Wojna domowa na Ukrainie 25.08.2015r.- 187 dzień od nowego rozejmu.


Zaporoże wczoraj- a jednak umieją coś porządnie zrobić.

W cieniu rozmów prowadzonych w Berlinie przez ukraińskiego prezydenta Petro Poroszenkę z Kijowa zaczęły dochodzić skargi:

„Po tym, kiedy Ukrainie i Gruzji nie udało się podpisać MAP-u (Plan Działań na Rzecz Członkostwa w NATO– dopisek mój), Rosja dokonała agresji w Gruzji. I jest to następstwem nieodpowiedzialnej decyzji. A potem agresor ruszył na Krym, Donieck i Ługańsk” – powiedział wczoraj premier Arsenij Jaceniuk do słuchaczy lwowskiej Akademii Wojsk Lądowych im. Petra Sahajdacznego.

Gorycz Jaceniuka wynikała z tego, że uważa on, iż:

„Bronimy dziś granic Europy. Walczymy nie tylko o własne bezpieczeństwo; walczymy o spokój państw członkowskich UE. Walczymy o wartości wolnego świata, przeciwko rosyjskiej agresji. Jest to wspólna walka Ukrainy i całego cywilizowanego i wolnego świata”
Powracając zaś do wczorajszej wizyty Petro Poroszenki w Berlinie, które odbyło się na życzenie strony ukraińskiej bez udziału rosyjskiego prezydenta; otóż celem tego spotkania miało być zrelacjonowanie Angeli Merkel i François Hollande sytuacji jaka panuje  w rejonie walk, stanu realizacji mińskich porozumień i propozycji dotyczących uniknięcia dalszej eskalacji sytuacji na południowym-wschodzie Ukrainy.
Według ukraińskiego prezydenta Ukraina dąży do realizacji porozumień podpisanych w Mińsku, zaś Rosja świadomie torpeduje proces pokojowy.
Ze swej strony Angela Merkel podczas spotkania przestrzegała ukraińskiego prezydenta „przed pokusą militarnego rozwiązania konfliktu”.
Jak powiedział w wywiadzie dla niemieckiego radia Deutschlandfunk”  Gernot Erger, polityk partii SPD, pełniący rolę koordynatora niemieckiego rządu, wczorajsze spotkanie w formacie trójstronnym nie oznacza, że rezygnuje się z formatu normandzkiego, i że poniedziałkowe rozmowy są tylko „przejściowym formatem trójstronnym w ważnej sytuacji na wyraźne życzenie władz w Kijowie”.
Dodam, że przed wizytą Petra Poroszenki w Berlinie niektóre z niemieckich mediów wieściły schyłek jego kariery politycznej.
Na kanwie tej wizyty zabrał również głos nasz prezydent Andrzej Duda, który zapowiedział z uporem godnym lepszej sprawy, że podczas jego piątkowej wizyty w Berlinie będzie zabiegał o to, aby rozszerzyć format pertraktacji mińskich o kolejnych uczestników, którymi mają być przedstawiciele państw sąsiedzkich i Stany Zjednoczone.
Niestety ale pierwsza inicjatywa na forum międzynarodowym naszego prezydenta okaże się wielką klapą, bo jeszcze w trakcie spotkania w Berlinie, Petro Poroszenko jednoznacznie zadeklarował w odpowiedzi na propozycję Andrzeja Dudy, że:
„Nie potrzebujemy nowych formatów. Mamy format miński i format normandzki; w ich ramach możemy dyskutować o wszystkim”.
Tym samym Poroszenko wymierzył dyplomatycznie siarczysty policzek polskiemu prezydentowi, stawiając go do pionu i tym samym niwecząc jego nieporadną aktywność na scenie międzynarodowej.
Zły to znak na początku kariery na stanowisku głowy państwa polskiego.

A tak został powitany przez mieszkańców Berlina ukraiński prezydent Petro Poroszenko:

***

Kończąc ten wstęp przechodzę teraz do relacji z kolejnego dnia wojny domowej na południowo-wschodniej Ukrainie.

Wczoraj i dzisiejszej nocy w Doniecku było względnie spokojnie i tylko z zachodnich i północnych obrzeży miasta dobiegały odgłosy toczących się tam walk i wybuchów pocisków artyleryjskich.

W wyniku wspomnianych walk, gdy ukraińskie wojsko prowadziło chaotyczny ostrzał pozycji obronnych sił powstańczych kilka pocisków spadło w okolicy gospodarstwa rolnego we wsi Aleksandrówka. W wyniku tego budynki gospodarcze uległy częściowemu uszkodzeniu, został również uszkodzony kombajn zbożowy i zabito 8 krów. Na szczęście nie ma ofiar wśród ludzi.

Dzisiejszej nocy w Gorłówce aż do wczesnych godzin rannych ukraińska artyleria przy użyciu haubic i armat kaliber 152 i 122 mm ponownie przeprowadziła intensywny ostrzał celów cywilnych.  W wyniku czego wg. wstępnych danych zginęła jedna osoba, a dwanaście innych zostało rannych, w tym kobieta w ciąży i 6-letnie dziecko. Ostrzał prowadzony był na centrum miasta powodując również szkody w budynkach mieszkalnych, obiektach handlowych i użyteczności publicznej. Wśród budynków użyteczności publicznej uszkodzone zostały w wyniku tego ostrzału m.in. cztery placówki oświatowe: w szkole nr. 4 uszkodzony został dach, podłoga i sala sportowa, w szkole nr 16 i przedszkolu nr. 14 również został uszkodzony dach, drzwi wejściowe i okna oraz powybijane szyby, zaś zespół szkół zawodowych nr. 25 nie został trafiony bezpośrednio ale eksplodujące koło budynku pociski spowodowały uszkodzenie elewacji, ścian i okien oraz boiska szkolnego i jego ogrodzenia.

W rejonie frontu południowego wczoraj ukraińskie wojsko przy użyciu ciężkiej artylerii ostrzeliwało miejscowość Sartana, leżącej 11 km na północny-zachód od Szirokino.

Według informacji podanej przez przedstawiciela MON DRL, Edwarda Basurina w okresie od 15 do 21 sierpnia w wyniku ostrzału celów cywilnych przez ukraińską artylerię zginęło 23 osoby, w tym cztery kobiety i 19 mężczyzn, zaś 32 osoby zostały ranne, w tym 24 mężczyzn i 8 kobiet.

Natomiast jeśli chodzi o dzień wczorajszy i noc, to wg. MON DRL, ukraińskie wojsko 11 razy naruszyło warunki zawieszenia broni. W wyniku prowadzonego ostrzału na teren kontrolowany przez władze DRL spadło łącznie 87 pocisków moździerzowych kaliber 120 i 82 mm oraz 64 pociski ciężkiej artylerii.

Ostrzelane zostały następujące miejscowości: Szirokino, Sachanka, Staromichaiłowka, Spartakus, osiedle Oktjabrskie w Doniecku i teren lotniska i Zajcewo.

Walki toczyły się w okolicach Awdiejewki, Majorska, Krasnogorowki, Szirokina, Piszewika, Pierwojmajska, Gnutowa i Nikołajewki.

Na odcinku frontu ługańskiego, według komunikatu przekazanego przez przedstawiciela dowództwa sił zbrojnych ŁRL, od godziny 06:00 w niedzielę do godziny 06:00 w poniedziałek ukraińskie wojsko dziewięć razy naruszyło warunki zawieszenia broni.

I tak:

Od godziny 12:10 ostrzelane zostały przez ukraińskie wojsko przy użyciu moździerzy kaliber 82 mm północno-zachodnie przedmieścia miejscowości Kirowsk.

Od 13:50 był przeprowadzony ostrzał z kierunku miejscowości Szczastie przy użyciu moździerzy kaliber 82 mm strategiczne skrzyżowanie dróg koło wsi Oboznoje.

17:10 z kierunku miejscowości Nowotoszkowka przy użyciu moździerzy kaliber 82 mm ukraińskie wojsko ostrzeliwało północno-zachodnie obrzeża miejscowości Donieckij i wschodnie obrzeża Gołubowskoje.

19:15 z kierunku Stanicy Ługańskiej ukraińskie wojsko również przy użyciu moździerzy kaliber 82 mm ostrzeliwały miejscowość Kalinowka.

21:50 ponownie została ostrzelana od strony Stanicy Ługańskiej miejscowość Kalinowka, ale tym razem przy użyciu haubic kaliber 152 mm i moździerzy kaliber 120 mm.

22:40 z kierunku miejscowości Katerinowka ukraińskie wojsko przy użyciu moździerzy kaliber 120 i 82 mm oraz czołgów ostrzeliwało przedmieścia miejscowości Pierwomajsk.

23:45 z kierunku wsi Nowotoszkowka ukraińskie wojsko przy użyciu moździerza kaliber 82 mm drugi raz w ciągu jednego dnia ostrzeliwało północno-zachodnie obrzeża Donieckiego.

01:20 przy użyciu automatycznego granatnika i opancerzonego wozu bojowego ukraińskie wojsko z kierunku punktu kontrolnego nr. 29 ostrzeliwało wieś Żiełobok.

Nad ranem od godziny 05:30 ukraińskie wojsko przy użyciu haubicy D-30 kaliber 152 mm ostrzeliwało z kierunku wsi Priczepiłowki miejscowość Frunze.

Ostrzały te nie spowodowały strat wśród ludności cywilnej.

***

Wczoraj w Doniecku pod pomnikiem Szewczenki odbyła się demonstracja mieszkańców przeciwko polityce kijowskich władz wobec Donbasu pod hasłem „Dzień Niezależności od Ukrainy”.

Wśród kilku tysięcy uczestników protestu było wielu, którzy przynieśli ze sobą transparenty m.in. z takimi napisami:

„Ty- krwawy dyktatorze!”

„Poroszenko krwawy prezydent!!”

„Ty- zabójco dzieci, kobiet i starców!”

„Ty nas nie zwyciężysz!”

„Donbasu nie podbijesz!”

„Precz zawistna Ukraino, od niezawisłego Donbasu!”

Władze Rosji wysłały do OBWE prośbę o weryfikację informacji dotyczących koncentracji przez ukraińskie wojsko ciężkiej broni w rejonie linii rozgraniczenia.

Na wątpliwości strony rosyjskiej odpowiedział w międzyczasie amerykański Departament Stanu, według którego nie ma żadnych dowodów na to, że „Ukraina zamierza podjąć lub też przygotowuje się do działań ofensywnych na wschodzie kraju”:

Na koniec kilka zdjęć:

Centralne dzielnice Gorłówki po nocnym ostrzale przez ukraińską artylerię.

Donieck- wczorajsza demonstracja mieszkańców na „Dzień Niezależności od Ukrainy”.

I jeszcze kilka aktualnych filmów:

Pozdrawiam.

Reklamy

150 uwag do wpisu “Wojna domowa na Ukrainie 25.08.2015r.- 187 dzień od nowego rozejmu.

 1. Witam późna porą kilkoma linkami. Mysllę ze przejrzałem wszystkie wpisy, ale jak będą powtórzenia – prosze o wybaczenie…

  O nowym roku szkolnym była mowa?
  Może bez kropka by wszyscy zobaczyli jak wyglądają okładki aktualnych zeszytów szkolnych… http://cs621828.vk.me/v621828499/3b50b/WIM1m_jroqo.jpg

  W Libanie zamieszki. Zaczęły się prozaicznie. Mieszkańcy zaczeli protestowac bo od paru dni z jakichś powodów słuzby miejskie nie wywoziły śmieci. Z zamieszek „śmieciowo-ekologicznych” przerodziły się w polityczne…
  В Ливане массовые демонстрации перерастают в столкновения с полицией
  С 22 августа в Бейруте проходят масштабные демонстрации из-за скопления мусора на улицах, которые приняли политический характер: протестующие требуют отставки правительства. Тысячи людей в данный момент принимают участие в акциях протеста, которые периодически перерастают в стычки с полицией.
  ➡ Читать далее: https://russian.rt.com/article/111201

  W Charkowie ukraińskie flagi ktoś poblewał czerwona farbą http://antifashist.com/item/na-harkovshhine-flagi-ukrainy-oblili-krovavoj-kraskoj.html#ixzz3jqqvbTXW

  По многочисленным просьбам [18+]
  На днях была выложена аудиозапись общения радиолюбителей в эфире, когда бандеровцев задавили жесточайшим прессингом.
  Многие просили запись с ютуба, чтобы распространить по другим социальным сетям и сайтам, поэтому — выкладываем. Na specjalne życzenie – ja tez ponownie linkuję .https://youtu.be/nfXgGI666m0

  Polska w „normandzkiej czwórce” byłaby głosem Ameryki. Wszyscy tak piszą http://nahnews.org/329425-mixeev-polsha-v-normandskom-formate-byla-by-golosom-ameriki/?utm_source=VK&utm_medium=nova&utm_campaign=VV

  Jest sporo informacji które w zupełnie skrajny sposób tłumacza wczorajsze spotkanie „normandzkiej czwórki” bez Pana WWP. Jedni piszą że Olland und Frau M. wzywali Rzexnika do pokoju http://vk.com/brusek?w=wall274493429_12123%2Fall

  Inni twierdzą że Poroszenko został wezwany na dywanik by zeznał na co wydaje europejskie pieniądze http://riafan.ru/384917-dnr-merkel-i-olland-v-berline-vyiyasnyali-na-chto-kiev-tratit-dengi/?utm_source=novoross&utm_medium=vk&utm_campaign=novoross

  Z kolei, kolejni mądzrzy twierdzą iz Europa wezwała Poroszenką na rozmowę by się upewnić że Poroch da gwarancję że nie będzie dodatkowego miliona uciekinierów http://vk.com/brusek?w=wall274493429_12097%2Fall

  Jarosz i parszywosektorowcy żądają od Rzeźnika zerwania „Mińska” i referendum
  http://joinfo.ua/politic/1115055_Dmitriy-Yarosh-Praviy-sektor-trebuet-otmeni.html

  Czy odpowiedzi na takie pytania żądają? .http://cs628022.vk.me/v628022251/1305d/qv0teCCcifk.jpg

  Mem o ukraińskiej rewolucji. Był. Ale powtarzam. .http://cs621631.vk.me/v621631448/1271f/wrFZZewKky0.jpg

  Repoertaz specjalny „Bitwa o ludzi” .https://youtu.be/XfrE9fdRZRo

  Dzisiejszy ostrzał Gorłówki .https://youtu.be/i_bzJ8IMx0o

  Niezadowoleni z chłodnego przyjęcia nieproszeni goście z Afryki i Acji w różnych miejscach Europy zaczynają protesty i walki uliczne http://vegchel.ru/index.php?newsid=13688

  Goście w Europie w większości nie chcieli takiej demokracji .http://cs628022.vk.me/v628022251/12f87/n1F21dT9dhk.jpg

  Rzekomo Polska jak i Słowacja, zgadzają się na uciekinierów z Afryki i Azji ale tylko takich „wyspowiadanych” -czyli chrześcijan. Taka plotka krązy w sieci http://vk.com/brusek?w=wall274493429_12091%2Fall

  Link opowiadający o pejsbuku który nawołuje by było „fajnie i pokojowo” a zamyka takie strony jak Pani Szyłowej – dziś chyba 12 raz…
  http://vk.com/brusek?w=wall274493429_12116%2Fall
  .http://cs624619.vk.me/v624619644/427fa/dgYYxdUTVfs.jpg

  W rezultacie ostrzałów i bombardowań Biełaja Kamienka, Łogwinowo i Spartak są bez prądu .http://vk.com/brusek?w=wall274493429_12115%2Fall

  Pan Rożin napisał w kilku punktach ciekawy tekst – może ktos streści?
  http://dnr24.com/main/12529-korotko-o-vazhnom.html

  Przerywnik – dlaczego właśnie Krainę USA wybrała na to co się tam dzieje? .http://cs623422.vk.me/v623422060/2c1e9/217O53-v0uY.jpg

  Kijowska TV zrobiła prowokację „organizując” ludzi „do opołczenia”…
  http://vk.com/brusek?w=wall274493429_12111%2Fall
  .https://youtu.be/N3uDT9AI3c8

  Memów kilka…
  .http://cs624117.vk.me/v624117042/4ac4/Z9kAbeoSI4I.jpg
  .http://cs616119.vk.me/v616119967/1a56a/ZMXZqnLrgaU.jpg
  .http://cs629301.vk.me/v629301287/13719/nHSrdm1Gbmk.jpg
  .http://cs628627.vk.me/v628627577/b050/nGYkBhy0Yck.jpg

  Dobra zamiana?
  .http://cs543106.vk.me/v543106276/10da1/Lxh64gYxPTY.jpg

  Redaktor „Ruskiej Wiesny” wybrał się w redakcyjna podróż z DOniecka aż do Słowiańska i trochę dalej. Powstał fotoreportaz w linku + film
  http://vk.com/brusek?w=wall274493429_12106%2Fall
  .https://youtu.be/PlOF9mmuWnc

  Redaktorzy prasy kijowskiej zauważyli że Pan WWP, drugi rok z rzędu nie pozdrawia narodu ukraińskiego z ich świętem wielkim. Obraził się?
  http://vk.com/brusek?w=wall274493429_12104%2Fall

  Przerywnik muzyczny. „DOnbaskie, opołczeńskie kuplety” .https://youtu.be/9x3FLqmX6pY

  Ekonomista wieszczy co dalej z pożarem giełd…
  На мировом фондовом рынке «неконтролируемый пожар». Что будет дальше, рассуждает экономист Дэниел Альтман в своей статье в Foreign Policy: http://ria.ru/economy/20150825/1206728345.html

  .https://youtu.be/rc3qOdYlJYg Dzieci DOnbasu!

  Podsumowanie 24 lat „niezalezności” .https://youtu.be/FyEUi6yVmU0

  Партизаны Новороссии ✔
  Today at 7:15 pm
  ВСУ 2 часа назад начали наступление на Белую Каменку. Украинские войска начали атаку на позиции ополчения в Тельмановском районе Армии ДНР. Противник атакует Белую Каменку с Северного и Западного направления. Белая Каменка подверглась нападению украинских войск пару недель назад, ополченцы отбили штурм и боевики „ПС” понесли потери в живой силе и бронетехнике. Украинские войска в последние 2 недели накапливали силы на стыке Тельмановского и Волновахского и Старобешевского районов. Сегодня атака началась с позиций у Старогнатьевки, занятой ВСУ. Украинские войска начали атаку с позиций у Старогнатьевки и господствующих высот открыли огонь из ПТУРов, зенитных установок и автоматического оружия, ополченцы ответили огнем из стрелкового оружия и минометов калибра 82-мм. Уже 2 часа слышно монотонные выстрелы из миномета.Бой продолжается уже более двух часов. Партизаны держат удар!

  Generalnie ukry atakują a Powstańcy się trzymają!

  Ron Paul .https://youtu.be/XX0cz0Si21k
  Рон Пол в одном из эфиров сказал что русские проснулись и гордятся своей страной. Эти слова вызвали раздражение в Вашингтоне.
  Рон Пол один из немногих независимых политиков США.

  Polubione przez 4 ludzi

 2. Najbogatszy człowiek Azji stracił na tym co się dzieje drobne 13 miliardów dolarów http://nahnews.org/329658-bogatejshij-zhitel-azii-poteryal-na-obvale-rynka-knr-vnushitelnuyu-summu/#more-329658

  Ukry dostaną na wojenkę kolejne pół miliarda dolców http://nahnews.org/329656-vsemirnyj-bank-odobril-kredit-dlya-ukrainy-v-polmilliarda-dollarov/#more-329656

  Ekonomiści nie moga zrozumieć dlaczego ukraińcy z taka euforią przyjęli niskie ceny ropy .http://nahnews.org/329627-ekonomisty-udivleny-ejforiej-ukraincev-iz-za-deshevoj-nefti/

  Wszyscy mówią że USA się wali. Jesienią prognozują całkowity kollaps ekonomii .https://youtu.be/FMSYj59Hbfs

  Na razie Saudowie zaciskają pasa http://1prime.ru/energy/20150825/817918550.html

  Deliagin o Centrobanku .https://youtu.be/PKjlAfg8sbg

  Purgin: ukry wiedzieli że z Gorłówki wyjechało OBWE http://nahnews.org/329600-purgin-obstrelyavshie-gorlovku-siloviki-znali-chto-v-gorode-net-obse/

  „Nacjonał-debiloidy” przemianowuja „Artiomowsk” w „Bachmut” http://antifashist.com/item/nacional-debiloidy-pereimenovyvayut-artemovsk-v-bahmut.html

  Mem z flagą. .http://cs625229.vk.me/v625229782/2cddc/myY1gR_5600.jpg

  mem z niegłupim tekstem .http://cs625229.vk.me/v625229782/2ceb8/me45B9Jwtb0.jpg

  Mem historyczno-współczesny .http://cs625229.vk.me/v625229782/2cf7b/2OKrBFsYIuM.jpg

  Mem dla ciekawych narkomanów .http://cs625229.vk.me/v625229782/2cf82/0zegcbGsk5g.jpg

  mem o cięzko pracujących ludziach .http://cs625229.vk.me/v625229782/2cfbd/kcrd7eNVawY.jpg

  mem chyba prawdziwy .http://cs624923.vk.me/v624923376/3dedf/vufLZaRGfYk.jpg

  mem świąteczno-jubileuszowy .http://cs625229.vk.me/v625229782/2c1ff/DjHGSzJ1pNA.jpg

  mem na temat żarówek .http://cs625229.vk.me/v625229782/2c256/ctOl4EoEAv4.jpg

  Ogłoszenie zbieracza monet ukraińskich – sredniowiecznych koniecznie! .http://cs7004.vk.me/c627130/v627130251/fd18/fzpwnTCnbI8.jpg

  P&G und Henkel odpowiadaja na zarzuty że ich roszki są trujące http://www.novorosinform.org/news/id/35610

  Batalion Angel .https://youtu.be/3SC_OyofGME

  O strzelaninie w Kijowie .https://youtu.be/Y_Kp8qsLHyE

  O budowie mostu Kerczeńskiego .https://youtu.be/7YHCZtc7G5o

  Press centr ATO o stratach których nie ma!
  Red News | Информационный Фронт | Антимайдан
  Под Мариуполем погибли двое украинских морпехов, 5 карателей ранены
  В поселке Сопино (под Мариуполем) на временно оккупированной территории ДНР в результате ночного боестолкновения с ополчением погибли два морских пехотинца ВСУ, 5 военнослужащих получили ранения разной степени тяжести.
  Об этом сообщает пресс-центр так называемой «АТО».
  «В результате боя двое украинских морских пехотинцев погибли, еще трое получили ранения», — говорится в сообщении.
  По словам волонтера «АТО» Галины Однорог, кроме морпехов получили ранения также и бойцы батальона «Донбасс».
  «У нас 2–200х и 5–300х, есть очень тяжелые. Трое бойцов Донбасcа, двое морпехов, один из них в реанимации очень тяжелый, и двое 200- х морпехов», — рассказала она.

  Jeszcze po rosyjsku – bo fajne:
  Stary Roker
  Today at 10:46 pm
  ГЕНИАЛЬНЫЙ ПЛАН ПОРОШЕНКО.
  Разрушить Украину и 40 лет водить народ свой по пустыне. Пока не выкуется новая суперрасса чистокровные ЕВРОМАЙДАУНЫ.
  .http://cs625817.vk.me/v625817083/6039/RvayQPBG2Jk.jpg

  A tymczasem pod Dniepropietrowskiem Ajdarowcy strzelaja po wsiach
  .https://youtu.be/TzJrsx4oppM
  .https://youtu.be/zJ09r6XF_iA

  Pikieta w Odessie przeciwko przyjazdowi Poroszenki .https://youtu.be/PwM8j6Q86p0

  ДНР-Оперативная сводка !!!
  Today at 10:10 pm
  23:05. Волновахский р-н.
  В районе с.Старогнатовки–Белой Каменки бои продолжаются с переменной интенсивностью.

  Banderowcy rozpoczynają nagonkę i polowanie na Artura Cieńkę
  http://vk.com/feed?w=wall-66621324_585677
  Poszło o ten film! .https://youtu.be/hdggvi0T51s

  W Kijowie jak to w Kijowie – dzieciak znalazł przed domem granat http://vk.com/feed?w=wall-967744_67228

  Na terenach okupowanych trzech zołnierzy zabiło inwalidę .http://cs540102.vk.me/c7004/v7004510/cbfe/K1s0RM_2ELI.jpg

  Fajne! 🙂 .http://cs628730.vk.me/v628730251/a972/6RzHc3mbLO0.jpg

  Ukry atakuja pod Telmanowem http://rusvesna.su/news/1440520580

  Amerykanin o idiotach z Holandii. W sprawie MH17 http://vk.com/feed?w=wall-41232698_1039471

  Film z pożaru pod Kijowem http://vk.com/feed?z=video39906330_171240711%2Fca328e9738ced6628d

  Pokojowa fotka .http://cs628517.vk.me/v628517056/cf59/P0-Hq-_Kz3M.jpg

  .https://youtu.be/odeBrSUsMNw
  25.08.15 Украинский добровольческий батальон в полном составе дезертировал с поля боя

  hehehe… .http://cs621724.vk.me/v621724251/37394/x_hQzml_dmQ.jpg

  Te słynne globusy to były wyprodukowane w Polsce!
  http://politikus.ru/events/56615-na-polskom-globuse-v-latviyskom-maxima-krym-pokazan-v-sostave-rossii.html

  DOBRANOC

  Polubione przez 4 ludzi

 3. WItam z rana małą prasówką

  Marzenia Obserwatora:
  Czas na strategiczny zwrot w kierunku Rosji? https://obserwatorpolityczny.pl/?p=34515

  Amerykanie stopniowo i metodycznie zwiększają potencjał ofensywny w Europie https://obserwatorpolityczny.pl/?p=34523

  Kryzys prezydentury pana Andrzeja Dudy? https://obserwatorpolityczny.pl/?p=34512

  Niemcy i Francja burzą wspólny europejski dom https://obserwatorpolityczny.pl/?p=34520

  Poroszenko na dywaniku w Berlinie http://pl.sputniknews.com/polityka/20150825/882323.html

  Niemiecka TV: Niemcy i Francja nie zjednoczą się z Poroszenką przeciwko Rosji
  Czytaj więcej: http://pl.sputniknews.com/polityka/20150825/883976.html#ixzz3jth87eLs

  Emigranci w Europie: Kto w rzeczywistości jest egoistą i kto sprowokował problem?
  Czytaj więcej: http://pl.sputniknews.com/opinie/20150825/884263.html#ixzz3jthBHlxG

  Opinia: Finlandia i USA zatuszują incydent związany z naruszeniem granicy powietrznej
  Czytaj więcej: http://pl.sputniknews.com/opinie/20150825/883662.html#ixzz3jthEqBU9

  Holandia nie wyklucza, że MH17 zestrzelił pocisk „powietrze-powietrze”
  Czytaj więcej: http://pl.sputniknews.com/swiat/20150825/883918.html#ixzz3jthIWQ44

  Defense News: na MAKS-2015 Rosja wycelowała w bliskowschodni rynek
  Czytaj więcej: http://pl.sputniknews.com/swiat/20150825/881012.html#ixzz3jthLVAEl

  PLUS
  Pułapka na Dudę. Chińska (pisze Piotr Gadzinowski!)
  http://pl.sputniknews.com/opinie/20150701/604101.html

  Polubione przez 2 ludzi

Możliwość komentowania jest wyłączona.