Wojna domowa na Ukrainie 29.07.2015r.- 160 dzień od nowego rozejmu.


Donieck- skutki poniedziałkowego ostrzału przez ukraińską artylerię.

„Stany Zjednoczone obawiają się, że niezależna polityka zagraniczna Rosji może pozbawić je międzynarodowego przywództwa”– powiedział amerykański politolog Paul Craig Roberts w wywiadzie dla telewizji „Press TV”.

Paul Craig twierdzi, że rząd USA w pełni świadomie podjął decyzję uznającą Rosję za wroga, co spowodowane jest jego obawą o dalsze utrzymanie statusu jako jedynego światowego supermocarstwa. Tak więc Rosja w tym przypadku stała się bardzo wygodnym pretekstem do koncentracji możliwości militarnych, politycznych i gospodarczych Stanów Zjednoczonych.

Bowiem rząd USA zadaje sobie bardzo dobrze sprawę z faktu, że każda próba przez jakiekolwiek państwo prowadzenia przez siebie niezależnej polityki pozbawia Stany Zjednoczone prawa do odgrywania roli światowego lidera i państwa o specjalnym statusie, narzucającym wzt. innym krajom swoje warunki prowadzonej gry. Jednocześnie taka niezależna postawa godzi w pozycję USA jako niekwestionowany autorytet i światowego policjanta. Dlatego też propaganda amerykańskich władz idzie obecnie w kierunku wskazania Rosji jako swoje największe zagrożenie, szczególnie z powodu jej potencjalnej możliwości dokonania ataku nuklearnego na terytorium USA.

Jednak wg. Paul Craiga, faktycznie to nie broń atomowa zagraża bezpieczeństwu Stanów Zjednoczonych, tylko niezależna i niepodporządkowująca się amerykańskiemu dyktatowi polityka rosyjskich władz. I to właśnie stanowi istotę zagrożenia dla Stanów Zjednoczonych, dlatego że zagrożenie to nie mając podtekstu militarnego, a wyłącznie polityczne i prestiżowe, podważa w oczach zachodniego świata arbitralnie przyjętą przez USA rolę globalnego hegemona i gwaranta porządku, zaprowadzonego na swoją modłę.

Dalego też, jako najpotężniejsze państwo posiadające jednocześnie broń jądrową zdolną razić cele w Stanach Zjednoczonych, władze tego kraju wybrały na wroga numer jeden właśnie Rosję, bo wyimaginowane zagrożenie jakie on ma powodować, silnie oddziałując na świadomość tak krajowej jak i międzynarodowej opinii publicznej, daje wygodny pretekst do usprawiedliwienia ogromnych wydatków ponoszonych na cele militarne przez amerykańskie władze.

Dodam, że budżet obronny USA, wynosząc około 1 biliona dolarów rocznie, jest dwa i pół razy większy niż cały dochód narodowy Iranu, który przez Stany Zjednoczone jest również uznany za swego głównego wroga.

Co najciekawsze w tym wszystkim jest to, że paradoksalnie  domniemane poczucie zagrożenia przez Stany Zjednoczone polega na tym, że jednocześnie USA na swoje cele militarne wydaje więcej niż wszystkie kraje świata razem wzięte. A więc to nie USA są zagrożone militarną ekspansją przez jakikolwiek kraj tylko pozostała część świata musi się obawiać zagrożenia dokonaniem militarnej agresji przez amerykańskie siły zbrojne, które jednocześnie na potwierdzenie tego faktu posiadają swoje bazy wojskowe rozsiane na niemal całej powierzchni naszego globu. Nie licząc oczywiście lotniskowców i łodzi podwodnych z napędem atomowym, których siła rażenia- każdego z osobna- jest zdolna do zniszczenia jedną operacją każdego przeciętnego kraju.

I właśnie, aby ten kompleks militarny, i rozbudowana do granic absurdu amerykańska armia, aby mogła być nadal zasilana- w czasach wewnętrznego kryzysu jaki dotyka ten kraj- na tym samym wysokim poziomie, władze USA muszą przekonać o tym swoje własne społeczeństwo. Najlepszym zaś pretekstem do tego jest stworzenie propagandowego zagrożenia tegoż społeczeństwa- jak i również innych państw sojuszniczych- idącego ze strony agresywnej Rosji i Chin.

W ten oto sposób amerykańskie- i krajów sojuszniczych- społeczeństwa, pomimo uciążliwego kryzysu gospodarczego są wstanie zaakceptować utrzymanie wydatków na cele militarne na absurdalnie wysokim poziomie.

W tym świetle bardzo istotnym problemem jest to, w jakim celu rozpętano ukraińską hucpę, w wyniku czego doprowadzono ten kraj do bankructwa, a społeczeństwo zostało potraktowane jako zakładnicy- ze wszystkimi płynącymi dla niego negatywnymi konsekwencjami- globalnej polityki Stanów Zjednoczonych?

Zresztą nie tylko społeczeństwo ukraińskie czy też amerykańskie płaci obecnie wysoką cenę za utrzymanie przez Stany Zjednoczone pozycji światowego hegemona, bo płacą również za to ze swoich kieszeni obywatele tych krajów, które w ramach solidarności zmuszone zostały do podjętej wobec Rosji wojny ekonomicznej i potrzymania narzuconych im bardzo wysokich kosztów zbrojeń, z których zyski oczywiście trafiają głównie do firm amerykańskiego kompleksu zbrojeniowego. Tak więc m.in. taki biedny karaj jakim jest Polska zmuszony jest wydawać dodatkowo miliardy dolarów na zabawki dla jej sił zbrojnych, które nota bene nie zapewnią żadnego poczucia bezpieczeństwa i temu celowi nie służą, a tylko są formą wymuszonej pomocy dla gospodarki amerykańskiej, będąc ukrytym w ten sposób haraczem pobieranym na ten cel przez amerykańską administrację od krajów wasalnych.

Podobnego zdania jest kandydat na amerykańskiego prezydenta- gubernator stanowy z Wisconsin Scott Walker, który w wywiadzie dla amerykańskiej edycji pisma „The National Interest” powiedział, że obecnie główne zagrożenie dla Stanów Zjednoczonych stanowi islamski terroryzm, do którego powstania USA same się przyczyniły wspierając go w walce z niewygodnymi reżymami państw Bliskiego Wschodu.

Według Scotta Walkera to islamski radykalizm religijny jest obecnie największym zagrożeniem w skali globalnej, a nie wyimaginowane państwa wrogie.

Zresztą podobna polityka prowadzona poprzez swoje działania na Ukrainie przez obecne władze USA w Europie Środkowo-Wschodniej stworzyła nowe zagrożenia dla pokoju w tym regionie, wywołując dalsze nieprzewidywalne konsekwencje w przyszłości.

Tak właśnie wygląda w praktyce prowadzona przez USA polityka w skali globalnej, gdzie wszystkie kraje traktowane są jak pionki w grze, ponosząc z tego tytułu poważne koszty, zaś wygranym zawsze mają być Stany Zjednoczone.

Na koniec wstępu chciałbym przedstawić jeszcze mapę dokumentującą na przykładzie Iranu na czym polega amerykańskie poczucie zagrożenia, które jest spowodowane tym, że granice tego państwa są za blisko amerykańskich baz wojskowych, a więc jedynie co można w tej sytuacji zrobić- z punktu widzenia amerykańskiej polityki- to oddalić granice irańskie od baz wojskowych US Army:

Na tym kończę ten przydługi wstęp przechodząc do relacji z kolejnego dnia wojny domowej na południowo-wschodniej Ukrainie, która jest wypadkową amerykańskiej polityki mającej na celu utrzymanie i wzmocnienie swojej pozycji światowego hegemona.

W Doniecku było wczoraj względnie spokojnie i front walk koncentrował się głównie na północ i zachód od tego miasta.

I tak ukraińskie wojsko dokonało intensywnego ostrzału na obrzeża miejscowości Jasinowataja, gdzie został zniszczony dom prywatny przy ulicy Gogola nr. 7 oraz ciężkie walki od późnego wieczora toczyły się przy użyciu broni pancernej w pasie miejscowości Marinka-Aleksandrowka-Trudowskaja.

W rejonie miejscowości Awdijewka została ostrzelana baza techniczna ukraińskich wojsk w wyniku czego jeden pojazd został całkowicie spalony:

W nocy z poniedziałku na wtorek ukraińskie wojsko dokonało ostrzału miejscowości Gorłówka, gdzie pod gruzami zburzonego budynku znaleziono ciało 64-letniej kobiety. W dzielnicy Nikitowce oraz w pobliżu centrum Gorłówki ostrzał spowodował liczne zniszczenia w sieci gazowej i energetycznej. W Golmie uszkodzone zostały domy przy ulicy Zagorodnej nr. 19, 21 i 23, natomiast na ulicy Armii Radzieckiej pod obstrzałem znalazła się szkoła. Poza tym w centrum miasta uszkodzone zostały domy przy ulicy nr. 27 i 29.

Skutki wczorajszego ostrzału przez ukraińską artylerię Gorłówki:

W rejonie frontu ługańskiego w dniu wczorajszym sytuacja uległa drastycznemu pogorszeniu. Walki toczyły się w okolicach drogi koło miejscowości Bachmutka, Szczastie, Sławianoserbska i Stanicy Ługańskiej. Pozycje obronne sił powstańczych zostały tam zaatakowane w rejonie Żiełtoje, Łobaczewa i koło mostu na rzece Sewierskij Donieck na przeciwko Stanicy Ługańskiej. Ostrzelana została również przez ukraińską artylerię miejscowość Sławianoserbsk. Ogółem w dniu wczorajszym ukraińskie wojsko 48 razy naruszyło warunki zawieszenia broni prowadząc ostrzał za pomocą ciężkiej artylerii, moździerzy, czołgów i opancerzonych wozów bojowych. W odpowiedzi na to powstańcy odpowiedzieli 17 razy ogniem ostrzeliwując pozycje ogniowe i atakujące wojsko ukraińskie. Walki doprowadziły do znacznych strat w sile żywej oraz sprzęcie po obu stronach konfliktu.

Władze wojskowe DRL podjęły decyzję o scaleniu w strukturach armii Gwardii Republikańskiej, która od tej pory ma być częścią składową regularnych sił zbrojnych DRL podlegających dowództwu Ministerstwa Obrony DRL.

Władze DRL poparły inicjatywę społeczną budowy pomnika poświęconego pamięci zabitych cywilów podczas prowadzonej przez ukraińskie wojska tzw. operacji antyterrorystycznej. Do pomnika w kształcie łuku będzie przymocowana tablica upamiętniająca wszystkie ofiary ukraińskiej agresji. Przypomnę, że wg. aktualnych danych ONZ, tylko w zeszłym roku w Donbasie zostało zabitych prawie 7 tys cywilów i ponad 17 tys rannych

Powyżej projekt pomnika.

Władze DRL obniżyły o 50% ceny warzyw i owoców. Program „Warzywa Spoełczne” został uruchomiony podczas targów produktów rolno-spożywczych jakie miały miejsce w dniu 24 lipca w Doniecku, kiedy to podjęto decyzję o obniżeniu nawet o 60% cen warzyw i owoców dla mieszkańców Doniecka.

Poniżej tablice pokazujące spadek cen na warzywa i owoce w ciągu ostatniego tygodnia:

W dniu 3 sierpnia br. w Mińsku ma dojść do podpisania porozumienia w sprawie wycofania broni o kalibrze mniejszym niż 100 mm poza linię rozgraniczenia frontu. Pomimo tego ukraińskie wojsko nadal koncentruje ciężką broń w rejonie frontu, szczególnie na jego odcinkach w pobliżu miejscowości: Szirokino, Majorsk, Kirowo, Granitnoje i Swietłodarska.

Na swojej stronie na Facebooku znany ukraiński polityk i deputowany Wierchownej Rady, Oleg Liaszko zamieścił wpis, w którym oskarżył prezydenta Petro Poroszenkę o to, że pomiędzy nim, a prezydentem Rosji zostało zawarte jakieś tajne porozumienie:

„Niezależny Sąd Administracyjny Ukrainy anulował decyzję sądu w sprawie uznania słusznych roszczeń w wysokości 261 mln hrywien nałożonych wobec rosyjskiego ,,Areoflotu,, za nieautoryzowane loty na Krym. Jednocześnie sąd w Rosji uchylił decyzję nakładającą grzywnę na fabrykę ,,Roshen”. Oczywiste jest, że takie decyzje nie są przypadkowe. Wstydzę się, za naszego prezydenta, dla którego własny biznes jest ważniejszy niż interesy Ukrainy”.

Вищий адмінсуд України скасував рішення судів про визнання законним 261 мільйона гривень штрафів російському „Аэрофлоту” за несанкціоновані польоти до Криму. А в Росії суд скасував рішення про нарахування штрафів за несплату податків порошенківській фабриці „Рошен”. Зрозуміло, що випадковими такі рішення не бувають. Мені соромно за нашого Президента, для якого власний бізнес важливіший за інтереси України.

https://www.facebook.com/O.Liashko?fref=nf

W części obwodu ługańskiego będącego pod kontrolą ukraińskiej armii trwa przymusowy pobór mężczyzn do wojska. Wezwania doręczane są przez patrole batalionu „Ajdar” w miejscach publicznych, a więc przy wejściu do fabryk, sklepów, w środkach komunikacji publicznej i przystankach, na ulicach i punktach kontrolnych. Za odmowę przyjęcia wezwania grozi się takim osobom osadzeniem w areszcie. Dodam, że w wyniku tej akcji, tylko w ciągu kilku godzin w jednym z miast znajdujących się pod kontrolą ukraińskich sił zbrojnych wręczono 30 osobom w wieku od 20 do 40 lat wezwania do wojska i pod przymusem umieszczono je w specjalnie przygotowanym autobusie.

Kijowska junta zakazała francuskiemu aktorowi Gerard Depardieu wjazdu przez pięć lat na teren Ukrainy. Decyzja ukraińskiej SB motywowana jest poparciem Gerarda Depardieu dla Rosji:

„W odniesieniu do obywatela Francji i Rosji Gerarda Depardieu podjęliśmy uchwałę, o zakazie wjazdu na Ukrainę przez okres pięciu lat, w celu zapewnienia bezpieczeństwa państwa. W chwili obecnej dokumenty przekazywane są Państwowej Straży Granicznej”– napisano w komunikacie ukraińskiej SB.

Na koniec kilka zdjęć:

Donieck- ukraińscy demokracji przywracają demokrację w Donbasie.

I jeszcze kilka aktualnych filmów:

Pozdrawiam.

126 uwag do wpisu “Wojna domowa na Ukrainie 29.07.2015r.- 160 dzień od nowego rozejmu.

 1. Witam Szefa i Państwa…

  Dziękuję za jak zwykle ciekawy wykład i równie zajmujące dyskusje i linki – podrzucam ciekawostkę o wynikach Gazpromu w pierwszym pólroczu ’15: http://kommersant.ru/doc/2777797
  Faktycznie wyniki kiepskie! Ale dlatego to budują kolejne gazociągi do Turcji i do Chin by można było sprzedawać wcześniej wydobywając. Cały spadek to wynik „oszczędzania” w Europie. Jak widać nie tylko UPAdlina nie bierze zakontraktowanych 46 mld m3 rocznie ale i przemysł całej Jewropy stanął przez samobójcze sankcję! Jak widać polityka USA by zniszczyć Europę zaczyna przynosić skutki! (Pierw zrobiono „ruchawkę” w AfrycePółnocnej by odciąć Europę od gazu Afrykańskiego a potem wsparto faszystów w Ruinie by tamtędy gaz nie płynął)…
  Ale piszą też że po 7-miu miesiącach spadków eksportu gazu do Europy – zaczyna być coś lepiej….

  Dorzucam też „gospodarczy tekst” z Obserwatora:
  https://obserwatorpolityczny.pl/?p=33869 Unia Europejska ponosi znaczne straty z powodu antyrosyjskich sankcji

  Wczoraj linkowałem szokującą mnie informację, dziś na ten temat Krakauer:
  Doktryna Bezpieczeństwa Informacyjnego RP – analiza syntetyczna https://obserwatorpolityczny.pl/?p=33880

  I równie ciekawy tekst „Czy przez lata naiwności hodowaliśmy żmije na gardle?” – w którym wystarczy słowo „Czeczen” zamienić słowem „ukrainiec” i mamy jasność:
  https://obserwatorpolityczny.pl/?p=33865

  Polubione przez 9 ludzi

 2. Zmarł ksiądz na którego był zamach http://vognebroda.net/svyashchennik-upts-mp-v-kotorogo-v-kieve-strelyali-neizvestnye-skonchalsya

  Film nowy od Cassada .https://youtu.be/3ASrH_WZYm0

  USA wyraziły „głębokie zaniepokojenie” zamykaniem przez Rosję działających na jej ternie „fundacji wspierania demokracji” http://ria.ru/world/20150729/1152015377.html

  .http://cs7004.vk.me/c543107/v543107549/e377/moisl3hNN-Y.jpg
  Ale najważniejsze jest nie zwycięstwo ale uczestnictwo!!!!!!

  Według nowego ukraińskiego planu pięcioletniego, Kijów zostanie „zukrainizowany” w takim właśnie terminie. Urzędnicy mają brać udział w nauce gwary rusińskiej i pisać dyktanda… http://dnr24.com/main/11521-russkoyazychnyy-kiev-hotyat-ukrainizirovat-za-5-let.html

  Ukry szykują się na zwycięstwo! Zapewnić mają je amerykańskie rakiety! Co na to „Mińsk-2”? http://dnr-news.com/dnr/23462-poroshenko-podschital-tochnoe-kolichestvo-dzhavelinov-neobhodimyh-dlya-pobedy-nad-armiey-rf-v-donbasse.html

  .http://cs622621.vk.me/v622621988/40b72/QPXpNDxjm9c.jpg
  Ameryka zlikwidowała Indian, zakuła w kajdany Murzynów, zrzuciła bomby na Japończyków, spaliła napalmem Wietnamczyków, zbombardowała uranem Serbów…
  I nagle pokochała ukraińców? Od tej miłości będzie jeszcze wiele grobów…

  Dawid Hudziec
  MH 17: upadek faktów
  http://tragediadonbasu.net/?p=2002

  .http://cs628623.vk.me/v628623962/1194c/NKFUxgBS1VM.jpg
  Bez komentarza…

  Dalej trwa natarcie ukrów na Gorłówkę. Skraje Doniecka pod ostrzałem!
  http://nahnews.org/298947-xronika-donbassa-vsu-nastupayut-na-gorlovku-v-donecke-ne-stixayut-boi/?utm_source=VK&utm_medium=nova&utm_campaign=VV

  Polubione przez 8 ludzi

  • „Ameryka zlikwidowała Indian, zakuła w kajdany Murzynów, zrzuciła bomby na Japończyków, spaliła napalmem Wietnamczyków, zbombardowała uranem Serbów…
   I nagle pokochała ukraińców? Od tej miłości będzie jeszcze wiele grobów…”
   Obawiam się, że na naszym globie będzie jeszcze wiele, wiele grobów na skutek „wprowadzania demokracji” przez USA na kilku kontynentach. I pozostaje jedynie mieć nadzieję, że ta akcja nie doprowadzi do zagłady całej ludzkości.

   Polubione przez 3 ludzi

 3. Zwycięstwo! Obywatele Ruiny gotowi są oddać wolnośc za talerz barszczu! http://nahnews.org/298369-doveli-ukraincy-gotovy-prodat-svobodu-za-tarelku-borshha/

  Wczoraj przed północa linkowałem info że ukry dążą do okrążenia Gorłówki… Opołczeniec Wariag mówi że do zrealizowania tego celu strategicznego ukry musza zdobyć Debalczewo http://nahnews.org/299032-opolchenec-varyag-dlya-okruzheniya-gorlovki-vsu-dolzhny-vzyat-rajon-debalcevo/

  Przemytnicy nie są potrzebni – wystarczą do tego „swoi”… Chodzi o zatrzymanych wczoraj trzech obywateli na ukro-węgierskiej granicy co przemycali papierosy. http://nahnews.org/299190-stognij-kontrabandisty-ne-nuzhny-na-sluzhbe-v-zone-ato-tam-xvataet-svoix/

  Odbył się pierwszy ślub oficjalnie „pierwszy” w DNR http://nahnews.org/299180-zaxarchenko-vruchil-pervoe-v-dnr-svidetelstvo-o-brake/#more-299180
  .https://www.youtube.com/watch?feature=player_embedded&v=bj4f1xV0wGY

  Podobno (plotkują media) że jakiś minister w DNR został „zdyministrowany” http://nahnews.org/299209-smi-vosstanovili-v-dolzhnosti-eks-ministra-obrazovaniya-dnr-kostenka/#more-299209 + film w linku o zmianie wieku dzieci przedszkolnych

  Jak dobrze rozumiem ten link, chodzi o to by pozbawić obywateli Ruiny anonimowości w posługiwaniu sie telefonami komórkowymi http://nahnews.org/299245-abonentov-mobilnoj-svyazi-na-ukraine-lishat-anonimnosti/#more-299245

  SBY zatrzymało w Mariupolu obywatela podejrzewanego o chęć organizowania referendum http://nahnews.org/299241-v-mariupole-zaderzhali-pomoshhnika-deputata-po-delu-o-referendume/#more-299241

  Polubione przez 7 ludzi

 4. Grisza nadaje z Moskwy:
  Graham Phillips Новое!!
  Гриша – Специальный репортаж #20 – Донецк аэропорт – Новый терминал
  .https://www.youtube.com/watch?v=3bZ22fZHlHk

  Zmiany pod Szirokino. Bandę zbrojną „Donbas” zamieniono na piechotę morską armii kijowskiej http://vk.com/feed?w=wall-40914752_29843
  Морская пехота ВСУ прибыла в поселок Широкино Донецкой области на место добровольческих отрядов: http://ria.ru/world/20150729/1152460787.html

  Krótka historia rurociągu „Przyjaźń” z okazji rocznicy jego uruchomienia http://vk.com/feed?w=wall-47458276_57774 W linku też mapki stosowne…

  .http://cs628120.vk.me/v628120884/c904/PY9eHqnt0dk.jpg
  Czarna dziura po u’Krainie

  Po roku czasu udało się energetykom DNR wznowić dostawy energii elektrycznej do wiosek koło Saur-Mogiły http://www.novorosinform.org/news/id/33619

  Banderowskie ścierwa opublikowali w sieci zdjęcia jak palą ikony, biblie i książki historyczne zrabowane u mieszkańców terenów okupowanych
  Украинские нацисты сожгли православные иконы, библии и учебники по истории, найденные в домах у местных жителей, которых грабили. Об этом они сами соизволили похвастаться в сети.
  .http://cs628418.vk.me/v628418689/bdc6/f5NMDo9_PjM.jpg
  .http://cs628418.vk.me/v628418689/bdcd/gO5sayMJsG0.jpg
  .http://cs628418.vk.me/v628418689/bdd4/ZjIcNm3up88.jpg

  Rosja nadal podtrzymuje rozsypujący się system energetyczny UPAdliny
  Помощь России для Украины составляет до 900 МВт электроэнергии в день.
  Россия ежедневно поставляет Украине 800-900 мегаватт электроэнергии на условиях параллельной работы в связи с дефицитом ресурса в украинской энергосистеме, сообщил в понедельник глава министерства энергетики и угольной промышленности страны Владимир Демчишин.
  „Сегодня ситуация крайне напряженная. На данный момент где-то 800-900 мегаватт мы получаем по параллельной работе от наших соседей (из РФ). Этот (ресурс) идет сейчас не по соглашению импорта, а по параллельной работе. Это поддержка системы по перетокам”, — сказал Демчишин на брифинге. По его словам, Украина пока не оплачивает эти поставки.
  Источник: http://ria.ru/economy/20150727/1149755300.html
  .http://cs628423.vk.me/v628423330/23eea/3xYL5oxHXWU.jpg

  Dziś Colonel informuje o linkowanym przeze mnie nagraniu audio agenta CIA który kierował akcją zestrzelenia MH17 http://colonelcassad.livejournal.com/2309554.html

  🙂 Według Colonela wersje zniszczenia MH17 są coraz nowe bo do akcji ruszyli „astrologowie” http://colonelcassad.livejournal.com/2309866.html

  Słowa E. Gierka:
  .http://cs629121.vk.me/v629121526/9e78/4gHoSbJ5pqE.jpg

  Polubione przez 8 ludzi

  • Palenie ikon przez banderowców.
   Proszę zwrócić uwagę na ikonę na zdjęciu drugim. Klasyczna ikona ze szkoły włoskiej 🙂
   I jak mawiał kiedyś niejaki major Kuźma: „To swiadczy o poziomie” (banderowców)

   Polubione przez 4 ludzi

 5. Z tym paleniem ikon, to równie dobrze może być fejk. Ale kto by się tego nie dopuścił to marny jego los i dosięgnie go zasłużona kara.

  Tak jak z tą rzekomo zamordowaną dziennikarką Margaritą Walenko, też był fejk jakiegoś SBU, aby poniżyć media DNR i LNR. Szarij tak powiedział niedawno.

  Polubione przez 3 ludzi

  • Jestem pewna, że na pogrzebie styropianów, jeżeli pojawi się ktoś poza oficjelami to tylko z ciekawości i absolutnie nie w celu oddania hołdu zmarłemu.

   Dodam nieco prywatności. Każdy pogrzeb to dla mnie ogromna trauma. Jedyną oficjalną uroczystością, w której uczestniczyłam pragnąc chociaż w ten sposób złożyć hołd Osobie, to był w 2009 roku pogrzeb gen.bryg.prof. Elżbiety Zawackiej, ps. „Zo” – Cichociemnej. Pani E. Zawacka nie funkcjonowała po wielu powojennych przejściach w życiu politycznym, była pracownikiem naukowym.
   Pomijając przedstawicieli różnych organizacji, uczestnicy ceremonii (a było ich naprawdę bardzo wielu) to ludzie kilku pokoleń.
   Z mojej strony natomiast było to pierwsze i ostatnie uczestnictwo w oficjalnym pogrzebie. Po prostu brak w naszym życiu politycznym osób zasługujących na szacunek i uznanie.

   Polubione przez 5 ludzi

 6. Rosja zamierza reaktywować produkcję ekranoplanów!
  Россия возобновит производство экранопланов, которое было приостановлено в 90-е годы. Экраноплан станет носителем ударных ракет: http://ria.ru/defense_safety/20150729/1152598958.html
  .http://cs540104.vk.me/c540103/v540103264/3c9a0/FCjn6GJhFQc.jpg

  Życie w piwnicach .https://youtu.be/rp25wFNS8-c

  Gorłówka. Przysiółek gdzie rzadko zaglądają dziennikarze .https://youtu.be/YJvnNdiciTA

  Banderowskie ścierwa z bandy „Azow”. Tych „hierojów” Kraina zapamięta na długo! .https://youtu.be/lSmynIkUL84

  Kijów anno 2015 .http://cs628130.vk.me/v628130865/11f77/VYxp015kn3s.jpg
  .http://cs624221.vk.me/v624221710/3c437/s-sOzyet1us.jpg

  Islamiści wypchnęli armię syrysjką z południowej części prowincji Idleb. http://vk.com/feed?w=wall-35276355_1034666 Mapka, zdjęcia, filmy w linku…

  „Kalif” tzw. „państwa islamskich ścierw” dał podarunek młodej pannie młodej! Panna młoda w ramach „podarunku” dostała zezwolenie czy nakaz by własnoręcznie odcięła głowe niewiernemu! Sława allahowi! http://www.novorosinform.org/news/id/33627

  Cud pod Szirokino! W wyniku ostrzału prowadzonego przez banderowców, kawałkiem betonu oberwał w głowe misjonarz z OBWE. W rezultacie wypadku wrócił mu wzrok i słuch! .http://cs7010.vk.me/v7010330/20803/u70O2yZGYlo.jpg

  Drony w Noworosji .https://youtu.be/Grk7mC3vS_I

  2 godziny z Panem Katasonowem .https://youtu.be/rO6kekwjJVw

  Polubione przez 10 ludzi

 7. Witam chciałbym podzielić się paroma nowinkami ekonomiczno-gospodarczymi z Ukrainy.
  Inflacja na Ukrainie rok do roku 57,5% (!) Liczona od grudnia 2014 ponad 40% (!)
  https://kiev.trade.gov.pl/pl/aktualnosci/article/a,54459,Poziom_inflacji_na_Ukrainie_w_czerwcu_2015_roku.html
  Wg oficjalnych danych PKB Ukrainy w I półroczu 2015 spadł rok do roku o 17,2%. Jeśli ten trend się utrzyma, to spełnia się przepowiednie bruska i szefa, że PKB Ukrainy w tym roku zanurkuje o około 12%.
  https://kiev.trade.gov.pl/pl/aktualnosci/article/a,54458,Informacja_o_wielkosci_produktu_krajowego_brutto_Ukrainy_za_I_kwartal_2015_r.html
  Konsumpcja na Ukrainie spada -blisko o 1/4.Proszę wyobrazić sobie co się dzieje na Ukrainie. To tak jakby przeciętny Kowalski nagle dowiedział się ,że ceny wzrosły o 50% np za batonik nie 1 zł ,a 1,5 zł, a on sam ma w budżecie domowym 0 1/4 mniej pieniędzy.
  https://kiev.trade.gov.pl/pl/aktualnosci/article/a,54455,Sprzedaz_detaliczna_na_Ukrainie_po_6_miesiacach_2015_r.html
  Kijów sprzedaje obligacje. Oprocentowanie „tylko” 8,79% w skali roku.
  https://kiev.trade.gov.pl/pl/aktualnosci/article/a,54415,Sprzedaz_obligacji_panstwowych_na_Ukrainie.html
  Podziemne zbiorniki na Ukrainie są zapełnione w ponad 40%.
  https://kiev.trade.gov.pl/pl/aktualnosci/article/a,54405,Aktualny_poziom_zapasow_gazu_ziemnego_w_podziemnych_zbiornikach_Ukrainy.html
  Narodowy Bank Ukrainy opublikował dane dotyczące poziomu kapitału zagranicznego w ukraińskich bankach komercyjnych.
  https://kiev.trade.gov.pl/pl/aktualnosci/article/a,54404,Wzrost_zagranicznego_udzialu_w_ukrainskim_systemie_bankowym_w_czerwcu_2015_r.html

  Polubione przez 8 ludzi

  • Odnośnie przedostatniego:
   Zgodnie z tą informacją, na dzień 26 lipca 2015 r. w podziemnych zbiornikach gazu na Ukrainie zakumulowano 12,75 mld m³ gazu ziemnego, czyli podziemne zbiorniki wypełnione są w 41,2%.
   Źródło: „Ekonomiczna Prawda”, „RBK-Ukraina”, „Unian”

   Czyli maja tyle ile poprzedniej zimy – dobili do stanu jaki był… A powinno być ok 19 mld m3. Teoretycznie przy ciepłej zimie i „niepodbieraniu” tego zapasu może się znów „uda”… Niemniej jednak może się też „nie udać” a my w Polsce bierzemy z tamtego kierunku między 30 a 50% gazu…

   Polubione przez 5 ludzi

   • Brusku zgadzam się z tobą całkowicie. Wszystko co piszesz jest prawdą jedynie co można dodać do wypowiedzi to parę ciekawostek. Mówi się o tym, ze Ukraina coraz mniej gazu sprowadza z FR, a gros gazu czerpie z krajów UE. „Eksperci twierdzą ,że wynika to ze zbliżenia Ukrainy do krajów „zachodnich” i zakończeniem ery dominacji GAZPROMU na Ukrainie.
    Nie jest to do końca prawda. Po straszliwym spadku w poprzednim roku, po stracie części Donbasu i zamknięciu przedsiębiorstw państwowych na Ukrainie spadł popyt na gaz.
    Jednocześnie kraje UE borykające się z kryzysem/zastojem gospodarczym potrzebowały mniejszego woluminu gazu i starały się „wypchnąć” część zakontraktowanego surowca. Te dwa czynniki odbiły się na ilości sprowadzanego z Rosji na Ukrainę gazu. Ciekawostką jest to, że o ile gaz rewersowy ( prawdziwie rewersowy czyli przepompowywany z krajów UE do Ukrainy magistralami ) nie ma wystarczającej przepustowości, aby
    a) uniezależnić się od gazu rosyjskiego
    b) napełnić do sezonu grzewczego podziemne zbiorniki
    Ponadto rządy krajów UE sięgają po różne triki, aby zwiększyć wolumen „gazu z UE” (wszak ten gaz to gaz rosyjski tylko przesyłany z powrotem). Min zdając sobie sprawę z kłopotów technicznych – małej przepustowości gazu rewersowego, zaznaczam małej jak na potrzeby Ukrainy. Często zakontraktowano więcej gazu od Gazpromu i tenże gaz już przed dojściem na Ukrainę był sprzedawany rządowi w Kijowie 🙂

    Polubione przez 5 ludzi

 8. 29.07.15. Сообщение от журналистов.
  „Каратели батальона «Донбасс» ушли из Широкино и их заменили на морпехов – карателей из ВСУ. Об этом с нескрываемым возмущением сообщает журналист ТСН. «Они уходят. Только что добровольцы, которые в феврале выбили боевиков из Широкино и несколько месяцев подряд держали оборону на приморских высотах, полностью вышли из поселка… сегодня, впервые с февраля, „Азов“ не сменил „Донбасс“. Вместо добовольцев на блок-постах и на позициях стали морпехи. В отличие от „Донбасса“ и „Азова“, они еще ни разу не были под артобстрелом, да и ни одного тепловизора у сменщиков добровольцы не видели. Встать бы морпехам-новичкам на позициях плечом к плечу с „Донбассом“ да и разобраться, что к чему в этом непростом поселке. Но командование сектора страшно торопилось убрать из разбитого поселка добровольцев с техникой и опытом», — сетует журналист.” << potwierdzenie linkowanej informacji o wycofaniu bandy "Donbas" i wprowadzeniu "piechoty moerskiej". Są to nieostrzelani, młodzi zołnierze, bez wyposażenia takie jakie od "wolontariuszy" mają banderowcy
  .http://cs628022.vk.me/v628022029/b16d/IVAzJOo0Zao.jpg
  .http://cs629214.vk.me/v629214866/abe2/CDRSaTsKcSQ.jpg

  Amerykańska cenzura a media .https://youtu.be/Isw-pRrL3m4

  Odkryto największą tajemnicę Leonarda! .http://cs623330.vk.me/v623330058/38944/YtS9ijNrw34.jpg

  Podobno "charkowscy partyzanci" rozbili ukrów na ich blokposcie pod Izjumem. Banderowcy stracili 12 szt. zabitych i rannych a sam posterunek praktycznie zniknął z powierzchni ziemi. "Partyzanci" mają straty – są lekko ranni…
  http://vk.com/feed?w=wall-3108310_258381

  W Charkowie nadal trwaja łapanki http://dnr-news.com/video/23472-harkov-patruli-mobilizatory-prodolzhayut-reydy.html
  .https://youtu.be/BB9oH_RYCns

  Pan WWP rozmawiał z premierem Holandii o "bezcelowości" trybynału w sprawie MH17 http://russian.rt.com/article/106061

  A co w przypadku jak NATO napadnie na FR?
  Как будет действовать Россия в случае нападения НАТО
  http://swip.su/как-будет-действовать-россия-в-случае/
  .http://cs623430.vk.me/v623430602/3df69/erimRtbB5Wg.jpg

  Polubione przez 6 ludzi

 9. Miałem rację co do zbiorów na Ukrainie. Susza, brak kredytów dla rolników, wysokie ceny środków chemicznych i paliwa odbiły się na wysokości plonów. Wg danych z 1 lipca zebrano o blisko 10% niż w roku poprzednim. Ceny wzrosły o około 60%, konsumpcja spadła. Największe straty zaobserwowano w … państwowych spółkach. Wg „teorii spiskowych” wiąże się to z chęcią wyprzedaży w/w przedsiębiorstw kapitałowi zagranicznemu.
  https://kiev.trade.gov.pl/pl/aktualnosci/article/a,54233,Poziom_produkcji_sektora_rolnego_na_Ukrainie_za_I_polrocze_2015_roku.html
  Aby ratować pozostałości dróg lokalnych wprowadzono na Ukrainie ograniczenia poruszania się pojazdów ciężarowych. Stan dróg na Ukrainie wg danych oficjalnych (nieoficjalne doniesienia i filmy na YT to potwierdzają) jest tragiczny. Około 95% dróg wymaga remontu. Spora część dróg (1/3 ) nie była remontowana w żaden sposób w przeciągu ostatnich 3-5 lat(!).
  https://kiev.trade.gov.pl/pl/aktualnosci/article/a,54326,Ograniczono_poruszanie_sie_drogami_Ukrainy_samochodow_ciezarowych.html

  Polubione przez 5 ludzi

 10. artykuł o tym jak powstańcy ostrzeliwują zakłady Ukraińskie. Na przewodnim zdjeciu zaś…
  rosja-zmienila-taktyke-teraz-wala-po-ukrainskiej-infrastrukturze-skutecznie/
  Zakłady chemiczne na Ukrainie będą podlegać prywatyzacji.
  https://kiev.trade.gov.pl/pl/aktualnosci/article/a,54361,Przyspieszenie_prywatyzacji_przedsiebiorstwa_chemicznego_Odesskij_Pryportowyj_Zawod_oraz_szeregu_innych_przedsiebiorstw.html
  Jeszcze raz o

  Polubione przez 5 ludzi

 11. Wiadomości z kresy.pl
  „Kurier Galicyjski” od dłuższego czasu publikuje apel naukowców z Uniwersytetu Szczecińskiego o przekazywanie wszelkich posiadanych informacji o lwowianach pochowanych na Cmentarzu Janowskim. Brak zdecydowanych działań sprawia, ze bezpowrotnie ginie zabytek i świadectwo ,ze dawniej te ziemie należały do Polski.
  http://www.kresy.pl/wydarzenia,ukraina?zobacz/ocalmy-cmentarz-janowski-we-lwowie-apel-naukowcow
  SBU łapie „separatystów” gdzie tylko może- nawet w Zaporożu
  http://www.kresy.pl/wydarzenia,spoleczenstwo?zobacz/sbu-na-zaporozu-zatrzymano-lokalnych-separatystow
  Trwa eliminacja zbrojnych bojówek „Ajdaru”. Jeden z żołnierzy tegoż batalionu właśnie dostał 6 lat za …przywłaszczenie granatu.
  http://www.kresy.pl/wydarzenia,wojskowosc?zobacz/ajdarowiec-nosil-granat-odlamkowy-w-kieszeni-dostal-6-lat-wiezienia
  Ukraińskie Dementi w sprawie wymiany 2 rosyjskich oficerów. Zdjęcie w artykule trochę dziwne-minęły 2 miesiące, żołnierze widoczni na zdjęciu powinni być już zdrowi.
  http://www.kresy.pl/wydarzenia,wojskowosc?zobacz/ukraincy-zaprzeczaja-wymianie-rosyjskich-oficerow
  Amerykanie wspierają UA. Nowe dostawy sprzętu będą miały miejsce w przyszłym roku.
  http://www.kresy.pl/wydarzenia,wojskowosc?zobacz/newsweek-pentagon-planuje-wieksze-wsparcie-dla-ukrainy
  O stratach UA w Donbasie wg danych oficjalnych. Zginęło ponad 2,3 tysiąca żołnierzy
  http://www.kresy.pl/wydarzenia,wojskowosc?zobacz/23-tys-ukrainskich-zolnierzy-zginelo-juz-w-donbasie
  Według szefa OBWE obie strony konfliktu ściągają ciężki sprzęt. Czyżby ostateczne starcie było już blisko?
  http://www.kresy.pl/wydarzenia,wojskowosc?zobacz/obwe-ukraincy-i-separatysci-sciagaja-ciezkie-uzbrojenie-w-rejon-linii-demarkacyjnej
  Kolejne sankcje odwetowe spadły na polskich rolników.
  Rosyjska Agencja Nadzoru Weterynaryjnego i Fitosanitarnego twierdzi, że unijne kwiaty zarażone są niebezpiecznymi mikroorganizmami. Inspektorzy proponują zakaz importu roślin ozdobnych.
  http://www.kresy.pl/wydarzenia,gospodarka?zobacz/rosja-wprowadzi-embargo-na-polskie-kwiaty

  Polubione przez 9 ludzi

 12. Zadziwiająca wypowiedź niejakiego Łucenki: „Jeżeli gospodarka nie zadziała to przyjdzie upaść na kolana przez Moskwą” http://dnr-news.com/dnr/23478-lucenko-esli-ekonomika-ne-zarabotaet-pridetsya-upast-na-koleni-pered-moskvoy.html

  Wall Sreet Journal: „ukraina sama oddziela od siebie Donbas” http://dnr-news.com/inosmi/23475-wall-street-journal-ukraina-sama-otryvaet-ot-sebya-donbass.html

  Płotnicki i Zacharczenko o kursie grzywny i rubla… Jakby dwa różne zdania? Może ktos to wyłoży prosto?
  http://dnr-news.com/dnr/23476-fiksirovannyy-kurs-grivny-k-rublyu-odin-k-dvum-poka-korrektirovatsya-ne-budet-plotnickiy.html
  http://dnr-news.com/dnr/23468-zaharchenko-kurs-rublya-v-dnr-stanet-plavayuschim-v-techenie-desyati-dney.html

  Zacharczenko o obniżaniu cen paliwa http://dnr-news.com/dnr/23469-zaharchenko-vlasti-dnr-stabiliziruyut-cenu-diztopliva-na-urovne-19-20-griven-za-litr.html

  Na jakims blokposcie pijane ukry zamkneły drogę. Mieszkańcy apeluja o pomoc… http://dnr-news.com/dnr/23471-pyanye-soldaty-vsu-perekryli-blokpost-v-zone-ato.html

  Przez Kijów jadą Uragany ale chyba nie na defiladę? http://dnr-news.com/video/23473-v-kieve-byla-zamechena-kolonna-reaktivnyh-sistem-zalpovogo-ognya-smerch.html
  .https://youtu.be/g3fL32Fy79Y

  W Afganistanie odszedł do swego allacha mułła Omar, szef Talibanu http://www.novorosinform.org/news/id/33629

  OT zupełne ale może nie do końca o jakimś pastorze czy innym pracowniku jakiegoś kościoła co w ramach rytuałów serwuje „święty” seks… http://lifenews.ru/news/158233

  Dla surwiwalowców linkuje 9 sposobów rozpalenia ognia w terenie http://voenchel.ru/index.php?newsid=1694

  Film o tym jak ukraińcy w roku 2001 zestrzelili TU-154 http://voenchel.ru/index.php?newsid=1694

  Polubione przez 7 ludzi

  • „„Jeżeli gospodarka nie zadziała to przyjdzie upaść na kolana przez Moskwą”- nie wiem co to za gość, ale ma świętą rację i nawet usa/israel tu nic nie pomogą:)))))

   „Na jakims blokposcie pijane ukry zamkneły drogę. „- wsio normalne!
   Pozdrawiam.

   Polubione przez 4 ludzi

 13. Premier Izraela Bibi Netanyahu jak nic będzie grzmiał o antysemityzmie…

  „Amnesty International oskarżyła w środę Izrael o popełnienie latem 2014 roku zbrodni wojennych podczas operacji zbrojnej w palestyńskiej Strefie Gazy. Organizacja zarzuca państwu żydowskiemu zabójstwo 135 cywilów w odwecie za pojmanie izraelskiego żołnierza”

  http://fakty.interia.pl/swiat/news-amnesty-international-oskarza-izrael-o-zbrodnie-wojenne,nId,1860425

  135 zabitych cywilów? Jest to liczba bardzo zaniżona gdyż nawet The Washington Post podaje za ONZ liczbę zabitych w tym konflikcie 2104 Palestyńczyków z czego 70% to cywile w tym 495 dzieci…

  https://www.washingtonpost.com/world/middle_east/the-un-says-7-in-10-palestinians-killed-in-gaza-were-civilians-israel-disagrees/2014/08/29/44edc598-2faa-11e4-9b98-848790384093_story.html

  Polubione przez 7 ludzi

  • „Amnesty International oskarżyła w środę Izrael o popełnienie latem 2014 roku zbrodni wojennych podczas operacji zbrojnej w palestyńskiej Strefie Gazy. „- aj way, aj way! Toż to antysemityzm w czystej postaci. Jak można naród wybrany tak bezkarnie oskarżać?
   Pozdrawiam.

   Polubione przez 7 ludzi

   • Można, co raz bardziej bezkarnie, w miarę jak aktywizuje się europejsko-irańska (UE w spiera państwowość palestyńską, Iran „bojowników” palestyńskich) obrona Palestyńczyków.

    Polubione przez 1 osoba

  • Zauważyłam w oficjalnych informacjach coś ciekawego, a może po prostu to moja nadinterpretacja. Główne wydanie wiadomości TVP1 rozpoczęto oczywiście od panegiryków pod adresem Kulczyka i niczego innego ze strony PO-wców nie można było się spodziewać. Pomijam fakt o braku informacji, ile z jego bogactwa miała Polska , bo nic nie miała albo niewiele.
   Podkreślono jego działalność charytatywną – i tu powiedziano tylko i wyłącznie w tym temacie o ufundowaniu stypendiów dla 50 ukraińskich studentów. To wszystko wg TVP1 w zakresie dobroczynności Kulczyka. Wiadomo już chyba nawet oficjalnym mediom, jak Polacy stali się wyczuleni na ukraińskich studentów. Odniosłam wrażenie, że ktoś w tym momencie zrobił oko do telewidzów – wiecie jak jest, POwcy kazali tak wstęp, ale…
   Czy to może być jakiś znak, że nie wszyscy w polskojęzycznych mediach są za obowiązującą linią przekazu i w ten na razie delikatny sposób to pokazują, czy po prostu była to głupota montażysty?

   Polubione przez 4 ludzi

 14. Info dla tankistów i nie tylko o organizowaniu przez FR nowej armii czołgów w Zachodnim Okręgu Wojskowym http://colonelcassad.livejournal.com/2310226.html

  Na tym się nie znam – więc tylko linkuję nowy patent na wyciąganie kasy z kieszeni obywateli http://nahnews.org/299376-medvedchuk-zakon-o-migracii-uzakonit-vymogatelstvo-deneg-s-ukraincev/

  Link o montazu filmu przez SBU http://nahnews.org/299351-montazh-po-ukrainski-video-ot-sbu-s-aleksandrovym-i-erofeevym/

  Poroszenka odsłonił pomnik we Lwowie. Fredro przewraca się pewnie w grobie! http://nahnews.org/299445-poroshenko-otkryl-pamyatnik-ukrainskomu-moiseyu-otkryvshemu-put-v-evropu/

  Kolejne zwycięstwo! tendencje światowe: ziarno tanieje a na Krainie na odwrót! http://nahnews.org/299480-pavlenko-na-ukraine-zerno-dorozhaet-vopreki-mirovoj-tendencii-k-snizheniyu/

  29.07. Пока одни сидят по хатам, другие ходят с автоматом. Харьков.
  .https://youtu.be/kiYN0fUAtAs
  Доведенные до отчаяния режимом США и бандер украинцы не видят другого способа выжить как только грабежом. Уже неоднократно говорилось, что закона на Украине сейчас нет, закон один: – у кого ствол, тот и прав.
  Никакому преступлению не может быть оправдания в рамках закона и правового поля. Но, мы призываем граждан Украины – при грабежах, не убивайте хотя бы людей, все же жить хотят!… А если выбираете цель для грабежа, то ищите по украинским „патриотическим” и „ато” группам, кто поддерживает режим бандеровских фашистов, США и олигархов.

  „Правый сектор” ставит ультиматум украинским властям .https://youtu.be/x-DPRSSL6B0

  Staroukrainskim zwyczajem wrzucono do smietnika kolejnego urzednika http://dnr-news.com/dnr/23477-glavu-odesskogo-fonda-gosimuschestva-zasunuli-v-musornyy-bak.html
  .http://cs624221.vk.me/v624221710/3c541/SjUXIdlYfdI.jpg
  .http://cs624221.vk.me/v624221710/3c552/25k-pLQrsh8.jpg

  Graham opowiada o śledztwie w sprawie MH 17 FILM chyba nówka! http://vk.com/feed?z=video-57424472_171474806%2Fd398f0dca56bde658d

  Ukry przechodzą sami siebie i przyznaję że są w tym niezwykle kreatywni!
  .http://cs622625.vk.me/v622625602/3fc5b/mTE7xtl6TiA.jpg
  Piszą że Opołczeńcy przebierają się w stroje nacgwardzistów i oddają się do swojej niewoli w celach propagandowych…

  .https://youtu.be/7-xW3wgGosQ
  Смотрите БАНДЕРЛОГИ! И не тявкайте потом, что Донбасс обстреливает сам себя!!! 18+

  Izrael właśnie bombarduje Druzów http://vk.com/feed?w=wall-35276355_1034770

  Polubione przez 6 ludzi

  • „Staroukrainskim zwyczajem wrzucono do smietnika kolejnego urzednika”- może i zwyczaj jest staroukraiński, ale wart przemyślenia.

   Tym bardziej, że jest to demokracja w koszernej wersji.

   A taka zawsze jest jedynie słuszna i służy- jak mniemam- dobrej sprawie;)

   Pozdrawiam.

   Polubione przez 5 ludzi

  • Jeśli chodzi o drożenie ziarna na Ukrainie powód jest dosyć prosty. Zbiory okazały się mniejsze niż zakładano o jakieś 10%. Jednocześnie zwiększono w poprzednim roku ilość zakontraktowanego ziarna do eksportu.
   I tu zaczyna się klops. Wydawałoby się ,że różnice nie są na tyle wielkie, aby nie dało się ich uzupełnić zapasami zmagazynowanych zbóż z lat poprzednich. Problemem jest jednak jakość towaru. Z powodu suszy i słabej ochrony przed szkodnikami (brak pieniędzy na opryski) część zebranych zbóż nie spełnia wymogów eksportowych. O ile ilość zebranego zboża na papierze wydaje się wystarczająca to brakuje zbóż wysokiej klasy (takiej jaka jest potrzebna do wyrobu chleba). Problem rozwiązuje się skupując więcej lepszego ziarna na eksport. To skutkuje zmniejszeniem krajowych zapasów zbóż I klasy (przeznaczonej do wyrobów chleba) i… wzrostu cen zbóż.
   Czekam teraz na doniesienia o tym ,ze chleb na Ukrainie robi się z maki nie najlepszej jakości, a także doniesień medialnych rządzących z Kijowa, którzy będą krzyczeć ,że spekulanci skopują zboże, aby doprowadzić do klęski głodu. Na koniec widzę już oczyma wyobraźni samosądy PS na właścicielach elewatorów zbożowych z których „zniknął” towar.
   P.S szukałem informacji o ilości zebranych zbóż na Ukrainie wszystkie informacje nie-Ukraińskie twierdza jedno zbiory będą niższe niż poprzednio zakładano.
   http://wyborcza.pl/1,91446,16750493,Dobre_zbiory_zboz_w_Rosji_i_na_Ukrainie.html
   http://www.gospodarz.pl/aktualnosci/zboza/korekta-prognoz-zbiorow-pszenicy.html

   Polubione przez 3 ludzi

 15. Witam wszystkich. Jak mawiał „nieodżałowany” Ferdynand Kiepski „Są na tym świecie rzeczy, które się fizjologom nie śniły”, czyli Tomasz Maciejczuk, onegdaj ‚polski wolontariusz wspomagający ukraińskich patriotów w walce z rosyjska agresja” oraz „miłośnik weteranów banderowskich” podjął nowa KRUCJATĘ, TYM RAZEM PRZECIWKO SWOIM DAWNYM KOMPANOM, CZYLI BANDEROWCOM!
  http://www.wykop.pl/ludzie/tomasz-maciejczuk/
  Co jeszcze ciekawsze opisuje że dzwoni nawet do rosyjskich stacji, m.in. RIA Novosti!
  „Zadzwoniłem do rosyjskiego RIA Novosti i poprosiłem o korektę błędu w moim nazwisku z „Maciejczik” na „Maciejczuk”?!
  Ale się porobiło…

  Polubione przez 7 ludzi

 16. Ukraińcy opublikowali w końcu dokumenty tego rosyjskiego majora, co ciężarówką wypchaną amunicją chciał wyjechac omyłkowo z Donbasu na Ukrainę: Vladimir Starkow, konto na VK https://vk.com/id182824671
  przesłuchanie: http://gordonua.com/news/war/Zaderzhannyy-na-Donbasse-rossiyskiy-voennyy-Starkov-Tebya-prosto-stavyat-pered-faktom-chto-ty-budesh-sluzhit-v-DNR-i-LNR-Video-91856.html
  i zdjęcia dokumentów: http://fakty.ua/203599-zaderzhannyj-rossijskoj-voennyj-starkov-rasskazal-chto-oficery-rf-upravlyayut-armiyami-dnr-lnr

  Polubione przez 1 osoba

   • Na stronie „demaskuje się” wszystkie fałszywki i te ze strony rosyjskiej jak i ukraińskiej 🙂
    Obawiam się jednak ,że może być drogi Panie John Młody, że materiały SBU okażą się fałszywką i będzie Pan zmuszony odwołać swe rewelacje.
    Na stronie Adnovum były już kilkakrotnie dementi w sprawach „znalezionych rosyjskich wojskowych” po jakimś czasie okazywało się ,że podany z imienia i nazwiska wojskowy pojawiał się z nr gazety na tle jakiegoś ważnego znanego budynku np w Moskwie, albo w wojsku był ,ale …10 lat temu.
    W podanym przez Pana materiale zastanawiające jest zaciemnianie twarzy złapanego domniemanego „majora wojsk FR”. Proszę zwrócić uwagę, że w FR i na Ukrainie prawo zezwala na pokazywanie twarzy oskarżonych i tak np są programy o piratach drogowych (dostępne w polskiej TV), które pokazuje twarze osób ,które dopuściły się przestępstw.
    Proszę śledzić uważnie wiadomości forum możliwe (podkreślam możliwe) ,że w najbliższym czasie ukarze się materiał, który całkowicie podważy materiały SBU
    P.S dziękuje za kulturalne zwrócenie uwagi 🙂 rzadko się zdarza ,aby osoby mające odmienne niż rednacz i „stała ekipa” zdanie na temat wypowiadali się kulturalnie bez inwektyw etc.
    Pozdrawiam Jan ( już nie tak młody)

    Polubione przez 7 ludzi

   • Tyś to ‚weryfikował”? „Oficera ruskiego” mają? Przecież SBU udowadniała że pod Debalcewem kapitulację Ukraińców odbierał „ruski generał” który jednocześnie był na konferencji obserwatorów misji rozjemczej transmitowanej przez prokijowską stacje Hromadske.tv…
    .https://www.youtube.com/watch?t=155&v=IB4QoIzeWxY
    „Papiery” i konto pokazali piszesz? Daj znać jakie papiery chcesz widzieć, a ja ci je pokażę. Młody jesteś to i naiwny, bo nie podejrzewam że przyszedłeś tu trollować w związku z poruszona tutaj sprawą niejakiego Tomasza M.

    Polubione przez 8 ludzi

     • No i masz , trafiłem. Trollowanie czas zacząć? A jakie to ty masz „dowody”, napisałem ci już o nich, masz trudności z czytaniem/ Ps. Nie musiałeś przyjeżdżać aż z Kijowa, jest tu takich jak ty pod dostatkiem. I nie pisz WAS bo jak na razie to prowadzisz dyskusję ze mną, a ja jestem POLAKIEM, w liczbie pojedyńczej…

      Polubione przez 5 ludzi

     • Tu masz jeszcze oficjalny komunikat od ‚separatystów” z Doniecka w którym stwierdzaja że to kolejna „inscenizacja” SBU. Oczywiście nikt ci nie nakazuje w to wierzyć, podobnie jak w to że przyczyną wybuchu IIWŚ był ‚atak polskich dywersantów na niemiecką radiostację w Gliwicach”…

      Polubione przez 5 ludzi

     • 15 miesięcy od „agresji Rosji na Ukrainę” sensacja w mediach! Ukraińcy złapali rosyjskiego oficera. Jeszcze wprawdzie nie udowodnili że jest z Rosji. Ale jak udowodnią to będzie sensacja że ho ho!

      Przypomnijmy z historii II wojny światowej, po ilu miesiącach bądź latach od dnia 1.09.1939, godz. 4:45 Polacy wykryli w Polsce pierwszego Niemca?

      Paranoja przekracza wszelkie możliwe granice: „Ruscy atakują Ukrainę”, a Ukraińcy po 15 miesiącach mają poważne poszlaki że Rosjanina tam znaleźli!

      Po pół roku żmudnych poszukiwań do Kijowa wyjechał dziesiąty tir załadowany igłami znalezionymi w stogach siana, po roku do tamtejszego zoo trafił żywy mamut, aż wreszcie po 15 miesiącach znaleźli wreszcie ruskiego żołnierza, tylko jeszcze muszą się upewnić. Ech, „ruska agresja” w pełni…

      Polubione przez 9 ludzi

 17. Juz się uspokoiłem a już uśmiech zagości na mojej twarzy jak Bujaki, Bule, Maciejcziki wyjadą na mogilizację lub zostaną zgodnie z obowiązującym prawem!!! zamknięci przykładnie w więzieniu!

  Teraz kilka linków szybkich bo pies piszczy i chce na spacer!

  Zacznę od czegoś pokojowego:
  .http://cs540102.vk.me/c7004/v7004154/bae6/gTdmyRHFHJU.jpg

  Bez komentarza .http://cs625330.vk.me/v625330787/3b480/80VKO44I1hE.jpg

  Coś nadciąga? Bo firma komórkowa prognozuje pogorszenie łączności http://dnr24.com/main/11537-mts-ukraina-prognoziruet-uhudshenie-svyazi-v-dnr-i-lnr-iz-za-boevyh-deystviy.html

  Poroszence „bije w dekiel” – przepraszam za młodziezowe wyrażenie! Obwinia Rosję o pogorszenie warunków zyciowych Krainy i upadek jej przemysłu! http://dnr-news.com/dnr/23491-poroshenko-obvinil-rf-v-padenii-promyshlennogo-potenciala-i-urovnya-zhizni-naseleniya-ukrainy.html

  Przemysłowcy Norwegii pragną robic interesy z Rosją! http://ria.ru/economy/20150729/1152832598.html

  Trochę ekonomiki:
  ЭКОНОМИКА КРИВЫХ ЗЕРКАЛ
  В ХХ веке элементы мировой экономической системы были связаны между собой. Так, снижение производства неминуемо вызывало падение фондовых индексов. Однако сегодня всё иначе: за счёт финансовых манипуляций крупные корпорации и банки неоправданно завышают курсы своих акций. В результате состоятельные люди богатеют, а бедные пополняют ряды безработных и бездомных. Более того, крупный бизнес фактически обирает общество, лоббируя отмену законов, мешающих ему получать сверхприбыли. Людям пора начать бороться с этой системой, считает гость программы Майкл Кригер, создатель и редактор сайта «Блицкриг свободы».

  ➡ Смотреть программу: http://doc.rt.com/filmy/ekonomika-krivih-zerkal/

  Tymczasem w Kijowie znaleziono zamordowana mniszkę – oczywiście patriarchatu moskiewskiego… http://dnr24.com/main/11536-v-kieve-naydena-ubitoy-monahinya.html

  O Kijowsko-Pieczerskiej Ławrze tekst. Wydaje mi się ciekawy. Może ktoś rzuci okiem? http://vk.com/brusek?w=wall274493429_10118%2Fall

  Rosjanie opublikowali kolejne dane dotychczas sekretne na temat Obozu w Auschwitz Минобороны РФ рассекретило агитационные материалы времен Великой Отечественной и документацию по Освенциму: http://ria.ru/defense_safety/20150729/1153090764.html

  Dowódce bandy zbrojnych ukraińskich ścierw zaproszono do Europarlamentu by opowiedział o tym że nie ma faszyzmu na UPAdlinie! Ja chyba wyjadę na inna planetę! To mnie przerasta! http://vk.com/brusek?w=wall274493429_10111%2Fall
  .http://cs540102.vk.me/c7004/v7004669/b89c/iu5BkcLFYNs.jpg

  Info z Batalionu Prizrak .https://youtu.be/dgsNNr8r6hM
  http://lnr.today/index.php/en/news/5119-spetsproekt-pobe

  Sezon plażowania pod Mariupolem: .http://cs624223.vk.me/v624223356/413c4/ydt0nqHOlhc.jpg

  Arszenik Jot „zagadał” dziś o ziemi jaką mieli dostawać ci co jechali i jada mordowac na Donbas. Okazuje się że nie wszyscy dostaja tę ziemię! Ale Arszenik pogoni urzedników!
  http://nahnews.org/299840-yacenyuk-vspomnil-pro-zemlyu-dlya-bojcov-ato/?utm_source=VK&utm_medium=nova&utm_campaign=VV

  Informacje z frontu nowe http://riafan.ru/354854-pervyiy-ukrainskiy-istyazanie-gorlovki-provokatsii-v-shirokino/

  W linku ładne obrazki! Polecam – małe OT, ale nie do końca! http://www.adme.ru/tvorchestvo-hudozhniki/odnazhdy-uvidev-eti-kartiny-vy-ne-perestanete-zadavat-voprosy-miru-936210/?vksrc=vksr%D1%81936210

  Przerywnik z 1910 roku. Pokazowa jazda Kozaków .http://cs543103.vk.me/v543103803/6899/Uh8mKhdQOAY.jpg

  Kolejna wersja odnośnie MH17. Może chodzi o to by tyle tego było aby zaciemnić najwazniejsze? .https://youtu.be/6_vMDeVLUTc

  http://dnr-news.com/dnr/23486-polnyy-tekst-po-sozdaniyu-tribunala-oon.html
  Полный текст по созданию трибунала ООН

  Interesujące wielce o Holendrach którzy wykorzystują przepisy istniejące by zablokować UPAdlinie wejście do Jewrosojuza
  В Голландии начата кампания за проведение референдума против Соглашения об ассоциации Украина-ЕС.
  Дело в том, что 1 июля в Нидерландах вступил в силу новый закон о референдуме. Именно его и решили использовать активисты для того, чтобы заблокировать Соглашение с Украиной. „Гражданский комитет ЕС” и один из популярных в Голландии сайтов Geenstijl поставили своей целью собрать 300 тыс. подписей под петицию о референдуме в течение шести недель. В таком случае ратификация соглашения Нидерландами будет заблокирована вплоть до референдума, который власти должны будут объявить автоматически по достижению нужного количества подписей.
  Голландские активисты объяснили призыв голосовать против данного документа тем, что данное соглашение является(цитирую) „провокационным и составляет угрозу благополучию и благосостоянию как для нас, так и для украинцев”.
  Если у кого есть знакомые граждане Нидерландов, можете выслать им ссылки на данные ресурсы для участия в этой благородной кампании, там описано, что нужно делать:
  http://www.burgercomite-eu.nl/raadgevend-referendum/
  http://www.geenstijl.nl/mt/archieven/2015/07/faq.html

  Pewien obywatel Łucka miał dośc braku wody w kranie że przyszedł do tamtejszej Rady i się wykapał! .https://youtu.be/KIwZkxeeSoo
  В Луцке местный житель вследствие отсутствия в городе горячей воды решил помыться в городском совете. Присутствующие депутаты просили „прекратить цирк”, но акция была доведена до логического конца.

  Dane gospodarcze upubliczniono! Zwycięstwo!
  Госстат Украины вещает, а мы фиксируем:

  • Реальная зарплата украинцев в июне 2015 года сократилась на 26,3% по сравнению с июнем 2014 года;
  • Задолженность по зарплате в июне 2015 года выросла на 6% по сравнению с маем 2015, и составила 1,9 млрд грн;
  • Падение промышленного производства в июне 2015 года по сравнению с июнем 2014 года составило 18,1%.

  Ах да, ещё сегодня гуру экономики ЯйцАнюХ заявил, что бюджет-2016 будет „сложнее”, чем бюджет-2015.

  .https://youtu.be/imLcTf-2W8o Уникальные кадры! Водолазно-инженерная группа бригады „Восток”.

  29.07.15. Видео от журналистов.
  „Как украинские военные переправляют награбленное с Донбасса к себе на родину. Украинские военнослужащие активно пользуются почтовыми отделениями в Донбассе: отправляют домой посылки с оружием и продуктами, генераторами и гуманитарной помощью, предоставленной их собственными волонтерами, сообщает украинский телеканал СТБ. Солдаты отбирают у жителей Донбасса все, что может быть ценно для них, даже гаражные ворота пересылают домой почтой. .https://youtu.be/IXsndpPMqQg

  „Здравствуйте, пишу вам из Горловки. Руки дрожат, мы только-только начинаем оправляться от произошедшего этой ночью чудовищного обстрела! Я не успела добежать до подвала и весь обстрел пришлось провести лёжа на полу собственного дома….
  http://vk.com/brusek?w=wall274493429_10131%2Fall
  ZDJĘCIE! .http://cs627119.vk.me/v627119292/c251/Ix9DAzBGBEA.jpg

  Polubione przez 7 ludzi

 18. Abstrakcyjne wieści prosto od Poroszenki:

  „Armia ukraińska tak już się wzmocniła, że Kreml zdaje sobie sprawę z wysokich kosztów bezpośredniej inwazji na Ukrainę”

  http://www.unian.info/politics/1106214-poroshenko-high-cost-of-direct-invasion-obvious-to-russia.html

  i z SBU:

  „Rosyjskie władze nakazały przywódcom republik ługańskiej i donieckiej porwanie ukraińskich oficerów w celu wymienienia ich na Władymira Starkowa”

  http://www.unian.info/war/1106207-moscow-orders-proxies-in-donbas-to-capture-ukrainian-officers-for-swap-sbu.html

  Polubione przez 7 ludzi

  • Ostatnia wiadomość chyba błędna bo zgodnie z „nowomową mediamatołów.pl” powinna brzmieć że „Moskwa nakazała ludojadom Zacharczence i Płotnickiemu pożreć kilku bohaterskich oficerów niezwyciężonej armii kijowskiej”…

   Polubione przez 4 ludzi

 19. Analiza rzetelności informacji SBU.
  .https://youtu.be/3VZWPZVBtbc

  Lubię

  tojadinozaur , Lipiec 29, 2015 at 21:36

  A jaki to ma związek z rosyjskim majorem? Jak dotąd żadne wasze wypowiedzi w najmniejszym stopniu nie podważają wersji ukraińskiej. Jest wręcz przeciwnie – agresja jaka mnie dotąd spotkała sugeruje, że bardzo was denerwuje fakt, że SBU może mieć rację.

  Polubienie

  • Szanowny Panie. Nie twierdzę, że wszelkie informacje z SBU są fałszywe. Natomiast, jeśli bywał Pan tu wcześnie, to powinien Pan zauważyć, że wszelkie tu podawane informacje są w jakiś sposób weryfikowane chociażby przez przegląd różnych źródeł. Niestety jak dotąd po ponad roku konfliktu na Donbasie, żadna z sensacji podawanych przez stronę ukraińską nie okazała się prawdziwa.

   Polubione przez 7 ludzi

   • Czytam to forum od ponad roku i niejednokrotnie podawaliście tutaj nieprawdziwe informacje (ostatnio filmik z ostrzałem bodajże Gorłowki, gdzie na pierwszym planie rosły sobie słoneczniki, które nawet na Ukrainie nie wystepują na przełomie czerwca i lipca ;)). Cóż, brusek sypie dziesiątkami linków każdego dnia i czasem trafi mu się zbuk propagandowy. Tym razem jednak SBU ma dowody na bezpośredni udział w wojnie rosyjskiego żołnierza w czynnej służbie, co może podważyć m.in. wiarygodność tej strony.

    Polubienie

    • TROLOLOLO pisz do kogoś, a nie walisz wątki gdzie popadnie, bo doskonale wiadomo o co chodzi, czyli trudniej je usunąć. Słoneczniki? A ty wiesz „ogrodniku” co najbardziej lubią? Słońce, a ile było tego Słońca w Polsce , a ile na Ukrainie? Dasz jakąś odpowiedź czy znowu założysz nowy wątek, albo się pod jakiś podczepisz…

     Polubione przez 4 ludzi

    • Dopóki sprawa nie zostanie zweryfikowana, będę sceptyczny.
     1. Służby bezpieczeństwa przeważnie nie upubliczniają swoich „dokonań”
     2. Major „samotnie zabłądził” ciężarówką wyładowaną dowodami przeciw niemu.
     Jeśli czytywał Pan kryminały „złotego okresu” to też nabrałby Pan wątpliwości.
     Jaka jest prawda? Jak mawiają Rosjanie – pożywiom, uwidim

     Polubione przez 8 ludzi

     • Panie Mania.
      Tego typu dyskusję prowadzę czasem w „realu”. Nie liczę na „nawrócenie” interlokutorów, ale na próbę zmuszenia ich do samodzielnego myślenia. Kilka razy mi się to udało. Nie przekonałem, nie nawróciłem na swój sposób widzenia, ale zmusiłem do myślenia. I mogę powiedzieć, że czasem dyskutanci zwrócili mi uwagę na to czego sam nie przemyślałem i też im za to jestem wdzięczny.

      Polubione przez 7 ludzi

    • Panie Johnie,

     Po raz ostatni piszę na ten temat.
     Nikt nie twierdzi, że przedstawiane tu informacje to sama prawda, jedyna itd.

     Wszyscy „bywalcy” starają się w jakiś sposób weryfikować zamieszczane przez siebie wiadomości
     kilka dni temu wkleiłem „aktualny” film z ćwiczeń armii DRL – okazało się, że był z maja, zostało mi to szybko wypomniane

     Pozdrawiam

     Prośba do Szefa, aby nie usuwał tego wątku, ponieważ tak kulturalnej dyskusji z oponentem dawno tu nie było

     Polubione przez 6 ludzi

    • No właśnie TROLOLOLO, widać że podszkoliłeś się jak tu działa forum i ile razy można ci bezpośredni odpowiedzieć. Ale wracając do „meritum” mógłbys nas oświecić i podac jakieś dane tego „kierowcy ciężarówki co zbłądziła”, czy może one zostały „utajnione” przez „bohaterską” SBU? Ps. Nie chciałbym być tobą TROLOLOLO gdyby się okazało że ów „kierowca ciężarówki” jest jakimś „najsłabszym ogniwem” w tej całej SBU-ckiej hecy…

     Polubione przez 4 ludzi

    • Ton Pana wypowiedzi i określenia wcześniej przez Pana np „A póki co, niestety, Ukraińcy trzymają za jaja 🙂 ” sugerują, że jest Pan za rządem w Kijowie. Tak to jest już w Polsce, że mamy demokracje (przynajmniej oficjalnie ) i każdy może mieć swoje sympatie i preferencje polityczne możemy się ze sobą nie zgadzać, ale forsowanie ,że doiesienia jednej ze stron MUSZĄ być prawdziwe jest trochę nie na miejscu.
     Tym bardziej, że na na forum ocena „wiarygodności” materiałów pochodzących od SBU zbliżona jest do 0 (słownie :zero). Ukraińskie wojsko wielokrotnie podawało „rewelacje”, które później nie miało najmniejszego odniesienia w faktach. Dlatego sugerowałbym wpisać słowo „dowody” w cudzysłowie 🙂
     Poroszenko machał paszportami żołnierzy rosyjskich 😀 , którzy żołnierzami nie byli, zresztą o „sensacjach” SBU można byłoby napisać książkę. Przykłady: dwie bomby atomowe, specjalna amunicja co przebija pancerze transporterów opancerzonych, generał rosyjski jako dowódca separatystów, Buratino, kilkanaście tysięcy zabitych żołnierzy FR, pskowskie pułki etc itd.
     Zasugerował się Pan ,że materiały zaprezentowane przez SBU są prawdziwe, ja osobiście mam co do nich wątpliwość, we wcześniejszym poście podałem nawet co „razi” w materiale prezentowanym przez SBU.
     Zalinkowany został również materiał od Szarija jak tworzy się takie podróbki. Strona noworosyjska twierdzi, ze to podróbka, FR też.
     Cóż zapewne to Pana nie przekonuje zatem może przykład.
     A teraz proszę sobie wyobrazić sytuację odwrotną, pojawia się wiadomość od separatystów ,że na ich stronę przeszedł wysokiej rangi oficer UA związany np z prezydentem Ukrainy. Pojawia się zaciemniona twarz mężczyzny, (nie do rozpoznania) wydrukowane dokumenty wojskowe i uwaga plany budowy obozów zagłady. Wojskowy zeznaje ,że miał budować obozy zagłady gdzie likwidowałoby się mieszkańców Donbasu jako element nie-Ukraiński. „Oficer” podałby informacje jak to oligarchowie chcieliby sprzedać ziemie Donbasu zagranicznym koncernom ,ale w planach przeszkadzały im mieszkańcy tych ziem. On miał dość morderstw i przeszedł na stronę separatystów. Czy i w tym przypadku uwierzyłby Pan na słowo, że to prawda? Wierzyłby Pan takim doniesieniom bezgranicznie?
     Po roku aktywnego uczestnictwa na forum zmuszony jestem stwierdzić, że to strona pro-Kijowska jest bardziej zakłamana, cyniczna i krwiożercza niż separatyści. Propaganda z Kijowa jest też dużo prostsza i bazująca na najniższych instynktach. Często w wielu punktach samo SBU sobie zaprzecza, mówi jedno, twierdzi drugie a na końcu przekonuje, że to co podawało wcześniej to …fałszywka. Georg Orwell w książce rok 1984 takiemu zjawisku nadał nawet termin :”dwumyślenie”
     A teraz przykład takiej schizofrenii propagandowej.
     Od kilku tygodni, UA i SBU twierdza ,że separatyści ich atakują. Tymczasem dzisiaj w formie triumfalnej podaje się ,że:
     http://kresy24.pl/71229/ukraina-kontratakuje-odbili-14-km-terytorium-i-zajeli-zajcewo-nastepna-gorlowka/
     Nasuwa się więcej pytań
     Więc jak to jest strona Ukraińska atakuje czy też nie? Jak to jest z Szirokino? Czy miał tam być pas zdemilitaryzowany czy też nie?
     Zapewne dla zwolenników rządu Jaceniuka i Poroszenki pytania te są skrajnie niewygodne, niemniej mam takie wrażenie, że to strona ukraińska szykuje się do kolejnej ofensywy i stara się znaleźć pretekst do ataku. Bombardowanie celów cywilnych i lokalne ataki na linie
     powstańców nie przyniosły efektów to można się posłużyć sfabrykowanymi dowodami.
     Wiem ,ze najprawdopodobniej moja argumentacja nie okazała się wystarczająca by Pana przekonać, na dzień dzisiejszy nie mam więcej dowodów na potwierdzenie swojej tezy w sprawie „majora FR” . Mam jednak nadzieje ,że kolejne godziny przyniosą nowe informacje, które całkowicie rozwieją wątpliwości z Pana strony.
     P.S Proszę się nie obawiać o wiarygodność strony 🙂 Najważniejsze informacje jak na razie okazywały się prawdziwe (przypuszczenia i prognozy w przeważnie również) większość mediów polskich miało dużo gorsze „wyniki” w tej materii 😀 Jak na strone współtworzoną przez amatorów i kilku pasjonatów forumowiczów to chyba bardzo dobry wynik
     Pozdrawiam Jan

     Polubione przez 5 ludzi

     • O czym my tu dyskutujemy? Przecież gdyby w takim Meksyku zaczęła się taka „rozpierducha” jak na Ukrainie to Waszyngton nie przysłałby „zielonych ludzików” a „pokojowy korpus ekspedycyjny Marines’. I tak samo starałby się opanować najważniejsze bazy wojskowe i cele o strategicznym znaczeniu. I co na ten temat napisałyby „polskie media’?

      Polubione przez 3 ludzi

     • @bladyswit , Lipiec 29, 2015 at 23:07
      Jestem nie tylko za Kijowem, ale i żydem, cyklistą oraz klerykałem. Czy wystarczająco wpisałem się w ramy waszych oponentów, jakie tu stworzyliście? Cały czas obchodzicie temat dookoła i udajecie, że nie widzicie jak namacalne dowody (choć nie do końca pełne) ma SBU. Chcecie wierzyć, że to mistyfikacja, ale nie potraficie podważyć zdjęć i filmów SBU. A najważniejszy dowód to zdjęcia dokumentów i rzeczywiste konto VK tego majora, gdzie na podstawie zdjęć, rysów twarzy i fryzury na 99% można być pewnym, że to jednak jego Ukraińcy złapali.
      wdakra , Lipiec 29, 2015 at 23:12
      Wielokrotnie publikowaliście tu nieprawdziwe informacje antyukraińskie czy pronoworosyjskie. Gdzie się podział adalbert, którego posty czytałem w ciemno?

      Polubienie

     • A ja mam proste pytanie!
      Zatrzymano wcześniej dwóch Postańców – ochotników z Rosji. Też mieli byc „rosyjskimi oficerami”. Nie udowodniono tego i ich wymieniono chyba wczoraj za banderowców w niewoli Opołczenia. Sprawa ucichła a była też „pewna”! Milionprocentowa nawet!

      To przy tych dwóch Powstańcach SBU kłamało czy nie? Tez były jakies dokumenty..

      Polubione przez 3 ludzi

    • Ile razy już były przerabiane takie „niepodważalne dowody” ogłaszane przez SBU? Ja np. pamiętam jakieś paszporty, zdjęcia czołgów, filmiki. Zwykle po jakimś czasie okazywały się mistyfikacją.

     Polubione przez 4 ludzi

     • Drogi Panie John Młody jeśli nie jest Pan za rządem w Kijowie nie rozumiem Pana zacietrzewienia. Uznał Pan, że podane przez SBU materiały MUSZĄ być prawdziwe. Ja podałem ,ze wg mojego rozeznania i doświadczeń z miesięcy poprzednich uważam, że materiały SBU są zapewne „fałszywką”. Przedstawiłem ja (jak i inni forumowicze ) parę szczegółów, które sugerują ,ze nasze przypuszczenia są wiarygodne. Proszę zrozumieć nie mam zamiaru Pan denerwować, czy dezawuować Pana opinii , ani tym bardziej obrażać.
      Co do kształtu forum jest on zbieranina od lewa do prawa i wcale nie jest to monolit. Przykładowo ja to prawicowiec-katol, który uważa ,ze w interesie Polski nie leży ,aby Ukrainie pomagać i drażnić „Rusa” 🙂 Na forum są tez osoby które są socjalistami antyklerykałami, a jednak… możliwy jest dialog i wymiana poglądów na pewne sprawy. Jak to mówi Pan Dinozaur kultura kultura i jeszcze raz kultura.
      Teraz proszę odetchnąć i przeczytać ze zrozumieniem nasza dyskusja opiera się głownie na tym, ze jedna ze stron wierzy w dane dane druga o ich prawdziwości ma odmienne zdanie.
      Przykładowo:
      Pan stwierdził, że film z ostrzału Gorłowki jest fałszywy, bo… widać na nim słoneczniki.
      Ja twierdze, że film SBU jest fałszywy ,bo …nie widać na nim twarzy „majora FR”. 🙂
      Co do klasyfikacji na forum staram się nikogo nie szufladkować -jeśli uraziłem Pana to przepraszam,ale …. taka opinia nasuwała się po Pana wpisach. Z jednej strony pisze Pan ,że od miesięcy przegląda Pan stronę Adnovum, z drugiej wierzy Pan bezkrytycznie doniesieniom SBU co jest co najmniej… dziwne.
      Bezgraniczna wiara w akta SBU zazwyczaj jest domeną osób będących zwolennikami rzadu w Kijowie. A na Adnovum doniesienia SBU były obiektem częstych żartów na forum i jak już pisałem wcześniej ich wiarygodność oceniania jest w granicach zera %.
      P.S
      Były już newsy ,ze w Donbasie jest 200 tysięcy żołnierzy FR i powoływano się na prezydenta Poroszenke (tak prezydent Ukrainy zarzucił taki tekst jakiś czas temu). Uwierzył Pan?

      Polubione przez 4 ludzi

    • Bardzo prosze podać te DOWODY! ja nie widzę żadnych DOWODÓW!
     Proszę udowodnić że SBU złapało rosyjskiego żołnierza w czynnej słuzbie…

     Poza jednym zdjęciem jakichś dziwnych dokumentów nie ma dowodów, chetnie się z nimi zapoznam!…

     Polubione przez 3 ludzi

     • Re: Ja tez czekam na dowód, że to żołnierz w czynnej służbie, a o pozostałych dowodach napisałem wyżej. Ignorowanie ich nie oznacza, że ich nie ma.

      Lubię

      John Mlody , Lipiec 29, 2015 at 23:29

      Drogi „Młody Dżonie”!
      To może poczekajmy razem a nie dywagujmy bo na razie dowodów nie ma!
      „Pozostałych dowodów” tez nie widzę!

      bez odbioru!

      Polubione przez 4 ludzi

     • Dzień Dobry.
      W kontekście dowodów proponuję hasło „odwracanie uwagi” oraz dla tego przypadku słowo klucz „ciężarówka”. I to byłby dowód pośredni (a może i bezpośredni). Wiele rzeczy można sfałszować ale jakoś tak sfałszowanie całej ciężarówki obarczonej setką numerów po których można stwierdzić skąd pochodzi to już całkiem spore zadanie. Fałszywe papiery, ubrania to nie problem. Znalezienie podobnego człowieka również nie. Każdą historię można więc dorobić i skupić uwagę gawiedzi na czymś zupełnie nie mogącym stanowić dowodu. Robią to służby, robią to politycy, robią to nawet zwykli ludzie. Takie codzienne „fejki”. Rzetelne, realne dowody to coś co jest bezsporne. Póki co spektakl trwa ja zaś mam „ubaw po pachy” (nie dosłownie bo natura rzeczywistości niebezpiecznie zbliża się do mroku) widząc wieczne dzieci nieprześcigające się w tym kto jakiego „słonia w karafce” ma w domu. W dochodzeniu i dowodzeniu liczą się fakty, nauka i zero emocji. Cała reszta to beletrystyka.
      Polecam wszystkim niezależnie od zajmowanego stanowiska i poglądu na sprawę. Dla jasności: mój pogląd jest taki że zabijanie dla pieniędzy, „prawd” historycznych czy wydumanych idei jest niezwykłym sk..syństwem. Wszystkie inne rodzaje zabijania są sk..syństwem zwykłym.
      Pozdrawiam Wszystkich
      Udanego dnia życzę.

      Polubione przez 2 ludzi

     • Mniam,,,,mniam.Żyję,ale absolutnie nie mam czasu,tyle tylko,że wpadnę i przeczytam codzienną prasówkę.Pozdrawiam Ciebie i całą resztę ekipy. 🙂

      Polubione przez 2 ludzi

    • Panie „botaniku”, gdzie Pan mieszkasz i jakie masz pojęcie o wegetacji? U mnie, w środkowej Polsce od początku lipca są na straganach w sprzedaży piękne słoneczniki do konsumpcji z dojrzałymi ziarnami. Na moim balkonie od miesiąca kwitną słoneczniki z późnego wysiewu. Warunki klimatyczne na wschód od Polski są znacznie bardziej korzystne dla wegetacji typowo letnich roślin, takich jak powołane przez Pana słoneczniki i takie warunki były również w tym roku.
     Proszę czytać aktualne informacje na oficjalnej stronie DRL o zbiorach płodów rolnych i może będzie dla Pana zaskoczeniem, że w Donbasie pszenica nie dojrzewa w listopadzie. Piękne lipcowe słoneczniki, które miały być argumentem w Pana wywodach dyskredytują te wywody.

     Polubione przez 3 ludzi

 20. Takie „cuś z Łoneta”

  „Katastrofa malezyjskiego boeinga nad Ukrainą. Rosja nie zgadza się na powołanie trybunału ”
  http://wiadomosci.onet.pl/swiat/katastrofa-malezyjskiego-boeinga-nad-ukraina-rosja-nie-zgadza-sie-na-powolanie/7kvebx

  Jako trochę będący „w temacie”, chciałbym zwrócić uwagę (w skrócie), że dla szukanie winnych, czyli dochodzenia prokuratorskie, komisje, trybunały, w przypadku katastrof lotniczych muszą opierać się na raporcie końcowym komisji do badań wypadków lotniczych. A w tym przypadku nie ma ani raportu końcowego, ani żadnego innego. Chciałbym również dodać, że wyniki, jak i przebieg badań wypadku samolotu cywilnego nie może być tajne.

  Polubione przez 6 ludzi

 21. Podczas dzisiejszego wiecu w Odessie zorganizowanego przez Zgromadzenie Ludowe Besarabii wybrano gubernatora ludowego. Został nim Aleksandr Jankow, były śledczy regionalnej prokuratury.
  http://xportal.pl/?p=21876
  Czyżby rzeczywiście miał ruszyć front? A wojska UA szykowały się do zniszczenia separatystów? Twierdzi tak Igor Striełkow-Girkin.
  http://kurierwilenski.lt/2015/07/29/ukraina-wierzy-w-zwyciestwo/
  Były premier RP Pan Pawlak przewodniczył spotkaniu, podczas którego omawiano możliwości Ukrainy i sposób na ożywienie tamtejszej gospodarki.
  http://centrumprasowe.pap.pl/cp/pl/news/info/35644,,

  Polubione przez 5 ludzi

 22. Witam wieczorem! 🙂
  Jak zacząłem Szarijem, to dorzucam jeszcze:
  .https://www.youtube.com/watch?v=4mbuRn9hOiY Террористический зоопарк

  Хочешь заработать? Я расскажу как! .https://www.youtube.com/watch?v=qs_Xo7z5gCE

  .https://www.youtube.com/watch?v=l0NNc3nf7V4 Европейским европейского европейскому Европе

  Teraz ONZ – wystąpienie Pana Czurkina http://russian.rt.com/article/106152
  .https://youtu.be/7dIDNkexu04

  Odnośnie powyższego .http://cs625520.vk.me/v625520568/3d8b3/_5XxyB1Lb5U.jpg

  Rocznica powstania „Prizraka” .https://youtu.be/gzL3W07t8mI

  Mówiło się o tym że jest to „fejk” – ten skład broni znaleziony w ruinach lotniskowca „Ługańsk” a te „Stingery” to jakieś zabawki… Tu oficjalna informacja na ten temat .https://www.youtube.com/watch?v=oTIB4B1r60c

  .https://youtu.be/aLmXGXCRr68 Włosi jadą na Krym! 🙂 Оппозиционная партия Италии „Движение пяти звезд” отправит свою делегацию с визитом в Москву и Крым

  .https://youtu.be/aYY6htBdUow Po prostu dzieciak z oczami…

  Graham załozył nowy kanał YT. Stary został odblokowany ale Graham go porzuca…
  .https://www.youtube.com/channel/UClz3inIIpioj0ab0M8eR4AQ

  Kijów. Pijani banderowcy z „ATO”. „John Mały” pewnie stwierdzi że to w Holyłud kręcone i nie jest to prawdą, a to zwykłe sparay i codzienne na UPAdlinie .https://youtu.be/Nl2tZ8yRyF0

  Spraw inwigilowania Niemiec przez braci zza oceanu chyba nie da się zamieść pod dywan?
  Комитет бундестага намерен судиться с правительством Германии за то, что то «покрывает» АНБ, отказываясь предоставлять список объектов, за которыми представители немецкой разведки следили по заказу США, пишет немецкое издание: http://ria.ru/world/20150729/1153062390.html

  A Trzecią Światową maja rozpocząć wkrótce zjednoczone armie AlKaidy, PI (IGIL) i taliban… Wszystko sponsorowane przez USA! http://nahnews.org/300435-inosmi-soobshhili-kogda-nachnetsya-tretya-mirovaya-vojna/?utm_source=VK&utm_medium=nova&utm_campaign=VV

  Graham nadaje!
  Graham Phillips
  Он здесь! А на его день рождения, я посвящаю эту красивую песню Патрик Ланкастер !! .https://www.youtube.com/watch?v=GHWcaa-o9KM
  Sto lat dla Patryka!

  A fiskus upadliński chce by im podnieść płace o 50% 🙂 Tak trzymać chłopaki!
  http://www.novorosinform.org/news/id/33672

  Polubione przez 5 ludzi

Możliwość komentowania jest wyłączona.