Wojna domowa na Ukrainie 11.09.2015r.- 204 dzień od nowego rozejmu.


Ćwiczenia sił zbrojnych ŁRL.

George Friedman ocenia, że Rosja odniosła ogromną porażkę na Ukrainie.

„Dwa lata temu był tam prorosyjski rząd, a dziś Rosja posiada Krym, który i tak był rosyjski. Na wschodzie próbowała wywołać powstanie, co się nie powiodło. W rezultacie jesteśmy w martwym punkcie. Wywiad rosyjski na Ukrainie działa bardzo źle, a armia rosyjska nie jest w stanie przełamać impasu i przejąć Ukrainy. Działania Rosji wynikały z powołania prozachodniego rządu na Ukrainie i nie okazały się udane” – powiedział założyciel organizacji „Stratfor”, George Friedman .

Ponadto uważa on, że bezpieczeństwo Rosji pogorszyło się, ponieważ obecnie wojska amerykańskie – choć w niewielkiej liczbie – są na Ukrainie, a w większym zakresie zostaną rozmieszczone w Polsce, krajach bałtyckich i Rumunii:

„Rosjanie swoimi działaniami stracili Ukrainę i wywołali amerykańską odpowiedź, co było ostatnią rzeczą, której chcieli”.

Dlatego też Friedman sądzi, że Rosja nie mając innego wyjścia zmuszona będzie do destabilizowana władzy w Kijowie:

„Druga runda nie odbędzie się w Moskwie, czy Waszyngtonie, ale Kijowie. Kijów ma długą historię nieradzenia sobie z utrzymaniem stabilnych, zdolnych do działania rządów. Obecnie, co zaskakujące, to się udaje. Pytanie, czy Kijów jest w stanie rządzić Ukrainą, czy parlament jest w stanie kontrolować rząd i utrzymać się samemu. Gdybym miał znaleźć się po stronie rosyjskiej, skupiłbym się na destabilizowaniu władzy w Kijowie. W przeszłości to nie było trudne. Kolejna runda w konflikcie na wschodzie nie będzie zatem rundą militarną, ale polityczną – w Kijowie”.

Pochodzący z Węgier George Friedman jest założycielem prywatnej agencji wywiadowczej „Stratfor”, która prowadzi analizy dotyczące aktualnej sytuacji politycznej i militarnej na świecie i jest konkurencyjna wobec amerykańskiej CIA.

Jak widać ostatnio bardzo modne stało się mylenie skutków z ich przyczynami, czego dowodem jest właśnie zacytowany tu George Friedman, który przypisuje Rosji domniemane sprawstwo zdestabilizowania Ukrainy.

A przecież taka szanowna wywiadownia jaką jest „Stratfor” powinna wiedzieć, że rewoltę na Ukrainie przygotował i zorganizował Zachód, a w tym przede wszystkim Stany Zjednoczone, do czego się nawet nieopatrznie przyznały.

Natomiast to co miało miejsce później było odpowiedzią na te działania, które doprowadziły tam do obalenia legalnie wybranego prezydenta i powołanie na jego miejsce swojej marionetki.

Dlatego też dzisiaj mówienie o tym, że Rosja będzie „destabilizowała władzę w Kijowie” jest bałamutną i przewrotną propagandą, do czego szanująca się organizacja, która opracowuje  opiniotwórcze analizy z zakresu wywiadu, nie powinna się posunąć.

Przy okazji więc okazało się jaki cel przyświeca powołanym do życia tego typu instytucjom, a jest nim prowadzenie przede wszystkim działań dezinformujących i propagandowo uzasadniających poczynania określonych środowisk biznesowych i politycznych w Stanach Zjednoczonych.

Jednocześnie ta tuba amerykańskich „ekspertów”- od analiz sytuacji geopolitycznej- stanowi drogowskaz dla ich ekspozytur w krajach wasalnych jak mają interpretować aktualną sytuację polityczną.

Dowodem na to jest opublikowany w jednym z wiodących polskich mediów wywiad z profesorem mianującym się ekspertem, który wypowiadał się w kwestii „Kto wywołał kryzys migracyjny?”

Na zadane w wywiadzie pytanie „ekspertowi”:

„W ostatnich dniach pojawiły się informacje zaangażowaniu Rosji w konflikt syryjski. Mamy potwierdzenie, że Rosja dostarcza broń reżimowi Baszara al-Asada. Czy Rosja jest zainteresowana stabilizacją czy destabilizacją tego regionu?”

„Ekspert” z tytułem profesora polskiej wyższej uczelni odpowiedział w następujący sposób:

„Te doniesienie mówią nie tylko o broni, ale nawet o przerzucie jednostek wojskowych”.

Na tą odpowiedź osoba prowadząca wywiad naprowadza „eksperta” w następujący sposób:

„Tak, pojawiły się relacje, że widziano w Syrii rosyjskie jednostki”.

I ten sposób naprowadzony „ekspert” mógł poszerzyć swoją odpowiedź:

„To by oznaczało, że Rosjanie wracają do Syrii. Przypuszczam, że Rosji nie interesuje bezpośrednio sytuacja w Syrii, tylko udział Rosji w grze ze Stanami Zjednoczonymi. To otwiera nowe możliwości i bardziej bym się nad tym zastanawiał – czy Rosjanie będą gotowi współpracować z Amerykanami czy bardziej będą działać tak, ażeby wygenerować nowe problemy i tematy sporne w relacjach ze Stanami Zjednoczonymi”.

A teraz kolejne pytanie osoby prowadzącej wywiad:

„Dlaczego Rosja jest gotowa odpuścić Donbas?”
No i odpowiedź „eksperta”:

„Bo musi. Bo tam nie ma żadnych perspektyw. Zwycięstwo na rosyjskich warunkach jest w ogóle niewyobrażalne; albo za cenę rozpętania gigantycznego konfliktu, do czego Rosja nie jest w tej chwili skłonna. Natomiast jako konfliktu lokalnego Rosja nie jest w stanie go wygrać. Wycofanie się z Donbasu w taki sposób, że siły rosyjskie zostaną przerzucone (niemalże dosłownie, ponieważ one są przerzucane z Sewastopolu) na Bliski Wschód, do Syrii, jest takim wygodnym wyjściem, dlatego że można tam wystąpić w roli siły narzucającej pokój, czyli trochę poprawić sobie reputację.

Otwiera to perspektywy targu ze Stanami Zjednoczonymi, którego przedmiotem może być pełzające uznanie aneksji Krymu”.

A teraz osoba prowadząca wywiad przechodzi do meritum zagadnienia jakim jest ostatnia fala uchodźców jaka zalewa UE:

Władimir Putin powiedział ostatnio, że kryzys migracyjny jest wynikiem błędnej polityki USA na Środkowym Wschodzie. „Wprowadzają swoje standardy bez uwzględnienia uwarunkowań historycznych, religijnych, narodowych i kulturowych” – powiedział Putin. Mam w związku z tym dwa pytania: czy to jest uprawniona teza i czy to oznacza, że konflikt na Środkowym Wschodzie będzie też polem wojny propagandowej, kto jest tym stabilizatorem a kto destabilizatorem? Kto niesie pokój a kto niesie wojnę…”
No i odpowiedź utytułowanego „eksperta”:

„Tak, to jest jeden z możliwych scenariuszy. Wie pan, gdyby to zdanie wypowiedział politolog Putin, tobym się z nim zgodził. Oczywiście działały tak nie tylko Stany Zjednoczone. Ogromnie negatywną rolę odegrały też kraje europejskie i Rosja. Rosjanie bardzo utrudniali współpracę i zgodne działanie krajów europejskich wobec konfliktu syryjskiego. Więc jeśli takie zdanie wypowiada prezydent Putin, to jest to teza kompletnie fałszywa, ponieważ pomija negatywną rolę Rosji w tym konflikcie.

Warto zaznaczyć, że przez ostatnie dwa lata z Rosji płynął potok ochotników do Państwa Islamskiego. Z Kaukazu był wydzielony korytarz ludzi, o których wiedziano, że jadą, żeby dołączyć do Państwa Islamskiego. Bez problemu dostawali paszporty. Rosjanie chcieli się ich po prostu pozbyć z kraju, utrudniając im bardzo powrót po roku, dwóch udziału w walkach. Jeśli w Syrii zaczną walczyć rosyjscy żołnierze, być może po obu stronach frontu będą ludzie mówiący po rosyjsku”.

A teraz przechodzę do analizy tego wywiadu.

Po pierwsze na jakie dowody- osoba prowadząca wywiad i uczestniczący w nim „ekspert”- może się powołać w kwestii obecności wojsk rosyjskich w Syrii?
Otóż dowody te znajdują się we wspomnianym przeze mnie wyżej publikatorze organizacji „Stratfor”, który zamieścił na ten temat kilka niczym nie popartych informacji, w następujących tekstach:
„Syria: Russia Delivers Advanced APCs, Other Hardware” (10 września /11:18 GTM)
„Syria: Moscow Confirms Presence of Russian Military Eksperts” (9 września/10:30 GMT)
„Moskow Lashes Out Against Europe Over Syria” (8 września/21:41 GTM).
Jak widzimy centrum propagandowe, które wytycza kierunek narracji dla naszych mediów i różnej maści „ekspertów” znajduje się za oceanem, i ono jest główną wykładnią i bezspornym dowodem dla dalej powielanych przez nią tez przez krajowe ekspozytury państw wasalnych.
Kolejną sprawą dotyczącą powyższego wywiadu jest kwestia odpowiedzialności za wywołanie spontanicznej fali uchodźców z Bliskiego Wschodu, którzy zalewają obecnie Europę.
Otóż, obaj rozmówcy zgodnie twierdzą, że to Rosja jest przyczyną tego zła.
Pomijając absurdalność tego typu narracji propagandowej, w którą podejrzewam nikt poza bohaterami wywiadu nie wierzy, przytoczę tu słowa wpływowego amerykańskiego polityka z partii republikańskiej, senatora Johna McCaina, który wprost oskarża prezydenta Baracka Obamę o odpowiedzialność za obecny kryzys uchodźców:
„Ten kryzys nie pojawił się niespodziewanie jak trzęsienie ziemi czy tornado. To przewidywalny skutek polityki obecnej administracji (oczywiście chodzi tu o amerykańską administrację– dopisek mój)

Ponadto McCain ubolewa, że Biały Dom nie ma spójnej strategii jak przerwać horror konfliktu zbrojnego w Syrii jak i innych krajach Bliskiego Wschodu i północnej Afryki, do którego walnie się wcześniej przyczynili- zresztą przy bardzo aktywnym udziale samego senatora Johna McCaina.

No więc jak to jest, że w jednym polskim wiodącym medium znajdują się dwa sprzeczne ze sobą teksty, gdzie w zależności od potrzeb ukazują się oskarżenia o wywołanie fali uchodźców przez Rosję, lub przez prezydenta Obamę.

Jak można poważnie traktować media, które rozpowszechniają takie wierutne bzdury? I komu bardziej wierzyć: czy senatorowi McCain’owi, czy też polskiemu utytułowanemu „ekspertowi”, dla którego jedyną wykładnią wiedzy- bo innej oczywiście nie posiada- są teksty opublikowane przez amerykańską prywatną wywiadownię „Stratfor”?
Proszę zastanowić się nad tym problemem i samodzielnie wyciągnąć wnioski.

https://pl.wikipedia.org/wiki/Stratfor

https://www.stratfor.com/

http://fakty.interia.pl/tylko-u-nas/news-kto-wywolal-kryzys-migracyjny,nId,1883432

http://fakty.interia.pl/swiat/news-mccain-obama-odpowiedzialny-za-obecny-kryzys-uchodzcow,nId,1882908

***

Na tym kończę ten przydługi wstęp przechodząc obecnie do relacji z kolejnego dnia wojny domowej na południowo-wschodniej Ukrainie.

Nadal w Donbasie jest przestrzegane przez stronę ukraińską zawarty 29 sierpnia zawieszenie broni i w związku z tym- poza nielicznymi i lokalnymi incydentami- panuje tam wyjątkowy spokój.

Jedyny poważniejszy incydent miał miejsce wczoraj, gdy 28-letnia kobieta, która szła odwiedzić swoją rodzinę, weszła na zamaskowaną minę w rejonie osady Marinka. Wybuch miny spowodował u niej poważne obrażenia rąk i biodra, ale po umieszczeniu jej w szpitalu stan zdrowia poszkodowanej jest stabilny.

Godzinę (10:00 czasu lokalnego) temu przybył do Doniecka 41 konwój z rosyjską pomocą humanitarną:

***

Wczoraj ukraiński prezydent Petro Poroszenko w programie telewizyjnym „Прайм Тайм с Мирославой Гонгадзе” poskarżył się, że USA i UE odmówiły Ukrainie pomocy wojskowej. Powodem tego ma być słabość ukraińskiej armii:

„Rok temu my nie mieliśmy przyjaciół i nam nikt nie pomagał. Teraz mogę ujawnić, że gdy ja prosiłem naszych amerykańskich i europejskich partnerów o udzielenie pomocy wojskowej, byłem zszokowany słysząc odpowiedź, że: ‚nie, my wam nie możemy pomóc’. Mówili wtedy, że są trzy powody: pierwszy to ten, że nie mamy armii. Mamy za to rosyjską agenturę, która przeniknęła wszystkie szczeble dowodzenia, więc wszystko co moglibyśmy dostać od razu znalazłoby się w Rosji- to był drugi powód odmowy. Trzecim powodem jest to, że siły zbrojne są skorumpowane”

Asystentka amerykańskiego Sekretarza Stanu Victoria Nuland dziś ponownie odwiedzi Kijów. Spotka się tam z przedstawicielami ukraińskich władz, liderami partii politycznych i przedstawicielami organizacji obywatelskich, aby omówić kwestie dwustronne i regionalne. Później ma się udać na coroczny kongres Jałtanskiej Strategii Europejskiej (YES)- międzynarodowego stowarzyszenia na rzecz zbliżenia Ukrainy z UE, a następnie odwiedzi w dniach 14-15 września Cypr.

Dzisiejszej nocy w Odessie przy ulicy Koblewskiej nr. 8 miał miejsce kolejny zamach dokonany przy użyciu ładunku wybuchowego. Jak na razie nie wiadomo jaka była przyczyna tego zamachu ani kto był jego sprawcą:

Pod Sewastopolem, w miejscu prowadzenia wykopalisk archeologicznych, krymscy archeolodzy wprowadzili sankcje wobec Obamy i Merkel:

***

Na koniec kilka zdjęć:

Siły zbrojne ŁRL prowadzą ćwiczenia strzeleckie przy użyciu wyrzutni MLRS „Grad”.

I jeszcze kilka aktualnych filmów:

***

Pozdrawiam.

206 uwag do wpisu “Wojna domowa na Ukrainie 11.09.2015r.- 204 dzień od nowego rozejmu.

  • .https://www.youtube.com/watch?v=FMu_6EiQABQ
   Opublikowany 11.09.2015
   The girl was with her mother in the park in Chemnitz, Germany, when a Muslim man dragged her into the bush, held her mouth shut and brutally raped the little girl.

   To już było – ale może jeszcze raz na spokojnie:
   .https://www.youtube.com/watch?v=tTuh90ZFmYc
   Opublikowany 11.09.2015
   The story and what you have been shown in the media.
   Please notice that it’s the man who grabs his pregnant wife and throws her and her baby on the rail tracks. The policeman jumps to her defense to protect her and the baby from the raging husband.
   Note how the media framed it as the poor family who is beaten by evil cops.

   .Migrants in Hungary
   .https://youtu.be/yg3BW2_zPWw 04.09.2015

   Nagranie z lipca .Hungarian Police Battle with Muslim Protesters in Migrant Camp
   .https://www.youtube.com/watch?v=X2rmA9A7CEM

   Lipiec Nielegalni imigranci kontra trzech francuskich policjantów .https://www.youtube.com/watch?v=S7n-F6HAcEE

   Sprzed roku – „Kolorowi” rasiści pobili białych ludzi! Multikulturowa Francja
   .https://www.youtube.com/watch?v=Qj7Qll1eaQg

   Z czerwca: Prof. Wolniewicz: Zatapiać łódki z tak zwanymi imigrantami, a nie ratować!
   .https://www.youtube.com/watch?v=Xgq3krxxg0E

   .https://www.youtube.com/watch?v=Xgq3krxxg0E
   FILM ZOSTAŁ WCZORAJ USUNIĘTY PRZEZ MODERATORÓW YT, a posiadał 13.589 odsłon, 183 polubień i 20 niepolubień. Po usunięciu filmu pojawiła się informacja, że jest dozwolone ponowne przesłanie filmu! BARDZO ISTOTNE!!! Dzisiaj nie potrzeba holocaustu ani obozów koncentracyjnych, żeby zniszczyć daną rasę, naród, kulturę czy cywilizację! Wystarczy promować tam masową imigrację i mieszanie się ras (race mixing), plus odpowiednia propaganda (polityczna poprawność) i rozwiązania prawne np. zakaz walki o własną tożsamość narodową, rasową, kulturową i terytorialną, pod groźbą oskarżenia o ”rasizm” i ”ksenofobię”. W ten sposób można zniszczyć każdą różnorodność biologiczną, włącznie z jakimkolwiek wskazanym np. murzyńskim plemieniem!
   Różnorodność= białe ludobójstwo
   Link do całości nagrania .https://www.youtube.com/watch?v=C0UyGCYn-Tk

   WOLVES in the SHEEPFOLD of CHRISTIAN EUROPE, Muslim Refugees Migrants.
   .https://www.youtube.com/watch?v=flR9fhoC2is

   Polubione przez 4 ludzi

 1. Żegnam się z państwem dzisiaj. Wszystkim życzę spokojnej nocy, udanej soboty( udanej manifestacji jeśli ktoś się wybiera), ładnej słonecznej pogody, dobry wiadomości z Donbasu.

  Dobranoc 🙂

  Polubione przez 3 ludzi

 2. Ostatni odcinek zaleglości ktore sobie zanaczyłem i biorę się za czytanie tego co Państwo napisali… 🙂

  Ponieważ dla każdego coś miłego – teraz dla „spiskowców” czyli miłosników spiskowych teorii o 11 wrzesnia czyli „9/11” – w linku zdjęcia i filmy długie ale ciekawe!
  http://vk.com/brusek?w=wall274493429_14222%2Fall
  + jedno zdjęcie i kilka ciekawych pytań http://vk.com/brusek?w=wall274493429_14212%2Fall

  + o wielkim kłamstwi „9/11” http://politikus.ru/events/57712-kolossalnaya-lozh-i-zasekrechennaya-pravda-teraktov-11-sentyabrya-v-ssha.html

  Dla marynarzy o tym jak kiedyś za „radzieckich czasów” w Odessie miały port macierzysty przepiekne i znane na świecie statki – sa tez djęcia…
  http://vk.com/brusek?w=wall274493429_14232%2Fall
  http://moryakukrainy.livejournal.com/2676242.html

  O chińskich ambitnych planach wprowadzenia na uzbrojenie swej armii ludowej jakichs odlotowych helikopterów http://rueconomics.ru/97675-kitayskaya-mriya-ambitsii-podnebesnoy-v-vertoletostroenii-neobosnovannyi/

  O tym że ludzie w Europie mają juz dość kłamstw wo nieszczęściach jakie spotykają Krainę
  http://www.agoravox.fr/tribune-libre/article/ukraine-la-desinformation-de-l-171657
  http://russian.rt.com/inotv/2015-09-11/AgoraVox-Lyudi-ustali-slushat-lozh

  O tym że Kijów okłamuje cały świat – ciekawe! .https://youtu.be/JPeqQQx38aI

  Informacje o kolejnej „zdradzie” pochodzące z wystawy w Niznym Tagile. Do rakiet typu X-59 (kod NATO „OWOD”, przeznaczonej do rażenia małych naziemnych i morskich celów – do tej pory Rosjanie stosowali silniki produkowane na Ukrainie. teraz rozpoczęli własną produkcję silnika 36MT http://www.pro-pvo.ru/news/26953

  Rosyjska Elkadra Sródziemnomorska, zgodnie z zapowiedziami jakie linkowałem zaczęła ćwiczenia w strzelaniu. Zamknięty jest z tego powodu prawie cały akwen Morza Śródziemnego u brzegów Syrii http://dima-piterski.livejournal.com/364113.html

  Śledztwo – drugi odcinek o tym kto i kiedy puścił plotkę o „rosyjskich wojskach” w Syrii
  http://manzal.livejournal.com/270053.html

  W Szwajcarii odbywa się wystawa zdjęć z DOnbasu mająca uświadomić Szwajcarom co się dzieje w Noworosji .https://youtu.be/TJgMH-6QWaU

  Dla lotników – jak będzie wyglądał najnowszy mysliwiec rosyjski? .http://www.youtube.com/watch?v=VXCdJ9iYfi8

  Globalny terroryzm od A do K
  http://politikus.ru/articles/57706-globalnyy-terrorizm-ot-a-do-k.html

  Wedlug ukrów Pan WWP i Pan Berlusconi powinni zgłosic się po zezwolenie do Kijowa by móc pojechac na Krym http://russian.rt.com/article/114768
  Komentarz memowy: .http://cs540109.vk.me/c7008/v7008946/2c99f/Wl4Bd3ZQ-VM.jpg

  Kontunuując dalej ten temat czyli temat już jawnego debilizmu ukrów…
  http://vk.com/feed?w=wall-3108310_294799
  Poroszenko ponoć stwierdził że „silna armia ukrainy przestraszyła tak Putina że on postanowił wstrzymać działania wojenne /na Donbasie/”
  Komentarz graficzny .http://cs622831.vk.me/v622831033/46bb7/Ijy4mm2BeOQ.jpg

  mem fajny:
  .http://cs628022.vk.me/v628022251/162c5/_mXMInSoSDQ.jpg

  .https://youtu.be/mNRooMvwPpY O tym jak dalej Rosję obwinia się o to co szię dzieje w Syrii i w Europie

  Tymczasem sytuacja we Francuskim Calais wychodzi spod kontroli władz – co widzieliśmy na jednym z filmów o polskim kierowcy ciężarówki http://www.novorosinform.org/news/id/36898

  Pojawiły się informacje że Kraińcy nie tylko broń wyciagają z muzeów ale i ciężarówki!
  http://vk.com/feed?w=wall-15007644_1275280
  .http://cs623721.vk.me/v623721710/50317/CfSwqm_BeOc.jpg

  Od czeskich przyjaciół link:
  http://www.redflagnews.com/headlines-2015/saudi-arabia-has-100000-air-conditioned-tents-that-can-house-3-million-people-sitting-empty-yet-has-taken-zero-refugees
  http://www.infowars.com/saudi-arabia-has-100000-empty-air-conditioned-tents-that-can-house-3-million-people-yet-has-taken-zero-refugees/
  Arabia dysponuje 100 tysiącami (!!!!) klimatyzowanych namiotów w których mogła by pomieścić 3 mln uciekinierów z Syrii – na przykład…
  .http://static1.squarespace.com/static/4f34530ecb12e336a9dfe29c/t/55f184fee4b0c27343b4fa45/1441891585744/?format=500w
  .http://static1.squarespace.com/static/4f34530ecb12e336a9dfe29c/t/55f1848be4b0361da4cb3f46/1441891468604/?format=500w

  Takie kwiatki? Ukrop-tv czyli „kanał 112” – „Terroryści – to Kijów!”
  .https://www.youtube.com/watch?v=eWkGYpA8O54

  Kogo USA przygotowali jako terrorystę nr1 jak w niebyt pójda IGIL i Al Kaida?
  .https://youtu.be/WAorXX-C5mg

  W Senacie KOngresu USA zaczyna się mówić o konieczności kolejnych sankcji przeciw Rosji za „pomoc jaką FR udziela Asadowi” http://vk.com/feed?w=wall-41232698_1042401

  Amerykańska antyrosyjska histeria .https://youtu.be/vhaKz3u2Kkg

  DOBRANOC!

  Polubione przez 4 ludzi

Możliwość komentowania jest wyłączona.