Wojna domowa na Ukrainie 15.08.2015r.- 177 dzień od nowego rozejmu.


Awdiejewka- szef ukraińskiej Rady Bezpieczeństwa Narodowego i Obrony, Aleksander Turczynow podczas wizytacji wojsk.

„Sytuacja gospodarki ukraińskiej z każdym dniem staje się coraz trudniejsza”– napisał w amerykańskim magazynie ekonomicznym  „Forbes”, specjalista ds. rosyjskiej ekonomi i demografii, Mark Adomanis.

Oczywiście tego artykułu nie przeczytamy w polskojęzycznej wersji amerykańskiego „Forbesa”.

Ale przechodząc do rzeczy.

Otóż Mark Adomanis, pomimo to, że zwolennicy obecnych władz ukraińskich- zarówno na Zachodzie, jak i w samej Ukrainie- twierdzą, iż obecna sytuacja gospodarcza jest bardziej korzystna dla Ukrainy niż dla Rosji, jest bardziej trzeźwo nastawiony do tej kwestii. Jako przykład takiej propagandy Mark Adomanis przytacza twierdzenie profesora nauk politycznych Aleksandra Motyla, który w wywiadzie dla „Radia Liberty”, posunął się do stwierdzenia, że „czas działa na korzyść Ukrainy, a nie Rosji”.

„Jednak już na podstawie głównych wskaźników widać, że sytuacja gospodarcza na Ukrainie, szybko się pogarsza”- ocenił  w swoim artykule Mark Adomanis.

Jako dowód przytacza wykres, na którym widać, że dynamika spadku produkcji rok do roku w rozbiciu na kwartały, wyraźnie różni się między tymi dwoma krajami, szczególnie w odniesieniu do Ukrainy.

I tak; dopiero pod koniec ubiegłego roku rosyjska gospodarka zanotowała nieznaczny spadek, który utrzymał się również w pierwszym kwartale bieżącego roku, zaś w tym samym czasie ukraińska gospodarka odnotowuje stałe, i do tego bardzo znaczne, załamanie, które jest wielokrotnie wyższe niż w przypadku rosyjskiej gospodarki:

Wniosek z tego jest tylko jeden, że ukraińska gospodarka zbliża się nieuchronnie do fazy jej załamania, za co, wg. Marka Adomanisa ponoszą odpowiedzialność zachodni politycy, którzy zapewniali Ukrainę o udzieleniu jej znacznego wsparcia, zaś zamiast tego przekazali jakieś marne grosze na otarcie łez.

Tak też dostrzega ten problem przewodniczący Rady Narodowej DRL, Andrej Purgin, który powiedział dziś rano, że eskalacja konfliktu przez kijowskie władze ma na celu ukrycie bardzo poważnych problemów wewnętrznych jakie obecnie dają o sobie znać na Ukrainie.

Tak więc panaceum na ukrycie fiaska ponad rocznych rządów kijowskiej junty ma być śmierć wysyłanych na front żołnierzy oraz cywili poddanych przez nich zbrodniczym ostrzałom.

http://www.forbes.com/sites/markadomanis/2015/08/14/time-is-not-on-ukraines-side/

https://twitter.com/markadomanis

Wczoraj od godziny 19:00 trwał bardzo intensywny ostrzał Staromichajłowki leżącej na obrzeżach dzielnicy Kirowskiej w Doniecku. W wyniku tego ostrzału został całkowicie zniszczony jeden dom prywatny oraz budynek gospodarczy. Później około godziny 23:00 zostały również ostrzelane z kierunku Niewelska, Awdiejewki, Ostroje i Wodjanoje północne i zachodnie obrzeża dzielnicy Piotrowskiej, gdzie w osadzie Aleksandrowka został zniszczony dom przy ulicy Szewczenki nr. 23 oraz uszkodzono linie energetyczne pozbawiając dopływu prądu mieszkańców tej osady oraz osiedla Trudowskiego.

Wcześniej, w późnych godzinach wieczornych około 18:05 ukraińska artyleria ostrzeliwała z kierunku Niewielskoje i Krasnogorowki pozycje obronne sił powstańczych w rejonie ulicy Abakumowa w Staromichajłowce. Poza tym późnym wieczorem i w nocy toczyły się ostre walki przy użyciu czołgów, pojazdów opancerzonych, ciężkiej artylerii, granatników i innej broni ręcznej w rejonie Trudowskiej, Piasków, Krasnogorowki i Spartakusa.

Po godzinie 01:00 ukraińskie wojsko ostrzelało miejscowość Krasnyj Pachar.

Wczesną nocą ukraińska artyleria ostrzelała również rejon miejscowości Jasinowataja, w wyniku czego zostało rannych trzech mężczyzn, którzy obecnie znajdują się w szpitalu.  Ponadto kilka pocisków spadło w rejonie ulic Połtawskiej, Kalinina i Puszkina nie wyrządzając większych szkód.

Mniej więcej godzinę później jak ukraińska artyleria rozpoczęła ostrzał Doniecka, również Gorłówka znalazła się pod ciężkim ogniem czołgów i moździerzy. Podczas tego ostrzału pociski spadały głównie w rejonie Kalinina i Nikitowki. Według informacji przekazanych dzisiaj rano  pociski spadały na ulicach: Lemiszewa, Komarowa, Debiczja, Ziemnuchowa i Szaszurina. Została również zniszczona linia średniego napięcia. W wyniku tego ostrzału jeden 58-letni mężczyzna został zabity, jedna osoba została kontuzjowana a dwie kolejne odniosły obrażenia.

Od późnego wieczora do godziny dwunastej w nocy w rejonie na zachód i północ od Gorłówki toczyły się przy użyciu ciężkiej artylerii, czołgów, opancerzonych wozów bojowych i ręcznej broni maszynowej bardzo ciężkie walki.

Na froncie południowym wczoraj było względnie spokojnie i nie doszło tam do większych incydentów militarnych.

W rejonie frontu ługańskiego przy użyciu ciężkiej artylerii, moździerzy i broni maszynowej doszło do walk na południowo-zachodnich obrzeżach Stanicy Ługańskiej.

Szef rządu ŁRL Igor Płotnicki zapowiedział wczoraj podczas spotkania z mieszkańcami Krasnego Łucza, że władze republiki nigdy nie zgodzą się na to, aby pod okupacją ukraińską nadal znajdowała się część obwodu ługańskiego. Odzyskanie terenów okupowanych możliwe jest na drodze politycznej, a gdy to się nie uda brane są pod uwagę również inne możliwości, na co władze ŁRL są przygotowane.

Reasumując:

Po mającej miejsce kilka dni temu spektakularnej eskalacji działań wojennych na całej długości linii frontu i zmasowanego ostrzału celów cywilnych, pod koniec mijającego obecnie tygodnia sytuacja zaczęła się dynamicznie stabilizować.

Co polega na tym, że dynamika ukraińskich ataków zaczęła słabnąć i już tylko w rejonie Doniecka oraz Gorłówki dochodzi do większych operacji militarnych. Generalnie można przyjąć, że dokonywane próby ataków i ostrzał powstańczych linii obronnych ma na celu rozpoznanie głównych punktów oporu, sił i determinacji przeciwnika, co stanowić może przygotowanie do większej akcji militarnej w ciągu najbliższego tygodnia, albo też na początku następnego.

We wczorajszym serwisie informacyjnym ukraińskiej telewizji „112 Ukraina” szef ukraińskiej administracji obwodu donieckiego, Paweł Żiebriwskij ujawnił datę rozpoczęcia kolejnej ukraińskiej ofensywy zbrojnej w Donbasie, która ma się zacząć 24 sierpnia, a więc w dniu ukraińskiego święta niepodległości. W tym miejscu chciałbym przypomnieć, że 26 sierpnia w Mińsku ma się odbyć spotkanie grup kontaktowych na temat uzgodnienia warunków wycofania broni ciężkiej o kalibrze poniżej 100 mm. Dotychczas tak się składało, że gdy kijowskie władze chciały zerwać rozmowy to przystępowały do kolejnej fazy ofensywy lub też intensyfikowały operacje militarne szczególnie ostrzeliwując cele cywilne. Czy tak też się stanie dowiemy się w ciągu następnego tygodnia, a szczególnie w nocy z niedzieli na poniedziałek 23 na 24 sierpnia:

W dniu wczorajszym szef ukraińskiej Rady Bezpieczeństwa Narodowego i Obrony, Aleksander Turczynow dokonał wizytacji wojska w miejscowości Awdiejewka oraz wcześniej zakłady remontujące sprzęt pancerny w Kijowie. Takie wizytacje dotychczas poprzedzały rozpoczęcie działań wojennych przez ukraińskie wojsko w Donbasie. Zobaczymy czy tym razem będzie podobnie.

Dziś rano około godziny 04:15 miał miejsce w Żownietowie (obwód dniepropietrowski) w kostnicy filii Krzyworodzkiego Szpitala Miejskiego nr. 9 tragiczny w skutkach incydent, który polegał na tym, że nieznany sprawca zawiesił odbezpieczony granat ręczny RGD-5 na klamce od drzwi wejściowych do kostnicy.

W wyniku wybuchu grantu jedna osoba została zabita, a dwie bardzo poważnie ranne.

Na koniec kilka zdjęć:

Ukraińska technika w Adwiejewce. Jak widać na powyższych zdjęciach zrobionych podczas wizyty w tym mieście Aleksandra Turczynowa, szefa Rady Bezpieczeństwa Narodowego i Obrony, strona ukraińska jawnie łamie postanowienia umowy podpisanej w Mińsku o wycofaniu broni ciężkiej ze strefy buforowej.

I jeszcze kilka aktualnych filmów:

Pozdrawiam.

Reklamy

124 uwagi do wpisu “Wojna domowa na Ukrainie 15.08.2015r.- 177 dzień od nowego rozejmu.

 1. Kilka linków zanim zniknę do poniedziałku lub wtorku…

  Sztab Generalny Armii Ukrainy która nie strzela do obywateli tego kraju ale broni ich przed wojskami rosyjskimi które podobno wkroczą na teren U’Krainy dopiero 24 sierpnia 2015 – podał wysokość kosztów poniesionych na budowę umocnień w rejonie ATO (Amerykańska Terrorystyczna Operacja).
  Koszt ten wynosi co najmniej 34 mln USD. Co jest niezwykle zawyzone – jak widzieliśmy na róznych filmach ich „linie ukr-maginota” http://dnr-news.com/dnr/24161-v-genshtabe-ukrainy-nazvali-stoimost-fortifikacionnyh-sooruzheniy-v-zone-ato.html

  Czy to jest Wojentorg czy wprost przeciwnie? Własnie dostałem i tyle że obejrzałem ale nie wiem gdzie to sfilmowane?
  http://vk.com/brusek?z=video233904683_171658287%2F89bd512267f21a719a

  Potwierdza się informacja o tym że pod Dzierżyńskiem wyleciał w powietrze skład banderowskiej amunicji. Według przechwyconych informacji radiowych, ukry straciły zabitych i rannych co najmniej 22 osób. http://vk.com/brusek?w=wall274493429_10905%2Fall
  Today at 9:36 pm
  Украинские позиции под Дзержинском взорвались из-за небрежного обращения с боекомплектом. Каратели потеряли 22 бойца

  Вечером, 14 августа, украинские оккупационные силы на Донбассе продолжили обстрел Горловки со стороны Дзержинска. Однако в 20-40 на позициях украинских карателей произошла детонация снарядов, которая привела к серьёзным разрушениям и многочисленным жертвам в личном составе. Взрыв произошел на позициях ВСУ под селом Артемово, недалеко от Дзержинска

  Как сообщают ополченцы, данные радиоперехвата говорят о 22 убитых, раненых и контуженных. Также был нанесен серьёзный ущерб военной технике и артиллерийским орудиям. В сети появилось видео данного инцидента на котором запечатлены многочисленные взрывы.

  Pastor Krwaworęki obiecał jakąś cudowną „wunderwaffe” – najlepsze na świecie BTR-y
  http://varjag-2007.livejournal.com/8907995.html
  .http://ic.pics.livejournal.com/varjag_2007/14087589/1612061/1612061_original.jpg

  Trochę historii czyli reklamy SS Galizien:
  http://vk.com/brusek?w=wall274493429_10903%2Fall
  .http://cs540102.vk.me/c7008/v7008776/39b77/wdgwlz8-wTE.jpg
  .http://cs540102.vk.me/c7008/v7008776/39b7f/Objg3x4Ayss.jpg
  .http://cs540102.vk.me/c7008/v7008776/39b87/CR6FylBPksA.jpg
  .http://cs540102.vk.me/c7008/v7008776/39b8f/o3e9zzDrk8M.jpg
  .http://cs540102.vk.me/c7008/v7008776/39b97/Y_ZjiT627tk.jpg
  .http://cs540102.vk.me/c7008/v7008776/39b9f/LGbGLFEuwK4.jpg
  .http://cs540102.vk.me/c7008/v7008776/39ba7/snZGht8KV78.jpg
  .http://cs540102.vk.me/c7008/v7008776/39baf/rzr-tzJWyuk.jpg
  Эти фотки сделаны с открыток, посвященных дивизии СС Галичина. Открытки выпуска 1943 года. Есть еще вопросы?

  Zwiad DNR donosi o tym że ukry ściagnęły w rejon Artiomowska Toczki-U
  http://vk.com/brusek?w=wall274493429_10902%2Fall
  Киев перебросил три комплекса «Точка-У» в район Артемовска — Минобороны ДНР
  Разведка Донецкой Народной Республики выявила факт прибытия украинских ракетных комплексов «Точка-У» в город Часов Яр недалеко от Артемовска, заявил сегодня заместитель командующего корпусом Минобороны ДНР Эдуард Басурин.
  «В районе населенного пункта Часов Яр разведкой установлено прибытие четырех единиц ТРК 9К79 «Точка-У»», — сказал замкомкорпусом.
  Часов Яр, административно подчиненный оккупированному украинскими военными Артемовску, расположен на западе от этого города, примерно в 50 км к северу от Донецка и 100 км к западу от Луганска. Максимальная дальность стрельбы тактического ракетного комплекса «Точка-У» составляет 120 км.

  .https://youtu.be/Y2TyF__BxbI Последствия войны. Это нужно видеть.

  Донецк снова под обстрелом укронацистов! 15 августа 2015
  .https://www.youtube.com/watch?v=swKWR_TTx88

  Bez kropki…

  Polubione przez 5 ludzi

 2. Wspomniany wcześniej Semen S. jest od teraz poszukiwany przez Interpol! Dead or alive… 🙂 http://politikus.ru/events/56050-interpol-obyavil-v-rozysk-semena-semenchenko-po-zaprosu-rossii.html

  Zima coraz bliżej! http://politikus.ru/events/56043-novyy-otopitelnyy-sezon-na-ukraine-ili-ya-uzhe-eto-gde-to-videl.html
  O tym że ani „wągla” ani gazu nie „chwatajet” i nie budiet! A cudna jest grafika! 🙂
  .http://politikus.ru/uploads/posts/2015-08/thumbs/1439656343_1700843.png

  Finał mistrzostw świata w „tankowym biatlonie”
  http://politikus.ru/v-rossii/56031-na-poligone-alabino-prohodit-final-tankovogo-biatlona-v-ramkah-armi-2015-pryamaya-translyaciya.html

  W linku specjalny reportaż o interwencji USA w Rosji w 1918 roku http://politikus.ru/video/56036-intervenciya-specialnyy-reportazh-aleksandra-lukyanova.html
  .https://youtu.be/iQ6uIz3IO08

  Jakiś amerykański ekspert jest przekonany że stare MIGi sa o niebo lepsze od najnowszych latających zabawej z Zachodu http://politikus.ru/events/56037-amerikanskiy-ekspert-ukazal-na-prevoshodstvo-drevnego-mig-nad-noveyshim-istrebitelem-ssha.html

  O tym że z dniem 01.01.2016 Kraina będzie otwarta na import i zalew produktów z Jewropy a jej eksport do Rosji zostanie zakończony! http://politikus.ru/articles/56039-nakazali-vsyu-stranu.html

  Polubione przez 2 ludzi

 3. Żegnam filmem z bombardowanego właśnie Doniecka przez ukraińskie ścierwa
  .https://youtu.be/VUxqVK-2HHA
  .https://youtu.be/500SgQIDEsE

  .https://youtu.be/ZBvE-QhwxmQ

  Bombardowane są także miejscowości na południu
  .http://dnr24.su/uploads/posts/2015-08/1439654144_sah1.jpg

  Kolumny banderowskich ścierw jadą na front .https://youtu.be/oTQFFUrZYBc

  Chraków .https://youtu.be/Pd7eNP6LN6E

  .http://cs629501.vk.me/v629501348/c46b/5f61h1F72dY.jpg

  Podobno nie wycofano jeszcze łatwopalnych mundurów!
  .http://cs629501.vk.me/v629501572/d877/PJrBw-NHZ5Q.jpg

  Na życzenie MFW które zawsze jest rozkazem, niebawem na terenie Krainy zostana zamkniete uczelnie wyższe i szpitale…. No może nie całkiem wszystkie… http://vk.com/feed?w=wall283275309_3756
  Об этом в эфире телеканала 112 заявил экс-министр экономики Виктор Суслов.

  По его словам, прежде, чем выдать очередной транш помощи для Украины, МВФ требует закрыть большое количество ВУЗов и больниц в стране.

  O głodzie w ZSRR i USA. Troche faktów http://proletariy-83.livejournal.com/86234.html

  Do kogo świat należy?
  http://politrussia.com/ekonomika/kto-derzhit-pochti-802/

  DOBRANOC!

  Polubione przez 6 ludzi

Możliwość komentowania jest wyłączona.