Wojna domowa na Ukrainie 26.08.2015r.- 188 dzień od nowego rozejmu.


Rowienka (ŁRL)- płonie gaz wydobywający się z uszkodzonego gazociągu.

„Myślenie, że można zbudować Europę przeciwko Rosji, jak chce tego parę krajów UE niedawno przybyłych do naszej wspólnoty, to tragiczny błąd”– powiedział szef włoskiego rządu Matteo Renzi  podczas zjazdu katolickiego ruchu „Komunia i Wyzwolenie”.

Ciekawe o jakich krajach myślał Matteo Renzi mówiąc powyższe słowa?

Otóż te „parę krajów UE niedawno przybyłych do naszej wspólnoty”, to: Estonia, Łotwa, Litwa, Polska, Czechy, Słowacja, Węgry, Słowenia, Malta, Cypr, Bułgaria, Rumunia i Chorwacja.

Po dokonaniu selekcji wśród państw „niedawno przybyłych” do UE pozostają następujące kraje usiłujące „zbudować Europę przeciwko Rosji”: Estonia, Łotwa, Litwa, Polska, Bułgaria, Rumunia i ewentualnie Chorwacja. Jak widać zdecydowana większość państw bojowo nastawionych przeciwko Rosji wywodzi się z tzw. obozu krajów demokracji ludowej.

Jednocześnie warto zwrócić uwagę, że są to same „potęgi” tak militarne jak i gospodarcze, które dodatkowo mają „wiele” do powiedzenia w strukturach państw członkowskich UE.

Jako, że pozycja polityczna tych krajów jest bardzo skromnego formatu, zaś gospodarki i siły militarne są nieliczącym się marginesem w całej strukturach UE i paktu NATO, można wysnuć wniosek, że ich siłą jest wyłącznie bezwzględne podporządkowywanie się polityce Stanów Zjednoczonych, które za ich pośrednictwem usiłują wpływać na europejskie kondominium.

Dowody spolegliwości władz wymienionych wyżej krajów jest dość, ale bardzo charakterystyczny jest ostatni epizod, polegający na propozycji złożonej przez ledwo co rozpoczynającego swoją kadencję nowo wybranego prezydenta Polski Andrzeja Dudę, który zapomniał zapewne o przyrzeczeniach socjalnych składanych swoim wyborcom, ale za to zajął się z mety sprawami, które nasz kraj ani ziębią ani grzeją, ani nie ma na nie wpływu, czyli pośrednictwem w rozwiązaniu konfliktu wewnętrznego na Ukrainie.

Dowód ten polega na tym, że z nami jako z „mocarstwem regionalnym” nikt liczyć się nie będzie, ale przy protekcji i namowie Stanów Zjednoczonych możemy odegrać przypisaną nam za oceanem kolejną rolę.

Tym razem chodziło o to aby wetknąć patyk w szprychy toczącemu się  obecnie jak po grudzie procesowi wdrażania porozumień pokojowych podpisanych w Mińsku, którego pomysł polegać miał na dalszym ich przedłużaniu w połączeniu z rozmydlaniem meritum problemu. W ten sposób Polska, jak i zaproponowane przez nią „kraje sąsiedzkie” stałyby się skutecznym narzędziem wpływającym na opóźnianie i sabotowanie procesu pokojowego toczącego się w pertraktacjach Mińskich. Wpływ zaś ten nie polegałby na przyśpieszeniu czy też skutecznym rozwiązywaniu wewnętrznych problemów Ukrainy, tylko skutek jego byłby odwrotny.

Oczywiście kraje-  formatu normandzkiej czwórki- uczestniczące w procesie mińskich rozmów pokojowych od razu zorientowały się jaki prawdziwy cel przyświeca propozycji złożonej przez polskiego prezydenta. I nawet Ukraina, która obecnie nie życzy już sobie mieszania się w jej wewnętrzne sprawy przez Polskę (pomna poprzednich doświadczeń z byłym ministrem SZ Radosławem Sikorskim i obiecywanych później gruszek na wierzbie) jeszcze w trakcie ostatniego spotkania w Berlinie z Angelą Merkel i Françoisem Hollande, słowami ukraińskiego prezydenta Petro Poroszenki bardzo jasno określiła wobec tej propozycji swoje stanowisko:

„Nie potrzebujemy nowych formatów. Mamy format miński i format normandzki; w ich ramach możemy dyskutować o wszystkim.”

Jak sądzić można ukraiński prezydent doszedł wreszcie do wniosku, że rozszerzanie nacisków ze strony Stanów Zjednoczonych na kształt i przebieg toczących się rozmów pokojowych w Mińsku i tak już jest za duży, więc aby zachować równowagę, wystarczy taka formuła jaka obecnie się ukształtowała.

Możliwe również jest, że Poroszenko czując się zdradzony przez władze Stanów Zjednoczonych, które poza gołosłownymi deklaracjami i obietnicami nie zrobiły nic więcej aby realnie pomóc Ukrainie, usiłuje teraz lawirować wśród przywódców czołowych państw UE, z tamtej strony dostrzegając- w myśl zasady, że  „bliższa ciału koszula”- możliwość ugrania czegoś konkretnego dla Ukrainy.

Bo co obecnie mogą oferować Ukrainie Stany Zjednoczone poza dalszą eskalacją konfliktu wewnętrznego w tym kraju i ewentualnym wyciąganiu co smaczniejszych kąsków z gospodarki ukraińskiej?

Otóż nic, więc szanse na to, że jednak coś uda się osiągnąć istnieją wyłącznie przy współpracy z wiodącymi krajami UE, a do nich- „niedawno przybyłe” kraje do wspólnoty europejskiej- nie należą, bo są za słabe i nie mają realnego wpływu na kształtowanie się nowego europejskiego ładu

Tym samym Poroszenko pragmatycznie ocenił, że również z ich strony, podobnie jak ze strony USA, nic korzystnego dla Ukrainy nie może już więcej, ponad to co osiągnął, oczekiwać.

Tak więc po raz kolejny prysł, jak bańka mydlana, mit o roli Polski jako „mocarstwa lokalnego”, które będzie w rejonie Europy Środkowo-Wschodniej kształtować rzeczywistość polityczną, bo okazało się, że Polska jest tylko słabym krajem, o którym- gdy nasz kraj przyłączył się pod naciskiem amerykańskim do grupy państw popierających wojnę w Iraku- francuski prezydent Jacques Chirac powiedział, że:

„Stracili dobrą okazję, aby siedzieć cicho”

I taka właśnie z pragmatycznego punktu widzenia jest nasza rola; „siedzieć cicho” i korzystać z dobrodziejstw gospodarczych jakie zapewnia nam nasze położenie geograficzne i przynależność do grona państw UE.

Ale oczywiście naszym elitom politycznym taka rola nie pasuje, bo ich ambicje oparte na urojonych mirażach, są daleko bardziej idące.

Wynika to z prozaicznego powodu, który wynika z tego, że jeśli nie mogą i nie umieją popisać się umiejętnością dobrego rządzenia w kraju, zapewniając w ten sposób bogactwo Polski i dostatek jej obywateli, poszukują innych możliwości samorealizowania swych chorych ambicji, a ten cel można tylko osiągnąć brylując na zagranicznych salonach.

Prawda zaś jest taka, jak ją określił dosadnie Jacques Chirac, mówiąc, że mamy „siedzieć cicho”, i jak jednoznacznie dał do zrozumienia w poniedziałek w Berlinie Petro Poroszenko, że Ukraina ma w głębokim poważaniu propozycje polskiego prezydenta.

Tak więc panie prezydencie RP, proszę się wziąć za realizowanie obiecanek wyborczych, a wielką politykę zostawić wielkim, bo w innym przypadku nasz kraj ponownie się stanie pośmiewiskiem na arenie międzynarodowej.

***

Kończąc dzisiejszy wstęp przechodzę teraz do relacji z kolejnego dnia wojny domowej na południowo-wschodniej Ukrainie.

Wczoraj już w godzinach popołudniowych ukraińska artyleria rozpoczęła ostrzał celów cywilnych w rejonie Doniecka. I tak około godziny 16:00 zostało ostrzelane osiedle podmiejskie Staromichajłowka w dzielnicy Kirowskiej. Na skutek tego ostrzału zginął jeden cywil.

Już od godziny 14:30 w dniu wczorajszym w rejonie osiedla Staromichajłowka doszło do ostrych starć z atakującym tam ukraińskim wojskiem. Walki prowadzono przy użyciu moździerzy, ciężkich karabinów maszynowych i granatników.

Później walki rozpoczęły się tam na nowo,  gdy ukraińskie wojsko od godziny 21:09 zaczęło ostrzeliwać pozycje obronne sił powstańczych. Ostrzeliwana również była po godzinie 22:20 droga w okolicy osiedla Trudowskiego i prowadzono działania wojenne na linii miejscowości Marinka-Gieorgiewka. Po godzinie 23:05 walki jeszcze bardziej stały się intensywne w wyniku skutecznego odpierania ataków ukraińskiego wojska:

Wczoraj i dzisiejszej nocy w Gorłówce było względnie spokojnie, tylko na jej zachodnich, południowo-zachodnich i północnych obrzeżach dobiegały odgłosy toczących się walk. Odgłosy szczególnie intensywnych walk przy użyciu broni ciężkiej dochodziły z kierunku miejscowości Szumy.

Poniżej film przestawiający skutki poprzedniego ostrzału Gorłówki:

W rejonie frontu południowego ukraińska artyleria przeprowadziła wczorajszej nocy około godziny 00:30 ostrzał  miejscowości Szirokino i Sachanki:

Natomiast w tym samym rejonie frontu, dziś nad ranem około godziny 03:00, ukraińskie wojsko przy użyciu ciężkiej artylerii przeprowadziło ostrzał miejscowości Telmanowo, w wyniku czego uszkodzone zostały trzy domy.

Na odcinku frontu ługańskiego według komunikatu przekazanego przez przedstawiciela dowództwa ługańskich sił zbrojnych, od godziny 06:00 24 sierpnia do godziny 06:00 25 sierpnia, ukraińskie wojsko cztery razy naruszyło warunki zawieszenia broni.

I tak:

Pomiędzy godzinami 19:10 a 19:40 ukraińskie wojsko ze stanowisk ogniowych rozmieszczonych na wzgórzu 282,1 ostrzelało intensywnie przy użyciu czołgów i moździerzy kaliber 120 mm okolice miejscowości Sanżanowki.

Około godziny 19:10 ukraińskie wojsko przy użyciu czołgów przeprowadziło ostrzał z kierunku miejscowości Swietłodarsk na obrzeża wsi Łozowoje.

Pomiędzy godzinami 21:50 a 22:05 ukraińskie wojsko przy użyciu moździerzy kaliber 82 mm ostrzeliwało z kierunku miejscowości Szczastie rejon strategicznego skrzyżowania dróg koło miejscowości Oboznoje.

Następnie w godzinach 23:00-23:45 ukraińskie wojsko przy użyciu moździerzy kaliber 120 mm z kierunku miejscowości Troczkoje ostrzeliwało okolice wsi Wiesiełogorowki leżącej na obrzeżach Pierwomajska.

Dziś w godzinach wczesnorannych ukraińskie wojsko przy użyciu ciężkiej artylerii ponownie przeprowadziło ostrzał miejscowości Sanżarowki i Łozowoje.

Wczoraj w nocy dwukrotnie o godzinie 21:40 i 22:30 ukraińskie wojsko z kierunku wsi Tiła leżącej koło Stanicy Ługańskiej przeprowadziło ostrzał przy użyciu moździerzy kaliber 82 mm okolic pomnika Kniazia Igora.

Natomiast ze wzgórza 175,9 o godzinie 22:40 ukraińskie wojsko przy użyciu opancerzonych wozów bojowych i działek przeciwlotniczych ostrzelały okolice uroczyska Suchodoł.

Nie ma informacji o ofiarach wśród ludności cywilnej i po stronie powstańców.

Reasumując:

Jak na razie, pomimo znacznej koncentracji sprzętu, broni i wojska, przez ukraińskie dowództwo wojskowe w pobliżu linii frontu- nadal trwa względna cisza, zaś sytuacja od strony sił powstańczych jest utrzymywana pod całkowitą kontrolą. Próby przebicia się wojska ukraińskiego przez linię frontu są, przy znacznych stratach, udaremniane. Ukraińska artyleria obecnie kieruje swój ogień w kierunku punków oporu sił powstańczych usiłując w ten sposób rozpoznać ich lokalizację. Ostrzały te nie powodują na ogół strat po stronie powstańców, natomiast przypadkowymi ofiarami jest ludność cywilna.

Nadal ukraińskie władze nie podjęły decyzji o rozpoczęciu nowej ofensywy w Donbasie, konsultujące się intensywnie w tej sprawie z partnerami zagranicznymi. Wiadome jest, że w Berlinie Petro Poroszenko nie dostał zgody na rozwiązanie problemu ukraińskiego na drodze agresji militarnej. Tak więc wszystko obecnie zależy od tego jakie decyzje zostaną podjęte za oceanem.

***

Na koniec kilka zdjęć:

Sewierodonieck- wystawa z karykaturami Putina.

I jeszcze kilka aktualnych filmów:

***

Pozdrawiam.

105 uwag do wpisu “Wojna domowa na Ukrainie 26.08.2015r.- 188 dzień od nowego rozejmu.

 1. Witam Panstwa w to wtorkowe popoludnie.
  Brusek i Bladyswit komentowali wyzej sprawe 100mln dla u-padlej. Odnosnie darowizn (bo chyba nikt o zdrowych zmyslach nie wierzy w zadne pozyczki) szukajac info na temat procentu zysku z ropy jaka jest odprowadzana do norweskiego budzetu znalazlem cos takiego…
  http://www.thelocal.no/20141008/norways-budget-2015
  „Norway’s support to Ukraine will increase from 40 million kroner to 200 million kroner to help ease Russian pressure on the country.”
  Te 200mln koron to bedzie jakies 90mln PLN lub jak kto woli 21mln Euro. Duuuuuuuzo bardziej majetni od nas Norwegowie jak widac sa rowniez bardziej powsciagliwi w dotowaniu biznesow u-padlinskich oligarchow.

  Polubione przez 9 ludzi

 2. epizod, polegający na propozycji złożonej przez ledwo co rozpoczynającego swoją kadencję nowo wybranego prezydenta Polski Andrzeja Dudę, który zapomniał zapewne o przyrzeczeniach socjalnych składanych swoim wyborcom, ale za to zajął się z mety sprawami, które nasz kraj ani ziębią ani grzeją, ani nie ma na nie wpływu, czyli pośrednictwem w rozwiązaniu konfliktu wewnętrznego na Ukrainie.

  Pan prezydent Duda chyba idzie śladem [p]rezydenta Komorowskiego – ucieka od spraw ważnych, kłopotliwych zajmując się tematami pobocznymi, aczkolwiek takimi które chętnie wpisze sobie potem w CV.

  Znaczy – fircyk w zalotach….

  Polubione przez 9 ludzi

 3. Nóż się sam w kieszeni otwiera.

  MON zapowiadał intensywne szkolenia ukraińskich żołnierzy. Dotychczas przeszkolono jedynie piętnastu
  http://wiadomosci.onet.pl/kraj/mon-zapowiadal-intensywne-szkolenia-ukrainskich-zolnierzy-dotychczas-przeszkolono/ygs54h

  Wszystkie komentarze z 17:41

  ~wykąpany łoś : hahah 15 żołnierzy… maja rozmach skurczybyki:)
  1 minuta temu
  odpowiedz
  oceń: -1 +1
  ~dosia : pomoc po byku … więcej szumu niż efektu..
  1 minuta temu
  odpowiedz
  oceń: -1 +1
  Iks Iksik Iksowy : Amerykanie talibów też szkolili.
  1 minuta temu
  odpowiedz
  oceń: -1 +1
  ~df : ukry mają krew na rękach
  2 minuty temu | ocena: 100%
  odpowiedz
  oceń: -1 +1
  Hicks(3) : Tępe solidaruchy ZNOWU stają się stroną w konflikcie wewnętrznym obcego państwa!!! Czy WRESZCIE ktoś tych tępaków wsadzi do kryminału!!!?
  4 minuty temu | ocena: 100%
  odpowiedz
  oceń: -1 +1
  ~iti : O 15 za dużo .
  5 minut temu | ocena: 100%

  Polubione przez 6 ludzi

 4. Mamy ostrzał Starej Kamienki , Telmanewo, bój w Marince , bój na zachód Jesieniujowatej, ostrzelano Donieck , trwa też ostrzał miejscowości na pn. Gorłówki przy linii styku i ostrzał Ługwinowo, na pn. od Debalczewa.

  Jak awaria bo nikt nie pisze?? 🙂

  Polubione przez 4 ludzi

  • ps.
   to może być ciekawy precedens. prokuratura występuję z wnioskiem o areszt, sąd przychyla się częściowo, wyznacza kaucję, podejrzany wpłaca, a prokuratura składa zażalenie z jednoczesnym wnioskiem o wstrzymanie zwolnienia do czasu rozstrzygnięcia zażalenia. I tym samym podsądny siedzi dalej mimo decyzji sądu o możliwości wyjścia za kaucją. 🙂 W ten sposób to można każdą decyzję sądu podważyć.
   Ciekawe , idźmy dalej. Sąd wydaje wyrok uniewinniający, zwalnia oskarżonego z aresztu( musi skoro niewinny), prokurator nie mogąc pogodzić się z porażką składa zażalenie i jednocześnie wniosek o wstrzymanie zwolnienia. I facet siedzi dalej ,mimo wyroku uniewinniającego. 🙂 brzmi zabawnie.
   Takie tam moje rozważania prawnicze.

   Polubione przez 2 ludzi

 5. Witam z wieczora! 🙂

  .26.08.15 Дмитрий Куликов : «Дым» Берлина, Порошенко и правда от Меркель.
  .https://youtu.be/IoAo2sBYcu4

  Bоенный эксперт: У ВСУ нет никаких шансов против армии ДНР
  Ekspert o tym że Ukry nie mają szans!
  http://dnr24.com/main/12557-voennyy-ekspert-u-vsu-net-nikakih-shansov-protiv-armii-dnr.html

  Banderowiec w szpitalu donieckim – film http://vk.com/brusek?z=video-57424472_171517365%2F221569574a9bc480ed

  Bez komentarza. Ukr w pracy
  .http://cs624229.vk.me/v624229363/40631/2LtqBvDua14.jpg

  Ukry dostana kolejne pół miliarda dolków na wojnę? http://www.novorosinform.org/news/id/35655

  Wciąż nowi rekruci przychodza do „Prizraka”! .https://youtu.be/gjRdo7jcToU

  Kijów oswobodził 12 Opołczeńców! http://nahnews.org/331235-kiev-osvobodil-iz-plena-12-opolchencev/?utm_source=VK&utm_medium=nova&utm_campaign=VV
  .http://cs623725.vk.me/v623725354/407c8/8tO-9wsr_Rg.jpg

  LNR. Film półgodzinny .https://youtu.be/Ngu_72a-jnw

  Wspomnienie o zamordowanym chłopaku w Odessie 2-go maja
  http://vk.com/feed?w=wall252892988_131381

  Po raz pierwszy od 119 lat indeks Dow Jones tak upadł!
  Впервые за 119-летнюю историю существования индекс Dow Jones Industrial Average (отражает курс акций крупнейших американских компаний) снизился более чем на 200 пунктов в течение четырех дней, пишет портал Marketwatch: http://ria.ru/caricature/20150826/1208592714.html

  Równo rok temu zakończono walki o Saur-Mogiłę .https://youtu.be/SbehgGuQWLs

  Amerykanie zaczeli latac nad cała Skandynawią jak nad swoim własnym terytorium http://politikus.ru/articles/56688-shvedy-i-finny-poluchili-to-chego-zhdali-i-ne-znayut-chto-s-etim-delat.html

  Donieck to Europa! .https://youtu.be/4euWUhjYr3c Dobrze mówi ta młoda pani!

  Rosja i Egipt rozszerzaja współpracę! http://vegchel.ru/index.php?newsid=13754

  Krwawy szoł Poroszenki .https://youtu.be/IE8gH0hC544

  Ministerstwo Wojny komunikuje że wciąz zajmuje nowe pozycje – strategiczne pozycje zdobyte na Opołczeniu. A okazuje się że dowódcy oddziałow ATO tak informuja swoje dowództwo http://vk.com/feed?w=wall-80358406_24146

  Banderowskie wojska ostrzeliwują – film http://vk.com/feed?z=video-57424472_171507469%2F001a9c69469b704ace

  Mechanik – Механики Формулы-1 могут только позавидовать сноровке ребят с Донбасса! .https://www.youtube.com/watch?v=Wo8GkYt077Q

  Mieszkaniec Słowiańska na żywo w programie z Donbasu .https://youtu.be/KAZLHlKxBb4

  Opołczenka z Izraela.
  26.08.15. Сообщение от ПолитНавигатор.

  „Я верю, мы победим Украину” – ополченка из Израиля, воюющая в ЛНР в коммунистическом отряде. Сайт «Израиль 24″ опубликовал видеоинтервтю с Инной Левитан, гражданкой Израиля, которая оставила спокойную жизнь, двух детей и вступила в коммунистический отряд в Бригаде «Призрак» Луганской Народной Республики.
  .https://youtu.be/wpR-yw5iRzQ Полное интервью с ополченкой ЛНР из Израиля Инной Левитан

  O „bezprecedensowych” ćwiczeniach floty chińskiej i rosyjskiej .О „беспрецедентных” военно-морских учениях России и Китая на Дальнем Востоке
  .https://youtu.be/KWJWZKlmOiA

  Akademik daje wykład o rozpadzie imperium .https://youtu.be/L8YPNDxY3xE

  Dlaczego USA boją się zbliżenia FR i Iranu? .https://youtu.be/AEgM34TI5A0

  Arabista Pan Satanowski o cenach ropy. Ciekawie .https://youtu.be/QmiJkJ1piow

  Podobno „grupa kontaktowa” dogadała się o przerwaniu ognia z dniem 1 września (?)
  Контактная группа по урегулированию ситуации на Украине договорилась добиться прекращения огня на линии соприкосновения в Донбассе к 1 сентября: http://ria.ru/world/20150826/1209202986.html

  Rząd kijowski dał 4,5 mln grzywin dla odessy na zakup nowego taboru tramwajowego. Niestety – jeden wagon kosztuje 20-25 mln .https://youtu.be/J2iz4O6XUN8

  Polubione przez 4 ludzi

 6. Płonie po ostrzale 6 domów w rejonie pietrowskim Doniecka http://news-front.info/2015/08/26/srochnye-novosti-dnr-vsu-osushhestvili-obstrel-okrainy-donecka-shest-domov-goryat/

  Bombardowany jest Donieck i Dokuczajewsk. Wszedzie płona domy http://nahnews.org/331245-vsu-bombyat-dokuchaevsk-i-doneck-povsyudu-goryat-doma/

  „Grupa kontaktowa” na razie nie dogadał się co do wycofania broni o kalibrach powyżej 100 mm http://nahnews.org/331227-kontaktnaya-gruppa-ne-smogla-dogovoritsya-ob-otvode-oruzhiya-kalibrom-do-100-mm/

  Fragment dzisiejszych pokazów МАКС-2015 .https://www.youtube.com/watch?v=yE3boQUNP9k

  FIlm-klip o czekoladowj dżumie .https://youtu.be/uABj9ar70Vg

  „CO będzie z rublem”? .https://www.youtube.com/watch?v=1xAmRglZcD8

  Stanisław Stremidłowski – czy Polska gotowa jest odwrócić się od u’Krainy? http://regnum.ru/news/polit/1957193.html

  „Rosja powinna zakończyc dostawy oleju napędowego na UPAdlinę by to wszystko zakończyć” http://regnum.ru/news/polit/1957907.html

  Z koszar „na patrol” wyjechało 10 pułków wojsk rakietowych / strategicznych rakiet balistycznych/ – oby to były ćwiczenia http://politikus.ru/army/56694-10-raketnyh-polkov-rvsn-vyshli-na-marshruty-boevogo-patrulirovaniya.html

  DNR ma wkrótce opublikowac spis wszystkich ukraińskich wojskowych – przestepców wojennych – od szeregowego po samego prezydenta http://politikus.ru/events/56689-dnr-opublikuet-spisok-ukrainskih-voennyh-prestupnikov-ot-ryadovogo-do-prezidenta.html

  „Wędrówka narodów 2.0”. Kto na tym wygra? http://regnum.ru/news/polit/1957568.html

  Polubione przez 4 ludzi

 7. 60 lat i tez mozna! .https://youtu.be/zENY9i8lRks

  Nowa katastrofa – porównywalna z czarnobylem zagraża…
  Новая катастрофа, сопоставимая с Чернобылем, угрожает Киеву
  В Киеве возможна катастрофа, сравнимая с Чернобыльской, – масштабный сброс канализации загрязнит весь Днепр, откуда получает питьевую воду 2/3 населения Украины.
  Об этом на пресс-конференции предупредил директор аналитико-исследовательского центра «Институт города» Александр Сергиенко.
  Krótko mówiąc … gówna w DNieprze więcej jak wody! A Będzie naprawdę cienko jak oststecznie padnie kolektor ze ściekami w Kijowie
  .https://youtu.be/kkSXZFYauh8

  Zwolnieni przez ukrów z niewoli opołczeńcy chca dalej wojować http://dnr-news.com/dnr/24548-osvobozhdennye-ukrainskoy-storonoy-plennye-zayavili-chto-gotovy-i-dalshe-sluzhit-v-armii-dnr.html

  Szarij na dobranoc!
  .https://www.youtube.com/watch?v=XMfg-539Dh0 Во исполнение заветов Президента?

  .https://www.youtube.com/watch?v=L_i2mocOHIU По табличке на доме Бузины. Фокус из ЕС

  .https://www.youtube.com/watch?v=qIKdKXbbMGI Пустой Крым. Залет Подробностей

  Władysław Dejnego: „grupa kontaktowa nie widzi postepu w rokowaniach” http://dnr-news.com/dnr/24547-deynego-kontaktnaya-gruppa-ne-vidit-progressa-v-voprose-vyplat-pensiy.html

  Mieszkańcom Krainy przyjdzie przywyknąć do zimnej wody i wysokich opłat. Magiczna data totalnej podwyzki za parę dni! .https://youtu.be/iORhw0vq5_Y

  Poroszenko odlatuje a w raz z nim Kraina:
  Порошенко подписал указ о защите интересов Украины в Крыму.
  Президент Украины Петр Порошенко подписал указ «О состоянии реализации мер по защите имущественных прав и интересов государства Украина в связи с временной оккупацией части территории Украины». Об этом сообщила пресс-служба главы украинского государства.
  Документ предполагает принятие безотлагательных мер «по возмещению убытков»: http://politics.today/index.php?newsid=181

  Rotszyld i Roskefeller .http://cs629121.vk.me/v629121521/2ab2/3bzmzZSzw60.jpg

  DObranoc! Oby Wam się NIE sniły te wyżej linkowane szatany!

  Polubione przez 4 ludzi

  • Jeśli chodzi o ten dekret w sprawie majątku na Krymie to ma szanse to wygrać, o ile zdecyduje się na uznanie Krymczan za byłych obywateli Ukrainy, a Krym za byłe terytorium Ukrainy. Na jego miejscu bym tego nie czynił dopóki nie pozbędzie się prawosektorowców i reszty fanatyków.

   Polubione przez 3 ludzi

 8. OT?
  O aferze podsłuchowej z Kulczykiem w tle CD i komentarz jednego z Użytkowników

  ~combo : Oto Polska cała. Szemrany biznesmen żąda od premiera ochrony ze strony państwowej służby bezpieczeństwa przy prowadzeniu podejrzanych interesów (można się domyslać, że skoro chodzi o Ukrainę, to w grę wchodzi handel bronią, o co podejrzewano też Kulczyka w Afryce). Widać jasno, kto tak naprawdę tu rządzi, a tylko można się domyślać dlaczego premier jest na każde zawołanie biznesmena. Nic dziwnego, że tak nienawidzimy Rosji, bo tam Putin wydaje rozkazy oligarchom, a u nas i na Ukrainie, to oligarchowie wydają polecenia formalnie „rządzącym”. I to nazywamy demokracją.
  http://wiadomosci.onet.pl/kraj/afera-podsluchowa-kulczyk-z-tuskiem-nagrani-przez-b-agentow-abw/k50hsz

  Polubione przez 4 ludzi

 9. Mykoła Sotnik

  Mykoła Sotnik żyje w okopie
  który od rana widłami kopie.
  Ma dwa granaty oraz kałacha
  dwa kilo sała i bimbru flacha.

  Portret Adolfa zdobi mu klatę
  dziargnoł ss na swoją czachę.
  Stećko na tyłku smutnie spoziera
  na wacku rypnięty Stefan Bendera

  Mykoła Sotnik tak ozdobiony
  na majdanie palił stare opony
  Dym mu się w płuca wżerał
  gdy z za węgła do ludzi strzelał.

  Teraz ten heroj niezwyciężony
  walczy w Donbasie jako szalony
  Bojcy jego strasznie ruskich prały
  kredki z tornistrów im się sypały.

  Mykoła prawi, stąd się nie ruszę
  diabłu dawno sprzedałem duszę.
  Pewnego dnia kula zbłąkana
  posłała Mykołe na sąd Pana.

  Grzechy Mykoły tu pomierzyli
  aż wszyscy święci się zadziwili.
  Ani jednego dobrego czynu
  spadaj do piekła ty sukinsynu !

  Teraz Mykoła w kotle zasiada
  Hitler pod kocioł koksu dokłada.
  Mykoła drogi ten żar cię oczyści
  tu kończą karierę dobrzy faszyści.

  Polubione przez 3 ludzi

Możliwość komentowania jest wyłączona.