Wojna domowa na Ukrainie 19.08.2015r.- 181 dzień od nowego rozejmu.


Szczastie- pozostałości po ukraińskim stanowisku ogniowym.

„Domagając się rozlokowania w Polsce większych sił NATO, prezydent Andrzej Duda narusza kompromis z Newport, co grozi konfliktem nie tyle z Rosją co wewnątrz Sojuszu”- napisano w niemieckim dziennikuSüddeutsche Zeitung”

„Nowy polski prezydent Andrzej Duda rozpoczął urzędowanie deklaracją walki, którą na pierwszy rzut oka kieruje tylko przeciwko Rosji. Domaga się większych gwarancji bezpieczeństwa od NATO i silniejszej obecności Sojuszu” – pisze Daniel Brössler w opublikowanym w zeszły poniedziałek artykule w „Süddeutsche Zeitung” (SZ)

Wychodząc z taką inicjatywą Andrzej Duda mówiąc dodatkowo o „Newport Plus”, która ma zostać poruszona na przyszłorocznym szczycie NATO w Warszawie,„kwestionuje mozolnie osiągnięty wcześniej  kompromis”.

Ten zaś kompromis oznacza, że pogodzono w nim lęki państw członkowskich sojuszu NATO z jego wschodniej flanki przed „rażącą agresją Rosji”, z lękami pozostałych państw sojuszu przed rozpoczęciem „nowej spirali zbrojeń”.

Wyrazem tego kompromisu było utworzenie przez NATO nowej szpicy, czyli sił szybkiego reagowania na spodziewane zagrożenia, ale jednocześnie związany jest on z rezygnacją ze stacjonowania większych międzynarodowych oddziałów na terytorium nowych krajów członkowskich tzw. flanki wschodniej NATO.

„Nie jest to pierwszy prezydent Polski, który być może niebawem otrzyma wsparcie nowego narodowo-konserwatywnego rządu, wyrażający przekonanie, że w przypadku rosyjskiego ataku na wielką skalę to nie wystarczy. Także przywódcy Platformy Obywatelskiej więcej oczekiwali od NATO. Jednak mieli pojęcie, jak funkcjonuje Sojusz”– zauważa Brössler.

W Sojuszu obowiązuje zasada jednomyślności, której nie jest w stanie naruszyć nawet szczególna rola USA w NATO, wyjaśnia autor artykułu i ostrzega:

„Wiara polskiej prawicy w to, że zażartą walką dyplomatyczną i dobrymi relacjami z Waszyngtonem da się wszystko osiągnąć, stanowi zagrożenie dla skuteczności tego pragmatyzmu, który, także dzięki Polsce, pozwolił zachować spójność NATO”.

Jak z powyższego wynika niemieccy publicyści obawiają się, że takie inicjatywy polskiego prezydenta uderzą w jedność sojuszu, co jest na rękę Rosji.

W reakcji na tekst Daniela Brösslera w opublikowanym w „Süddeutsche Zeitung”, szef polskiego MON Tomasz Siemoniak opublikował na swoim profilu na Twitterze następują opinię:

„Nie dajmy się rozgrywać niemieckiej gazecie. To taki wstęp do dyskusji przed Warsaw Summit 2016”

Słowa te potwierdzają jedność myślenia w sprawie zagrożenia rosyjskiego i obecności obcych wojsk w ramach sojuszu NATO w Polsce i w innych krajach jego wschodniej flanki.

Czyli, że polityka nowej ekipy politycznej, obecnie prezentowana przez prezydenta, w odniesieniu do eskalacji konfliktu na Wschodzie nie ulegnie zmianie.

Warto się przy tej okazji zastanowić z czego taka jedność, pomimo deklarowanej przez PO i PiS, wzajemnej wrogości, wynika?

Otóż w przeddzień inauguracji, nowy prezydent RP Andrzej Duda w wywiadzie dla PAP powiedział:

„Zastanawiam się nad pomysłem stworzenia bloku państw od Bałtyku do Morza Czarnego i Adriatyku”

Taką samą koncepcję wcielał w życie poprzednik ideowy Andrzeja Dudy na stanowisku prezydenta Lech Kaczyński i zapewne jest ona celem dla obecnego szefa PiS.

Według tej koncepcji, która jeszcze powstała w okresie międzywojennym i zakończyła się wtedy kompletnym fiaskiem, w skład państw „intermarum” miały by wejść Ukraina, Litwa i Białoruś (ULB), zaś Polska zajęłaby w tym układzie pozycję lokalnego lidera kontrolując całą Europę Środkowo-Wschodnią i ewentualnie północne Bałkany:

A tak ta idea wygląda dziś:

Natomiast wg. amerykańskiego punktu widzenia przedstawia się ona w ten sposób:

Oczywiście koncepcja ta jest teoretycznie słuszna, ale w dniu 1 września 1939 roku okazało się jak tego typu mrzonki, za które zapłacił bardzo wysoką cenę naród polski, się kończą.

Tak więc dziś, ponownie realizując politykę brytyjską wcielaną w życie tym razem za pośrednictwem Stanów Zjednoczonych mamy stać się przedmurzem wystawionym na odstrzał.

Dowodzi to jak nieliczące się z dobrem i interesem narodu mamy postsolidarnościowe elity polityczne, które za nic mając dobro kraju pełnią rolę spolegliwych wykonawców doktryn politycznych globalnych planistów. Oczywiście im to się zapewne opłaca, ale społeczeństwu nie, bo rachunek jak zwykle pokryją ci, którzy nic nie mają do powiedzenia.

Natomiast ta wspomniana jedność, pomimo deklarowanej różnicy w poglądach, dwóch obecnie największych partii politycznych wywodzących się z solidarnościowej kolebki, dowodzi, że cele nadrzędne, które ma do wykonania Polska są poza wszelką dyskusją.

Tak więc mamy kolejnego prezydenta, który w kwestiach socjalnych obieca wszystko to co chce usłyszeć zmanipulowany wyborca, zaś w sprawach pilnowania interesów światowego hegemona, zrobi więcej niż on od niego wymaga.

Na koniec warto się zastanowić czemu ta wykonywana polskimi rękami, bez względu kto tu rządzi, jest wcielana?

Odpowiedź na to pytanie jest bardzo prosta.

Otóż chodzi w niej tylko o to aby utrzymać przez Stany Zjednoczone swojej dominującej pozycji na kontynencie zachodnio-europejskim, co uniemożliwi powstanie wzajemnej przestrzeni współpracy pomiędzy Niemcami i Rosją, który umożliwi dalszy rozwój potęgi gospodarki niemieckiej opartej na rosyjskich surowcach oraz wschodnio-europejskich i azjatyckich rynkach zbytu.

W tym celu Stany Zjednoczone za pośrednictwem swych wasali chce stworzyć na linii państw wschodniej flanki NATO kordon sanitarny oddzielający Rosję od Niemiec i pozostałej części Europy zachodniej.

Pytaniem tylko jest, jak długo administracja amerykańska będzie się trzymała takiej nierealnej koncepcji geostrategicznej i cy po zmianie kierunku wiatru my znów nie pozostawieni zostaniemy sami ze swoimi problemami?

Jak widać nasze elity polityczne poza tu i teraz, poza własnym doraźnym i egoistycznym interesem nie widzą nic ponadto, nie wybiegają choćby na kilka lat w przód, wychodząc z założenia, że to co osiągną teraz jest ważniejsze niż to co można osiągnąć w przyszłości. Tak więc ponownie mamy przykład prowadzonej krótkowzrocznej, egoistycznej polityki ludzi władzy, zaś za ich egoizm i szemrane interesy jak zwykle my będziemy musieli zapłacić bardzo słony rachunek.

 1.  http://www.sueddeutsche.de/politik/nato-kampfansage-an-die-eigenen-truppen-1.2600950

               

     2.   https://twitter.com/dbroessler

               

     3.   https://twitter.com/TomaszSiemoniak?ref_src=twsrc^tfw

***

Kończąc ten przydługi wstęp przechodzę teraz do relacji z kolejnego dnia wojny domowej na południowo-wschodniej Ukrainie.

Noc w Doniecku i Gorłówce upłynęła stosunkowo spokojnie. Nie było żadnych zniszczeń i nikt nie odniósł obrażeń w wyniku ostrzału prowadzonego przez ukraińską artylerię.

Natomiast wczoraj wieczorem od godziny 19:30 w rejonie miejscowości Krasnogorowka-Staromichajłowka-Marinka-Aleksandrowka doszło do ciężkich walk. Walki te przeciągnęły się do późnych godzin nocnych i zakończyły po północy. Podczas walk w rejonie osiedla Marinka w użyciu były czołgi i broń pancerna. Jednocześnie ukraińska artyleria prowadziła ostrzał z kierunku Krasnogorowki pozycji obronnych sił powstańczych w rejonie Staromichajłowki. Powstańcy zaatakowali tam stanowiska ogniowe na wschodnim przedpolu Krasnogorowki skutecznie je uciszając.

Później, około godziny 21:45 walki rozpoczęły się w rejonie lotniska i miejscowości Piaski, ale tam szybko zostały wyciszone w wyniku skutecznego oporu stawianego przez powstańców.

Na odcinku frontu południowego ukraińska artyleria ponownie ostrzelała z kierunku Wołnowachy linie obronne sił powstańczych na południowym i zachodnim przedpolu miejscowości Dokuczajewsk:

Może to wczorajsze uspokojenie sytuacji w Donbasie spowodowane jest ostrą reakcją szefa rosyjskiej dyplomacji Siergieja Ławrowa? Jak sądzę najbliższy tydzień da nam na to pytanie odpowiedź:

Według raportu przekazanego przez serwis prasowy Ministerstwa Obrony ŁRL od godziny 06:00 w poniedziałek 17 sierpnia do godziny 06:00 we wtrek 18 sierpnia, ukraińskie wojsko sześć razy naruszyło warunki zawieszenia broni.

I tak:

W godzinach od 14:40 do 15:40 ukraińskie wojsko przy użyciu opancerzonych wozów bojowych BMP-2 i moździerzy kaliber 82 mm przeprowadziło ostrzał z kierunku Nowotoszkowki na miejscowość Żiełobok.

Pomiędzy godziną 19:00 a 20:35 ukraińskie wojsko ze wzgórza 175,9 ostrzelało okolice wsi Suchodoł.

Następnie w godzinach 19:30 do 20:00 z kierunku miejscowości Łopaskino ukraińskie wojsko ostrzelało przy użyciu moździerzy kaliber 120 i 82 mm oraz działek przeciwlotniczych ZU-23-2 wieś Żiełtoje.

Przeprowadzono również przy użyciu granatników i moździerzy kaliber 82 mm krótki ostrzał około godziny 19:30 z kierunku punktu ogniowego Rassadka  na wieś Niżnyje Łozowoje.

Podobny w intensywności ostrzał przy użyciu moździerzy kaliber 120 mm przeprowadzono około godziny 19:40 z kierunku Krimskoje na okolice wsi Frunze.

Około 23:21 z kierunku miejscowości Popasnaja ukraińskie wojsko przy użyciu ciężkiej artylerii kaliber 152 mm wystrzeliło siedem salw na zachodnie obrzeża miejscowości Pierwomajsk.

Późną nocą od około godziny 22:47 doszło tradycyjnie do walk w rejonie pomnika Kniazia Igora, gdzie ukraińskie wojsko przy użyciu ciężkiej artylerii i moździerzy ostrzeliwało pozycje obronne wojsk powstańczych ŁRL:

***

Wczoraj w Iłowajsku położono kamień węgielny pod budowę pomnika poświęconego pamięci poległych w obronie DRL:

Ukraińska SB poinformowała o zatrzymaniu w Kijowie pięciu obywateli rosyjskich, którzy rzekomo mieli przygotowywać zamachy terrorystyczne w stolicy Ukrainy:

Białoruski prezydent Aleksander Łukaszenko zarządził wzmocnienie południowej granicy państwowej:

„Nie będę ukrywał, że należy wzmocnić południowe granice. I to nie dlatego, że boimy się Ukraińców, że oczekujemy z tej strony ataku. Obawiamy się, że w wyniku tego, co się obecnie dzieje na Ukrainie, nie przeniknął tu różnego rodzaju element, który nie jest potrzebny na Białorusi, w szczególności broń”.

Natomiast nasze władze nie obawiają się od swojej południowo-wschodniej granicy niczego złego, co dowodzi chociażby wydanie ponad pół miliona wiz dla Ukraińców. Czy nasze władze chociaż wiedzą komu te wizy wydały, czy ci ludzie powrócili w określonym terminie do swojego kraju i co oni na terenie Polski robią?

Poniżej film opublikowany na Facebooku, na którym udokumentowano jak wielkie są kolejki do stołówki w jednym z obozów szkoleniowych ukraińskiej armii:

Na koniec kilka zdjęć:

Iłowajsk- pomnik ku czci pamięci obrońców DRL.

Tyle pozostało po ukraińskim stanowisku ogniowym w okolicy miejscowości Szczastie.

I jeszcze kilka aktualnych filmów:

Pozdrawiam.

Reklamy

146 uwag do wpisu “Wojna domowa na Ukrainie 19.08.2015r.- 181 dzień od nowego rozejmu.

 1. Dobry wieczór…
  Kilka linków?

  .https://youtu.be/pfPPA-_znSw Niemiecka TV zajęła się tropieniem antyamarykańską propagandą…

  Juz linkowałem informację teraz krótki filmik z kolejnych ćwiczeń NATO .https://youtu.be/hPwkXBG8b_E

  Powstańcy powstrzymali kolejny atak na Lotniskowiec. Straty ukrów 37 osób plus czołg
  http://vk.com/infoblokada?w=wall-3108310_274860

  Zestaw filmowy: http://vk.com/brusek?w=wall274493429_11236%2Fall
  1. Украина во мгле. Выпуск №18. Война на Донбассе
  2. Сергей Лавров: Рассчитываю на воспитательный характер для Киева трехсторонней встречи в Берлине
  3. Специальное заседание ОБСЕ
  4. Задержана украинская ДРГ
  5. Задержание сотрудника МВД ДНР в Краматорске оказалось фейком
  6. Пьяные солдаты ВСУ устроили стрельбу в Ровненской области
  7. Аркадий Бейненсон: Украина замерла и осталась в 1991 году
  8. Шведские аптеки выпустят серию расистских пластырей
  9. У здания бывшей резиденции основателя Турции в Стамбуле прогремел взрыв

  Amerykanie przeprowadzili próby rakiety balistycznej – jak mówił nasz pułkownik na wojsku uczelnianym „Minituman 3” http://www.vz.ru/news/2015/8/19/762117.html

  Sienia jak wampir wysysa wszystko co się da z jednej odeskiej firmy http://nahnews.org/322557-kaplin-yacenyuk-kak-vampir-vysasyvaet-krov-iz-odesskogo-priportovogo-zavoda/?utm_source=VK&utm_medium=nova&utm_campaign=VV

  Wojna zabiera wszystkich. Nawet najlepszych. Zginał dowódca często cytowany i opisywany „Riazań”. http://dnr24.com/main/12357-ubit-komandir-drg-ryazan-eduard-gilazov.html

  Podobno dość nieoczekiwana wiadomość nadeszła zza oceanu że nagle zapasy ropu w USA wzrosły o 0,6% http://vk.com/brusek?w=wall274493429_11232%2Fall

  Grisza – 2 tygodnie na Krymie! .https://youtu.be/v5SbjOnRgN4

  Walery Piakin w radiu .https://youtu.be/DvJtSJPiWPU

  Przerywnik z kotami! Koty obok fabryki gdzie jest waleriana! 🙂
  .http://cs623822.vk.me/v623822318/40b8b/7m81mMNzj1A.jpg
  Коты на фармацевтической фабрике у валерьяно-разливочного цеха

  Wszyscy spodziewają się ataku ukrów który ma rzekomo nastapić po jakimś ataku terrorystycznym!
  http://riafan.ru/378287-eskalatsiya-v-donbasse-nachnetsya-s-krovavogo-terakta-ot-kieva-razvedka-dnr/

  Polubione przez 10 ludzi

 2. Ten „wał Poroszenki” strasznie mnie ciekawi
  zapewne jest tak , że poza paroma kilometrami wykonanymi pod publiczkę opis większości fortyfikacji mógłby streścić wnuk Sienkiewicza swoim najsłynniejszym cytatem „c@#$, dupa i kamieni kupa”. Niemniej ciekawi mnie jak duży wg oficjalnych danych był ten projekt.
  A zadanie nie jest wcale łatwe :/ Każda gazeta , ba każdy polityk wojskowy ukraiński twierdza zgoła co innego.
  Wg portalu kresy24 „linia” liczy 600 km umocnień i składa się z 268 obiektów obronnych (bunkrów?)
  http://kresy24.pl/71948/ukraina-skonczyla-budowe-poteznych-fortyfikacji-rosjanie-polamia-sobie-na-tym-zeby/
  Wyborcza stwierdza, że wał ma 268 obiektów fortyfikacyjnych
  http://wyborcza.pl/1,91446,18592355,ukraina-armia-separatysci-mniej-aktywni-ale-atakuja-obiekty.html
  Sputnik trochę odleciał i podał zawyżoną kwotę tego interesu.do 6,3 mld $
  http://pl.sputniknews.com/swiat/20150819/851620.html
  Kłopot polega na tym ,ze są dwa „wały” 😀
  Pierwszy wspomniany już „wał Poroszenki” lub „linia łamingnota” i tzw „wał atlantycki” oddzielający granice Ukrainy i Rosji.
  Który składa się z
  „180 km rowów przeciwczołgowych, 546 km przegród fortyfikacyjnych, 39 km ogrodzenia z drutu kolczastego, 175 ziemianek i 897 okopów. Ustawiono także sześć wież obserwacyjnych – relacjonował wiceszef straży Wasyl Serwatiuk.”
  http://wiadomosci.onet.pl/swiat/ukraina-odgradza-sie-od-rosji-rowami-i-fortyfikacjami/2wzk3b
  Dwa projekty i oba dosyć nieudane. Wystarczy przełamanie obrony w jednym punkcie a cały system obronny zda się psu na budę.
  Poza generowaniem dalszych kosztów i tworzeniem „linii” o wiele inteligentniejszym rozwiązaniem byłoby ufortyfikowanie strategicznych miejsc: skrzyżowań dróg, okolic mostów i wzniesień.

  Polubione przez 7 ludzi

 3. Odezwał się Balcerowicz
  Polski ekonomista i polityk Leszek Balcerowicz, w wywiadzie dla niemieckiego dziennika „Die Welt” zwrócił uwagę na wagę bezpieczeństwa ekonomicznego Ukrainy dla Unii Europejskiej i NATO.

  „Zachód powinien poświęcić Ukrainie o wiele więcej uwagi niż Grecji. Ukraina jest cztery razy większa, graniczy z Rosją i jest sprawdzianem dla Unii Europejskiej i NATO od momentu, gdy prezydent Putin zaanektował Krym i nielegalnie wtargnął na wschodnią Ukrainę” – powiedział Balcerowicz.
  http://www.polukr.net/blog/2015/08/balcerowicz-ukraina-jest-wazniejsza-niz-grecja/

  Polubione przez 7 ludzi

 4. Jeszcze jeden obrazkowy komentarz do słynnych już dwóch słów pana ministra S.Ławrowa. Bez kropki, ale Panu Ministrowi to się należy.

  Czyż nie jest absurdem, że wiele osób, w tym również Polaków dowiedziało się, kim jest Siergiej Ławrow – nie dzięki jego mądrym wystąpieniom, ale dwóm prostym słowom? Może czasami tak trzeba?

  Polubione przez 7 ludzi

 5. Witam z rana! 🙂
  Kilka linków nie dałem rady wkleić przed północą a chyba ich nie było?

  .https://www.youtube.com/watch?t=38&v=v0EoX3XlCos Kto komu i ile jest winien na naszej planecie. 10 minut ciekawego filmu…
  Кто кому и сколько должен – сионистские интриги США и Израиля

  Słuszny przerywnik graficzny
  .http://cs622525.vk.me/v622525775/3ee4e/A87MuVgKpXQ.jpg

  O tym że nikt nie chce dać Krainie kasy na gaz by nie zamarźli tej zimy! http://politrussia.com/news/demchishin-zhaluetsya-chto-522/

  O tym już było – ale przytaczam inne źródło – że Amerykanie podłączają się do rozmów w Wiedniu o gazie dla Krainy – „nieoficjalnie”. Cały czas mnie męczy ta ich „nieoficjalność”. Pod stołem obrad będą siedzieć czy w toalecie? http://nahnews.org/322640-ssha-podklyuchatsya-k-gazovym-peregovoram-ukrainy-i-evrokomissii/?utm_source=VK&utm_medium=nova&utm_campaign=VV

  Przerywnik graficzny .http://cs622721.vk.me/v622721876/42c86/zjkLxfFs3Ys.jpg

  Miłośników Pana / Pani – Liaszki / może tacy tu zaglądają? – może zainteresuje kilka informacji z jego wczasów z boyfriendem w pieknej Italii i kilka fotek? http://vk.com/brusek?w=wall274493429_11222%2Fall

  http://antifashist.com/item/obse-kuriruemoj-potomkom-banderovcev-nuzhno-vyvodit-iz-donbassa-politolog.html#ixzz3jHqamYZS
  ОБСЕ, курируемое потомком бандеровцев, нужно выводить из Донбасса – политолог

  Jeszcze OBWE – konferencja prasowa http://dnr-news.com/video/24314-press-konferenciya-aleksandra-huga.html

  OBWE w Gorłówce – tekst plus trochę zdjęć http://vk.com/brusek?w=wall274493429_11216%2Fall

  O tym co wyżej mówi Pan Zacharczenko
  Миссия ОБСЕ играет в одни ворота, игнорируя гибель мирных жителей Донбасса при обстрелах со стороны ВСУ. Об этом заявил глава ДНР Александр Захарченко. «Очень сожалею, что ОБСЕ не фиксирует, что наших жителей обстреливают. Они не ввели в отчет убитых за прошедшие две недели. И получается, что это игра в одни ворота. Когда погибает кто-то с украинской стороны, то ведется учет. А когда с нашей — никаких отчетов нет. Это двойные стандарты», — сказал Захарченко.
  .https://youtu.be/hkvq2m1WZT8
  Новости ДНР: Захарченко обвинил ОБСЕ! Это игра в одни ворота!

  ДНР вынесет факты обстрелов республики на международный суд!
  http://dnr-news.com/dnr/24313-dnr-vyneset-fakty-obstrelov-respubliki-na-mezhdunarodnyy-sud.html

  Kolejne o OBWE http://naspravdi.info/lastnews/2307

  A lotniskowiec Admirał Kuźniecow wyszedł w morze po remoncie http://vk.com/brusek?w=wall274493429_11220%2Fall

  .https://www.youtube.com/watch?t=14&v=MCGgBGYhD74 Obywatel Krainy zwraca się do współobywateli wierszem

  Przerywnik graficzny BARDZO NIECENZURALNY! +18!!!! .http://cs621726.vk.me/v621726424/3112f/rgQdJ4YAF5Q.jpg

  Opowieść o jednym „mogilizancie” spod Lwowa http://naspravdi.info/lastnews/2314

  Oficjalnie zaprzeczono plotkom o tym jakoby w DNR miało się odbyć referendum w sprawie połączenia się Republiki z Rosją
  Председатель народного совета ДНР опроверг слухи о проведении в республике референдума о вхождении в состав России: http://ria.ru/world/20150819/1195575516.html

  .https://youtu.be/9DcNw96gHlY
  Активисты РВС на Донбассе побывали в музее 71-й школы имени Батулы г. Донецка.
  В годы Великой Отечественной войны Петр Федотович принимал участие в деятельности антифашистского партизанского подполья. После освобождения Донбасса Петр Батула вступил в ряды Красной Армии, в рядах которой дошел до Польши, где и погиб в 1945 году.
  В самой школе создан историко-краеведческий музей посвященный деятельности подполья.

  .https://youtu.be/9M5ydgDtFqQ FIlm 46 minut – rozmowa w studiu
  В рамках программы „Путь Правды” на Новороссия ТВ, гость студии – Юрий Юрченко – легендарная личность, защитник и герой Новороссии, поэт, драматург, гражданин Франции и военный корреспондент.
  Полтора года назад Юрий Юрченко пошел добровольцем защищать Новороссию. Юрий награжден двумя медалями от Новороссии – «За оборону Славянска» и «За боевые заслуги».
  Приехал он из Франции, где жил до всех этих событий. 20 августа 2014 года в боях под Иловайском попал в плен к «нацгвардии» Украины. 8 сентября был освобожден по обмену пленными. Вернулся оттуда инвалидом с тяжелыми переломами ноги и ребер. Пережил страшное. В течение шести суток его и еще одного добровольца – словака Мирослава Рогача – держали запертыми в большом железном шкафу. При этом защитники Новороссии вели огонь по позициям карателей, и в любой момент снаряд мог попасть в этот самый шкаф. Но в момент обстрела пленным было даже лучше, потому что палачи прятались в укрытиях. В остальное время Юрия и Мирослава избивали и постоянно угрожали расстрелом.

  http://vk.com/brusek?w=wall274493429_11207%2Fall
  Депутат Верховной Рады Сергей Каплин, состоящий во фракции Блока Петра Порошенко, назвал премьера Арсения Яценюка «врагом народа» и «мафиози» и призвал к новому Майдану против исполнительной власти.
  I tak dalej… Gryzą się jak to chochły!!!!
  .http://cs622425.vk.me/v622425033/4516d/5TuCqXdlan0.jpg
  .http://cs622425.vk.me/v622425033/45176/cT3dDF9JfUE.jpg
  .http://cs622425.vk.me/v622425033/4517e/oIxK0xZDPXM.jpg
  .http://cs622425.vk.me/v622425033/45186/c5vLcpgHG6g.jpg

  Kolejny przerywnik graficzny! Proszę nie pluć na ekran i odłożyć napoje!
  .http://cs623317.vk.me/v623317999/3a724/FmMN5JBQFc8.jpg

  Poważniejsza grafika – można wziąć napój do ręki! 🙂
  .http://cs623617.vk.me/v623617649/6e704/cYvYGkGniJw.jpg

  Lekcja WF-u w Jewropie. Dzieci uczą się tolerancji
  http://vk.com/video4788914_170737381?list=7a2ba2f0dada5d812b
  FIlm już był – chyba lepszej jakości – ale że tyle nagusów biega po ekranie niech leci jak jest!

  „Terroryzm wtedy się kończy gdy siły antyterrorystyczne opuszczają miasto”
  http://naspravdi.info/lastnews/2300

  Grafika cudna – tekst po rosyjsku chyba godny przetłumaczenia? .http://cs627518.vk.me/v627518347/1093c/jJzmgB-OxyA.jpg

  Zestaw filmowy http://vk.com/brusek?w=wall274493429_11199%2Fall
  1. Списанные Родиной / #ЛНРсегодня
  2. Республиканская Гвардия поздравила детей с Яблочным Спасом
  3. Владимир Рогов: Для Запада война в Новороссии – это ничего личного, просто бизнес
  4. „Порошенко поедет в Берлин просить денег”
  5. Молчание врачей после заявления «циничного Бандеры» Яценюка. Елена Маркосян
  6. 19.08.15 В Ростове прошло слушание по делу украинских активистов-подрывников
  7. Гриша – 2 недели в Крыму (#16) Крым и Россия, The Sun and the Rain
  8. США продолжат контролировать доменные имена и IP-адреса
  9. Владимир Орешников. БРИКС наносит удар.

  Zestaw pięknych fotografii Pana Dawida!
  http://vk.com/brusek?w=wall274493429_11198%2Fall

  Powstańcy znęcają się nad wziętym do niewoli ukrem! Szok! 🙂
  http://vk.com/brusek?z=video-57424472_171504170%2Fffe5de24ebb08fd91a

  Republiki przygotowaują się do szybkiego rozładunku 36 konwoju z pomoca humanitarną!
  http://vk.com/brusek?w=wall274493429_11193%2Fall

  Госдеп США прокомментировал приговор шпиону в России
  Государственный департамент США призвал Россию немедленно освободить гражданина Эстонии Эстона Кохвера, который приговорён к 15 годам колонии за шпионаж.
  Подробнее читать здесь: http://russian.rt.com/article/110142

  Kolejna prawidłowa grafika .http://cs540102.vk.me/c7001/v7001678/123bf/uvutJUayRZc.jpg

  50 minut filmu z pięknymi Kurdyjkami walczącymi z IGIL http://vk.com/brusek?z=video92575231_170915707%2F0243df8421730485b1
  Отличный фильм на тему курдского сопротивления Исламскому Государству и участия девушек в освобождении родного Сирийского Курдистана (Роджавы) от боевиков. Курдские воины воюют не только за свою землю, но и за идеи социализма, народовластия и равенства, прежде всего мужчин и женщин.

  Подготовка ВСУ к новому наступлению
  .https://youtu.be/eZPunfy4dVI

  Polubione przez 5 ludzi

  • Brusku już podawałem te info, ale ogólnie z tymi pieniędzmi na gaz dla Ukrainy jest tak, że 300 mln dała już KE, Bank Odbudowy i Rozwoju ma dać 300 milionów , a Bank Światowy 0,5 mld. IFC czyli Międzynarodowa Korporacja Finansowa
   https://pl.wikipedia.org/wiki/Mi%C4%99dzynarodowa_Korporacja_Finansowa
   nie da kasy Ukrainie bez istotnych zmian natury prawnej ( czytaj odsprzedaż akcji ukraińskich spółek z sektora energetycznego)
   Ukraina uruchomiła linie kredytową dla swych spółek na zakup gazu w wysokości 1 mld $ ( 1,1 mld $ wynoszą pożyczki udzielone Ukrainie przez w/w instytucje finansowe 1,3 mld $ jeśli Ukraina sprzeda pakiety akcji).
   Przy obecnych cenach gazu Ukraina będzie mogła wtłoczyć do magazynów 3,5-4 mld m3 gazu. Łącznie tuz przed zima będą mieć w swoich podziemnych zbiornikach około 17 mld m3 gazu.

   Polubione przez 4 ludzi

 6. Witam
  Wczoraj pojawiły się dwie wiadomości z energetyki Brusku
  jedna o górnictwie na Ukrainie i cenie prądu
  http://www.nettg.pl/news/130685/ukraina-importuja-za-miliardy-i-zamykaja-kopalnie
  druga o umowie w ramach której Ukraina sprzeda energie Polsce

  Artykuły podały cenę po jakiej sprzedawana jest energia na Ukrainie, energii sprowadzanej z FR i ceny po jakiej Polska ma kupić energie. Wyszło, że Polski kontrakt jest najmniej korzystny.
  Cena prądu produkowanego na Ukrainie
  0,84 hrywny za 1kilowatogodzinę
  Cena sprowadzanego z Rosji
  1,7 hrywny
  Cena za energię dla Polski ( po przeliczeniu z euro)
  1,83 hrywny

  Polubione przez 5 ludzi

 7. Swoją drogą nie rozumiem tego zdziwienia instytucji europejskich. Ukraina podała informacje dotyczące sposobu pozyskiwania gazu/bilansu gazowego i już wtedy było wiadomo , że wg oficjalnych danych brakuje jakichś 5-6 mld m3 niebieskiego paliwa.
  Na stronie Adnovum linkowałem ,że deficyt pokryją wykorzystując magazyny podziemne (nie będą wtłaczać gaz, a nawet uszczkną coś z zapasów). teraz gdy zbliża się zima larum podniesiono na Ukrainie i w Europie

  Polubione przez 4 ludzi

Możliwość komentowania jest wyłączona.