Wojna domowa na Ukrainie 10.09.2015r.- 203 dni od nowego rozejmu.


Mariupol wczoraj.

Wczoraj na zaproszenie premier polskiego rządu Ewy Kopacz z oficjalną wizytą przybył do Polski ukraiński premier Arsenij Jaceniuk.

Podczas konferencji prasowej jaka miała miejsce po zakończeniu oficjalnej części spotkania premierzy obu krajów wystąpili wspólnie na konferencji prasowej, na której poruszane były kwestie celu obecnej wizyty ukraińskiego premiera w Polsce, sytuacja wewnętrzna na Ukrainie i sprawa porozumienia mińskiego.

Na wstępie briefingu Ewa Kopacz poinformowała dziennikarzy, że na spotkaniu z ukraińskim premierem- po za kwestiami relacji gospodarczych naszych krajów- omawiane były także sprawy dotyczące bieżącej sytuacji w Donbasie:

„Jesteśmy zgodni do tego, że konfliktu w Donbasie nie można rozwiązać metodami siłowymi. Polska popiera rozmowy pokojowe opierające się na porozumieniach z Mińska, mimo że dostrzegamy ich słabość. Rozumiemy i w pełni popieramy stanowisko Ukrainy, zgodnie z którym postęp we wdrażaniu politycznych ustaleń jest niemożliwy, zanim siły wspierane przez Rosję nie wypełnią podstawowych postanowień z Mińska, w tym przede wszystkim o pełnym i trwałym zawieszeniu broni”.

Kopacz zwróciła ponadto uwagę, że bez zawarcia pokoju albo trwałego zawieszenia broni nie ma warunków do przeprowadzenia wolnych wyborów we wschodnim Donbasie:

„A bez demokratycznie wyłonionego samorządu nie ma szans na prawdziwy dialog między autentyczną reprezentacją polityczną Donbasu a władzami w Kijowie”.

Na zakończenie tego wątku Ewa Kopacz złożyła następującą deklarację zwracając się bezpośrednio do ukraińskiego premiera:

„Pragnę podkreślić, że Polska wspiera i będzie wspierać Ukrainę w jej proeuropejskich dążeniach. Panie premierze, w Polakach miał Pan i będzie Pan miał oddanych przyjaciół”.

W odniesieniu do spraw gospodarczych jakie zostały poruszone podczas tej wizyty Ewa Kopacz zwróciła uwagę na to, że dwustronną współpracę polsko-ukraińską wypełniają realne działania czego wynikiem są podpisane właśnie dwie umowy międzyrządowe.

I tak; minister finansów Mateusz Szczurek podpisał dokument dotyczący udzielenia Ukrainie kredytu w wysokości do 100 mln euro w ramach pomocy wiązanej, zaś minister edukacji narodowej Joanna Kluzik-Rostkowska podpisała umowę powołującą Polsko-Ukraińską Radę Wymiany Młodzieży.

„Jest to dowód na to, że naszą dwustronną współpracę wypełniają realne działania, a miesiące, które upłynęły od ostatniego spotkania, nie zostały zmarnowane” –  mocno podkreśliła Ewa Kopacz.

Odnosząc się do Polsko-Ukraińskiej Rady Wymiany Młodzieży, szefowa polskiego rządu powiedziała, że jest to „bardzo ważny krok na drodze do wzmocnienia więzi i budowania przyjaznych relacji między naszymi społeczeństwami”.

Następnie premier polskiego rządu wyjaśniła sprawę podpisanej wczoraj umowy o udzieleniu Ukrainie kredytu w wysokości 100 mln euro:

„Kredyt w wysokości do 100 mln euro udzielony Ukrainie przez polski rząd wesprze ukraińską gospodarkę i wzmocni nasze relacje gospodarcze. Będzie przeznaczony na projekty z udziałem polskich przedsiębiorców. Kredyt zostanie wykorzystany m.in. na modernizację infrastruktury drogowej i granicznej”.

W odniesieniu do projektu finansowanego w ramach tego kredytu modernizacji infrastruktury granicznej, Ewa Kopacz zaznaczyła, że:
„Jest to sprawa kluczowa w obliczu coraz większego zainteresowania obywateli Ukrainy podróżowaniem do Polski i do krajów UE oraz potrzeby kontaktów między naszymi społeczeństwami”.

Przy okazji przypomniała też, że w ostatnim czasie Ukraina zniosła embargo na eksport dwóch rodzajów polskich mięs. Uregulowano również sprawę Domu Polskiego we Lwowie, a wkrótce rozpocznie się jego budowa:

„Bez dobrej woli po obu stronach i sąsiedzkiego współdziałania postępy te nie byłyby możliwe”.

Podkreśliła również, że „Polska wspiera także Ukrainę w reformie decentralizacyjnej”.

Ze swej strony ukraiński premier powiedział, że

„Polskie stanowisko dotyczące Ukrainy w Unii Europejskiej jest dla nas niezwykle ważne; prosimy o więcej Polski w sprawach ukraińskich (…) Głos i stanowisko polskie dotyczące Ukrainy w Unii Europejskiej jest dla nas niezwykle ważne. Prosimy o więcej Polski w sprawach ukraińskich, ponieważ mało kto nas rozumie w świecie, tak jak wy nas rozumiecie (…) Zostaliście nie tylko członkiem Unii Europejskiej, ale w ostatnich latach, wasz kraj stał się jednym z głównych motorów rozwoju UE”.

W odniesieniu do sytuacji wewnętrznej na Ukrainie Arsenij Jaceniuk powiedział, że Ukraina wypełniła wymagania przewidywane porozumieniami z Mińska:

„Przenoszenie odpowiedzialności na Ukrainę jest bezpodstawne, Ukraina jest ofiarą, a agresorem jest Rosja”.

Według Jaceniuka, „były dwa warianty – zły i bardzo zły”, zaś tym „bardzo złym rozwiązaniem” było „nie mieć Mińska w ogóle”.

Przy okazji Jaceniuk jeszcze raz przypomniał, po co były podpisywane porozumienia w Mińsku:

„Po pierwsze to powstrzymanie ognia – a to się nie stało. Od czasu do czasu jest tak, że ilość strzałów zmniejsza się, ale później znów się one pojawiają”.

Po drugie:

„wycofanie rosyjskich bandytów i terrorystów z terytorium Ukrainy”.

I wreszcie po trzecie:

„odnowienie kontroli nad ukraińską granicą państwową, by ci bandyci nie powrócili do nas z powrotem”.,

Według Jaceniuka- na co on zwrócił uwagę „przeprowadzenie wyborów w całej Ukrainie, na ukraińskim terytorium – Donieck, Ługańsk, ale także Krym – powinno odbywać się wyłącznie zgodnie z normami międzynarodowymi i kryteriami OBWE”.

Premier Ukrainy podkreślił, że Ukraina zwróciła się do OBWE z prośbą o odpowiedź, czy są tam obecnie warunki do przeprowadzenia uczciwych wyborów. Jednocześnie zapowiedział, że wg. ukraińskich władz przeprowadzenie samodzielnie wyborów w dniu 18 października przez DRL uważane będzie za zerwanie umów mińskich.

Tak więc przy okazji wizyty roboczej ukraińskiego prezydenta Arsenija Jaceniuka mamy wyraźnie przedstawione stanowisko rządu Ukrainy wobec problemów porozumień Mińskich i ich wdrażania. Tylko co jest bardzo ciekawe i charakterystyczne dla tego demokratycznego polityka, nie ma ani słowa- poza oczywiście nazwaniem powstańców „bandytami”– o tym w jaki sposób ukraiński rząd chce osiągnąć porozumienie. A jak wiadomo nie da się tego zrobić bez dialogu z drugą stroną.

Oczywiście wizyta ta nic nowego nie wniosła, po za tym co by już wcześniej nie było wiadome, a więc można powiedzieć, że wyłącznie agresywne wątki propagandowe- jakie się tam pojawiły- i naiwne deklaracje polskiej premier o przyjaźni z Ukrainą ożywiły jej oblicze.

Dodam, że również wczoraj podczas rozmowy telefonicznej jaką przeprowadził rosyjski prezydent Władymir Putin z François’em Hollande i Angelą Merkel, ponownie został poruszony temat wdrażania porozumień pokojowych podpisanych w Mińsku.

Rosyjski prezydent podkreślił, że aby porozumienia pokojowe mogły być zrealizowane, problemy z jego wdrażaniem muszą toczyć się przy udziale obu zainteresowanych stron, z czego nadal Kijów się nie wywiązuje.

***

Na tym kończąc ten wstęp przechodzę teraz do relacji z kolejnego dnia wojny domowej na południowo-wschodniej Ukrainie.

Nadal w Donbasie ukraińskie wojsko przestrzega zawieszenia broni, która weszło w życie wraz z początkiem roku szkolnego- 1 września.

Wczoraj w Doniecku i okolicach nie odnotowano żadnych incydentów militarnych i nadal utrzymuje się wyjątkowy spokój.

Natomiast wczoraj w Mariupolu około godziny 14:30 słychać było głośne wybuchy, które wywołały następnie liczne pożary. Jak na razie nie wiadomo co było przyczyną tego incydentu:

Tam też w rejonie miejscowości Pawłopole- kontrolowanej przez wojsko ukraińskie- około 19:50 doszło do uszkodzenia, w wyniku detonacji ładunku wybuchowego,  stacji dystrybucji gazu. W wyniku tego siedem miejscowości zostało pozbawione dopływu gazu.

W odniesieniu do tego spokoju jaki zapanował w ciągu ostatniego tygodnia w Donbasie, głos zabrał nawet sekretarz generalny sojuszu NATO, Jens Stoltenberg, który powiedział, że:

„Na razie wygląda na to, że zawieszenie broni jest respektowane w większym stopniu, niż to było od dawna, ale sytuacja jest nadal delikatna”.

***

W wyniku ustabilizowania się sytuacji w Donbasie, do Ługańska zaczęli powracać mieszkańcy i w tej chwili liczba ich wzrosła do ponad 400 tysięcy.

Jaceniuk skomentował pojawiające się informacje o jego udziale w wojnie w Czeczenii:

Jak podał wczoraj rzecznik Głównej Prokuratury Wojskowej, zastępca prokuratora generalnego Anatolij Matios; został zatrzymany ostatni z członków ukraińskiego batalionu ochotniczego „Tornado” ps.„Mudżahid” Ał-Takbir Danijan Oleksandrowicz.

„Mudżahid” wykazywał się niezwykłym okrucieństwem i bezwzględnością wobec zatrzymanych przez ten oddział mieszkańców rejonu Ługańska, których następnie osobiście poddawał brutalnym torturom. Brał też udział w gwałtach i rabunkach na ludności cywilnej na terenie znajdującym się pod kontrolą tej formacji zbrojnej. Oczywiście oficjalnie władze kijowskie nadal uważają, że nie popełniono podczas operacji pacyfikacyjnej w Donbasie żadnych zbrodni wojennych:

W rejonie strefy frontu w okolicach miejscowości Szczastie, która znajduje się pod kontrolą ukraińskiego wojska, wykryto kolejny magazyn z bronią:

W odpowiedzi na działania odeskich władz, które nie dopuściły do zakłócenia porządku w tym mieście po aresztowaniu lokalnego lidera skrajnie nacjonalistycznej organizacji „Prawy Sektor”, Dmitrij Jarosz wezwał swych członków i sympatyków organizacji, do wzięcia udziału w akcji obywatelskiego nieposłuszeństwa:

Na koniec kilka zdjęć:

Donieck- święto Wyzwolenia Donbasu.

I jeszcze kilka aktualnych filmów:

***

Pozdrawiam.

Reklamy

164 uwagi do wpisu “Wojna domowa na Ukrainie 10.09.2015r.- 203 dni od nowego rozejmu.

 1. Wracając do mojego ostatniego postu, wspomnę krótko, że jest to mój ostatni tutaj. Wszyscy ci, którzy mego posta nie zrozumieli, a była ich przeważająca większość ucieszą się tą wiadomością. Bo jakże inaczej? Jak się czegoś nie rozumie lub nie chce zrozumieć, czy nie ma rozsądnych argumentów, to próbuje się adwersarza wyśmiać. Podstawy psychologii.

  Prawdę mówiąc nie oczekiwałem tu innej reakcji. I to nie ma nic wspólnego z wiekiem, a raczej z brakiem świadomości i dobrej woli.
  Z większości waszych komentarzy (nie wszystkich!) wybija brak rozumienia tekstu. Przede wszystkim brak zrozumienia wplecionej w tekst ironii, z pomocą której chciałem wam pokazać jak bardzo bronicie się przed ukrytą w waszej podświadomości niechęcią do obcych .
  Najlepszym przykładem jest tu Brusek, który prz całej swojej inteligencji (Ironia!) nie zauważyl w moim tekscie ironii i zrobił ze mnie rasistę. Można i tak, grupa go poparła. To też o czymś świadczy.

  A z drugiej strony sami odczuwacie rasizm na własnej skórze będąc np. na emigracji zarobkowej.
  Marecki, może teraz zrozumiałeś? Czyba nie? Twoje głupkawe komentarze jeszcze dwa dni po moim poście pokazują wyraźnie, jak mało zrozumiałeś z mego tekstu i jak głęboko boli cię rasizm Angolów do ciebie.

  Acha, ja nigdzie nie pisałem że uchodźcy mają się osiedlić w Polsce na stałe. Owszem, na okres trwającej w ich kraju wojny trzeba zagwarantować tym ludziom miejsce do życia, do nauki, do pracy. Ale to regulują przepisy ONZtowskie o uchodźcach. A Polska należy do ONZu, czy się mylę?
  Jednocześnie z udzielaniem pomocy rozumiem póżniejszy powrót tych ludzi do ich krajów, jak tylko wojna się skończy i zapanuje pokój w ich ojczyźnie. I te rzeczy też są regulowane przez kraje przyjmujące.

  „Ale powiedz mi dlaczego biedna Polska, gdzie prawie 8% ludzi żyje w skrajnej nędzy, a kolejne około 20% w niedostatku ma ponosić bardzo wysokie koszty amerykańskiej polityki?
  Agresja jaką wywołują właśnie tego typu skutki amerykańskiej polityki jest w pewnym stopniu zrozumiała.Tak więc skoncentruj się bardziej nad przyczynami tego stanu rzeczy, a nie nad wywołanych nimi skutkami„

  Dlaczego ma je ponosić? Ano dlatego, że biedna Polska popiera oficjalnie tą politykę. Ja nie pisałem o przyczynach, bo wydają się one wszystkim znane. Wiadomo też, kto za tym stoi, więc po co o tym pisać jak nie przyczyna, a skutki wdzierają się przez nasze granice.

  Ochłońcie trochę i już na spokojnie (beze mnie) zastanówcie się jak reagujecie na potrzebujących waszej pomocy. Może to zmieni wasze myślenie i zmiękczy wasze serca.

  Po waszych odpowiedziach na mój post trudno mi uwierzyć, że wam naprawdę leży na sercu dobro Donbasu. Dobrze, że te 800 tys. uchodźców ze wschodniej Ukrainy uciekło do Rosji, a nie do Polski. Wybrażacie sobie tą ilość ludzi w Polsce?
  Ja nie, zwłaszcza przy tak sławnych akcjach naszych rodaków jak ta: http://pl.sputniknews.com/polska/20150909/976765.html

  Jak można ludzi uciekających prze wojną, mordowaniem i gwałceniem widzieć tylko z perspektywy religii czy przynależności do innego kontynentu. Tak długo jak w innym człowieku będziecie widzieli tylko muzułmana, a nie istotę ludzką która potrzebuje waszej pomocy, tak długo będzie to świadczyło o waszym braku człowieczeństwa.

  To na tyle, śpijcie błogo!

  Polubienie

 2. Witam z rana! 🙂

  Kilka „Obserwatorów” proponuję… Potem jak dam radę podorzucam trochę informacji ciekawych bo jest tego „plenty of mnóstwo” 🙂

  Dziś Krakauer każdym tekstem wciska w fotel:

  Jak redefiniować podstawy naszej polityki bezpieczeństwa w zmieniających się warunkach? https://obserwatorpolityczny.pl/?p=34922

  Z końcem roku skończą się sankcje – Świat potrzebuje Rosji bardziej niż USA https://obserwatorpolityczny.pl/?p=34914

  Polska nie może ulec niemoralnemu szantażowi Komisji Europejskiej! https://obserwatorpolityczny.pl/?p=34909

  Odnośnik z powyższego tekstu http://europa.eu/rapid/press-release_MEMO-15-5597_pl.htm

  O jakim obowiązku mówi pani Kopacz? https://obserwatorpolityczny.pl/?p=34905

  Generalnie – jest źle i najlepiej by nasi politycy NIC NIE ROBILI bo tylko pogarszają sytuacją w której trzeba siedzieć cicho by nasz naród mógł przetrwać zawieruchę…

  W bonusie dla miłośników „multikulti” zbiór pierwszych z brzegu linków:

  http://wiadomosci.robertbrzoza.pl/swiat/islam-pozwala-gwalcic-i-mordowac-nie-muzulmanow/

  Muslim Refugees Invading Europe But Not Muslim Countries .https://www.youtube.com/watch?v=5-3du_4_B7Q

  Muslim „refugee” with a little message to Europeans .https://www.youtube.com/watch?v=A74bMcJdH0s

  This is Greece, not Middle East refugee isis syria muslim islam .https://www.youtube.com/watch?v=PpokJH4TJlQ

  Syrians fighting Afghans in a Germany smashing stuff isis refugee .https://www.youtube.com/watch?v=u3HsojxxlFw

  Czego się młody Abdullah nie nauczy…
  WHILE OUR CHILDREN PLAY PASS THE PARCEL ISIS ISLAM .https://www.youtube.com/watch?v=5b7eaDNJc9k

  Child beheads teddy MUSLIM ISLAM .https://www.youtube.com/watch?v=gyfNd-h_l2U

  A jak się nauczy to może pokazać TOURIST BEAT UP REFUGEE ISIS SUNNI MUSLIM
  .https://www.youtube.com/watch?v=9sKiJLDuvCM

  terrorists not refugees isis .https://www.youtube.com/watch?v=SV6CzxAfkrM

  Coming to a country near you ISIS REFUGEE .https://www.youtube.com/watch?v=ju0WsB902og

  Polubione przez 5 ludzi

 3. Mieszanka niewedlowska i niekrakowska…
  Wklejam bo mi umknie a może komuś się coś przyda?

  Zacznijmy od mema o „Jedinej, niepodielimej Krainie”
  .http://cs624816.vk.me/v624816925/3853f/GC08RLxps3c.jpg

  Rocznic dziś dużo – nie tylko NY – ale zacznijmy rocznicowanie od tego
  http://vk.com/brusek?w=wall274493429_14188%2Fall
  .https://youtu.be/b_rgrFOEFMw <film ponad godzinny!
  .https://youtu.be/YRUzVrs8dqE <<polecam! 🙂

  Срочно. Армения. 11 сентября 15 года.
  .https://youtu.be/4uFAqV1Ehxk

  Rozważania na temat: ilu ludzi zgineło już na wojnie w Donbasie 8 czy 50 tysięcy? Polemika z oficjalnymi danymi ONZ http://vegchel.ru/index.php?newsid=14472

  FIlm o "podarkach" ukrów dla dzieci Donbasu. O ciężkiej pracy sapera i ofiarach niewypałów .https://youtu.be/psl9Z6LCiBo

  OBWE notuje nie tylko wykorzystywanie / teraz masowe/ szkół do ustawiania tam artylerii ale od niedawna na masową skalę ukry zaczęli przewozić żołnierzy w szkolnych autobusach http://antifashist.com/item/vsu-ispolzuyut-shkolnye-avtobusy-dlya-perevozki-voennosluzhashhih-obse.html

  Tymczasem nie patrząc na "sankcje" inwestorzy zachodni walą do Rosji .https://youtu.be/lk8RJ8aCqZc

  Dokładnie rok temu USA zaczęło wojnę przeciwko IGIL. Rezultatów nie ma a raczej są – ale w całej Europie! .https://youtu.be/UzTsJkaKBag

  Artykuł o około 800 tysiącach "uciekinierów" w Europie jacy do końca roku mają do nas przybyć. Także o tym że Rosja już przyjęła 2,6 mln uciekinierów z Krainy.. Ciekawe porównania… http://vegchel.ru/index.php?newsid=14473

  U "migrantach" tekst kolejny http://vegchel.ru/index.php?newsid=14475

  I innych "migrantach" którzy wieją z Krainy do Izraela http://antifashist.com/item/evrei-prodolzhayut-massovyj-ishod-iz-ukrainy-za-god-chislo-repatriantov-v-izrail-vyroslo-na-50.html

  Arabia Saudyjska która NIE PRZYJMUJE swoich braci z Syrii – oferuje że dla tych którzy dotrą w odpowiednie miejsca w Europie zbuduje 200 meczetów!
  http://www.novorosinform.org/news/id/36836

  "Pranker" Leksus pogadał na żywo w tv ! Chyba pełna wersja? .http://vk.com/brusek?z=video-16470106_171705309%2F9e01248fa1481bd329

  Dziś mija 25 rocznica końca NRD http://colonelcassad.livejournal.com/2380879.html Германия, которую мы потеряли: история капитуляции Советского Союза

  Panowie Putin i Poroszenko mają się spotkać osobiście 2 października w Paryżu http://vk.com/brusek?w=wall274493429_14178%2Fall

  Podobno Moskwa poradziłą władzom Krainy nad poczytaniem historii. Ze szczególnym uwzględnieniem jak to z rozbiorami Polski było! http://antifashist.com/item/v-moskve-posovetovali-kievu-podrobno-izuchat-chetyre-razdela-polshi.html

  W Chersoniu powieszono na latarni ze stosownym napisem sędziego a raczej wymiar sprawiedliwości w postaci lalki.
  http://vk.com/brusek?w=wall274493429_14176%2Fall
  .http://cs625116.vk.me/v625116567/356a9/qbi7OgkgnmI.jpg
  .http://cs625116.vk.me/v625116567/356b0/TFVXI6MZ9OE.jpg

  Poroszenka dostał czarną polewkę! Żadnej pomocy wojennej nie będzie!
  http://dosie.su/politika/22419-ssha-i-es-skazali-poroshenko-chto-voennoy-pomoschi-ne-budet-iz-za-otsutstviya-armii.html

  Na razie podobno same straty! Może to taka "opowieść frontowa" czy raczej anegdota – ale hula w necie… O tym jak jakaś babcia poszła do okopów ukrów bo strasznie hałasowali w dzień. Poszła w nocy jak bojcy spali znużeni strzelaniem i zabrała im zabawki co hałas czyniły. Babci się poszukuje. Z bronią czy bez. Ale raczej z bronią! http://news-front.info/2015/09/10/bespredel-vsu-shnikov-v-stanice-luganskoj/

  Pan Jakub Kermi – który już był u nas krytykowany ale jednak przyznaliśmy że czasem mówi niegłupio…
  http://x-true.info/25011-yakov-kedmi-ukrainskaya-vlast-absolyutno-nezavisima-ot-svoego-naroda.html
  .https://youtu.be/NWYMwbwY4ZY
  Яков Кедми: Украинская власть абсолютно независима от …своего народа.

  Na stronie interenetowej Poroszenki zbiera się podpisy ludzi którzy głosują za tym by odciąć Krym od elektryczności. http://antifashist.com/item/na-sajte-poroshenko-idet-sbor-podpisej-za-otklyuchenie-kryma-ot-elektrichestva.html

  Chce by tamtejsi mieli tak jak mieszkańcy Oboznoje i Christowoje – którzy przez rok żyli bez elektryczności .https://youtu.be/KkddTcN5ZPw

  HIT DNIA! Ukry chcą wykorzystać ruch obrotowy Ziemi do produkcji energii! Dlatego już im nie potrzebny węgiel z Donbadu ani nowe kasety w elektrowniach atomowych! .https://youtu.be/4mdZDlCY_Js

  Według Pana Kadyrowa raczej Jaceniuk nie mógł walczyć w Czeczenii. Potwierdza że jakieś dowody (w domyśle chyba ich nie zna) są ale sam jest niezwykle sceptyczny http://politrussia.com/news/kadyrov-yatsenyuk-591/

  Mem kończący magazynek – porównanie słów hymnów Krainy, Rosji i USA
  .http://cs629124.vk.me/v629124433/126e4/yoGUve7R9ys.jpg

  Polubione przez 4 ludzi

 4. Interesujący tekst w zasadzie niby o tym że na tereny rosyjskiego pogranicza trafia broń z wojny na Donbasie. Ale jest kilka smaczków o kulisach tego co się dzieje w Noworosji http://vk.com/brusek?w=wall274493429_14162%2Fall

  Rosja buduje i umacnia bazy wojenne wokół granic Krainy. Co jest normalne w przypadku jak władze tej Krainy grożą że „zdobędą Moskwę”. Pod Biełogorodem powstaje baza dla brygady piechoty, na Krymie dla pułku a na Białorusi baza lotnictwa…
  http://www.ng.ru/armies/2015-09-11/1_baza.html

  Tymczasem gdzieś w Niemczech IGILowcy skandują .https://youtu.be/YjFBKvCMVUg

  Tego co wyżej media niemieckie nie zauważają bo jest poprawność polityczna tak głęboko zakodowana że nie mówi się tam o „obozach dla uchodźców” – bo się źle kojarzy – jak naszej prokuraturze … Za to zaczęła się niesłychana nagonka medialna na Rosję – jako sprawcę tej „migracji”
  http://news-front.info/2015/09/11/v-germanii-idyot-totalnaya-propaganda-viny-rossii-i-assada-za-potok-bezhencev-v-evropu/

  Z drugiej strony – Niemcy odbudowują pomnik Lenina – zniszczony w latach 90-tych! http://tvzvezda.ru/news/vstrane_i_mire/content/201509101746-bk6g.htm

  Amerykanie już dzielą skórę na niedźwiedziu i „prorokują” że Syria oraz Irak rozpadną się na kilka niezaleznych krajów. Według mnie to najgorszy scenariusz…
  Разведка США предсказывает вероятный распад Сирии и Ирака. По заявлению директора ЦРУ Джона Бреннана, правительства стран уже не контролируют государственные границы, через которые проходит территория так называемого «халифата», созданного ИГИЛом: http://ria.ru/world/20150911/1242738679.html

  „Namioty, szczury i karaluchy”. Taki tytuł o tym jak „migranci” zostawiają po sobie hałdy śmieci…
  http://vk.com/brusek?w=wall274493429_14156%2Fall
  .https://youtu.be/P_mwEzSP52A

  Wszyscy zauważają fakt taki że Rosja tych „migrantów” nie interesuje. Czy Polskę też ominą? Oby Allah czuwał nad nami! http://vk.com/brusek?w=wall274493429_14152%2Fall

  Ale chyba żaden bóg nie czuwa nad Polską – polskie władze uważają że pewna „kwota uchodźcza” ma dać Polsce polisę bezpieczeństwa. I tu się chyba straszliwie mylą! http://nahnews.org/349306-mid-polshi-prinimaya-bezhencev-my-pokupaem-straxovoj-polis/?utm_source=VK&utm_medium=nova&utm_campaign=VV

  Pojawiają się doniesienia że Watykan organizuje nową wyprawę krzyżową http://rueconomics.ru/97186-novyiy-krestovyiy-pohod-papa-sobiraet-koalitsiyu-protiv-igil/?utm_source=amaidan&utm_medium=vk&utm_campaign=amaidan

  Mem! 🙂 .http://cs623324.vk.me/v623324529/49849/QEkvUE14WPM.jpg

  Jeszcze raz Pan Ramzan o Jaceniuku http://vk.com/brusek?z=video303973372_171476756%2F4140d4a91156dba8b6

  Z wystawy sprzętu w Niżnym Tagile dla tankistów
  http://politrussia.com/news/rekordnoe-kolichestvo-delegatsiy-268/
  .https://youtu.be/PM81fRYQzJ8

  Sensacja – Europarlament uznał niezgodne z prawem istnienie rosyjskojęzycznych „nieobywateli” w krajach „pribałtyki”
  http://news-front.info/2015/09/10/evroparlament-vpervye-priznal-negrazhdan-v-stranax-pribaltiki-zhertvami-diskriminacii/

  Sarkozy też wyznaje że błądził on i Europa! Wszyscy dziś zaczynają się bić w piersi!
  http://jpgazeta.ru/sarkozi-priznal-oshibki-i-rasskazal-pravdu-ob-igil-rossii-i-sanktsiyah/
  http://www.lefigaro.fr/politique/2015/09/09/01002-20150909ARTFIG00427-crise-des-migrants-le-plan-de-sarkozy.php

  A tam daleko, na Wschodzie – juan staje się walutą świata!
  http://svpressa.ru/economy/article/131441/

  Polubione przez 3 ludzi

 5. mały sondaż , wnioski proszę sobie wyciągnąć samemu
  proszę zauważyć kto z osób uczestniczących w sondażu powiela dokładnie to samo co wciska im tuba rządowa w mediach , te same zdania i te same uzasadnienia

  p.s. ech dni pomyliłem

  Polubione przez 2 ludzi

  • Do tych co tak skaczą przed kamerami, że oni to by chętnie przyjeli uchodzców pod swój dach- co za problem? Proszę bardzo, tylko bierzecie za nich pełną odpowiedzialność, utrzymujecie ich, a w razie gdyby się nie dostosowali/rozpoczeli by działania antyspołeczne, to wyjeżdzacie wraz z nimi.
   Dlaczego? Przecież tego właśnie oczekują od państwa,więc niech dadzą przykład.
   My korzystaliśmy z pomocy innych państw w trakcie II Wojny? Mają na myśli państwa-sojuszników, którzy nas kolejno: wystawili/wykorzystali, a na koniec sprzedali i wystawili do tego rachunki? Czy moze niezliczone fale emigrantów (czyt. w większości męzczyzn) z Polski zalały Bliski Wschód, aby wprowadzać tam Katolickie Państwo Beduinów?
   Symetria obowiązuje,kto ścina w Europie muzułmanów? Ja mogę zdjęcia zrobić z takiej euro-integracji:)

   Polubione przez 7 ludzi

Możliwość komentowania jest wyłączona.