowotroiczk.

Następnego dnia prokurator wojskowy domagał się zwolnienia sprawcy zabójstwa, przekonując sąd, że jest umysłowo chory i wymaga pilnego leczenia. Ciekawe jest wzt. jak trafił on do wojska? A może w tym wojsku są sami chorzy umysłowo, bo przecież nikt normalny nie wytrzymałby tam dłużej niż jedną dobę.

Dziś rano w centrum Odessy w pobliżu baru „Liberty” mieszczącego się na ulicy Richelieu nr. 60 eksplodował granat ręczny RGD-5, który nieznany sprawca zawiesił na drzwiach prowadzących do pomieszczenia zajmowanego przez ochronę obiektu. W wyniku wybuchu granatu przebywający tam ochroniarz został ranny:

Na koniec kilka zdjęć:

Skutki sobotniego ostrzału Doniecka przez ukraińską artylerię.

Donieck- uroczystość odsłonięcia pomnika dowódcy wojsk powietrznodesantowych ZSRR, Bohatera Związku Radzieckiego, generała Wasilija Filippowicza Margiełowa.

I jeszcze kilka aktualnych filmów:

Pozdrawiam.

Reklamy

106 uwag do wpisu “Wojna domowa na Ukrainie 20.07.2015r.- 151 dzień od nowego rozejmu.

 1. Dwie ciekawe ale w sumie niezaskakujące informacje ze Sputnika:

  „Ukraina będzie sprzedawać majątek państwowy tylko obcokrajowcom – stwierdził Jaceniuk”

  Przecież w sumie o to chodziło…

  http://pl.sputniknews.com/swiat/20150720/699610.html

  „…okazuje się, iż Polak zamordowany przez ukraińskiego nacjonalistę na pamięć, hołdy i pomniki nie zasługuje, powinien cicho leżeć pod ziemią i nie przeszkadzać w budowaniu przyjaźni, a ten zamordowany przez bolszewików w Katyniu czy wywieziony na Sybir jest bez ustanku odkopywany, aby z jego pomocą budować obraz Rosji jako wiecznego wroga Polski…”

  http://pl.sputniknews.com/opinie/20150719/697484.html

  Polubione przez 9 ludzi

  • Jakiś głąb tam napisał w komentarzu „ta ziemia byla kilkaset lat polska”. Znawca historii i geografii.

   Tak, chyba jak jakiś islamski basza od czasu do czasu wziął spory polskojęzyczny jasyr i tamtędy akurat z jakowychś względów go przeganiał na swoje włości albo do jakiegoś portu.

   Wtedy mogli na postoju oznaczyć teren-to rzeczywiście trochę tej polskości w ziemię wsiąkło. Taki proceder to mógł się tam rzeczywiście wiele lat co jakiś czas powtarzać.

   Polubione przez 2 ludzi

 2. Prezydent Ukrainy Petro Poroszenko jako właściciel przedsiębiorstw na terytorium Rosji, miedzy innymi fabryki „Roshen” w Lipiecku (do czego się na Ukrainie nie przyznaje), uzupełnił budżet „państwa – agresora” (według jego słów) sumą 100 milionów rubli zapłaconych podatków;
  http://www.dailysmi.net/news/552766/
  W środku filmik ze słynnym pytaniem jakie zadała Poroszence podczas jego konferencji jedna z uczestniczących w niej osób, „WY WOJUJECIE [Z ROSJĄ], CZY HANDLUJECIE?”…

  Polubione przez 6 ludzi

 3. Chyba nowy wątek w banderowskiej propagandzie ?

  „Po rozpoczęciu konfliktu zbrojnego siedemset tysięcy Ukraińców trafiło za granicę. Głównie do Rosji i na Białoruś. Ci z Rosji już wracają, bo przekonali się, że złożono im głównie czcze obietnice pomocy – dodaje Hryhorij Sołyszczuk… Wysłano ich na przykład na Syberię, gdzie jest bardzo zimno i nie ma warunków do życia. Postanowili wrócić na Ukrainę. To też powoduje, że liczba uchodźców wewnętrznych dramatycznie wzrasta”

  http://wiadomosci.wp.pl/kat,1356,title,Pogarsza-sie-sytuacja-uchodzcow-na-Ukrainie,wid,17719042,wiadomosc.html?

  Polubione przez 9 ludzi

  • Ja osobiście, korzystając z cudzej uprzejmości że „przytulił” mnie w swoim kraju – byłbym wdzięczny za jakiekolwiek miejsce do godnego życia. A im mniej bym swoją obecnością sprawiał problemów dobroczyńcy czy kuł w oczy tubylców – tym lepiej. Wiadomo że na luksusy liczyć nie można, że ciężka praca tylko może pomóc „ustawić” się na nowym miejscu a o takie możliwości najłatwiej tam gdzie pracownicy są poszukiwani a nie tam gdzie jest ich nadwyżka. Ale co człowiek to inny punkt widzenia 🙂

   Polubione przez 8 ludzi

  • Propagandziści zapomnieli dodać że na Syberię wywieźli ich siłą w bydlęcych wagonach, a z powrotem pół roku wracali stamtąd pieszo przez śnieg śpiewając pieśni o zielonej Ukrainie i dzielnym atamanie Piotrze vel „Petro”.

   Tak miało być w pierwszej wersji ale amerykański cenzor napomniał polskiego autora żeby aż tak nie szalał, bo Polska to nie Ameryka – tutejsze barany łykną różne bzdury, ale nie aż takie.

   Polubione przez 5 ludzi

 4. Witam pieknym u mnie popołudniowieczorem ze słońcem i bezchmurnym niebem…
  🙂

  Kilka linków:

  W nawiązaniu do Pałacu – zdjęcie które chyba warto dać bez kropki!

  ONZ: Россия созвала встречу Совбеза ООН для обсуждения проекта резолюции по крушению MH17
  Читать далее: https://russian.rt.com/article/104424

  Россия внесла в СБ ООН собственный проект резолюции по расследованию катастрофы самолета Boeing под Донецком: http://ria.ru/mh17/20150720/1138584583.html

  Krótki spis przewag Moskwy (18 punktów – to raczej „średni” 🙂 ) http://jpgazeta.ru/kratkiy-spisok-dostizheniy-kremlya-18-punktov-dlya-vsyopropalshhikov/

  Jeszcze o „przewagach Moskwy” w związku z ich sukcesem negocjacyjnym w sprawie Iranu
  http://www.businessinsider.com/afp-iran-deal-a-mixed-economic-win-for-russia-analysts-2015-7
  http://ria.ru/economy/20150720/1138305388.html

  Amerykański ekspert o Putinie. DObre! http://nation-news.ru/2015-07-20/129033-amerikanskiy-ekspert-putin-s-pomoshhyu-obamyi-izoliroval-ssha/

  Amerykański oficer tez o Putinie (oni mają hopla!) 🙂 http://russian.rt.com/inotv/2015-07-20/Amerikanskij-oficer-Putin–luchshee

  Pani Aliona Koczkina zauważa przytomnie że bombardowanie Doniecka było dziwnie zsynchronizowane w czasie z „wypadkami w Mukaczewie” .https://youtu.be/BzPAVsXdWzw

  Wojsko ukraińskie odmawia wycofania nawet o 3 km http://infopolk.ru/1/N/blog/hot_topics/17525.html#14281611-37f6-5e26-3539-a79efd14bb02

  Zwiad DNR już wykrył większość miejsc gdzie się ukrywaja ukry ze swą artylerią http://vk.com/brusek?w=wall274493429_9103%2Fall

  Ciekawa analiza tego dlaczego Powstańcy robia takie dziwne rzeczy? http://vk.com/brusek?w=wall274493429_9107%2Fall

  Czy obydwa filmy z Giwim były?
  .https://youtu.be/xFMVBLZIsDo
  .https://www.youtube.com/watch?v=1lrPvLlinqY

  Informacje z „wolnego świata”
  .https://youtu.be/RSIEssPgxDc В интернет попал шокирующий видеоролик, в котором директор американской Ассоциации планирования семьи озвучивает стоимость органов нерожденных детей.

  Filmik z Autsralii .https://youtu.be/dpUlla77H1Q
  Австралия-страна богатая и стабильная,конкурент Америки

  Z pogranicza światów – czyli Węgier i ich sasiadów. Rozpoczęła się wojna dyplomatyczna Wegry-Ukraina http://vk.com/brusek?w=wall274493429_9106%2Fall
  .http://cs623426.vk.me/v623426027/3f763/ohcY6hxVOug.jpg

  MH17
  Kolejne rozważania http://russian.rt.com/article/104248

  Graham zadaje pytanie: dlaczego jeszcze tyle resztek MH17 wala się po polach?
  Graham Phillips
  Today at 5:39 pm
  Патрик –
  „Большие части обломков крушения MH17 все ещё там, спустя год. Почему?”
  .https://www.youtube.com/watch?v=XcIiPyYjSA8

  O komisji śledczej http://politrussia.com/world/komissiya-po-boingu-646/ <<<niezłe!

  Grafiki:

  .http://cs622619.vk.me/v622619698/406e4/rFrOjwD_sAg.jpg Bez komentarza…

  Z komentarzem zdjęcie: 45 минут назад
  Боец нацгвардии доказывал соседям по палате наличие невидимых войск РФ на Украине и в подтверждение своей адекватности выпрыгнул в окошко.
  .http://cs622021.vk.me/v622021166/3a041/6imZwk39jPI.jpg

  Zdjęcie które wszystko mówi… .http://cs624022.vk.me/v624022876/3cf18/os19D3BtLpk.jpg

  Celne niezwykle! .http://cs622624.vk.me/v622624731/37e06/sECb2Bj207o.jpg

  Tak jak i to .http://cs627823.vk.me/v627823647/b170/wCpzHqfp3es.jpg

  .http://cs623420.vk.me/v623420031/3ba2e/5k2Bwa0LqS8.jpg << ta grafika dotyczy informacji o wybuchu dzisiaj opisanym. To był lokal dla takich juz "zeuropeizowanych" tubylców. Jak na zdjęciu obok! http://vk.com/brusek?w=wall274493429_9087%2Fall

  FILM
  Zakończyły się zdjęcia do polskiego filmu o Wołyniu!
  http://tvzvezda.ru/news/vstrane_i_mire/content/201507192022-hlox.htm

  Jeden dzień Pana Zacharczenki. Film krótki .https://youtu.be/WBned4jCriI

  O bandrowskich ścierwach film Mamontowa http://vk.com/brusek?z=video-47458276_168614934%2F755c07b2c1b83bbaf3
  .https://www.youtube.com/watch?v=pPJiEEwn9co

  Inny film lub wersja skrócona .https://www.youtube.com/watch?v=pk-0M99F65U

  Film z Izraela! POLECAM! 🙂 .https://youtu.be/20YbYDdGrT4

  Z kosmosu:
  Juz linkowałem o tym rosyjskim satelicie co sobie manewruje dziwnie – dodatkowy link dla zainteresowanych
  http://spacenews.com/maneuvering-russian-satellite-has-everyones-attention/

  Dla ekonomistów i lubiących ciekawostki – informacje o tym ile przedsiębiorca Poroszenka wpłacił podatków do skarbu Federacji Rosyjskiej http://vegchel.ru/index.php?newsid=12224

  UWAGA! Dziś Wikileaks puści nowy pakiet informacji!
  WikiLeaks сегодня вечером обнародует документы, связанные с Германией

  Портал WikiLeaks анонсировал публикацию неких документов, которые имеют отношение к Германии. Данные будут обнародованы в 19:00 мск.
  Читать далее: https://russian.rt.com/article/104422

  Polubione przez 9 ludzi

 5. Media ukraińskie alarmują że Dniepropietrowsku może dojść do potężnej eksplozji w wyniku wstrzymania dostaw energii elektrycznej i wody do zakładów „Jużmasz” zajmujących się dawniej m. in. produkcją rakiet balistycznych. Zmagazynowano tam duże ilości paliwa rakietowego i komponentów potrzebnych do jego produkcji, które by nie doszło do wybuchu muszą być przechowywane w odpowiedniej temperaturze (-5 – + 15 stopni Celsjusza), a w związku z tym że zakłady praktycznie zbankrutowały nie ma pieniędzy na opłacenie dostaw prądu i wody potrzebnych podczas procesu chłodzenia;
  http://videonews.com.ua/news/view/39504

  Polubione przez 7 ludzi

 6. Znany ukraiński komik i iluzjonista Arsenij ‚Senia” Jaceniuk, p. o. obecnie funkcję „głownego konferansjera” w „Cyrku Ukraina” zakomunikował że zostaną zlikwidowane urzędy pracy, pracujący w nich urzędnicy zostana zwolnieni, a ich obowiązki przejmie Narodowa Agencja d/s Zatrudnienia;
  http://ru.tsn.ua/video/video-novini/yacenyuk-prizval-likvidirovat-sluzhbu-zanyatosti.html
  Może to i dobrze, pracy i tak coraz mniej to po co im urzędy pracy?

  Polubione przez 6 ludzi

  • „Instytut”, a skąd on na to weźmie kasę? CXzyżby z Chameryki?

   Jednym słowem będzie brał chamerykańskie zadrukowane na zielono papierki i przekazywał Ukrainie na dalsze prowadzenie wojny i zadawanie ludziom dalszego cierpienia?

   Wspaniała inicjatywa, po prostu wspaniała, aż się wzruszyłem. Pan eks-prezydent – jako przykrywka dla finansowania ludobójstwa. Jak coś nie wypali, to słupowi przetrącą niejednokrotnie już przetrącony kark.

   Polubione przez 8 ludzi

 7. Ukraina, ukrainą a ktoś na pożegnanie chce nam na na zimę podłożyć ,,zapartka”……

  http://prawo.money.pl/aktualnosci/wiadomosci/artykul/samorzady-zakaza-uzywania-piecow-weglowych,53,0,1862709.html#A4308479

  Młodzieży wyjaśniam, iż zapartek to takie jajko, które wielokrotnie przekroczyło termin przydatności do spożycia a stłuczone zmienia ukształtowanie powietrza w promieniu kilkunastu metrów czyniąc dane miejsce trudnym nawet do krótkotrwałego do pobytu 🙂
  Ukraińcy będą zamarzać, bo nie będą mieli czym palić a my będziemy zamarzać, bo nie będzie wolno nam palić…….

  Polubione przez 7 ludzi

 8. Na dobranoc takie małe OT z Łoneta.
  http://wiadomosci.onet.pl/swiat/izraelskie-mlode-wilki-w-polsce/3mlzk5

  Komentarze wrzucam jak leci:

  ~Maryla : Wilki z Rosji mieli problem zeby przejechac przez Polske do Berlina.Zydzi jak widac nie maja problemu w rzadzie siedzi wiecej zydow jak Polakow
  8 minut temu | ocena: 93%
  odpowiedz
  oceń: -1 +1
  jur38 : Pogranicznicy nie mieli zastrzeżeń jak wobec Rosjan? Bo to ” nasze”?!
  12 minut temu | ocena: 90% | odpowiedzi: 5
  odpowiedz
  oceń: -1 +1
  ~akek : niech se w żyć wsadzą swoje szoah, mam dość gadania o tym samym. co żyd to holokaust i tak w kółko mancieja
  12 minut temu | ocena: 87% | odpowiedzi: 1
  odpowiedz
  oceń: -1 +1
  ~Gouda : Powinni do towarzystwa zaprosic Palestynczykow.
  18 minut temu | ocena: 87% | odpowiedzi: 3
  odpowiedz
  oceń: -1 +1
  ~ert : a kto ich wpuscil?, wole ruskich
  8 minut temu | ocena: 88% | odpowiedzi: 1
  odpowiedz
  oceń: -1 +1
  ~emeryt : Ruskich nie wpuścili a żydom pozwolili,to jest PO lska .
  9 minut temu | ocena: 81%
  odpowiedz
  oceń: -1 +1
  ~faraday do ~nie kumam czaczy: młode wilki izraelskie pewnikiem spotkają sie przy okazji z krewnymi z żądu
  7 minut temu | ocena: 76% | odpowiedzi: 2
  odpowiedz
  oceń: -1 +1
  ~??? : Kto sie boi slowa „zyd”?
  12 minut temu | ocena: 82% | odpowiedzi: 1
  odpowiedz
  oceń: -1 +1
  ~ws : ar uskich nie chcieli wpuscic
  8 minut temu | ocena: 77%
  odpowiedz
  oceń: -1 +1
  ~franio : I powinni tam juz zostac jak ich przodkowie
  13 minut temu | ocena: 73%

  Polubione przez 5 ludzi

 9. Świat do góry nogami, czyli gubernator Odessy Saakaszwili w roli „Robin Hooda”. Tym razem zajął sie odbijaniem plaż miejskich (przy pomocy spychaczy) które zostały „zajete bezprawnie” przez miliarderów pod ich rezydencje;
  http://ru.tsn.ua/politika/saakashvili-s-buldozerom-shturmom-vzyal-osobnyak-milliardera-hmelnickogo-454687.html
  Jak tak dalej pójdzie to sam Saakaszwili ogłosi powstanie „Odeskiej Republiki Ludowej” bez pomocy „separatystów” i „zielonych ludzików”…

  Polubione przez 5 ludzi

 10. Krótki przegląd wieści z UKRUANDY, czyli w Charkowie pewien emeryt doznał nagłego ataku uczuc patriotycznych i pomalował klatkę schodową bloku w którym mieszka (od 30 lat) w barwy flagi ukraińskiej. Nie spodobało sie to jednak sąsiadom, a jedna z sąsiadek stwierdziła że CHARKÓW TO ROSYJSKIE MIASTO. Czy SBU zajęła się sąsiadką, danych brak…
  .https://www.youtube.com/watch?v=2YuGWVtJO64
  Ps. Oto jak SBU „zajmuje się” zatrzymanymi…
  .https://scontent-arn2-1.xx.fbcdn.net/hphotos-xft1/v/t1.0-9/p403x403/1517525_822201591211966_725670832484462294_n.jpg?oh=2eea2c95c8f3eb64f80bbbd5a5cdbeec&oe=56556432

  „Wartości europejskie” torują sobie drogę w UKRUANDZIE, czyli perypetie pewnej/go transseksualnej/go adwokata/ki;
  .https://www.youtube.com/watch?v=NFJoFfXx9rA

  Julia Tymoszenko REAKTYWACJA, czyli według opublikowanych niedawno sondaży partia Tymoszenko „Batkiwszczyna” prawie zrównała się z „Blokiem Poroszenki” (22,7% do 23,5%);
  http://zn.ua/POLITICS/soglasno-oprosu-batkivschina-timoshenko-pochti-dognala-po-populyarnosti-partiyu-poroshenko-183062_.html

  Siły nieczyste, czy Putin z Mediediewem? Pewien mieszkaniec Mariupola („Gienadij”) poszedł wykąpac się w morzu, a odnalazł sie parę dni późnie w Rostowie nad Donem w Rosji…
  http://www.0629.com.ua/news/894235
  http://www.0629.com.ua/news/894999

  Polubione przez 8 ludzi

 11. Kilka linków przedpółnocnych…

  Info z ukrop-tv. Okolice Mukaczewa .https://youtu.be/BWwGr4nGdbY

  ATO w Zakarpaciu .https://youtu.be/to6PeCC0_hs

  Nacgwardiejcy pastwią się nad mieszkańcami Zakarpacia – tekst+zdjęcia+ film http://rusvesna.su/news/1437342364

  Kolejne o Mukaczewie http://webknow.info/wrise-managed-third-party-cloud/
  Мукачево: Правый Сектор решили брать штурмом! Видео!

  Węgrzy sa gotowi bronic swych rodaków! .https://youtu.be/28u75i5f7uw

  Ciekawy wywiad z Panem Olkiem Cariowem http://rusvesna.su/news/1437407481

  OBWE oznajmiło że ukry ostrzeliwuja DOnieck! SENSACJA? .https://youtu.be/9Y6WnKFyWik

  Była żona dowódcy Tornado (bandyckiej bandy d. Szachtiorsk) opowiada! .https://youtu.be/_2aHJ0KLXkg

  Banda zbroja „OUN” żąda od policjanów kijowskich by mówili w rusińskiej gwarze a nie po rosyjsku! http://dnr24.com/main/11209-batalon-oun-trebuet-ot-kievskih-policeyskih-ne-razgovarivat-na-russkom-yazyke.html

  Jestem okupantem! .https://youtu.be/Eal6VtZsCds Po polsku!

  Juz chyba Mania linkował? Jezeli nie to wklejam Colonela http://colonelcassad.livejournal.com/2295869.html „Psy Janukowicza jada zabijać parszywosektorowców”

  Charków i jeden sąsiad patriotyczny… .https://youtu.be/2YuGWVtJO64

  Plus najnowszy wpis http://colonelcassad.livejournal.com/2296764.html
  Fajna fotka stamtąd! .https://pbs.twimg.com/media/CKX9y7nVAAEc-oN.jpg:large 🙂

  Graham Phillips сегодня в 23:33
  Новое – Предварительный Просмотр – Как народ Донецка продолжает жизнь после интенсивного обстрела
  .https://www.youtube.com/watch?v=2YJGkCp8ekc

  MH17 jeszcze raz! .https://youtu.be/al8o1vci_ck

  Mapa świata według USA http://vegchel.ru/index.php?newsid=12185
  .http://vegchel.ru/uploads/posts/2015-07/1437368189_0dwdg83w-ve.jpg
  Mapa Gomberga anno 2015?
  http://topwar.ru/79029-obame-posovetovali-uchitsya-u-putina.html

  Zdjęcie wieczoru .http://cs628625.vk.me/v628625209/47b7/oWfNZ1zrjQg.jpg
  Informacja wieczoru .http://cs627429.vk.me/v627429740/c84c/0QJr46F_gJs.jpg

  Zestaw klipów wieczoru! Najlepsze klipy Griszanowa! http://vk.com/feed?w=wall283275309_2628 – kilka linkuję:
  .https://youtu.be/2AAR6nUV7VI
  .https://youtu.be/bIPCvCERghQ
  .https://youtu.be/8ZxkHRRlilc

  .https://youtu.be/eOKNH5a8LiQ Война на Украине- Мы не умрем сейчас | War in Ukraine – We will not die now[18+]

  W bonusie!
  Graham Phillips Новое –
  Гиви, Подарки, Захарченко, Селфи, Танцы
  .https://www.youtube.com/watch?v=8wH4DXv64Mc

  DOBRANOC!

  Polubione przez 7 ludzi

 12. Witam z rana! Widzę że wszyscy zasnęli przede mną i śpia nadal 🙂

  Kilka linków porannych – może na obudzenie łagodne Krym? .https://youtu.be/n8hpDy97N6U

  Pół godziny ze STriełkowem .https://youtu.be/zOMoD7BC6Uc

  O Szariju i Gruzinach a przede wszystkim o tym że Krainą kierują żydzi i nikt tego nie mówi głośno! mówi Ormianin .https://youtu.be/XrRb6vnIVXQ

  Premier Republiki Zakarpacka Ruś w Prawda.ru TV – 35 minut rozmowy .https://youtu.be/V3az-5U8TdA

  Jak się bierze jeńca – krótki film .https://youtu.be/ucAv5siEzwI

  Coraz więcej informacji o tym ze Europa zobaczy prawde o banderowskich ścierwach po ogladnięciu filmu „Wołyń” http://politikus.ru/events/54448-es-uvidit-pravdu-o-banderovcah-na-bolshom-ekrane.html

  Afganistan po radziecką i amerykańską okupacją. Znajdź różnice .http://cs7009.vk.me/v7009542/89f7/dfK29zsZLRE.jpg

  Syria. Okolice Kunejtry. Sysryjska armia w natrarciu .https://youtu.be/Gdl4kZTha_0

  Skrót informacji z Syrii http://anna-news.info/node/39163

  Inforgrafika interesująca na temat migracji na naszej planecie http://lampa.today/obshhestvo/skoko-v-mire-migrantov-kuda-edut-ukraintsy/

  Sen Sorosza słodki – €uro bez Niemiec http://rueconomics.ru/78734-sladkiy-son-sorosa-evro-bez-germanii/?utm_source=amaidan&utm_medium=vk&utm_campaign=amaidan

  O sankcjach ekonomicznych. Ciekawie .https://youtu.be/fLZGzHFZC80

  Pół godziny dyskusji okrągłostołowej na temat praw humanitarnych jako praw obrony i mozliwym koniu trojańskim zachodu .https://youtu.be/zk-XFubL0FI

  Grafika słuszna .http://cs625425.vk.me/v625425962/3800f/IUH-3mhAG74.jpg

  Na koniec ciekawy film jak wszystkie poprzednie…. 7 minut w Moskwie Anno 1908 UNIKAT! .https://youtu.be/ZIcfsj6_Iw0

  Polubione przez 6 ludzi

 13. Politikus:

  Film dla „lotników” Mi28 kontra AH64 .https://youtu.be/O4PT5gsslj4

  O socjalnym wulkanie w Ameryce który wybuchnąc może w każdej chwili… http://politikus.ru/articles/54422-socialnyy-yelloustoun-ameriki.html

  Opis zdobycia przez Amerykanów wysp Kiska w sierpniu 1943. Czyli trochę historii. Amerykanie po cięzkich walkach – przede wszystkim pomiędzy sobą – zdobyli wyspy z których zostały dwa tygodnie wcześniej wojska japońskie (bo Japończycy doszli do wniosku że wysp nie da się bronić). Amerykanie stracili 31 zabitych, 50 rannych. Dodatkowo Jeden z okretów wpłynął na minę i zginęło 71 marynarzy (rannych 47). Chwała Ameryce! Ameryce chwała! http://politikus.ru/articles/54468-operaciya-kottedzh-ili-kak-amerikancy-ostrov-kyska-ot-yaponcev-osvobozhdali.html

  W WIlnie tez rusofobia skupiła się na rzexbach na moście. Nie rozumiem dlaczego nie zlikwidowano mostu! Przecież postawiono go w „radzieckich czasach”!!!! http://politikus.ru/events/54460-v-vilnyuse-pod-predlogom-neobhodimosti-restavracii-demontirovali-pamyatnik-sovetskogo-vremeni.html

  O tym że i Turcję może czekać jakiś problem finansowy… Ale zaczyna się podobno opowieścia prawdziwą. Pilot greckiego F16 nazywający się Homer Sisostopulos poleciał do Turcji. Wylądował gdzieś gdzie był niedaleko bankowamt. Podjął 2078€ i nie zauważony wrócił do swojej bazy! 🙂 http://politikus.ru/articles/54432-defolt-do-turcii-dovedet.html

  Regnum – dziś sporo ciekawych artykułów!

  O tym jak Niemcy „skupują” Europę! http://regnum.ru/news/polit/1944498.html

  http://regnum.ru/news/international/1944222.html Wedlug ekspertów wywiad brytyjski kombinuje jak zdestabilizowac Rosję od strony Afganistanu

  Interesujące rozwazania o tym jak Iran i Saudowie próbują wleźć do Tadżykistanu http://regnum.ru/news/polit/1944218.html

  Czego naprawdę chce Zachód od Iranu? http://regnum.ru/news/polit/1944532.html

  Na Łotwie odkryto że im mniej ludności w kraju tym mniej potrzebujących! http://regnum.ru/news/economy/1944565.html

  Kolejny autor w zupełnie innym pismie niż linkowałem wczoraj porównuje ukrów do Papuasów http://regnum.ru/news/polit/1944554.html

  Inny autor rozważa czy budowa „Tureckiego Gazociągu” dojdzie do skutku http://regnum.ru/news/polit/1944410.html

  O tym ze wojna w Bośni-Hercegowinie może wybuchnąć w kazdej chwili i z wielką siłą! http://regnum.ru/news/polit/1944221.html

  Troche filozoficznych rozważan ale interesujących na temat tego że „religijność” człowieka skłania go niejako do zmiany życia http://regnum.ru/news/society/1944269.html

  Trochę historii o tym jak Gruzja zabierała się do wojny z Rosją w roku 2008 http://regnum.ru/news/polit/1944573.html

  Polubione przez 4 ludzi

Możliwość komentowania jest wyłączona.