Wojna domowa na Ukrainie 17.08.2015r.- 179 dzień od nowego rozejmu.


Pokojowe porozumienie podpisane w Mińsku praktycznie rzecz biorąc zostało przez stronę ukraińską jednostronnie zerwane.

Wzrost napięcia w Donbasie dostrzegł również niemiecki minister spraw zagranicznych Frank-Walter Steinmeier, który w wywiadzie dla niemieckiej gazety „Bild am Sonntag” powiedział, że w związku z obecną sytuacją zaproponował podczas rozmów z przedstawicielami Moskwy i Kijowa, aby doszło jak najszybciej do spotkania strony ukraińskiej z przedstawicielami władz Donieckiej i Ługańskiej RL, które miałoby się odbyć w obecności reprezentantów OBWE:

„Stawka jest bardzo wysoka. Jeśli strony nie powrócą do stołu rokowań, nowa spirala militarnej eskalacji może się rozpocząć w każdej chwili”– powiedział szef niemieckiej dyplomacji.

Wcześniej, bo 6 sierpnia niemiecki Ruch Praw Obywatelskich „Solidarność”, w rocznicę zrzucenia bomb atomowych na japońskie miasta Nagasaki i Hiroszimę, napisał petycję skierowaną przeciwko możliwości wybuchu III wojny światowej:

„W siedemdziesiątą rocznicę nuklearnego ataku dokonanego na Hiroszimę i Nagasaki świat jest obecnie bliżej wybuchu wojny jądrowej niż podczas kryzysu kubańskiego w 1962 roku. Co jest spowodowane wieloma bezsensownymi prowokacjami skierowanymi przeciwko Rosji i Chinom. W wyniku tego administracja Obamy i NATO wystawiają ludzkość na niebezpieczeństwo zagłady (…) Domagamy się natychmiastowego zaprzestania konfrontacji z Rosją i Chinami oraz powrotu do politycznego rozwiązania wszystkich konfliktów”– napisano w petycji niemieckiego Ruchu Praw Obywatelskich „Solidarność”.

Jak widać i niemieckie władze jak i różne ruchy społeczne w tym kraju bardzo poważnie biorą pod uwagę fakt mającej miejsce w ostatnich czasach wzrost napięcia w stosunkach międzynarodowych, co w efekcie może prowadzić do nieobliczalnych tragicznych skutków.

W tym samym czasie środowiska polskich elit politycznych i wiodące media, które zamiast brać pod uwagę poważną sytuację wywołaną napięciami w relacjach międzynarodowych, dodatkowo eskalują konflikt, co jest bardzo dziwne jeśli chodzi o kraj, którego w sposób najbardziej tragiczny dotknęły skutki ostatniej wojny światowej.

Tak więc pod rządami elit politycznych wywodzących się ze środowisk polskiej „Solidarności” zamiast pokoju i solidarności mamy eskalację konfliktu na niespotykaną- od czasów II Wojny Światowej- skalę.

Czy celem przewrotu politycznego w Polsce na przełomie lat osiemdziesiątych ubiegłego wieku- co obecnie ma to również miejsce na Ukrainie- było wyłącznie izolacja, osłabienie i zniszczenia Rosji?

Jeśli taki właśnie był plan, to zrozumiały staje się bardzo negatywny stosunek polskich elit rządzących i będącej ślepym wykonawcą ich poleceń, administracją państwową, do pozostałej części obywateli, którzy są traktowani przedmiotowo, a nie jako równoprawny- mający swoje prawa- podmiot.

To nieliczenie się z ludźmi jest dowodem na to, że nie o żadną demokrację i dobro obywateli toczyła się przez ostatnie ćwierćwiecze gra, tylko o to aby przygotować tu odpowiedni grunt do wcześniej przewidzianej dla Polski roli do odegrania. I obecnie rola ta zaczęła się urzeczywistniać.

Ciekawe w związku z tym, że tyle ruchów społecznych działających w naszym kraju, które mają na uwadze prawa i swobody obywatelskie, które dbają o to aby panował pokój, nagle zaniemówiły.

Nie są widoczne właśnie dziś gdy powaga sytuacji powinna zmuszać do zajęcia przez nie swojego stanowiska.

Dlaczego tak się dzieje?

Może te wszystkie ruchy dbające o prawa, walczące o pokój i potępiające urojone odradzanie się faszyzmu w Polsce, powstały w zupełnie innym celu niż deklarowany?

Może one są tylko jedną z fasad ułomnej demokracji, których prawdziwym celem jest, aby ukryć prawdę o jej ułomności?

Dowodem właśnie na to może być martwa cisza jaka zapadła w tych środowiskach i ich organizacjach wobec tego co się obecnie dzieje na Ukrainie, ale również i w Polsce.

Bo czyż nagle te siły polityczne- wcześniej dostrzegające łamanie praw obywatelskich tam gdzie nie było ono istotne- dziś przestały  widzieć tego co się dzieje tuż za naszą granicą.

Ta cisza jest bardzo znamienna i wiele dająca do myślenia.

http://www.bild.de/politik/ausland/dr-frank-walter-steinmeier/kann-man-helfen-ohne-sich-die-haende-schmutzig-zu-machen-37278062.bild.html

http://bueso.de/node/8154

Po tym przydługim wstępie przechodzę teraz do relacji z kolejnego dnia wojny domowej na południowo-wschodniej Ukrainie.

Poniżej mapa, na której naniesiono spodziewane kierunki ofensywy wojsk ukraińskich biorących udział  w tzw. operacji antyterrorystycznej w Donbasie:

http://voicesevas.cdnvideo.ru/img/f2283667308b6ba3c1ca8c5303ddcf7d.jpg

W nocy z niedzieli na poniedziałek ukraińska artyleria przeprowadziła intensywny ostrzał dzielnic mieszkaniowych w Doniecku: Kujbyszewskiej, Kirowskiej i Piotrowskiej.

W dzielnicy Kujbyszewskiej pociski trafiły w dom wielorodzinny przy ulicy Dmitrija Kozaka, w dom wielorodzinny przy ulicy Gornozawodzkiej oraz trzy domy wielorodzinne jednorodzinne na ulicach: Olimpiewa, Kornijenki i Aleksandra Tołstoga.

Ponadto zostało uszkodzone lub zniszczone sześć domów prywatnych znajdujących się przy ukicach: Dmitrija Kozaka, Wannikowa, Lista i Kwarcitnej.

Uszkodzona tam też została instalacja gazowa i sieć energetyczna.

W dzielnicy Piotrowskiej trafione zostały pociskami trzy domy przy Placu Zwycięstwa, oraz dwa domy przy ulicach: Fiedkowicza i Kriukowa.

Na obrzeżach dzielnicy Kirowskiej została ostrzelana Staromichajłowka w wyniku czego zostały zniszczone przez bezpośrednie trafienie pociskami artyleryjskimi trzy domy, a 22 uszkodzone w wyniku wybuchów pocisków w ich pobliżu.

Łącznie podczas nocnego ostrzału Doniecka przez ukraińską artylerię zostały zabite dwie osoby cywilne, a 3 kolejne odniosły rany oraz zniszczono lub uszkodzono 42 mieszkania i domy.

Ostrzał Doniecka:

Późnym wieczorem ukraińskie wojsko rozpoczęło ostrzał zachodnich przedmieść Gorłówki. Ostrzał z czołgów prowadzony był z kierunku miejscowości Dzierżyńsk. Później ostrzał Gorłówki prowadzony był przy użyciu ciężkiej artylerii. Ostrzelane zostały: centrum Gorłówki, osiedle Kalinina i Nikitowka. Na skutek tego ostrzału zginęły trzy osoby cywilne, a cztery zostało ranne.

Łącznie w wyniku nocnego ostrzału Gorłówki zostało zniszczonych jedenaście domów oraz centrum pomocy społecznej dla dzieci. Pociski spadały na następujące ukice: Wiernadskogo, Kazarczewa, Goworowa, Oktjabrską, Woźniaka, Żukowską, 60-lecia ZSRR, Kriworożską i Russkają.

W wyniku ostrzału przeprowadzonego przez ukraińską artylerię z kierunku Nowosełowki z soboty na niedzielę na cele cywilne w miejscowości Telmanowo został uszkodzony budynek przedszkola przy ulicy Pierwomajskiej oraz w tej samej okolicy sklep i dom. Ponadto uszkodzone zostały domy przy ulicach Lenina i Mira oraz w tym samym rejonie stacja pogotowia ratunkowego.

W nocy trwał również ostrzał w rejonie Mariupola gdzie ukraińska artyleria ostrzeliwała miejscowość: Sachankę i doszło do walk w rejonie Szirokina oraz na północ od Mariupola w Sartanie:

Na odcinku frontu ługańskiego ukraińskie wojsko sześć razy naruszyło warunki zawieszenia broni.

I tak, około godziny 13:10 przeprowadziło trwający 10 minut prowokacyjny ostrzał obszaru zamieszkałego w Sławianoserbsku. Ostrzał ten prowadzono przy użyciu moździerzy 82 mm.

Poza tym ukraińskie wojsko przy użyciu czołgów, haubic D-30, moździerzy kaliber 82 mm oraz innej broni ręcznej ostrzelało wczoraj miejscowość Priszib.

Ostrzały prowadzone był z rejonu Trechizbienki oraz z okolic miejscowości Szczastie.

Jak podano w dzisiejszym komunikacie Ministerstwa Obrony DRL, ukraińskie wojsko koncentruje swoje siły na trzech kierunkach spodziewanej ofensywy: w sektorze „C„, gdzie zgromadzono 22 bataliony, 130 czołgów, 950 opancerzonych wozów bojowych, 290 moździerzy, haubic i armat oraz 35 wyrzutni rakiet „Grad”, w sektorze „B„, gdzie znajduje się 26 batalionów, 230 czołgów, 830 opancerzonych wozów bojowych, 360 sztuk różnego rodzaju artylerii i 75 wyrzutni rakiet „Grad”, w sektorze „M„, 20 batalionów, 75 czołgów, 545 wozów opancerzonych, 180 sztuk artylerii i 22 wyrzutnie rakiet „Grad”. Dalsze konwoje piechoty i sprzętu ciężkiego kierowane są w rejon frontu.

Poniżej sprawozdanie z konferencji prasowej misji OBWE w Donbasie:

Poniżej film, na którym kobiety z Gorłówki domagają się od obserwatorów misji OBWE, żeby bardziej skutecznie wykonywali swoje obowiązki, gdyż przez ich zaniedbanie nadal giną niewinni ludzie z rąk ukraińskich wojsk:

W dniu 13 sierpnia na terenie DRL zostały rozbite dwie ukraińskie grupy dywersyjno-sabotażowe, z których został wzięty do niewoli jeden oficer. Oficer ten jest obecnie przesłuchiwany. Jak dotychczas ustalono grupy te miały za zadanie zebranie informacji na temat dowódców służb bezpieczeństwa i milicji, w celu ich późniejszej likwidacji oraz zdobycie kilku sztuk „techniki” wojskowej do wykorzystania w zainscenizowanych prowokacjach. Danych osobowych ukraińskiego oficera nie podano do wiadomości publicznej ze względu na dobro śledztwa.

Były zastępca dowódcy ukraińskiego batalionu „Ajdar” Riczko został zatrzymany w centrum Łucka za prowadzenie samochodu pod wpływem alkoholu:

Na koniec kilka aktualnych filmów:

Pozdrawiam.

143 uwagi do wpisu “Wojna domowa na Ukrainie 17.08.2015r.- 179 dzień od nowego rozejmu.

 1. Dlaczego nagle w sprawie Nadniestrza zrobilo sie cicho. Nawet „wojowniczy” byly gruzin szakaszwili, czy jak mu tam, ucichl.
  Moze to jest tego powodem?
  Военная помощь Приднестровью

  Dobre komentarze pod filmem.

  Polubione przez 10 ludzi

 2. Kilka linków na dobranoc:
  Sikorski: „w przypadku zerwania umowy mińskiej – odpowiedzialnośc spadnie na Niemcy” http://news-front.info/2015/08/17/sikorskij-v-sluchae-provala-minskix-soglashenij-otvechat-budet-germaniya/

  Kolejne niespodziwane ćwiczenia: 17 августа около девяти тысяч артиллеристов, а также более трех тысяч единиц военной и специальной техники и ракетно-артиллерийского вооружения были выведены на полигоны Южного военного округа (ЮВО) в границах Южного, Крымского, Северо-Кавказского федеральных округов, а также в Абхазии, Армении и Южной Осетии в рамках военных учений.
  http://news-front.info/2015/08/17/na-yuge-rossii-po-trevoge-podnyaty-devyat-tysyach-voennyx/

  Skrót wydarzeń dnia http://news-front.info/2015/08/17/boevye-svodki-opolcheniya-novorossii-dnr-i-lnr-17-08-2015-obnovlyaetsya/

  Pan Poroszenko przegrał w rosyjskim sądzie sprawę Roshen’a http://news-front.info/2015/08/17/poroshenko-proigral-sud-v-rossii-po-delu-roshen/

  Czyżby była decyzja USA o dostawach sprzętu wojennego dla ukrów? http://news-front.info/2015/08/18/reshenie-o-postavkax-na-ukrainu-oruzhiya-iz-ssha-prinyato/

  Szefostwo OBWE zbiera się na specjalne posiedzenie w sprawie DOnbasu http://news-front.info/2015/08/17/obse-sobiraet-speczasedanie-po-donbassu/

  Jaceniuk polecił szefowi służby podatkowej zebrać 55 mld grzywien podatków http://nahnews.org/319494-yacenyuk-poruchil-nasirovu-sobrat-55-mlrd-nalogovyx-dolgov/

  Mieszkańcy Mariupola moga zostać bez wody po ostrzałach ukrów http://nahnews.org/319497-vodosnabzhenie-mariupolya-pod-ugrozoj-iz-za-obstrelov-vsu/

  Kiedy ten dolar w końcu padnie? http://nahnews.org/319492-ekspert-krax-dollara-udarit-po-vsej-mirovoj-ekonomike/

  Europarlament wyciaga ciężką artylerię i grozi Rosji odcięciem od SWIFT http://nahnews.org/319568-evroparlament-pereshel-k-shantazhu-rossii-ugrozhayut-otklyucheniem-ot-swift/

  Łotwa planuje „aresztować” rosyjskie aktywa http://xn--80afdm7am.xn--p1ai/2015/08/17/latviya-arestuet-rossijskoe-imushhestvo/

  Amerykańscy analitycy twierdzą że Charków jest „prorosyjski” . Ciekawe ile skasowali ci analitycy za swoja odkrywczą analize? http://rusnext.ru/news/1439846533

  17.08.1965 Ameryka zaczela wojne w Wietnamie by ja ostatecznie przegrac 10 lat później http://rusnext.ru/news/1439845674

  Ukraińska armia zaatakuje Damaszek? http://rusnext.ru/news/1439842997

  Ukrnafta prosi ichni urząd skarbowy – bo maja 2 mld USD do zapłacenia… http://rusnext.ru/news/1439841207

  .https://youtu.be/rjsyFFQZ58k Donbas w ogniu

  Po ostrzałach ukrów płona lasy pod Ługańskiem http://www.novorosinform.org/news/id/35017

  Dizel rwie się do boju! .https://youtu.be/j0g4_ebo-CQ

  O energii elektrycznej na Krymie a raczej dla Krymu http://www.novorosinform.org/news/id/35010

  Ciekawostka przyrodnicza, ale nie dam rady przetłumaczyć
  17.08. Вашингтон разрешил войскам ДНР и ЛНР уничтожать украинских оккупантов.

  Весьма неожиданные новости пришли из США. Официальный представитель Госдепа Джон Кирби заявил, что украинские оккупанты вынуждены нарушать перемирие и открывать огонь по силовкиам Донбасса только в качестве самозащиты. Цитата:
  – „Подавляющее большинство атак происходит со стороны пророссийских сепаратистов. Украина имеет право защищать себя”.

  источник: http://ria.ru/world/20150817/1191641786.html

  Таким образом, следуя этой логике, силовые структуры Донбасса, как официальные участники Минских соглашений, по такой же логике США имеют такое же полное право уничтожать украинских фашистов для самообороны.

  Grafika na dobranoc!
  .http://cs624929.vk.me/v624929392/424c7/0f_yy3ZKUT8.jpg

  Podarunki ze Lwowa .https://youtu.be/2-jl8NkxWfo

  Polubione przez 7 ludzi

 3. Witam z rana i zanim Szef nie opublikuje wykładu – podrzuce kilka linków….

  Na początek – prośba – kilka dni temu ktoś z Państwa napisał ładny tekst odnośnie tego że kopalnia przynosi krajowi same korzyści – bo i podatki i ZUSy stałe itd…

  Nie mogę znaleźć tego wpisu i proszę o podpowiedź… Chciałem skopiować ten teks w innym całkiem miejscu – oczywiście zachowując pełnie praw autorskich za zgoda Autora…

  Teraz linki poranne:

  Trudno powiedzieć „dzień dobry” – jak się widzi galerię zdjęć przedstawiającą zrujnowane domy – dorobek życia kilku pokoleń ciężko pracujących ludzi…
  http://vk.com/brusek?w=wall274493429_10984%2Fall&z=album-92739722_219410586

  http://vk.com/brusek?w=wall274493429_10980%2Fall
  После обстрела одного из городов Донбасса со стороны украинской армии, военкорам повстречалась девочка лет 7-ми. Она запомнила свой дом, как одно из чудных мгновений в своей жизни. Но на ближайшее будущее, ее дом это бомбоубежище. Там украинские снаряды не смогут ее достать.
  .http://cs540102.vk.me/c7008/v7008287/2fcb2/OQnvy14queU.jpg
  .http://cs540102.vk.me/c7008/v7008287/2fcb9/HjiH94aHdrw.jpg
  .http://cs540102.vk.me/c7008/v7008287/2fca4/aqyFsbj3U1o.jpg
  .http://cs540102.vk.me/c7008/v7008287/2fcab/SN06cnaSKxI.jpg
  .http://cs540102.vk.me/c7008/v7008287/2fcc0/-V5UAGp0r-M.jpg

  http://vk.com/brusek?w=wall274493429_11010%2Fall Według komunikatu Departamentu Stanu USA „zdobycie nowych terytoriów przez separatystów i Rosję będzie miało swoją ceną”. Chodzi o to że jeżeli Powstańcy w odpowiedzi na prowokacyjne bombardowania ruszą się o krok to USA grozi palcem że wprowadzi kolejne sankcje. I o to w tym wszystkim chodzi!

  Nasz Rysiu Czarnecki donosi w gronie innych dobrze poinformowanych że teraz Rosję odłączy się od SWIFT. Prawdopodobnie może o to własnie chodzi? Zbombardować DOnbas tak by Powstańcy się ruszyli i za karę ukarać Rosję nowymi sankcjami?
  http://vk.com/brusek?w=wall274493429_10981%2Fall
  W powyższym linku tekst i sporo linków na ten temat! > takze tu http://friend.livejournal.com/1971803.html

  Zkrót wydarzeń http://www.novorosinform.org/news/id/35028
  Wygląda na to że Powstańcy zdołali zniszczyć kilka czy nawet kilkanscie stanowisk ogniowych ukrów z których prowadzono ostrzał miast Donbasu

  Dłuższy skrót dnia i nocy http://vk.com/brusek?w=wall274493429_10979%2Fall

  Kolejna technika kijowska w drodze na front. Nie wiem czy tego filmu nie linkowałem czy to nowy? .https://youtu.be/ptm0VOv0CsY

  Ukraiński idiotyzm dnia: .http://cs629501.vk.me/v629501137/ed0c/nHW0n3Y0bVE.jpg
  Przy spadku temperatur do minus 20, Moskwa zacznie pobierać gaz z podziemnych magazynów na UPAdlinie. A może źle rozumiem ten tekst?

  .https://youtu.be/vpztI2v76cY
  „Texas” w zbombardowanym Doniecku, Ukraina 2015

  Trochę historii – czyli 24 lata temu http://vkpb.ru/index.php/vyzovy-xxi-veka/item/2375-k-sobytiyam-24-letnej-davnosti-gkchp-17-22-avgusta-1991g

  Kosmiczne OT:
  ВИДЕО. Астронавт NASA Скотт Келли, находящийся в космосе уже 141 день, запечатлел одно из самых зрелищных в мире природных явлений – северное сияние: http://ria.ru/videoclub/20150817/1191725532.html

  O tym jak przez sto ostatnich lat co najmniej robiono antyrosyjska propagandę. http://vk.com/brusek?w=wall274493429_11004%2Fall
  7 самых фантастических мифов об СССР на Западе.
  1 февраля 1992 года в Кэмп-Дэвиде была подписана российско-американская Декларация о завершении холодной войны. Западные пропагандисты выдохнули: все «военное время» они активно формировали у своих граждан образ советских нецивилизованных дикарей

  O Russia Today po niemiecku. Że cieszy się popularnością! http://vk.com/brusek?w=wall274493429_11003%2Fall
  http://www.salve-tv.net/web/de/webtv/home.asp

  Znalazłem piekny tekst – opowieść. Streszczam… http://vk.com/brusek?w=wall274493429_11002%2Fall
  Pewien przedsiębiorca budowlany spod Moskwy zatrudnia TYLKO hałyczyńców. Od razu są informowani że 20% zarobków maja wpłacać na Donbas w celach odbudowy kraju. Przedsiębiorca organizuje im tez „subotniki” by pracownicy brali udział w przygotowywaniu paczek i pomocy humanitarnej dla Donbasu.

  Aha – zatrudniani banderowcy muszą się usmiechac z radością wpłacając na Donbas bo inaczej się ich wywala z roboty…

  Jeżeli redaktor pyta co z prawami pracowników – własciciel mówi że to jest jego prywatna firma i może np. kazać śpiewać w czasie pracy hymn Rosji! Przecież w Japonii pracownicy śpiewają piesni i hymny państwowe i firmowe podnosząc w ten sposób wydajnośc – więc precedens jest!

  Trochę tekstu i zdjęć chyba nowych z tych obozów azow-jugend http://vk.com/brusek?w=wall274493429_11001%2Fall
  .http://cs540102.vk.me/c540103/v540103131/3a5a8/ukvzPvgj-P4.jpg
  .http://cs540102.vk.me/c540103/v540103131/3a5f3/IJUkce61y8Y.jpg
  .http://cs540102.vk.me/c540103/v540103131/3a5eb/GV2ISmgCx9A.jpg
  .http://cs540102.vk.me/c540103/v540103131/3a5e3/z1HOJZPdkW8.jpg
  .http://cs540102.vk.me/c540103/v540103131/3a5d2/bswblu5S3DI.jpg
  .http://cs540102.vk.me/c540103/v540103131/3a5db/dlCU5DaUWIU.jpg

  Z takich azow-jugend wyrastaja duże ścierwa. Ale los ik czasem potrafi pokarać
  .http://cs624219.vk.me/v624219387/3caa3/aPbFgp3t6QQ.jpg
  Минздрав предупреждает.
  Этому „герою” повезло. Он живой, только оторвало руку, которой зиговал, осталась еще одна рука и мы не рекомендуем ему зиговать последней рукой.

  Czy nastapi tez dekomunizacja pieniędzy? .http://cs629501.vk.me/v629501865/a2c8/ftK5lT_wB7w.jpg

  Na razie pieniądze nie są zdekomunizowane a zarabiaja na tych co je posiadają! Okazuje się że teraz oligarchowie przez swoje firmy zagraniczne wykupuja masowo za grosze całą UPAdlinę! To jest naprawdę doskonały interes!
  Киевское правительство постоянно говорит про привлечение зарубежных инвестиций, однако оказывается, что инвестируют в страну только украинцы – через офшоры, считает экономист Александр Охрименко: http://ria.ru/economy/20150817/1191647239.html

  O spadku stopy życiowej
  Уровень жизни на Украине продолжает падать, однако власть и не пытается это изменить, а социально незащищенным категориям граждан остается уповать лишь на чудо, отмечает депутат Рады от фракции «Оппозиционный блок»: http://ria.ru/world/20150817/1191775752.html

  Kolejna akcja bezpośredniej pomocy przez organizację Pani Gubariewej. tekst plus zdjęcia wszystkomówiące i serceszczypatielne w linku
  http://vk.com/brusek?w=wall274493429_10994%2Fall

  O trudnościach prowadzenia akcji mogilizacyjnej .https://youtu.be/7p5352z2VmE

  Interesujący tekst o tym że tam toczy się tez wojna religijna gdzie watykańscy grekokatolicy chcą się stać religia państwową…
  http://vegchel.ru/index.php?newsid=13328

  Amerykanie będą latać nad Rosją a Rosjanie będą zwiedzać i wizytować Portugalię
  http://russian.rt.com/article/109761

  Jewrosojuz wydał na reklamę samego siebie sporą kasę!
  Эксперт: ЕС злоупотребляет средствами налогоплательщиков
  По данным организации Business for Britain, в 2014 году Европейский союз потратил на саморекламу €664 млн. Особое внимание при этом уделялось рекламным кампаниям, нацеленным на детскую аудиторию. По мнению директора аналитического центра The Bruges Group Роберта Оулдса, Брюссель злоупотребляет средствами налогоплательщиков, расходуя их на неэффективную саморекламу.
  http://russian.rt.com/article/109765

  Grafika bez komentarza .http://cs627822.vk.me/v627822962/12760/R7fEusacULA.jpg

  Według Pana Puszkowa wybory prezydenta USA mają małe znaczenie dla obywateli USA, w przeciwieństwie do władz i obywateli Krainy
  Выборы президента США имеют гораздо большее значение для киевских властей, чем для самих американцев, считает Алексей Пушков: http://ria.ru/world/20150817/1191250105.html

  O ropie:
  Нефтяные рекорды: цены на черное золото обновили свой шестилетний минимум
  http://www.novorosinform.org/news/id/35025

  O cenach żywności w Rosji
  Что готовит Центробанк для России на осень? | Информационно-аналитический Центр (ИАЦ) — Карелия (Аналитика, политика, новости, статистика) | Исследование проблем и решение задач
  28 июля 2014 года ЦБ повысил ключевую ставку с 7,5 до 8% годовых, обосновывая это повышением уровня инфляции. Принесёт ли это пользу экономике России …
  http://inance.ru/2014/08/centrobank/
  .http://atlas.socpol.ru/maps/1_3_6.gif
  << na tym zaskakującym wykresie widać jak niesamowity był spadek produkcji "popieriestrojkowy"… Niewiarygodne! Ale w Polsce chyba było gorzej?

  O tym jak to z pieniędzmi i złotem było w ciągu ostatnich 150 lat. Podobne teksty juz wklejałem po polsku. Ten jest po rosyjsku. Zwięźle i dobrze napisane
  http://vegchel.ru/index.php?newsid=13329

  Polubione przez 5 ludzi

  • „Interesujący tekst o tym że tam toczy się tez wojna religijna gdzie watykańscy grekokatolicy chcą się stać religia państwową…”
   Dziwnie z tym koresponduje sprawa Szeptyckiego. Cóż znaczy wymordowanie tysięcy ludzi wobec perspektywy uzyskania statusu religii państwowej na Ukrainie przez podległe wyznanie. Tym bardziej, że ze względu na okrucieństwo zabójców prawdopodobnie wszyscy zamordowani trafili prosto do nieba.

   Polubione przez 4 ludzi

Możliwość komentowania jest wyłączona.