Wojna domowa na Ukrainie 17.08.2015r.- 179 dzień od nowego rozejmu.


Pokojowe porozumienie podpisane w Mińsku praktycznie rzecz biorąc zostało przez stronę ukraińską jednostronnie zerwane.

Wzrost napięcia w Donbasie dostrzegł również niemiecki minister spraw zagranicznych Frank-Walter Steinmeier, który w wywiadzie dla niemieckiej gazety „Bild am Sonntag” powiedział, że w związku z obecną sytuacją zaproponował podczas rozmów z przedstawicielami Moskwy i Kijowa, aby doszło jak najszybciej do spotkania strony ukraińskiej z przedstawicielami władz Donieckiej i Ługańskiej RL, które miałoby się odbyć w obecności reprezentantów OBWE:

„Stawka jest bardzo wysoka. Jeśli strony nie powrócą do stołu rokowań, nowa spirala militarnej eskalacji może się rozpocząć w każdej chwili”– powiedział szef niemieckiej dyplomacji.

Wcześniej, bo 6 sierpnia niemiecki Ruch Praw Obywatelskich „Solidarność”, w rocznicę zrzucenia bomb atomowych na japońskie miasta Nagasaki i Hiroszimę, napisał petycję skierowaną przeciwko możliwości wybuchu III wojny światowej:

„W siedemdziesiątą rocznicę nuklearnego ataku dokonanego na Hiroszimę i Nagasaki świat jest obecnie bliżej wybuchu wojny jądrowej niż podczas kryzysu kubańskiego w 1962 roku. Co jest spowodowane wieloma bezsensownymi prowokacjami skierowanymi przeciwko Rosji i Chinom. W wyniku tego administracja Obamy i NATO wystawiają ludzkość na niebezpieczeństwo zagłady (…) Domagamy się natychmiastowego zaprzestania konfrontacji z Rosją i Chinami oraz powrotu do politycznego rozwiązania wszystkich konfliktów”– napisano w petycji niemieckiego Ruchu Praw Obywatelskich „Solidarność”.

Jak widać i niemieckie władze jak i różne ruchy społeczne w tym kraju bardzo poważnie biorą pod uwagę fakt mającej miejsce w ostatnich czasach wzrost napięcia w stosunkach międzynarodowych, co w efekcie może prowadzić do nieobliczalnych tragicznych skutków.

W tym samym czasie środowiska polskich elit politycznych i wiodące media, które zamiast brać pod uwagę poważną sytuację wywołaną napięciami w relacjach międzynarodowych, dodatkowo eskalują konflikt, co jest bardzo dziwne jeśli chodzi o kraj, którego w sposób najbardziej tragiczny dotknęły skutki ostatniej wojny światowej.

Tak więc pod rządami elit politycznych wywodzących się ze środowisk polskiej „Solidarności” zamiast pokoju i solidarności mamy eskalację konfliktu na niespotykaną- od czasów II Wojny Światowej- skalę.

Czy celem przewrotu politycznego w Polsce na przełomie lat osiemdziesiątych ubiegłego wieku- co obecnie ma to również miejsce na Ukrainie- było wyłącznie izolacja, osłabienie i zniszczenia Rosji?

Jeśli taki właśnie był plan, to zrozumiały staje się bardzo negatywny stosunek polskich elit rządzących i będącej ślepym wykonawcą ich poleceń, administracją państwową, do pozostałej części obywateli, którzy są traktowani przedmiotowo, a nie jako równoprawny- mający swoje prawa- podmiot.

To nieliczenie się z ludźmi jest dowodem na to, że nie o żadną demokrację i dobro obywateli toczyła się przez ostatnie ćwierćwiecze gra, tylko o to aby przygotować tu odpowiedni grunt do wcześniej przewidzianej dla Polski roli do odegrania. I obecnie rola ta zaczęła się urzeczywistniać.

Ciekawe w związku z tym, że tyle ruchów społecznych działających w naszym kraju, które mają na uwadze prawa i swobody obywatelskie, które dbają o to aby panował pokój, nagle zaniemówiły.

Nie są widoczne właśnie dziś gdy powaga sytuacji powinna zmuszać do zajęcia przez nie swojego stanowiska.

Dlaczego tak się dzieje?

Może te wszystkie ruchy dbające o prawa, walczące o pokój i potępiające urojone odradzanie się faszyzmu w Polsce, powstały w zupełnie innym celu niż deklarowany?

Może one są tylko jedną z fasad ułomnej demokracji, których prawdziwym celem jest, aby ukryć prawdę o jej ułomności?

Dowodem właśnie na to może być martwa cisza jaka zapadła w tych środowiskach i ich organizacjach wobec tego co się obecnie dzieje na Ukrainie, ale również i w Polsce.

Bo czyż nagle te siły polityczne- wcześniej dostrzegające łamanie praw obywatelskich tam gdzie nie było ono istotne- dziś przestały  widzieć tego co się dzieje tuż za naszą granicą.

Ta cisza jest bardzo znamienna i wiele dająca do myślenia.

http://www.bild.de/politik/ausland/dr-frank-walter-steinmeier/kann-man-helfen-ohne-sich-die-haende-schmutzig-zu-machen-37278062.bild.html

http://bueso.de/node/8154

Po tym przydługim wstępie przechodzę teraz do relacji z kolejnego dnia wojny domowej na południowo-wschodniej Ukrainie.

Poniżej mapa, na której naniesiono spodziewane kierunki ofensywy wojsk ukraińskich biorących udział  w tzw. operacji antyterrorystycznej w Donbasie:

http://voicesevas.cdnvideo.ru/img/f2283667308b6ba3c1ca8c5303ddcf7d.jpg

W nocy z niedzieli na poniedziałek ukraińska artyleria przeprowadziła intensywny ostrzał dzielnic mieszkaniowych w Doniecku: Kujbyszewskiej, Kirowskiej i Piotrowskiej.

W dzielnicy Kujbyszewskiej pociski trafiły w dom wielorodzinny przy ulicy Dmitrija Kozaka, w dom wielorodzinny przy ulicy Gornozawodzkiej oraz trzy domy wielorodzinne jednorodzinne na ulicach: Olimpiewa, Kornijenki i Aleksandra Tołstoga.

Ponadto zostało uszkodzone lub zniszczone sześć domów prywatnych znajdujących się przy ukicach: Dmitrija Kozaka, Wannikowa, Lista i Kwarcitnej.

Uszkodzona tam też została instalacja gazowa i sieć energetyczna.

W dzielnicy Piotrowskiej trafione zostały pociskami trzy domy przy Placu Zwycięstwa, oraz dwa domy przy ulicach: Fiedkowicza i Kriukowa.

Na obrzeżach dzielnicy Kirowskiej została ostrzelana Staromichajłowka w wyniku czego zostały zniszczone przez bezpośrednie trafienie pociskami artyleryjskimi trzy domy, a 22 uszkodzone w wyniku wybuchów pocisków w ich pobliżu.

Łącznie podczas nocnego ostrzału Doniecka przez ukraińską artylerię zostały zabite dwie osoby cywilne, a 3 kolejne odniosły rany oraz zniszczono lub uszkodzono 42 mieszkania i domy.

Ostrzał Doniecka:

Późnym wieczorem ukraińskie wojsko rozpoczęło ostrzał zachodnich przedmieść Gorłówki. Ostrzał z czołgów prowadzony był z kierunku miejscowości Dzierżyńsk. Później ostrzał Gorłówki prowadzony był przy użyciu ciężkiej artylerii. Ostrzelane zostały: centrum Gorłówki, osiedle Kalinina i Nikitowka. Na skutek tego ostrzału zginęły trzy osoby cywilne, a cztery zostało ranne.

Łącznie w wyniku nocnego ostrzału Gorłówki zostało zniszczonych jedenaście domów oraz centrum pomocy społecznej dla dzieci. Pociski spadały na następujące ukice: Wiernadskogo, Kazarczewa, Goworowa, Oktjabrską, Woźniaka, Żukowską, 60-lecia ZSRR, Kriworożską i Russkają.

W wyniku ostrzału przeprowadzonego przez ukraińską artylerię z kierunku Nowosełowki z soboty na niedzielę na cele cywilne w miejscowości Telmanowo został uszkodzony budynek przedszkola przy ulicy Pierwomajskiej oraz w tej samej okolicy sklep i dom. Ponadto uszkodzone zostały domy przy ulicach Lenina i Mira oraz w tym samym rejonie stacja pogotowia ratunkowego.

W nocy trwał również ostrzał w rejonie Mariupola gdzie ukraińska artyleria ostrzeliwała miejscowość: Sachankę i doszło do walk w rejonie Szirokina oraz na północ od Mariupola w Sartanie:

Na odcinku frontu ługańskiego ukraińskie wojsko sześć razy naruszyło warunki zawieszenia broni.

I tak, około godziny 13:10 przeprowadziło trwający 10 minut prowokacyjny ostrzał obszaru zamieszkałego w Sławianoserbsku. Ostrzał ten prowadzono przy użyciu moździerzy 82 mm.

Poza tym ukraińskie wojsko przy użyciu czołgów, haubic D-30, moździerzy kaliber 82 mm oraz innej broni ręcznej ostrzelało wczoraj miejscowość Priszib.

Ostrzały prowadzone był z rejonu Trechizbienki oraz z okolic miejscowości Szczastie.

Jak podano w dzisiejszym komunikacie Ministerstwa Obrony DRL, ukraińskie wojsko koncentruje swoje siły na trzech kierunkach spodziewanej ofensywy: w sektorze „C„, gdzie zgromadzono 22 bataliony, 130 czołgów, 950 opancerzonych wozów bojowych, 290 moździerzy, haubic i armat oraz 35 wyrzutni rakiet „Grad”, w sektorze „B„, gdzie znajduje się 26 batalionów, 230 czołgów, 830 opancerzonych wozów bojowych, 360 sztuk różnego rodzaju artylerii i 75 wyrzutni rakiet „Grad”, w sektorze „M„, 20 batalionów, 75 czołgów, 545 wozów opancerzonych, 180 sztuk artylerii i 22 wyrzutnie rakiet „Grad”. Dalsze konwoje piechoty i sprzętu ciężkiego kierowane są w rejon frontu.

Poniżej sprawozdanie z konferencji prasowej misji OBWE w Donbasie:

Poniżej film, na którym kobiety z Gorłówki domagają się od obserwatorów misji OBWE, żeby bardziej skutecznie wykonywali swoje obowiązki, gdyż przez ich zaniedbanie nadal giną niewinni ludzie z rąk ukraińskich wojsk:

W dniu 13 sierpnia na terenie DRL zostały rozbite dwie ukraińskie grupy dywersyjno-sabotażowe, z których został wzięty do niewoli jeden oficer. Oficer ten jest obecnie przesłuchiwany. Jak dotychczas ustalono grupy te miały za zadanie zebranie informacji na temat dowódców służb bezpieczeństwa i milicji, w celu ich późniejszej likwidacji oraz zdobycie kilku sztuk „techniki” wojskowej do wykorzystania w zainscenizowanych prowokacjach. Danych osobowych ukraińskiego oficera nie podano do wiadomości publicznej ze względu na dobro śledztwa.

Były zastępca dowódcy ukraińskiego batalionu „Ajdar” Riczko został zatrzymany w centrum Łucka za prowadzenie samochodu pod wpływem alkoholu:

Na koniec kilka aktualnych filmów:

Pozdrawiam.

143 uwagi do wpisu “Wojna domowa na Ukrainie 17.08.2015r.- 179 dzień od nowego rozejmu.

 1. No i mamy wielki problem.

  Śmigłowcowe mistrzostwa świata w Przylepie

  Zakończyły się 15. Śmigłowcowe Mistrzostwa Świata FAI. W zawodach na lotnisku Aeroklubu Ziemi Lubuskiej Przylep w Zielonej Górze swoją dominację potwierdzili Rosjanie, którzy triumfowali zarówno w klasyfikacjach indywidualnych, jak też drużynowej. Najlepsza polska załoga została sklasyfikowana na ósmym miejscu.

  http://wiadomosci.onet.pl/lubuskie/smiglowcowe-mistrzostwa-swiata-w-przylepie/h4pprj

  Możemy się tylko pocieszać, że te śmigłowce, na których te złe ruskie zwyciężyły były wyprodukowane w Świdniku

  Polubione przez 7 ludzi

 2. Jak poinformował BiznesAlert.pl, minister energetyki Wołodymyr Demczyszyn w wypowiedzi z 14 sierpnia dla portalu Tyzhden.ua stwierdził, że w przypadku mroźnej zimy Ukraina nie przetrwa bez dostaw rosyjskiego gazu ziemnego. Wyraził jednocześnie przekonanie, że Kijów podejmie decyzję o wznowieniu dostaw surowca z Rosji.
  http://www.cire.pl/item,115745,1,0,0,0,0,0,demczyszyn-przy-mroznej-zimie-ukraina-nie-przetrwa-bez-rosyjskiego-gazu.html

  Polubione przez 5 ludzi

 3. Wyprzedaż trwa. Gabinet Rady Ministrów Ukrainy przedłożył Parlamentowi projekt ustawy w sprawie procesu prywatyzacji portów morskich. Decyzja o prywatyzacji portów spotkała się z krytyką organizacji przedsiębiorców na Ukrainie. Porty przeładunkowe to jedne z nielicznych przedsiębiorstw na Ukrainie, które od lat przynoszą zyski.
  http://logistyka.wnp.pl/ukraina-prywatyzacja-wiekszosci-portow-i-terminali-morskich,255681_1_0_0.html

  Polubione przez 6 ludzi

  • A jak na tą decyzję zareagowała Mafia Odeska ,oni tam mają więcej do powiedzenia na terenie tych portów niż władza. Trzeba pamiętać , że ww. port jest ważnym szlakiem przestępczym w przewozie różnej kontrabandy ze wschodu na zachód. Taki port to dobry biznes.. 🙂
   Witam państwa po dłuższej nieobecności.

   Polubione przez 7 ludzi

   • Witam, luk 🙂
    Możliwe ,że porty przejma koncerny zagraniczne inwestujące w rolnictwo na Ukrainie. W ten sposób będą kontrolować cały eksport zbóż z Ukrainy (transport morski odpowiada za ponad 90% całego eksportu tego towaru z Krainy).

    Polubione przez 5 ludzi

    • Niestety nie widziałem. Pewnie były wklejane podczas mojej nieobecności. 🙂 Niedawno Airbus podpisał kontrakt na dostawę 250 samolotów A320 NEO do Indii. Ciekawa ta dzisiejsza dymisja Mikosza z prezesury LOT-u. Swoją drogą trochę kiepski ten inwestor, liczyłem na Turkisch Air . Pozdrawiam.

     Polubione przez 1 osoba

 4. Ministerstwo Finansów Ukrainy uważa , że pod koniec roku zostanie zahamowane tempo spadku PKB. Najbardziej rzuca sie w oczy ostatni argument na rzecz poprawy sytuacji finansowej Krainy cytuje:
  Але найбільший вплив на покращання динаміки буде надавати ефект низької статистичної бази», – йдеться в документі.
  Tłumacząc na prosty język polski- gorzej już być nie może. 🙂
  http://n-auditor.com.ua/uk/novini/finansi/item/31180-%D0%BC%D1%96%D0%BD%D0%B5%D0%BA%D0%BE%D0%BD%D0%BE%D0%BC%D1%80%D0%BE%D0%B7%D0%B2%D0%B8%D1%82%D0%BA%D1%83-%D0%BE%D1%87%D1%96%D0%BA%D1%83%D1%94-%D1%83%D0%BF%D0%BE%D0%B2%D1%96%D0%BB%D1%8C%D0%BD%D0%B5%D0%BD%D0%BD%D1%8F-%D0%BF%D0%B0%D0%B4%D1%96%D0%BD%D0%BD%D1%8F-%D0%B2%D0%B2%D0%BF-%D0%B7%D0%B0-%D0%BF%D1%96%D0%B4%D1%81%D1%83%D0%BC%D0%BA%D0%B0%D0%BC%D0%B8-2015-%D1%80.html

  Polubione przez 5 ludzi

 5. Wiadomości z kresów 🙂
  Czarny bilbord z napisem „Wołyń 1943. Nie o zemstę, lecz o pamięć wołają…” stanął przy przejściu granicznym w Hrebennem. To inicjatywa posła na Sejm RP Marka Poznańskiego.
  http://www.kresy.pl/wydarzenia,ukraina?zobacz/posel-przypomnial-ukraincom-o-wolynskim-lubobojstwie-juz-na-granicy
  http://zamosc.tv/tv/8165-nie-o-zemste/
  W ramach kolejnej reorganizacji rosyjskiego wojska mają zostać odtworzone armie pancerne. Z pewnością powstanie jedna armia tego typu, ale nie wyklucza się powołania drugiej.
  http://www.kresy.pl/wydarzenia,wojskowosc?zobacz/rosja-powrot-armii-pancernych
  O sprawie informował Mania
  Ukraińscy milicjanci: w strzelaninę w Mukaczewie byli zamieszani wysocy urzędnicy, zmuszano nas do niszczenia dowodów
  http://www.kresy.pl/wydarzenia,spoleczenstwo?zobacz/ukrainscy-milicjanci-w-strzelanine-w-mukaczewie-byli-zamieszani-wysocy-urzednicy-zmuszano-nas-do-niszczenia-dowodow
  Serhij Truszkin, mieszkający w Polsce ukraiński dziennikarz i działacz organizacji Euromajdan Warszawa zwrócił się z prośbą do Tomasza Maciejczuka, by ten dał spokój Ukrainie i zajął się Polską. Wcześniej Polak publikował wiadomości dotyczące nieprawidłowości na Ukrainie i kłopotów państwa.
  http://www.kresy.pl/wydarzenia,spoleczenstwo?zobacz/ukrainski-dziennikarz-do-maciejczuka-zostaw-ukraine-w-spokoju
  Wiadomo już, dokąd z pierwszą wizytą zagraniczną uda się prezydent Andrzej Duda i w jakich spotkaniach weźmie udział w ciągu najbliższych miesięcy. Wizyta Na Ukrainę nie jest wykluczona aczkolwiek nie jest tez zatwierdzona przez obecnego Prezydenta RP.
  http://www.kresy.pl/wydarzenia,polityka?zobacz/ogloszono-plan-wizyt-i-spotkan-zagranicznych-prezydenta-dudy
  Kresy.pl jedyne polskie medium, które podało także wersje separatystów w sprawie tragicznego ostrzału Mariupola.
  http://www.kresy.pl/wydarzenia,spoleczenstwo?zobacz/ostrzal-przedmiesc-mariupola-ukraincy-mowia-o-akcie-terroryzmu-separatysci-o-prowokacji

  Polubione przez 5 ludzi

 6. Podsumowanie Olimpiady wojskowej w Rosji
  Zawody wojskowe odbywały się równocześnie na 11 poligonach rozlokowanych w trzech okręgach wojskowych – Zachodnim, Południowym i Centralnym. Brali w nich udział specjaliści wojsk lądowych, sił powietrznych i morskich (w tym piechoty morskiej). Łącznie w zawodach uczestniczyło 57 drużyn z 17 państw – razem około dwóch tysięcy „zawodników”
  http://www.defence24.pl/245050,zakonczyla-sie-olimpiada-wojskowa-w-rosji-wygrali-gospodarze

  Polubione przez 3 ludzi

 7. Ręce mi opadły. Ambasad USA na Ukrainie zaprotestowała przeciwko łamaniu praw człowieka na Ukrainie, czyli zakazowi „parad LGBT”…
  .http://ic.pics.livejournal.com/varjag_2007/14087589/1616517/1616517_original.jpg
  „Dla rządu, nie ma ważniejszego zadania niż ochrona podstawowych wolności i praw człowieka dla jego ludu Dlatego żałujemy, że w weekend w działaczom LGBT w Odessie zostały odmówione prawa do wolność zgromadzeń, byli zastraszani, rzucali w nich bomby dymne, bo byli za rozszerzeniem praw obywatelskich i jednakowej ochrony prawnej. Odessa jako żywy skrzyżowaniu wielu kultur i kosmopolityczne centrum ma wielki potencjał, ale powinna zapewnić, że prawa słabszych grup społecznych nie są ignorowane I nie zapomnieć, że wszyscy ludzie mają prawo do życia wolnego od przemocy i dyskryminacji . Jak powiedział prezydent Obama, Prawa LGBT to prawa człowieka. Stany Zjednoczone zdecydowanie popierają tych, na Ukrainie, którzy opowiadają się za równymi prawami i jednakową ochroną prawną dla wszystkich ludzi w tym lesbijek, gejów, biseksualistów i osób transpłciowych”…

  Polubione przez 6 ludzi

  • hahahaha
   Mania nie wiedziałeś ,że są równi i równiejsi? Co z tego ,ze na wschodzie giną dzieci, kobiety, starcy najważniejszym problemem Ukrainy jest to, że nie zorganizowała parady LGBT.
   Komentarz jeden: Tak długo propaganda multi-kulti ogłupiała/okłamywała Amerykanów ,aż ci w te kłamstwa uwierzyli 🙂

   Polubione przez 5 ludzi

 8. Dzisiaj ktoś zauważył, że nie ma żadnych aktualnych informacji o armii Noworosji. Przejrzałem więc wszelkie linki, z których dotychczas czerpałem informację, I rzeczywiście od rana cisza. Gdzieniegdzie tylko filmy z „gadającymi głowami”, omawiające w miarę neutralne tematy.

  Polubione przez 4 ludzi

 9. Po OBWE ocknął się Sekretarz generalny ONZ który wezwał uczestników na Donbasie do „deeskalacji” działań. Wezwał także do kontynuowania dialogu i przestrzegania porozumień zawartych w Mińsku;
  http://dnr-news.com/dnr/24237-gensek-oon-prizval-k-srochnym-shagam-dlya-deeskalacii-na-vostoke-ukrainy.html
  http://ria.ru/world/20150817/1191505756.html
  http://zn.ua/POLITICS/gensek-oon-prizval-k-srochnym-shagam-dlya-deeskalacii-v-donbasse-185863_.html

  Polubione przez 3 ludzi

 10. Właśnie przed momentem sprawdziłem MM i nie ma żadnych walk w tej chwili , z wyjątkiem boju na pd. od Stanicy Ługańskiej. Lata też jakiś ukopski dron nad Donieckiem. A jeszcze wczoraj front był rozpalony do czerwoności.

  Polubione przez 3 ludzi

 11. Cisza z Noworosji to jedna sprawa, a namierzanie noworosyjskiej artylerii to problem z jakim od jakiegos czasu borykaja sie ukry.
  Dlaczego tak jest? Tutaj polecam artykul niestety -po niemiecku- przelozony przez niemieckiego blogiera z norweskiej gazety. Artykul umiescilem na Bruska starej stronie, poniewaz jest troche przydlugi aby go tutaj umieszczac. Strony blogiera nie chcialem podawac, gdz jest on jednym z wielu artykulow i ciezko byloby go znalezc.
  W skrocie: chodzi o blokowanie przez Nowo/Rosjan wrogiej elektroniki: komunikacji miedzy odzialami ukrow (GPS), satelitarnego przekazywania danych, itd. problemu przed jakim stoi us/nato

  Bardzo ciekawy artykul dla interesujacych sie najnowsza rosyjska technologia militarna.
  Tekst po niemiecku na stronie:
  https://adnovumteam.wordpress.com/2015/07/26/b-%E2%99%AB-26-07-2015-zamiast-prasowki-aktualnej-informacje-sprzed-roku/comment-page-1/#comment-60920

  Polubione przez 5 ludzi

 12. Witam po paru dniach „postu”….
  Napiszę tak – jak się czyta AdNovum to tak naprawdę, gdyby nie świadomość że tam giną ludzie, że tam rozwalane są domy… to wpisy Wacpaństwa i informacje stanowią jakiś kabaret i komedyję nieprawdopodobną. Obiektywnie jest to odlot totalny i śmiech z tych „ukrów” – głupich, debilnych, prawdyniemówiących, stanowiących jakiś obcy gatunek na Planecie Ziemia…

  Spędziłem kilka dni na Śląsku wśród Rodziny na badaniach socjologicznych które wykazały na kilkunastoosobowej próbce społeczeństwa że:

  1. Zazoombienie nie zalezy od wieku – choć młodsze osobniki są mniej zazombione. Prawdopodobnie wynika to z faktu lepszego i czestszego posługiwania się internetem i celowego lub przypadkowego docierania do prawdziwych informacji.

  2. Zazombienie zależy wprost proporcjonalnie do potęgi co najmniej 1024 od częstotliwości oglądania TVNieprawda ze szczególnym uwzględnieniem Szkła Kontaktowego…

  3. Osobniki do tej pory nie posiadające swojego zdania zaczynają szukać informacji PRAWDZIWYCH – za pośrednictwem internetu…

  Po za tym do północy czytalem informacje spływające z frontu a jadąc dziś autem szlag mnie jasny trafiał na Trójkowe dzienniki które wyliczały ile domów i osób rozwaliłi „separatyści”… Wszystko się zgadzało poza tym kto strzelał i mordował…

  PS
  Kilka linków które chyba nie były – prosze o wybaczenie jezeli się z kims powtarzam….

  Ciekawe rozważania „filozoficzne” АННУШКА УЖЕ КУПИЛА ПОДСОЛНЕЧНОЕ МАСЛО ДЛЯ УКРАИНЫ. ЮРИЙ ДУДКИН
  http://news-front.info/2015/08/15/annushka-uzhe-kupila-podsolnechnoe-maslo-dlya-ukrainy-yurij-dudkin/

  Trochę humoru? .https://youtu.be/15FeDsbcDro

  Do czego może służyc internet? Czy może to być narzędzie wojny? http://ria.ru/world/20150817/1189577712.html

  Do zastanowienia: „mój brat wrócił z ATO” http://rusnext.ru/recent_opinions/1439305667

  Liaszko czyli ZDRADA!!!!! .https://youtu.be/rW66_woxUcE

  Jeszcze jeden link na informacje ze wstępniaka – ile czego ma Kraina przeciwko Powstańcom? http://nakontrole.org/news/7587

  Kolejny pociąg ukrów na front: .https://youtu.be/uOEfL7isWD4

  Bez komentarza:
  Не хватает фразы: „Но приехала новая полиция и всех помирила”

  Задержан грузовик и военные, покидающие зону «АТО» с оружием. На временно оккупированной территории ЛНР пограничники задержали грузовик с номерами неустановленного образца, заполненный оружием и военнослужащих ВСУ. Машина была обнаружена в лесополосе вблизи населенного пункта Бахмутовка.

  «В кузове автомобиля правоохранители обнаружили 43 тротиловые шашки весом почти 12 килограммов, три противопехотные мины, 143 гранаты разных типов, примерно шесть тысяч патронов различного калибра, 26 боеприпасов для подствольного гранатомета, более сотни запалов к гранатам, а также снайперский прицел ПСО-1, подствольный гранатомет ГП-25, электродетонатор и дымовую шашку», — сказано в сообщении.

  По словам правоохранителей, во время осмотра автомобиля к ним подошли трое мужчин, один из которых назвался военнослужащим взвода материально-технического обеспечения и заверил, что грузовик принадлежит военной части и груз необходимо доставить к месту ее дислокации. По всей вероятности, украинские военные, как это ранее неоднократно бывало, решили немного поправить свое финансовое положение и продать, вверенное им оружие криминальным элементам. В настоящее время оружие и боеприпасы изъяты.
  .http://cs621825.vk.me/v621825828/380a1/Wmn0fHnIf84.jpg

  Bardzo ciekawa analiza „sprawy Mistrali” http://www.novorosinform.org/articles/id/1640

  Ameryka przeciw Chinom?
  http://ria.ru/world/20150817/1189691951.html
  http://www.nytimes.com/2015/08/17/us/politics/obama-administration-warns-beijing-about-agents-operating-in-us.html?hp&action=click&pgtype=Homepage&module=first-column-region&region=top-news&WT.nav=top-news&_r=1

  .https://youtu.be/otdwu8L1g5g МНЕНИЕ. На каждом крупном украинском канале введена цензура
  (Автор: Дмитрий Скворцов)

  Genera kijowski: „pora by przestać wysyłać młodzież do ATO” http://nahnews.org/318064-general-xvatit-opravlyat-molodyozh-voevat-v-donbass/?utm_source=VK&utm_medium=nova&utm_campaign=VV

  .https://youtu.be/NXIRk1gr3J4 Pani Katasonowa o antyrosyjskiej propagandzie…

  Dawid Hudziec
  Today at 8:32 am
  Ciężki ostrzał Doniecka!
  http://novorossia.today/?p=64541

  Nocny ostrzał mikro-rejonu Azotnego
  http://novorossia.today/?p=64548

  Z cyklu „surwiwalowego” – jak przezyć gdy walą do ciebie GRADy?
  http://vk.com/brusek?w=wall274493429_10953%2Fall

  O złocie jakie skupuja Chiny i Rosja http://ria.ru/economy/20150816/1189324970.html

  Ukry odkryły cwany plan wrazych „Ruskich” .http://cs629205.vk.me/v629205312/9677/qMxqj5dntkg.jpg

  Były żołnierz ukropski opowiada! .https://youtu.be/pQpZ6lFSCew

  Pierwsza eurointegracja… .http://cs629430.vk.me/v629430135/d131/0tWjr83YFU0.jpg

  Gruzja żąda od Krainy potwierdzenia że Saakaszwili dostał obywatelstwo, bo wedłuch nich nie wszystko jest ok! http://antifashist.com/item/valcman-prikinulsya-shlangom-gruzinskoe-pravitelstvo-trebuet-podtverdit-ukrainskoe-grazhdanstvo-saakashvili.html#ixzz3j0gryGMI

  Gienadij Dubowoj – reporter. http://vk.com/brusek?w=wall274493429_10945%2Fall
  http://politobzor.net/show-61952-podvig-ukropa-v-centre-kieva-poyman-grem-filips.html

  Bez komentarza:
  .http://cs622626.vk.me/v622626276/232c1/Y-vzpKOQ5pc.jpg

  .http://cs543108.vk.me/v543108717/48dc/dBIg54G3FyQ.jpg

  Ciekawy tekst o Breżniewie… http://vk.com/brusek?w=wall274493429_10943%2Fall

  Obywatele Krainy na „U” maja coraz większe problemy by dostać „wizę szengeńską” http://riafan.ru/374420-ukraintsam-vse-slozhnee-poluchit-shengenskuyu-vizu/

  Niedokończona wojna (I WŚ) .https://youtu.be/CVg9IIWhQjY

  Ciekawostka! http://vk.com/brusek?w=wall274493429_10937%2Fall
  Выяснилось истинное предназначение игр «Косынка», «Сапёр» и «Червы». По легенде, их использовали в начале 90-х, чтобы обучить пользователей Windows навыкам работы с мышью и сетью.
  Czyli do czego tak naprawdę służą gry komputerowe?

  Sądząc po statystykach sprzedaży w USA – obywatele tego kraju przygotowują się krachu http://vk.com/brusek?w=wall274493429_10932%2Fall

  Bohaterowie naszych czasów… .https://youtu.be/MexUCsUsFUs

  Polubione przez 4 ludzi

Możliwość komentowania jest wyłączona.