Wojna domowa na Ukrainie 12.08.2015r.- 174 dzień od nowego rozejmu.


„Jeśli Wielka Brytania skorzysta z okazji aby udzielić nam pomocy w postaci broni śmiercionośnej, której potrzebujemy, bylibyśmy bardzo usatysfakcjonowani”- powiedział wczoraj ukraiński minister obrony Stefan Półtorak, po spotkaniu z brytyjskim sekretarzem obrony w Kijowie, Michaelem Fallon’em.

Celem spotkania  brytyjskiego sekretarza obrony z przedstawicielami ukraińskiego rządu i dowództwa wojskowego w trakcie wizyty w Kijowie było uzgodnienie szczegółów na temat pomocy wojskowej Wielkiej Brytanii dla ukraińskich sił zbrojnych.

Michael Fallon zapewnił ukraińskie władze o poparciu ze strony brytyjskiego rządu szczególnie w kwestii zachowania integralności terytorialnej.

W ramach pomocy brytyjski sekretarz stanu zadeklarował zwiększenie zakresu programu szkoleń dla ukraińskich żołnierzy, które mają objąć ich liczbę w ilości dwóch tysięcy i zakończyć się już we wrześniu tego roku. Szkolenie to ma dotyczyć planowania operacyjnego i działań inżynieryjnych, prowadzenia operacji w terenach zurbanizowanych i rozminowania.

W międzyczasie na Ukrainę trafiła pomoc rządu Wielkiej Brytanii w postaci sprzętu wojskowego:

Tym sposobem Ukraina staje się składem zezłomowanego sprzętu wojskowego, który zalega place i magazyny brytyjskich jednostek wojskowych.

Prawdopodobnie w przypadku podjęcia decyzji o pomocy dla ukraińskich sił zbrojnych w postaci broni śmiercionośnej, jej jakość byłaby bardzo podobna.

Nota bene warto się zastanowić w jakim celu ukraińskie władze taka bardzo naciskają zachodnie rządy na udzielenie Ukrainie pomocy w postaci broni śmiercionośnej?

Czy nie dość mają swojej broni?

Przecież jak podają ukraińskie czynniki wojskowe armia tego kraju posiada jeszcze kilkaset czołgów, wiele tysięcy opancerzonych wozów bojowych i równie wielką ilość ciężkiej artylerii- nie mówiąc o potężnych zapasach amunicji. Nie dość tego ciągle na front kierowany jest nowo-odremontowana „technika”.

Czy ta ilość broni, którą można by było przeprowadzić atak na średniej wielkości kraj, jest za mała aby poradzić sobie z garstką- źle wyszkolonych i wyposażonych- „terrorystów”?

Pytam więc: w jakim celu kijowski rząd domaga się przy każdej możliwej okazji od różnych krajów zachodnich udzielenia mu pomocy w postaci postaci broni śmiercionośnej?

Czy ta broń ma służyć obronie własnego terytorium?

Oczywiście, że nie bo suwerenność terytorialna Ukrainy nie jest zagrożona przez żadne z ościennych państw.

A więc może to Ukraina planuje zaatakować terytorium innego kraju i w tym celu potrzebna jest jej względnie nowoczesna broń?

Otóż żadne z tych pytań nie ma odpowiedzi pozytywnej, gdyż ani Ukraina nie planuje samodzielnej agresji na obce terytoria, ani też sama nie jest zagrożona taką agresją.

O co więc w tym wszystkim chodzi?

Otóż chodzi o to, że pomoc wojskowa jawnie udzielona w postaci broni śmiercionośnej przez którykolwiek kraj będący członkiem Sojuszu NATO będzie bezpośrednim włączeniem się tego kraju w konflikt ukraiński co wymusi adekwatną reakcję Rosji.

W ten sposób pośrednio konflikt wewnętrzny na Ukrainie przejdzie w fazę konfliktu międzynarodowego, i oto tylko ukraińskim władzom chodzi, gdyż samodzielnie nie mogą dać sobie rady ze zrewoltowaną częścią Donbasu, no i oczywiście nie mówiąc o problemie Krymu.

Tak więc za cenę nierealnych marzeń o odzyskaniu kontroli nad całością swego terytorium i o utrzymania się przy władzy- co jest celem najważniejszym- kijowska junta może poświęcić wiele, w tym pokój w Europie.

Na dowód tego, jak wielka jest determinacja obecnej ukraińskiej władzy, może być to, jakie siły polityczne i społeczne zostały wykorzystane do obalenia swych poprzedników i w jaki sposób to się odbyło.

Oczywiście dążąc do celu po trupach własnych obywateli, kijowskie władze uruchomiły w ten sposób proces autodestrukcji, którego samodzielnie nie potrafią już opanować i zatrzymać.

Zmuszone brnąć dalej nie mogą jednocześnie osiągnąć żadnego sensownego konsensusu będąc zakładnikiem sił na jakich się oparły i sytuacji do jakiej taka postawa doprowadziła.

Tak więc nieopacznie Ukraina stała się- na swoje własne życzenie- beczką prochu, na której nie pali się jeden lont tylko wiele, a który z nich doprowadzi do jej detonacji, to już nie ma żadnego znaczenia.

Na tym kończę wstęp przechodząc teraz do relacji z kolejnego dnia wojny domowej na południowo-wschodniej Ukrainie.

Kolejną noc ukraińskie wojsko przy użyciu ciężkiej artylerii prowadzi ostrzał dzielnic mieszkaniowych w Doniecku. Tym razem ostrzelana została dzielnica Kujbyszewska w wyniku czego jeden dom prywatny mieszczący się przy ulicy Jerszowa został zniszczony.

Ponadto na dalekich przedmieściach Doniecka toczyły się w nocy walki, a szczególnie w rejonie miejscowości Piaski, Opytnoje i na odcinku pomiędzy Jasinowatają a Awdiejewką.

W Gorłówce sytuacja w ciągu ostatniej doby uspokoiła się ale mimo to ukraińskie wojsko z kierunku Dzierżyńska oddało po północy około 15 salw przy użyciu haubic D-30 kaliber 122 mm w kierunku miasta. Szkody spowodowane tym ostrzałem na razie nie są rozpoznane.

Natomiast nadal toczą się walki na  przedmieściach Gorłówki.

Do szczególnie intensywnych walk doszło w rejonie na północny-zachód od Gorłówki, gdzie z kierunku Majorska ukraińskie wojsko przy wsparciu ostrzałem prowadzonym przy pomocy moździerzy, przeprowadziło atak na wysunięte linie obrony sił powstańczych.

Zaś na południowo-zachodnich przedmieściach, w na północ od miejscowości Sziroka Bałka ukraińskie wojsko przeprowadziło późno w nocy około godziny 23:50 ostrzał rakietami „Grad” pozycji obronnych sił powstańczych.

Tuż po północy około godziny 00:10 dzięki wyjątkowej koordynacji jednostek rozpoznawczych i artylerii, powstańcy przeprowadzili intensywny ostrzał na ukraińskie stanowiska ogniowe wyrzutni rakiet „Toczka-U” znajdujące się w okolicy miejscowości Troczkoje. W wyniku tego ostrzału zniszczono wszystkie znajdujące się tam wyrzutnie rakiet oraz zmagazynowaną amunicję, zbiorniki z paliwem oraz inny sprzęt wojskowy.

Na południowym odcinku frontu sytuacja, po nieudanych próbach przełamania przez ukraińskie wojsko linii obrony sił powstańczych, których celem było odcięcie tej części frontu od Doniecka, tymczasowo ustabilizowała się. Natomiast ukraińska artyleria nadal ostrzeliwuje tam cele cywilne. I tak dziś rano około godziny 06:00 ukraińska artyleria przeprowadziła ostrzał okolic Telmanowa, gdzie w jego wyniku w miejscowości Nikołajewce zostało zniszczone cztery domy prywatne i dwóch cywilów odniosło rany. Dowódca powstańczych sił zbrojnych z tego odcinka frontu poinformował, że celem tego ostrzału było wyłącznie rażenie ludności cywilnej, gdyż w okolicy tej miejscowości nie ma powstańców.

W rejonie frontu ługańskiego również w dniu wczorajszym również było względnie spokojnie i do incydentów zbrojnych doszło tylko w okolicy następujących miejscowości: Kalinowo, Krimskoje i Stanicy Ługańskiej.

Natomiast według komunikatu przekazanego przez centrum prasowe ukraińskiego dowództwa wojskowego biorącego udział w tzw. operacji antyterrorystycznej, w dniu wczorajszym powstańcy mieli łącznie 87 razy naruszyć warunki zawieszenia broni.

Ostrzelane miały zostać następujące miejscowości: Awdiejewka, Piaski, Krasnogorowka, Starognatowka, Czermalik, Nowosiełowka, Nowgrodskoje i Krimskoje. Ostrzał ten miał być prowadzony: 12 razy przy użyciu artylerii, 21 razy za pomocą moździerzy, 5 razy rakietami „Grad” i 63 razy przy użyciu granatników i ręcznej broni maszynowej.

Ukraińska SB aresztowała wczoraj pułkownika wojskowego wymiaru sprawiedliwości, który miał przekazywać za pieniądze stronie powstańczej ważne dokumenty wojskowe. Po jego zatrzymaniu wraz z agentem, któremu przekazywał informacje, funkcjonariusze SB znaleźć mieli 40 tysięcy dolarów:

Na koniec kilka zdjęć:

Obrazki po ostatniej bitwie pod Nowołaspą.

I kilka aktualnych filmów:

Pozdrawiam.

132 uwagi do wpisu “Wojna domowa na Ukrainie 12.08.2015r.- 174 dzień od nowego rozejmu.

 1. Bardzo dokładna analiza makroekonomiczna gospodarki Ukrainy wykonana w lipcu. zgodnie z opracowaniem szacuje się , że PKB Ukrainy spadnie o 11 %, ale inflacja nie zwiększy bardziej niż 45% rok do roku. Oczekuje się spadku wartości hrywny z 21 hrywien za 1 dolara do 25 hrywien we wrześniu, głownie na skutek odpływu rezerw w związku z kosztami obsługi długu i kosztami związanymi z zakupem gazu i węgla w sezonie grzewczym.
  Pomimo lepszych niż zakładano danych dt ściągalności podatków nadal szacuje się ,ze dziura budżetowa wyniesie …8% PKB Ukrainy. W sektorze bankowym względny spokój i stabilizacji, choć konieczne są olbrzymie nakłady na zwrot lokat zlikwidowanych banków, a kilka większych instytucji boryka się z problemami.
  http://www.kyivpost.com/content/business/ukraine-macroeconomic-report-for-july-2015-395516.html

  Polubione przez 4 ludzi

 2. Artykuł Nolana Petersona o szwedzkim snajperze z Azova. Wywiad długi, autor pokazuje Szweda jako bohaterskiego żołnierza. Kilka dni temu podawałem, że w/w żołnierz ma mieć problemy prawne związane ze swą działalnością w Donbasie. Szwedzka prokuratura pragnie byłemu (?) neonaziście przedstawić zarzuty.
  http://dailysignal.com/2015/08/10/meet-the-former-neo-nazi-spokesman-who-now-fights-for-freedom-in-ukraine/

  Polubione przez 4 ludzi

 3. UA zatrzymała mężczyznę ,który z dużą ilością gotówki próbował przejechać przez punkty kontrolne ( w domyśle sabotażystę , który miał przekupywać żołnierzy UA i tworzyć siatkę szpiegowską)
  http://www.mil.gov.ua/news/2015/08/12/vijskovosluzhbovczi-zbrojnih-sil-ukraini-zatrimali-v-zoni-ato-pidozrilu-inomarku-v-yakij-viyavleno-chimalu-sumu-koshtiv–/
  Galeria z ćwiczeń I rocznika Wojskowej Akademii w Charkowie imienia Iwana Kozhedub.
  http://www.mil.gov.ua/news/2015/08/12/akczent-v-navchanni-pershokursnikiv-harkivskogo-universitetu-povitryanih-sil-stavitsya-na-praktiku–/
  W Zaporożu ruszyła akcja promowania bohaterów ATO. W czasie akcji zostanie umieszczonych 50 patriotycznych bilbordów. W linku galeria zdjęć
  http://www.mil.gov.ua/news/2015/08/12/na-zaporizhzhi-trivae-akcziya-shhodo-rozmishhennya-vijskovo-patriotichnoi-soczialnoi-reklami–/

  Polubione przez 3 ludzi

 4. Tymczasem obietnice rządzącej ekipy z Kijowa zaczynają wychodzić bokiem rządzącym. Min mer Kijowa musiał się tłumaczyć dlaczego po 10 miesiącach od decyzji o wydaniu ziemi dla obywateli-uczestników ATO wspomniane nagrody nie zostały przekazane. Z treści artykułu można wnioskować, ze działki otrzymała znikoma ilość uprawnionych ( możliwe ,ze żaden). Kliczko min stwierdził ,ze w pierwszej kolejności działki otrzymają rodziny poległych w ATO.
  http://wschodnik.pl/ukraina/item/1815-kliczko-mowi-nie-urzednikom-sabotujacym-podzial-ziem-poleglych-zolnierzy-ato.html
  Tymczasem pracownicy SBU odkryli plantację konopi o powierzchni dziesięć hektarów w pobliżu wsi Bereżynka w obwodzie kirowogradskim. Zawiadamia służba prasowa resortu.
  http://wschodnik.pl/ukraina/item/1832-w-obwodzie-kirowogradskim-sbu-odkryto-10-hektarow-konopi.html

  Polubione przez 4 ludzi

 5. Mam takie odczucie, ze władza w Kijowie postanowiła rozprawić się ze szara strefą (drobni i średni przedsiębiorcy). Padają , coraz ostrzejsze słowa min, ze z powodu braków wpływów z podatków budżet Ukrainy traci co miesiąc 3 mld hrywien.
  Szacunki mówią ,że od 40-60% PKB Ukrainy powstaje w szarej strefie.
  http://wschodnik.pl/ukraina/item/1839-nasirow-w-wyniku-szarej-strefy-z-budzetu-panstwa-odplywa-kazdego-miesiaca-3-mld-hrywien.html

  Polubione przez 3 ludzi

 6. Parę informacji ze wschodnika
  W Odessie zlikwidowano obóz niewolników.
  http://wschodnik.pl/ukraina/item/1846-w-odessie-wykorzystywano-wietnamczykow-do-produkcji-odziezy.html
  Na tureckim statku doszło do wycieku ropy naftowej. Zanieczyszczono Morze Azowskie w okolicach Mariupola. W rezultacie dochodzenia stwierdzono, że wody śródlądowe Morza Azowskiego o łącznej powierzchni 11 700 m2 zanieczyścił płynący ze Stambułu statek Haci arif kapta..
  http://wschodnik.pl/ukraina/item/1847-na-tureckim-statku-doszlo-do-wycieku-ropy-naftowej-zanieczyszczono-morze-azowskie-w-okolicach-mariupola.html
  Kijowska Komenda Główna Policji zamknęła śledztwo w sprawie śmierci byłego deputowanego do Rady Najwyższej Mychajło Czeczetowa w związku z brakiem znamion przestępstwa.
  http://wschodnik.pl/ukraina/item/1862-msw-zamknelo-sledztwo-w-sprawie-smierci-mychajlo-czeczetowa.html
  Centralna Komisja Wyborcza zatwierdziła preliminarze wyborów lokalnych, które mają się odbyć 25 października. Przewidziano 1 180 300 000 hrywien.
  http://wschodnik.pl/ukraina/item/1885-wybory-lokalne-beda-kosztowac-panstwo-ukrainskie-1-2-mld-hrywien.html
  Bojownicy „Prawego Sektora”, którzy brali udział w strzelaninie w Mukaczewo, uciekli do ATO.
  Poinformowało o tym „Hromadske.TV”, powołując się źródła.
  http://wschodnik.pl/ukraina/item/1888-prawy-sektor-z-zakarpacie-uciekl-do-ato.html

  Polubione przez 5 ludzi

 7. To może być dobra anegdotka. Podczas spotkania dyplomatycznego Ławrow słuchał wystąpienia Saudyjskiego ministra Adel al-Dżubei. Saudyjczyk stwierdził , że w koalicji przeciwko terrorystycznemu Państwu Islamskiemu nie ma miejsca dla prezydenta Syrii Baszara al-Asada. Arabia Saudyjska traktuje jego reżim jako wrogi, tym bardziej, że Syria Asada utrzymuje bliskie stosunki z szyickim Iranem.
  Słowa Ławrowa na te mądrości miały być dosyć niecenzuralne. W linku filmik ze zdarzenia.
  http://www.kresy.pl/wydarzenia,spoleczenstwo?zobacz/wpadka-szefa-rosyjskiej-dyplomacji-k-debile-na-konferencji-prasowej-video
  Dziś Ukraina, przy wszystkich jej słabościach i wadach, jest dla Rosji niczym Rzeczpospolita doby Sejmu Wielkiego – rozsadnikiem wolności, której „zaraza” może podważyć mos­kiewskie samodzierżawie czy to w wydaniu Katarzyny II, jak w 1791 r., czy w wydaniu Putina – obecnie – pisze członek Rady Programowej PiS Przemysław Żurawski vel Grajewski.
  http://www.kresy.pl/wydarzenia,spoleczenstwo?zobacz/czlonek-rady-programowej-pis-powinnismy-wspierac-ukraine

  Polubione przez 6 ludzi

  • Jakoś nie widać w rosyjskim społeczeństwie tej tęsknoty za „wolnością” w wydaniu ukraińskim. Na Krymie też ludzie zadowoleni z jej braku, a w Donbasie marzą o tym, żeby się jej pozbyć.

   Polubione przez 5 ludzi

   • Od razu, że nie tęsknią za „wolnością” w wydaniu z krainy. Nie wiem czemu ale przypuszczam, że tzw. majdan czy to w Moskwie czy to w Mińsku po doświadczeniach z Kijowa skończyłby się tym, że mieszkańcy oby miast wywiesili ty truchła tzw „demokratycznych działaczy” na latarniach.

    Polubione przez 2 ludzi

 8. Pierwszy raz trafiłem na stronę (czasem tu wspominaną) o nazwie zaczynającej się na „kr” i kończące na „24” (przekierowało mnie),
  I dopiero mi się oczy otworzyły. Cały naród chce z powrotem do Ukrainy, tylko kilku (naliczyłem chyba sześciu) rosyjskich oficerów na to nie pozwala, torturując, gwałcąc, zabijając i ostrzeliwując te nieszczęsne ledwie kilka milionów mieszkańców.
  Niestety jak to przeczytałem, to tak mi się zaczęły trząść ręce, że nie byłem w stanie wkleić tu linku. (i chyba dobrze 🙂 )

  Polubione przez 9 ludzi

 9. Witam! Dzisiaj jest 117. rocznica aneksji Hawajów przez USA. Dzisiaj rdzennych Hawajczyków jest zaledwie 10%. Piszę to w kontekście potępianej przez USA i Świat aneksji Krymu przez Rosji. Tutaj mówią, ze była zła i etc., a jak Amerykanie ponad 100 lat wcześniej anektowali Hawaje to była to dobra aneksja 😀 . Pozdrawiam.

  https://historiamniejznanaizapomniana.wordpress.com/2015/08/12/aneksja-hawajow-przez-stany-zjednoczone/

  Polubione przez 7 ludzi

  • Przypomina mi to trochę sprawę sprzedania Alaski. Pamiętamy wyłącznie o Alasce, ale były „sprzedane” i inne okoliczne tereny (wcześniej i później). Część zostało wydzierżawione na określony czas, część na czas nieokreślony (czyli praktycznie sprzedane – Alaska).
   Ciekawostką jest to, że w pewnym czasie ZSRR odżegnało się od praw do tych terenów (wbrew wcześniejszym umowom z carską Rosją). To chyba jedyny przykład, że dla Ameryki decyzja ZSRR jest ważniejsza niż wcześniejsze umowy.

   Polubione przez 5 ludzi

 10. Dobry wieczór,

  AdNovum – dziękuję Panu za kolejną codzienną relację i mądry komentarz a Państwu za wszystkie dodatkowe informacje i dyskusję.

  Marzę, aby nadszedł taki dzień, gdy zmieni Pan tytuł swojego bloga na „Pokój na Ukrainie – kolejny dzień” i będzie Pan przekazywał nam informacje oraz własne opinie na temat sukcesów a także problemów Republik Noworosji w budowie własnej, niezależnej państwowości.

  Od czasu, gdy wybuchła wojna były takie okresy, gdy można było mieć nadzieję na zakończenie zabijania. Nie piszę konfliktu zbrojnego, gdyż jest to pojęcie nieadekwatne. W Donbasie są zabijani ludzie a bardzo, bardzo wielu, o których mówi się jako o rannych – w cierpieniach zostaje niepełnosprawnymi fizycznie do końca życia! Wszyscy, bezwzględnie wszyscy mieszkańcy tego regionu to ludzie, którzy są ofiarami niewyobrażalnej dla nas traumy.

  AdNovum – podobnie jak Pan odbieram wszystkie posunięcia władz Ukr. oraz jej inspiratorów, które prowadzą do zagłady naszej części Europy, w „optymistycznym” wariancie. Nie oczekuję niczego w miarę rozsądnego z ich strony. Racjonalnego postępowania bowiem nie można oczekiwać od osób, u których w ciągu pokoleń nastąpiły nieodwracalne zmiany degeneracyjne. Inaczej nie potrafię zrozumieć pędu i pasji zabijania. Pamiętam wszystkie protesty ukr. kobiet. Argumentem kobiet protestujących przeciwko mobilizacji było nieodpowiednie uzbrojenie ( do zabijania!), złe dowodzenie itp. Natomiast absolutnie nie sprzeciwiały się ludobójstwu dokonywanemu przez swoich najbliższych!
  Przypomniałam o tym dlatego, że moim zdaniem ideologia ludobójstwa to nie jest sprawa kilku osób u władzy, ale ma znacznie większy zasięg. Pracuje się nad jej szerzeniem już wobec najmłodszych pokoleń a wyniki są zatrważające.

  Najnowszy pomysł ukrów to wykorzystanie zwierząt do rozminowywania terenów. Jak to ma wyglądać, można sobie wyobrazić.
  http://rusvesna.su/news/1439385473

  O ludobójstwie i zbrodniach w Donbasie wszyscy wiemy. Codziennie przybywa ofiar. I nie widać końca.

  A dla tzw. „świata” sprawa istotna to pogrożenie nożem przez greckiego policjanta awanturującemu się nielegalnemu imigrantowi.

  Polubione przez 6 ludzi

  • Światem rządzą psychopaci, a ludzie są ogłupiani. Większość społeczeństwa Ukrainy jest przeciwko kontynuacji wojny z Noworosją. Ukry nie mają monopolu na skłonność do ludobójstwa. Można wymienić całą litanię sprawców takich zbrodni z całego świata.

   Polubione przez 2 ludzi

   • Ma Pani niezaprzeczalną rację, że ludzie są ogłupiani i bez względu na to w jakim państwie czy na jakim kontynencie żyją. W interesie rządzących jest ogłupianie ludzi. Ogłupienie ludzi i uzyskanie ich poparcia to cel władzy. Jednak jest zasadnicza różnica między działaniami społeczeństwa ogłupionego, ale wyznającego ustalone wartości moralne i takiego, w którym wartości te są obce.

    Czy jakakolwiek władza, przywódca we współczesnej Europie – w ciągu kilku miesięcy w wyniku propagandy osiągnie takie „efekty” wśród własnych obywateli, jak potworne torturowanie jeńców? Nie są to odosobnione przypadki i nie dotyczą tylko kilku psychopatycznych członków nazistowskich ugrupowań Ukr.
    Czy to Poroszenko z Jaceniukiem nakazali lekarzom i pomocniczemu personelowi medycznemu pobierać na masową skalę od żywych ludzi z Donbasu organy do przeszczepu? Nie, to – wielkie interesy kogoś innego z udziałem wielu chętnych maluczkich do uczestniczenia w tym intratnym geszefcie, na każdym etapie.

    Już na początku wojny tam, gdzie wkroczyły do Donbasu wojska ATO – był pogrom: zabójstwa ze szczególnym okrucieństwem, gwałty, grabieże. Nawet biorąc pod uwagę założenia władz Ukr. dot. eksterminacji ludności Donbasu różnymi metodami, w „normalnym” społeczeństwie nie byłoby to możliwe, byłyby to jedynie incydenty.

    Owszem, większość społeczeństwa Ukr. może nie chce kontynuacji tej wojny, ale wynika to z potrzeby spokojnego życia i nie jest to absolutnie dowód, że to społeczeństwo uznaje normy podobne do naszych.
    Przecież nie Awakow nakazał w szkołach sprzedawać kompoty o nazwie „Krew dzieci Donbasu”, nie Heraszczenko organizował happeningi w podobnym stylu, nie Klimkow urządza ćwiczenia w podnoszeniu rąk w określonym geście …itd. itd. Jest to wszystko z inicjatywy oddolnej obywateli ukropii i takiej „obywatelskiej” ich postawy jest coraz więcej, w miarę klęsk na froncie.

    Nie jest tu zatem problem psychopatycznej władzy, ale zdegenerowanego społeczeństwa, dla którego obce są normy podobne do naszych.
    A jak bojcy ATO postępowali ze zwłokami swoich poległych towarzyszy, nie wspominając o rannych? Czy Polacy kiedykolwiek w historii postępowali w podobny sposób? Nigdy! W czasie wojny nawet zdrajcy byli likwidowani tylko na mocy wyroku sądu i jednym strzałem lub serią z karabinu.

    Śmiem twierdzić, że władze Ukr. to wszystko inne, ale nie psychopatia. W swojej perfidii, wyrachowaniu w rządzeniu państwem w określonym celu, własnym interesie, opierają się na najniższych, właśnie psychopatycznych cechach zdegenerowanego społeczeństwa. Przedstawiciele tego społeczeństwa we wszystkich państwach, w których przebywają, szerzą swoją ideologię. W Polsce studenci ukr. terroryzują uczelnie i władze akademików, które zabraniają np. Polakom wywieszania w oknach akademików polskiej flagi 11 listopada, aby nie drażnić ukrów. Piszę to na podstawie opublikowanych w sieci wypowiedzi polskich studentów z różnych środowisk akademickich. To jednak temat związany z innymi kwestiami, podobnie jak ukr. lobby we władzach wielu państw.

    Polubione przez 4 ludzi

 11. Na wniosek władz Ukrainy we Włoszech aresztowano Igora Markowa, byłego deputowanego Rady Najwyższej Ukrainy, który obecnie był jednym z członków niedawno powstałego „Komitetu Ocalenia Ukrainy” w Rosji utworzonego z inicjatywy byłego premiera Mykołę Azarowa;
  http://lenta.ru/news/2015/08/12/markov/
  Ps.Ta cała „impreza” Azarowa wydawała się śmieszna, ale jak widać na Zachodzie narobiła „komuś” niezłego stracha…

  Polubione przez 3 ludzi

  • Moje kontakty z osobami z u Krainy i to wielokrote i wielorakie sprowadzały sie do jak gdyby rozmawiania z Koziołkiem Matołkiem. Pewnego rodzaju swojskość jaką przejawiają skrywa chciwość. Poszukując przyczyny dane mi zostało odkryć, że na planie materialnym jest to brak jodu bedący przyczyna matołectwa a nawet kretynizmu. Także pojęcie kilku poziomów rozumowania, wnioskowania logicznego jest nie do przejścia dla nich. W dodatku jak tu wyczytałem dochodzi zapalenie watroby objawiające się ,,śpiączka watrobową. ” Piszę to po ostanim kontakcie z u Kraińcem tydzień temu, gdzie sam mi powiedział, że cała jego rodzina niby bez jednej córki jest chora na zapalenie watroby. Powoduje to dodatkowa ospałość, niemożność myślenia, kilka razy trzeba to samo powtarzać i przekręcanie faktów, alogikę mylenie pojęć, i spraw. Bardzo rzadko zdarza się w miarę normalny osobnik. TO JEST GŁÓWNA I DECYDUJĄCA PRZYCZYNA tego jak sie prezentuja normalnym ludziom. Dodam, ze i u nas ten typ ludzi jest także rozpowszechniony zwłaszcza na terenach dawnej Galicjii co profesorowie Uniwersyteteu Lubelskiego potwierdzają, ze występuję bardzoduzy niedobór jodu. Rząd nie wymusza juz jak to było za komuny jodowania soli bo łatwiej matołkami manipulować aka rządzić.
   Upraszam aby mieć to na uwadze i wtedy bedą jasne reakcje tych chorych ludzi.
   Jest to sprawa pewna wielokrotnie spradzona.

   Polubione przez 1 osoba

Możliwość komentowania jest wyłączona.