Wojna domowa na Ukrainie 3.08.2015r.- 165 dzień od nowego rozejmu.


Kurdiumowka po walkach.

Rosja potrzebuje nas, a my potrzebujemy Rosji– powiedział dla rosyjskiej agencji informacyjnej „Interfax” francuski ambasador w Moskwie, Jan Morris Ripper.

Francuski dyplomata zaapelował do krajów unijnych, aby nie dopuściły do izolacji Rosji.

„Niezależnie od różnic w ocenie sytuacji na Ukrainie, kontakty rosyjsko-unijne powinny, jeszcze w tym roku ulec poprawie”– podkreślił J.M.Ripper.

„Żaden Europejczyk nie chce całkowitego zerwania stosunków z Rosją” – dodał.

Przypomniał również, że żadna francuska firma nie odeszła z rosyjskiego rynku, chociaż obecny klimat polityczny nie sprzyja współpracy na poziomie biznesu.

Trochę nie współgra ze słowami francuskiego ambasadora sprawa zamówionych przez Rosję dwóch helikopterowców Mistral, których kontrakt został jednostronnie przez Francję zerwany.

Przypomnę, że w zeszłym tygodniu, wg. informacji przekazanych przez stronę rosyjską, Francja zgodziła się na zwrot prawie 1,2 mld euro za niedostarczone okręty. Uzgodnienia na temat rozwiązania tego kontraktu, mieli sfinalizować ostatnio premier Rosji Dmitrij Rogozin i francuski sekretarz generalny ds. obrony i bezpieczeństwa narodowego Louis Gautier.

Ostateczną kwestią jaka została jeszcze do doprecyzowania jest wysokość odszkodowania jakie ma zapłacić strona francuska Rosji. Francja gotowa jest zwrócić 785 mln euro, zaś Rosja domaga się 1,163 mld euro. Różnica jak widać jest niebagatelna bo dotyczy aż 0,4 mld euro.

Czy się dogadają po myśli Francji?

Jak sądzę, ostatnio demonstrowana postawa władz francuskich wobec Rosji, czego wyrazem mogą być cytowane wyżej słowa francuskiego dyplomaty, czy też mające miejsce kilka dni temu odwiedziny (wbrew stanowisku Kijowa) delegacji parlamentarzystów tego kraju na Krymie, mogą dowodzić, że pęka tak zwana „solidarność europejska” i Francja w ten sposób usiłuje coś dla siebie ugrać. A że jest o co walczyć, to determinacja Francji rośnie.

Warto przy tej okazji przypomnieć, że po wizycie na Krymie francuskich parlamentarzystów, wypowiadali się oni na temat zastanej tam sytuacji bardzo pozytywnie:

„Na Krymie nie ma oznak destabilizacji, pomimo faktu, że zachodni politycy chcieliby, aby sytuacja była niestabilna”– powiedział jeden z członków francuskiej delegacji na Krymie, Claude Goasguen.

„Nadszedł czas  przyznać, że Krym jest regionem, gdzie króluje pokój, nawet jeśli Stany Zjednoczone chciały, by tam wybuchła wojna (…) Mówi się, że mieszkańcy Krymu nie mieli prawa przeprowadzać referendum. Oczywiście, że mieli! Dlaczego nie? Właśnie to uratowało region przed wojną”– uzupełnił swoją wypowiedź francuski parlamentarzysta.

Później podczas wizyty tej delegacji w Moskwie, inny z jej uczestników- Yves Pozzo di Borgo, powiedział, że:
„Stosunki między sąsiadami powinni kształtować sami sąsiedzi, a nie postronni”– odnosząc się w ten sposób do postawy władz UE, które ingerują w konflikt.
Według niego, innym  przykładem destrukcyjnej ingerencji może być stanowisko Unii Europejskiej, które uniemożliwia nawiązanie współpracy między Ukrainą a eurazjatyckim obszarem współpracy regionalnej:
„To błędne stanowisko, które nie przyniesie niczego dobrego”

Oczywiście wizyta francuskiej delegacji parlamentarnej wywołała wśród przedstawicieli ukraińskich władz nieskrywane oburzenie, uznając ją za „przejaw braku szacunku dla suwerenności Ukrainy i celowe lekceważenie ukraińskiego prawa”. Podobne stanowisko zajął francuski resort spraw zagranicznych, co jednocześnie zaprzecza słowom ambasadora tego kraju w Moskwie, który również jest za poprawą relacji na linii rosyjsko-unijnych.

Jak z tego widać, jeszcze trwa deklarowana wrogość, ale fakty zaczynają jej powoli zaprzeczać i zwycięża pragmatyzm w obawie o przyszłość w wyniku zerwanych- dobrze układających się wcześniej- relacji dwustronnych.
W odniesieniu do tego jaką ważną rolę odegrał- i nadal odgrywa- francuski prezydent François Hollande w rozwiązaniu na drodze pokojowej konfliktu w Donbasie, można się spodziewać niebawem, że stanowisko czołowych krajów UE, zacznie się zmieniać na korzyść własnych interesów, nie poddając się dalszym naciskom zaoceanicznego hegemona.
Oczywiście najgorzej na tym wyjdą te kraje, które nie zmienią swojej postawy spolegliwie realizując decyzje jakie zapadają w Waszyngtonie.
Jak sądzę, postawa Francji dowodzi, że sprawa rozwiązania konfliktu na Ukrainie zbliża się do pozytywnego finału. Jednocześnie dalsze angażowanie się w podsycanie tego konfliktu ze strony niektórych państw UE, będzie obecnie mocno hamowane ze względu na szkody jakie ona za sobą niesie.
Po prostu liderzy wiodących państw unijnych uznali, że ukraiński eksperyment nie powiódł się i czas już najwyższy zacząć się z niego rakiem wycofywać.
Ciekawe co w takim razie poczną ci spośród naszych polityków, którzy tak mocno wcześniej zaangażowali się w ukraińską hucpę realizując polecenia swych zagranicznych mocodawców?
Proszę zwrócić uwagę, że tak sam szef, jak i cała największa partia opozycyjna, którą on reprezentuje, jakoś ostatnio w sprawach Ukrainy dziwnie zamilkli.
Czyżby przed wyborami obawiali się reakcji ludzi, którzy nie popierają takich zimnowojennych inicjatyw narażających bezpośrednio nasz kraj na bardzo negatywne konsekwencje?
Nie oznacza to oczywiście, że pozbyli się oni swoich poglądów na tą sprawę, po prostu taktycznie zmietli ją pod dywan, aby później w zaciszu gabinetów robić swoje.
Obecnie kluczem do tego jak będzie się kształtowała sytuacja na Ukrainie jest to jakie wobec niej zapadną decyzje w Waszyngtonie. Jeśli więc Waszyngton uzna, że dalsze angażowanie się tam jest w dłużej perspektywie nieopłacalne i kłopotliwe, to nasi podżegacze wojenni jak poprzednio pozostawieni zostaną z ręką w nocniku, robiąc przy tym głupie miny.
Warto przypomnieć tu podobną sytuację jaka miała miejsce kilka lat temu, gdy odwrócenie o sto osiemdziesiąt stopni polityki amerykańskiej wobec Rosji, nazwane przez amerykańską sekretarz stanu Hillary Clinton „resetem” już rok później doprowadziło do tragicznych wydarzeń na pod smoleńskim lotnisku.
Czy obecnie może zakończyć się to podobnie?
Tym retorycznym pytaniem kończę ten stanowczo przydługi wstęp przechodząc teraz do relacji z kolejnego dnia wojny domowej na południowo-wschodniej Ukrainie.
Wczoraj w nocy od około godziny 22:42 rejon osiedla Oktjabrskiego znalazł się z kierunku Opytnoje pod ostrzałem ukraińskiej artylerii. Jak dotychczas nie jest wiadome jaki ten ostrzał spowodował straty.

Skutki wczorajszego ostrzału Doniecka przez ukraińską artylerię:

Na linii miejscowości Awdiejewka-Opytnoje w późnych godzinach nocnych od 23:27 doszło do ostrych starć przy użyciu ciężkiej artylerii, moździerzy i broni ręcznej. Później w odwecie ukraińskie stanowiska ogniowe znalazły się pod ostrzałem powstańców. W rejonie Marinki i Aleksandrowki około godziny 02:00 doszło również do walk.

Późnym wieczorem ukraińska artyleria od strony miejscowości Swietłodarsk przeprowadziła intensywny ostrzał na wschodnie obrzeża Gorłówki. W wyniku tego ostrzału kilka pocisków spadło w rejonie ulic Internacjonalnej i Pierwomajskiej uszkadzając tam cztery domy, gdzie w jednym z nich  zapalił się dach oraz podstację energii elektrycznej i niszcząc magazyny z piwem.

W rejonie północnych obrzeży Gorłówki od godziny 22:00 wywiązały się walki, które później rozszerzyły się na zachodnie przedmieścia w kierunku miejscowości Dzierżyńsk i Szumy. Walki trwały do wczesnych godzin rannych. Również w rejonie miejscowości Strognatowka-Biełoj Kamienki wywiązały się walki przy użyciu ciężkiej artylerii i moździerzy.

Sytuacja wokół Gorłówki z każdym kolejnym dniem zaostrza się i intensywność walk z nacierającymi głównie w nocy wojskami ukraińskimi przybiera na sile.

Poza tym odgłosy toczących się walk dochodziły z okolic następujących miejscowości: Stachanowa, Deblaczewa, Kondratiewki, Rumiancewa i Głubokoje.

Na odcinku frontu ługańskiego również utrzymywała się bardzo napięta sytuacja militarna, gdzie od niedzieli od godziny 06:00 do dziś do godziny 06:00 ukraińskie wojsko sześć razy dopuściło się naruszenia warunków zawieszenia broni.

Ostrzeliwane były tam następujące miejscowości: Gołobowskoje, Donieckij, obrzeża Pierwomajska, wieś Suchodoł i leżąca w pobliżu  Sławionoserbska wieś Priszczyb oraz tradycyjnie już okolice pomnika Kniazia Igora znajdującego się po drugiej stronie rzeki na przeciwko Stanicy Ługańskiej. Jak dotychczas nie ma informacji o ofiarach wśród ludności cywilnej.

Na linii miejscowości Pionierskoje-Nikołajewka-Stanica Ługańska doszło do intensywnych walk przy użyciu moździerzy, granatników i broni maszynowej.

Jak widać po dzisiejszej relacji; czym bliżej do spotkania w Mińsku, tym głośniej robi się w Donbasie:

W Doniecku obchodzono wczoraj święto „Desantnika”- czyli 85 rocznicę powstania Wojsk Powietrzno-Desantowych:

Natomiast w Ługańsku poza obchodami 85 rocznicy powstania Wojsk Powietrzno-Desantowych odsłonięto również dwa pomniki: pomnik poległych w obronie Ługańskiej Republiki Ludowej oraz pomnik poległych w walkach o niepodległość ŁRL żołnierzy wojsk powietrzno-desantowych, tzw. Pomnik Desantnika:

Powyżej na zdjęciach- odsłonięcie w Ługańsku pomnika poległych w walce o ŁRL.

Na powyższych zdjęciach uroczystości odsłonięcia pomnika Diesantników Poległych w Walce o Obronę ŁRL.

Władze kijowskie również zorganizowały obchody święta Wojsk Powietrzno-Desantowych ale w znacznie skromniejszym wymiarze jak to miało miejsce w Ługańsku i Doniecku. Z tej okazji ukraiński prezydent Petro Poroszenko zamieścił na swoim profilu na portalu społecznościowym wpis, gdzie podał liczbę zabitych żołnierzy z ukraińskich jednostek powietrzno-desantowych podczas walk w Donbasie:

https://twitter.com/poroshenko/status/627808551151501312

Podczas wczorajszej wizyty Poroszenki w Słowiańsku, powiedział on, że ukraińskie wojsko nie zostanie wycofane z rejonu Mariupola oraz Awdiejewki, bachmutskoj trasy i miejscowości Szczastie.

Natomiast jeśli chodzi o wycofanie broni ciężkiej, zgodnie z porozumieniami podpisanymi w Mińsku, to zastrzegł, że odnosi się to tylko ściśle określonych obszarów o czym w każdym przypadku decyduje Sztab Generalny ukraińskich sił zbrojnych:

Poroszenko udzielił również wczoraj wywiadu dla austriackiej gazety „Kurier”, gdzie ujawnił, które kraje według niego mogą zostać zaatakowane przez Rosję. Według niego rosyjską agresją militarną są zagrożone: Finlandia, kraje bałtyckie oraz kraje w rejonie basenu Morza Czarnego. Dodał przy tym, że w Donbasie Ukrainia nie walczy tylko o swoją niepodległość, ale również „o demokrację, wolność i bezpieczeństwo w Europie”.

http://kurier.at/politik/ausland/der-ukrainische-praesident-petro-poroschenko-im-kurier-interview-wir-kaempfen-fuer-die-sicherheit-europas/144.687.924

W Odessie dziś w nocy miał miejsce zamach bombowy w siedzibie tamtejszej organizacji „Samoobrony”. W wyniku wybuchu 200 gramowego ładunku trotylu zamontowanego pod bramą siedziby odeskiej „Samoobrony”, która mieści się przy ulicy Kanatnoj nr. 35 zostały wybite szyby w budynku ochrony i uszkodzona została brama:

Na koniec kilka zdjęć:

Kurdiumowka po walkach.

Prezenty od kijowskich władz dla mieszkańców Gorłówki.

I jeszcze kilka aktualnych filmów:

Pozdrawiam.

Reklamy

105 uwag do wpisu “Wojna domowa na Ukrainie 3.08.2015r.- 165 dzień od nowego rozejmu.

 1. ‚Nasze” mediamatoły straszą że Bałtowie obawiają się „rosyjskiej inwazji”, a tu nagle…nowy łotewski ambasador przy NATO, Indulis Berzins ostrzegł w programie łotewskiej stacji LNT „900 sekund”, że jego krajowi może grozić katastrofa w związku z możliwym napływem ogromnej liczby uchodźców z ogarniętej działaniami wojennymi Ukrainy;
  http://skaties.lv/viedokli/latvija-var-paradities-milziga-beglu-plusma-no-ukrainas-zino-vestnieks-nato/
  Streszczenie rosyjskie;
  https://eadaily.com/news/2015/08/03/posol-latvii-v-nato-nam-grozyat-bezhency-s-ukrainy-a-so-storony-rossii-ugrozy-ne

  Polubione przez 7 ludzi

 2. Media ukraińskie informują że dowódca transportera opancerzonego ML-TB który w marcu tego roku spowodował wypadek w Konstantinowce, w wyniku którego zginął 8 – letni chłopiec, otrzymał nagrodę w postaci Orderu im. Bogdana Chmielnickiego III stopnia. Władze tłumaczą się że otrzymał on odznaczenie wraz z pozostałymi żołnierzami swojej jednostki, pomimo że toczy się cały czas przeciwko niemu postępowanie karne, a areszt opuścił tylko dzięki kaucji…
  http://dotb.dn.ua/news/komandir-mtlb-zadavivshego-rebenka-v-konstantinovke-poluchil-nagradu-ot-prezidenta-ukrainy-foto

  Polubione przez 8 ludzi

 3. Jak tak można?! Niemiecki „Handelsblatt” alarmuje „Wojna z korupcja na Ukrainie to tylko pokazówka”. Autorzy publikacji opisują że pomimo ciągłych zapewnień władz w Kijowie skorumpowani urzędnicy i powiązani z nimi biznesmeni w dalszym ciągu są bezkarni, a ludzie którzy staraja sie walczyć z korupcja są zastraszania i szykanowani. Jako przykład podano ukraińskiego działacza praw człowieka Aleksandra Nikołajczuka który ujawnił fakty związne z nielegalnym wydobyciem bursztynu w rejonie Żytomierza, wywożonego następnie za granicę. W lipcu, działacz został zaatakowany, ale napastnicy wkrótce po zatrzymaniu przez organy ścigania zostali zwolnieni po wpłaceniu 25 tysięcy hrywien kaucji;
  http://ria.ru/world/20150803/1160922549.html#ixzz3hmZCQxSg

  Orginał;
  http://www.handelsblatt.com/politik/international/korruption-in-der-ukraine-die-ungebrochene-macht-in-den-hinterzimmern/12132298.html

  Polubione przez 5 ludzi

 4. Biedna ta Ukraina, jak nie wojna domowa to bankructwo, jak nie bankructwo to epidemia.
  Na Ukrainie panuje tzw afrykański pomór świń. Zaraza rozprzestrzeniła się u naszego sąsiada dosyć szybko. Służby weterynaryjne przespały sprawę , a brak uświadomienia rolników sprawił ,że epidemia rozprzestrzeniła się na dobre. Prawdopodobnym ogniskami choroby , tak jak było to w przypadku Polski były dziki..
  https://pl.wikipedia.org/wiki/Afryka%C5%84ski_pom%C3%B3r_%C5%9Bwi%C5%84
  http://www.wprost.pl/ar/340594/FAO-ostrzega-pomor-swin-na-Ukrainie-jest-grozny-dla-sasiednich-krajow/
  http://kresy24.pl/71344/swinska-dzuma-z-afryki-ogarnia-cala-ukraine-ktos-celowo-zainfekowal/
  Z ciekawostek ukraińskie embargo na wieprzowinę było oficjalnie podyktowane … wystąpieniem w Polsce w/w choroby

  Polubione przez 7 ludzi

 5. Pamietacie państwo linkowany filmik i informację jak to w wyniku niedbalstwa wyleciał cały skład amunicji UA. Na kresy24 podano alternatywę tego wydarzenia, mianowicie „RUS” użył laserowych pocisków ze swej najnowocześniejszej broni rakietowej, której celność wynosi ponad 90%, nawet gdy obiekt się porusza. Kto lubi SF zachęcam do lektury
  http://kresy24.pl/71378/batalion-lipskiego-wypiera-separatystow-rosja-wali-w-niego-z-wyrzutni-laserowych/

  Polubione przez 4 ludzi

 6. Witam z wieczora!

  Zacznę od może OT a może nie OT, w każdym razie jako lekturę wtępną proponuję arcyciekawą Magię:
  https://ponerologia7.wordpress.com/2015/08/02/niech-moc-bedzie-z-toba-naukowcy-znalezli-dowody-na-pole-bioenergii-otaczajace-kazdego-z-nas/

  Z interesujących spraw – cały czas cena ropy leci mocno w dół – to już jest katastrofa!
  Zapożyczone z http://www.szczesniak.pl/comment/23444#comment-23444
  .http://www.szczesniak.pl/files/1/2014/brent-03-08-2015.png

  Szukałem jakichś analiz na ten temat i znalazłem cos takiego: http://vk.com/brusek?w=wall274493429_10529%2Fall

  Uważam za bardzo ciekawe i może prawdziwe rozważania. Jak dam radę streścić jutro to zamieszczę… Chyba że ktoś będzie uważał za ważne i znajdzie czas na przetłumaczenie w skrócie…

  Polecam: .https://www.youtube.com/watch?v=hDsPWmioSHg President Jimmy Carter: The United States is an Oligarchy…

  Chyba nie było? .https://youtu.be/uqmZl07ZuBs

  Pan Poroszenko zwany „Rzeźnikiem Krainy” dziś albo wypił za dużo albo był na kacu. Podał kolejną liczbę „wojsk rosyjskich na u’Krainie” równą nie mniej ni więcej 9000 szt.
  http://vk.com/brusek?w=wall274493429_10533%2Fall
  Aha, powiedział to w wywiadzie dla „La Libre Belgique”…

  Пресс-конференция Азаров, Олейник. Сенсационное заявление об Украине, Порошенко и войне. .https://youtu.be/Nd4nckrCfK0

  A po za tym to wszystko normalnie, tylko w Dnieprodzierzyńsku parszywosektorowcy napadli na patrol… http://dnr24.com/main/11773-v-dneprodzerzhinske-pravyy-sektor-napal-na-patrulnyh.html

  Polubione przez 4 ludzi

 7. Tak na temat spadku ceny ropy.
  Nie pamiętam kiedy i gdzie czytałem (a na tym się nie znam), że najważniejszym surowcem eksportowym Rosji jest gaz, a nie ropa.
  Może ktoś z Państwa ma jakieś informacje?

  Jeśli chodzi o Rzeźnika to na jego miejscu nie przejmowałbym się 9 tysiącam „ruskiego” wojska na Ukrainie. Problem byłoby, gdyby ich było 666 🙂

  Polubione przez 5 ludzi

 8. Jeżeli chodzi o gaz i ropę – to właśnie pojawił się bardzo ciekawy wpis u Pana Szczęśniaka – polecam jako bardzo ciekawe! http://www.szczesniak.pl/2857

  Tymczasem w ukropskiej tv Andriej Bileckij szef Azowa zarzucił Poroszence że „dogadał się z Putinem”. To co mówił jest tak odlotowe ze aż śmieszna a straszne że to szef bandy uzbrojonych po zęby morderców http://vk.com/feed?w=wall-3108310_262641

  Hehehehehe .http://cs623223.vk.me/v623223110/3e50a/UHp_zCXORtE.jpg
  Ukraina karmi 140 mln ludzi a może wykarmić i 400 mln!
  Takie plakaty trzeba wieszać na naszych przejściach granicznych!

  W USA trwa walka wyborcza a J. Biden podbiera głosy Clintonowej! http://rueconomics.ru/83197-obama-podvinsya-bayden-putaet-kartyi-prezidentskoy-gonki/

  Film z sali operacyjnej. Lekarze przyszywają rękę obywatelowi który został ranny w wyniku ostrzału miłujących pokój banderowskich ścierw które chronia tychże obywateli .https://youtu.be/AYkITUbJED0

  Jeszcze jeden film „lekarsko-szpitalny” http://vk.com/feed?z=video-57424472_171482501%2F602088196384699d80 SOS Первый военный госпиталь г.Донецк

  A tymczasem w Mińsku przedstawiciele Kijowa zerwali obrady i opuścili salę! http://dnr24.com/main/11778-predstaviteli-kieva-sorvali-peregovory-s-minska-pokinuv-zasedanie-kontaktnoy-gruppy.html

  Pijany bojec ATO na przepustce… .https://youtu.be/wmG2N5YrzsQ

  Bez komentarza 🙂 .http://cs622317.vk.me/v622317444/3e754/YkRiotsoIpI.jpg

  W zachodniej części Iraku rozbił się izraelskiej produkcji dron. Dron należał do tzw. „państwa islamskiego” http://en.alalam.ir/news/1722075

  Anglo-amerykański system zmierza ku totalitaryzmowi by walczyć z ISIS i Rosją.
  http://www.prisonplanet.pl/polityka/angloamerykaski_system,p41096374
  Tytuł według mnie powinien brzmieć: „Anglo-amerykański system zmierza ku totalitaryzmowi by walczyć za pomocą ISIS z Rosją.”

  Wikingi na pozycjach .https://youtu.be/9CqPEv3rAOY

  Niemcy śmieją się z Kliczki! 🙂 .https://youtu.be/pTRF1CCcUsA

  Holendrzy niezwykle wnikliwie obejrzeli film dokumentalny RT na temat MH17 – więcej tutaj http://m.ria.ru/mh17/20150803/1160052788.html

  Polubione przez 7 ludzi

 9. Białoruś zaczęła umacniać granicę z Ukrainą, Powód najprawdopodobniej strach przed zalewem uchodźców. Rosja już buduje „ścianę”. Dla mieszkańców krainy na U pozostał tylko jeden kierunek-zachód
  http://forsal.pl/artykuly/886476,bialorus-umacnia-granice-z-ukraina.html
  Ukraina podała na co przeznaczy kolejną transzę pomocy z MFW (1,7 mld $)
  Żeby wszystkie założenia mogły być spełnione potrzeba chyba Jezusa i kolejnego cudu rozmnożenia
  http://www.cire.pl/item,115026,1,0,0,0,0,0,ukraina-przeznaczy-pieniadze-od-mfw-min-na-zakupy-gazu.html
  O zastępca szefa holdingu „Ukrnafta” Siergieju Koszeliuku jeszcze parę słów. Wg ukraińskiego dyrektora- cytat:
  „obecnie toczy się walka o zatrzymanie przedsiębiorstwa, aby przejść na pełny import paliwa.
  Wstrzymanie dostaw ropy do rafinerii według przedstawicieli „Ukrtransnafty” było spowodowane problemami tehcnicznymi. 1 sierpnia grupa kilkudziesięciu osób próbowała opanować jedną ze stacji przedsiębiorstwa.”
  http://www.polukr.net/blog/2015/08/z-powodu-zatrzymania-pracy-rafinerii-w-krzemienczuku-benzyna-podrozeje-do-35-hrywienl/
  Kolejny przykład na to, ze polski robotnik przegrywa konkurencję z ukrainskim
  http://olx.pl/oferta/praca-ukraincy-ukraina-ukrainy-od-zaraz-CID4-IDb8TbP.html
  Artykuł przedruk z DW o batalionach ochotniczych na Ukrainie.
  http://interia360.pl/swiat/rosja-ukraina-bialorus/artykul/ukrainscy-ekstremisci-wolaja-moskwa-musi-splonac,74033
  Ten artykuł nie był pisany przez „kremlowskie trole” co więcej jego autor jest z pochodzenia Ukraincem. Miron Zownir udał się na Ukrainę w 2012 roku, w poszukiwaniu swoich korzeni-efektem jest ten reportaż i zdjęcia.
  http://www.theguardian.com/artanddesign/2015/aug/03/ukraine-photographs-miron-zownir-interview
  Amerykański publicysta twierdzi, że Ukraina została sprzedana cytat
  Zdaniem Whitmore’a, jeśli wierzyć ostatnim doniesieniom, to nie tylko prezydent Putin poufnie dogaduje się z Europejczykami i Amerykanami, lecz obaj ostatni „są bardzo zajęci sprzedaniem Ukrainy Rosjanom”. „Nie chodzi o to, że byłoby to czymś niezwykłym czy szczególnie zaskakującym. Cynizm, dwulicowość i hipokryzja są zwykle walutami zastępczymi polityki, w której interesy mają tendencję do deptania wartości” –
  http://dziennik-polityczny.com/index.php/swiat/2683-czy-amerykanie-wlasnie-sprzedaja-ukraine
  Wystawa „Ukraina – Tak blisko i tak daleko”
  W miniony piątek odbył się wernisaż wystawy poplenerowej. Plener odbył się w ramach projektu Polska-Białoruś – Ukraina 2007 – 2013 „Wspólna siec współpracy w sferze kultury i opieki społecznej na rzecz rozwoju miast polsko-ukraińskiego pogranicza”. Może ktoś z forumowiczów był?
  http://zblogowani.pl/wpis/596000/wystawa-ukraina-tak-blisko-i-tak-daleko

  Polubione przez 6 ludzi

 10. S&P obnizyło „rating” Eurosojuza! http://m.ria.ru/economy/20150803/1160966830.html?rubric=sys_daynews&sort=sortkey

  Rosja wyprasza szwedzkiego dyplomatę! http://m.ria.ru/world/20150803/1160792162.html?rubric=sys_daynews&sort=sortkey

  http://ria.ru/world/20150803/1161110729.html Puszilin: Podpisanie umowy o wycofaniu wojsk zostaje odłozona (z winy Kijowa)

  A to wszystko jest wina wrażego Putina! .http://cs622626.vk.me/v622626200/3bf91/4gBFhrYsj-8.jpg

  Polubione przez 5 ludzi

 11. „Miński paraliż” – «Минский паралич»
  Киев напрашивается на операцию по принуждению к миру?
  http://svpressa.ru/politic/article/128746/

  Jakie czasy taki Puszkin… .http://cs7004.vk.me/c7010/v7010498/1d475/lSWVVxr9vNg.jpg

  Bez komentarza! 🙂 .http://cs622119.vk.me/v622119787/25bb/f9l1LhpnMiU.jpg

  Маленький горловчанин жив! .https://youtu.be/cZbisgCyWf4

  Ktoś pytał o to jaką część budżetu Rosji stanowi sprzedaz ropy?
  http://www.novorosinform.org/news/id/33998
  Piszą że 40% wpływów do budżetu daje sprzedaż nieprzetworzonej ropy. Jedynie zablokowanie sprzedaży ropy i gazu do Europy poże powaznie zaszkodzić Rosji. Jeżeli Europa może obejść się bez rosyjskiej ropy kupując ją w innych miejscach (przewożąc tankowcami) to i Rosja może znaleźć innych odbiorców. Problem polega na tym że rozwiązanie spraw „logistycznych” może Rosji zająć kilka lat…
  Jest to omówienie jakiegos art. z Newsweek’a. Konstatują mozliwość „czasowego embarga” na zkup przez Europę rosyjskiej ropy – oczywiście przy poparciu i naleganiu na to przez Waszyngton…

  Moje zdanie jest takie ze Europa jest zbyt zależna od rosyjskiego gazu by teraz, 2 miesiące przed pierwszymi chłodami zrobić taki samobójczy krok – bo embargo „europejskie” spowoduje zakręcenie kurka z rosyjskim gazem!

  Polubione przez 6 ludzi

  • Witam!
   Odnośnie tego co napisałem na końcu wyjaśnienie!!

   Byłem trochę tym co linkowałem zdziwiony bo niby źródło poważne a przecież pamiętałem jak przed rokiem linkowałem poważny tekst z danymi z których wtedy wynikało że Rosja /wtedy/ zeszła poniżej 25% – czyli 75% wpływów z eksportu stanowiła „nieropa” czyli przemysł maszynowy + rolnictwo.
   „Wpływy” to trochę coś innego jak „zysk” budżetu… (ale to inna rozmowa)..

   Teraz znajoma nasza miła podesłała mi rzetelne dane na ten temat – więc nieprawdziwe informacje w linkach odszczekuję i podsyłam właściwą wiedzę…

   Kopiuję tak jak dostałem! 🙂

   To jest stek bzdur, ponieważ to 15 lat temu łączny udział ropy i gazu w PKB wynosił 44,5% (czyli w 2000 roku, wg danych Banku Światowego). A nie samej ropy i to obecnie, jak donoszą njusłikowe prestytutki. Aż się dziwię, że novorusinform korzysta z takich propagandowych idiotyzmów.

   W 2012 łączny udział ropy i gazu w PKB Rosji wynosił 18,7%, również wg danych Banku Światowego. Obecnie (raport sporządzono na koniec 2014) łączny udział ropy i gazu w PKB Rosji wynosi 16%.

   Zachowaj sobie link do tego raportu (na stronie jest link do pełnej wersji w PDF):
   http://www.awarablogs.com/putin-midterm-interim-results/

   W prawym górnym rogu strony masz wybór wersji językowcyh.

   Polubione przez 2 ludzi

  • Szczerze mówiąc wolę to niż „legalnie sprowadzony ciemnoskóry mieszkaniec … (tu wpisać skąd jest)… własnie do Polski sprowadził rodzinę: – cztery małzonki i szesnaście dzieci”…

   Polubione przez 8 ludzi

  • Jeśli chodzi o aspekt osiedlania się Ukraińców na ziemiach Polski to przecież zaczęło się to już zaraz po Majdanie. Teraz tylko jest to już widoczne, Ukraińcy szczególnie ci posiadający stałą pracę jadą do Europy rozpoczynać nowe życie.
   Pal sześć jeśli to tylko tzw uchodźcy ekonomiczni, biedni ludzie którzy uciekają przed niekompetencją rządzących ich państwem. Kłopot mogą sprawiać neobanderowcy, którzy traktują nasz kraj jako narzędzie dla swej Polityki. I tu nasuwa się pytanie, jak odróżnić normalnego Rusina od zwykłego bandyty-faszysty?
   Weryfikacji nie ma przekonaliśmy się o tym naocznie ,gdy członkowie „elyty” narodu Ukraińskiego paradowali ze szmata UPA lub wykonywali Sieg Heil w obozach zagłady. Ponadto za kilka lat dorośnie młode pokolenie. Od dłuższego czasu zazombiane i poddawane praniu mózgu. To właśnie obecnych „dzieci” najbardziej się obawiam. Starszych zdążymy jeszcze przekonać, przedyskutować sporne kwestie. A młodzież tak jest „zaprogramowana” ,że zawsze chce się buntować. Obawiam się ,że za kilka lat rozpoczną się resentymenty dotyczące „Wielkiej Ukrainy”. Młodzi Ukraińcy będą marzyć i domagać się autonomii kraju Zakarpackiego (sic!). A gdy z powodu czysto etnicznego (większość na tym obszarze-Polacy odrzuci projekt) zaczną się akty terroru. Powtórzy się historia z końcówki lat 20, początku lat 30.

   Polubione przez 5 ludzi

 12. Witam z rana! 🙂

  .https://obserwatorpolityczny.pl/?p=33996 Czy ktoś zna w Kijowie dobrego psychiatrę?

  .https://obserwatorpolityczny.pl/?p=33983 Powstał Komitet Ocalenia Ukrainy – Комитет спасения Украины

  https://obserwatorpolityczny.pl/?p=34005 Czy bać się Rosji?

  Czy czeka nas prezydent posłuszny Episkopatowi? https://obserwatorpolityczny.pl/?p=33978

  Polski ekspert: Polska jest używana tylko jako karta przetargowa
  Czytaj więcej: http://pl.sputniknews.com/opinie/20150803/766639.html#ixzz3hp77c1gD

  Media: Ukraina i jej wierzyciele mają mniej czasu, niż się im wydaje
  Czytaj więcej: http://pl.sputniknews.com/gospodarka/20150803/767775.html#ixzz3hp7L3itS

  Rada Bezpieczeństwa Holandii zwróciła się do RT po dokumencie o MH17
  Czytaj więcej: http://pl.sputniknews.com/polityka/20150803/765686.html#ixzz3hp7PfzKp

  Roberts: głównym zagrożeniem dla USA jest nie Rosja, lecz hegemonia Waszyngtonu
  Czytaj więcej: http://pl.sputniknews.com/polityka/20150803/766001.html#ixzz3hp7Sse9s

  Z myśli Pana Ławrowa: „Ci ludzie klękają tylko przed Bogiem”
  .http://cs540102.vk.me/c7008/v7008287/2ed57/6uteQx-I4qo.jpg

  Znów pojawiły się plotki o tym że wycofujące się ukry mają wysadzić Ługańską EC w Szczastie http://vk.com/brusek?w=wall274493429_10553%2Fall

  Polubione przez 5 ludzi

Możliwość komentowania jest wyłączona.