Wojna domowa na Ukrainie 27.08.2015r.- 189 dzień od nowego rozejmu.


Marinka pod ukraińskim ostrzałem.

„Bardzo bym prosiła- za państwa pośrednictwem- aby pan prezydent powołał wreszcie Radę Bezpieczeństwa Narodowego”– zaapelowała wczoraj rano za pośrednictwem  dziennikarzy podczas briefingu przed wyjazdem na Opolszczyznę premier Ewa Kopacz do prezydenta Andrzeja Dudy.

„Na takiej radzie, niezależnie od tego, kto z jakiej opcji politycznej pochodzi, rozmawialiśmy o takich sprawach. Bezpieczeństwo naszego państwa, ale również stabilność sytuacji u naszych sąsiadów to tematy, które potrafiliśmy omawiać ponadpartyjnie „– tak uzasadniła powód swojego apelu do Andrzeja Dudy premier Kopacz dodając, że:

„Ostatnio na Ukrainie, szczególnie wschodniej, dzieje się bardzo źle. Rosjanie przygotowują się do tego, aby przerzucać mosty pontonowe – tak donoszą przynajmniej media. Sytuacja ta może narastać i ten stan zagrożenia może każdego dnia wzrastać”

Przy okazji prezydent Duda dostał od premier Kopacz subtelnego pstryczka w nos, gdy przypomniała mu ona o tym jak się kończą jego samodzielne inicjatywy na arenie międzynarodowej:

„Pamiętacie państwo, jak zareagował na to sam główny zainteresowany, czyli Petro Poroszenko. Ale to efekt tego, że dzisiaj prezydent Duda jakby odciął się od rządu, nie chce nie chce z nami rozmawiać”.

W tym momencie cisną się na usta pytania: jak to jest, że premier i prezydent jednego państwa, nie mogą się ze sobą dogadać?

Czy rząd i biuro prezydenta to dwa skonfliktowane ze sobą organa władzy państwowej, które w zasadniczych sprawach przemawiają zupełnie innym głosem?

Może tą żenującą sytuację wyjaśnią choć trochę słowa posła PiS Witolda Waszczykowskiego, który w programie informacyjnym telewizji publicznej „TVP Info” powiedział tam, że:

„Oczywiście, że wiedzieli (chodzi o przedstawicieli rządu– dopisek mój), dlatego że prezydent Duda po prostu kontynuował wypowiedzi polityków tego rządu, którzy od października ubiegłego roku domagają się tego, aby Polska była włączona w jakiś nowy format rozmów na temat Ukrainy. Rozmawiałem osobiście z ministrem Schetyną, byłem zaproszony również do MSZ dwa miesiące temu. Wypiliśmy kawę, rozmawialiśmy o polityce zagranicznej i rozmawialiśmy o kontynuacji polityki właśnie ministra Schetyny w tej kwestii jak Ukraina. Ja oczywiście wtedy sprawowałem funkcję nieformalnego doradcy prezydenta. Konsultacje takie były kontynuowane z formalnym doradcą prezydenta, z ministrem Szczerskim i odbyła się również rozmowa formalna ministra Schetyny, który został zaproszony przez prezydenta Andrzeja Dudę, na temat polityki zagranicznej i to wszystko było ustalone, to wszystko jest kontynuacją”

Jeśli przyjąć na wiarę słowa posła PiS Witolda Waszczykowskiego, to prezydent Duda po prostu został wpuszczony w maliny przez szefa polskiej dyplomacji Grzegorza Schetynę, co jednocześnie daje odpowiedź na zadane przeze mnie wyżej pytania.

Tylko, że przy okazji rodzi się następne pytanie: czy walka, prowadzona pomiędzy dwiema największymi partiami politycznymi w Polsce, nie szkodzi naszemu krajowi?

Otóż sytuacja jaka miała miejsce z niefortunną propozycją prezydenta Andrzeja Dudy o rozszerzeniu formatu uczestników rozmów pokojowych w Mińsku ośmieszyła nasz kraj na arenie międzynarodowej.

Czy oto więc chodzi aby waśnie partyjne prowadziły do dalszej destrukcji państwa i kompromitowały Polskę na arenie międzynarodowej?

Dodam, że prezydent Duda, nie zniechęcony pierwszą swoją porażką, nadal kontynuuje nie konsultowaną z rządem, ani innymi nadrzędnymi organami władzy państwowej, swoją indywidualną krucjatę zagraniczną mocno się tam udzielając.

I tak: udzielił on niemieckiej gazecie „Bild” wywiadu, w którym poskarżył się, że:

„Przez lata rząd i mój poprzednik prezydent Bronisław Komorowski przekonywał, że wszystko idzie w górę. Gospodarka kwitnie, wzrasta dobrobyt w kraju. Ludzie tego nie odczuwają (…) Bardzo istotnym zadaniem, które stoi przed polityką polską jest to, aby stworzyć warunki, które pozwolą emigrantom wrócić do domu”

Ciekawe w jakim celu polski prezydent opowiada takie rzeczy w niemieckiej prasie? Czy już polska prasa mu nie wystarczy do wyrażenia swoich żalów na obecny rząd i jego poprzednika na stanowisku prezydenta?

Przecież to jest chore.

Poza tym, co prezydent Andrzej Duda ma ze swej strony do zaoferowania młodym Polakom, aby porzucili życie na obczyźnie i powrócili budować tu dostatek swojej ojczyzny?

Czy zmieni on bardzo zły stosunek polskiej administracji, prawodawców i organów władz samorządowych do przedsiębiorców i ludzi chcących w Polsce rozpocząć swoją działalność gospodarczą? Bo przecież ta wroga i wręcz nieludzka postawa polskich parlamentarzystów i urzędników państwowych jest bezpośrednią przyczyną, że gospodarka się nie rozwija, liczba miejsc pracy nie rośnie, a pensje odbiegają kilkakrotnie od tych jakie są wypłacane na Zachodzie- a przecież mija już dwadzieścia pięć lat od czasu obalenia poprzedniego ustroju i rozpoczęcia budowy demokracji i kapitalizmu. Czy to jest może za krótki okres? Jak sądzę widząc wyrastające jak grzyby po deszczu rezydencje przedstawicieli dzisiejszych elit politycznych i funkcjonariuszy państwowych, to dla nich nie był to stracony czas. Gorzej, że ten dobrobyt dla uprzywilejowanych nie przekłada się na dobrobyt wszystkich obywateli chcących w Polsce pracować i coś osiągnąć.

To jest główna przyczyna emigracji, a więc  jakim sposobem tą tytaniczną pracę chce wykonać Andrzej Duda aby to wszystko zmienić?

Jak sądzę, zagraniczne wojaże i udzielane tam wywiady mają na uwadze tylko jeden cel- propagandowy, i nic poza tym więcej się nie kryje, bo aby zmienić to do czego doprowadziły elity polityczne- praktycznie wszystkich opcji politycznych- w ciągu ostatniego ćwierćwiecza „wolności i demokracji”, trzeba by było dokonać tu jakiejś rewolucji, ale pod rządami tychże elit na to się nie zanosi, bo one będą broniły solidarnie swego stanu posiadania w opozycji do potrzeb społecznych.

Tak więc będzie jak było, czyli: dalszy upadek polskiej przedsiębiorczości, emigracja młodych za chlebem, korupcja, bezprawie urzędnicze, trwonienie bezsensowne publicznych pieniędzy, bezrobocie, niskie pensje, demoralizacja, niewydolność służby zdrowia, dalszy upadek ZUS, ogłupiająca propaganda wiodących mediów, kłamstwa polityków, nadmierne obciążenia fiskalne społeczeństwa, bieda i marazm, co wszystko razem wzięte nie przybliża poziomu życia przeciętnego Polaka do tego jaki został osiągnięty na Zachodzie.

To wam zawdzięcza polskie społeczeństwo taki stan państwa- panie i panowie politycy i urzędnicy. I nikomu więcej.

***

Kończąc ten przydługi wstęp przechodzę teraz do relacji z kolejnego dnia wojny domowej na południowo-wschodniej Ukrainie.

W dniu wczorajszym ukraińska artyleria nadal prowadziła ostrzał Doniecka i jego przedmieść.

I tak: ostrzelane zostały wczoraj w godzinach popołudniowych i nocnych dzielnice: Kirowska, Kijowska, Kujbyszewska i Piotrowska, gdzie w wyniku tego ostrzału osiedla Aleksandrowka uszkodzonych zostało siedem domów prywatnych i przedszkole, a pięciu cywilów  odniosło rany. Również w wyniku nocnego ostrzału około 20:00 trafione pociskiem artyleryjskim zostało mieszkanie na piątym piętrze domu wielorodzinnego na ulicy Lusina w dzielnicy Kujbyszewskiej.

W miejscowości Stromichajłowka został zniszczony w wyniku bezpośredniego trafienia jeden dom, który następnie zaczął płonąć.

Na osiedlu Trudowskaja przy ulicy Zielony Gaj ukraiński snajper postrzelił w głowę 60-letnią kobietę, która w wyniku tego zmarła.

Wczoraj w dzień i w nocy, w Gorłówce było względnie spokojnie, po za tym, że w godzinach popołudniowych, około 14:40, zostało ostrzelane osiedle Gołma. leżące na północnych obrzeżach Gorłówki oraz w nocy, koło godziny 00:06 osiedle Zajcewo.

Na odcinku frontu południowego nadal utrzymuje się bardzo napięta sytuacja militarna., gdzie po południu, w godzinach 16:30-17:40 ukraińskie wojsko przy użyciu moździerzy kaliber 82 mm oraz opancerzonych wozów bojowych BTR-1 i BTR-2 ostrzeliwało miejscowości Biełaja Kamienka i Łaspa.

Później w godzinach nocnych, około 22:53, przeprowadzono ostrzał miejscowości Telmanowo.

We wszystkich wymienionych wyżej miejscach, w więc na zachodnich i północnych obrzeżach Gorłówki, na północ i południowy-zachód od Doniecka, w okolicach donieckiego lotniska oraz na znacznym odcinku frontu południowego dochodziło do potyczek, wymiany ognia i walk z atakującymi tam ukraińskimi wojskami.

Według dzisiejszego komunikatu MON DRL, w dniu wczorajszym i w nocy z czwartku na piątek, ukraińskie wojsko 30 razy naruszyło na terenie DRL warunki zawieszenia broni. W wyniku tego ostrzału na teren kontrolowany przez władze DRL spadło 164 pociski moździerzowe kaliber 120 i 82 mm oraz 114 pocisków ciężkiej artylerii i 72 pociski wystrzelone z czołgów.

Pod ostrzałem ukraińskiej broni ciężkiej znalazły się: Donieck, Gorłówka, Dokuczajewsk, Uglegorsk, obrzeża Zajcewa, Aleksandrówki, Kulikowa, Styły, Gołmowskiego, Kurhan Czernaja Mogiła, Nowaja Łaspa, Staraja Łaspa i Biełaja Kamienka.

Ponadto zostały ostrzelane pozycje obronne sił powstańczych w rejonie: Bogdanowki, Nowotroczkoje, Starognatowki, Wiktorowki, Trawiennoje i Piszczewika.

***

37 konwój z rosyjską pomocą humanitarną dla mieszkańców Donbasu przekroczył dziś granicę  i udał się w kierunku Doniecka i Ługańska. Konwój ten składający się ze 100 samochodów ciężarowych wiezie ponad 1,1 tys. ton pomocy, w tym 700 ton podręczników dla uczniów oraz 500 ton żywności.

Jak wynika z treści korespondencji Ukraińskiej Służby Bezpieczeństwa z szefem Rady Bezpieczeństwa Narodowego i Obrony, Aleksandrem Turczynowem i premierem rządu Jaceniukiem, kijowskie władze planują zakłócić przebieg i tym samym nie dopuścić do odbycia się jesiennych wyborów w Donbasie. Oczywiście działania te mają na celu i w ten sposób rozwiązać- w ramach deklaracji złożonych  przez ukraiński rząd w Mińsku na drodze „pokojowej i dialogu”- konflikt na południowo-wschodniej Ukrainie:

W Kijowie do oddziału „Sbierbank Rosja” mieszczącego się przy Alei Zwycięstwa 106/2 został wrzucony ładunek wybuchowy. Eksplozja zniszczyła witrynę i drzwi wejściowe. Nie ma ofiar wśród ludzi.

Na koniec kilka zdjęć:

Ostrzelana przez ukraińskiego żołnierza z ręcznej wyrzutni granatów RPG-18 kawiarnia w Słowiańsku.

Kijów dzielnica Szewczenki ulica Diegrjariewskaja nr. 58- członkowie skrajnie nacjonalistycznej ukraińskiej organizacji „Prawy Sektor” umieścili nad wejściem do domu, w którym mieszkał zabity dziennikarz Oleś Buzyna tablicę pamiątkową ku czci jego morderców: Andrierja Miedwiedki i Denisa Poliszczuka.

I jeszcze kilka filmów:

***

Pozdrawiam.

Reklamy

143 uwagi do wpisu “Wojna domowa na Ukrainie 27.08.2015r.- 189 dzień od nowego rozejmu.

 1. Mamy bój na pd. od Stanicy Ługańskiej na pn. brzegu rzeki Doniec. 🙂 ogólnie to chyba szykuje się kocioł w jednym miejscu, jak tak patrzę na mapkę styku, zresztą nie tylko w jednym.

  Polubione przez 4 ludzi

 2. Мировой кризис, день четвёртый. ФРС одерживает локальную «перемогу» | Dedolaryzacja: dzień czwarty:http://jpgazeta.ru/mirovoy-krizis-den-chetvyortyiy-frs-oderzhivaet-lokalnuyu-peremogu/

  .https://pp.vk.me/c629526/v629526822/12ef6/UQ8b-B61b6I.jpg
  Pociąg pospieszny Majdam – Magadan. Dojeżdża do samego „kurortu”. Kierownik pociagu na zdjęciu .https://pp.vk.me/c629526/v629526822/12ef6/UQ8b-B61b6I.jpg

  Blogger jeden próbuje zrozumiec zjawisko ucieczki / jeszcze nie masowej/ kijowian na Donbas http://nahnews.org/331891-uexat-nelzya-ostatsya-pochemu-kievlyane-begut-iz-stolicy-v-doneck/

  Syria: wosjsko syryjskie po cięzkich walkach wycofuje się z Sahel-Al-Gab https://vk.com/brusek?w=wall274493429_12390%2Fall
  W linku zdjęcie i filmów trzy

  David Khudzhets Today at 4:07 pm
  Ostrzał Oktabryjska 26.08 http://tragediadonbasu.net/ostrzal-oktabryjska-26-08/
  .https://pp.vk.me/c625430/v625430400/4165b/D7Jozy_TR7M.jpg

  Troche interesujących a mało znanych faktów z historii https://vk.com/brusek?w=wall274493429_12387%2Fall

  O hitler-ukr-jugend w Kijowie http://nahnews.org/331610-gitleryugend-v-kieve-ili-kak-vyrastit-svidomyx-patriotov-ubijc/?utm_source=VK&utm_medium=nova&utm_campaign=VV

  .https://pp.vk.me/c625719/v625719630/3ac56/mg-eTDz-KPo.jpg
  Pan Graham na zdjęciu. Cały dzień spedził na próbie umówienia sie na rozmowe z Pania Pokońską

  Kilka interesującyh fotek od Pana Ramzana zapozyczyłem https://vk.com/brusek?w=wall274493429_12384%2Fall

  O wymianie jeńców http://dnr-news.com/video/24575-obmen-plennymi-27-avgusta-2015.html

  Młodzież zrobiła patriotyczna mapę. Piekną! Ale ze bez Krymu – więc SBU tropi… https://vk.com/brusek?w=wall274493429_12381%2Fall
  .https://pp.vk.me/c629123/v629123178/cbe9/gjiKd_ZrtXo.jpg MAPA!

  Aleksandrowka dzisiaj .https://youtu.be/LK0MIblVYBA

  Irak dostanie od Rosji Mi-35M oraz Mi-28NE http://sdelanounas.ru/blogs/66737/
  https://vk.com/brusek?w=wall274493429_12379%2Fall

  Pana Sefana Cohena juz cytowalismy ostatnio kilka razy. Teraz wział na widelec samego Rzeźnika http://antifashist.com/item/stiven-koen-poroshenko-neveroyatno-slabyj-lider-kotoryj-zakonchit-tragicheski.html

  Władze DNR dopisały do spisu osób do wymiany osoby które cudem przezyłu Odessę a teraz sa oskarzone https://vk.com/brusek?w=wall274493429_12376%2Fall
  http://vognebroda.net/vlasti-dnr-vnesli-v-spisok-na-obmen-63-antimaydanovca-postradavshih-v-odesse-2-maya-583450

  CIA na cenzurowanym! Jakis urzędnik posprawdzał to i owo i wyszło że Biały Dom dostawał fałszywe dane na temat „walki z państwem islamski”. Центральное командование США подозревается в преувеличении успехов в борьбе против ИГ

  Предполагается, что военное руководство США предоставляло Белому дому недостоверную информацию о результатах антитеррористической кампании против «Исламского государства», намеренно преувеличивая успехи в борьбе с группировкой. По данным The New York Times, главный инспектор Пентагона инициировал расследование по этому вопросу после того, как гражданский сотрудник Разведывательного управления Министерства обороны США представил доказательства подлога. С подробностями — корреспондент RT Гаяне Чичакян.
  ➡ Смотреть видео: https://russian.rt.com/article/111561

  O Banderze i banderyźmie słów kilka http://antifashist.com/item/postydnoe-nasledie-ukrainskie-patrioty-stesnyayutsya-ulybki-bandery.html

  Turcja opublikowała dane. Ile zabiła Kurdów https://vk.com/brusek?w=wall274493429_12373%2Fall

  Kurdyjscy „Peszmergowie” zaczeli ofensywe przeciwko tzw. „państwu islamskiemu” – wspierani ponoć przez USA? Ktoś pojmuje ten chaos i oucel dziwaczny?
  https://vk.com/brusek?w=wall274493429_12367%2Fall
  http://warsonline.info/irak/peshmerga-nachali-nastuplenie-na-iuge-irakskoy-provintsii-kirkuk.html

  Smok wkurzony?
  Дракон все понял и ответил «нет»
  Вслед за Россией на тропу войны вышел и Китай, по ходу делая откровенные выпады в адрес США…
  http://www.russiapost.su/archives/55447

  Eksperci znów upierdliwie o czekającym ukrów czasie niedługim bez energii http://nahnews.org/331990-ekspert-kievu-pridyotsya-pokupat-ugol-u-opolchencev-lnr-i-dnr/?utm_source=VK&utm_medium=nova&utm_campaign=VV

  .https://pp.vk.me/c623721/v623721710/4cc31/ybkS2LHzO9o.jpg
  Podobno Polska przygotowuje sie do najazdu barbarzyńców! Z UPAdliny!

  Znajdx róznice! .https://pp.vk.me/c621819/v621819936/31b61/bS2-ypk8JJY.jpg
  Zdjęcie z Polski bardzo sie podobajce w Rosji!
  .https://pp.vk.me/c623626/v623626259/50f96/3gPCuEh_2r8.jpg

  Polubione przez 5 ludzi

  • Brusek nie dziw się to jest Bliski Wschód tak niemal każdy walczy i sprzymierza się z każdym, to walka o wpływy, wygryzienie z wpływów, przejęcie kontroli nad ziemią albo nie do końca legalnym interesem. USA jest względnie zorientowana w temacie UE się dopiero uczy, może z 5-10 lat nauki im wystarczy. Ogólnie chwilowo jeszcze jest podział na Iran-Turcja oraz Saudowie-Egipt-Izrael-Jordania, ale to wszystko jest płynne.

   Polubione przez 3 ludzi

 3. Striełkow przez 45 minut o tym co sie stało w ciągu roku…
  .https://youtu.be/OImnWMc5oZo

  Przerywnik. Obraz. Olej. Współczesny. Tytuł: „ranek w lesie sosnowym pod Kijowem”. Autor. Niejaki Szojgu…
  .https://pp.vk.me/c622118/v622118102/38959/CzgsgpvD5yI.jpg

  Banderowskie ścierwa bombardowały wieczorem zachodnią część Doniecka. Jeden mieszkanic zabity http://dnr-news.com/dnr/24580-ukrainskie-siloviki-obstrelyali-zapadnuyu-chast-donecka-pogib-zhitel.html

  Minister finansów FR potwierdza że ukry kredyt musza zwrócić! http://vognebroda.net/siluanov-rf-budet-trebovat-ot-ukrainy-vozvratit-kredit-na-3-mlrd-v-polnom-ob-eme-583563

  Несмотря на возражения России, Украина включила купленные Россией евробонды в программу реструктуризации. По ее условиям, каждые 1000 долларов долга будут менять на 800 долларов номинала новых облигаций: http://ria.ru/economy/20150827/1210911213.html

  Podobno jesienią ruszy siódma fala mogilizacji. Weterani ATO przygotowują się na rozprawy sądowe – bo nie chca znów trafic na front https://vk.com/feed?w=wall-97874588_3016

  Wiadomości z kraju! http://niewygodne.info.pl/artykul5/02447-Gigantyczne-przychody-Niewielkie-podatki.htm

  Nowości dnia .https://youtu.be/-snIl96BA-o

  .https://pp.vk.me/c622121/v622121166/3e13a/ImpTCSr1bKE.jpg
  Bez komentarza…

  Reportaz z DNR. O rolnictwie Republiki .https://youtu.be/_BPrpD2rqcI

  Europa podbijana przez… http://vegchel.ru/index.php?newsid=13788

  Amerykanin próbuje rosyjskiego jedzenia. Wojskowa racja!
  .https://youtu.be/gQz0UJfzawU

  Polubione przez 7 ludzi

 4. Konstantin Dolgov
  Антон Гурьянов: „Андрей Мельников в честь нашей встречи сделал потрясающий клип, посвящённый Харьковскому Территориальному Землячеству. Один важный нюанс – землячество ещё не создано. Оно создаётся. Осторожно, клип у харьковчан может вызвать сильные эмоции. У меня вызвал”.
  .https://www.youtube.com/watch?v=plLi9rki_SA

  .https://pp.vk.me/c622927/v622927988/2e86c/CbkHPYoLHgM.jpg
  W obecnym roku administracja Prezydenta Rzeźnika zakupiła no wewnetrzne potrzeby 17 754 butelki alkoholu „elitarnego” na sume 550 tysiecy USD. Co sie równa 232 692 zólnierskim posiłkom .https://pp.vk.me/c622927/v622927988/2e86c/CbkHPYoLHgM.jpg

  Banderowski sztab potwierdza linkowany przeze mnie i innych rekord w stratach w czasie walk pod Mariupolem http://pravdanews.info/19-pogibshikh-30-ranenykh–karateli-podtverdili-rekordnye-poteri-vsu-v-boyu-pod-mariupolem.html

  O stratach ukrów z 72-giej i 41-batalionu obrony terytorialnej pod Starognatówką
  https://vk.com/feed?w=wall-35276355_1055407
  .https://cs7055.vk.me/c540102/v540102436/47e3f/mRDmeUuVWA4.jpg
  http://colonelcassad.livejournal.com/2359312.html

  Graham Phillips
  Новое – Гриша – 2 недели в Крыму (#38) 40,000 Анкеты
  .https://www.youtube.com/watch?v=kVt1gWsbDRc

  Graham próbuje nowego drona
  https://vk.com/feed?z=video30166354_171160966%2Fa8c26ba093a30a8ab9

  Командир першої роти батальйону „Донбас” Тарас Констанчук, учасник Іловайської операції, розповів всю правду про ту трагедію, про боягузливих і безвідповідальних генералах, про зраду зверху.
  Прохання поширити відео .https://youtu.be/bC6JOTAL814
  Все эти генералы безответственные скоты, которые будут наказаны -Тарас Констанчук

  Mapa i info z bliskiego wschodu
  .https://vk.com/feed?w=wall510_177265
  .Original: .http://cs628721.vk.me/v628721684/f3ad/5QJZH8Yetlc.jpg

  O nastrojach na u’Krainie http://friend.livejournal.com/1981127.html

  A tak podsumowując dzień – dobry banderowiec – to martwy banderowiec!
  .https://cs7055.vk.me/c7008/v7008032/3a61b/RWOuYljEcwc.jpg

  DOBRANOC!

  Polubione przez 3 ludzi

 5. „Wnerwił się” podpułkownik wojsk powietrzno – desantowych Ukrainy na Jaceniuka i zagroził że ‚odwiedzi go w domu” i porozmawia z nim „twarzą w twarz”, a wszystko to w związku z odebraniem ulg rodzinom zołnierzy, jakie przeforsował rząd w Kijowie;
  http://dnr-news.com/dnr/24577-desantnik-iz-ato-prigrozil-zayti-v-gosti-k-yacenyuku.html
  Ps. Po ostatnim „przemarszu przez Kijów” funkcjonariusza jednostki specjalnej MSW, który walił do wszystkiego z kaemu, na miejscu Jaceniuka zacząłbym fortyfikować dom…

  Polubione przez 5 ludzi

  • Zaiste boskie są! 🙂
   ~Rent of Priest : Chwała Bohaterom i tym,którzy potrafią oddać cześć Bohaterom.Chwała Wam za trud i poświęcenie i uczczenie naszych potomnych,których groby porozrzucane są na terenie Rosji… Dzięki społeczności Rosjan za ciepłe przyjęcie i władzom za umożliwienie przebycia tak długiego szlaku na terenie Federacji Rosyjskiej. Oby te wydarzenia zbliżyły i pojednały nasze Słowiańskie Narody i Państwa.Bez pamięci i czci o poległych i pomordowanych w Katyniu i Miednoje i na Syberii i w Moskwie i pochowanych w miejscach kaźni i mordu przez okupanta nie ma przyszłości i tożsamości Narodu Polskiego. Oby w przyszłości nigdy nie dochodziło do takich tragicznych wydarzeń. Cześć ich Pamięci. Jesteśmy z Wami i z Pielgrzymami i wspieramy Was duchowo codziennie za trud i poświęcenie dla dobra Ojczyzny. Bóg z Wami. zwiń

   ~Pust wsiegda budiet sołnce : ”…ale w tym roku widać wyraźnie jeszcze sympatyczniejsze nastawienie. Wielu z nas to zauważyło i odczuło” – Rosjanie najwidoczniej zdają sobie sprawę z tego, ze Polacy są uciskani przez reżim warszawski, który stara się nieudolnie sterować krajem, dlatego tak nam współczują. Wiedzą także, że to zchamiały rząd ‚polski’ zerwał ustalenia i odwołał Rok Kultury Polskiej w Rosji i Kultury Rosyjskiej w Polsce, na rzecz chachlich wygłupów; na szczęście to rozsądny, tolerancyjny i wyrozumiały naród, do tego cierpliwy, dlatego niedługo nasze dobre relacje zostaną odbudowane. zwiń

   ~Koza : I co? Nikt im nie zakazal wjazdu? Nie ogloszono ze moga stanowic zagrozenie? Ze repentuja wrogi rezim lub ideologie niezgodna z „Kultura Wschodu”? Ze brali udzial w atakach i teroryzmie? Alez ci ruscy to bydlo bez kultury – a my, Polacy, to przecierz przyklad dla calego swiata.

   ~eh…. : Jakos w tej „nie demokratycznej i dyktatorskiej” Rosji nikt nie uznal ze tego rodzaj katynski rajd jest prowokacja sil antypanstwowych?Tak jak to mialo miejsce min w Polsce z ruskimi „Nocnymi wilkami” gdy szczegolnie nasze wladze zapluwaly sie ze sa oni „putinowska prowokacja”.
   Oj antyruskie skretynizowanie naszych wladz jak oliwa na wierzch wyplywa..!!

   ~iluzja? do ~Boryna: Pewnie „na taka okazję” to Putin jako kierowców zatrudnił weteranów NKWD I KGB, a ci pozdrawiający przechodnie to pewnie też jacyś agenci! Nie może być przecież inaczej! Lada dzień pewnie znany, zawsze obiektywny dziennikarski „wywiadowca” z Krakowa, pan H. przeprowadzi tym razem wywiad z takim osobnikiem i udowodni nam, ze to celowo podstawieni funkcjonariusze!

   ~cdn : Symptomatyczne jest to, że taka i podobne informacje, zostają po chwili wycofywane z głównej, chowane gdzieś w czeluściach. Dla przeciwwagi – „Klęska polityki Putina” czy „Internet śmieje się z Putina” wiszą tam w najlepsze. Stała praktyka na tym portalu.
   „Rusek” jest zły i tylko zły, i to ma czytać i utrwalać każdy Polak.

   ~cdn do ~L50: Rusofobia jest taktycznym posunięciem władz. Dzięki „złej Rosji”, która dybie na nasze montownie i magazyny, każdy kolejny rząd może bezkarnie grabić Polaków, podnosić podatki ( wszak zbrojenia są niezbędne, jabłek nie biorą stąd kryzys etc. ), trzymać społeczeństwo w strachu. Dziwię się, że tak mało osób to widzi.

   ~szkoda gadac : I mozna po ludzku? Bez fobii, z zyczliwoscia? Kto tu jest burakiem a kto normalny? Myslalem ze w podziece za „goscinne” potraktowanie rosyjskich motocyklistow, polscy nie zostana rowniez wpuszczeni do Rosji. I wcale bym sie nie zdziwil. A tu pokaz wielkiej klasy Rosjan. Brawo… Precz z homofobia, nienawiscia, wasalstwem, glupota….

   ~Emeryt do ~Pust wsiegda budiet sołnce: Tak, kiedyś podrozowalem po Rosji i tez wszędzie spotykałem się z zyczliwoscia i sympatia. To chyba cecha slowian.

   Uwazam ze Slowianie powinni zakonczyc waśnie i trzymać się razem. Tez byłem kiedyś w Lugansku na Ukrainie, i w Doniecku, jezdzilem tam autem, nawet drogim. Nic nieprzyjemnego nigdy nie spotkalo mnie. Nie zajmuje się polityka ale skoro tak bardzo chcą mieć samodzielne republiki to rząd Ukrainy mogłby zgodzić się. Nic na tym nie straci przecież.

   ~DarekD : Mówię do was – rządowe matoły!!!. Nie wstyd wam gdy naszych motocyklistów z Rajdu Katyńskiego w Rosji przyjmują z życzliwością a wy – tępe głąby potraktowaliście ich jak persony non grata i w ogóle nie wpuściliście do Polski!!. Wstyd i jeszcze raz wstyd tępe rządowe polskie matoły!!.

   Polubione przez 6 ludzi

 6. AdNovum, Pana kolejny mądry komentarz niestety, potwierdza moje obawy odnośnie przyszłości Polski. Bezpieczeństwo Polski – dla partii politycznych oraz wszystkich organów władzy jest obecnie jedynie sloganem w walce o całą pulę możliwą do zgarnięcia. Absolutnie nikt nie ma na uwadze polskiej racji stanu. „Oni” walczą między sobą o władzę i wszystko a co możemy „my”? Czy pozostaje nam jedynie wybór między partiami, które sprzedały Polskę, w sensie i politycznym, i ekonomicznym? Czy pozostaje więc jeszcze jakieś kryterium wyboru? Dla mnie – nie.

  Polubione przez 6 ludzi

 7. Przywódca państwa, którego akceptuje i szanuje naród.
  W.Filippow tak charakteryzuje A.Zacharczenkę:
  „Nie polityk. Nie oligarcha. Po prostu człowiek, który stał się żołnierzem, gdy nadeszła taka konieczność. Jest jednym z nas. Jest taki, jak my wszyscy. Właśnie dlatego jest dowódcą, ponieważ w nim jesteśmy wszyscy. I właśnie jemu daliśmy prawo mówić w naszym imieniu. I w imieniu każdego z nas on szturmuje miasta, śpi przy ognisku, otwiera nożem puszkę z konserwą i negocjuje z przeciwnikiem.”

  W rozmowie z dziennikarzem A.Zacharczenko mówi, że w przypadku wznowienia wojny przez Kijów, plan minimum dla DRL to Republika w granicach byłego obwodu donieckiego.

  http://www.politnavigator.net/zakharchenko-vojjna-mozhet-prekratitsya-tolko-nashejj-bezogovorochnojj-pobedojj.html

  Polubione przez 5 ludzi

 8. WItam Państwa z samego rana o gorąco zachęcam do przeczytania uważnego ( ja to zrobiłem kilka razy doszukując się kolejnych podtekstów) – dzisiejszych felietonów w Obserwatorze…

  Co może zrobić świadoma mniejszość jeżeli większość wybierze zgubę kraju? https://obserwatorpolityczny.pl/?p=34583

  Czy to Bóg nas karze za sprzeniewierzenie się jedności Słowian i inne grzechy? https://obserwatorpolityczny.pl/?p=34593

  W czasie długiej prawicowej czarnej nocy wiele nas zaskoczy https://obserwatorpolityczny.pl/?p=34580

  Co może kobieta? https://obserwatorpolityczny.pl/?p=34575

  Jest taki kraj gdzie można podsłuchiwać premiera w jego służbowym domu? https://obserwatorpolityczny.pl/?p=34572

  Polubione przez 4 ludzi

Możliwość komentowania jest wyłączona.