Wojna domowa na Ukrainie 2.08.2015r.- 164 dzień od nowego rozejmu.


Donieck ulica Mirogorodska nr. 63- skutki wczorajszego ostrzału przez ukraińską artylerię.

Według ostatnio przeprowadzonych badań przez polskie Centrum Badania Opinii Społecznej (CBOS), przekonanie Polaków o konieczności zmian systemu politycznego jest obecnie „większe niż tuż przed rozpoczęciem obrad Okrągłego Stołu w styczniu 1989 roku”.

Z badań przeprowadzonych przez CBOS wynika, że 72% ankietowanych  uważa, iż funkcjonujący w naszym kraju system polityczny wymaga wielu zmian, w tym 31% uważa, że jest on całkowicie zły, a więc wymagający zasadniczych zmian. Tylko około 22% biorących udział w badaniu uznaje ten system za dobry, choć także dostrzega potrzebę wprowadzenia drobnych usprawnień, zaś jedynie 1% ocenia, że system polityczny nie wymaga żadnych zmian.
Ten 1% badanych to zapewne beneficjenci obecnego systemu?

CBOS zapytał również osoby biorące udział w badaniu, które opowiadały się za zmianami w systemie politycznym: co ich zdaniem należałoby zmienić. Pytanie to było otwarte, bez możliwości wyboru gotowej odpowiedzi. Wyszło na to, że:
„Postulowane spontanicznie przez respondentów zmiany dotyczą nie tylko samego systemu politycznego, ale całości organizacji państwa. Część wypowiedzi była dość ogólna, ale wielu badanych proponowało bardzo szczegółowe zmiany w różnych obszarach funkcjonowania państwa” – napisano w wynikach badania przeprowadzonego przez CBOS.

A więc postulaty 33% badanych związane były z klasą polityczną, zaś 15% opowiedziało się za wymianą całości lub większości klasy politycznej i zastąpienie ich ludźmi niemającymi dotąd doświadczeń w działalności politycznej.

Ponadto 22% biorących udział w badaniu chciałoby zmiany konstytucji, 6% chciałoby zmniejszenia liczby posłów i likwidację Senatu, 4% opowiedziało się za wprowadzeniem jednomandatowych okręgów wyborczych (JOW) oraz zwiększeniem odpowiedzialności polityków i karanie za błędy i niedotrzymywanie obietnic.

Wśród postulatów dotyczących polityki społecznej, za której zmianą opowiedziało się 21%, najczęściej pojawiała się likwidacja bezrobocia i tworzenie miejsc pracy (11%) oraz podnoszenie zarobków, dochodów społeczeństwa, płacy minimalnej, emerytur (8%), 11% domagało się zmian dotyczących zapisów i stosowania prawa oraz reform systemu opieki zdrowotnej.

Badanie przeprowadzono metodą wywiadów bezpośrednich wspomaganych komputerowo w dniach od 11 do 17 czerwca 2015 roku na liczącej 1011 osób reprezentatywnej próbie losowej dorosłych mieszkańców Polski.

Jak widać z wyników powyższego badania, które nie wiadomo czy jest w pełni wiarygodne i czy negatywne nastawienie większości obywateli III RP nie jest jeszcze większe, to okazuje się, że pomimo, iż żyjemy na „zielonej wyspie” dobrobytu i nieustających sukcesów (o czym przedwczoraj miał przyjemność zakomunikować nam również minister rolnictw Marek Sawicki z PSL), niezadowolenie opinii społecznej ciągle narasta.

Nie dość tego- jak nawet zauważył CBOS- jest ono „nawet większe niż tuż przed rozpoczęciem obrad Okrągłego Stołu w styczniu 1989 roku”.
Wniosek ten dowodzi, że stan niezadowolenia społecznego zbliża się do punktu kulminacyjnego, który przy dalszej biernej postawie klasy politycznej zajętej wyłącznie swoimi prywatnymi interesami, może przekroczyć temperaturę wrzenia i wtedy w Warszawie powtórzy się polska wersja kijowskiego Majdanu, który  wcześniej tak mocno był popierany przez większość naszych posłów, autorytety i media, jako przejaw słusznej walki o prawa ciemiężonego narodu.
Tylko wtedy, który z naszych polityków zasiadających w fotelach parlamentarnych stanie wobec zrewoltowanego tłumu i będzie z nim wznosił antyrządowe i antyprezydenckie hasła?
Łatwo było jeździć do Kijowa aby tam udzielać dobrych rad, za co obecnie my płacimy potężną cenę obciążeni skutkami sankcji gospodarczych, więc dziś niech odpowiedzą ci, którzy Ukraińcom tak dobrze i łatwo doradzali, jak dokonać tego aby w „Polsce ludziom żyło się bezpiecznie i dostatnio”? Jak dokonać tego, aby polscy przedsiębiorcy przestali być niszczeni przez złe prawo wdrażane przez jeszcze gorszych ludzi osadzonych na urzędniczych stołkach?
Jak dokonać tego, żeby obywatele nie musieli bać się urzędniczego bezprawia, będąc okradanymi z ciężko wypracowanych owoców swej pracy?
Jak dokonać tego aby zamienić to państwo bezprawia, o standardach europejskiego Bantustanu, w kraj gdzie szanuje się obywatela, a przestępcy- bez względu na swoją polityczną pozycję i poparcie klik urzędniczo-biurokratycznych, będą sprawiedliwie karani?
Jak wreszcie dokonać tego, że każdy uczciwie i ciężko pracujący Polak, który pod przymusem administracyjnym płaci wysokie składki zdrowotne i na ZUS, będzie mógł mieć zapewnioną właściwą opiekę zdrowotną i środki na spokojny swój byt?
Na te pytania panie i panowie parlamentarzyści oczywiście nam nie odpowiedzą, bo największą ich troską- gdy już wygodnie zasiądą w fotelach poselskich i rządowych- jest tylko to aby samym napchać sobie jak najszybciej kabzę i ustawić swoich bliskich i różnego typu znajomków.
Efekt tej prywaty politycznej doprowadzić nas musi w końcu do tego co się stało na Ukrainie, ale wtedy nie będzie chętnych aby z biednym i zdeterminowanym społeczeństwem stać w jednym szeregu podczas walki o słusznie należące się jemu prawa.
Wtedy, wręcz przeciwnie ci politycy, którzy tak mocno i szczerze- nie szczędząc swoich sił i energii- angażowali się w pomoc dla podburzonego ukraińskiego społeczeństwa, gdy podobna sytuacja będzie miała miejsce w Polsce wyślą na domagający się swoich praw tłum specjalne oddziały policji, a jak one nie dadzą rady to poproszą o przyjacielską pomoc w spacyfikowania buntu- pod pretekstem, że są to „zielone ludki”, swoich europejskich partnerów
Na tym kończąc dzisiejszy wstęp, który był w całości poświęcony naszym wewnętrznym sprawom, przechodzę teraz do relacji z kolejnego dnia wojny domowej na południowo-wschodniej Ukrainie.

Wczoraj we wczesnych godzinach nocnych, po kilku dniach przerwy, ukraińska artyleria ponownie rozpoczęła intensywny ostrzał dzielnic mieszkaniowych w Doniecku. I tak w wyniku tego ostrzału jeden z pocisków trafił w prywatny dom na osiedlu Oktjabrskim przy ulicy Marszałka Żukowa, nie powodując ofiar wśród ludzi. Budynek ten całkowicie spłonął. Natomiast w innym miejscu dzielnicy Kujbyszewskiej zostały uszkodzone trzy domy przy ulicy Mirgorodskiej i jeden przy ulicy Krasnoznamiennej, gdzie zostało ranne dwie osoby cywilne.

Ostrzelany również został w godzinach popołudniowych rejon osiedla Putiłowskiego na północnych obrzeżach Doniecka. Ostrzał prowadzony był z kierunku miejscowości Piaski i Wodjanoje.

Przed świtem w nocy z piątku na sobotę ukraińska artyleria przeprowadziła sporadyczny ostrzał dzielnicy Piotrowskiej, gdzie jeden z pocisków trafił bezpośrednio w budynek wielorodzinny przy ulicy Maminogo Sibiraka nr. 12. nie powodując ofiar wśród ludności cywilnej.

Z kierunku Krasnogorowki dochodziły od późnego popołudnia odgłosy toczących się tam walk.

Mniej więcej godzinę wcześniej, około 19:35 rozpoczęły się intensywne walki w rejonie miejscowości Piaski, gdzie ukraińskie wojsko do ostrzału pozycji sił powstańczych użyło ciężkiej artylerii i czołgów. Walki te z przerwami, przeciągnęły się do późnych godzin nocnych.

W tym samym czasie, gdy ukraińska artyleria zaczęła ostrzał Doniecka, również pod obstrzałem znalazły się obrzeża Gorłówki od strony miejscowości Majorsk.

Wieczorny ostrzał Gorłówki:

Skutki ostrzału przez ukraińską artylerię Gorłówki. Spotkanie z mieszkańcami Edwarda Basurina:

I jeszcze jeden film dokumentujący ostrzał Gorłówki w nocy z piątku na sobotę:

W rejonie Debalczewa dziś rano od godziny 09:20 czasu lokalnego ukraińska artyleria prowadzi bardzo intensywny ostrzał z kierunku miejscowości Swietłodarska i Ługanskoje obrzeża i tereny mieszkalne w Debalczewie:

W rejonie frontu ługańskiego wczorajszej nocy od godziny 21:00 toczyły się bardzo intensywne walki w okolicy miejscowości Stanica Ługańska. W użyciu były moździerze, granatniki i różnego rodzaju ręczna broń maszynowa. Łącznie na tym odcinku frontu w dniu wczorajszym ukraińskie wojsko trzy razy naruszyło warunki zawieszenia broni, prowadząc ostrzał na następujące miejscowości: Nikołajewkę, Pierwomajsk, Marewkę, Gołubowskę i Bołotennoje. W Nikołajewce podczas ostrzału artyleryjskiego na teren mieszkalny zginął jeden cywil.

Poniżej film z lipca tego roku, na którym udokumentowano ostrzał przez ukraińskie działo samobieżne SAU 2S3 „Akacja” kaliber 152 mm rejonu Marinki na obrzeżach Doniecka:

A to jeszcze jeden film tym razem dokumentujący ostrzał ukraińskich pozycji rozlokowanych w rejonie Gorłówki przez artylerię powstańców:

W rejonie miejscowości Żowanka w wyniku niezachowania regulaminowych warunków bezpieczeństwa na terenie składów amunicji ukraińskich sił zbrojnych doszło tam do eksplozji zgromadzonych zapasów. Nie było ofiar wśród ukraińskich żołnierzy:

Według informacji przekazanej wczoraj przez rzecznika prasowego 13 batalionu „Prawego Sektora” Aleksieja Bika, członkowie tej organizacji, którzy brali udział strzelaninie w Mukaczewie, a następnie ukrywali się w okolicznych lasach są już cali i zdrowi w bezpiecznym miejscu:

„Jeśli chodzi o naszych chłopców, którzy brali udział w wydarzeniach w Mukaczewie. Są oni wszyscy w bezpiecznym miejscu. Natomiast z powodu tego, że ich życie jest nadal w niebezpieczeństwie, nie udzielę bliższych informacji, na ten temat, bo mogą one im zaszkodzić”:

Na koniec kilka aktualnych filmów:

Pozdrawiam.

Reklamy

65 uwag do wpisu “Wojna domowa na Ukrainie 2.08.2015r.- 164 dzień od nowego rozejmu.

 1. witam z rana wiadomościami z kresy.pl
  W Machaczkale, stolicy Dagestanu, autonomicznej republiki wchodzącej w skład FR, pojawiły się oryginalne pojemniki na śmieci – m.in. z podobiznami ukraińskiego prezydenta i wodza III Rzeszy.
  http://www.kresy.pl/wydarzenia,spoleczenstwo?zobacz/smieci-w-glowie-bajzel-w-kraju-kontenery-na-smieci-z-wizerunkami-poroszenki-i-hitlera-foto
  Wczoraj na lotnisku Blackbushe, około 60 km na południowy zachód od Londynu rozbił się prywatny odrzutowiec. Zdaniem „Daily Mail”, samolot należał do rodziny Osamy bin Ladena, a w wypadku zginęli członkowie jego rodziny.
  Daily Mail: katastrofa odrzutowca rodziny bin Ladena
  Rosja: Międzynarodowe Igrzyska Wojskowe. Wśród uczestników m.in. Białorusini i Chińczycy
  http://www.kresy.pl/wydarzenia,wojskowosc?zobacz/rosja-miedzynarodowe-igrzyska-wojskowe-wsrod-uczestnikow-min-bialorusini-i-chinczycy
  Facebook usunął zdjęcie piłkarzy w koszulkach ze znakiem „Polski Walczącej”. Oficjalnym powodem było naruszenie regulaminu FB dt…. nagości.
  http://www.kresy.pl/wydarzenia,spoleczenstwo?zobacz/facebook-usunal-zdjecie-pilkarzy-w-koszulkach-ze-znakiem-polski-walczacej

  Polubione przez 11 ludzi

  • Pozwolę sobie dorzucić małe uzupełnienie do linku szacownego @bladyswit dotyczące odbywających się właśnie w Rosji Międzynarodowych Igrzysk Wojskowych

   https://www.rt.com/news/311344-tank-biathlon-russia-military/

   Poza kilkoma filmami, na linkowanej stronie podana jest pełna lista uczestników. A są to: Rosja, Chiny, Angola, Armenia, Wenezuela, Indie, Kazachstan, Kirgistan, Kuwejt, Mongolia, Nikaragua, Serbia i Tadżykistan.
   Wszystkie ekipy z wyjątkiem Chińczyków, którzy przyjechali ze swoimi czołgami TYPE 96A używają czołgów rosyjskich T-72B3

   Polubione przez 6 ludzi

 2. Witam i tradycyjnie dziękuję za analizę

  Warto rzucić okiem na nową modę panującą wśród wyznawców ideologii UPA w naszym kraju. Zwraca na nią uwagę w swoim nowym felietonie ksiądz Isakowicz-Zaleski:

  „Po ulicach przygranicznego Przemyśla, w którym osiedla się (legalnie i nielegalnie) coraz więcej obywateli Ukrainy, jeździ samochód, który ma bardzo specyficzna rejestrację. U góry są numery rejestracyjne, oczywiście przemyskie, oraz znak PL i gwiazdki Unii Europejskiej. Pod spodem natomiast flagi i herb Ukrainy oraz wypisane pod ukraińsku zawołanie „Herojam sława!”, które jest zawołaniem zwolenników zbrodniczej ideologii UPA i Stepana Bandery”

  http://wiadomosci.onet.pl/kraj/pytanie-do-policji-w-przemyslu/5dwx7j

  i

  odpowiedź doradcy prezydenta Komorowskiego (z wykształcenia historyk) p. Nałęcza (również z wykształcenia historyk) na pytania dziennikarza dotyczące odznaczenia przez prezydenta dzień przed rocznicą wybuchu Powstania Warszawskiego prominentnych działaczy Związku Ukraińców w Polsce http://www.kresy.pl/wydarzenia,polityka?zobacz/prezydent-komorowski-odznaczyl-entuzjastow-upa

  „Dziennikarz:. Czy zatem odznaczanie tych ludzi, którzy bronią pomników UPA i nawiązują też do UPA było stosownym przed rocznicą wybuchu Powstania Warszawskiego?
  Nałęcz: Nie, prezydent nie odznaczył ludzi, którzy bronią pomników UPA… Historia Ukraińskiej Powstańczej Armii nie jest narysowana tylko jedną barwą. To był ruch, który był bardzo ostro zwalczany, także przez sowietów, bo wielu żołnierzy UPA zginęło z rąk sowietów. Wielu Ukraińców uważa tą formację za będącą częścią ich narodowej historii. Ja nie jestem Ukraińcem, w związku z czym, oczywiście nie jestem rzecznikiem. Staram się jednak zrozumieć ten pogląd. I moim zdaniem nie można być tak jednostronnym, jak Pan w swoich poglądach i przypisywać tym ludziom rzeczy, których oni nie czynią”

  http://www.prawy.pl/z-kraju/10267-doradca-prezydenta-zaskoczony-pytaniem-o-upa-niemal-nie-rzucil-sluchawka

  W nawiązaniu do wspomnianej „ceremonii orderowej” ale też mając na względzie wstęp naczelnego pozwolę sobie przytoczyć słowa sir Winstona Churchilla, wybitnego polityka i wielkiego brytyjskiego patrioty ale też historyka wyróżnionego literacką nagrodą Nobla za: „…całość jego prac a zwłaszcza historia II wojny światowej spowodowała, że w 1953 został laureatem Literackiej Nagrody Nobla za mistrzostwo opisu historycznego i biograficznego, jak i doskonałe przemowy w obronie wysokich ludzkich wartości”.

  Otóż o Polakach i ich przywódcach miał on opinię następującą:

  — Pozostaje to tajemnicą i tragedią historii że naród [Polacy] gotów do wielkiego heroicznego wysiłku, uzdolniony, waleczny, ujmujący powtarza zastarzałe błędy w każdym prawie przejawie swoich rządów. Wspaniały w buncie i nieszczęściu, haniebny i bezwstydny w triumfie. Najdzielniejszy pośród dzielnych, prowadzony przez najpodlejszych wśród podłych

  Polubione przez 11 ludzi

 3. Ukraiński punkt widzenia-kilka artykułów i wywiadów z „bracmi ze wschodu”. Jak kto nie pił kawy może wejść i poczytać 🙂
  Ukraina osiągnęła „punkt, z którego nie ma powrotu” i jest zdecydowana na zasadnicze reformy aby „w pełni odejść od postsowieckiej rzeczywistości – powiedział w sobotę minister spraw zagranicznych Ukrainy Pawło Klimkin w wywiadzie dla Associated Press.
  http://www.tvn24.pl/wiadomosci-ze-swiata,2/klimkin-ukraina-osiagnela-punkt-z-ktorego-nie-ma-powrotu,565254.html
  – Zachód nie zmienił się od 1938 roku, kiedy oddawał Czechosłowację Hitlerowi i myślał, że na tym się skończy – z Tarasem Woźniakiem, ukraińskim politologiem, założycielem czasopisma „Ji”, rozmawia Ireneusz Dańko
  http://www.gazetakrakowska.pl/artykul/3499303,taras-wozniak-ukraina-jest-jak-polska-w-1939-r-wywiad,id,t.html
  Starcie zacznie się od cyberprzestrzeni. Następnie dojdzie do ataków środkami precyzyjnego rażenia. Potem przyjdzie czas na działania w przestrzeni kosmicznej – prognozuje generał Mieczysław Bieniek. Rozmawia Maria Mazurek.
  http://www.gazetakrakowska.pl/artykul/3571107,wojna-pierwsze-padna-nam-komorki,id,t.html
  Imperium rosyjskie od wieków dążyło do kontroli nad Ukrainą. W czasach carskich, sowieckich i, jak widzimy, współczesnych niewiele pod tym względem się zmieniło. Dlaczego dawne kresy wschodnie I Rzeczpospolitej są tak ważne dla Rosji, dlaczego Ukraińcy nie mogą się wyrwać z „braterskich” objęć Rosjan, negujących często ukraińską narodowość, mówi dr hab. Henryk Głębocki, historyk UJ i znawca dziejów Europy Wschodniej w rozmowie z Ireneuszem Dańko.
  http://www.gazetakrakowska.pl/artykul/3437127,ukraina-w-niedzwiedzim-uscisku-rosyjskiego-brata,id,t.html

  Polubione przez 6 ludzi

  • Taras Woźniak, ukraiński politolog jest – w tematach geopolityki i historii XX wieku – miernotą. To tylko tendencyjnie spreparowane media i podręczniki karmią nas taką wersją historii, że zachód oddawał Hitlerowi Czechosłowację licząc że na tym się skończy. Hitler „dostał” Czechosłowację ze względu na jej przemysł ciężki i zbrojeniowy a Austrię ze względu na jej zasoby złota. Miało to na celu ułatwienie mu przygotowania III Rzeszy do wywołania II Wojny Światowej.

   Polubione przez 7 ludzi

   • Mysle ze od rzeczonego Trasa Wozniaka duzo madrzejszy jest moj taras z widokiem na nieodlegle jezioro. Ten przynajmnie zna ta prosta ale jakze uniwersalna prawde o milczeniu ktore bywa zlotem. Taras Wozniak powinien wiedziec ze lepiej zachowac powsciagliwosc w pleceniu bzdur i zachowac cisze niz bombardowac rozmowcow stekiem historycznych idiotyzmow.

    Polubione przez 2 ludzi

 4. Zarząd Międzynarodowego Funduszu Walutowego, kończąc przegląd drugiego programu pomocowego dla Ukrainy, zaakceptował przekazanie rządowi w Kijowie kolejnej raty pomocy kredytowej w wysokości 1,7 mld USD.
  http://www.radiomaryja.pl/informacje/mfw-zaakceptowalo-kolejna-transze-pomocy-dla-ukrainy/
  Vice szef i szefowa MFW zapowiedzieli, ze nawet w przypadku braku porozumienia z wierzycielami Ukraina może liczyć na dalsze pożyczki od instytucji. Tych parę słów ma wielką moc sprawczą.
  Po pierwsze Michael Hasenstab- człowiek który w imieniu funduszu inwestycyjnego Franklin Templeton negocjuje warunki wykupu obligacji, otrzymał jasny przekaz: Nie musi się obawiać braku spłaty długu przez Ukrainę -raty kredytu zostaną pokryte przez pożyczkę z MFW. O większych obniżkach długu można wiec zapomnieć-jedyne na co Ukraina może liczyć to przedłożenie spłaty długu.
  Drugim wartym uwagi sygnałem jest stanowisku finansjery USA, która nie chce ….prawdziwych reform na Ukrainie, tylko drenażu tego państwa z gotówki. Finansjerę obchodzi zapłata za obligacje-kto zapłaci to już nie ich interes-a MFW istnieje dzięki… dodrukowi $.
  Po trzecie świadczy to o możliwości zwiększenia w przyszłości kolejnych transz pomocy dla Kijowa. Przypominam ,ze czteroletni plan pomocy opiewał na 17,5 mld$ jednocześnie już w tym roku fundusz odda do budżetu Ukrainy …6,7 mld. Podobnie jest z innymi pożyczkami tymi od Banku światowego i krajów zachodnich. Łącznie z 25 mld obiecanych w ciągu 4 lat do końca roku Kijów otrzyma…. 10 mld $. Tymczasem załamanie gospodarki i wysokie koszty utrzymania armii sprawiają ,że tzw „dziura budżetowa” powiększy się w następnym roku. Rząd w Kijowie będzie potrzebował kolejnych pożyczek ,a 5 mld $ to mniej więcej tyle ile wynoszą koszty …. utrzymania armii i służb wewnętrznych w gotowości

  Polubione przez 8 ludzi

   • Zgadzam się. Chodzi głównie o to, aby Ukraina BYŁA pod wpływem dyktanda MFW, aby cały jej porządek prawny był zależny od decyzji MFW (USA). pamiętam jak Orban na Węgrzech rozpoczął kampanię wychodzenia od zależności względem MFW, Banku Światowego (ogólnie od zagranicznej finansjery).
    Dużo krzyku podnieśli „eksperci”, jeszcze więcej Parlament i Komisja Europejska, spekulanci atakowali kurs forinta i… wszystko na nic. Uzależnienie się od „finansjery” przyniosło same pozytywy. Węgry wyszły z permanentnego kryzysu gospodarczego i powoli zmniejszają swój dług względem PKB. Rośnie liczba etatów i nowych miejsc pracy. Tymczasem kraje które zaznały dobrodziejstw światowej finansjery zazwyczaj kończą jako… niewypłacalni bankruci.

    Polubione przez 6 ludzi

   • Cytat:
    Na marginesie tego co sie dzieje w EUROPIE. MISTYKA FINANSÓW. Mechanizm okradania i uzalezniania takich krajów jak Grecja, Polska czy Ukraina jest prosty jak budowa cepa.

    1. Miedzynarodowa mafia finansowa zalatwia w swoim banku tj. FED – Federalnej Rezerwie w USA dopisanie para zer do nadzorowanych kont. Oczywiscie nikomu sie nawet nie chce drukowac pieniedzy tylko powstaja one WIRTUALNIE pod fikcyjnymi tzw. INSTRUMENTAMI FINANSOWYMI.

    2. Wypasione tymi fikcyjnymi PIENIEDZMI BANK SWIATOWY, MIEDZYNARODOWY FUNDUSZ WALUTOWY i BANKI „KOMERCYJNE” nalezace do Rothschildów i ich pociotków wciskaja na sile to badziewie w formie pozyczek, skorumpowanym rzadom (ich przedstawiciele dostaja z przyjecie pozyczek commision – lapówki, a jak sie nie godza to sie ich obala, straszy, a w ostatecznosci zabija).

    3. Przekupione rzady zlecaja mniejszym bankom krajowym dzialania wykonawcze. Oczywiscie za to wyplacana jest im, prawnikom, firmom konsultacyjnym czesc dlugu w formie honorariów. Ci znajacy rynek i uklady. zachecaja lapówkarzy na nizszym szczeblu administracyjnym. do kretynskich inwestycji w rodzaju; aqua parki, kostki brukowe, fontanny, reklame regionów, stadiony, szkolenia, wycinke drzew, bezplatna komunikacje, etc.

    Przy tym obowiazuja trzy kardynalne zasady:

    – „INWESTYCJE” nie moga byc – dochodowe – tj. przyniesc realna, dlugofalowa korzysc dla regionu, miasta, ludzi.
    – Kase za fantazje inwestycyjne maja zarobic FIRMY ZAGRANICZNE (które naleza do pozyczajacych), albo zaprzyjaznieni tubylcy jako podwykonawcy.

    – Pozyczka musi byc tak skalkulowana, aby nie byla mozliwa do splacenia. 4. Wreszcie najprzyjemniejszy moment dla LICHWIARZY – za niesplacone dlugi PRZEJECIE tego co naprawde wartosciowe tj. ziemi wraz ze znajdujacymi sie w niej bogactwami i zasobami naturalnymi o strategicznym znaczeniu jak ujecia i naturalne zródla wody.
    I TAK NIE POSIADAJAC ZADNYCH REALNYCH PIENIEDZY, finansowa mafia globalna OKRADA SIE MILIONY LUDZI NA CALYM SWIECIE. MISTYKA FINANSÓW.

    Andrzej Rogalski

    Zródlo: http://www.mysl-polska.pl/536

    Moj komentarz:

    Proste jak budowa cepa – i dokladnie tak samo precyzyjnie dziala. Przynajmniej dzialalo do tej pory, bo u co poniektorych – jak n.p. Wladimir Wladimirowicz P. czy Orban – przestaje dzialac. Co naturalnie dla tych obydwu panow i ich panstw/narodow musi-jakze by i naczej-pociagnac za soba odpowiedni wachlarz konsekwencji. Do wojny-w kazdej mozliwej postaci-wlacznie. Wojny oczywiscie o demokracje, prawa czlowieka itd. itp.-bron Boze nie o kase i globalna wladze swiatowej finansowej oligarchii …

    Polubione przez 9 ludzi

 5. Myślenie życzeniowe czyli, Ukraina kupi 100 samolotów bojowych. Nie wiadomo od kogo, za co i kiedy, ale kupi 🙂
  Dla przypomnienia po wielkim remanencie w Siłach Powietrznych Ukrainy postanowiono spisać na „straty” wiele zdezelowanych samolotów. Nie remontowane samoloty, śmigłowce oprócz złego stanu technicznego często służyły jako źródło części zapasowych dla „nowszych” modeli. Kontrola doprowadziła do tego ,że z 400 samolotów ,które na papierze były przypisane do SPU wykreślono z ewidencji ponad 150 maszyn. Z uwagi na stan wykreślone samoloty nie nadawały się nawet do remontu.
  Te które zostały często również potrzebują generalnych napraw, ponadto duża część z nich to samoloty transportowe i szkoleniowe. Dawna potężna flota powietrzna Ukrainy skurczyła się do około 50 maszyn bojowych, które można wykorzystać w walce. Oczywiście okres spokoju pozytywnie wpływa na jakość SPU. Remontuje się kolejne maszyny ale tempo prac nie zachwyca to tylko 2-3 samoloty miesięcznie
  http://www.polukr.net/blog/2015/08/ukraina-kupi-nowe-samoloty-mysliwskie/

  Polubione przez 6 ludzi

 6. Polsko-ukraiński uniwersytet może zostać otwarty w przyszłym roku w Czernihowie. Poinformowano o tym podczas wizyty w Czernihowie przedstawiciela rektora Społecznej Akademii Nauk Wojciecha Słomki – czytamy na stronie 4ernigiv.info.
  Dziś ukraińscy studenci stanowią około 10% wszystkich studentów w Polsce na większości uniwersytetów. W Społecznej Akademii Nauk wskaźnik ten wynosi około 40% studentów.
  http://www.polukr.net/blog/2015/07/w-czernihowie-zostanie-otwarty-uniwersytet-polsko-ukrainski/

  Polubione przez 8 ludzi

 7. O systemie bankowym Ukrainy wypowiada się Ukrainka gazeta. W zależności od potrzeby manipuluje się w danymi dotyczącymi wysokości lokat na Ukrainie. Raz podaje się informacje o wielkości depozytów w hrywnach, by w następnym miesiącu przeliczać środki na dolary. Wahania kursu hrywny do dolara pozwala na duże pole do popisu 🙂
  W tym miesiącu podano, ze wysokość lokat zwiększyła się z 31 mld $ w czerwcu do 31,5 mld $ w lipcu. Nie podano ,że wynikiem było umocnienie się hrywny , a ogólnie trwa dalszy odpływ kapitału z banków ukraińskich.
  http://www.kyivpost.com/content/business/weak-banks-sink-as-strong-ones-face-choppy-waters-394699.html

  Polubione przez 7 ludzi

 8. Witam i dziekuję Szefowi za doskonały, drugi odcinek „wstępu gospodarczego”… 🙂 I za resztę także! 🙂
  Państwo dziękuję za wpisy które zastąpiły kawę…

  Co do początku wpisu @azazel44 , Sierpień 2, 2015 at 11:05 – tydzień temu widziałem, bo jechałem kilkanaście km za autem z przemyską rejestracją z pieknym tryzubem obok napisu Skoda Superb. Oni sa już tak bezczelni! DObrze że auto nie stało gdzieś w moim poblizu…

  A teraz kilka linków znalezionych:

  Gajdarowa i jej „komanda” .https://youtu.be/Q3zPqH9UlQ0

  Pomocnica Saakaszwilego będzie zmieniać obywatelstwo na upadlińskie. Super! .https://youtu.be/Mqwf09De3Ns

  Saakaszwili ściaga nowych amerykańskich „doradców” http://infopolk.ru/1/Y/news/20150802/1013839621.html#4071d16b-7194-4baf-a3a2-8a144a12aa01

  Takie OT – ale dotyka to cały świat, nie tylko Rosję ale i Polskę – czyli jak nauka schodzi na psy. Dzieci nie uczy się myślenia lecz odpowiedzi „tak-nie”. Przykład z Rosji:
  .http://cs623418.vk.me/v623418372/3a98f/WS2_CS77WUo.jpg
  Rok 1991
  .http://cs623418.vk.me/v623418372/3a996/3gy8xOO1bOA.jpg
  Rok 2015 – ta sama klasa – bez komentarza…

  Poseł do Wierchownej i dowódca „Dniepr-1” nawołuje do budowania obozów koncentracyjnych…
  Zgodnie z oknem Owertona – niebawem ta idea stanie się „normalna” i nikt nie pomysli że to coś niestosownego…
  http://vk.com/feed?w=wall121471350_137029
  .http://cs621724.vk.me/v621724178/32d65/56WgytbmgKw.jpg

  Rosjanie maja znów pecha – rozbił się MI-28N http://top.rbc.ru/society/02/08/2015/55bde4589a794745
  Ostatnie katastrofy podsumowano tym że odeszło z wojska w ostatnim roku i poprzednim sporo pilotów
  a nowi jeszcze „nie wdrożeni”… Wydaje mi się to niepoważne, ale może być prawdziwe…
  http://vk.com/feed?w=wall121471350_137028
  http://ria.ru/incidents/20150802/1158738589.html
  http://ria.ru/incidents/20150802/1158653396.html

  Rozbite, rozwalone, zamordowane Czrnuchino… Krótki tekst i zdjęcia http://vk.com/feed?w=wall174820313_19298

  A wczoraj w Warszawie… wklejam bez kropki bo radosne…

  O Poroszence teks ciekawy a zdjęcie cudne! http://vegchel.ru/index.php?newsid=12742
  .http://vegchel.ru/uploads/posts/2015-08/medium/1438484200_y9ve2yaa0-w.jpg

  .https://youtu.be/kW0nnPN753U Все Мировые Пророки Предсказали Дату Гибели США! Что и Кто Разрушит Мировую Державу?

  Polubione przez 8 ludzi

 9. OBWE przyznaje że ostrzał ich misji był „zamierzony i zaplanowany”. Strzelali ukraińcy oczywiście… http://www.novorosinform.org/news/id/33884

  Dziś na trasie Sentianowka – Szipiłowo (LNR) stanęły pociągi z powodu wysadzenia torów w powietrze przez banderowców. http://www.novorosinform.org/news/id/33890

  A pod Odessą znów się ukry pokłóciły i ktoś pokazywał że jego na wierzchu za pomoca ręcznego granatu http://www.novorosinform.org/news/id/33888 Jeden ranny…

  Zwiad DNR znalazł kolejne 26 ‚jednostek cięzkiej techniki” w zabronionym rejonie. Czy zostanie ta technika zlikwidowana jak na filmie zamieszczonym przez Szefa jeszcze nie wiadomo… http://www.novorosinform.org/news/id/33886

  Zwiad DNR alarmuje że banderowcy chca ostrzelać prowokacyjnie mający się odbyć mityng w Mariupolu http://www.novorosinform.org/news/id/33887

  Juto sam Arszenik Jot będzie przewodniczył naradzie w sprawie braku energii. Wegla praktycznie brakuje na wszystkich elektrociepłowniach. Odessa przygotowuje się do okresowych wyłączeń energii. Podobna sytuacja była w grudniu. Teraz mamy środek lata. Co będzie w grudniu – nawet trudno sobie wyobrazić! http://www.novorosinform.org/news/id/33880

  Podobno ta miniona noc mineła w Gorłówce wyjatkowo spokojnie. Najspokojniej od tygodnia ciagłego bombardowania http://www.novorosinform.org/news/id/33875

  W Ługańsku nowy pomnik! http://dnr-news.com/dnr/23637-pamyatnik-pogibshim-zaschitnikam-respubliki-otkryli-v-luganske-v-den-vdv.html

  Nowy gaulajter okupowanej ługańszczyzny i doniecczyzny wystawił listy gończe za ministrami rządów republik noworosyjskich. Ma się to nijak do Mińska-2 i jest chyba jawną prowokacją przed mającymi się wznowić jutro rozmowami w Mińsku http://dnr-news.com/dnr/23635-pareckiy-obyavlenie-v-rozysk-ministrov-dnr-protivorechit-duhu-minskih-soglasheniy.html <<>> http://www.aeinstein.org/wp-content/uploads/2013/09/TAC-1.pdf

  Polubione przez 6 ludzi

 10. —- Było już u @bladyświt z linkiem do „wykopu”, informacja ta pojawiła się też na innych portalach

  „Ukraińscy naziści w rocznicę powstania czczą oddział SS Dirlewanger”

  http://www.kresy.pl/wydarzenia,spoleczenstwo?zobacz/ukrainscy-nazisci-w-rocznice-powstania-czcza-oddzial-ss-dirlewanger-

  A gdzie gajowy? Może wręczy im kilka odznaczeń?

  —- Kolejny wielbiciel banderowskiej Ukrainy z otoczenia gajowego zaczyna mieć delikatne, nazwijmy to kłopoty

  „Gliński: Generał Koziej był szkolony przez GRU. Koziej żąda przeprosin: To potwarz!”

  http://wyborcza.pl/1,75478,18472932,glinski-general-koziej-byl-szkolony-przez-gru-koziej-odpowiada.html#MTstream

  Polubione przez 8 ludzi

 11. Z myśli Pana Ławrowa: .http://cs7004.vk.me/c622222/v622222887/44319/YAe2YR2n2LA.jpg

  Z okazji „dnia desantnika” jaki tez na UPAdlinie się chyba po cichu obchodzi – Poroszenka określił liczbę poległych zołnierzy wojsk powietrzno desantowych na równe 387. http://dnr-news.com/dnr/23641-poroshenko-nazval-chislo-pogibshih-v-donbasse-ukrainskih-desantnikov.html

  W Ługańsku tak jak i w Doniecku odsłonięto pomnik z tej okazji http://dnr-news.com/foto/23640-v-centre-luganska-otkryli-memorial-desantnikam-pogibshim-pri-oborone-lnr.html

  Żołnierz musi jeść! Filmik dość niezwykły… .https://youtu.be/kwsbbDvFSas

  Tymczasem Pan Milosz Zeman wali prosto z mostu że to USA spowodowały bezprzykładową falę uchodźców szturmujących Europę – niszcząc Irak, Libię i Syrię… http://ria.ru/world/20150802/1158961559.html

  A do Adenu dotarły posiłki dla koalicji państw pod wodzą Arabii które próbuja stłumić powstanie w Jemenie http://ria.ru/world/20150802/1159020887.html

  Jeszcze jeden filmik na temat MH17 .https://youtu.be/fqSNYV46auM

  I mem dotyczący MH17 – wiele mówiący!
  .http://cs627128.vk.me/v627128487/1205f/j6fucIaAgNo.jpg

  Klip o Krymie .https://youtu.be/m_C36hvI-Lc Jako przerywnik muzyczny… 🙂

  Art. Pani Marysi Pyż – tylko trafił do mnie .http://cs623316.vk.me/v623316488/3ea6f/DhPAar5VI2c.jpg

  Pod Mariupolem podobno „desantniki banderowcy” strzelali do „banderowców-azowców” http://cont.ws/post/106589

  Polubione przez 7 ludzi

  • „Pod Mariupolem podobno „desantniki banderowcy” strzelali do „banderowców-azowców”,,- dokładnie tak było trzy dni temu, gdy azowcy chcieli przejechać w pobliże linii frontu.

   „Tymczasem Pan Milosz Zeman wali prosto z mostu że to USA spowodowały bezprzykładową falę uchodźców szturmujących Europę – niszcząc Irak, Libię i Syrię…”- na to jest jedna rada- wysyłać ich do USA.

   Pozdrawiam.

   Polubione przez 7 ludzi

   • Linkowałem kiedyś że USA przyjęło 300 – słownie trzysta! – uchodźców! I więcej nie chcą! Powinno się ich tam wysyłać statkami jak wtedy gdy żydzi uciekali z Europy a USA ich wszystkich przekazali Niemcom a ci jak wiadomo akurat zbudowali Auszwitz!

    Polubione przez 5 ludzi

   • A w Rosji wygląda to tak jak dziś w Petersburgu (niestety linka nie mam, pisze co zapamiętałem):

    Jakieś „działaczki LGBT” zaczepiały „desantników” i chciały zrobić jakąś „drakę”. Policja tamtejsza natychmiast je spacyfikowała i zamknęła!
    I tak trzymać! 🙂

    Polubione przez 7 ludzi

     • Dziś w Rosji i na u’Krainie obchodzą święto wojsk powietrzno-desantowych. Odbywają się pokazy lotnicze ( w czasie jednego z pokazów spadł z nieba i się rozbił MI-28), pochody, pokazy, odsłania się pomniki…

      A tam nawiasem mówiąc bardzo mi sie podoba to rosyjskie „świętowanie” – co raz to jakiegoś „metalurga” albo innego „wijskowego” – co jest okazją do radosnych zabaw, spotkań, koncertów itd…

      Myśmy w Polsce zupełnie zapomnieli że trzeba się cieszyć tym co mamy i radowac z tego że zyjemy!

      Polubione przez 9 ludzi

 12. WItam z wieczornego dopadniecia do klawiszy! 🙂

  Kilka linków pozbieranych i niesortowanych! 🙂

  http://www.heise.de/tp/artikel/45/45587/1.html
  http://ria.ru/world/20150802/1159148229.html
  http://vk.com/brusek?w=wall274493429_10495%2Fall
  http://vognebroda.net/ukrainskie-dezertiry-s-flagami-upa-ogorchayut-polyakov-550956
  Ciekawe rzeczy piszą Niemcy o półmilionowej rzeszy uciekinierów z u’Krainy w Polsce. O piśmie studentów rzeszowskich ukraińskiego pochodzenia /pierwsze słysze/ itd… Ciekawe!

  Cała prawda na plakacie: .http://cs628624.vk.me/v628624962/d1f1/greHazINgAw.jpg

  Poroszenka stwierdził że ukry nie odejda „daleko” od Szirokona a wzgórza strategiczne dalej będą bronione! http://nahnews.org/303895-poroshenko-ukrainskie-voennye-ne-ujdut-daleko-ot-shirokino/?utm_source=VK&utm_medium=nova&utm_campaign=VV

  Wiadomość zupełnie niepotwierdzona o tym że Giwi wraz z kolegami na swoich rumakach zwanych czołgami gna do Mariupola by te rumaki wymyć w tamtejszych myjniach… http://vk.com/brusek?w=wall274493429_10487%2Fall

  W Gorłówc zamordowany kolejny dzieciak! Wczoraj linkowałem że jest w szpitalu. Ojciec ranny, matka zabita na miejscu. Niestety małego Władika nie udało się uratować http://od-novorossia.livejournal.com/1039146.html

  Duszenow o wojnie. Część nr 6. Godzina! .https://youtu.be/9_u7ewzy81U

  Straty ukrów za ostatnią noc: Charków – przywieziono 27 rannych. Dniepropietrowsk – przywieziono 24 rannych. Do kostnic dostarczono 11 ciał… http://vk.com/hotnews.lifenews.rt_russian_ria?w=wall-67760305_50480

  Straty ukrów po atakuktóry wytrzymali Kozacy ze Stanicy Ługańskiej to 35 „bojców” http://vk.com/infoblokada?w=wall-3108310_261763

  W Odessie w rocznicę rzezi Odesytów atakowano ludzi na Kulikowym Polu
  .https://youtu.be/W0GrAOYxOKQ
  .https://youtu.be/l6PtyXp-fY8
  http://vk.com/hotnews.lifenews.rt_russian_ria?w=wall-67760305_50485
  .https://youtu.be/pLtNkIUYowE
  http://dnr-news.com/video/23651-okolo-sotni-aktivistov-napali-na-uchastnikov-mitinga-v-pamyat-o-zhertvah-tragedii-2-maya-v-odesse.html

  W Berlinie tez odbyła się pikieta poświęcona Odesytom. Nikt ich nie atakował… http://vk.com/brusek?w=wall274493429_10484%2Fall
  .http://cs540102.vk.me/c7008/v7008332/2afad/CpdJ1mpSp8w.jpg
  .http://cs540102.vk.me/c7008/v7008332/2afb6/0NALXLQRaaU.jpg
  .http://cs540102.vk.me/c7008/v7008332/2afbf/wGitXblYwn4.jpg
  .http://cs540102.vk.me/c7008/v7008332/2afc8/TroU9Im3iPI.jpg

  Władze DNR boją się „brudnej bomby” jaka moga zrobić ukry i oskarzyć o to Opołczeńców. Dlatego zaproponowali OBWE że dopuszczą ich do składów odpadów radioaktywnych http://riafan.ru/359864-dnr-zovet-nablyudateley-obse-poiskat-gryaznuyu-bombu/

  Krymscy Tatarzy proszą Pania Pokłońską o ochronę przed byłymi liderami ich społeczności http://tvzvezda.ru/news/vstrane_i_mire/content/201508021801-ltcf.htm

  Pewnie dlatego że Dżemilew w Ankarze pochwalił się że już działa „muzułmański batalion” na UPAdlinie… http://vk.com/brusek?w=wall274493429_10477%2Fall

  Film sprzed paru dni. Mieszkańcy okpowanej Awdiejewki protestuja przeciwko okupantom… http://vk.com/brusek?z=video304077300_171695893%2Facce9d13fc22739f10

  Polubione przez 7 ludzi

 13. Linki dodatkowe:
  http://vk.com/brusek?w=wall274493429_10473%2Fall Fajny fotoreportaz z Doniecka Panów Koca i Stieszyna

  ZDRADA! Nie wiem czy to prawda że Niemcy będą pomagac Gazpromowi w budowie gazociągów omijających UPAdlinę?
  .http://cs623331.vk.me/v623331058/3fec3/5dNxPACsNJI.jpg

  Pan Azarow z uporem maniaka mówi to co my wiemy że „w biedach Krainy nie jest winna Rosja”… http://nahnews.org/303899-azarov-v-bedax-ukrainy-vinovata-ne-rossiya/?utm_source=VK&utm_medium=nova&utm_campaign=VV

  „Antyfaszysta” na swoich łamach pisze o „wojnach religijnych na u’Krainie”. Ciekawie piszą… http://antifashist.com/item/religioznye-vojny-na-ukraine.html#ixzz3hdgLR0PS

  Nowości Noworosji – kilka bieżących i ciekawych tematów… http://riafan.ru/360012-novosti-novorossii-vorota-v-ad-atomnaya-provokatsiya-tataryi-i-kryim/

  Wojenna Policja DNR zwraca się z odezwą do obywateli w związku z aktywizają grup terrorystycznych przeciwnika http://dan-news.info/official/obrashhenie-voennoj-policii-dnr-k-zhitelyam-po-probleme-borby-s-drg-vsu.html

  Niejaki Paszyński, poseł do Wierchownej związany z Ukroboronpromem chwali się że opracowano nowy moździerz 82 mm http://dnr-news.com/dnr/23654-pashinskiy-soobschil-o-sozdanii-novogo-minometa.html

  A tymczasem Białoruś wzmacnia swoje granice z UPAdliną! http://dnr-news.com/dnr/23652-io-gossekretarya-sovbeza-belorussiya-ukreplyaet-granicu-s-ukrainoy.html

  Poroszenka dziś był w formie niezwykłej i bredził tak że nie wiem jak to opisać i skomentować http://nahnews.org/303776-poroshenko-zavel-knigu-rekordov-ato/#more-303776

  Krym przygotował się na zapaść energetyczna UPAdliny i brak dostaw energii. Przygotowano 1,5 tysiąca generatorów – na wsjakij słuczaj http://nahnews.org/303923-novak-v-krymu-ustanovleny-i-gotovy-k-rabote-15-tysyachi-generatorov/

  Pod Charkowem spalił się pałac książąt Świętopełk-Mirskich. Przetrwał rewolucje, wojny i ZSRR… Nie przetrwał władzy banderowców… http://nahnews.org/303909-pod-xarkovom-sgorela-usadba-svyatopolk-mirskix/

  Interesujący tekst o tym jak Europa i poszczególne jej kraje zakrywają granice przed hordami dziczy upadlińskiej http://nahnews.org/303861-volna-emigrantov-iz-ukrainy-kak-evropa-zakryvaet-granicy/

  Szarij na dobranoc:

  В Японии культ украинской армии https://www.youtube.com/watch?v=LQxbg6w7cu0

  .https://www.youtube.com/watch?v=wp06FLQNvTg Зомби не получают пенсий

  .https://www.youtube.com/watch?v=Xe5TT9md-J0 Соколы Порошенко

  .https://www.youtube.com/watch?v=vuvM0Gcljy8 Чистый фактаж

  .https://www.youtube.com/watch?v=rhlPUmw7sfI Комитет спасения Украины

  Polubione przez 6 ludzi

 14. Jak to było ze sprawą MH17 w ONZ. Szczegóły interesujące
  .https://youtu.be/m0mpnYB_xKk

  Oktriabskij po bombardowaniu .https://youtu.be/WG1e3rjYdyQ

  Podobno grupa zwiadowcza ukrów w pełnym składzie oddała sie samorzutnie do niewoli w DNR http://nahnews.org/303915-ukrainskie-razvedchiki-sdalis-v-plen-opolchencam/?utm_source=VK&utm_medium=nova&utm_campaign=VV

  Fotoreportaz ze świętowania w DOniecku http://vk.com/feed?w=wall-41232698_1035404

  Odsłonięcie pomnika w LNR. Fotoreportaz http://vk.com/brusek?w=wall274493429_10498%2Fall
  .https://youtu.be/z-xyc3w2nek

  Poroszenka dziś się chwalił lotnictwem którego nie ma od 2002 roku !
  .http://cs7004.vk.me/c7008/v7008946/28c67/MH748bsy_Jg.jpg

  Teksas i Graham. Nie wiem czy było? .https://youtu.be/Znhxy2alvg0

  Podobno autentyk! 🙂 .http://cs624222.vk.me/v624222710/3e3a0/KohvNeChd6g.jpg

  После этого видео, укропы больше не хотят ехать на Донбасс а мать фашиста поняла ошибку молодости, когда была занята чем-то другим а не воспитанием сына а сын вырос нацистом и фашистом, убил 5 мирных граждан Донбасса и ехал еще убивать.
  .https://youtu.be/N5nK59WU2rQ

  DOBRANOC!

  Polubione przez 7 ludzi

  • Ciekawe jak to liczą, bo zakładając ze np. 1000 m3 gazu kosztuje 300 usd – to wychodzi (o ile się nie mylę) za 5- mld m3 – odpowiednio 1,5 do 1,8 mld usd…
   A może oni gdzieś zdobywają gaz za 150-200 USD za 1000 m3????

   Jeżeli tak to jest interes do zrobienia! 🙂

   Polubione przez 4 ludzi

   • To samo pomyślałem + czy na pewno 5-6 mld m3 to wystarczający zasób gazu na zimę. Przypomnę tylko ,ze Ukraina zużywa ok 40 mld m3 gazu w ciągu roku W tym gros właśnie w okresie grzewczym.
    Ale jak mawiał klasyk tego słowotoku rządzących bez pół litra nie rozkminisz 😀

    Polubione przez 3 ludzi

    • Nie! Ukraina miała na zasadzie „bierz lub płać” – otrzymywać ok 46 mld m3 gazu rocznie zgodnie z kontraktem wynegocjowanym przez Julkę T. w roku chyba 2009.
     To jest ciekawe pytanie – ile oni faktycznie zużywają – np w tamtym roku – np. od maja do maja…
     Teraz rzekomo mają napełnione zbiorniki podziemne do ok 12 mld m3 a tak mi wygląda że te „5-6 mld m3” to jest wymóg Zachodu by „dobić” gazu do tych 19 mld m3 które są wymagane przez techniczną koniecznośc by sprawnie działał system przesyłu na Zachód.

     Podejrzewam – to moje dywagacje – na podstawie zrobionej „prasówki” i częściowo ułozonego „pucla” że oni będą potrzebować na zimę (do ogrzewania mieszkań i jakiejś szczątkowej produkcji) co najmniej 10 mld m3…

     Zakładam że zima będzie tak łagodna jak dwie ubiegłe…

     Polubione przez 4 ludzi

 15. Trzeci obieg informacji zaczyna działać 🙂 Na wykopie demotywatorach i innych mediach społecznościowych ukazują się informacje linkowane dosyć często na stronie Adnovum. Cieszy szczególnie to ,ze młodzi ludzie (zazwyczaj to młodzież) zaczyna rozumieć, że papka medialna serwowana w TV odbiega od prawdy. Młodzież zażarcie dyskutuje, polemizuje, niemniej dostrzega śmieszność i niebezpieczeństwo zwiazane z obecnym „rządowym” kursem
  http://www.wykop.pl/link/2683667/jestem-banderowcem-ukraina-ponad-wszystko-piosenka-ukrainskich-uczniow/

  Polubione przez 3 ludzi

Możliwość komentowania jest wyłączona.