Wojna domowa na Ukrainie 2.09.2015r.- 195 dzień od nowego rozejmu.


Kijów- niedzielne zamieszki.

Od wczoraj w Donbasie obowiązuje ścisłe zawieszenie broni.

O zawarciu porozumienia o kolejnym zawieszeniu broni poinformowały obie strony konfliktu, a potwierdził jego wejście w życie zastępca szefa misji OBWE na Ukrainie Alexander Hug.

Jednocześnie wg. wpisu na Facebooku Darii Olifer- pełniącej funkcję rzecznika prasowego byłego ukraińskiego prezydenta Leonida Kuczmy, która podczas ostatnich rozmów online grupy kontaktowej reprezentowała stronę ukraińską- wynika, że 8 września odbędzie się spotkanie w Mińsku, na którym zostaną omówione kwestie uzgodnionego zawieszenia broni i ewentualnie zostanie podpisane kolejne porozumienie o wycofaniu broni o kalibrze poniżej 100 mm z rejonu linii rozgraniczenia.

Jeśli te wszystkie porozumienia razem wejdą w życie i będą przestrzegane, to można powiedzieć, że wojna domowa na południowo-wschodniej Ukrainie została zamrożona na jakiś czas.

Możliwe, że do wyborów, które mają się odbyć w kontrolowanym przez powstańców Donbasie, w dniu 18 października br.

https://www.facebook.com/dariia.olifer

Jednocześnie wraz z tymczasowym wygaszeniem działań wojennych w Donbasie, ukraińskie władze zdefiniowały  w nowej doktrynie wojennej kolejnego swego wroga, którym ma być Rosja.

Jak powiedział ukraiński premier Arsenij Jaceniuk, w dotychczasowych doktrynach wojennych Ukrainy, nie było mowy o wrogich dla niej państwach:

„W projekcie wojennej doktryny po raz pierwszy w historii Ukrainy określono przeciwnika i agresora. Jest nim Rosja” – powiedział Jaceniuk na konferencji prasowej w Odessie, gdzie uczestniczył w oficjalnym otwarciu międzynarodowych manewrów wojskowych „Sea Breeze”

Dodał również, że docelowo Ukraina dążyć będzie do uzyskania członkostwa w pakcie wojskowym sojuszu NATO, co ma zapewnić jej bezpieczeństwo zewnętrzne.

http://www.kyivpost.com/content/ukraine/yatsenyuk-says-sea-breeze-exercise-meant-to-strengthen-security-in-black-sea-region-396955.html

http://news.usni.org/2015/09/01/u-s-ukraine-exercise-sea-breeze-begins-in-black-sea-russia-promises-to-observe

***

Wczoraj w Donbasie ogólnie było przestrzegane przez stronę ukraińską- uzgodnione przez grupę kontaktową w Mińsku 26 sierpnia- zawieszenie broni, które weszło w życie o godzinie 00:00 1 września.

Jedynie na odcinku frontu ługańskiego w godzinach nocnych już po wejściu w życie zawieszenia broni doszło ze strony ukraińskich wojsk do prowokacji zbrojnych.

Do prowokacji doszło w rejonie miejscowości Suchodoł i Troczkoje, gdzie ukraińskie wojsko przy użyciu czołgów ostrzeliwało kontrolowane przez siebie terytorium i w okolicy miejscowości Krimskoje, gdzie ukraińskie wojsko z ręcznej broni maszynowej ostrzeliwało wzajemnie swoje pozycje obronne.

W związku z tą sytuacją zastępca szefa sztabu korpusu Milicji Ludowej ŁRL Igor Jaszenko poinformował o przekazaniu misji OBWE udokumentowanego raportu na temat tych incydentów:

Podobna sytuacja miała miejsce wczoraj w godzinach rannych na przedmieściach Mariupola, które zostało ostrzelane:

Poza tym, nie dochodziło do żadnych incydentów zbrojnych i ukraińskie wojsko powstrzymywało się przed dokonywaniem ataków na linie obronne i punkty oporu sił powstańczych. Jedyny wypadek jaki miał wczoraj miejsce dotyczył zranienia pociskiem artyleryjskim 41-letniego mężczyzny, gdy podczas wypalania przez niego suchej trawy i gałęzi eksplodował zalegający tam niewybuch.

To była pierwsza, od ponad roku, prawdziwie spokojna doba.

Jak długo ten spokój się utrzyma, nie wiadomo, ale jak na razie strona ukraińska jest po raz pierwszy mocno zdeterminowana (a przynajmniej takie stwarza pozory) w przestrzeganiu warunków podpisanego przez siebie porozumienia w Mińsku.

Niepokojąca jest tylko zmiana akcentów ukraińskiego rządu, który już za największego wroga nie uznaje separatystów z Donbasu, tylko Rosję.

Czyżby konflikt na południowo-wschodniej Ukrainie miał wejść w niedalekiej przyszłości w nową- międzynarodową- fazę?

***

Poniżej wykaz stanu ukraińskich sił zbrojnych biorących udział w  tzw. operacji antyterrorystycznej (ATO) przekazane przez dowództwo ATO:

Jak widać na powyższym zestawieniu ilość sił skierowanych do ATO od dnia 1 sierpnia ubiegłego roku do końca sierpnia roku bieżącego niepomiernie wzrósł.

I tak:

 1.   ilość brygad wzrosła ponad trzykrotnie,
 2.   ilość batalionów wzrosła trzykrotnie,
 3.   z czołgami jest gorzej, bo ich ilość wzrosła tylko o niecałe dwa razy, podobnie jest z opancerzonymi wozami bojowymi,
 4.   ale za to ilość systemów rakietowych wzrosła ponad dwa razy, podobnie jest z ciężką artylerią, której ilość prawie się podwoiła,
 5.   wzrosła również o dwa razy ilość samolotów bojowych, natomiast nie zmieniła się liczba helikopterów.

Widząc to zestawienie, zastanawiam się; dlaczego ukraińskiej siły zbrojne przegrały wojnę w Donbasie? Przecież w zeszłym roku dysponując wielokrotnie mniejszymi siłami, przeprowadzona przez ukraińskie wojsko pierwsza ofensywa w lecie zeszłego roku, omal nie doprowadziła do klęski powstańców.

Czy jest możliwe tu jakieś logiczne wytłumaczenie?

Oczywiście, jedynym sensownym wytłumaczeniem jest to, że te liczby są tylko na papierze, nie mając- jak to zwykle bywa z informacjami podawanymi przez stronę ukraińską- odniesienia do realnej rzeczywistości.

***

Wczoraj rozpoczął się rok szkolny w donieckiej i ługańskiej republikach ludowych. W Doniecku w inauguracji roku szkolnego, która miała miejsce w szkole nr.4, brał udział szef rządu DRL Aleksander Zacharczenko, który jest absolwentem tej szkoły:

A tak wyglądało rozpoczęcie roku szkolnego w kontrolowanym przez ukraińskie siły zbrojne Lisiczańsku, koło Sewierodoniecka, a więc kilkadziesiąt kilometrów od linii frontu:

***

Poroszenko i Grojsman odwiedzili wczoraj miejsce gdzie doszło do tragicznego incydentu w niedzielę pod Wierchowną Radą:

Na koniec kilka zdjęć:

Donieck- szkoła podstawowa nr. 4. Rozpoczęcie roku szkolnego.

I jeszcze kilka aktualnych filmów:

***

Pozdrawiam.

132 uwagi do wpisu “Wojna domowa na Ukrainie 2.09.2015r.- 195 dzień od nowego rozejmu.

 1. W zasadzce pod Szczastje (obwód ługański) zginęło dwóch „wolontariuszy” z „grupy mobilnej zwalczającej przemyt”;
  http://fakty.ictv.ua/ru/index/read-news/id/1560278
  Ps. Sytuacja bardzo przypomina tą jaka miała miejsce onegdaj pod Wołnowachą bodajże, gdzie w strzelaninie pomiedzy „bojcami” z „batalionu ochotniczego”, a funkcjonariuszami SBU podczas próby przemytu zginął oficer ukraińskiej bezpieki…

  Polubione przez 5 ludzi

  • Odnośnie broni chemicznej to od ponad tygodnia pojawiają się informacje o gromadzeniu chemikaliów w jednej z hal nieczynnej fabryki w SŁowiańsku bodajże…

   Jeżeli chodzi o tekst z Bankiera, to ten młody człowiek, autor tekstu – mógłby dokładniej odrobić zadanie i przeczytać dokładnie linki jakie na ten temat dawałem. Przez 3 miesiące – bodajże kwiecień-czerwiec Chiny zamieniły papiery amerykańskie na „coś innego” poprzez banki w Belgii na sume 163 mld USD. Zaś tydzień temu linkowałem że w ciagu niecałego tygodnia opchneli jeszcze sto z małym haczykiem (mld USD)…
   Ale grafika jest ciekawa – juz ją kiedys linkowałem – ale ta akurat jest interaktywna, dzięki czemu można się dowiedzieć że Polska ma 28,2 mld USD utopione w tych amerykańskich obligacjach…

   W bonusie link na temat aktualnych zapasów złota w Rosji
   http://politics.today/index.php?newsid=243

   Polubione przez 7 ludzi

 2. Witam późno popołudniową porą,

  W Kielcach rozpoczęły się targi techniki wojskowej. Nie zwróciłbym na to uwagi, gdyby nie to co zaprezentowała „samoistna”
  .http://ocdn.eu/images/pulscms/MjM7MDMsMmU0LDAsMSwx/3ee22df103b1a2f8ec7aa264c64514f6.jpg
  Jak mają takie cuda, to po co Pan Prezydent P. jeździ po świecie i żebrze o technikę?

  Całość, dla zainteresowanych http://wiadomosci.onet.pl/kielce/mspo-kielce-2015-technologie-wojskowe-zaprezentowane-na-targach/skfcd0

  Polubione przez 5 ludzi

 3. Jak się dorwalem do klawiatury to wrzuce kilka świezynek…

  Filmy:
  O faszyźmie w Kraine .https://youtu.be/azNb6zcnhXQ

  O Stalinie co rozwalił „piata kolumnę” .https://youtu.be/t169o9quzik

  Film o Berii. Kim naprawdę był? .https://youtu.be/f85U5h_CCVY

  Mem o „głodzie” .http://cs608916.vk.me/v608916207/b9bf/74pV7ZidlNQ.jpg
  .Film o głodzie .https://youtu.be/T5osAs6m8Z4

  Piakin o iluzji i ściemie. Czyli o micie że Rotszyldowie drą koty z Rokefellerami. Film już chyba linkowałem http://www.russiapost.su/archives/55857

  Film z Kijowa. Koło Wierchownej była przez społeczeństwo urządzona kapliczka gdzie przechodnie modlili się za pokój. Swpbodowcy zlikwidowali ten „moskalizm” .https://youtu.be/690A3seL-QU
  .https://youtu.be/690A3seL-QU

  Żołnierze Krainy mrą jak muchy. Państwo nie jest w stanie zabezpieczyc podstawowych środków. Byle kontucja może być śmiertelna..
  http://nahnews.org/337884-soldaty-vsu-mrut-kak-muxi-minzdrav-ne-mozhet-obespechit-ranenyx-lekarstvami/?utm_source=VK&utm_medium=nova&utm_campaign=VV

  Ale nie trzeba się kaleczyć. Wystarczy się nudzić i wyjąć przypadkowo zawleczkę jak pod Charkowem. Żołnierz który bawił się granatem ma oderwane ręce a jego czterej koledzy są poranieni http://vk.com/brusek?w=wall274493429_13049%2Fall
  http://dnr-news.com/dnr/24828-na-harkovschine-boec-vsu-kotoryy-igralsya-granatoy-lishilsya-kistey-esche-chetvero-raneny.html

  Żołnierze bawią się z nudów granatami a oficerowie pija i siadają za kółko
  http://vk.com/brusek?w=wall274493429_13057%2Fall
  .https://youtu.be/TFvCVVuHVYo
  .https://youtu.be/8xE7zsWoYyE
  .https://youtu.be/Ajw93i-9SMM
  .http://cs623721.vk.me/v623721710/4e166/bHERjjfjNps.jpg

  także z nudów masowo mordują http://gwinplane.livejournal.com/2661045.html

  http://dnr-news.com/video/24824-mestnye-zhiteli-o-vinovnikah-dtp-pod-mariupolem-eto-ne-zaschitniki-eto-alkogoliki.html

  Z kolei „samoobrona majdana” w Odessie dzis zrobiła burdy. Zdjęcia w linku!
  http://vk.com/brusek?w=wall274493429_13071%2Fall

  Krótki tekst o tym jak wzrosły ceny na energię http://vk.com/brusek?w=wall274493429_13050%2Fall
  Plus grafika .http://cs540102.vk.me/c7008/v7008332/2e507/MOrA9Xs0pvE.jpg

  Adekwatny mem! .http://cs627823.vk.me/v627823962/10263/S8IvX3O1k6E.jpg 🙂

  Pisarz prosi Poroszenkę by sobie dał spokój z Donbasem http://infopolk.ru/1/W/news/1441172199#9a1d5500-5770-9f36-8c31-290645cb7399

  Korzystając z Pieriemiria, policja LNR prowadzi ćwiczenia http://vognebroda.net/policiya-lnr-provela-ucheniya-iz-za-situacii-na-linii-soprikosnoveniya-591031

  Zrób sobie wyszywanke – czyli ukroschizofrenia .https://youtu.be/z0DYfTxTaXY

  Ale dzieci z Mariupola nie wyrażają tego ukropatriotyzmu! Szczewmerłej nikt nie śpiewa! .https://youtu.be/wQruj1pQ7F4

  O pieriemiriu tekst
  http://riafan.ru/390232-pervyiy-ukrainskiy-vsu-begut-s-pozitsiy-peremirie-pod-rokot-tankov/?utm_source=self&utm_medium=middle_intext_image&utm_campaign=selfie
  http://vk.com/brusek?w=wall274493429_13075%2Fall

  I wystąpienie Pana Basurina który opowiada że ukry dalej ściagaja technikę na front
  http://dnr24.com/main/12771-basurin-ispolzuya-peremirie-vsu-prodolzhayut-perebrasyvat-voyska-i-tehniku-k-linii-soprikosnoveniya.html

  W bonusie Liaszko z Poroszenką – ale nie osobiście ale ich posłowie wzięli się za łby..
  .https://youtu.be/i5UrqqFINkM

  Polubione przez 6 ludzi

 4. Kilka linków dodatkowo…
  Urkopatrioci uważają że to całe zamieszanie z ichnią konstytucją i chyba faktyczne pieriemirie (od wczoraj) to jakiś blef który ma pozwolić „Putinowi” na przygotowanie się do ataku na Kijów.
  Jeszcze trochę a okaże się że Poroszenko to agent Kremla nr 1
  http://dnr24.com/main/12770-ukropatrioty-razoblachili-mnogohodovku-poroshenko.html

  Minister braku energii doniósł szczęśliwy o pierwszych pociagach z weglem jakie jadą z Rosji. Ukroschizofrenia turbo!
  mem do tego: .http://cs623422.vk.me/v623422737/42224/ZdoGQD2JDOk.jpg

  Węgry zamknęły dworce i wstrzymały pociagi. Uważam że są durnie – bo powinni jak Serbowie – pomagac „imigrantom” by jak najszybciej dojechali do wymarzonych Niemiec (Der Kalifat Deutschland) – by tym sposobem pozbyć się problemu http://lifenews.ru/news/160521
  http://vk.com/brusek?w=wall274493429_13089%2Fall

  Oby! .http://cs543106.vk.me/v543106131/882c/GtVABQDsVTU.jpg

  Mieszkańcy Peru dalekiego protestują przeciwko obecności demokratycznych wojsk Ameryki Północnej .https://youtu.be/DpPgCOTUofA

  Ciekawe. Było chyba ale warto .https://youtu.be/shp1-8SZ5Iw O geopolityce…

  Klip parszywosektorowców dla Poroszenki! 🙂 .https://youtu.be/K0h1oGX3UFM

  Colonel o MH17. Jak zawsze ciekawie! http://colonelcassad.livejournal.com/2368184.html

  COlonel o „Teksańskiej Republice Ludowej”
  http://cassad.net/politika/analitika/17211-tehasskaya-narodnaya-respublika.html

  Jeden mem a w zasadzie jedno zdjęcie medalu z „Rosyjskiej Olimpiady” jaka się odbyła w Kijowie w roku 1913 – zamiast tysiąca słów…
  .http://cs629301.vk.me/v629301557/10e7d/js0N72bxvvg.jpg

  Patriotyczny łańcuch pokarmowy przyrody… (Dom – Donbas – dom)
  .http://cs624424.vk.me/v624424024/460ba/g7ZL6jBTkpA.jpg
  .http://cs624424.vk.me/v624424024/460b3/1RMGX85rs_k.jpg
  .http://cs624424.vk.me/v624424024/460ac/ji3w0x_ccPg.jpg

  .https://youtu.be/HwmDPrfJNQc Film – reportaz z Donbasu. Styła i okolice…

  .https://youtu.be/M67IASV3fPg Wywiad z szefem NATO w Europie

  Tymczasem w Rosji, na jej całym terenie trwają ćwiczenia wojsk rakietowych / chodzi o rakiety balistyczne!/ Film krótki http://vk.com/brusek?z=video39906330_171253042%2Fc36fad9a16a4f9dfb4

  Ukry wypróbowują nowy, „czystoukraiński” moździerz http://dnr-news.com/video/24830-vsu-ispytali-noveyshiy-chisto-ukrainskiy-122-mm-minomet.html

  Konferencja prasowa Pana Zacharczenki http://dnr-news.com/video/24831-brifing-aleksandra-zaharchenko-020915.html

  Polubione przez 2 ludzi

 5. O kolei na Ukrainie.
  Wyceniono majątek Укрзалізниці (ukraińskiej kolei) wg analityków całość majątku (poza nieruchomościami na Krymie i republik separatystycznych) wyliczono na równowartość 245 mld hrywien. W przednich sprawozdaniach wartość przedsiębiorstwa wyceniono na ….1200 miliardów (prawie 5 x większa kwota!).
  Tak wielki spadek wartości kolei wydaje się być bardzo zastanawiający- czyżby ktoś zaplanował prywatyzację Укрзалізниці?
  http://n-auditor.com.ua/uk/novini/podiji/item/31562-%D1%80%D0%B8%D0%BD%D0%BA%D0%BE%D0%B2%D0%B0-%D0%B2%D0%B0%D1%80%D1%82%D1%96%D1%81%D1%82%D1%8C-%C2%AB%D1%83%D0%BA%D1%80%D0%B7%D0%B0%D0%BB%D1%96%D0%B7%D0%BD%D0%B8%D1%86%D1%96%C2%BB-%D1%81%D0%BA%D0%BB%D0%B0%D0%B4%D0%B0%D1%94-245-%D0%BC%D0%BB%D1%80%D0%B4-%D0%B3%D1%80%D0%BD.html
  Maja się zmienić stawki na kolei Ukrainskiej. Jak z oficjalnej informacji wynika podwyżki za przejazdy wynikają z konieczności podwyższenia płac kolejarzy.
  http://n-auditor.com.ua/uk/novini/finansi/item/31572-%D0%BC%D1%96%D1%83-%D0%BF%D0%B5%D1%80%D0%B5%D0%B3%D0%BB%D1%8F%D0%BD%D0%B5-%D1%82%D0%B0%D1%80%D0%B8%D1%84%D0%BD%D1%83-%D1%81%D1%96%D1%82%D0%BA%D1%83-%C2%AB%D1%83%D0%BA%D1%80%D0%B7%D0%B0%D0%BB%D1%96%D0%B7%D0%BD%D0%B8%D1%86%D1%96%C2%BB.html

  Polubione przez 3 ludzi

 6. Jeszcze kilka linków „ze świata”…

  Były dyplomata amerykański stwierdza że nie ma perspektyw dla kontaktów USA – Chiny. Twierdzi że kontakty wzajemne będą się tylko pogarszać. To jest ciekawe – bo to że coś „wrzuca w eter” jakiś „były dyplomata” – jest sygnałem „pozadyplomatycznym” przed wizyta przywódcy Chin w USA. Dla mnie to balon próbny by wysondować Chińczyków… http://vk.com/brusek?w=wall274493429_13059%2Fall

  Najciekawsze jest to że tuż przed wizytą Głównego Chińczyka w USA, Stany przygotowują zestaw sankcji przeciwko Chinom…
  .https://youtu.be/7ET6ZtFJFig <<polecam ten krótki reportaż!

  Interesujący felieton o stosunkach Rosja – USA które dalej się pogarszają. Rosmieszczanie amerykańskich / NATOwskich/ dronów na Łotwie oraz wznowienie funkcjonowania amerykańskiej bazy w Niemczech (Coleman Barracks) – sa dowodem na eskalację przez Amerykę sytuacji w Europie..
  http://nkfedor.livejournal.com/142439.html

  Administracji Obamy udało się zebrać odpowiednią ilość głosów by w Kongresie przepchnąć ustawę o Iranie
  Администрация Барака Обамы получила необходимое количество голосов для сделки по иранской ядерной программе. Теперь Конгресс США не сможет ее заблокировать: http://ria.ru/world/20150902/1224950146.html

  Do tego polecam goraco tekst Magii. Co ciekawe dziś w NY były demonstracje przeciwko tej proirańskiej ustawie…

  A jeszcze jedna interesująca rzecz. Chyba za miesiąc Rosja zacznie przewodniczyć Komitetowi Bezpieczeństwa ONZ?

  A najciekawsze niebawem! http://ria.ru/world/20150902/1224139992.html
  http://vk.com/brusek?w=wall274493429_13051%2Fall

  Wszyscy z ogromnym zaciekawieniem oczekuja na chińska Paradę Zwycięstwa. Oczekuje się że Chińczycy po raz pierwszy pokażą mityczną niemal rakietę "zabójcę lotniskowców" DF-21D która ma prędkość 10 Mach. Według zachodnich ekspertów rakieta ta ma zasięg 900-1500 km i jeszcze w roku 2011 "była w opracowaniu".
  Niektórzy analitycy twierdzą że posiadanie takich rakiet może spowodować zmianę kompozycji sił wojennych na Pacyfiku bo ta rakieta może w każdej chwili przekształcić dumę wojennych sił USA, czyli lotniskowce w sterty złomu w dowolnym momencie. Pokazanie tej rakiety na paradzie będzie jawnym pogrożeniem palcem Waszyngtonowi / co jest istotne przed wizytą Pierwszego Chińczyka w USA oraz w związku z przygotowywanymi przez USA sankcjami wobec Chin/…

  Drugą oczekiwaną "premierą" może być pokazanie na Paradzie rakiety klasy powietrze-morze – YJ-12 która może być przenoszona na pokładzie samolotów bombowych Xian- H-6.
  Wcześniej Chińczycy zakomunikowali że sprzet jaki pokażą na Paradzie w 84% będzie calkowicie nowy czyli nigdy nie prezentowany ani nie pokazywany publicznie…

  Polubione przez 6 ludzi

 7. Wg sztabu UA wojsko zajęło się naprawą linii kolejowych i nośników mediów w obwodzie Ługańskim i Donieckim.
  Ranni-zdemobilizowani żołnierze UA będą mogli wstępować do personelu słuzby cywilnej, administracji UA.
  http://www.mil.gov.ua/news/2015/09/02/sproshheno-prijnyattya-na-derzhsluzhbu-demobilizovanih-ta-uchasnikiv-ato-yaki-otrimali-poranennya–/
  Kilka linków z flotą Ukrainy w tle
  http://www.mil.gov.ua/news/2015/09/01/v-odeskomu-vijskovo-morskomu-liczei-rozpochavsya-novij-navchalnij-rik–/
  http://www.mil.gov.ua/news/2015/09/01/ministr-oboroni-vruchiv-nagorodi-vijskovim-moryakam–/
  http://www.mil.gov.ua/news/2015/09/01/v-odesi-ta-mikolaevi-pobuduyut-zhitlo-dlya-vijskovih-moryakiv–/
  Sztab UA chwali się ,że jej żołnierze pomagają dzieciom z obwodu Ługańskiego. Dostarczono min książki zeszyty zabawki dla dzieci. Proszę przyjrzeć się pakunkom.
  http://www.mil.gov.ua/news/2015/09/01/podarunki-do-dnya-znan-otrimali-bagatoditni-simi-sela-shtormove–/

  Polubione przez 4 ludzi

 8. W Departamencie Ministerstwa Obrony Ukrainy Środkowej sanitarno-epidemiologicznych odbyło się spotkanie służb medycznych Sił Zbrojnych Ukrainy z międzynarodowej organizacji pozarządowej „International HIV / AIDS Aliance ” Organizacja walcząca z epidemia HIV i gruźlicy przekazała do użytku …100 000 prezerwatyw dla UA.
  Proszę przeczytać warto 🙂
  http://www.mil.gov.ua/news/2015/09/02/vidbulasya-zustrich-vijskovih-medikiv-z-predstavnikami-mizhnarodnogo-institutu-problem-vil/snidu-ta-tuberkulozu-i-ofisu-oboronnogo-spivrobitnicztva-posolstva-ssha–/

  Polubione przez 3 ludzi

 9. Zanim zasnę na dobranoc kilka linków luźnych…

  Анастасия Георгиевна Гачева. Беседа 1. Русский космизм: образ мира, человека, истории. Часть 1
  .http://www.youtube.com/watch?v=s80x-f9WJ90
  Przyznaję że nie ogladałem jeszcze. Zalinkowalem bo kiedyś znalzłem i linkowałem jej bardzo fajny wykład…

  Podsumowanie dnia widziane z Rostowa http://bredikhinav.livejournal.com/162192.html

  .https://youtu.be/IK0m9a6JJ80 Syria. Latakia. BTR-82 gdzies w migawkach

  1. Украина во мгле №20. День Кровавой Конституции. .https://youtu.be/0ZIpOcS8yg4

  2. Басурин: Используя перемирие, ВСУ продолжают перебрасывать войска и технику к линии соприкосновения. .https://youtu.be/xh8VgVN8-XY

  3. Спецпроект „Победа”. Военврач поневоле. .https://youtu.be/MhcFHOWgOAU

  Это видео очень тяжело смотреть, хотя на нем нет убитых и искалеченных тел, нет жестокости и насилия. Это дети войны, дети войны в Сирии, такие же дети войны, как и на Донбассе. Просто послушайте, о чем они говорят. Неужели мы и дальше будем допускать, чтобы жирующие за океаном личности и их европейские компаньоны продолжали лишать детей детства?
  .https://youtu.be/5lj6pXQhVjQ Dzieci wojny…

  David Khudzhets Today at 9:24 pm People of Donetsk
  Zestaw zdjęć Pana Dawida – polecam!

  Armia Chin na filmie .https://youtu.be/_QOAB56xmOc

  Kolejny zestaw filmów:
  http://vk.com/brusek?w=wall274493429_13111%2Fall
  1. Позывной – „Бэтмен”: Пора задуматься, за что мы воюем?”
  2. Впервые за 2 месяца ночь под Станицей Луганской была тихой – замначальника блокпоста НМ
  3. Защитникам Донбасса посвящается! «Грузин» и команда
  4. Парма. Доброволец из Италии сражается за Большую Новороссию.
  5. Киеву не дали добро на войну
  6. Дэвид Кэмерон: Важнее добиться мира в Сирии, чем принимать потоки беженцев
  7. Право голоса 02-09-2015 Экономика на дне?

  Polecam także! http://vegchel.ru/index.php?newsid=14054
  http://russkiy-malchik.livejournal.com/654047.html
  Wszystko co nalezy wiedzieć o światowym kryzysie /ekonomicznym/
  Tabelki dobre! Krótko bardzo ale celnie!

  We Lwowie banderowcy urządzili bojkot rosyjskiego obuwia!
  .http://vk.com/video287214089_171378603

  O dzisiejszym wypadku – tragedii pod Mariupolem gdzie pijani banderowcy rozjechali BTR-em Ładę. Banderowskie ścierwa są nie do ukarania. Nikt ich nie ściga – mówi Daria Morozowa, pani od praw człowieka DNR http://vk.com/brusek?w=wall274493429_13108%2Fall
  .https://youtu.be/4U_osuLOKgU <<film!

  Statystyka – czyli SIEDEM kotłów armii banderowców http://chervonec-001.livejournal.com/839886.html

  Pod Ługańskiem Opołczeńcy rozgromili kolumnę ukrów. Informuje "Sycz". Ukry stracili 80 osób. Tekstu więcej ale nie dam rady przetłumaczyć http://vk.com/infoblokada?w=wall-3108310_286528

  Seria pieknych fotografii korespondenta wojennego "Koszkina" http://vk.com/brusek?w=wall274493429_13105%2Fall

  Sztab Generalny z Kijowa zapowiada 7-ma fale mogilizacji. W roku 2016 http://vognebroda.net/genshtab-ukrainy-anonsiroval-sed-muyu-volnu-mobilizacii-v-2016-godu-591378

  Защитникам Донбасса посвящается! «Грузин» и команда
  Видео посвящается защитникам Донбасса 2 МСБ 4 роты. Командир роты «Грузин». Защитники молодого государства – Новороссии, являются настоящими героями.
  .https://youtu.be/f7athwbtslM

  Bardzo ciekawe wystapienie Striełkowa! .https://youtu.be/RUHYmxrkWH8

  Nie wiem czy nie było? .https://youtu.be/JUtgweDd5hE
  Kozacza Kompania AC/DC

  Żegnam się bajką na dobranoc! 🙂
  .https://youtu.be/8vi0AKmkpbk

  Polubione przez 3 ludzi

 10. PS
  Trafiłem na przepieknie i jasno opisany „amerykański system dolarowy”. Na temat eksportu inflacji z USA itd… Nie czuję się na siłach tłumaczyc bo do tego jest tu kilku ekonomistów. Przeczytajcie i jak tego warte to może przetłumacz-cie?
  http://politikus.ru/events/57102-pochemu-amerikanskiy-dollar-okazalsya-krepche-zimbabviyskogo.html

  Oryginał: http://fritzmorgen.livejournal.com/812532.html
  Tekst napisał Олег Макаренко, бизнесмен, блогер, журналист

  DOBRANOC!

  Polubione przez 4 ludzi

 11. A.Zacharczenko wystosował oficjalne zaproszenie do OBWE dot. obserwacji przedstawicieli w wyborach w październiku br.
  http://ria.ru/world/20150902/1224222884.html#ixzz3kcHOU9qp

  Z uwagi na fakt, że kilkakrotnie był tu powołany program tv S. Szustera informuję, że p.Szuster przeprowadził się z tym programem do tv Kołomojskiego.
  http://www.politnavigator.net/the-show-must-go-on-izgnannyjj-otovsyudu-shuster-teper-budet-veshhat-na-kanale-kolomojjskogo.ht

  Polubione przez 3 ludzi

Możliwość komentowania jest wyłączona.