Wojna domowa na Ukrainie 30.08.2015r.- 192 dzień od nowego rozejmu.


Ćwiczenia sił zbrojnych ŁRL.

„Przeprowadzenie wyborów lokalnych przez donieckie i ługańskie samozwańcze republiki ludowe będzie zagrożeniem dla procesu pokojowego podpisanego w Mińsku”– taką tezę wysunęli podczas rozmowy telefonicznej z rosyjskim prezydentem Angela Merkel i François Hollande.

„Merkel i Hollande podkreślili, że samodzielne wybory w regionach kontrolowanych przez separatystów, będą stanowić zagrożenie dla wdrażania umowy podpisanej w Mińsku. Obie strony podkreśliły gotowość do kontynuowania rozmów w formacie normańskim z ukraińskim prezydentem nad wdrażaniem warunków porozumienia mińskiego”– napisano w komunikacie niemieckiego rządu, który został zamieszczony w internecie.

Natomiast w sprawozdaniu opublikowanym na stronie internetowej Kremla, można się dowiedzieć, że rosyjski prezydent Władymir Putin podczas tej rozmowy wyraził głębokie zaniepokojenie ostrzałem przez ukraińskie wojsko Donbasu. Poruszył też wątek koncentracji ukraińskich wojsk wzdłuż linii kontaktu oraz sprawę potrzeby bezpośredniego dialogu pomiędzy Kijowem a powstańcami w rozwiązaniu problemu usunięcia blokady finansowej i ekonomicznej Donbasu:

„Rosyjski prezydent potwierdził, że nie ma alternatywy dla politycznego rozstrzygnięcia konfliktu opartego na pełnej realizacji umów podpisanych w Mińsku, w oparciu o reformę konstytucyjną Ukrainy w odniesieniu do Doniecka i Ługańska”– napisano w dalszej części sprawozdania.

Jak z tego widać Merkel i Hollande zdali sobie sprawę (prawdopodobnie po ostatnim spotkaniu z ukraińskim prezydentem), że przeprowadzenie wolnych i niezależnych od Kijowa wyborów w zbuntowanych wobec władzy centralnych republikach, przypieczętuje dalszy rozpad Ukrainy.

Jednocześnie wywieranie presji na władze powstańcze aby zaniechały tego pomysłu, w świetle postawy kijowskiego rządu wobec przestrzegania i wywiązywania się przez niego z najważniejszych punktów umowy mińskiej, są w obecnej sytuacji nierealne.

Czas na rozwiązanie polityczne tego konfliktu był ponad rok temu, kiedy to zamiast dialogu ukraiński rząd wysłał do Donbasu armię, która w ramach tzw. operacji antyterrorystycznej prowadziła tam regularną pacyfikację wobec ludności cywilnej.

Ta właśnie sytuacja wymusiła na rosyjskojęzycznej ludności Donbasu przeciwstawienie się zbrojne tym pogromom.

W efekcie ukraińska koncepcja bezwzględnego podporządkowania sobie tego tereny po przez brutalną pacyfikację ludności cywilnej zakończyła się fiaskiem dzięki twardemu i zdecydowanemu oporowi powstańców.

Porażka ukraińskiej polityki dokonała się we wszystkich możliwych płaszczyznach: militarnej, społecznej i politycznej. Jednocześnie brutalne działania podjęte wobec ludności cywilnej i broń jaką ona podczas tych działań zdobyła, spowodowały z jednej strony wykopanie głębokiej przepaści pomiędzy nimi a władzą w Kijowie, a z drugiej strony zwiększyła ich możliwość stawiania czynnego oporu.

Doprowadzając w efekcie do tego, że obecnie to nie władze ukraińskie stawiają warunki, tylko władze zbuntowanych republik.

Czego oczywiście kijowski rząd nie potrafi zrozumieć oszołomiony rozmiarem własnej klęski.

Dlatego też dokąd ukraińskie władze nie zaczną prowadzić rozmów i traktować władz DRL i ŁRL jak równorzędnych partnerów dotąd rozwiązanie konfliktu na drodze politycznej nie będzie możliwe.

I nawet jeżdżenie po świecie ukraińskiego prezydenta z błaganiem o protekcję na nic się nie zdadzą dokąd on sam nie zacznie traktować poważnie i po partnersku władz zbuntowanych regionów.

Pytaniem jest tylko, czy jeszcze możliwy jest dialog, w świetle ogromu zbrodni jakich tam dokonała ukraińska armia, nieskrywanej nienawiści wykazywanej przez Ukraińców zaczadzonych ideologią skrajnego nacjonalizmu, wobec zbuntowanej ludności Donbasu?

Jak się wydaje przepaść jaką tam wykopano w ciągu ostatniego roku jest tak głęboka, że zasypanie jej obecnie jest już praktycznie nie możliwe, tym bardziej, że woli uczciwego dialogu ze strony ukraińskich władz- szachowanych przez rozbudzony tam skrajny nacjonalizm ludności zachodniej Ukrainy- jak dotychczas nie ma.

Tak więc po półtorej roku „rewolucji godności” okazało się, że żadnego ze wcześniejszych problemów tego kraju nie rozwiązano, natomiast stworzono dodatkowo nowe, jeszcze bardziej poważne.

Czy Ukraińcy są sobie sami winni?

Otóż, gdyby nie działania zewnętrzne wykazywane przez kraje Zachodu, to na pewno wszystko potoczyłoby się tam zupełnie inaczej. Tak więc to przede wszystkim politycy świata zachodniego są winni obecnej sytuacji Ukrainy, a ofiarami ludność tego kraju, która im bezgranicznie i bezrefleksyjnie uwierzyła.

Dlatego też obecnie przede wszystkim, to te kraje które przyłożyły swoje ręce, do tego co się obecnie dzieje na Ukrainie, powinny teraz mocno angażować się aby zapobiec dalszemu rozlewowi krwi i cierpieniom niczemu nie winnej ludności Donbasu.

http://www.bundesregierung.de/Content/DE/Pressemitteilungen/BPA/2015/08/2015-08-29-telefonat-putin-hollande.html

http://news.yahoo.com/hollande-merkel-putin-back-ceasefire-plan-eastern-ukraine-140125719.html

http://www.kremlin.ru/events/president/news/50193

***

Na tym kończę ten przydługi wstęp przechodząc teraz do relacji z kolejnego dnia wojny domowej na południowo-wschodniej Ukrainie.

Wczorajszy dzień był kolejnym, drugim już dniem wyjątkowo spokojnym jak na standardy tej brutalnej wojny domowej.

Nie odnotowano żadnych incydentów na trenach mieszkalnych Doniecka i Gorłówki. Spokojnie również było w rejonie Dokuczajewska i Telmanowa  na froncie południowym, gdzie tylko w rejonie Szirokina i Nowogorodskoje prowadzony był przez ukraińskie wojsko ostrzał.

Do walk doszło pomiędzy miejscowością Spartakus i Awdiejewka oraz na zachód i północ od donieckiego lotniska w rejonie Piask i Opytnoje. Ostrzeliwane był przez ukraińskie wojsko Zajcewo.

Sporadyczne walki trwały również w okolicy miejscowości Marinka.

Łącznie w ciągu ostatniej doby ukraińskie wojsko 15 razy naruszyło warunki zawieszenia broni.

Nie było ofiar wśród ludności cywilnej i strat w mieniu prywatnym i komunalnym.

Do kilku incydentów doszło tylko na odcinku frontu ługańskiego gdzie od godzin popołudniowych, aż do godziny 19:00 ukraińskie wojsko kilkakrotnie ostrzelało z moździerzy obrzeża miejscowości Pierwomajsk.

Około godziny 18:05 strzelana też tam została przy użyciu granatników automatycznych z kierunku Siewtłodarska wioska Łozowa.

Po 19:10 przy użyciu moździerzy kaliber 120 mm ukraińskie wojsko ostrzelało z kierunku Popasnej wieś Kalinowo.

Od 21:45 przy użyciu ręcznej broni strzeleckiej sporadycznie ostrzeliwane były z kierunku Trechizbiekni obrzeża Sokolników.

Od 22:00 do 22:10 przy użyciu ciężkich karabinów maszynowych ukraińskie wojsko z kierunku Swietłodarska ostrzeliwało przedmieścia Kalinowki.

Od 24:00 do 00:20 od strony wsi Krimskoje ostrzeliwane były przedmieścia Frunzego

Natomiast ukraińskie dowództwo wojskowe nadzorujące działania tzw. operacji antyterrorystycznej, podało dziś w swoim komunikacie, że od północy od godziny 06:00 dnia dzisiejszego powstańcy mieli dwukrotnie ostrzeliwać z ciężkiego karabinu maszynowego pozycje ukraińskiego wojska w rejonie miejscowości Piaski i Opytnoje.

Ponadto w dniu wczorajszym powstańcy mieli 19 razy naruszyć warunki zawieszenia broni ostrzeliwując pozycje ukraińskie przy użyciu moździerzy, granatników i ręcznej broni maszynowej w rejonie Trechizbenki, Awdiejewki, Marinki, Stanicy Ługańskiej i Krimskogo.

Tak więc przed świętem Dnia Górnika, które jest obchodzone dziś, można powiedzieć, że ta sytuacja jest wyjątkowo sprzyjająca dla ludzi żyjących w Donbasie.

Pomimo to żołnierze sił powstańczych w dniu dzisiejszym zachowują szczególną czujność ze względu na podejrzenie, że w podczas obchodów Święta Górnika ukraińskie wojsko może dopuścić się, korzystając z faktu znacznej koncentracji ludności cywilnej w miejscach organizowanych przez władze ich obchodów, różnych spektakularnych prowokacji. Podejrzewa się w związku z bardzo dużą aktywnością ukraińskich dronów szpiegowskich w dniu wczorajszym i dzisiejszej nocy oraz równie aktywne ruchy ciężkiej artylerii na różnych odcinkach frontu, że ostrzał artyleryjski może nastąpić w zasadzie w każdej chwili.

Jak zakończy się ten dzień niedługo się przekonamy, ale na wszelki wypadek powstańcy pełniący dziś służbę na linii frontu zachowywać będą szczególną czujność, aby udaremnić próby wszelkich prowokacji.

Poniżej reportaż filmowy z linii frontu z okolic Nowopasły i Biełoj Kamienki:

***

Wczoraj w Doniecku otwarto, nie czynny od ponad roku, aquapark „Aqua Sffera”:

Jak podało wczoraj ukraińska SB, rosyjskie służby specjalne miały porwać w sierpniu trzech ukraińskich rybaków, aby następnie wymusić na nich współpracę:

Wraz z rybakami w ręce funkcjonariuszy rosyjskich służb specjalnych trafiły również ryby:)

Sekretarz ukraińskiej Rady Bezpieczeństwa Narodowego i Obrony Aleksander Turczynow ps. „Pastor” zaapelował podczas odprawy do funkcjonariuszy ukraińskich oddziałów sił specjalnych o to aby „dostarczyli mu głowę premiera DRL Aleksandra Zacharczenki”.

Na pytanie jednego z żołnierzy; „czy głowa ma być dostarczona w paczce?„, Turczynow odpowiedział: „Nie ma problemu”.

Dziś rano zabrał głos w tej bulwersującej sprawie niedoszła ofiara, Aleksander Zacharczenko, który skwitował to w następującymi słowami:

„Nie wierzę, że ukraiński specnaz sobie z tym może poradzić, nawet jeśli ja chodzę o kulach”.

Na koniec kilka zdjęć:

Ćwiczenia sił zbrojnych ŁRL.

Walki w okolicach Białoj Kamienki.

I jeszcze kilka aktualnych filmów:

***

Pozdrawiam.

Reklamy

104 uwagi do wpisu “Wojna domowa na Ukrainie 30.08.2015r.- 192 dzień od nowego rozejmu.

 1. Wiadomości ekonomiczne
  Na początek artykuł w którym ekspert udowadnia, że ceny ropy naftowej wpływają bezpośrednio na ceny wyrobów stalowych i zboża, dwóch najważniejszych produktów eksportowych Ukrainy.
  http://obozrevatel.com/blogs/50823-skolko-vyiigraet-ukraina-ot-obvala-tsen-na-neft.htm
  Kolejna ciekawostka ekonomiczna. Pomimo szumnych zapowiedzi nie widać zwiększenia zagranicznych nakładów inwestycyjnych. Ekspert udowadnia, ze obecnie większość inwestycji z zagranicy to środki ukraińskich i rosyjskich oligarchów „wyprane” w krajach UE
  http://obozrevatel.com/blogs/76051-v-ozhidanii-bolshih-investitsij-iz-za-bugra.htm

  Polubione przez 5 ludzi

 2. Witam z wieczora. Co dam rady z ciekawych spraw to wrzuce teraz, reszta rano…

  Spraw bardzo dużo – nie dam rady za porządkiem czyli tematycznie – wkleje kilka magazynków jak się da bez grupowania tematycznego… 😦

  Na początek wiersz…
  „Варварство „( Муса Джалиль) читает Ксения , 5 лет.
  Комментировать такое выше всяких сил
  .https://youtu.be/LCJ_NU7Ns7s

  Plus klip +18 http://vk.com/brusek?z=video15216916_171288462%2F017b9ec13840401978
  Украина. Шоколадная чума [18+]

  Pani Prezydent Chorwacji wzywa kraje Eurosojuza do współpracy z Rosja w Syrii
  http://vk.com/brusek?w=wall274493429_12823%2Fall Bo to co się wyprawia w Syrii jest powodem kryzysu z imigrantami w Europie…

  Przyznaję że nie oglądałem i zostawiłem sobie na później
  К годовщине гибели Каддафи. Как Медведев сдал Ливию.
  .https://youtu.be/gny5k3iTlBc

  Przerywnik. Dobrze gdzie nas nie ma…
  .http://cs625325.vk.me/v625325794/5d0ad/oB54bjtFLYo.jpg

  Święto w DNR i LNR – linki
  Wystapienie Zacharczenki .https://youtu.be/LBFEnfRo_c4

  .https://youtu.be/bFPINA-dxMQ
  .https://youtu.be/RkN16UrKC34
  Wystapienie Zacharczenki http://vk.com/brusek?z=video-23502694_171560358%2F9ec67251e806722383
  .https://youtu.be/oE0_WXsGe14
  .https://youtu.be/AqN_tHZw7f0
  .https://youtu.be/RkN16UrKC34

  Chrjaszczewate. LNR. Odkryto pomnik poległym http://vognebroda.net/zhiteli-hryashchevatogo-v-lnr-pochtili-pamyat-pogibshih-ot-beschinstv-batalona-aydar

  Zestaw filmów: http://vk.com/brusek?w=wall274493429_12815%2Fall
  1. Влад Самойлов планирует презентовать свой сольный проект в ДНР и ЛНР
  2. Шоу байкеров/ Донецк
  3. В ДНР празднуют День Шахтёра
  4. Иосиф Кобзон в День шахтёра дал праздничный концерт в Донецке
  5. В ДНР введена в обращение вторая почтовая марка
  6. Финал конкурса „Краса Донбасса”
  7. В Донецке прошла развлекательная программа для детей „Билет в сказку”
  8. Украина приостановила импорт изделий российской кондитерской фирмы
  9. „Акценты” (30.08.2015) НТВ

  W linku 4 szt filmów z dnia Doniecka
  http://vk.com/brusek?w=wall274493429_12799%2Fall

  Kolejny zestaw filmów
  http://vk.com/brusek?w=wall274493429_12788%2Fall
  1. Посвящается ополченцам Донбасса/ Видео Геннадия Дубового
  2. Заявление Захарченко: Никакие враги не смогут поставить Донбасс на колени!
  3. ОПГ Азов избивает женщин в Киеве и „Україна – це Африка” …
  4. На Украине националисты провели марш в защиту предполагаемых убийц Олеся Бузины
  5. Их изменила война!
  6. Показательное выступление от 3 ОМСРБ/ Горловка

  Gorłówka – wystawa sprzetu – zdjęcia http://vk.com/brusek?w=wall274493429_12784%2Fall

  Przerywnik graficzny. Jest sporo zdjęć z tymi dwoma Panami jak trenuja na przyrządach i wypoczywają. A także jak śniadają i grilluja. A to jest paint szop ale niezły ze słynnymi spodniami Saakaszwilego
  .http://cs543106.vk.me/v543106276/1179c/WyDb1kwnoKg.jpg

  Z frontu:
  Donieckie Partizany zlikwidowału Hammera z 2-ma zagranicznymi instruktorami NATO i 5-ma ukrami http://vk.com/infoblokada?w=wall-3108310_284019

  Historia Powstańca który jedyny przezył z całego czołgu. Ma 40% spalonej skóry. Dalej walczy .https://youtu.be/Gpp7yp5xMtc

  W przerwach wojaczkowych Wikingi trenują… rzucanie toporkiem…
  http://vk.com/brusek?w=wall274493429_12800%2Fall

  Pod Jasinowatą i koo Awdiejewki z brygada Wastok .https://youtu.be/x3ucB3gpIrk

  Z Krainy schizofrenii gdzie nie ma faszyzmu. Niefaszyści przeszli bo popieraja tych co zamordowali Pana Buzinę
  http://vognebroda.net/na-ukraine-neonatsisty-proveli-marsh-v-zashchitu-predpolagaemyh-ubiyts-olesya-buziny

  Poseł Łucenko obiecał że wkrótce ich armia dojdzie do wschodniej granicy http://nahnews.org/334465-lucenko-poobeshhal-za-mesyac-dojti-do-vostochnoj-granicy/?utm_source=VK&utm_medium=nova&utm_campaign=VV

  Juz było o tym że w Mikołajewie będzie gejparada poświęcona niebieskiej sotni. Przygotowania trwają!
  http://vk.com/brusek?w=wall274493429_12803%2Fall
  +18!!!! .http://cs623422.vk.me/v623422060/2cf3b/24z_vOVsmco.jpg 🙂

  Jaceniuk obiecuje narodowi złote góry w grzywnach!
  http://ria.ru/world/20150830/1217338512.html#ixzz3kKFDhyA0

  OT dla lotników. Kiedyś linkowałem animowany film jak może wyglądać nowy samolot transportowy. Teraz wiadomo że będzie to Ił-106
  http://vk.com/brusek?w=wall274493429_12806%2Fall
  .http://cs629201.vk.me/v629201790/10529/c4mIAmcJRoU.jpg

  Na Krymie wielki festiwal jazzowy. Są tez Amerykanie którym tamtejszy rząd „sugerował by nie przyjeżdżali na Krym” http://ria.ru/society/20150830/1217384257.html#ixzz3kKIUFn8k

  Jeszcze to jazzie na Krymie
  За три дня на джазовом фестивале в Коктебеле выступили музыканты из разных стран, включая Австралию, Великобританию, Италию, Кубу и США. Они исполнили более сотни джазовых композиций. Заключительный день Koktebel Jazz Party — в фотоленте Ria.ru: http://ria.ru/photolents/20150830/1217397668.html

  Kończe magazynej fotką. Było dziś o SBU i lekarzach, było o Chińczykach. To teraz będzie recepta chińskiego lekarza! 🙂 .http://cs543103.vk.me/v543103524/3b2c/D15VAO1Opbw.jpg

  Polubione przez 3 ludzi

  • Brusku nie zjedz mnie żywcem ,ale sprawdzam te linki i mam dysonans poznawczy 🙂
   Część z nich jest prawdziwa lub prawdopodobna, ale zdjęcia pod nimi już nie 🙂 i tak
   Ad1
   Co do zniszczenia Hammera
   Zdjęcie przewodnie nie jest „nowe” pochodzi z 2008 roku -autor newsa podał go zapewne jako zastępcze. Nie znalazłem również żadnych innych doniesień, czy to z ukraińskich czy rosyjskich stron o tym zdarzeniu.
   Dodam od siebie ,że śmierć w/w żołnierzy jest możliwa-kilkakrotnie np samochody UA wjeżdżały min na miny (czy wpadały na własne miny czy ktoś im pomagał tego nie wiemy 🙂 )
   Ad2
   Gej parady ma przejść, ale zdjęcie umieszczone pod newsem to zdjęcie naturystek ( nie żebym narzekał wolę ,widzieć gołe kobiety niż gej parady 🙂 )
   Ad 3
   Poseł Łucenko i Jaceniuk mogą również obiecać płace europejskie, każdemu po nowym samochodzie i domu, emeryturę w wieku 40 lat i darmowe kąpiele z bąbelkami w otoczeniu pięknych kobiet/mężczyzn w zależności od preferencji seksualnych 😀

   Polubione przez 4 ludzi

   • Nie zamieram jadać ani na zywo ani po grillowaniu! 🙂
    Częśc poważniejszych informacji staram się weryfikowac szukając źródeł…
    Inne opisuję jako „podobno” cośtamcośtam…

    Ad1
    W opisie jest komentarz że zdjęcie z archiwum czyli nie jest ilustracją opisu i dokumentem wiadomości…
    Informacja mozliwa, choć mało prawdopodobna – bo co chwilę te „donieckie partizany” cos wysadzają ale nie ma jakichś twardych dowodów na to czym się chwalą

    Ad2
    Oczywiście że zdjęcie naturalistek w barwach UPA i u’Krainy – tylko jako ilustracja jak może to ewentualnie wyglądać – ten objaw „patriotyzmu”…
    🙂

    Ad3
    Oni stale coś obiecują i bredzą – to był link na kolejny przykład ich bajań z mchu i paproci…

    🙂 🙂 🙂

    Polubione przez 3 ludzi

 3. Zestaw filmów http://vk.com/brusek?w=wall274493429_12775%2Fall
  1. Богатырские игры в Макеевке. Макеевка ставит рекорды
  2. Возложение цветов шахтерами из Призрака
  3. Страны, не входящие в ЕС, — транзитная зона для тысяч нелегалов
  4. Шенген за забором: Венгрия сказала мигрантам „нет”
  5. Итоговый выпуск Новостей: Павел Дремов поздравил жителей Стаханова с Днем Шахтера.
  6. Программа «Воскресное Время» Первый канал 30 августа 2015

  Zdjęcia trzy z akwaparku w DOniecku który jak linkowalem został po roku czasu otwarty ponownie
  http://vk.com/brusek?w=wall274493429_12782%2Fall

  Wystąpienie WWP – warto zawsze i wielokrotnie pooglądać! .https://youtu.be/E9BeJ9W6BFU

  Noworosja twierdzi że Kijów szykuje prowokacje na dzień 1-września i będzie ostrzeliwał szkoły http://vk.com/brusek?w=wall274493429_12779%2Fall

  To samo prawi Łysenko – jak znajde link to wrzucę

  Władze DNR apelują żeby nie strzelac do szkół !
  http://vk.com/brusek?w=wall274493429_12759%2Fall

  OT małe – w linku tekst długi i kolejne linki o nowym Sojuzie – nr 5
  http://vk.com/brusek?w=wall274493429_12778%2Fall
  Dla miłosników kosmonautyki rarytas

  Wiadomości gospodarcze http://vk.com/brusek?w=wall274493429_12777%2Fall
  Film w którym:
  0:00:00 – новости “чёрного понедельника”
  0:01:53 – конец эпохи Запада
  0:03:37 – кому выгодно падение рубля?
  0:06:48 – в какой валюте хранить сбережения?
  0:09:55 – почему растут цены?
  0:11:26 – понижение курса китайского юаня
  0:12:38 – неудобство международной торговли через высокий доллар
  0:16:54 – снижение курса национальных валют в странах Евразийского Союза
  0:19:17 – будущий отказ от доллара в международной торговле
  0:23:51 – как должна работать правильная экономика
  0:25:40 – почему произошёл взрыв в китайском Тяньцзине
  .https://youtu.be/CflGkzYNwj8

  Kolejny film utwierdza że osłabianie rubla, juana i innych walut to system związany i specjalny by uwalić dolara szybko i bolesnie
  Доллар 2015. Россия, Китай и Индия обрушат доллар! Прогноз курса доллара на 2015 год, становится менее утешительным по ряду причин. Да, сейчас сложно говорить что российская валюта крепнет. Но это связанно с некоторыми проблемами в экономике.
  Однако, 3 страны задумали хитрый план. Смотрим!
  .https://youtu.be/ccV7256dTO0

  Jeszcze jeden film „gospodarczo-finansowy”
  Антикризис профессора Кричевского на радио #говоритмосква
  29 августа 2015
  Тема: Что произошло с рублём и что происходит экономикой.
  .https://youtu.be/u3A9xin2X_A

  Zestaw filmów http://vk.com/brusek?w=wall274493429_12774%2Fall
  1. Тактические учения, ЛНР
  2. Марьяна Наумова в гостях у Павла Дремова…
  3. ЕНОТ и НЛО
  4. В ДНР введены в обращение новые почтовые марки и конверты
  5. Группа Юта впервые выступила перед жителями ДНР
  6. Bad Balance организует Рэп-фестиваль в ДНР
  7. ПРАВОСЛАВНЫМ ХРИСТИАНАМ ПРЕДСТОИТ ОБНАЖИТЬ МЕЧ
  8. Сегодня ушел из жизни Народный артист России Михаил Светин
  9. Желтая река: природоохранные органы США безуспешно пытаются ликвидировать последствия своей ошибки

  Z okazji dnia górnika władze Krainy obiecały szybko pozamykac kopalnie
  http://www.politnavigator.net/na-den-shakhtera-ukrainskie-vlasti-poobeshhali-nerentabelnye-shakhty-zakryt-a-shakhterov-sokratit.html

  Po za tym z tej okazji próbowali juz zamykać kopalnie na Donbasie. Za pomocą artylerii http://nahnews.org/334443-volynec-soobshhil-ob-obstrele-shaxty-imeni-kalinina/?utm_source=VK&utm_medium=nova&utm_campaign=VV

  Kolejny zestaw filmów
  http://vk.com/brusek?w=wall274493429_12772%2Fall
  1. Эксклюзивные кадры! Обнаружена лежка украинской ДРГ в п. Яковлевка
  2. ГТРК ЛНР.Не забудем, не простим. Годовщина обстрела украинскими силовиками п. Родаково.
  3. ГТРК ЛНР.Ассоциация молодёжи Луганщины поздравила ветеранов труда с Днём шахтёра.30 августа 2015
  4. В Донецке прошли соревнования между учебными заведениями Ворошиловского района
  5. Юлия Чичерина исполнила новую песню посвященную войне на Донбассе
  6. Грандиозный концерт на главной площади ДНР – Республика празднует День города Донецка
  7. ГТРК ЛНР.Праздничный салют, приуроченный ко Дню шахтёра и 80-летию Стахановского движения
  8. Петиция к Петру Порошенко
  9. В Дрездене прошла многотысячная акция в поддержку мигрантов

  I jeszcze jeden
  http://vk.com/brusek?w=wall274493429_12771%2Fall
  1. Секретарь СНБО Турчинов попросил военных привезти в пакете Александра Захарченко
  2. Захарченко посмеялся над приказом Турчинова: Пусть попытается
  3. Грузины в зоне АТО! Полк „АЗОВ”
  4. Новости от Ватника: Поездка на БМП и реакция мирных жителей
  5. Иосиф Кобзон поздравил с профессиональным праздником шахтеров ЛНР
  6. Новости от Ватника: Пожелание мирных граждан ДНР народу Украины
  7. Служу России! Выпуск от 30 августа 2015 г.

  Дебальцево… А. Мозговой
  Это было совсем недавно… Народное Ополчение боролось и будет бороться за права каждого человека нашей страны, кровавая рука запада, ответит за происходящее в Украине! Власть, которая гонит людей на убой, это власть не народная, это паразиты, впившиеся в сердце каждого из нас! Я человек, со мной – народ (с) А.Мозговой. Сколько еще нужно смертей, чтобы народ понял, что происходит!?
  Film godzinny .https://youtu.be/do3tqcs_11s

  Zdjęcia Pana Dawida ze święta
  Kolejna partia fotografii z Doniecka, żeby było wiadomo z kim walczy tzw. ATO
  http://tragediadonbasu.net/?p=2532

  Zdjęcia Pana Dawida cd.
  http://vk.com/brusek?w=wall274493429_12765%2Fall
  Z dzisiejszego wywiadu z Russelem: do miasta powróciło bardzo wielu ludzi. Rok temu to była opustoszała ulica, a dzisiaj? Donieck tętni zyciem. O czymś to chyba jednak świadczy? Jeżeli Ukraina mówi, że to miasto pod okupacją w którym tylko nędza i rozpacz, a tymczasem ludzie masowo do niego wracają, to ktoś tutaj chyba kłamie?
  Poniżej terrorystka w wersji prawdziwej

  Pan Mużejko – ze Sztabu Ukrów twierdzi że oni ustepują od lata ub. roku a teraz nareszcie zaatakują!
  http://rusnext.ru/news/1440930880

  Na razie widac że jednak atakują!
  http://vk.com/brusek?w=wall274493429_12801%2Fall
  Mapa na króej widać – zielone to ub rok. Zółty – okres zimowy. Czerwony – teraz
  .http://cs627823.vk.me/v627823962/101a4/tUCbem6xlNY.jpg

  FIlm
  „Спарта” — взвод армии ДНР под командованием „Моторолы2: Я — сепаратист
  Что они думают об украинцах и армии ВСУ? .https://youtu.be/xwzeO5S4dS4

  Żegnam się filmem animowanym, reszta pewnie jutro
  .https://youtu.be/fnBeeWwle2g

  Dobranoc!

  Polubione przez 5 ludzi

 4. Witam z rana! 🙂
  Widzę że kabaretowe wieści z jednego portalu znikneły – 🙂
  Mój powyższy komentarz i Manii też dotyczy tego wirtualnego faktu….
  🙂

  Kilka linków których nie udało mi się wrzucić przed północą…

  Graham balujący na Krymie…
  Graham Phillips Yesterday at 9:59 pm
  Новое – Короче Крым (#6) Маша – из Днепропетровска
  .https://www.youtube.com/watch?v=o202MTpljLE

  Новое – Все на английском – Австралийский, Южной Африки, местные жители в Крыму.
  .https://www.youtube.com/watch?v=IlDwFkuaBjg

  OT a może i nie? „Lekcje z Fergusson dla nas” – czyli co tam Panie w Ameryce?
  http://efimov-m-v.livejournal.com/117871.html

  OT dla Luka i innych „lotników” http://rusplt.ru/views/views_13.html
  http://vk.com/brusek?w=wall274493429_12789%2Fall

  OT poranne dla tych co zaczęli dzień roboczy, oraz dla tych którzy zapomnieli o co chodziło w roku 1980-tym w Polsce – zapewniam że ciekawe!
  http://peterk2008.livejournal.com/78671.html
  .https://pbs.twimg.com/media/CNmqSSNXAAAY7Vm.jpg

  Bloomberg otwartym tekstem pisze że USA obniżają cenę ropy na rynkach aż do 30 USD/baryłke no wyliczyli że wtedy Rosja upadnie i przegna Putina
  http://vk.com/brusek?w=wall274493429_12783%2Fall
  http://adamashek.livejournal.com/361639.html

  Jeszcze jedna analiza o cenie ropy http://svpressa.ru/economy/article/130635/

  Dzieci bojców i weteranów ATO otrzymaja od swojego troskliwego kraju po 1 / jednej/ grzywnie na miesiąć! http://cont.ws/post/115738

  Makiejewka świętuje .https://youtu.be/4E43DDcz8ZY

  W linku tekst i kolejny link oraz zdjęcia na temat bestialsko zamordowanego uczonego syryjskiego, opiekuna Palmiry, światowego autorytetu…
  Widziałem rozmowę z jego synem któremu udało się uciec z niektórymi cennymi artefaktami
  http://vk.com/brusek?w=wall274493429_12755%2Fall

  Obrazek tekstowy .http://cs624620.vk.me/v624620750/449a7/N7uxVsr-bUg.jpg
  Jeżeli Kijów się upiera że Rosja powinna zwrócić się o swoje pieniądze do poprzedniego rządu, to należy przywrócić poprzedni rząd…

  Podobno zaczyna wśród polityków Zachodu dojrzewać idea o podziale Krainy
  https://eadaily.com/news/2015/08/17/amerikanskiy-politolog-politiki-v-vashingtone-uzhe-govoryat-o-dvuh-ukrainah
  http://vk.com/brusek?z=photo-91646488_380056431%2Fwall274493429_12752
  .http://cs621624.vk.me/v621624572/322e9/aSyel-WOWCQ.jpg

  Mieszkańcy Gorłówki o OBWE .https://youtu.be/54HNTbPBKR8

  A tak ogólnie rzecz ujmując to Kraina jest już gotowa do zimy!
  .http://cs627920.vk.me/v627920459/1753d/oSfdqlBOKCU.jpg

  Pan Zacharczenko z okazji ichniego górniczego święta: „na DOnbasie przez rok otwarto więcej nowych ścian wydobywczych niz na Ukrainie przez 4 lata” http://nahnews.org/334445-zaxarchenko-za-god-v-dnr-otkryli-bolshe-vyrabotok-chem-za-4-goda-na-ukraine/?utm_source=VK&utm_medium=nova&utm_campaign=VV

  Linkowany bodajże przez Manię „centr logistyczny” w trefie granicy ATO jest odpowiednio komentowany przez władze DNR http://dnr-news.com/dnr/24677-v-dnr-prokommentirovali-sozdanie-kievom-logisticheskih-centrov-na-linii-soprikosnoveniya.html

  Россия против США: украинское предательство / Russia against USA: Ukrainian betrayal .https://youtu.be/6xQ6wRjmIUw

  Komentarz do filmu linkowanego przeze mnie o tym jakw prapoczątkach „rewolucji noworosyjskiej” wszyscy byli „czyimiś” ludźmi. Nawet Semen S. kręcił się wśród separatystów… Mam nadzieję że Pan Zacharczenko nie jest już „niczyim człowiekiem”, żadnego oligarchy… (A w końcu Giwi też pracował jako ochroniarz w sklepie i jak znam życie to sklep tez do kogoś należał)…
  http://vk.com/brusek?w=wall274493429_12743%2Fall

  OT – zestaf fotek – spotkanie Panów Miedwiediewa i WWP
  http://vk.com/brusek?w=wall274493429_12739%2Fall
  http://www.kremlin.ru/events/president/news/50197

  I tym kończe zaległą, wczorajszą prasówkę 🙂

  Polubione przez 5 ludzi

  • „Bloomberg otwartym tekstem pisze że USA obniżają cenę ropy na rynkach aż do 30 USD/baryłke no wyliczyli że wtedy Rosja upadnie i przegna Putina”- przecież jest to totalna głupota.

   Nie wiem jak Bloomberg mógł takie bzdury napisać, bo przede wszystkim niska cena ropy naftowej uderza w finanse i gospodarkę USA.

   Natomiast Rosja da sobie radę.

   Pozdrawiam.

   Polubione przez 3 ludzi

   • Wczoraj wieczorem linkowałem tekst z interesującą teorią głoszącą że osłabianie walut Chin, Rosji, Indii, Kazachstanu, Białorusi itd – jest celowe by osłabić gospodarkę USA przez sztuczne „wzmocnienie” dolara.
    Ja to zrozumiałem po mojemu tak.
    Teraz wartość dolara oparta jest o ropę – od 1970 roku / mniej więcej/. Czyli by kupić JAKIKOLWIEK surowiec – w tym ropę – KAŻDY musi zakupić w USA „paciorki”. Dostarczając Stanom w zamian za te „paciorki” KONKRETNE towary i usługi po cenach USTALANYCH w Waszyngtonie.

    Gdy na baryłkę ropy trzeba było 100 „paciorków” – to tyle tych dolarów trzeba było zdobyć.

    Gdy „paciorki” podrożały – bo potaniała ropa – by zakupić baryłke trzeba zdobyć juz tylko powiedzmy 50 „paciorków”. A przy wpompowaniu przez lata w system świata tak niewyobrażalną ilość wydrukowanych „paciorków” – teraz niekoniecznie trzeba zdobywac te „paciorki” w USA czyli w źródle które je produkuje…

    Przez osłabienie walut osiaga się to, że kupowanie w USA staje się nieopłacalne a sprzedawanie swoich produktów jak najbardziej tak!

    USA mają spory problem bo ich produkty stają się mało konkurencyjne zaś tania ropa pozwala dodatkowo obniżyć koszt produkcji i zwiększyć zysk przy eksporcie z takich krajów jak Chiny, Rosja, Indie itd…

    Polubione przez 4 ludzi

   • Poradzić sobie poradzą, chodzi głównie o koszty jakie zapłaci społeczeństwo i sama Rosja. Wiem nasi sąsiedzi są twardzi, to potomkowie tych ,którzy przetrwali oblężenie Leningradu, zbudowali kolej transsyberyjska etc jednak baryłka ropy za 30$ to duży kłopot dla kraju.
    Rezerw walutowych Rosjanie starają się zanadto nie nadszarpywać ,a to wiąże się z zaciskaniem pasa i pogorszeniem stopy życiowej przeciętnych obywateli (płace realne)
    Sytuacja nie będzie tak zła jak na Ukrainie czy w republikach separatystycznych, niemniej może dojść do wybuchu niezadowolenia społecznego i o to chodzi prawdopodobnie pewnym osobom zza „wielkiej kałuży”.

    Polubione przez 4 ludzi

    • Ale tym sposobem goście za wielkiej wody podcinają równocześnie gałąź, na której uwili sobie wygodne i bezpieczne gniazdko.

     Natomiast wywołanie buntu społecznego w Rosji przez takie działania jest bardzo enigmatyczne:))))

     Pozdrawiam.

     Polubione przez 4 ludzi

Możliwość komentowania jest wyłączona.